PDA

Επιστροφή στο Forum : Netone

Jimmy_MC
02-01-08, 11:22
Edomporeite na syzitate otidipote exei sxesi me ta paketa tis NETONE

Genome
02-01-08, 18:43
Αντε ας κανω την αρχη.....:)
Για να δουμε,ποιος αλλος εχει ΝΕΤΟΝΕ.....

Jimmy_MC
02-01-08, 19:54
fisika ego eyripidi :)

Slipkot
02-01-08, 20:06
Pantos apo oti ksero liga atoma eiste sti NetOne kai toso to kalitero gia esas gt den einai fortomenos o komvos sas kai to diktio sas :)

Genome
02-01-08, 20:20
Εγω στην περιοχη μου δεν εχω κανενα προβλημα.......
Τηλεφωνο αψογο,χωρις αποσυνδεσεις,το μονο αρνητικο ειναι οτι η γραμμη μου δεν ειναι για πολλα κι εχω κλειδωσει στα 12mbit για να ειναι ασφαλης.....

Αν και δεν εχω παραπονο.....
Τελικιαζω συνεχεια με 1,35mb/sec......

Slipkot
02-01-08, 20:28
Mia xara eisai esi alimono se emas pou eimaste se idiotikes kai pernoume meso OTE...

kok8
02-01-08, 20:37
Και εγώ και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος!!!! Παραθέτω και τα χαρακτηριστικά της γραμμής μου:

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 855 / 10.239
Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 11,79 / 5,09
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / -25,4294967291
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 18,0 / 36,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 9,5 / 12,0

L_Oronar
03-01-08, 01:04
egw pali, net one exw alla logo tis grammis leei, gia na min peftoume kathe 3 k ligo kleidwsame sta 4 grrrr!!!

re paidia stekei twra auto gia ti grammi?

exei na kanei mipws me tin polukatoikia?
pantw einai kainourgia k mou kanei antupwsi an exei sxesi!!

gia peite kamia gnwmi!!

kok8
03-01-08, 01:26
egw pali, net one exw alla logo tis grammis leei, gia na min peftoume kathe 3 k ligo kleidwsame sta 4 grrrr!!!.....................................

Σε αυτόν τον ιστότοπο του adslgr.com hxxp://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=21205 έλυσα τις δικές μου απορίες και ανησυχίες και διαπίστωσα ότι με line attenuation 36 το τέλειο download της γραμμής μου είναι περίπου 13mbit/s ζήτησα και με συγχρόνισαν χαμηλότερα στα 10mbit/s γιατί είχα lags στο Browsing και θόρυβο στην τηλεφωνική μου γραμμή, τώρα είναι όλα τέλεια :)

lesarros
05-01-08, 20:30
Τηλεφωνο αψογο,χωρις αποσυνδεσεις,το μονο αρνητικο ειναι οτι η γραμμη μου δεν ειναι για πολλα κι εχω κλειδωσει στα 12mbit για να ειναι ασφαλης.....

Ακριβώς έτσι είμαι κι εγώ περιοχή Καλλιθέας.Γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη NetOne :)

Stilskin
05-01-08, 21:08
egw pali, net one exw alla logo tis grammis leei, gia na min peftoume kathe 3 k ligo kleidwsame sta 4 grrrr!!!

gia peite kamia gnwmi!!

Πρωταρχικός παράγοντας είναι η απόσταση. Αν είσαι 3χλμ. και όπως εγώ απο το Dslam ποτέ δεν πρόκειται να δούμε πάνω απο 8-10 Mbit.(Και πολλά λέω.)
Τώρα αν και τα χάλκινα καλώδια δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση είναι ενας άλλος παράγοντας για να κλειδώνεις σε μικρές ταχύτητες. Επίσης μετράει πόσο θόρυβο έχει η γραμμή σου.
Εγω και στις 3 περιπτώσεις έχω πετύχει διάνα! :rofl::rofl::rofl:
Τώρα είμαι με Τελλας Ζιστο στα 2 Mbit και πιστευω στην Νετ1 να πιάσουμε καμιά 4αρα.:unsure:

Jimmy_MC
07-01-08, 00:39

gia peite kamia gnwmi!!

ti statistika sou dinei to router sou ???

Mipos eisai sxetika makria apo to DSLAM tis NETONE ??

Des poso thorybo se db exei to download attenuation tou router sou

emmanouil7
08-01-08, 19:40
na mai kai ego

Τα χαρακτιριστικά μου είναι

Link Information

Uptime: 0 days, 19:34:06
Modulation: G.992.5 annex A
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 15.997
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 77,56 / 625,95
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 14,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 5,5 / 12,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,5 / 18,5
Vendor ID (Local/Remote): TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Power (Local/Remote): 0 / 0
Loss of Link (Remote): 0
Error Seconds (Local/Remote): 0 / 0
FEC Errors (Up/Down): 0 / 0
CRC Errors (Up/Down): 0 / 352
HEC Errors (Up/Down): 0 / 176

απο τον σερβερ της ΝετΟνε κατεβαζα με 1,6μβ/σεc

ean thelete gia plirofories gia ta panta
(ola ta parapano mou fenontan kinezika prin mpo edo)

http://www.adslgr.com/

igiako
09-01-08, 18:01
NetOne και ξερό ψωμί.

Τουλάχιστον στο δικό μου κύκλο φίλων/συγγενών, έχω τα λιγότερα προβλήματα.

Στατιστικά:

Uptime: 5 days, 21:53:55
Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 2,27 / 57,12
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 11,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 3,5 / 9,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 11,0 / 15,5

Αυτό το 5 days uptime μου το χάλασε διακοπή της ΔΕΗ :thumbsdow. Εως τότε είχα περίπου 35 μέρες Uptime :bow:πάλι από διακοπή της Δεν Εχουμε Ηλεκτρικό (...για να θυμούνται οι παλαιότεροι...).

Genome
09-01-08, 18:58
Εσεις οι 2 τελευταιοι ειστε καλα......
Εχετε κλειδωσει στα 16......

Shiva
09-01-08, 21:35

kiego etsi eimai ftano mexi kai 1,4 apsogo tilefono kanena provlima

otan vevaia oi server dinoun taxutita giati ama tuxei server kai katevazo me 50 kai 40 den ftaio ego
px apo rapidshare katevazo me full
einai analoga o server kai i apostasi alla genikos piano kai full taxitites

Genome
10-01-08, 20:03
Αμα καλεσει καποιος την Netone ο τηλεφωνητης μιλαει για 24 mbps.......
Αλλα στην ιστοσελιδα δεν λεει τιποτα......
Περιμενουμε την σχετικη επισημη ανακοινωση.......

nsoul
11-01-08, 22:31
Εμενα ενας φιλος μου εχει κανει 2 αιτησεις στη netone εδω και 2 μηνες. Την πρωτη φορα του ειπαν οτι ο οτε δεν τον αποδεσμευει χωρις λογο και αιτια οποτε και προχωρησε στην δευτερη αιτηση. Και παλι λοιπον οι ανθρωποι της netone του ειπαν οτι ο οτε δεν τον αποδεσμευει γιατι ειχε να κανει κατι με τα "ορια". Δεν ξερω τι εννοουσαν παντως οταν πηρε στον οτε να τους ζητησει τον λογο αυτοι του ειπαν οτι η netone δεν τους κατεθεσε ποτέ και τιποτα.
Μηπως ξερετε εσεις κατι που δεν ξερω?

Shiva
11-01-08, 23:13
enas apo tous duo leei mlkies profanos
se oles tis periptoseis enas tha leei mlkies kai se kamia periptosi den einai mono o OTE i Netone pou leei aytes tis mlkies

tora pios na kserei ti ginete

Stilskin
11-01-08, 23:32
Einai epishmo kai telika h taxythta tha ftasei sta 24 mbit. Oi ergasies anabathmishs tha xekinhsoun apo 18 ianouariou kai tha teleiosoun 10 Febrouariou.
Bebaia ego prepei na metakomiso 3 km pio konta sto dslam gia na do 24 mbit.
Kai 5-6 na do eyxaristhmenos tha eimai. Perimeno thn energopoihsh aytes tis meres.

ckbond
12-01-08, 00:21
Εμενα ενας φιλος μου εχει κανει 2 αιτησεις στη netone εδω και 2 μηνες. Την πρωτη φορα του ειπαν οτι ο οτε δεν τον αποδεσμευει χωρις λογο και αιτια οποτε και προχωρησε στην δευτερη αιτηση. Και παλι λοιπον οι ανθρωποι της netone του ειπαν οτι ο οτε δεν τον αποδεσμευει γιατι ειχε να κανει κατι με τα "ορια". Δεν ξερω τι εννοουσαν παντως οταν πηρε στον οτε να τους ζητησει τον λογο αυτοι του ειπαν οτι η netone δεν τους κατεθεσε ποτέ και τιποτα.
Μηπως ξερετε εσεις κατι που δεν ξερω?

Μπορεί να πάει ο φίλος σου μόνος του στον ΟΤΕ για να κάνει κατάργηση της γραμμής του αν δεν την θέλει ή φορητότητα αν θέλει να κρατήσει το νούμερο. Όμως έτσι θα μείνει χωρίς τηλέφωνο και internet μέχρι να τον ενεργοποιήσει η NET ONE

emmanouil7
14-01-08, 15:25
NetOne και ξερό ψωμί.

Τουλάχιστον στο δικό μου κύκλο φίλων/συγγενών, έχω τα λιγότερα προβλήματα.

Στατιστικά:

Uptime: 5 days, 21:53:55
Data Transferred (Sent/Received) [GB/GB]: 2,27 / 57,12
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 11,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 3,5 / 9,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 11,0 / 15,5

Αυτό το 5 days uptime μου το χάλασε διακοπή της ΔΕΗ :thumbsdow. Εως τότε είχα περίπου 35 μέρες Uptime :bow:πάλι από διακοπή της Δεν Εχουμε Ηλεκτρικό (...για να θυμούνται οι παλαιότεροι...).
me poso katevazeis?
to oti exeis Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 3,5 / 9,0
simainei oti ise poli konta

Μέγιστη θεωρητική ταχύτητα:

Απόσταση
652 Μέτρα
adsl2+

ADSL2+

23.62 mbit/s
http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

:rofl::rofl:

emmanouil7
14-01-08, 15:27
Αμα καλεσει καποιος την Netone ο τηλεφωνητης μιλαει για 24 mbps.......
Αλλα στην ιστοσελιδα δεν λεει τιποτα......
Περιμενουμε την σχετικη επισημη ανακοινωση.......

auto meta 24 ti pezei ego ixera eos 16

emmanouil7
15-01-08, 21:20
Internet (περισσότερα...)
Απεριόριστο Internet έως 24 Mbps
pira tilephono
apo 18 tu mina xekinane tis anavathiseisssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss

sta 24444444444444444444

giannis000
17-01-08, 23:41
kai egw NETONE exw paides kai omologw einai poly axiopista ta pragmata mexri stigmis!den argisan na moy apantisoun kai stin exipiretisi pelatwn otan ithelanamathw pos paei i aitisi alla kai twra ola litourgoun apsoga.tilefonia poli kali kai katevazw peripou me 10-12Mbps!Ante na doume kai me tin anavathmisi ti tha ginei!Pantws eimai xilies fores efxaristimenos gia tin epilogi mou!

Shiva
17-01-08, 23:57
Xm nai alla ego tha protimousa na min diafimizo toso giati an erthei kosmos polus tha katevazo me 5 pistevo (alla panta uparxei eksairesi)

Slipkot
18-01-08, 16:52
Xm nai alla ego tha protimousa na min diafimizo toso giati an erthei kosmos polus tha katevazo me 5 pistevo (alla panta uparxei eksairesi)

Eseis tin Netone den kindineuetai amesa gt oi komvoi tis Netone einai adioi...

NIKTWO
20-01-08, 04:46
ενεργοποιηση 25/5/2007 μεσα σε 12 μερες απο την αιτηση (μαλον απο τους πρωτους
συνρομητες της νετονε) κανενα προβλημα μεχρι τωρα ολα καλα

blade_7
23-01-08, 10:07
Kalispera paidia tha ithela rotiso kapoia pragmatakia.
Exo kanei aitisi ton 16Mbit.
Mou eipan 20 ergasimes meres epeidi mesolavousan kai oi giortes.Anyway to modem mou irthe einai to thomson speedtouch ST780 (apo oti ematha einai kalo).
Ksanapira tilefono kai mou eipan 28 tou minos tha ernegopoihthei kai oti den tha exo til gia 2-3 wres.
Meno Kallithea.
Auto pou thelo na rotiso tora einai tha exo aposindeseis...?
Tha piano mia 500 ara minimum ena pc exo.(epeidi den tin poly ksero tin etairia gia auto)....?

Slipkot
23-01-08, 12:37
Kalispera paidia tha ithela rotiso kapoia pragmatakia.
Exo kanei aitisi ton 16Mbit.
Mou eipan 20 ergasimes meres epeidi mesolavousan kai oi giortes.Anyway to modem mou irthe einai to thomson speedtouch ST780 (apo oti ematha einai kalo).
Ksanapira tilefono kai mou eipan 28 tou minos tha ernegopoihthei kai oti den tha exo til gia 2-3 wres.
Meno Kallithea.
Auto pou thelo na rotiso tora einai tha exo aposindeseis...?
Tha piano mia 500 ara minimum ena pc exo.(epeidi den tin poly ksero tin etairia gia auto)....?

Me tin Netone den pisteuo na exeis provlima, einai aksiopisti etairia kai sou dinei oti plironeis. Einai mia apo tis kaliteres.

NIKTWO
04-02-08, 16:40
Einai mia apo tis kaliteres.

kotselar
05-02-08, 17:28
irthela na rotisw kati apo atoma ta opoia exoun net one......

kanei sixna disconects????

giati i forthnet me exei pethanei sta disconect

Shiva
05-02-08, 18:17
Exo guro ston ena xrono an thumame kala

Internet POTE MA POTE den me exei petaksei

3-4 fores mesa sto xrono to ena apo ta duo tilefona den leitourgouse alla den kovo to xeri mou pos itan provlima tis netone... mporei na eixa kanei kiego mlkia

Vevaia pistevo pos einai elaxista provlimata

Diladi internet pote ma pote den me exei petaksei kai ayto mou kanei entuposi..

usernotfound
06-02-08, 15:51

Κατέβασε το
http://modemhilfe.de.vu/
μπές στον router και άλλαξε το snr στο 9 ή στο 11 χειροκίνητα και δεν θα ξαναδείς πρόβλημα.

kotselar
06-02-08, 20:42
Κατέβασε το
http://modemhilfe.de.vu/
μπές στον router και άλλαξε το snr στο 9 ή στο 11 χειροκίνητα και δεν θα ξαναδείς πρόβλημα.

ok tha to kanw aurio kai tha sou pw thx

PRITANIS
06-02-08, 20:55
H Netone Einai H Xeiroterhhhhhh
Mhn Erthei Kaneis !!!!!!
Kala Eimaste Monoi Mas Sthn Netone Kai Exoyme Thn Hsyxia Mas!!
H Xeiroterh Etaireia!!makria Mas!!
Afiste Mas Monoys Mas Sthn Netone!!!
Den Theloyme Alloys!!!
Pigenete Alloy!!

kotselar
06-02-08, 20:58
Mhn Erthei Kaneis !!!!!!
Den Theloyme Alloys!!!
Pigenete Alloy!!

mp@@@@

NIKTWO
07-02-08, 17:50
Mhn Erthei Kaneis !!!!!!
Den Theloyme Alloys!!!
Pigenete Alloy!!:no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no:

Slipkot
07-02-08, 17:53
Mhn Erthei Kaneis !!!!!!
Den Theloyme Alloys!!!
Pigenete Alloy!!:no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no:

Kala iremise, gia na gemisoun oi komvoi tous exei akoma, min anisixeis....

babis_gamatos
08-02-08, 14:15
xaxa tha phksoun

Bell
10-02-08, 20:43
Paides kalispera!

Apo auta pou diavazo akougontai ola poli ikanopoiitika gia tin netone.skeftomai na kano aitisi kai'go kai ithela tin gnomi sas.Pros to paron exo onds 1mbs alla den einai arketo.Poli stathero alla argo. Krima se autous pou exoun on. Ara diladi me netone aggizoume se ligo kairo kai ta 24.An den kano lathos ta 24 einai me 37 to mina.Sosta?

Slipkot
10-02-08, 20:54
Δες εδώ (http://www.netone.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=27&Itemid=59&lang=iso-8859-7)...

ΜΙΧ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
13-02-08, 22:53
"Είδαμε το φως το αληθινό"
Παιδιά, μέχρι τώρα έχω να πω τα καλύτερα λόγια. Μου έκαναν τη σύνδεση μέσα σε 14 μέρες, δυό μέρες νωρίτερα απ' ότι μου είχαν πει. Δυο τηλεφωνικές γραμμές πεντακάθαρες (όταν ήμουν στην Τελλάς πολλές φορές έκλεινα το Ίντερνετ για να ξεμπουκώσει η γραμμή από τα παράσιτα και τα βουητά και να μπορώ να ακούω), το δε Ίντερνετ σε ταχύτητες που εγώ μέχρι τώρα στην Τελλάς ούτι καν τις φανταζόμουν. Σήμερα κατέβασα ταινία από το Rapidshare με 1310 kb/s. Eλπίζω να συνεχίσουν όλα να είναι έτσι.

vagman1
13-02-08, 23:58
Έχω Netone περίπου 4 μήνες αλλά είμαι πιά κλειδωμένος στα 3Mbps (Π.Φάληρο). Πάρα πολλά προβλήματα το πρώτο δίμηνο (ήμουν από τους λίγους άτυχους της Netone). Από 12Mbps κάθε λίγο με κατέβαζαν λόγω των πολλών προβλημάτων με διακοπές στην τηλεφωνία. Τουλάχιστον τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα (εκτός από την ταχύτητα). Σε σχέση με αυτά που ακούω για άλλους παρόχους πρέπει να είμαι (και μάλλον είμαι) αρκετά ικανοποιημένος.

ariz
14-02-08, 08:33
Έχω Netone περίπου 4 μήνες αλλά είμαι πιά κλειδωμένος στα 3Mbps (Π.Φάληρο). Πάρα πολλά προβλήματα το πρώτο δίμηνο (ήμουν από τους λίγους άτυχους της Netone). Από 12Mbps κάθε λίγο με κατέβαζαν λόγω των πολλών προβλημάτων με διακοπές στην τηλεφωνία. Τουλάχιστον τώρα δεν έχω κανένα πρόβλημα (εκτός από την ταχύτητα). Σε σχέση με αυτά που ακούω για άλλους παρόχους πρέπει να είμαι (και μάλλον είμαι) αρκετά ικανοποιημένος.

Ακριβώς μα ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με μένα! Ξεκίνησα από 12Mbps ακριβώς και τώρα είναι στα 6Mbps. Τα τηλέφωνα στην αρχή δεν δούλευαν σωστά (έπαιρναν τηλ. και δεν χτύπαγε...) Τώρα είναι σταθερά στα 6 και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Βέβαια θα τους πάρω ξανά τηλ να δω εάν ανεβάζοντας την ταχύτητα παρουσιαστεί ξανά το ίδιο πρόβλημα...

gusboc
14-02-08, 09:10
Είμαι Νetone από 2/10. Κλειδώνω στα 1023/14055.
Είμαι πολύ ευχαριστημένος :bow:

IOANNOU DIM.
15-02-08, 10:51
ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΙΝ 40 ΜΕΡΕΣ....30 ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΗ 25 ΛΕΠΤΩΝ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ...ΑΣΧΕΤΟΙ,ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΛΕΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ....ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙΑ?ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΠΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ Μ----Α!!!

Shiva
15-02-08, 12:34
Koita apo oti diavases oi alloi einai euxaristimenoi

Kiego o idios perimena polu mexri na sundetho giati o OTE den me aposdemeue (den ksero giati) kai giayto argise 3 mines

Oti nomizeis kane an se enoxlise toso tote dokimase kati allo

Slipkot
15-02-08, 16:40
ΜΙΑ ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΙΝ 40 ΜΕΡΕΣ....30 ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΕ ΑΝΑΜΟΝΗ 25 ΛΕΠΤΩΝ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ...ΑΣΧΕΤΟΙ,ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΛΕΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ....ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΠΑΙΔΙΑ?ΜΗΠΩΣ ΜΕ ΠΟΥΝ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ Μ----Α!!!

perimene ligo akoma... ;)

IOANNOU DIM.
01-03-08, 17:58
Εδω που φτάσαμε...τι να κάνω θα περιμένω.Ευχαριστώ.:cry:

DimitrisXP
02-03-08, 21:06

Όχι δεν κάνει καθόλου disconnects, με αντίτιμο όμως τον λίγο χαμηλότερο συγχρονισμό.
Εκεί που στη Forthnet πιάνεις 18, στη Net One θα πιάνεις 16 Mbps.

IOANNOU DIM.
06-03-08, 09:08
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΚΟΥΕΙ ΔΥΟ ΓΡΑΜΜΕΣ Κ.Λ.Π , Κ.Λ.Π. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ??? Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ??? ΟΙ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΜ , ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ-ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΡΕΥΜΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.Α!ΝΑΙ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!

ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΕ.:group::group::group:

CyberCr33p
06-03-08, 10:30
Ο ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ ΑΚΟΥΕΙ ΔΥΟ ΓΡΑΜΜΕΣ Κ.Λ.Π , Κ.Λ.Π. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΑΝ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ??? Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ??? ΟΙ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΜΟΝΤΕΜ , ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ-ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΡΕΥΜΑ,ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ.Α!ΝΑΙ,ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΚΙΝΗΤΑ!

Βάζεις και ένα UPS και καλύπτεσαι.

joni4791
11-03-08, 21:01
eimai kai go sti netone mexri twra me 12mbps trexi

Shiva
11-03-08, 22:32

Loipon akou file ote kai pali ote. kai epidi den eimai kai toso asxetos giati eixa kai OTE palia (den eipa oti ksero min to pareis dedomeno)
1. perimena 5 mines gia na mou kanoun sundesi (kai evala meso gia na ginei)
2. eixa taxutita 384 kai plriona gia 768 (eno katevaza gia 384)
3. mou erxotan enas logariasmos asta na pane

Tora an se peirazei toso pou tha kopei, AN kopei to reuma kai den tha xeis gia mia ora tilefono tote ok
Meine sta 2 mb, plirone ta idia me emena, kai ase emena sta 12 (me full katevasma 1,5) na min exo mia ora tilefono to mina

Den leo oi komvoi tis netone den einai gematoi alla ego me full katevazo kai ayto me noiazei
Diladi eleos an kopei to reuma... to les, les kai kovete suxna to reuma
Emena pote apo tote pou evala ti sundesi den mou kopike to reuma kai an se koftei toso vale ena ups.

Kai min akouso gia epipleon lefta giati to ups tha to valeis kai gia na prostatepseis to pc sou, oxi mono gia to tilefono
Apla ta pragmata

Auta apo mena giati den me noiazei pragmatika pios einai o kaluteros alla otan plirono 768 kai exo 384 e tha tous kremaso
Giayto eimai kai kata tou OTE, gia prosopikous logous, giati an kai esena se klepsei o OTE den nomizo na les OTE kai pali OTE

Episis min nomizeis pos oi alles etairies den kruvoun
Pare paradeigma tin ON
Sou lene oti sou dinoun kleidomeno router?
OXI

Akoma ena isxuro pistevo epixeirima
Vres mou TO POLU 2 atoma pou exoun provlima
Stin pleiopsifia oi xristes tis netone den exoun kanena ma kanena apolutos provlima
Emeis edo den kanoume diafimisi, tis empiries mas apo tin sundesi leme
An i sundesi mou ginei skata ego tha rtho na to po
Apla ta pragmata
Apo ti stigmi poou oloi einai ikanopoimenoi poio to provlima?

Kai den leo kai stou OTE se antithesi me tis forthnet to section einai ikanopoimenoi.. alla allo na exeis 12 kai allo na exeis 2
Giati sti fothnet nomizeis vgazoun sti diafimisi oti ginete?
Mpes sto section tis fothnet, sxedon oloi exoun provlima... kiego eixa forthnet kai ego eixa provlima

stefoulini_
13-04-08, 11:38
Δεν μπορώ να καταλάβω πως υπάρχει κόσμος που ζητοκραυγάζει για τον ΟΤΕ.....όταν ο ΟΤΕ πούλαγε πανάκριβα τη Adsl και έπρεπε να βγούν οι υπόλοιποι Isp να δώσουν δικές τους γραμμές για να φτάσουν οι τιμές στην Ελλάδα τις τιμές στην Ευρώπη.

Μη ξεχνάτε για πόσο καιρό η δικαιολογία του ΟΤΕ για τις ακριβές τιμές που έβαζε στο Adsl ήταν η γεωγραφία της Ελλάδος.......:)

fanis77
20-04-08, 20:34
κι εγω netone εχω κι ειμαι ευχαριστημενος

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 18.825
Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 130,03 / 2,56
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 18,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 6,5 / 15,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,0 / 9,5

Slipkot
20-04-08, 20:38
Μια χαρά είσαι...

kap55
25-04-08, 10:06
καλημερα σας και χρονια πολλα.
σαν καινουργιος στην netone βλεπω τα εξης
περιμενω τα σχολια σας...................

Link Information

Uptime: 2 days, 9:06:55

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 12.145

Data Transferred (Sent/Received) [MB/GB]: 190,99 / 2,48

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 19,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 13,0 / 27,5

SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,0 / 15,0

Loss of Signal (Local/Remote): 2 / 0

Error Seconds (Local/Remote): 41 / 0

Slipkot
25-04-08, 10:08
Έχεις αρκετό θόρυβο, και για αυτό συγχρονίζεσαι στα 12mbps. Επίσης έχεις και απώλεια σήματος! Επικοινώνισε με τον ISP σου για να κάνουν έλεγχο της γράμμης για βλάβες και απώλεια και να στο διωρθόσουν...

kap55
25-04-08, 10:11
Έχεις αρκετό θόρυβο, και για αυτό συγχρονίζεσαι στα 12mbps. Επίσης έχεις και απώλεια σήματος! Επικοινώνισε με τον ISP σου για να κάνουν έλεγχο της γράμμης για βλάβες και απώλεια και να στο διωρθόσουν...

αναφερεσαι σε αυτα τα δυο στοιχεια??????

Slipkot
25-04-08, 10:15
Ναι...

kap55
25-04-08, 10:24
αναφερεσαι σε αυτα τα δυο στοιχεια??????

ναι πριν λιγο ειχα επικοινωνια μαζι τους και μου ειπαν οτι το πρωτο ειναι σε φυσιολογικα επιπεδα γιατι εξαρτατε απο την αποσταση που εχω απο το Dslam..
το δε δευτερο ειναι σε συναρτηση του πρωτου ....
ευχαριστω ....

Slipkot
25-04-08, 11:02
Δεν είναι και τελείως φυσιολογικό όμως... Φυσικά και εξαρτάται από την απόσταση σου από το Dslam σου...

kap55
25-04-08, 17:30
Δεν είναι και τελείως φυσιολογικό όμως... Φυσικά και εξαρτάται από την απόσταση σου από το Dslam σου...

μαλλον παραμενω εκει που ειμαι.
βλεπω οτι υπαρχουν και χειροτερα, χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν υπαρχουν και καλυτεροι
παντως ευχαριστω για την ενημερωση.
καλη ανασταση και χρονια πολλα...............

Slipkot
26-04-08, 09:41
καλη ανασταση και χρονια πολλα...............

Επίσης!!!

georgio24
26-04-08, 11:26
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 858 / 16.165
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 14,14 / 99,58

Modulation: G.992.5 annex
ayta einai ta dika mou xaraktiristika... kai oi taxitites pou katevazw einai apo 590kb/sec ws 700kai kati kb/sec..... pws to exigite ayto??? den eprepe na katevazw pio grigora????:cry::cry:

--------------------------------------------------------------------------------

Slipkot
26-04-08, 13:42
Δεν μας λες πόσο θόρυβο έχεις...

georgio24
26-04-08, 14:02
Δεν μας λες πόσο θόρυβο έχεις...

pws to blepw ayto????????????????????

Slipkot
26-04-08, 14:05
Εκεί που είδες αυτά, λέει και για Noise Margin και Line Attenuation...

georgio24
26-04-08, 14:08
Εκεί που είδες αυτά, λέει και για Noise Margin και Line Attenuation...

miso... kai stelnw

georgio24
26-04-08, 14:15
ΟΡΙΣΤΕ...

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 859 / 15.844

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 10,03 / 38,19

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 17,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 19,0 / 13,5

SN Margin (Up/Down) [dB]: 9,5 / 9,0

Loss of Signal (Local/Remote): 2 / 0

Error Seconds (Local/Remote): 60 / 0

FEC Errors (Up/Down): 21.942 / 35.232

CRC Errors (Up/Down): 27 / 66

HEC Errors (Up/Down): 88 / 54

Slipkot
26-04-08, 14:23
Από θόρυβο, είσαι μια χαρά, αλλά έχεις απώλεια σήματος... Επικοινώνισε με τον Isp σου, για έλεγχο της γραμμής... Από παντού κατεβάζεις με αυτές τις ταχύτητες ή από κάπου συγκεκριμένα?

georgio24
26-04-08, 14:26
Από θόρυβο, είσαι μια χαρά, αλλά έχεις απώλεια σήματος... Επικοινώνισε με τον Isp σου, για έλεγχο της γραμμής... Από παντού κατεβάζεις με αυτές τις ταχύτητες ή από κάπου συγκεκριμένα? ti einai o isp??? milaw gia ton rapid!!! ti na kanw??:cry:

Slipkot
26-04-08, 15:00
ISP=Internet Service Provider... Kάνε αυτό που λέω εδώ (http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=297134)και πες μου...

Racer12
29-04-08, 02:41
exw netone edw kai 10 meres.apsogi etairia grhgoro internet kai xwris disconnections.
apla exw ena provlimataki..den m anavei to lampaki voice enw exw sundesei kai tis 2 siskeues tilefonou panw sto modem..alla tpt..me apotelesma na mhn mporw na parw oute na dextw klhseis

mikemoisi
29-04-08, 14:42
kai go paidia.... 1 mina netone.... kai eimai euxaristimenos....
eimai k poly makria apo to komvo kai syndeomai sta 8mbs kai download me 650... mexri kai 750...

mia xara ola... mexri stigmis....

Wagner669
03-05-08, 08:49
1 xrono epiksa sto mpourdelo Tellas.... 2mines tora eimai stin NETONE 14,5 MBps kai tilefonia.... kai eimai mia xara!!!!

Dominator46
14-05-08, 22:42
kai ego exo NetOne..kaloutsiki einai.meta apo poli kairo ta katafera kai exo internet...

kotselar
16-05-08, 04:57
Εδω που φτάσαμε...τι να κάνω θα περιμένω.Ευχαριστώ.:cry:

perimene....aksizei m ekane o ote na me apodesmeusei 3misi mines kai eixa kai meso stin net one fantasou....

alla to apotelesma aksizei.

kok8
19-05-08, 19:14
Πέντε μήνες αδιάλειπτης, απροβλημάτιστης παροχής τηλεφωνίας και internet. Η NetOne ξεχωρίζει και μόνο από το γεγονός ότι σου δίνει το δικαίωμα να παραμετροποιείς τη σύνδεσή σου. :bow:

Τα στατιστικά μου είναι πάρα πολύ καλά σε σχέση με το Line Attenuation μου που είναι 36,5 περίπου δηλαδή 2.900 μέτρα από το DSLAM Aγ. Παρασκευής που ανήκω.:crazy:

ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 797 / 11.294
Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 1,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]:18,0 / 36,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 10,5 / 8,0

Φυσικά έχω κατεβάσει το SNR στα 10db αλλιώς θα είχα συνχρονίσει στα 800/9.000 με SNR=12,5!!!

giannis1955
24-06-08, 15:36
ego ixa tin ON ke tin ksilosa giati ine i xiroteri eteria ke evala netone ke ime poli efxaristimenos episis logo oti ime ke konta sto kentriko ktirio toy OTE to poli i grami moy na ine 1 xiliometro fisaei apo taxitita ke exi klidosi sta 19,7.....................

tora 8a alajso ke tin ON tou spitiou mou ke 8a valo tin netone milame gia epaggelmaties ke oxi gia aeritzides...

Nachris13
28-06-08, 13:04
Eimai synfromhths ths NetOne sxedon ena xrono tora.
Oi entyposeis mou einai aristes akoma kai gia periproseis pou antimetopisa mikro provlhmata me to Internet afou h antapokrisi tous sto provlhma mou htan amesh. Sthn thlefonia den exo provlhmata kai h grammh exei xronisei poly kala apo thn proth mera leitourigias eno meta th teleftaia anavathmisi kai to trick me to SNR pou kanane :( doulevei stathera sta 13 Mbit (download rate 1.6Mb/sec)

gk3gk3
08-07-08, 20:49
pws mporw na dw ta xarakthristika ths sundesis mou?

Slipkot
08-07-08, 21:29
Μπαίνοντας στο Interface του Router σου...

arxidiabolos
23-07-08, 03:39
με ενδιαφερει και εμενα η νετουαν,,,,,,,ποσο καιρο θα παρει για να φυγω απο τον παροχο μου?

θα μεινω πανω απο 3 μερες χωρις τηλεφωνο ?

θα πιανω 24 μβιτ ?....γιατι ενας γνωστος μου πιανει μονο 7 μβ...ειναι μακρια απο κεντρο......

κανει traffic shapping i netone ?..........

katebazete teleia apo programs p2p ? ftp ?.... vnc ?.....ktlp.......

L_Oronar
23-07-08, 03:44
K egw Netone exw k enw eixa mia kali gnwmi sxetika prin mia vdomada mas talaipwrisan apisteuta
xalase to router k mas koroideuan oti tha to steiloun simera k meta aurio k methaurio, ospou
meta apo 1 vdomada xwris net k stathero til piga k to pira moni mou!!!

oso gia tin taxutita exoume kleidwsei sta 4mbps giati an tin anevasoun peftei i tilefwnia
k upotithetai leei pws ftaiei i grami mas...

De kserw ti na pistepsw, mallon oles to idio xalia einai...:crazy:

arxidiabolos
23-07-08, 04:03
μηπως η netone δινει απεριοριστη τηλεφωνια με voice over ip ? και αν κοπει το ιντερνετ δεν εχεις ουτε τηλεφωνο ?

ασε που το voip το βρισκεις τσαμπα με δωρεαν προγραμματα και μιλας μεσα απο τον υπολογιστη σου οπου θες σε ολο το κοσμο...

δηλάδη ολοι αυτοι οι παροχοι χρεωνουν κατι που ειναι τσαμπα .......

βλεπε forthnet .....tellas ......vivodi....netone???......

και ρωτω ειναι τυχαιο οι 550.000 συνδεσεις connex ? ote .......

λοιπον τι λετε ?

Slipkot
23-07-08, 18:49
με ενδιαφερει και εμενα η νετουαν,,,,,,,ποσο καιρο θα παρει για να φυγω απο τον παροχο μου?

θα μεινω πανω απο 3 μερες χωρις τηλεφωνο ?

θα πιανω 24 μβιτ ?....γιατι ενας γνωστος μου πιανει μονο 7 μβ...ειναι μακρια απο κεντρο......

κανει traffic shapping i netone ?..........

katebazete teleia apo programs p2p ? ftp ?.... vnc ?.....ktlp.......

Υπολόγισε γύρω στις 20-25 μέρες... Και θα μείνεις και ένα διάστημα χωρίς τηλέφωνο...

K egw Netone exw k enw eixa mia kali gnwmi sxetika prin mia vdomada mas talaipwrisan apisteuta
xalase to router k mas koroideuan oti tha to steiloun simera k meta aurio k methaurio, ospou
meta apo 1 vdomada xwris net k stathero til piga k to pira moni mou!!!

oso gia tin taxutita exoume kleidwsei sta 4mbps giati an tin anevasoun peftei i tilefwnia
k upotithetai leei pws ftaiei i grami mas...

De kserw ti na pistepsw, mallon oles to idio xalia einai...:crazy:

Μου ακούγεται λίγο περίεργο για την NetOne, αλλά όχι απίθανο... Το πιο πιθανό είναι να βρίσκεσαι σε έναν κόμβο με πολύ traffic... Όσο για το άλλο που είπες για το router, αρχίζει και γίνεται και αυτή σαν τις άλλες εταιρίες...:crazy:

gusboc
01-08-08, 16:32
Xωρίς τηλέφωνο μένεις τη μέρα που θα αλλάξεις πάροχο, και για λίγες ώρες...
Έχω βάλει Netone από 2/10 (σύνδεση σε 20 μέρες) και είμαι πολύ ικανοποιημένος...

Respawn
19-08-08, 20:21
paidia ola kala auta pou lete,kai 'gw stin idia fasi me 'sas eimai.Allou einai to problima mou emena...Ton logariasmo ton stelnoun opote to thimountai kai einai 3-4 mines mazi!Exei simbei auto se kanena allo?Mipws xerete ti paizei?

fimident
22-08-08, 19:14
re paidia mi mou lete tetoia kai oti sxeftomoun na allaksw se netone :angry:
Exw egklovistei ston ote, plirwnw ta kerata mou, kai me auta pou akouw gia tis alles, mallon 8a synexisw na ta plirwnw :sly:

μηπως η netone δινει απεριοριστη τηλεφωνια με voice over ip ? και αν κοπει το ιντερνετ δεν εχεις ουτε τηλεφωνο ?

ασε που το voip το βρισκεις τσαμπα με δωρεαν προγραμματα και μιλας μεσα απο τον υπολογιστη σου οπου θες σε ολο το κοσμο...

και ρωτω ειναι τυχαιο οι 550.000 συνδεσεις connex ? ote .......

λοιπον τι λετε ?

poios sou eipe oti to voip einai dwrean?? dwrean einai mono otan pairneis allo atomo pou xrisimopoiei episi voip. Mi ksexnas oti kai sto skype, prepei na valeis monades gia na pareis kanonika tilefwna.
Oi isps omws sou dinoun aperiorista se opoidipote sta8ero tilefwno kai na kaleseis (eksou kai i xrewsi)

panosdr
24-08-08, 20:02
6 μήνες και γω σε αυτό το καφενείο - τσίρκο. Αν εξαιρέσεις οτι:
1) στείλλαν την ανάλυση κλήσεων μας σε ξένους (το προσωπικά μας δεδομένα σε κάποιον άσχετο και δε βγάλαν μια ανακοίνωση τα σούργελα)
2) το e-bill δυσλειτουργεί ΄από τον Απρίλη και απλώς πάει από το κακό στο χειρότερο με αποτέλεσμα να μη ξέρεις τι γίνεται.
3) δεν ενημερώσουν τους συνδρομητές για ενδεχόμενες τεχνικές εργασίες και απλώς κατεβάζουν το διακόπτη
4) σερνόμασταν μαη-ιούνη και κάναν τα κινεζάκια (λέγοντας για καλώδια, επανεκκίνηση router κλπ) ενώ συνέβει με δική τους ευθύνη
5)δεν στέλνουν λογαριασμούς, χρεώνουν χωρίς δικαίωμα πιστωτικές κάρτες, βάζουν το κάθε άσχετο τσατσακι να σηκώνει τα τηλεφώνα και να λέει οτι του κατέβει με αποκορύφωμα να λέει οτι δε πήραν επιστολές και φαξ.
6)Απαντούν μετα απο 2 μήνες στα αιτήματα των συνδρομητών και κατόπιν απειλών για προσφυγή στις αρχές.
7) αν αλλάξεις τα χαρακτηριστικά από το site τους, δεν ΕΧΕΙΣ τεχνική υποστήριξη.
8) άλλα λένε στο site άλλα εννοούν με αποκορύφωμα οτι αν θες αγοράζεις το router 100 e αλλά ΚΛΕΙΔΩΜΕΝΟ (χε χε) και χίλια 2 άλλα εεεε τότε μιλάμε ΞΕΚΑΘΑΡΑ για ΣΤΟΛΙΔΙ στο χώρο των επικοινωνιών. Απλά ψάξτε σε κανά φόρουμ με τηλεπικοινωνίες πρωτού φάτε τη φώλα. Απλώς τσίρκο.

kotselar
30-08-08, 18:02

και ρωτω ειναι τυχαιο οι 550.000 συνδεσεις connex ? pOTE .......

λοιπον τι λετε ?

egw lew o kosmos polles fores vriskei tin eykolh lish xoris na psaxnete........

eite dn exei xrono eite otidhpote allo kai as plironei pio polla--------->vlepe pote

etterna
11-09-08, 09:13
Kαλημερα φιλοι μου.
Οποιος ξερει παρακαλω ας κανει τον κοπο να απαντησει.
Γυρνωντας απο διακοπες με τον λογαριασμο του ΟΤΕ ελαβα και ενα ενημερωτικο οτι
η συνδεση που ειχα ΟΤΕΝΕΤ μετατρεπετε σε CONEX λογω εξαγορας μεταξυ των εταιριων.
Δεν βαριεσε λεω αν οι παροχες ειναι ιδιες ΝΟ PROB και το αφηνω ετσι...
Ελα μου ομως που δεν ηταν ετσι...αρχισαν οι συνεχεις πτωσεις του δυκτιου και οι αποσυνδεσεις
επεσε το download κλπ κλπ αλλα επειδη χρησιμοποιουσα πιο πολλυ το laptop και ημουν στο δυκτιο απο
free και γρηγορο δυκτιο το αφησα ετσι...δεν μπορει αρχες ειναι θα φτιαξει.
Και ηρθε ο λογαριασμος του ΟΤΕ με κατι χρεωσεις που ουτεο Αλογοσκουφης δεν θα τολμουσε να ανακοινωσει

35€+ΦΠΑ τελος ενεργοποιησης ADSL (ΣΕ ΕΙΔΗ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΓΡΑΜΜΗ...καναμε λαθος )
2 μηνες προπληρωμενη χρεωση ADSL(Το θεωρουμε παγιο και το προπληρωνετε-τα τηλ
τα κανετε και τα πληρωνετε=υπηρεσιες αλλα το ιντερνετ το προπληρωνετε)
την παλια σας χρεωση 20€ την σπαμε στα 2 adsl home +adsl οτε αλλα
ξεχασαμε να περασουμε την χρεωση adsl οτε σε αυτον τον λογαριασμο
θα σας ερθει με τον αλλο2+2=4 μηνες προπληρωση κλπ κλπ

Μην τα πολυλογω (απλα τα αναφερω για να τα δουν και οι υπολοιποι)τους πηρα τηλ
τους ξ@χεσα και εκλεισα την συνδεση(πληρωστετα τωρα και θα τα βρουμε σε επομενους λογαριασμους )
αν δεν πληρωσετε αυτον και περιμενετε τον επομενο με τις διωρθωσεις για να τα πληρωσετε ολα μαζεμενα θα σας κοψουμες το τηλ...

Αποφασισα να αλαξω λοιπον παροχο και σεκεφτομαι να βαλω ΝΕΤ ΟΝΕ ΣΤΑΘΕΡΗ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ(αλαγη και της γραμμης του ΟΤΕ)
Η ΝΕΤΟΝΕ (οπως και αλλες εταιριες )δινει

http://img364.imageshack.us/img364/3432/fdar8.jpg
+

Δύο Μήνες Δωρεάν

(γιατί δεν έχουμε τίποτα να κρύψουμε)Mitsotaki mou 8ymizei auto...lol

Δοκίμασε το πακέτο μας για το σπίτι:
με δώρο τα πάγια 2 μηνών.
Χωρίς πάγιο ΟΤΕ.
Χωρίς καμία δέσμευση συμβολαίου και με τη δυνατότητα διακοπής της υπηρεσίας στη λήξη του διμήνου.
Χωρίς τέλος απενεργοποίησης.

ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ??
ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑΡΟΧΕΣ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ + ΙΝΤΕΡΝΕΤ ?
ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ?( ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΑΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ) ΜΑΖΙ?

Slipkot
11-09-08, 09:50
Η netone, είναι από της λίγες αξιόπιστες εταιρίες! Έχει μικρό αριθμό συνδρομητών σε σχέση με τις υπόλοιπες, και έτσι οι κόμβοι τους είναι άδειοι...

etterna
11-09-08, 10:01
tnx Slipkot ....αναμενω ....

etterna
11-09-08, 10:35
molis ekana tile-fonika tin aitisi gia tous 2 mines dokimastika kai eidimen...8a epanel8w me entypwseis AAAAAma ginei i syndesi..lol:)

giannis1955
11-09-08, 11:07
έχω βάλει ΝΕΤΟΝΕ και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος....
πριν είχα ΟΝ τέλεκομς και έφυγα γιατί είναι τελείως ανυπόληπτοι και ερασιτέχνες αεριτζήδες

VlasisAEK
11-09-08, 11:10
Η ΝΕΤΟΝΕ εχει εξαγοραστει απο την ALGONET, το μονο παροχο που δεν χρωσταει σε ΟΤΕ και τραπεζες. Πηρα και εγω το πακετο με τα 37,90 στο σπιτι και βγαζω 14Μb καθαρα.

Ειχα ΑΛΤΕΚ και με το ξαφνικο κοπηκε και σε μενα και στους γονεις μου και τσαμπα η προπληρωμη του ετους. Τωρα εκλεισε η ΛΑΝΝΕΤ, η ΑΛΤΕΚ και τρεχα γυρευε. ΟΤΕ δε πηγαινα γιατι
δεν υπαρχει ΟΤΕτζης που να ενδιαφερεται για το bandwith που απαιτουμε. Ασε που με τις χρεωσεις ΟΤΕ και το παγια περνας τα 75 ευρω και δεν εχεις κανει και ουτε 1 τηλεφωνο !

Gate13
13-09-08, 12:28
απόλυτα ευχαριστημένος εδώ....με 11.000/1.000 ταχύτητα, τέλεια τηλεφωνία, download περίπου 1,1μβ, όλα καλα΄!!!

fanis77
26-09-08, 14:45
Κι εγώ συνδρομητής της νετονε είμαι αλλά ακούγεται πως η νετονε ......................................................

kotselar
26-09-08, 15:21
Κι εγώ συνδρομητής της νετονε είμαι αλλά ακούγεται πως η νετονε χρεωστάει στον ΟΤΕ και γι αυτό το λόγο ο ΟΤΕ τις έχει ρίξει τις ταχύτητες με αποτέλεσμα να συγχρονίζει χαμηλότερα το rooter

egw pros to paron dn vlepw diafora .

stathera 1.5Mb

dn m exoun allaksei kati ..k to elpizw

fanis77
26-09-08, 20:45
egw pros to paron dn vlepw diafora .

stathera 1.5Mb

dn m exoun allaksei kati ..k to elpizw

Ki ego 1.6 eimai alla exo katebasei to snr sto 6 gia na ftaso ekei pou pio paliaeixa 12 kai attenuation 12 pou tha eprepe na kleidono konta sta 20
kai apo thn allh pezei rolo kata poso mia eteria mporei na piesei ton ote gia kapoia problhmata pou exei
apla epeidi piga ston ote kai rothsa sto texniko tmima kai apo ekei mou ypan oti oi mikres tha kleisoun tha minoun mono 3-4 eteries kai gi ayto skeytomai na fugo apo netone

zΛxOs®
01-10-08, 00:52
Κι εγώ συνδρομητής της νετονε είμαι αλλά ακούγεται πως η νετονε χρεωστάει στον ΟΤΕ και γι αυτό το λόγο ο ΟΤΕ τις έχει ρίξει τις ταχύτητες με αποτέλεσμα να συγχρονίζει χαμηλότερα το rooter

Dhladh les oti o OTE ebale xeri aera patera sta dslam ths Net One kai eri3e tis taxuthtes twn sundromhtwn ths epeidh tou xrwstaei? Sorry alla... ELEOS pou ta akoute auta kai ta kanete radio-arvila? :guns: Kai an epitrepetai mipws "akougetai" kai to apo pou tou xrwstaei?? Kai ti sxesh exoun oi taxuthtes kai sta posa exei kleidwsei to router, me to bandwidth tou dslam? :judge:

fanis77
01-10-08, 08:35
Dhladh les oti o OTE ebale xeri aera patera sta dslam ths Net One kai eri3e tis taxuthtes twn sundromhtwn ths epeidh tou xrwstaei? Sorry alla... ELEOS pou ta akoute auta kai ta kanete radio-arvila? Kai an epitrepetai mipws "akougetai" kai to apo pou tou xrwstaei?? Kai ti sxesh exoun oi taxuthtes kai sta posa exei kleidwsei to router, me to bandwidth tou dslam?

auta htan logia texnikou tou ote alla apo oti to epsaksa meta katalaba oti den eixe idea gia to ti elege malon kathgorouse opoiondipote allon ektos tou ote

zΛxOs®
01-10-08, 09:44
Sorry file alla sou elege mpourdes... H Netone den exei sxesh me ta kuklwmata tou OTE. Exei dika ths kuklwmata, dikous ths kombous (dslam) kai POTE kanenas OTE den 8a peira3ei oikiakous pelates se epipedo router.. Oute kan to bandwidth twn dslam KANENA paroxou den mporei na peira3ei, poso mallon ths Netone. Gi' auto please min kanete radio arvila kai min anastatwnete ton kosmo me MH ousiwsh "nea" pou apexoun polu apo tin pragmatikothta. :rolleyes2

Bako73
05-10-08, 18:45
Παιδια απο ping πως πατε;Πχ παιζει κανεις BF2142;Στο BF2142 εγω εχω πανω απο 80!

zΛxOs®
13-10-08, 12:54
Ping elaxisto.. Koita to tag mou ;) Kai sta games max 25..

Jimmy_MC
13-10-08, 14:32

autes tis blakodeis radioarbyles na min legate kai tha imastan oloi eytyxismenoi.

re karamitro apo pou to symperanes auto pou grafeis ?????

fanis77
14-10-08, 18:05
autes tis blakodeis radioarbyles na min legate kai tha imastan oloi eytyxismenoi.

re karamitro apo pou to symperanes auto pou grafeis

re blaxo karamytro ekei pou se pernei

Slipkot
14-10-08, 18:44
fanis77 ηρέμισε λίγο:judge: O Jimmy, δεν σου είπε τίποτα κακό... Ίσα-ίσα και εγώ συμφωνώ μαζί του! Η netone είναι από τις λίγες (ίσως η μοναδική) που έχει μηδενικά χρέη, και άριστη ποιότητα υπηρεσιών...

lotusGR
18-10-08, 18:27
Καλησπέρα παιδιά. Είμαι και εγω συνδρομητής της netone. Αν και λόγω απόστασης η ταχύτητά μου φτάνει μέχρι 8Mbit είμαι πολυ ευχαριστημένος απο την εταιρία. Και η τηλεφωνία είναι άριστη! :)

giannis1955
18-10-08, 18:35
και εγώ στο γραφείο μου έχω βάλει την ΝΕΤΟΝΕ και είμαι πολύ ευχαριστημένος και μάλιστα καθαρή σύνδεση και όχι από μετατροπή από άλλη εταιρεία...

τώρα θέλω να βάλω και στο σπίτι μου που έκανα το λάθος και είχα βάλει την ΟΝ και όταν ζήτησα να μου δώσουν πίσω την γραμμή για να πάω στην ΝΕΤΟΝΕ μου έστειλαν να υπογράψω μεταχρονολογημένα συμβόλαιο για να μπορούν να απαιτήσουν καταβολή των τελών μέχρι την συμπλήρωση χρόνου από την σύνδεση...
ανεπιφύλακτα προτείνω ΝΕΤΟΝΕ και μακρυά από τους αεριτζήδες της ΟΝ.

omgkaidekalol
23-10-08, 14:52
Aπο ping σκατούλες... απο ταχύτητα καλά αν εξαιρεσουμε κατι σαιτς με "βιντεα". Αν στελνανε και κανα λογαριασμο στην ωρα τους καλά θα ήταν...

kap55
02-11-08, 18:41
μηπως το τελευταιο διαστημα στο download βλεπετε μια αρκετα μεγαλη μειωσης της ταχυτητας ?????....
συμβαινει και σε αλλους αυτο ????????

PRITANIS
05-11-08, 23:01
Kyrioi,opoios gnorizei ypeythina as apanthsei
ego kathos kai alloi 5 filoi moy poy exo systysei sthn netone,exoyme na plhrosoyme apo maio(!!!!!nai,den einai lathos).
Bebaia ola leitoyrgoyn apsoga eos shmera.apo to tmhma eksipiretisis mas lene <ola kala mhn anhsixeite>
gnorizei kati kapoios gia to thema?
Eyxaristo

Slipkot
06-11-08, 18:45
Ναι, δεν υπάρχει ακόμα ιδιαίτερο πρόβλημα, καθώς για υπέρογκα ποσά κόβουν τις υπηρεσίες... Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να εξοφληθούν...

PRITANIS
07-11-08, 16:52
Ναι, δεν υπάρχει ακόμα ιδιαίτερο πρόβλημα, καθώς για υπέρογκα ποσά κόβουν τις υπηρεσίες... Αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να εξοφληθούν...

ti ennoeis me thn teleytaia frash soy?
Ksereis kati?
An den plhrosoyme eimaste kalymenoi dhladh?
Eyxaristo:)

Slipkot
07-11-08, 17:19
Όχι το απλήρωτο ποσόστοθα εξοφληθεί άμεσα ή εμέσα... Θα αναγκαστείς να το πληρώσεις, γιατί όταν ανέβει εκτός του ότι θα σου κόψουν τις υπηρεσίες τους, υπάρχει περίπτωση να το πάνε δικαστικά (εχει γίνει)...

PIPITSA76
11-11-08, 14:16
kyrioi,opoios gnorizei ypeythina as apanthsei
ego kathos kai alloi 5 filoi moy poy exo systysei sthn netone,exoyme na plhrosoyme apo maio(!!!!!nai,den einai lathos).
Bebaia ola leitoyrgoyn apsoga eos shmera.apo to tmhma eksipiretisis mas lene <ola kala mhn anhsixeite>
gnorizei kati kapoios gia to thema?
Eyxaristo
Φαντάζομαι ότι τώρα που σου απαντάω, σου έχουν έρθει οι λογαριασμοί, με τη σχετική επιστολή. Τσέκαρε μόνο αν σου έχουν πιστωθεί οι συστάσεις που έκανες. Αν όχι, πάρε τηλ. και πες και για τους φίλους σου. Αν σου πουν να πάρουν οι ίδιοι, κάνε φασαρία.

almantza
18-11-08, 10:40
downstream: 12552 kbit/s
upstream: 1023 kbit/s
output Power Down: 20.0 dBm, Up: 11.5 dBm
line Attenuation Down: 24.5 dB, Up: 11.5 dB
snr Margin Down: 9.5 dB, Up: 10.0 dB

Θέλω τα φώτα σας...πως τα βλέπετε;;;
Γιατί απο το Rapidshare κατεβάζω μονο με 210KB/sec ενώ όταν κανω το test της NetOne κατεβάζω με 1.3MB/sec;;;

Slipkot
18-11-08, 18:10
downstream: 12552 kbit/s
upstream: 1023 kbit/s
output power down: 20.0 dbm, up: 11.5 dbm
line attenuation down: 24.5 db, up: 11.5 db
snr margin down: 9.5 db, up: 10.0 db

Θέλω τα φώτα σας...πως τα βλέπετε;;;
Γιατί απο το rapidshare κατεβάζω μονο με 210kb/sec ενώ όταν κανω το test της netone κατεβάζω με 1.3mb/sec;;;

Δοκίμασε να κατεβάσεις με τον idm...

spyrost
18-11-08, 20:02
Hallo!!! Σε όλους απο έναν χρήστη της altec που πλέον απο σήμερα είναι στην net one.

Δεν μπορώ να ξέρω αν η επιλογή που έκανα θα βγεί σωστή ( η ιστορία θα το δείξει) πάντως πήρα τηλέφωνο σήμερα στις 21:30 γιατί ήθελα μια πληροφορία και απάντησαν ΑΜΕΣΩΣ!!!

Μέχρι εδώ όλα καλά......καλό βράδυ σε όλους:yes::yes:

spyrost
23-11-08, 17:36
Καλησπέρα σε όλους,

Θα ήθελα την βοήθειά σας γιατί αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Όταν τρέχω ένα προγραμμά P2P (πχ. utorrent) και παράλληλά προσπαθώ να ανοίξω μια άλλη σελίδα στον explorer αργεί απελπιστικά.

Το συγκεκριμένο γεγονός μου συμβαίνει μόνο με την Net One, παλαιότερα είχα altec και δεν αντιμετώπιζα τέτοιο θέμα. Επικοινώνησα με την εταιρία και τους έθεσα το πρόβλημα αλλά η απάντηση ήταν οτι απο εκεί τα βλέπουν όλα καλά και να κοιτάξω τις ρυθμίσεις του firewall μου!!!???.

Να σημείώσω οτι έχω το NOD 32 εδώ και 2 χρόνια και με την altec δεν είχα τέτοιο θέμα.

Τα stats του modem μου είναι τα παρακάτω

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 13.008
Uptime: 0 days, 9:18:10
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.023 / 13.008

Output Power (Up/Down) [dBm]: 11,5 / 19,0
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 12,0 / 27,0
SN Margin (Up/Down) [dB]: 12,0 / 12,0

FEC Errors (Up/Down): 2.605 / 55.810
CRC Errors (Up/Down): 1 / 208
HEC Errors (Up/Down): 36 / 138

Slipkot
23-11-08, 17:42
Όταν ανοίγεις οποιοδήποτε πρόγραμμα torrent, "τρώει" όλη την ταχύτητα του Internet και για αυτό γίνεται αυτό.

spyrost
23-11-08, 18:17
Όταν ανοίγεις οποιοδήποτε πρόγραμμα torrent, "τρώει" όλη την ταχύτητα του Internet και για αυτό γίνεται αυτό.

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλά γιατί δεν μου το έκανε με την altec?

Επιπλέον, η ταχύτητα download του utorretn ήταν 223 Kb/s κανονικά δεν θα έπρεπε σύμφωνα με το bandwith της γραμμής να μην κόλλαγε ο explorer αν άνοιγα κάποια άλλη σελίδα?!

Slipkot
23-11-08, 18:55
Έχεις ανοίξει την πόρτα που χρειάζεται το πρόγραμμα για αν λειτουργήσει σωστά?

spyrost
24-11-08, 15:25
Έχεις ανοίξει την πόρτα που χρειάζεται το πρόγραμμα για αν λειτουργήσει σωστά?

καλή ερώτηση!! πως μπορώ να το ελέγξω αυτό. Πάντως το utorrent μου δουλεύει κανονικά το πρόβλημα είναι οτι καθυστερεί πολυ ο explorer οταν θέλω παράλληλασ ν' ανοίξω μια σελίδα.

pls help αν μπορείς ...thanks

Shiva
24-11-08, 15:33
καλή ερώτηση!! πως μπορώ να το ελέγξω αυτό. Πάντως το utorrent μου δουλεύει κανονικά το πρόβλημα είναι οτι καθυστερεί πολυ ο explorer οταν θέλω παράλληλασ ν' ανοίξω μια σελίδα.

pls help αν μπορείς ...thanks

Xmm na protino kiego kati
Ayto sto kanei otan kaneis mono download i genikos otan kaneis download upload klp (an kai otan kaneis download parallila kaneis upload)

Gia na anoikseis mia selida den xreiazese mono download alla kai upload (kati san apokrisi tou sustimatos sou)

Omos i upload taxutita sou einai polu mikroteri se sxesi me tin download sou

Otan anevazeis torrents kai eidika an ayta einai polla (alla kai ena na einai) an exeis ruthmisei to torrent na dinei olo to upload speed... tote tha sou kolaei otan pas na anoikseis selides

Sto leo giati kiego exo netone (pou den metraei.... apla eimaste stis idies sunthikes), kai otan patao pause se ola ta uploads (KURIOS... afino ta download pou den kanoun megalo upload giati exo arketi download) tote apla anoigei selides kanonika

Einai analogos ti upload kaneis ekeini ti stigmi mias kai les oti den katevazesi full gia na ftaiei to download sou....

Gia dokimase ayto pou sou eipa. (ruthmise to upload speed limit apo to torrent kai des pali)

An thes grapse kai apotelesmata... diladi me poso anevaseis otan den sou anoigei selides klp klp (kai to firewall sou tis leei aytes tis plirofories genika)

spyrost
24-11-08, 16:09
Xmm na protino kiego kati
Ayto sto kanei otan kaneis mono download i genikos otan kaneis download upload klp (an kai otan kaneis download parallila kaneis upload)

Gia na anoikseis mia selida den xreiazese mono download alla kai upload (kati san apokrisi tou sustimatos sou)

Omos i upload taxutita sou einai polu mikroteri se sxesi me tin download sou

Otan anevazeis torrents kai eidika an ayta einai polla (alla kai ena na einai) an exeis ruthmisei to torrent na dinei olo to upload speed... tote tha sou kolaei otan pas na anoikseis selides

Sto leo giati kiego exo netone (pou den metraei.... apla eimaste stis idies sunthikes), kai otan patao pause se ola ta uploads (KURIOS... afino ta download pou den kanoun megalo upload giati exo arketi download) tote apla anoigei selides kanonika

Einai analogos ti upload kaneis ekeini ti stigmi mias kai les oti den katevazesi full gia na ftaiei to download sou....

Gia dokimase ayto pou sou eipa. (ruthmise to upload speed limit apo to torrent kai des pali)

An thes grapse kai apotelesmata... diladi me poso anevaseis otan den sou anoigei selides klp klp (kai to firewall sou tis leei aytes tis plirofories genika)

Thanks....Thanks...Thanks!!!!! είχες δίκιο, προς το παρόν ρύθμισα το upload να μην είναι στο full (το έβαλα στο 1/2 του bandwith) και μέχρι στιγμής δουλεύουν όλα άψογα. Βέβαια τώρα δεν καταβάζω κάποιο αρχείο για να επιβαρύνω την σύνδεση στο download. Θα παρατηρήσω την συμπεριφορά του όταν θα κατεβάζω κάποιο αρχείο και αν αντιμετωπίσω πάλι πρόβλημα θα επανέλθω.......Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν...:):)

ligias1
08-12-08, 23:07
Eγω παιδιά είμαι στη netone εδω και 3 ημέρες με τα παρακάτω στατιστικά :
Uptime: 0 days, 0:16:27

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 828 / 5.264

Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]: 1,51 / 8,98

Output Power (Up/Down) [dBm]: 12,0 / 25,5

Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 23,0 / 41,5

SN Margin (Up/Down) [dB]: 9,5 / 11,5

Vendor ID (Local/Remote): TMMB / GSPN

FEC Errors (Up/Down): 0 / 135.529

CRC Errors (Up/Down): 1 / 5

HEC Errors (Up/Down): 0 / 5

arage p;av parap;anv kan;ena 8;ari as po;yme...

Slipkot
09-12-08, 10:45
Έχεις πάρα πολύ θόρυβο, και για αυτό έχεις αυτή την μικρή ταχύτητα... Φίλτρα έχεις βάλει? Ζήτα έλεγχο γραμμής από την NetOne...

ligias1
10-12-08, 00:58
Φίλε slipkot τι εννοεις φιλτρα?Μπορώ να ζητήσω έλεγχο γραμμής?και πως γίνεται?
sorry για τις απορείες μου αλλά δεν έχω και πολλές γνώσεις,αλλά όσο ζείς μαθαίνεις...

Slipkot
10-12-08, 08:33
Φίλτρα είναι οι συσκευές που μπένουν πριν από το τηλέφωνο, δες εδώ (http://img.alibaba.com/photo/11033358/ADSL_Filter_And_Splitter.jpg)πως είναι... Έλεγχο γραμμής μπορείς να ζητήσεις μόνο από τον ISP σου...

ligias1
10-12-08, 08:48
Ναι ,κατάλαβα.Δεν χρειαζονται γιατί το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο με το modem.Είναι τηλεφωνία voip.Οσο για τον έλεγχο γραμμής θα τον ζητήσω και θα δούμε...

nikos_opel
13-12-08, 09:05
opoios exei arxeio pdf sta ellinika kai mporei na to steilei sto ndimadam@gmail.com
thomson st780

thanks

ligias1
15-12-08, 00:13
Επικοινώνισα με netone τηλεφωνικά και μου είπαν οτι η γραμμή μου είναι οκ αφου δεν εχω αποσυντονισμούς και ότι δεν χρειάζεται να γίνει έλεγχος.Μπορεί να γίνει κάτι άλλο?

Slipkot
15-12-08, 14:13
Αφού σου είπαν έτσι όχι...

spyrost
18-01-09, 16:03
Καλό απόγευμα σε όλους. Αντιμετωπίζω το εξής περίεργο με την συγκεκριμένη εταιρία. Όλα καλά πάνε αλλά απο τον Νοέμβριο που έχει ενεργοποιηθεί η σύνδεση δεν μου έχει έρθει ακόμα λογιαριασμός. Μπαίνω και στο e-bill βλέπω ανάλυση των κλήσεων ανάλυση των κλήσεων μου αλλά λογαριασμός πουθενα. Μήπως μου έρθει κανένας λογαριασμός ξαφνικά με τόκους για καθυστέρηση πληρωμής.

Αν έχει κανένας αλλός χρήστης αντιμετωτπίσει το ίδιο φαινόμενο με την Net one ας μου δώσει τα φώτα του!!!

Thaaaaaaaanks!!!!!:happy::happy::happy:

Slipkot
18-01-09, 17:11
Επικοινώνησε μαζί τους...

sgatz
29-01-09, 23:20
Γνωστό πρόβλημα εδώ και καιρό της netone που αρχίζει και λύνεται σιγά σιγά...Πλέον στους περισσότερους στέλνονται κανονικά απλά συνεχίζει το πρόβλημα με τις συστάσεις...Αλλα για να μην το αναφέρεις δε σε αφορά....Σε κάθε περίπτωση κάνε τους ένα τηλ αν και το τμήμα λογαριασμών μοιάζει να μην υπάρχει εκει σαν υπηρεσία,οποτε κι αν ζητησα πάντα το cc βγαίνει....:no:

dionisis71
06-03-09, 22:43
4 Μαρτίου έκανα και εγώ αίτηση... μου είπαν σε 13 εργάσιμες μέρες.. για να δούμε..

ΜΙΧ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ
07-04-09, 22:24
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα, 7 Απριλίου, ανακοινώθηκε επίσημα η εξαγορά της Netone από την On. Πιστεύετε ότι είναι για καλό ή για κακό;

mellosarg
19-04-09, 00:22
kai egw paidia exw netone egw tha po oti einai katapliktiko emmena mou kleidonei sta 18m/b to deyterolepto mexri stigmh kanena parapono

vagman1
22-04-09, 14:57
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα, 7 Απριλίου, ανακοινώθηκε επίσημα η εξαγορά της Netone από την On. Πιστεύετε ότι είναι για καλό ή για κακό;

Η καλύτερη εταιρία :bow::thumbsup::mml: ''συγχωνεύεται'' με την χειρότερη :guns::shoot2::wall:....... Διάβασα και εγώ τα μαντάτα και δείχνει να είναι κάτι σαν κοινοπραξία και όχι ακριβώς εξαγορά...... Δεν το βλέπω θετικά :hmmm: αλλά το μέλλον θα δείξει........ :wavecry:

dionisis71
05-05-09, 19:45
Έχω κάνει εγκατάσταση ΙΕ8 και από τότε δεν μπορώ να συνδεθώ με το ρουτεράκι μου. Βάζω στο adress bar 192.168.xxx.xxx αλλά δεν συνδέεται. Δεν θυμάμαι που, έπαιζε και άλλη μια IP με την οποία μπορούσα να συνδεθώ (10.0.xxx.xxx )με ΙΕ8 αλλά δεν την θυμάμαι ούτε και μπορώ να ξαναβρώ την πηγη που το βρήκα. Αντιμετωπίζει κανείς παρόμοιο πρόβλημα με ΙΕ8;

dionisis71
05-05-09, 20:47
τελικά βρήκα την 10.0.0.xxx και παίζει κανονικά....(!) :hmmm::confused:

axristos1
07-05-09, 09:34
Επικοινώνισα με netone τηλεφωνικά και μου είπαν οτι η γραμμή μου είναι οκ αφου δεν εχω αποσυντονισμούς και ότι δεν χρειάζεται να γίνει έλεγχος.Μπορεί να γίνει κάτι άλλο?

Με line attetunation 41 (είσαι πολύυυυυ μακριά από κέντρο του οτε) δεν μπορούν να γίνουν και πολλά πράγματα, κάνε το σταυρό σου που όλα σου δουλεύουν καλά.

axristos1
07-05-09, 09:36
Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα, 7 Απριλίου, ανακοινώθηκε επίσημα η εξαγορά της netone από την on. Πιστεύετε ότι είναι για καλό ή για κακό;

Ωωωχ τι είπες τώρα ??? ΜΑΛΛΟΝ για κακό είναι...

axristos1
07-05-09, 09:44
τελικά βρήκα την 10.0.0.xxx και παίζει κανονικά....(!) :hmmm::confused:

ΛΟΛ με λαπτοπ μπαίνεις???
μάλλον σε αλλουνού το wireless μπήκες ...

δοκίμασε το speedtouch.lan

επίσης για έναν φίλο που ρώτησε πιο πάνω είναι γεγονός ότι στην νετ1 αργοπορούν να στείλουν λογαριασμούς.

Πήγαινε mynetone και μετά στο ebill αναλυση και όχι στο my ebill.
Αν δεν δεις τους λογαριασμούς εκεί πάρε τηλέφωνο να μάθεις τι χρωστάς και πως θα πληρώσεις μην σου έρθουν όλοι μαζεμένοι...

kap55
02-08-09, 14:31
Γιατι οταν κλεισω το modem και το ξανανοιξω η ταχυτητα συχρονισμου ειναι περιπου 14.400 και μετα απο καποιες ωρες γυριζει και δειχνει οπως πιο κατω
Χωρις να το εχω πειραξει???????????

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 967 / 10.167
Output Power (Up/Down) [dBm]: 11,5 / 19,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]: 13,5 / 27,5
SN Margin (Up/Down) [dB]: 15,5 / 17,5

pamage
03-09-09, 14:38
οταν με καλουν και μιλαω,δε τους βγαζει το ηχο του κατειλημμένου,αλλα φαινεται να χτυπα κανονικα.Δε θα επρεπε τουλαχιστον να βγαινει μια ηχογραφημενη φωνη που να τους λεει πως η γραμμη ειναι κατειλημμένη;Σε αλλους συμβαινει αυτο;

Slipkot
03-09-09, 17:14
Επικοινώνησε με ΝetOne και ανάφερέ το... Είναι πρόβλημα στην γραμμή αυτό!

0371978
18-01-10, 11:40
Γνωρίζει κανείς γιατί τις τελυταίες μέρες υπάρχουν συνεχείς διακοπές στο δίκτυο; Αν και γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Antonpao
10-03-10, 18:37
τι να πω εγω ρε παιδια απο ταχυτητα τζιφοςςςςςςςςςςς Uptime: 0 days, 0:09:25
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 943 / 3.506
Data Transferred (Sent/Received) [KB/MB]: 389,00 / 1,86 ειμαι απο περιστερι (Ν.ζωη). χειροτερα δεν παιζει να υπαρχει!!!!!!!

p270
10-03-10, 20:16
απο οσο ξερω υπαρχει προβλημα γενικα στο Περιστερι απο εκει και περα για τον φιλο που οταν τον περνουν τηλ και δεν ακουν το σημα του κατηλιμενου απλα ετσι παιζει το voip και η netone εχει voip και σε αυτους ειμαι και εγω εχω αυτο το προβλημα αλλα κατα αλλα ειναι οκ

Plato
25-08-10, 00:01
Μαπα το καρπουζι..
Τον τελευταιο καιρο ολο αποσυνδεσεις και απο ταχυτητα χελονα..
Τετοια καθυστεριση ειχα χρονια να δω.
Και φυσικα εκει που μιλαγα μερικες φορες στο τηλεφωνο ξαφνικα επεφτε η γραμμη απο restart του router.
Και οταν ελεγα το προβλημα μου μου απαντουσαν: φταινε τα καλωδια σας,το τροφοδοτικο σας,οι βροχες..
Γενικα ποτε δε φταιγανε αυτοι..
Μολις τους ειπα οτι θελω να διακοψω απο την εταιρια τοτε το ποτηρι ξεχυλισε!
Μου ειπαν περιμενε να δοκιμασουμε μερικα πραγματα χωρις να πεσει η ταχυτητα σου
και την αλλη μερα απο 15ΜΒ ειχα κατεβει στα 12ΜΒ!
Απαραδεκτοι !

chrispol
21-11-10, 13:10
Κι εγω ήδη 4 χρόνια στη netone ειμαι απόλυτα ευχαριστημένος και φυσικά θα παραμέινω....

Jimmy_MC
02-01-11, 13:19
Μαπα το καρπουζι..
Τον τελευταιο καιρο ολο αποσυνδεσεις και απο ταχυτητα χελονα..
Τετοια καθυστεριση ειχα χρονια να δω.
Και φυσικα εκει που μιλαγα μερικες φορες στο τηλεφωνο ξαφνικα επεφτε η γραμμη απο restart του router.
Και οταν ελεγα το προβλημα μου μου απαντουσαν: φταινε τα καλωδια σας,το τροφοδοτικο σας,οι βροχες..
Γενικα ποτε δε φταιγανε αυτοι..
Μολις τους ειπα οτι θελω να διακοψω απο την εταιρια τοτε το ποτηρι ξεχυλισε!
Μου ειπαν περιμενε να δοκιμασουμε μερικα πραγματα χωρις να πεσει η ταχυτητα σου
και την αλλη μερα απο 15ΜΒ ειχα κατεβει στα 12ΜΒ!
Απαραδεκτοι !

Se poia perioxi eisai ???
Polles fores den ftaei o paroxos, alla to topiko dslam tou OTE

Ego exo 2 grammes, mia stin Athina opou xronizei sta 21mb kai katebazei tosa osa xronizei giati to dslam einai kalo kai mia stin Glyfada sto spiti opou an kai xronizei sta 16mb den katebazei pote pano apo 10 giati to dslam einai pita kai sernetai to sympan.
Pou to ksero.....exo kai Connx episis sto spiti 24ara ki ayti xronizei sta 12 kai katebazei ta idia me tin NETONE :(

Ftaei to dslam dystixos

nickpgr
02-01-11, 21:16
τους τελευταιους μηνες η νετονε εχει γινει για κλαματα!!σερνεται ολη μερα!!!