PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταϊλάνδη

volopolo
03-04-07, 18:38
Θέλω να πάω Ταϊλάνδη. Γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρω πληροφορίες στο internet?

Soprano13
04-04-07, 00:22
Υπαρχει κανενας που να πηγε;Για να μας πει την εμπειρια του;Και γω το σκεφτομαι για Ταιλανδη..

volopolo
04-04-07, 15:09
Μου φαίνετε ότι κάτι βρήκα, στο www.thailand.gr
Έχει και πολλές φωτογραφίες από πολλά μέροι της Ταϊλάνδης.

mariliza
05-04-07, 20:06
Είχα πάει Ταϋλάνδη το καλοκαίρι του 99. Είχα πάει Bangogk και Phuket. Εντάξει, είναι κάτι το πρωτόγνωρο! Να πάτε με group, αλλιώς θα χαθείτε! Επίσης, αν βρείτε οργανωμένο δείτε αν μπορείτε να πάτε και Σιγκαπούρη. Είναι κοντά, αλλά εντελώς διαφορετική! Οι Ταϋλανδέζοι είναι πάμπτωχοι, αλλά πάντα με το χαμόγελο. Στη Σιγκαπούρη από την άλλη δεν ξέρουν τι έχουν!!

vanilla
05-04-07, 20:40
Εγώ πήγα το 2003 ένα χρόνο πρίν το τσουνάμι και πέρασα καταπληκτικά, βέβαια λένε ότι το τσουνάμι κατέστρεψε πολλά..θα σε συμβούλευα να πάς να πάρεις το Lonely Planet, είναι ένας οδηγός στον οποίο γράφουν εμπειρίες όσοι έχουν πάει εκεί..υπάρχουν οδηγοί και για όλα τα μέρη του κόσμου..εμένα μου φάνηκε το πιό χρήσιμο εργαλείο στο ταξίδι μου, κάνε ένα google search και αν διαβάζεις καλά αγγλικά είμαι σίγουρος ότι θα είναι ότι καλύτερο έχεις ανακαλύψει για να κάνεις ταξίδια!..Καλά να περάσεις!

Angel79
07-04-07, 19:04
Πήγα το 97. Αν έχεις ξαναπάει σε τροπικά νησια θα σου πρότεινα να πας στην Βόρεια Ταυλάνδη και όχι Phuket.

volopolo
11-04-07, 14:04
Εκτός από το διμοφηλές Πούκετ και την Μπανγκόκ τι άλλα μέροι αξίζει να δει κανείς στην Ταϊλάνδη? Υπάρχει καμία σελίδα στα ελληνικά με τοποθεσίες από εκεί?

mariliza
14-04-07, 02:46
Εγώ πήγα το 2003 ένα χρόνο πρίν το τσουνάμι και πέρασα καταπληκτικά, βέβαια λένε ότι το τσουνάμι κατέστρεψε πολλά..θα σε συμβούλευα να πάς να πάρεις το Lonely Planet, είναι ένας οδηγός στον οποίο γράφουν εμπειρίες όσοι έχουν πάει εκεί..υπάρχουν οδηγοί και για όλα τα μέρη του κόσμου..εμένα μου φάνηκε το πιό χρήσιμο εργαλείο στο ταξίδι μου, κάνε ένα google search και αν διαβάζεις καλά αγγλικά είμαι σίγουρος ότι θα είναι ότι καλύτερο έχεις ανακαλύψει για να κάνεις ταξίδια!..Καλά να περάσεις!

Mακράν οι καλύτεροι οδηγοί :)

RIMBO77
22-04-07, 19:22
ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΕΕΙ ΤΑ'Ι'ΛΑΝΔΗ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΜΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ...

ΜΗΝ ΠΑΣ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ!!!!
Η ΜΟΝΟΣ Η ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ....:)

misha_GR
22-04-07, 21:41
Προσοχή στους Ταϋλανδέζους που έχουν την συνήθεια να ντύνονται γυναίκες και που δεν το καταλαβαίνεις μέχρι... να τα πιάσεις.
(Aπό ντοκυμοντέρ του travel planet).

mariliza
25-04-07, 20:06
Και να δεις το transexual show!!! Πολύ γέλιο!!!

ilias7
26-04-07, 19:22
piga persi
einai apisteuta!!!
min kaneis to lathos k xaseis meres stin bangong!!
puket for ever, na meineis stin patong beach!!
Ta panta exoun tin timi tous!k malista xamili!!
an thes na psoniseis, kane trelo pazari!pragmata pou sou zitoun 30-40 euro, ta pairneis 5!
k kati simantiko!einai to pio akindino meros tou kosmou!den prokeitai na se peiraxei kaneis, opou k na sai oti ora k na nai!!prosoxi, sto puket auto!stin bangong einai antitheta!!!

ioannou despina
28-04-07, 09:51
Ego piga persi ton augousto perasame katapliktika... Miname 2 evdomades giati pigame Bangkok, Phuket, Pataya, Chiang Mai kai Sigkapouri... An pas gia yonia yonise apo Tailandi pou einai para poli f8ina eno stin sigkapouri einai logikes times... Ennoeite na pas volta kai me elefanta... :) Kalo ta3idi kai kala na peraseis...

ziou85
03-05-07, 16:43
vre8hka k gw ekei prin 1 mhna gia 4 meres sthn bangkok mono dystyxws ka8ws gyrnaga apo japan.orea fash zousame sa n pasades k ola osa eipan oi parapanw alh8euoun.prosexte poly sthn bangkok mporoun na se paraplanisoun xwris kan na to pareis xabari!!!

mariliza
11-05-07, 22:33
min kaneis to lathos k xaseis meres stin bangong!!

Διαφωνώ! Εξαρτάται από τι θέλει! Πχ είναι σαν να πηγαίνει κάποιος στην Πάρο και όχι στην Αθήνα... Αυτό εξαρτάται από τον σκοπό του ταξιδιού. :)

CJ Blade
15-05-07, 13:31
kai ego etoimazomai gia puket mesa iouliou kai mazevo plirofories.upologise gia 10 meres ola pliromena (eisitiria-diamoni kai proino 900 me 1000 euro).ekei ola einai tzampa kai ta eksoda sou eksartontai apo to ti zoi thes na kaneis.

Yolandaki
24-05-07, 01:59
epeidi k ego tin psaxno gia tailandi vrika ena site (oxi sta ellinika sorry) pou mporei na sou fanei xrisimo, uparxoun arketoi proorismoi...

http://www.maps-thailand.com/map-koh-phangan.php

ioannou despina
24-05-07, 08:47
ego eixa paei tailandi persi to kalokeri... a3izei na episkefteis ta akolou8a meri: Pouket, Patagia, Chiang Mai, Mpangkok...
an exeis xrono kala 8a itan stis diakopes sou na sindiaseis kai tin Sigkapouri einai akrivos to anti8eto apo tin Tailandi

♥Stella®♥
08-06-07, 06:23
TOPICS ARE...MERGED...

cstratak
09-07-07, 13:16
Πήγα πέρσυ το καλοκαίρι Ταϋλάνδη. Κορυφαίο ταξίδι αν σου αρέσει το διαφορετικό. Μην περιμένεις ανέσεις δυτικού τύπου σε όλη τη διάρκεια του ταξιδιού. Τα ξενοδοχεία εξαιρετικά άνετα και φθηνά για αυτό που παίρνεις. Γενικά προσπάθησε να κινηθείς και λίγο μόνος σου, όχι τόσο στη Μπανγκόγκ όσο στα υπόλοιπα μέρη που θα πας.
Προτείνω ανεπιφύλαχτα το Σαμούι. Τροπικό νησί στον Κόλπο της Ταϋλάνδης, με τρομερή φυσική ομορφιά, πολυτελή και φθηνά ξενοδοχεία και όχι τόσους πολλούς τουρίστες όπως η Πατάγια και το Πουκέτ.

gusboc
07-08-07, 13:35
To ωραιότερο ταξίδι της ζωής μου... Πήγα πέρυσι στο Πουκέτ και ήταν πάρα πολύ ωραία. Πολύ πράσινο, τροπικές παραλίες, πολυτελή αλλά φθηνά ξενοδοχεία , πολλές δραστηριότητες σε super τιμές στα γύρω νησιά (snorkelling, ξεναγήσεις , rafting κα.), ευγενικοί και χαμογελαστοί άνθρωποι , φθηνά ψώνια, φαγητό, επιλογές ήσυχων διακοπών αλλά και και ξέφρενης διασκέδασης . Η πρόταση μου:
Κλείστε σε ταξιδιωτικό γραφείο αεροπορικά και ξενοδοχείο κανά δυο μήνες πριν για βρείτε φθηνά ειστήρια και μετά γυρίστε μόνοι σας το νησί νοικιάζοντας αμάξι ή σκουτεράκι και κλείστε οπωσδήποτε κάποιες δραστηριότητες ψάχνοντας το εκεί.
ΑΞΙΖΕΙ...

Moss
07-08-07, 13:55
Παιδιά, δούλευα ως ξεναγός στην Ταιλάνδη για πολύ καιρό, οπότε αν θέλετε να μάθετε κάτι συγκεκριμένο, ρωτήστε με.

gusboc
07-08-07, 14:22
Παιδιά, δούλευα ως ξεναγός στην Ταιλάνδη για πολύ καιρό, οπότε αν θέλετε να μάθετε κάτι συγκεκριμένο, ρωτήστε με.

Σκεπτόμαστε με τη γυναίκα μου να πάμε στο Κράμπι. Ποια είναι η γνώμη σου ;
Ποια είναι τα υπέρ και τα κατά σε σχέση με το Πουκέτ ;
Επίσης αν γνωρίζεις, θεωρείς ότι είναι καλύτερο από το Μπαλί ή το Λαγκαουι ;
Ευχαριστώ πολύ...

Moss
07-08-07, 15:02
Σκεπτόμαστε με τη γυναίκα μου να πάμε στο Κράμπι. Ποια είναι η γνώμη σου ;
Ποια είναι τα υπέρ και τα κατά σε σχέση με το Πουκέτ ;
Επίσης αν γνωρίζεις, θεωρείς ότι είναι καλύτερο από το Μπαλί ή το Λαγκαουι ;
Ευχαριστώ πολύ...

Για ζευγαρο-καταστασεις θα ελεγα καλυτερα το Krabi. Δεν θα επεκταθω σε θεματα παραλιας, γιατι οπου και να πας στην Ταιλανδη οι παραλιες ειναι απιστευτες. Απλα εκει ειναι πιο ησυχα. Για πιο ρομαντικες φασεις λοιπον προτεινω το Krabi.

Το Πουκετ ειναι πιο "τουριστικο". Ειδικα η Patong θυμιζει λιγο "Φαληρακι". Αλλα το καλο με το Πουκετ ειναι οτι εχει πολλα περισσοτερα πραγματα να κανεις και να δεις, σε αντιθεση με το Κραμπι. Μεσω Πουκετ εχεις και συγκοινωνια με αλλα νησια, οπως Phi Phi και Phang Na. Το Πουκετ εχει επισης καλα βραδυνα (βλ. Fantasea), πολλα spa για την γυναικα σου, περιεργα "μασαζ" για εσενα, αλλα και φοβερά μέρη.

Για να ειμαι ειλικρινης, αν εισαι εστω και λιγο "κινητικος" ανθρωπος, πιστευω οτι μετα απο δυο-τρεις μερες στο Krabi θα ψιλοβαρεθεις.

Γι'αυτο λοιπον το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να πας εκει κλεινωντας πακετο για Πουκετ με οποιο πρακτορειο και αν πας, και οταν εισαι εκει, ζητα απο το πρακτορειο να κανεις extend stay και να σε στειλουν στο Κrabi απο εκει για μερικες μερες. Ειναι πολυ φθηνα να το κανεις ετσι και συμφερει.

Δεν εχω παει στο Λαγκαουι για να σου κανω την συγκριση, αλλα θα ρωτησω κανεναν συναδελφο και θα σου πω.

gusboc
07-08-07, 17:34
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Παρότι πέρασα υπέροχα στο Πουκέτ δε θέλω να ξαναπάω, εξάλλου υπάρχουν τόσα ωραία μέρη εκεί γύρω. Πάντως η ομορφιά της Ταυλάνδης και το χαμόγελο των ανθρώπων της δεν ξέρω αν το βρίσκεις αλλού (και σίγουρα όχι στην Ελλάδα)...

Moss
07-08-07, 20:41
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Παρότι πέρασα υπέροχα στο Πουκέτ δε θέλω να ξαναπάω, εξάλλου υπάρχουν τόσα ωραία μέρη εκεί γύρω. Πάντως η ομορφιά της Ταυλάνδης και το χαμόγελο των ανθρώπων της δεν ξέρω αν το βρίσκεις αλλού (και σίγουρα όχι στην Ελλάδα)...

Δεν το ήξερα οτι εχεις παει ξανά στο Πουκετ. Καλα κανεις και δεν κολλας σε ενα μερος. Ολη η ΝΑ Ασια ειναι πανεμορφη. Τοτε να πας οπωσδηποτε Κραμπι αλλα και Σαμουι αν δεν εχεις παει.

Οσο για το άλλο που ρωτησες, αν ειναι να επιλεξεις αναμεσα στα δυο, προτεινω ανεπιφυλακτα το Μπαλι. Το Λαγκάουι ειναι πολυ υπερεκτιμημενο. Ασε που θα βαρεθεις, γιατι δεν εχει καθολου νυχτερινη ζωη. Αυτο οφειλεται στο γεγονος οτι η Μαλαισια γενικοτερα ειναι Μουσουλμανικη χωρα, και οι παραδοσεις και τα εθιμα ειναι καπως αυστηρα. Στο Μπαλι θα βρεις και πολλα να δεις γυρω απ'αυτο, φοβερά τοπια, αλλα εχει και πολυ διασκεδαση. Η αγορα του Μπαλι ειναι ενα απο τα δυνατα του σημεια. Θα βρεις σε αριστη ποιοτητα ρουχα απο Quicksilver μεχρι Guess σχεδον τζαμπα.

Να προσεξεις ομως την εποχη που θα πας. Εκει (αντιθετα με την Ταυλανδη) η "High Season" τελειωνει τον Σεπτεμβρη γιατι μεταφερονται εκει οι μουσωνες.

gusboc
07-08-07, 21:50
Thank you very much. Αν δε σε πειράζει θα σε συμβουλευτώ όταν πλησιάζει ο καιρός για ταξίδι. Α και μια που το θυμήθηκα, υπάρχει κανένας τρόπος να βρούμε φθηνά αεροπορικά γιατί αυτό είναι μόνο το σημαντικότερο κόστος για ένα τέτοιο ταξίδι ...:unsure:

Moss
08-08-07, 00:52
Οποτε θες κατι φιλε μου, εδω ειμαι, δεν χανομαστε.

Οσο για τα αεροπορικα, κατι θα μπορεσω να κανω.

Βεβαια, αν θες να πας ετσι στο "φλου" πρεπει να προετοιμαστεις. Θελει ψαξιμο. Βεβαια θα βρεις φθηνα καταλυμματα, αλλα το συνολικο κοστος μπορει να ειναι ακριβοτερο απ'το να κλεισεις πακετο.

Οταν λεω πακετο, εννοω μεμονομενο πακετο, και οχι με γκρουπ. Μακρυα απο γκρουπ. Τετοιους κουβαλουσα απο δω και απο εκει και γινοταν της μουρλης. Οπου λαλουν πολλοι κοκοροι... Καταλαβαινεις. Καλυτερα μονος.

Γυρω στον Μαιο που ρωτησα για αεροπορικα, απο Αθηνα για Μπανγκοκ μετ'επιστροφης με την Thai Airways και με την Qatar Airways γυρω στα 530 χωρις stopover. Αν θυμαμαι καλα η Egypt Air ειχε 490, αλλα με stopover στο Αμαν. (οι τιμες αυτες ειναι χωρις τους φορους αεροδρομιου). Την ιδια εποχη ενα πληρη πακετο 10 ημερων για Πουκετ ειχε 650 ευρω. Καταλαβαινεις τι θελω να σου πω. Για Μπαλι ομως μπορει να μην ισχυει.

Αν θελησεις παντως μπορω να βοηθησω.

gusboc
08-08-07, 08:02
Εννοείται χωρίς group !!!
Λοιπόν θα τα ξαναπούμε όταν έρθει η ώρα. Ευχαριστώ για όλα....

gusboc
11-08-07, 17:10
Έχει πάει κανείς άλλος ρε παιδιά , για να πει τη γνώμη του ;:look:

archman
03-11-07, 16:53
Ρε , μην πηγαινετε όλοι στην ταυλάνδη και έχουν αρχίσει πια τα εισητήρια να είναι δυσεύρετα
¨)))))

ELNINIO13
07-11-07, 15:53
file axisi na pas eine telia ,mina ianouario gia poly zesti oxi me grafia tha vris monosou ta panta pare thaiairways poly kali

joh3nylio
31-01-08, 03:30
Γειά σε όλους..

Θα ήθελα να πραγματοποιήσω ένα ταξίδι γύρω στα μέσα του Μάρτη στην Ταιλάνδη και θα ήθελα την βοήθεια σας,για όποιον γνωρίζει.Έχω ψάξει και ενημερωθεί..αλλά μου παρουσιάστηκε μια αρκετά! μεγάλη απόκλιση τιμής.Aρχικά πήρα προσφορές απο ταξιδ.γραφεία τα οποία μου δώσαν μέσο όρο γύρω στα 700 ευρώ στην Μπανκόνγκ περιλαμβανομένων-αεροπορικά,ξενάγηση μισής μέρας,ξενοδοχείο 3 αστέρων(στην συγκεκριμένη προσφορά)+ πρωινό..ένα πλήρες πακέτο δηλαδή για 5 μέρες.Έπειτα έψαξα μεμονομένες τιμές αεροπορικών εταιριών και είδα πως η τιμή(μετ επιστροφής) για Μπανκόνγκ με την ίδια αεροπορική εταιρία ήταν στα 1400 ευρώ το άτομο..?!Πέρα από κει όλη η ιδέα για το ταξίδι στην Ταιλάνδη ξεκίνησε όταν είδα την ταινία "The Beach" και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η υπάρχει η δυνατότητα να πάει κάποιος στο συγκεκριμένο νησί καθώς από όσο γνωρίζω είναι κάτι σαν εθνικός δρυμός..

Eυχαριστώ..

CEASAR1974
01-02-08, 14:35
ΑΝ ΘΕΣ ΤΑΫΛΑΝΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΛΑΥΣΕΙΣ ΤΗ ΧΛΙΔΗ ΤΩΝ 5 ΑΣΤΕΡΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΦΘΗΝΗ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ.
ΜΗ ΜΕΙΝΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΠΑΝΓΚΟΚ (1 Ή 2 ΤΟ ΠΟΛΥ, ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΧΑΖΕΨΕΙΣ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟ).
ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΠΟΥΚΕΤ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΟΥ ΣΤΑ ΠΟΛΥΤΕΛΗ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΕΚΔΡΟΜΕΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΕΣ.
ΣΥΝΗΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΟ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ EVASON ME ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ ΑΠΟ ΤΗ MONOGRAM. ΕΧΩ ΤΑΞΙΔΕΨΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ ΕΞΩΤΙΚΑ ΜΕΡΗ ΑΛΛΑ ΤΗ ΧΛΙΔΗ ΤΟΥ EVASON (ΙΔΩΤΙΚΟ ΝΗΣΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ) ΔΕ ΤΗ ΒΡΗΚΑ ΠΟΥΘΕΝΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ.
TO 2006, 7 ΗΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 1000€. ΜΗ ΨΑΞΕΙΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΑ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ.
ΡΙΞΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ:
http://www.monogram.gr/images/trip/TARIF__PHUKET_monogram.pdf

♥Stella®♥
02-02-08, 07:04
TOPICS ARE...MERGED

Moss
02-02-08, 17:44
Γειά σε όλους..

Θα ήθελα να πραγματοποιήσω ένα ταξίδι γύρω στα μέσα του Μάρτη στην Ταιλάνδη και θα ήθελα την βοήθεια σας,για όποιον γνωρίζει.Έχω ψάξει και ενημερωθεί..αλλά μου παρουσιάστηκε μια αρκετά! μεγάλη απόκλιση τιμής.Aρχικά πήρα προσφορές απο ταξιδ.γραφεία τα οποία μου δώσαν μέσο όρο γύρω στα 700 ευρώ στην Μπανκόνγκ περιλαμβανομένων-αεροπορικά,ξενάγηση μισής μέρας,ξενοδοχείο 3 αστέρων(στην συγκεκριμένη προσφορά)+ πρωινό..ένα πλήρες πακέτο δηλαδή για 5 μέρες.Έπειτα έψαξα μεμονομένες τιμές αεροπορικών εταιριών και είδα πως η τιμή(μετ επιστροφής) για Μπανκόνγκ με την ίδια αεροπορική εταιρία ήταν στα 1400 ευρώ το άτομο..?!Πέρα από κει όλη η ιδέα για το ταξίδι στην Ταιλάνδη ξεκίνησε όταν είδα την ταινία "The Beach" και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει η υπάρχει η δυνατότητα να πάει κάποιος στο συγκεκριμένο νησί καθώς από όσο γνωρίζω είναι κάτι σαν εθνικός δρυμός..

Eυχαριστώ..

Φιλε μου, η αποκλιση τιμης ειναι τοσο μεγαλη γιατι τα ταξιδιωτικα γραφεια, ή πιο σωστα οι Tour Operator κανουν συμφωνιες και προαγοραζουν εισητηρια απο τις αεροπορικες ενα χρονο πριν.

Η ταινια του The Beach γυριστηκε στα Phi Phi Islands. Ειναι δυο παραδεισενια νησια, νοτιοανατολικα του Phuket. To ενα λεγεται Phi Phi Don, και το αλλο στο οποιο βρικεται η παραλια λεγεται Phi Phi Le. Η συγκεκριμενη παραλια λεγεται Maya Bay και οντως προστατευεται μετα την ταινια λογω της μαζικης προσελευσης τουριστων. Οι οργανωμενες εκδρομες απαγορευτηκαν αυστηρα. Μπορεις ομως να πας με Speedboat τα οποια ναυλονονται και απο το Phuket, αλλα και απο το Phi Phi Don το οποιο επισκεπτεται μαζικα, ειναι πανεμορφο και μπορεις να διανυκτερευσεις εκει σε ενα απο τα παραδοσιακα καταλυμματα.

Αν θες περισσοτερες πληροφοριες πες μου.

Αποψη μου ειναι οτι 5 μερες ειναι λιγες, και προς θεου μην μεινεις μονο στην Bangkok.

Η φωτο που σου βαζω απο κατω ειναι απο το View Point στο Phi Phi Don, στο οποιο μπορεις να μεινεις. Οσο για το Maya Bay, καλυτερα να το δεις απο κοντα...

http://www.abiyoyo.com/tailandia/mu_ko_phi_phi/mu_ko_phi_phi22.jpg

joh3nylio
02-02-08, 18:35
Αρχικά σ'ευχαριστώ για την ενημέρωση..Η αλήθεια είναι πώς δεν πηγαίνω τόσο για την Μπανκόγνκ (αυτό δεν σημαίνει πως δεν αξίζει)όσο για την Ταιλάνδη.Δηλαδή σύμφωνα με την περιγραφή σου αλλά και άλλων παραπάνω..θα μπορούσε το ταξίδι να βασίζεται στο Πουκέτ και στα Phi Phi islands(αλλαγή πλάνων)!Γνωρίζεις μήπως και τα επίπεδα τιμων για τα ναύλα των speedboat?

Moss
02-02-08, 19:55
Οποτε ενα προγραμμα που θα σου προτεινα εγω θα ηταν 2 μερες Bangkok (αφου θα εισαι εκει καλο θα ηταν να πας), και τις υπολοιπες μερες να τις μοιρασεις αναμεσα σε Phuket και Krabi. Απ'οτι καταλαβα θες περισσοτερο να δεις παραλιες και τοπια.

Στα Phi Phi μπορεις να φτασεις και απο τις δυο μερη. Το Phuket ειναι πιο τουριστικο, αλλα εχει περισσοτερα να δεις και να κανεις. Το Krabi ειναι πιο ησυχο και πιο... εξωτικο.

Οσο για τα Speedboat, εχει ημερισιες εκδρομες. Παει απο το Phuket στη Maya για 45 λεπτα, και μετα σε παει και σε αλλα μερη. Τιμη δεν θυμαμαι.

Μπορεις να ναυλωσεις δικο σου, ανεξαρτητως ατομων (μεχρι 20 νομιζω) με 15000-20000 baht (1 euro=45 baht περιπου) και να πας οπου θελεις, αρκει να βγει το προγραμμα πριν και να ενημερωθει το λιμεναρχειο.

Το αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να πας στο Phi Phi Don, και να ναυλωσεις μια πιρογα απο εκει με 3000 baht (περιπου 60 ευρω) να σε παει εκει για οσο θες. Αυτο θα σου προτεινα εγω.

joh3nylio
02-02-08, 20:02
Nomizw pws i deuteri lisi einai i kaliteri..kai i metakinisi apo bankong sto phuket?mesw lewforeiou logika?

Moss
02-02-08, 21:08
Οχι βεβαια... Ειναι πολυ μακρυα, δεν αξιζει.

Αεροπορικως. Συμπεριλαμβανονται ολες οι μετακινησεις οταν κλεισεις με γραφειο. Βγαζεις το προγραμμα σου απο πριν και ειναι ολα πληρωμενα. Ακομα και οι μετακινησεις απο και προς τα αεροδρομια.

Ολα αυτα σε ενα πληρες πακετο θα σου κοστισει γυρω στα 1200 - 1400 ευρω κατ'ατομο, για περιπου 10 μερες, ολα πληρωμενα.

joh3nylio
03-02-08, 14:45
Σ'ευχαριστώ πολύ Moss για τις πληροφορίες.Θα σε ξανα-συμβουλευτώ αν προκύψει κάτι..να ξέρεις.Thanks again.

Moss
03-02-08, 15:07
Οποτε θες φιλε μου... Να'σαι καλα.

dimoul
03-02-08, 15:12
1] ΜΗΝ ΠΑΣ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ
2] ΝΑ ΜΗΝ ΑΡΚΕΣΤΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ
3] ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΕΝΤΥΠΩΣΗ Η ΗΡΕΜΙΑ ΚΑΙ Η ΦΙΛΙΚΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ
4]ΘΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ ΝΑ ΜΕΤΡΑΝΕ

adiaforetos1
05-02-08, 15:27
MOSS eimaste mia parea foititon pou skeftomaste poli taxidi stin taylandi.Psaxame moinoi mas gia aeroporika k diamones k mas vgikane panakriva.2 vasikes plirofories thelo na mas doseis.Poia einai i kaliteri periodos na pame(eikonomikotera kurios ennow alla me kalo kairo) k 2o pia taxidiotika praktoreia mas proteineis na rotisoume.K fusika pia meri mas proteineis gia na perasoume kala!!!

Moss
05-02-08, 17:45
MOSS eimaste mia parea foititon pou skeftomaste poli taxidi stin taylandi.Psaxame moinoi mas gia aeroporika k diamones k mas vgikane panakriva.2 vasikes plirofories thelo na mas doseis.Poia einai i kaliteri periodos na pame(eikonomikotera kurios ennow alla me kalo kairo) k 2o pia taxidiotika praktoreia mas proteineis na rotisoume.K fusika pia meri mas proteineis gia na perasoume kala!!!

Παρεα μονο ανδρες, ή και γυναικες? Εχει σημασια...

Τα αεροπορικα, οπως ειπαμε και παραπανω, ειναι πιο ακριβα αν τα ψαξεις μονος σου. Δεν συμφερει καθολου.

Η πιο οικονομικη περιοδος... Λοιπον, σιγουρα η πιο ακριβη ειναι η εποχη των Χριστουγεννων. Να την αποφυγεις. Πιο φθηνα ειναι κατα το καλοκαιρι το δικο μας, αλλα πιστευω πως η πιο οικονομικη ειναι γυρω στον Οκτωβρη με Νοεμβρη, γιατι βρισκεται αναμεσα στις δυο μεγαλυτερες περιοδους. Ειναι μετα τις διακοπες των Ελληνων, και πριν το High Season των Ταυλανδων.

Οσο για τον καιρο, ειναι σχεδον ο ιδιος ολο τον χρονο. Τους δικους μας καλοκαιρινους μηνες εχει μουσωνες στα δυτικα, αλλα μη σε απασχολει. Σπανια επηρρεαζει τα μερη που θα εισαι εσυ.

Πες μου αν θα ειστε μονο ανδρες ή και με γυναικες να σου προτεινω που να πας.

Οσο για τα πρακτορειο, καλυτερα να σου στειλω PM για να μην διαφημιζουμε. Τα υπολοιπα θα τα λεμε εδω για να πληροφορουνται και οι υπολοιποι χρηστες.

adiaforetos1
05-02-08, 23:08
MOSS tha maste mono antres k mallon gia kalokairaki (to diko mas) to vlepoume mesa iouliou.Steile mou pm praktoreia gia na arxisoume psaximo.Eyxaristo poly gia to endiaferon!!Fysika k meri na mas proteineis oxi aparaitita kosmopolitika.

adiaforetos1
05-02-08, 23:12
Xexasa k kati vasiko.Menoume Salonica k profanos oi kales prosfores tha einai gia ptiseis apo athina i mipos iparxei k kati apo edo??

gusboc
06-02-08, 10:41
Εγώ τέλος Αυγούστου 2006 που είχα πάει Πουκέτ έδωσα 820 ευρώ το άτομο και δεν έμεινα καθόλου Μπανγκογκ (έμενα και στην Αθήνα καλύτερα). Έμεινα 7 διανυκτερεύσεις Πουκέτ και μια Μπαχρέιν στην επιστροφή. Στο Πουκέτ έμεινα σε 4 αστέρων ξενοδοχείο (όχι τόσο γνωστό αλλά εκπληκτικό) και σε 10' λεπτά με τα πόδια ήμουν στην καρδιά της νυχτερινής ζωής της Πατόνγκ. Εκδρομές υπάρχουν πάμπολες (μην κλείσεις μέσω του ξενοδοχείου ή του πράκτορα από εδώ , θα πληρώσεις αρκετά ακριβότερα). Γύρισα το νησί με σκουτεράκι (4,5 ευρώ την ημέρα!!!). Ζήτημα να χαλάσαμε 300 ευρώ... Όποιος θέλει πληροφορίες για το πρακτορείο κάθε pm ευπρόσδεκτο...
Πιο ''πονηρές'' πληροφορίες δεν έχω να σας δώσω διότι πήγα με τη γυναίκα μου.
Πάντως ήταν το πιο ωραίο ταξίδι της ζωής μου...

CJ Blade
05-04-08, 10:31
σκεφτεται κανεις για μεσα ιουνιου να παει πουκετ?ας στειλει πμ

teopap
07-04-08, 12:24
Υπαρχουν πρακτορια που δεν χρεωνουν extra την πτηση απο Θεσσαλονικη.Εμενα παντως το πακετο με 8 διανυκτερευσεις σε 5αστερο,5λεπτα με τουκ-τουκ απο Πατονγκ ,μου ειχε κοστισει 1200ευρω περυσι τον Αυγουστο.Οι τιμες βεβαια εχουν αυξηθει την μετα-τσουναμι εποχη,οσον αφορα την αγορα τους.Παντως καντε αφθονα μασαζ στα διαφορα μαγαζια και στα εμπορικα με 2ευρω την μιση ωρα.

EKTORAS_028
09-04-08, 17:01
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΤΑΫΛΑΝΔΗ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2006.ΕΙΧΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΤΕΛΕΙΑ!!ΤΟ Ε-MAIL MOY EINAI ektoras_028@yahoo.gr.ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΫΛΑΝΔΗ, ΤΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΕΙΣ, ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΣ, ΤΙ ΝΑ ΦΑΣ Κ.Λ.Π.

CJ Blade
14-04-08, 19:45
eisitiria kleismena k mesa iouni tha eimai kato:)opoios thelei plirofories na steilei pm

apteraplayer
25-10-08, 11:14
Εδώ θα βρείτε τα πάντα για την Ταϊλάνδη

www.thai.gr

manoliskr
25-10-08, 18:48
euxaristo..exeis paei?

apteraplayer
26-10-08, 07:14
Φόρουμ για την Ταϊλάνδη

www.thai.gr

apteraplayer
26-10-08, 07:15
Φυσικά και ξαναφεύγω τον άλλο μήνα

♥Stella®♥
27-10-08, 20:37
Topics are...Merged

mellisanthi
04-11-08, 11:29
Να ρωτήσω και γω κάτι? πόσο ασφαλές είναι να πας με παιδιά? και σε ποια σημεία?

villasg
06-11-08, 14:28
Να ρωτήσω και γω κάτι? πόσο ασφαλές είναι να πας με παιδιά? και σε ποια σημεία?

Ασφαλεστατα μην φοβασαι .
Ολοι οι τουριστικοι προορισμοι ειναι ΑΣΦΑΛΕΙΣ

villasg
06-11-08, 14:30
Εδώ θα βρείτε τα πάντα για την Ταϊλάνδη

www.thai.gr

Σωστα ειναι μια προσπάθεια που κανουμε για να μπορούν ολοι να εχουν την καλύτερη πληροφόρηση για την Ταϊλάνδη

aggema
15-01-09, 13:10
tailandi kai pali tailandi sta nisakia omos, oxi stin bank kong,
koh samui kai koh pah gang (kapos etsi). einai paradeisos,
ftina, isixa, anthropina....opos itan palia ta ellinika nisia i opos einai
ta nisia agonis grammis mono me foinikes !

gusboc
17-01-09, 08:34
:bow::bow::bow:

Soprano13
23-01-09, 22:12
Phuket for ever in my heart...

go2dsongs
24-01-09, 19:05
Koh Tao!!Paradise!:bow:

www.travelstories.gr

anestis_21
30-01-09, 20:25
koh phagang k full moon party sthn HAAD RIN beach...xaxaxaxa

greekmedia
05-03-09, 00:49
einai sigrisi auto?

Morihei_Oeshiba
12-03-09, 13:48
paidia....mia erwtisi?leme me thn parea mas na pame tailandi,epoxh sta misa aygoustou.einai kali epoxi?den gnwrizw kai exw mia afmivolia.
exw vrei mexri twra ola ta eksoda,aeroplano-dianomi sta 1000 euro. einai kili timi?
exete kati na proteinetai?

korineto
19-03-09, 01:44
Θέλω πολύ να πάω φαίνεται υπέροχα!

spessartite
19-03-09, 17:55
Ήμουν Ταϊλάνδη σχεδόν 15 χρόνια έφυγα απο Ελλάδα σχεδόν απο τα 19 για να επιστρέψω πριν δυο χρόνια
Η Ταϊλάνδη ειναι υπεροχή χώρα αποφύγετε μονό τα τουριστικά μέρη και θα αποκομίσετε εκπληκτικές εμπειρίες
Πηγαίνετε στα σύνορα με την Burma στην πόλη Mae Hong Son οπου περνάει όλο το λαθραίο ρουμπίνι στην Ταϊλάνδη ειναι μια εκπληκτική εμπειρία
οτι άλλο θέλετε για την εκτός τουριστική ζωή τις Ταϊλάνδης ρωτηστεμε

sakmil
19-03-09, 23:15
exei poli igrasia.

sivilla
21-03-09, 00:15
H tailandi kai genika i indonisia einai ap ta pio magika meroi tou kosmou pou exw dei(kai exw dei arketa)...
geniko xaraktiristiko opou kai na pas se pernane apo terastia vasilika ergastiria xrisoxoias den exw dei pote sth zwh mou tosous politimous lithous mazi (daxtilidia,periderea,tiares,oti xoraei o nous sas)...den perigrafete...
h Bankong den leei pola pera apo mia terastia megaloupoli me panipsila ktiria...ponokefaliazeis...mia-dio meres einai uperarketes na deis tous iperoxous naous kai min paralipsete to xruso vouda...uparxei enas naos pou exei oles tis ekdoxes tou vouda...prepei na dite tin xristianiki ekdoxh {proseuxh kai nistia} itan telios kokaliarhs.kiriolektika gia gelia(an iksera na anevazw fotos tha sas ton edixna)..
to koh samui einai ena uperoxo kai isixo sxetika meros me fantastikes paralies kai poli prasino.kai panw ap olla katharo.
to puket oso me apogoiteuse apo nyxterinh zwh (xirotero apo apo ta malia sthn kriti kai poli vroma exw ap to ksenodoxio) toso omorfo kai mageytiko itan ti mera.to nisi tou james bond, ta mongrovia dasi, ta Pipi islands,oi koraliogenis ifaloi gia katadiseis kai i edoxora tou nisiou einai ola ta leuta...
Genikotera to bali einai episis poli wraio opws kai i singapouri para dipla...

Y.G. den exw metrisi panw apo 10 gates oses fores exw paei...einai tuxeo arage?

mai_tai
25-03-09, 07:55
Για οτιδηποτε σχετικο για ΤΑΥΛΑΝΔΗ thai.gr

volopolo
16-05-09, 04:58
Σελίδες που ανακάλυψα

http://www.thailandbethere.com/greek.htm
http://thailandbethere.blogspot.com
http://www.mpangkok.blogspot.com

apteraplayer
08-06-09, 17:13
Σελίδες που ανακάλυψα

http://www.thailandbethere.com/greek.htm
http://thailandbethere.blogspot.com
http://www.mpangkok.blogspot.com

+ http://www.thai.gr/forum/

STELIOSATHA1
08-06-09, 20:26
thelo kai go paidia...an kapoios kanonisei taksidi kai parea..steilte minima ...
den exo kanonisei kati gai diakopes

seethat
16-06-09, 13:24
Και εγώ θα ήθελα κάποτε να πάω, νομίζω ότι θα είναι καταπληκτικά εκεί.

cost2001
16-06-09, 23:11
phga propersy pouket.
den mou ekatse na xanapaw.
htan to pio apistefto taxidi mou...akoma to 8umamai.
sixa8ika na trww astakous...tzaba..ola htan se times exeftelistikes,apo faghto ews hlektronika.
opios paei,na paei thn krouaziera pipi-island,ko-island,nhsi twn pi8ikwn,ala kai to nhsi pou gyristike h tainia ..8a parakalesh poles fores na ginh kati k na mh gyrisei edw pisw.egw dystyxws h eytyxws exw oikogeneia,k den i8ela na to kanw.
pio polu k ap tis paraalavate ti enowlies pou eine fantastikes,8a sas meinoun xaragmena sto mualo to xamogelo,h evgeneia kai h kalosynh twn an8rwpwn ekei.epishs eine ena kratos pou ta druggs 8ewrountai me nomo death-penalty,dld 8anatos.
phga k 2 meres pataja..to nhsaki auto,8ewreite san...myconos,ala epi 10 fores...xefrenoi ry8moi ekei,alla k papoudes me pedakia mazi(katalavate ti enow)..idika ekei eine kolash.

dragontolis
07-07-09, 23:06
ταξιδι που σιγουρα θα σου μεινει αξεχαστο .πηγα γαμήλιο τον Ιουλιο του 2006.Συνδιασμός ταξιδιου: 4 μερες διαμονη στην patong σε super ξενοδοχειο,3 μερες διαμονη στα phi-phi islands (τρομερό μερος ) αν πατε μονοημερη δεν αξιζει θα ταλαιπωρηθείτε και δεν θα χαρείτε το μερος ,και στην επιστροφή 2 μερες Σιγκαπούρη .όπως αναφερθεικε πιο πάνω τα τα ξιδιωτικά γραφεία τελικά εχουν καλύτερες τιμες συνολικά για αεροπορικά και διαμονή.με την πρώτη ευκαιρία ξαναπάω

pantelvazel
26-07-09, 20:00
mia xara opou k na pas

Georgeterzis
18-01-10, 20:40
paidia ki egw skeftome na paw tailanti me enan filo mou pou protinete pio kala na pame 8eloume nixterini zwi kai na doume kai meri eki na girisoume.vasika 8aloume na ma8oume apo times sta ksenodoxia ekiine pio kala na ta klisoume apo edw H 8a voume eki an pame pite tin gnomisas sintoma parakalo giati stis 15 tou fevrouariou ton alon mina diladi 8a exoume figi idi!!!! Thanks

nail
19-01-10, 07:22
φιλε κλεισε ξενοδοχειο απο ιντερνετ πορτα εχουν πολυ πιο ακριβα. Για νυχτα και τοπια καλυτερα Πουκετ για
τοπια κατα σειρα ΚΟ ΤΣΑΓΚ ,ΚΟ ΣΑΜΕΤ,ΚΟ ΣΑΜΟΥΙ, για μονο νυχτα Παταγια

Georgeterzis
22-01-10, 08:55
ok Thanks kamia ali gnomi paidia

yomak
22-01-10, 14:11
hotel apo internet... oso gia nyxterinh zwh mhn fobase 8a peraseis kala kai prosoxh sta boygirl... mhn thn pathseis.... apo merh ko samoui pouket kai fysika dyo nyxtes sthn bankong gia na athn deis kai mera kai nyxta oposdhpote...

christinos32
24-01-10, 21:09
Θέλω να πάω Ταϊλάνδη. Γνωρίζει κανένας που μπορώ να βρω πληροφορίες στο internet?

egw prosopika de mporw na se voithisw..alla tha ithela poli na mathw kai egw...thelw na einai o epomenos proorismos mou i tailandi

gabynasos
27-01-10, 07:42
ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΑΞΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΗΤΑΝ ΣΤΗΝ ΤΑΙΛΑΝΔΗ ΣΑΣ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΤΕ ΤΙΣ ΜΑΛΑΚΕΙΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΥΡΩ ΣΑΣ:)

copap
27-01-10, 11:35
πηγα μπανγκογκ πριν απο 2 χρονια. ομορφη πολη αλλα προσοχη στα σοκακια...

yomak
29-01-10, 11:29
to xamogelo to briskeis opoy kai an pas sthn asia... lol... sigoyra sthn ellada den to briskeis poy8ena... asia for ever

Soprano13
30-01-10, 14:35
Κλεισε τα ματια και ορμα για Πουκετ.Θα μεινεις στην Patong beach.
Δες ξενοδοχεια απο το ιντερνετ αλλα μην τα κλεισεις.
Μολις φτασεις στο Πουκετ θα παρεις ενα ταξι και θα πας να τα δεις απο κοντα και αφου κανεις τα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΠΑΖΑΡΙΑ θα κλεισεις αυτο που σου αρεσει.Σιγουρα σε καλυτερη τιμη απ'οτι στο ιντερνετ.
Οτι θελεις για Πουκετ ρωτα.

ΥΓ1:Εκτος απο το φαγητο και το ποτο ΠΑΖΑΡΙΑ ΠΑΝΤΟΥ,ειδικα σε ρουχα,σουβενιρ κ.τ.λ.π
ΥΓ2:PHUKET FOR EVER IN MY HEART..

djmimo3272
04-02-10, 20:43
Ena poli kalo site kai forum einai to Thai.gr
Opoios 8elei plirofories gia otidipote sxetika me tin Tailandi ekei 8a tis brei sta sigoura :)
(Sikelos30)

LILITSA
06-02-10, 11:53
εχω παει δυο φορές ΤΑΥΛΑΝΔΗ, ειναι καλύτερο το Μπαλι απο το Πουκετ , πανέμορφες παραλίες, τρομερά μπαρ, απο το πρωι εως το βράδι δεν καταλαβαίνεις πότε περνάει ο χρόνος. Θα ξαναπήγαινα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

LILITSA
06-02-10, 11:56
συνηστώ σε ολους για ΤΑΥΛΑΝΔΗ τα PIPI ILAND το νησί που γυρίστηκε η ταινία του James Bont , θα πάθετε με τον παράδεισο επι της ΓΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kg1976
21-03-10, 12:47
Σκέφτομαι να πάω τον Αύγουστο Βόρεια Ταυλάνδη.Ξέρει κανείς αν είναι ωραία ή να πάω κατευθείαν κο σαμουι;

Moss
21-03-10, 15:14
Σκέφτομαι να πάω τον Αύγουστο Βόρεια Ταυλάνδη.Ξέρει κανείς αν είναι ωραία ή να πάω κατευθείαν κο σαμουι;

Καταπληκτικά είναι. Αλλά εξαρτάται τι ψάχνεις. Αν σε ενδιαφέρει να δεις απίστευτα τοπία με πυκνά τροπικά δάση, και να δεις από κοντά έντονα πολιτιστικά στοιχεία, να πας οπωσδήποτε. Αν σε ενδιαφέρουν μόνο οι παραλίες και η διασκέδαση, πήγαινε κατευθείαν Koh Samui. Από εσένα εξαρτάται.

kg1976
22-03-10, 13:24
εννοείται πως με ενδιαφέρει να δω πολιτισμό και ναούς.τόσες ώρες στο αεροπλάνο μόνο για παραλία δεν λέει........

foritiss
22-03-10, 18:59
καλη φαση

stratis010
24-03-10, 23:52
Καλά εκεί οι περισσότεροι πάνε για σεξοτουρισμό.

gusboc
25-03-10, 20:34
Για σεξοτουρισμό πάνε κυρίως στην Πατάγια.
Μπορούν να πάνε άφοβα ζευγάρια και να περάσουν τέλεια σε οποιοδήποτε άλλο μέρος...
Μην ακούτε ότι λένε όσοι δεν έχουν πάει...

villasg
26-09-10, 09:53
Και ειπαμε ολες οι πληροφοριες εδω :

http://www.thai.gr

lainas
27-09-10, 15:40
Εγώ πήγα το 2003

ikaros37
03-10-10, 10:50
http://www.thai.gr/forum/
ola einai edo.an deite auto to site den xreiazeste tipote allo

motorbreath
03-10-10, 14:26
Να πάτε και να ξαναπάτε.Τελευταία φορά που πήγα Ταιλάνδη ήταν το 2004(για 8η φορά συνολικά έχω περάσει 6μήνες Πουκέτ-Σαμούι).Προτείνω συνδυασμό με Μαλαισία ή Μπαλί που είναι και εκεί πολύ καλά οπότε λέμε για τουλάχιστον 2 εβδομάδες στην περιοχή.Καλά είναι και για ζευγάρια αν και μόνος ή με καλούς τρελιάρηδες φίλους περνάς απίστευτα.Καλά ταξίδια..