PDA

Επιστροφή στο Forum : Vivodi

Jimmy_MC
02-01-08, 11:24
Edo mporeite na syzitate otidipote sxetika me ta paketa tis Vivodi

osiris
08-01-08, 00:24
Kalispera paizw me vivodi cable tv 20mbit kai skotwnei!!!
Syghronizw 19658 se down kai 1015 se up

Epitelous enas sovaros provider!!!

Slipkot
08-01-08, 18:56
Mia xara eisai filaraki. Min to les oute tou papa :p Alloi proseuxontai na piasoun kati tetoio me ta 24mbps.

mikroulis
14-01-08, 13:45
Είναι ο μόνος λόγος που θα ήθελα να μένω στην Αθήνα! Η vivodi είναι ο πιο αξιόπιστος απο όλους τους ISP's, δίνει ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν έχει επεκταθεί ακόμα και δε ξέρουμε πότε και ΑΝ θα το κάνει...! Την καλύτερη επιλογή έκανες φίλε...

ellii
14-01-08, 14:56
παιδια σκεφτομαι σοβαρα να βαλω την προαναφερθεισα...αλλα σε ποσο χρονο θα με εχει ενεργοποιησει?

Slipkot
14-01-08, 18:02
παιδια σκεφτομαι σοβαρα να βαλω την προαναφερθεισα...αλλα σε ποσο χρονο θα με εχει ενεργοποιησει?

Sini8os 10-15 ergasimes meres!!!

franklin
14-01-08, 23:56
Paidia egw perimenw apo tis 3 dekembrh na energopoihthei h 8mbps me asurmato router.Mou eipan kai kala epeidh epese mesa stis giortes perimene liges meres.Na nai kala to asurmato internet

osiris
15-01-08, 03:13
H vivo einai makran i pio aksiopisti etairia mporei na argei stis energopoiiseis poly
(kserw periptwsi kai 5 minwn) alla molis syndetheis den yparxei periptwsi na se petaksei eksw never kai an ginei me ena reset kaneis download ksana to image apo ton server kai eisai ok!!!
Pantws gia pio kales tahytites opoios thelei proteinw full LLu kai oxi over OTE (APYS)!!!!

nmath7
16-01-08, 16:08
Paidia egw mporw na sas pw xiliades periptwseis(mazi kia tin dikia mou) pou valame Vivodi kai aganaktisame gia na er8ei.Egw perimena peripou 6 mines gia na er8ei to DSL mesw tou diktuou tis Vivodi kai telika mou eipan pws 'h 8a plirwsw alla 50EURW gia na diakopsw tin aitisi gia DSL 'h 8a balw mesw OTE sta 1024.Kai anagkastika na afisw ta 8Mbps kai na balw 1024 giati 8a pigainan sta skoupidia oxi mono ta lefta pou eixa proplirwsei alla kai ta 50 gia tin diakopi.Telika mpike to DSL(sta 1024) kai akoma kai se auti tin taxutita eixa terastia problimata.Kata meso oro 120 aposundeseis tin imera.Tous eperna tilefwno(perimena 15 lepta anamoni) kai mou legan na allaksw ta kalwdia tou spitiou mou.Na ksilwsw ta kalwdia apo ton toixo kai na balw kainourgia itan i apantisi tou texnikou tous giati opws elege o idios to problima to exei to spiti mou.Telika ustera apo 6 mines sta8eropoii8ike alla kai pali exw merikes aposundeseis(gurw stis 10 to mina).
Otan pigaina sta grafeia tis Vivodi eblepa panta polla atoma pou kanane parapona gia to DSL ka8ws kai gia to tilefwno mesw Vivodi.

Άρης
16-01-08, 16:11
3 μηνες περιμενα εγω για ενεργοποιηση, τους εβρισα και εβαλα ΟΤΕ :p

graig
16-01-08, 21:56
egw evala vivodi kai eimai para poli efxaristimenos.pote ma pote den diakoptetai h sindesi.h taxitita(exw 10 mbps) pianei 11 me 12.me e fxaristw poli pou ekana erevna agoras kai pira mia sxetika mikph etaireia kai oxi kapoia apo tis megales.h xeiroteri einai h on .xerw apo filous .m a k r i aaaaaaaaaaaaaa.stenaxwrithika me ti forthnet pou tin exoun oloi gia axiopisti kaia einai ena matso xalia kai afti.to kako me oles tis etairies einai h anamoni mazi me ti dikia mou.me kathiusterisan arketa alla tous to sigxwrw.

osiris
16-01-08, 22:54

Na ypothesw oti eixes kanei aitisi gia DSL Cube ?

osiris
16-01-08, 22:57
Paidia egw mporw na sas pw xiliades periptwseis(mazi kia tin dikia mou) pou valame Vivodi kai aganaktisame gia na er8ei.Egw perimena peripou 6 mines gia na er8ei to DSL mesw tou diktuou tis Vivodi kai telika mou eipan pws 'h 8a plirwsw alla 50EURW gia na diakopsw tin aitisi gia DSL 'h 8a balw mesw OTE sta 1024.Kai anagkastika na afisw ta 8Mbps kai na balw 1024 giati 8a pigainan sta skoupidia oxi mono ta lefta pou eixa proplirwsei alla kai ta 50 gia tin diakopi.Telika mpike to DSL(sta 1024) kai akoma kai se auti tin taxutita eixa terastia problimata.Kata meso oro 120 aposundeseis tin imera.Tous eperna tilefwno(perimena 15 lepta anamoni) kai mou legan na allaksw ta kalwdia tou spitiou mou.Na ksilwsw ta kalwdia apo ton toixo kai na balw kainourgia itan i apantisi tou texnikou tous giati opws elege o idios to problima to exei to spiti mou.Telika ustera apo 6 mines sta8eropoii8ike alla kai pali exw merikes aposundeseis(gurw stis 10 to mina).
Otan pigaina sta grafeia tis Vivodi eblepa panta polla atoma pou kanane parapona gia to DSL ka8ws kai gia to tilefwno mesw Vivodi.

Koita file epeidi opws vlepeis ki egw peiraia eimai mallon kati eftaige stin eswteriki sou kalwdiwsi kai oxi stin grammi tis vivodi....:angel:

ellii
17-01-08, 12:21
ρε παιδια....ειλικρινα τωρα με κανατε παλι να αναρωτηθω....τι συνδεση να βαλω?????ειχα στο παρελθον βιβοντι κ ηταν ολα τελεια...αλλα χωρις τηλεφωνο...αληθεια ποσο θα πληρωνω?τι πακετα υπαρχουν?τι ταχυτητες?

Giwrgos - Swansea
18-01-08, 17:01
Re paidia kai egw apo Peiraia eimai. Ekana na sunde8w 7!!!!!!!Mhnes gia Cable TV. Oso gia to speed test Edeikse 11559 Download kai 565 upload.

DarkPrincess
19-01-08, 19:19
ego eimai 8essaloniki.eimai stin vivodi peripou dio xronia.ontos eixa kanei aithsh prin ta xristougenna tote kai mou ir8e peripou tellos ianouariou i arxes febrouariou.(sxetika grigora an labw ypopsin ta parapanw)
aytin tin stigmi exo to paketo me 2 sta8era tilefona tis vivodi kai dsl sta 10.plhrono akribos 25 euro to mina.kai nai eimai eyxaristimeni alla ontws apo e3yphrethsh pelatwn prepei na tin "doulepsoune" ligo.

Slipkot
19-01-08, 22:08
Tin eksipiretisi pelaton den prepei na tin "doulepsei" mono i Vivodi alla oloi oi ISP...

DarkPrincess
20-01-08, 09:21
oxi re paidi mou min ta bazoume ola ston idio kouba kapoioi e3yphretoune ........

vasoula78
20-01-08, 09:43
το θεμα με την vivodi είναι μεχρι να συνδεθείς
εγω δεν ειχα ποτε αποσυνδεσεις

τωρα περιμένω ακόμα τα 10 Μbps

εχουν περασει σχεδον 2 μηνες και η δικαιολογία τους ηταν οι γιορτες.....

γενικα το cc θέλει δουλειά....όπως και καποιοι στο τεχνικο τους τμήμα σχετικα με την εξυπηρέτηση

ellii
21-01-08, 12:38
ego eimai 8essaloniki.eimai stin vivodi peripou dio xronia.ontos eixa kanei aithsh prin ta xristougenna tote kai mou ir8e peripou tellos ianouariou i arxes febrouariou.(sxetika grigora an labw ypopsin ta parapanw)
aytin tin stigmi exo to paketo me 2 sta8era tilefona tis vivodi kai dsl sta 10.plhrono akribos 25 euro to mina.kai nai eimai eyxaristimeni alla ontws apo e3yphrethsh pelatwn prepei na tin "doulepsoune" ligo.

μονο 25?τοσο λιγο...μηπως μπορεις να μου πεις ακριβως τι πακετο?

osiris
21-01-08, 12:43
μονο 25?τοσο λιγο...μηπως μπορεις να μου πεις ακριβως τι πακετο?

Telefonet 10+ 35€ το μηνα απεριοριστες αστκες υπεραστικες και 10down/512up αλλα κανε κι ενα check www.vivodi.gr

ellii
21-01-08, 12:56
αρα 45?

nmath7
21-01-08, 20:17
Koita file epeidi opws vlepeis ki egw peiraia eimai mallon kati eftaige stin eswteriki sou kalwdiwsi kai oxi stin grammi tis vivodi....:angel:

Koita file mou i eswteriki kalwdiosi mou itan ok.Aplws den ebriskan tropo gia na dior8wsoun ta problimata pou exoun giati san etairia einai aisxos kai prospa8ousan na riksoun se kati to ftaiksimo.An eixa problima stin eswteriki kalwdiosi de 8a eixa oute twra DSL.Eksalou auto den to exoun pei mono se mena.Opoios 8elei as rwtisei ton bgiann24 kai 8a tou pei kai autos pws i VIVODI tou elege akribws ta idia.

osfp777
22-01-08, 18:06
ontws kai se emena ta idia lene pou exw(eixa) 10mbit,me eriksan sta 4.karagkiozides.evala grammi ote kai perimenw connx twra gia na tin kopsw.

osiris
22-01-08, 21:24
αρα 45?

oxi 35 to paketo legetai telefonet 10+ (plus) sorry etsi opws to eixa grapsei kala katalaves!:crazy:

vazelomania
23-01-08, 10:30
Ego ekana etisi mono gia 10mbps.k tora perimeno....
Mou ipane mia evdomada.....
8a diksi:angel:

ellii
23-01-08, 11:54
εμενα ο φιλος στελιος (osiris)με απογοητευσε....γυρω στους 4 μηνες να υπολογιζω...

markisi13
24-01-08, 12:24
[QUOTE=ellii;6909222]εμενα ο φιλος στελιος (osiris)με απογοητευσε....γυρω στους 4 μηνες να υπολογιζω...[/Q

μην απογοητευεσαι.4 μηνες κλεινω αυριο!η γραμμη ενεργοποιηθηκε σημερα και τωρα περιμενω για τους κωδικους!!!!:wall2::wall2::wall2::wall2:

markisi13
24-01-08, 12:25
εμενα ο φιλος στελιος (osiris)με απογοητευσε....γυρω στους 4 μηνες να υπολογιζω...

μην απογοητευεσαι.4 μηνες κλεινω αυριο!η γραμμη ενεργοποιηθηκε σημερα και τωρα περιμενω για τους κωδικους!!!!:wall2::wall2::wall2::wall2:

ellii
25-01-08, 07:38
αχ......ρε παιδια γιατι τοσο πολυ...τοσο που σκεφτομαι...να μην αλλαξω τον μπελλα...οχι τιποτα αλλο..αλλα 4 μηνες χωρις νετ?

spirakos88
25-01-08, 10:55
kalimera se olous
Ontos tha symfonisw me arketous pou lene oti h eksipiretisi tis vivodi den einai kai h kalyterh, alla oloi oi paroxoi einai sthn idia katastasi. To thema me tis grammes dsl kai genika me tous paroxous einai na exeis kalis poiothtas kalodiosi kai na ftanei sto spiti sou me tin mikroteri apwleia. Polles fores yparxoun aposyndeseis stis grammes alla afto ofeilete sthn kaki poiothta grammis logo tou halkou tou OTE. Episis gia na ftasei h grammi sto spiti tou kathena mas mesolavoune toulaxiston treis me tesseris syndeseis kai afto prokalei episeis megalei apwleia sto sima. Opote an ypologisoume oti o ypogeios xalkos sthn Athina kai genika stin Ellada einai hlikias 30-40 xronon, kai an se kapoia apo tis syndeseis pou mesolavoun mexri to modem yparxei kapoia kakh syndesei kai dimiourgeite apwleia, tote mporoume na poume oti einai perisotero thema tyxhs na exoume kalh grammi dsl spiti mas. Genika oloi oi paroxoi einai sthn tyxi tou OTE kai sto an tha kanoun swsta ti douleia tous oi otetzithes.

rospi
26-01-08, 10:12
VIVODI stous 6 mines apo thn etisi mou erxetai mia epistoli spiti kai mou leei pws 8a me sindesoun paramoni prwtoxronias.koitaw ti ginetai stis 2 ianouariou.tzifos.pernw thlefvno kai mou lene oti prepei na iparxei blabi.me si ndeoun stis 17 kai peripou 10 meres twra exw terastia problimata.2h grammi den eixa pote.me petaei sinexws eksw!!sinexws omws!!!polles fores mou kobetai kai i prwti,kiria grammi tilefwnou.me exoun ksenerwsei.

Slipkot
26-01-08, 10:15
VIVODI stous 6 mines apo thn etisi mou erxetai mia epistoli spiti kai mou leei pws 8a me sindesoun paramoni prwtoxronias.koitaw ti ginetai stis 2 ianouariou.tzifos.pernw thlefvno kai mou lene oti prepei na iparxei blabi.me si ndeoun stis 17 kai peripou 10 meres twra exw terastia problimata.2h grammi den eixa pote.me petaei sinexws eksw!!sinexws omws!!!polles fores mou kobetai kai i prwti,kiria grammi tilefwnou.me exoun ksenerwsei.

Pare tilefono kai enimerose tous gia to provlima sou, an den kanoun tpt pes tous tin magiki leski, 8a enimeroso tin EETT kai ola 8a li8oun. Esi steile omos ena fax stin EETT

bgiann24
26-01-08, 12:52
Pare tilefono kai enimerose tous gia to provlima sou, an den kanoun tpt pes tous tin magiki leski, 8a enimeroso tin EETT kai ola 8a li8oun. Esi steile omos ena fax stin EETT

αυτος εισαι.πραγματι,και ο αγιος φοβερα θελει :judge:
εγω παιδια περιμενα να μου ερθει 6 μηνες η συνδεση,αμετρητα τηλεφωνα στην εταιρια,(παντα εφταιγε ο οτε) και στο τελος αναγκαστηκα να μου βαλουν την συνδεση στα 1024 ενω ειχα πληρωσει για 4096.μου ελεγαν στα τηλεφωνα παντα πως ερχεται.εμενα παντα με την χαρα.μαλιστα οταν τους ξαναπηρα για να δω μηπως ηρθε η γραμμη για τα 4096 μου ειπαν να περιμενω 40 εργασιμες παραπανω χωρις internet.αδιανοητο!
πιστευω πως ολες οι εταιριες εχουν αυτα τα προβληματα και ολα ειναι θεμα τυχης.μπορει να μενεις στο παραπανω τετραγωνο απο καποιον αλλον και να μην σου ερχεται ενω εκεινου να του ερθει.
Παντως αυτο με την ΕΕΤΤ ειναι η καλυτερη λυση!

ellii
26-01-08, 18:42
επειδη ειμαι κ λιγο ασχετη...τι ακριβως γραφεις στην εετ?κ που το στελνεις?αυτοι σε παιρνουν στα σοβαρα?

Slipkot
26-01-08, 22:02
επειδη ειμαι κ λιγο ασχετη...τι ακριβως γραφεις στην εετ?κ που το στελνεις?αυτοι σε παιρνουν στα σοβαρα?

Loipon EETT einai h Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων. Auto pou grafeis stin EETT einai to provlima pou antimetopizeis me ton ISP kai autoi den kanoun apolitos tpt. Gia to pos 8a epikoinoniseis des edo (http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/Contact/)!!!

franklin
02-02-08, 11:37
Paidia thelw na rwtisw kati.perimenw 2 mhnes na me sundesh h vivodi gia to dsl cube 8mbps wireless kai skeftomai na steilw thn aithsh katagelias ths eet http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/CostumerInformation/QuestionCharge.html
Tha boitheisei katholou h oxi????

Slipkot
02-02-08, 11:41
Oxi aplos 8a voi8isei, alla to poli se 1 vdomada 8a exeis tin sindesi!!!

franklin
02-02-08, 12:11
ok.euxaristw polu

peter_s
03-02-08, 13:24
Εγω τωρα σκευτομαι να διακοψω μια αιτηση που εστειλα στην ΟΝ χθες και να βαλω το φοιτητικο πακετο Διοδος της Vivodi που ναι μεν δεν θα ειναι double play,αλλα η ταχυτητα τους ειναι 24mbps εναντι 16 της ON και εχω ακουσει και καλα λογια για την Vivodi.Εσεις τι προτεινετε?

Slipkot
03-02-08, 18:19
Min to skeftese ka8olou, kanto me xilia. Fige apo ON kai pigaine sto paketo pou anafereis tis Vivodi!!!

babis_gamatos
08-02-08, 17:21

Auto einai to pio swsto.

george_diony13
12-02-08, 02:08
Εγω τωρα σκευτομαι να διακοψω μια αιτηση που εστειλα στην ΟΝ χθες και να βαλω το φοιτητικο πακετο Διοδος της Vivodi που ναι μεν δεν θα ειναι double play,αλλα η ταχυτητα τους ειναι 24mbps εναντι 16 της ON και εχω ακουσει και καλα λογια για την Vivodi.Εσεις τι προτεινετε?

Εχω το φοιτητικο της 2 χρονια τωρα, πρώτα στο 1mbps και τωρα στα 24 και δεν είχα ποτέ πρόβλημα..Στο συστήνω ανεπιφύλακτα..Δε ξέρω βέβαια αν η αξιοπιστία στο δίοδος οφείλεται στη βιβοντι ή στο ΕΜΠ από όπου νομίζω παίρνουν όλοι το διοδος.

manolakis80
12-02-08, 17:29
EGO EBALA 8MB,ME ASURMATO KAI FISAEI.TO ENERGOPOIHSAN SE 20 MERES KAI EINAI I DEUTERI FORA POU TIN EPILEGO XORIS KANENA PARAPONO:d

vaniasgr
13-02-08, 18:55
Παιδια εγω είμαι Ν.Σμυρνη,
είχα το Cube Μεσω ΑΡΥΣ για κανα χρόνο, από τον προηγούμενο Ιούνιο είμαι στο cable TV, αφού περίμενα 4 μήνες, αλλά το ακλό είναι ότι αυτούς τους 4 μήνες δεν ήμουν off!!!, Απλά μια ωραία πρωϊα ήρθαν οι τεχνικοί και μου συνδέσανε το Cable TV!

Από τότε συχγρονίζω στα 6 Mbit Down kai 1024 upload...πολύ λίγο με βάση τις δυνατότητες της συνδρομής...
Απλά για πείτε και εσείς τι router σας δώσανε...εμένα αυτό το ασημί, fritz νομίζω...

Περιμένω νεα σας...!:unsure:

Slipkot
13-02-08, 19:25
Den nomizo na sou edosan to Fritz, gt i Vivodi den to dinei. O monos paroxos pou to dinei, einai i HOL an den kano la8os. Poia einai i onomastiki sou taxitita, kai den eisai ikanopoiimenos apo ta 6mbps???

vaniasgr
13-02-08, 19:37
η ονομαστική ταχύτητα μου είναι 20 Mbit!!!

όσον αφορα τον router μου , θα σου απαντήσω σε λίγο, γιατί το γα@$@νο το κάταγμα δεν με αφήνει να πηγαίνω ευκολα από σωμάτιο σε δωμάτιο..πάντως ειναι και ασύρματο με 4 lan και 2 υποδοχές για τηλέφωνα, το 1 που το εκανα φορητότητα από τον ΟΤΕ και το αλλο το 211... που μου έδωσε η ViVo, πάντως έχω μάθει οτι δίνει τώρα ενα Alcatel 78...κάτι...θα προσπαθήσω να μου το αλλάξουν γιατί και στο ασύρματο μου κάνει διάφορες παπαριες(=disconnects!)...

Slipkot
13-02-08, 20:16
Ok koita pio Router exeis kai pes mas!!! H taxitita tous den einai ka8olou kali. Koita sto Router sou to 8orivo tis grammi sou (dB) kai pes mou...

Manitou
14-02-08, 10:18
Μακριά από τη vivodi (αν και δεν ξέρω σε ποιόν να απευθυνθώ πλέον).

Εδώ και ένα χρόνο περίπου είμαι συνδρομητής με το πρόγραμμα telefonet 1024 και τα έχω δει ΟΛΑ.

1. Ο τεχνικός που έκανε την εγκατάσταση δεν πρόσεξε καν αν υπάρχει ντούπλεξ τηλέφωνο στο σπίτι. Σύνδεσε το router στην πρώτη πρίζα που βρήκε μπροστά του (στην κυριολεξία), χωρίς slplitter, χωρίς φίλτρα κι έφυγε λέγοντας στη γυναίκα μου (ήταν πρωί κι εγώ έλειπα) πως "σε τρεις ώρες" θα έχετε σύνδεση. Όταν γύρισα στο σπίτι, είδα από που είχε πάρει γραμμή, έκανα την εγκατάσταση ξανά μόνος μου και όντως απέκτησα σύνδεση.

2. Από τη στιγμή που έγινε η σύνδεση άρχισαν τα κόλπα με το router (Πρόκειται για σουηδικό μοντέλο μάρκας Tilgin). Έκτοτε έχω κάνει reboot πάνω από 300 φορές. Το σοβαρότερο πρόβλημα αφορά τις θερμοκρασίες λειτουργίας, αφού το καλοκαίρι κυριολεκτικά βράζει. Άλλες φορές αναβοσβήνει το λαμπάκι status, άλλες το dsl και άλλες φαίνεται να λειτουργούν όλα κανονικά, αλλά δεν υπάρχει ούτε τηλεφωνο ούτε ίντερνετ. Με ένα reboot συνήθως φτιάχνει.

3. Η εξυπηρέτηση πελατών είναι για γέλια και για κλάματα. Περιγράφω το πιο πρόσφατο επεισόδιο. Πριν από δύο περίπου εβδομάδες κατά τις 10 το βράδυ και εντελώς απροειδοποίητα έσβησαν τα δύο led των γραμμών. Ούτε ίντερντετ, ούτε τηλέφωνο. Περίμενα ακριβώς 25 λεπτά (ευτυχώς ΟΛΑ τα τηλέφωνα καταγράφονται οπότε μπορύν και να λεγχθούν αυτά που λέω) στη γραμμή αναμονής μέχρι να απαντήσει μια ομολογουμένως ευγενέσταστη υπάλληλος, στην οποία εξήγησα τι έβλεπα στο router. Η πρώτη απάντηση πάντα είναι κάντε reboot, οπότε εξήγησα πως έχω κάνει ήδη μερικά reboot χωρίς αποτέλεσμα. Η κοπέλλα απάντησε πως η γραμμή μου δείχνει εντάξει και σε λίγο θα φτιάξει το πρόβλημα. Όταν επέμεινα πως έχω δύο παιδιά, έγκυο γυναίκα και πως ΑΠΑΙΤΩ να μάθω πότε θα έχω σύνδεση και τηλέφωνο, η υπάλληλος απάντησε χαμηλόφωνα και σχεδόν φοβισμένα (και επιμένω στο χαρακτηρισμό), πως "γίνεται κάποια αναβάθμιση" και "θα προσπαθήσω να σας επανασυνδέσω κατά προτεραιότητα". Ρώτησα γιατί δεν υπάρχει ένα ηχογραφημένο μήνυμα στον τηλεφωνητή που να ειδοποιεί τους συνδρομητές για την "αναβάθμιση" ώστε να μην περιμένουν σαν τα ΖΩΑ στο ακουστικό τους. Απάντηση ουδεμία. Ρώτησα πώς θα με συνδέσει "κατά προτεραιότητα" εφόσον πρόκειται για "αναβάθμιση", άρα αφορά όλο το δίκτυο της vivodi. Απάντηση καμία. Ζήτησα να μιλήσω με τον υπεύθυνο βάρδιας ή οποιονδήποτε τέλος πάντων παίζει αυτό το ρόλο. Η απάντηση είναι πως "δεν υπάρχει" και πως "αν παρουσιαστεί πρόβλημα τον φωνάζουμε". Τελικά κλείσαμε το τηλέφωνο με τη διαβεβαίωση ότι μέσα σε μιά δυο ώρες θα έχει αποκατασταθεί η σύνδεση (είχε πάει ήδη 11). Όταν στις 12 και τέταρτο προσπάθησα να ξανακαλέσω να δω τι γίνεται έλαβα μήνυμα από τον τηλεφωνητή ότι "η τηλεφωνική υποστήριξη είναι διαθέσιμη μέχρι τις 12 το βράδυ"!!! Υποθέτω ότι τα βρισίδια μου ακούστηκαν μέχρι εκεί.

Το περιστατικό δεν είναι μεμονωμένο. Μέχρι να καταλάβω ότι τα περισσότερα προβλήματα που αντιμετωπίζω οφείλονται στο tilgin είχα περάσει αρκετές φορές από τα κεντρικά τους, μια και βρίσκονται σε πολύ μικρή απόσταση από το σπίτι μου. Προτείνω ανεπιφύλακτα σε όσους θέλουν να βάλουν vivodi να περάσουν για μισή ώρα από τους γκισέδες, να δουν τι γίνεται καθημερινά και να ρωτήσουν τους πελάτες αν είναι ευχαριστημένοι. Μια επίσκεψη θα σας πείσει.

Απαντήσεις που έχω λάβει κατά καιρούς από την τηλεφωνική υποστήριξη: "Φταίει ο ΟΤΕ". "Έχετε πολύ θόρυβο στη γραμμή σας" (παρότι η γραμμή είναι καινούρια και παρά τα φίλτρα). "Μήπως έχει λασκάρει κάνα USB"!;!;!; "Δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχετε. Εγώ τα βλέπω όλα καλά". "Είχαμε πτώση τάσης στην περιοχή". "Ανανεώστε την ΙΡ σας". Οτιδήποτε εκτός από το ότι η εταιρεία είναι ένα καλοστολισμένο καφενείο, που έριξε ένα κάρο φράγκα στη διαφήμιση για να τσιμπήσουν οι αφελείς (σαν και μένα). Αντί για τα σποτάκια στην τηλεόραση καλό θα ήταν να προμηθεύουν κάνα καλύτερο router, να στήσουνε καλύτερα το δίκτυό τους, να στέλνουν κάνα τεχνικό που να μη βαριέται να βρει τη σωστή διαμόρφωση εγκατάστασης ή οτιδήποτε τέλος πάντων που θα τους έκανε φερέγγυους έναντι των συνδρομητών τους.

Όσον αφορά εμένα, περιμένω το Μάρτιο να λήξει ο ένας χρόνος συμβολαίου και θα κόψω ρόδα μυρωμένα. Εάν διακόψω πριν, οφείλω να πληρώσω ρήτρα 60 ευρώ και πιστέψτε με, ούτε τον πυρετό μου δεν τους δίνω επιπλέον.

franklin
14-02-08, 12:30
Egw mexri twra akoma energopoihsh ths grammhs perimenw apo 3 dekembrh!!!!! gia to dsl cube wireless 8mbps.Proxtes phra tn exuphrethsh kai m eipan oti h kathusterhsh ofeiletai se anabathmisei diktiou stn perioxh mou(P.Faliro).Kathe fora pou pairneis tn exuphrethsh allh apantisi pairnw.Exw steilei kai mia katagelia apo tn eett.Xerei kapoios an mporw na kopsw tn sundesh kai na parw ta lefta mou pisw (100 eurw) h tha mou dwsoun tipota allo??????

osiris
14-02-08, 16:35
H Vivodi edine

Tilign Vood wifi 4port lan 2 phones
kai twra dinei thomson 780(i)WL me ta idia xaraktiristika
kai tha dinei se dyo mines Pirelli

osiris
14-02-08, 16:39
Egw mexri twra akoma energopoihsh ths grammhs perimenw apo 3 dekembrh!!!!! gia to dsl cube wireless 8mbps.Proxtes phra tn exuphrethsh kai m eipan oti h kathusterhsh ofeiletai se anabathmisei diktiou stn perioxh mou(P.Faliro).Kathe fora pou pairneis tn exuphrethsh allh apantisi pairnw.Exw steilei kai mia katagelia apo tn eett.Xerei kapoios an mporw na kopsw tn sundesh kai na parw ta lefta mou pisw (100 eurw) h tha mou dwsoun tipota allo??????

1)mporeis na pas apo ekei pou to pires kai na kaneis akyrwsi
2)stin periohi sou (astiko kento N.Smyrnis) exoun problem oloi oi parohoi giati den exei free llu o ote na paradwsei:judge:
3)Otan kati einai mesw ARYS einai kai pio syntomo to pososto pou argei einai ena 5% to opoio ofeiletai kathara kai mono ston OTE giati to DSL sou pataei panw stin grammi tou PSTN or ISDN

Slipkot
14-02-08, 17:59

Mporeis na tin diakopseis, ana pasa stigmi, alla 8a pliroseis kapoia lefta giro sta 710euro gia tin diakopi. Oso gia to an 8a pareis ta lefta sou piso, poli apla ksexase to...

osiris
17-02-08, 20:08
Mporeis na tin diakopseis, ana pasa stigmi, alla 8a pliroseis kapoia lefta giro sta 710euro gia tin diakopi. Oso gia to an 8a pareis ta lefta sou piso, poli apla ksexase to...

Afto pou les den isxyei giati einai cube pistepse me kati kserw....

Slipkot
17-02-08, 20:51
Isxiei file mou min epimeneis. Se olous tous ISP, exeis dikaioma na kospeis to Internet ana pasa stigmi. Me tin proipo8esi omos an den exeis klisei 12 mines stin ipiresia, na pliroseis ena xrimatiko poso, konta sta 70euro!!!

vaniasgr
17-02-08, 22:25
Ok koita pio Router exeis kai pes mas!!! H taxitita tous den einai ka8olou kali. Koita sto Router sou to 8orivo tis grammi sou (dB) kai pes mou...

λοιπόν ο router Μου είναι:

και είμαι συγχρονισμένος στα 4 Mbit Down kai 1 Mbit Up....:no:
ΞΕΦΤΥΛΑ!!!

Τα DB μήπως μπορείς να με βοηθήσεις από που θα τα δω...

P.S. :
θα στείλω τώρα κιόλας επιστολή στη Vivo για να μου αντικαταστήσουν τον router , ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΖΑΜΠΕ, με τον νέο Alcatel....ελπίζω να βγάλω άκρη...

osiris
18-02-08, 11:10
Isxiei file mou min epimeneis. Se olous tous ISP, exeis dikaioma na kospeis to Internet ana pasa stigmi. Me tin proipo8esi omos an den exeis klisei 12 mines stin ipiresia, na pliroseis ena xrimatiko poso, konta sta 70euro!!!

allo 710 ki allo 70 check to parapanw post pou exeis kanei kai tha deis oti grafeis 710 sorry alla sto lew oti mporeis kai na min plirwseis kai to kserw kala ...:whistle:

Slipkot
18-02-08, 12:25

ΞΕΦΤΥΛΑ!!!

P.S. :
θα στείλω τώρα κιόλας επιστολή στη Vivo για να μου αντικαταστήσουν τον router , ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΖΑΜΠΕ, με τον νέο Alcatel....ελπίζω να βγάλω άκρη...

Sta xaraktiristika tis sindesis sou!!!

allo 710 ki allo 70 check to parapanw post pou exeis kanei kai tha deis oti grafeis 710 sorry alla sto lew oti mporeis kai na min plirwseis kai to kserw kala giati ergazomai stin proanaferomeni etairia...:whistle:

Dikio exeis tora to eida, aplos egrapsa la8os 70euro enoousa!!! ;)

osiris
18-02-08, 12:53

ΞΕΦΤΥΛΑ!!!

P.S. :

molis kaneis login sto router 192.168.1.1 sou grafei tahytita down & up kai db check it. Mono apo kei oxi apo speedtest klp...

A kai ta nea router den einai alcatel einai thomson 780wl

vaniasgr
18-02-08, 21:50
molis kaneis login sto router 192.168.1.1 sou grafei tahytita down & up kai db check it. Mono apo kei oxi apo speedtest klp...

A kai ta nea router den einai alcatel einai thomson 780wl

Ok kala ta les, mexri ena shmeioomws...
afu mpw ston router m ou, ayt pou mou grafei einai ta exhs:
Time: 11:45 P.M. 18/2 2008
DSL Status: Connected
Product Name: Vood 452W_A
Wireless RF: Enabled
System Uptime: 41 hours 4 minutes
DSL Speed: 1023/3754kbps
Software Revision: 452W_S_2_6_0_RC_1
SSID :xxxx

gia db..de vlepw kati...

osiris
19-02-08, 13:43
Sorry ksehasa kai tin synexeia :angel:afou kaneis login sto vood pas status- modem status kai vlepeis. Koitakse to image pou sou exw valei kai pes mou tis times pou exeis ekei

niktafs
19-02-08, 14:06
Sorry ksehasa kai tin synexeia :angel:afou kaneis login sto vood pas status- modem status kai vlepeis. Koitakse to image pou sou exw valei kai pes mou tis times pou exeis ekei

ta dika mou einai

DS Line Attenuation 63
US Line Attenuation 30

sinxronizi sta 4288/448

giait na exw toso xamili taxutita??

osiris
19-02-08, 14:42
ta dika mou einai

DS Line Attenuation 63
US Line Attenuation 30

sinxronizi sta 4288/448

giait na exw toso xamili taxutita??
File exeis para poly thorivo sti grammi sou an deis prepei na einai to anwtero mehri 20 Ds kai 10 Us!!!! kai poly sou lew!!! se pia periohi eisai?

vaniasgr
19-02-08, 15:35
kai ta dika mou ta idia skata einai:
DS Line Attenuation 27
US Line Attenuation 16

Egw N.Smirni.
Twra ti na kanw?
Pairnw thl to "Super" Support ths Vivo...?
Th Katsame....
Telos, twra pou milame apla na sas dwsw eikona ths taxythtas pou eimai sygxronismenos...:
DSL Speed: 1023/3754kbps ...
Xeftylla.....

Slipkot
19-02-08, 16:59
Esi eisai kalitera... Poia einai i onomastiki sou taxitita?

vaniasgr
19-02-08, 17:19
20 Mbit ..PANA8EMA TOUSSSSSSSSs

vatraxaki
19-02-08, 17:33
kala egw perimenw mono ap oktwvrio !
filoi omws p exoun vivodi lene pws ein polu kalh
alla ...........argeiiiiiiiii :P

vaniasgr
19-02-08, 17:59
kala egw perimenw mono ap oktwvrio !
filoi omws p exoun vivodi lene pws ein polu kalh
alla ...........argeiiiiiiiii :P

κοίτα για να λέμε τα σύκα σύκα και ..."τον Provider, provider", όντως αργεί ίσως περισσότερο από κάθε άλλο provider, ΑΛΛΑ από τη στιγμή που θα λειτουργήσει η υπηρεσία είναι ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ!!

Σε ποιά περιοχή είσαι ???

Slipkot
19-02-08, 18:58
20 Mbit ..PANA8EMA TOUSSSSSSSSs

Kai sigxronizese mono sta 3??? Apo 8ema 8orivou eisai OK. Epikoinonise mazi tous na deis ti 8a sou poun...

osiris
19-02-08, 20:49
kai ta dika mou ta idia skata einai:
DS Line Attenuation 27
US Line Attenuation 16

Egw N.Smirni.
Twra ti na kanw?
Pairnw thl to "Super" Support ths Vivo...?
Th Katsame....
Telos, twra pou milame apla na sas dwsw eikona ths taxythtas pou eimai sygxronismenos...:
DSL Speed: 1023/3754kbps ...
Xeftylla.....

Opoios exei provlima me DB kai thoryvo na zitisei allagi aperhomenou gia perissotera kante mou PM
:judge::judge::judge:

vaniasgr
19-02-08, 22:30
ρε παιδιά μιας που είναι και topic ποκλειστικά και μόνο για τη Vivodi ας αρχίσουμε όλοι να λέμε στα πόσα συγχρονίζουμε και την ονομαστική μας ταχύτητα...μπας και αρχίσουμε και βγάζουμε καμιά άκρη....:unsure:

osfp777
21-02-08, 14:18
k egw ta idia einai 10mbit kai me xoun riksei 1.5 mina twra sta 4!

auta einai ta dika mou...

Connection Status Connected
Us Rate (Kbps) 711
Ds Rate (Kbps) 4291
US Margin 18
DS Margin 13
Trained Modulation ADSL2Plus
LOS Errors 0
DS Line Attenuation 33
US Line Attenuation 20
Peak Cell Rate 1676 cells per sec
CRC Rx Fast 3232
CRC Tx Fast 0
CRC Rx Interleaved 0
CRC Tx Interleaved 0
Path Mode Interleaved
DSL Statistics

Near End F4 Loop Back Count 0
Near End F5 Loop Back Count 0

plirwnw 10ara k pairnw...

exei vrei kaneis lusi se auto;egw tha tin kopsw mallon mou exeis spasei ta neyra ton dekevri den eixa katholou tilefwno twra exw alla exw 4 anti gia 10 pou plirwnw tha paw na valw connx

Slipkot
21-02-08, 17:20
File mou exeis poli 8orivo!!! 33dB einai poli!!!

osfp777
21-02-08, 22:38
kai ti kanoume twra;tha parw ena til na dw....gamwto mia xara imoun ena xrono twra ti tous epiase;

osiris
22-02-08, 09:07
O thorivos tis grammis mporei na ofeiletai se pollou paragontes kai kyriws einai thema OTE giati tou ote einai kai oi kalwdioseis pou erhontai spitia mas.
Endeiktika anaferw se poies periptwseis mporei mia grammi na exei thorivo.
1) Ston kataneniti tis periohis pou anikei i grammi
2) Sto legomeno KAFAO (oi kampines pou vlepoume sta pezodromia kai dinoun peripou se 5 oikodomika tetragwna)
3)Stin eisagwgi tis polykatoikias mas
4)Akoma kai stis prizes tou spitiou mas

Ta kalwdia tilefwnias kata ena pososto 95% einai apo to 1945 kai i diatomi einai 0.4mm to kathena mporei o kathenas na katalavei mesa se afta ta xronia ti fthora exoun ypostei.
Episis vasikos paragontas einai kai i apostasi apo ton komvo tou kathe parohou pou exei to spiti mas. p.x Egw eimai 734m kai exw 20mbit kai syghronizw 19935 down kai 1023 up diladi to teleio enas filos einai st4 2389m kai paizei me 13586 down kai afto einai kalo an lavoume ypopsin kai tin apostasi tou.
Ara gia na min ginomai kourastikos sas lew oti nai ftaiei o ote giati otan "kapoioi" prosferthikan na dimiourgisoun kainourgio akraio diktyo (eisagwgi se polykatoikies & KAFAO) oloi arnithikan.

Exw episynapsei ena para poly aplo sexdio gia ton pws einai oi syndeseis deite to!

An kapoios thelei na rwtisei kati pio sygkekrimeno elefthra!!!!
:smartass:

osfp777
22-02-08, 15:46
nai alla giati 4 mines imoun teleia kai to teleutaio mina me eriksan;xalasan oi mprizes;den nomizw,i eisagwgi tou spitiou;pali oxi.koula pragmata.

osiris
22-02-08, 16:09
nai alla giati 4 mines imoun teleia kai to teleutaio mina me eriksan;xalasan oi mprizes;den nomizw,i eisagwgi tou spitiou;pali oxi.koula pragmata.

den einai anagki na halasei kati gia na pesei i tahytita file mou apla mporei sto kafao otan evales esy tin adsl na itan alloi 5 pelates kai twra na einai 105 me apotelesma na yparhei megalytero magnitiko pedio to opoio dimiourgei thoryvo!!!

osfp777
24-02-08, 16:18
ara vrasta.....den ginetai kati

UniqueAthens
25-02-08, 05:18
Εγώ είμαι στη vivodi απο αρχές Ιούλη έχοντας κάνει αίτηση απο τηλεφώνου 31 Μαρτίου και έχοντας υπογράψει συμβόλαιο στις 11 Απρίλη. Αν εξαιρέσουμε τη βαρεμάρα που διέκρινε τον πρώτο τεχνικό που ήρθε ( ο οποίος επειδή δε μπορούσε να βρει τα καλώδια του σπιτιού μου στο ΚΑΦΑΟ έβγαλε προβληματική τη σύνδεσή μου και μου είπε να φωνάξω ηλεκτρολόγο να μου αλλάξει καλωδίωση.. ΕΛΕΟΣ... ), το ότι μου χρέωσαν κάποιες κλήσεις σε σταθερά που θα έπρεπε να ήταν δωρεάν ( αλλά καθυστερώντας πληρωμές για 3 δίμηνα τελικά μου τα αφαίρεσαν ) και το ότι στις αρχές είχα κάποιες αποσυνδέσεις, όλα καλά. Η γραμμή συγχρόνιζε στα 20 και κάτι ψιλά ( με μέτρηση απο vivodi στα 21 ) αλλά λόγω κακής καλωδίωσης στο σπίτι μου ( έχει μερικές δεκαετίες στη πλάτη της.. ), με κατέβασαν στα 16mbit. Αλλά μέχρι εκεί, η σύνδεση φυσάει. 1,6mb/s πεντακάθαρα. Σε σχέση με τελλας ( που έφαγε άκυρο στον 4ο μήνα αναμονής και τρεναρίσματος απο εβδομάδα σε επομένη.. ) και την ον ( που μετά απο 2 μήνες είχε την ίδια τύχη ), βρίσκω τη vivodi αρκετά καλή εταιρία. Σίγουρα έχει δουλειά ακόμα στο τομέα εξυπηρέτησης, αλλά δίνει αυτό που υπόσχεται ( αν μπορεί ο συνδρομητής να το πάρει ).

Υ.Γ.
Ερώτηση κοπελιάς απο τελλάς: "Γιατί ακυρώνετε την αίτησή σας;" Απάντηση : "Γιατί δε μου αρέσει το δούλεμα. Καλημέρα σας "
Ερώτηση σε κοπελιά της ον "Αληθεύει το γεγονός ότι το p2p είναι κλειδωμένο;" Απάντηση: "Ναι, έχει να κάνει με το cable tv ( πως το ονομάζουν ). " Απάντηση μου στα καπάκια: "Και τι να κάνω μια τέτοια σύνδεση αν δε μπορώ να κατεβάσω τίποτα; ΛΟΛ! Ακυρώστε παρακαλώ και διορθώστε το πρόβλημα γιατί δε σας βλέπω να σταυρώνετε πελάτη.." ( είχα και τους 2 μήνες αναμονής.. Δεν ήθελα και πολύ :-ρ )
αΧαχΑΧαχΑΧχΑΧαχαΧχαχαΧαχα

Slipkot
25-02-08, 17:10
To PS korifaio!!! :)

kroumeli77
01-03-08, 09:32
Πάντως παιδιά είστε και τυχεροί που έχει περάσει ιδιόκτητο δίκτυο από την περιοχή σας!!! Μπορεί να ακούγεται παράξενο, αλλά εμένα με έχουν στο περίμενε πάνω από 8 μήνες...Βάζω το τηλέφωνό μου στο ειδικό πλαίσιο (σε όλους τους ISP, όχι μόνο στη Vivodi) και μου δείχνει ότι αναμένεται να περάσει δίκτυο στο τέλος του μήνα...Φτάνει το τέλος του μήνα και μου δείχνει ότι πρέπει να περιμένω άλλον ένα μήνα...Αυτό γίνεται εδώ και 8 μήνες!!! Όμως, τι να κάνω...πληρώνω μηνιαίως
-πάγιο στον ΟΤΕ 15 ευρώ
-σταθερή τηλεφωνία Vivodi 15 ευρώ
-ίντερνετ Vivodi 1024/256 ΑΡΥΣ ΟΤΕ 22 ευρώ
-----------------------------------------------------------
Σύνολο 52 ευρώ!(Σημειωτέον ότι αυτή η τιμή είναι η καλύτερη των περιπτώσεων...)

52 ευρώ και είμαι και αργός!!!
B-E-A-U-T-I-F-U-L !!!

osfp777
02-03-08, 23:18
toulaxiston exeis auto pou plirwneis!

myly1400
05-03-08, 12:00

Ayto akribos kanei o OTE ... Den dinei tis grammes stoys paroxoys!!! Trelenetai o kosmakis kai trexei piso ston Diktatora OTE....
Koyragio H tromokratia de tha perasei!!!!

osfp777
05-03-08, 13:29
opws vlepw pernaei i tromokratia....poia EETT K prasina aloga,den katalavainoun xristo autoi

franklin
05-03-08, 14:19
Akrivws.Perasan 3 mhnes apo tn aithsh stn vivodi.Esteila kai kataggellia mesw ths eett prin ena mhna.Xtes irthe epistolh apo eett kai elege na dwsw perisotera stoixeia gia na ginei analutikh katagelia.Apo to meros ths vivodi mou irthe gramma pou elege oti kai kala oloklirwthike o elegxos ths aithshs kai kati alles tetoies blakeies alla akoma perimenw mia bdomada.Kai to mono pou sou lene sthn exuphrethsh pelatwn einai oti h energopoihsh tha ginei suntoma(Edw kai 3 mhnes!!!)

kasige
06-03-08, 09:04
Ακούστε τη έπαθα
Είμαι πελάτης της Vivodi για internet. Αρχές Δεκεμβρίου του προηγούμενού έτους
έκανα αίτηση για αναβάθμιση γραμμής απο 2 Mbit στα 4 Mbit αφού μου είπαν ότι σε 10 το πολύ μέρες το αίτημα μου θα έχει ολοκληρωθεί πήρα φόρα και εγώ για να οργανώσω τη θα κατεβάσω με την καινούργια μου γραμμή.
Έρχονται τα Χριστούγεννα αλλά η γραμμή πουθενά " ε γιορτές είναι " είπα,
το ίδιο είπα και για την πρωτοχρονιά αλλά και για τα Φώτα !!!!!
Μέσα Ιανουαρίου καλώ στο "Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών" (ταλαιπωρίας πελατών έπρεπε να το λένε μετά από 10 τηλέφωνα και 35 περίπου λεπτά αναμονής) όπου μου απαντάει κάποιος κύριος ότι "δεν ξέρω για πιο λόγο δεν έχει ενεργοποιηθεί αλλά μην περιμένετε πριν το τέλος του μήνα διότι όλες οι αναβαθμίσεις γίνονται στο τέλος του μήνα" τι να πεις λέω υπομονή λίγο ακόμα.
Αρχές Φλεβάρη ξανά καλώ στο ανωτέρω τμήμα και τους ρωτάω " τι γίνετε με την αίτηση μου και ποτέ ακριβώς θα πραγματοποιηθεί και από που θα εχω ενημέρωση " και η φοβερή απάντηση που πήρα ήταν " δεν ξέρω για πιο λογο δεν έχει ενεργοποιηθεί αλλά μην περιμένετε πριν το τελος του μηνα διότι ολες οι αναβαθμίσεις γίνονται στο τελος του μήνα όσων αφορά για το ποτέ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΆΒΕΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΑΣ" εγώ φυσικά του απάντησα ότι "το ίδιο
μου είπατε και τον Γενάρη " και η απάντηση του υπαλλήλου ήρθε αποστομωτική
"κύριε δεν ξέρω τη σας είχανε πει τον προηγούμενο μήνα αλλά αυτό που σας λέω είναι αυτό που πραγματικά ισχύει" τη να πεις έκλεισα το τηλέφωνο και φανερά εκνευρισμένος είπα στον εαυτό μου υπομονή ο Φλεβάρης είναι πιο μικρός.
Ως δια μαγείας και σήμερα 6/3 που κάλεσα οργισμένος μου είπαν το ίδιο "παραμύθι"

τέλος επειδη σας κούρασα έψαξα πολύ το θέμα και ανακάλυψα την "φορητοτητα " του userid δηλαδή
george@vivodi.gr τώρα μπούμε να έχουμε
george@otenet.gr και χωρίς ούτε μέρα καθυστέρηση
περιττο να πω ότι φεύγω απο την vivodi και δεν την συστήνω σε κανέναν

raptornt
06-03-08, 18:22
Παιδιά μακριά από Vivodi!!!
Εγώ είχα κάνει αίτηση για απλό Internet(dsl cube στα 2 μέσω ΟΤΕ) στις 20/1/08. Ο ΟΤΕ είχε ενεργοποιήσει τη γραμμή στις 28/1 και μόλις χθες(5/3) κατάφερα να πάρω κωδικούς και να έχω Internet.Εννοείται ότι έπαιρνα 2-3 φορές τη βδομάδα τηλέφωνο και δεν έβγαζα άκρη...
Αλλά δεν είναι μόνο αυτό.Την ταχύτητα τώρα τη θεωρώ απαράδεκτη.Τη μέρα κατεβάζω με 70-120, ενώ μόνο το βράδυ στις 3-4 πιάνει μέγιστο...Και αυτό δε συμβαίνει μόνο σε μένα!

Ανάθεμα την ώρα που άλλαξα τη Forthnet που κατέβαζα συνέχεια με full ταχύτητα...

ioanniskotsouglou
13-03-08, 17:12
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ Vivodi Telefonet 1024 Kai EΧΩ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑ Telefonet Plus ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΜΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!

Slipkot
13-03-08, 17:41
Partous tilefono, kai pes tous an se mia ante 2 vdomades to polli den exei energopoii8ei, ta leme me tin EETT... Pianei panta auto...

kasige
14-03-08, 19:23
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ Vivodi Telefonet 1024 Kai EΧΩ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΓΙΑ Telefonet Plus ΕΔΩ ΚΑΙ 5 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ! ΜΕ ΓΡΑΦΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ!!!

kai tha sinexisoun gia poli xestous fige

osfp777
15-03-08, 16:34
na rwtisw kati re paidia,epeidi exw full vivodi k to tilefwno mou ksekinaei apo 21111xxxxx an thelw na gurisw ston ote tha allaksei auto;gia na min kathomai k ksanadinw tilefwna pali.diladi mporw na exw full ote me ton idio akrivws arithmo;

Slipkot
15-03-08, 16:36
Den nomizo file mou, auto einai noumero tis Vivodi. Logika an allakseis kai pas ston OTE to tilefono sou 8a girisei se 210xxxxxxx...

alexap11
04-04-08, 15:19
alla lene kai alla sou dinoun. kamia sxesi i taxitita pou sou lene me tin pragmatiki!!!!!

osfp777
06-04-08, 15:45
alla lene kai alla sou dinoun. kamia sxesi i taxitita pou sou lene me tin pragmatiki!!!!!

teleiws...

chrian
08-04-08, 11:54
Παίδες είμαι στη Vivodi από 14/2/2008 με αίτηση που έκανα στις 17/11/2007. 3 μήνες περίμενα. Έβαλα cable tv. Περιττό είναι να πώ ότι το cable tv είναι μούφα. Ούτε κανάλια έχει και οι ταινίες κοστίζουν ως και 5 ευρώ!!! Δε πετάγομαι στο video club καλύτερα; Αρχικά είχα προβλήματα με πολλές αποσυνδέσεις. Οι απαντήσεις της τεχνικής υπηρεσίας ήταν κορυφαίες.
1. Το τηλεφωνικό καλώδιο του σπιτιού μου είναι πολύ μεγάλο και επιρρεάζει τη γραμμή.
2. Θα πρέπει να χρησιμοποιώ μόνο τα καλώδια τα δικά τους και κανένα άλλο.
3. Όταν τους είπα ότι συνδέομαι ασύρματα με το speedtouch 780 μου είπαν ότι καλό θα ήταν να συνδέομαι μόνο με ethernet.
Αφού τέλος πάντων τις 10 πρώτες μέρες γινότανε μάχη με βρισίδια και τα σχετικά για ένα μήνα όλα ήταν ρολόι.
Απλά μου ρίξανε λίγο τη ταχύτητα από 7Mbps σε 5Mbps γιατί είχαμε μια διακοπή σε όλο αυτό το διάστημα. Θα μου πείτε από 24Mbps έχεις μόνο 5Mbps;; Ξέρω ότι είμαι σε μια περιοχή με παλιό δίκτυο (Πετράλωνα) και απέχω περίπου 2,5Km από το κόμβο. Παρ' όλα αυτά ότι μου δώσαμε το έπιανα.
Από χθες όμως μου έχει κοπεί η γραμμή και σήμερα θα πάω από κει να λογαριαστούμε μια και καλή.

franklin
08-04-08, 19:53
Egw sundethika epeita apo anamonh 3,5 mhnwn sta 8 mbps dsl cube.An kai megalh anamonh h taxuthta einai sto megisto ths 8aras

osfp777
09-04-08, 15:10
makari na sou meinei etsi.

franklin
09-04-08, 15:50
Kai egw auto elpizw

theolas74
15-04-08, 16:06
ola kala re paidia alla toulaxiston mia fora to2mhno kobetai i grammi mou gia 2-3 meres? pano pou nomiza oti ola tha itan telia me ti vivodi

zorbasthegreek
15-04-08, 23:48
Δέν με έχουν κλέψει πιο πολύ στη ζωή μου, από ότι με έκλεβε η vivodi.Πλήρωνα κανονικά τις δωρεάν κλήσεις που μου έταζαν.Ευτυχώς που δεν έκανα συμβόλαιο και για internet.Έχω forthnet και σώθηκα.

aeropan
16-04-08, 21:33
ekane 4,5 mhnes na synde8h alla ston ena xrono pou pou exw thn syndesh apo taxythta eimai euxaristimenos

ibak13
19-04-08, 18:31
exw vivodi telefonet+. i syndesi egine enamisi mina meta tin etisi (Thessaloniki)! i taxytita mesw tou speedtest.net einai download:8600kb/s upload:280kb/s. bebaia mou eipan oti me ton kairo i taxytita tha ayksanetai...alla paizei rolo kai i apostasi apo to dslam. de me exei petaksei pote ekso. perimenw ton prwto logariasmo. pantws forthnet double play pou eixa kanei stin arxi, meta apo 5 mines mou eipan oti i grammi mou den exei proxorisei katholou pera apo to stadio tis kataxwrisis tis etisi kai oti den kseroun meta apo poso kairo tha ginei......

jogatore
07-06-08, 12:05
Θα παραθέσω και την δική μου εμπειρία από την εν λόγω ετερεία.
Ειμαι από 3ετιας πελάτης και από τον περασμένο Οκτώβριο έχω συνδεθεί στην υπηρεσία Maxx10.
Είμαι συνδεδεμένος με ανενεργό βρογχο σε FULL LLU από την αρχική σύνδεση δηλαδη από 3ετιας.
Μέχρι χθές η ταχυτητά μου στο download ήταν στα 9100 μεχρι 9800 Kbps.
Τελείως ξαφνικά απο χθές το πρωί η ταχύτητα έπεσε στα 3100 μεχρι 3500 Kbps.... και η vivodi αν και ενημερώθηκε προσπαθει να με πείσει ότι η πτώση οφείλετε σε μένα και δεν κάνουν τον κόπο να το κοιτάξουν. Βέβαια η χρέωση είναι για το Maxx10 !!!
Να το συσχετίσω άραγε με την μείωση τιμών (19€ για Maxx10) με την μείωση της ταχύτητας????
Θάθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει πως να κάνω καταγγελεία στην ΕΕΤΤ γιατι διαφορετικά δεν φαντάζομαι ότι θα ευαισθητοποιηθούν εκεί στην vivodi.

DarkPrincess
07-06-08, 12:56
Ειμαι από 3ετιας πελάτης και από τον περασμένο Οκτώβριο έχω συνδεθεί στην υπηρεσία Maxx10.
Είμαι συνδεδεμένος με ανενεργό βρογχο σε FULL LLU από την αρχική σύνδεση δηλαδη από 3ετιας.
Τελείως ξαφνικά απο χθές το πρωί η ταχύτητα έπεσε στα 3100 μεχρι 3500 Kbps.... και η vivodi αν και ενημερώθηκε προσπαθει να με πείσει ότι η πτώση οφείλετε σε μένα και δεν κάνουν τον κόπο να το κοιτάξουν. Βέβαια η χρέωση είναι για το Maxx10 !!!
Να το συσχετίσω άραγε με την μείωση τιμών (19€ για Maxx10) με την μείωση της ταχύτητας????
Θάθελα την βοήθεια όποιου γνωρίζει πως να κάνω καταγγελεία στην ΕΕΤΤ γιατι διαφορετικά δεν φαντάζομαι ότι θα ευαισθητοποιηθούν εκεί στην vivodi.

to mono bebaio ( prin probis se opoiadipote kinisi ) na soy po pws oles oi etairies den sou lene 8a exeis px 10kb alla MEXRI 10Kb.
ayto simainei pos an einai ligoteri den mporeis na toys kaneis minisei.
mipos alla3es to router sou ?

Slipkot
07-06-08, 13:57

Δώσε μας πληροφορίες της γραμμής σου...

jogatore
07-06-08, 14:57
to mono bebaio ( prin probis se opoiadipote kinisi ) na soy po pws oles oi etairies den sou lene 8a exeis px 10kb alla MEXRI 10Kb.
ayto simainei pos an einai ligoteri den mporeis na toys kaneis minisei.
mipos alla3es to router sou ?

Ευχαριστώ , ρουτερ δεν άλλαξα εδω και 2 χρονια.... δεν ξέρω τι μπορει να συμβαινει.
Σωστο για το εως 10 αλλα και η χρέωση νανε ανάλογη.

jogatore
07-06-08, 14:58
Δώσε μας πληροφορίες της γραμμής σου...

Σαν τι πληροφορίες να σου δώσω?

Slipkot
07-06-08, 15:04
Σαν τι πληροφορίες να σου δώσω?

1) Χρησιμοποίησε το Multi-Quote!
2) Δώσε μου τον θόρυβο της γραμμής σου καθώς και στα πόσα συγχρονίζεται...

jogatore
07-06-08, 16:28
2) Δώσε μου τον θόρυβο της γραμμής σου καθώς και στα πόσα συγχρονίζεται..

Συχρονίζει στα 3100 - 3400 και για τον θόρυβο πως να τον βρώ?
usr 9108 router

Slipkot
08-06-08, 09:28
Στις πληροφορίες της σύνδεσής σου. Λογικά εκεί που λέει στα πόσα συγχρονίζεται...

jogatore
08-06-08, 10:56
Στις πληροφορίες της σύνδεσής σου. Λογικά εκεί που λέει στα πόσα συγχρονίζεται...

Δεν με βοήθησες για τον θορυβο.....εκει που λεει για την σύνδεση δεν βλέπω κάτι.
Αυτή τη στιγμή μου δείχνει αυτο :
Line rate - upstream: 381 Kbps
Line rate - downstream: 3579 Kbps

DarkPrincess
08-06-08, 16:50
Ευχαριστώ , ρουτερ δεν άλλαξα εδω και 2 χρονια.... δεν ξέρω τι μπορει να συμβαινει.
Σωστο για το εως 10 αλλα και η χρέωση νανε ανάλογη.

fysika omws opws idi 8a 3ereis kaneis den to kanei ayto sou leei mexri toso kai ayto einai .......
pio router exeis ? to speedtouch 530?

jogatore
08-06-08, 17:58
fysika omws opws idi 8a 3ereis kaneis den to kanei ayto sou leei mexri toso kai ayto einai .......
pio router exeis ? to speedtouch 530?

Το USR 9108 .....
η κοροιδία είναι ότι μέχρι προχθές είχα πανω απο 9300..................
και πως να μην συσχετίσω την μείωση της ταχύτητας με την μέιωση της τιμης????
Και εκτός των άλλων δεν απαντούν ούτε ασχολούντε με το πρόβλημα.........

jogatore
08-06-08, 19:21
Ρίχνοντας μια ματιά εδώ : http://www.vivodi.gr/site/content.php?sel=108
Βλέπουμε ότι η ετερεία δίνει για το Maxx ταχύτητες που ξεκινούν από 10.....

Που είναι όμως ??????

DarkPrincess
09-06-08, 13:39
Ρίχνοντας μια ματιά εδώ : http://www.vivodi.gr/site/content.php?sel=108
Βλέπουμε ότι η ετερεία δίνει για το Maxx ταχύτητες που ξεκινούν από 10.....

Που είναι όμως ??????

exoume akribos to idio paketo alla den nomizo ego na exo adsl2 opws leei to keimena pou diabasa ........ ostoso i taxytita mou einai ayti pou arxika eixes .......

Slipkot
09-06-08, 13:48
Δεν με βοήθησες για τον θορυβο.....εκει που λεει για την σύνδεση δεν βλέπω κάτι.
Αυτή τη στιγμή μου δείχνει αυτο :
Line rate - upstream: 381 Kbps
Line rate - downstream: 3579 Kbps

Δεν λέει πουθενά εκεί για Signal/Noise ratio και Line attenuation?

jogatore
10-06-08, 07:49
exoume akribos to idio paketo alla den nomizo ego na exo adsl2 opws leei to keimena pou diabasa ........ ostoso i taxytita mou einai ayti pou arxika eixes .......

Εγώ όμως έχω adsl2 .... και γι'αυτο προβληματιζομαι.....
Το περίεργο ειναι ότι το εχουν σαν βλάβη η ταχύτητα συνεχώς μειωνετε και σήμερα δεν έχω καθόλου σύνδεση.
Πάντως το έχουν σαν βλαβη!!!!!!!!!!!!!!!!!
Πότε θα το φτιάξουν δεν ξέρω και πολυ περισσότερο δεν ξέρουν και αυτοι.
Πάντως ένα έχω να πω μετα απο τοσα χρόνια που ειμαι σε αυτην την ετερεια.
Το τελευταιο χρόνο έχουν χάσει την μπαλα!!!!!!!:judge::judge::judge:

Και δεν υπάρχει και άλλη να παρεχει μονο ιντερνετ....

jogatore
10-06-08, 16:00
Μετά από επίσκεψη τεχνικού και μέτρηση της γραμμής διαπιστώσανε αυτά που τους έλεγα.....
και μετα από 7 περιπου ωρες η γραμμή έφτασε στα κανονικά. 9600 - 9980

kristy1996
09-07-08, 16:14
xalia h vivodi se upload

barbutman
17-07-08, 14:28
Ρε μάγκες, σκέφτομαι να βάλω Telephonet+.
Την προσφορά που παίζει με 20€ μέχρι τέλος του μήνα.

Υπάρχει κάποιος που μένει στην Νίκαια (Πειραιάς) και να έχει βάλει Vivodi???
Τι ταχύτητες πιάνει download/upload???

Εγώ πιο συγκεκριμένα μένω Νεάπολη.
Αν υπάρχει κάποιος γείτονας που έχει Vivodi, ας κάνει έναν κόπο να μας πει τι παίζει.

Thanks!

guyinblacktshir
27-07-08, 16:36
πολυ καλη η vivodi εγω εχω το cabletv και ειμαι πολυ ευχαριστημενος

kkaraoglanis
29-07-08, 00:54
εκανα 4 μηνες να παρω τηλ με την εταιρια που εμπλεξα! μακρια!!!

Gadalf21
31-08-08, 11:49
Just απαράδεκτη

vangel161
01-09-08, 06:35
Εγω συνδεθηκα με telefonet+ την προηγουμενη εβδομαδα. Εως τωρα πολυ καλα με πολυ καλες ταχυτητες συνηθως. http://www.speedtest.net/result/315911752.png
Παντως το upload ειναι.....

akaden
10-09-08, 16:54
Τις τελευταίες 2 μέρες η ταχύτητα μου έχει μια μικρή πτώση, αλλά και σε ένα φίλο που έχει άλλη εταιρία και αυτός έχει το ίδι πρόβλημα, οπότε υποθέτψ ότι είναι θέμα περιοχής.

Αν συνεχιστεί αυτό το χάλι βλέπω απόδευτέρα να πάρω τηλέφωνο τη βιβόντι

Pili
19-09-08, 12:32
Ένα μικρό tip ίσως βοηθήσει μερικούς που έχουν διαφορά στην ταχύτητα που έχουν στην εισαγωγή (ισόγειο, υπόγειο) με αυτήν που βλέπουν τελικά στο router (πολυκατοικία-διαμέρισμα):

Τα μπριζάκια που είχαμε για να βάζουμε το απλό τηλεφωνάκι μας ήταν για αυτή ακριβώς τη δουλειά: απλή τηλεφωνία όχι για dsl μεγάλων ταχυτήτων. Εγώ έχανα 4 Μbps στην εσωτερική μου καλωδίωση όταν το σύνδεσα πρώτη φορά με το «κλιπάκι».

Όταν άνοιξα την πρίζα και σύνδεσα τα καλώδια (εσωτερικό καλώδιο που περνάει μέσα στον τοίχο και το καλώδιο που καταλήγει στο router) χαλκό με χαλκό τα ξαναβρήκα τα 4 Μbps. Δεν ξέρω εάν είναι η απόλυτη λύση αλλά μια δοκιμή θα σας πείσει.

paul1964g
20-09-08, 15:57
Καλησπέρα
πριν από δυο μέρες έκανα κι εγώ αίτηση για τελεφονετ πλας.
Διαβάζω για περιπτώσεις που έκαναν να τους συνδέσουν 4 μήνες και φρικάρω
Ξέρει κανείς πόσο κάνουν να συνδέσουν στους Αγίους Αναργύρους;
Μέχρι τώρα ήμουν σε ΟΤΕ +TELEDOME και adsl από forthnet.
Είχα όμως ένα κοστος που έφτανε στα 48€ και επιπλέον με τη χρεωκοπία της TELEDOME έμεινα χωρίς τηλέφωνο και πρέπει να παίρνω πρώτα 1777 να μπαίνω στον ΟΤΕ για να έχω τηλεφωνία!!!
Η forthnet ήταν μετρια από πλευράς adsl
Είναι κανείς από κοντινή περιοχη να μου πει τι ποιότητα έχει απο vivodi;

Slipkot
20-09-08, 18:27
Αυτό μόνο ο ΟΤΕ το ξέρει και ο Isp σου...

malfunction
21-09-08, 12:32
Καλησπέρα
πριν από δυο μέρες έκανα κι εγώ αίτηση για τελεφονετ πλας.
Διαβάζω για περιπτώσεις που έκαναν να τους συνδέσουν 4 μήνες και φρικάρω
Ξέρει κανείς πόσο κάνουν να συνδέσουν στους Αγίους Αναργύρους;
Μέχρι τώρα ήμουν σε ΟΤΕ +TELEDOME και adsl από forthnet.
Είχα όμως ένα κοστος που έφτανε στα 48€ και επιπλέον με τη χρεωκοπία της TELEDOME έμεινα χωρίς τηλέφωνο και πρέπει να παίρνω πρώτα 1777 να μπαίνω στον ΟΤΕ για να έχω τηλεφωνία!!!
Η forthnet ήταν μετρια από πλευράς adsl
Είναι κανείς από κοντινή περιοχη να μου πει τι ποιότητα έχει απο vivodi;

na se voithisw ligo........oxi tixea alla epidi doulevw stin vivodi kai kserw tis diadikasies(tha eimai antikimenikos den prokite na parw kamianeis etairias to meros)katarxas einai peripou ena mina i diadikasia na dwsei o ote to kalodio ston ekastote paroxo(milame gia full llu) h diadikasia tha mporouse na parei kai ligotero apo ekei alla gia logous antagonismou.......:(.... meta einai poso kero tha parei o paroxos gia na se syndesei sto dslam tou(ton server tou) ypo idanikes synthikes ginete amesos alla yparxoun periptoseis (ametrites) pou den eiparxei ston server porta gia na dosoune kai perimenoun na teleiwsei mia palia syndesei gia na xrisimopoiisoun tin porta tou an kai plewn ayto ginete spania. me ayta pou exw dei gyro stis 35 meres tha eisai etimos:)

fanisadam
04-10-08, 03:06
Εγώ μένω Πάτρα και έχω συνδεθεί με το πρόγραμμα Maxx8 μέσω δικτύου ΟΤΕ, γιατί δυστυχώς δεν έχει ιδιόκτητο ακόμα. Από ταχύτητα είμαι πολύ ευχαριστημένος, πιάνει σε σταθερή βάση 9000-9500 στο download με ασύρματο modem-router της Linksys. Τα δύσκολα είναι όταν παίρνεις στο τηλεφωνικό τους κέντρο με την πολύωρη αναμονή, πραγματικά για γερά νεύρα. Ευυχώς ήταν ελάχιστες οι φορές που χρειάστηκε.

UniqueAthens
08-10-08, 20:19
Καλές οι υπηρεσίες της, αλλά για ό,τι και να κάνεις σου ζητά χρήματα. Χρήματα για τέλος ενεργοποίησης, χρήματα για την εγκατάσταση, χρήματα αν θελήσεις να διακόψεις νωρίτερα το συμβόλαιο, χρήματα για να αλλάξεις πρόγραμμα χρήσης.. Και όταν είναι να σου πιστώσουν κάτι που δικαιούσαι, σου βγάζουν το λάδι..

jogatore
16-10-08, 12:02
Να ρωτήσω όσους έχουν το Telefonet+.
Το μηχανάκι που δίνει η vivodi αξίζει?
Μπορώ να χρησιμοποιήσω το δικό μου ρούτερ (USR 9108) ?
Γιατί βασικά με ενδιαφέρει μόνο το internet ! Ειμαι τώρα στο Maxx10 , αλλά θέλω να εκμεταλευτώ το 24 όσο γίνετε.

Slipkot
17-10-08, 17:17
Μπορείς αρκεί να μην συνδέεται πάνω στο router ΙPTv...

kx0011
19-10-08, 19:22
Να ρωτήσω όσους έχουν το telefonet+.
Μπορώ να χρησιμοποιήσω το δικό μου ρούτερ (usr 9108) ?
Γιατί βασικά με ενδιαφέρει μόνο το internet ! Ειμαι τώρα στο maxx10 , αλλά θέλω να εκμεταλευτώ το 24 όσο γίνετε.

Γίνεται αλλά δεν θα λειτουργεί το τηλέφωνο

malfunction
27-10-08, 09:42
Να ρωτήσω όσους έχουν το Telefonet+.
Μπορώ να χρησιμοποιήσω το δικό μου ρούτερ (USR 9108) ?
Γιατί βασικά με ενδιαφέρει μόνο το internet ! Ειμαι τώρα στο Maxx10 , αλλά θέλω να εκμεταλευτώ το 24 όσο γίνετε.

den mporeis....ta router tis vivodi einai prosetarismena gia tin grami(se paketa telefonet+) .....opote stin periptwsi pou syndeseis to diko sou router tote to apotelesma tha einai na mein mporei na vrei grami.......

jogatore
27-10-08, 09:44
den mporeis....ta router tis vivodi einai prosetarismena gia tin grami(se paketa telefonet+) .....opote stin periptwsi pou syndeseis to diko sou router tote to apotelesma tha einai na mein mporei na vrei grami.......

Μα εγώ δεν θέλω να χρησιμοποιήσω καθόλου τηλεφωνική γραμμή !!!
Δεν είναι λιγάκι παράλογο και συνάμα παράνομο ???

malfunction
27-10-08, 09:56
Μα εγώ δεν θέλω να χρησιμοποιήσω καθόλου τηλεφωνική γραμμή !!!
Δεν είναι λιγάκι παράλογο και συνάμα παράνομο ???

den paizei rolo...einai o tropos leitourgias .....twra an einai paralogo den kserw.....alla paranomo den einai......

jogatore
27-10-08, 11:25
den paizei rolo...einai o tropos leitourgias .....twra an einai paralogo den kserw.....alla paranomo den einai......

Καμμία ετερεία, όσο γνωρίζω, δεν έχει κάτι ανάλογο.....υποχρεωτικά.
Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την απάντηση.

malfunction
27-10-08, 16:28
Καμμία ετερεία, όσο γνωρίζω, δεν έχει κάτι ανάλογο.....υποχρεωτικά.
Όπως και να έχει σε ευχαριστώ για την απάντηση.

apla einai o tropos leitourgeias ta thl doulevoun se voice over ip kai to router katevazei aytomata rithmiseis molis syndethei logo antistixeiseis s/n router me account xristi.....telws pantwn......elpizw na voithisa.

Slipkot
27-10-08, 17:29
Ρε παιδιά, πάνε πλέον τα VoIP ως κύρια τηλεφωνία, πλέον είναι τα POTS...

malfunction
27-10-08, 17:54
Ρε παιδιά, πάνε πλέον τα VoIP ως κύρια τηλεφωνία, πλέον είναι τα POTS...

otan eipa voice oper ip eipa gia tin tilefwnia tis vivodi.....tora gia ta pots pou les....den kserw tipota kai pistepse me tha eimoun apo tous protous pou tha to mathene mia kai ymoun mexrei prin apo liges meres stin texniki ypostiriksi....

jogatore
27-10-08, 18:11
apla einai o tropos leitourgeias ta thl doulevoun se voice over ip kai to router katevazei aytomata rithmiseis molis syndethei logo antistixeiseis s/n router me account xristi.....telws pantwn......elpizw na voithisa.

Ευχαριστώ και οφείλω να σου πω ότι βοήθησες αρκετά.
Νομίζω ότι θα παραμείνω όπως έχει........

Slipkot
27-10-08, 18:32
Οκ πάσο, αλλά ακόμα στο VoIP έχει μείνει?

malfunction
27-10-08, 19:06
to eidos tis tilefwnias nai...... na sou ekseigisw akrivos tin leitourgia giati varieme na grafw ta idia kathe fora.....
otan kaneis mia sindesei se paketo telefonet+ (double,triple,quade) sou dinoun ena router pou sinithws einai ena speedtouth 780
kai paleotera dinane to vood trigoon. yparxei enas server sta kentrika(vasika einai dyo alla gia diaforetikes leitourgies) pou periexei ta stoixia apo ton pelati kai ta antoistixi se ena serial number(ayto einai to serial number tou router pou sou dinoun). apo ti stigmi pou tha ginei diakopi tis gramis sou apo ton ote(energos vroxos) i tha sou dimiourgithei kainourgia syndesei(anenergos vroxos) esy mporeis na syndeseis to sygkekrimeno router panw. otan to syndesei yparxei mia epikinonia me ton server opou ginete antalagi dedwmenwn kai egkatastasi rithmisewn. apo ti stigmi pou tha katevoun oi rithmiseis mporeis na sundeseis tis syskeves sou PANW sto router. Sta tilefona ginete mia epeksergasia tou simatos apo to router wste na anagnwrizete to sima(i leitourgia ayti einai tipoy voice over ip)
afta.....(nomizw oti tha mporousa na ginw moderatoras stin katigoria internet provider....ti lete?)

Slipkot
27-10-08, 21:19
to eidos tis tilefwnias nai...... na sou ekseigisw akrivos tin leitourgia giati varieme na grafw ta idia kathe fora.....
otan kaneis mia sindesei se paketo telefonet+ (double,triple,quade) sou dinoun ena router pou sinithws einai ena speedtouth 780
kai paleotera dinane to vood trigoon. yparxei enas server sta kentrika(vasika einai dyo alla gia diaforetikes leitourgies) pou periexei ta stoixia apo ton pelati kai ta antoistixi se ena serial number(ayto einai to serial number tou router pou sou dinoun). apo ti stigmi pou tha ginei diakopi tis gramis sou apo ton ote(energos vroxos) i tha sou dimiourgithei kainourgia syndesei(anenergos vroxos) esy mporeis na syndeseis to sygkekrimeno router panw. otan to syndesei yparxei mia epikinonia me ton server opou ginete antalagi dedwmenwn kai egkatastasi rithmisewn. apo ti stigmi pou tha katevoun oi rithmiseis mporeis na sundeseis tis syskeves sou PANW sto router. Sta tilefona ginete mia epeksergasia tou simatos apo to router wste na anagnwrizete to sima(i leitourgia ayti einai tipoy voice over ip)
afta.....(nomizw oti tha mporousa na ginw moderatoras stin katigoria internet provider....ti lete?)

Να 'σαι καλά για την διευκρίνηση... Αν και μου φαίνεται χοντρή μαλακία αλλά anyway...

malfunction
27-10-08, 21:57
mporei na exeis dikio....(pou pistevw oti exeis) giati oso kairo eimoun ekei ta perisotera parapona pou eixa akousei itan gia to logo oti eixan provlima ta thlefwna.....(epefte i grammi, kolouse to router........)

jogatore
28-10-08, 06:24
mporei na exeis dikio....(pou pistevw oti exeis) giati oso kairo eimoun ekei ta perisotera parapona pou eixa akousei itan gia to logo oti eixan provlima ta thlefwna.....(epefte i grammi, kolouse to router........)

Αφού ήσουν εκεί, ίσως μπορείς να με βοηθήσεις σε κάποια απορία μου ? Να στείλω pm ?

malfunction
28-10-08, 13:58
Αφού ήσουν εκεί, ίσως μπορείς να με βοηθήσεις σε κάποια απορία μου ? Να στείλω pm ?

eleythera......

kangouras
31-10-08, 20:32
παιδια, θεσσαλονικη κεντρο, εδω και καμια 10ρια μερες εχω πεσει απο 1.7 Μb/sec σε 40-200/Κb/sec
εχω εως 24 και telefonet
μετα απο 4-5 φορες που μιλησα με τεχνικη υποστηριξη (εως τοτε μου λεγαν οτι απ αυτους φαινοταν ολα ok) τελικα μου παν οτι κανουν αναβαθμιση στις γραμμες
επειδη τα χω παρει στο κρανιο, εχει αλλος το ιδιο προβλημα;

malfunction
31-10-08, 21:24
Παντως το upload ειναι.....

den fteei i eteria gia to upload.......i ikiakes syndeseis pou ginwnte exoun skopo na kaliptoun tis annages gia download kai na parexoun kai mia logiki syndesi gia upload....an kapoios thelei megalitero upload tha prepei na to plirwsei.....(kai kostizei akriva to atimo)

baronakos
01-11-08, 06:35
Να με συγχωρείτε μάγκες αλλά την έχω 1 μήνα και κάτι μετά από προτροπή δική τους να αλλάξω πάροχο (ημουν ΗΟl και πολύ ευτυχής) και από κει που κατέβαζα με 1000-1100 τώρα με τη βία 85-90 !!!!!!
ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ !!!!!

Slipkot
01-11-08, 10:04
Χρησιμοποίησε IDM για το download, και θα δεις καλύτερες ταχύτητες...

linguistgr
24-11-08, 08:03
apapaaaa makriaq apo aytous

xlaxlaxla
25-11-08, 16:40
Μη μου λέτε τέτοια γιατί έχω κάνει αίτηση κανέναν μήνα τώρα και περιμένω να την βάλουν. Από την παλιά μου αποκλείεται να είναι χειρότερη (Hol):judge:

teo_stefan
23-12-08, 18:19
Μήπως μπορεί κανένας να βοηθήσει? Δε μπορώ να συνδεθώ ασύρματα στο laptop (Sony Vaio VGN-FZ11M) με το Vood 452W_A της Vivodi. Μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και δε βρήκαν άκρη! Πήγα και μου άλλαξαν το Vood (έλεγαν ότι ίσως φταίει αυτό αλλά ....) . Το έχει κανένας αντιμετωπίσει? Δε δουλεύει ούτε χωρίς WEP key ούτε με καρφωτές IP... Αντίθετα όταν βάζω ένα Linksys acces point πάνω στο Vood με καλώδιο ethernet το laptop συνδέεται κανονικά!

Slipkot
24-12-08, 09:53
Έχεις ενεργοποιημένο το DHCP Client?

snowman
19-01-09, 09:23
Γειά και απο μένα.
Εγώ είμαι πελάτης της Vivodi πάνω απο 2 χρόνια τώρα. Είχαν κάποια στιγμή μια προσφορά για 4-άρα γραμμή 24μήνες + 6 μήνες δωρεάν με προπληρωμή.
Εκαναν περίπου 2,5 μήνες μέχρι να με συνδέσουν. Στην αρχή είχα ενα DSL Μodem της Crypto (μου είχε μείνει απο παλαιότερη σύνδεση με την Teledome - παρεπιπτόντως - ο'τι χειρότερο έχει εμφανιστεί επι προσώπου γής τα τελευταία 1.000.000.000 χρόνια). Τώρα παίζω με ενα Netgear ασύρματο χωρίς κανένα πρόβλημα.
Μιας και μου βγαίνει 10 Ευρώ το μήνα, δέν παραπονιέμαι για την ταχύτητα. Ιδιαίτερα επειδή πράγματι τα πιάνει. Διακοπή είχα μόνο μία φορά και έληξε μετά απο μια ημέρα. Απο ποιότητα λοιπόν δέν έχω κανένα παράπονο. Αν εξαιρέσει κανείς τις πρώτες 2 φορές που χρειάστηκα το call center και ήμουν σε αναμονή για 45 λεπτά, οι εμπειρίες μου με την εξυπηρέτηση πελατών είναι καλή. Τις τελευταίες φορές (σύνολο 3) ήταν γρήγοροι, ευγενικοί και μου έλυσαν τις απορίες μου.

costi1972
06-02-09, 16:30
Παιδιά είμαι στη Vivodi γύρω στα 2 χρόνια. Ξεκίνησα με cable TV, κάνανε καμμιά 40 μέρες να το βάλουν. Αφού ενεργοποιήθηκε όλα καλώς. Συγχρόνιζα από 14-17 Μbit (Από 20 ονομαστική). Σκέτος Βούδας Υπερδιπλάσιε!!! Mία φορά είχα πρόβλημα γραμμής αλλά μου το έφτιαξαν μέσα σε μερικές μέρες.
Από την άνοιξη 2008 όμως που το γύρισα σε Telefonet +, άρχισαν τα προβλήματα...Στην αρχή έμεινα χωρίς τηλέφωνο γύρω στις 20 μέρες και με το internet να σέρνεται (τις τελευταίες μέρες από τις 20) στα 2Mbit. Μετά την αποκατάσταση της βλάβης ζήτησα τηλεφωνικά και με e-mail την πίστωση του λογαριασμού μου γι αυτό το διάστημα.
Μου άλλαξαν πακέτο (στο Telefonet +) χρεώνοντας καθυστερημένα τα πάγια με ανάλογο χρεωστικό τιμολόγιο μετά από 3 μήνες. Ως τότε χρέωναν κανονικά τις κλήσεις, χωρίς όμως πάγιο! Το πιστωτικό τιμολόγιο που μου χρωστούσαν το έστειλαν μετά από 4 μήνες αφού τους απείλησα με δικαστήριο και μετά από αλλεπάλληλα τηλεφωνήματα! Υπόσχονται ταχύτητες 24Mbit ενώ δεν έπιανα πάνω από 11! Ενώ με το άλλο πακέτο (cable TV) είχα δει και 17! Το φταίξιμο το έριξαν στην καλωδίωση! (Πρώτα βέβαια που έπιανα περισσότερο ήταν άλλο θέμα...!!!) Το κατάπια όμως αυτό!
Για μερικούς μήνες όλα κύλησαν ομαλά (στα 10,5Mbit) και υποστήριζα θερμά κιόλας την εταιρεία για την εξυπηρέτησή της, έστω και με καθυστέρηση!
Τώρα εδώ και μερικές μέρες έχω σοβαρό πρόβλημα αποσυνδέσεων και με την ταχύτητα να παίζει από 2-8Mbit. Εχω επικοινωνήσει πολλές φορές μαζί τους και το μόνο που γίνεται είναι να μου λένε ότι θα προωθήσουν το πρόβλημα στο ανώτερο κλιμάκιο και θα με ειδοποιήσουν, χωρίς να συμβαίνει κάτι ουσιαστικό. Πόσα κλιμάκια έχουν δεν μπορώ να καταλάβω...Ένας απίθανος βλάκας στην τεχνική υποστήριξη μάλιστα προχθές το βράδυ που πήρα τηλέφωνο, μου είπε ότι μάλλον θα πρέπει να προσαρμοστώ στην νέα ταχύτητα αφού άλλωστε αυτός δεν έβλεπε βλάβη στην γραμμή μου...!!! ΕΛΕΟΣ...
Τα έχω πάρει πολύ άσχημα στο κρανίο και σκέφτομαι πάρα πολύ σοβαρά να διακόψω μαζί τους. Άλλωστε αν δεν έχουν τα κότσια οι ανάλογες εταιρείες (υποδομή, εξοπλισμό, προσωπικό, εκπαίδευση, κτλ), να μην τάζουν πράγματα και υπηρεσίες που δεν μπορούν να υλοποιήσουν. Το ότι έχουν φθηνότερες τιμές αυτό δεν σημαίνει ότι θα πρέπει να μας πηδήξουν με τις μαλακίες και τις ανευθυνότητές τους. Και να πάψουν πια να ρίχνουν το φταίξιμο αλλού (ΟΤΕ, παλιές γραμμές, καλωδιώσεις και άλλες τέτοιες παπαριές). Οι σοβαρές εταιρείες δεν ψάχνουν για άλλοθι αλλά προχωρούν σε λύσεις και ουσία επί τω έργω...
Ας σοβαρευτούν και να αναλάβουν τις ευθύνες τους κάποια στιγμή. Προχειροδουλειές και ερασιτεχνισμό δεν ανεχόμαστε άλλο...

*** Βέβαια να μην ξεχάσω να αναφέρω ότι μερικοί υπάλληλοι τους, οι οποίοι με εξυπηρέτησαν άψογα και ουσιαστικά, κάνουν την διαφορά από τα άλλα τα χαϊβάνια που έχουν!

Ευχαριστώ για την υπομονή σας και ...Καλή Τύχη με τους ISP!

Eothar
09-02-09, 14:01
kai gw eimai poly eyxaristimenos me vivodi telefonet+

mariagiorgos
09-02-09, 20:43
"Κύριοι,

Σήμερα, στις 19:50, με κάλεσε κάποια κυρία, από το νούμερο 2111070000, για να ενημερώσει για 1 προσφορά της VIVODI. Η προσφορά – κατά δήλωσή της περιλαμβάνει τα εξής χαρακτηριστικά:

Πάγιο 17€
Δωρεάν απεριόριστες αστικές-υπεραστικές-διεθνείς κλήσεις
Δωρεάν 3 ώρες προς κινητά
Δωρεάν internet
Κάλυψη του τέλους απενεργοποίησης, σε περίπτωση πρόωρης διακοπής της σύμβασής μου με τον υφιστάμενο πάροχο
Χωρίς πάγιο ΟΤΕ

Όταν απάντησα την κυρία ότι θα επικοινωνήσουμε αφού ελέγξω στο διαδίκτυο τις εντυπώσεις πελατών της VIVODI και ενημερωθεί κι η ίδια, για το πώς κατοχυρώνομαι όσον αφορά το 5ο σκέλος, μου είπε ότι αν κάνω την αίτηση μέσω του 13880, θα επιβαρυνθώ το τέλος ενεργοποίησης, ενώ αν με ξανακαλέσει, θα απαλλαγώ απ’ αυτό.

Μπήκα στο site σας, και δε βρήκα κάποιο, έστω, παραπλήσιο πακέτο, αλλά κρατάω 1 επιφύλαξη, μήπως δεν έχει ενημερωθεί ακόμα.. Θα ήθελα να λάβω 1 επίσημη απάντηση, σχετικά με την ενημέρωση που μου έκανε ο dealer, τι συνέπειες θα έχει (εφόσον φυσικά με παραπλάνησε) καθώς και με ποιο τρόπο διασφαλίζετε ότι οι υποψήφιοι πελάτες σας δε θα πέσουν θύματα επιτήδειων, που προκειμένου να πετύχουν το στόχο τους, είναι διατεθειμένοι να λανσάρουν ψεύτικα χαρακτηριστικά στο προϊόν που προωθούν.

Το συγκεκριμένο κείμενο, θα το προωθήσω, τόσο στις προσωπικές, όσο και στις επαγγελματικές μου επαφές, ενώ θα το δημοσιεύσω σε όλα τα φόρουμ που συμμετέχω. Εννοείται φυσικά, ότι θα παραθέσω αργότερα και τυχόν απάντησή σας."

Αυτά συνέβησαν σήμερα, κι αυτό το έστειλα με e-mail στην εξυπηρέτηση πελατών.

mariagiorgos
11-02-09, 19:22
Και η απάντηση της vivodi, η οποία, εμένα τουλάχιστον, δε με κάλυψε:

"Αξιότιμε κύριε .......,

Σε απάντηση της ηλεκτρονικής σας αλληλογραφίας με ημερομηνία 9/2/2009, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι double play υπηρεσίες παρέχονται με τα έξης χαρακτηριστικά:

1.Telefonet (Σταθερή Τηλεφωνία και ADSL Internet), με €17,85 το μήνα.

2 τηλεφωνικές γραμμές, διατηρώντας τον ίδιο αριθμό
Απεριόριστο Internet έως με ταχύτητες 1024/256Kbps
Δωρεάν 180 λεπτά χρόνου ομιλίας προς όλα τα σταθερά τηλέφωνα και δίκτυα στην Ελλάδα, καθώς και σε 31 επιλεγμένους διεθνείς προορισμούς
4. Δυνατότητα φορητότητας αριθμού

Ψηφιακές ευκολίες
Δωρεάν ασύρματος εξοπλισμός
Δωρεάν 24ωρη τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη

2. Telefonet+

(Σταθερή Τηλεφωνία και ADSL Internet), με €32,90 το μήνα.

Προσφέρει:

1. 2 τηλεφωνικές γραμμές

2. Απεριόριστο Internet με ταχύτητες έως 24Mbps

3. Απεριόριστες κλήσεις προς 21 επιλεγμένους διεθνείς προορισμούς1

4. Απεριόριστες κλήσεις προς όλα τα σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα2

5. Δυνατότητα φορητότητας αριθμού

6. Προσωπικό τηλεφωνητή με σε email account και δυνατότητα προώθησης των μηνυμάτων

7. Ψηφιακές ευκολίες

8. Δωρεάν χρήση ασύρματου εξοπλισμού

Δωρεάν 24ωρη τηλεφωνική τεχνική υποστήριξη

Επίσης σας γνωστοποιούμε ότι κατά την ενεργοποίηση των υπηρεσιών που απαιτούν παροχή ανενεργού τοπικού βρόχου και σύμφωνα με τους Γενικούς Όρους της αίτησης συνδρομής (παρ. 7.8.α) καθώς και την ιστοσελίδα της εταιρείας www.vivodi.gr/site/content.php?sel=53, ο συνδρομητής κατά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας του, υποχρεούται να εξοφλήσει στην εταιρεία Vivodi Telecom S.A. το προβλεπόμενο τέλος Ενεργοποίησης (17,85€).

Τέλος σας ενημερώνουμε, πως για περιπτώσεις «αδόκιμης» συμπεριφοράς είτε από κάποιον εκπρόσωπο της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης, είτε από εξωτερικό εμπορικό συνεργάτη της εταιρείας, οφειλόμενη αποκλειστικά στον ανθρώπινο παράγοντα, σε καμία περίπτωση δε συνάδουν με την πολιτική Εξυπηρέτησης Συνδρομητών της Vivodi Telecom, που αποδεδειγμένα στη συνολική πορεία της, έχει ως γνώμονα πρωτίστως, την πελατοκεντρική φιλοσοφία και την παροχή υπηρεσιών ποιότητας.

Παραμένουμε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε ερώτηση και διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

Vivodi Telecom S.A - Customer Service

.

62 Ethnikis Antistaseos st.
GR-152 31 Xalandri - Hellas ...............................................

Tel.: 13880 - 211 75 03 700
Fax: 211 75 03 801

web: www.vivodi.gr email: customerservice@vivodi.gr "

dpar
06-03-09, 18:05
Υπόσχονται ταχύτητες 24mbit ενώ δεν έπιανα πάνω από 11! Ενώ με το άλλο πακέτο (cable tv) είχα δει και 17! Το φταίξιμο το έριξαν στην καλωδίωση! (Πρώτα βέβαια που έπιανα περισσότερο ήταν άλλο θέμα...!!!) Το κατάπια όμως αυτό!

Χαλάρωσε φίλε μου. Ζούμε πια στο 2009. Μην ακούμε πια για "24Μβ και πιάνω χ,ψ ΜΒ" ελπίζω να καταλαβαίνουμε τι θα πει ΕΩΣ. Εσύ δεν το γνωρίζεις? Τώρα για την καλωδίωση, αυτή παίζει τον σπουδαιότερο ρόλο.

asterix123
08-03-09, 16:57
Έχω κάνει αίτηση στη vivodi στο τέλος Οκτωβρίου 2008 για (telefonet +).
Στις 26/1/2009 ήρθε ο τεχνικός της εταιρείας στο σπίτι και έφερε το router όμως το box που τους είχε δοθεί από τον οτε δεν ήταν το σωστό και η διαδικασία δεν προχώρησε.
Στις 19/2/2009 οι τεχνικοί ξαναήρθαν αλλά αυτή τη φορά στο box δεν συγχρόνιζε το router και ξαναδόθηκε στον οτε για έλεγχο .
Στις 26/2/2009 ξαναπήραν οι τεχνικοί μετρήσεις και αναφέρουν :
Μέτρηση από το box στο όριο .
Συγχρονίζει με καλά χαρακτηριστικά .... ραντεβού για εγκατάσταση.

Έχω προβληματιστεί γιατί εφόσον οι μετρήσεις εκείνη τη στιγμή ήταν στο όριο μπορούν απροειδοπoίητα οποιαδήποτε στιγμή να επιδεινωθούν, να πέσουν κάτω από το όριο και να μην έχουμε ούτε τηλέφωνο ούτε internet στο σπίτι...

Μέχρι τώρα με προτροπή δική μου δεν έχει γίνει η σύνδεση με την vivodi (θέλω πρώτα να λυθούν τα όποια προβλήματα υπάρχουν στην γραμμή )

Ευπροσδεκτη κάθε βοήθεια !

Slipkot
08-03-09, 17:02
Δώσε μας τα χαρακτηριστικά της γραμμής σου...

asterix123
08-03-09, 22:19
Δώσε μας τα χαρακτηριστικά της γραμμής σου...

tι ακριβώς θέλεις να μάθεις ;
φώτισε με λίγο παραπάνω .

Παραθέτω κάποια στοιχεία από το δελτίο επίσκεψης τεχνικού :
Απόσταση από πελάτη : 1500 m από box
Eσκ.Down Max 17500 Margin 9 Attenuation 27,5
Eσκ. Up Max 1137 Margin 9,5 Attenuation 16

O προβληματισμός μου είναι ότι η μέτρηση που πάρθηκε την δεύτερη φορά ήταν κάτω από τα επίπεδα συγχρονισμού του router , την τρίτη φορά επίσκεψης του τεχνικού ότι ήταν στο όριο (αναφέρεται στις παρατηρήσεις του δελτίου τεχνικού) άρα κατά την γνώμη μου δεν θα υπήρχε αξιόπιστη και αδειάλειπτη τηλεφωνία και internet
Yποσχέθηκαν να το κοτάξουν !

sonorus
14-03-09, 07:51
kalimera...exw vivody 1024 me stathero klp..router asirmato...den plirwsa tipota gia router oute gia egatastasi....

meta apo 1 mina pou ekana tin aitisi irthe ena palikari...sindese ta panta...efige k den epaize to internet...mono to stathero...meta apo 15 meres mpainei k to internet....
lew giati na plirwsw ton mina efoson den eixa internet....
k mou lene na kanw parapona...na steilw diladi mail sto support tis vivody ti provlima exw...
stelnw tautotita...k aitima.....k den exw plirwsei apo tote oute mia fora pagio...

den ginontai auta...
peripou 2 xronia sinolika den exw dosei 20 euro.....
apla kolofardia...

costi1972
27-03-09, 09:43
Χαλάρωσε φίλε μου. Ζούμε πια στο 2009. Μην ακούμε πια για "24Μβ και πιάνω χ,ψ ΜΒ" ελπίζω να καταλαβαίνουμε τι θα πει ΕΩΣ. Εσύ δεν το γνωρίζεις? Τώρα για την καλωδίωση, αυτή παίζει τον σπουδαιότερο ρόλο.

Ναι φίλε μου το ΕΩΣ το καταλαβαίνω απόλυτα...Αλλά στον ίδιο πάροχο με το ένα πρόγραμμα να πιάνεις το 60-70% της ονομαστικής και σε άλλο πρόγραμμα του ίδιου παρόχου να μην συγχρονίζεις ούτε στο 50%, αυτό εσένα δεν σου λέει τίποτα;
Και να σε κοροιδεύουν με χίλιες δυο βλακείες στην τεχνική υποστήριξη;
Η καλωδίωση φυσικά και παίζει σημαντικό ρόλο αλλά δεν είναι μόνο αυτό. Υπάρχουν κι άλλοι παράγοντες. Και εκτός αυτού πως γίνεται την μια στιγμή στο ίδιο σημείο να συγχρονίζεις ψηλά και μετά να σέρνεσαι με συνεχείς αποσυνδέσεις...Υπάρχουν πολλά πράγματα για τα οποία οι πάροχοι δεν έχουν ενημερώσει τον κόσμο, γιατί δεν τους συμφέρει...
Εδώ κι ένα μήνα που έβαλα Conn-X ΕΩΣ 24Mb συγχρονίζω στα 19274/1012...Και όλα αυτά στο ίδιο σημείο και με την ίδια ακριβώς καλωδίωση...
Γιατί άραγε;

Slipkot
27-03-09, 19:17
tι ακριβώς θέλεις να μάθεις ;
φώτισε με λίγο παραπάνω .

Παραθέτω κάποια στοιχεία από το δελτίο επίσκεψης τεχνικού :
Απόσταση από πελάτη : 1500 m από box
eσκ.down max 17500 margin 9 attenuation 27,5
eσκ. Up max 1137 margin 9,5 attenuation 16

o προβληματισμός μου είναι ότι η μέτρηση που πάρθηκε την δεύτερη φορά ήταν κάτω από τα επίπεδα συγχρονισμού του router , την τρίτη φορά επίσκεψης του τεχνικού ότι ήταν στο όριο (αναφέρεται στις παρατηρήσεις του δελτίου τεχνικού) άρα κατά την γνώμη μου δεν θα υπήρχε αξιόπιστη και αδειάλειπτη τηλεφωνία και internet
yποσχέθηκαν να το κοτάξουν !

Πάντως η γραμμή από θόρυβο και ταχύτητα συγχρονισμού είναι ok...

nestoras67
29-04-09, 11:32
evala telefonet plus ta xristoygenna poy eixan prosfora kai exo aperiorista thlefona se ellada kai yperastika,internet eos 24mb,2 thlefonikes grammes me 20 euro(xoris pagio toy ote ).einai meso router kai oi dyo grammes alla mexri tora den exv kanena problhma

bruja
04-05-09, 02:18
einai h poio anaksioipisth etaireia pou yparxei.den eixame internet gia ena mhna oute thlefwno kai akomh to ftiaxnoune (psaxnoune th blabh)....allaksame paroxo kai phra thl giati eimouna sygourh oti lene psemata oti psaxnoune th blabh kai eksakolou8ousane na mou lene thn idia paramy8a.exw pikrh amphreia apo ayth thn etaireia.einai pseftes .an kati xalasei se grafoune kanonika kai sou lene oti to ftiaxnoune kai esy perimeneis kai perimeneis kai perimeneis.den kseroune ti tous ginetai.eprepe na tous kleisoune apo kero.kanane 7 mhnes na r8oune na kanoune th syndesh.mh kanete to la8os na kanete syndesh me ayth thn etaireia.oti xalasei 8a meinei xalasmeno mexri na allaksete paroxo.kai to router pou dinoune kegaite eykola.to kalokairi anebaze 8ermokrasies apisteytes.mexri pou kahke kai meiname gia kero xwris net kai thl.kai sto telos gia na afhsoune th grammh plhrwsa kai 50 eyrw.ase pou ka8e fora pou kalousa epairna apo to kinhto giati sta8ero den eixa kai perimena kai mia wra mexri na apanthsoune.ayth h etaireia den kserw pws synexizei na yparxei..:judge:

jogatore
19-06-09, 10:42
Σήμερα ελαβα ειδοποίηση οτι η ετερεια θα αναβαθμήσει σταδιακα μεχρι τελος Ιουλίου τις ταχύτητες στο δίκτυό της. Συγκεκρημμενα το maxx10 γίνετε 24maxx με ταυτόχρονη μείωση και της τιμής.
Ερώτημα ...
Εχω το usr 9108 , χρειάζετε κάποια αλλαγη στις ρυθμήσεις? ή θα φανει η αλλαγη με τις υπάρχουσες?
Πως μπορω να δω τι firmware εχει το ρούτερ και αν χρειάζετε αναβάθμηση?
Ευχαριστώ

Slipkot
19-06-09, 12:53
Όχι δεν χρειάζεται αλλαγή το router! Στο menu που πατάς για να κάνες αναβάθμιση, θα λέει την έκδοση εκεί...

jogatore
19-06-09, 14:21
Όχι δεν χρειάζεται αλλαγή το router! Στο menu που πατάς για να κάνες αναβάθμιση, θα λέει την έκδοση εκεί...

Ευχαριστώ

TaxiDriveR
19-06-09, 17:11
Eίμαι στην vivodi πλέον 2 χρόνια σιγουρα υπήρχαν πολλά προβλήματα
τα πιο πολλά διορθωθηκαν και σιγουρα δεν υπάρχει εταιρεία χωρίς προβλήματα
αλλα ρε παιδιά 19€ το μήνα με 10άρα γραμμη απεριόριστα αστικά και υπεραστικά
δεν βρίσκω πουθενά σημαντικό μείον είναι οτι όλα γίνονται απο το ρούτερ
και άμα χαλάσει την έβαψες....

TaxiDriveR
19-06-09, 17:14
einai h poio anaksioipisth etaireia pou yparxei.den eixame internet gia ena mhna oute thlefwno kai akomh to ftiaxnoune (psaxnoune th blabh)....allaksame paroxo kai phra thl giati eimouna sygourh oti lene psemata oti psaxnoune th blabh kai eksakolou8ousane na mou lene thn idia paramy8a.exw pikrh amphreia apo ayth thn etaireia.einai pseftes .an kati xalasei se grafoune kanonika kai sou lene oti to ftiaxnoune kai esy perimeneis kai perimeneis kai perimeneis.den kseroune ti tous ginetai.eprepe na tous kleisoune apo kero.kanane 7 mhnes na r8oune na kanoune th syndesh.mh kanete to la8os na kanete syndesh me ayth thn etaireia.oti xalasei 8a meinei xalasmeno mexri na allaksete paroxo.kai to router pou dinoune kegaite eykola.to kalokairi anebaze 8ermokrasies apisteytes.mexri pou kahke kai meiname gia kero xwris net kai thl.kai sto telos gia na afhsoune th grammh plhrwsa kai 50 eyrw.ase pou ka8e fora pou kalousa epairna apo to kinhto giati sta8ero den eixa kai perimena kai mia wra mexri na apanthsoune.ayth h etaireia den kserw pws synexizei na yparxei..:judge:

Συμφωνώ σε πολλά απο αυτά που λές αλλα κάνε και μια βόλτα στις άλλες
εταιρείες το ίδιο έργο θα δείς δυσαρεστημένους πελάτες

KingSize
11-07-09, 03:27

nai den eisouna h monh tote gia na sou dwsoun megalh simasia!kai autoi pou einai olo to vradi sta tilefona den gnorizoun polla tha vlepoun apo egrafa 'h programmata,oi kanonikoi texnikoi einai panta thn hmera ekei.Loipon afise to kraksimo gt opws to eido to keimeno pou exeis grapsei den exeis katalavei oti oles oi eteries etsi einai pano kato.vivodi exw kapou sta 5xrwnia simantika provlimata pote den eixa kai pou les gia to router pou les oti kaigontan fusiko einai to kalokairi na einai zesto!!!Esu ti perimenes to router to kalokairi na pagkonei apo mono tou?!uparxoun kati mirkes suskeues me ena anemistira to vazeis sthn priza kai einai okay!!!Ma otan exeis kanei dilosh se programma tilefono mazi me net klasiko einai na mhn exeis tilefono,les na mhn to exw pathei alla den mporeis kai na exeis sthn Ellada net pou exoun sthn ameriki!auta apo emena.

jogatore
11-07-09, 06:30
Σήμερα ελαβα ειδοποίηση οτι η ετερεια θα αναβαθμήσει σταδιακα μεχρι τελος Ιουλίου τις ταχύτητες στο δίκτυό της. Συγκεκρημμενα το maxx10 γίνετε 24maxx με ταυτόχρονη μείωση και της τιμής.
Ερώτημα ...
Εχω το usr 9108 , χρειάζετε κάποια αλλαγη στις ρυθμήσεις? ή θα φανει η αλλαγη με τις υπάρχουσες?
Πως μπορω να δω τι firmware εχει το ρούτερ και αν χρειάζετε αναβάθμηση?
Ευχαριστώ

Σε χθεσινή μου επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα της ετερείας μου είπαν οτι η περιβόητη αναβάθμηση έγινε στην γραμμή μου ....
Με 10maxx ειχα download από 8300-9200 και upload 509 με την υποτιθέμενη αναβάθμηση (χαχαχαχα) σε 24 ,όπως λένε εχω
download οχι περισσότερο απο 6700 και upload 509 σταθερότατο ...
Βέβαια η απάντησή τους ειναι φταιει ο ΟΤΕ .... και κατι τέτοιες κοροιδίες.
Θα χαρακτηρήσω με μια λέξη την ετερεία " ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ "

thanosk
13-07-09, 08:46
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΛΕΝΕ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΑΛΛΑ Η vivodi ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ. ΕΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ adsl cube .ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ . ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΒΡΟΓΧΟ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΨΝΟΥ. ΔΗΛΑΔΗ ΕΚΑΝΑΝ ΕΚΒΙΑΣΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΟΥΣ. ΑΤΑΙΛΕΙΩΤΗ ΑΝΑΜΟΝΗ ΚΑΙ ΚΟΡΟΙΔΙΑ ΣΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ , Ο ΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΛΕΓΟΝΤΑΣ. ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΧΡΕΩΝΟΜΟΥΝ ΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΕ ΚΙΝΗΤΟ.ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣΑΝ ΠΡΟΣΤΙΜΟ [ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΟΙΚΙΝΟΝΙΩΝ.ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΕΚΛΕΙΝΕ. ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΓΝΟΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΣΥΝΔΕΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΝ. ΜΑΚΡΥΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΚΡΥΑ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ Ο ΟΤΕ

greeceonline
07-09-09, 14:25
ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗ VIVODI!!!ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ TELEFONET+ ΣΤΑ 24Mbps ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΒΛΕΠΩ ΟΥΤΕ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΜΟΥ.ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΚΟΒΕΤΑΙ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΓΙΑ ΗΜΕΡΕΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΧΩΡΙΣ INTERNET ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ(ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΤΙ ΜΕ VIVODI ΑΜΑ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΚΟΠΗ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΕΝ ΕΦΤΑΙΓΕ ΑΥΤΟ).ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΑΠΕΙΛΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕ ΜΥΝΗΣΗ ΑΛΛΑ ΟΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΣΥΝΕΧΙΖΟΝΤΑΙ ΑΝΕΛΛΙΠΩΣ.ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΓΩ ΘΑ ΒΑΛΩ CONNX ΝΑ ΕΧΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ...

ibak13
27-10-09, 21:52
κάποτε είχα γράψει ψιλοκαλά λογια για τι VIVODI, αλλά τα πράγματα αλλάξανε.

στους 8 πρώτους μήνες τα πράαγματα πήγαιναν καλούτσικα. με αφήσαν 4-5 μέρες χωρίς καθόλου τηλέφωνο. και τα disconnects υπήρχαν, αλλά ήταν λίγα. επίσης οι μισοί που μιλούσα στο τηλέφωνο,με λεγαν οτι με άκουγαν από το υπερπέραν.αυτά είναι τα light.

από κει και πέρα, είχα καθημερινά πάνω από 5-6 απανωτά disconnects, τουλάχιστον 2-3 φορές τη μέρα. οι τεχνικοί κάθε φορά το ελέγχανε και το διορθώνανε (λέμε τώρα). το τηλέφωνο πιο χάλια δε γίνεται. το τηλέφωνο εξυπηρέτησης να χρεώνεται και να περιμένω τουλάχιστον 40 λεπτά για να μιλήσω με κάποιον.

αποφάσισα και ευτυχώς έφυγα από αυτή την άθλια εταιρία. αλλά δε με αφήνουν ήσυχο. η αλλάγή φορέα έγινε 14 ενός μήνα. εγώ φυσικά και προπλήρωσα ολόκληρο το πάγιο, για όλα το μήνα. όταν επικοινώνησα με το λογηστήρο, με είπαν οτι δικαιούμαι επιστρεφόμενα. τελίκά όχι μόνο επιστρεφόμενα δεν ήρθαν, αλλά με στείλαν οτι χρωστάω κα άλλο μήνα, για τον οποίο δεν είχε εκδοθεί τότε λογαριασμός, γιατι μου το είχαν κόψει για ανεξόφλητο λογαριασμό, ενώ τον είχα πληρώσει.

και φυσικά με είπαν οτι δε θα με αφαιρέσουν τίποτα από το προπληρωμένο πάγιο που έγινε χρήση του μισού.

οτι να 'ναι και έλεος μαζί. επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ.

και δεν έχω συναντήσει έναν άνθρωπο που να μην είναι απογοητευμένος και αγανακτισμένος από αυτή την εταιρία.

ilektral
29-10-09, 22:55
...εγω παντως με vivodi telefonet plus ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

DarkPrincess
30-10-09, 05:20
kai ego eimai eyxaristimeni ( OXI apo tin texniki e3ypiretisi kai ayto to tonizo )
se genikes grammes i sindesi mou paei kala piano kala dl kai oysiastika problimata eixa mono otan kanane anaba8misi to diktyo ...

irini 12
31-10-09, 17:39
ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΣΚΕΤΗ ΑΠΑΤΗ. ΤΑΛΑΙΠΩΡΗΘΗΚΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΚΑΙ ΕΦΑΓΑΝ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΗΛΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΜΑΖΟΧΙΣΤΗΣ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΧΕ ΚΛΕΙΣΕΙ.

nikpit30
15-11-09, 20:04
ayth h eteria leei tipota?

jogatore
16-11-09, 06:28
ayth h eteria leei tipota?

Τόσα που γράφοντε για αυτην την ετερεια και ακομη ρωτάς???
Όσο ποιο μακρυά ... τόσο ποιο καλά...
Τώρα θα μου πεις και ποια αξίζει ?? Κατα την γνώμη μου ολες στο ιδιο καζανι βραζουν (και όλες εξαρτώντε από τον ΟΤΕ)... άλλωστε στην Ελλάδα ειμαστε.. τι μπορει να λειτουργει σωστα?
Η επιλογη δική σου !!!!!!!!!!!

vaniasgr
19-11-09, 19:11
...εγω παντως με vivodi telefonet plus ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος, σε συνδυασμό με τα 19,90€* που δίνω μηνιαίως για το telefonet+, καμιά άλλη εταιρεία συμπεριλαμβανομένου και του ΟΤΕ , ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΙ αυτές τις υπηρεσίες!!!
Ανήκω στον κόμβο Ν.Σμύρνης να διευκρινήσω.

*Ανανέωσα για 1 ακόμα χρόνο με 19.90€ τη στιγμή που άλλα πακέτα, είναι γύρω στα 33€ μηνιαίως....

KingSize
26-11-09, 01:06
ΡΕ δεν καθεστε στο (Π)ΟΤΕ :D να σας τρωει τα λεφτα και μιλατε για vivodi και δεν ξερω τι!!!Αν μου βρει εδω σε αυτο το κρατος κατι σωστο περα απο παροχες internet εγω θα γινω ο παπας της ρωμης.Αμα δεν σας αρεσει τοτε ναξαναπατε στο ΠΟΤΕ!! :D 100% δεν ειναι κανενα ετσι οπως το θελει κανεις.Γιατι οπου και να πατε ολοι παραπονα εχετε,ε τοτε μην το συζητατε.

DarkPrincess
26-11-09, 05:07
εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος, σε συνδυασμό με τα 19,90€* που δίνω μηνιαίως για το telefonet+, καμιά άλλη εταιρεία συμπεριλαμβανομένου και του ΟΤΕ , ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΙ αυτές τις υπηρεσίες!!!
Ανήκω στον κόμβο Ν.Σμύρνης να διευκρινήσω.

*Ανανέωσα για 1 ακόμα χρόνο με 19.90€ τη στιγμή που άλλα πακέτα, είναι γύρω στα 33€ μηνιαίως....

+1
και εγώ σε κοντα σε κομβο ειμαι να διευκρινισω (Ερμου Θεσ/νικης )

asterix123
29-12-09, 18:30
Για την ώρα ... με vivodi telefonet plus ειμαι πολυ ευχαριστημενος !

vaniasgr
30-12-09, 09:37
Για την ώρα ... με vivodi telefonet plus ειμαι πολυ ευχαριστημενος !

Καλημέρα σε όλο τον κόσμο και Καλές Γιορτές να έχουμε!!!
Καλά φίλε, πιστεύω με το Print screen σου θα τρελλάνεις πολύ κόσμο, μεταξύ αυτών και εμένα!
Και εγώ telefonet + είμαι , αλλά συγχρονίζω γύρω στα 10, εσύ κατά πάσα πιθανότητα πρέπει να είσαι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολύ κοντά σε DSLAM , για να μη σου πω πρέπει να κάθεσαι πάνω!χαχαχαχα:rofl:
πλάκα κάνω εννοείται!
Με δεδομένα αυτά, μη κάνεις το λάθος και φύγεις από το πάροχο τον συγκεκριμένο!!!
Ειδικά άμα έχεις προλάβει και τη προσφορά με 19,9€ τον μήνα!!!!

KingSize
30-12-09, 13:21
Τελευταιες μερες κατι γινεται με την vivodi και δεν λενε τιποτα.Μετα απο της 6το απογευμα το ιντερνετ τα παιζει κανονικα αποσυνδεεται οποτε θελει μπαινει βγαινει ολη την ωρα μεχρι 1-2(ωρα) το πρωι.Το κανει παντοτε τετοιες ωρες.Πιστευα οτι φταει κατι ι vivodi αλλα μετα απο τωσα τηλεφωνα και μια βολτα απο τα κεντρικα λεγανε οτι ειναι θεμας γραμης ή υπερφορτωση.Ενταξει λεω την πανακολα μου μεσα τωσα χρωνια τετοιο προβλημα δεν ειχα τωρα τετοιες μερες ολοι στην vivodi πηγαν και γινεται υπερφορτωση εδω στην περιοχη λιγο παραξενο...Λεγανε οτι φταει το router και δεν ξερω τι αλλα σκ@τ@ τα καλωδια και πιπ@ς.Χθες το ξαναεκανε οπως καθε μερα,παλι τιλεφωνο αλλα αυτοι που ειναι στο service ειναι μεχρι της 5το απογευμα και οι αλλοι που ειναι σχεδον τις παραπανω ωρες δεν ξερουν τιποτα τα κλασσικα ξερωουν αφου εχουν μαθει να λενε ολη την ωρα εαν εγινε παλι ρεσετ.Με τωσα ρεσετ που εχουν γινει στο router,το router θα τα εχει βαρεθει :D Και λενε χθες οτι το φτιαξανε?!Και λεω εγω τι φτιαξανε την υπερφορτωση ή την γραμη που ανοικει στο Π(οτε)????!!!! 'Η μας κοροιδευουν παντου σε ολες τις εταιριες?!

vaniasgr
30-12-09, 14:02
Τελευταιες μερες κατι γινεται με την vivodi και δεν λενε τιποτα.Μετα απο της 6το απογευμα το ιντερνετ τα παιζει κανονικα αποσυνδεεται οποτε θελει μπαινει βγαινει ολη την ωρα μεχρι 1-2(ωρα) το πρωι.Το κανει παντοτε τετοιες ωρες.Πιστευα οτι φταει κατι ι vivodi αλλα μετα απο τωσα τηλεφωνα και μια βολτα απο τα κεντρικα λεγανε οτι ειναι θεμας γραμης ή υπερφορτωση.Ενταξει λεω την πανακολα μου μεσα τωσα χρωνια τετοιο προβλημα δεν ειχα τωρα τετοιες μερες ολοι στην vivodi πηγαν και γινεται υπερφορτωση εδω στην περιοχη λιγο παραξενο...Λεγανε οτι φταει το router και δεν ξερω τι αλλα σκ@τ@ τα καλωδια και πιπ@ς.Χθες το ξαναεκανε οπως καθε μερα,παλι τιλεφωνο αλλα αυτοι που ειναι στο service ειναι μεχρι της 5το απογευμα και οι αλλοι που ειναι σχεδον τις παραπανω ωρες δεν ξερουν τιποτα τα κλασσικα ξερωουν αφου εχουν μαθει να λενε ολη την ωρα εαν εγινε παλι ρεσετ.Με τωσα ρεσετ που εχουν γινει στο router,το router θα τα εχει βαρεθει :D Και λενε χθες οτι το φτιαξανε?!Και λεω εγω τι φτιαξανε την υπερφορτωση ή την γραμη που ανοικει στο Π(οτε)????!!!! 'Η μας κοροιδευουν παντου σε ολες τις εταιριες?!

εγώ θα σου έλεγα ότι ...ΕΙΝΑΙ για καλό...!!!
Είναι η on από πίσω και κάτι καλό θα γίνει....έχω έγκυρες πηγές....!!!

DarkPrincess
30-12-09, 14:40
tis teleytaies meres kai ego exo kati problimata
to dl mou einai apsogo
ALLA gia na anoixei mia selida bogaw kanonika ........... :(

Elpizo na strwsei sintoma

KingSize
30-12-09, 16:18
Δεν ξερω τι στο διαλο ειναι αλλα κανω ακομα λιγο υπομονη!!!Ε μου λενε μ@λ@κιες καθε μερα και σε λιγο περιμενω να μου ξανακανει τα ιδια επειδη τετοια ωρα το κανει.Δεν μπορει να'ναι το ρουτερ και το ξερω εγω απο την vivodi ειναι αλλα δεν το λενε τα λαμογια εκει!!!Κανουν τα κινεζακια ολοι!!!!

DarkPrincess
30-12-09, 17:34
Δεν ξερω τι στο διαλο ειναι αλλα κανω ακομα λιγο υπομονη!!!Ε μου λενε μ@λ@κιες καθε μερα και σε λιγο περιμενω να μου ξανακανει τα ιδια επειδη τετοια ωρα το κανει.Δεν μπορει να'ναι το ρουτερ και το ξερω εγω απο την vivodi ειναι αλλα δεν το λενε τα λαμογια εκει!!!Κανουν τα κινεζακια ολοι!!!!

standar den einai to router ;)
to exo karatsekari :yes:

asterix123
31-12-09, 23:24
Καλημέρα σε όλο τον κόσμο και Καλές Γιορτές να έχουμε!!!
Καλά φίλε, πιστεύω με το print screen σου θα τρελλάνεις πολύ κόσμο, μεταξύ αυτών και εμένα!
Και εγώ telefonet + είμαι , αλλά συγχρονίζω γύρω στα 10, εσύ κατά πάσα πιθανότητα πρέπει να είσαι ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολύ κοντά σε dslam , για να μη σου πω πρέπει να κάθεσαι πάνω!χαχαχαχα:rofl:
πλάκα κάνω εννοείται!
Με δεδομένα αυτά, μη κάνεις το λάθος και φύγεις από το πάροχο τον συγκεκριμένο!!!
Ειδικά άμα έχεις προλάβει και τη προσφορά με 19,9€ τον μήνα!!!!

Ναί αυτο τό πακέτο προσφοράς έχω ! Τις τελευταίες ημέρες το πρόλαβα ! ! !
Καλή Χρονιά σε Όλους !

asterix123
31-12-09, 23:33
tis teleytaies meres kai ego exo kati problimata
to dl mou einai apsogo
ALLA gia na anoixei mia selida bogaw kanonika ........... :(

Elpizo na strwsei sintoma

Παλαιότερα δεν ήμουν τόσο ευχαριστημένος με το άνοιγμα των σελίδων και μιλώντας με την τεχνική υποστήριξη της εταιρείας μέσα από το menu του router απενεργοποίησα κάποιο φιλτράκι και μετά ανοίγουν πιό γρήγορα ! Επειδή έχει περάσει καιρός δεν θυμάμαι πως !
Ενόχλησέ τους !
Καλή Χρονιά ! ! !

DarkPrincess
01-01-10, 19:59
Παλαιότερα δεν ήμουν τόσο ευχαριστημένος με το άνοιγμα των σελίδων και μιλώντας με την τεχνική υποστήριξη της εταιρείας μέσα από το menu του router απενεργοποίησα κάποιο φιλτράκι και μετά ανοίγουν πιό γρήγορα ! Επειδή έχει περάσει καιρός δεν θυμάμαι πως !
Ενόχλησέ τους !
Καλή Χρονιά ! ! !

Exeis dikio ... :w00t:
parakseno omws giati palia eixe er8ei texnikos edo sto spiti kai to eixe apenergopoihsi ... poy simainei oti me kapoio tropo 3ana energopoih8ike mallon :unsure:

btw edo kai liges ores "doyleyo" pali kanonika :mml:

asterix123
02-01-10, 09:43
Exeis dikio ... :w00t:
parakseno omws giati palia eixe er8ei texnikos edo sto spiti kai to eixe apenergopoihsi ... poy simainei oti me kapoio tropo 3ana energopoih8ike mallon :unsure:

btw edo kai liges ores "doyleyo" pali kanonika :mml:

Mήπως έκανες reset στο router και γύρισε στις αρχικές ρυθμίσεις ;
Τέλος καλό όλα καλά !

Υ.Γ. Όταν απενεργοποιήθηκε το φιλτράκι ανεβηκε και η ταχύτητα !

chsar
23-01-10, 00:16
Ενόχλησέ τους !
Καλή Χρονιά ! ! !

toolbox > parental control > panw deksia patas configuree > kai ksetsekareis to tik pou exei to Use Address Based Filter:

apla paidia na kserete oti osoi exete k tilephono k internet (opws k egw) vriskoun thn dikaiologia oti ama s anevasoumai thn taxytita sto internet sou lene den tha exeis kalh epikoinonia sto tilefono.

borite na pate k na kanete kapoia metrisi se kapoia site opos sto adsl.gr gia to bandwith sas ekei sas leei posh einai taxythta k o thorivos pou exei h gramisas opote meta mporeite na tous piesete. tha pate edw ston router sas:
Broadband Connection (javascript:GoAndRemember('/cgi/b/bb/','')) > DSL Connection (javascript:GoAndRemember('/cgi/b/dsl/ov/','')) k tha vreite Line Attenuation (Up/Down) [dB]:
opws episeis k

SN Margin (Up/Down) [dB]:

ayta ta 2 stoixeia xreiazetai gia na vreite thn apostasei pou exete apo ton komvo k ton thorivo ths gramhs
opote sas dinete h taxythta pou mporei na exei h grammh sas (anwterh)

Y.Γ. tha kanw pio katw post se poio site mporeite na kanete ayton ton elenxo.

chsar
23-01-10, 00:41
Για το S/N
6dB ή παρακάτω είναι πολύ κακό και είναι πολύ πιθανό να έχεις προβλήματα συγχρονισμού
7dB-10dB μέτριο αλλά δεν αφήνει πολύ χώρο για διακυμάνσεις
11dB-20dB καλό χωρίς προβλήματα συγχρονισμού
20dB-28dB εξαιρετικό
29dB και πάνω = αστέρι

Για την Attenuation
20dB και κάτω = αστέρι
20dB-30dB εξαιρετικό
30dB-40dB πολύ καλό
40dB-50dB καλό
50dB-60dB φτωχό με πιθανά προβλήματα σύνδεσης
60dB και πάνω = σίγουρα προβλήματα σύνδεσης

http://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php

edw vazete apo to Downstream Attenuation (dB) "to down omws" px. egw exw 26.5 k mou vgazei

Απόσταση
1919 Μέτρα (to spiti m apo ton vronxo)

ADSL2+
17.36 mbit/s k ayth einai h taxythta m pou mporei na antapekselthei h grammh m. emena m exoun kleidwsei sta 10.12mbits

gia to tilefwno panw apo 3 mbits den xreiazontai voip systhmata opote apo emena eksikonomh h vivodi 4-6 mbits.

opote apo deytera tha pesei kraksimo.ante pali ta idia pfffffffffffff.xexexexe

pisteuw na voithisa kapws.

cinephil
06-02-10, 15:58
Παιδιά τώρα θα σας πω κάτι ωραίο για τη vivodi.Μέχρι πρότινος εκτός από ταινίες μέσω rapirshare κατέβαζα και από torrents sites με το μtorrent.Και μου στέλνουν πριν από μέρες ΄μια επιστολή που έλεγε ότι ενημερώθηκαν ότι χρησιμοποιησα την ip address μου για το κατέβασμα και την παροχή σε άλλους μέσω peer to peer υπηρεσίας,μιάς ταινίας που τα δικαιώματα ανήκουν στην Warner Bros την αμερικαν. εταιρεία ταινιών και με ειδοποιούσαν να μην ξαναγίνει γιατί θα έχω ίσως νομικές κυρωσεις.Τους πήρα τηλ. για να μάθω και μουείπαν ότι συνεργάζονται με την Warner και ότι τους στέλνουν reports κατά διαστήματα σχετικά με το ποιοι πελατες τους κατεβάζουν ταινίες της Warner μέσω peer to peer υπηρεσιών.Κοινώς ρουφιανεύουν τους πελάτες τους στη Warner και ότι ήθελε προκύψει.Αφού αναγκάστικα να γίνω άμεσα premium accounter στο rapidshare(πριν ήμουν free user).Αραγε είναι επικίνδυνο να συμβεί αυτό ακόμα και αν κατεβάζουμε έργα μόνο από το rapidshare ή είναι πιο δύσκολο να γίνει αυτό??? Το cryptload παρέχει peer to peer υπηρεσία ή όχι επειδή κατεβάζει κάποιος μόνο για τον εαυτό του και δεν seed-άρει (παρέχει) για άλλους???Ας απαντήσει κάποιος που ίσως ξέρει από τέτοια.....

cinephil
06-02-10, 16:00
...Και πλέον σταμάτησα να κατεβάζω torrents.

nektsili
16-02-10, 20:16
Tracing route to thegreekz.com [188.165.198.15]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1
2 8 ms 7 ms 8 ms lo00-brs02-med.net.vivodi.gr [80.76.42.36]
3 8 ms 8 ms 8 ms ge0-3-1-2-crs02-med.net.vivodi.gr [83.171.207.16
5]
4 8 ms 7 ms 8 ms 83.171.207.25
5 8 ms 7 ms 8 ms 83.171.207.18
6 89 ms 90 ms 87 ms gig5-0-cr03-vivodi.ath.OTEGlobe.net [62.75.3.117
]
7 136 ms 134 ms 137 ms 62.75.4.157
8 140 ms 139 ms 139 ms 62.75.4.141
9 152 ms 152 ms 151 ms 62.75.4.214
10 * * * Request timed out.
11 150 ms 152 ms 147 ms 20g.vss-1-6k.routers.chtix.eu [91.121.131.86]
12 135 ms 133 ms 134 ms rbx-203-6k.routers.chtix.eu [91.121.131.105]
13 140 ms 145 ms 147 ms ns209882.ovh.net [188.165.198.15]

Trace complete.

to idio symvainei k se alla site, otan ftanei oteglobe EKFENTONIZETEEEEE :thumbsdow
auto ksekinise periou ton ianouario. Mipws ginetai tipote me tin On pou egine i sygxwneusi kai arxisan k mpoukonoun ola???
Tha einai arage prosorino???
Thnx in advance

kostasstr
20-02-10, 22:49
Παιδιά τώρα θα σας πω κάτι ωραίο για τη vivodi.Μέχρι πρότινος εκτός από ταινίες μέσω rapirshare κατέβαζα και από torrents sites με το μtorrent.Και μου στέλνουν πριν από μέρες ΄μια επιστολή που έλεγε ότι ενημερώθηκαν ότι χρησιμοποιησα την ip address μου για το κατέβασμα και την παροχή σε άλλους μέσω peer to peer υπηρεσίας,μιάς ταινίας που τα δικαιώματα ανήκουν στην warner bros την αμερικαν. εταιρεία ταινιών και με ειδοποιούσαν να μην ξαναγίνει γιατί θα έχω ίσως νομικές κυρωσεις.Τους πήρα τηλ. για να μάθω και μουείπαν ότι συνεργάζονται με την warner και ότι τους στέλνουν reports κατά διαστήματα σχετικά με το ποιοι πελατες τους κατεβάζουν ταινίες της warner μέσω peer to peer υπηρεσιών.Κοινώς ρουφιανεύουν τους πελάτες τους στη warner και ότι ήθελε προκύψει.Αφού αναγκάστικα να γίνω άμεσα premium accounter στο rapidshare(πριν ήμουν free user).Αραγε είναι επικίνδυνο να συμβεί αυτό ακόμα και αν κατεβάζουμε έργα μόνο από το rapidshare ή είναι πιο δύσκολο να γίνει αυτό??? Το cryptload παρέχει peer to peer υπηρεσία ή όχι επειδή κατεβάζει κάποιος μόνο για τον εαυτό του και δεν seed-άρει (παρέχει) για άλλους???Ας απαντήσει κάποιος που ίσως ξέρει από τέτοια.....

Δεν γνωρίζω αν ο πάροχος έχει δικαίωμα να χρησιμοποιήσει την εσωτερική του πληροφόρηση [εξωτερική κίνηση της ΙΡ που πουλάει] ,όπως έχει δικαίωμα και υποχρέωση ο τοπικός εισαγγελέας.
Ρώτησε έναν ειδικό δικηγόρο.

KingSize
21-02-10, 02:10
Μα και εγω παραπανω torrents κατεβαζω και λιγο κανω seed,αλλα δεν εχουν παρει απο vivodi τηλ.!!!Α ρε και που να παρουν!!!Εχουν να ακους παπαδες :D:D Διλαδη και πληρωνεις και δεν μπορεις να κατεβαζεις тorrents :D:D Α ρε μαλακιες της vivodi.

Marilou Xrisi
21-02-10, 22:50
Παιδιά μία συμβουλή: Μακριά από τη vivodi. Την είχα 4 χρόνια. Δεν έχω internet εδώ και δύο μήνες. Τρέχοντας όμως θα φύγω από το δίκτυό τους. Εχω μιλήσει γύρω στις 40 φορές με το φοβερά καταρτισμένο προσωπικό τους και μου λένε όλοι ότι έχω 12 Mbps και κατεβάζω με 20MB/sec. Αν δεν είναι θράσος αυτό, τί είναι τελικά? Τελικά μου είπανε ότι αν θέλω να μου στείλουν τεχνικό πρέπει να τον πληρώσω. Εχω χαλάσει μέχρι τώρα 100 ευρώ (για format που δε χρειαζόταν ο υπολογιστής μου και για καλώδια.) Δεν έχω σκοπό να τους δώσω και άλλα. Εχουν τσακίσει τα νεύρα μου με όλη αυτή τη κατάσταση. ΜΑΚΡΙΑ

KingSize
22-02-10, 01:35
Marilou Xrisi τους λες αυτοι να σου στειλουν και εσυ να τους λες οτι θες τεχνικο!!!Η vivodi ειχε κατι προβληματα πριν 1μην και κατι αλλα τωρα βλεπω οτι δεν υπαρχει αυτο το προβλημα τουλαχιστον εγω.Και πριν ειχα αλλα με μεγαλες διακοπες.Εσυ διλαδη σε ποια περιοχη εισαι και δεν εχεις ιντερνετ?Εδινες για φορματ λεφτα???Ελεος!!!Τι πιο απλο απο το φορματ να υπαρχει και εσυ εδινες λεφτα.Για τι καλωδια εδεινες λεφτα?

cinephil
22-02-10, 11:49
Φιλε μου NICK_GR7,την ταινια,για την οποια μου στειλαν αυτη την επιστολη,την ειχα κατεβασει απο thepiratebay που ειναι free tracker.Αν εσυ κατεβαζεις απο private trackers που χρειαζεται προσκληση για να μπεις ισως να μην υπαρχει ο ιδιος κινδυνος.Εξαλλου την επιστολη απο οτι καταλαβα την στελνουν αμα κατεβασεις ταινια της Warner γιατι με αυτη την εταιρεια εχουν συμβαση, οπως ανεφερα.Παντως δες αν θες το forum στην σελιδα www.adslgr.com για τα κατορθωματα της vivodi ,εκει που λεει "περιεργες επιστολες απο τη vivodi"(κάπως έτσι!!!!)

KingSize
22-02-10, 13:54
Και ποιος δεν ξερει το thepiratebay.org Απο εκει παραπανω μουσικη εχω κατεβασει μεχρι τωρα και κανενα παχνιδακι απο ταινιες δεν εχω δοκιμασει.Διλαδη στην ουσια μονο με αυτην την εταιρια σου ειπαν οπως λες.Ε τι να πω μ@λ@κιες της vivodi για να βγαλει και αλλο χρημα.

vaniasgr
06-05-10, 20:17
Αφού δηλώσω πως είμαι vivodi εδω και 5 χρόνια σχεδόν[στην αρχή προεπιλογή φορέα και μετά εξολοκληρου] και σε γενκή ομολογία πολύ ευχαριστημένος, μια ερώτηση σε όλη τη παρέα να κάνω:
στον router speettouch 780 το ασύρματο που δίνει η vivo για το telefonet+, δεν παίζει η αναγνώριση κλήσεως ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΗΣ ΚΛΗΣΗΣ,άμα έχεις Panasonic ασύρματο τηλέφωνο, είναι σχετικά καινούργιο [1.5 χρόνο το έχω]???
να σημειώσω πως πριν την αλλαγή του router, μου είχαν δώσει τον vood tilgin, η αναγνώριση κλήσεως έπαιζε κανονικότατα στο ίδιο ασύρματο!!!!!

Γίνεται κάποιο customize στον router???

P.S.:
Το μοντέλο του ασύρματου που έχω είναι:
http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Fixed-Phone/Cordless/Panasonic-Black-KX-TG1311GRH.htm

KingSize
20-05-10, 22:24
vaniasgr δεν νομιζω να ειναι απο το router,επειδη εγω εχω το ST780 και ωσα τιλεφωνα να εχω βαλει ασυρματο+κανονικο μαζι μου δουλευει η αναγνωριση.Αλλα αν τους παρεις τιλεφωνο στην vivodi μπορουν να σου πουν καμια λυση πανω στο θεμα ;)

vaniasgr
21-05-10, 07:35
vaniasgr δεν νομιζω να ειναι απο το router,επειδη εγω εχω το ST780 και ωσα τιλεφωνα να εχω βαλει ασυρματο+κανονικο μαζι μου δουλευει η αναγνωριση.Αλλα αν τους παρεις τιλεφωνο στην vivodi μπορούν να σου πουν καμια λυση πανω στο θεμα ;)

Καλημέρα,
έχεις δίκιο φίλος, μετά από πολύ ψάξιμο, και επικοινωνία με 2-3 τεχνικούς της Vivo, να' ναι καλά το τελευταίο παιδί:beer2:, βρήκα λύση!!!

Αφαιρούμε τις μπαταρίες από το ακουστικο του ασυρμάτου, όπως επίσης αποσυνδέουμε πάσης φύσης καλώδια [τηλεφώνου - utp=δικτύου]...περιμένουμε 1-2 λεπτάκια, τα ξανασυνδέουμε....και όλα καλά!!!
Θα μου το έλεγε κανείς και δε θα το πίστευα...και όμως!!!

KingSize
25-05-10, 01:44
Εγω πρωτη φορα ακουω αυτο που λες οτι σου ειπαν!Μηπως επεζε ρολο οτι το καλωδιο επρεπε να παει πρωτα στο ρουτερ και μετα απο εκει να βγαλεις αλλο καλωδιο απο το ρουτερ για το ασυρματο?

vaniasgr
25-05-10, 07:09
Εγω πρωτη φορα ακουω αυτο που λες οτι σου ειπαν!Μηπως επεζε ρολο οτι το καλωδιο επρεπε να παει πρωτα στο ρουτερ και μετα απο εκει να βγαλεις αλλο καλωδιο απο το ρουτερ για το ασυρματο?

Αφού σε καλημερίσω πρώτα από όλα, να σου πώ:
No no dear friend, όπως ακριβώς τα λέω...Για να μην παρεξηγηθώ κιόλας, απλά για να καταλάβετε ότι δεν είμαι άσχετος, είμαι IT Manager σε οργανισμό...κατέχω λιγάαααααααακι από αυτά..
Έτσι ακριβώς γίνανε τα πράγματα....

Το καλό στην όλη υπόθεση....: Όσο μεγαλώνω....ΜΑΘΑΙΝΩ!!!

KingSize
25-05-10, 21:01
Μα δεν ειπα οτι εισαι ασχετος :p Απλως αυτο που σου ειπα βγαλε την μπαταρια απο το τηλεφωνο για 2-3λεπτα και μετα δουλευε η αναγνωριση μου φενεται καπως....

jogatore
28-05-10, 07:09
Να συμπληρωσω και εγω οτι ειναι η πιο αθλια ετερεια που υπάρχει.....
Σε βλάβη που εχουν διαπιστωσει κατοπιν επι τοπου μετρησεων... την εχουν περάσει στον ΟΤΕ ... απο 21/5... στις 26/5 το απογευμα με πηρανε τηλέφωνο και με ενημερωσαν οτι η βλαβη απεκατεσταθει και εχω πλεον συντονισμο στα 6400 !!!!!!
Στις 27/5 μου ειπαν οτι η βλαβη ακομη παραμένει...... δεν εχει αποκατασταθει και δεν ξερουν ποιος με πηρε τηλεφωνο απο δικο τους νουμερο που σημειωτέον κανεις δεν γνωρίζει αν ειναι της ετερειας τους. Βέβαια για ταχυτητα εδωσαν αυτο Line rate - downstream: 4288 Kbps.
Και το πλεον κουφο...
Ζητησα στο τηλεφωνο τον προισταμενο τεχνικής υπηρεσιας και μου απαντησαν 2 εκπρωσωποι της εξυπηρετησης ( δεν θελω να βαλω τα ονοματα τους)..
ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΙΣΤΑΜΜΕΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΡΑΠΤΗ ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΜΕ ΦΑΞ

Αυτή ειναι η αντιμετωπιση εκ μερους της vivodi στους πελάτες της.

KingSize
07-06-10, 23:32
jogatore etsi einai ;) Kai egw prin kanena mhna eixa provlhmata diafora kai eprepe na tous pairneis thlefwno kathe mera 5-6fores kai epi 2 evdomades legane ta idia oti to provlhma einai apo emena :D Alla gia auto den pisteuw na ftaei h vivodi san etairia.Ftaine autoi pou einai sta thlefwna kai den kseroun ti tous ginetai!!!

Ama pareis prwi prwi kai ama einai kanenas texnikos ekeinh thn wra paizei kai na sou apantisei grigora alliws perimeneis kanena tetarto kai vale.Se oles tis etairies panw katw etsi einai ;)

jogatore
08-06-10, 05:42
jogatore etsi einai ;) kai egw prin kanena mhna eixa provlhmata diafora kai eprepe na tous pairneis thlefwno kathe mera 5-6fores kai epi 2 evdomades legane ta idia oti to provlhma einai apo emena :d alla gia auto den pisteuw na ftaei h vivodi san etairia.ftaine autoi pou einai sta thlefwna kai den kseroun ti tous ginetai!!!

Ama pareis prwi prwi kai ama einai kanenas texnikos ekeinh thn wra paizei kai na sou apantisei grigora alliws perimeneis kanena tetarto kai vale.se oles tis etairies panw katw etsi einai ;)

Αυτοι που ειναι στα τηλέφωνα ξέρουν πολυ καλά τι τους γίνετε....
Απλα εφαρμόζουν μια απαράδεκτη πολιτικη της ετερείας. Δεν μπορει να κανει κανενας του κεφαλιου του ......

KingSize
10-06-10, 17:23
jogatore αυτα που λενε επειδη μου εχει τυχει λενε οτι τους εχουν βαλει μπροστα.Διλαδη για το ενα θα γραφει και καποια Χ λυση.Μια φορα μου ετυχε να το σηκωσει μια γυναικα και δεν ηξερε πωσο κανει 2 και 2 και εκλεισε το τηλεφωνο.Εαν αυτο το λες εσυ οτι ξερουν ασ΄το πες το σε καποιον αλλον.Εφοσον τους εχουν βαλει σε καποια θεση πρεπει να ξερουν και το πως να απαντανε.Οχι να μου λενε οι παραπανω τα ιδια αλλαξε καλωδιο οτι το προβλημα ειναι απο τα καλωδιο ή απο το υπολογιστη κατι και τετοιες κοτσανες!!!!

blue_eagle
01-09-10, 15:22
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]: 1.012 / 7.079

mia xara ta paw me thn vivodi
alla esteilan mia epistolh kai lene oti prepei na eggrafw sthn on teleqoms...
logw eksagoras ths vivodi
opote tha allaksw paroho :(

gpanorama
23-09-10, 11:39
ΚΑΛΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ