PDA

Επιστροφή στο Forum : PSP General Discussion

Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12

loypis
10-07-09, 23:25
Βρε παιδια τωρα το παρατηρησα.Μετα το σπασιμο του psp εξαφανιστηκε το εικονιδιο του umd στο game.
Που πηγε?οεο?
Μηπως ξερει κανενα παλικαρι πως δουλευει το PSPStates Experiment plugin?
Δηλαδη την ωρα που παιζουμε τι παταμε για να κανουμε save?

HaVaNeZoS
11-07-09, 00:37
Loypis gia na energopoihseis ta plugins auto ginete mono meso tou CFEnabler 3.50 k pano(vgike k o 3.51) k meso autou pas sto configuration k s leei plugins(efoson ta exeis perasei k esy ston fakelo sesplugins pou vrisketai sto root directory an thimame kala an den yparxei ton ftiaxneis esy).Tora to UMD den eksafanistike an valeis ena paixnidi logika tha prepei na s emfanistei k an den s emfanistei tote pigene sto VHS Menu k pata stin epilogi UMD ISO MODE anti gia Sony NP9660 pou exoume gia na paizoume ta iso/cso vale esy se normal k tote tha eisai ok!

loypis
11-07-09, 00:41
Τα εκανα αυτα HaVaNeZoS αλλα τιποτα.Υποψιαζωμε μηπως θελει format το memory stick.
Μηπως ξερεις πως δουλευει το PSPStates Experiment plugin?

HaVaNeZoS
11-07-09, 00:45
Apo plugins file m tha se apogohteuso den exo dokimasei apolitos kanena :( ...thes na to psaxo ligo k na s po alla apo aurio?An mporeis dose m kapio link oste na to katevaso k to plugin auto na to dokimaso k tha s po...

P.S. : Thimisou oti trexoun kalitera me to CFE k oxi me to GEN-A ;) ...

P.S. 2 : Apo to ligo pou epsaxa sto internet vrika oti yparxei kapio patch gia to PSPStates Experiment plugin oste na douleuei sto psp 3000 mipos loipon esy katevases kapoia ekdosi pou den trexei sto 3000?Koita to ligo...

pare link gia to patcharismeno PSPStates Experiment plugin :

h**p://pspslimhacks.com/pspstates-experiment-patch-for-psp-3000/

** = tt

Na k odigies pou vrika apo to readme pou eixe mesa molis katevasa to PSPStates Experiment plugin:

How to install?
---------------
1. Download PSPStates Experiment 2 for 5.00 M33(h**p://dl.qj.net/pspstates-2-experiment-for-5.00-M33-PSP-Homebrew-Applications/pg/12/fid/24399/catid/151)
2. Copy the "pspstates.prx" and "SAVESTATE" to the "seplugins" folder
3. Copy "pspstatespatch.prx" from this archive to the "seplugins" folder
4. Add two lines in "game.txt": "ms0:/seplugins/pspstatespatch.prx 1" and "ms0:/seplugins/pspstates.prx 1"

loypis
11-07-09, 00:52
κατεβασα και το patch για το 3000 το εκανα enable αλλα δεν ξερω κατα την διαρκια του παιχνιδιου τι πατας για να κανεις save και να ξαναρχισεις απο εκει που εμεινες.Ειναι πολυ χρησιμο plugin.
To cf 3.50 χρησιμοποιω.
Αρε HaVaNeZoS μια ζωη ιπποτης...
Τα εχω δει αυτα και σε ευχαριστω πολυ αλλα δεν ξερω τι παταμε κατα την διαρκεια του παιχνιδιου...

HaVaNeZoS
11-07-09, 00:57
Loypis diavase auto

h**p://www.dekazeta.net/index.php?autocom=downloads&showfile=437

sygekrimena diavase ekei pou leei "SaveState procedure"

einai odigies gia to pos na to xrisimopoieis sto psp slim alla logika de tha exei diafora k sto psp-3000!

loypis
11-07-09, 01:04
Να σε καλα φιλε

HaVaNeZoS
11-07-09, 01:05
Pes mas toulaxiston k an s leitourgise telika gia na kseroun k oi ypoloipoi edo an xreiastoun kati sto idio provlima me esena ;) !

loypis
12-07-09, 14:10
Τελικα σ εμενα δεν δουλεψε.Αν το δοκιμασε κανενας αλλος ας πει πως...
Σχετικα με το εικονιδιο του UMD εξαφανιστηκε και δεν μπορω να βαλω παιχνιδια απ το drive.Ισως αν κανω αναβαθμηση στο firmware να φτιαξει αλλα θα χασω το crack γιατι ακομη δεν εχει βγει κατι για firmware πανω απο 5.03.Παντως απ οτι ειδα στο Google κι αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα.
Τελως παντων δεν με χαλαει και πολυ αφου δεν χρησιμοποιώ πια το drive.Aλλα ειναι το γιατι...

vakata
17-07-09, 18:32
καλησπέρα.......ακολούθησα τις οδηγίες σου havanezos....οι οποίες είναι πολύ κατατοπιστικές για να σπάσω το PSP-3004 του γιού μου.......όλα καλά του έβαζα και παιχνίδια στην κάρτα και έπαιζε μέχρι που σήμερα το απόγευμα εντελώς ξαφνικά και χωρίς (απ' ότι μου είπε) να πειράξει τίποτα εξαφανίστηκαν τα παιχνίδια από την κάρτα.......όταν όμως συνδεσα με usb το psp και άνοιξε ο φάκελος ISO τα παιχνίδια ήταν μέσα απλά δεν τα βλέπει το μηχάνημα.....τι μπορώ να κάνω γιαυτό το πρόβλημα?

ευχαριστώ εκ των προτέρων

HaVaNeZoS
18-07-09, 00:33
Kata 99% tha eklise o gios sou to psp tou (tha ekane shutdown kratontas gia kamposi ora to power button pano)!Otan to kaneis auto einai fisiko k epomeno na min anagnorizei to psp sou ta paixnidia giati ousiastika epistrefei stis arxikes rithmiseis k etsi prepei na ksanatrexeis to ChickHEN_R2 epeita to CFW Enabler k tha eisai ok!

Gia na to epiveveoseis auto tsekare apo ta System Setting sto System Information poio System Software trexei!
An to provlima einai auto pou s eipa parapano logika sto system software tha s grafei Version 5.03 opote kane oti s eipa gia na ksanafortoseis to CFW Enabler k tha eisai ok meta!

Episeis eksigise tou giou s oti kanontas shutdown to psp de tha mporei na paizei pexnidia apo tin karta mnimis k etsi anti na krataei ora pano to power button as to kanei mia fora grigora pano na mpei se sleep mode k etsi de tha epanerxete stis arxikes rithmiseis tou :) !

Ola auta pou eksigo tora ta epeksigo akrivos k sto FAQ tou odigou m an exeis kapia aporia alli ksanatsekare kala ton odigo m k an den vreis akri rota k tha se voithisoume!

vakata
18-07-09, 09:44
ευχαριστώ για την απάντησή σου.......ρώτησα τον γιό μου και μου είπε ότι μα΄΄λον δεν έκανε κάτι τέτοιο .....αλλά έπαιξε ένα παιχνίδι original από UMD οπότε εικάζω ότι μάλλον από εκεί πρέπει να έγινε η ζημιά.......να ακολουθήσω τις οδηγίες σου ......ή να κάνω κάτι άλλο?
ευχαριστώ εκ των προτέρων

HaVaNeZoS
18-07-09, 11:42
Den exei kamia simasia an epaixe paixnidi apo to UMD k ego paizo apo to UMD xoris kanena provlima :) ...!Oute k exei anaferthei pote oti to UMD epireazei to CFW Enabler!Isos na egine k to allo...na efage kapio kolima se kapio paixnidi to psp k na ekane epanekinisi k na mpike pali stis arxikes rithmiseis!

Tespa dokimase na ksanaperaseis to ChickHEN_R2 k meta to CFW Enabler (tsekare oti ola eginan sosta apo to System Information sto system Settings) k an pali de lithei to provlima sou tote sou protino na kaneis ena format sto memory stick sou mesa apo to psp k meta na ksanakolouthiseis tin diadikasia apo tin arxi k logika tha vreis akri :) ...

vakata
18-07-09, 11:54
Σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τον χρόνο σου....θα το δοκιμάσω

navaro
22-07-09, 11:17
kserei kanenas to psp blue 3004 ti firmware exei?

vikentios1980
23-07-09, 12:27
Εγώ έχω ποιό περίπλοκο πρόβλημα οσο αφορα την προσπαθεια για να βαλω το custom firmware.Κάνω αυτο το κολπο με τις φωτογραφιες αλλα δεν μου βγαζει πρασινη οθνη και δεν κανει boot,παρα η σβηνει τελειως η απλως σβηνει η οθονη:unsure: και μετα αμα επιχειρισω να βαλω το custom firmware μου γραφει the game cannot be started file is corrupt
τι μπορω να κανω για αυτο?επιπλεον εμενα το folder λεγεται mp_root και οχι ms_root
Firmware εχω αυτο που χρειαζεται το 5.03

vikentios1980
23-07-09, 12:51
Δεν μου κανει με τιποτα boot και δεν βγαζει πρασινη οθονη καθολου απλα σβηνει τελειως,ας βοηθησει οποιος το εχει κανει.

cs1984
23-07-09, 13:33
msroot εννοούμε το 1ο παράθυρο που ανοίγει με το που μπαίνεις μέσα στον αφαιρούμενο δίσκο του psp (δηλαδή εκεί που είναι οι φάκελοι mp_root,photos κτλ). Τώρα σε μένα τουλ για να πετάξει την πράσινη οθόνη έχω τις εικόνες μέσα απο 2 φορές (δηλ και αντίγραφα τους) έτσι ώστε στο τέλος ο φακελος να έχει μέσα 8 photos,to thumbs.db και το slim.tiff. Από εκεί και πέρα για να πιάσει (αν και δεν είναι 100%) σε μένα τουλ με το που μπαίνω στον φάκελο κοιτάω το λαμπάκι του ms και κατευθειάν με το που σβίσει πατάω και κρατάω πατημένο το κάτω μέχρι να πάει στον πάτο του φακέλου.

vikentios1980
23-07-09, 13:57
msroot εννοούμε το 1ο παράθυρο που ανοίγει με το που μπαίνεις μέσα στον αφαιρούμενο δίσκο του psp (δηλαδή εκεί που είναι οι φάκελοι mp_root,photos κτλ). Τώρα σε μένα τουλ για να πετάξει την πράσινη οθόνη έχω τις εικόνες μέσα απο 2 φορές (δηλ και αντίγραφα τους) έτσι ώστε στο τέλος ο φακελος να έχει μέσα 8 photos,to thumbs.db και το slim.tiff. Από εκεί και πέρα για να πιάσει (αν και δεν είναι 100%) σε μένα τουλ με το που μπαίνω στον φάκελο κοιτάω το λαμπάκι του ms και κατευθειάν με το που σβίσει πατάω και κρατάω πατημένο το κάτω μέχρι να πάει στον πάτο του φακέλου.

φιλε μου με την δικη σου μεθοδο το πετυχα απολυτα δηλαδη και με αντιγραφα εικονων:bow: επιτελους ;)

vikentios1980
23-07-09, 14:23
Αν ομωσ τυχει κατι απο τα παραπανω τοτε πολυ απλα τρεχετε πρωτα το ChickHen_R2
επειτα το INSTALLER-LOADER και ειστε μια χαρα!!!
αυτο σημαινει οτι πρεπει να γινει η διαδικασια απο την αρχη?ειναι το μονο που δεν καταλαβα ακριβως τι ενοει

aekoupoli
23-07-09, 19:12
paidia epeidi psaxnome na paro psp an paro auto edo http://www.ebw.gr/store/Default.aspx?tabid=144&productid=6681&language=el-GR
tha einai komple se ole tha paizei k games apo tin memory ?leei gia custom firmware gen

kaktos7
23-07-09, 19:35
Θα εισαι ΟΚ και θα μπορεις να περνας μεσα game και ολα τα καλουδια.Παντως σε συμβουλευω να παρεις τηλεφωνο και να μην κανεις παραγγελια απο το internet ωστε να διευκρινησεις οτι θελεις cf ωστε να μην γινει καμια βλακια και σου φερουν χωρις cf.Εχω παρει και εγω απο το ebw psp και μου συμπεριφερθηκαν ΟΚ.

aekoupoli
23-07-09, 19:39
ok file euxaristo poly

vikentios1980
24-07-09, 16:55
Ξέρει κανείς,που μπορώ να emulators και roms για το psp?και με ποιο τροπο μπαινουνε?:smile2: επισης τις homebrew εφαρμογες που λεει ο havanezos που μπορει να τις βρει κανεις?:bounce2:

kostas_mix
24-07-09, 17:13
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΑΠΟ games ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΦΑΚΕΛΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ psp_game ΚΑΙ ΒΙΝ ,ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΗΝ memory ΚΑΙ ΠΟΥ? Ta metatΡΕΠΟΥΜΕ ΣΕ iso?

Pasquale
27-07-09, 11:44
kalimera skeftomai na parw to psp etoimo hackarismeno apo dw
http://www.ricardo.gr/buy/games-software/sony-playstation/sony-psp/consoles/psp-slim-firmware-pack-v150-memory-stick-2-gb-duo-pro/v/an567178858/

http://www.ricardo.gr/buy/games-software/sony-playstation/sony-psp/consoles/psp-pack-ceramic-white-%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CF%8C-custom-firmware-m33-v-150/v/an567510954/

8a 8ela na mou pei kapoios an kserei poio ap ta 2 na parw kai poies oi diafores tous...ki episis ti einai to popsloader kai genika ti 8a xreiastw gia na paizw games s ena ap auta ta 2

euxaristw

vikentios1980
29-07-09, 08:33
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΑΠΟ games ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΟΡΦΗ ΦΑΚΕΛΛΟΥ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ psp_game ΚΑΙ ΒΙΝ ,ΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΝΑΜΕ ΣΤΗΝ memory ΚΑΙ ΠΟΥ? Ta metatΡΕΠΟΥΜΕ ΣΕ iso?

Υποθετω οτι μαλλον μπαινουν μεσα στο φακελο games που υπαρχει μεσα στο memory stick δηλαδη εννοω διιμιουργεις ενα φακελο με το ονομα του παιχνιδιου και τα βαζει εκει,οπως κανεις δηλαδη και με τα αρχεια τυπου eboot αλλα παρε και αλλες γνωμες μην σε παρω στο λαιμο μου.:unsure:
.Για να τα περασεις στο memory stick πρεπει να συνδεσεις το psp μεσω usb ωστε να το δει σαν εξωτερικο σκληρο και να μπορεις να περασεις τα αρχεια που θελεις.
Αυτο το ξερω οτι ειναι ετσι:)

aekoupoli
29-07-09, 12:14
paidia pira k ego ena psp 3004 k exei to Gen-A mesa k thelo na tou peraso merikes efarmoges px psp tube allo browser ktl pou tha ksero an kanei flash sto psp i oxi?kserete gia na min brikarei rotao.i einai kalutera na peraso to CFWE 3.50?

kaktos7
29-07-09, 13:39
Πρωτα απο ολα τι custom firmware εχεις;;;Αμα βαζεις εφαρμογες στο φακελο GAME και παιχνιδια στο φακελο ISO να εισαι σιγουρος πως δεν μπρικαρει το psp εκτος και εαν βαλεις καποια εφαρμογη που να γραφει στην flash0.Αμα βαζεις εφαρμογες οπως psptube και παιχνιδια μεσα δεν υπαρχει περιπτωση για μπρικαρισμα.

Για περισσοτερα γινε μελος εδω (http://www.pspgr.net/) και θα εχεις την βοηθεια ολων μας ειμαι και εγω ως kakkanas μεσα.

aekoupoli
29-07-09, 17:48
e nai pio poly ston fakelo games k iso vazo.exo to 5.03 chickHen R2 k otan patao to install loader ginetai 5.03 Gen-A full.ok tha grafto thanks gia to site.
episis na rotiso k kati an valo k ton fakelo tou CFWE 3.50 sto game fakelo meta tha mporo na dialekso me pio tha thelo na mpaino diladi tha mou exei sto psp sto memory stick install loader gia to Gen A k apo kato CFWEnabler Xenogears & Becus25 gia to CFWE 3.50 i tha dimiourgithei kapoio provlima?

invader_alexis
03-08-09, 18:52
Exei kapoios efarmosei ton odhgo spasimatos gia to psp 3000 apo ton xavanezo? An to exei kanei kapoios kai mporei na me bohthisei me to chickhen r2 giati den moy petyxe tha eimoyn poly eygnomon!

greeceonline
04-08-09, 17:14
ta exo kanei ekato fores alla tipota....mono to firmware egine....epo ekei kai meta tipota......tha doume kai se alla forum....:angry::angry::angry:

HaVaNeZoS
04-08-09, 23:25
invader_alexis : Eisai sigouros oti to kaneis sosta?Dld oti to vazeis sto sosto path prin apo kathe fakelo (onomazetai MS_Root) kai oxi mesa se kapion fakelo(p.x. MP_Root) ?Exeis valei 8-9 fotos akyres prin apo tin slim.tiff etsi oste na argoun na vgoun ta thumbnails ton photo k na prolaveis na pas mexri tote sto telos pou tha einai i slim.tiff k na kolisei k na ksekinisei to ChickHEN?

greeceonline : pos akrivos ekanes mono to firmware afou gia na kaneis to firmware prepei anagastika na exeis k to ChickHEN?

Epidi genika to chickhen exei to provlima na min leitourgei me ti mia (an k ego pleon opote to kano sto psp m kata periergo tropo petixenei amesos k me ton tropo pou eksigo sto tutorial) tora lene oti programatizoun ena ChickHEN_R3 to opoio na einai pio stathero k na fortonei amesos k na mi parousiazei provlimata ekinisis opos to ChickHEN_R2 pou exoume oloi...tora kata poso stekei k pote tha vgei den kseroume opote voleutite me auto opos mporeite allos tropos den yparxei mexri stigmis...

greeceonline
05-08-09, 19:59
egine telika.....prota evala to firmware, meta to chickHENR2 me 5 fotografies kai meta evala to GEN-A(full)....ola mia xara telika....euxaristo:bow::bow::bow:

HaVaNeZoS
05-08-09, 21:14
Oreos ;) !Oso gia tin erotisi m logika esy tha ennoouses to official firmware 5.03 eno ego eixa katalavei to CustomFirmware!

Ante kalo gaming tora :D !!!

greeceonline
06-08-09, 15:19
nai etsi einai.......thankssssssss:rofl::rofl::rofl:

Pasquale
08-08-09, 23:05
paidia exw parei ena psp 3000 (flasharismeno) to opoio einai stin ellada ki egw elbetia...exw katebasei arketa games mesa apo edw...ap oso kserw to psp exei 8gb karta...8elw na agorasw mia 16 gb karta kai na perasw apo twra ta games wste otan paw ellada na allaksw karta kai na arxisw to gaming :P...ti prepei na kanw stin karta (format h otidipote allo) ki episis pws prepei na diamorfwsw tin karta me tous fakelous?
dil prepei na kanw stin 16ara enan fakelo GAMES h ISO kai meta mesa na balw ola ta games?

euxaristw prokatabolika gia tis opoies apantiseis :)

kaktos7
09-08-09, 11:24
Φιλε μου δεν ξερω εαν διαμορφωσεις τους φακελους μονος σου χωρις να κανεις format την μνημη με απο το psp εαν θα μπορουν να δουλεψουν τα game και ολα τα αλλα καλυτερα να τα εχεις περασμενα σε εναν σκληρο δισκο και οταν θα ερθεις παιρνεις την 16gb και τα περνας και παιζεις.

xristos23
09-08-09, 12:27
re paidia pos mporo na kano download games kai na ta balo sto psp
eyxaristo

Pasquale
09-08-09, 14:05
Φιλε μου δεν ξερω εαν διαμορφωσεις τους φακελους μονος σου χωρις να κανεις format την μνημη με απο το psp εαν θα μπορουν να δουλεψουν τα game και ολα τα αλλα καλυτερα να τα εχεις περασμενα σε εναν σκληρο δισκο και οταν θα ερθεις παιρνεις την 16gb και τα περνας και παιζεις.

kanw format se fat 32?
otan lew na diamorfwsw ennow pws kanw tous fakelous...dil meta to format ftiaxnw fakelous xuma mesa stin karta GAMES ISO MP3 PHOTOS ktl?

ilias78
10-08-09, 22:32
εφοσον τα games τα εχεις στην ελβετια, κανε το εξης.
βαλε τα games χυμα στην καρτα σου.
οταν με το καλο ερθεις ελλαδα, μετεφερε τα games απο την καρτα στο pc σου. κανε format την καρτα μεσα απο το psp για να γινουν οι φακελοι. και μετα περνα το games απο το pc στο psp στο φακελο ISO.

invader_alexis
11-08-09, 09:44
nai to ekana bhma bhma opos grafeis. to evala kai sthn arxh prin toys fakeloys sto ms root akyres foto den ksero ti einai evala tis photo poy eixe mesa to chickhen r2. mhpos paizei rolo oti exo vista kai oxi xp?

invader_alexis : Eisai sigouros oti to kaneis sosta?Dld oti to vazeis sto sosto path prin apo kathe fakelo (onomazetai MS_Root) kai oxi mesa se kapion fakelo(p.x. MP_Root) ?Exeis valei 8-9 fotos akyres prin apo tin slim.tiff etsi oste na argoun na vgoun ta thumbnails ton photo k na prolaveis na pas mexri tote sto telos pou tha einai i slim.tiff k na kolisei k na ksekinisei to ChickHEN?

greeceonline : pos akrivos ekanes mono to firmware afou gia na kaneis to firmware prepei anagastika na exeis k to ChickHEN?

Epidi genika to chickhen exei to provlima na min leitourgei me ti mia (an k ego pleon opote to kano sto psp m kata periergo tropo petixenei amesos k me ton tropo pou eksigo sto tutorial) tora lene oti programatizoun ena ChickHEN_R3 to opoio na einai pio stathero k na fortonei amesos k na mi parousiazei provlimata ekinisis opos to ChickHEN_R2 pou exoume oloi...tora kata poso stekei k pote tha vgei den kseroume opote voleutite me auto opos mporeite allos tropos den yparxei mexri stigmis...

HaVaNeZoS
11-08-09, 11:10
invader_alexis :
Oxi den exei kamia simasia ti leitourgiko exeis sto pc sou.8-9 akyres photos ennoo 8-9 fotografies tixaies pou tha valeis esy oxi dld kapoies sygekrimenes.Ego toulaxiston den eixa valei kan tis fotografies tou chickhen k eixa valei dikes m 8 tixaies.Etsi to efarmosa k ego sto diko m psp 3000 opos k se alla psp 3000 filon mou pou eftiaksa k leitourgise mia xara alla oxi k me tin proti...Sto diko m psp imoun tixeros k m epiase me tin 4i fora otan to protoekana,se ena psp enous filou m ekane 26 fores varethika na perimeno milame....opote ti na s po ypomoni...Auti einai i moni lisi....

EOD
12-08-09, 18:00
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΝΑ psp3004 vb me version 5.03 ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΟ site ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΩ Η ΘΕΛΕΙ ΣΠΑΣΙΜΟ ΤΟ psp.ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΣΠΑΣΙΜΟ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

kaktos7
12-08-09, 19:10
Ναι γινεται, οριστε φιλε μου δες εδω:http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=458772
Διαβασε και τους κανονες και παντα κανε και μια αναζητηση στο forum.

ksnikos2000
13-08-09, 22:21
μαγκες 1 βοηθεια.εχω το psp slim 2004 σπασμενο σε 3.71m33.εκανα την βλακεια οπως αποδειχτηκε να κανω update se 3.93 γιατι δεν απο δισκετα αυθεντικη και μετα δεν μου εβλεπε πια τα iso παιχνιδια που ειχε μεσα.γινεται κατι? η θελει σπασιμο παλι?

V@S!L!S
14-08-09, 11:40
μαγκες 1 βοηθεια.εχω το psp slim 2004 σπασμενο σε 3.71m33.εκανα την βλακεια οπως αποδειχτηκε να κανω update se 3.93 γιατι δεν απο δισκετα αυθεντικη και μετα δεν μου εβλεπε πια τα iso παιχνιδια που ειχε μεσα.γινεται κατι? η θελει σπασιμο παλι?

Pandora και είσαι έτοιμος, θέλει σπάσιμο πάλι.:judge::judge::judge:

HaVaNeZoS
14-08-09, 11:50
Geia sou re Vasilara me ta oraia sou :D !!!

:P :P :P !!!

V@S!L!S
14-08-09, 12:37
Geia sou re Vasilara me ta oraia sou :D !!!

:P :P :P !!!

Είπα και εγώ, με θυμάται ακόμα φίλος μου ο Χαβανέζος :rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2

elinokyprios
15-08-09, 22:44
eixa ChickHEN_R2 apo allo site kai ta filas mou fainontan to idia, afto to ChickHEN_R2 leitourgouse kai mporousa na pezo emulator games ktl. dokimasa kai tous 2 tropous na balo gen-a ta programata litourgousan opos lei stis odigies alla sto teleuteo stadio pou eprepe na kanei reboot pagone!
formara karta kai xana apo tin arxi ton odigo me ta files apo to ton diko mas odigo alla to ChickHEN_R2 den mpenei me tipota! to ekana 50 fores kai den mou ekatse 1. ti kano lathos?
:) to brika to lathos den ebala ena file *.bin
ola kala tora megalo euxaristo ston havanezos :)

greeceonline
17-08-09, 22:41
geia sas.....iparxei tropos se psp 3004 na ginei downgrade apo 5.5 se 5.03?
euxaristo:unsure::unsure:

V@S!L!S
17-08-09, 23:08
geia sas.....iparxei tropos se psp 3004 na ginei downgrade apo 5.5 se 5.03?
Euxaristo:unsure::unsure:

oχι

kaktos7
18-08-09, 10:33
Θα πρεπει να περιμενεις μεχρι να βγει καινουργιο cf συμβατο με το 3000.

V@S!L!S
18-08-09, 10:49
Για downgrade πρέπει να περιμένει Pandora και όχι απλά ένα cfw, οπότε ος το παρόν δεν μπορείς να κάνει τίποτα. Πρέπει να περιμένει ΕΑΝ ποτέ βγάλουν pandora γιατο 3000...

mitsoskok
18-08-09, 13:06
paidia skeftomai na agorasw to psp 2000.thelw na to spasw gia na paizei iso games.kapou akousa oti xreiazetai exta eksarthma mallon mpataria.isxuei h tha ta kataferw alliws?

kaktos7
18-08-09, 14:54
Φιλε εαν παρεις hackable psp 2000 θελει να ανοιξεις μπαταριες ή να περασεις το chickhen και να εχεις cf αλλα προσωρινο, δηλαδη μολις κλεινει το psp χανεται και πρεπει να ξανακολουθησεις την διαδικασια για να περασεις παλι προσωρινο cf(20 δευτερολεπτα περιπου) ομως μπορεις να το βαζεις το psp σε sleep mode και να εχεις συνεχεια cf. Καλυτερα να παρεις 3000 αφου και αυτο παιρνει το chickhen και κατι αλλο αμα παρεις 3000 να προσεξεις να εχει official firmware 5.03 και οχι μεγαλυτερο.Καλυτερα να μπεις στο site www.ebw.gr και να δεις το 3000 με το περασμενο το cf και να τους παρεις ενα τηλεφωνο να το παραγγειλεις.

mitsoskok
18-08-09, 16:33
Φιλε εαν παρεις hackable psp 2000 θελει να ανοιξεις μπαταριες ή να περασεις το chickhen και να εχεις cf αλλα προσωρινο, δηλαδη μολις κλεινει το psp χανεται και πρεπει να ξανακολουθησεις την διαδικασια για να περασεις παλι προσωρινο cf(20 δευτερολεπτα περιπου) ομως μπορεις να το βαζεις το psp σε sleep mode και να εχεις συνεχεια cf. Καλυτερα να παρεις 3000 αφου και αυτο παιρνει το chickhen και κατι αλλο αμα παρεις 3000 να προσεξεις να εχει official firmware 5.03 και οχι μεγαλυτερο.Καλυτερα να μπεις στο site www.ebw.gr και να δεις το 3000 με το περασμενο το cf και να τους παρεις ενα τηλεφωνο να το παραγγειλεις.

t einai to chickhen k to sf?
einai kalutera na parw to 1000?

V@S!L!S
18-08-09, 16:51

An βρει το 2000 γιατί να μην το πάρει, μπορεί να βάλει και Pandora και μετά να έχιε μόνιμα CFW, το θέμα είναι πως σκέφτεται να πάρει 2000, αλλά έχει βρει να αγοράσει 2000;:judge::judge::judge:

HaVaNeZoS
18-08-09, 16:53
Pandora den tha vgei ksana gia kanena psp apo ta kainourgia.

1)Giati to psp 3000 exei tin asfalia NAND stin motherboard pragma pou den ginetai na to spasoun me hardmod ektos k an allaksoun motherboard k valoun kapoia palia alla k pali tha exoun provlima simvatotitas giati i othoni tou 3000 den pezei stis palies motherboards opote ksexasteto...

kai

2)Giati ola ta nea psp pou vgenoun opos to PSP Go tha exoun tin mpataria ensomatomeni k oxi apospomeni opos stis prohgoumenes ekdoseis ton psp opote de tha mporei o kathenas na tin allazei i na tin tropopoiei opos autos thelei...

Opote pleon oloi elpizoun sta bugs pou tha exei i ekastote ekdosi Firmware pou tha vgenei opos k tous developers na ta entopizoun k na vgazoun exploits oste na ekmetaleuomaste ta bugs...Opote o filos an exei psp 3000 me 5.55 tha prepei na perimenei oste na vgaloun to exploit tou medal of honor heroes gia to 3000 opos evgalan gia to 1000 k 2000...

mitsoskok
18-08-09, 17:05
An βρει το 2000 γιατί να μην το πάρει, μπορεί να βάλει και Pandora και μετά να έχιε μόνιμα CFW, το θέμα είναι πως σκέφτεται να πάρει 2000, αλλά έχει βρει να αγοράσει 2000;:judge::judge::judge:

exw vrei 2000 sto ebay,mporeis na mou ekshghseis t na kanw?

kaktos7
19-08-09, 10:26
Ρε παιδια γιατι να παρει το 2000 αφου το 3000 και καλυτερη εικονα εχει και σπαει ευκολα χωρις πανδορα και να το παρει απο ελλαδα οχι απο ebay για να ξερει και εαν το psp θα ειναι hackable ή unhackable.
Λοιπον φιλε μου ακου:
Το psp 2000 χωριζεται σε δυο κατηγοριες που η μια σπαει και η αλλη οχι. Η εκδοση που σπαει ειναι αυτη που θελει να ανοιξεις μπαταριες να κοψεις διαφορες συνδεσεις και τετοια. Για να γλιτωσεις λοιπον ολα αυτα, το 3000 δεν θελει μπαταριες και τετοια, αλλα μονο ενα προγραμματακι που θα το εχεις μονιμα μεσα στο memory stick και θα το κανεις εγκατασταση (10 δευτερα) καθε φορα που ανοιγεις το psp ή θα το περασεις μια φορα μεσα και μετα θα εχεις το psp σου σε sleep mode. Επειδη ειδα πως δεν ξερεις και πολλα το psp εχει firmware μεσα περασμενο απο την sony το οποιο το ονομαζουμε Official firmware ενω αυτο που περναμε εμεις ονομαζεται Custom firmware. Κατι τελευταιο το chickhen ειναι το προγραμμα που θα εχεις μεσα στο 3000 για να μπορεις να παιρνας καθε φορα το custom firmware.

Τωρα 1000 psp για να βρεις ειναι εξαιρετικα δυσκολο και γιατι να το κανεις αφου υπαρχει το 3000.
Για να δεις το 3000 και να το παραγγειλεις κιολας μπες εδω :www.ebw.gr και εγω απο αυτο παραγγειλα και τα δυο μου psp.

mitsoskok
19-08-09, 12:17
Ρε παιδια γιατι να παρει το 2000 αφου το 3000 και καλυτερη εικονα εχει και σπαει ευκολα χωρις πανδορα και να το παρει απο ελλαδα οχι απο ebay για να ξερει και εαν το psp θα ειναι hackable ή unhackable.
Λοιπον φιλε μου ακου:
Το psp 2000 χωριζεται σε δυο κατηγοριες που η μια σπαει και η αλλη οχι. Η εκδοση που σπαει ειναι αυτη που θελει να ανοιξεις μπαταριες να κοψεις διαφορες συνδεσεις και τετοια. Για να γλιτωσεις λοιπον ολα αυτα, το 3000 δεν θελει μπαταριες και τετοια, αλλα μονο ενα προγραμματακι που θα το εχεις μονιμα μεσα στο memory stick και θα το κανεις εγκατασταση (10 δευτερα) καθε φορα που ανοιγεις το psp ή θα το περασεις μια φορα μεσα και μετα θα εχεις το psp σου σε sleep mode. Επειδη ειδα πως δεν ξερεις και πολλα το psp εχει firmware μεσα περασμενο απο την sony το οποιο το ονομαζουμε Official firmware ενω αυτο που περναμε εμεις ονομαζεται Custom firmware. Κατι τελευταιο το chickhen ειναι το προγραμμα που θα εχεις μεσα στο 3000 για να μπορεις να παιρνας καθε φορα το custom firmware.

Τωρα 1000 psp για να βρεις ειναι εξαιρετικα δυσκολο και γιατι να το κανεις αφου υπαρχει το 3000.
Για να δεις το 3000 και να το παραγγειλεις κιολας μπες εδω :www.ebw.gr και εγω απο αυτο παραγγειλα και τα δυο μου psp.

dhladh einai kalutera n parw to 3000 me to official firware.kapou omws akousa oti einai pou duskolo na spasei to psp 3000.dhl na psaksw to psp 3000 me ekdosh firmware mikroterh ap thn 5.03?xwrizetai k to 3000 se hackable k mh hackable?
vasika ta exw kapws mperdemena sto mualo mou k thelw vohtheia..na s kanw kapoies sugkekrimenes erwthseis k na mou apanthseis an gnwrizeis sugkekrimena?

kaktos7
19-08-09, 14:54
Οκ ρωτα οτι θες
Ακου το 3000 εαν εχει firmware 5.03 και κατω το σπαμε κανονικα και πολυ ευκολα εαν ομως εχει μεγαλυτερο δεν σπαει. Εμεις θελουμε το 5.03 να εχει μεσα αλλα εαν ειναι μικροτερο μπορουμε να το παμε στο 5.03 κανονικα και να κανουμε την δουλεια μας εαν ομως ειναι μεγαλυτερο δεν μπορουμε να το κατεβασουμε σε 5.03.Το psp 3000 δεν χωριζεται σε hackable και unhackable χακαρονται ολα με τον παραπανω τροπο. Για οτι θες στειλε μου pm.

kalfinho
21-08-09, 18:24
Havanezos
:bow::bow:

Ekmerous enos filou mou se eyxaristw gia ton odigo sou, eftiaksa 2 trixiliara aneta.Kai ayto me tis eikones to ekana me thn mia k sto diko tou k stou aderfou tou.Fainetai petyxa kales eikones:).H mipws ofeiletai sto oti evala 8 sin thn tif dld 9 eikones?:unsure:

Dld ta kainourgia PSP pou 8a bgainoun twra dn 8a spane e?Krima.:cry:

Kati asxeto twra exetai balei plugins?To 3000 pairnei?
Egw evala x8es k epa8a plaka paizw paixnidia k sygxrwnos akouw k ta mp3 pou exw mesa sto psp , g@m@ei:yes:

Ante kalh synexeia piespites:p

HaVaNeZoS
22-08-09, 10:27
Aloha kalfinho :) oraia xairomai pou ekanes douleia!Ti na s po re file aneksigito fainomeno me auto to CHickhen k tis photos k ego etsi to ekana me 8 photos k m pianei amesos tora pleon...

OSo gia to an ta nea psp hackaronte den eipa oti den tha xakarontai eipa apla oti de tha ksanavgei pandora gi'auta opos ypirxe sto 1000 k 2000 k oti sta nea psp tha hackaronte mono me softmod dld me exploits pou tha vriskoun sto kathe firmware tou psp opos vrikan to tiff exploit k gia to 3000 !!!

Oso gia ta plugins to eixa ksanasizitisei edo me ton filo mas ton loupis ego den ta xrisimopoio alla genika exo akousei oti yparxoun arketa polla gia diafores leitourgies apla emena prosopika de me poliendiaferei tpt perissotero pera apo to gaming sto psp opos p.x. na vlepo videos sto youtube i na paizo flash games apo to psp i alla tetoia paromoia gi'auta exo alles siskeues to psp einai apla i foriti paixnidomixani m me arketa oraious titlous k aneta polles fores protimo na paikso kana game sto psp apo to na katso sto PC m i se alli m konsola na paikso kapio game gia diaforous logous...!

kalfinho
22-08-09, 16:33
Aloha kalfinho :) oraia xairomai pou ekanes douleia!Ti na s po re file aneksigito fainomeno me auto to CHickhen k tis photos k ego etsi to ekana me 8 photos k m pianei amesos tora pleon...

OSo gia to an ta nea psp hackaronte den eipa oti den tha xakarontai eipa apla oti de tha ksanavgei pandora gi'auta opos ypirxe sto 1000 k 2000 k oti sta nea psp tha hackaronte mono me softmod dld me exploits pou tha vriskoun sto kathe firmware tou psp opos vrikan to tiff exploit k gia to 3000 !!!

Oso gia ta plugins to eixa ksanasizitisei edo me ton filo mas ton loupis ego den ta xrisimopoio alla genika exo akousei oti yparxoun arketa polla gia diafores leitourgies apla emena prosopika de me poliendiaferei tpt perissotero pera apo to gaming sto psp opos p.x. na vlepo videos sto youtube i na paizo flash games apo to psp i alla tetoia paromoia gi'auta exo alles siskeues to psp einai apla i foriti paixnidomixani m me arketa oraious titlous k aneta polles fores protimo na paikso kana game sto psp apo to na katso sto PC m i se alli m konsola na paikso kapio game gia diaforous logous...!

Ayto lew dld opoios exei apo 5.03 k panw 8a perimenei pali...
Entaksi mhn fantasteis dn exw brei k kanena fovero plugin h monh aksiologh einai ayth me ta mp3 kata ta alla kati psilopragmata.
K egw mono games apla ka8e fora thn gemizw (8gb) k dn kserw poio na proto paiksw...K ka8e toso bazw kanena tragoudaki mesa.
Bghke k kainourgio Final Fantasy e.To katebasa x8es,8a to balw se ligo na dw ti leei,dn eimai k fun aytou tou eidous alla na sou pw thn alh8eia to krisis kore pws to elegan poli mou arese.Ante kalh synexeia.
Parepiptontos egw exw to 2003 PSP me 3.71 M33-4.Exw minei pisw alla efoson douleyei apsoga dn to alazw :p
Esy ti les?Na balw thn 5.00 M33-6???To skeytomoun x8es alla bariomouna.

mpouyras
22-08-09, 17:44
thanks

HaVaNeZoS
22-08-09, 23:55
Ma file m an exeis to psp 3000 den ginete na tou valeis tin 5.00 M33-6 giati poli apla den tin pernei!DEn einai opos to psp 1000 k 2000 me tin hackable motherboard....TO mono neo pou exei vgei k an thes na valeis einai to CFE 3.60 mikres oi diafores tou apo to CFE 3.50 alla an thes na eisai enimeromenos me oti pio teleuteo valto!Ego to exo tora k m leitourgoun ola mia xara!Tora an pali exeis to palio psp tote ne vale tin 5.00 M33-6 k ego to exo valei se ena psp 1000 pou kavatzosa apo ena filaraki gia na kano kapia mikropeiramata pou thelo k einai mia xara....

vikentios1980
23-08-09, 09:13

he he kai ego etsi to spasa me 8 photos:mbounce:

nikos2006gr
23-08-09, 14:09
paidia mia erotisi. exo tin 1h ekdosi tou psp pou kikloforise kai thelo na tou balo custom firmware.
kserei kapoios na mou pei pos na to kano? h mipos einai kalytera na to pao na to kanei kapoios allos pou ksrei kalytera apo ayta? giati ego na sas po tin alitheia fobamai mi kano kamia blakeia kai to katastrepso....

kalfinho
23-08-09, 14:36
paidia mia erotisi. exo tin 1h ekdosi tou psp pou kikloforise kai thelo na tou balo custom firmware.
kserei kapoios na mou pei pos na to kano? h mipos einai kalytera na to pao na to kanei kapoios allos pou ksrei kalytera apo ayta? giati ego na sas po tin alitheia fobamai mi kano kamia blakeia kai to katastrepso....

Enoeis pws exeis to (xontro) 1000 otan les prwth ekdwsh?
Phgaine sto system information k pes mas ti leei sthn ekdwsh.

nikos2006gr
23-08-09, 14:52
ti akribos prepei na do sto system information? pao kai mou bgazei :
system software, nickname , mac adress...
sto kouti pou eida, grafei PSP-1004

kalfinho
23-08-09, 14:56
ti akribos prepei na do sto system information? pao kai mou bgazei :
system software, nickname , mac adress...
sto kouti pou eida, grafei PSP-1004

To System Software

nikos2006gr
23-08-09, 14:59
to system software einai 5.51

kalfinho
23-08-09, 15:13
to system software einai 5.51

Dike moy sorry alla an dn kanw la8os 8eleis pandora gia na tou kaneis downgrade.
Perimene na sou pei k kaneis allws giati dn ton kobw alla eimai 99.9% sygouros.
H perilhpsh einai oti gia na to kaneis me pandora xreiazesai mia mpataria k ena stick me kapoia programata.Exw egw etoima alla dn menw salonika na sto ftiaksw.
Exeis 2 epiloges h pas k agorazeis mpataria k ftiagneis monos sou to stick h pas se kapoio katasthma pou asxoleitai me ayta k sto ftiagnoun aytoi,dn kserw posa pernoun twra alla prin ligous mhnes eixa akousei pws stixhzei 20e.
H mpes k grapsou edw http://www.octapus.net/forum/index.php mipws kapoios pou menei sthn 8essalonikh mporei na sto ftiaksei,kapote to ekanan to psyxiko k ta eftiagnan alla paidia tsampa,twra dn kserw.
H mpataria einai ayth k egw aythn exw:
http://www.ebw.gr/store/default.aspx?tabid=144&CatID=363&productid=4391

nikos2006gr
23-08-09, 15:20
:cry: ftou!!! tha do ti mporo na kano...efxaristo pantos..

AAA333
24-08-09, 21:29
exo ekdosh firmware sto psp 5.51 pws mporw na katevasw thn ekdosh gia na paizei paixnidia sth memory stick

V@S!L!S
25-08-09, 10:20
exo ekdosh firmware sto psp 5.51 pws mporw na katevasw thn ekdosh gia na paizei paixnidia sth memory stick

Eleos...diabase ligo parapanw kai 8a deis ean mporeis na to kaneis...

Dimitris:)
27-08-09, 18:58
Θα ήθελα να ρωτήσω, αν το συγκεκριμένο PSP Bundle http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PSP.0234 έχει προεγκατεστημένη την 5.51(έτσι μου φενεται), δηλαδή δεν φλασάρεται

ilias78
05-09-09, 01:27
ξερουμε τιποτα για καινουριο cf?
και κυριως απο την Μ33 team?

geotheo
09-09-09, 02:36
geia se oloys! epeidi diavasa ola ta replys ews th sel 7 kai me epiase mia mikri apelpisia,kai epeidi oi selides einai ews twra 74,opote tha moy parei meres, tha ithela ti voithia sas.exw ena psp 1000 v3.11 kai to umd lumines.den exw pandora card kai einai dyskolo na vrw i na ftiaksw. yparxoun kapou akriveis odhgeies(vima vima)? mipws einai kalytero na prospathisw na vrw mia pandora apo to na to hackarw etsi? mhpws na synexisw to diavasma apo ti selida 7???? eyxaristw !

kaktos7
09-09-09, 09:18
Λοιπον πανδωρα μπορεις να παραγγειλεις απο το www.ebw.gr μετα να φτιαξεις ενα magic memory stick και να περασεις το custom firmware. Αλλα μπορεις να περασεις και με αλλο τροπο cf χωρις να χρειαστεις πανδωρα, κοιτα λοιπον:

Λοιπον:

1. Βαλε μεσα στο psp σου official firmware 5.03 που μπορεις να το βρεις οπουδηποτε μεσα στο internet,προσοχη τι λεω, OFFICIAL FIRMWARE 5.03.
2. Φτιαξε ένα φάκελο "UPDATE" μέσα στο φάκελο "GAME" του psp και μετα κανε επικολληση το αρχειο που κατεβασες,αλλα πριν το βαλεις μετονομασε το σε EBOOT.PBP για να μπορει να παιζει απο το psp. Τωρα ανοιξε κανονικα το psp και κανε αναβαθμιση στο update αυτο και μετα απο την επανεκκινηση κοιτα εαν εχεις 5.03 .
3.Λοιπον κατεβασε απο εδω (http://www.octapus.net/Gherudos/ChickHEN-PSP-1000-PSPGR.rar) το chickhen αυτο θα μας επιτρεψει να τρεξουμε εφαρμογες στο psp σου .
4. Κατεβασε το recovery flasher απο εδω (http://rapidshare.com/files/174577167/Recovery_Flasher_1.5.rar) και το official firmware 5.00 απο εδω (http://rapidshare.com/files/166494593/500.PBP) .
5. Γινε μελος και διαβασε τις οδηγιες για το recovery flasher εδω (http://www.octapus.net/forum/viewtopic.php?f=113&t=8291) και σε πολυ λιγο θα εχεις custom firmware στο psp σου χωρις πανδωρα.
Καλη επιτυχια:)

geotheo
09-09-09, 16:55
efxaristw! gia na doyme!

geotheo
09-09-09, 18:14
file,kaktos7,to chicken den trexei me tipota(den kanei dld to reboot me thn prasinh othoni,opws sto 3000),kai mallon aftos einai kai o logos poy den trexei kai to recovery.an kai exw hackarei arketa psp3000,edw den kserw ti kanw lathos.to mono poy exw kataferei einai na to anevasw apo 3.11 se 5.03. mia voithia vre paidia! Mipws paizei rolo to oti to psp exei erthei apo iaponia kai exei anapoda tis epiloges X(pisw) kai O(enter)?

kaktos7
09-09-09, 20:16
Δεν ξερω φιλε μου τι να πω αυτο το chickhen επρεπε να δουλευει, δοκιμασε να το κανεις με τις επιλογες οπως θα ειναι δηλαδη να πατας ο και χ οπου πρεπει,οπως σου γραφω.Και πες μας παντως γινε μελος στο pspgr και θα μαθεις περισσοτερα. Το recovery θα τρεξει μονο εαν δουλεψει το chickhen.

ilias78
09-09-09, 23:07
to kotopoulo mporei na mhn piasei me thn prwth. dokimase pali.

geotheo
10-09-09, 00:04
exw dokimasei apeires fores,me ola ta chicken,me i xwris extra photos,akoma kai me ti slim.tiff. mporei na ftaiei kati allo?mipws kati aplo pou de grafei o odhgos? efage kai to goal teleytaia stigmi kai i ethniki re gmt..

kaktos7
10-09-09, 09:57
Δοκιμασε να βαλεις και αλλες φωτο μαζι με αυτες του chickhen και μετα να πας να το τρεξεις. Ααα και κατι ακομα αμα δεις οτι συνεχιζεται κανε ενα format στην stick και ξαναβαλε τα αρχεια μεσα και ξαναδοκιμασε.

geotheo
10-09-09, 23:01
ta exw dokimasei ola ayta.exw kanei apeira format sthn karta (8gb) alla tipota.eyxaristw poly pantws gia to endiaferon,kai sorry poy den exw xrono na apantaw tis wres poy eisai mesa

haris88
11-09-09, 16:44
ama to psp to exw stin ekdwsei 6.00 to update borw na ballw to custom firmware? h alleios pos borw na katebw ekdwsei tou update???

Johnys13
12-09-09, 15:46
pedia ama spastei kamia ekdosi tou psp enimerostemas

TASD
12-09-09, 21:42
exoume neotera pote tha vgei to custom 5.55?

tzouras1
14-09-09, 13:32
Paidia exw to PSP-3003 omws den mporw me tipote na fortwsw to
ChickHen_R2. Ti mporw na kanw? Yparxei kaneis sigouros tropos?
Euxaristw

V@S!L!S
14-09-09, 14:08
Paidia exw to PSP-3003 omws den mporw me tipote na fortwsw to
ChickHen_R2. Ti mporw na kanw? Yparxei kaneis sigouros tropos?
Euxaristw

Είναι στο 5.03 OFW το PSP σου; Μόνο με αυτό πιάνει το Chicken...

tzouras1
15-09-09, 09:34
Nai exw fortwsei to 5.03, twra ti kanw?

HaVaNeZoS
15-09-09, 09:42
De s leme einai kryfo mystiko!!! :P :P :P

V@S!L!S
15-09-09, 12:38
Nai exw fortwsei to 5.03, twra ti kanw?

Αδικούμε τον Χαβανεζάκο μας με τους οδηγούς του...ιάβασε λίγο τα stickies...:rtf::rtf::rtf:

HaVaNeZoS
15-09-09, 13:54
Ma panta martiriaris autos o Vasilis re gmt ti elatoma k auto... :P :P :P !!!

Pou sai re Vasilara k olo xanesai?Mia se kipous tha se vrisko mia se ilektronika ma ti ginetai me esena!?!?!Ola kala?!?!

tzouras1
15-09-09, 14:12
Exw diabasei ton odhgo tou Xabanezou, alla den douleuei. Poia stickies re
paidia, yparxei tropos na doulepsei to Chickhen?
Euxaristw

HaVaNeZoS
15-09-09, 15:01
Emena k toson allon pali pos douleuei k esena de s douleuei?Kati den kaneis sosta sigoura ksanapsaxto...

V@S!L!S
15-09-09, 17:06
Ma panta martiriaris autos o Vasilis re gmt ti elatoma k auto... :P :P :P !!!

Pou sai re Vasilara k olo xanesai?Mia se kipous tha se vrisko mia se ilektronika ma ti ginetai me esena!?!?!Ola kala?!?!

Είμαι ακόμα σε άδεια και δεν είμαι πολύ συχνά online, την Δευτέρα όμως τα κεφάλια μέσα πάλι αδερφέ, άστα...:sneaky::sneaky::sneaky:

Tzouras, δοκίμασε αφού έχεις βάλει τις φώτο του Chicken μέσα στο PSP, να ανοίγεις τον φάκελο Chicken και μετά να πάς όσο πιο γρήγορα μπορείς στην τελευταία φώτο ΧΩΡΙΣ να την ανοίγεις! Απλά πήγαινε σε αυτή, περίμενε να γεμίσουν οι απαπάνω και όταν φτάσει στην τελευταία, θα crasharei το psp και θα κάνει μόνο του reboot, δοκίμασέ το κανα 2 φορές και θα τα καταφέρεις.

apostolos2007
16-09-09, 08:57
Γεια σας παιδιά!! Είμαι καινούριος στην παρέα... Είδα το θέμα για τον οδηγό σπασίματος, αλλά λέει για custom firmware 5.03. Σε μια σελίδα είδα ότι υπάρχει και custom firware 5.50 GEN-B2. Μπορώ να βάλω εκείνο το firmware αντί για το 5.03 που αναφέρετε;; Έχει κάποια διαφορά; Ρωτάω γιατί είδα στη σελίδα http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_PlayStation_Portable_firmware_compatibilities#Version_5.55 ότι τα παιχνίδια:

Tales Of Vs.
G.I. Joe The Rise of Cobra
Armored Core 3 Portable
Soul Calibur: Broken Destiny
Final Fantasy: Dissidia
Disgaea 2: Dark Hero Days
Cloudy With a Chance of Meatballs

παίζουν σε 5.55...

Μήπως το 5.50 δεν είναι για psp 3000;

apostolos2007
16-09-09, 10:14
Επίσης φίλε HaVaNeZoS ήθελα να σε ρωτήσω τι ακριβώς εννοείς με αυτό:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ GEN-A ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ FLASH ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ
ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ FLASH ΣΤΟ PSP ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
BRICKED ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ PANDORA BATTERY ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ PSP!!!

Δεν κατάλαβα τι είναι το flash στη μνήμη και ποιες εφαρμογές το κάνουν. και επίσης τι ενοεις όταν λες bricked; Θα χαλάσει το psp;

panc11
16-09-09, 10:42
Επίσης φίλε HaVaNeZoS ήθελα να σε ρωτήσω τι ακριβώς εννοείς με αυτό:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΤΟ GEN-A ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ FLASH ΣΤΗ ΜΝΗΜΗ ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΔΟΚΙΜΑΣΕΤΕ
ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ FLASH ΣΤΟ PSP ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ
BRICKED ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ PANDORA BATTERY ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΠΑΛΙΑ PSP!!!

Δεν κατάλαβα τι είναι το flash στη μνήμη και ποιες εφαρμογές το κάνουν. και επίσης τι ενοεις όταν λες bricked; Θα χαλάσει το psp;

Nai ennoei oti tha xalasei to psp kai tha kanei mono gia toublo (brick)

HaVaNeZoS
16-09-09, 11:15
Orismenes efarmoges pou xrisimopoioysan ta palia psp (1000 kai 2000 me tin hackable mobo) opos to recovery flasher to hellcats flasher k kapoia akomi pou allazoun k themata sto psp ta opoia grafoun stin mnimi (flash0).Auto sto psp 3000 den ginetai logo tis neas texnologias tis motherboard me tin asfalia NAND pou exei k etsi an pas na xrisimopoihseis kapoio tetio programma tha sou klidosei to psp k meta tha meineis me tin siskeui sto xeri xoris na mporeis na kaneis tpt gia na to epanafereis opos itan prin...An oi oroi pou xrisimopoihsa sou einai agnostoi psaxe mia sto google k tha s lithoun oi apories :) ...

Oso gia to 5.55 einai gegonos oti pleon oti paixnidi neo vgainei tha apaitei na exeis tin 5.55 akomi k tin 6.00 pou molis vgalane.AKomi omos den exei vgei apolitos tpt gia na mporesoume na ftasoume autes tis ekdoseis...me to CFWE pou dino ego mporeis na ftaseis meso tou changelog tou version.txt tin 5.51 ekdosi pio pano den exei vgei tpt akomi opote tha prepei na kaneis ypomoni esy k oloi emeis mexri na vgaloun kapoia nea ekdosi CFW k na mporoume na paizoume oti neo vgainei...An vro kati neoteri peri autou tha to grapso amesa edo mesa...Mexri tote omos apla ypomoni...

nikos049
16-09-09, 19:02
μία απορία
προσπαθώ να βάλω video να δω και δεν αναγνωρίζει
τον φάκελο τον έχω ονομάσει VIDEO αλά προκοπή δεν βλέπω

αν μπορεί κάποιος

HaVaNeZoS
16-09-09, 19:49
Kane prota ena format stin karta mnimis sou k meta tha dimiourgithoun diaforoi fakeloi.Pas ston fakelo G:/VIDEO (G i opoio allo gramma antiprosopeuei tin karta mnimis sou) k vazeis mesa to video pou theleis k tha eisai ok...ektos k an to video pou vazeis mesa einai kamia morfi pou den ypostirizei to psp...

nikos049
16-09-09, 23:21
HaVaNeZoS
ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά και για τον οδηγό που έφτιαξες στην σελ. 67

HaVaNeZoS
16-09-09, 23:42
Filarako m autos o odigos yparxei pio kalogrammenos k organomenos se sticky(ksexoristo thread) ekso...Xaras ton kopo sou na psaxneis pantos!

nikos049
17-09-09, 14:53
στάθηκα τυχερός με την αναζήτηση
τέλος πάντων
μόλις τώρα είδα ότι το psp που μου φέρανε είναι το 3004 pb όπως γράφει στην συσκευασία
και δουλεύει μία χαρά το κόλπο γκρόσο που απλόχερα μας χάρισες

HaVaNeZoS
17-09-09, 16:45
Oraios tote kalo gaming :D !!!

Aryan13
18-09-09, 00:18
re mages egw exw to psp fat me custom firmware k proxthes sto ksafniko stamatise na diavazei to umd...kserei kaneis ti mporei na pezei? mipos xalase to mati tou leizer?

V@S!L!S
18-09-09, 07:04
re mages egw exw to psp fat me custom firmware k proxthes sto ksafniko stamatise na diavazei to umd...kserei kaneis ti mporei na pezei? mipos xalase to mati tou leizer?

Χάλασε το laser, μικρό το κακό για fat με custom firmware :rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2

elinokyprios
18-09-09, 14:45

tin ekanes laxeio megale. kane search kai tha matheis polla...

yiannis_paros
18-09-09, 16:03
Mia apwria re paidia.. Pws tha valw upotitlous se tainia sto psp xwris na to kanw ena arxeio???

Aryan13
19-09-09, 01:18
Χάλασε το laser, μικρό το κακό για fat με custom firmware :rolleyes2:rolleyes2:rolleyes2

kai poso tha stoixisei gia na ftiaxthei afto?

kaktos7
19-09-09, 10:46
Καμια 50αρια ευρω,εγω το εχω αλλαξει το laser του slim μου απο το www.ebw.gr και ειμαι ευχαριστημενος, ριξε μια ματια στο site και εχει και τις τιμες εκει που λεει αριστερα service.

ninis2121
23-09-09, 10:45
thelo na paro psp .... pio einai kalitero na paro?
to 2000 i 3000?
gia na spaso to 3000 opos leei edo sto forum uparxi kindinos gia to psp?
kai oso gia ta kainourgia games pou theloun firmware 5.5 ean de kano tin anavasmisi kai to afiso 5.03 alla paro gnisio ena kainurgio games tha pezi kanonika xoris na theli anavasmisi?

V@S!L!S
23-09-09, 12:32
thelo na paro psp .... pio einai kalitero na paro?
to 2000 i 3000?
gia na spaso to 3000 opos leei edo sto forum uparxi kindinos gia to psp?
kai oso gia ta kainourgia games pou theloun firmware 5.5 ean de kano tin anavasmisi kai to afiso 5.03 alla paro gnisio ena kainurgio games tha pezi kanonika xoris na theli anavasmisi?

Ας τα πάρουμε σιγά σιγά.
1. Εάν βρεις 2000, πάρε 2000 μιας και σπάει σωστά και καλά.
2. Εάν πάρεις 3000 πρέπει να είναι σε firmware 5.03 και κάτω μιας και αν είναι παραπάνω δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Στο σπάσιμο της 5.03 δεν υπάρχει πρόβλημα δεν παθαίνει τίποτα. Στα παιχνίδια που θέλουν πάνω από 5.03 ΔΕΝ μπορείς να τα παίξεις ακόμα και γνήσια να είναι μιας και σου λέει να κάνεις αναβάθμιση και ΔΕΝ πρέπει να την κάνεις.

nikos049
23-09-09, 15:32
χτες κατέβασα το [PSP] Monster Jam Urban Assault από το forum μας
σήμερα είπα να το δω
όταν πάτησα το λογότυπο να βγω από το game για να μπω στο κεντρικό menu μου έκανε restrt
και πλέον δεν 'βλέπει' τα παιχνίδια στο ISO
μπορεί να βοηθήσει κάποιος ;
με της υπόλοιπες λειτουργείς δεν υπάρχει πρόβλημα (μουσική, βίντεο, φώτο)

V@S!L!S
23-09-09, 17:28
χτες κατέβασα το [PSP] Monster Jam Urban Assault από το forum μας
σήμερα είπα να το δω
όταν πάτησα το λογότυπο να βγω από το game για να μπω στο κεντρικό menu μου έκανε restrt
και πλέον δεν 'βλέπει' τα παιχνίδια στο ISO
μπορεί να βοηθήσει κάποιος ;
με της υπόλοιπες λειτουργείς δεν υπάρχει πρόβλημα (μουσική, βίντεο, φώτο)

Ξανασπάστο με Chicken και είσαι έτοιμος. Αυτό θα γίνεται κάθε φορά που το PSP crashαρει ή κλείνει απο μπαταρία ή βγαίνει η μπαταρία ή γενικά κλείνει.

nikos049
23-09-09, 18:14
το έκανα αλλά από μόνο του δεν έκανε τοίποτα
πρέπει να ξανά τρέχεις και το CFWEnabler για να έχεις αποτέλεσμα

V@S!L!S
23-09-09, 19:15
το έκανα αλλά από μόνο του δεν έκανε τοίποτα
πρέπει να ξανά τρέχεις και το CFWEnabler για να έχεις αποτέλεσμα

Ε, ναι, όλη την διαδικασία εννοούσα λέγοντας Chicken :)

ninis2121
23-09-09, 22:27
apofasisa na paro to psp 2000 anti to 3000 kai na to spaso...
na paro auto pou leei me custom firmware i auto pou de leei?
kai pos tha to spaso meta?
einai eukolo?
thanks

ninis2121
24-09-09, 11:15
thanks

aekoupoli
25-09-09, 12:34
vgike k to gran turismo alla k auto xreiazetai 5.55 firmware.den exoume tipota neotero e?

superpan
26-09-09, 01:32
σκεφτομαι να παρω psp.βοηθηστε!ειδα οτι υπαρχουν πολλες εκδοσεις.θελω να παρω μια,να τη χακαρω και να παιζω τα πιο γνωστα παιχνιδια ως επι το πλειστον..καμια ιδεα?

HaVaNeZoS
26-09-09, 10:43
vgike k to gran turismo alla k auto xreiazetai 5.55 firmware.den exoume tipota neotero e?

Akomi tpt file m :( :( :( ...ypomoni omos k olo k kati tha vgaloun de prokeitai na mas afisoun etsi :P !!!

superpan
26-09-09, 22:04
χακάρεται ευκολα αυτο?:judge:

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PSP.0211

Σκεφτομαι να το αγορασω:guns:....αλλα ..εσεις τι λετε????δεν παιρνει μονιμα custom firmware εεε????:cry:

aekoupoli
27-09-09, 23:26
mporeis na pareis auto apo edo http://www.ebw.gr/store/ProductView.aspx?productid=6681
etoimo hackarismeno k me 4 gb memory stick

HaVaNeZoS
30-09-09, 15:11
Pos na paizete paixnidia pou apaitoun firmware 5.55

Το Game Decrypter σας επιτρέπει να παίξετε τα νόμιμα αντίγραφα ασφαλείας
σας που χρειάζονταν 5.55 official firmware,στα τελευταία custom firmwares
της ομάδας GEN!

Οδηγίες:

1 Κατεβάστε το αρχείο και κάντε το αποσυμπίεση.
2 Συνδέστε το psp στον υπολογιστή μέσω usb.
3 Περάστε τα αρχεία στο root της κάρτας μνήμης.
4 Αποσυμπιέστε (Extract) το αρχείο PSP_GAME/SYSDIR/EBOOT.BIN από το iso/cso
του παιχνιδιού και βάλτε το στο root της κάρτας μνήμης σας.
5 Τρέξτε το game decrypter και πατήστε X,σε 5 δευτερόλεπτα είναι έτοιμο.
6 Συνδέστε το psp στον υπολογιστή μέσω usb και βρείτε το φάκελο decryptor
στο root της κάρτας μνήμης.
7 Αντιγράψτε το EBOOT.BIN από τον φάκελο decryptor μέσα στο umdgen,εκεί που
ήταν το προηγούμενο EBOOT.BIN (PSP_GAME/SYSDIR/EBOOT.BIN).
8 Πηγαίνετε File -> Save As Compressed (*.cso) και όταν τελειώσει περάστε
το αρχείο cso στην κάρτα σας!

ΥΓ : Δε δουλεύουν όλα τα παιχνίδια με αυτόν τον τρόπο.Θα φτιάξουμε λίστα με
όσα δουλεύουν και σε ποια firmwares.

Προς το παρόν επιβεβαιωμένα τρέχουν τα:
Gran Turismo Portable
G.I. JOE

Για να κατεβάσετε τα αρχεία επισκεφτείτε τα forums μας PSP->Downloads->PSP
Εφαρμογές->Game Decrypter για παιχνίδια που χρειάζονται πάνω από 5.55!
www.pspgr.net

ΥΓ2. Μπορείτε κι εσείς να βοηθήσετε το PSPGR κάνοντας ΜΟΝΑΧΑ 1 κλίκ την
ημέρα στις διαφημίσεις που βρίσκονται στο κάτω μέρος του PSPGR.
Προσοχή όμως μόνο 1 κλίκ την ημέρα από τον ίδιο υπολογιστή και την ίδια ΙΡ
καθώς αν γίνουν παραπάνω δεν θα μετρήσει κανένα κλίκ από τον ίδιο
υπολογιστή και την ίδια ΙΡ!!!

source: pspgr.net

aekoupoli
30-09-09, 16:10
ego pou katevasa to gt mou kanei mauri othoni k kollaei se psp 3004 k diavasasxedon ola ta games paizoun alla se genb 5.50 einai pio sumvato

HaVaNeZoS
30-09-09, 17:54
To GenB omos de douleuei se psp 3000 k 2000 me tin TA-088v3 motherboard...

aekoupoli
30-09-09, 22:04
nai opote i perimenoume genb 5.50 sumvato gia 3000 k na kanoume auto to kolpaki me to Game Decrypter i kapoio entelos kainourio cfw px to6 pou einai to pio kainourio sumvato me psp 3000

HaVaNeZoS
01-10-09, 02:08
Mexri stigmis mono me to decrypter mporoume na paiksoume arketa nea paixnidia apo ekei k pera arga i grigora kati tha kanoun k me neo CFW...elpizoume simvato kai me to psp 3000.EPisis simera anakoinosai i sony neo firmware 6.10 (tha to vgalei se ligo kairo) gia na doume an tha kanoun ekei tpt ta megala kefalia k na vroune kapio ekmetaleusimo bug...

notis2005
01-10-09, 02:28
το fifa 10 ξέρετε με τι έκδοση παίζει?
πολυ καιρό είχα να ασχοληθώ με το psp.πέρασα πριν λίγο την 5.00m33 κ πάλι δεν παίζει.εν τω μεταξύ δεν παίζει κ τα προηγούμενα που είχα.

V@S!L!S
01-10-09, 08:45
Για το 3000 δεν το βλέπω να βγαίνει άλλο firmware μιας και θα πρέπει να βασίζεται σε κάποιο bug ή exploit και αυτά είναι δύσκολα να εφαρμοστούν από τον απλό χρήστη. Από κει και πέρα, αυτή τη στιγμή αφού ο decryptor είναι ΚΑΙ για το 5.03, δεν υπάρχει πρόβλημα προς το παρόν...

aekoupoli
01-10-09, 13:55
nai o decryptor einai gia 5.03 alla paizoun poly liga paixnidia pou einai 5.55 to gt px akoma den to exo kataferei

HaVaNeZoS
02-10-09, 01:04
Version 2 tou Decrypter

Το Game Decrypter σας επιτρέπει να παίξετε τα νόμιμα αντίγραφα ασφαλείας
σας που χρειάζονταν 5.55 official firmware,στα τελευταία custom firmwares
της ομάδας GEN!

Οδηγίες:

1 Κατεβάστε το αρχείο και κάντε το αποσυμπίεση.
2 Συνδέστε το psp στον υπολογιστή μέσω usb.
3 Περάστε τα αρχεία στο root της κάρτας μνήμης.
4 Ανοίξτε το ISO με το UMDGEN 4
5 Πηγαίνετε στο File->File List->Export
6 Σώστε το ως Filelist.txt
7 Κάντε extract το αρχείο EBOOT.BIN που βρίσκεται στο x:PSP_GAMESYSDIR
8 Τοποθετήστε το αρχείο EBOOT.BIN που πήρατε από το 7ο βήμα στο root της
κάρτας μνήμης σας.
9 Πηγαίνετε στο μενού Game του PSP και τρέξτε το Game Decrypter V2 πατήστε
το Χ και σε 5 δευτερόλεπτα θα είναι έτοιμο.
10 Πάρτε το EBOOT.BIN που δημιούργησε το Game Decrypter V2 και τοποθετήστε
το πάλι στο UMDGEN 4 στο x:PSP_GAMESYSDIR κάνοντας add.
11 Πηγαίνετε στο File->File List->Import κι επιλέξτε το Filelist.txt του
6ου βήματος.
12 Επιλέξτε Yes στην επιλογή Forcing LBAs και πατήστε save.
13 Κάντε rebuild το ISO και είστε έτοιμοι.

Με το V2 δουλεύουν και κάποια παιχνίδια που δεν δούλευαν πρίν όπως το
Marvel Ultimate Alliance.

Για να κατεβάσετε τα αρχεία επισκεφτείτε τα forums μας PSP->Downloads->PSP
Εφαρμογές->Game Decrypter για παιχνίδια που χρειάζονται πάνω από 5.55!
www.pspgr.net

source : pspgr.net

HaVaNeZoS
02-10-09, 01:06
P.S. den to exo dokimasei akomi logo elipsis xronou otan to dokimaso k do ti akrivos paizei tha sas po perissoteres leptomeries giati eseis lete oti den sas paizoun orismena paixnidia opos to GT alla sto site deixnei oti paizei mia xara...

Prosopiki apopsi den exo akomi epi tou thematos oti vrika sas stelno opote otan k ego to doulepso k do pano kato ti ginetai tha enimeroso...

aekoupoli
02-10-09, 20:48
psp 3000 5.03 Gen-a (full) Compatibility list me to decrypter kolpaki

Working
g.i.joe
Motor Storm - Arctic Edge (UCES-01250)
IL-2 Sturmovik - Birds of Prey (ULES-01316) and ULES-01317 (russian language only) - works on 5.03 MHU
Armored Core 3
Cloudy with a chance of Meatballs
mobile suit: gundam senjou no kizuna

Not working
Disgaea 2 - Black screen (tried on a psp 1000 and it works)
yu-gi-oh 5ds, black screen on 5.03 gen-a and 5.03 mhu
Naruto = Black Screen
Gran Turismo (UCUS-98632)
Dirt 2 = Black Screen
FIFA 10 (ULES-01322) - Black Screen
Persona - Not working - Black Screen
Gendai Daisenryaku: Isshoku Sokuhatsu - Gunji Balance Houkai -

eboot.bin problems
Marvel alliance

ilias78
02-10-09, 23:32
δουλευουν σε 4.01 Μ33-2 αλλα οχι σε 5.00 Μ33-6:

1. gran turismo
2. motorstorm
3. marvel alliance 2
4. tetris

Andre Linoge
03-10-09, 03:57
Βουρ για downgrade

aekoupoli
03-10-09, 04:51
nai alla sto psp 3004 ginetai na valeis 4.01 Μ33-2?

ilias78
03-10-09, 09:36
οχι

ilias78
03-10-09, 10:03
οχι δεν γινετε

Johnys13
03-10-09, 13:50
pedia tin ekdosi 5.51 mporw na tin spaso xwris pandora?

Andre Linoge
03-10-09, 22:52
Δε μας νοιαζει για το 3004 , εμεις εχουμε 1001 & 2001 :p

kaktos7
04-10-09, 07:57
File Johnys13 den ginete xwris pandora.

elinokyprios
04-10-09, 13:42
exo ena psp1003 kai mou kanei nera. otan to bazo na diabasei ena paixnidi apo tin memory card kanei 5-10 lepta na to arxisei eno tis perisoteres fores den to pezei katholou. to exo kanei xana me pandora kai format tin memory card alla tipota. mporei kaneis na mou pei ti na kano? thanks

elinokyprios
04-10-09, 13:43
δουλευουν σε 4.01 Μ33-2 αλλα οχι σε 5.00 Μ33-6:

1. gran turismo
2. motorstorm
3. marvel alliance 2
4. tetris

den to ixera afto! ante na fortistoun oi pantores!!!!

NAUTICA1ENG
05-10-09, 10:50
exw anevasei to fifa2010 gia psp apo allh selida
einai ena arxeio iso
to vazw sto psp kai enw emfanizete san paixnidi otan paw na to paiksw mou leei to paixnidi den mporei na ksekinhsei kai mou vgazei ton kwdiko 80020148
Einai to palio psp to xontro opws leei o adelfpos mou
system software 3.80 M33-5

Kserei kaneis ti na kanw???
To psp einai tou adelfou mou opote ephdei den kserw vasikes epiloges ths suskeyeis ekshgiste to mou prosektika gia na katalavw sas parakalw, yparxei kapoio video sto youtube???

ilias78
05-10-09, 16:22
κανε μια αναβαθμηση. αλε 5.00 Μ33-6 η 5.50 genb

Andre Linoge
06-10-09, 06:58
Σπάγαμε το κεφάλι μας να παίξουμε λίγο το ρημάδι το GT, ποιός θα το φανταζότανε ότι με ένα downgrade θα έπαιζε!

Έχω ένα μαύρο psp 1004 με cfw 5.00M33-6 το οποίο θέλω να πουλήσω όποιος ενδιαφέρεται pm.

NAUTICA1ENG
06-10-09, 14:43
κανε μια αναβαθμηση. αλε 5.00 Μ33-6 η 5.50 genb

sigoura mhn stamathsei na douleuei kai meta den kserw ti na kanw

exw system software 3.80 M33-5

kai pws tha thn kanw thn anavathmish? yparxei kapoio programma kapoio video sto youtube?

HaVaNeZoS
07-10-09, 12:18
EBOOT.BIN Patcher for 5.03 (Solution for PSP-3000 unplayable games) [+Working]

h**p://www.megaupload.com/?d=DUE2H5M6

Instructions:

-Extract the eboot.
-Decrypt with Yoshihiro's patcher (Tutorial: h**p://www.pspiso.com/showthread.php?t=522245 )
-Patch with eboot.bin patcher!

Compatibility List Included

Credits: REVENGE Crew

Gran Turismo working @ PSP-3000: h**p://www.youtube.com/watch?v=FM3JZa7lt-o

** = tt gia to http

source : pspiso.com

Paidia ekei lene oti auto douleuei teleia gia to psp 3000 giati ta prohgoumena decrypter de douleuan gia to 3000 alla gia ta alla douleuan mono gia to 1000 k 2000...DOkimaste k m lete k eseis...Tha to dokimaso k ego alla alli stigmi logo elipsis xronou...

Pasquale
07-10-09, 14:54
8a sou imoun upoxrews an ginotan ligo pio analutika tis odigies giati den katalaba tpt...

HaVaNeZoS
07-10-09, 15:20
Vasika kaneis ola ta stadia opos ekanes k sto decrypter mono pou prin ti fasi pou to ksanapernas to decrypted eboot.bin sto UMDGEN gia na ftiakseis to neo ISO/CSO paixnidi to pernas apo auton ton patcher sou vgazei patcharismeno to eboot.bin oste na paizei sto psp 3000 meta to pernas sto UMDGEN opos logika tha ksereis dimiourgeis to ISO game k tha paizei mia xara...

De to exo dokimasei akomi gia perissoteres leptomeries pantos k sto forum auto lene...Molis to dokimaso tha ksanastilo...

tsakolidas
07-10-09, 15:38
kalispera..epeidh exw hasei epeisodia...exw ena psp3004 ..eixa kanei ola ayta me chicken ktl...alla otan mpainw stis photo kollaei kai svinei de ginete prasini i othoni....exei vgei kapoios allos tropos i akoma etsi prospathoyme?

HaVaNeZoS
07-10-09, 17:16
Auti ti stigmi eftiaksa to Gran turismo k to paizo sto psp 3000 m xoris kanena provlima akolouthiste tis parakato odigies k tha eiste ok k eseis

1)

Important: Check Recovery Menu (Holding R when PSP is booting) @ Advanced -> Advanced Configuration if Execute BOOT.BIN in UMD/ISO is DISABLED otherwise no decrypted game will run.
Use UMD ISO MODE = M33 Driver (except for Persona, which needs Sony NP9660) to ensure better compatibility.

DOWNLOAD LINKS:

1- UMDGen 4.00
h**p://www.megaupload.com/?d=NB3IYN1X

2- Game Decrypter by Yoshihiro v2 (Marvel: Ultimate Alliance 2 Compatible Version)

http://www.megaupload.com/?d=51MCK1OF

What PSP can benefit?

* The PSP 1000 and PSP 2000 (until mobo TA-088v2) using Custom Firmware 5.50GEN-B (or 5.50GEN-B2)
*
The PSP 2000-TA-088v3 and 3000 using the 5.03GEN (use mode driver in the M33 vsh menu)
* Some games will also work @ 5.00M33-6 and it seems to be working @ 5.50-U3R too

Installation:

*
Download Game Decrypter by Yoshihiro
*
Connect your PSP at your PC via USB
*
Enter USB Connection
*
Extract files and put at your MS root (or the folder GameZDecryptZ direct to PSPGAME

Using the Tool: ( Underlined steps are provided by the user GOWrecks2 (Force File Positions Method)and will make some problematic ISOS work fine )

*
Install UMDGen 4.00 at your PC
*
Open your UNTOUCHED ISO with UMDGen 4.00 and go to File -> File List -> Export... and save it as a .txt file (thisgame.txt for example)
*
Close UMDGen
* Reopen UMDGen and reaccess the ISO File
* Retrieve the file EBOOT.BIN located in the folder PSP_GAME / SYSDIR of your ISO (clicking with right mouse button at it and choosing Extract Selected).
* Place this file in the root of your Memory Stick.
* Going into the game menu on your PSP and launch GAME DECRYPT YOSHIHIRO.
* Press X to patch for your file (wait few seconds, then returns to XMB homebrew).
* Connect your PSP to your PC using your USB cable.
* At the root of your Memory Stick is a new folder "decryptor". Inside the file is located EBOOT.BIN patched.
* With UMDGen, replace the original file EBOOT.BIN the new resulting file.
* Go to File -> File List -> Import... and import your previous .txt saved list (thisgame.txt for example), the program will warn you about force positions, but accept anyway
* Rebuild your ISO clicking at Save button and upload it to the folder ms0: / ISO of your Memory Stick.
* Your ISO is now working on your custom firmware GEN.

2)

h**p://www.megaupload.com/?d=DUE2H5M6

Instructions:

-Extract the eboot.
-Decrypt with Yoshihiro's patcher (Tutorial: h**p://www.pspiso.com/showthread.php?t=522245 )
-Patch with eboot.bin patcher!

Compatibility List Included

Credits: REVENGE Crew

Gran Turismo working @ PSP-3000: h**p://www.youtube.com/watch?v=FM3JZa7lt-o

Kai pio sigekrimena prin perasoume to EBOOT.BIN pou exoume kanei decrypt sto UMDGEN tha prepei na to perasoume k apo to eboot.bin patcher tou deuterou vimatos k meta akolouthoume ti diadikasia tou (1) apo ekei pou stamatisame...dld antikathistoume to EBOOT.BIN pou vrisketai sto SYSDIR KAI OXI STO SYSDIR/UPDATE kanoume import to Filelist.txt kanoume save as ISO i CSO opos theloume k eimaste etoimoi na paiksoume!!!

P.S. : Min steiletai prosopika minimata gia peretero epeksigiseis edo perigrafontai akrivos ta vimata an den leitourgisei tote kanete sigoura kati lathos psaxte to monoi sas.Osoi mpoun ston kopo na stiloun prosopiko minima DEN THA PAROUN POTE APANTISI gia ton logo oti den exo arketo xrono oste na lino tou kathenous tis apories eite neos einai eite palios.An diavazei tis odigies k tis kanei opos grafontai de tha antimetopisei provlima.Euxaristo kai kalo gaming!!!

aekoupoli
07-10-09, 18:12
ego me 5.03 gen a full otan patao to R den mou vgazei recovery menu uparxei kapoio tropos gia na vgei?

aekoupoli
07-10-09, 19:00
naiiiii paizoun mia xara molis to dokimasa katevasa games etoima patharismena me to decrypt gia 5.50 k to mono pou ekana itan na vgalo to idi uparxon eboot to ekana patch me to kainourio patcher gia 5.03 to ksanaevala sto umd k paizei mia xara

HaVaNeZoS
07-10-09, 19:06
aekopouli ego xrisimopoio apla ton CFE 3.60 k to mono pou ekana itan na valo os UMD DRIVE to M33 k meta douleue mia xara meta to patchaki :D !!!OPote ola kala tora etsi???

Ante kali sinexeia file :D !!!

aekoupoli
07-10-09, 19:08
nai ola kala mono me to patch k doulepse to gt tha dokimaso k alla paixnidia k tha sas po

Pasquale
07-10-09, 19:47
xa8ika me ton odigo...ta xw mperdepsei entelws...
as poume oti prwti fora blepw ola auta pou lete...
poia einai akribws ta bimata pou prepei na kanw??
katebasa to UMDGen 4.00...katebasa to Game Decrypter by Yoshihiro v2...
ebala ton folder GameZDecryptZ direct to PSPGAME...

meta omws xa8ika...den brika ton folder PSP_GAME / SYSDIR
havanezos exeis kanei katapliktiko odigo gia to 3000...mporeis na kaneis akoma enan gia entelws arxarious gi auto ton tropo?

aekoupoli
07-10-09, 19:56
ton folder psp_game k meta sysdir to vriskeis apo to umd gen pata open pano aristera vres to paixinidi pou thes na ftiakseis epelekse to k meta tha vgei autos o fakellos

HaVaNeZoS
07-10-09, 20:29
Otan vro xrono tha sas etoimaso k enan odigo gi'auto...Pantos an diavaseis prosektika ta vimata parapano de nomizo na diskoleuteis kapou...einai poli analitika grammena...

aekoupoli
08-10-09, 02:39
telika evala k ego cfe 3.60 k exo dokimasei ta eksis game gran turismo naruto legends k undead knights k douleuoun ola teleia tha dokimaso k alla alla tha paizoun ola mia xara pisteuo

loypis
08-10-09, 05:31
επισης και το fifa 10 και το tetris της EA παιζουν μια χαρα σε psp 3000

aekoupoli
08-10-09, 06:09
opos akoma k to hero of sparta,to fieldrunners ,to pixel junk monsters deluxe,k to persona mou epaikse alla mono se umd mode sony NP9660 sto m33 den mou epaize

kanenas
08-10-09, 19:33
geia kai apo mena
tha ithela na rwthsw an uparxei kapoios emulator pou na mou epitrepei na paizw paixnidia psp sto pc

loypis
08-10-09, 19:47
geia kai apo mena
tha ithela na rwthsw an uparxei kapoios emulator pou na mou epitrepei na paizw paixnidia psp sto pc

Δοκιμασε αυτον τον emulator ειναι ακομη σε προο
ρο σταδιο και ειναι java

http://dl.qj.net/JPCSP-v0.2-revision-1104-PSP-Emulators/pg/12/fid/27399/catid/634

kanenas
08-10-09, 20:32
tha to dokimasw se ligi wra
den uparxei omws kati sigouro dld?

kanenas
08-10-09, 20:45
to dokimasa alla den kserw pws douleuei opote den kserw an exei apotelesma
den kserw ti na kanw

kanenas
08-10-09, 21:01
katebasa ena paixnidi kai thelw apla na to paiksw sto pc
uparxei kapoios tropos?

kanenas
08-10-09, 21:03
katebasa ena paixnidi gia psp
kai thelw apla na to paiksw sto pc
uparxei kapoios tropos?opoiosdhpote oso duskolos kai an einai

aekoupoli
08-10-09, 21:41
oxi kanenas ena emulator exei vgei alla den douleuei kanena game

cosths
09-10-09, 11:49
pantos gia na mhn mperdeveste me to v4 tou decrypter den xreiazete na kanete to 2 vima me to pach pou perigrafei o havanezos apla anti gia x thn wra pou trexete to decrypter sto psp patate 0

HaVaNeZoS
09-10-09, 12:52
Oriste k o Decrypter V4 pou kanei k gia to psp 3000 xoris na xreiazeste na kanete to patch opos leei k parapano o cosths

1- UMDGen 4.00

h**p://www.megaupload.com/?d=NB3IYN1X

2- Game Decrypter by Yoshihiro v4 (100% 5.00/5.03 Compatibility, YS Seven working @ 5.03/5.00)

h**p://www.megaupload.com/?d=X844H5FP

What PSP can benefit?

* The PSP 1000 and PSP 2000 (until mobo TA-088v2) using Custom Firmware 5.50GEN-B (or 5.50GEN-B2)
*
The PSP 2000-TA-088v3 and 3000 using the 5.03GEN/MHU (use mode driver in the M33 vsh menu)
* All games will also work @ 5.00M33-6 and it seems to be working @ 5.50-U3R too

Installation:

*
Download Game Decrypter by Yoshihiro
*
Connect your PSP at your PC via USB
*
Enter USB Connection
*
Extract files and put at your MS root (or the folder GameZDecryptZ direct to PSPGAME

Using the Tool: ( Underlined steps are provided by the user GOWrecks2 (Force File Positions Method)and will make some problematic ISOS work fine )

*
Install UMDGen 4.00 at your PC
*
Open your UNTOUCHED (an already decrypted one will work fine too in Game Decrypter v3+) ISO with UMDGen 4.00 and go to File -> File List -> Export... and save it as a .txt file (thisgame.txt for example)
*
Close UMDGen
* Reopen UMDGen and reaccess the ISO File
* Retrieve the file EBOOT.BIN located in the folder PSP_GAME / SYSDIR of your ISO (clicking with right mouse button at it and choosing Extract Selected).
* Place this file in the root of your Memory Stick.
* Going into the game menu on your PSP and launch GAME DECRYPT YOSHIHIRO.
* Press O to patch and decrypt your file (wait few seconds, then returns to XMB homebrew).
* Connect your PSP to your PC using your USB cable.
* At the root of your Memory Stick is a new folder "decryptor". Inside the file is located EBOOT.BIN patched.
* Go to File -> File List -> Import... and import your previous .txt saved list (thisgame.txt for example), the program will warn you about force positions, but accept anyway
* Rebuild your ISO clicking at Save button and upload it to the folder ms0: / ISO of your Memory Stick.

** = tt gia to http

Pasquale
09-10-09, 19:26
re paidia...mia mikri boi8eia sto pws na kanoume ta games na paizoun..
exw merika problimata edw...

den bgazw akri se psp 3000...ena mamimeno gran turismo 8elw na paiksw kai den mporw...
episis otan pataw save mou leei den mporei na anoiksei to iso kai kollaei...kai to iso ginete 56kb...enas analutikos odigos gia entelws arxarious (san emena) sta ellinika 8a itan euprosdektos...
ap tin arxi ws to telos bima bima...to paleuw edw kai meres kai akri den bgazw

euxaristw ek ton proterwn :)

aekoupoli
09-10-09, 20:07
loipon tha to grapso kapos analitika katevazoume to UMDGen 4.00 k to Game Decrypter by Yoshihiro v4 apo ton filo HaVaNeZoS ligo pio epano.exoume to iso pou theloume na ftiaksoume px to gt(gran turismo)den exei simasia pia an einai patharismeno me to palio game decrypter i an einai clean iso oti k na exoume tha doulepsei.anoigoume to umdgem pano aristera leei open patame ekei k vriskoume to iso pou thelou kalutera otan kanoume auti tin diergasia to arxeio na einai iso k oxi cso.epilegoume to iso k to anoigoume tora stin kentriki othoni tou umd gen vlepoume enan fakelo psp game k ena umd data bin.den peirazoume tipota akoma ekei.pame pali pano aristera pou leei file meta file list k meta patame to export k sozoume to arxeio txt valte onoma thisgame.kleinoume to umdgen k to ksananoigoume ksanavriskoume to iso arxeio to gt diladi to anoigoume k sto kentro tou umd gen patame ston fakelo psp_game meta sysdir k meta vlepoume to Eboot arxeio patame deksi klick epano tou k meta patame extract selected dialegoume pou na to kanoume extract as poume epifaneia ergasias.tora enonoume to psp me to pc meso usb.afou to enosoume pame sta arxeia tou psp ston fakelo psp meta game k ekei vazoume ton fakelo gameZDecryptZ pou to vriskoume otan kanoume extract to arxeio pou mas dinei o havanezos to Game Decrypter by Yoshihiro v4 .meta to eboot arxeio pou eixame sosei stin epifanei ergasias to vazoume mesa sto psp xuma oxi se kapoion fakelo stin arxi diladi.anoigoume to psp mas pame sta game k vlepoume to Game Decrypter by Yoshihiro v4 to anoigoume k akolouthoume kei tis odigies patame o k patharei mono to eboot afou teleiosei ksanasundeoume to psp me to pc k tora stin memory card tou psp tha uparxei enas fakelo Decryptor pairnoume to eboot pou uparxei ekei anoigoume pali to umdgem vriskoume pali to iso pame pali ekei psp_game sysdir k to eboot pou uparxei eki to svinoume k vazoume to eboot pou pirame apo ton fakelo decryptor apo to psp mas meta pame sto umdgem file k tora patame file list import auti tin fora k vazoume to txt arxeio pou eixame sosei stin arxi to kanoume save as iso to vazoume to iso sto psp k paizei mia xara

Pasquale
09-10-09, 21:05
aekoupoli ena 8a sou pw mono...EYXARISTW!!!

yg...idia diadikasia gia ola ta 5.55 kai anw?

aekoupoli
09-10-09, 23:31
nai file mou idia akrivos nomizo to patch pianei mexri k to 6.10

HaVaNeZoS
10-10-09, 14:06
Euxaristoume aekopouli gia ton odigo sou...ftiakse ton ligo pio organomeno k me ellinika k afou voithise enan tha voithisei k allous etsi oste na min eksigoume sinexeia ta pos k ta giati :D !!!

Aryan13
10-10-09, 18:48
exw ena psp fat to opio mia mera stamatise ksafnika na pezei games apo tin memory kai na diavazei ta umd...tou eixa perasmeno custom firmaware 3.40 OA...to eixa anaferei pali se palaiotero post m kai kapia pedia m eipan pos pithanon iparxei problima me to lazer...

tespa meta paw se ena katastima k m lene oti efoson den xrisimopiw ta umd den iparxei logos nalaksw to lazer k oti apla thaprepe na kanw ena update sto custom firmware mou...

ekana ena update se 3.52 M33 alla eksakolouthw na exw t idio provlima...

oso psaxnw sto internet na brw mia lusi toso pio poli mperdeyome k den briskw mia akri...ti sto diaolo mporei na ftaiei?

iparxei tropos na t ksanaftiaksw ola apo tin arxh?mporei na me ksemperdepsei kapios?

eyxaristw

loypis
10-10-09, 20:25
Εχω και εγω το ιδιο προβλημα φιλε μου αλλα με psp 3000.Διαβαζει κανονικα τα παιχνιδια απο την memory stick αλλα απο umd....γιοκ.
Εφαγα κι εγω τον κοσμο στο net αλλα τζιφος.
Εγγυηση εχει ακομα αλλα δεν το παω μην φαω κανενα πακετο με firmware 5.50 και πανω.
Κατεληξα μονος στο συμπερασμα οτι ειναι θεμα hardware δηλαδη laser.
Με καμμια 40 ευρω το αλλαζεις και μονος σου αλλα δεν χρειαζετε.
Το μονο αν χρειαστει θα ειναι την ωρα που θα το πουλησεις.Θα ειναι ελλατωματικο.
Λαθος 26 ευρω εχει για 3000 και 21 για το fat

Aryan13
10-10-09, 20:48
Εχω και εγω το ιδιο προβλημα φιλε μου αλλα με psp 3000.Διαβαζει κανονικα τα παιχνιδια απο την memory stick αλλα απο umd....γιοκ.
Εφαγα κι εγω τον κοσμο στο net αλλα τζιφος.
Εγγυηση εχει ακομα αλλα δεν το παω μην φαω κανενα πακετο με firmware 5.50 και πανω.
Κατεληξα μονος στο συμπερασμα οτι ειναι θεμα hardware δηλαδη laser.
Με καμμια 40 ευρω το αλλαζεις και μονος σου αλλα δεν χρειαζετε.
Το μονο αν χρειαστει θα ειναι την ωρα που θα το πουλησεις.Θα ειναι ελλατωματικο.
Λαθος 26 ευρω εχει για 3000 και 21 για το fat

to thema einai ot oute apo tin memory ta trexei ta games!!!
(ksexasa na t anaferw)

loypis
10-10-09, 21:18
Δηλαδη?
Τα βλεπει το psp?
Αν τα βλεπει τι σου λεει?
Eιπαρχει το εικονιδιο του umd στο menu?
Γινε ποιο συγκεκριμενος μπας και σε βοηθησουμε.

aekoupoli
10-10-09, 22:20
kane kana format tin karta sou k ksanaperna to teleutaio cfw gia fat psp episis mipos exei xalasei i memory card?opos leei k o loypis pes mas pio polles leptomereies

Aryan13
10-10-09, 23:22
ta eikonidia tou umd den t bgazei katholou..
ta umd den t diavazei katholou...
ta eikonidia twn games p exw perasmena stin memory t bgazei kanonika alla molis t pataw gia na treksoune den ginete tpt...apla fortonei to logo tou psp mayrizei i othoni k menei ekei...

tin ekana format k epanefera to psp m stis ergostasiakes tou rithmiseis kai pali tpt...

otan les na ksanaperasw to cfm? pio apola?

aekoupoli
11-10-09, 04:42
gia fat psp den ksero poio einai to pio kainourio cfw psakse ligo sto google k tha to vreis

loypis
11-10-09, 10:02
Για το εικονιδιο του umd που δεν σου βγαζει 99% φταιει το laser(καμμενο).
Για τα παιχνιδια που εχεις περασμενα στην καρτα σου προσπαθησε με το να μπεις στο VSH menu και να αλλαξεις το iso mode με sony np9660 η με κατι αλλο,πειραματησου...

william1973
11-10-09, 12:57
den pianei me to 6.10

tsakolidas
11-10-09, 14:33
de mporw na to perasw me tipota to chickHEN..th anevasw videaki...akoloythw kata gramma tis odigies alla den ginetai kati kollaei ligo kai svinei!!!!!!!!

tsakolidas
11-10-09, 15:25
katafera meta apo poly kairo ki evala to chickHEN ktl..leei 5.03 chickHEN...twra vlepw oti gia na paixei ta kainoyrgia games thelei 5.55???pali apo tin arxi prepei na ginei h diadikasia??

loypis
11-10-09, 18:09
katafera meta apo poly kairo ki evala to chickHEN ktl..leei 5.03 chickHEN...twra vlepw oti gia na paixei ta kainoyrgia games thelei 5.55???pali apo tin arxi prepei na ginei h diadikasia??

psp 3000 εχεις?

loypis
11-10-09, 18:11
den pianei me to 6.10

Τι εννοεις?
Αμαν ρε παιδια γινετε λιγο ποιο σαφεις...

TomTomTom
11-10-09, 20:16
Φιλαράκι έχω ένα PSP (3.71 M33-2) το οποίο μου το έσπασε ένας φίλος. Το θέμα είναι ότι δεν έχει net-radio. Τι πρέπει να κάνω για να βάλω ένα;

tsakolidas
11-10-09, 20:30
nai file loypis...3000 exw

aekoupoli
12-10-09, 02:39
gia 3000 exei edo analutiko odigo http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=458772
k ego 3000 exo k paizei ola ta games me ton parapano odigo apla gia ta nea games tha xreiasteis k to decrypter

tsakolidas
12-10-09, 15:47
loipon ekana ti diadikasia 3 fores (1gia to motorstorm kai 2 gia to fifa 10)..otan paw na trexw to paixnidi deixnei mayri othoni kai kollaei..exw to 3000 me 5.03.....sto telos poy prepei na kanoyme save as...prepei mipws na valw pali thisgame san onoma???mipws ftaei ayto?poy t apothikeyoymai?

Aryan13
12-10-09, 16:36
telika elisa to problima en meri...paizei paixnidia alla oxi ta kainouria....
perasa gia defteri fora to cfw p eixa mesa k toulaxiston mporw na peksw games palia...
to lazer profanos t xei peksei k thelei alagi opos eipate k seis...
eyxaristw gia tis apantiseis sas!!!

btw den xakaronte ola ta 3000 nomizw pedia

katvassilaki
12-10-09, 16:41
paidia, eseis eiste exper tou eidous. voithiste edw mia xanthia na kanei upgrade. edw kai merikes meres asxoloumai me to psp. exw to phat -dwro tou andra mou- me ekdosh 2.60. ekana upgrade se 2.80 kai meta se 1.50, opws grafate edw. pws mporw na kanw upgrade kai apo pou kai se poia ekdosh gia na paizei paixnidia apo th memory card? thanks!

p.s. xehasa na pw oti h memory card mou einai blank, den emfanizei fakelous!

ilias78
12-10-09, 18:19
για να δεις φακελους, πρεπει αν την κανεις φορματ απο το psp.
αφου εισαι σε 1.50, βαλε πρωτα 3.52 Μ33-3 και μετα οποια εκδοση θελεις. διαλεξε σε 5.00 Μ33-6 και 5.50 genb

aekoupoli
12-10-09, 18:29
ola ta 3000 xakarontai to mono provlima einai oti otan to kleiseis entelos prepei na ksanaperaseis to chicken episis paizei mia xara ola ta game kainouria k palia ta kainouria vevaia thelei to decryptor gia opoion den tou douleuei kanei kati lathos giati se mena paizou ola k to kano monos mou to patch me to decryptor

katvassilaki
12-10-09, 18:35
vazw thn 5.03 twra... tha ginei tipota?

ilias78
12-10-09, 18:39
official?

katvassilaki
12-10-09, 18:40
official?

kai na xera... :unsure:

katvassilaki
12-10-09, 18:42
apo to greekz vrhka ena tutorial http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=451721 kai to akolouthisa kai -paradoxws!- ta katafera!! custom firmware elege apla. thn evala, prepei na kanw kati allo?twra pws mporw na paixw games apo th mm card??...

Aryan13
12-10-09, 18:57
i 5.00 Μ33 pezei ola t new games?

ilias78
12-10-09, 19:30
οχι ολα.
το NBA 2010 the inside δεν παιζει ουτε με το decrypter. θελει 4.01 Μ33-2

ilias78
12-10-09, 19:36
apo to greekz vrhka ena tutorial http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=451721 kai to akolouthisa kai -paradoxws!- ta katafera!! Custom firmware elege apla. Thn evala, prepei na kanw kati allo?twra pws mporw na paixw games apo th mm card??...

προφανως κατι σου διεφυγε

Aryan13
12-10-09, 19:52
games opos to metal gear solid plus-to kainourio silenthill-to final fantasy-nfs shift afta theloun 5.55 m33?

tsakolidas
12-10-09, 21:09
gia na paixw ta new games prepei na to kanw apo5.03 se 5.55???to 3000 exw kanw ti diadikasia me to decryptor alla vgazei mayry othoni kai kollaei!!!

ilias78
12-10-09, 22:25
games opos to metal gear solid plus-to kainourio silenthill-to final fantasy-nfs shift afta theloun 5.55 m33?

δεν υπαρχει 5.55 Μ33

loypis
12-10-09, 22:44
gia na paixw ta new games prepei na to kanw apo5.03 se 5.55???to 3000 exw kanw ti diadikasia me to decryptor alla vgazei mayry othoni kai kollaei!!!

Μην τυχον και κανεις αυτη την αναβαθμηση που λες την εβαψες, μετα δεν θα σου παιζει τιποτα.Κλειδωνει το psp και δεν μπορεις να περασεις αλλο cfw.Προσπαθησε με το game decryptor v4.Ειναι τοσο ευκολο...

tsakolidas
12-10-09, 22:53
loipon ta katafera(Meta apo wres)....apla dokimaza tis perissoteres fores me motorstorm t opoio telika den paizei....!!!!to nba 2k10 kai to fifa 10 trexoyn kanonika...eyxaristw gia ti voitheia!!!!

loypis
12-10-09, 23:00
loipon ta katafera(Meta apo wres)....apla dokimaza tis perissoteres fores me motorstorm t opoio telika den paizei....!!!!to nba 2k10 kai to fifa 10 trexoyn kanonika...eyxaristw gia ti voitheia!!!!

αν προσπαθησεις λιγο ακομη θα τα καταφερεις και με το motorstorm,μια χαρα παιζει και αυτο σε 3000

Johnys13
13-10-09, 11:34
to exploit ti einai??

aekoupoli
13-10-09, 12:53
to exploit apo ti exo katalavei einai otan oi hackers vriskoun kapoia trupa sto logismiko tis sony k etsi mporoun na spasoun to firmware mporei na kano k lathos omos

^PromitheaS^
13-10-09, 14:58
ekana oti lei edo http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=458772 ton 2oro tropo,ola pigan mia xara
exo mia erotisi...na kano format stin karta afoy teliosa tin diadikasia?
kai giati se emane den kanei ayto poy lei o filos "aekoupoli" pos ola ta 3000 xakarontai to mono provlima einai oti otan to kleiseis entelos prepei na ksanaperaseis to chicken
ego to eklisa kai to anoiksa kai doylevi mia xara

tsakolidas
13-10-09, 18:06
ok...lathos!!!

V@S!L!S
13-10-09, 18:14
to Gran turismo apo poy to katevazoyme???To exei anevasei o filos lalos alla einai fixarismeno leei gia5.55 GEN b...ekana ti diadikasia me decryptor ktl alla den trexei....yparxei kapoy se aplo iso na to katevasoyme?????

Διάβασε τους κανόνες του φορουμ, απαγορεύονται αυτές οι ερωτήσεις, μην μας κλειδώσουν και το ποστ, αμαρτια είναι.:angry::angry::angry:

HaVaNeZoS
13-10-09, 18:20
ekana oti lei edo http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=458772 ton 2oro tropo,ola pigan mia xara
exo mia erotisi...na kano format stin karta afoy teliosa tin diadikasia?
kai giati se emane den kanei ayto poy lei o filos "aekoupoli" pos ola ta 3000 xakarontai to mono provlima einai oti otan to kleiseis entelos prepei na ksanaperaseis to chicken
ego to eklisa kai to anoiksa kai doylevi mia xara

1)Gia to pote kaneis format tin karta ksanadiavase prosektika ti grafo ston odigo k tha vreis tin apantisi sou...

2)SOu douleuei mia xara giati den tou ekanes pliri apenergopoihsh apla to evales se kati san adranopoihsh.
To psp klinei entelos mono k mono otan exoum kratimeno to koumpi tou klisimatos gia liga deuterolepta pros ta pano otan apla to sproxnoume stigmiaia pros ta pano tote mpainei se katastasi adranopoihsis....

^PromitheaS^
14-10-09, 18:18
oraio katalava.....mia alli erotisi tora...
allazo firmware kai kai apo M33 vazo apo tin omada Gen
argotera otan vgei to 5.55 i to 6.00 tis M33 mporo na to allakso meta se M33?

kai kati allo an valo GEN paizoyn ta palia paixnidia pou epaiza me M33?

aekoupoli
17-10-09, 17:38
to kainourio cfw pou vgainei to 5.50 Gen-C kserete an tha einai sumvato me psp 3000?

HaVaNeZoS
17-10-09, 17:42
To eida k ego auto aekopouli alla den dieukrinizoun an tha kanei gia to psp-3000 alla logika kati tha kanoun k gia emas...

V@S!L!S
17-10-09, 18:23
to kainourio cfw pou vgainei to 5.50 gen-c kserete an tha einai sumvato me psp 3000?

Όχι δεν θα είναι.

ilias78
17-10-09, 18:47
to genc pantws apo oto diabaza tha paizei kai games pou hthelan apo 5.55 k panw, xwris to decrypter.

@M-POWER@
18-10-09, 11:26
pedia thelw voithia!!! :/ agorasa prwti fora psp ke den xerw tipota gia afto!! :P vasika exw merikes erwtisis na kanw ke opios mpori pls na me voithisi!!! an iparxi kapio topic pu apanta stin erwtisi m apla katefthinete me eki!! ;)
1) iparxi kapio programma pu prepi na xrisimopoiw gia na metaferw dedomena sto psp?
2) metefera mia tenia sto psp to opio exi .srt file (ipotitloi) panw sto pc alla otan to evala sto psp den exi ipotitlous...pws mporw na valw tous ipotitlous?
3) ta pexnidia pu katevazw pws ta vazw sto psp? :/
4) otan lete kanume update to psp pws to kanume? emena pantws exi kapio provlima ke den dulevi to wi-fi, iparxi tropos apo to pc?

^PromitheaS^
18-10-09, 12:17
1) ti ennois 'programa'? me kalodio usb pernane ta dedomena(photo-music-games)
2)den gnorizo an diavazei ksexoristoys ypotitloys,an oxi ensmatose toys apo prin
3)gia na paikseis paixnidia tha prepei na exeis custom firmware(psakse edo sto forum)
4)update ginete kai mesa apo ta umd diskakia,alla den tha elega na kanei kati tetio apo tin stigmi poy tha valeis custom firmware

^PromitheaS^
18-10-09, 12:21
edo tha vreis oti thes gia psp kai custom firmware
http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=458772

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=415364

me prosoxi oti kaneis....

kaktos7
18-10-09, 12:26
1.Προγραμμα για psp δεν υπαρχει για μεταφορα δεδομενων, στο psp βαζεις μονο φωτογραφιες, μουσικη και βιντεο στο φακελο της memory stick.
2.To psp δεν διαβαζει ξεχωριστους υποτιτλους, θα πρεπει ή να τους ενσωματωσεις εσυ ή να κατεβαζεις ταινιες απο το forum με ενσωματωμενους υποτιτλους και μετα να τις μετατρεπεις και να τις βαζεις στο psp.
3. Εδω θελει δουλεια, πες μας καταρχην τι μοντελο psp εχεις 1000, 2000, 3000 και μετα πηγαινε settings/system settings/system information και πες μας τι λεει στο system software. Τα υπολοιπα θα στα πουμε μετα.
4. Ναι υπαρχει τροπος να κανεις update απο το pc απλα πες μας αυτα που σου ειπα παραπανω και θα σου πουμε τι να κανεις ακριβως.

anagnostopoulos
18-10-09, 17:23
geia se olous
exw ena psp 3000 me version 6.10 kai thelw na to spasw
evala to decrypter yoshihiro v4 ekana kai auto gia thn metatroph tou paixnidiou alla otan paw na oloklirwsw thn diadikasia me to pou parawna anoiksei to decrypter mou vgazei ''this game cannot be started the data is corrupted ''

ti mporw na kanw gia na to ftiaksw?

aekoupoli
18-10-09, 18:23
paidia exei i adelfi mou ena fat psp me version official 4.05 mporo na to spaso xoris pandora?

geia se olous
evala to decrypter yoshihiro v4 ekana kai auto gia thn metatroph tou paixnidiou alla otan paw na oloklirwsw thn diadikasia me to pou parawna anoiksei to decrypter mou vgazei ''this game cannot be started the data is corrupted ''

den mporeis na to spaseis afou to ekanes 6.10 eprepe na einai 5.03 gia na spasei
tora me to kainourio firmware gen-c 5,50 den ksero an ginetai alla k pali den pisteuo

V@S!L!S
18-10-09, 19:09
paidia exei i adelfi mou ena fat psp me version official 4.05 mporo na to spaso xoris pandora?

Όχι, θέλεις Pandora.

geia se olous

Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα φίλε μου, έπρεπε να μείνεις στο 5.03

aekoupoli
18-10-09, 19:34
kapou diavasa oti katevazeis to official 5.03 to pernas k meta vazeis chicken r2 alla apo ton fakelo pou leei Fat giati otan katevaseis to chicken exei enan fakelo fat k enan slim alla afou les xreiazetai pandora tote den tha isxuei

V@S!L!S
18-10-09, 19:36
kapou diavasa oti katevazeis to official 5.03 to pernas k meta vazeis chicken r2 alla apo ton fakelo pou leei Fat giati otan katevaseis to chicken exei enan fakelo fat k enan slim alla afou les xreiazetai pandora tote den tha isxuei

Περίμενε. Εγώ μιλάω για permanent σπάσιμο. Μιας και έχει το fat δεν υπάρχει λόγος να κάνει την μέθοδο Chicken, γιατί έχει πολλά μειονεκτήματα σε σχέση με την παλιά καλή κλασική pandora.

kaktos7
18-10-09, 19:58
Ρε παιδια τι το μπερδευτε το παιδι;;;
Υπαρχει pandora για 3000 ελεως δηλαδη.
Φιλε μου δεν μπορεις να κανεις τιποτα το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κανεις υπομονη και απο οτι φαινεται για αρκετο καιρο και να μην ξανακανεις update εαν δεν βγει καποιο custom firmware πιο πανω απο αυτο που εχεις τωρα. Τοτε που θα βγει το cf θα μας ρωτησεις και θα σου πουμε τι να κανεις.

V@S!L!S
18-10-09, 20:00
Ρε παιδια τι το μπερδευτε το παιδι;;;
Υπαρχει pandora για 3000 ελεως δηλαδη.
Φιλε μου δεν μπορεις να κανεις τιποτα το μονο που εχεις να κανεις ειναι να κανεις υπομονη και απο οτι φαινεται για αρκετο καιρο και να μην ξανακανεις update εαν δεν βγει καποιο custom firmware πιο πανω απο αυτο που εχεις τωρα. Τοτε που θα βγει το cf θα μας ρωτησεις και θα σου πουμε τι να κανεις.

Συγγνώμη, διάβασες καθόλου την ερώτησή του; Μιλάμε για της αδερφής του το PSP τώρα... Είναι fat, κοινώς 1000άρι και εκεί υπάρχει Pandora.

kaktos7
18-10-09, 22:32
Αφου μιλας για fat απο οσο ξερω γινεται και χωρις πανδορα να το σπασεις κανοντας αυτο που ειπε και ο φιλος πιο πανω, πρεπει να περασεις το 5.03 official και μετα να τρεξεις το chickhen r2 και μετα τον loader για τα παιχνιδια και θα εχεις προσωρινο custom firmware για να παιζεις τα game που θελεις. Τωρα εαν κλεινεις το psp τοτε θα πρεπει να ξανακανεις καθε φορα την ιδια διαδικασια αλλα εαν το βαζεις σε sleepmode τοτε θα εχεις custom firmware συνεχεια.
Εαν θελεις κατι αλλο ρωτα εδω!!!

@M-POWER@
18-10-09, 23:41
1.Προγραμμα για psp δεν υπαρχει για μεταφορα δεδομενων, στο psp βαζεις μονο φωτογραφιες, μουσικη και βιντεο στο φακελο της memory stick.
2.To psp δεν διαβαζει ξεχωριστους υποτιτλους, θα πρεπει ή να τους ενσωματωσεις εσυ ή να κατεβαζεις ταινιες απο το forum με ενσωματωμενους υποτιτλους και μετα να τις μετατρεπεις και να τις βαζεις στο psp.
3. Εδω θελει δουλεια, πες μας καταρχην τι μοντελο psp εχεις 1000, 2000, 3000 και μετα πηγαινε settings/system settings/system information και πες μας τι λεει στο system software. Τα υπολοιπα θα στα πουμε μετα.
4. Ναι υπαρχει τροπος να κανεις update απο το pc απλα πες μας αυτα που σου ειπα παραπανω και θα σου πουμε τι να κανεις ακριβως.

1) kalan ta pexnidia pws ta vazw? :s afu to ekana paste mesa sto folder games alla den m to emfanizi.. :/
2) nomizw exi programma p otan kanis convert tin tenia gia psp tous enswmatwni mono tou...
3) lei "system software 3.71"
Avta!! ;P

aekoupoli
19-10-09, 01:13
ego den exo pandora,diladi opos to kano sto psp 3000 pou exo ego tha to kano to idio akrivos k sto fat apla tha valo to fat fakello mesa auto rotao den me noiazei otan to kleino pou tha prepei na ksanapernao to chicken.etsi k allios i adelfi mou den to kleinei pote entelos

HaVaNeZoS
19-10-09, 12:09
Aekopouli nai!Akoloutheis tin idia diadikasia me to psp 3000 k gia to phat apla otan valei k to CFE meta vazeis enan flasher k sou vazei to monimo CFW yparxei odigos tou kaktos psaxto ligo k tha vreis tin akri.Ginetai 100% giati k ego to exo kanei se psp 1000 2 filon m k den eixame pandora k tora douleuoun teleia ta psp tous...

^PromitheaS^
19-10-09, 18:47
1) kalan ta pexnidia pws ta vazw? :s afu to ekana paste mesa sto folder games alla den m to emfanizi.. :/
2) nomizw exi programma p otan kanis convert tin tenia gia psp tous enswmatwni mono tou...
3) lei "system software 3.71"
Avta!! ;P

exeis valei custom firmware? 3.71 sketo? i lei 3.71 m33? an exeis valei kane format stin memosry stick tha soy emfanisin fakelo ISO...ekei vale ta paixnidia
an den exeis valei anoigoyme alli koyventa:yes:

HaVaNeZoS
20-10-09, 09:52
Efarmogi na kanoume Decrypt ta nea paixnidia mesa apo to psp mas xoris tin xrisi tou UMDGEN k tou PC mas genikotera opos tha deite k parakato douleuei k gia to PSP 3000

This is an eboot.bin decrypter that does not require the use of umdgen or the pc to decrypt your eboot. All you do is put the folder in the psp/game folder, run it, select the game you want to patch and there you go.

Once you have started the program here is how to use:

1. press Start to toggle mode
2. Left/Right to select file (Up/Down to select folder)
3. Press Triangle to run

no PC side required.

if anything wrong with file, u can repair it too if backup selected during patching.

Download : h**p://rapidshare.com/files/295387434/ebt_exchange.rar

Tested and working on 5.50 gen b(full) and 5.00 m33-6 and 5.03 mhu

Thanks to Dashinoku for testing on 5.00 m33-6

Thanks to neakhiz for testing on 5.03 mhu

** = tt gia to http

aekoupoli
20-10-09, 11:33
poly kalo havanezos tha to dokimaso molis guriso apo mia doulitsa.btw vgike k to grand theft auto to katevazo tora

^PromitheaS^
20-10-09, 17:52
anamenoyme kainoyrgio Custom Firmware 5.50GEN-C i -D poy tha paizei ola ta kainoyrgia paixnidia xoris decrypter

HaVaNeZoS
21-10-09, 11:02
Auto tha einai omos mono gia psp 1000 k 2000 opote oloi me to psp 3000 tha perimenoun enan neo CFE pou na kanei auti ti douleia diaforetika as arkestoume sto programmataki pou anevasa prin...

aekoupoli
21-10-09, 12:22
to gen-c exei vgei alla epeidi eixe polla provlimata se liges meres tha vgei to gen-d k ontos den einai gia psp 3000.file havanezos to dokimasa sto gta k den doulepse isos ekana kati lathos alla me to klasiko kolpo tou decrupter epaikse amesos to gta.tha to dokimaso k se kana allo game