PDA

Επιστροφή στο Forum : Τo βήμα της Εθνικής ομάδας μπάσκετ

Σελίδες : 1 2 [3] 4 5

charlie4
17-09-07, 08:34
Κρίμα ρε παιδιά χθές που χάσαμε.Βέβαια είμασταν και κουρασμένοι από την Ισπανία.
Δε πειράζει θα αποδείξουμε την αξία μας στο πεκίνο πάλι.

Υ.Γ.Πολύ χάρηκα που έχασε ο gasol στα τελευταία δύο δεύτερα το καλάθι.:mouahaha:

patrickdrd
17-09-07, 09:41
Ναι, τον αλήτη, καλά να πάθει,
που την είδε κ η Ισπανία υπερδύναμη!

Άντε μωρέ με τους χλεχλέδες,
θυμάστε στο προηγούμενο eurobasket τι τους έκανε ο dirk στο τέλος;

Αιώνιοι losers, ωσάν την Μπάρτσα!

bluetang
17-09-07, 10:42
Yparxei kai theia diki telika!!

sygxaritiria sti rossia!!! i euxi moy epiaase topo!!!!!

killer_13
18-09-07, 02:10
Τωρα αρχιζουν τα δυσκολα...

Τελειώνει ο Παπαδόπουλος από την Εθνική

Ο Λαζος σε προσπάθειά του κόντρα στην Πορτογαλία Η κριτική είχε ξεκινήσει από τα πρώτα ματς του Ευρωμπάσκετ, όπου ο Λάζαρος Παπαδόπουλος κυριολεκτικά δεν βλεπόταν. Ο Έλληνας σέντερ έδωσε αφορμή για ποικίλα σχόλια, αφού αν μη τι άλλο ήταν αδιάφορος. Συνέχισε κάνοντας επίθεση στην ομοσπονδία για την περίπτωση του Αντώνη Φώτση, ενώ το ποτήρι ξεχείλισε στο δεύτερο ημίχρονο του μικρού τελικού με την Λιθουανία.

Ο Παναγιώτης Γιαννάκης, όλες αυτές τις μέρες που η κριτική ήταν καθημερινό φαινόμενο για τον Λάζαρο, τον στήριζε και τον αποκαλούσε κορυφαίο σέντερ στην Ευρώπη. Φάνηκε να τον δικαιώνει όταν στο παιχνίδι με την Κροατία, ο «Λάζος» έκανε το καλύτερό του παιχνίδι. Όπως αποδείχθηκε ωστόσο, μάλλον έτυχε επειδή ο Μάριο Κασούν είναι λίγο χειρότερος αμυντικός από εκείνον.

Από τους Κροάτες και έπειτα, ο σέντερ της Ρεάλ Μαδρίτης πλέον, επέστρεψε στην αδιαφορία του και στις κακές αγωνιστικές εμφανίσεις. Ο «δράκος» όπως και όλα τα παιδιά του συνέχιζε να τον στηρίζει και να προτάσσει τα δικά του στήθη! Στο ματς με τους Λιθουανούς, ωστόσο, το ποτήρι ξεχείλισε και η υπομονή του ομοσπονδιακού τεχνικού που φημίζεται για το πόσο μεγάλη είναι, εξαντλήθηκε.

Ο διαιτητής κάτι λέει στον Έλληνα σέντερ και εκείνος επιδεικτικά τον γράφει στα παλαιότερα των υποδημάτων του. Όλη η ομάδα πέφτει πάνω του και του φωνάζει για να μην φάει τεχνική ποινή, σε ένα τόσο οριακά χρονικό σημείο του ματς. Το ίδιο κάνει και ο πάγκος. Ο Λάζαρος αγνοεί τους πάντες χαρακτηριστικά, αποδεικνύει ότι δεν υπολογίζει καμία ομάδα και κανέναν προπονητή, κάνει το κέφι του και φυσικά τρώει τεχνική ποινή, που έδωσε την ευκαιρία στην Λιθουανία να μεγαλώσει την διαφορά στο σκορ και τελικά να φτάσει στη νίκη.

Ο Παναγιώτης Γιαννάκης τον απέσυρε στον πάγκο και δεν τον χρησιμοποίησε άλλο σε αυτό το παιχνίδι. Μάλιστα ακούστηκε ότι κατά την έξοδό του από τον αγωνιστικό χώρο ο Παπαδόπουλος, δέχθηκε παρατήρηση από τον «δράκο» και του απάντησε με θρασύτατο τρόπο χωρίς ίχνος σεβασμού.

Όσοι γνωρίζουν πράγματα και καταστάσεις θεωρούν ήδη τον Λάζαρο Παπαδόπουλο ξένο σώμα για την Εθνική. Από μία ομάδα που ουσιαστικά ο Γιαννάκης τον καθιέρωσε και ο Γιαννάκης τον ανέδειξε σε έναν από τους καλύτερους Ευρωπαίους ψηλούς.

Αν θεωρήσουμε δεδομένο αυτό που δήλωσε ο Γιώργος Βασιλακόπουλος ότι δηλαδή: «Δεν τίθεται κανένα θέμα Γιαννάκη θα συνεχίσει να είναι στο πάγκο και ούτε καν συζητάμε το ενδεχόμενο απομάκρυνσής του», τότε ο Λάζος έχει τελειώσει οριστικά από την Εθνική ομάδα.

Η επόμενη μέρα...

Λογικό είναι να ρωτήσει κάποιος, ποια θα είναι η διάδοχη κατάσταση κάτω από την ρακέτα της ελληνικής ομάδας. Η απάντηση είναι απλή και αναμένεται άμεσα. Ο Ιάκωβος Τσακαλίδης έχει επιστρέψει στο ελληνικό πρωτάθλημα με την φανέλα του Ολυμπιακού και οι περισσότεροι περιμένουν να κάνει καλό πρωτάθλημα, αφού τα πρώτα δείγματα είναι εντυπωσιακά. Από την άλλη ο Κώστας Κουφός που εντυπωσίασε με την Εθνική Εφήβων, είναι ήδη στα πλάνα του Παναγιώτη Γιαννάκη, την ίδια στιγμή που δεν αποκλείεται μέχρι το επόμενο καλοκαίρι να είναι απολύτως καλά και σε νορμάλ κιλά ο Σοφοκλής Σχορτσιανίτης.

Με λίγα λόγια ψηλοί να αντικαταστήσουν τον Λάζαρο υπάρχουν και όχι μόνο υπάρχουν αλλά τη δεδομένη στιγμή είναι και κλάσεις καλύτεροι από εκείνον. Τα νούμερά του, το πόσο βοήθησε την ομάδα και εν τέλει η συμπεριφορά του, αποδεικνύουν του λόγου το αληθές.

Νικήτας Αυγουλής

supersport.gr

ο_γαύρος
18-09-07, 02:19
εγώ λέω να χαλαρώσουμε λίγο με το ξέσκισμα προς τον Παπαδόπουλα.
δεν μπορώ να πω ότι είναι...ο καλύτερος παίχτης στη θέση αλλά μάγκες έλεος!

Βρήκαν πάλι τα όρνεα οι αρχισυντάκτες θέμα για να πουλήσουν στις κωλοφυλλάδες τους και κάνανε τον Παπαδόπουλο βορά των δημοσιογραφίσκων της κακιάς ώρας.

Δεν μπορώ ρε παιδιά να δεχτώ ότι υπάρχει έστω και ένας απο την συγκεκριμένη ομάδα,με το συγκεκριμένο ρόστερ που δεν στέκεται σούζα στον Γιαννάκη!
και αυτό όχι απο φόβο,αλλά απο σεβασμό!!!

Είδατε όμως?ήρθε η αποτυχία και το φάγωμα δεν άργησε να ακολουθήσει...

μην τους ταϊζουμε λοιπόν τους ρουφιάνους με την ευκολοπιστία μας

MISTA81
18-09-07, 03:03
gianni simfono se auta pou les alla o sugkekrimenos edwse polla diakiwmata....

1.me tin agonistiki tou simperifora

2. me ola auta pou eipe ..na ta aparthmisoume....

1.stin proetoimasia ta vazei me ton giannaki kai tin omospondia gia to thema tou sirigou.....gia ena arthro diladi pou stin teliki psilodikaiothike.....

2. ta vazei en meso eurobasket me tin omospondia gia tin peripotis tou fwtsi.....sto teleiws asxeto xrono.

3. kanei sistaseis ston giannaki gia to pos prepei na paizei i omada meta ton agwna me tin jugoslavia.

4. kanei auto pou kanei me tin litouania to reportaz einai alitheia...sto teliws ksekarfoto kai eno exoume 2 voles kai tin mpala dikia mas stous 4 pontous piso o kurios papadopoulos milaei agria ston diaititi oi voles pane gia tous lithouanous kai mpala apekso opou trwme triponto apo pithanon +2 sto -9

5. se ola ta paixnidia wsei parwn me eksairesi to paixnidi me tin kroatia ..mi mou pei kaneis gia tin tapa me tin servia ..alloi kanane oloi tin douleia..einai san na mou lete irwa ton spanouli pou evale to triponto me tin kroatia kai eixe kseskistei o diamantidis na kratisei zontani tin omada.....

gia na mi fano adikos i disforia mou pros ton apadopoulo ksekinise otan evgale apisteuti xoli gia to elliniko protathlima oti oi omades den einai kales ktl ktl oti to italiko einai kalitero protathlima apo to elliniko kai to ispaniko klaseis anwtero.....akou kalitero to italiko epeidi exei 10 mikromesaies omades apodeiksi i poreia tous sta kuppela eurwpis pou paleuoune metaksi tous kai exei endiaferon pou ama paiksei o panathinaikos me ti siena tha xreiastoun 2 ilektronika tamplo gia na metrane tous pontous tis diaforas...i real madritis stin ispania protathlitria me ton tunceri pou den kaleite oute stin ethniki tourkias ......tespa

alla ta parapano gegonota einai alithina den einai psemmata...den psaxnoume gia eksilastiria thimata ama prosekseis ti leei apo panw den anaferetai toso stin agonistiki tou emfanisi oso stis m..es pou leei.....

ante sofo,koufos i akoma kai jake para autos.......

ο_γαύρος
18-09-07, 03:15
Μιγκέλ το πνεύμα του σχολίου μου το έπιασες?

Εγώ δεν λέω να μείνει ο Παπαδόπουλας για πάντα στην Εθνική.
ίσα ίσα που άμα ο χοντρός σοβαρευτεί(και κόψει τα σουβλάκια),τότε δεν του παίρνει κανένας τη θέση απο την Εθνική.
επίσης,(ως προς το αθλητικό κομμάτι) έχεις και ένα Μπουρούση που το παιδί έδειξε ότι το λέει η καρδούλα του (και με τον Ολυμπιακό και με την Εθνική,το λίγο που έπαιξε) και έχουμε και εκείνο το ψηλό έκτρωμα απο τη Ρωσσία που πήρε ο γαύρος.
Δεν τον συμπαθώ ιδιαίτερα τον Τσακαλίδη ή Τσακάλωφ ή όπως σκατά λέγεται,αλλά εφόσον είναι διαθέσιμος (και καλός) τότε αξίζει μια θέση στην ομάδα.
Έχεις φυσικά και τον Έλληνα Νοβίτσκι να ψήνεται σιγά σιγά...δεν χρειάζεται βιασύνες και νομίζω ο Δράκος το ξέρει καλύτερα.
Τίποτα δεν κρατάει για πάντα,αυτό είναι νόμος στη ζωή.δε με ενοχλεί να φύγει απο την ομάδα ο Λάζαρος.να φύγει όμως επειδή υπάρχουν καλύτεροι απο αυτόν.όχι για παρασκήνια.

Εμένα (όπως κατάλαβες)η ένσταση μου δεν βρίσκεται στο αθλητικό κομμάτι.
Είναι λίγο αργά τώρα για να πιάσω ένα ένα τα επιχειρήματα σου(νυστάζω και σε λίγο θα πάω να γείρω),αλλά δε συμφωνώ σε όλα.Δεν έχει να λέει όμως.
Για μένα καλώς είπε ότι είπε για τον αρχιρουφιάνο με τα μούσια.
δεν θέλω να πω καμιά καφρίλα γιατί θα με κράξετε πάλι αλλά ο τύπος είναι μεγάλη λέρα.

killer_13
18-09-07, 11:04
Σημερα η Πρασινη γραφει και για Ντικουδη-Παπαλουκα. Αλλα μαλλον εννοει οτι αυτοι θα φυγουν με δικη τους πρωτοβουλια...

Salvador
18-09-07, 12:47
Όταν ήταν ακόμα στην ΑΕΚ έτριβα τα μάτια μου με τον Ντικούδη. Πίστευα ότι πάει με χίλια ΝΒΑ. Η συνέχεια ήταν μια οικτρή διάψευση.Σήμερα παίζει χειρότερα από τότε. Για μένα ήταν η μεγαλύτερη απογοήτευση των τελευταίων χρόνων. Εδώ δεν κατάφερε να στεριώσει σε καμιά απ τις ομάδες του εξωτερικού που αγωνίστηκε....
Το αντίθετο συνέβη με Παπαλουκά. Εκεί που πήγαινε να τον θάψει ο Ολυμπιακός, το παλικάρι τα βρόντηξε, την κοπάνησε μεγαλοπρεπώς και έφτασε σήμερα εκεί που όλοι είδαμε.
Θα λείψουν και οι δυο πολύ αν φύγουν. Και ο Ντικούδης, παρά τα όσα γράφω παραπάνω. Απλά το παλικάρι θα έδινε ένα κλίκ παραπάνω και στην εθνική αν είχε την εξέλιξη που πολλοί περιμέναμε απ αυτόν. Αλλά η ζωή συνεχίζεται. Επιβάλλεται να βγάλουμε κι άλλους στο μέλλον. Η διαφήμιση που έκαναν αυτά τα παιδιά στο πορτοκαλί τόπι τουλάχιστο θα κάνει τον Έλληνα να συνεχίσει να ασχολείται σοβαρά με αυτό.

killer_13
18-09-07, 13:01
Όταν ήταν ακόμα στην ΑΕΚ έτριβα τα μάτια μου με τον Ντικούδη. Πίστευα ότι πάει με χίλια ΝΒΑ. Η συνέχεια ήταν μια οικτρή διάψευση.Σήμερα παίζει χειρότερα από τότε. Για μένα ήταν η μεγαλύτερη απογοήτευση των τελευταίων χρόνων. Εδώ δεν κατάφερε να στεριώσει σε καμιά απ τις ομάδες του εξωτερικού που αγωνίστηκε....
Το αντίθετο συνέβη με Παπαλουκά. Εκεί που πήγαινε να τον θάψει ο Ολυμπιακός, το παλικάρι τα βρόντηξε, την κοπάνησε μεγαλοπρεπώς και έφτασε σήμερα εκεί που όλοι είδαμε.
Θα λείψουν και οι δυο πολύ αν φύγουν. Και ο Ντικούδης, παρά τα όσα γράφω παραπάνω. Απλά το παλικάρι θα έδινε ένα κλίκ παραπάνω και στην εθνική αν είχε την εξέλιξη που πολλοί περιμέναμε απ αυτόν. Αλλά η ζωή συνεχίζεται. Επιβάλλεται να βγάλουμε κι άλλους στο μέλλον. Η διαφήμιση που έκαναν αυτά τα παιδιά στο πορτοκαλί τόπι τουλάχιστο θα κάνει τον Έλληνα να συνεχίσει να ασχολείται σοβαρά με αυτό.

Για το Ντικουδη θα συμφωνουσα αν μιλαγαμε για την εκαστοτε ομαδα του. Στην Εθνικη ομως πεταει...

MISTA81
18-09-07, 13:21
olos tuxaiws omws o ntikoudis ekane tin kaliteri tou xronia stin ethniki ..... opoios peftei ston obradovic veltiwnetai.....vlepe diamantidis,batist klp klp.....

giannis 3
18-09-07, 13:31
ειχατε δει που οι Ισπανοι στην επισημη ιστοσελιδα του eurobasket στο history τους λεγαν οτι βγηκαν 1οι?????

MISTA81
18-09-07, 13:32
edo ferane anoixto poulman gia na tous paei stin madriti olta....xxexe

o proponitis tous eipe oti auti einai i kaliteri omada mpasket pou emfanistike pote...ti leei re to noumero.....

Salvador
18-09-07, 14:12
Για το Ντικουδη θα συμφωνουσα αν μιλαγαμε για την εκαστοτε ομαδα του. Στην Εθνικη ομως πεταει...

Θα συμφωνήσω μαζί σου ότι έχει κάνει καλά παιχνίδια με εθνική. Ότι "πετάει" όμως....
Εγώ μιλάω για αξία Luis Scola!
Που σημαίνει φόβος και τρόμος για αντίπαλες άμυνες, σταθερή απόδοση, και αξία δύσκολο να αντικατασταθεί.
Τέτοια περίμενα από Ντικούδη. Μάλλον τον είδα να έχει επαναπαυτεί σε αυτά που κέρδισε. Όσο για τον Ομπράντοβιτς, μάλλον τον βοήθησε αλλά (γνώμη μου πάντα) τον βοήθησε να σηκωθεί από εκεί που είχε πέσει. Εκεί που ήταν ή αναντικατάστατο δεν τον έκανε.
Για να γίνω σαφέστερος, φαντάζεται κανείς ΠΑΟ χωρίς Διαμαντίδη ; Όχι βέβαια, χωρίς να ...ανατριχιάσει! Χωρίς Ντικούδη; Ε, δε θα έρθει και το τέλος του κόσμου!

MISTA81
18-09-07, 14:17
salvador den exeis adiko apla na sou po oti enas apo tous paiktes pou stamatisan ton scola kai sto final four kai genika panta ton diskoleuan einai o ntikoudis......kai min ksexnas se ti omada epaize o ntikoudis fetos kai se poia o scola.... o panathinaikos eixe polles epiloges stous psilous kai o xronos sumetoxis periorismenos tou ntikoudi se sexesi me ton scola pou den ipirxe kaneis piso tou stin tau...... perusi o ntikoudis stin valencia ekane papades pou denipirxe anthropos na ton antikatastisei.....

doudis
18-09-07, 14:23
παντως ρε παιδια αυτο το τουρνουα απο ποιοτητα ηταν μεγαλη σουπα , οικτρο , και ολοι οι πρωτοκλασατοι ψοφιοι .
μονο απο σασπενς πηγε καλα .
νομιζω οτι οι φιμπαιοι καλα θα κανουνε να το προστατεψουνε λιγο το αθλημα , να καταργησουν ζωνες και αηδιες και να το κανουν καθε 4 χρονια .

Salvador
18-09-07, 14:25
edo ferane anoixto poulman gia na tous paei stin madriti olta....xxexe

o proponitis tous eipe oti auti einai i kaliteri omada mpasket pou emfanistike pote...ti leei re to noumero.....

Αν εννοεί η καλύτερη δική τους ομάδα που εμφανίστηκε ποτέ, δεν έχει άδικο ο άνθρωπος.Αν ήσουνα ...Ισπανός φίλε MISTA τα ίδια θα έλεγες κι εσύ! Οι άνθρωποι έγιναν πρωταθλητές κόσμου (εκμεταλλευόμενοι τις δικές μας μ@μ@κίες έστω) και τα τελευταία χρόνια έχουν...πατήσει ό,τι κυκλοφορεί τριγύρω. Αν τα είχε κάνει η δική μας εθνική αυτά που έκανε η δική τους τα τελευταία χρόνια (αν εξαιρέσεις τα καραγκιοζιλίκια τους στον μεταξύ μας αγώνα), δε θα μιλούσαμε για dream team ; Οι άνθρωποι όμως το καβαλήσανε για καλά το καλάμι και τους βγήκε (καλώς!!!) ξινό!

ΥΓ. Δεν είμαι...κρυφοΙσπανός παρά το avatar!!!

Salvador
18-09-07, 15:06
παντως ρε παιδια αυτο το τουρνουα απο ποιοτητα ηταν μεγαλη σουπα , οικτρο , και ολοι οι πρωτοκλασατοι ψοφιοι .
μονο απο σασπενς πηγε καλα .
νομιζω οτι οι φιμπαιοι καλα θα κανουνε να το προστατεψουνε λιγο το αθλημα , να καταργησουν ζωνες και αηδιες και να το κανουν καθε 4 χρονια .

Κυριολεκτικά ψόφιοι! Αφού απορώ: όσοι παίχτες παίζουν και Ευρωλίγκα σπίτι τους πάνε καθόλου; Απίστευτο ξεζούμισμα! Η τετραετία μια χαρά ακούγεται, τη ζώνη πρέπει να την καταργήσουνε και απ τα πρωταθλήματα για να προσαρμόζονται και οι παίχτες ανάλογα. Περισσότερο τεχνικό θέμα,θα αυξήσει μάλλον το θέαμα και σαν θεατή δε με χαλάει να μη βλέπω πια άμυνες "πάνω τα χεράκια, στρατιωτάκια ακίνητα σχεδόν να μαρκάρουν...χώρο!!!"

doudis
18-09-07, 15:11
ε ναι χερ αλεμανια , καταντησε αηδια αυτο το πραγμα .
για την τετραετια που ελεγα δεν βγαινουν οι χρονιες παντως γιατι παιζουν και στις ολυμπιαδες σε αντιθεση με το ποδοσφαιρο που στελνει εκει τα λιμα .
καπως θα γινεται ομως , δεν το χω ψαξει καλα αλλα δεν μπορει

Salvador
18-09-07, 15:55
Γιατί να μη γίνεται βρε doudis; Τώρα γίνεται καλύτερα που τους ψοφάνε κάθε δυο χρόνια; Εδώ γίνεται το συχνότερο, δε θα γίνει το αραιότερο;

Και μιας και προέκυψε το θέμα με το Λάζαρο και αναφέρθηκαν και τα ονόματα Κουφού και Τσακαλίδη τι λέμε όλοι; Τους θέλουμε; Και τους δυο ή τον έναν;Θα μπορούσε να γίνει και ξεχωριστό θέμα. Εγώ πρώτος είπα τον Τσακαλίδη σε προηγούμενο post Ρώσο αλλά δε θα με χαλούσαν τα 2.17 του μπροστά στα μούτρα του Γκασόλ. (Ο...καημένος ο Ντικούδης τον "κατεδάφισε" προσπαθώντας να τον κόψει.) Εξάλλου ούτε ο Κουφός μεγάλωσε εδώ, ούτε έχουμε εξασφαλισμένο ότι θα συνεχίσει να ανταποκρίνεται στις προσκλήσεις της εθνικής, ούτε περισσότερα ελληνικά ξέρει το παληκάρι. Παρόμοιες περιπτώσεις είναι. Καταφέραμε και τους "δέσαμε" για να μην παίξουνε αλλού. Το μετά ούτε εύκολο ούτε αυτονόητο είναι. Άλλοι κάνουν σαν τρελλοί να παίξουν με την εθνική της χώρας τους, αλλά μπορείς να ζητάς από κάποιον που ούτε καν έζησε Ελλάδα να κάνει τον...πατριώτη; Και καμιά φορά κόντρα στο προσωπικό του συμφέρον; Ζόρικα πράγματα!

doudis
18-09-07, 16:47
για τον μικρο νομιζω οτι δεν υπαρχει θεμα συζητησης .
το παλικαρακι ειναι τεραστιο ταλεντο και διεκρινα μια πρωτοφανη σοβαροτητα και σεμνοτητα πανω του , νομιζω οτι αυτη τη στιγμη που μιλαμε ειναι οτι ποιοτικοτερο υπαρχει στην ευρωπη τουλαχιστον , για να μην πω παγκοσμιως και γινω υπερβολικος αλλα και ψευτης καθως δεν εχω αποψη για την αλλη μερια του ατλαντικου σε τετοιες ηλικιες . οσο για την εθνικοτητα του νομιζω οτι ουτε εκει πρεπει να γινεται λογος , γονεις ελληνες , αν και δεν κολλαω σε τετοια , αρκει να τιμουν το εθνοσημο . κατι που δεν εκανε ο τσακαλιδης και με την αγωνιστικη συμπεριφορα του αλλα και με τα εξαγωνιστικα και παντα με την ανοχη του μεντορα του που παλιοτερα πλακωνε δημοκρατικα τον σιγαλα και τον λυπιριδη στα καντηλια και τωρα θα αναλαβει την ηγεσια του ελληνικου αθλητισμου.
ενηγουεη και μπασκετικα δεν μου κανει , ειναι φλουφλης , καλυτερος απο τον λαζαρο σε πολλα αλλα παλι δεν μου κανει .
προτιμω φροντλαιν με κουφο , σοφοκλη σιγουρα και εναν εκ των αλλων σεντερ που διαθετουμε μπουρουση , μαυροκεφαλιδη κλπ ως τριτο και μιλωντας παντα για σεντερ.
επισης χειροκροτω την αποφαση χατζηβρεττα , κουραστηκε και κουρασε , συμφωνω δε για τον ντικουδη , οταν καθιερωνοταν ετριβα τα ματια μου , εμεινε στασιμος ομως .
αυτο που θελω πλεον απο την εθνικη και τον γιαννακη αν παραμεινει , ειναι να χαιρονται να παιζουν οπως στην ιαπωνια και οχι να παιζουν ακεφα οπως στην ισπανια , εξαλλου αυτο ειναι το μονο που εχουν να αποδειξουν , οτι ακομα γουσταρουν εθνοσημο.
οτι θα παιζουν οι καλυτεροι δεν το συζητω , παντα ετσι ηταν στο μπασκετακι σε αντιθεση με το τοπι που παιζουν οι φιλοι και γνωστοι και κατα καιρους οσοι μιλουν την γερμανικην

Salvador
18-09-07, 17:14
Ίσως δεν ξέρω τις λεπτομέρειες καλά, οπότε πάω πάσο σε ό,τι δεν καλοκατέχω. Έχω ακούσει όμως ότι ο πατέρας του Κουφού δεν ήταν ελληνικής καταγωγής (δεν ζει νομίζω και με παραξένεψε το ελληνικό επίθετο του μικρού, αν η πληροφορία είναι σωστή). Ο Κουφός μάλλον θα κριθεί όταν κάποια ομάδα του ΝΒΑ του βάλει το μαχαίρι στο λαιμό να διαλέξει το καλό συμβόλαιο ή καλοκαίρι με εθνική Ελλάδας. Τότε θα δούμε τη σχέση του με το εθνόσημο. Δε θέλω να δικαιολογήσω τον Τσακαλίδη, αλλά τόσα χρόνια ΝΒΑ και δεν καθιερώθηκε: ίσως να του περίσσευε το άγχος της καθιέρωσης και να μην του άφηνε περιθώρια για νάρχεται προς τα εδώ. Συν φυσικά ότι δεν είχε κανένα ιδιαίτερο δέσιμο με Ελλάδα. Εμένα όμως (περί ορέξεως...) μου άρεσε πολύ τότε. Ήταν ο σέντερ-φόβητρο. Αυτός που σε κάνει να σκέφτεσαι να πατήσεις ρακέτα. Αν τα κάνει και τώρα αυτά, φλουφλόφατσα έχει, τα κοψίματά του φλούφλικα δεν θα είναι! Μπουρούσης, Σοφοκλής, Μαυροκεφαλίδης δεν ορθώνουν το τείχος του Ιάκωβου και άσε τους άλλους να κυνηγάνε τον Κουφό στο υπόλοιπο γήπεδο(σε ωλ αράουντ ρόλο). Εγώ λέω να δούμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, τι μπορεί ακόμα να κάνει, (πρωτίστως) αν έχει όρεξη να παίξει εθνική και αν μπορεί να ομιλήσει την... γιαννακαίικην ελληνομπασκετικήν...
Όπως ακριβώς το λες: την κεφάτη βερσιόν. Αυτή και έχει και σκορπάει κέφι!!!

babis7
18-09-07, 17:24
Μια ...διαφορετική συνέντευξη έδωσε ο Παναγιώτης Γιαννάκης, λίγο πριν αναχωρήσει η Εθνική Ομάδα από την Μαδρίτη. Περικυκλωμένος από φιλάθλους, δεν σταμάτησε να απαντάει σε ερωτήσεις, ακόμη και αρκετά "δύσκολες".

Ο κόσμος ήθελε να μάθει και ο προπονητής δεν χάλασε χατίρι σε κανέναν. Να λοιπόν τι είπε για:

Τον τελικό Ισπανίας-Ρωσίας: "Ήταν σίγουρα συναρπαστικός από άποψη διακύμανσης και σασπένς, αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είχε ποιότητα, όπως ο ημιτελικός Ισπανίας-Ελλάδας. Αυτός ήταν κατά τη γνώμη μου ο καλύτερος αγώνας της διοργάνωσης"

Το αν επηρέασε την εξέλιξη του ημιτελικού ο "τσαμπουκάς" των Ισπανών:"Δεν νομίζω. Ο τσαμπουκάς, θα έλεγα ότι επηρέασαν τους διαιτητές. Εμάς δεν μας έβγαλε εκτός ρυθμού. Στον τελικό, βεβαίως, οι Ισπανοί δεν έκαναν … ανάλογα καραγκιοζιλίκια"

Τα "κόλπα" των Ισπανών με το πρόγραμμα: "Αυτά συμβαίνουν. Είναι σπουδαία ομάδα, αλλά στον τελικό δεν αντέδρασαν σωστά, γιατί προσπάθησαν με ατομικές εξάρσεις, που δεν τους βγήκαν, να πάρουν τη νίκη, ξεχνώντας την ομαδική προσπάθεια. Από την άλλη, πράγματι οι Ισπανοί είχαν «φτιάξει» ένα Ευρωμπάσκετ στα μέτρα του. Έπαιζαν ό,τι ώρα ήθελαν, έβαλαν τις ομάδες να παίζουν τρία ματς συνεχόμενα, εν πάση περιπτώσει, δική τους ήταν η διοργάνωση"

Την δική του χαλαρότητα στα λάθη των διεθνών: "Ένας παίκτης δεν βγαίνει επειδή έκανε λάθος. Αυτό είναι μέρος του αγώνα, μέρος της προσπάθειας που κάνει. Το θέμα είναι να μην το παρασύρει το λάθος, μη μπει στο μυαλό του και δεν μπορέσει να λειτουργήσει, ως κομμάτι του συνόλου. Δεν χρειάζονται ούτε φωνές, ούτε παρατηρήσεις. Απλά να συνειδητοποιείς την κατάσταση, σε κάθε φάση χωριστά"

Τα ...συγκεκριμένα λάθη του Λάζαρου Παπαδόπουλου: "Όλα γίνονται. Ένας παίκτης δεν είναι ρομπότ, ούτε μηχανή. Πρέπει να το καταλάβετε. Ένα τηλεφώνημα, μια συζήτηση που θα κάνει, κάτι που θα διαβάσει, μπορεί να τον αποπροσανατολίσουν"

Τον Κώστα Κουφό: "Να είναι καλά το παιδί, να μας βοηθήσει. Πρώτα πρέπει να παίξει στο Πανεπιστήμιό του. Σημασία έχει ότι τον φέραμε στην Ελλάδα, γνώρισε την πατρίδα του, μιλάει ελληνικά και έπαιξε με την Εθνική. Όλα με την σειρά τους"

Το μέλλον της ομάδας: "Έχουμε και παρόν και μέλλον. Πρέπει απλά να υπάρχει, ό,τι λέω εδώ και καιρό. Υπομονή, πίστη και εμπιστοσύνη"

Ακόμη είναι (πολύ) νωρίς

Ο Γιαννάκης και οι διεθνείς (κυρίως αυτοί, γιατί η χρονιά μόλις ...αρχίζει σε συλλογικό επίπεδο) προσπαθούν να ξεκουραστούν από το δεκαπενθήμερο του Ευρωμπάσκετ (συν την προετοιμασία που ξεκίνησε αρχές Αυγούστου) όσο μπορούν περισσότερο.

Ο Νίκος Ζήσης σκεφτόταν την εμπειρία της Μόσχας και το ταξίδι στην...Κίνα (πάνε μαζί με τον Παπαλουκά, καθώς η ΤΣΣΚΑ μετέχει στο τουρνουά της Ευρωλίγκας με την κινέζικη ομοσπονδία) αλλά και την Σιβηρία (αρχίζει το ρωσικό πρωτάθλημα και η ΤΣΣΚΑ θα παίξει με τις ομάδες της περιοχής, για να ξεμπερδεύει πριν από τον ρωσικό χειμώνα).

Το αν θα ακολουθήσουν κι άλλοι τον Νίκο Χατζηβρέττα που ήδη ανακοίνωσε την αποχώρησή του από την Εθνική, είναι άγνωστο. Οι πληροφορίες θέλουν τον Θοδωρή Παπαλουκά και τον Δήμο Ντικούδη να "το σκέφτονται", ακόμη, όμως, είναι πολύ νωρίς για να μιλάμε για τελεσίδικες αποφάσεις. Ακόμη δεν έχει κοπάσει ο απόηχος του Ευρωμπάσκετ, ενώ η σεζόν με τις ομάδες, βρίσκεται ένα βήμα πριν από την εκκίνησή της.

Το προολυμπιακό, η Αθήνα και η Γερμανία

Το προολυμπιακό τουρνουά, πάντως, είναι αυτό που σκέφονται οι περισσότεροι. Πιο πολύ απ' όλους ο Γιώργος Βασιλακόπουλος. Ο πρόεδρος της FIBA Europe έχει επιχειρήματα στο παγκόσμιο συνέδιο της FIBA World (τον Δεκέμβριο στο Σικάγο) να επιχειρηματολογήσει για την μη διεξαγωγή του.

Δύσκολα ωστόσο θα το πετύχει. Το plan B, είναι η διοργάνωσή του στην Αθήνα (με παράλληλες διαπραγματεύσεις για απόσυρση του Ρίο, αφού ο πρόεδρος της Βραζιλιάνικης ομοσπονδίας, Γεράσιμος Μποζίκης είναι Έλληνας) εκτός αν το ζητήσουν οι Γερμανοί και διεξαχθεί στην "άλλη Ελλάδα". Η Εθνική, άλλωστε, όποτε παίζει στην Γερμανία, είναι σα να αγωνίζεται εντός έδρας!

doudis
18-09-07, 17:49
http://basketblog.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1306&Itemid=29

http://www.sport24.gr/html/ent/568/ent.167568.asp

http://www.sofiatimes.com/index.php?option=com_content&task=view&id=8643&Itemid=86

http://www.makthes.gr/index.php?name=News&file=article&sid=4930

διαφορα για τον κουφο , σιγουρευτηκα , μπαμπας μουερτο αλλα ελληνας .
στο υψος τον ανεβοκατεβαζουνε απο 2.10 μεχρι 2.17 ενω στο youtube εχει πολυ πραμα

MISTA81
18-09-07, 18:55
Ίσως δεν ξέρω τις λεπτομέρειες καλά, οπότε πάω πάσο σε ό,τι δεν καλοκατέχω. Έχω ακούσει όμως ότι ο πατέρας του Κουφού δεν ήταν ελληνικής καταγωγής (δεν ζει νομίζω και με παραξένεψε το ελληνικό επίθετο του μικρού, αν η πληροφορία είναι σωστή). Ο Κουφός μάλλον θα κριθεί όταν κάποια ομάδα του ΝΒΑ του βάλει το μαχαίρι στο λαιμό να διαλέξει το καλό συμβόλαιο ή καλοκαίρι με εθνική Ελλάδας. Τότε θα δούμε τη σχέση του με το εθνόσημο. Δε θέλω να δικαιολογήσω τον Τσακαλίδη, αλλά τόσα χρόνια ΝΒΑ και δεν καθιερώθηκε: ίσως να του περίσσευε το άγχος της καθιέρωσης και να μην του άφηνε περιθώρια για νάρχεται προς τα εδώ. Συν φυσικά ότι δεν είχε κανένα ιδιαίτερο δέσιμο με Ελλάδα. Εμένα όμως (περί ορέξεως...) μου άρεσε πολύ τότε. Ήταν ο σέντερ-φόβητρο. Αυτός που σε κάνει να σκέφτεσαι να πατήσεις ρακέτα. Αν τα κάνει και τώρα αυτά, φλουφλόφατσα έχει, τα κοψίματά του φλούφλικα δεν θα είναι! Μπουρούσης, Σοφοκλής, Μαυροκεφαλίδης δεν ορθώνουν το τείχος του Ιάκωβου και άσε τους άλλους να κυνηγάνε τον Κουφό στο υπόλοιπο γήπεδο(σε ωλ αράουντ ρόλο). Εγώ λέω να δούμε σε τι κατάσταση βρίσκεται, τι μπορεί ακόμα να κάνει, (πρωτίστως) αν έχει όρεξη να παίξει εθνική και αν μπορεί να ομιλήσει την... γιαννακαίικην ελληνομπασκετικήν...
Όπως ακριβώς το λες: την κεφάτη βερσιόν. Αυτή και έχει και σκορπάει κέφι!!!

oxi file salvador mega lathos.....o pateras tou koufou itan oxi ellinas ellinaras diakekrimenos giatros ogkologias stin ameriki pou pethane....... o patrios tou einai amerikanos alla kai i mana ellinida 100% ............

Salvador
18-09-07, 19:21
Άψογοι παιδιά! doudis:bow: :bow: :bow:
Ολοκληρωμένες πληροφορίες!

Μήπως ανέβασε κανείς εδώ στο φόρουμ ή πουθενά αλλού κανένα παιχνίδι της εθνικής εφήβων να δω με τα μάτια μου τι κάνει το παλικάρι; θα ήμουν ευγνώμων αν έβρισκα κάτι!

teotsaou
18-09-07, 20:02
καιρος ηταν να παρει τη θεση του λαζου κανας αλλος.
δεν αντεχα να τον βλεπω με τον γκασολ. εκανε δεξια ο ισπανος και οταν πηγαινε προς τα δεξια ο λαζαρας ειχε κανει ο αλλος 5προσποιησεις και ειχε καρφωσει.
ο τσαρτσαρης ο κακομοιρης τον πηγε 10 φορες καλυτερα.
μεχρι που τα πηρε με τα κορακια και εφαγε τα 5 φαουλακια.
προφανως δε θα κανει οτι εκανε με την εφηβων ο κουφος αλλα (αν ερθει εθνικη) θα βοηθησει παρα πολυ ειναι παιχτουρα

MISTA81
18-09-07, 21:39
Άψογοι παιδιά! doudis:bow: :bow: :bow:
Ολοκληρωμένες πληροφορίες!

Μήπως ανέβασε κανείς εδώ στο φόρουμ ή πουθενά αλλού κανένα παιχνίδι της εθνικής εφήβων να δω με τα μάτια μου τι κάνει το παλικάρι; θα ήμουν ευγνώμων αν έβρισκα κάτι!

mpes sto youtube kai grapse kosta koufos tha vreis polla salvador videakia.......

Salvador
18-09-07, 23:07
Θα το κάνω. Άλλη χάρη έχει όμως να δεις ολόκληρο αγώνα. Ελπίζω να έχει και να βγάλει κανείς κάτι προσεχώς στον αέρα! Όταν έπαιζε η εφήβων τι έκαναν οι...βιντεογράφτες;:judge: :judge: :judge:
Στο yuotube μπορώ να ανεβάσω και...δικά μου στιγμιότυπα (πλάκα κάνω!!!!) και να ζητήσω να με κάνουν ντράφτ στο ΝΒΑ!!!
:rofl:

lethal13
04-10-07, 03:12
http://www.news247.gr/a/9!22183

http://www.sport24.gr/ast/cov/el/elladalithuania160907b9_b.jpg

http://www.sport24.gr/ast/cov/NA/NANTIA.JPG_b.jpg

:hump:

Ρε το Ναντιακι...

Gogos1993a
10-10-07, 20:06
http://www.news247.gr/a/9!22183

http://www.sport24.gr/ast/cov/el/elladalithuania160907b9_b.jpg

http://www.sport24.gr/ast/cov/NA/NANTIA.JPG_b.jpg

:hump:

Ρε το Ναντιακι...

auto einai file!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

lethal13
10-10-07, 21:30
Τωρα προσεξα...Ρε τι ρωγα ειναι αυτη ρε?Γιαταγανι...Με κινεζκη λαβιδα τη τραβαγανε?Ημαρτον...

Gogos1993a
13-10-07, 13:50
o la bomba tha paiksei ? giati kati akoystike gia nba

den kserw

dimitri65
07-11-07, 12:14
bravo!

StarShine*
20-11-07, 20:29
Ηow can do greeks do that???:hooray::hooray::bow::bow:
<object width="425" height="355"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/tp4_qohHTuI&rel=1"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/tp4_qohHTuI&rel=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="355"></embed></object>

MISTA81
09-12-07, 23:25
Το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην Ολυμπιάδα του Πεκίνου έγινε για την Εθνική μας ομάδα αφού την Κυριακή το βράδυ ανακοινώθηκε ότι η Αθήνα θα διοργανώσει το προολυμπιακό τουρνουά μπάσκετ από 14 εώς 20 Ιουλίου. Η ελληνική υποψηφιότητα υπερτέρησε αυτής του Πόρτο Ρίκο και έτσι αποφεύχθηκε η ταλαιπωρία για τους Έλληνες διεθνείς με κάποιο υπερατλαντικό ταξίδι λίγο μετά το τέλος των υποχρεώσεών τους με τους συλλόγους τους. Το κεντρικό συμβούλιο της FIBA ανέθεσε την διοργάνωση στην Ελλάδα με ψήφους 13-5.

Το παρών θα δώσουν 12 ομάδες-χώρες χωρισμένες σε δύο ομίλους των έξι ομάδων. Οι δύο πρώτοι από κάθε όμιλο περνάνε στα ημιτελικά και από τις 4 ομάδες οι πρώτες τρεις θα προκριθούν στα τελικά του Πεκίνου.

paragka kai stia doikitika....:D pame re elladaraaaaaa

Stesta
10-12-07, 15:16
Vasilakopoulos :bow:

Ola gia tin Ellada :D

greekcomet
12-12-07, 17:18
Xerei kaneis poies omades einai sto proolympiako kai pote tha ginei i klirosi?

doudis
12-12-07, 17:26
αυτες ειναι ερωτησεις , μπραβο ρε μαγκα

κοιτα προσεκτικα , πατας www.google.gr και στο κουτακι αναζητησης πατας προολυμπιακο τουρνουα

μετα σου βγαζει ενα καρο λινκ και το ψαχνεις

επειδη ομως τα κανα εγω για παρτη σου , παρε να χεις

το τουρνουά θα διεξαχθεί τον προσεχή Ιούλιο (14-20/7/2008) στο Κλειστό των Ολυμπιακών Εγκαταστάσεων.

Στο Προολυμπιακό τουρνουά θα λάβουν μέρος το Πράσινο Ακρωτήρι και το Καμερούν από την Αφρική, ο Λίβανος και η Κορέα από την Ασία, η Νέα Ζηλανδία από την Ωκεανία, η Βραζιλία, ο Καναδάς και το Πουέρτο Ρίκο από την Αμερική και από την Ευρώπη η Γερμανία, η Σλοβενία και η Κροατία

για κληρωση δεν λεει

Stesta
17-12-07, 16:19
An paei o kosmos sto gipedo 8a perasoume. Xreiazetai se tetoia tournoua giati oi paiktes mporei k na koimh8oun ;)

patrickdrd
18-12-07, 12:21
τι μπάσκετ παίζουμε τώρα χριστουγεννιάτικα;

τίποτα φιλικά;

κάτι πήρε το αυτί μου σε μια διαφήμιση...

doudis
31-01-08, 18:58
ο παπαλουκουμας περιμενει τον κοσμο λεει να βοηθησει στο προολυμπιακο και τετοια

μερτικο θα μας δωσουν εμας οταν με το καλο ?

δεν μας κατουρας ρε παριε ?

http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=118166

baben
31-01-08, 19:14
Λίβανο και Βραζιλία έβγαλε η κληρωτίδα για την Εθνική ομάδα μπάσκετ στο προολυμπιακό τουρνουά που θα διεξαχθεί στην Αθήνα από τις 14 ως τις 20 Ιουλίου.
«Μας αρέσει να παίζουμε δύσκολα παιχνίδια», σχολίασε ο Παναγιώτης Γιαννάκης αναφερόμενος στην Βραζιλία, ενώ ξεκαθάρισε: «Το πιο σημαντικό είναι όλα τα παιδιά να είναι υγιή»

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός ωστόσο προέβλεψε ότι όλα τα παιχνίδια της διοργάνωσης θα είναι σημαντικά και θεαματικά: «Όσοι παρακολουθήσουν το τουρνουά θα ευχαριστηθούν δύσκολα και όμορφα παιχνίδια. Η Βραζιλία που έτυχε στον όμιλό μας είναι δυνατή ομάδα, αλλά έτσι κι αλλιώς μας αρέσουν τα δύσκολα».

Οι στόχοι του "δράκου" δεν περιορίζονται ωστόσο στην πρόκριση: "Το βασικότερο είναι να είμαστε καλή ομάδα. Μέχρι και την τελευταία στιγμή θα περιμένουμε να δούμε σε τι κατάσταση είναι οι διεθνείς για να πάρουμε τις αποφάσεις μας.
Το σημαντικό είναι να έχουν υγεία. Έχουμε την καλύτερη ομάδα στον κόσμο, ακόμα και στις προπονήσεις αυτής της ομάδας να είσαι είναι μεγάλη υπόθεση".

Από την πλευρά των παικτών μίλησε ο Θοδωρής Παπαλουκάς, ο οποίος υπογράμμισε: "Η κλήρωση είναι καλή, βατή, αλλά αυτό δεν σημαίνει και τίποτα σε ότι αφορά την εξέλιξη της διοργάνωσης και την πρόκριση αυτή καθεαυτή. Θα χρειαστεί να παίξουμε σοβαρά, αν θα έχουμε ένα πολύ μεγάλο όπλο στην προσπάθειά μας αυτή: Το Προολυμπιακό Τουρνουά γίνεται στην Αθήνα, και θα έχουμε σίγουρα στην προσπάθειά μας για πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες και τη βοήθεια του κόσμου μας, που πάντα στέκεται δίπλα στην Εθνική Ομάδα".

Ο Παπαλουκάς δεν θεωρεί τίποτα δεδομένο σε ότι αφορά την πρόκριση: "Δεν υπάρχει τίποτα δεδομένο στον αθλητισμό, στο μπάσκετ. Υπάρχουν οι προϋποθέσεις για να πάρουμε την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες, αλλά πρέπει να παίξεις κιόλας. Όπως είναι πάρα πολύ σημαντικό να είμαστε υγιείς. Βλέπουμε τι γίνεται και με τους τραυματισμούς, πόσοι τραυματισμοί υπάρχουν στους συλλόγους. Είναι σημαντικό να δούμε σε τι κατάσταση θα είμαστε εμείς, αλλά και οι αντίπαλοί μας. Θα επαναλάβω πάντως πως είναι πολύ σημαντικό για εμάς το ότι μετά από μια δύσκολη χρονιά, δεν θα έχουμε και να ταξιδέψουμε, το γεγονός ότι θα αγωνιστούμε στην Ελλάδα για να διεκδικήσουμε τη θέση μας στους Ολυμπιακούς Αγώνες".

Στην κλήρωση παρευρέθηκε και ο Υφυπουργός Αθλητισμού, Γιάννης Ιωαννίδης, που σχολίασε: "Είναι ένα μεγάλο γεγονός για τη χώρα μας που έχει αποδείξει ότι οποιαδήποτε διοργάνωση αναλαμβάνει το αποτέλεσμα είναι η πλήρης επιτυχία, με αποκορύφωμα του Ολυμπιακούς Αγώνες του 2004, που αποδεικνύει ότι οι Νεοέλληνες ενωμένοι μπορούν να πετύχουν τα πάντα. Ευχαριστούμε τη Fiba που δέχθηκε το να γίνουν οι αγώνες στη χώρα μας, κάτι που για εμάς ήταν πολύ βασικό. Έχουμε ομάδα που έχει τη δυνατότητα να διακριθεί, κάτι που όλοι πιστεύουμε. Κι επειδή όλα τα παιδιά είναι ταλαιπωρημένα, ήταν σημαντικό να μην ταξιδέψουν στην προσπάθειά του να προκριθούμε στους Ολυμπιακούς Αγώνες, πηγαίνοντας βήμα-βήμα. Εύχομαι και πιστεύω ότι θα είναι θετική η διοργάνωση για τα ελληνικά χρώματα και όλοι μαζί να δούμε την Εθνική Ομάδα να διακρίνεται".

Οι όμιλοι που δημιουργήθηκαν από την κλήρωση είναι οι εξής:

Α' Όμιλος: Λίβανος, Βραζιλία, Ελλάδα
Β' Όμιλος: Πράσινο Ακρωτήρι, Νέα Ζηλανδία, Γερμανία
Γ' Όμιλος: Κορέα, Καναδάς, Σλοβενία
Δ' Όμιλος: Καμερούν, Πουέρτο Ρίκο, Κροατία

Απαραίτητη προϋπόθεση που τέθηκε είναι να μην συμπέσουν ομάδες από την ίδια ήπειρο στον ίδιο όμιλο, να μην δημιουργηθούν όμιλοι για παράδειγμα με ομάδες μόνο από την Ευρώπη. Επίσης η Ελλάδα πήρε κλειδάριθμο που εξασφάλιζε ότι θα αγωνιστεί την πρώτη μέρα της διοργάνωσης.

Να θυμίσουμε ότι ήδη την πρόκριση στο Πεκίνο έχουν εξασφαλίσει οι Κίνα, ΗΠΑ, Αυστραλία, Αργεντινή, Ρωσία, Ισπανία, Λιθουανία, Ιράν, Ανγκόλα. Οι 12 ομάδες θα διεκδικήσουν τις τρεις θέσεις που υπολείπονται.

1η αγωνιστική (14/7)

Α' Όμιλος
Ελλάδα-Λίβανος

Β' Όμιλος
Νέα Ζηλανδία-Πράσινο Ακρωτήρι

Γ' Όμιλος
Κορέα-Σλοβενία

Δ' Όμιλος
Κροατία-Καμερούν

2η αγωνιστική (15/7)

Α' Όμιλος
Λίβανος-Βραζιλία

Β' Όμιλος
Πράσινο Ακρωτήρι-Γερμανία

Γ' Όμιλος
Σλοβενία-Καναδάς

Δ' Όμιλος
Καμερούν-Πουέρτο Ρίκο

3η αγωνιστική (16/7)

Α' Όμιλος
Βραζιλία-Ελλάδα

Β' Όμιλος
Γερμανία-Νέα Ζηλανδία

Γ' Όμιλος
Καναδάς-Κορέα

Δ' Όμιλος
Πουέρτο Ρίκο-Κροατία

Ρεπό: 17 Ιουλίου

Προημιτελικοί (18/7)
Αγώνας 13: Α1-Β2
Αγώνας 14: Β1-Α2
Αγώνας 15: Γ1-Δ2
Αγώνας 16: Δ1-Γ2

Ημιτελικοί (19/7)
Αγώνας 17: Νικητής 13-Νικητής 15
Αγώνας 18: Νικητής 14-Νικητής 16

Αγώνας για τις θέσεις 3-4 (20/7)
Αγώνας 19: Ηττημένος 17-Ηττημένος 18

baben
31-01-08, 23:49
Μετά το τέλος του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος της Ισπανίας ο Θοδωρής Παπαλουκάς άφησε ανοικτό το ενδεχόμενο να μην δώσει το παρών στο προολύμπιακό τουρνουά. Ωστόσο, αυτή η σκέψη έχει… απομακρυνθεί από το μυαλό του εδώ και καιρό. Γι’ αυτό άλλωστε (λόγω των καλοκαιρινών του υποχρεώσεών με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, δηλαδή), φέτος θα διεξαχθεί μόνο το «PAPALOUKAMP» της Αθήνας.

«Η κλήρωση είναι καλή, βατή, αλλά αυτό δεν σημαίνει και τίποτα σε ότι αφορά την εξέλιξη της διοργάνωσης και την πρόκριση αυτή κάθε αυτή», είπε μιλώντας στο επίσημο site της ομοσπονδίας. «Θα χρειαστεί να παίξουμε σοβαρά, αν θα έχουμε ένα πολύ μεγάλο όπλο στην προσπάθειά μας αυτή: Το Προολυμπιακό Τουρνουά γίνεται στην Αθήνα, και θα έχουμε σίγουρα στην προσπάθειά μας για πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες και τη βοήθεια του κόσμου μας, που πάντα στέκεται δίπλα στην Εθνική Ομάδα».

Ο Παπαλουκάς δεν θεωρεί τίποτα δεδομένο σε ότι αφορά την πρόκριση: «Δεν υπάρχει τίποτα δεδομένο στον αθλητισμό, στο μπάσκετ. Υπάρχουν οι προϋποθέσεις για να πάρουμε την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες, αλλά πρέπει να παίξεις κιόλας. Όπως είναι πάρα πολύ σημαντικό να είμαστε υγιείς. Βλέπουμε τι γίνεται και με τους τραυματισμούς, πόσοι τραυματισμοί υπάρχουν στους συλλόγους. Είναι σημαντικό να δούμε σε τι κατάσταση θα είμαστε εμείς, αλλά και οι αντίπαλοί μας. Θα επαναλάβω πάντως πως είναι πολύ σημαντικό για εμάς το ότι μετά από μια δύσκολη χρονιά, δεν θα έχουμε και να ταξιδέψουμε, το γεγονός ότι θα αγωνιστούμε στην Ελλάδα για να διεκδικήσουμε τη θέση μας στους Ολυμπιακούς Αγώνες».

Stesta
06-03-08, 15:38
Μία ακόμη εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Νικ Καλάθης στο κολεγιακό πρωτάθλημα των ΗΠΑ. Ο ομογενής γκαρντ είχε 24 πόντους με 5/9 δίποντα και 2/6 τρίποντα, μοίρασε 9 ασίστ και μάζεψε τρία ριμπάουντ. Πάντως δεν κατάφερε να αποτρέψει την ήττα για τη Φλόριντα από το Τενεσί με 89-86 παρά το γεγονός ότι η ομάδα του είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με 16 πόντους, ενώ ο ίδιος είχε την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση. Ο 18χρονος άσος ήταν άστοχος στην τελευταία επίθεση σε σουτ τριών πόντων και οι Γκέιτορς γνώρισαν την ένατη ήττα τους σε 30 αγώνες και έκτη στα τελευταία εννέα παιχνίδια.

Στο μεταξύ, σε έναν μήνα αναμένεται να έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία έκδοσης ελληνικού διαβατηρίου στον ταλαντούχο άσο, προκειμένου να κληθεί στην Εθνική ομάδα. Ο πρωτοετής στο NCAA Καλάθης έχει φέτος 15,6 πόντους, 6 ασίστ και 5,2 ριμπάουντ σε 33 λεπτά συμμετοχής ανά αγώνα και μαζί με τον επίσης freshman Κώστα Κουφό αποτελούν δύο από τις μεγάλες ελπίδες του ελληνικού μπάσκετ.

doudis
29-03-08, 18:28
ηταν που θα ειχε την ευθιξια ο κλαψοντραγκον να παραιτηθει απο την εθνικη

Από την πρώτη στιγμή που ήρθε στη δημοσιότητα το ενδιαφέρον του Ολυμπιακού για την απόκτηση του Παναγιώτη Γιαννάκη υπήρξαν αντιδράσεις από την ΕΟΚ. Πως θα ήταν δυνατόν ο προπονητής της Εθνικής να αναλάβει και τα ηνία των «ερυθρολεύκων»; Από τότε έχει «κυλήσει πολύ νερό στο αυλάκι», μιας και το ενδιαφέρον μετατράπηκε σε πρόταση και η πρόταση έγινε αποδεκτή από το «δράκο». Βέβαια όλα αυτά είναι δεδομένα και τα γνωρίζετε όλοι πολύ καλά.

Το ερωτηματικό ήταν ένα πλέον. Το εάν ο Παναγιώτης Γιαννάκης θα ήταν αυτός που θα οδηγούσε την «επίσημη αγαπημένη» στο Προολυμπιακό της Αθήνας και καλώς εχόντων των πραγμάτων στην Ολυμπιάδα του Πεκίνου.

Επειδή όλοι επιθυμούν να δουν την Εθνική στους Ολυμπιακούς και οτιδήποτε άλλο θα εμπεριείχε μεγάλο ρίσκο φαίνεται πως οδηγούμαστε στη δοκιμασμένη και εν τέλει επιτυχημένη «συνταγή Γιαννάκη». Ο ίδιος άλλωστε από την πρώτη στιγμή ξεκαθάρισε στους αδερφούς Αγγελόπουλους πως θεωρούσε χρέος του να βοηθήσει την Εθνική ομάδα.

Ο «δράκος» λοιπόν θα είναι για ένα ακόμη τουλάχιστον καλοκαίρι στο «τιμόνι» της ομάδας και από εκεί και πέρα βλέπουμε. Άλλωστε μεταξύ των δυο πλευρών δεν υπάρχουν συμβόλαια παρά μόνο μια προφορική συμφωνία, όπως συνέβαινε και τα προηγούμενα χρόνια.

http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=125266

bokos
29-03-08, 18:31
να φυγεις,να φυγεις,δεν σε θελω τωρα πια.

ουστ κλαψονουνη

MISTA81
01-04-08, 13:03
o vasileiadis tha prepei na einai sigoura stous olimpiakous..... souter den exoume kai autos to xei...as thusiastei o zisis gia paradeigma....exoume 3 stin thesi tou spanouli papalouka diamantidi i an oxi o zisis as vgei o pelekanos....

doudis
01-04-08, 13:06
σιγα τον σουτερ ρε μιγκελιτο , για τον πελεκανο ξου συμφωνω παντως

αντε να γυρισει κι ο χοντρουλης καλα , να παρει και τον κουφο και να μεινει στην απ'εξω ο αλλος με τα κακαδια να βρουμε την υγεια μας

chris paul
07-04-08, 17:16
gia tous 2 tous kala8ides ti les doudi 8a voi8isoun omogenopaida tis americas??

doudis
07-04-08, 17:20
ο ενας λεει ειναι τρελη παικτουρα αλλα αν δεν τους δουμε με τα ματακια μας οτι και να πουμε λαλακια θα 'ναι

chris paul
07-04-08, 17:42
ana bravo jordan mas tous anevazoun bird tous katevazoun alla kanenan agona na paizoun live pote 8a doume????gia ton koufo pados eimai sigouros pos exei mellon kai stin e8niki pou ton eida exei basketiko 8rasos!!!

Stesta
07-04-08, 17:51
Vale re boy Nova-k ET+ pws diaolo to lene na tous deis :)

chris paul
07-04-08, 18:08
Deixnei Sto Sport+ Stesta Uncl(kollegiako Basket) Pos Kai Dn To Ixera Thnx

Stesta
21-04-08, 18:12
Την απόφαση να δηλώσει συμμετοχή στα φετινά ντραφτ του ΝΒΑ πήρε ο Κώστας Κουφός, όπως αναφέρουν αμερικανικά δημοσιεύματα. Ο 19χρονος σέντερ, που δεν θα «προσλάβει» μάνατζερ επί της παρούσης για να προωθήσει καλύτερα τον εαυτό του, θα πρέπει να επισημοποιήσει την υποψηφιότητά του έως τις 27 Απριλίου. Πιθανή συμμετοχή του Κουφού στα ντραφτ δεν σημαίνει απαραίτητα πως θα συνεχίσει την καριέρα του στο ΝΒΑ. Αν διαπιστώσει πως δεν πρόκειται να επιλεγεί ψηλά (στις πρώτες 15 θέσεις), μπορεί να αποσυρθεί έως τις 16 Ιουνίου και να επιστρέψει στο Οχάιο Στέιτ ή να συνεχίσει την καριέρα του αλλού (π.χ Ελλάδα).

Ο Κουφός είχε φέτος 14,4 πόντους, 6,7 ριμπάουντ και 1,8 τάπες σε 27,1 λεπτά συμμετοχής με το πανεπιστήμιό του, με το οποίο κατέκτησε το τουρνουά «nit», ενώ αναδείχθηκε και Mvp.

baben
23-04-08, 08:56
Το θέμα υπάρχει εδώ και καιρό αλλά λόγω της επικαιρότητας με τον έτερο ομογενή μας, τον Κώστα Κουφό, μάλλον δεν βρήκε το δρόμο του για τους πηχιαίους τίτλους. Ο Νικ και ο Πατ Καλάθης αναμένεται να πάρουν στα χέρια τους το διαβατήριο που θα γράφει ελληνική δημοκρατία αποκτώντας επίσημο σύνδεσμό με την πατρίδα των προγόνων τους. Ο 19χρονος Νικ, με ύψος 1,95 αγωνίζεται στις δύο θέσεις των γκαρντ και ήταν εκείνος που κέρδισε πολύ γρήγορα το ενδιαφέρον. Ο 22χρονος Πατ στέκεται στα 2,07 και παίζει γκαρντ ή φόργουορντ αλλά χρειάστηκε να τελειώσει το πανεπιστήμιο για να δείξει το τεράστιο ταλέντο του.
Λόγω ηλικίας ο Νικ φαινόταν να προορίζεται προς τις μικρές εθνικές ομάδες, μία έμμεση δήλωσή του πατέρα του στον Αμερικανό δημοσιογράφο Τζόναθαν Τζιβόνι, πιθανότατα αλλάζει το τοπίο. Ο δημοσιογράφος αναφέρει ως πηγή του τον Τζον Καλάθη όταν γράφει ότι: «ο Νικ Καλάθης θα επιστρέψει του χρόνου στο πανεπιστήμιο της Φλόριδα. Όπως μας λέει ο πατέρας του, το καλοκαίρι θα είναι τρομερά ενδιαφέρον για τον Νικ διότι δέχθηκε τιμητικότατη πρόταση από την εθνική ομάδα της Ελλάδας να συμμετάσχει στην προετοιμασία για το προολυμπιακό τουρνουά.Τόσο ο ίδιος όσο και ο αδερφός του Πατ, θα γίνουν σύντομα κάτοχοι ελληνικού διαβατηρίου αλλά ο Πατ θα ασχοληθεί φέτος με το ντραφτ για να μπει στο ΝΒΑ.Ο Νικ Καλάθης θα ταξιδέψει στις 25 Ιουνίου στην Αθήνα όπου θα ξεκινήσει τις προπονήσεις με την Εθνική Ελλάδας υπό τις οδηγίες του προπονητή Παναγιώτη Γιαννάκη».

Πολλές λεπτομέρειες για να είναι κάτι τυχαίο, διότι σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις, η προετοιμασία για το προολυμπιακό θα αρχίσει μετά τις 20 Ιουνίου. Λογικά, ο Νικ Καλάθης, θα δοκιμαστεί για να φανεί αν μπορεί άμεσα να καλύψει μία θέση στην περιφέρεια ιδιαίτερα αυτή του σούτιγκ γκαρντ έχοντας ήδη κερδίσει την εμπιστοσύνη του προπονητή της εθνικής ασχέτως από το νεαρό της ηλικίας του.

baben
23-04-08, 08:57
Δεδομένη είναι η συμμετοχή του Μιχάλη Κακιούζη στο Προολυμπιακό τουρνουά της Αθήνας, όπως υποστήριξε ο ίδιος σε συνέντευξη του στην επίσημη ιστοσελίδα της ισπανικής λίγκας.
"Η συμμετοχή μου στο Προολυμπιακό τουρνουά είναι αναμφίβολη. Σαν αρχηγός δεν μπορώ να πάω διακοπές, πρέπει να είμαι εκεί", τόνισε αρχικά για να προσθέσει: "Ελπίζω να πάμε στους Ολυμπιακούς Αγώνες, γιατί η απουσία δεν θα κάνει καλό στην Ελλάδα και στην Εθνική ομάδα".

Λυπησου μας ρε Μιχαλακη....

Stesta
23-04-08, 10:47
Παρών τουλάχιστον στην προετοιμασία της εθνικής ομάδας ανδρών για το προολυμπιακό τουρνουά (14-20 Ιουλίου) θα είναι ο Νικ Καλάθης, όπως τουλάχιστον αναφέρει η ιστοσελίδα «Draft-Express» επικαλούμενη ως πηγή της τον πατέρα του ομογενούς γκαρντ, Τζον Καλάθη. Ο 19χρονος άσος, όπως αναφέρεται, δεν προτίθεται να δηλώσει συμμετοχή στο ντραφτ, αλλά θα επιστρέψει για το δεύτερο έτος σπουδών του στη Φλόριντα, με την οποία φέτος είχε 15,3 πόντους, 6,1 ασίστ και 5,2 ριμπάουντ κατά μέσο όρο. Ο Νικ Καλάθης, όπως και ο αδερφός του Πατ που ολοκλήρωσε τις σπουδές του, θα εξασφαλίσει εντός των ημερών ελληνικό διαβατήριο αποκτώντας δικαίωμα συμμετοχής με την εθνική ομάδα της χώρας καταγωγής του. «Ο Νικ Καλάθης θα ταξιδέψει στις 25 Ιουνίου στην Αθήνα όπου θα ξεκινήσει τις προπονήσεις με την Εθνική Ελλάδας υπό τις οδηγίες του προπονητή Παναγιώτη Γιαννάκη», αναφέρει το δημοσίευμα.

strcapitano
25-04-08, 18:44
Κι επίσημα στα ντραφτ ο Κουφός

Συμμετοχή στα φετινά ντραφτ του ΝΒΑ δήλωσε ο Κώστας Κουφός, όπως ανακοινώθηκε από το πανεπιστήμιό του, Οχάιο Στέιτ. Ο 19χρονος σέντερ ολοκλήρωσε την πρώτη του χρονιά στο κολέγιο με 14,4 πόντους και 6,7 ριμπάουντ κατά μέσο όρο, ενώ ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης στο τουρνουά «nit», το οποίο κατέκτησε η ομάδα του. Ο ομογενής άσος δεν έχει υπογράψει με κάποιον ατζέντη, πράγμα που σημαίνει πως το ΝΒΑ δεν είναι αυτοσκοπός του. Ο Κουφός έχει τη δυνατότητα να αποσύρει την υποψηφιότητά του από τα ντραφτ ως τις 16 Ιουνίου. Αν αυτό συμβεί, μπορεί είτε να συνεχίσει τις σπουδές του στο Οχάιο ή να συμφωνήσει με κάποιον σύλλογο, μιας και φέρεται να έχει δελεαστικές προτάσεις από Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό.

Οι ειδικοί στα ντραφτ θεωρούν πως αυτή τη στιγμή ο Κουφός πλασάρεται σε μία θέση μεταξύ 13 και 20, ωστόσο μπορεί να κερδίσει ή να χάσει πόντους με τη συμμετοχή του στο προ-ντραφτ καμπ του Ορλάντο τον επόμενο μήνα ή συμμετέχοντας στις προπονήσεις ομάδων του ΝΒΑ.

Άγνωστο είναι αν τα σχέδια του Κουφού για το μέλλον του έρχονται σε... σύγκρουση με τα συμφέροντα της Εθνικής ομάδας. Υπενθυμίζεται πως η προετοιμασία για το προολυμπιακό τουρνουά (14-20 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ) ξεκινά στα τέλη Ιουνίου και ο νεαρός άσος αναμένεται να βρίσκεται τουλάχιστον στην προεπιλογή του ομοσπονδιακού τεχνικού, Παναγιώτη Γ

triantas
28-04-08, 19:31
o labomba den paizei giati kane p@@@s ston gasol

triantas
28-04-08, 19:32
o koufos ston pao

than_letta
29-04-08, 09:09
Ιστορικές αλλαγές κανονισμών

Ιστορικές αλλαγές αποφασίστηκαν στην τελευταία σύσκεψη της FIBA στο Πεκίνο. Σημαντικότερες από αυτές η προέκταση της γραμμή των τριών πόντων κι η αλλαγή του σχήματος της ρακέτας.

Οι παρακάτω αλλαγές θα τεθούν σε ισχύ από την 1η Οκτωβρίου του 2008, δηλαδή μετά το Ολυμπιακό τουρνουά.

*Οι παίκτες δεν θα μπορούν να φορούν μπλουζάκια κάτω από την εμφάνιση.

*Ένας παίκτης μπορεί να πέσει και να "κυλήσει" στο παρκέ κρατώντας τη μπάλα.

*Η μπάλα θεωρείται ότι μεταφέρθηκε στην επίθεση όταν και τα δύο πόδια του ντριμπλέρ, αλλά κι η μπάλα περνούν τη γραμμή του κέντρου.

*Δεν θα είναι παράβαση πια (μπρος-πίσω) αν ένας παίκτης που πηδάει από την επίθεση ανακτήσει την κατοχή της μπάλας στον αέρα και προσγειωθεί στο πίσω μέρος του γηπέδου.

*Αν ένας παίκτης βγάλει τη μπάλα μέσα από τη στεφάνη θα τιμωρείται (τεχνική ποινή).

*Ένας παίκτης που κουνάει τους αγκώνες του χωρίς προφανή λόγο (για να "καθαρίσει" ένα ριμπάουντ π.χ) θα τιμωρείται με τεχνική ποινή.

Οι παρακάτω αλλαγές θα ισχύσουν μετά το 2010

(για τις μικρότερες κατηγορίες από το 2012)

*Η ρακέτα αλλάζει σχήμα. Δεν θα είναι πια τραπεζοειδές.

*Η γραμμή των τριών πόντων θα μεταφερθεί από τα 6.25 στα 6.75.

*Στα δύο τελευταία λεπτά του αγώνα η επαναφορά της μπάλας από την πλάγια γραμμή δεν θα γίνεται από το κέντρο του γηπέδου, αλλά από μια γραμμή απέναντι από τον πάγκο περίπου στα 8 μέτρα.

*Θα χρησιμοποείται η non-call γραμμή. Οι παίκτες σε μια ζώνη περίπου ενός μέτρου και 25 εκατοστών δεν θα μπορούν να στηθούν για επιθετικό φάουλ.

*Στα άουτ που γίνονται πίσω από τη γραμμή του κέντρου το χρονόμετρο της επίθεσης θα ξεκινάει και πάλι από τα 24''.

Στα άουτ που γίνονται μετά το κέντρο του γηπέδου (στην επίθεση) το χρονόμετρο μετά από παράβαση θα ξεκινάει από εκεί που βρισκόταν αν δεν έχει ξεπερασει τα 14 δευτερόλεπτα. Αν δηλαδή γίνει ένα φάουλ στα 18'', η επίθεση θα έχει δικαίωμα επίθεσης στα 18''.

*Για τις παραβάσεις κάτω των 14'' το χρονόμετρο θα πηγαίνει αυτόματα στα 14'' κι όχι στα 24'' οπως γινόταν μέχρι τώρα.

*Greco*
29-04-08, 13:51
ωραια πραμματα φερνει η μοδα!

nikosan
30-04-08, 01:18
Εγγύηση για το μέλλον της ομάδας είναι ο προπονητής. Βγάζει τον καλύτερό τους εαυτό

doudis
30-04-08, 08:37
οπως πουχου το περασμενο γιουρο στην ισπανια καλη του ωρα

than_letta
30-04-08, 12:23
οπως πουχου το περασμενο γιουρο στην ισπανια καλη του ωρα

πεστα ρε δουδ και καλημερουδια κιολας

doudis
30-04-08, 12:26
αμ εγω τα λεω αλλα μονο ο βαγγελης με ακουει κι αυτος απο συνηθεια και τι καλημερα ρε τανασεν που σε λιγο θ'αρχιζουμε να βριζουμε τον διανομεα που μου λειψε το παλιοπαιδο

than_letta
30-04-08, 12:57
αμ εγω τα λεω αλλα μονο ο βαγγελης με ακουει κι αυτος απο συνηθεια και τι καλημερα ρε τανασεν που σε λιγο θ'αρχιζουμε να βριζουμε τον διανομεα που μου λειψε το παλιοπαιδο

σε κανονικους ρυθμους πλεον?

doudis
02-05-08, 18:38
μαλιστα κυριε

http://www.sport-fm.gr/article.jsp?id=129250

οταν τα λεγαμε εμεις εδω ομως για το ασυμβιβαστο κοουτς γαυρου και εθνικης πριν κανα διμηνο ποτε ηταν τελος παντων ειμασταν λακαμαδες και υπερβολικοι αν θυμαμαι καλα

κοντα νταμπλ σκορ η σιενα στο ημιχρονο , δεν πισευω να πειραζει που θα το παρει κι ολας

than_letta
02-05-08, 20:52
ετσι ειναι και μας λεγαν και γραφικους και ανθελληνες
ρε raus
ρε δουδη τι εφαγες σημερα? νταμπλ σκορ ε?
θα το παρει κιολας ε?

doudis
03-05-08, 08:27
τα γλωσοφαγα τα παλικαρακια ο παλιοφουστας και παλι ο μυτογκας θα το σηκωσει εκτος αν τον γλωσοφαω κι αυτον και το δωσω στον ζβι που κανει σερφ γιατι ειναι αλανιαρης

than_letta
03-05-08, 09:50
τα γλωσοφαγα τα παλικαρακια ο παλιοφουστας και παλι ο μυτογκας θα το σηκωσει εκτος αν τον γλωσοφαω κι αυτον και το δωσω στον ζβι που κανει σερφ γιατι ειναι αλανιαρης

δεν το κανεις γιατι δε τον παω τον μυτογκα καθολου

trifillos13
06-05-08, 10:45
Τι καραγκιοζης ειναι αυτος ο Γιαννακης :judge: 3 διοργανωσεις τωρα φανηκε ανικανος να διαχειρηστει την ομαδα οπως επρεπε. Ειδικα στην επιθεση. Οτι εκαναν οι παικτες μονοι τους. Κατα τα αλλα οτι λεει και στο γαυρο αυτα θα δουμε και φετος. Υπομονη. Μια μια οι φασεις. Μη κοιτατε το σκορ και λοιπα γραφικα. θα προτιμουσα τον Κατσικαρη η' τον Πεδουλακη.

Stesta
08-05-08, 12:41
+1

Glyfada7
08-05-08, 14:37
Ανικανος προεκυψε τωρα

Stesta
08-05-08, 15:02
Esy grigora ti mpala k plysimo me clearasil na tis fygoun ta spyrakia :D

lethal13
08-05-08, 15:12
YouTube - vodafone ad (giannakhs) parody

Θείος
08-05-08, 15:27
Πανέξυπνο ρε Γιώργη!!!

:cry:

Glyfada7
08-05-08, 16:41
Και το εχεις ξαναβαλει κι'ολας.
Εσενα Στε μολις γυρισω σε παιζω ενα μπασκετ. Εκει στο παλε στη Γλυφαδα. Με τρελα θα σε παιξω. Να δουμε αν θα της φυγουν τα σπυρια..

lethal13
08-05-08, 16:45
Ωωω θιχτηκανε τα παιδια.....Τα παραπονα σας στον uploader στο tube....

Glyfada7
08-05-08, 16:48
Ναι παω να το κανω φλαγκ αζ ιναπροπριετ.

Θείος
08-05-08, 17:46
Και εγώ να τον βαρέσω

Stesta
19-05-08, 15:18
Βγαίνουν τα εισιτήρια

Η ΕΟΚ ανακοίνωσε ότι στις 15 Ιουνίου θα τεθούν στην κυκλοφορία τα εισιτήρια του Προολυμπιακού τουρνουά μπάσκετ που θα διεξαχθεί στην Αθήνα από τις 14 έως τις 20 Ιουλίου, με συμμετοχή και της Εθνικής μας ομάδας. Η Εθνική μας θα διεκδικήσει μία από τις τρεις τελευταίες θέσεις που οδηγούν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου.

Η αγορά των εισιτηρίων μπορεί να γίνει με τη χρήση πιστωτικής κάρτας από τις ηλεκτρονικές σελίδες www.basket.gr (http://
ticketquest.gr/BASKET/Default.aspx), www.eurobank.gr και www.ticketquest.gr, καθώς και με τηλεφωνική παραγγελία μέσω τηλεφωνικού κέντρου. Τα εισιτήρια αυτά θα αποστέλλονται στους αγοραστές με εταιρεία ταχυμεταφορών από τις 15 Ιουνίου.

Αγορά επίσης θα γίνεται με μετρητά από επιλεγμένα καταστήματα του δικτύου Open24 και από εκδοτήρια που θα λειτουργήσουν στον χώρο του ΟΑΚΑ κατά τη διάρκεια του Τουρνουά.

Στο διάστημα που μεσολαβεί μέχρι την έναρξη των online πωλήσεων, όλοι οι φίλαθλοι μπορούν να παραγγέλνουν τα εισιτήρια που επιθυμούν χρησιμοποιώντας φόρμα παραγγελίας που υπάρχει στις προαναφερόμενες ηλεκτρονικές διευθύνσεις.

Stesta
19-05-08, 15:19
Και το εχεις ξαναβαλει κι'ολας.
Εσενα Στε μολις γυρισω σε παιζω ενα μπασκετ. Εκει στο παλε στη Γλυφαδα. Με τρελα θα σε παιξω. Να δουμε αν θα της φυγουν τα σπυρια..

Egw eimai manager. Den paizw. 8a pai3eis me to Bro mou :D

Glyfada7
19-05-08, 17:49
Ωραια μολις τον διαλυσω θα με αναλαβεις!

Stesta
21-05-08, 13:13
xexe an symvei auto 8a sou vrw omada me minimum 10000euro etsi gia to xartziliki :p

Glyfada7
21-05-08, 13:29
Ψιλικατζη..!
Θα παμε και για ενα 5Χ5 ομως για να παρω το αιμα μου πισω!

Stesta
21-05-08, 14:33
File sto 25 den yposxomai tipota. Kai milaw gia ti swmatiki sas akereotita :p

Glyfada7
21-05-08, 15:52
Τωρα εγινε ακομα πιο ελκυστικο!

Stesta
21-05-08, 17:33
8a xreiastoume ton Tarantino gia diaititi mou fainetai

Glyfada7
21-05-08, 17:51
Και τη λακτα για εποπτη

MISTA81
13-06-08, 16:53
Ο «δράκος» κατάπιε τον αρχηγό!
Με άκομψο τρόπο έδειξε την πόρτα της εξόδου από την Εθνική στον Μιχάλη Κακιούζη ο Παναγιώτης Γιαννάκης. Η νέα ομάδα του ομοσπονδιακού τεχνικού που θα διεκδικήσει την πρόκρισή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου φαίνεται πως δεν έχει… θέση για τον φυσικό της αρχηγό, ο οποίος όχι μόνο δεν είναι στην 12άδα, αλλά ούτε καν στην 18άδα ενόψει του προολυμπιακού τουρνουά! «Δεν περίμενα τέτοιο τέλος», ξεκαθάρισε ο Έλληνας φόργουορντ κατά τη διάρκεια της συνέντευξης Τύπου στην οποία εξήγησε τους λόγους της αποχώρησής του.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι ο Μιχάλης Κακιούζης θα ολοκλήρωνε με τον πλέον ιδανικό τρόπο την προσφορά του στο αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, θεωρώντας δεδομένη τη συμμετοχή του στο προολυμπιακό τουρνουά της Αθήνας, ο Γιαννάκης αποφάσισε να «κόψει» τον αρχηγό της Εθνικής!
«Η συμμετοχή μου στο προολυμπιακό τουρνουά είναι αναμφίβολη! Δεν μπορώ να πάω διακοπές, πρέπει να είμαι εκεί! Ειλικρινά ελπίζω να πάμε στους Ολυμπιακούς, γιατί η απουσία από τους αγώνες δεν θα είναι καθόλου καλή για την Ελλάδα», δήλωνε πριν από λίγο καιρό σε συνέντευξή του στην επίσημη ιστοσελίδα της ισπανικής λίγκας ο Κακιούζης, ο οποίος δεν δίστασε να εκφράσει την πεποίθησή του ότι, αν η Εθνική προκριθεί στο Πεκίνο θα διεκδικήσει μετάλλιο! Ο έμπειρος φόργουορντ είχε επισημάνει κατά το παρελθόν ότι σκόπευε να βάλει τους τίτλους τέλους στην πλούσια καριέρα στην Εθνική μετά την Ολυμπιάδα...

«Δεν επαρκούν οι εξηγήσεις του»
Ο Κακιούζης αναφέρθηκε στον τρόπο με τον οποίο επήλθε το «διαζύγιο» με την Εθνική, υπογραμμίζοντας ότι ο Γιαννάκης του κοινοποίησε την πρόθεσή του να μην τον συμπεριλάβει στην αποστολή από το... τηλέφωνο! «Ο Γιαννάκης μου τηλεφώνησε χθες και μου είπε ότι δεν είμαι στα πλάνα του! Δεν μου είναι επαρκείς οι εξηγήσεις, αλλά εγώ παραμένω στρατιώτης της Εθνικής και όποτε κληθώ, θα επιστρέψω. Ζήτησα από τον κόουτς να μου εξηγήσει τους λόγους της απόφασής του, καθώς πιστεύω ότι η απόδοσή μου στην Ισπανία κυμάνθηκε σε πολύ ψηλά επίπεδα. Μου απάντησε απλώς ότι δεν είχα θέση στα αγωνιστικά του πλάνα και ότι η απόφασή δεν είχε να κάνει με τις φετινές μου εμφανίσεις», δήλωσε σχετικά ο πρώην φόργουορντ της Κάχασολ ο οποίος δεν έκλεισε σε καμία περίπτωση την πόρτα στους δευτεραθλητές κόσμου και πρόσθεσε: «Πρόκειται για τις δυσκολότερες μέρες της καριέρας μου, από τη στιγμή που βρίσκομαι στη δυσάρεστη θέση να σας ανακοινώσω ότι δεν θα βρίσκομαι στις υπηρεσίες της Ελλάδας, στη μάχη για την πρόκριση και τη συμμετοχή στους Ολυμπιακούς Αγώνες».

«Υπάρχουν πολλά... γιατί»
Ο πρώην, πλέον, αρχηγός του αντιπροσωπευτικού μας συγκροτήματος πρόσθεσε ότι «όνειρο του κάθε αθλητή είναι να αποχωρεί από το γήπεδο και όχι από μια αίθουσα ξενοδοχείου! Σέβομαι την απόφασή του Παναγιώτη Γιαννάκη και δεν παίρνω πίσω τίποτα από όλα όσα έχω δηλώσει κατά καιρούς για αυτόν. Παρ' όλα αυτά, και σε όσο είμαι σε θέση να γνωρίζω, κανείς από την ομάδα δεν ήρθε να με παρακολουθήσει φέτος στην Ισπανία. Όταν έχεις δώσει τη ζωή σου για το μπάσκετ, σίγουρα δεν μπορείς να φανταστείς αυτό το τέλος. Χωρίς να γίνεται κάποια σύγκριση, θα ήθελα κι εγώ να αποσυρθώ από την Εθνική σαν τον Πύρρο Δήμα... Μέσα στο γήπεδο και τυγχάνοντας του ανάλογου σεβασμού! Οι εξηγήσεις ποτέ δεν θα είναι αρκετές. Τουλάχιστον δεν το έμαθα από κάποιο δελτίου τύπου ή τις εφημερίδες. Δεν μπορώ να μπω στη διαδικασία να εξηγήσω γιατί μου ανακοινώθηκε ούτε καν στο παρά 5, αλλά στο παρά... 3! Υπάρχουν πολλά γιατί, ωστόσο δεν θέλω να πω τίποτα περισσότερο. Το μόνο σίγουρο είναι ότι αν κατά τη διάρκεια του προολυμπιακού βρίσκομαι στην Αθήνα, θα έρθω στο γήπεδο. Υπάρχουν πολλά πράγματα στο κεφάλι μου, που αν τα πω θα με κλείσουν στο τρελοκομείο!».

«Δεν παίζει ρόλο η ηλικία»
Ερωτηθείς για το αν η ηλικία του έπαιξε ρόλο στις εξελίξεις, ο Κακιούζης ήταν κατηγορηματικός: «Και ο κόουτς σταμάτησε από την Εθνική σε ηλικία 36 ετών. Δεν λέει κάτι η ηλικία». Στην ιδιόχειρη ανακοίνωση του, ο Έλληνας φόργουορντ κατέληξε: «Στην ερώτηση για το αν θα μπορούσα κατά τη διάρκεια της προετοιμασίας να κάνω τα αυτονόητα, δηλαδή να παλέψω για μια θέση στην 12άδα, παρόλο που για κάποιους άλλους η απόφαση του κόουτς θα ήταν... ανάσα, ο προπονητής μου εξήγησε ότι δεν βρισκόμουν στα πλάνα του και με ευχαρίστησε για την προσφορά μου στην Εθνική! Του ζήτησα να καθυστερήσει την ανακοίνωση της 18άδας κατά μια μέρα και προς τιμήν του το δέχτηκε. Ήθελα να έχω την ευκαιρία, και πιστεύω ότι το οφείλω απέναντί σας, να σας ανακοινώσω ο ίδιος τις εξελίξεις και όχι με ένα απρόσωπο δελτίο τύπου. Θέλω να ευχαριστήσω τους συμπαίκτες μου, τους προπονητές και την ομοσπονδία γιατί χωρίς τη βοήθειά τους δεν θα είχε συμβεί τίποτα όλα αυτά τα χρόνια. Εύχομαι μέσα από τα βάθη της καρδιάς μου καλή επιτυχία στην Ελλάδα ενόψει της συνέχειας. Έχουμε δύσκολο έργο, ωστόσο μπορούμε να τα καταφέρουμε».

Stesta
13-06-08, 17:28
Agwnistika KALA ekane kai ton ekopse. Kai poly argise. Oson afora ton tropo... isws na eprepe na ton exei enimerwsei grigorotera h' toulaxiston na tou eixe dei3ei kapoia deigmata tou ti prokeitai na symvei. (em ekei pou pige, 3exase tous tropous tou :evilmad: etsi gia na pw kai tin kakia mou :ras:)

apaes
04-07-08, 23:37
Χριστε μου................Ειδα τη συνθεση της Εθνικης στο φιλικο με Σλοβενια και περιελαμβανε ονοματα οπως Πριντεζης, Γλυνιαδακης, Τσαλδαρης.....και μονο που οι πρωτοι 2 ειναι 18αδα ειναι ντροπη για το Ελληνικο μπασκετ, ο Τσαλδαρης εχει πολυ δρομο ακομα μεχρι να γινει αξιος, οι αλλοι 2 ομως δεν θα γινουν ποτε.
Και φυσικα οι Ξανθοπουλος, Καλαμποκης δεν θα επρεπε ναειναι στη 18 αδα, ο βουγιουκας σε 2 χρονια θα ειναι ετοιμος.
Τελικα τι παει να κανει ο Γιαννακης, ανανεωση πριν την Ολυμπιαδα?Προτιμουσα Ντικουδη στην ομαδα, Μαυροκεφαλιδη, Βασιλειαδη και Κυριτση, ακομα και Σακοτα

laugher
04-07-08, 23:38
gia pes mou kalytero tessari apo to printezi ellina ap aytous pou den einai stin ethniki re apaes mia kai einai ntropi

apaes
04-07-08, 23:45
gia pes mou kalytero tessari apo to printezi ellina ap aytous pou den einai stin ethniki re apaes mia kai einai ntropi
Ο Πριντεζης ειναι το χειροτερο τεσσαρι που εχω δει τα τελευταια χρονια ντροπη ειναι και μονο που παιζει μπασκετ, πραγματικα αταλαντος και πεπερασμενος μπασκετικα, σου ειπα και πιο πανω, Μαυροκεφαλιδης, Ντικουδης, Σακοτα κτλ κτλ

laugher
05-07-08, 00:02
O ntikoudis arnithike ti prosklisi tou giannaki, o mayrokefalidis einai argos, astoxos kai den katafere na vrei xrono symetoxis ston olympiako para to oti peftane sa tis myges apo tous traymatismous oi ypoloipoi :p

o sakota einai triari kai den exei kanei mia gemati kali xronia sti karriera tou :p

stergios1988
05-07-08, 00:05
Μποϊκοταζ στους παικτες του Παναθηναϊκου κανει ο κλαψας;

luciferakos
05-07-08, 00:08
Μποϊκοταζ στους παικτες του Παναθηναϊκου κανει ο κλαψας;
Ναι... απέκλεισε τον Πιτσίλκα και τον Γιαννακόπουλο :tease:

stergios1988
05-07-08, 00:13
Ναι... απέκλεισε τον Πιτσίλκα και τον Γιαννακόπουλο :tease:

Δεν ειδα καποια αναφορα σε παικτες του Παναθηναϊκου μονο στον Προντεζη και σε αλλους δυο που μονο η μανα τους τους ξερει. :p

apaes
05-07-08, 00:13
O ntikoudis arnithike ti prosklisi tou giannaki, o mayrokefalidis einai argos, astoxos kai den katafere na vrei xrono symetoxis ston olympiako para to oti peftane sa tis myges apo tous traymatismous oi ypoloipoi :p

o sakota einai triari kai den exei kanei mia gemati kali xronia sti karriera tou :p
Η δεν τα ξερεις καλα, η δεν τα βλεπεις καλα, ενα απο τα δυο....
Ο Μαυροκεφαλιδης μονο αστοχος δεν ειναι, αργος ειναι λιγο αλλα τουλαχιστον ξερει μπασκετ, ο Σακοτα ειναι τεσσαρι που παιζει και σαν 3αρι γιατι εχει καλο σουτ και αδειαζει τη ρακετα, αλλα με το συστημα της εθνικης ειναι 4αρι οπως το παιζει τοσα χρονια ο Γιαννακης, ο Ντικουδης αν λες οτι αρνηθηκε την προταση οκ, δεν το παρακολουθησα, ακομη και ο Κακιουζης αν και λιγο παλιομοδιτικος ειναι πιο πολυτιμος παικτης

apaes
05-07-08, 00:16
Δεν ειδα καποια αναφορα σε παικτες του Παναθηναϊκου μονο στον Προντεζη και σε αλλους δυο που μονο η μανα τους τους ξερει. :p
Φαντασου, φτασαμε να ξερεις τον Πριντεζη και οχι τους αλλους!
Ο πριντεζης ειναι ο νεος Ταπουτος καποτε ηταν εξελιξιμος και εχει μεινει στασιμος απο τοτε που επαιζε ο Οικονομου στον Ολυμπιακο

luciferakos
05-07-08, 00:17
Γι αυτό και εγώ σου ανέφερα παίχτες του Παναθηναϊκού διάσημους. Ειδικά ο Γιαννακόπουλος ο Θανασάκης είναι top παίχτης!! :tease:
Κι εδώ που τα λέμε και έναν Πιτσίλκα η Εθνική θα τον χρειαζόταν στην Ολυμπιάδα (για να πάρει το χρυσό)
:p

luciferakos
05-07-08, 00:18
Φαντασου, φτασαμε να ξερεις τον Πριντεζη και οχι τους αλλους!
Ο πριντεζης ειναι ο νεος Ταπουτος καποτε ηταν εξελιξιμος και εχει μεινει στασιμος απο τοτε που επαιζε ο Οικονομου στον Ολυμπιακο
Αν μίλαγες για τον Πρίντεζη πέρσι θα το δεχόμουν. Ο Πρίντεζης φέτος έδειξε αισθητή βελτίωση.. αν και δεν πιστεύω πως τελικά θα χωρέσει στην αποστολή της Εθνικής στο Πεκίνο!

stergios1988
05-07-08, 00:20
Γι αυτό και εγώ σου ανέφερα παίχτες του Παναθηναϊκού διάσημους. Ειδικά ο Γιαννακόπουλος ο Θανασάκης είναι top παίχτης!! :tease:
Κι εδώ που τα λέμε και έναν Πιτσίλκα η Εθνική θα τον χρειαζόταν στην Ολυμπιάδα (για να πάρει το χρυσό)
:p

Δεν καταλαβα επ' ακριβως που το πας αν και καταλαβαινω περιπου τι εννοεις. Παντως εγω ξερω οτι ο Παναθηναϊκος διαθετει τα 2/3 της Εθνικης.

laugher
05-07-08, 00:24
Η δεν τα ξερεις καλα, η δεν τα βλεπεις καλα, ενα απο τα δυο....
Ο Μαυροκεφαλιδης μονο αστοχος δεν ειναι, αργος ειναι λιγο αλλα τουλαχιστον ξερει μπασκετ, ο Σακοτα ειναι τεσσαρι που παιζει και σαν 3αρι γιατι εχει καλο σουτ και αδειαζει τη ρακετα, αλλα με το συστημα της εθνικης ειναι 4αρι οπως το παιζει τοσα χρονια ο Γιαννακης, ο Ντικουδης αν λες οτι αρνηθηκε την προταση οκ, δεν το παρακολουθησα, ακομη και ο Κακιουζης αν και λιγο παλιομοδιτικος ειναι πιο πολυτιμος παικτης

ase nai idea den exo apo to basketaki apla koubenta na ginete...
O mayrokefalidis apo mesi apostasi einai astoxos, toulaxiston se sygkrisi me to printezi, ta 4aria den paizoune mono kato apo to kalathi nowadays, kai to "ligo argos" einai thema optikis gonias, se sygkrisi me ton epitafeio einai mexri kai ligo grigoros :p
O sakota me ti somatodomi pou exei amyntika mporei na ton ksevrakosei opoiodipote sovaro 4ari sto kosmo, kai epimeno o anthropos exei kanei 10 kala paixnidi se oli tou ti kariera ti akrivos prepei na ton ferei stin ethniki? Toulaxiston o Glyniadakis ekane olokliri xronia me ypsilo epipedo apodosis akoma kai apo mikri omada.
Ntaksei gia to kakiouzi to penrno san asteio den mporei na milouses sovara :p

apaes
05-07-08, 00:28
Αν μίλαγες για τον Πρίντεζη πέρσι θα το δεχόμουν. Ο Πρίντεζης φέτος έδειξε αισθητή βελτίωση.. αν και δεν πιστεύω πως τελικά θα χωρέσει στην αποστολή της Εθνικής στο Πεκίνο!
Καλα οτι δεν θα χωρεσει το θεωρω αυτονοητο, αλλα η μονη του εξελιξη ηταν οτι φετος επαιξε λιγο παραπανω και αν παρατηρησεις σε οσα παιχνιδια επαιξε καλα ο Ολυμπιακος εχασε.......

apaes
05-07-08, 00:37
ase nai idea den exo apo to basketaki apla koubenta na ginete...
O mayrokefalidis apo mesi apostasi einai astoxos, toulaxiston se sygkrisi me to printezi, ta 4aria den paizoune mono kato apo to kalathi nowadays, kai to "ligo argos" einai thema optikis gonias, se sygkrisi me ton epitafeio einai mexri kai ligo grigoros :p
O sakota me ti somatodomi pou exei amyntika mporei na ton ksevrakosei opoiodipote sovaro 4ari sto kosmo, kai epimeno o anthropos exei kanei 10 kala paixnidi se oli tou ti kariera ti akrivos prepei na ton ferei stin ethniki? Toulaxiston o Glyniadakis ekane olokliri xronia me ypsilo epipedo apodosis akoma kai apo mikri omada.
Ntaksei gia to kakiouzi to penrno san asteio den mporei na milouses sovara :p
Μα γιατι επιμενεις ο Μαυροκεφαλιδης απο τον Παοκ μεχρι τωρα αυτη τη δουλεια εκανε σουταρε απο μεση αποσταση και ευστοχουσε και θα μου βγαλεις τον Πριντεζη πιο ευστοχο , οσο για το λιγο αργος ειναι, αλλα ουτε αργει να γυρισει στην αμυνα το μονο προβλημα ειναι με κοντυτερους και γρηγορους αντιπαλους (Α, και ο Πριντεζης παιζει σαφως πιο κοντα στο καλαθι απο τον Μαυροκεφαλιδη κατι που ειναι και το μονο Θετικο του).Η σωματοδομη του Σακοτα εχει βελτιωθει πολλη τα τελευταια χρονια, εχει προβληματα αμυντικα, αλλα τα 10 καλα παιχνιδια που λες οτι εκανε ειναι περισσοτερα απο αυτα που εκανε ο Πριντεζης και φυσικα ειναι καλυτερος παιχτης για την Εθνικη μας που χρειαζεται και λιγο σουτ.
Για το Γλυνιαδακη δεν το σχολιαζω καν, αυτος ο παικτης ειναι στο επιπεδο του Τσακαλιδη.
Ο κακιουζης ειναι καλυτερος παικτης απο τον Πριντεζη και για την Εθνικη ειδικα πολυ πολυτιμοτερος

laugher
05-07-08, 00:45
Μα γιατι επιμενεις ο Μαυροκεφαλιδης απο τον Παοκ μεχρι τωρα αυτη τη δουλεια εκανε σουταρε απο μεση αποσταση και ευστοχουσε και θα μου βγαλεις τον Πριντεζη πιο ευστοχο, οσο για το λιγο αργος ειναι, αλλα ουτε αργει να γυρισει στην αμυνα το μονο προβλημα ειναι με κοντυτερους και γρηγορους αντιπαλους.Η σωματοδομη του Σακοτα εχει βελτιωθει πολλη τα τελευταια χρονια, εχει προβληματα αμυντικα, αλλα τα 10 καλα παιχνιδια που λες οτι εκανε ειναι περισσοτερα απο αυτα που εκανε ο Πριντεζης και φυσικα ειναι καλυτερος παιχτης για την Εθνικη μας που χρειαζεται και λιγο σουτ.
Για το Γλυνιαδακη δεν το σχολιαζω καν, αυτος ο παικτης ειναι στο επιπεδο του Τσακαλιδη.
Ο κακιουζης ειναι καλυτερος παικτης απο τον Πριντεζη και για την Εθνικη ειδικα πολυ πολυτιμοτερος

Ante kai pes oti to xei to sout, otan leme argos den enoume sto sprint... Me to plagio vima tou mayrokefalidi den stekese se ypsilo epipedo.
O sakota einai elafrys grigoros kai mporei kapote na ginei ena xrisimo triari me kalo sout AN apoktisei statherotita. Alla pros to paron einai astathis kai mayri trypa stin amyna.
O glyniadakis den amfivalo oti einai epipedou tsakalidi, alla ekane kali xronia kai kerdise to dikaioma na paei sto camp kai na pisei.
O kakiouzis akoma kai otan itan poio neos itane ypervolika metrios, pleon einai apla ena periferomeno ptoma pou sernei ti pethameni tou kariera :p

apaes
05-07-08, 01:05
Ante kai pes oti to xei to sout, otan leme argos den enoume sto sprint... Me to plagio vima tou mayrokefalidi den stekese se ypsilo epipedo.
O sakota einai elafrys grigoros kai mporei kapote na ginei ena xrisimo triari me kalo sout AN apoktisei statherotita. Alla pros to paron einai astathis kai mayri trypa stin amyna.
O glyniadakis den amfivalo oti einai epipedou tsakalidi, alla ekane kali xronia kai kerdise to dikaioma na paei sto camp kai na pisei.
O kakiouzis akoma kai otan itan poio neos itane ypervolika metrios, pleon einai apla ena periferomeno ptoma pou sernei ti pethameni tou kariera :p
Στα περισσοτερα συμφωνω μαζι σου εκτος απο το υψηλο επιπεδο που δεν μπορει να παιξει ο Μαυροκεφαλιδης, ακομα και αν δεν φτιαξει την ταχυτητα του, που και εγω για αυτο σου ειπα οτι ειναι ευαλωτος στην αμυνα, μπορει να μαθει να παιζει λιγο περισσοτερο την επαφη με το σωμα στον παικτη του και φυσικα σε παικτες που παιζουν κοντα στο καλαθι.
Παντως απο αυτα δεν προκυπτει οτι ο Πριντεζης ειναι παικτης για την Εθνικη.
Επαιζα και εγω καποια χρονια μπασκετ οπως οι περισσοτεροι της εποχης μου (1978-82) και οι περισσοτεροι απο οσους εχω μιλησει για τον Πριντεζη δεν εχουν και την καλυτερη αποψη.
Επιμενω επισης οτι ο Σακοτα ειναι πιο πολυ τεσσαρι απο οτι θα γινει τριαρι, γιατι εχει μονο στατικο σουτ και δεν εχει διεισδυση, αλλα παιζει ανετα το fade away. Ενα τριαρι τυπου Αλβερτη δεν μπορει να παιξει πια, αφου το τριαρι πρεπει να δημιουργει μονο του τις φασεις του.
Καληνυχτιζω τα λεμε αυριο!

laugher
05-07-08, 01:12
Eh ntaksei afou epaikses kai basket sigoura tha ksereis kai den tha eisai epireasmenos apo opadismo :p
Tespa, varieme na syzitao perissotero, an esy vlepeis to mayrokefalidi na aksizei ti thesi parapano apo to printezi etsi tha einai...

ps. Oloi oi paixtes prepei na mporoun na dimiourgoun faseis gia ton eayto tous, i simantiki douleia tou 3ou omos einai na enonei tous kontous me tous psilous kai na paizei apotelesmatika "sta ftera". Etsi ki allios i ethniki synithos paizei me 3 guard :p

apaes
05-07-08, 09:15
Eh ntaksei afou epaikses kai basket sigoura tha ksereis kai den tha eisai epireasmenos apo opadismo :p
Tespa, varieme na syzitao perissotero, an esy vlepeis to mayrokefalidi na aksizei ti thesi parapano apo to printezi etsi tha einai...

ps. Oloi oi paixtes prepei na mporoun na dimiourgoun faseis gia ton eayto tous, i simantiki douleia tou 3ou omos einai na enonei tous kontous me tous psilous kai na paizei apotelesmatika "sta ftera". Etsi ki allios i ethniki synithos paizei me 3 guard :p
Ειμαι ικανοποιημενος που πειστηκες:tease:
οπαδισμο??????για ποιο λογο πια?Δεν κολλαει νομιζω πουθενα!

than_letta
05-07-08, 21:15
Πρωτιά για την Εθνική μπάσκετ

Την πρώτη θέση στο φιλικό τουρνουά «Super Cup», που διεξάγεται στο Μπάμπεργκ της Γερμανίας, κατέκτησε η Εθνική ομάδα μπάσκετ των ανδρών. Το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα επικράτησε του Πουέρτο Ρίκο με 93-86, πραγματοποιώντας καταπληκτική εμφάνιση κατά διαστήματα και δείχνοντας πανέτοιμη, για το τουρνουά «Ακρόπολις» και το Προολυμπιακό του ΟΑΚΑ. Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Παναγιώτη Γιαννάκη ήταν ο Αντώνης Φώτσης, με 17 πόντους. «Δεν είχαμε απόλυτη συγκέντρωση», τόνισε ο ομοσπονδιακός τεχνικός.

Η πιεστική άμυνα που εφάρμοσε στην αρχή της αναμέτρησης ο Γιαννάκης βοήθησε τη δύο φορές πρωταθλήτρια Ευρώπης να προηγηθεί με 9-0, με τις εξάρσεις των Γλυνιαδάκη, Ζήση, Βασιλόπουλου, Σπανούλη και Φώτση. Ο τελευταίος κατάφερε να φτάσει τους δέκα πόντους στα πρώτα τέσσερα λεπτά. Έτσι, η Εθνική προηγήθηκε με 19-3 και 22-8. Ο Σπανούλης έκανε το 26-10 και στη συνέχεια ο Γιαννάκης άρχισε τις συνεχόμενες αλλαγές, ώστε να δοκιμάσει διάφορα σχήματα, ενόψει των επερχόμενων υποχρεώσεων. Την ίδια ώρα, οι Πορτορικανοί έψαχναν να βρουν τον ρυθμό τους και κάτι κατάφεραν να κάνουν στη λήξη της πρώτης περιόδου, μειώνοντας στους έξι πόντους, χάρη στα εκπληκτικά ποσοστά τους στα τρίποντα.

Στην έναρξη της δεύτερης περιόδου, τα τρίποντα των αντιπάλων μας έφεραν τη διαφορά στο -3, όμως ο Σπανούλης την έφερε ξανά στο +6. Οι συνεχείς αλλαγές του «δράκου» έδωσαν ένα ρυθμό στην ελληνική ομάδα, την ώρα που ο Μπαρέα προσπαθούσε μόνος του να «ανατρέψει» την κατάσταση στην απέναντι πλευρά. Οι Πορτορικανοί κατάφεραν να μειώσουν στους τρεις πόντους, όμως οι Σχορτσιανίτης και Φώτσης την έφεραν στο +13. Η τεχνική ποινή στον Ράμος βοήθησε την Ελλάδα να κρατήσει τη διψήφια διαφορά και να «κλείσει» το ημίχρονο στο +12.

Στην τρίτη περίοδο, οι Έλληνες κατάφεραν να κρατήσουν μια διαφορά κοντά στους δέκα πόντους. Οι Σπανούλης και Μπουρούσης ήταν οι πρωτεργάτες αυτού του «ξεσπάσματος», έχοντας τη συμπαράσταση του Σχορτσιανίτη. Το τρίποντο του Τσαρτσαρή, στην εκπνοή του τρίτου δεκάλεπτου, έφερε το +9.

Στην τέταρτη περίοδο, οι Τσαρτσαρής και Μπουρούσης έφεραν τη διαφορά στο +13. Όμως, η τεχνική ποινή που έδωσε στον ελληνικό πάγκο η τριάδα των ρέφερι, βοήθησε τους Πορτορικανούς να πλησιάσουν στους έξι πόντους. Η απάντηση ήρθε από Τσαρτσαρή, Παπαλουκά, Ζήση και Σχορτσιανίτη, που έκαναν το 90-76 και «καθάρισαν» την αναμέτρηση υπέρ μας. Οι Πορτορικανοί προσπάθησαν να αντιδράσουν και το κατάφεραν, χάρη στην τεχνική ποινή που δέχτηκε ο Τσαρτσαρής. Το +7 ήταν η τελική διαφορά.

Τα δεκάλεπτα: 32-26, 61-49, 78-67, 93-86

Ελλάδα: Παπαλουκάς 4 (5ας), Μπουρούσης 12 (4ρ.), Ζήσης 6, Σπανούλης 16 (3/5τρ., 4ρ., 4α), Βασιλόπουλος 7 (1), Φώτσης 17 (4/4 τρ., 4ρ), Γλυνιαδάκης 3, Τσαρτσαρής 7 (1, 6ρ), Διαμαντίδης 5 (1/1τρ.), Σχορτσιανίτης 14, Πελεκάνος 2, Καλαμπόκης

MISTA81
07-07-08, 22:59
thelei polli douleia i omada.....simera me ti vraziliaa to sosame epeidi ta deutera tis vrazilias sto telos xe...ane kai apo tous diatites......vasika to megalutero provlima tis omadas einai oti den iparxei kinisi stin epithesi polli statikoi enas exei tin mpala kai oi alloi 4 koitane den uparxei kinisi xoris tin mpala....episis o aksiopistos souter apo tin perifereia leipei........

than_letta
07-07-08, 23:03
thelei polli douleia i omada.....simera me ti vraziliaa to sosame epeidi ta deutera tis vrazilias sto telos xe...ane kai apo tous diatites......vasika to megalutero provlima tis omadas einai oti den iparxei kinisi stin epithesi polli statikoi enas exei tin mpala kai oi alloi 4 koitane den uparxei kinisi xoris tin mpala....episis o aksiopistos souter apo tin perifereia leipei........

επισης δεν υπαρχει κανεις στην ακρη του παγκου:whistle:

Stesta
08-07-08, 09:46
Wraio systima epaize xtes h Ellada stin epi8esh, to idio systima pou paizoume stis teleutaies diorganwseis......... auto mono.

luciferakos
08-07-08, 18:42
επισης δεν υπαρχει κανεις στην ακρη του παγκου:whistle:
Εννοείς τον Θανάση τον Γιαννακόπουλο;;; Ναι σε επίπεδο εθνικών ομάδων τα καραγκιοζιλίκια παραγόντων απαγορεύονται :)

luciferakos
08-07-08, 18:44
Ρε Μιχάλη μας δουλεύεις;;; Με 9/12 τρίποντα στην πρώτη περίοδο, σου λείπει ο αξιόπιστος σουτέρ από την περιφέρεια;;; Αυτό που λείπει είναι κάποιοι αυτοματισμοί στην επίθεση που θα σου δώσουν καλάθια από μέση απόσταση... και σου λείπει (αυτό φάνηκε τουλάχιστον χθες) η δυνατότητα μετά από καλές άμυνες να βγαίνεις στον αιφνιδιασμό... κάτι που είχαν οι Βραζιλιάνοι....

laugher
08-07-08, 18:46
Vasika ayto pou leipei einai opoioudipote eidous sxedio gia to pos tha paizei i omada :p

luciferakos
08-07-08, 18:51
Βασικά αυτό που φοβάμαι εγώ είναι μην μας πετύχουν οι Αμερικανοί στην Ολυμπιάδα, γιατί μετά την πίπα στο παγκόσμιο, έχουν πάθει κάτι με την party μας... και μετά την πίκρα στο Euro δεν θέλω να πάρω και καμμιά ταπείνωση στην Ολυμπιάδα... θα είναι too much!! :(

stergios1988
08-07-08, 18:54
Εννοείς τον Θανάση τον Γιαννακόπουλο;;; Ναι σε επίπεδο εθνικών ομάδων τα καραγκιοζιλίκια παραγόντων απαγορεύονται :)

OK, θα παρουμε μαθηματα απο τον Γιαννακη για το πως θα βγαζουμε με χαρη το σακακι μας οταν βλεπουμε οτι δεν εχουμε ελπιδες. :p:p:p:p

doudis
08-07-08, 18:54
ναι αλλα ευτυχως λειπει κι ο παπαβλακοπουλος και μας ερχεται πιο γλυκα το χαλι θα ελεγα , επισης ο ζησης δεν γινεται να ειναι 25 χρονων ρε παιδια , μπας και εχει πουθενα αναμεσα στο ονοματεπωνυμο του κανα μυστηριο μπορμπα , για ψαχτε το λιγο δηλαδη γιατι με ζωνουν τα φιδια λεμε

luciferakos
08-07-08, 18:58
OK, θα παρουμε μαθηματα απο τον Γιαννακη για το πως θα βγαζουμε με χαρη το σακακι μας οταν βλεπουμε οτι δεν εχουμε ελπιδες. :p:p:p:p
Θα έπρεπε να έχετε πάρει πολλά μαθήματα από τον Γιαννάκη (ο οποίος σας έδωσε και ένα Ευρωπαϊκό σαν παίχτης).... έτσι για να μην ξεχνιέστε και έδωσε και ένα Ευρωπαϊκό στην Ελλάδα...
Σε τελική ένας προπονητής δικαιούται να βγάζει σακάκι ... ένας πρόεδρος δεν δικαιούται να γίνεται καραγκιόζης (εκεί θα πάρετε μαθήματα από τους Αγγελόπουλους και τον Θείο ;) )

than_letta
08-07-08, 19:18
Θα έπρεπε να έχετε πάρει πολλά μαθήματα από τον Γιαννάκη (ο οποίος σας έδωσε και ένα Ευρωπαϊκό σαν παίχτης).... έτσι για να μην ξεχνιέστε και έδωσε και ένα Ευρωπαϊκό στην Ελλάδα...
Σε τελική ένας προπονητής δικαιούται να βγάζει σακάκι ... ένας πρόεδρος δεν δικαιούται να γίνεται καραγκιόζης (εκεί θα πάρετε μαθήματα από τους Αγγελόπουλους και τον Θείο ;) )

παραλιγο να το χασει αυτος οχι να μας το δωσει
και οποιος ειναι καλος παικτηςδε σημαινει οτι ειναι καλος προπονητης
και στην ελλαδα φτανει το βουλευτικο ασυλο
δε χρειαζεται και προπονητικο:rofl:

Stesta
09-07-08, 13:17
o anthropos exei kanei 10 kala paixnidi se oli tou ti kariera ti akrivos prepei na ton ferei stin ethniki? Toulaxiston o Glyniadakis ekane olokliri xronia me ypsilo epipedo apodosis akoma kai apo mikri omada.

Enas apo tous logous pou o Paniwnios einai stin Euroleague fetos einai o Sakota. Kai den to lew egw. To lene oi dimosiografoi, oi proponites tou k sia... Des kai ta statistika tou OLH TH XRONIA FETOS. O Glyniadakis apo tin alli epai3e sta play-off. Opws kai to marousi genikotera. An k ekane fantastiko 2o gyro sto prwta8lima. Ante, clearsil k plisimo tis mpala mexri na e3afanistoun ta spyrakia :rofl:

Ρε Μιχάλη μας δουλεύεις;;; Με 9/12 τρίποντα στην πρώτη περίοδο, σου λείπει ο αξιόπιστος σουτέρ από την περιφέρεια;;; Αυτό που λείπει είναι κάποιοι αυτοματισμοί στην επίθεση που θα σου δώσουν καλάθια από μέση απόσταση... και σου λείπει (αυτό φάνηκε τουλάχιστον χθες) η δυνατότητα μετά από καλές άμυνες να βγαίνεις στον αιφνιδιασμό... κάτι που είχαν οι Βραζιλιάνοι....

9/12 sta filika. Gia des ta statistika mas stis 3 teleutaies megales diorganwseis.

Vasika ayto pou leipei einai opoioudipote eidous sxedio gia to pos tha paizei i omada :p

Eisai egka8etos kryfovazelos :judge:

Luci poso poly goustareis ton Thanasi re file k ton glwssofages 50 fores se mia selida?

laugher
09-07-08, 15:41
Enas apo tous logous pou o Paniwnios einai stin Euroleague fetos einai o Sakota. Kai den to lew egw. To lene oi dimosiografoi, oi proponites tou k sia... Des kai ta statistika tou OLH TH XRONIA FETOS. O Glyniadakis apo tin alli epai3e sta play-off. Opws kai to marousi genikotera. An k ekane fantastiko 2o gyro sto prwta8lima. Ante, clearsil k plisimo tis mpala mexri na e3afanistoun ta spyrakia :rofl:

ntaksei ama to lene oi dimosiografoi asto :p
To typaki exei sxetika aksiopisto sout, se ola ta alla einia kato tou metriou telos.

Episis nai more siga min exo paiksei basket pote :p

Stesta
09-07-08, 15:47
Re c , Alvertis No2 paei na ginei to pallikari. Koinws, soutaroume poly kala. Eimaste psila paidia pairnoume k kana rebound k exoume myalo na pai3oume to systima tou obradovic me tis 117 parallages pou prepei na exeis ena sxetiko IQ gia na ta katafereis. Apo ekei k pera oute diisdisi exei kamia foveri, oute dribla, oute a8litikos einai. Koinws pws na ton valw dipla-dipla me ton Fwtsi kai na ton sigrinw. Apla den ginetai. Alla oxi oti epai3e ola k ola 10 mats SE OLH THN KARIERA TOU k o Glyniadakis epai3e fetos olh ti xronia.

Paizei basket o mikros 8eos??? Egw nomiza oti aplws parakolou8ouse k voi8ouse ton Panagioti apo psila. To Giannaki ennow e..

laugher
09-07-08, 16:02
Nai alla o alvertis ekane kariera prin 10 xronia :p

apaes
10-07-08, 00:58
Καλα οτι δεν θα χωρεσει το θεωρω αυτονοητο, αλλα η μονη του εξελιξη ηταν οτι φετος επαιξε λιγο παραπανω και αν παρατηρησεις σε οσα παιχνιδια επαιξε καλα ο Ολυμπιακος εχασε.......

Δεν το πιστευω οτι χωρεσε:no::no:....Με τρωει να αρχισω να τα χωνω τωρα στο Γιαννακη :rant::rant:, αλλα θα συγκρατηθω, ελπιζω να τα παμε καλα στην Ολυμπιαδα!
Το προολυμπιακο το θεωρω δεδομενο:D:D

luciferakos
10-07-08, 02:34
9/12 sta filika. Gia des ta statistika mas stis 3 teleutaies megales diorganwseis.

Luci poso poly goustareis ton Thanasi re file k ton glwssofages 50 fores se mia selida?

Ναι ρε παλλήκαρε για τα φιλικά μιλάμε... και όταν είδα το 9/12 κόντεψα να πέσω από την καρέκλα. Άλλωστε τα φιλικά έχω αυτά θα σου κρίνω... τι θες; Να σου κάνω κριτική στις προπέρσινες διοργανώσεις;;; :p

Όσο για τον Θανάση ...
Αληθεύει πως παλιά το επώνυμό του ήταν Καραγκιοζόπουλος και όχι Γιαννακόπουλος και το άλλαξε για ευνόητους λόγους;;;
Δεν τον αγαπάω απλά, τον λατρεύω. Ειδικά από την στιγμή που συνταξιοδωτήθηκε ο Σπυρόπουλος, είναι ο μόνος που έχει μείνει για να μας θυμίζει τι σημαίνει ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ!!! :tease:

Stesta
10-07-08, 11:02
Ναι ρε παλλήκαρε για τα φιλικά μιλάμε... και όταν είδα το 9/12 κόντεψα να πέσω από την καρέκλα. Άλλωστε τα φιλικά έχω αυτά θα σου κρίνω... τι θες; Να σου κάνω κριτική στις προπέρσινες διοργανώσεις;;; :p

Όσο για τον Θανάση ...
Αληθεύει πως παλιά το επώνυμό του ήταν Καραγκιοζόπουλος και όχι Γιαννακόπουλος και το άλλαξε για ευνόητους λόγους;;;
Δεν τον αγαπάω απλά, τον λατρεύω. Ειδικά από την στιγμή που συνταξιοδωτήθηκε ο Σπυρόπουλος, είναι ο μόνος που έχει μείνει για να μας θυμίζει τι σημαίνει ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ!!! :tease:

Nai re c. Na krineis apo oles tis diorganwseis. Siga oi allages pou eginan stin omada.

E! oxi da..... 3exnas oti eixame Stauro Elliniadi mexri perisi :p

MISTA81
13-07-08, 02:03
Την τελική δωδεκάδα που θα διεκδικήσει την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου μέσω του Προολυμπιακού τουρνουά που θα διεξαχθεί από 14 μέχρι 20 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ, ανακοίνωσε ο Παναγιώτης Γιαννάκης, μετά την ολοκλήρωση της προπόνησης του Σαββάτου.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, ο οποίος μετά τη λήξη του τουρνουά Ακρόπολις απέκλεισε τους Γιάννη Καλαμπόκη, Ίαν Βουγιούκα και Βασίλη Ξανθόπουλο, άφησε τελικά και τους Δημήτρη Τσαλδάρη και Στράτο Περπέρογλου εκτός ομάδας.

Επομένως, οι Μιχάλης Πελεκάνος, Γιώργος Πρίντεζης και Ανδρέας Γλυνιαδάκης που διεκδικούσαν τις τρεις τελευταίες θέσεις, θα δώσουν το "παρών" στο Προολυμπιακό τουρνουά.

Οι 12 που θα "παλέψουν" για το Ολυμπιακό εισιτήριο:

Βασίλης Σπανούλης γκαρντ Παναθηναϊκός
Νίκος Ζήσης γκαρντ ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Δημήτρης Διαμαντίδης γκαρντ Παναθηναϊκός
Κώστας Τσαρτσαρής φόργουορντ Παναθηναϊκός
Αντώνης Φώτσης φόργουορντ Παναθηναϊκός
Θοδωρής Παπαλουκάς γκαρντ Ολυμπιακός
Παναγιώτης Βασιλόπουλος φόργουορντ Ολυμπιακός
Γιάννης Μπουρούσης σέντερ Ολυμπιακός
Σοφοκλής Σχορτσιανίτης σέντερ Ολυμπιακός
Γιώργος Πρίντεζης φόργουορντ Ολυμπιακός
Μιχάλης Πελεκάνος φόργουορντ Ολυμπιακός
Ανδρέας Γλυνιαδάκης σέντερ Μαρούσι

sorry re magkes osi me kserete kairo edo mesa kserete oti den exo kollimata alla kai tous arrwstous se eisagogika den tous afinoun na giasoun.... re panagioti?pelekanos?

poios pelakanos re paidia? 2 proetoimasies +ena tournoua eurwpaiko me tin ethniki den exei kanei tipota kai sto acropolis den vlepotan..stin real sernotan kai ton ksaposteilan......kai afineis ekso vasiko paikti tou panathinaikou kai ton tsaldari pou einai kinitirios moxlos ston ari.....plaka mou kanete?

paikti pou tha ton exeis deuteri allagi ston olimpiako kai ton pires ethniki kai afises to vasiko triari tou panathinaikou kai tou ari ekso...xwria kai agonistika na to deis den prosferei tipota...

prokaleis re koouts kai me ti simperifora sou kai me to na to paizeis foustanelas tis ethnikis

stergios1988
13-07-08, 03:59
Την τελική δωδεκάδα που θα διεκδικήσει την πρόκριση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου μέσω του Προολυμπιακού τουρνουά που θα διεξαχθεί από 14 μέχρι 20 Ιουλίου στο ΟΑΚΑ, ανακοίνωσε ο Παναγιώτης Γιαννάκης, μετά την ολοκλήρωση της προπόνησης του Σαββάτου.

Ο ομοσπονδιακός τεχνικός, ο οποίος μετά τη λήξη του τουρνουά Ακρόπολις απέκλεισε τους Γιάννη Καλαμπόκη, Ίαν Βουγιούκα και Βασίλη Ξανθόπουλο, άφησε τελικά και τους Δημήτρη Τσαλδάρη και Στράτο Περπέρογλου εκτός ομάδας.

Επομένως, οι Μιχάλης Πελεκάνος, Γιώργος Πρίντεζης και Ανδρέας Γλυνιαδάκης που διεκδικούσαν τις τρεις τελευταίες θέσεις, θα δώσουν το "παρών" στο Προολυμπιακό τουρνουά.

Οι 12 που θα "παλέψουν" για το Ολυμπιακό εισιτήριο:

Βασίλης Σπανούλης γκαρντ Παναθηναϊκός
Νίκος Ζήσης γκαρντ ΤΣΣΚΑ Μόσχας
Δημήτρης Διαμαντίδης γκαρντ Παναθηναϊκός
Κώστας Τσαρτσαρής φόργουορντ Παναθηναϊκός
Αντώνης Φώτσης φόργουορντ Παναθηναϊκός
Θοδωρής Παπαλουκάς γκαρντ Ολυμπιακός
Παναγιώτης Βασιλόπουλος φόργουορντ Ολυμπιακός
Γιάννης Μπουρούσης σέντερ Ολυμπιακός
Σοφοκλής Σχορτσιανίτης σέντερ Ολυμπιακός
Γιώργος Πρίντεζης φόργουορντ Ολυμπιακός
Μιχάλης Πελεκάνος φόργουορντ Ολυμπιακός
Ανδρέας Γλυνιαδάκης σέντερ Μαρούσι

sorry re magkes osi me kserete kairo edo mesa kserete oti den exo kollimata alla kai tous arrwstous se eisagogika den tous afinoun na giasoun.... re panagioti?pelekanos?

poios pelakanos re paidia? 2 proetoimasies +ena tournoua eurwpaiko me tin ethniki den exei kanei tipota kai sto acropolis den vlepotan..stin real sernotan kai ton ksaposteilan......kai afineis ekso vasiko paikti tou panathinaikou kai ton tsaldari pou einai kinitirios moxlos ston ari.....plaka mou kanete?

paikti pou tha ton exeis deuteri allagi ston olimpiako kai ton pires ethniki kai afises to vasiko triari tou panathinaikou kai tou ari ekso...xwria kai agonistika na to deis den prosferei tipota...

prokaleis re koouts kai me ti simperifora sou kai me to na to paizeis foustanelas tis ethnikis

Ετσι ειναι φιλε MISTA. Θεωρω οτι ολο αυτο ειναι καθαρα επικοινωνιακο. Και αυτο επειδη σε περιπτωση που τα πανε καλα τοτε ολοι οι ΑΡΔ θα μιλανε για τους εθνοσωτηρες του Ολυμπιακου και αλλα ωραια. Ο Γιαννακης θελει να δειξει οτι ο Παναθηναϊκος δεν εχει τοσο δυνατους Ελλληνες παικτες οσο ο Ολυμπιακος. Αλλα αυτο που πρεπει να γινει ειναι να του χωσουμε κανα δυο 20αρες στον @@@ του σαν περισυ μπας και συνειδητοποιησει οτι ο Παναθηναϊκος ηταν, ειναι και θα ειναι παντα καλυτερος απο τον Ολυμπιακο σε εκεινο το αθλημα που περσυ το θεωρουσαν "ενα αθλημα που παιζεται με τα χερια" και απο τοτε που ηρθε ο Γιαννακης μετονομαστηκε σε μπασκετ.

Glyfada7
13-07-08, 04:50
Φιλε Στεργιε με συγχωρεις αλλα μαλακιες δεν μπορω να ακουω.
Φιλε Μιχαλη, εγω τον Περπερογλου θα επαιρνα.

luciferakos
13-07-08, 05:35
Κατ'αρχάς κι εγώ θα προτιμούσα Περπέρογλου, όμως αν η πρόκληση του Γιαννάκη είναι ότι παίρνει Πελεκάνο και όχι Περπέρογλου, τότε είμαστε για πολλά γέλια σαν λαός.
Ποιόν θα μπορούσε να κόψει από όλους τους άλλους που πήρε; Κανέναν...
Ε μιας και δεν έχετε τίποτα άλλο να του προσάψετε, προσάψτε του τον Πελεκάνο... πολύ γέλιο ειλικρινά.
Stergio παιδάκι μου εδώ δεν είναι το βήμα του βάζελου ή του γαύρου, εδώ είναι το βήμα της Εθνικής. Και καλά ο πρόεδρός σας να έχει ένα κόλλημα με το ποιός είναι προπονητής στην Εθνική, λεφτά βάζει... εσένα το κόλλημά σου ποιό είναι ακριβώς; Ότι δεν πήρε τον Περπέρογλου;;; :p
Καιρός είναι με την μ@λ@κία που μας δέρνει να δούμε και στο basket αποτυχίες λόγω οπαδικής μ@λ@κίας... σαν κι αυτές που ελέω Δέλλα είδαμε στο ποδόσφαιρο.
Για συνέλθετε λίγο!

luciferakos
13-07-08, 05:38
Nai re c. Na krineis apo oles tis diorganwseis. Siga oi allages pou eginan stin omada.

E! oxi da..... 3exnas oti eixame Stauro Elliniadi mexri perisi :p
Από όλες τις διοργανώσεις;;; Μάλιστα. Πήρες το EURO2005 και έχασες το παγκόσμιο την επόμενη χρονιά. Για πες μου λοιπόν... από το περιφερειακό σουτ έχασες στον τελικό από τους Ισπανούς;;; :p

Ο Ελληνιάδης δεν ήταν ποτέ η διοίκηση της ΚΑΕ Ολυμπιακός αφ'ενός και ο Ελληνιάδης δεν έκανε τον σπήκερ στο Ειρήνης και Φιλίας αφετέρου.
Άσε και καραγκιόζης σαν τον Θανασάκη δεν υπάρχει στον Ελληνικό αθλητισμό... άντε... για να σε γλυκάνω λίγο να συγκρίνω τις αντιδράσεις του με του Αλέφαντου :p

MISTA81
13-07-08, 13:11
Από όλες τις διοργανώσεις;;; Μάλιστα. Πήρες το EURO2005 και έχασες το παγκόσμιο την επόμενη χρονιά. Για πες μου λοιπόν... από το περιφερειακό σουτ έχασες στον τελικό από τους Ισπανούς;;; :p

Ο Ελληνιάδης δεν ήταν ποτέ η διοίκηση της ΚΑΕ Ολυμπιακός αφ'ενός και ο Ελληνιάδης δεν έκανε τον σπήκερ στο Ειρήνης και Φιλίας αφετέρου.
Άσε και καραγκιόζης σαν τον Θανασάκη δεν υπάρχει στον Ελληνικό αθλητισμό... άντε... για να σε γλυκάνω λίγο να συγκρίνω τις αντιδράσεις του με του Αλέφαντου :p

kokkalis-savvas theodoridis....kai mi mou peis oti den pairnei mikrofona kanei alla xeirotera.....;)

MISTA81
13-07-08, 13:13
Κατ'αρχάς κι εγώ θα προτιμούσα Περπέρογλου, όμως αν η πρόκληση του Γιαννάκη είναι ότι παίρνει Πελεκάνο και όχι Περπέρογλου, τότε είμαστε για πολλά γέλια σαν λαός.
Ποιόν θα μπορούσε να κόψει από όλους τους άλλους που πήρε; Κανέναν...
Ε μιας και δεν έχετε τίποτα άλλο να του προσάψετε, προσάψτε του τον Πελεκάνο... πολύ γέλιο ειλικρινά.
Stergio παιδάκι μου εδώ δεν είναι το βήμα του βάζελου ή του γαύρου, εδώ είναι το βήμα της Εθνικής. Και καλά ο πρόεδρός σας να έχει ένα κόλλημα με το ποιός είναι προπονητής στην Εθνική, λεφτά βάζει... εσένα το κόλλημά σου ποιό είναι ακριβώς; Ότι δεν πήρε τον Περπέρογλου;;; :p
Καιρός είναι με την μ@λ@κία που μας δέρνει να δούμε και στο basket αποτυχίες λόγω οπαδικής μ@λ@κίας... σαν κι αυτές που ελέω Δέλλα είδαμε στο ποδόσφαιρο.
Για συνέλθετε λίγο!

einai proklitiko aggele.....oso na mi thes na to deis....afineis ekso to vasiko triari tou panathinaikou kai tou ari kai pairneis ena paikti pou kathotan sto pagko sti real kai oi epiloges tou itan i olimpiakos kai deuteri-triti allagi i panellinios? kai pou sto akropolis den prosefere tipota.....pragmatika perimena na do an tha kanei auti tin lalakia.....eidika gia ton pelekano...gia kanenan allo giati oi alloi pragmatika aksizoune nai einai stin ethniki.

laugher
13-07-08, 13:38
einai proklitiko aggele.....oso na mi thes na to deis....afineis ekso to vasiko triari tou panathinaikou kai tou ari kai pairneis ena paikti pou kathotan sto pagko sti real kai oi epiloges tou itan i olimpiakos kai deuteri-triti allagi i panellinios? kai pou sto akropolis den prosefere tipota.....pragmatika perimena na do an tha kanei auti tin lalakia.....eidika gia ton pelekano...gia kanenan allo giati oi alloi pragmatika aksizoune nai einai stin ethniki.

to pelekano omos ton eixe kai sto proigoumeno tournoua den einai oti irthe ston olympiako kai ton pire kapakia stin ethniki, eleos stamatiste na pianeste apo pantous gia na peite kamia mlkia...

MISTA81
13-07-08, 14:51
to pelekano omos ton eixe kai sto proigoumeno tournoua den einai oti irthe ston olympiako kai ton pire kapakia stin ethniki, eleos stamatiste na pianeste apo pantous gia na peite kamia mlkia...

ase mas re nouli plaka mas kaneis...ti paei na pei ton eixe sto proigoumeno tournoua? emeis leme lalakies i eseis prospathitei a dikaiologisete ta adikaiologita....kai ton mpourousi ton eixe sto veligradi giati ton ekopse tote apo tin iapqnia?

katha agwnistika o pelekanos den eprepe na einai kan stin omada? me vasi ti klithike tin poreia tou sti real i tin parousia tou stin ispania pou den ipirxe sto xarti.

perperoglou kai tsaldaris exoun vgalei matia 2 xronia tora....

kai opws vlepeis den exo anaferei olimpiako pio panw......alla nai re file gia ton sugkekrimeno to kanei kathara gia epikoinoniakous logous.....

pairneis paikti stin ethniki ti stigmi pou ston olimpiako tha ton exeis deuteri triti allagi?afou ton pisteueis toso poli ti psaxneis sto nba...idou to triari sou....

luciferakos
14-07-08, 00:02
kokkalis-savvas theodoridis....kai mi mou peis oti den pairnei mikrofona kanei alla xeirotera.....;)
Άσε ρε Μιχάλη... αυτά που κάνει ο Θανασάκης είναι αξεπέραστα... αρχοντοκαραγκιόζης είναι ο άνθρωπος και το ξέρεις κι εσύ, απλά δυσκολεύεσε να το παραδεχτείς!!

luciferakos
14-07-08, 00:09
ase mas re nouli plaka mas kaneis...ti paei na pei ton eixe sto proigoumeno tournoua? emeis leme lalakies i eseis prospathitei a dikaiologisete ta adikaiologita....kai ton mpourousi ton eixe sto veligradi giati ton ekopse tote apo tin iapqnia?

katha agwnistika o pelekanos den eprepe na einai kan stin omada? me vasi ti klithike tin poreia tou sti real i tin parousia tou stin ispania pou den ipirxe sto xarti.

perperoglou kai tsaldaris exoun vgalei matia 2 xronia tora....

kai opws vlepeis den exo anaferei olimpiako pio panw......alla nai re file gia ton sugkekrimeno to kanei kathara gia epikoinoniakous logous.....

pairneis paikti stin ethniki ti stigmi pou ston olimpiako tha ton exeis deuteri triti allagi?afou ton pisteueis toso poli ti psaxneis sto nba...idou to triari sou....
Με αυτά που έμαθα σήμερα θα σου εξηγήσω γιατί πήρε Πελεκάνο. Αληθεύει πως αυτοί οι δύο που κόπηκαν αν η Εθνική συνεχίσει στην Ολυμπιάδα μετέχουν κανονικά στην αποστολή;;; Γιατί αν αληθεύει, τότε καλώς πολύ καλώς κόβονται από το προολυμπιακό.
Γιατί δεν κρέμεσε από αυτούς για να περάσεις από το προολυμπιακό στην Ολυμπιάδα και γιατί θες τον Πελεκάνο να τον δεις και με παιχνίδια. Στην Ολυμπιάδα η αποστολή θα έχει και Πελεκάνο και Περπέρογλου και Γλυνιαδάκη.
Και σε ρωτάω λοιπόν Μιχάλη μου σοβαρά τώρα. Πάνε Ολυμπιάδα και οι τρεις... ποιόν επιλέγεις να πάρεις από τους τρεις στο προολυμπιακό;;; ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ ή ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ ΜΕ ΓΕΜΑΤΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ, γιατί μετά θα ερχόσουν στην Ολυμπιάδα και θα μου έλεγες πως κάηκαν από τις μαλακίες του Γιαννάκη.
Δεν ήξερα και είπα... επειδή έμαθα και κάτι παραπάνω.., ΚΑΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ!!!
Το θέμα σου δεν είναι να πας στην Ολυμπιάδα, το θέμα σου ειναι στην Ολυμπιάδα να έιναι όλοι έτοιμοι... τα λοιπά περί επικοινωνιακών είναι απλά ΜΠΟΥΡΔΕΣ και μάλιστα φανατισμένες πράσινα μπούρδες!!

luciferakos
14-07-08, 00:14
P.s Για το επικοινωνιακό στον Ολυμπιακό αρκούν οι Παπαλουκάς, Βουίσιτς, Χαλπερίν... ο Πελεκάνος έχει άλλο ρόλο! Άκου επικοινωνιακό παιχνίδι με τον Πελεκάνο!!!

stergios1988
14-07-08, 00:14
τα λοιπά περί επικοινωνιακών είναι απλά ΜΠΟΥΡΔΕΣ και μάλιστα φανατισμένες πράσινα μπούρδες!!

Η ισως αυτα που λες να ειναι ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ και μαλιστα φανατισμενες κοκκινες δικαιολογιες. :p:p:p

luciferakos
14-07-08, 00:16
Η ισως αυτα που λες να ειναι ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ και μαλιστα φανατισμενες κοκκινες δικαιολογιες. :p:p:p
Δικαιολογίες;;; Αν ήταν δικαιολογίες μάγκα σου έκοβε τον Περπέρογλου από Ολυμπιάδα και χωρίς να μπορείς να πεις λέξη. Ανταυτού και στον προσέχει και στον πάει Ολυμπιάδα... αλλά είπαμε... το κόμπλεξ έχει ένα χρώμα ... πράσινο. ;)

stergios1988
14-07-08, 00:20
Δικαιολογίες;;; Αν ήταν δικαιολογίες μάγκα σου έκοβε τον Περπέρογλου από Ολυμπιάδα και χωρίς να μπορείς να πεις λέξη. Ανταυτού και στον προσέχει και στον πάει Ολυμπιάδα... αλλά είπαμε... το κόμπλεξ έχει ένα χρώμα ... πράσινο. ;)

Εαν παρατηρησες στην 12αδα εχει 6 παικτες του Ολυμπιακου, 4 του Παναθηναϊκου, 1 της ΤΣΣΚΑ και 1 απο το Μαρουσι. Δηλαδη οι μισοι ειναι του Ολυμπιακου. Αυτο δεν σου λεει κατι; Εξαλλου που ξερεις οτι δε θα κανει τα ιδια και στην Ολυμπιαδα; :unsure:

luciferakos
14-07-08, 00:30
Εαν παρατηρησες στην 12αδα εχει 6 παικτες του Ολυμπιακου, 4 του Παναθηναϊκου, 1 της ΤΣΣΚΑ και 1 απο το Μαρουσι. Δηλαδη οι μισοι ειναι του Ολυμπιακου. Αυτο δεν σου λεει κατι; Εξαλλου που ξερεις οτι δε θα κανει τα ιδια και στην Ολυμπιαδα; :unsure:
Ποιόν παίκτη του Ολυμπιακού θες να κόψει;;; Τον Παπαλουκά; Τον Μπουρούση;; Τον Βασιλόπουλο, τον Σχορτσιανίτη ή τον Πρίντεζη;;; Και αφού μου πεις ποιόν θα κόψει μετά πες μου ποιόν παίχτη του Παναθηναϊκού θες να πάρει.
Όσο για την Ολυμπιάδα είναι δεδομένο ποιούς θα πάρει. Αυτούς που συμμετέχουν στο προολυμπιακό συν Γλυνιαδάκη, Περπέρογλου. Το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να μην πάρει τον Περπέρογλου και να πάρει άλλον στην θέση του... χλωμό όμως ;)

MISTA81
14-07-08, 07:57
Άσε ρε Μιχάλη... αυτά που κάνει ο Θανασάκης είναι αξεπέραστα... αρχοντοκαραγκιόζης είναι ο άνθρωπος και το ξέρεις κι εσύ, απλά δυσκολεύεσε να το παραδεχτείς!!

ti kanei re aggele....gia pes mas...epeidi diamatruretai...toulaxiston to kanei sta isa...den exo kanena provlima na to paradexto alla se monimi vasi o theothoridis kai o kokkalis einai autoi pou prokalloun kai oleee apo kato oi alloi.....min trelathoume kai teleiws...

MISTA81
14-07-08, 08:02
Με αυτά που έμαθα σήμερα θα σου εξηγήσω γιατί πήρε Πελεκάνο. Αληθεύει πως αυτοί οι δύο που κόπηκαν αν η Εθνική συνεχίσει στην Ολυμπιάδα μετέχουν κανονικά στην αποστολή;;; Γιατί αν αληθεύει, τότε καλώς πολύ καλώς κόβονται από το προολυμπιακό.
Γιατί δεν κρέμεσε από αυτούς για να περάσεις από το προολυμπιακό στην Ολυμπιάδα και γιατί θες τον Πελεκάνο να τον δεις και με παιχνίδια. Στην Ολυμπιάδα η αποστολή θα έχει και Πελεκάνο και Περπέρογλου και Γλυνιαδάκη.
Και σε ρωτάω λοιπόν Μιχάλη μου σοβαρά τώρα. Πάνε Ολυμπιάδα και οι τρεις... ποιόν επιλέγεις να πάρεις από τους τρεις στο προολυμπιακό;;; ΚΑΙ ΜΗΝ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΕΡΠΕΡΟΓΛΟΥ ή ΓΛΥΝΙΑΔΑΚΗ ΜΕ ΓΕΜΑΤΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ, γιατί μετά θα ερχόσουν στην Ολυμπιάδα και θα μου έλεγες πως κάηκαν από τις μαλακίες του Γιαννάκη.
Δεν ήξερα και είπα... επειδή έμαθα και κάτι παραπάνω.., ΚΑΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕ!!!
Το θέμα σου δεν είναι να πας στην Ολυμπιάδα, το θέμα σου ειναι στην Ολυμπιάδα να έιναι όλοι έτοιμοι... τα λοιπά περί επικοινωνιακών είναι απλά ΜΠΟΥΡΔΕΣ και μάλιστα φανατισμένες πράσινα μπούρδες!!

nomizo kaneis kapoio lathos aggele...den pane oi kommenoi olimpiada....kai tha to deis....den nomizo na paei oute o perperoglou oute o tsaldaris....

ti les re aggele tora sovara milas re file?na ton deis se paixnidia ton pelekano?ti einai o pelekanos paidareli? to 88 genimenos? 2 xronia ton exeis?proerxetai apo xronia pou den iparxei ti na ton dei? sto akropolis mesa ton eixe sunexeia den ton eide? kamia sxesi me tous allous 2.

laugher
14-07-08, 12:10
ti kanei re aggele....gia pes mas...epeidi diamatruretai...toulaxiston to kanei sta isa...den exo kanena provlima na to paradexto alla se monimi vasi o theothoridis kai o kokkalis einai autoi pou prokalloun kai oleee apo kato oi alloi.....min trelathoume kai teleiws...

kati ta ntou sto parke, kati i kariera tou me to mikrofono, kati oi gravates ... eh den thelei kai poly :p

gx1967
14-07-08, 16:31
Ρε παληκάρια, αφήστε του οπαδικούς κομπλεξισμούς για τον Σεπτέμβρη, εδω μιλάμε για εθνική

MISTA81
14-07-08, 19:43
alloi to pigan ekei.....ego milisa agwnistika....alla opos kai na to kaneis einai proklitiko auto pou ekane o giannakis

luciferakos
14-07-08, 20:43
nomizo kaneis kapoio lathos aggele...den pane oi kommenoi olimpiada....kai tha to deis....den nomizo na paei oute o perperoglou oute o tsaldaris....

ti les re aggele tora sovara milas re file?na ton deis se paixnidia ton pelekano?ti einai o pelekanos paidareli? to 88 genimenos? 2 xronia ton exeis?proerxetai apo xronia pou den iparxei ti na ton dei? sto akropolis mesa ton eixe sunexeia den ton eide? kamia sxesi me tous allous 2.
ΝΑΙ ΜΙΧΑΛΗ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΣΤΗΝ ΡΕΑΛ!
ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΑΘΟΣ... ΟΙ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΚΟΜΜΕΝΟΙ ΑΝ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ... ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΘΕΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ!!!
Αλλά είπαμε... όταν πρασινίζεις ... τα παθαίνεις αυτά! ;)

luciferakos
14-07-08, 21:10
alloi to pigan ekei.....ego milisa agwnistika....alla opos kai na to kaneis einai proklitiko auto pou ekane o giannakis
Αυτό που έκανε ο Γιαννάκης ήταν ΟΡΘΟΤΑΤΟ...
όσο για το ποιοί το πήγαν που... τα post ευτυχώς υπάρχουν.
;)

luciferakos
14-07-08, 21:27
Πες μου μία πρόκληση του Θεοδωρίδη ή του Κόκκαλη (σε προσωπικό επίπεδο) προς κάποιον εργαζόμενο του Παναθηναϊκού, είτε διοικητικό στέλεχος, είτε προπονητή, είτε παίχτη!
Γιατί την ώρα του αγώνα ΠΑΟ-Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ, ο Θανασάκης ΣΟΥ δεν δίστασε να αποκαλέσει τον Γιαννάκη Καραγκιόζη.
Πες μου μία φορά που ο Κόκαλης ή ο Θεοωρίδης μπήκαν στο γήπεδο, ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΘΑΝΑΚΗΣ ΣΟΥ!
Και τέλος πες μου μία φορά που προπονητής του Ολυμπιακού, έτρεξε να μαζέψει τον πρόεδρο του Ολυμπιακού γιατί γινόταν ρόμπα, όπως άπειρες φορές έχει κάνει ο Ζοτς με τον ΘΑΝΑΣΑΚΗ ΣΟΥ!
Για να τελειώνουμε ... ο Θανασάκης μπορεί να συγκριθεί μόνο με τον Αλέφαντο... και η σύγκριση θα αποτελεί προσβολή για τον Αλέφαντο και όχι για τον Θανασάκη.
ΤΕΛΟΣ!

MISTA81
14-07-08, 21:50
Πες μου μία πρόκληση του Θεοδωρίδη ή του Κόκκαλη (σε προσωπικό επίπεδο) προς κάποιον εργαζόμενο του Παναθηναϊκού, είτε διοικητικό στέλεχος, είτε προπονητή, είτε παίχτη!
Γιατί την ώρα του αγώνα ΠΑΟ-Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ, ο Θανασάκης ΣΟΥ δεν δίστασε να αποκαλέσει τον Γιαννάκη Καραγκιόζη.
Πες μου μία φορά που ο Κόκαλης ή ο Θεοωρίδης μπήκαν στο γήπεδο, ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Ο ΘΑΝΑΚΗΣ ΣΟΥ!
Και τέλος πες μου μία φορά που προπονητής του Ολυμπιακού, έτρεξε να μαζέψει τον πρόεδρο του Ολυμπιακού γιατί γινόταν ρόμπα, όπως άπειρες φορές έχει κάνει ο Ζοτς με τον ΘΑΝΑΣΑΚΗ ΣΟΥ!
Για να τελειώνουμε ... ο Θανασάκης μπορεί να συγκριθεί μόνο με τον Αλέφαντο... και η σύγκριση θα αποτελεί προσβολή για τον Αλέφαντο και όχι για τον Θανασάκη.
ΤΕΛΟΣ!

mas epeises...entaksei o theothoridis pou vgainei kai leei i xeiroteri omada tou panathinaikou ...den iparxei panathinaikos klp klp...o kokkalis apokalei kotes tous panathinaikous. kaikritikarei sunexeia kiniseis ton panathinaikwn opws i polimetoxikoita kai xoxoxo..autes den einai prokliseis?kala asto den vgazoume akri

MISTA81
14-07-08, 21:52
Αυτό που έκανε ο Γιαννάκης ήταν ΟΡΘΟΤΑΤΟ...
όσο για το ποιοί το πήγαν που... τα post ευτυχώς υπάρχουν.
;)

nai nai fainetai orthotato ...alla esu poio panw eipes oti tha epairnes ton perperoglou...orthotato na apokleis to triari tou panathinaikou kai tou ari me full xronies gia na pairneis ton allon pou 2 xronia den exei kanei apolitos tipota pouthena se ethniki kai se sullogo......orthotato ontws

MISTA81
14-07-08, 21:53
ΝΑΙ ΜΙΧΑΛΗ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΗΡΕ ΣΤΗΝ ΡΕΑΛ!
ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΛΑΘΟΣ... ΟΙ ΔΥΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΚΟΜΜΕΝΟΙ ΑΝ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΕΙ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΜΕΤΕΧΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ... ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΘΕΜΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΣ!!!
Αλλά είπαμε... όταν πρασινίζεις ... τα παθαίνεις αυτά! ;)

ti les re aggele ego prasinizo i eseis den vlepete mprosta sas apo ta kokkina gualia..ti einai i ethniki na tou doseis paixnidia...daneiko ton dineis?ela tora se parakalo...me vasi tixronia pou ekane oute eprepe na klithei....alla eipame na tou anevasoume to ithiko ligo ...kai meta deuterotriti allagi...kata ta alla emeis prasinizoume....

MISTA81
14-07-08, 21:59
entometaki autes oi omades tupou livano re magkes giati katevainoune kai paizoune?den mporo na katalavo ..doksa kai timi sto 14 tou livanou me ta tatoo kanei treli prospatheia kai katafernei kathe fora na ton karfonei o sofo :p

MISTA81
14-07-08, 22:14
o printezis einai poli kalos...apisteuti energeia vgazei.....alla gia nba pistevo prepei na doulepsei gia 3ari.....

bokos
14-07-08, 22:53
ΤΕΛΟΣ!

εμ 10+ χρονια ειν αυτα,οσο να ναι πονανε...

laugher
15-07-08, 01:56
o printezis einai poli kalos...apisteuti energeia vgazei.....alla gia nba pistevo prepei na doulepsei gia 3ari.....

me to sout pou exei oute gia wnba den einai :p

MISTA81
15-07-08, 12:34
exei kati 3-4aria ekei nouli:p....i alitheia einai oti thelei veltiosi to sout...den to les kako alla oute kai kalo..metrio...

laugher
15-07-08, 13:09
ti metrio re? teleytea fora pou ton eida na vazei triponto epaize sta promini :p

MISTA81
15-07-08, 13:11
evale kai fetos merika:p

sta promini se sena to eixe valei kai to thimasai?:p imouna sigouros :whistle:

MISTA81
16-07-08, 00:43
aggele(lucifer) mallon den sta eipan kala oi dikoi sou kai antithetos ta iksera ego kala gia diavase

Οι 12 που επέλεξε ο Παναγιώτης Γιαννάκης για το Προολυμπιακό τουρνουά που άρχισε χθες θα είναι και οι «12» που θα αποτελέσουν την Ολυμπιακή αποστολή του μπάσκετ, αν και εφόσον βέβαια η Εθνική καταφέρει να πάρει το εισιτήριο για το Πεκίνο.

Εννοείται πως το δεδομένο της υπόθεσης μπορεί να αλλάξει σε μία και μοναδική περίπτωση. Μπορεί να αλλάξει μόνο σε περίπτωση που κάποιο από τα παιδιά του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος αντιμετωπίσει κάτι απρόοπτο. Αλλαγή, δηλαδή, στη 12άδα θα προκύψει μόνο σε περίπτωση τραυματισμού ή κάποιου προβλήματος υγείας.

Γι' αυτόν τον λόγο, άλλωστε, ο «δράκος» κρατάει και τους Στράτο Περπέρογλου, Δημήτρη Τσαλδάρη στην αποστολή της Εθνικής. Σε ένα τουρνουά τεσσάρων ή πέντε αγώνων, που θα υπάρχει ένταση και μπορούν να συμβούν τα πάντα, δεν είναι απίθανο να προκύψει κάτι απρόοπτο. Ο Γιαννάκης, λοιπόν, παίρνει τα μέτρα του και θα κρατήσει 14 παίκτες κοντά του, μέχρι την ημέρα που θα δηλωθεί η 12άδα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες. Οτιδήποτε άλλο θα ήταν παρακινδυνευμένο, διότι θα ήταν κάπως δύσκολο να κληθεί πίσω ένας μπασκετμπολίστας, όταν έχει ήδη φύγει για διακοπές. Ο Γιαννάκης θέλει να είναι προετοιμασμένος για κάθε ενδεχόμενο και γι' αυτό κρατάει και τους «14».

Πέραν τούτου, βέβαια, ο Γιαννάκης έχει πάρει τις αποφάσεις του και ακόμα κι αν υπήρχαν λιγοστές πιθανότητες να διαφοροποιηθεί η κατάσταση, εκμηδενίστηκαν. Ο προπονητής της Εθνικής δεν πρόκειται να υποχωρήσει μπροστά σε καμία αντίδραση, διότι οι επιλογές έγιναν για αγωνιστικούς λόγους και όχι με βάση άλλα κριτήρια. Ακόμα, όμως, κι αν ήθελε να αλλάξει κάτι, τώρα δεν πρόκειται να το κάνει...

Αλλωστε, όσοι γνωρίζουν πρόσωπα και καταστάσεις και είχαν πληροφόρηση από την προετοιμασία της Εθνικής στο Καρπενήσι, είχαν αντιληφθεί τις προθέσεις του Παναγιώτη Γιαννάκη. Ο «δράκος» ήθελε ένα βαρύ σέντερ και γι' αυτό πήρε τον Ανδρέα Γλυνιαδάκη (αντί του Ιαν Βουγιούκα), έναν αντι-Χατζηβρέττα (επέλεξε τον Μιχάλη Πελεκάνο) και έναν αντι-Ντικούδη (διάλεξε τον Γιώργο Πρίντεζη). Ο Σχορτσιανίτης αντικατέστησε ουσιαστικά τον Λάζαρο Παπαδόπουλο, ο Αντώνης Φώτσης τον Μιχάλη Κακιούζη και κάπως έτσι ολοκληρώθηκε το παζλ της Εθνικής του 2008. Αν δεν υπήρχαν οι τρεις οικειοθελείς αποχωρήσεις (Χατζηβρέττας, Παπαδόπουλος, Ντικούδης) το σκηνικό θα ήταν εντελώς διαφορετικό.

Ούτως ή άλλως, ο Παναγιώτης Γιαννάκης κοιτάζει μακριά. Δεν φτιάχνει την ομάδα μόνο για το Προολυμπιακό τουρνουά, αλλά και για τους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Πεκίνο. Αν όλα πάνε κατ' ευχήν και η ομάδα προκριθεί, θα στηριχθεί στους 12 που ήδη επέλεξε. Φαινόταν από την αρχή ότι προτιμά τη συγκεκριμένη σύνθεση, διότι ο καθένας από τους παίκτες που υπάρχουν προορίζεται για ένα συγκεκριμένο ρόλο. Εννοείται πως τη σεζόν που ολοκληρώθηκε υπήρχαν μπασκετμπολίστες με καλύτερη παρουσία από τον Ανδρέα Γλυνιαδάκη, αλλά τη δουλειά που μπορεί να κάνει ο 27χρονος σέντερ δεν μπορεί να την κάνει άλλος Ελληνας τούτη τη στιγμή. Ο Χανιώτης δεν θα είναι το σημείο αναφοράς, αλλά αν και εφόσον η Εθνική κληθεί να αγωνιστεί με την Αργεντινή ή τις ΗΠΑ στο Πεκίνο (π.χ.), θα είναι ο ψηλός που θα σπρώξει, θα παίξει ξύλο, θα θυσιάσει το κορμί του για την ομάδα. Ακόμα κι αν χρειαστεί να αγωνιστεί ένα λεπτό, ακόμα κι αν πρέπει να μείνει στο παρκέ για ένα δευτερόλεπτο. Τον ίδιο ακριβώς ρόλο θα έχει και ο Μιχάλης Πελεκάνος, που δεν θα έχει παράπονο ακόμα κι αν δεν παίξει λεπτό στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Κάθε ομάδα χρειάζεται τους ρολίστες της, τους παίκτες που θα αναλαμβάνουν τις ειδικές αποστολές και στο Πεκίνο η Εθνική έχει ανάγκη από τους στρατιώτες της.

Βέβαια, για να συμβούν όλα αυτά, η Εθνική πρέπει πρώτα απ' όλα να προκριθεί. Μοιάζει δύσκολο να μην τα καταφέρει, όμως στο χιαστί παιχνίδι της Παρασκευής πολλά μπορεί να συμβούν. Η ελληνική ομάδα είναι θεωρητικά καλύτερη από τις υπόλοιπες, αλλά το «εισιτήριο» για το Πεκίνο δεν το έχει τσεκάρει. Μόνο που το Προολυμπιακό δεν θα είναι απλώς μια μάχη για την πρόκριση. Θα είναι και ένα δείγμα για το αν η Εθνική βαδίζει στον σωστό δρόμο εν όψει του Ολυμπιακού τουρνουά.

sto pekino pane 12 kai oxi 14...toutestin o pelekanos den pairnei apla xrono sumetoxis sto prolumpiako einai stin omada kanonika kai me to nomo..kai opws eipes kai esu allos eprep na einai...gia auto mi leme peri prasinou kompleksismou otan afineis to trari tou panathinaikou kai tou ari ekso kai pairneis tin deuterotriti allagi tou olimpiakou pou 2 xronia sernetai se ispania kai ethniki...auta

kai gia to upoloipo keimeno mas epeises spure kavalierate..min peis kai tipota kako den etha exies reportaz to xeimwna

laugher
16-07-08, 03:11
Giati re den exoune logiki ayta pou leei? :p

MISTA81
16-07-08, 11:38
aliti nouli.....kai oi theoi sugxizontai:p

Stesta
16-07-08, 16:06
Aderfe eisai Vazelos k asxetos apo basket re. Mi milas gia tin E8niki.

MISTA81
16-07-08, 18:17
kala ta les re man...eimaste egkathetoi.........

bonito87
17-07-08, 14:06

o pelekanos epekse persi epeidi traumatistike o fotsis

Stesta
17-07-08, 16:47
Egka8etos Vazelos k esy :judge:

Re Nouli den eipame oti ton pire epeidh paizei ston gayro. Leme oti DEN EPREPE NA TON PAREI. Tespa kouventa tou kwlou einai giati h E8niki oute 8a parei oute 8a xasei metallio e3aitias tou Pelekanou k tou Perperoglou

laugher
17-07-08, 17:08
An to legate etsi den tha diafonousan kai polloi, alla otan arxizeis ta proklitikos o giannakis pou pire pelekano klp eh pou na paei to myalo tou allou? :p

Stesta
17-07-08, 19:02
Kai ta nyxia ti ta exoun??? As ta myrisoun. Provlima tous :huh:

than_letta
19-07-08, 10:07
http://www.contra.gr/images//ellada_newzealand_180708_photo2.jpg

http://www.contra.gr/images//ellada_newzealand_180708_photo9.jpg
ωραιοι αυτοι

:bow::bow::bow::bow:
http://www.contra.gr/images//ellada_newzealand_180708_photo10.jpg

YouTube - O XOROS XAKA :P GREECE 75 NEW ZEALAND 48
γιατι αποδοκιμασανε ?

luciferakos
20-07-08, 01:51
Post 656-657-658-659-660 πέντε στη σειρά για να μας πείσεις ότι δεν έχεις εμπάθεια... Μιχάλη δυστυχώς δεν με έπεισες.
Από όλα τα αστεία που διάβασα κρατάω μόνο αυτό:

mas epeises...entaksei o theothoridis pou vgainei kai leei i xeiroteri omada tou panathinaikou ...den iparxei panathinaikos klp klp...o kokkalis apokalei kotes tous panathinaikous. kaikritikarei sunexeia kiniseis ton panathinaikwn opws i polimetoxikoita kai xoxoxo..autes den einai prokliseis?kala asto den vgazoume akri
Προκλήσεις είναι... καραγκιολιζίκια δεν είναι. Τον Παναθηναϊκό κατακρίνουν... την αντίπαλη επιχείριση... όχι πρόσωπα. Ξέρω πολύ καλά τι λέω Μιχάλη μου. Το οι Παναθηναϊκοί είναι κότες και πελάτες του Κόκαλη, καμμία σχέση δεν έχει με το ο Γιαννάκης είναι καραγκιόζης του Θανασάκη σας...
Μέχρι να καταλάβεις τι σημαίνει προσωπική προσβολή δεν συνεχίζω την αντιπαράθεση... άλλωστε ο Καβαλιεράτος θέλει ρεπορτάζ και εσύ να κερδίσεις τον τίτλο του "μοναδικού αντικειμενικού βάζελου" στο thegreekz.

P.S ΡΕ ΤΟΝ ΑΤΙΜΟ ΤΟΝ ΓΑΥΡΟ ΤΟ ΓΙΑΝΝΑΚΗ... έγινε ο πρώτος προπονητής στην ιστορία της Εθνικής Ελλάδος μπάσκετ που πάει σε Ολυμπιάδα από Προολυμπιακό... οι προηγούμενοι τρεις απέτυχαν! ;) :p

stergios1988
20-07-08, 03:29
Post 656-657-658-659-660 πέντε στη σειρά για να μας πείσεις ότι δεν έχεις εμπάθεια... Μιχάλη δυστυχώς δεν με έπεισες.

Προκλήσεις είναι... καραγκιολιζίκια δεν είναι. Τον Παναθηναϊκό κατακρίνουν... την αντίπαλη επιχείριση... όχι πρόσωπα. Ξέρω πολύ καλά τι λέω Μιχάλη μου. Το οι Παναθηναϊκοί είναι κότες και πελάτες του Κόκαλη, καμμία σχέση δεν έχει με το ο Γιαννάκης είναι καραγκιόζης του Θανασάκη σας...
Μέχρι να καταλάβεις τι σημαίνει προσωπική προσβολή δεν συνεχίζω την αντιπαράθεση... άλλωστε ο Καβαλιεράτος θέλει ρεπορτάζ και εσύ να κερδίσεις τον τίτλο του "μοναδικού αντικειμενικού βάζελου" στο thegreekz.

P.S ΡΕ ΤΟΝ ΑΤΙΜΟ ΤΟΝ ΓΑΥΡΟ ΤΟ ΓΙΑΝΝΑΚΗ... έγινε ο πρώτος προπονητής στην ιστορία της Εθνικής Ελλάδος μπάσκετ που πάει σε Ολυμπιάδα από Προολυμπιακό... οι προηγούμενοι τρεις απέτυχαν! ;) :p

Εγω ηξερα οτι μια ομαδα δεν ειναι μια απλη Α.Ε. και αυτο φαινεται απο τις υπογραφες η και τα avatars των περισσοτερων του sport section. Αρα οταν λεμε ΑΕΚ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑϊΚΟΣ, κλπ. εννοουμε ολοκληρο το κοινωνικο συνολο της καθε ομαδας. Επισης οταν λεει ο Σωκο οτι Παναθηναϊκοι ειναι κοτες εννοει το συνολο του Παναθηναϊκου. Απο τους διοικουντες μεχρι και τον απλο οπαδο που βλεπει απλωτος στον καναπε το ματς της Κυριακης. Αρα οχι μονο προσβαλλει καποιο ατομο, αλλα αντιθετως προσβαλλει ενα ολοκληρο κοινωνικο συνολο. Εαν αυτο δεν ειναι καραγκιοζιλικι τοτε τι ειναι; Η μηπως ο Σωκο εχει εξασφαλησει το αλαθητο εφ' ορου ζωης; Στο θεμα του "Θανασακη μας", οπως λες εσυ, ειναι φυσιολογικο οταν ο Γιαννακης ερμηνευει Αντιγονη, προσπαθωντας να δειξει οτι δηθεν αδικειται, να αγανακτουν οι οπαδοι. Ο Παναθηναϊκος ποιο δικαιωμα εδωσε στον ηγετη-προτυπο σου να μας αποκαλει ετσι οπως μας αποκαλει; Το θεμα δεν το μεταφερω σε προσωπικο επιπεδο αλλα μαθε να αποδοκιμαζεις και οχι μονο να αποδεχεσαι ετσι τις λαλακιες του Σωκο.

than_letta
20-07-08, 08:29
Γιαννάκης: "Κερδίσαμε φίλους"

εχασες ομως πολλους οπαδους
και κατι για την κοντρα
πολλοι απο εμας κατακριναμε την ενεργεια του θαναση και για τον δρακουλινι
και για το βιντεο με τον πινι παλαιοτερα.
στο θεμα του πρωτου το εκανε γιατι αλλιως θα τιμωρουνταν η ομαδα( ηταν την ωρα του αγωνα) αλλα και παλι κατακριτεο.
με τον πινι οι περισσοτεροι αφου ειδαν περι τινος προκειτε δεν το βλεπανε καν.
πες μου εσυ τωρα ποιος γαυρος κατεκρινε αμεσα την ενεργεια του κροκ
που ηταν και χωρις την ενταση του παιχνιδιου και προσβαλε πολυ περισσοτερους απο 1.
τοτε ηταν μαγκας και ενας απο σας.
α επισης ακομα και οπαδοι κατεκριναν την αντικατασταση του πανο που ειχε στο οακα την φωτο του λεγαμε τοτε ας το σκεφτονταν απο πριν οτι μπορει καποτε να γινει κοουτς του γαυρου και ας βαζανε απο την αρχη μια αλλη φωτο π.χ. με ξενους

Glyfada7
20-07-08, 12:46
Ενα μπραβο στην εθνικη μπασκετ απο εμενα που βουλωσε και τα στοματα των απιστων και παει για μεγαλα πραγματα στο Πεκινο. Συριγο παλιοφουστα τραβα ψωφα τωρα σε κανα χαντακι.
Να ρωτησω παιδες με τον Ζηση τι εγινε?
Επισης δεν μπορω να καταλαβω πως προεκυψε αυτος ο διαγωνισμος του μεγαλυτερου καραγκιοζη των γηπεδων.. τρωτε κατι κολληματα ωρες ωρες..

than_letta
20-07-08, 15:29
Ενα μπραβο στην εθνικη μπασκετ απο εμενα που βουλωσε και τα στοματα των απιστων και παει για μεγαλα πραγματα στο Πεκινο. Συριγο παλιοφουστα τραβα ψωφα τωρα σε κανα χαντακι.
Να ρωτησω παιδες με τον Ζηση τι εγινε?
Επισης δεν μπορω να καταλαβω πως προεκυψε αυτος ο διαγωνισμος του μεγαλυτερου καραγκιοζη των γηπεδων.. τρωτε κατι κολληματα ωρες ωρες..

μηπως να καναμε ενα πολλ για αυτο:p

george1991
20-07-08, 19:05
Οντως,ενα πολλ θα ηταν οτι πρεπει!Και εγω με την σειρα μου να πω ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ στην Εθνικη Μπασκετ που μας χαριζει τετοιες στιγμες και τετοιο θεαμα!Παμε Πεκινο!!!!!!!!!!!

MISTA81
20-07-08, 20:13

aggele den me apasxolei an se epeisa...theoro ton giannaki ton katallilo proponitigia auti tin omada..sou eipa oti oi epiloges tou einai kales..stin periptosi tou pelekanou itan proklitikos...TELOS.....fanike kai sto proolumpiako allwste

den einai prokliseis aggele einai karagkiozilikia...... sto kato kato o thanasakis exei tin magkia na milaei sta isa kai gia enan anthropo den milise gia olo ton olimpiako opws ekane o kokkalis gia ton panathinaiko...min paizeis me tis lekseis....

duskolo tournoua me tis uperdunameis tou livanou kai tis neas zilandias..

tespa thelo na pistevo oti tha pame kala arkei na apofugoume tora ton proto omilo....

oso gia ton titlo tou antikeimenikoterou vazelou sto forum oute me noiazei oute ton exo anagki ton titlo...ase tis xazomares....

http://www.superbasket.gr/kavalieratos/?p=45
oso gia ton kavalierato gia na katalaveis diavase auto

min diavaseis gia ton gauro gia ton vazelo i ton panionio diavase tin apopsi tou gia tin kleisti ligka tis euroligka..gia to megalutero egklima pou paei na ginei sto basket diavase apopsi o airetikos...mi xe...w

mixalisnaf
20-07-08, 20:18
Παιδια εχασα τον χτεσινο αγωνα...υπαρχει κανενα link να το κατεβασω?

luciferakos
20-07-08, 21:44
aggele den me apasxolei an se epeisa...theoro ton giannaki ton katallilo proponitigia auti tin omada..sou eipa oti oi epiloges tou einai kales..stin periptosi tou pelekanou itan proklitikos...TELOS.....fanike kai sto proolumpiako allwste
Στην επιλογή του Πελεκάνου έκανε πολύ καλά. Και επειδή όλοι κρίνονται και επί του αποτελέσματος, έλα εσύ να μου πεις μετά την Ολυμπιάδα, αν αποτύχει η εθνική, πως φταίει ο Γιαννάκης που πήρε τον Πελεκάνο και όχι τον Περπέρογλου :p
Το πρόβλημά σας δεν είναι ο Γιαννάκης ως προπονητής της Εθνικής, το πρόβλημά σας είναι ο Γιαννάκης ως προπονητής του Ολυμπιακού... και οι αντιδράσεις σας απλά θυμίζουν τα χανούμια όταν ο Κόκαλης έκλεισε τον Μπάγεβιτς για τον Ολυμπιακό. Ποιά είναι η διαφορά; Ο Ντούσαν ήταν προπονητής της ΑΕΚ, ο Γιαννάκης ΔΕΝ ΗΤΑΝ προπονητής του Παναθηναϊκού και ήταν λύση για τον Ολυμπιακό! ;)
ΞΕΠΕΡΑΣΤΕ ΤΟ!

den einai prokliseis aggele einai karagkiozilikia...... sto kato kato o thanasakis exei tin magkia na milaei sta isa kai gia enan anthropo den milise gia olo ton olimpiako opws ekane o kokkalis gia ton panathinaiko...min paizeis me tis lekseis....
Καλά αυτό κι αν είναι ανέκδοτο! Μίλησε για όλο τον Παναθηναϊκό περίπου με τον τρόπο που στελέχη μιας εταιρείας κατηγορούν ή προσπαθούν να μειώσουν την αντίπαλη εταιρεία! Άστοχη κίνηση του Κόκαλη μπορείς να την πεις... όχι καραγκιοζιλίκι όμως! ;)

duskolo tournoua me tis uperdunameis tou livanou kai tis neas zilandias..
Α μάλιστα... τώρα ήταν εύκολο το τουρνουά... Καλά μιλάμε είσαι απίθανος!
1980: Η ομάδα του Γκάλη χάνει από τις υπερδυνάμεις Σουηδία και Τσεχοσλοβακία.
1992: Αποκλείεσε από μια άλλη μπασκετική υπερδύναμη εκείνης της εποχής την Γερμανία, η οποία προ Νοβίτσκι μπασκετικά, απλά δεν υπήρχε.
Σου γράφω έτσι τρεις πολύ πιο σημαντικές ομάδες από τον Λίβανο και την Ν.Ζηλανδία (την Βραζιλία και το Πουέρτο Ρίκο που πάντα σε κόντραραν και τους έπαιξες στο -20 απλά τα ξεπερνάς Μιχάλη μου... εύγε :) )

tespa thelo na pistevo oti tha pame kala arkei na apofugoume tora ton proto omilo....
Εγώ θέλω να πιστεύω ότι παίζουμε για μετάλλιο... μαζί με ΗΠΑ, Ισπανία και Αργεντινή.

oso gia ton titlo tou antikeimenikoterou vazelou sto forum oute me noiazei oute ton exo anagki ton titlo...ase tis xazomares....

http://www.superbasket.gr/kavalieratos/?p=45
oso gia ton kavalierato gia na katalaveis diavase auto

min diavaseis gia ton gauro gia ton vazelo i ton panionio diavase tin apopsi tou gia tin kleisti ligka tis euroligka..gia to megalutero egklima pou paei na ginei sto basket diavase apopsi o airetikos...mi xe...w
Πάντως μεταξύ μας... και χωρίς να έχω διαβάσει το άθρο του, κι εγώ συμφωνώ με αυτό που ονομάζεις έγκλημα κατά του basket. Από την στιγμή που το NBA σαν μια καλή επιχείρηση που είναι, ψάχνει τρόπους αύξησης των εσόδων του, η επέκτασή του σε μια αγορά είναι μια υπέροχη λύση. Και μια τέτοια αγορά μπορεί κάλλιστα να είναι ένα ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ NBA. Και εκεί που έχεις Ανατολή και Δύση, να αποκτήσεις, σε κάποια χρόνια και EUROPE ;)
Όσο για τα εθνικά πρωταθλήματα και τα ταλέντα του είδους... κάλλιστα η Α1 θα μπορούσε χωρίς Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό να αποτελέσει ένα NCAA ;)

P.S Όταν το 1989 μπήκε στην Ελλάδα το δίλλημα κοινωνικό κράτος ή νεοφιλελευθερισμός επιλέξαμε το δεύτερο. Σήμερα που βλέπουμε τα αποτελέσματα σε όλους τους τομείς, γιατί μας πιάνει ο πόνος Μιχάλη μου;;; Να γιατί λέω ότι για τον Κόκκαλη ο Παναθηναϊκός είναι η ανταγωνίστρια εταιρεία... και απορώ που ακόμα μου μιλάτε για συναισθηματισμούς, για το τι είναι ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός και οι άλλες "ιδέες". Ιδέες πλέον ΓΙΟΚ! ΚΑΠΟΥΤ! ΝΑΝΤΑ!
Και μην το συνεχίσουμε, γιατί δεν θέλω να πολιτικολογήσω άλλο! ;)

luciferakos
20-07-08, 21:53
Γιαννάκης: "Κερδίσαμε φίλους"

εχασες ομως πολλους οπαδους

Τί εννοείς;;; Ποιούς οπαδούς έχασε;;;
Εσύ δηλαδή στο Ολυμπιακό Τουρνουά του Πεκίνου δεν θα είσαι οπαδός της Εθνικής;

luciferakos
20-07-08, 22:00
Εγω ηξερα οτι μια ομαδα δεν ειναι μια απλη Α.Ε. και αυτο φαινεται απο τις υπογραφες η και τα avatars των περισσοτερων του sport section. Αρα οταν λεμε ΑΕΚ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΠΑΝΑΘΗΝΑϊΚΟΣ, κλπ. εννοουμε ολοκληρο το κοινωνικο συνολο της καθε ομαδας. Επισης οταν λεει ο Σωκο οτι Παναθηναϊκοι ειναι κοτες εννοει το συνολο του Παναθηναϊκου. Απο τους διοικουντες μεχρι και τον απλο οπαδο που βλεπει απλωτος στον καναπε το ματς της Κυριακης. Αρα οχι μονο προσβαλλει καποιο ατομο, αλλα αντιθετως προσβαλλει ενα ολοκληρο κοινωνικο συνολο. Εαν αυτο δεν ειναι καραγκιοζιλικι τοτε τι ειναι; Η μηπως ο Σωκο εχει εξασφαλησει το αλαθητο εφ' ορου ζωης; Στο θεμα του "Θανασακη μας", οπως λες εσυ, ειναι φυσιολογικο οταν ο Γιαννακης ερμηνευει Αντιγονη, προσπαθωντας να δειξει οτι δηθεν αδικειται, να αγανακτουν οι οπαδοι. Ο Παναθηναϊκος ποιο δικαιωμα εδωσε στον ηγετη-προτυπο σου να μας αποκαλει ετσι οπως μας αποκαλει; Το θεμα δεν το μεταφερω σε προσωπικο επιπεδο αλλα μαθε να αποδοκιμαζεις και οχι μονο να αποδεχεσαι ετσι τις λαλακιες του Σωκο.
Στέργιε κατ'αρχάς ποιός σου είπε ότι αποδέχομαι τις μαλακίες του Σωκ;;; Απλά κάποτε θα πρέπει να καταλάβουμε πως δεν είμαστε στη δεκαετία του 60 ή του 80, που έβαζες την φανέλλα και πήγαινες στο γήπεδο να δεις την ομάδα, που ταυτίζεται με 5-10 ιδανικά και σε εκφράζει.
Ο Παναθηναϊκός, ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ, όλες οι ομάδες πλέον είναι επιχειρήσεις. Συντάσουν ισολογισμούς, ιδρύουν θυγατρικές... και στοχεύουν που;;; Σε πελάτες! Ο οπαδός λοιπόν... εσύ, εγώ, ο οποιοσδήποτε από εμάς, πέραν του τι πιστεύει για την ομάδα του, αγνά και με τα avatars και με ότι θέλεις, είναι απλά ένας πελάτης, που θα αγοράσει εισιτήριο, περιοδικό, official products της ΠΑΕ και πάει λέγοντας.
Ο Κόκκαλης λοιπόν μιλώντας για κότες και πελάτες δεν ήθελε να απαξιώσει τους οπαδούς του βάζελου, αλλά το προϊόν που η ΠΑΕ Παναθηναϊκός, κοιτάει να πουλήσει.
Αν συμφωνώ με εκείνη του την κίνηση (που ακόμα και για τριφφυλοφόρες πένες ήταν μεγαλειώδης και έδωσε πρωτάθλημα στον Ολυμπιακό) ; Όχι. Διαφωνώ. Αλλά δεν είναι καραγκιοζιλίκι. Καραγκιοζιλίκι είναι να πάρει το μικρόφωνο εν ώρα αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη και να ακούσεις το απίθανο "ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΤΕΝ ΧΑΣΕ... είναι ένας &^%&^$%&^$% και τίποτα παραπάνω... ασχοληθείτε με την ομάδα μας."ή το απίθανο "φίλαθλοι κάντε υπομονή 5mins ακόμα... παίρνουμε το πρωτάθλημα" (μετά μπείτε στο γήπεδο και σπάστε τους στο ξύλο)... αυτά είναι καραγκιοζιλίκια Στέργιο μου.
Άλλο μία ατάκα με την οποία συμφωνείς ή διαφωνείς και άλλο το καραγκιοζιλίκι!

than_letta
20-07-08, 22:14
Τί εννοείς;;; Ποιούς οπαδούς έχασε;;;
Εσύ δηλαδή στο Ολυμπιακό Τουρνουά του Πεκίνου δεν θα είσαι οπαδός της Εθνικής;

ειναι μια ιστορια που την εχω ξαναπει.
μιλαμε για αθλητισμο και οχι για πολεμο.
το να υποστηριζω η οχι μια ομαδα εστω εθνικη δεν σημαινει οτι ειμαι η οχι ανθελληνας.
για την ομαδα τπυ ποδοσφαιρου εχω δηλωσει οτι δεν ειμαι καν φιλαθλος της.
ειμαι με την γερμανια.
για το μπασκετ αυτη την ομαδα την αγαπουσα γιατι απο μικρος που ημουν μου εβγαζε ενα συναισθημα:group:
οσο ομως μενει ο προπονητης που δηλωνοντας αισθηματιας εβαλε τα λεφτα πανω απο ολα δεν μπορω να το δεχτω.
και το ξαναλεω δεν με ενδιαφερει που πηγε στον γαυρο πολυ καλα εκανε αφου τα λεφτα ειναι πολλα.
αν ομως ειναι μαγκας και αισθηματιας δε μπορει να ειναι προπονητης και στην εθνικη,
γιατι με προσχημα την εθνικη θα μπορει να πιεζει καταστασεις ;) και αυτο ειναι ανφερ.
οποτε για την ολυμπιαδα θα χαρω δεν θα τρελαθω.
παντως αν γινει ποτε πολεμος να ξερεις θα πολεμησω στην πρωτη γραμμη
εκτος αν προλαβω να μπω στο πλοιο για ιταλια:tease:

than_letta
20-07-08, 22:17
Στέργιε κατ'αρχάς ποιός σου είπε ότι αποδέχομαι τις μαλακίες του Σωκ;;; Απλά κάποτε θα πρέπει να καταλάβουμε πως δεν είμαστε στη δεκαετία του 60 ή του 80, που έβαζες την φανέλλα και πήγαινες στο γήπεδο να δεις την ομάδα, που ταυτίζεται με 5-10 ιδανικά και σε εκφράζει.
Ο Παναθηναϊκός, ο Ολυμπιακός, η ΑΕΚ, όλες οι ομάδες πλέον είναι επιχειρήσεις. Συντάσουν ισολογισμούς, ιδρύουν θυγατρικές... και στοχεύουν που;;; Σε πελάτες! Ο οπαδός λοιπόν... εσύ, εγώ, ο οποιοσδήποτε από εμάς, πέραν του τι πιστεύει για την ομάδα του, αγνά και με τα avatars και με ότι θέλεις, είναι απλά ένας πελάτης, που θα αγοράσει εισιτήριο, περιοδικό, official products της ΠΑΕ και πάει λέγοντας.
Ο Κόκκαλης λοιπόν μιλώντας για κότες και πελάτες δεν ήθελε να απαξιώσει τους οπαδούς του βάζελου, αλλά το προϊόν που η ΠΑΕ Παναθηναϊκός, κοιτάει να πουλήσει.
Αν συμφωνώ με εκείνη του την κίνηση (που ακόμα και για τριφφυλοφόρες πένες ήταν μεγαλειώδης και έδωσε πρωτάθλημα στον Ολυμπιακό) ; Όχι. Διαφωνώ. Αλλά δεν είναι καραγκιοζιλίκι. Καραγκιοζιλίκι είναι να πάρει το μικρόφωνο εν ώρα αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο Καραϊσκάκη και να ακούσεις το απίθανο "ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΜΗΝ ΔΙΝΕΤΕ ΣΗΜΑΣΙΑ ΣΤΟΝ ΤΕΝ ΧΑΣΕ... είναι ένας &^%&^$%&^$% και τίποτα παραπάνω... ασχοληθείτε με την ομάδα μας."ή το απίθανο "φίλαθλοι κάντε υπομονή 5mins ακόμα... παίρνουμε το πρωτάθλημα" (μετά μπείτε στο γήπεδο και σπάστε τους στο ξύλο)... αυτά είναι καραγκιοζιλίκια Στέργιο μου.
Άλλο μία ατάκα με την οποία συμφωνείς ή διαφωνείς και άλλο το καραγκιοζιλίκι!

ενω το να φορανε μπλουζες που να γραφουν
καλυτερα νεκρος παρα ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ τι ειναι?

MISTA81
20-07-08, 23:08
Στην επιλογή του Πελεκάνου έκανε πολύ καλά. Και επειδή όλοι κρίνονται και επί του αποτελέσματος, έλα εσύ να μου πεις μετά την Ολυμπιάδα, αν αποτύχει η εθνική, πως φταίει ο Γιαννάκης που πήρε τον Πελεκάνο και όχι τον Περπέρογλου :p
Το πρόβλημά σας δεν είναι ο Γιαννάκης ως προπονητής της Εθνικής, το πρόβλημά σας είναι ο Γιαννάκης ως προπονητής του Ολυμπιακού... και οι αντιδράσεις σας απλά θυμίζουν τα χανούμια όταν ο Κόκαλης έκλεισε τον Μπάγεβιτς για τον Ολυμπιακό. Ποιά είναι η διαφορά; Ο Ντούσαν ήταν προπονητής της ΑΕΚ, ο Γιαννάκης ΔΕΝ ΗΤΑΝ προπονητής του Παναθηναϊκού και ήταν λύση για τον Ολυμπιακό! ;)
ΞΕΠΕΡΑΣΤΕ ΤΟ!

Καλά αυτό κι αν είναι ανέκδοτο! Μίλησε για όλο τον Παναθηναϊκό περίπου με τον τρόπο που στελέχη μιας εταιρείας κατηγορούν ή προσπαθούν να μειώσουν την αντίπαλη εταιρεία! Άστοχη κίνηση του Κόκαλη μπορείς να την πεις... όχι καραγκιοζιλίκι όμως! ;)

Α μάλιστα... τώρα ήταν εύκολο το τουρνουά... Καλά μιλάμε είσαι απίθανος!
1980: Η ομάδα του Γκάλη χάνει από τις υπερδυνάμεις Σουηδία και Τσεχοσλοβακία.
1992: Αποκλείεσε από μια άλλη μπασκετική υπερδύναμη εκείνης της εποχής την Γερμανία, η οποία προ Νοβίτσκι μπασκετικά, απλά δεν υπήρχε.
Σου γράφω έτσι τρεις πολύ πιο σημαντικές ομάδες από τον Λίβανο και την Ν.Ζηλανδία (την Βραζιλία και το Πουέρτο Ρίκο που πάντα σε κόντραραν και τους έπαιξες στο -20 απλά τα ξεπερνάς Μιχάλη μου... εύγε :) )

Εγώ θέλω να πιστεύω ότι παίζουμε για μετάλλιο... μαζί με ΗΠΑ, Ισπανία και Αργεντινή.

Πάντως μεταξύ μας... και χωρίς να έχω διαβάσει το άθρο του, κι εγώ συμφωνώ με αυτό που ονομάζεις έγκλημα κατά του basket. Από την στιγμή που το NBA σαν μια καλή επιχείρηση που είναι, ψάχνει τρόπους αύξησης των εσόδων του, η επέκτασή του σε μια αγορά είναι μια υπέροχη λύση. Και μια τέτοια αγορά μπορεί κάλλιστα να είναι ένα ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ NBA. Και εκεί που έχεις Ανατολή και Δύση, να αποκτήσεις, σε κάποια χρόνια και EUROPE ;)
Όσο για τα εθνικά πρωταθλήματα και τα ταλέντα του είδους... κάλλιστα η Α1 θα μπορούσε χωρίς Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό να αποτελέσει ένα NCAA ;)

P.S Όταν το 1989 μπήκε στην Ελλάδα το δίλλημα κοινωνικό κράτος ή νεοφιλελευθερισμός επιλέξαμε το δεύτερο. Σήμερα που βλέπουμε τα αποτελέσματα σε όλους τους τομείς, γιατί μας πιάνει ο πόνος Μιχάλη μου;;; Να γιατί λέω ότι για τον Κόκκαλη ο Παναθηναϊκός είναι η ανταγωνίστρια εταιρεία... και απορώ που ακόμα μου μιλάτε για συναισθηματισμούς, για το τι είναι ο Παναθηναϊκός και ο Ολυμπιακός και οι άλλες "ιδέες". Ιδέες πλέον ΓΙΟΚ! ΚΑΠΟΥΤ! ΝΑΝΤΑ!
Και μην το συνεχίσουμε, γιατί δεν θέλω να πολιτικολογήσω άλλο! ;)

1.aggele stamatiste eseis oi gauroi na vlepete fantasmata...oti o gianakis i einai provlimaepeidi einai tou olimpiakou kai tetoia...gia ton pelekano sou to leo kathara agonistika.....esu o idios paradextikes oti den tha ton epairnes stin ethniki..tora pos les kala ekane?
kai sou ksanaleo gia tin ethniki o kaliteros auti ti stigmi einai o gianakis eite mas aresei eite oxi...

2. ase mas re aggele...ase mas tora katigorise ton panathinaiko olokliro kai to les astoxi kinisi.....ela se parakalo....kai emeis me auti ti logiki astoxi kinisi einai....kai astoxi kinisi na vgalei kai to sakaki san allos ioannidis o gianakis ston agwna ekeino....ela twra

3.allo to 1980 kai allo to 2008...i omada tou 80 itan misi kai to talento asta na pane kai o galis den eimai sigouros oti eixe paiksei...

1992. i germania me ntentl srempf kai tn omada pou ena xrono argotera egine protathlitria eurwpis....

2008 vrazilia xoris 3nbaer protoklasatous varexao barbosa nene...
puerto rico pesmeni dunami kai me traumatia ton kalitero paikti ton arogio...

EYGE AGGELE EUGE..oxi paliofousta pou den tha sou gurnaga to euge :tease::p alla auta pou sou leo poio pano einai alitheia....
opws alitheia einai oti paizoume poli wraio basket alla gia metalio diatiro epifulakseis oso den exoume souter klasiko...arkei na kerdiosume tin tatana tin ispania kai 10 augoustou pou tha eimai idi madriti tha vgo na panigiriso ekei...:p

to arthro tou kavalieratou aggele einai tragiko...afenos apokleiei to oneiro se alli omada na paiksei euroligka.....
kai auto pou les esu sumfono enmerei tha ginotan ncca i a1 alla re aggele ellinas paiktis kaka ta psemata auti ti stigmi kanei ena vima parapano mono me pao-osfp i eksoteriko.....

alla diavase na deis ti grafei einai apisteutos...akou prepei na paizei o panathinaikos kai o olimpiakos sunexeia euroligka me auti ti logiki re file napaizei kai i vareze stin italia pou epese a2 fetos.

sto deutero omilo pigame telika stin olimpiada ante na doume....apisteuto tournoua gia mena file 6 omades

ameriki,argentini,ispania,ellada,lithouania,rwssia.....eidika tin lithouania tin exo gia megala pragmata....

pantos xoris lazo ntikoudi kakiouzi eimaste ena klik pio pano se taxutita kai talento...allakse stil i omada trexei sto gipedo kai den pame paliaka kolo kolo mexri to kalathi kai se set paixnidi

Glyfada7
21-07-08, 00:22
Την κληρωση θα τη σχολιασουμε η μπα?

laugher
21-07-08, 00:29
exoume sovarotera pramata na poume, giati den pire to perperoglou? Giati einai akoma proponitis tis ethnikis kai PIEZEI KATASTASEI(wtf? :p)? Poso sovaros einai o Kavalieratos? Theloume symvolaia stin euroleague? kai alla tetoia

Glyfada7
21-07-08, 00:34
Ε ναι τελειωνετε ομως σε καποια φαση να μεινει (αν γινεται ετσι..) λιγουλακι χρονος και για μας τους δυσμοιρους.. δηλαδη θα γινει το τζαμπολ του Ελλαδα-Χισπανια και δε θα εχουμε προλαβει να σχολιασουμε τη ντριμ τιμ # σ6, τον Ντιρκ που θελει συμπαιχτη του τον αρσεν λουπεν και τον Γιαο που μολις ακουσε την κληρωση αισθανθηκε λιγο ελαφρυς..

luciferakos
21-07-08, 06:58
Α εγώ δεν έχω να πω τίποτα άλλο... είμαι Εθνική Ελλάδος.... ειδικά τώρα που πάει ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ με προπονητή γαύρο και έξι παίκτες από την ομάδα :tease:

luciferakos
21-07-08, 07:00
αν ομως ειναι μαγκας και αισθηματιας δε μπορει να ειναι προπονητης και στην εθνικη,
γιατι με προσχημα την εθνικη θα μπορει να πιεζει καταστασεις ;) και αυτο ειναι ανφερ.
οποτε για την ολυμπιαδα θα χαρω δεν θα τρελαθω.
παντως αν γινει ποτε πολεμος να ξερεις θα πολεμησω στην πρωτη γραμμη
εκτος αν προλαβω να μπω στο πλοιο για ιταλια:tease:
Να πιέζει καταστάσεις;;; :unsure:
Dont worry... μετά την Ολυμπιάδα θα ασχοληθεί μόνο με τον Ολυμπιακό! ;)
Όσο για πόλεμο... και αν σου βάλουν διοικητή τον Γιαννάκη;; Πάλι θα πολεμήσεις;;; :rofl: :tease:

MISTA81
21-07-08, 08:45
Την κληρωση θα τη σχολιασουμε η μπα?

kalos o deuteros omilos paleuoume me ispania gia deuteri thesi an kai exo tin entiposi oti tha itan kalo na pesoume ston proto omilo giati sta xiasti tha eixame pio eukolo antipalo.....o allos omilos einai karmaniola...exei mesa argentini lithouania,rwssia,kroatia, kapoia apo autes tha vroume mprosta mas...isos na einai kalitero na vroume eurwpaiki omada....

MISTA81
21-07-08, 08:46
Ε ναι τελειωνετε ομως σε καποια φαση να μεινει (αν γινεται ετσι..) λιγουλακι χρονος και για μας τους δυσμοιρους.. δηλαδη θα γινει το τζαμπολ του Ελλαδα-Χισπανια και δε θα εχουμε προλαβει να σχολιασουμε τη ντριμ τιμ # σ6, τον Ντιρκ που θελει συμπαιχτη του τον αρσεν λουπεν και τον Γιαο που μολις ακουσε την κληρωση αισθανθηκε λιγο ελαφρυς..

ego tha mai sti madriti kataskopos tha piaso thesi stin plateia cibeles ekei pou panigirizoune oi ispanoi kai tha kano show:p :D

Stesta
21-07-08, 09:39
Ase mas re Aggele :yawn:.... mpla mpla mpla Thanasakis mpla mpla mpla Giannakis mpla mpla mpla Kokkalis :yawn:

Variesai kai mpaineis mono k mono gia na "kontaroxtyph8eis" me to Mixali se 8emata basket....

p.s.
Mipws itan Sovares oi omades pou pai3ame sto pro-olympiako tournoua???? :huh:

p.s.2
Siga to Sovaro rekor tou Giannaki..... Perase to pro-olympiako tournoua. Siga ti ekane. Giati to anafereis???

Glyfada7
21-07-08, 11:41
kalos o deuteros omilos paleuoume me ispania gia deuteri thesi an kai exo tin entiposi oti tha itan kalo na pesoume ston proto omilo giati sta xiasti tha eixame pio eukolo antipalo.....o allos omilos einai karmaniola...exei mesa argentini lithouania,rwssia,kroatia, kapoia apo autes tha vroume mprosta mas...isos na einai kalitero na vroume eurwpaiki omada....

Θελω οσο τιποτα νικη κοντρα στους Ισπανους.. Πιστευω τις υπολοιπες στην καλη μας μερα τις εχουμε.. Εκτος απο τους αμερικανους που κατεβαινουν καυλωμενοι και προβλεπω μεγαλη να τον τρωμε.

doudis
21-07-08, 11:42
ακομα με τον βλακα ασχολειστε ρε συντεκνοι ?

ημαρτον κι ολας δηλαδη που λεει κι ο λακαμας

bokos
21-07-08, 13:02
Ας αφησουμε τους βλακες κι ας ασχοληθουμε με εναν κουφο

Κουφός: "Θέλω να παίξω στο Πεκίνο"

Στη διάθεση της Εθνικής ομάδας τέθηκε ο Κώστας Κουφός, όπως δήλωσε σε εφημερίδα του Σολτ Λέικ. Ο άσος των Τζαζ τόνισε ότι αν προκύψει... θέση είναι διατεθειμένος να πάρει μέρος στους Ολυμπιακούς Αγώνες. Σε διαφορετική περίπτωση θα έρθει στην Ελλάδα για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων.

Το τελευταίο θα γίνει στη Ρίγα της Λετονίας και θα ξεκινήσει την πρώτη βδομάδα του Αυγούστου.

"Τώρα που η ελληνική εθνική ομάδα προκρίθηκε είνια ερώτημα για το αν θα κάνει παρέα στους διεθνεις Κάρλος Μπούζερ και Ντερόν Ουίλιαμς στο Πεκίνο.

Ο Κουφός βρίσκεται στο ελληνικό ρόστερ, αλλά αρνήθηκε να αποκαλύψει την κατάσταση του όταν ρωτήθηκε" αναφέρει το κείμενο.

Ο ιδιος από την άλλη υπογραμμίζει: "Αν προκύψει κάτι θα παίξω. Αλλιώς θα πάρω μέρος στο τουρνουά των U-21".

Στο μεταξύ ο Κουφός μετά το μέτριο ξεκίνημα του στο summer league της Γιούτα παρουσιάστηκε πολύ πιο έτοιμος στο δεύτερο του παιχνίδι.

Ο 19χρονος σέντερ είχε 12 πόντους (3/11 σουτ, 6/6 βολές), 10 ριμπάουντ και μια ασίστ σε 21 λεπτά συμμετοχής.

Οι "Μορμόνοι", πάντως, ηττήθηκαν από τους Χοκς με 72-63 στη δεύτερη ημέρα του "Rocky Mountain Revue".

"Ο Φεζένκο κι ο Κώστας πάλεψαν σήμερα. Έδειξαν πολλά" τόνισε ο Σκοτ Λέιντεν, βοηθός του Τζέρι Σλόαν.

MISTA81
21-07-08, 13:13
Θελω οσο τιποτα νικη κοντρα στους Ισπανους.. Πιστευω τις υπολοιπες στην καλη μας μερα τις εχουμε.. Εκτος απο τους αμερικανους που κατεβαινουν καυλωμενοι και προβλεπω μεγαλη να τον τρωμε.

oi amerikanoi provlepetai na dosoun megali ps...i se olous.....

luciferakos
21-07-08, 18:09
Ase mas re Aggele :yawn:.... mpla mpla mpla Thanasakis mpla mpla mpla Giannakis mpla mpla mpla Kokkalis :yawn:
:yawn:

Variesai kai mpaineis mono k mono gia na "kontaroxtyph8eis" me to Mixali se 8emata basket....
Ναι ναι έχεις δίκιο... δεν βλέπεις τι συχνά που μπαίνω;;; :p

p.s.
Mipws itan Sovares oi omades pou pai3ame sto pro-olympiako tournoua???? :huh:
Το Πουέρτο Ρίκο και οι Βραζιλία είναι μικρές ομάδες ε;;; :p

p.s.2
Siga to Sovaro rekor tou Giannaki..... Perase to pro-olympiako tournoua. Siga ti ekane. Giati to anafereis???
Γιατί πολύ απλά... σοβαρά ή όχι... είναι ο πρώτος προπονητής της Εθνικής Ελλάδος που περνάει το Προολυμπιακό. Αφού είναι μικρή υπόθεση, γιατί όλοι οι άλλοι ΔΕΝ;

P.S Δεν έχω καμία διάθεση να κονταροχτυπηθώ με κανέναν... μάλλον εσείς έχετε μια διάθεση να κάνετε ένα ομαδικό ΝΤΟΥ σε όσα λέγονται και δεν σας αρέσουν. Όσο για τον Θανασάκη... (μιας και το ανέφερες) είναι καραγκιοζάκος. Όσο για τον Γιαννάκη, είναι το basket στην Ελλάδα εδώ και χρόνια... όπως ο Σιγάλας είχε πει ως παίκτης του Ολυμπιακού, για τον Γιαννάκη ως παίχτη του Παναθηναϊκού.... ποιός έχει κόμπλεξ άραγε; Όσο για τον Κόκκαλη απλά είσαι off topic.

P.S(2) Δείγμα αντικειμενικότητας ο Στέφανος που μας ασκεί και κριτική! Άσε μας ρε Στέφανε μεσημεριάτικα! :p

Glyfada7
21-07-08, 19:52
oi amerikanoi provlepetai na dosoun megali ps...i se olous.....

Α καλα εισαι.. και το κακο ειναι οτι παιζει να τους βρουμε μπροστα μας και στον ημιτελικο..

luciferakos
22-07-08, 00:00
Α καλα εισαι.. και το κακο ειναι οτι παιζει να τους βρουμε μπροστα μας και στον ημιτελικο..
Θα τους έχουμε "γευτεί" πολύ πιο πριν :p

laugher
22-07-08, 00:02
siga ta paixtakia re, tha tous kseskisei o pelekanos :p

Glyfada7
22-07-08, 00:03
Ο Πελεκανος τι θεση παιζει? 3 ε? Ε σιγα τι εχουνε, μονο Λεμπρον και Καρμελο, αυτος ο Ρεντ θα παρει ον περισσοτερο χρονο! :p

laugher
22-07-08, 01:05
na vlepeis? kai propersy tou eixane aytous kai siga ti kanane :p

Glyfada7
22-07-08, 01:42
Ε ναι μωρε σιγα.. τι κι'αν ηταν μονο 22 τοτε? Τι κι'αν εχουν παιξει και τελικους ΝΒΑ απο τοτε? Αφου θελει απο μια μπαλα ο καθενας τους και το αθλημα παιζεται με μια μονο.. τους εχουμε!

ScArY_
22-07-08, 11:13
Τους Ισπανούς θα τους νικήσουμε. Έχουμε την καλύτερη ομάδα μέχρι στιγμής. Δεν είναι τυχαίες οι 25άρες που έφαγαν όλοι... Ειδικά οι Βραζιλιάνοι που έχουν και καλή ομάδα αν και έλλειπαν ορισμένοι NBAers.

than_letta
22-07-08, 15:21
Να πιέζει καταστάσεις;;; :unsure:
Dont worry... μετά την Ολυμπιάδα θα ασχοληθεί μόνο με τον Ολυμπιακό! ;)
Όσο για πόλεμο... και αν σου βάλουν διοικητή τον Γιαννάκη;; Πάλι θα πολεμήσεις;;; :rofl: :tease:

ναι θα πολεμησω εκτος αν ειναι διοικητης στον ελληνικο στρατο αλλα ταυτοχρονα και στο νατο ;)

luciferakos
22-07-08, 23:11
ναι θα πολεμησω εκτος αν ειναι διοικητης στον ελληνικο στρατο αλλα ταυτοχρονα και στο νατο ;)
Καλά για το ΝΑΤΟ δεν θα πολεμούσα εγώ ούτως ή άλλως ακόμα και να ταν διοικητής ο Κόκκαλης :p

luciferakos
22-07-08, 23:12
Τους Ισπανούς θα τους νικήσουμε. Έχουμε την καλύτερη ομάδα μέχρι στιγμής. Δεν είναι τυχαίες οι 25άρες που έφαγαν όλοι... Ειδικά οι Βραζιλιάνοι που έχουν και καλή ομάδα αν και έλλειπαν ορισμένοι NBAers.
Καλά... ούτε οι Ισπανοί είναι Πουέρτο Ρίκο, ούτε οι Αμερικάνοι Βραζιλία... μην τρελλαθούμε τελείως. Στον όμιλο παίζει να βγούμε από πρώτοι (πολύ δύσκολα) έως τρίτοι (χαλαρά)... από κει και μετά... βλέπουμε :)

P.S. Λέτε να αφήσει έξω Πελεκάνο και να πάρει Κουφό;;; Ο Κουφός θέλει πάντως λέει τώρα :D

Glyfada7
22-07-08, 23:49
Αν ηταν αλλος ισως ναι, ο Γιαννακης δεν νομιζω, και καλα θα κανει αν θες τη γνωμη μου.
Πρωτοι στον ομιλο?! Πως?! Η δευτερη θεση ειναι ταβανι πιστευω..

Stesta
23-07-08, 10:46
TSAPOU STHN ISPANIA 8ELW MONO kai na termatisoume estw k mia 8esh pio panw apo tous klapses

MISTA81
23-07-08, 11:28

oli i omada eleipe....afiste ta paramuthia paidia..deneinai omades autes pou paiksame sto prolumpiako to puero rico den einai to puero rico tou parelthontos ai vrazilia einai misi...gia na min 2/3 apwn...apla tothetiko einai oti me tin omada pou exoume tora exoume ta exegua gia grigoro basket...epitelous ta 4-5 mas feugoun ston aifnidiasmo kai den pame ta zwa mou arga

MISTA81
23-07-08, 11:30
Καλά... ούτε οι Ισπανοί είναι Πουέρτο Ρίκο, ούτε οι Αμερικάνοι Βραζιλία... μην τρελλαθούμε τελείως. Στον όμιλο παίζει να βγούμε από πρώτοι (πολύ δύσκολα) έως τρίτοι (χαλαρά)... από κει και μετά... βλέπουμε :)

P.S. Λέτε να αφήσει έξω Πελεκάνο και να πάρει Κουφό;;; Ο Κουφός θέλει πάντως λέει τώρα :D

an to kanei auto exei xasei to paixnidi o giannakis....oi 12 pou pire kaloi kakoi stravoi einai autoi pou prepei na einai.....kai epeidi i ethniki sto basket panta itan omada sta duskola kai sta eukola me eksairesi tin epoxi ioannidi stin souidi apou tin sixtirizoune oloi oi paiktes ...ego thelo pelekano kai oxi koufo....

min ksexnate ena zitima me ioannidi itankai auto..pou eixe ton tsakalidi na koimatai sto saloni kai oi alloi na kanoune vari....

Stesta
23-07-08, 11:42
O Koufos na paei sti Newn mipws paroume kana metaliaki 3ana ;)

luciferakos
23-07-08, 17:42
O Koufos na paei sti Newn mipws paroume kana metaliaki 3ana ;)
Ο Κουφός να πάει σε έναν καλό ΩΡΛ να βρει την υγειά του!! :tease:

MISTA81
23-07-08, 17:45
ton glossofagate ton koufo kai xtupise oxi sovara eutuxws oxi gia agwna oute gia mpania den ton afinoune apo tous jazz na erthei.....

Stesta
24-07-08, 10:49
Ο Κουφός να πάει σε έναν καλό ΩΡΛ να βρει την υγειά του!! :tease:

ton glossofagate ton koufo kai xtupise oxi sovara eutuxws oxi gia agwna oute gia mpania den ton afinoune apo tous jazz na erthei.....

Vrwmostomos gayros paidi mou ti perimeneis :no:

luciferakos
26-07-08, 06:13
Vrwmostomos gayros paidi mou ti perimeneis :no:
Με βάζεις σε πειρασμό μετά τους Ολυμπιακούς, να αρχίσω τις ευχές... :p

Glyfada7
26-07-08, 13:20
Δειτε λιγο τι κανανε οι αμερικανοι εχθες..

http://www.sport-fm.gr/article/139827

MISTA81
26-07-08, 14:33
ela more ton kanada siga:p

enstasi o bouzer einai apo puerto rico :D

Glyfada7
26-07-08, 15:02
Ναι μωρε ποιος Καναδας?! Αλλα κι'εμεις με καφενεια καναμε τα παρτυ!
Και χωρις Λεμπρον ε? Βαλανε Ρεντ και εβαλε 20 ποντακια!

giannis thes
28-07-08, 12:28
εχουμε πολυ καλη ομαδα αυτο που χρειαζεται για να γινει 1η στον κοσμο ειναι ο κουφος κατα την ταπεινη μου γνωμη

Stesta
29-07-08, 18:56
«Όχι άλλο... τσίρκο από την Ισπανία!»
Η Αργεντινή συνεχίζει την προετοιμασία της εν όψει των Ολυμπιακών Αγώνων του Πεκίνου, έχοντας ήδη δώσει τρία δυνατά φιλικά με Ισπανία (δις) και Λιθουνία, έστω κι αν δεν στέφθηκαν από επιτυχία. Ο Αντρές Νοτσιόνι, ωστόσο, έχει δικαιολογία για τις δύο ήττες από τους «φούριας ρόχας» και δεν είναι άλλη από το... τσίρκο που κάνουν!

Στην αρχή η Αργεντινή είχε να ανησυχεί για την παρουσία ή όχι του Μανού Τζινόμπιλι στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου. Πλέον, έχει να ανησυχεί για την εικόνα που έχει παρουσιάσει στα τελευταία της φιλικά επί ισπανικού εδάφους, όπου έχει υποστεί δύο ήττες από τους «οικοδεσπότες» και άλλη μία από τη Λιθουανία. Οι δύο τελευταίες, μάλιστα, ήταν αρκετά «βαριές» (σ.σ. 90-88 από Ισπανία, 94-75 από Λιθουανία και 87-62 από Ισπανία κατά σειρά), γεγονός που έκανε τον Αντρές Νοτσιόνι να βγει από τα «ρούχα» του και ασκήσει σκληρή κριτική όχι στην ομάδα του, αλλά στους «φούριας ρόχας», τους οποίους αποκάλεσε εμμέσως πλην σαφώς τσίρκο!

«Δεν ήμασταν και πολύ συγκεντρωμένοι. Φαίνεται πως ο αέρας της Ισπανίας δε μας τιαριάζει και πολύ, όπως φάνηκε και πριν από δύο χρόνια στη Μαδρίτη (σ.σ. ήττα σε φιλικό εν όψει Μουντομπάσκετ). Δεν αντέχουμε το τσίρκο που στήνουν με τους διαιτητές, τον κόσμο και όλα τα πανηγύρια» τόνισε χαρακτηριστικά ο 28χρονος φόργουορντ των Μπουλς και συνέχισε: «Στο τέλος θα αρχίσουν να νομίζουν πως όλοι οι Αργεντινοί είμαστε άσχετοι με το άθλημα. Κάθε φορά αποχωρούμε με διαμαρτυρίες και δεν αφήνουμε τις καλύτερες εντυπώσεις. Δε θα συμβεί, όμως, το ίδιο, όταν αρχίσει το Ολυμπιακό τουρνουά...».

Etsi gia na vgalw kai to komplex mou me tous klapso*****des tous Ispanous...

Glyfada7
29-07-08, 19:10
Και πολυ καλα τα λεει.

Glyfada7
03-08-08, 21:24
Το σηκωσανε οι μικροι!

ventouzas13
03-08-08, 21:28
'Αντε μωρη Ελλαδάρα!!!!!!Ψυχάρες και παιχτούρες οι "μικροί"

edit: Eίπαμε πανυγηρισμοί...αλλά όχι και πούρο.Τέσπα,ας μην είμαι αρνητικός σήμερα..

MISTA81
03-08-08, 22:40
mpravo sta pitsirikia ...xairomai idiatera gia ton vaggeli ton mantzari pou ton ksero prosopika kai einai poli kalos paiktis kai poli semno paidi.....

se antithesi me tous neous me ton giorgaro ton sigala pou palevei gia na min ipovivastoune katigoria:judge:

prin arxiso thelo na po oti theoro ton sigala anthropo pou kserei polli mpasket i analusi tou perusi ston skai eswze ta prosximata gia ton stathmo alla......

epeidi to exo psaksei prosopika gia na gineis proponitis a1 prepei apo tin wra pou ksekinas ti sxoli proponiton prepei na perasoune kapoia xronia + oti prepei na exeis ena sugkekrimeno viografiko + oti pernas 10wres kai polli diavasma kai ekesetaseis+oti dineis lefta.....

pos ginetai to iounio o sigalas kai o rentzias kai o oikonomou na pigainoun sti sxoli kai meta na ginontai proponites....as mas pei o proedros giannakis kai oi kathigites tupou missa ktl ktl...

kai idou oi apodeikseis deite ta programata kai ti xreiazontai sto kathena eidika stin a katigoria....

pote ta kanane apo ton iounio pou dinane sunenteuksi san prwetoemfanizomenoi se sxoli proponitwn.....

http://www.sepk.gr/portal2/content/view/136/69/lang,gr/

stergios1988
03-08-08, 23:46
mpravo sta pitsirikia ...xairomai idiatera gia ton vaggeli ton mantzari pou ton ksero prosopika kai einai poli kalos paiktis kai poli semno paidi.....

se antithesi me tous neous me ton giorgaro ton sigala pou palevei gia na min ipovivastoune katigoria:judge:

prin arxiso thelo na po oti theoro ton sigala anthropo pou kserei polli mpasket i analusi tou perusi ston skai eswze ta prosximata gia ton stathmo alla......

epeidi to exo psaksei prosopika gia na gineis proponitis a1 prepei apo tin wra pou ksekinas ti sxoli proponiton prepei na perasoune kapoia xronia + oti prepei na exeis ena sugkekrimeno viografiko + oti pernas 10wres kai polli diavasma kai ekesetaseis+oti dineis lefta.....

pos ginetai to iounio o sigalas kai o rentzias kai o oikonomou na pigainoun sti sxoli kai meta na ginontai proponites....as mas pei o proedros giannakis kai oi kathigites tupou missa ktl ktl...

kai idou oi apodeikseis deite ta programata kai ti xreiazontai sto kathena eidika stin a katigoria....

pote ta kanane apo ton iounio pou dinane sunenteuksi san prwetoemfanizomenoi se sxoli proponitwn.....

http://www.sepk.gr/portal2/content/view/136/69/lang,gr/

Ετσι και θα συμφωνησω μαζι σου. Εδω ο Γιαννακης εκανε κανα 2 χρονια για να τον διδαξει ο δασκαλος πως να πεταει το σακακι στο παρκε. :p

MISTA81
04-08-08, 00:34
plaka plaka einai poli sovaro to thema.....akoma kai o giannakis pou mporei na pire to diploma etsi se mia nuxta... pou to pire pige.. stin ameriki se semiaria parakolouthise.......autoi pos to piran kai empisteuontai ethnikes omades sta xeria tous kai ksanaleo o sigalas paradeigma apo ton vlaka pou eixe i efivon perusi stin madriti einai poli kaliteros alla edo milame ksereis posa atoma exoun tin ka...a alla oute ta xrimata oute to xrono autoi ginontai etsi........

diavase ti xreiazontai gia na gineis proponitis kai pes mou......

stergios1988
04-08-08, 00:40
plaka plaka einai poli sovaro to thema.....akoma kai o giannakis pou mporei na pire to diploma etsi se mia nuxta... pou to pire pige.. stin ameriki se semiaria parakolouthise.......autoi pos to piran kai empisteuontai ethnikes omades sta xeria tous kai ksanaleo o sigalas paradeigma apo ton vlaka pou eixe i efivon perusi stin madriti einai poli kaliteros alla edo milame ksereis posa atoma exoun tin ka...a alla oute ta xrimata oute to xrono autoi ginontai etsi........

Ακριβως ετσι ειναι. Γενικα στα αθληματα υπαρχει η εντυπωση οτι ενας πολυ καλος παικτης μπορει να γινει στο μελλον πολυ καλος προπονητης. Ισως να ισχυει σε ορισμενες περιπτωσεις αλλα η θεση του προπονητη απαιτει δεξιοτητες διαφορετικες απο αυτες του παικτη. Απ' ο,τι καταλαβα ο Σιγαλας εχει καπαρωμενη τη θεση του προπονητη; Ημαρτον ρε!!! Σαν τα μανιταρια ξεφυτρωνουνε οι προπονητες. :p

laugher
04-08-08, 00:45

Ela re sy? Pairnoune oi palaimaxoi paixtes tis ethnikis diploma proponitikis eykola? Protakousto :p Les kai den ksereis pos douleyoune ta pramata :p

To lathos tou sigala einai oti den dexthke tous amerikanous esto kai sti mesi tis proetoimasias, afou re ta vlepeis ta paidia oi den pane pouthena pare tous allous na gineis magkas :p

MISTA81
04-08-08, 02:38
gia auto kai ego pao sti madriti aurio na tous mamiso olous nouli..:p

adios amigos kai ta leme se 10 meres....

doudis
10-08-08, 11:44
ημαρτον αλλα ετσι ειναι , οταν ο αντιπαλος ειναι τουλαχιστον ισαξιος χρειαζεται και κοουτσαρισμα , ασταδιαλα το λεπον κοουτς που πενηνταρισες και ακομα γιαννακη σε φωναζουν , ξυπνησαμε και πρωινιατικα για να μας φτιαξεις εσυ , ουρτου λεω ξανα

bokos
10-08-08, 12:14
+1000 και τσαμπα το βαρβαρο εγερτηριο να συμπληρωσω

laugher
10-08-08, 12:54
eeeee re xares o syrigos :p

giati re pote tous nikisame tous ispanous ta teleytea xronia gia na tous nikousame kai simera? :p

MISTA81
10-08-08, 12:55
geia sas apo madriti.....to loipon...koouts koimithikes sto trito dekalepto apo tous 6 pontous stous 10 varia pairneis taim out kai oxi sto 48-31 tote petakse to poulaki....

episis i katrakula ksekinise ston lalaka ton fotsi sto 26-26 me tin texnikoi poini....

apotheosi ton ispanwn sxoliastwn gia ton spanouli..pathane sok me tin astoxia mas stis voles....theeiki ataka kata tin eisodo tou sxortsianiti thee mou to teras mpike mesa......

kai pano apo ola se auti tin omada einai o gasol....tin mpala na petaksei apo tin mia meria tou gipedou stin alli tha ton dikaiologisoun... tha vroun tropo na ton dikaiologisoun.....

fantasteite oti sto triponto pou ekane o gasol airball oi sxoliastes eipane oti pigaine gia pasa ston felipe reyes......kata ta alla....mia xara edw kai ola wraia.....

apla i lalakia einai me tous ispanous einai oti einai uperpliris kati pou emeis den eimaste apla pragmata....epimeno pantos oti i ma..kia tou fotsi stoixise poli.....

den akousa vasili skounti simera kai kapos mou irthe :p akouga palaimaxo paikti real madritis ton megalo fernando romai......:p

MISTA81
10-08-08, 12:55
eeeee re xares o syrigos :p

giati re pote tous nikisame tous ispanous ta teleytea xronia gia na tous nikousame kai simera? :p

to 2005 stin ispania se filiko 88-80

laugher
10-08-08, 13:00
to 2005 stin ispania se filiko 88-80

mamiese :p

MISTA81
10-08-08, 13:07
mamiese :p

etsi..ventouza kai ta kleidia mesa:p kai su jodete gia na eimai sto klima...dustuxos dikaiothike o fillipas nouli mou..dustuxos...emeis proponisi kai oi alloi filika me lithouania kai argentini e den mporei se kaliteri katastasi einai...oxi tipota alla alla eutuxos pou eixame kai ta duskola tromara mas paixnidia tou prolumpiakou:p.....

evala kai ksipnitiri 8 kai 20 tin lalakia mou mesa sxeta an gurisa 4 kai kati xtes ksenodoxeio :p vre xou re

Glyfada7
10-08-08, 14:12
Ευτυχως που δεν σηκωθηκα, ελεγα να το παω σερι αλλα τα χθεσινα pints με προδωσανε!
Μιχαλη πες σε οποιον Ισπανο δεις μπροστα σου οτι μαμιεται! :p

Corolla
10-08-08, 16:48
Απογοήτευση, αλλά πάμε για άλλα. Κι ας ελπίσουμε αυτοί που έπρεπε να πάρουν κάποιο μήνυμα σήμερα να το πήραν.

interad
11-08-08, 08:51
καλημέρες...

τους Ισπανούς θα τους φάμε από μέσα... γι'αυτό στείλαμε τον δούρειο ίππο Μιχάλη για να αρχίσει τη δουλειά και μετά θα πάμε με ντου...

έχω ρίξει άφθονο γέλιο με τους τίτλους-χαρακτηρισμούς...

όταν μας νικάει μια ομάδα συνέχεια είναι "ο κακός μας δαίμονας"...

όταν τη νικάμε εμείς συνέχεια είναι "πελάτες μας"...

αλήθεια ρε Μιχάλη... το πελάτες πως είναι στα ισπανικά και αν το διάβασες σε κανά πρωτοσέλιδό τους ή είναι μόνο δικιά μας μαγκιά αυτό...

doudis
11-08-08, 08:58
εεεετσι , επισης οταν νικαμε ειμαστε η ομαδα του δρακου με μεγαλα γραμματα , οταν χανουμε ειμαστε το αντιπροσωπευτικο μας συγκροτημα με γραμματακια σχεδον τα ιδια με αυτα που βανουν οι τραπεζες στους ορους κατω κατω φτου σκορδα και μερα κι ολας

interad
11-08-08, 09:03
σωστός φίλε και +1000...

αυτό με το σκόρδα να μη μου έγραφες και όλα καλά...

γράφεις καλά...

λίγο να προσέξεις τους χαρακτηρισμούς (σκόρδα) και θα έχεις καλή παρουσία στο φόρουμ...

:mouahaha::mouahaha::mouahaha::mouahaha::mouahaha:

doudis
11-08-08, 09:05
σκορδα με την καλη εννοια κυριε μυστηριε πισινατε

interad
11-08-08, 09:08
χα

και μπράβο και για την καλημέρα...

doudis
11-08-08, 09:10
ναι , το θυμηθηκα αυτη τη φορα , φτου μου θα ελεγα χωρις σκορδα αυτη τη φορα για να μη λες