PDA

Επιστροφή στο Forum : Δορυφορικά συστήματα Πλοήγησης

Σελίδες : [1] 2 3

L_Oronar
13-11-07, 15:43
Xairetw sas agapitoi Users!!!

edw einai to meros sto opoio mporeite na koubentiazete
gia ta Doruforika Sustimata ploigisis!!

Xalara k xwris periorismous! (ektos apo to oti i koubenta einai panw sta sustimata ploigisis k oxi sta toutou :p)

kali arxi!! :flowers:

obelix
13-11-07, 17:34
ΒΟΗΘΕΙΑ!!!destinator Gia Pna ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΤΟΝ ΑΣΧΕΤΟ!!!

Soulrebel
14-11-07, 12:07
Bασικα πρεπει να το ξεκληδωσεις.Αν το κανεις θα βρεις εκδοση 6,1 για pna

giorgos_30
14-11-07, 19:08
help my
mipos xerei kaneis an h parxei kanena programa ploigisis poy na mpori meso doriforoy h den xero pos alios na ginotane na mas edixne thn kinisi stoys dromoys?
na min xanoyme askopa oloi mas xrono sto mpotiliarisma!!! oso kai na fenete koyfo ayto hparxi! prin polh kairo to eixa dei s'ena tarifa!! ekini thn periodo malista htan panakriba afta ta sistimata!! kai den edosa kai polh basi!!

Soulrebel
14-11-07, 19:55
Το κανουνε ολα τα gps που υποστηριζουνε TMC μια κεραια συνδεεις επανω στο μηχανημα και εισαι οκ.Με την διαφορα οτι δεν υποστηριζεται ακομη στην Ελλαδα(προτοτυπια παλι)

alf133
16-11-07, 14:27
mporei kapoios na moy pei poia einai h pio prosfath ekdosh destinator gia to mio p350 k pou mporw na th vrw???????an ginetai na thn egkatastisw kateytheian sthn sd kai na paizei....an mporei kapoiow as moy steilei kai proswpiko mhnyma.....efxaristw...

swiss
16-11-07, 14:31
Μας εφεραν απο την Γερμανια ενα garmin streetpilot 3 με γερμανικο προγραμμα και χαρτες μηπως θα μπορουσε καποιος φιλος να βοηθησει στην επιλογη προγραματος πλοηγησης στα Ελληνικα με Ελληνικο χαρτη;
Ευχαριστω

Soulrebel
17-11-07, 08:51
mporei kapoios na moy pei poia einai h pio prosfath ekdosh destinator gia to mio p350 k pou mporw na th vrw???????an ginetai na thn egkatastisw kateytheian sthn sd kai na paizei....an mporei kapoiow as moy steilei kai proswpiko mhnyma.....efxaristw...

http://thegreekz.com/forum/showthread.php?t=250445
Εδω θα βρεις την τελικη(να την κανει ο θεος)εκδοση του dest7 για την sd.Εχει οδηγιες.Ειναι του φιλου golf5!!!:bow:

alf133
17-11-07, 18:40
An Valw Thn Teleytaia Ekdosi Destinator7 Gia Sd Kateytheian Stin Sd Tha Leitoyrgisei H Xreizetai K Kati Allo???a

Soulrebel
17-11-07, 22:33
Τιποτα αλλο.Εισαι οκ.

sfp
18-11-07, 15:30
kalispera se olous.mipos kserei kapios tis rithmiseis tou dest 6 gia na tairiaksei se othonh 4.3 giati ta buttons den kaliptoun olo to kato meros tis othonis
thanks

aggelosb
21-11-07, 14:18
Kalispera, efere enas dikos mou, cayenne , kai exei ena programma ths NAVTECH,oute ellinika ,oute elliniko xarti.
doulevei me cd,mporo na valo allo programma?
eyxaristo

Soulrebel
21-11-07, 15:31
Kalispera, efere enas dikos mou, cayenne , kai exei ena programma ths NAVTECH,oute ellinika ,oute elliniko xarti.
doulevei me cd,mporo na valo allo programma?
eyxaristo

oχι

criskas88
21-11-07, 17:09
παρακαλω εχω ενα gps με λειτουργικό win ce.net 4.2 core εχει χαρτες route 66 αλλα δεν εχει καλη καλυψη προσπαθησα με καποιο destinator 6 αλλα δεν λειτουργησε υπαρχουν καποιες οδηγιες και καποιο link για χαρτες ?ευχαριστω

Soulrebel
21-11-07, 21:43
ειναι κλειδωμενο.Πρεπει να βρεις τροπο να το σπασεις για να βαλεις dest για PNA

alf133
25-11-07, 22:35
kapoios filos exei to mio c250 k tha ithela na vrw to pio prosfato programma ploigisis pou tou tairiazei.apo oti vlepw einai mono gps k oxi pc pocket.......egw exw to mio p350 k den exei kamia sxesh.mporeis na me voithiseis???efxaristw......

billias07
27-11-07, 12:35
paidia kalispera,

pira apo ton aderfo mou to parapano palmtop kai prospatho na valo kapoio programma ploigisis!! to xrisimopoiouse palia ekeinos kai mou to edose alla gia na me paidepsei mou ta esvise ola.... ti programma na valo! eixe to destinator 6 alla den tha me xalouse to 7!! V O I T H E I A!!!!!!

Soulrebel
27-11-07, 15:02
Καλυτερα να αφησεις το 6,ειδικα αν ειναι η εκδοση 6,1,4.Το 7 εχει πολλα πραγματα που αντι να τα διορθωσουνε τα χαλασανε..Απλως βαλε τον τελευταιο χαρτη και εισαι οκ

argiropoulos
28-11-07, 19:24
Na kano mia erotisi?Eimai asxetos se ayta ta themata.Enas filos mou edose to fujitsu siemens pocket LOOX giati tha pao Ollandia kai tha to xreiasto.Apo oti katalaba exei to Mls destinator pn.Thelo na tou valo xarti apo Ollandia alla den vrisko poio destinator exei egkatestimeno.

Soulrebel
29-11-07, 15:35
Na kano mia erotisi?Eimai asxetos se ayta ta themata.Enas filos mou edose to fujitsu siemens pocket LOOX giati tha pao Ollandia kai tha to xreiasto.Apo oti katalaba exei to Mls destinator pn.Thelo na tou valo xarti apo Ollandia alla den vrisko poio destinator exei egkatestimeno.

Μπες στο dest,μενου-επομενη-κατω χαμηλα καπου γραφει Περι η about..Εκει θα δεις την εεκδοση.Χαρτες θα βρεις εδω μεσα,ψαξε στα προγραμματα,επανω στην σελιδα

argiropoulos
29-11-07, 17:09
filaraki exo mpei ekei pou les kai grafei mono version 5.1.172.
den leei poio destinator einai alla mono sto vivliaraki grafei destinator pn.Psaxno gia xarti tis Ollandias kai epsaksa sto forum.Ton exei anebasei mono enas kai exei sbistei o xartis apo to rapidshare.

Soulrebel
29-11-07, 18:21
filaraki exo mpei ekei pou les kai grafei mono version 5.1.172.
den leei poio destinator einai alla mono sto vivliaraki grafei destinator pn.Psaxno gia xarti tis Ollandias kai epsaksa sto forum.Ton exei anebasei mono enas kai exei sbistei o xartis apo to rapidshare.

Στειλε pm ston Βρακερ..H κοιτα σε ενα ποστ του σαν υπογραφη εχει τα upload οτυ.Σε ενα απο αυτα θα εχει.Εχεις το pn εκδοση που σου γραφει

the_phantom_boy
29-11-07, 18:44
Ρε παιδιά...
Μήπως υπάρχει το MLS Talk & Drive???
Το έψαξα μέσα στο site αλλά δεν το βρήκα...

Υ.Γ.
Το θέλω για το HTC TyTN II μου...

Soulrebel
30-11-07, 10:41
Ρε παιδιά...
Μήπως υπάρχει το MLS Talk & Drive???
Το έψαξα μέσα στο site αλλά δεν το βρήκα...

Υ.Γ.
Το θέλω για το HTC TyTN II μου...

Λειτουργει για ορισμενες συσκευες..Το δικο σου δεν συμπεριλαβανεται σε αυτες.

the_phantom_boy
30-11-07, 21:56
Παρόλα αυτά, μήπως μπορείς να μου δώσεις το link?

Thanx in advance... ;-)

MDEMI
01-12-07, 10:58
Θα ήθελα να με βοηθήσει κάποιος,που γνωρίζει αυτά τα θέματα ,ποιό ειναι το πιο αξιόπιστο πρόγραμμα -και χάρτες- για OFF ROAD διαδρομές για την Ελλάδα.Εχω το HTC TOUCH με εξωτερικό GPS BT-Q795 kαι WM6.
Eπίσης σε μια άλλη κατηγορία του FORUM βγηκα το GPS TUNER v5. για OFF ROAD αλλά δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει στην συσκευή που έχω.
Αν μπορούσε κάποιος να μου λύσει αυτές τις αποροίες.....................
Ευχαριστώ πολύ.

Soulrebel
02-12-07, 08:06
Στο site της NGi μονο,εδω μεσα δεν το εχω δει

vagelis_a
02-12-07, 13:33
exw ena RYE traveler me litourgiko win ce 4.2 mporw na to allaksw?
episis litourgiko ploigisis sygic drive, ayto mporw na to allaksw?
eyxaristw

Soulrebel
02-12-07, 15:05
Δεν υπαρχει μαλλον εδω μεσα.Ψαξε στο www.ngi.gr

basilis_ch
03-12-07, 11:23
help!! pou mporo na bro license key gia destinator 6?

Soulrebel
03-12-07, 13:14
Δεν υπαρχει εδω μεσα.Τωρα εκτος απο τι site της ngi δεν νομιζω να το βρεις αλλου.Για Ελλαδα τουλαχιστον.Ισως κανενα ξενο site

galleti23
03-12-07, 22:33
geia sas. exw ena garmin 360 nuvi mhpos kserei kapios mpos ginete egkatastash neon xartwn . exw kapious xartes alla mono athina kai thessaloniki kai 8elw na pros8es wkai alous pou vrhka sto net. pos 8a kanw thn egatastash; eyxaristw prokatavolika

kos.bakas
04-12-07, 10:40
Ξέρει κανείς αν υπάρχει Destinator για να τρέχει σε Laptop με XP

Soulrebel
04-12-07, 11:44
Ξέρει κανείς αν υπάρχει Destinator για να τρέχει σε Laptop με XP

Ψαξε στα προγραμματα.θα βρεις εκδοση 6 για xp

Soulrebel
04-12-07, 11:46

Ψαξε στα προγραμματα,ο φιλος golf 5 εχει ανεβασει το dest6 για sd karta. εκει θα βρεις licence key.

freezer_pk
04-12-07, 13:39
na kanw kai egw mia erwtisoula!!!
pws mporw se mia syskeyi mio me programma ploigisis na perasw mesa sta poi's tis kameres opws einai antistoixa kai sto destinator?
an tis perasw tha mou deixneis proidopoiseis opws kai sto destinator?

Soulrebel
04-12-07, 14:34
na kanw kai egw mia erwtisoula!!!
pws mporw se mia syskeyi mio me programma ploigisis na perasw mesa sta poi's tis kameres opws einai antistoixa kai sto destinator?
an tis perasw tha mou deixneis proidopoiseis opws kai sto destinator?

Αναλογως τη συσκευη εχεις και τι προγραμμα.Υποψιαζομαι pna με χαρτεςε mio map ..Μποορεις να βαλεις μονο σου speed cameras αλλα οχι να βρεις απο αλλου η απο αλο προγραμμα για να σε ειδοποιει.

galleti23
04-12-07, 20:44
parakalw 8a h8ela thn voi8eia sas. exw ena garmin nuvi 360 to opoio dia8eto mono thn shskevh xoris kanena accesouar. exei egkatesthmeno mesa ton xarth.(city navigator NT+v8) o opoios exei mono thn athina analhtika. epsaksa vrika kai katevasa xartes symvatous ths garmin. gia na tous eggatasthsw ti xreiazome . yparxei kapio programma; topo8ethsa mia karta sd 1gb me tous xartes pou katevasa alla den doulevei. mhpos exei kapios to manual sta ellhnika; eyxaristw poly

slobodan
04-12-07, 21:40
Γεια σα σε ολους εσας και θα ηθελα αν μπορειτε να μου απαντησετε στο εξης θεμα .Αγορασα
ενα gps bluetooth για να συνδεομαι με το pda που εχω το qtek 2020i οταν θελω για το destinator αλλα μολις μπαινω για να βαλω την διαδρομη μετα απο λιγο χανει το σημα το bloetooth και με πεταει εξω δηλαδη χανει τον δορυφορο και δεν μπορει να γινει πλοηγηση,
οσο για τισ ρυθμισεις του bloetooth εινα βασει απο τισ οδιγιες του. Παρακαλω αν καποιος γνωριζει ας μου απαντηση η εστω αν υπαρχει καποιο προγραμμα που να διωρθωνει το προβλημα αυτο .Περιμενω απαντηση,σας ευχαριστω και παλι .

gabrielj
07-12-07, 15:09
Εφερα απο την Γερμανια ενα navgera cp-35 με γερμανικο προγραμμα και χαρτες μηπως θα μπορουσε καποιος φιλος να βοηθησει στην επιλογη προγραματος πλοηγησης στα Ελληνικα με Ελληνικο χαρτη;
Ευχαριστω

gabrielj
07-12-07, 15:09
sorry navgear cp-35

Soulrebel
07-12-07, 17:05
Το destinator 6.1 θα το βρεις μεσα στα προγραμματα.κανε αναζητηση για dest 6,1 for PNA.Τωρα αν σου δουλεψει δεν ξερω,γιατι αυτα ειναι συνηθως κλειδωμενα

lefteris81
08-12-07, 12:33
Καλησπέρα!

Θα πάω Αγγλία για 15 μέρες και θέλω ένα navigation για πλοήγηση κυρίως με τα πόδια μέσα στο Λονδίνο και γύρω από αυτό αφού θα μένουμε στα προάστια.

Έχω εγκατεστημένο το Destinator 6 kai 7 στο Mio P550. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλύτερο?

Thanks!

Soulrebel
08-12-07, 17:01
Eνταξει για Αγγλια και το i-go πιστευω θα ειναι πολυ καλο.Γενικα στο εξωτερικο(και ιδιαιτερα στην δυτικη ευρωπη)ολα τα συστηματα ειναι πανω κατω πολυ καλα με καλους χαρτες.Δεν ψαχνεις σε κανενα βρετανικο φορουμ να δεις τι λενε και οι ιδιοι;;;

$oFiA
09-12-07, 18:13
To Sygic Gps ti leei? :look:

Soulrebel
09-12-07, 19:13
To Sygic Gps ti leei? :look:

Πολυ ωραιο interface αλλα οι χαρτες με απογοητευσανε πολυ.Δεν ειχε τον μισο δρομο Θεσνικης-Δραμας

Warrant
09-12-07, 20:50
Ρε παιδια λέω να πάρω και εγώ ένα σύστημα πλοήγησης δεν ξέρω όμως τίποτα γι αυτά υπάρχει καμιά πρόταση αιτιολογημένη να μου εξηγήσει δλδ :thankyou:

Soulrebel
09-12-07, 22:08
Ρε παιδια λέω να πάρω και εγώ ένα σύστημα πλοήγησης δεν ξέρω όμως τίποτα γι αυτά υπάρχει καμιά πρόταση αιτιολογημένη να μου εξηγήσει δλδ :thankyou:

mio 550 η το νεο που θα κυκλοφορησει σε λιγο 560..H to 350-60 εαν θες κατι κοντα στα 230 eyro

renegade.cy
10-12-07, 13:04
Kalispera Paidia,

Exw to TYTN II kai thelw na valw to pocket navigator 7.0, se windows mobile 6.0, to version 6 kollaei stin anazitisi doriforou,
To vazw me tous xartes tis Kyprou
exei kaneis kamia idea?? an diorthonetai to provlima?

pylarxis
11-12-07, 19:09

Dokimase sto hxxp://www.ipmart-forum.com/showthread.php?t=146565

SITALP
12-12-07, 09:31
geia sas exw ena pda me windows mobile 2003 mporw na valw windows 2005? kai pou tha vrw?

sv5cjk
12-12-07, 15:41
geia xara se olous sas!!! exw ena hw6915 kai psaxnw na tou fortosw ena lao gps software (destinator i tomtom klp) me xartes apo ellada kai poleis tis ellados. ean exete kapoio ypopsein sas na katevasw pls reply to xreiazome feygw gia diakopes sta nisia

eyxaristw kai kales giortes se olous

Soulrebel
12-12-07, 22:02
geia xara se olous sas!!! exw ena hw6915 kai psaxnw na tou fortosw ena lao gps software (destinator i tomtom klp) me xartes apo ellada kai poleis tis ellados. ean exete kapoio ypopsein sas na katevasw pls reply to xreiazome feygw gia diakopes sta nisia

eyxaristw kai kales giortes se olous

http://www.greekzter.com/forum/showthread.php?t=188893

vasicristo
13-12-07, 19:16
Γειά χαρά παιδιά! Μήπως έχει κανείς key για SpbTraveler ευχαριστώ εκ των προτέρων

δημητρης1970
15-12-07, 23:36
Tibo A1000 Dexetai Off Road Xartes

Soulrebel
16-12-07, 09:06
Οχι..

stel18
22-12-07, 17:09
σωστος εχω το ΜΙΟ 168 δωσε το link

nikolas140
23-12-07, 06:20
Καλημέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω άλλο πρόγραμμα πλοήγησης από αυτό που μου δίνει η εταιρεία του αυτοκινήτου που έχω.Έχω πάρε ένα Porsche αλλά το προγραμμά τους δεν είναι τόσο ενημέρωμενο όσο αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά.Ακομά δεν έχω μάθει το όνομα του προγράμματος που χρησιμοποιεί η Porsche.Θα το ξέρω σήμερα ή αυριο.Πάντως αν κανένας γνωρίζει κάτι θα ήθελα να με ενημερώσει.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Bako73
23-12-07, 10:43
Μήπως κανένας μπορεί να μου πει που μπορώ να βρώ το λογισμικό WinGis η Mobile WinMap, ένα πανίσχυρο εργαλείο πλοήγησης διαχείρισης και επεξεργασίας χαρτών και τοπογραφικών δεδομένων εγκατεστημένο σε φορητή συσκευή PDA με GPS;

Το HTC Cruise σαν μελλοντική αγορά αξίζει τα χρήματα που κοστίζει, περιπου 580 ευρω;

Soulrebel
24-12-07, 08:15
Καλημέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να εγκαταστήσω άλλο πρόγραμμα πλοήγησης από αυτό που μου δίνει η εταιρεία του αυτοκινήτου που έχω.Έχω πάρε ένα Porsche αλλά το προγραμμά τους δεν είναι τόσο ενημέρωμενο όσο αυτά που κυκλοφορούν στην αγορά.Ακομά δεν έχω μάθει το όνομα του προγράμματος που χρησιμοποιεί η Porsche.Θα το ξέρω σήμερα ή αυριο.Πάντως αν κανένας γνωρίζει κάτι θα ήθελα να με ενημερώσει.

Οχι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτιτα φιλε

Soulrebel
24-12-07, 08:16
Μήπως κανένας μπορεί να μου πει που μπορώ να βρώ το λογισμικό WinGis η Mobile WinMap, ένα πανίσχυρο εργαλείο πλοήγησης διαχείρισης και επεξεργασίας χαρτών και τοπογραφικών δεδομένων εγκατεστημένο σε φορητή συσκευή PDA με GPS;

Το HTC Cruise σαν μελλοντική αγορά αξίζει τα χρήματα που κοστίζει, περιπου 580 ευρω;

Για το λογισμικο δεν ξερω,παντως το htc νομιζω πως τα αξιζει τα λεφτα του αλλα αναλόγως ποσο μελλοντικη θα ειναι η αγορα του

Bako73
24-12-07, 16:19
Μαλλον μετα τις γιορτες θα παρω το HTC Cruise!! Δεν μπορω να βρω το Mobile WinMAp η το WinGIS; Να το αγορασεις κοστιζει περιπου 2000 ευρω!Ειναι πολλα τα λεφτα!

Jim
24-12-07, 17:33
Καλήν εσπέραν παίδες και χρόνια πολλά μήπως ξέρει κανείς σας άν υπάρχει κάποιο cr*ck που να μπορώ να το βάλω στο ΝΟΚΙΑ Ε90 που έχω για να έχω και φωνητική καθοδήγηση χωρίς μπικικίνια;;;

thomasskoy
25-12-07, 07:52
δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος αλλα θελω να ρωτησω κατι. κατεβασα το destinator gia pc αλλα δεν εμφανιζωνται καθολου τα POI. ξερει καποιος τι να κανω?

Nickkos
25-12-07, 11:10
Καλησπέρα εχω Gps Garmin Nuvi 200wide μπορώ να βάλω άλλους χάρτες μέσα πχ.(Destinator) και ποιούς.Ευχαριστώ πολύ.

Soulrebel
26-12-07, 13:08
Καλησπέρα εχω Gps Garmin Nuvi 200wide μπορώ να βάλω άλλους χάρτες μέσα πχ.(Destinator) και ποιούς.Ευχαριστώ πολύ.

Φιλε μου,χρονια πολλα.Το μηχανακι σου ειναι pna,που σημαινει οτι πρεπει πρωτα να το ξεκλειδωσεις για να βαλεις destinator η οτι αλλο θες.

Nickkos
26-12-07, 17:47
Φιλε μου,χρονια πολλα.Το μηχανακι σου ειναι pna,που σημαινει οτι πρεπει πρωτα να το ξεκλειδωσεις για να βαλεις destinator η οτι αλλο θες.

Χρόνια πολλά και σε σένα φίλε μου, αλλά επειδή είμαι λίγο άσχετος μπορείς να μου πεις τι είναι pna και τι πρέπει να κάνω για να το ξελειδώσω.Στείλε μου pm αν θέλεις για το δεύτερο, αν ξέρεις βέβαια.Ευχαριστώ για την γρήγορη απαντησή σου.Καλές Γιορτές σε σένα και σε όλα τα μέλη του Forum.

tigar
26-12-07, 18:43
Γεια χαρα.
Θα ηθελα να μαθω αν στο mio c220 μπορω να βαλω (αν τους βρω) χαρτες ευρωπης. Το ξεκλιδωμα γινεται στον χαρτη η στο προγραμμα?
Προς το παρον δεν εχει ουτε καρτα. Τον ελληνικο χαρτη και το προγραμμα πρεπει να το εχει σε rom...
Θα εκτιμουσα οποια βοηθεια. Ευχαριστώ.

Soulrebel
26-12-07, 20:13
Αν παρεις το μηχανημα εχει τον χαρτη της miomap(συνήθως με τους χαρτες της ανατολικης Ευρωπης)Ξεκλειδωμα γινεται για να περασεις αλλο προγραμμα πλοηγήσεις στο μηχανημα(ειναι κλειδωμενο το μηχανημα)τωρα αν θελεις ευρωπη χαρτες της mio μπορεις απλα να τους κατεβασεις και να τους βαλεις μεσα στην sd.Για ξεκλειδωμα υπαρχει θεμα ανοιχτο στο section ψαξε και θα βρεις την διαδικασια.
http://www.greekzter.com/forum/showthread.php?t=255720

homer66
28-12-07, 23:39
Καλημερα και απο μενα. να ρωτησω κατι . θελω να παρω το PNA SatNav 400 (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=973025) η το PNA Destinator V743 (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=1035347).
και τα 2 εχουν χαρτες Ελλαδας ΜΟΝΟ απο NGI και MLS αντιστοιχα.
Ερωτηση:
1.Μπορω στην καρτα μνημης να βαλω αλλους χαρτες ΑΝ χρειαστει να παω εξωτερικο ?
2. Ποιοι ειναι καλυτεροι χαρτες και ποιοι εχουν ανανεωση απο τις εταιριες τους?
3. Ποια συσκευη PNA προτεινετε εσεις ειτε απ αυτες ειτε απο αλλες αλλα μέχρι 300-350 ευρω
Ευχαριστω πολυ

opus
29-12-07, 00:35
δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος αλλα θελω να ρωτησω κατι. κατεβασα το destinator gia pc αλλα δεν εμφανιζωνται καθολου τα POI. ξερει καποιος τι να κανω?

Για κάνε μια ερωτησούλα εδώ (http://www.gpspocketpc.gr/forum)
Σίγουρα θα σου πούν.....:)

opus
29-12-07, 00:39

Φίλε μου ειναι πολυ δύσκολο εως αδύνατο.Παντως τo συστημα της Porsche το προμηθευει με χάρτες η Navteq απο οσο ξέρω.Προσφατα εβγαλε ενα update για ολα τα εργοστασιακα συστηματα πλοηγησης...VW Audi Porsche...και εχει κανει καλη δουλεια με την Ελλάδα σε σχέση με πριν.Για ρώτησε για το update....:)

Soulrebel
29-12-07, 07:57
Καλημερα και απο μενα. να ρωτησω κατι . θελω να παρω το PNA SatNav 400 (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=973025) η το PNA Destinator V743 (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=21&category=69977967&product=1035347).
Ερωτηση:
3. Ποια συσκευη PNA προτεινετε εσεις ειτε απ αυτες ειτε απο αλλες αλλα μέχρι 300-350 ευρω
Ευχαριστω πολυ

Γιατι δεν κοιτας κανενα mio320b πχ;;Ξεκλειδωνουνε και ευκολα.Τωρα τους καλυτερους χαρτες για Ελλαδα εχει το προγραμμα destinator για Ευρωπη και η miomap ειναι πολυ καλη.Οπως ειναι και για Ελλαδα

nicksan
29-12-07, 14:04
rg

vaggelisb
30-12-07, 00:06
Ερωτηση:
Ευχαριστω πολυ

Αν δεν κάνω λάθος η MLS δεν έχει δικούς της χάρτες. Για Ελλάδα μόνο η NGI έχει χάρτες της προκοπής...
Αν πάρεις PNA μπορείς να βάλεις χάρτες για εξωτερικό.
Αλλά γιατί να πάρεις ΡΝΑ και όχι PDA? με περίπου 230 ευρώ αγοράζεις ένα Mio 350 και βάζεις μετά Destinato 6 ή 7 και χάρτες και είσαι μια χαρά. και δεν θα ψάχνεις για ξεκλειδώματα!

Soulrebel
30-12-07, 09:19
H MLS φερνει το dest στην Ελλαδα..Τις NGi ειναι οι χαρτες.

johnfl
31-12-07, 07:42

Bale to programma olo sto C:\

scorpiosx
31-12-07, 08:32
Ξέρω εγώ φίλε μου.
Το έκανα κατά τύχη και μου δούλεψε, για άγνωστο μέχρι σήμερα σε μένα λόγο.
1ο δεδομένο: Χρησιμοποιείς τους ίδιους φακέλους με χάρτη και ForLinks και στο PDA και στο PC.
Πας στο PDA σου και τσεκάρεις όσα ΡΟΙ κι Αγαπημένα θέλεις να σου φαίνονται στον χάρτη.
Κάνεις μεταφορά όλα τα αρχεία του φακέλου DestinatorApps\Destinator\UserData\Favorites στον αντίστοιχο φάκελο που υπάρχει στο PC σου.
2ο δεδομένο: στο PC στον φάκελο Destinator\UserData έχεις ήδη προσθέσει και τον φάκελο ForLinks.
Ως δια μαγείας λοιπόν, ότι έχεις τσεκαρισμένο να φαίνεται στο PDA σου θα φαίνεται και στο PC σου.
Φυσικά, αυτός είναι μέχρι στιγμής ο τρόπος για οποιαδήποτε μεταβολή θέλεις να κάνεις στα POI και στ' Αγαπημένα που θα φαίνονται.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
Χρόνια Πολλά και Καλή Χρονιά.

A1M60
02-01-08, 23:11
kalispera exo ena MIO A501
aksizi na toy valo destinator 7;
an nai pos mporo na to valo sta pliktra opos exei antistixa apo thn mana toy to mio map;
aksizei kai san siskevi;
mporo na toy kano kamia metatropi;px alla win h otidipote allo;
thanks prokatavolika

toniparos
03-01-08, 06:53
Nα ρωτήσω κάτι σε αυτό το αρκετά ενδιαφέρον θέμα?

Ποιοι είναι κατά την γνώμη σας οι καλύτεροι gps δέκτες που δουλεύουν χωρίς προβλήματα με το destinator και τους χάρτες της ngi???

Από ότι έχω διαβάσει εδώ και σε άλλα site, μόνο το destinator αξίζει για Ελλάδα, και με διαφορά από τα άλλα προγράμματα πλοήγησης. Οπότε τι θα μου προτείνατε εσείς???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Soulrebel
03-01-08, 12:24
kalispera exo ena MIO A501
aksizi na toy valo destinator 7;
an nai pos mporo na to valo sta pliktra opos exei antistixa apo thn mana toy to mio map;
aksizei kai san siskevi;
mporo na toy kano kamia metatropi;px alla win h otidipote allo;
thanks prokatavolika

Ειναι αρκετα καλη συσκευη και πολυ κομψη.Με χαλαει πιο πολυ ο επεξεργαστης που ειναι μικρος.Μπορεις να του βαλεις dest7 και οτι αλλο θες.Καλυτερα να βαλεις ομως το 6,Επιμενω οτι ειναι πιο οργανωμενο το 7 απορω γιατι το χαλασανε,Θα το βρεις εδω μεσα.Στα πληκτρα θα το βαλεις μεσα απο της ρυθμισεις της συσκευης σου,Εναρξη-ρυθμισεις-κουμπια.

Soulrebel
03-01-08, 12:26
Nα ρωτήσω κάτι σε αυτό το αρκετά ενδιαφέρον θέμα?

Ποιοι είναι κατά την γνώμη σας οι καλύτεροι gps δέκτες που δουλεύουν χωρίς προβλήματα με το destinator και τους χάρτες της ngi???

Από ότι έχω διαβάσει εδώ και σε άλλα site, μόνο το destinator αξίζει για Ελλάδα, και με διαφορά από τα άλλα προγράμματα πλοήγησης. Οπότε τι θα μου προτείνατε εσείς???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Υπαρχουνε και αλλα καλα προγραμματα αλλα σε χαρτες για την ωρα της NGi ειναι αρκετα πιο καλη σε σχεση με αλλα προγραμματα.Τωρα με τους δεκτες gps δεν καταλαβα τι εννοεις,ενσωματωμενα σε συσκευες η ξεχωριστα δεκτες;;

erasor
07-01-08, 22:35
Καλησπέρα σας. Πρίν απο μερικές ημέρες αγόρασα το MIO C220 με το πρόγραμμα miomap V3.3.
Μετα απο αναζήτηση στο forum αποφάσισα να σπάσω το mio και να του περάσω το destinator 7 με τον τελευταίο Ελληνικό χάρτη , το αποτέλεσμα ήταν σκέτη απογοήτευση , προτιμώ το mio map , ηδη ξήλωσα το destinator και επανέφερα και πάλι το miomap το οποίο σύμφωνα πάντα με την αποψή μου έχει καλύτερο και λειτουργικότερο interface πιο ευανάγνωστους χάρτες και γρηγορότερη απόκριση στο συγκεκεριμένο μηχάνημα , επίσης ο χάρτης του τουλαχιστο για την περιοχή της Καλαμάτας είναι πιο ενημερωμένος σε σχέση με του destinator. Τωρα περιμένω τον καινούριο χάρτη για να το ενημερώσω.
Περιμένω την αποψή σας

Soulrebel
07-01-08, 23:02
To mio map εχει πολυ καλυτερο interface και ρυθμισεις για τα παντα,το dest ειναι πιο απλο.Αλλα απο καλυψη το miomap θελει ακομα δουλεια.Ετυχε απλως στην πανεμορφη καλαματα να εχει καλυτερους χαρτες.Σιγουρα εβαλες τον τελευταιο χαρτη 2007Q4 του dest;;;

Spartan300
08-01-08, 12:19
παίδες υπάρχει κανένα mio το οποίο να έχει από τη μάνα του και ελληνικούς και ξένους χάρτες? ευχαριστώ

erasor
08-01-08, 13:35
To mio map εχει πολυ καλυτερο interface και ρυθμισεις για τα παντα,το dest ειναι πιο απλο.Αλλα απο καλυψη το miomap θελει ακομα δουλεια.Ετυχε απλως στην πανεμορφη καλαματα να εχει καλυτερους χαρτες.Σιγουρα εβαλες τον τελευταιο χαρτη 2007Q4 του dest;;;

2007 Q8 Εβαλα

Soulrebel
08-01-08, 22:59
παίδες υπάρχει κανένα mio το οποίο να έχει από τη μάνα του και ελληνικούς και ξένους χάρτες? ευχαριστώ

Ολα τα miο(pna)βγαινουνε με τον miomap,η πληοψηφια εχει ανατοληκη Ευρωπη.Στα PDA ΒΑΖΕΙς ΟΤΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΘΕς ΚΑΙ ΟΤΙ χαρτες θες ελευθερα:smile2:

Soulrebel
08-01-08, 23:00
2007 Q8 Εβαλα
Μηπως κανεις καποιο λαθος;;Υπαρχει Q4 και Q2

stathis.gr
10-01-08, 17:43
geia sas .exo ena pocet pc futsitsu siemens ,exo egatastisi to destinator to 7 ,leitoyrgei o xartis kanonika alla den exo epikoinonia me tous doriforous.mipos mporei na me voithisei kapoios ,mallon yparxei provlima me to programma gps pou exei to pocet.

Soulrebel
10-01-08, 17:56
Πατα το εικονιδιο κατω δεξια για να μπεις στο μενου του dest,καπου εχει Επιλογες η ρυθμισεις,πατα εκει και μετα ξανα πατα(η στην αχη ειναι η ρυθμισεις και μετα η επιλογες η αναποδα)επελεξε gps πανε εξω να βλεπει το ppc καθαρα τον ουρανο.Θα βρεις Ευρεση gps η κατθι τετοιο.Θα βρει την com και θα την κλειδωση.Καπου εκει θα σου βρει σημα.Προσεξε μην εχεις κανενα αλλο προγραμμα που να χρεισιμοποιει τοgps. ανοιχτο

tasgian
11-01-08, 09:25
καλημερα παιδια να κανω και εγω μια ερωτηση ειμαι λιγο ασχετος, εχω το pocket pc loox 500
μπορω να το συνδεσω σε ιντερνετ ασηρματα δεν μπορω να βγαλω ακρει!χρειαζετε καποιο προγραμα?

Soulrebel
11-01-08, 09:52
Αν εχει wi-fi κανε αναζητηση και αν βρεις δυκτιο ξεκλειδωτο συνδεσου

stathis.gr
12-01-08, 23:09
ayto pou mou grafeis Soulrebel to exv kanei alla kai pali den exv shma gps.

Soulrebel
13-01-08, 09:15
ayto pou mou grafeis Soulrebel to exv kanei alla kai pali den exv shma gps.

Δοκιμασε να δεις μηπως με καποιο αλλο προγραμμα λειτουργει το gps να δουμε αν ειναι προβληα hardware αν ναι κανε ενα hard reset και δοκιμασε με αλλη ακδοση dest,βαλε την 6...Η μαλλον καντο πριν το hard reset

stathis.gr
15-01-08, 19:18
dokimasa allo programma soulrebel alla tipota aksakolouthei na mhn pianei sima gps

korgios
16-01-08, 12:42
Kalimera Sas. Ligo Asxetos Me To
Destinator. Exo Ena Mio P 550
To Opoio Exei Pano To Dest 6
Mporo Na Peraso To Dest. 7 ?
Mporo Paralila Me To Dest. Pou Tha Exo
Fortomeno Na Peraso Kai Tous Xartes Mio Map 3.3?

Oi Xartes Ngi Ti Einai ? Mporo Mesa Sto Mio P 550
Na Exo Kai To Dest.6 Kai To Dest. 7 Kai To Mio Map
Kai Kathe Fora Na Epilego Pion Xarti Thelo ?

Soulrebel
16-01-08, 13:36
dokimasa allo programma soulrebel alla tipota aksakolouthei na mhn pianei sima gps

Τι να σου πω,hard reset kai an oxi service

Soulrebel
16-01-08, 13:39
Kalimera Sas. Ligo Asxetos Me To
Destinator. Exo Ena Mio P 550
To Opoio Exei Pano To Dest 6
Mporo Na Peraso To Dest. 7 ?
Mporo Paralila Me To Dest. Pou Tha Exo
Fortomeno Na Peraso Kai Tous Xartes Mio Map 3.3?

Oi Xartes Ngi Ti Einai ? Mporo Mesa Sto Mio P 550
Na Exo Kai To Dest.6 Kai To Dest. 7 Kai To Mio Map
Kai Kathe Fora Na Epilego Pion Xarti Thelo ?

Μπορεις να περασεις και το 7 και να τα εχεις ολα μαζζι και το mio map και οσα προγραμματα μπορεις να βρεις..Οι NGi ειναι η Ελληνικη εταιρια που φτιαχνει τους χαρτες για το dest...Παντως το 7 εχει μονο καλυτερα γραφικα απο το 6,1..Κατα τα αλλα εχει προβληματα με της ειδοποιησεις και με καποιαλλα πραγματα

leader_1
16-01-08, 16:49
kalispera sto forum

mporei na mou pei kapoios an se bmw 325 2003 me navigator mporw na perasw ellinikous xartes?
an nai pws tha mporesw na vrw kai apo pou!
to logismiko pou xrisimopiei einai tis bmw mkiv dvd!
an den kanw lathos prepei na exei to idio navigator system me to x5!
euxaristw!

Spawn_7
19-01-08, 22:14
kalispera paidia ithela na rwtisw ama kserete poia programmata ploigisis douleuoun kanonika sto NOKIA N73,tha me boithisete poly

Soulrebel
20-01-08, 16:04
kalispera paidia ithela na rwtisw ama kserete poia programmata ploigisis douleuoun kanonika sto NOKIA N73,tha me boithisete poly

Το τομ τομ...Αν και οι χαρτες ειναι λιγο οτι να ναι..Αλλα καλυτερα να εκανες την ερωτηση σου στο θεμα για τα κινητα τηλ.Εδω ειναι πληροφοριες για wm

Soulrebel
20-01-08, 16:06
kalispera sto forum

mporei na mou pei kapoios an se bmw 325 2003 me navigator mporw na perasw ellinikous xartes?
an nai pws tha mporesw na vrw kai apo pou!
to logismiko pou xrisimopiei einai tis bmw mkiv dvd!
an den kanw lathos prepei na exei to idio navigator system me to x5!
euxaristw!
Το πιο πιθανο ειναι να μην βρεις χαρτες στο internet παρα μονο απο την εταιρια που τους φτιαχνει για την bmw..Και ειναι ακριβο και σε καθε αναβαθμιση του χαρτη πληρωνεις αδρα..Και οι χαρτες ειναι κλασικα για τα μπαζα...Η πιο καλη λυση ειναι να παρεις ενα pda...

alf133
21-01-08, 19:52
ποια ειναι η πιο προσφατη εκδοση του destinator για το mio p350 gia sd.?????k katiαλλο που μπορω να ενημερωνομαι για τα καινουργια points πχ καινουργια bar,super market.???

Soulrebel
22-01-08, 16:40
η πιο προσφατη εκδοση του dest ειναι η 7,088..(προτιμω πιο πολυ προσωπικα την 6,1)..Οι χαρτες ειναι Q4.2007..Μπορεις να γραφτεις στο http://gpspocketpc.gr/phpBB/index.php και να κατεβαζεις καθε μηνα τα τελευταια αγαπημενα κτλ...Να ενημερωνεσε αυτοματα οχι..

kpassaris
23-01-08, 03:21
kalimera
yparxei periptosei ean balo karta gia ayrmato internet
sto laptop moy.... na doylepsei kai san gps
( to laptop en to metaxi exei keraia wifi)

parakalo boithiste me

Soulrebel
23-01-08, 12:02
ριξε μια μιατια εδω
www.spectec.com.tw

kpassaris
23-01-08, 21:45
den mporo na to katalavo

Soulrebel
24-01-08, 12:15
Αν θες να βαλεις καρτα για wi-fi η gps εχει αυτη η εταιρια.Τωρα δεν καταλαβα και εγω τι θελεις..Διαβασε το μηνυμα σου και αν θες αναδιατυπωσε το

thomasskoy
27-01-08, 13:57
γιατι να βαλεις καρτα ιντερνετ για πλοηγηση? υπαρχει πιο ευκολος τροπος και χωρις να πληρωνεις ιντερνετ.μπορεις να βρεις το destinator για pc και να το εγκαταστησεις στο pc σου με τον χαρτη που θελεις. το μονο που χρειαζεσαι ειναι μια κεραια gps και εισαι ετοιμος.

Soulrebel
27-01-08, 16:28
Και να εχεις μεσα στο αυτοκινητο ανοιχτο το laptop και με τι ρευμα;;Ποσο θα κρατησει η μπαταρια;;

tinama
28-01-08, 15:47
exo ena mio xseri kanis pos kanoume hard resrt meta apo lthos xseklidomatos pou pro spathisa na kano

ginar43
28-01-08, 16:55
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ Destinator 7 ΠΑΛΙ ΣΕ 6 ΣΕ ΕΝΑ Qtek 2020.ΜΠΟΡΕΙΣ KaΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΨΑΞΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ

Soulrebel
29-01-08, 08:01
exo ena mio xseri kanis pos kanoume hard resrt meta apo lthos xseklidomatos pou pro spathisa na kano

Aν εγραφες και το μοντελο κατι θα καναμε ,φιλε μου...

Soulrebel
29-01-08, 08:03
ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟΝ Destinator 7 ΠΑΛΙ ΣΕ 6 ΣΕ ΕΝΑ Qtek 2020.ΜΠΟΡΕΙΣ KaΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΠΟΥ ΝΑ ΨΑΞΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΤΑ ΕΦΤΙΑΧΝΕ ΑΥΤΑ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ.ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΥΠΟΧΡΕΟΣ

Διεγραψς το dest τελειως με τον file explorer και στα προγραμματα αυτου του terd θα βρεις το dest 6,1 για sd

tigar
30-01-08, 18:31
Γεια χαρα.
Εχω το C220 με χαρτη ελλαδας στην flash memory. Δεν ειχε SD card με την αγορα.
Θα ηθελα να μαθω πως μπορω να του περασω χαρτες Ευρωπης. Πως θα πρεπει να μπουνε στην SD, σε ποιο folder, και πως θα περασω το licence.
Σημειωνω οτι θα ηθελα να μην ξεκλειδωσω το 220 σε windows αλλα να το χρησιμοποιησω οπως ειναι με επιπλεον χαρτες.
Εχω το transfer hack και μπορω να δω την flash και την SD.
Ευχαριστώ

Το βρηκα. Για οποιον ενδιαφερεται:
http://mioheaven.mywebcommunity.org/

kostaspt
31-01-08, 17:24
gia re pedia asxetos eime k ego....exo tibo s1000 dest..6 thelo ena xarti gia tourkia instabul to diko mou exei dio fakelous X-road k MobileNavigator pou sto kalo na balo ton xarti osous exo brei edo mesa den mou douleyh tipota!!!!!!!! kamia kali lisi yparxei??? thanks apo tora an kapios asxolithi me mena!!!!!!!

Soulrebel
01-02-08, 14:34
gia re pedia asxetos eime k ego....exo tibo s1000 dest..6 thelo ena xarti gia tourkia instabul to diko mou exei dio fakelous X-road k MobileNavigator pou sto kalo na balo ton xarti osous exo brei edo mesa den mou douleyh tipota!!!!!!!! kamia kali lisi yparxei??? thanks apo tora an kapios asxolithi me mena!!!!!!!

Για να βαλεις αλλον χαρτη πρεπει να ξεκλειδωσεις πρωτα το PNA σου φιλε μου..Και μετα τον πετας μεσα στην καρτα και θα τον δει.

dimitrios40
01-02-08, 15:47
καλησπερα παιδια

Μια συμβουλη χρειαζομαι... Θελω να αγορασω ενα gps για να βαλω το dest 6 Q4.2007 (απ'οτι ειπατε ειναι το καλυτερο). Μπορειτε να μου προτεινετε ενα καλο αλλα οχι και πολυ ακριβο gps???

Ευχαριστω
Ζανιν

Soulrebel
01-02-08, 18:39
Mio 350/550 η διαφορα ειναι στο οτι το 350 εχει υπερυθρες,ενω το 550 BT και Wi-Fi και διαφορετικο χρωμα.Το μεν πρωτο παιζει απο ελληνικο καταστημα κοντα στα 230 ενω το 2ο κοντα στα 315

dimitrios40
02-02-08, 09:42
Σ'ευχαριστω φιλε soulrebel

παω να το αγορασω !!!
Ζανιν

kostaspt
02-02-08, 17:17
Αρχική Δημοσίευση από kostasptgia re pedia asxetos eime k ego....exo tibo s1000 dest..6 thelo ena xarti gia tourkia instabul to diko mou exei dio fakelous X-road k MobileNavigator pou sto kalo na balo ton xarti osous exo brei edo mesa den mou douleyh tipota!!!!!!!! kamia kali lisi yparxei??? thanks apo tora an kapios asxolithi me mena!!!!!!!

Για να βαλεις αλλον χαρτη πρεπει να ξεκλειδωσεις πρωτα το PNA σου φιλε μου..Και μετα τον πετας μεσα στην καρτα και θα τον δει.

KAI POS GINETE AYTO RE MASTORA!!!!!!! THANKS

Soulrebel
03-02-08, 09:15
Ψαξε στον google πως το ξεκλειδωνουνε..Θελει δουλιτσα.Το πως δεν θα το βρεις εδω(μονο για mio,vector)και εγω δεν γνωριζω πολλα απο pna

kostaspt
03-02-08, 10:30
thanks

proteas78
07-02-08, 21:42
Γεια σας παιδια...ειμαι λιγο ασχετος απο το θεμα και χρειαζομαι την βοηθεια σας.Ψαχνοντας μ εναν φιλο για gps sto internet βρηκαμε αυτο...http://www.pixmania.com/gr/gr/322095/art/blaupunkt/aoouiiii-gps-travelpilot.html?srcid=7255&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyMDI0MjAxMDM
οπως ειπα και πιο πανω...δεν ξερω και πολλα...μου φαινεται πολυ καλο κια ιδιως στη τιμη που ειναι...δεδομενου παντα οτι δεν ζηταμε κατι φοβερο!!!
Παιρνοντας τηλεφωνο σε καποιο καταστημα να ρωτησω αν η γραμματοσειρα του ειναι ελληνικη η λατινικη το παλληκαρι μου ειπε οτι αυτο ειναι ξεπερασμενο...εκαναν πολλα λαθη κι οτι αν θελω κατι καλο τοτε πρεπει να παω σε κατηγορια γυρω στα 400 ευρω...Τι λετε?Αξιζει αυτο?να μην το κοιταξω καθολου?Εχετε καπιοα προταση εσεις?σχετικα οικονομικη!
Επίσης μπορω να εγκαταστησω σ οποιο gps θελω οποιο λογισμικο υπαρχει η κατι πιο συγκεκριμενο?Ευχαριστω πολυ παιδια!!!!

scorpiosx
08-02-08, 13:14
Γεια σας παιδια...ειμαι λιγο ασχετος απο το θεμα και χρειαζομαι την βοηθεια σας.Ψαχνοντας μ εναν φιλο για gps sto internet βρηκαμε αυτο...http://www.pixmania.com/gr/gr/322095/art/blaupunkt/aoouiiii-gps-travelpilot.html?srcid=7255&aftrack=TWpJMk1EczFNakE1OzEyMDI0MjAxMDM
οπως ειπα και πιο πανω...δεν ξερω και πολλα...μου φαινεται πολυ καλο κια ιδιως στη τιμη που ειναι...δεδομενου παντα οτι δεν ζηταμε κατι φοβερο!!!
Παιρνοντας τηλεφωνο σε καποιο καταστημα να ρωτησω αν η γραμματοσειρα του ειναι ελληνικη η λατινικη το παλληκαρι μου ειπε οτι αυτο ειναι ξεπερασμενο...εκαναν πολλα λαθη κι οτι αν θελω κατι καλο τοτε πρεπει να παω σε κατηγορια γυρω στα 400 ευρω...Τι λετε?Αξιζει αυτο?να μην το κοιταξω καθολου?Εχετε καπιοα προταση εσεις?σχετικα οικονομικη!
Επίσης μπορω να εγκαταστησω σ οποιο gps θελω οποιο λογισμικο υπαρχει η κατι πιο συγκεκριμενο?Ευχαριστω πολυ παιδια!!!!
Πρώτα να ρωτήσεις τι πρόγραμμα πλοήγησης φοράει και μετά όλα τ' άλλα.
Αυτό με τις γραμματοσειρές πως σου ήρθε και το ρώτησες; Απ' το πρόγραμμα εξαρτάται τι γραμματοσειρά θα βλέπεις.

Soulrebel
08-02-08, 14:19
Kαι καλυτερα να παρεις ενα pda..Παρα ενα pna σαν αυτο...Κοιτα http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.926002 και μπορεις να το βρεις και πιο φτηνα.Το προγρμμα πλοηγησης το καλυτερο αυτην την στιγμη ειναι το destinator για Ελλαδα...

djsocrates
10-02-08, 20:34
Thelo na agoraso ena gps mexri 300Euro. Exei na mou proteinei kapoios kati kalo. Den exo idea gia to sugekrimeno thema kai den thelo na paro kati kai na to metanioso. mou xreiazete ena gps me xartes olhs ths europhs. Efxaristo!

Soulrebel
11-02-08, 13:03
Παρε το mio 550...και καθαρισες..Ειναι στα χρηματα που θες και εχει πολυ καλη αποδοση τιμης-αξιας...

jimjim
11-02-08, 20:39
Εχω ενα hp514 και θελω να βαλω το destinator μηπως καποιος εχει μετατρεψει το destinator.ini στο skin ωστε να κανει για αναλυση 176x220:bow:

strgaza
12-02-08, 17:57
paidia apo oti blepoume osoi den gnwrizoume to kalytero programma gia ellada kai eyrwpi einai to destinator.profanws enoeite to 7?yparxoun bebaia kai arketes etairies opws mls ngi.me aytes ti ginetai?poia einai i kaluteri?poia siskeui thewreitai poli kali gia ellada kai eyrwpi apo apopsi apodosis?

Soulrebel
13-02-08, 12:59
paidia apo oti blepoume osoi den gnwrizoume to kalytero programma gia ellada kai eyrwpi einai to destinator.profanws enoeite to 7?yparxoun bebaia kai arketes etairies opws mls ngi.me aytes ti ginetai?poia einai i kaluteri?poia siskeui thewreitai poli kali gia ellada kai eyrwpi apo apopsi apodosis?

Τα μπερδεψες λιγο....Λοιπον για ευρωπη καλητερο θεωρω το iGo και το mio map(ιδια ειναι)για Ελλαδα το Destinator...Το 6 το θεωρω πιο καλο,το 7 εχει καλυτερα γραφικα αλλα εχει αρκετα ψιλοπροβληματα...Το destinator σαν προγραμμα το εισαγει η Mls και η χαρτες που χρησιμοποιει το dest ειναι της Ελληνικης εταιριας NGi...Υπαρχουνε πολυ καλες συσκευες αν και δεινω ενα προβαδισμα στα νεα μοντελα της HTC που και πολυ καλα ειναι και εχουνε την καλυτερη τεχνικη υποστηριξη και support(οχι εχω mio):group:

yahabibi
15-02-08, 20:19
kalispera!!!!tha ithlela na rotiso ,thelo na paro mia siskeyi gps gia to amaxi alla den xero pia ...oi xartes bgenoun se autes ensomatomenoi???

Soulrebel
16-02-08, 08:21
kalispera!!!!tha ithlela na rotiso ,thelo na paro mia siskeyi gps gia to amaxi alla den xero pia ...oi xartes bgenoun se autes ensomatomenoi???
Αν η συσκευη ειναι καθαρα αυτοκινητου(δηλαδη pna)ερχονται με ενα προγραμμα πλοηγησης-ειτε ειναι καλο ειτε κακο και για να το αλλαξεις πρεπει να το ξεκλειδωσεις...Αναλογα με την συσκευη η τα καταφερνεις η οχι...Αν ειναι pda τοτε ειτε παιρνεις μονο την συσκευη ειτε πακετο με καποιο χαρτηη μονο που εδω βαζεις οτι προγραμμα θελεις ειτε νομιμα ειτε οχι....:cry:

louiss15
16-02-08, 09:34
paidia kalimera stin parea,
Xartes tou UK kai Ellados gia navigator 7...... gia HTC tytn ii exi kanis???

Soulrebel
16-02-08, 12:04
Δες στα προγραμματα η εδω..http://rapidshare.com/users/K1PP0O
ΥΓ:ειναι του φιλου Braker

djsocrates
22-02-08, 17:26
mporei kapoios na mou pei ti einai pda kai ti pna....Eimai ligo asxetos.......efxaristo

Soulrebel
23-02-08, 09:00
Το pda ειναι προσωπικος υπολογιστης παλαμης και το pna προσωπικο συστημα πλοηγησης...
Τα pda μπορει να εχουε ενσωματωμενο δεκτη gps και να κανεις την ιδια δουλεια με ενα PNA με την διαφορα οτι τα pna ερχονται με ενα συστημα πλοηγησης και ειτε ειναι καλο ειτε ειναι κακο μπορεις να χρεισιμοποιησεις μονο αυτο εκτος και αν το ξεκλειδωσεις...
Τα pda πωλουνται ειτε με λογισμικο πλοηγησης ειτε οχι και μετα μπορεις να βαλεις οτι θες...
Τα PNA της MIO για παραδειγμα ερχονται με το mio map και πρεπει να τα ξεκλειδωσεις για να βαλεις αλλο προγραμμα..Τα pda της mio ερχονται ειτε με το mio map ειτε με το dest ειτε με οποιο αλλο προγραμμα θες και μετα μπορεις να του βαλεις οτι θες..

djsocrates
23-02-08, 15:22
file soulrebel se efxaristo. To mio 560 aksizei ta lefta tou h einai kalitera to 360? Kai kati allo mporo na exo se ena pda kai to mio map kai to destinator6 kai na dialago kathe fora pio thelo na xrhsimipoighsw? telos kati to opoio me xalaei se auta ta modela einai oti den exoun wide screen. ksereis an mporoun na deixnoun to xarth san wide ean giriseis to kinhti 90 moires??? Kai pali se efxaristo :-)

Soulrebel
23-02-08, 18:34
file soulrebel se efxaristo. To mio 560 aksizei ta lefta tou h einai kalitera to 360? Kai kati allo mporo na exo se ena pda kai to mio map kai to destinator6 kai na dialago kathe fora pio thelo na xrhsimipoighsw? telos kati to opoio me xalaei se auta ta modela einai oti den exoun wide screen. ksereis an mporoun na deixnoun to xarth san wide ean giriseis to kinhti 90 moires??? Kai pali se efxaristo :-)

Πιστευω οτι και τα δυο ειναι πολυ καλες επιλογες και προσωπικα θα διαλεγα το 560 λογω wi-fi...μπορεις να εχεις μονο ενα απο τα δυο.Πλακα κανω..Εγω εχω 5 διαφορετικα προγραμματα και χρισιμοπειω οποιο θελω..Οποτε μπορεις να εχεις και το miomap και το dest και το garmin και να δουλευεις οποιο θες..Ολα τα pda εχουνε λειτουργια wide screen..Πατας ενα κουμπι η απο της ρυθμισεις γυρνας σε lanscape h wide screen και μαζι γυρνουνε και τα προγραμματα πλοηγησης μιας και εχουνε τα οικονιδια ετοιμα και για τετοιο σκοπο εκτος του iGo 8 που λειτουργει μονο σαν wide screen..Αυτα:judge:

djsocrates
24-02-08, 17:31
Mhpos ksereis an uparxei kapoios tropos me to mio 560 na deis thleorash? Kai kati allo to Destinator 6 gia wm5 paizei kai se wm6? Se efxaristo kai pali :-)

Soulrebel
24-02-08, 20:21
Mπορεις ναδεις tv μεσω wi-fi(ANT1,MEGA κτλ)η ιντερνετικα... το dest 6 παιζει και στο wm5 και στα 6 δεν αλλαζει τιποτα..Και εγω που ειχα 5 και εβαλα τα 6 την ιδια ακριβως εκδοση χρησιμοποίησω

par8ena69
24-02-08, 22:17
kalimera exo to amcor 3500 me destinator 6 kai xarti 2007 q2 1132 mporei parakalo na mou pei kapios giati otan bazo to destinator 7 se sd kateutheian den douleuei oute kan ksekinaei.tha parakaleso polu kapios an thelei kai gnorizei na apantisei kai prosopika!

Soulrebel
25-02-08, 09:10
Ναι γιατι ειναι κλειδωμενο..μπες στο site της ngi
http://www.navimania.gr/ και ζητα διευκρινησης για την αναβαθμιση σε dest 7 και τον Q4 ζαρτη

djsocrates
26-02-08, 21:45
file soulrebel se exo kourasei alla me exeis voithisei para poli. mhpos ksereis an mporo na sundeso pc camera sto mio 560? thn thelo gia to skype! efxaristo....

Soulrebel
26-02-08, 22:49
file soulrebel se exo kourasei alla me exeis voithisei para poli. mhpos ksereis an mporo na sundeso pc camera sto mio 560? thn thelo gia to skype! efxaristo....
Νομιζω πως αυτο δεν μπορεις να το κανεις..Η δεν το εχω ακουσει..Απο οτι φανταζομαι σου λεω..Σε ευχαριστω ,δεν με κουρασες..Μακαρι να ειχα καποιον ννα μου λεει και εμενα περσι:cry:

nicozzz
29-02-08, 13:22
gia sas paidia....exw to cherokee me gps ths NAVTECH apo germania...
borw na vrw kapou xarth elladas ?? exw faei to web ..lol !

:thankyou:

Soulrebel
29-02-08, 14:10
gia sas paidia....exw to cherokee me gps ths NAVTECH apo germania...
borw na vrw kapou xarth elladas ?? exw faei to web ..lol !

:thankyou:

Στειλε ενα email στην NAVTECH..Δυσκολα τα πραγματα παντως..Ακομα και αν βρεις χαρτη θα εχει τα κακα του τα χαλια:no:

xarysts
01-03-08, 08:42
και εγω μια ερωτηση στο navara που πηρα τελευταια εχει ενα προγραμμα πλοηγησης της navtech .Υπαρχει δυνατοτητα να φορτωσω καποιο αλλο προγραμμα naviator ή ακομα και στο ηδη υπαρχον να βρω καποιο καλο χαρτη ελλαδος?πχ ολα αυτα τα προγραμματα που κυκλοφορουν για κινητα θα μπορουσαν να χρησιμοποιηθουν στο navtech?ευχαριστω

Soulrebel
01-03-08, 08:52
και εγω μια ερωτηση στο navara που πηρα τελευταια εχει ενα προγραμμα πλοηγησης της navtech .Υπαρχει δυνατοτητα να φορτωσω καποιο αλλο προγραμμα naviator ή ακομα και στο ηδη υπαρχον να βρω καποιο καλο χαρτη ελλαδος?πχ ολα αυτα τα προγραμματα που κυκλοφορουν για κινητα θα μπορουσαν να χρησιμοποιηθουν στο navtech?ευχαριστω

Oχι ειναι η απαντηση και στα δυο ερωτηματα σου

xarysts
01-03-08, 08:57
δηλαδη μενω με τους χαρτες της navtech?

Soulrebel
01-03-08, 11:58
δηλαδη μενω με τους χαρτες της navtech?

Δυστηχως Ναι

jaguar58
01-03-08, 12:08
Δες στα προγραμματα η εδω..http://rapidshare.com/users/K1PP0O
ΥΓ:ειναι του φιλου Braker

Ευχαριστω για το site αλά τα αρχεία είναι κλειδωμένα. μήπως ξέρης να μου πεις το pass.? ευχαριστώ

dragracer
01-03-08, 12:32
Δυστηχως Ναι

Nαι δυστυχως και η Opel Navtec εχει οποτε.........:no:

Soulrebel
01-03-08, 14:32
Ευχαριστω για το site αλά τα αρχεία είναι κλειδωμένα. μήπως ξέρης να μου πεις το pass.? ευχαριστώ
Για θυμησε μου τι ακριβως ηθελες να κανεις γιατι δεν θυμαμαι..Και σε ποιο μηχανημα

xarysts
01-03-08, 18:12
προγραματα και χαρτες για το mio 520 κανεις?

Soulrebel
01-03-08, 19:11
Το 520 ειναι pna αρα κλειδωμενο.Δες μεσα στα προγραματα πως ξεκλειδωνει και μετα θα σου βρουμε οτι θες

blaggmigg
05-03-08, 13:50
καλησπερα παιδια. ξερει κανεις που μπορω να βρω το τσουναμι 99 (ναυτικος χαρτης)

GIORGOSOPEL
09-03-08, 15:51
Καλησπέρα, μηπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω χάρτη Ελλάδος για Destinator 7 ξεκλείδωτο

Soulrebel
09-03-08, 17:11
Καλησπέρα, μηπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω χάρτη Ελλάδος για Destinator 7 ξεκλείδωτο

http://www.greekzlive.com/forum/showthread.php?t=317149 εδω εχω ανεβασει τον τελευταιο..ξεκλειδωτο τι εννοεις..Οι χαρτες δεν εχουνε κλειδωμα αλλα το προγραμμα..Αν εχεις και παλιο χαρτη ξεκλειδωμενο θα λειτουργησει και με τον νεο..Αν οχι κατεβασε απο τα προγραμματα καποιο dest για sd που ειναι σπασμενο και τον χαρτη που ανεβασα και εισαι οκ

stel18
09-03-08, 17:35
φιλοι μου ολα υπαρχουν αν χρησιμοποιησετε το search

GIORGOSOPEL
09-03-08, 17:44
Σας ευχαριστώ πολύ

dzar
19-03-08, 11:46
Re Paidia Destinator 7 Gia Pc Yparxei???

Soulrebel
19-03-08, 12:54
οχι,μονο 6

dj orgasmus
19-03-08, 20:05
mia mikri boitheia pedia tha ithela

exo ena mio 168 kai tha ithela na peraso tous xartes Destinator 6.1.1.40010 stin sd

an mporeite na mou peite ti prepei na kano giati eimai ligo kenourgios se auta

analitika an ginetai euxaristo

Soulrebel
19-03-08, 20:37
μπες μεσα στα προγραμματα και θα βρεις την εκδοση 6,1 για sd..
http://www.greekzlive.com/forum/showthread.php?t=196552
Κατεβασε την και εχει μεσα οδηγιες.Απλως θα την αντιγραψεις στην καρτα..και δες και εδω για να παρεις μια ιδεα και για να κανεις συντομευση αν θες
http://www.greekzlive.com/forum/showthread.php?t=309845

g.k varadero
20-03-08, 00:05
παιδια καλησπερα αν μπορει καποιος να βοηθησει στο πως μπορω να συνδεσω το φορητο με το a701 για να χρησιμοποιησω την κεραια του για το dest7 pc version ειτε μεσω bluetooth ειτε με usb ευχαριστω για τον χρονο σας:)

lanos
20-03-08, 07:53
παιδια δεν ξερω αν ειναι το σωστο μερος για αυτο που ζηταω ελπιζω στην βοηθεια σας θελω ενα προγραμμα που να σεταρετε στο λαπτοπ με χρ και vista που να εχει χαρτες για τον ευβοικο για να βλεπω τις ξερες και τα μετρα δηλαδη κατι σαν χαρτογραφηση του βυθου οποιως εχει κατι τετοιο τον παρακαλω ας με βοηθησει ειμαι ερασιτεχνης ψαρας εχω ενα βαρκακι και ριχνω κανα παραγαδακι αλλα μεχρι τωρα τζιφος σας ευχαριστω και καθε βοηθεια καλαδεχουμενη

Soulrebel
20-03-08, 12:18
παιδια καλησπερα αν μπορει καποιος να βοηθησει στο πως μπορω να συνδεσω το φορητο με το a701 για να χρησιμοποιησω την κεραια του για το dest7 pc version ειτε μεσω bluetooth ειτε με usb ευχαριστω για τον χρονο σας:)
εχει dest 7 για pc;;;;Πως να το συνδεσεις τωρα;http://www.navimania.gr/showthread.php?t=20&page=3
δες εδω

jimmaras30
21-03-08, 15:28
Kalhspera Exw To Htc P3300 Me Wm6 Gr Kai Exw Balei To Destinator 7 . Exw Problhma Otan To Programatizw Gia Na Metabw Apo Ena Meros Se Kapoio Allo ( Dromo H Shmeio) Mou Grafei Oti To Shmeio Afethrias H Proorismoy Den Einai Prospelasima Me Oxhma Allaxte Shmeio Afethrias H Proorismoy. Exw Balei Oloys Toys Xartes Mesa Akoma Kai Oti Destinator Yparxei Kai Ola To Idio Moy Lene !!!!!!!!!! Giati??????? Kapoia Bohthia !!!!!

Soulrebel
21-03-08, 22:27
Ειναι καποιο προβλημα του 7.Δοκιμασε την τελευταια εκδοση 7,088...Διορθωνεται εν μερη..(μπορει να το βγαλει πολυ σπανια και οτανν μαλλον ο δρομος δεν ειναι προσπελασιμος

dragracer
22-03-08, 04:10
Eιχα και εγω το ιδιο προβλημα στο Mio550 και τελικα πεταξα το 7 και εβαλα το 6 με τουσ τελευταιους χαρτες και ησυχασα

Μαλλον νομιζω οτι πρεπει να εχει σχεση οτι ειναι ''βαρυ'' το προγραμμα για τον επεξεργαστη του ΜΙΟ αφου ολοι σε αλλα μηχανακια μου ελεγαν οτι δουλευει και στο δικο μου οχι.

jimmaras30
22-03-08, 06:37
telika kai egw ekana ebala to 6 me xartes q1 2008 kai ola einai ok!!!! thankssssssss:judge:

Soulrebel
22-03-08, 07:50
telika kai egw ekana ebala to 6 me xartes q1 2008 kai ola einai ok!!!! thankssssssss:judge:

Αν η συσκευη σου ειναι με λιγα πραγματα επανω και αντεχεει το 6 δεν το συζηταω..Το 6 χανει μονο σε γραφικα.Το 7 σε ολες του της εκδοσεις ειχε προβληματα οπως και η τελικη..Και στους υπολογιδμους διαδρομης ακομα..Το χρησιμοπειω μονο για μερη που ξερω να παω...Παντως επειδη το 3300 μενει συχνα με ελαχιστη μνημη καλο ειναι να του κανεις soft reset πριν σκεφτεις να ανοιξεις την πλοηγηση ,ωστε να εχεις οσο το δυνατον πιο πολυ για το dest γιατι το τρεχει οριακα

Soulrebel
22-03-08, 07:51
Eιχα και εγω το ιδιο προβλημα στο Mio550 και τελικα πεταξα το 7 και εβαλα το 6 με τουσ τελευταιους χαρτες και ησυχασα

Μαλλον νομιζω οτι πρεπει να εχει σχεση οτι ειναι ''βαρυ'' το προγραμμα για τον επεξεργαστη του ΜΙΟ αφου ολοι σε αλλα μηχανακια μου ελεγαν οτι δουλευει και στο δικο μου οχι.
Μια χαρα ειναι ο επεξεργαστης του 550 για το est..κατι αλλο επαιζε..Μιας και το 7 ειναι και λιγο πιο ελαφρυ απο το 6:angel:

jimmaras30
22-03-08, 11:21
me 2giga mnhmh den nomizw na kolaei . pantos exeis dikio to 7 exei ontos problhma se oles tis ekdwseis otan ebala to d6 me xarth q1 2008 eeeeeee ti na pw oti den exei kamia sxesh??????? isterei se grafika alla einai klaseis kalhtero apo to 7

Soulrebel
22-03-08, 11:48
me 2giga mnhmh den nomizw na kolaei . pantos exeis dikio to 7 exei ontos problhma se oles tis ekdwseis otan ebala to d6 me xarth q1 2008 eeeeeee ti na pw oti den exei kamia sxesh??????? isterei se grafika alla einai klaseis kalhtero apo to 7
Δεν μιλαω σια την εξωτερικη,αλλα για την εσωτερικη των 64Mb βρε συ...Ειχα και εγω το 3300..μου ειχε σπασει τα νευρα ,μεχρι που μπηκε ανεπισημη Wm6 και ααπενεργοποιηθηκανε καποια πραγματα και ετρεχε καλα το 6..Βεβαια τελικα δεν μπορουσε να συναγωνιστει το 701 και εφαγε ποδι..Τωρα ειμαι με ενα μηχανακι...Περιμενω να δουμε αν θα κανουμε αλλαγη...Το κακο του 3300 ητανε τα πολλα προγραμματα που τρεχανε στο bagrount κατα τηνεναρξη και σε συνδιασμο με τον μαππα επεξεργαστη και με τα βαρια wm5,κολουσε η μετα τα 100χιλιομετρα η μετα απο κανα δυο ωρες πλοηγηση.κολουσε τελειως το DEST η εβγαζε οτι μηνυμα οτι δεν υπαρχει διαθεσιμη μνημη:judge::judge:

Soulrebel
22-03-08, 22:09
Γει'α σας παιδιά, θέλω να αγοράσω Gps, αλλα υπάρχουν τόσα πολλά που δέν ξέρωποιο να διαλέξω.Βεβαια εχω ξεχωρίσει δυο( συμφωνα με τις οικονομικές μου δυνατότητες) αλλα δεν ξέρω αν το αξίζουν ή αν υπάρχουν κάποια καλύτερα στην ιδια τιμή. Αυτά που εχω ξεχωρίσει ,σύμφονα και με τους χάρτες που έχουν,είναι τα Mio c320b και το Mls 3900b.

Θα σου προτεινα pda ωστε στο μελλον να μπορεις να βαλεις οτι χαρτη η προγραμμα θες και συγκεκριμενα τα mio 550/560 η τα πιο φθηνα 350/360...Τα 60 ειναι πιο καινουργια με μεγαλυτερη εσωτερικη μνημη και λιγοτερα προβληματακια..
ΑΑθ θες pna και τα δυο ειναι πολυ καλα.Το μιο ειναι πολυ καλη συσκευη και ξεκλειδωνει αρκετα ευκολα ωστε να βαλεις και το dest εκτος απο το αρκετα καλο miomap ενω το mls αν και δεν ειναι τοσο καλη συσκευη ουτε σπαει δυσκολα και ειδη ερχεται με το dest επανω...

jimmaras30
24-03-08, 10:51
Shmera Eida To Minhma Soy Kai Exeis Dikio Gia To 3300 Einai Para Ma Para Poli Argo Kai Kolaei Me To D7 Kai Bgazei Kai Diafora Minhmata Gia Mnhmh Gia Topothesia, Alla Xtes Tsekara To Destinator6 Me Ton Q1 2008 Kai Eida Diafores Arketes Ekana Panw Apo 250xiliom Kai Den Kolise Katholoy . Oso Gia Allagh Se Mhxanakh Ypomonh Kai Mexri Teloys Xronoy Kati Tha Kykloforisei Sthn Agora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Soulrebel
24-03-08, 14:30
Βγηκε...Δες Εδω...
http://www.navimania.gr/showthread.php?t=7265

stel18
24-03-08, 15:11
all the pda broken and change the maps
search the site

sakis07
26-03-08, 00:35
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟdestinator 7ΓΙΑ Pc ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΚΟΛΑΕΙ ΟΤΝ ΤΟ ΑΦΗΝΩ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΗ

remali666
26-03-08, 16:09
Mio PNA C320b MioMap CE V3.3 help...
Παιδια εχω αγορασει αυτο το pna και θα ηθελα να μου πει καποιος αν μπορω να βαλω καινουργιους χαρτες και ποιοι ειναι οι ποιο καλη..Με λιγα λογια μπορω να ''δουλεψω'' πανω στο μοντελο αυτο και να βαλω χαρτες?

Soulrebel
26-03-08, 16:54
Αν το ξεκλειδωσεις μπορεις να βαλεις dest που ειναι ενα προγραμμα πολυ πιο απλο στην χρηση και με τους καλυτερους χαρτες για Ελλαδα...Τωρα πως το ξεκλειδωνεις,google η εδω στα προγραμματα

remali666
26-03-08, 17:01
δεν εχεις καποιο link να μου δωσεις......................??δεν ξερω ουτε προγραμματα γι αυτο ουτε ονοματα.im new!!!

dimgou2
27-03-08, 00:47
thanks!!!!!

Soulrebel
27-03-08, 13:06
δεν εχεις καποιο link να μου δωσεις......................??δεν ξερω ουτε προγραμματα γι αυτο ουτε ονοματα.im new!!!

Ψαξε εδω
http://www.greekzlive.com/forum/forumdisplay.php?f=251

alf133
04-04-08, 13:19
exw to mio p350....poio einai to kalytero programma ploigisis k to pio prosfato gia sd.....mporeite na voithisete????/

alexap11
04-04-08, 15:31
garmin nuvi !!!!!!! korifi garmin nuvi 250

Soulrebel
04-04-08, 17:18
exw to mio p350....poio einai to kalytero programma ploigisis k to pio prosfato gia sd.....mporeite na voithisete????/

Λοιπον το destinator ειναι το καλυτερο,θα προτεινα μαλιστα το 6...Οι καλυτερη χαρτες...θα το βρεις εδω μεσα στα direct donwload σε αυτο το section..Βρες και τον χαρτη του 2008 που εχω ανεβασει και εισαι οκ...Απλως θα το αντιγραψεις στην sd και εισαι οκ...

Το garmin ειναι καλουτσικο,αλλα μην γεμιζοθμε τα θεματα με το pna που πηρες...Αν δοκιμασεις και τιποτα αλλο και μετα μας λες...3χρονια εχουμε GPS και παλι δεν γνωριζω πολλα...

makaras
07-04-08, 07:58
tha eithela ean gnorizi kapoios na voithisi exw ena jeep cheroki apo germania kai exi pano systima ploigisis sta germanika vevaia alla to provlima den einai ayto den mou anoigi kai i etairia mouipe oti den exei xartes elldos kai kati tetoia yparxcei kapoios sas parakalo pou na gnorizi ean mporw na forwtsw xarti kai pws euxaristo para polli

Soulrebel
07-04-08, 12:42
tha eithela ean gnorizi kapoios na voithisi exw ena jeep cheroki apo germania kai exi pano systima ploigisis sta germanika vevaia alla to provlima den einai ayto den mou anoigi kai i etairia mouipe oti den exei xartes elldos kai kati tetoia yparxcei kapoios sas parakalo pou na gnorizi ean mporw na forwtsw xarti kai pws euxaristo para polli

Δυστηχως δεν γινεται τιποτα..:rant:

sakism66
09-04-08, 11:23
:bow::bow:παιδια που 8α βρω το MioTransferHackC250
ευχαριστο :bow::bow:

Soulrebel
09-04-08, 18:49
Φίλοι μου,τελικά αγόρασα το mio c320b,και μπορώ να πω οτι μου άρεσε θα ήθελα να μάθω αν οι χάρτες της Creative image(άκουσα οτι είναι αρκετά ενημερωμένοι) δουλεύουν σ'αυτή την συσκευή. Μπορώ να την χρισιμοποιησω μεσω της sd κάρτας, έχοντας τους χάρτες τις mio στη συσκευή ?

H πιο ενημερωμενη ειναι της Gi που χρησιμοποιει το destinator.βαλε αυτους αφου το ξεκλειδωσεις..Κανε μια ανζητηση εδω,θα βρεις τα απαραιτητα για αυτο τον λογο...

Miltos01
10-04-08, 08:16
Φεύγω για Μόναχο (Βενετία-Μόναχο) και έχω "φορτώσει" τους χάρτες Ιταλίας, Αυστρίας και Γερμανίας στο Destinator. Θέλω να σας ρωτήσω αν δηλώνοντας τη διαδρομή στο Destinator η εναλλαγή των χαρτών κατά την πορεία γίνεται αυτόματα...

Soulrebel
10-04-08, 13:42
Αν και δεν το ξερω σιγουρα,απο οσο το εχω ψαξει,οχι...

Soulrebel
10-04-08, 21:28
Θα συνηστουσα να μην την πειραξεις...Επειδη τα pna ειναι λιγο περιεργα,δεν τα εμπιστευομαι για να μην τα παρω στο χερι..Βεβαια μπορεις μετα απο καποιο λαθος να κανεις φορματ αλλα δεν ξερω τι και πως....Οποτε δεν σου προτεινω τιποτα..Τωρα για το ξεκλειδωμα,ριξε και μια ματια στο myphone η στο site της navmania η στειλε πμ στο παλικαρι που ανεβασε εδω το ξεκλειδωμα μηπως κατι δεν κανεις καλα.

mio gps
11-04-08, 21:06
Σ'ευχαριστώ παρα πολυ και πάλι.
skeftomai ti den kaneis kala....
mhpos bazeis sthn sd to fakelo olokliro tou mmonbear? an nai lathos..
theli antigrafh ta arxeia poy exei mesa kai paste xyma sthn sd...
gia dokimase sniper.......

delster3
11-04-08, 22:04
Des edo sto 7o post ti na kaneis. (http://www.greekzlive.com/forum/showthread.php?t=326354)
Ypopsin tin karta tha tin valeis afou anoikseis tin siskevi kai arxizei na fortonei to logismiko tou mio. Episis poles fores den diakrineis tin gri grammi ton windows pou vriskete kato kato giafto kai einai kalitera na xrisimopoiiseis ena eidiko stilaki. An exeis fortomeno kapoio allo kseklidoma kala tha kaneis na to apegatastiseis prin to neo kseklidoma. Den einai dinaton na min to katafereis. Ta kanei ola mono tou arkei na min katevaseis to earxeio stin karta kai to ksezipareis ekei. Mono ta kseziparismena arxeia tha vriskonte stin karta.

Simfona me afta pou grafeis pio pano to lathos einai oti kaneis hard reset mazi me tin karta stin siskevi. Afou kaneis hard reset tkai anoiksei i siskevi tote vale mesa tin karta kai to scriptaki trexei aftomata . Ola ta kseklidomata pleon etsi trexoun. Oso gia to skylight exei vgei neo kseklidoma pou legete slimio des edo (elpizo oti kserteis aglika) (http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=109224) Einai poli kalo alla epeidi ta exo dokimasei kai ta dio tis teleftees imeres sou proteino to miopocket pou anafero pio pano giati exei poli perisotera kaloudia alla kai dinatotita xrisis poli perissoteron xarton apo to skylight. Esi apofasiseis arkei na akoloutheis tis odigies.

Soulrebel
13-04-08, 08:12
Tελικά παιδιά τα κατάφερα και με τους χάρτες του destinator,και πάλι σας ευχαριστώ. Μπράβο κανετε πολυ καλή δουλειά,μας βοηθάτε και εμάς τους ''άσχετους''. Να ρωτησω κάτι ακόμα οι Χάρτες της mιο σε πια έκδοση είναι τώρα. Το c320b που πήρα έχει την v3 .
Ο χαρτης λεγεται Q1,2008 και το προγραμμα 3,3

kmpidis
14-04-08, 19:00
paidia ta fota sas pls......
agorasa to mio A501(prin mia ebdomada) to opoio exei tous xartes ths mio(sugkekrimena ton mio map v3).
erotisi:mporo na balo kapoio allo programma xarton?p.x destinator7.tha kanei ploigisi?
an nai ti prepei na kano gia na to balo?
euxaristo ek twn proterwn.

kmpidis
14-04-08, 21:57
paidia thn boithia sas pls...
agorasa prin mia bdomada to mio A501.exei ton xarth mio map v3.
erotisi:mporo na balo kapoio allo programma xarton kalytero?tha moy kanei ploigish?
an nai ti prepei na kano gia na to katebaso?
thanks ek twn proterwn......

snowstorm
16-04-08, 10:43
Λέω να πάρω το mls destinator A3850 στα 199 ευρώ.
Τα ερωτήματα είναι:
1) Η συσκευή είναι μάρκα mls?
2) Ξεκλειδώνει?
3) Εκτός από το χάρτη Ελλάδας (που το έχει) μπορώ να προσθέσω και άλλους χάρτες?

Soulrebel
16-04-08, 17:32
paidia thn boithia sas pls...
agorasa prin mia bdomada to mio A501.exei ton xarth mio map v3.
erotisi:mporo na balo kapoio allo programma xarton kalytero?tha moy kanei ploigish?
an nai ti prepei na kano gia na to katebaso?
thanks ek twn proterwn......

Μπορεις να βαλεις οτι θελεις μεσα.Κατεβασε το dest6 h7 final ετοιμο για την Sd
http://www.thegreekz.com/forum/forumdisplay.php?f=251

Soulrebel
16-04-08, 17:34
Λέω να πάρω το mls destinator A3850 στα 199 ευρώ.
Τα ερωτήματα είναι:
1) Η συσκευή είναι μάρκα mls?
2) Ξεκλειδώνει?
3) Εκτός από το χάρτη Ελλάδας (που το έχει) μπορώ να προσθέσω και άλλους χάρτες?

H συσκευες της mls ειναι αρκετα καλες..Για ξεκλειδωμα δεν ξερω,παντως θα εχεις τους καλυτερους χαρτες,μπορεις να βαλεις και αλλους χαρτες απο ευρωπη,αλλα πρεπει να συεννοηθεις κατα την αγορα για να σου εχουνε μεγαλυτερη καρτα μνημης..Ριξε μια ματια στο forum της Gi στο www.navimania.gr

snowstorm
16-04-08, 17:56
Ευχαριστώ για την απάντηση. Όσο το ψάχνω όμως, βγαίνουν κι άλλες ερωτήσεις :-)

Τί θα επιλέγατε:
MLS Destinator με 199 ευρώ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο με αναβαθμίσεις κλπ?
ή
ΜΙΟ 220 με 142 ευρώ και πιάνω δουλειά (ξεκλειδώματα) για να βάλω Destinator?

Soulrebel
16-04-08, 21:48
Θα επελεγα ενα pda που δεν εχει ουτε ξεκλειδωματα ουτε αλλα κινεζικα και του βαζεις οτι θες ..Χαρτες ,θαλλασας,ξηρας κτλ...Αν θες pna παντως και μονο για πλοηγηση,θα συνηστουσα το mio σαν πιο σιγουρη συσκευη και με τους χαρτες της mio που στο εξωτερικο ειναι καλυτερη και στο εσωτερικο ειναι πλεον αρκετα καλη και το mio map καλυτερο...Και αν το ξεκλειδωσεις ,βαζεις και το dest και εισαι καλυμενος με το θεμα Ελληνικος χαρτης

Ntemis
18-04-08, 21:01
pos kseklidonei mporei kapios na moy pei thenks

kmpidis
19-04-08, 11:43
thanks Soulrebel

Coss
19-04-08, 12:39
paidia geia sas gia na valo gps navigation se Nokia N73 xreiazomai kai ksexoristo receiver?

Signomi alla exo diavasei tosa polla pou exo mperdeutei! Thanks

Soulrebel
19-04-08, 16:55
Ναι.Θελεις δεκτη gps...αλλα καλυτερα κοιτα στην κατηγορια των κινητων..Εδω ειναι wm

Coss
19-04-08, 17:13
Euxaristo file mou

fragixos
19-04-08, 18:58
Thnks

terios
27-04-08, 19:49
kalispera eimai kenoyrio melos exo to Beker 7934 PNA pos mporo na balo to garmin euxaristo

fallen_angel82
04-05-08, 01:41
Επειδή ψάχνομαι κι εγώ να πάρω gps, κατέληξα μετά από
ψάξιμο στις εξής λύσεις:

MIO C220 και να το σπάσω για να βάλω destinator,
RYE Traveler 3503 που είναι ήδη ξεκλειδωμένο,
ή MLS DESTINATOR A3850 απλά να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω το αυθεντικό προϊόν?
Πείτε μου γνώμες.

Ευχαριστώ!

Miltos01
04-05-08, 12:07
MIO C220, οικονομικό, με ευδιάκριτη φωτεινή οθόνη και εύκολο στο "σπάσιμο". Στη συνέχεια φόρτωμα το Destinator...και κάνεις τη δουλειά σου. Έχω ταξιδέψει μ' αυτό οικογενειακώς σε Ρώμη, Φλωρεντία, Βερόνα, Βενετετία, Βιέννη και η λειτουργικότητά του είναι απλά άψογη!

Soulrebel
05-05-08, 11:43
Aν εχεις αποφασησει για pna θα προτεινα το mio C 220-230-250 η το mls για να αγορασεις αυθεντικο το destinator,που καλα θα κανεις γιατι η εταιρια το αξιζει...Αν ταξιδευεις εξωτερικο βεβαια θα προτεινα το mio λογω καλυτερων χαρτων στο εξωτερικο απο τους αντιστοιχους του destinator

CHRISTRANS
06-05-08, 17:58
Filoi mou kalispera.
Tha ithela na me boithisete se ena provlima pou exo.
Exo to htc touch wm6 kai pote den katafera na tou valo kapia ekdosi dest.. antithetos exo igo kai mio map xoris problima.
Kanena apo ta duo den doulevei san to dest dedomenou oti to douleva prin se qtek s200.

To provlima einai oti molis fortoni to programma stamataei sto telos kai me bgazei ektos afinontas mou ena kousouri sto pano meros tis othonis.
Kserei kanenas giati na ginete auto?
To exei egatastisei allos se autin ti siskeui?
Euxaristo.

Soulrebel
06-05-08, 19:59
Filoi mou kalispera.
Exo to htc touch wm6 kai pote den katafera na tou valo kapia ekdosi dest.. antithetos exo igo kai mio map xoris problima.
Kanena apo ta duo den doulevei san to dest dedomenou oti to douleva prin se qtek s200.

To provlima einai oti molis fortoni to programma stamataei sto telos kai me bgazei ektos afinontas mou ena kousouri sto pano meros tis othonis.
Euxaristo.

Εγκατεστησε το στην καρτα,δες τι ελευθερο χωρο εχεις στην μνημη του pda γιατι ειναι γνωστο προβλημα των htc...Τελος κανε hard reset και περνα πρωτα το dest και μετα τα υπολοιπα

highway
07-05-08, 13:28
Filoi mou kalispera.

Euxaristo.

To problima einai me ta mms. Sbise apo olous tous fakelous (inbox, outbox, deleted klp) ta mms kai tis eidopoiiseis/anafores ton mms kai eisai OK. Den xreiazetai kan na to ksanaegkatastiseis. Kai an ksanakolisei epeidi ksexases kanena mms apla kaneis softreset, sbineis to mms kai apla ksanatrexeis to dest.
Den xreizetai hard reset, mhn to kanete

Soulrebel
07-05-08, 15:00
To problima einai me ta mms. Sbise apo olous tous fakelous (inbox, outbox, deleted klp) ta mms kai tis eidopoiiseis/anafores ton mms kai eisai OK. Den xreiazetai kan na to ksanaegkatastiseis. Kai an ksanakolisei epeidi ksexases kanena mms apla kaneis softreset, sbineis to mms kai apla ksanatrexeis to dest.
Den xreizetai hard reset, mhn to kanete

Δικιο εχεις ξεχασα οτι ειναι tοuch

CHRISTRANS
07-05-08, 15:19
Paidia tha to kano auto alla na sas po prota oti einai perasmeno eidi stin sd kai oti to touch mou einai tis deuteris genias touch me megalyteri mnimi apo to proto.
To kano tora kai epanerxomai.

CHRISTRANS
07-05-08, 15:23
Kai omos exete dikio.
Euxaristo para poly gia tin lysi tou problimatos mou.
Na ste kala.

Soulrebel
07-05-08, 16:23
Τα κουφα των HTC...Ευτηχως σε προλαβε ο φιλος και δεν εκανες HArd reset...Καλα που δεν με ακουσες,αλλα το πηρα για 3300 μεσα στην βιασυνη

madprofessorus
13-05-08, 10:58
καλησπέρα σε όλους,έχω το εξής πρόβλημα,έχω ένα gps της compucon,το navimate pro 368,που τρέχει το πρόγραμμα navimate 420 pro.το πρόβλημα μου είναι ότι καταρχήν δεν πιάνει καθόλου το σήμα του gps,το άφησα αρκετή ώρα σε εξωτερικό χώρο κ τίποτα...ακόμα ενώ έχει χάρτη μέσα δεν εμφανίζει οδούς κλπ...τι μπορώ να κάνω;

geros_7
28-05-08, 15:33
Παιδιά εντελώς άσχετος με το θέμα... Έχω ένα TomTom navigator... Συγκεκριμένα αυτο εδώ http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=394&Category=0&Lid=1
Θα ήθελα να ξέρω κατα πόσο μπόρω να το ξεκλειδώσω και να περάσω και τους χάρτες Κύπρου και Ελλάδας..

proview
30-05-08, 13:27
Παρακαλώ πολύ κάποιος φίλος αν μπορεί και έχει την καλοσύνη να με βοηθούσε στην εγκατάσταση του garmin mobile xt με τους ναυτικούς χάρτες σε ένα Empus RTW-1000 το οποίο φοράει win mobile 2003 .Αν και έφτασα σε κάποιο σημείο στην πρώτη οθόνη μου βγαζει τις εξείς επιλογές.
Purchase & Go
Begin free trial
Enter product key
Connect to a Garmin GPS
Δοκίμασα να το ενεργοποιήσω μέσω του keygen αλλά δεν κατάφερα τίποτα.
Και δεν μπορω να καταλάβω τον παρακάτω οδηγό γιατί με μπερδεύουν τα greekles που δεν μπορω να καταλαβω γιατί τα χρησημοποιού καποιοι.
http://www.greekzlive.com/forum/showthread.php?t=282429
Παρακαλώ θα με βοηθούσε πάρα πολύ , χώρια που κατα την άποψη μου θα ανέβαζε το επίπεδο της κοινότητας σε ποιό ανθρώπινο επίπεδο σε θέματα βοήθειας.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!:mbounce::thankyou:

kostaspt
01-06-08, 14:49
POS MPORO NA GRAPSO XARTES SE CD GIA ENA FILO POY EXEI ENA RAV4 K EXI MONO XARTES GERMANY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Soulrebel
02-06-08, 10:50
Eγγραφη δεδομενων

tvdigi
04-06-08, 00:56
Gia se olous

Psachno an iparchi Chartis ellados gia ton Tomtom Go 910,
iparchi kati tetio i ochi ?

filika

tvdigi

nikos69
05-06-08, 16:40
molis pira to garmin colorado 300
an kapoios filos exei kapoio sxetiko programa ploigisis kai mporei na voithisei
efprosdektos:unsure:

kostaspt
05-06-08, 19:04
thanks!!!!

proview
06-06-08, 05:05
Den kserw an einai kai allou alla to anevasa xtes
http://rapidshare.com/files/120421132/ozi.rar

tolis-gef
10-06-08, 09:26
Gia sas ki' apo mena :)
Prin 15 meres agorasa ena RYE 4605 tou foresa DESTINATOR 7 kai trexei apsoga !!!
Piga Ispania (Barcelona) kai me evgale apo diskolous dromous :)
Mipos mporei kapoios na me voithisei an mporo na valo kai "naftikous xartes" Aigaiou ??? :)

Soulrebel
10-06-08, 16:07
Δεν μπορεις στο destinator,μπορεις να δοκιμασεις αν ειναι ξεκλειδωτο το pna σου το garmin που εχει τετοιους χαρτες..garmin για pna ομως εκδοση

terios
10-06-08, 16:25
kalisppera iparxi garmin gia PNA?

vasicristo
11-06-08, 08:27
ερωτηση 1. !!!!!!!!!!!!!!!!

το mio c 220 παιζει mp4 (divx)????

ερωτηση 2!!!!!!!!!!!!

ειναι στερεοφωνικος ο ηχος ?

εάν καποιος το ξέρει ΣΙΓΟΥΡΑ ας μου απαντησει.

ευχαριστώ........

johnyla
11-06-08, 22:10
kalispera
exw ena htc advantage me proegkatestimeno to tom tom. ti tha mou proteinate ws enallaktiko giati me to tom tom den vlepw prokopi

Soulrebel
11-06-08, 22:35
Δεστινατορ...Σαν χαρτες απλα δεν παιζετε

johnyla
12-06-08, 22:43
poia ekdosi tou destinator mou proteineis (pou uparxei vevaia free)?????????

scorpiosx
13-06-08, 07:50
poia ekdosi tou destinator mou proteineis (pou uparxei vevaia free)?????????
Μα φυσικά την τελευταία, κατά τη γνώμη μου.
Την 7.0.0.588.11. με χάρτη τον 2008Q1.97.EL

Soulrebel
13-06-08, 13:46
Εγω ειμαι Στατο υπερμαχος του 6,το 7 με εχει καρδισει μονο στα γραφικουλια του λιγο...Χρησιμοποιουσα και το 7 που ειχε δωσει ο panosha στο navimania αλλα δεν μου γεμιζε το ματι...6,1 λοιπον απο εμενα

Skia_
13-06-08, 22:07
καλησπερα εχω το (at&t wm 6.1) αγγλεικη rom το προβλημα που εχω ειναι απλο.το παλιοπραμα δεν μου ανοιγει το igo8!.....το προγραμα δουλευει δοκιμασμενο σε (mio a701 wm5)
εχω δοκιμασει οτι εκδοση βρεικα και εξακολουθω να πσαχνω. το igo6 to το τρεχει αλλα....καταλαβενεις@@ εχει κανεις καμια ιδεα παρακαλω???? σας ευχαριστω μας εχετε γλητωσει απο πολλα παρα πολλα φραγκα και περναμε καλα σας ευχαριστω γεια το χρονο που και της γνωσεις που μοιραζεστε με εμας τους (απλους)

kostas40
14-06-08, 17:49
vre paidia thelo na rotiso kai ego kati an mporite na moy apantisete exo ena[P350] kai dokhmasa na to kano apo agglika ellhnika thn proth fora ola oraia .alla kapoia sthgmh esvise apo mpataria molhs to fortizo pali aglhka pao na to ksanakano kai h othonh emeine aspri mporeis mhpos na vohthishs katholoy eyxaristo poly

Soulrebel
15-06-08, 08:13
Κανε hard reset,φορτισε το,περνα πρωτα το προγραμμα μετατροπης των Ελληνικων και μετα ολα τα υπολοιπα

kostas40
15-06-08, 19:33
ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ Opos Moy Eipes Ekena Reset Alla H Othonh Paramenh Leykh Kai Den Dixnei Tipota Polly Fovame Mhpos Thelei Kana Format Ta Windows Kai To Exo Kamia Vdomada.

sakism66
15-06-08, 20:30
παιδια εχω το sony NV-u92T
πως μπορω να περασω τους καινουργιους χαρτες ανατολικης
και δυτικης ευρωπης
ευχαριστο

Soulrebel
16-06-08, 07:29
ΤΟ ΦΟΡΤΙΣΑ Opos Moy Eipes Ekena Reset Alla H Othonh Paramenh Leykh Kai Den Dixnei Tipota Polly Fovame Mhpos Thelei Kana Format Ta Windows Kai To Exo Kamia Vdomada.

Για αυτο ειπα hard reset(φορματ)

kostas40
16-06-08, 15:43
Για αυτο ειπα hard reset(φορματ)

file Soulrebel .epeidi ta aglika moy den einai kai poly kala giayto den to katalava se eyxaristo pantos .tora me to format mporhs na me voeithishs . h thelei eteria:cry: na to steilo , gia na to kanei;

tolis-gef
16-06-08, 22:03
Φίλοι μου, μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσεις να εγκαταστήσω ναυτικούς χάρτες στο RYE 4306 ???
Έχει windows 4CE και είναι ξεκλίδωτο, πρόσφατα έβαλα destinator 7, και τρέχει άψογα
Ψάχνω εν΄αγωνίως Ναυτικούς Χαρτες ... SOS ... SOS !!!

Soulrebel
16-06-08, 22:23
file Soulrebel .epeidi ta aglika moy den einai kai poly kala giayto den to katalava se eyxaristo pantos .tora me to format mporhs na me voeithishs . h thelei eteria:cry: na to steilo , gia na to kanei;

1. αναμένο το Μιο

2. το joystick προς τα πάνω

3. πάτας το reset ένα κλικ χωρίς να έχεις αφήσει το joystick

4. χωρίς να έχεις αφήσει το joystick περίμενεις να κάνει reboot η συσκευή και μόλις βγάλει την οθόνη που λέει Μιο πριν αυτή των Windows άφηνεις το joystick