PDA

Επιστροφή στο Forum : [Ξένες Γλώσσες] Michigan Proficiency

stavtag
16-03-07, 23:02
Hello everyone!

Στις 9.30 το πρωί γράφω για το proficiency του Michigan και έχω απίστευτο άγχος! Δίνει κανένας από εδω μέσα???

stratiotis
16-03-07, 23:11
Hello everyone!

Στις 9.30 το πρωί γράφω για το proficiency του Michigan και έχω απίστευτο άγχος! Δίνει κανένας από εδω μέσα???
Εγω δεν δινω...Απλα δουλευω στο ξενοδοχειο που θα δωσεις....:)Zafolia Hotel η δινεις αλλου???

A-Star
16-03-07, 23:15
kali epituxia :clap2:

:flowers:

stavtag
16-03-07, 23:16
Εγω δεν δινω...Απλα δουλευω στο ξενοδοχειο που θα δωσεις....:)Zafolia Hotel η δινεις αλλου???

Από Θεσ/νίκη είμαι! Στο "Αμερικάνικο Κολλεγιο Ανατολια" δίνω! Κρίμα που δν δίνω στο Zafolia πάντως :p θα είχα και γνωστό!:wall2:

kali epituxia :clap2:

:flowers:

Τhanx GoddessOle!!

kouklitsa™
16-03-07, 23:58
Kalh Epituxia :)

*K_way*
17-03-07, 02:27
Kali epitixia !!! :thumbsup:

MaZzzZ
17-03-07, 06:32
Kalh Epityxia :)

manolo82
17-03-07, 11:07
kali epitixia re!

vasoula78
17-03-07, 15:09
καλη επιτυχία
δίνει και μια φίλη μου σήμερα στις 13:00

tonypapadovic
17-03-07, 16:52
Ελπίζω να τα πήγατε καλά! Ευτυχώς εγώ ξεμπέρδεψα πέρυσι...
Καλά αποτελέσματα

♥Stella®♥
17-03-07, 17:01
Me to kalo...kalh epitixia :)

stavtag
18-03-07, 17:22
Να'στε καλά ρε παιδιά! Πέρασε και αυτό! Σκίσαμε πάλι :p ... Ποιός περιμένει τώρα μέχρι τον Ιούλιο για τα αποτελέσματα...

Anyway, thanx για την θετική ενέργεια που μου στείλατε! Love u all!

jakektm
18-03-07, 17:47
ere ti mou thimises....3 fores exw dwsei....:cry: :cry: (+2 fores cambridge:judge: )

alla :no: :no: :no: :no: :no:

pira to kratiko k stamatisa na asxoloume (exei 3 xronia)

kala apotelesmata na exeis! k osoi edinan apo dw mesa..

patrickdrd
11-04-07, 02:19
υλικό έχει κανείς;

IR3bel Yell
11-04-07, 04:40
kalh epituxia se osous edwsan.. eixa dwsei prin 4 xronia proficiency kai to pira :thumbsup: ti 8ema evalan sthn ek8esh?

Mitsiminjho
12-04-07, 11:12
Poio Michigan twra re paidia...
An den einai tou Cambridge... den exei kyros!
Den exei aiglh pws na to kanoume... :rolleyes2

ALEIDA
12-04-07, 14:33
Να'στε καλά ρε παιδιά! Πέρασε και αυτό! Σκίσαμε πάλι ... Ποιός περιμένει τώρα μέχρι τον Ιούλιο για τα αποτελέσματα...

Anyway, thanx για την θετική ενέργεια που μου στείλατε! Love u all!
Και γω έδινα.. Καλή επιτυχία σε όλους μας..:)
Τέλη Ιουνίου ξέρω εγώ όμως ότι θα βγούνε.. Τουλάχιστον έτσι μας είπε η επιτηρήτρια που είχα... Προφορικά είχα Ελληνίδα (αυτό πώς γίνεται πάλι απορώ) και δε μιλήσαμε για κανένα θέμα.. Ό,τι ήθελα έλεγα, οπότε στάνταρ τα πέρασα (πρώτη φορά..:p)

kalh epituxia se osous edwsan.. eixa dwsei prin 4 xronia proficiency kai to pira ti 8ema evalan sthn ek8esh?
Μπράβο, φιλενάδα.. Τα θέματα της έκθεσης που είχα εγώ ήταν: 1. Φυσική άσκηση στην καθημέρινότητά μας και 2. Οι διαφορές των γενεών.. Εγώ το 2ο έγραψα και ο Θεός βοηθός, αν και πάντα την περνάω την έκθεση..:D

ere ti mou thimises....3 fores exw dwsei....(+2 fores cambridge )

alla :no:

pira to kratiko k stamatisa na asxoloume (exei 3 xronia)

kala apotelesmata na exeis! k osoi edinan apo dw mesa..
Εμένα αυτή ήταν η 3η φορά στο Michigan (το Cambridge μόνο 1 το έδωσα) και στην 3η καίγεσαι, λένε..:laugh:
Eλπίζω εγώ να έκανα το αντίθετο και να "φωτίστηκα" εκείνες τις ώρες..:p
Συγχαρητήρια πάντως.. Και το κρατικό αξίζει..;)

Den exei aiglh pws na to kanoume...
Φίλε μου, εδώ κάνεις λάθος μεγάλο..
Μέχρι και φροντιστήριο κλειστών τμημάτων μπορείς να ανοίξεις με του Michigan το Proficiency..Εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω.. Και πίστεψέ με, το έχω ψάξει πολύ καλά το θέμα..;)

zouli84
16-04-07, 01:08
Καλά αποτελέσματα παιδιά

Είτε έχεις του Michigan είτε του Cambridge θεωρούνται ισάξια. Είναι αλήθεια ότι του Cambridge είναι λίγο πιο δύσκολο αλλά πουθενά δεν μετράει παραπάνω (Εκτός αν θες να το χρησιμοποιήσεις για να σε πάρουν για σπουδές στην Αγγλία)

A-Star
16-04-07, 01:11
zitaei kanena panepistimio tis agglias to cambridge?? :huh:

egw ap'oso kserw theloun eite TOEFL eite IELTS (gia master).

Twra gia bachelor den to exw psaksei :rolleyes2

ALEIDA
16-04-07, 01:14
Καλά αποτελέσματα παιδιά

Είτε έχεις του Michigan είτε του Cambridge θεωρούνται ισάξια. Είναι αλήθεια ότι του Cambridge είναι λίγο πιο δύσκολο αλλά πουθενά δεν μετράει παραπάνω (Εκτός αν θες να το χρησιμοποιήσεις για να σε πάρουν για σπουδές στην Αγγλία)
Άνα μπράβο..;)

zouli84
16-04-07, 01:27

Αυτά ζητάνε ναι, απλά αν δεν δώσεις TOEFL και τους στείλεις το Michigan δεν θα το δεχτούν ενώ με Cambridge κάτι μπορεί να γίνει

patrickdrd
16-04-07, 01:50
να ρωτήσω κι εγώ κάτι;

αληθεύει ότι καταργήθηκε το preliminary και μπορούμε να δίνουμε proficiency και το Νοέμβριο;

ALEIDA
16-04-07, 05:17
Όχι, δεν ισχύει..:)
Preliminary τελευταία βδομάδα Νοεμβρίου και final τον Μάρτιο..:)

Mitsiminjho
16-04-07, 08:19
den eipa oti den einai isaksia re paidia...

Sthn telikh tyxaio einai pou pane pleon oloi gia Michigan enw paliotera phgainan gia Cambridge?

Twra pou dyskolepse to aggliko, o kosmos paei sta eukola! k einai logiko!

Ara, ksanalew, poio exei megalytero aiglh-kyros, asxeta apo to an auto den shmainei kati praktika ? :hmmm:

Fysika to Cambridge !

:mml:

patrickdrd
16-04-07, 10:34
Όχι, δεν ισχύει..:)
Preliminary τελευταία βδομάδα Νοεμβρίου και final τον Μάρτιο..:)

ΛΑΘΟΣ! Δεν ισχύει! Πήρα τηλ, αλλάζει το σύστημα, τον Νοέμβρη proficiency όποιος ενδιαφέρεται!

esp0523
16-04-07, 15:02
ΛΑΘΟΣ! Δεν ισχύει! Πήρα τηλ, αλλάζει το σύστημα, τον Νοέμβρη proficiency όποιος ενδιαφέρεται!

Ετσι ακριβώς είναι. Μας το είπε η καθηγήτρια μου πριν 2 μήνες, άρα υποθέτω είναι σίγουρο. Εδωσα κι εγώ τον περασμένο μήνα και νομίζω πως το περνάω. Σχετικά εύκολο μου φάνηκε. Πάντως επειδή έκανα και cambridge μέχρι τον Ιανουάριο (μετά το παράτησα), για μένα τουλάχιστον η διαφορά ήταν πολύ μεγάλη. Το michigan μπροστά του είναι παιχνιδάκι...

Πάντως το καλό είναι πως αν κοπώ δεν θα πρέπει να περιμένω μέχρι τον άλλο Μάρτη για να ξαναδώσω...

Potteroulis
02-05-07, 21:57
Εγώ είμαι πολύ τυχερός... έδωσα τον Δεκέμβριο του 2006 το Lower του Cambridge (το πέρασα με B)...

και από τον Ιανουάριο του 2007 ξεκίνησα να κάνω μαθήματα για το Proficiency του Michigan... Το Μάρτιο έμαθα ότι καταργήθηκε το Preliminairy...

Τώρα πετάω από την χαρά μου...

Αν αποτύχω τον Μαϊο του 2008 που θα δώσω το proficiency... θα ξανα δώσω τον Νοέμβριο του 2008..

Γιου χου!!!

ALEIDA
03-05-07, 04:23
Ρε παιδιά, τι να πω??
Μακάρι να ισχύει ότι καταργήθηκε το Preliminary..:p
Όχι τίποτα άλλο, αλλά αν κόπηκα τελικά, απλά θα ξαναδώσω το Νοέμβριο..:D:D
Θα το ψάξω μόνο αν δεν πέρασα..:laugh:

CHE GUEVARA
03-05-07, 04:45
Moved to: Το στέκι των φοιτητών & μαθητών - Students place...

Afelop
03-05-07, 09:22
Αυτά ζητάνε ναι, απλά αν δεν δώσεις TOEFL και τους στείλεις το Michigan δεν θα το δεχτούν ενώ με Cambridge κάτι μπορεί να γίνει

Oxi, dexontai. Filoi mou pou spoudazoun ki autoi Agglia exoun to ptixio lower tou Michigan. To IELTS einai apokleistika ptixio gia spudes sto exwteriko.

:)

dimemples
03-05-07, 11:42
Ρε παιδιά, τι να πω??
Μακάρι να ισχύει ότι καταργήθηκε το Preliminary..:p
Όχι τίποτα άλλο, αλλά αν κόπηκα τελικά, απλά θα ξαναδώσω το Νοέμβριο..:D:D
Θα το ψάξω μόνο αν δεν πέρασα..:laugh:

Ισχύει σίγουρα ότι καταργήθηκε το preliminary και ότι πλέον το final θα δίνεται και τον Νοέμβριο.

Όσο για μένα τον Μάρτη έδωσα michigan και σε 10 μέρες δίνω και Cambridge....

Για να δούμε...:)

ALEIDA
03-05-07, 14:53
Ισχύει σίγουρα ότι καταργήθηκε το preliminary και ότι πλέον το final θα δίνεται και τον Νοέμβριο.

Όσο για μένα τον Μάρτη έδωσα michigan και σε 10 μέρες δίνω και Cambridge....

Για να δούμε...:)
Καλή επιτυχία στο Cambridge και καλά αποτελέσματα και στα δύο πτυχία..:)
ΥΓ. Κι εγώ τον Μάρτιο έδωσα το Michigan..:D

ilianna
03-05-07, 17:29
Ναι,παιδιά!Εχει καταργηθει 100%!Κι εγώ τώρα θα δώσω το Νοέμβρη κι ο Θεός βοηθός!!!

*Vitaki*
03-05-07, 21:56
Ana bravo, isxuei kai para isxuei oti katargi8ike to preliminary
egw kopika gia ena sto preliminary autou tou noemvriou pou perase apo apisteuti atuxia...
kai xairomai pou mporw na dwsw mia ki e3w gia to final:), giati den xreiazetai na ta paratisw
logw panelladikwn.. aplws 8a kourastw isws ligo mexri to noemvri... meta...
O 8eos voi8os gia oles tis e3etaseis! Na ta paroume ola guys.......
Ante ilianna mazi 8a dwsoume logika...:) stin 8es/niki anoikei to e3etastiko sou kentro?

ΑΛΕΚΟΣ
03-05-07, 23:46
να`μαι κι εγω....εγω εδωσα στο stanley hotel(πλ.καραϊσκακη) στις 9.30 πιστευω οτι κατα 95%το εχω παρει
στο preliminary ειχα περασει με 32/35

για να δω και το αλλο σαββατο δινω to lancashire....ευτυχως τα εδωσα και ξεμπερδεψα απο τωρα που ειμαι μικρος.(16 χρονων ακομααα...χω ζωη μπροστα μουυυ)

ilianna
04-05-07, 11:33
Ana bravo, isxuei kai para isxuei oti katargi8ike to preliminary
egw kopika gia ena sto preliminary autou tou noemvriou pou perase apo apisteuti atuxia...
kai xairomai pou mporw na dwsw mia ki e3w gia to final:), giati den xreiazetai na ta paratisw
logw panelladikwn.. aplws 8a kourastw isws ligo mexri to noemvri... meta...
O 8eos voi8os gia oles tis e3etaseis! Na ta paroume ola guys.......
Ante ilianna mazi 8a dwsoume logika...:) stin 8es/niki anoikei to e3etastiko sou kentro?

Κι εγώ κόπηκα με 21 το Νοέμβρη...Ασ'τα να πανε!Τωρα θα ξαναδωσω...Ελπιζω να τα παω καλυτερα!Όχι,δεν ανηκει στη Θεσ/νίκη,μεχρι πριν λιγα χρονια εδιναν εκει,τωρα ολοι δίνουν εδώ!

PakosX
04-05-07, 14:22

Ap' oso epsaksa ki egw mporeis na pas gia master agglia me cambridge proficiency ean to exeis parei mexri kai dyo xrwnia prin kaneis aitisi gia master (gia to michigan proficiency den eimai sigouros). Tote kai mono tote den xreiazetai TOEFL 'h IELTS... Diladi exei imerominia liksis to proficiency gia to master stin Agglia kai B. Ameriki.:judge:

inVINCEble
11-05-07, 18:55
paidia simera vgikan ta apotelsmata tou ECPE (koinws Profficiency Michigan)
mporeite na ta vlepete sto www.anatolia.edu.gr apla vazete to registration code sas kai tin imerominia gennisis
egw to pira kai ksemperdepsa !!!

dimemples
11-05-07, 23:15
paidia simera vgikan ta apotelsmata tou ECPE (koinws Profficiency Michigan)
mporeite na ta vlepete sto www.anatolia.edu.gr apla vazete to registration code sas kai tin imerominia gennisis
egw to pira kai ksemperdepsa !!!

εχουν βγει αποτελεσματα για ολους τους υποψηφιους???????
γιατι σε μενα δε εβγαλε καθολου αποτελέσματα κ μου ζητά 9ψήφιο κωδικό, ενώ έχω 6ψήφιο.

inVINCEble
12-05-07, 09:22
file exoun vgei ta apotelesmata gia to ECPE eisai sigouros oti edwses auto?stis 17 Martiou?
kanonika prepei na exeis enan 9psifio kwdiko opou ta prwta tria einai ta psifia tou eksetastikou sou kentrou

ilianna
12-05-07, 10:35
Ναι,παιδιά βγήκαν χθες,αφού βρήκα κάτι παιδιά που εδιναν το Μαρτη και το περασαν!!!Μπραβο σε ολους οσους περασαν!Για τους υπολοιπους,παντα υπαρχει 1 δευτερη ευκαιρια!

stavtag
12-05-07, 12:02
ΤΟ πηρααααααααα!!!!!! ΥΕΑΗΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
Αχ παιδιά πολύ χάρηκα! Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλους σας! Thanx for keeping your fingers crossed!

dimemples
12-05-07, 12:24
Πέρασα κ εγώ!!!!!!! :rofl: :rofl: :rofl: :) :) :)
Τα αποτελέσματα μπορείτε επίσης να τα δείτε στο www.orfeas.hau.gr αρκεί να έχετε το code και το password του φροντιστηρίου σας!
Καλά αποτελέσματα!!!
inVINCEble thanks for the info!

Lentzeris
13-05-07, 11:19
Εμένα εξεταστικό κέντρο μου λέει το 17 και ο κωδικός μου είναι 6 ψηφία! Τι θα βάλω στον 9-ψήφιο κωδικό; Ό,τι συνδυασμό και να δοκίμασα δεν δούλεψε!

phot
14-05-07, 10:31
kalimera! kapoios pou na edose sto divani karavel stin athina kai kserei ton arithmo tou eksetastikou kentrou?

euxaristo

alexandroula
14-05-07, 18:51
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ! :wave:
παιδια εχει δώσει μια φίλη μου MICHIGAN και θέλει να μάθει τα αποτελέσματα αλλά δεν έχει δώσει μέσω φροντιστηρίου, οπότε τα παραπάνω links δυστυχώς δεν της κάνουν. ξέρει κανείς πώς και από πού θα μάθει?

:thankyou:

dimemples
14-05-07, 19:20
την Τετάρτη μάλλον θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα για όλους τους υποψηφιούς.

nomikarios
14-05-07, 19:34
Παιδια εχουν ενημερωθει οι φροντιστηριουχοι.Εγω προσωπικα εμαθα οτι το πηρα.Μαλλον Τεταρτη θα ξερουμε και αναλυτικη βαθμολογια.Τα παιδια που δεν εδωσαν μεσω φροντιστηριου θα μαθουν την Τεταρτη!
Καλα αποτελεσματα!

Lorentzos 13
14-05-07, 20:04
Paidia etsi einai! Oi frontistiriouhoi kseroun kai mallon kseroun kai analytikes vathmologies! Emena pantws mou fanike poli parakseno pou vgikan toso nwris kai den katalavainw gia ti den ta anakoinwnoun sto hau.gr!!!

alexandroula
14-05-07, 21:08
:thankyou: paidia! anamonh until then tote..... aaaaxxxxx...... :cry:

ciaoooo :wave:

jpaokx
14-05-07, 23:56
mhpws kserei kaneis plhrofories sxetika me to kratiko pistopoiisis glwssas G1(antistoixo me to proficiency)????thelw na mathw sxetika me to pos einai diamorfomeno,kathe pote mporw na dwsw,kanena deigma iparxei????
gia to michigan,tha mporoume na dosoume kai ton noevrio???proti fora to akouo...

dimemples
15-05-07, 07:13
gia to michigan,tha mporoume na dosoume kai ton noevrio???proti fora to akouo...

nai!!!!

algevrikos
15-05-07, 08:00
Den exei aiglh pws na to kanoume... :rolleyes2

Re sy edw milame gia to proficiency tou michigan!!!!:judge: :judge:
Ti douleia ehei to cambridge edw?:judge: :judge: :judge:
Esy mporei na eisai thima kai na sou aresei to aggliko!!!
Apo ti stigmi pou sou prosferoun ta idia kai afou to michigan einai pio eukolo ehei pio polly kyros!!!!!!!!!!!!!
Saliari.....

ALEIDA
15-05-07, 10:12
mhpws kserei kaneis plhrofories sxetika me to kratiko pistopoiisis glwssas G1(antistoixo me to proficiency)????thelw na mathw sxetika me to pos einai diamorfomeno,kathe pote mporw na dwsw,kanena deigma iparxei????
Υποθέτω πως αναφέρεσαι στο Γ2 (Άριστης Γνώσης), διότι το Γ1 που λες είναι το "Πολύ Καλής Γνώσης".. Αν αναφέρεσαι στο Γ2 τελικά, ακόμη δε δίνεται..
Για το Γ1 όμως θα σε στεναχωρήσω γιατί δόθηκε στις 5 Μαΐου (γραπτά) και 6 Μαΐου (προφορικά)..:(
Μπορείς να κοιτάξεις κι εδώ http://www.ypepth.gr/el_ec_category2507.htm για περισσότερες πληροφορίες..:)

jpaokx
16-05-07, 15:57
Υποθέτω πως αναφέρεσαι στο Γ2 (Άριστης Γνώσης), διότι το Γ1 που λες είναι το "Πολύ Καλής Γνώσης".. Αν αναφέρεσαι στο Γ2 τελικά, ακόμη δε δίνεται..
Για το Γ1 όμως θα σε στεναχωρήσω γιατί δόθηκε στις 5 Μαΐου (γραπτά) και 6 Μαΐου (προφορικά)..:(
Μπορείς να κοιτάξεις κι εδώ http://www.ypepth.gr/el_ec_category2507.htm για περισσότερες πληροφορίες..:)

nai ontws...thanks gia tin diorthosi..gia to g2 anaferomoun...thanks kai gia to link.
me lyph eida to gegonos oti den mporesoume na to dosoume ton noevrio...bgike sxetiki anakoinwsi....kratos sou leei meta!!!!!:judge: :judge: :judge:

ALEIDA
17-05-07, 00:14
nai ontws...thanks gia tin diorthosi..gia to g2 anaferomoun...thanks kai gia to link.
me lyph eida to gegonos oti den mporesoume na to dosoume ton noevrio...bgike sxetiki anakoinwsi....kratos sou leei meta!!!!!:judge: :judge: :judge:
Ε καλά, μην ανησυχείς.. Κι εγώ περιμένω να αρχίσουν οι εξετάσεις του Γ2.. Κι εγώ θέλω να δώσω εκεί..
Αλλά λογικά για τα πιο δύσκολα πτυχία, το αργούν για να δουν αν θα τους "κάτσουν" τα πιο "μικρά" πτυχία.. Έτσι λέω δηλαδή..

S y l v i a
17-05-07, 07:27
apo x8es pantws bghkan kai to www.hau.gr ths ellhnoamerikanikhs ;)

polu nwris fetos...prin apo 2 xronia pou edwsa egw gyrw sta tekh iouliou ta eixan bgalei ta apotelesmata...

kala apotelesmata se olous paidia!!!

ΑΛΕΚΟΣ
18-05-07, 11:33
και ομως το πηρα...ευτυχως καταφερα στα 15 μου να το παρω με την πρωτη...

αρα τελειωσα και με αυτο

kelly
18-05-07, 11:54
και ομως το πηρα...ευτυχως καταφερα στα 15 μου να το παρω με την πρωτη...

αρα τελειωσα και με αυτο

κι εγώ το πήρα!!! :hooray: :hooray: ΟΥΦ!!!!

ΑΛΕΚΟΣ
18-05-07, 22:37
nice...congrats baby...συγχαρητηρια

phot
05-07-07, 19:14
paidia, kserei kaneis pote peripou erxontai ta ptixia sta frontistiria?

combra
10-07-07, 16:38
kali epituxia euxomai kai egw se olous

Dr_Adre
22-07-07, 14:58
Ερώτηση:
καταργήθηκε του preliminary?
Δηλαδή,τον ερχόμενο Νόεμβριο , αν και δεν έχω πάρει το preliminary μπορώ να δώσω final?
Κάπου επίσημα μπορούμε να το διασταυρώσουμε?

Dr_Adre
22-07-07, 15:03
To βρήκα μόνος μου τελικά.Αντε να μαζευτούμε ο Νοέμβριος φτάνει.....

Σημαντικές αλλαγές στις εξετάσεις άριστης κατάρτισης της Αγγλικής - τεστ ECPE
Το Ινστιτούτο Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan ανακοίνωσε σειρά σημαντικών αλλαγών στη διενέργεια των εξετάσεων του τεστ ECPE. Οι αλλαγές αυτές ανακοινώθηκαν σε ανοιχτή επιστολή του Διευθυντή του Ινστιτούτου, Dr. Gary Buck και περιλαμβάνουν τα ακόλουθα:

Με τη διεξαγωγή των εξετάσεων ECPE του έτους 2006 – 2007, το Ινστιτούτο Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan θα καθιερώσει ένα νέο πρόγραμμα εξετάσεων που προβλέπει δύο εξεταστικές περιόδους για το τεστ ECPE: μία το Νοέμβριο και μία τον Ιούνιο.
Με την εφαρμογή του νέου προγράμματος, και με έναρξη την εξεταστική του τεστ ECPE του Νοεμβρίου 2007, οι υποψήφιοι δεν θα είναι απαραίτητο να δίνουν την Προκαταρτική Εξέταση (preliminary test) προκειμένου να συμμετάσχουν στην Τελική Εξέταση του ECPE. H Προκαταρτική Εξέταση (preliminary test) δεν θα διεξάγεται πλέον στα εξεταστικά κέντρα. Το Ινστιτούτο Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan θα θέτει στη διάθεση των φροντιστηριούχων μια Προκαταρτική Εξέταση (preliminary test) σε περίπτωση που επιθυμούν να την χρησιμοποιήσουν στις τάξεις τους για κατάταξη σε τμήμα ή για έλεγχο του επιπέδου των μαθητών τους.
Από τον Ιούλιο του 2007, το Αμερικανικό Κολέγιο “Anatolia” δεν θα έχει πλέον την ευθύνη της διεξαγωγής των εξετάσεων πιστοποίησης γλωσσομάθειας του Ινστιτούτου Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan. Στην επιστολή του ο Dr. Buck ευχαριστεί θερμά το Κολέγιο “Anatolia” για τις υπηρεσίες που προσέφερε όλα αυτά τα χρόνια στα προγράμματα εξετάσεων του Ινστιτούτου Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan στη Βόρειο Ελλάδα και εύχεται να συνεχίσει την επιτυχημένη του πορεία στην εκπαιδευτική αποστολή που έχει αναλάβει.
Από τον Ιούλιο του 2007, η Ελληνοαμερικανική Ένωση θα είναι ο μοναδικός φορέας διενέργειας εξετάσεων για την πιστοποίηση γλωσσομάθειας του Ινστιτούτου Αγγλικής Γλώσσας του Πανεπιστημίου του Michigan, σε όλη την Ελλάδα.

|Ημερομηνίες Διεξαγωγής των Εξετάσεων
Για το 2007 η Εξέταση διεξάγεται τον Nοέμβριο και για το 2008 τον Ιούνιο. Οι υποψήφιοι που συμμετέχουν στην Γραπτή Εξέταση ενημερώνονται ταχυδρομικώς για την ημερομηνία της Προφορικής Εξέτασης.

http://www.hau.gr/hau/el/exams_ecpe.html

Dr_Adre
22-07-07, 15:06
Λοιπόν τώρα αυτό που χρειαζόμαστε είναι υλικό και ebooks για διάβασμα :P:P:P

Oποιος καλός άνθρωπος μπορεί ας βοηθήσει.

ilianna
22-07-07, 19:09
Λοιπόν τώρα αυτό που χρειαζόμαστε είναι υλικό και ebooks για διάβασμα :P:P:P

Oποιος καλός άνθρωπος μπορεί ας βοηθήσει.

Εδώ υπάρχει κάτι αν και δεν το έχω κατεβάσει.Δες αν σε βοηθάει!

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=185863&highlight=Proficiency

Dr_Adre
22-07-07, 20:09
thanx thanx :) to katevazw gia na doume.

ALEIDA
23-07-07, 11:21
Dr_Dre, ευχαριστούμε για τη "διασταύρωση"..:D
Επιπλέον, όλα τα καλά τα έχουμε στο φόρουμ μας..;)

petrosmel
15-01-08, 11:26
Simera bgikan gia olous tous eksetazomenous ta apotelesmata toy ECPE Michigan.

Mporeite na mpeite stin Ellinoamerikaniki Enwsi nadeite pws ta pigate. -=|HAU|=- (http://www.hau.gr/hau/el/exams_ecpe.html)

i amesa meso tou Orfeas (http://results.hau.gr/), simplirwnete ta stoixeia pou apaitountai kai vlepete pws ta pigate

Gia osoun kopikan i eksetaseis tha gnoun 10 kai 11 Maiou 2008

PS. Kopika gmt

Danai91
15-01-08, 13:10
Einai mono proficiency right? :huh:

Ennow dn exoun vgei akomi kai tou lower.. :unsure:

petrosmel dn peirazei pou dn peraseees!! ;) Na mn stenaxwriesai... :) Tin epomeni fora elpizw omws na t pas kalutera!! :D (prwti fora edines?)

AleX x Xander
15-01-08, 14:07
den mpainei kalytera sto "Το στέκι των φοιτητών & μαθητών " na to doyn sigoyra oi endiaferwmenoi.

Rigo86
15-01-08, 14:13
Πέρασααα ΝΑΙΙΙ!!

petrosmel
15-01-08, 14:55
nai prwti fora itan. I vlakia einai oti kopoika apo ena part pou telika itan kai boarder line. Den peirazei omws.
Rigo86 ksereis ti einai to F/B pou exei sta apotelesmata?

Stavros4u
15-01-08, 14:59
Fail To F
Borderline To B
F/b Enoei Borderline Fail =ΟΡΙΑΚΗ ΑΠΟΤΥΧΙΑ
συγχαρητηρια σε όλους όσους πέρασαν και μη γιατι σίγουρα κατεβαλαν μεγάλη προσπάθεια.μπράβο σας μαγκες κ εγω περσι το πήρα με 2η και όντως ηταν πολυ σπαστικό.οτι και να πείτε εχετε δικιο.Να ξέρετε όσοι δν περάσαστε μπορει να μην φταιτε εσείς γιαυτό ξαναπροσπαθήστε γιατι κοβουνε και για λογους $$$.δεν το μπιστευα κ εγω στην αρχή αλλά..!γιαυτο δυνάμεις και ορμάτε

CHE GUEVARA
17-01-08, 14:23
Moved...

douglas2004
08-02-08, 12:05
Μήπως έχει κάποιος ή ξέρει που μπορούμε να βρούμε το CD του Michigan final practice test for the Michigan ECPE Revised edition 2004

Ευχαριστώ

Danai91
08-02-08, 20:52
Prwti fora t akouw auto!! :huh:

douglas2004
09-02-08, 13:36
Έτσι μου είπαν. Είναι ένα cd το οποίο δίνετε μαζί με το βιβλίο για να μπορείς να κάνεις εξάσκηση τα αγγλικά σου στον υπολογιστή.

ALEIDA
18-02-08, 18:07
TOPICS MERGED..

ALEIDA
18-02-08, 18:13
Μήπως έχει κάποιος ή ξέρει που μπορούμε να βρούμε το CD του Michigan final practice test for the Michigan ECPE Revised edition 2004

Ευχαριστώ
Δες εδώ:
http://www.anatolia.edu.gr/alto/ecpe.jsp

Rozaki@
29-11-08, 00:43
pw pwwww egw dinw maio prof... k mou xei ginei sketi emmoni milame... klaps... vivlia sta agglika tainies sta agglika koimamai k skeftomai agglika eleos... toulaxiston elpizw maio na to parw na perasei to martyrio

dios
29-11-08, 13:08
egw to edwsa prin 3,5 xronia kai ksemperdepsa epitelous!!

Kala apotelesmata ki elpizw na to perases!

kaizoku
29-11-08, 18:24
kali epitixia kai gia ta proforika.egw dinw tou xronou alla akousa oti exoun allaksei to systima twn proforikwn. otan dosete kai gia ta proforika peite mas tis entypwseis sas

julia_me
29-11-08, 19:14
Εγω εδινα σημερα gcvr,listening και writing και αυριο προφορικα

Τα προφορικα αλλαζουν απτην επομενη φορα,η μονη αλλαγη θα ειναι οτι θα εξεταζονται δυο ταυτοχρονα οπως νομιζω συμβαινει κ σε αλλα πτυχια

Rozaki@
09-05-09, 23:08
dinw avrio proforika... tha frikarw :(

Μπηλ
11-05-09, 12:34
Εμενα στα προφορικα παντως μου ειχε τυχει μια πανεμορφη και πολυ γλυκια εξεταστρια,ενω περιμενα καμια ξινη γρια ξερω γω,και ημουν και τιγκα κολοφαρδος στις φωτογραφιες:p

Rozaki@
17-05-09, 22:09
emena pali mou petixan 2 entaxei kanonikoi itan oute kaloi oute kakoi... alla itan aggloi oxi amerikanoi... molis akousa tin aggliki profora frikara... xaxaxaxa
simera edina grapta.... to mono pou fanike kapws diskolo itan to listening i ekthesi k to gcvr mou fanikan vata... eidika i ekthesi itan karasosara

julia_me
25-05-09, 21:48
Ευχάριστα νέα,από την εξεταστική Μαΐου 2009 γίνεται αλλαγή στο ECPE.
Από εδώ και στο εξής, θα δικαιολογούν ένα border fail σε υποψήφιους που περνούν τα υπόλοιπα part είτε με pass είτα με low pass.

Για παράδειγμα,κάποιοι που περνούσαν έκθεση,speaking και gcvr και κοβόταν στο listening για λίγες απαντήσεις(like me:p),θα παίρνουν το πτυχίο και δεν θα επαναλαμβάνουν τις εξετάσεις;)

:mml::weakbench

Rozaki@
21-07-09, 14:13
Παιδιά πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα; Έχει κανείς ιδέα;

giannis 3
29-07-09, 17:27
ta apotesmata vgikan simera gia tous frodistiriouxous kai logika apo vdomada tha boroume na ta doume kai me ton diko mas kodiko.parte tilefona tous kathigites sas na boun na sas ta poun.

ego megas kolofardos eixa apothikeusei to kodiko tou frodistiriou mou apo to lower giati i kathigitria mou eleipe kai mou ta eixe pei gia na bo na ta do molis bgoun kai ematha idi oti PERASA!!!!!!!!!!!

mdig1968
12-09-09, 16:26

Ευχαριστώ

DES EDO http://www.bibliopolio.gr/michigan-exam-practice-ecpe-complete-proficiency-examinations-audio-p-222442.html
KI EDO http://www.allbooks.gr/book.php?TitlesID=123993

Rozaki@
24-07-10, 00:54
Τα φετινά αποτελέσματα για πότε λένε άραγε;;;

giorgos_rou
24-07-10, 02:16
Σε λίγες μέρες.