PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas & Wind

Σελίδες : [1] 2 3

Jimmy_MC
02-01-08, 11:25
Edo mporeite na syzitate otidipote sxetika me ta paketa tis Tellas

GameGuru
02-01-08, 12:24
απογοητευμενος οικτρα.....τον 1ο μηνα επιανα μεγαλες ταχυτητες ολη μερα και εδω και 2 βδομαδες κατεβαζω ειδικα τα απογευματα με μισες και μικροτερες ταχυτητες

Slipkot
02-01-08, 12:34
Dimo ektos apo auto, exo akousei an kai den eimai sigouros, oti molis kaneis anenosi stin sindesi sou , i agorazeis nea sindesi, sou zitaei na propliroseis ena megalo meros tou logariasmou gia asfaleia, dld gia na paroun sigoura ta lefta. Kati mou sxedon kamia alli etairia den kanei. Alla ksanaleo den eimai sigouros an isxiei!!!

Jimmy_MC
02-01-08, 13:12
Auto einai paranomo kai kataxristiko

An isxyei einai logos gia kataggelia tis symbasis ektos ki an to problepei to symbolaio pou exete ypograpsei mazi tous.

prosopika ki ego tha sas elega na meinete makria apo Tellas

Slipkot
02-01-08, 13:17
prosopika ki ego tha sas elega na meinete makria apo Tellas

Συμφωνώ, είναι μία από τισ χειρότερες και ποιο αναξιόπιστες!!!

.:Dr-PsychoGR:.
02-01-08, 13:24
nai einai gia . . . . . . i Tellas!!

tora borei na allaksei omos, giati prin anike stin DEH tora ti Tellas tin agorasan alloi!! (apo oti thymamai)

Jimmy_MC
02-01-08, 13:30

tora borei na allaksei omos, giati prin anike stin DEH tora ti Tellas tin agorasan alloi!! (apo oti thymamai)

ama den allaksei prosopiko ,xora, kai onoma..... :p

Douleia den ginetai Makria apo Tellas

02-01-08, 13:48
ama den allaksei prosopiko ,xora, kai onoma..... :p

Douleia den ginetai Makria apo Tellas

:shoot2::shoot2::laugh::laugh::laugh::wall:

amorealex
02-01-08, 13:50
Μακρυά από τους απατεώνες!!!!!!!

GameGuru
02-01-08, 15:05
Dimo ektos apo auto, exo akousei an kai den eimai sigouros, oti molis kaneis anenosi stin sindesi sou , i agorazeis nea sindesi, sou zitaei na propliroseis ena megalo meros tou logariasmou gia asfaleia, dld gia na paroun sigoura ta lefta. Kati mou sxedon kamia alli etairia den kanei. Alla ksanaleo den eimai sigouros an isxiei!!!

εχουμε δωσει ενα καρο λεφτα αν θυμαμαι καλα.Μαλλον θα αλλαξω καποια στιγμη

sport
02-01-08, 15:08
apogohteymenos apo Tellas :judge:, efyga kai phra connex kai vrika thn ygeia moy. :)

GameGuru
02-01-08, 15:08

ναι εξαγοραστηκε απο την Wind και δημιουργηθηκε νεο διοικητικο συμβουλιο στις 24 Δεκεμβριου

GameGuru
02-01-08, 15:09
apogohteymenos apo Tellas :judge:, efyga kai phra connex kai vrika thn ygeia moy. :)

καλος ο ΟΤΕ αλλα ακριβος ρε μεγαλε....ακομα και τωρα......

Slipkot
02-01-08, 15:11
καλος ο ΟΤΕ αλλα ακριβος ρε μεγαλε....ακομα και τωρα......

Ela re si pou einai akrivos o OTE, des ta timologia tou...

02-01-08, 15:38
hmmm bravo stin Wind, mas elype afti tora poy mbike i VODAFONE! ;)

Slipkot
02-01-08, 15:51
hmmm bravo stin Wind, mas elype afti tora poy mbike i VODAFONE! ;)

Πολύ αισιόδοξος είσαι :tease::tease:

GameGuru
02-01-08, 16:47
Ela re si pou einai akrivos o OTE, des ta timologia tou...

απο ΟΤΕ εφυγα και πηγα τ(ρ)ελλας.Χρεωναν τα παντα.Παγια και δε συμμαζευεται

Slipkot
02-01-08, 16:54
απο ΟΤΕ εφυγα και πηγα τ(ρ)ελλας.Χρεωναν τα παντα.Παγια και δε συμμαζευεται

Akomi xeirotera, kali ipomoni sou euxomai :)

GameGuru
02-01-08, 17:24
ελπιζω να βελτιωθουν μιας που εξαγοραστηκαν.Ιδιωτικοι εγιναν απο μεικτοι

Louis7!
02-01-08, 21:37
Σορρυ ρε παιδια αλλα εχω την εντυπωση οτι ή δεν ξερετε ή σας τα εχουν πει λαθος.

Εχω Τελλας και κατεβαζω με 1 ΜΒ/δ (1000 kbps) και ανεβαζω με 107 kbps.

Κανενα προβλημα. Και ολες οι κλησεις δωρεαν και στανταρ 40 ευρω το μηνα (χωρις κινητα).

Οταν ειχα ΟΤΕ πληρωνα 30 ευρω το μηνα για συνδεση στα 2048 και δεν επιασα ποτε την ταχυτητα. Κατεβαζα με 170 kbps το πολυ.

Και πληρωνα λογαριασμο 30+30 ινετρνετ 15+15 δωρεαν κλησεις (μονο εντος ΟΤΕ) και 30 παγιο = 120 μινιμουμ, και μου χρεωνε ολα τα τηλεφωνα στις αλλες εταιριες.

Το συνολο τουλαχιστον 150 ευρω το διμηνο, ενω τωρα με 80 ειμαι σουπερ.

kilias
03-01-08, 09:29
ΚKai ego Tellas zisto exo apo to idioktito diktio. Douleuei kala mexri pou na sou dimiourgithi provlima...an omos sou dimiourgithei thes polla xapia gia ta neura sou kai kana mina na sou to lisoun(kai tous plironeis kanonika)

GameGuru
03-01-08, 13:09
Σορρυ ρε παιδια αλλα εχω την εντυπωση οτι ή δεν ξερετε ή σας τα εχουν πει λαθος.

Κανενα προβλημα. Και ολες οι κλησεις δωρεαν και στανταρ 40 ευρω το μηνα (χωρις κινητα).

Οταν ειχα ΟΤΕ πληρωνα 30 ευρω το μηνα για συνδεση στα 2048 και δεν επιασα ποτε την ταχυτητα. Κατεβαζα με 170 kbps το πολυ.

Και πληρωνα λογαριασμο 30+30 ινετρνετ 15+15 δωρεαν κλησεις (μονο εντος ΟΤΕ) και 30 παγιο = 120 μινιμουμ, και μου χρεωνε ολα τα τηλεφωνα στις αλλες εταιριες.

εγω εχω 12ΜΒΙΤ φιλε και το απογευμα μεχρι αργα το βραδυ κατεβαζω με τις μισες.Οσο για ανεβασμα, μια απο τα ιδια...

ellii
03-01-08, 13:52
το ονομα κανονικα δεν επρεπε να ειναι tellas αλλα μπελας....την εφαγα ενα χρονο στη μαπα......ομως για το φιλο που λεει....αν εχεις προβλημα κ τους βρισεις...κ το κυνηγησεις....στο αφαιρουν..τουλαχιστουν ετσι εκαναν σε μενα....

GameGuru
03-01-08, 14:41
μεγαλε παιρνω τηλεφωνο και δε πιανω γραμμη.Τι αλλο να κανω?να 'χα 2 χειροβομβιδες......

teosfp
03-01-08, 16:19
re paidia sorry ego exo tellas kai eimai mia xara tilefono kanonika apo
tin arxi xoris POTE na exei problima kai intenet panta kalo ektos elaxiston eksaireseon.
mou kanei entyposi auta pou diavasa eilikrina.
ego metefera oli ti grammi mou ston tellas kai apo tilefono kai internet den exo kanena provlima.
tora oi taxytites einai logiko na peftoun sta 5-6 mbps i kai 4 otan yparxei forto diktyou.
uparxoun omws polles fores pou einai synexeia pano apo 8.
otan sou dinei mexri 12 kai tis perissoteres fores einai apo 5-9 se ores aixmis logiko einai nomizo.
edo alloi dinoun 24 mbps kai pano apo 10-12 de anebainei sxedon pote.

digenis eoka
03-01-08, 16:33
εγω παντως μαγκες την βρισκω μια χαρα εδω και ενα χρονο που ειμαι συνδρομητης,οτι μου ειπανε αυτο μου δωσανε.ειμαι φαινεται απο τους τυχερους της υποθεσης που λεγεται ΤΡΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!

dimitris_m
03-01-08, 16:39
Na sas po kai ego tin empeiria mou apo Tellas.H alitheia einai oti stin arxi diskoleftika me kapoia problimata pou aforousan tin statheri tilefonia (ZISTO),alla me ligi ipomoni kai kapoia tilefona, afou katalaba tin kali tous prothesi na eksipiretisoun, perimena kai telika to apotelesma einai mia poli kali sindesi sto internet me 6 mbps dl kai peripou 900 kbps upload statherotati, kai to olo thema mou bgike kai oikonomiko mias kai edina 150 euro miniaios eno tora mono 47.
Simperasma gia tin ora apolita ikanopoiimenos..

GameGuru
03-01-08, 17:49
re paidia sorry ego exo tellas kai eimai mia xara tilefono kanonika apo
tin arxi xoris POTE na exei problima kai intenet panta kalo ektos elaxiston eksaireseon.
mou kanei entyposi auta pou diavasa eilikrina.
ego metefera oli ti grammi mou ston tellas kai apo tilefono kai internet den exo kanena provlima.
tora oi taxytites einai logiko na peftoun sta 5-6 mbps i kai 4 otan yparxei forto diktyou.
uparxoun omws polles fores pou einai synexeia pano apo 8.
otan sou dinei mexri 12 kai tis perissoteres fores einai apo 5-9 se ores aixmis logiko einai nomizo.
edo alloi dinoun 24 mbps kai pano apo 10-12 de anebainei sxedon pote.

εχω 11996/1021 ταχυτητα.Μια χαρα ειναι.Θεωρητικα τουλαχιστον.Αλλα εδω και 3η βδομαδα καθε απογευμα κατεβαζω με το ζορι με 4ΜΒΙΤ.Επισης με ειχαν ταλαιπωρησει 2 βδομαδες επειδη δε μπορουσα να πιασω ΙΡ μαλλον επειδη δεν ειχα τον δικο τους ρουτερ αλλα αγορασα επειδη δεν ειχα λαβει τον εξοπλισμο.Τελικα ξυπνησα ενα πρωι και ειχα ΙΡ και ημουν οκ.Ενα μηνα μετα την ενεργοποιηση ελαβα τον εξοπλισμο, να τον κανω τι??? και τωρα πεφτω στο κατεβασμα.Ποια ειναι η απαντηση που ελαβα? ''η σελιδα ειναι φορτωμενη''
δεν ειναι δυνατον ολες οι σελιδες του εξωτερικου να ειναι φορτωμενες.Η διασυνδεση της τελλας με το εξωτερικο δεν επαρκει και δεν κανουν τιποτα!!!

Giwrgos 08
04-01-08, 13:23
εγω παντως μαγκες την βρισκω μια χαρα εδω και ενα χρονο που ειμαι συνδρομητης,οτι μου ειπανε αυτο μου δωσανε.ειμαι φαινεται απο τους τυχερους της υποθεσης που λεγεται ΤΡΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!!!!!!

dn einai oti dn tous exoun koroidepsei olous alla enta3ei ti na kanoume STIN ELLADA VRISKESE :rofl:
edw elegan na valoun "grammes" (leme twra) mesa se 6 mhnes k meta tous 6mhnes perasan allh 6 gia na valoun ta mhxanhmata ston OTE :yawn: (twra milaw gia Salonika gt stin a8hna apeu8eias mphke to Zisto (12mbit)) k twra logo "iperfortoseis twn grammwn" thn mera paei les k exw 512kbit h 1mbit k to vradi paei kanonika :\
to mono kalo einai oti exeis tzampa thlefono xD

pantos dn katalavenw otan katevazw apo torrent paei mexri k 800 xD enw otan katevazw apo RS (apo opoion server ths RS k an einai) paei me 60 h 100 xD

computeras!
05-01-08, 09:07
ego pados paidia apo taxitites eimai ikanopoihmenos,to teleutaio kairo omos to lampaki tou modem sbinei kai ksananoigei apo mono tou kai opote tou kapnisi,kai auto to kanei k ston geitona mou pou exei k autos tellas

ellii
05-01-08, 09:14
παιδια μενω στον πειραια..κοντα στην φρεατυδα...εδω κ καποιες μερες εχω προβλημα στην γραμμη....πολλες αποσυνδεσεις..εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

Slipkot
05-01-08, 09:25
παιδια μενω στον πειραια..κοντα στην φρεατυδα...εδω κ καποιες μερες εχω προβλημα στην γραμμη....πολλες αποσυνδεσεις..εχει κανεις παρομοιο προβλημα?

Pare tilefono stin Tellas na anafereis vlavi ;)

GameGuru
05-01-08, 15:24
και που θα παρει νομιζεις θα κανουν τιποτα

GameGuru
05-01-08, 15:28
dn einai oti dn tous exoun koroidepsei olous alla enta3ei ti na kanoume STIN ELLADA VRISKESE :rofl:
edw elegan na valoun "grammes" (leme twra) mesa se 6 mhnes k meta tous 6mhnes perasan allh 6 gia na valoun ta mhxanhmata ston OTE :yawn: (twra milaw gia Salonika gt stin a8hna apeu8eias mphke to Zisto (12mbit)) k twra logo "iperfortoseis twn grammwn" thn mera paei les k exw 512kbit h 1mbit k to vradi paei kanonika :\
to mono kalo einai oti exeis tzampa thlefono xD

pantos dn katalavenw otan katevazw apo torrent paei mexri k 800 xD enw otan katevazw apo RS (apo opoion server ths RS k an einai) paei me 60 h 100 xD

η διασυνδεση τους με το εξωτερικο ειναι χαλια

05-01-08, 16:48
oson afora ti diasindesi tous me to eksoteriko simfono...

dimitris_m
05-01-08, 17:43

Και εγω μενω πειραια πολυ κοντα σου,πισω απο το Α' αστυνομικο τμημα,και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα.Για να λες και "καποιες μερες"δεν μπορει κατι θα ειχα παρει χαμπαρι,ομως ολα ειναι απολυτως φυσιολογικα με την δικη μου συνδεση.Νομιζω οτι μπορεις να χρησιμοποιησεις την δικη μου περιπτωση αν μιλησεις με ΤΕLLAS

Giwrgos 08
05-01-08, 18:38
Pare tilefono stin Tellas na anafereis vlavi ;)

wraio to allo me ton toto to 3es :thumbsup:
mpa plaka kanw
k na parei auto pou 8a tou poun einai oti oi grammes exoun iperforto8ei (leme twra)

Slipkot
05-01-08, 18:43
Opos lene oloi oi ISP's sini8os....

GameGuru
06-01-08, 12:56
oson afora ti diasindesi tous me to eksoteriko simfono...

ρε συ Psycho για ενα μηνα ειχα σταθερες ταχυτητες.Κατεβαζα ολημερις με 1,34ΜΒ ανα sec ενω τωρα ειναι χαλια.Τι συμβαινει πια?3η βδομαδα ειναι που με ριχνουν

06-01-08, 15:45
Tote den eixan sindethei poloi, tora exei perissoterous xristes, gia afto ginete dimos 77!! :)

tarzan_t
06-01-08, 20:42
Καλησπέρα!
Να σας πω και εγώ τον πόνο μου με την Tellas!!!!Έχω Zisto και ενώ είχα 4Mbit με ενημέρωσαν πως αυτόματα θα γίνει 12Mbit!!!
Όλα τέλεια ως εδώ αφού όλα λειτουργούσαν απίστευτα γρήγορα (500Kbit/sec)!!!!
Έχω όμως 15 μέρες που το λαμπάκι του Dsl αναβοσβήνει κάθε ένα λεπτό και κατεβάζω με την απίστευτη ταχύτητα των 20Kbit/sec!!!!!
Και όταν τους πήρα τηλέφωνο να αναφέρω βλάβη μου είπαν οτι θα του κοιτάξουν οι τεχνικοί τους!
Ξέρει κανείς αν μπορούμε να καταγγείλουμε τη σύμβαση ώστε να μην τους πληρώσουμε;Διότι όλο αυτό είναι κοροϊδία!!!!!!!

Slipkot
06-01-08, 20:49
Steile ena e-mail stin EETT me ton provlima sou, an kai den nomizo na kerdiseis tpt. To mail einai: info@eett.gr kai to tilefono 210-6151000

tarzan_t
06-01-08, 21:26
Ευχαριστώ για την απάντηση!!!

06-01-08, 21:36
boreis na pas kai www.inka.gr

tasosmet
06-01-08, 22:06
kalispera
kai ego tellas zisto exo.
eimai apoluta ikanopoihmenos katebazo para poly kala.
polles fores katebazo kai me 1000 kb/s, kai upload poli dynato.
kai to thlefono mia xara kanena problima. akoma kai otan egine anavathmisi apo 4mb se 12mb egina apo tin mia stigmh stin alli xoris na exo problima.
eimai fainetai apo toys tyxeroys.

:group:

06-01-08, 22:12
apo tous poly tixerous!!

Slipkot
06-01-08, 22:21
kalispera
kai ego tellas zisto exo.
eimai apoluta ikanopoihmenos katebazo para poly kala.
polles fores katebazo kai me 1000 kb/s, kai upload poli dynato.
kai to thlefono mia xara kanena problima. akoma kai otan egine anavathmisi apo 4mb se 12mb egina apo tin mia stigmh stin alli xoris na exo problima.
eimai fainetai apo toys tyxeroys.

:group:

apo tous poly tixerous!!

Pragmati einai!!!

Giwrgos 08
07-01-08, 15:54
apo tous para poli tyxerous
egw akoma katevazw me 40 to poli omos sto torrent otan exei pollous seeder (kamia 15) katevazei me 800 pws ginete auto?

Slipkot
07-01-08, 16:21
Paizei rolo kai apo pou katevazeis. An katevazeis apo kapoio site kai einai "fortomenoi" oi server tou logiki einai auti i taxitita!!! Pes mas apo pou katevazeis me toso?

Giwrgos 08
07-01-08, 17:11
apo ola ta site RS FileFront MegaUpload opoio k nane mexi k apo tin Mozzila katevaza me 50

Slipkot
07-01-08, 17:19
Ola ta site pou les exoun megalo bandwidth kai einai api8ano na ftaine auta. Mipos exeis kanena io i worm sto pc kai epirezei to Internet??? Kane ena scanarisma me to anti-virus pou exeis!!! Pes mas kai poio modem exeis...

Giwrgos 08
07-01-08, 17:48
x8es ekana vrike 3 trojan downloaders k ta esvisa k exw to router pou dinei sini8os h tellas to Siemens Speedstream 4200

Slipkot
07-01-08, 18:20
Kata 99% exoun afisei ipolimata oi ioi, kai gia auto to olo 8ema, kai einai ioi pou epireazoun to Internet kai tis ri8miseis tou pio polloi. Ego sou proteino na kaneis ena format na teleioneis mia gia panta apo autous, kai kata 99% 8a li8ei kai to provlima sou, ektos an dimiourgi8ike apo tpt allo!!!

Giwrgos 08
07-01-08, 18:38
mpa dn nomizw na einai auto gt apo oti eida :

Downloader.Trojan is a program that downloads another malicious program from a remote Internet site and executes it on the local system.
pantos an dn vre8ei lisi 8a kanw auto pou les

EDIT: evala kati na katevenei apo tis aderfhs m to laptop k ekei tin idia taxitita peripou 30 k na anevokatevenei ara dn einai e3etias IOU mporei na fteei kata 90% h tellas to allo 10 dn 3erw ti einai

Sintixman
07-01-08, 19:18
oloi einai gia na ta pairnoyn

Slipkot
07-01-08, 19:20
pantos an dn vre8ei lisi 8a kanw auto pou les

EDIT: evala kati na katevenei apo tis aderfhs m to laptop k ekei tin idia taxitita peripou 30 k na anevokatevenei ara dn einai e3etias IOU mporei na fteei kata 90% h tellas to allo 10 dn 3erw ti einai

Tote oxi kata 90% ftaei i Tellas alla kata 100%. Pare tilefono na diloseis vlavi, kai opos exo ksanatonisei se proigoumena post mou, valtous foni gt allios den katalavainoun ;)

triponto12
07-01-08, 19:43

ο Λούης είναι σωστός. τα τιμολόγια του οτε δε λένε το πάγιο το οποίο πρέπει να το αθροίζεις. όποιος έχει προβλήματα με τελλας να λέει και την περιοχή του.
ερώτηση: πόσο καιρό σας έκαναν να σας βάλουν καινούρια γραμμή? έκανα αίτηση 6-12-07. θενκς.

GameGuru
07-01-08, 19:47
τωρα πιανω και 120kb λες κι εχω 1ΜΒΙΤ συνδεση!απατεωνες....θελουν ξυλο....απο rs με 120???αισχος!!!

Giwrgos 08
07-01-08, 19:52
toulaxiston pianeis panw apo 100 egw pou pianw 40
phra k thl opos panta anamoni k meta apo posa lepta kati epa8e to thl :\

tarzan_t
07-01-08, 20:35
Εγώ μένω Ανατολική Θεσσαλονικη και σήμερα τους πήρα τηλ να μάθω τι θα γίνει διοτι όπως ξαναείπα κατεβάζω με ταχύτητα 20 έως 30 Kbit/sec!Αν μέχρι αύριο δεν κάνουν κάτι ή αν δεν επικοινωνήσει κάποιος αρμόδιος μαζί μου, τους ενημέρωσα πως θα φύγω απο το δικτυό τους!

Το πάνω χέρι πιστεύω πως το έχουμε εμείς διότι όλες οι εταιρίες του κλάδου ψαχνουν νέους πελάτες!!!!!

Τελικά είναι μπελλάς!!!!!!

vplag
07-01-08, 22:57
paidia,hello!!!!
Na eimaste LOGIKOI!Kapoioi einai tis epistimis ton H/Y kapoioi aploi xristes.
Ego evala zisto.Argisan para polu na mou to sundesoun (7 mines). Vevaia itan stin arxi tis ypiresias kai zitisa mia allagi stoixeion apo tin mitera mou se emena gegonos pou prokalese provlima sto CRM tis TELLAS. Anyway pleon me 12MB katevazo apo rapidshare me xrisi DAP mexri tis 22:00 me 1200-1400kbps. Pistevo einai polu kala gia home user. Apo tis 22:00 k meta katavazo me 600-1100kbps. Den katalavaino ton logo.
Alla na ksekatharisoume to eksis....
Otan ekana afti tin kinisi iksera apo tin arxi oti
1) tha kerdiza to dimino peripou 20€ (eixa idi tellas san enalaktiko me proepilogi) sto programma zisto telephone + dsl
2) apo tis 365 meres ton xrono tis 320 tha eixa tilefono kai tis 300 thas eixa internet. Kaka ta psemata, einai nees ypiresies gia dedomena elladas. Oi protoi syndromites tha velaksoun alla tha ftiaksei argotera. Vevaia mexri simera sxedon 6 mines den eixa oute 1 provlima kathe mera phone + internet katholou fira.

Meno kedro athina (colono) kai mexri stigmis eimai fanatikos tellas.
Kai gia na deikso pio einai to idaniko gia mena....
Phone+dsl apo opoiondipote den exei provlimata
customer care apo tin HOL
web tools apo tin HOL
kostos TELLAS

dystixos den borei na ta exei ola kaneis....

GameGuru
08-01-08, 13:48
Kai gia na deikso pio einai to idaniko gia mena....
Phone+dsl apo opoiondipote den exei provlimata
customer care apo tin HOL
web tools apo tin HOL
kostos TELLAS

dystixos den borei na ta exei ola kaneis....

δεν καταλαβα τι εννοεις?

margaritaris
08-01-08, 15:16
Εγω εχω 2 τηλεφωνα και τα 2 στην tellas. Στο ενα εχω Internet. Να πω την αληθεια δεν εχω προβλημα. Βεβαια πολλες φορες εχω πει "τωρα θα τους παρω τηλεφωνο γιατι δεν ειναι ταχυτητες αυτες" αλλα ελα που μετα απο λιγο βλεπω να πιανει κατι ταχυτητες που μου φενεται πως ειναι παραπανω απο 4mbps. Καμια φορα μου το κανει και αυτο. Μου δινει παραπανω απο 4mbps. Στην αρχη ειχα το προβλημα παντως με τον εξοπλισμο.

Αλλα την χοντρη ΠΑΤΑΤΑ την εκαναν στο αλλο τηλεφωνο. Εβαλαν ενα ονομα το οποιο δεν το ξερω με το ΑΦΜ το δικο μου και μου εστελναν τον λογαριασμο και ζητουσαν να τον πληρωσω. Μετα απο 6μηνες το εφτιαξαν αν και σε αυτο το διαστημα μπορουσα να ειχα παει στην εφορεια οικονομικου εγκληματος και να τους εκανα ζημια, αλλα δεν το εκανα.
Αλλα μετα απο αυτη την Πατατα την κραταω την Tellas γιατι αμα ειναι να αλλαζω συνεχεια εταιρια δεν θα ειμαι ποτε ευχαριστημενος.

Giwrgos 08
08-01-08, 15:56
des kanonika an meneis a8hna exeis apo tis "grammes" tis tellas pou shmenei 12 oxi 4 emena to prwi katevaze apo RS me 650 k twra to mesimeri 3anaegine 40 ase shmera 8a 3anaparw thlefono na dw ti ginete

vplag
08-01-08, 17:32
δεν καταλαβα τι εννοεις?

ennoo oti o idanikos ISP kata tin prosopiki mou apopsi prepei na exei
ta xarakthristika pou anefera...
customers care san tis HOL
web tools san tis HOL
.....etc
kai ola afta stin timi tis tellas

Slipkot
08-01-08, 18:51
ennoo oti o idanikos ISP kata tin prosopiki mou apopsi prepei na exei
ta xarakthristika pou anefera...
customers care san tis HOL
web tools san tis HOL
.....etc
kai ola afta stin timi tis tellas

Sto mono pou diafono ligo einai to customers care. Eimai 3 xronia stin HOL kai pao gia to 4 kai apo to sigkekrimeno tmima den eimai ka8olou ikanopoiimenos :no:

GameGuru
09-01-08, 13:02
des kanonika an meneis a8hna exeis apo tis "grammes" tis tellas pou shmenei 12 oxi 4 emena to prwi katevaze apo RS me 650 k twra to mesimeri 3anaegine 40 ase shmera 8a 3anaparw thlefono na dw ti ginete

αν τους βρεις στο τηλεφωνο πες μου

ellii
09-01-08, 14:47
δεν θα τους βρει....παιδια...στον πειραια μενω κ συγκεκριμενα στο χατζηκυριακειο....μου εχει σπασει τα νευρα.... κ απο ταχυτητες?αστα βραστα...

GameGuru
09-01-08, 15:01
θα τους καταγγειλω.Δεν παει αλλο

ecostar
09-01-08, 20:17
καταθετω κι εγω την εμπειρια μου...πριν με την ταχυτητα 768 της τελλας κατεβαζα σταθερα σχεδον με 80 kb/sec. ενδειξη που βλεπω στο παραθυρακι του firefox .Εδω και κανα 2 μηνο παιζω με το ζιστο.Στο τηλεφωνο μερικες φορες προβλημα και 1 απο τις φορες 3 γραμμες μπλεγμενες και συνακροαση...δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος...στο ιντερνετ τωτα...νωρις το πρωι και αργα το βραδυ , μετα τις 12 ρουφαει σαν ρουφηχτρα....εχω δει μεχρι και 815 kb /sec με συνηθες το 500kb/sec. Τις ωρες αιχμης κατεβαζω με λιγοτερο απο το 768....35 εως 50 kb/sec. Πιστευω οτι κατα κυριο λογο φταιει η υποδομη που ακομη δεν υπαρχει τοσο στις γραμμες οσο και στους σερβερς τους....Με χαροποιει παντως μερικα βραδυα που ξενυχταω στο κουτι μου να βλεπω κομματι των 100μβ απο το ραπιντ να ερχεται σε 2,5 λεπτα.....οποτε με επιπροσθετη την οικονομικη ελαφρυνση σε σχεση με τον ΟΤΕ καλο ειναι...οχι τελειο αλλα καλο

spyalexi
09-01-08, 20:34
thanks

GameGuru
10-01-08, 12:48
thanks

τι thanks ρε φιλε?μας δουλευετε?

snake4
14-01-08, 09:10
gia sas paidia meno ditiki thessaloniki eimai sxedon 2 mines pou mpika sto zisto!mexri stigmis pera apo kapies liges wres tis imeras pou pistevw exei forto to diktio katebazw me 500-700 oles tis alles wres katebazw me 900-1300!pistevw apo osa exw diabasei mexri twra gia tin tellas eimai i eimai akoma neos kai den mou exei bgalei akoma problima i eimai para poli kolofardos!!!!!!!!!

ad709
14-01-08, 09:16
Και εγώ tellas και πολύ ευχαριστημένος

Slipkot
14-01-08, 18:06
gia sas paidia meno ditiki thessaloniki eimai sxedon 2 mines pou mpika sto zisto!mexri stigmis pera apo kapies liges wres tis imeras pou pistevw exei forto to diktio katebazw me 500-700 oles tis alles wres katebazw me 900-1300!pistevw apo osa exw diabasei mexri twra gia tin tellas eimai i eimai akoma neos kai den mou exei bgalei akoma problima i eimai para poli kolofardos!!!!!!!!!

Και εγώ tellas και πολύ ευχαριστημένος

Makari na min exete kai oi dio pote kanena provlima!!!

MAXMAN
16-01-08, 21:42
Kala olo makakies diabazo edo pera eimai larisa kai katebazo edo kai 2 MINES me 1,35MB/SEC tora ti moy lete eseis... Mono kai mono poy lete gia OTE klp eiste gia ta panigiria.BYE

Slipkot
16-01-08, 21:58
Kala olo makakies diabazo edo pera eimai larisa kai katebazo edo kai 2 MINES me 1,35MB/SEC tora ti moy lete eseis... Mono kai mono poy lete gia OTE klp eiste gia ta panigiria.BYE

Prosekse pos ekfrazese!!! Yparxoun kai kanones... :judge:

ellii
17-01-08, 12:18

ειλικρινα σου ευχομαι να παθεις οτι εγω χωρις νετ κ τηλεφωνο ποσες μερες...ελεος πια!!!!!!......ακου για τα πανηγυρια.....καλα τι τροπος ειναι αυτος?μαλλον εσυ εισαι για τα πανηγυρια μια που εκφραζεσαι κ ετσι...

mitsus
17-01-08, 22:55
ειλικρινα σου ευχομαι να παθεις οτι εγω χωρις νετ κ τηλεφωνο ποσες μερες...ελεος πια!!!!!!......ακου για τα πανηγυρια.....καλα τι τροπος ειναι αυτος?μαλλον εσυ εισαι για τα πανηγυρια μια που εκφραζεσαι κ ετσι...

+1 :judge::judge::judge::judge::judge:

rigjohn
20-01-08, 22:15
synfono exo tellas kai kanena problhma tsampa thl. intrnet kai 39.5 eyros to mhna stathera xoris pagia ( ektos kinhta) mexri tora ola kala.

ellii
21-01-08, 12:34
η τελλας..τελικα ειναι για τα πανηγυρια...εχουν βαλει κ την wind στη μεση...που τη θεωρουσα αξιολογη εταιρεια.....

Slipkot
21-01-08, 16:44
η τελλας..τελικα ειναι για τα πανηγυρια...εχουν βαλει κ την wind στη μεση...που τη θεωρουσα αξιολογη εταιρεια.....

Simfono i Tellas einai gia ta panigiria alla i Wind oxi :no: Se 8ema tilefonias dld, se Internet den einai toso xalia...

Giwrgos 08
21-01-08, 17:04

na se dw se 3 k 4 mhnes k ta leme :judge: stin ellada distixws epeidh variounte na 3odepsoun lefta k anti8etws anti na ta xrhsimopoioun gia ergasies ta afhnoun gia na ta klevoun oi politikoi etsi dn iparxei tpt pou mporeis na empisteuteis kamia ipiresia oute idiotiki oute dhmosia
k mila poio eugenika egw to maximum apo diafora site me megalous server px:nvidia katevazei me 850 k apo torrent me mpolikous seeder (sto gt) katevazei to poli 830 dn paei parapanw

Simfono i Tellas einai gia ta panigiria alla i Wind oxi Se 8ema tilefonias dld, se Internet den einai toso xalia...

h wind sto 8ema thlefonias einai xalia sto shma se olo to spiti egw mono sto mprosta mpalkoni exw shma pou8ena allou k genika se polla merh dn exei shma :\

Slipkot
21-01-08, 17:11
h wind sto 8ema thlefonias einai xalia sto shma se olo to spiti egw mono sto mprosta mpalkoni exw shma pou8ena allou k genika se polla merh dn exei shma :

Prepei na eisai apo tous ligous pou exoun auto to provlima. Alla kalitera auto to 8ema gia tin tilefoneia na stamatisei edo gt 8a vgoume kai oi dio :Offtopic: ;)

ellii
25-01-08, 07:36
συμφωνω....η windσε τηλεφωνια ειναι η καλυτερη μακραν....

MAXMAN
25-01-08, 14:09

As prosexes kai an ego eimai gia ta panigiria esy eisai gia to tsirko giati ego den eyxithia na pathei kaneis tipota.

Slipkot
25-01-08, 16:22
As prosexes kai an ego eimai gia ta panigiria esy eisai gia to tsirko giati ego den eyxithia na pathei kaneis tipota.

Einai i deuteri fora pou sou leo prosekse pos milas sta ypoloipa meli tou Forum. Gia to kalo sou prosekse pos ekfrazese!!! :judge:

MAXMAN
25-01-08, 21:43
Signomi alla ego den eyxihika se kanenan na pathei kati kako oute eipa se kapoion sygkekrimena oti einai gia opoudipote opote afise se parakalo tis epipliksis gia kapoious poy epithimoun to kako ton allon.Eyxaristo

chrismar76
26-01-08, 00:11
ΚKai ego Tellas zisto exo apo to idioktito diktio. Douleuei kala mexri pou na sou dimiourgithi provlima...an omos sou dimiourgithei thes polla xapia gia ta neura sou kai kana mina na sou to lisoun(kai tous plironeis kanonika)

AKΡΙΒΩΣ.... (την έχω πάθει εγώ έτσι...):angry:

vplag
26-01-08, 00:18

gia toua typous i wind evale mesa tin tellas kai oxi to anastrofo.
einai polla paignidia apo piso. wind k tellas den anoikoun se ellina opos apla gnorizete alla se saoudarava. einai ena epixeirimatiko plan me orizodes dynatous, ektos kai ean einai "fouska".

einai enas akoma apo tous logous pou protimisa tellas. kati tetoia i se stelnoun stin koryfi i ston pato...

at least eimai sto top! 1100/kbps einai to mikrotero pou katevazo.

vplag
26-01-08, 00:34

pragmatika katalavaino tin hdoni pou niotheis otan grafeis kati tetoio...1,35!
symfono giati exo k ego ta idia.... distyxos omos den einai tropos na ekfrazese etsi!!!opos diavazeis kapoioi exoun sovarotata provlimata, apla einai edo eite gia na ta moirastoume eite gia na dosei kapoio apo ola ta myala pou vriskode edo mia pithani voitheia i akoma kalytera mia lysi...

o aplos home user borei na eite o opoiosdhpote...eite developer eite simple-dump user.
tha se parapempso stin tileorasi...den einai tyxaies oi diafimiseis tis HOL. (thelo ote giati mou thymizei ton pappou mou pou ekane to idio...etc)
afto synepagete oti den ksereis ta kinitra pou ton othisan sto na valei tellas.

an rotiseis tin mitera mou ti gnomi exei gia tin kathysterisi tis energopoihsis tou zisto tha sou pei ta xeirotera!!!!
ego pali oxi se afto to vathmo....apla tha perioristo sto na vrizo ton IT Manager / developers tis tellas...
To giati einai oti tin imera pou ekana aitisi zisto, aitithika allagi stoixeion stin tellas (eixa idi tellas gia ennalaktiko. to tilefono HTAN sto onoma tis miteras mou kai mazi me tin aitisi gia zisto aitithika k allagi ton stoixeion tis miteras mou sta dika mou.... afto ta isopedose OLA!!!! vrethikan sto systima tis tellas 2 diaforetika atoma me to idio phone number.afto eixe os apotelesma i ypiresia tou ennalaktikou na doulevei kanonika, alla to programma zisto na paramenei stasimo...) olo afto kostise 4-6 mines....

kanonika tha kratage kana 3 mino alla imoun k strato k den borousa na tous prizo syxna....

ego loipon san developer se call center stin idiotiki zoi mou katalavaino to provlima kai prospathisa pragmatika na doso na katalavei i agent tou 1ou or 2ou level of support tis tellas to provlima kai tin varytita tou (giati pote den tha energopoioutan i grammi) me skopo na to pei se mia supervisor na asxolithei ektenestera me to provlima mou.

ego loipon stin tellas emeina, i mitera mou alla kai polloi alloi oi opoioi den exoun texnikes gnoseis tha efevgan kai tha itan apogohtevmenoi gia na min po apelpismenoi....
afta.

MAXMAN
26-01-08, 08:59
pragmatika katalavaino tin hdoni pou niotheis otan grafeis kati tetoio...1,35!
symfono giati exo k ego ta idia.... distyxos omos den einai tropos na ekfrazese etsi!!!opos diavazeis kapoioi exoun sovarotata provlimata, apla einai edo eite gia na ta moirastoume eite gia na dosei kapoio apo ola ta myala pou vriskode edo mia pithani voitheia i akoma kalytera mia lysi...

o aplos home user borei na eite o opoiosdhpote...eite developer eite simple-dump user.
tha se parapempso stin tileorasi...den einai tyxaies oi diafimiseis tis HOL. (thelo ote giati mou thymizei ton pappou mou pou ekane to idio...etc)
afto synepagete oti den ksereis ta kinitra pou ton othisan sto na valei tellas.

an rotiseis tin mitera mou ti gnomi exei gia tin kathysterisi tis energopoihsis tou zisto tha sou pei ta xeirotera!!!!
ego pali oxi se afto to vathmo....apla tha perioristo sto na vrizo ton IT Manager / developers tis tellas...
To giati einai oti tin imera pou ekana aitisi zisto, aitithika allagi stoixeion stin tellas (eixa idi tellas gia ennalaktiko. to tilefono HTAN sto onoma tis miteras mou kai mazi me tin aitisi gia zisto aitithika k allagi ton stoixeion tis miteras mou sta dika mou.... afto ta isopedose OLA!!!! vrethikan sto systima tis tellas 2 diaforetika atoma me to idio phone number.afto eixe os apotelesma i ypiresia tou ennalaktikou na doulevei kanonika, alla to programma zisto na paramenei stasimo...) olo afto kostise 4-6 mines....

kanonika tha kratage kana 3 mino alla imoun k strato k den borousa na tous prizo syxna....

ego loipon san developer se call center stin idiotiki zoi mou katalavaino to provlima kai prospathisa pragmatika na doso na katalavei i agent tou 1ou or 2ou level of support tis tellas to provlima kai tin varytita tou (giati pote den tha energopoioutan i grammi) me skopo na to pei se mia supervisor na asxolithei ektenestera me to provlima mou.

ego loipon stin tellas emeina, i mitera mou alla kai polloi alloi oi opoioi den exoun texnikes gnoseis tha efevgan kai tha itan apogohtevmenoi gia na min po apelpismenoi....
afta.

Symfono me osa les na sai kala.

ellii
26-01-08, 10:24

εχω κανει ηδη αναφορα....γιατι με προσβαλει το μηνυμα σου πολυ....:cry:απο εκει κ επειτα αφου οπως λες οτι ειμαστε ολοι για τα πανηγυρια πως δεν προσβαλεις καποιον συγκεκριμενα?κ ναι θα ηθελα να δεις κ την αλλη πλευρα της τελλας..ετσι...για να δεις αν ειμαστε για τα πανηγυρια η οχι!!!!!:judge::judge::judge:

ellii
26-01-08, 10:30
gia toua typous i wind evale mesa tin tellas kai oxi to anastrofo.
einai polla paignidia apo piso. wind k tellas den anoikoun se ellina opos apla gnorizete alla se saoudarava. einai ena epixeirimatiko plan me orizodes dynatous, ektos kai ean einai "fouska".

einai enas akoma apo tous logous pou protimisa tellas. kati tetoia i se stelnoun stin koryfi i ston pato...

at least eimai sto top! 1100/kbps einai to mikrotero pou katevazo.

εισαι απο τους παρα πολυ τυχερους....απο τους υπερβολικα τυχερους θα ελεγα.....εγω το μαξιμουμ που κατεβαζω ειναι ειναι το 350 κ αυτο μονο τα ξημερωματα....καλα το μινιμουμ αγγιζει κ το 30..μα ειναι να μην ειμαι απογοητευμενη?τους ειχα παρει τηλεφωνο για βλαβη κ ο τεχνικος με πηρε μετα απο ενα μηνα.......:no::no:

Slipkot
26-01-08, 10:31
εχω κανει ηδη αναφορα....γιατι με προσβαλει το μηνυμα σου πολυ....:cry:απο εκει κ επειτα αφου οπως λες οτι ειμαστε ολοι για τα πανηγυρια πως δεν προσβαλεις καποιον συγκεκριμενα?κ ναι θα ηθελα να δεις κ την αλλη πλευρα της τελλας..ετσι...για να δεις αν ειμαστε για τα πανηγυρια η οχι!!!!!:judge::judge::judge:

Se parakalo min to sinexiseis to 8ema, oi ypeu8ini tou forum 8a enimero8oun kai 8a provoun stis katalliles energeies!!! ;)

vplag
26-01-08, 10:43
εισαι απο τους παρα πολυ τυχερους....απο τους υπερβολικα τυχερους θα ελεγα.....εγω το μαξιμουμ που κατεβαζω ειναι ειναι το 350 κ αυτο μονο τα ξημερωματα....καλα το μινιμουμ αγγιζει κ το 30..μα ειναι να μην ειμαι απογοητευμενη?τους ειχα παρει τηλεφωνο για βλαβη κ ο τεχνικος με πηρε μετα απο ενα μηνα.......:no::no:

ta noumera pou anagrafo einai apo rapidshare apokleistika, me download manager to DAP tin apli ekdosi.

*Speed * * Analogiko *
*Connection * Tellas * Calculation gia Speed *
*768 * 65 * *
*1024 * 100 * 86 *
*4096 * 420 * 400 *
*12288 * 1200 * 1260 *

apo ta parapano fenete oti eimai para polu ikanopoihmenos!!!

CHE GUEVARA
26-01-08, 10:47
Se parakalo min to sinexiseis to 8ema, oi ypeu8ini tou forum 8a enimero8oun kai 8a provoun stis katalliles energeies!!! ;)

Λοιπόν το είδα το θέμα και δεν μου άρεσε που ο Maxman είπε ότι όποιος μιλάει για τον ΟΤΕ είναι για πανηγύρια. Δε θέλω να διαβάσω ξανά τέτοια πράγματα. Θα μπορούσε να εκφραστεί πολύ πιο ωραία ο Maxman. Όσο δεν συνεχιστεί αυτός ο τρόπος ας ηρεμίσουμε όλοι σας παρακαλώ και αν δεν γίνει τίποτα θα επέμβω με άλλους τρόπους.

Slipkot
26-01-08, 10:52
Λοιπόν το είδα το θέμα και δεν μου άρεσε που ο Maxman είπε ότι όποιος μιλάει για τον ΟΤΕ είναι για πανηγύρια. Δε θέλω να διαβάσω ξανά τέτοια πράγματα. Θα μπορούσε να εκφραστεί πολύ πιο ωραία ο Maxman. Όσο δεν συνεχιστεί αυτός ο τρόπος ας ηρεμίσουμε όλοι σας παρακαλώ και αν δεν γίνει τίποτα θα επέμβω με άλλους τρόπους.

Andrea euxaristo gia tin paremvasi!!! Kai na po kai kati teleutaio kai 8a teleiosei edo to 8ema. Isxiei gia olous. Prosekste oloi pos ekfrazeste sta ypoloipa meloi to forum, iparxoun kanones pou OLOI prepei na akolou8oume!!!

ellii
26-01-08, 11:01
σας ευχαριστω ολους...απο μενα εληξε το θεμα........κ by the way λεω να δωσω στην τελλας μια περιοδο χαριτος..μετα τη ληξη του συμβολαιου...καθοτι βαριεμαι να περιμενω την ενεργοποιηση αλλου provider κ επεισης το αποτελεσμα θα ειναι αναμφιβολο..

MAXMAN
26-01-08, 14:46
Signomi an enoxlisan ta grafomena moy edo eimaste gia na leme tin gnomi mas san mia parea kai mia signomi stin ellii gia to tsirko.Eyxaristo.

♥Stella®♥
26-01-08, 21:45
Lipon...elava REPORT kai to mono pou tha pw edw ston MAXMAN
Na prosexi pos milai stous xrhstes mas edw sto Forum.

Hponooumena ktl na lipoun.
Oli eimaste edw na milame parea kai na leme thn gnomi mas.

Efxaristw...

aragorn_83
27-01-08, 14:45
παιδιά εγώ έχω tellas απο το ιδιώκτητο δίκτυο και είμαι ευχαριστημένος

Kavlorapanaki
28-01-08, 13:09
Γεια σας παιδιά...
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από Tellas ότι υπάρχει κάλυψη του δικτύου τους στην περιοχή μου (Άρτα) με όλα τα συναφή (αποδέσμευση από ΟΤΕ κτλ).
Αλλά απ'ότι βλέπω εσείς που είστε σε κεντρικά σημεία (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα) έχετε προβλήματα φαντάζομαι εγώ εδώ πως θα είμαι...
Ωστόσο, με δελεάζει το γεγονός των 12MBPS. Τελικά μπορεί κανείς να μου πει τι να κάνω;
Έχω και μία ερώτηση: η μετάβαση που ρώτησα μου λέει θα γίνει σε μερικές ώρες. Ισχύει; Γιατί κουφάθηκα μόλις μου το είπαν. Λέω δεν υπάρχει περίπτωση...
Περιμένω σχόλια...΄Μου φαίνεται πως όλοι πρέπει να καούμε για να μάθουμε από όλους τι παίζει...

Slipkot
28-01-08, 16:51
Γεια σας παιδιά...
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από Tellas ότι υπάρχει κάλυψη του δικτύου τους στην περιοχή μου (Άρτα) με όλα τα συναφή (αποδέσμευση από ΟΤΕ κτλ).
Αλλά απ'ότι βλέπω εσείς που είστε σε κεντρικά σημεία (Αθήνα, Θεσσαλονίκη, Λάρισα) έχετε προβλήματα φαντάζομαι εγώ εδώ πως θα είμαι...
Ωστόσο, με δελεάζει το γεγονός των 12MBPS. Τελικά μπορεί κανείς να μου πει τι να κάνω;
Έχω και μία ερώτηση: η μετάβαση που ρώτησα μου λέει θα γίνει σε μερικές ώρες. Ισχύει; Γιατί κουφάθηκα μόλις μου το είπαν. Λέω δεν υπάρχει περίπτωση...
Περιμένω σχόλια...΄Μου φαίνεται πως όλοι πρέπει να καούμε για να μάθουμε από όλους τι παίζει...

Ego sou proteino na figeis apo tin Tellas kai na pas se allo paroxo internet. Koita posa exoun graftei gia autin edo mesa kai vgale simberasma. Oso gia auto pou les gia tin metafora sto idioktito, se orismenes periptoseis na 8elei poli ligo xrono!!!

ellii
29-01-08, 09:53
Γεια σας παιδιά...

σε λιγες ωρες?χαχα...εμενα ετσι μου ειπαν....κ κρατησε δυο μηνες...

ellii
29-01-08, 09:55
α!κ για να μην λετε οτι μονο ασχημα λεω για την τελλας....πεμπτη ...με πηρε τεχνικος τους για βλαβη που ειχα καλεσει πριν ενα μηνα....μου υποσχεθηκε να μου στειλει καινουριο φιλτρο μια που...ηταν χαλασμενο...οπως εβγαλε το συμπερασμα.....κ τριτη (σημερα δλδ)πριν κατι ωρες μου το φερανε.....αντε κανουν κ προοδους...

Kavlorapanaki
29-01-08, 23:50
Καταρχήν ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση παιδια. Με κατεφέρατε και δεν θα βάλω tellas. Ωστόσο και με τους υπόλοιπους παρόχυς υπάρχουν πολλά προβλήματα. Δεν ξέρω...
Τί να πω.....

Giwrgos 08
31-01-08, 12:05
telika emena mou eftia3e h sindesi maximum 900 paei alla stin RS 850 to poli gt h RS gia free users exei limited bandwithd h opos legete

triponto12
31-01-08, 14:05
δεν θα τους βρει....παιδια...στον πειραια μενω κ συγκεκριμενα στο χατζηκυριακειο....μου εχει σπασει τα νευρα.... κ απο ταχυτητες?αστα βραστα...

dear Έλλη για τι ταχύτητες μιλάς? διαβάζοντας και άλλους καταλαβαίνω οτι το αργό ή γρήγορο είναι αρκετά υποκειμενικό.
Λοιπόν, έχω 3 μέρες τώρα τελλας καινούρια γραμμή χωρίς να έχω οτε πριν. έκανε 2 μήνες. μένω Βύρωνα και Rapidshare κατεβάζω με 80 - 120. φίλος από Αγ. Αναργύρους κατεβάζει με τα ίδια. θα πρέπει να πω λιγότερο από όσο περίμενα...

JasonR
01-02-08, 06:48
Εγω είμαι στα 8mbit D/L και 1mbit U/L εχω ικανοποιητικές ταχύτητες (δοκιμάζω πάντα στην Μicrosoft και απο εκεί κατεβάζω τον Media Player) πιάνω λοιπον 820Kb D/L και περίπου 80-90kb U/L.
Ολα καλά και ωραία λοιπόν εκτός απο το οτι κανονικά θα έπρεπε να εχω 12Mbit (αλλά μου είπαν οτι ίσως δεν τα σηκώνει η γραμμή μου) και 3 με 4 διακοπές την ημέρα (PPPoE negotiation error).
Τους εχω πάρει πολλά τηλέφωνα αλλά καλώ ώρες που όλη η Ελλάδα κοιμάται,δηλαδή μετα τις 1 καθημερινές και μετά τις 3-4 ΣΚ και απαντάνε αμέσως παρακαλώ ;)

ellii
01-02-08, 12:50
dear Έλλη για τι ταχύτητες μιλάς? διαβάζοντας και άλλους καταλαβαίνω οτι το αργό ή γρήγορο είναι αρκετά υποκειμενικό.
Λοιπόν, έχω 3 μέρες τώρα τελλας καινούρια γραμμή χωρίς να έχω οτε πριν. έκανε 2 μήνες. μένω Βύρωνα και Rapidshare κατεβάζω με 80 - 120. φίλος από Αγ. Αναργύρους κατεβάζει με τα ίδια. θα πρέπει να πω λιγότερο από όσο περίμενα...

καλε μου μιλαμε για τις ιδιες ακριβως ταχυτητες....κ οταν κ καλα εχεις 4αρα...ε σου φαινεται λιγο...εδω με το 1 κ κατεβαζα με 150

ellii
01-02-08, 12:52
Εγω είμαι στα 8mbit D/L και 1mbit U/L εχω ικανοποιητικές ταχύτητες (δοκιμάζω πάντα στην Μicrosoft και απο εκεί κατεβάζω τον Media Player) πιάνω λοιπον 820Kb D/L και περίπου 80-90kb U/L.
Ολα καλά και ωραία λοιπόν εκτός απο το οτι κανονικά θα έπρεπε να εχω 12Mbit (αλλά μου είπαν οτι ίσως δεν τα σηκώνει η γραμμή μου) και 3 με 4 διακοπές την ημέρα (PPPoE negotiation error).
Τους εχω πάρει πολλά τηλέφωνα αλλά καλώ ώρες που όλη η Ελλάδα κοιμάται,δηλαδή μετα τις 1 καθημερινές και μετά τις 3-4 ΣΚ και απαντάνε αμέσως παρακαλώ ;)

εμενα δεν τα σηκωνε η γραμμη μου οπως ειπαν....μετα απο κανα μηνα που ειχα συνεχομενες αποσυνδεσεις...οποτε βολεψου με τα 4...γιατι σε βλεπω χωρις νετ.....τελειως φιλικα ...απο δικη μου εμπειρια..

Slipkot
01-02-08, 12:53

Mia xara eisai Antrea gia tin grammi pou exeis ;)

JasonR
01-02-08, 18:24
ellii Αμ δε.θα κάνω οτι προβλέπεται μέχρι αν μου πούνε οτι φταίνε αυτοί ή το τηλεφωνικό κέντρο,τότε θα μπορω να μιλήσω με την ΕΕΤΤ εκ του ασφαλούς :)
Ηδη εχω περάσει νεο χαλκό απο το κουτί του ΟΤΕ μέχρι το modem,οπότε περιμένω την επόμενη δικαιολογία...

Slipkot
01-02-08, 19:44
ellii Αμ δε.θα κάνω οτι προβλέπεται μέχρι αν μου πούνε οτι φταίνε αυτοί ή το τηλεφωνικό κέντρο,τότε θα μπορω να μιλήσω με την ΕΕΤΤ εκ του ασφαλούς :)
Ηδη εχω περάσει νεο χαλκό απο το κουτί του ΟΤΕ μέχρι το modem,οπότε περιμένω την επόμενη δικαιολογία...

To kalitero pragma ekanes Andrea, an perimenes apo autous... so8ikes...

ellii
02-02-08, 08:22
εμενα μου λενε οτι παιζει το προβλημα να ειναι στα καλωδια που δεν φαινονται κ που δεν μπορουν ουτε αυτοι ουτε εγω να κανω κατι...με δουλευουν?μπορει σε μια αλλη εταιρεια να τα σηκωνει η γραμμη μου?αν παω στον οτε..εννοω κ για τηλ κ για νετ...εκει θα μπορουν να το φτιαξουν?η παλι εγω πρεπει να πληρωσω?

JasonR
02-02-08, 10:17
Μπορείς να πάρεις στην Netone και να ζητήσεις test drive (δωρέαν) για 2 μήνες,αν δείς τα ίδια και εκεί τότε ξέρεις οτι σε δουλέυουν.
Εγω πάντως θα το κυνηγήσω το θέμα μέχρι να μου πούν οτι δεν μπορούν να κάνουν κάτι,τότε θα μπορώ να καταγγείλω την σύμβαση ΕΥΚΟΛΑ :D

teosfp
02-02-08, 11:16
ΠΑΙΔΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΟΙ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΑΣΤΑΘΜΗΤΟΥΣ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ.
ΟΤΑΝ Η ΤΕΛΛΑΣ ΛΕΕΙ 12 MBPS ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ 5-7 MBPS ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΒΑΡΟ.
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΧΘΕΣ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΑΡΧΕΙΟ 95 ΜΒ ΚΑΙ ΕΔΕΙΧΝΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ 920 ΚΒ/S !!! ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΤΕΒΑΖΑ ΜΕ 150-200.
ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο SERVER ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ.
ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΚΑΤΙ ΚΑΙ Η ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΑΠΟ 650ΜΒ/S ΕΩΣ 800. ΚΑΛΟ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΗΤΑΜΕ ΠΑΝΤΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΡΟΧΟ ΜΑΣ. ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΣΑΣ:beer2:

GameGuru
02-02-08, 15:19
λοιπον παιδια λυθηκε το προβλημα και κατεβαζω ξανα με μεγαλες ταχυτητες.Δε ξερω τι εκαναν αλλα ολα οκ!

ellii
03-02-08, 11:06
ποσο καιρο εκαναν να στη φτιαξουν την ταχυτητα?

GameGuru
03-02-08, 13:05
ποσο καιρο εκαναν να στη φτιαξουν την ταχυτητα?

δε θυμαμαι και δεν τους ειχα παρει τηλεφωνο διοτι δεν επιανα γραμμη

moikan23
03-02-08, 13:09
H gnwmh h dikh moy ine na mpis sthn tellas giati ine sxedon 1 xrono poy 3ekinhse etsi sobara.I kenoyries eteries xriazete toylaxiston 1 xrono gia na ginoyn aksiopistes.Ime sthn tellas 1 xrono(KALLIPOLH)ke ime eyxaristhmenos(10 MPPS).Sthn arxh ola einai dyskola.perimenw na ftiaxti kala h ON ke tha allakso .META apo kanena xrono

triponto12
03-02-08, 22:56
εμενα μου λενε οτι παιζει το προβλημα να ειναι στα καλωδια που δεν φαινονται κ που δεν μπορουν ουτε αυτοι ουτε εγω να κανω κατι...με δουλευουν?μπορει σε μια αλλη εταιρεια να τα σηκωνει η γραμμη μου?αν παω στον οτε..εννοω κ για τηλ κ για νετ...εκει θα μπορουν να το φτιαξουν?η παλι εγω πρεπει να πληρωσω?

Έλλη, δλδ τελικά δεν έχει αλλάξει τίποτα στις ταχύτητές σου μέχρι τώρα? αυτή είναι η τελική τους απάντηση?
Αν διαβάζει κάποιος με περισσότερες γνώσεις
1. τι μπορουμε να κανουμε αν πουν οτι το προβλημα ειναι στα καλωδια που δεν φαινονται?
2. τι μπορώ να πω για αυτά που έχω?
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:1.021 / 11.997 http://192.168.1.254/images/spacer.gif Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]:1,87 / 10,24 http://192.168.1.254/images/spacer.gif Output Power (Up/Down) [dBm]:12,0 / 5,5 http://192.168.1.254/images/spacer.gif Line Attenuation (Up/Down) [dB]:9,0 / 16,5 http://192.168.1.254/images/spacer.gif SN Margin (Up/Down) [dB]:13,0 / 9,0
ευχαριστώ.

ellii
04-02-08, 14:41
Έλλη, δλδ τελικά δεν έχει αλλάξει τίποτα στις ταχύτητές σου μέχρι τώρα? αυτή είναι η τελική τους απάντηση?
Αν διαβάζει κάποιος με περισσότερες γνώσεις
1. τι μπορουμε να κανουμε αν πουν οτι το προβλημα ειναι στα καλωδια που δεν φαινονται?
2. τι μπορώ να πω για αυτά που έχω?
Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:1.021 / 11.997 http://192.168.1.254/images/spacer.gif Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]:1,87 / 10,24 http://192.168.1.254/images/spacer.gif Output Power (Up/Down) [dBm]:12,0 / 5,5 http://192.168.1.254/images/spacer.gif Line Attenuation (Up/Down) [dB]:9,0 / 16,5 http://192.168.1.254/images/spacer.gif SN Margin (Up/Down) [dB]:13,0 / 9,0
ευχαριστώ.

κοιτα....ειμαι πλεον ενα χρονο στην τελλας...η απαντηση τους οταν τους ελεγα για το ραπιντ ελεγαν...μα καλά...δεν ξερετε οτι κοβει ταχυτητα στους δωρεαν χρηστες?απαντηση δικη μου...μα ειμαι πρεμιουμ.....λενε αυτοι αν κατεβαζετε τρια η τεσσερα αρχεια φτανει το 400? ε ναι τους απανταγα εγω.. ε τοτε ειστε μια χαρα.... τα συμπερασματα δικα σου

trombas
05-02-08, 23:58
Vre paidia, ekatsa kai diavasa ola ta sxolia sas kai eilikrina pistevo oti arketoi edo mesa eite zoun se allo planiti, eite apo Ypologistes exoun mavra mesanyxta!!

Eimai stin tellas apo to Maio tou 2005 kai prosfata irthe stin poli mas to zisto kai to evala amesos!!

Pote den eixa to paramikro provlima stis syndeseis, stis taxytites, stis anavathmiseis kai stous logariasmous.

Eimai gnostis ypologiston peran ton spoudon mou kai se empeiriki xrisi kai peiramatismo (allo to panepistimio kai allo to "PCing", thelei douleia kai meleti)!!

Se osous exoun provlimata taxytiton tous synisto RTFM (Read The F***ing Manual), i an den to katexoun as tous deiksei kapoios pou kserei pos ginetai, pos syndeontai, pos asfalizontai, pos kalodionontai kai pos leitourgoun ta simerina internetika mesa (den thelo na prosvallo kanenan, alla enan 'kserollismo' oloi ton exoume).

Ego exo zisto se spiti me kalodiosi 28 eton palia kai oi apoleies einai sxedon midenikes, to zisto mpike xoris na to katalavoume kan kai i tilefonia leitourgei apsoga.

Pote den eixa provlima me tis taxytites, alla edo pou ta leme, pas se internet cafe me misthomenes (Synchronous) grammes kai katevazeis RS me 30 - 40 kb kai eisai mesa sto magazi monos sou, Poios na ftaiei arage???? Mipos o driver gia to chipset tis Lan?? Ti na leme tora...... To thema einai na vriskeis tis pragmatikes aities kai oxi oti katsei pio voliko!

Sto mono pou mporo na symfoniso einai sto thema tou customer care, eno ta prota xronia itan paradeisos, tora pia einai gia klotsies!! An kai teleutaia eida fos sto tunnel me eidiki grammi gia xristes DSL me fanera veltiomenous xronous eksypiretisis, alla oxi ikanopoiitikous. Alla ti na kanoun oi anthropoi otan o kathe anideos tous pairnei tilefono kai rotaei ti ginetai otan pataei to koumbi power sto modem?? Grammes einai autes kyrioi fortonontai!! Sigoura einai ypoxreomenoi na eksypiretisoun kai ton anideo alla ki emeis ap' tin plevra mas RTFM vre paidia, allios den mathaineis.

Gia oikiaki xrisi pantos proteino TELLAS anepifylakta, kai den exo kanena symferon, tin empeiria mou katatheto!!

Euxomai oloi na eimaste volides sto inernet kai oso to dynaton xoris provlimata!!!

Doctorix
06-02-08, 07:09
Εγώ παιδιά μένω επαρχία και ήμουν στην Tellas 1μιση χρόνο και οφείλω να ομολογήσω οτι έμεινα πολυ απογοητευμενος απο την παροχη των υπηρεσιων της(μιλαω για το internet),οποτε και μετακομισα στον OTE.Εκτοτε το net λειτουργει περιφημα.Ειναι προφανες οτι ο ΟΤΕ δινει στους πελατες του την μεριδα του λεοντος και αφηνει στους υπολοιπους παροχους που χρησιμοποιουν το δικτυο του τα απομειναρια....

ellii
06-02-08, 16:08
κ μεταξυ μας...καλα κανει...φυσικο δεν ειναι εφοσον εχει το πλεονεκτημα αυτο...να το κραταει?εφοσον ειναι ο πιο ακριβος κατι πρπει να κανει...

MAXMAN
06-02-08, 22:35
Download 1,35Mb/sec upload 105kb/sec keep walking...

jimmis1
07-02-08, 10:51
δεν πρεπει να λεγεται ΤΕΛΛΑΣ αλλα ΤΡΕΛΛΑΣ ειναι απαραδεκτοι αμα παθης βλαβη δεν βρισκης ακρη

JasonR
07-02-08, 15:09
trombas Ναι έχεις δίκιο,με την hol κατέβαζα με 420kb στα 4 mbit και τώρα πλέον με tellas έχει πέσει κάτω απο τα 400 με 8mbit και φταίει το chipset της μητρικής.....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Συνέχισε την καλή δουλειά :thumbsup:

Slipkot
07-02-08, 17:42
trombas Ναι έχεις δίκιο,με την hol κατέβαζα με 420kb στα 4 mbit και τώρα πλέον με tellas έχει πέσει κάτω απο τα 400 με 8mbit και φταίει το chipset της μητρικής.....ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Συνέχισε την καλή δουλειά :thumbsup:

Autin tin dikaiologia sou eipan re Andrea??? OMG...

GameGuru
07-02-08, 19:55
τα νευρα μου!!!παλι με ριχνουν!!!θα τους καθαρισω!!!!

Slipkot
07-02-08, 22:12
τα νευρα μου!!!παλι με ριχνουν!!!θα τους καθαρισω!!!!

Ti akrivos sou kanoun?

GameGuru
07-02-08, 23:14
Ti akrivos sou kanoun?

γιατι μου ακουγεται πονηρο αυτο?επεσε η ταχυτητα απο rs αλλα τωρα καλα παει...

triponto12
08-02-08, 17:47
Download 1,35Mb/sec upload 105kb/sec keep walking...

σε ποιά περιοχή είσαι maxman?
έχουν κάνει σε κανέναν καθαρισμό γραμμής?
έπιασε?
http://www.speedtest.net/result/230139672.png

GameGuru
08-02-08, 19:18
έπιασε?

κι εμενα το ιδιο ειναι πλεον

MAXMAN
09-02-08, 13:46
έπιασε?

Larisa paidia kai einai apo tin arxi etsi.Thanks

mariosich
11-02-08, 23:41
Παιδιά, μακρυά από TELLAS
Από 24/12/07 που έκανα το λάθος να μπω στο δίκτυο της Tellas, για τηλέφωνο και internet με μεγάλες ταχύτητες τρέχω και δεν φτάνω! Το πρόβλημα που είχα από τη πρώτη στιγμή ήταν πως όταν κάποιος με καλούσε στο σταθερό έκανε reboot το modem, κι όταν έκλεινα τη γραμμή ξαναέκανε reboot με αποτέλεσμα να μην έχω καθόλου σταθερό internet!
To άλλο που γινόνταν ήταν να φαίνεται πως το τηλέφωνο μιλάει, ενώ όταν σήκωνα να πάρω, άκουγα άλλους να μιλάνε, χωρίς να με ακούνε αυτοί, φυσικά δεν μπορούσα να καλέσω κανέναν μέχρι να κλείσουν οι άλλοι τη συζήτησή τους! 'Εμαθα διάφορα μυστικά και φαντάζομαι πως κάποιοι ίσως να άκουσαν και δικές μου συνομιλίες. Ενημερωτικά πως τη Τellas την έβαλα για το χώρο εργασίας μου που φυσικά μιλάω με πελάτες και φίλους...
Οι λύσεις που έδωσαν ήταν αστείες, πχ άλλαξε τα φίλτρα σε όλο το χώρο, να αλλάξουμε modem, κάποιο καλώδιο κάνει βραχικύκλωμα, τους λέω πως φίλτρα άλλαξα, από modem μου έφεραν 2 και άλλα 2 δικά μου νέα πήρα, έφερα ηλεκτρολόγους να μου περάσουν νέα καλώδια (πλήρωσα από τη τσέπη μου 400 ευρώ) και πως είχα στο χώρο μου internet 8 χρόνια και δεν είχα κανένα πρόβλημα μέχρι που μπήκα στη Tellas. Κάποια στιγμή ήρθαν τεχνικοί τους μετά από τηλεφωνήματα 2 μηνών και επιβεβαίωσαν πως το πρόβλημα ήταν από το Κέντρο της Tellas. Αν κάποιος καλέσει το τμήμα βλαβών περιμένει από 20-50 λεπτά αναμονής, τόσο σέβονται τους πελάτες τους.
Το απίστευτο είναι πως ακόμα υπάρχει το ίδιο πρόβλημα, και η Tellas μου στέλνει και λογαριασμούς για να πληρώσω αντί να τους κάνω εγώ μηνύσεις...
Προσπάθησα με mail να τους κάνω να κουνηθούν και να μου φτιάξουν το πρόβλημα τίποτα, όπως και κάθε μέρα τους έπαιρνα τηλέφωνο και πάλι τίποτα!
Ετσι λοιπόν σας δείχνω τα mail που τους έστειλα για να δούμε αν μετά το ρομπιλίκι θα ασχοληθούν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους!
Αν έχει κανένας κάποιο link που μπορεί να βοηθήσει όπως Προστασία Καταναλωτή κλπ, παρακαλώ ενημερώστε με!
Καλή ανάγνωση

(mail No 1)
From: χχχχχχχχχ
Subject: Παράπονα
Date: 15 Ιανουαρίου 2008 4:07:34 ΜΜ GMT+02:00
To: crm@tellas.gr
Έχω κάνει πολλές φορές παράπονα και ενγράφως και προφορικά για πολλά και διάφορα προβλήματα που συναντώ από τότε που συνδέθηκα στο Δίκτυό σας, αλλά δεν έχει τίποτα αλλάξει!
Εχω φέρει τεχνικούς να επιβεβαιώσουν και αν ήταν από μένα το πρόβλημα να το λύσουν, πως όταν με καλούν στο τηλέφωνο ή κλείνω το τηλέφωνο επανεκινεί το internet, αλλά ακόμα υπάρχει το πρόβλημα...κι ας πληρώνω από τη τσέπη μου για να δουλέψει σωστά το σύστημα...
Οι τεχνικοί σας μου είχαν υποσχεθεί πως όλα θα διορθώνονταν μέχρι τη Δευτέρα 14-01-07, αλλά ακόμα υπάρχει το πρόβλημα και η σύνδεση μου με το Δύκτιό σας είναι για Εταιρία! Αν μπείτε στο www.χχχχχχχχχ.gr θα επιβεβαιώσετε αυτό που λέω, γιατί είναι τα ίδια στοιχεία επικοινωνίας! Δεν είναι δυνατόν σαν εταιρία να μην έχω συνεχώς internet με το που με καλεί κάποιος στο τηλέφωνο ή κλείνω το τηλέφωνό μου...
Ενα άλλο που συνέβη και με ενόχλησε απίστευτα είναι πως κάποια στιγμή δεν έχω καθόλου τηλέφωνο, όταν σήκωνα να πάρω κάποιο, άκουγα συνομιλίες άλλων και όποιος προσπαθούσε να επικοινωνήσει μαζί μου, φαινόνταν σαν να ήταν κατηλειμένο το τηλέφωνο.
Γιατί κανείς από την εταιρίας σας δεν επικοινωνεί μαζί μου, για να βρούμε λύση? Πρέπει να τα βρούμε με δικαστικές λύσεις ή απλά να φύγω από εσάς και να επιστρέψω στο παλαιότερο μου φορέα? Δεν σέβεστε καθόλου εμένα σαν πελάτη, όταν πρέπει να περιμένω στην αναμονή για να μιλήσω με κάποιον υπεύθυνο της Εταιρίας σας πάνω από 40 λεπτά και μετά να μην έχει γίνει τίποτα για το πρόβλημα που μου δημιουργήτε! Φυσικά το ότι και από μόνοι σας δεν επικοινωνείτε μαζί μου, έστω τηλεφωνικά με ξενύζει πάρα πολύ γιατί και για μένα ο χρόνος είναι σημαντικός και μετρήσιμος.
Παρακαλώ άμεσα να επικοινωνήσετε με όποιο τρόπο σας είναι εύκολος για να βρεθεί κάποια λύση.
Ονομάζομαι χχχχχχχχ, τηλέφωνα επικοινωνίας 210 χχχχχ & 6945 χχχχχ

(mail No2)
From: χχχχχχχχ
Subject: Παράπονα, δεύτερο mail
Date: 07 Φεβρουαρίου 2008 2:09:34 ΜΜ GMT+02:00
To: crm@tellas.gr
Cc: bcc@tellas.gr, sales@tellas.gr, corporate-sales@tellas.gr, communications@tellas.gr, hr@tellas.gr, info@tellas.gr

Στις 17/1/08 σας έστειλα κάποιο mail με προβλήματα που συναντώ ακόμα με την εταιρία σας!
Σας ξαναστέλνω το mail που σας έστειλα για να διαβάσετε τα χάλια σας για άλλη μια φορά και να κάνετε την αυτοκριτική σας! Μπορεί τότε να καταλάβετε γιατί πια οι πελάτες σας, σας αντιμετοπίζουν πια με τη χειρότερη άποψη!

( διάβασε το mail No 1)

(συνέχεια mail No2)
Ακόμα παραμένουν τα ίδια προβλήματα και θεωρώ πια πως είσαστε αναξιόπιστη σαν εταιρία και πως δεν σέβεστε καθόλου τους πελάτες σας, όπως και αν σας μιλάμε!
Αν είσασταν ιδιωτική εταιρία, τώρα κάποιοι θα είχαν χάσει τη θέση τους φαντάζομαι με τη τόση αδιαφορία που δείχνετε στους πελάτες σας! Δεν είναι δυνατόν μετά από τόσους μήνες να μην έχετε καταφέρει να διορθώσετε τα προβλήματά σας απέναντύ σε εμένα!
Το mail που σας είχα στείλει το έστειλα σε όλα τα links που υπάρχουν στο site της γαμωεταιρίας σας και κανένας δεν απάντησε ούτε ύδρωσε το αφτί του για να επικοινωνήσει και να κάνει κάτι για αυτό...
Το γελείο της υπόθεσης? Εχω αλλάξει 3 μόντεμ, έχουν έρθει τεχνικοί σας και έχουν επιβεβαιώσει πως είναι πρόβλημα από το κέντρο σας αλλά ακόμα το πρόβλημα υπάρχει!
Χθες που μίλησα 2 φορές με τους τεχνικούς σας, ο δεύτερος μου είπε πως είναι πρόβλημα με το μόντεμ, όταν του είπα πως είναι το 3ο που αλλάζω, άρχισε να μασάει τα λόγια του! Καλά μας δουλεύετε? Μετά από 3 μήνες απαιτώ να σκιστείτε όλοι για να φτιάξετε το πρόβλημα που μου δημιουργείτε διότι οι στιγμές που είχα υπομονή τελείωσαν!
Μου φαίνεται γελείο που μου στέλνετε λογαριασμό κι όλας λες και κάνετε σωστά τη δουλειά σας και μου προσφέρετε τις υπηρεσίες που υποχρεούστε για να σας πληρώσω! Φυσικά θα σας πλήρωνα αν οι υπηρεσίες σας ήταν σωστές!
Τί πρέπει να κάνω, να έρθω από τα γραφεία σας και να σας κάνω φασαρία? Δεν σας κάνω για πελάτης, αν είναι έτσι να πάω κάπου αλλού και να τελειώνει το αστείο με τη κωλοεταιρία σας! Τη δουλειά μου δεν τη κάνω αν κάθε μέρα χάνω τουλάχιστον μια ώρα για να σας λέω τα προβλήματα που κάνω!!!
3 μήνες με γράφετε, πια δεν έχετε καμία δικαιολογία για τη καθηστέρηση να διορθώσετε τα προβλήματά των υπηρεσιών σας ή να μου το πείτε πως δεν μπορείτε να με εξυπηρετήσετε και να πάω σε άλλη εταιρία που μπορεί!
Παρακαλώ επικοινωνίστε άμεσα, πριν αρχίσω να στέλνω την αλληλογραφία μας, σε όλα τα mail που ξέρω, και όλες τις εφημερίδες! Φυσικά θα έχετε και νεότερα από το δικηγόρο μου για ότι απαιτήσεις μπορεί να έχουμε πια από εσάς και τους υπεύθυνους αλληλογραφίας σας, προϊσταμένους κλπ.
Σήμερα κάποιοι τεχνικοί σας προσπαθούν να διορθώσουν τη γραμμή, κανονίστε να είναι αποδοτικοί και να μη χρειαστώ να επικοινωνήσω άλλο για αυτό το πρόβλημα!
Περιμένω να μου έρθει κάποια επιστολή από την εταιρία σας, για να μου πείτε τί θα γίνει με τη γραμμή, τί έφταιξε τόσο καιρό και φυσικά να μου πείτε οικονομικά αν θα πρέπει να κατά τη γνώμη σας ή τη γραμμή της εταιρίας σας αν πρέπει να πληρώσω για όλο αυτό το καιρό κάποιου είδους συνδρομής και για πιο λόγο.
Για τη χχχχχχ
χχχχχχχ χχχχχχ

(mail No3)
Κι όμως ξανά τα ίδια χάλια με την εταιρία σας! Μετά από τα παρακάτω mail που σας έστειλα, για 3-4 ημέρες λύθηκαν τα προβλήματα (για πρώτη φορά από τότε που συνδέθηκα με το δίκτυό σας άρα από 24-12-07)!
Με πήραν όμως τηλέφωνο τη Κυριακή κάποιοι πελάτες και μου είπαν πως... για άλλη μια φορά το δίκτυό μου είχε τα ίδια προβλήματα! Τί προτείνετε να κάνω με εσάς? Οι σκέψεις μου πολλές και πραγματικά σκέφτομαι σοβαρά να σας χαλάσω την ησυχία σας!
Τη Δευτέρα 11-02-08 μετά τις 14.00 σκέφτομαι να στείλω το mail που στέλνω σε εσάς σε όλα τα περιοδικά τεχνολογίας και internet, φυσικά και σε όλα τα mail, blogs που έχω πρόσβαση, στη προστασία καταναλωτή και όποιον άλλο φορέα που ασχολείται με τέτοια θέματα!
Φυσικά κάθε μέρα θα στέλνω και τί γίνεται, πώς πάει η αποκατάσταση της ζημιάς, τί μου λέτε, τί δεν μου λέτε, και την άποψή μου για την Εταιρία σας κι από εκεί και πέρα, κάντε διαφημίσεις όπου θέλετε για να κερδίσετε πελάτες...
Αν είναι να χάνω εγώ τη δουλειά μου, χρήματα και τον ύπνο μου, θέλω τουλάχιστον παρέα και μάλλον τη βρήκα με εσάς!
Είναι το 3ο κατά σειρά mail που σας στέλνω και ακόμα περιμένω την ένγραφη απάντησή σας γιατί τραβάω αυτά τα προβλήματα μαζί σας! Πισματικά και μόνο θα περιμένω να δω πού θα πάει η κατάσταση μαζί σας και γιατί με γράφετε έτσι...
Σας αποστέλω και τα προηγούμενα mail που σας έστειλα, για να θυμάστε τί παράπονα έχω με εσάς και τί κάνετε για να κρατάτε πελάτες!
Λέτε να μην διαβάσουν πολλοί τα mail που θα αποστείλω μετά τις 12.00 αύριο? Θα σας έχω και τα links να μπαίνετε και να διαβάζετε κι εσείς τις απαντήσεις όλων όσων απαντούν! Θα γελάμε όλοι μαζί με τα χάλια σας...
Συνολικός απολογισμός της σχέσης μας: 2 μόντεμ δικά σας, 2 δικά μου! Επίσκεψη από συνεργείο σας στο χώρο μου, που επιβεβαίωσαν πως το πρόβλημα είναι από το Κέντρο σας. Αντικατάσταση όλου του δικτύου της εταιρίας από δικούς μου ανθρώπους κόστους 400 ευρώ μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με τους τεχνικούς σας. Κάθε μέρα (σχεδόν) επικοινωνία με τους τεχνικούς σας τουλάχιστον 2 φορές με αναμονή από 20-45 λεπτά τη κάθε φορά. Σύντομα με χωρίς πελάτες, μια που παίζει θέμα αξιοπιστίας μου σε αυτούς με τα χάλια σας.
Αποτέλεσμα: Εσείς σιγά να μη πληρωθείτε για τις υπηρεσίες σας αυτές, μαζί θα μένουμε στους δρόμους, ο ένας να ζεσταίνει τον άλλο... φέρτε το κονιάκ, έρχονται κρύες νύχτες!

Είναι προσωπικές απόψεις, τα κείμενα είναι αυτά ακριβώς που έστειλα και ακόμα κανένας δεν έχει δώσει λύσεις! Το μόνο που κέρδισα μέχρι στιγμής ήταν για 3-4 μέρες να έχω σωστές υπηρεσίες!
Μάλλον πρέπει να το ξανασκεφτήτε να κάνετε συμβόλαιο με τη Tellas, εγώ θα σας έλεγα...

GameGuru
12-02-08, 14:38
κι εγω τους εστειλα αρκετα mail αλλα δεν απαντουν

mousikix
12-02-08, 15:12
re paidia egw menw pagrati exw tellas zisto kai ana distimata peftei i syndesi sto internet gia 2-3 meres exei tyxei k se kanenan allon?

vagtech
12-02-08, 15:41
Είμαι κ γω άλλος ένας απογοητευμένος πελάτης της ΤΕllas.Μέτα από αλλεπάλληλα τηλ, μου παν πως όλα θα διορθωθούν στις 20 του μηνός.Έχει πρόβλημα λέει όλη η Νότια Ελλάδα.Ψέμαααααααααααααααααα!!!!!

Slipkot
12-02-08, 17:26
8a simfoniso me ton dimos_77 spania apantoun se mails...

PaGmD
12-02-08, 18:10
καλησπερα παιδια!! αλλος ενας ατυχης της Telliomenis S.a ειναι απαραδεχτοι οι ανθρωποι δεν καταλαβαινουν τιποτε!! περιμενω να περασει ο χρονος συμβολαιου και αντε γεια!! ευτυχως εχει σταθεροποιηθει λιγο η κατασταση τον τελευταιο καιρο, αλλα ειναι πενιχρη η ταχυτητα μπροστα σ' αυτο που υποσχονται!!

prioxxx
16-02-08, 19:45
egw katevazw me 38kb auti ti stigmi ka exw 1024!dn katalavainw to prwi katevazw me 106 kai to apogeuma peftei sto 50 kai katw..eleos..

fiestapilot
16-02-08, 20:04
και μενα με πεταει συχνα εξω
ασε που απο το απογευμα και μετα..για να κατεβασεις κατι πρεπει να κανεις ταμα
με τετοια ταχυτητα..μονο το πρωι τρεχει..και πιανει τη ταχυτητα που λενε:cry:

jimgor
18-02-08, 13:49
Den ksero ti pathate eseis,alla ena tha sas po...exo Tellas apo ton Noemvrio 2007 se 3 spitia,kai vrika tin ygeia mou ! 12 Mbps pragmatiki taxytita kai aperioristes kliseis (ektos kinita) to 24oro se oli tin Ellada ! Sfaintona internet,katharo sima,den eixa kanena provlima mexri tora!

vagtech
18-02-08, 13:57
Den ksero ti pathate eseis,alla ena tha sas po...exo Tellas apo ton Noemvrio 2007 se 3 spitia,kai vrika tin ygeia mou ! 12 Mbps pragmatiki taxytita kai aperioristes kliseis (ektos kinita) to 24oro se oli tin Ellada ! Sfaintona internet,katharo sima,den eixa kanena provlima mexri tora!

ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΥοΧΗ φίλε μου γιατι κανονικά όλοι τους είναι για κλωτσιές!!!Δεν φτάνει που έχουν απογοητευμένους πελάτες στο λεκανοπέδιο ,πηγαν και στα νησία τώρα για να τους απογοητευσουν κ αυτούς.:crazy:

GameGuru
18-02-08, 14:12
εγω δεν ειχα ιντερνετ μια μερα.Δεν επιανε ΙΡ ο ρουτερ μου προχθες μεχρι που τον αποσυνδεσα για 5 λεπτα και μετα επιασε κανονικα.Οτι να 'ναι

fiestapilot
18-02-08, 18:21
εμεις εχουμε ενα σπιτι..λες να παιζει ρολο??:laugh:
τι να πω..δε ξερω,εμενα τα νευρα μου..δεν υποφερεται

redknight
18-02-08, 19:44
Με την tellas εγω κοντευω χρονο.. Αρχικα μπορω να πω οτι ημουν ευχαριστημενος γιατι και γρηγορα εγινε η συνδεση και γενικα δεν ειχα προβληματα. Η ταχυτητα φυσικα και δεν ανταποκρινοταν σ΄αυτο που λενε οτι προσφερουν αλλα μην ειμαστε και πλεονεκτες!! Ειχα ακουσει πολλα χειροτερα απο αλλους.

Με τον καιρο αρχισαν τα ψιλοπροβληματα..Σχεδον καθε μερα και ειδικα μετα το απογευμα η συνδεση μου κοβοταν για δευτερολεπτα αρκετες φορες. Το τηλεφωνο αρχισε να κανει κατι παραξενα, ακουγα συνομιλιες, σε μια ωρα ακουσα 3 διαφορετικες!!!! Ωσπου μια μερα το Γεναρη, το τηλεφωνο νεκρωσε. Μετα απο 4 μερες και το ιντερνετ. Καθε μερα επαιρνα τηλ. Περιττο να μιλησω για την αναμονη. Προσωπικο ρεκορ τα 56 λεπτα. 56 ΛΕΠΤΑ!!!!!!!!!Το βρισκω φυσικο ομως αυτο αν σκεφτει κανεις ποσοι εχουν προβλημα μ΄αυτη τη ν εταιρια!!

Για να μην τα πολυλογω μετα απο 22 μερες(!!), δεκαδες τηλεφωνα, ηρεμιστικα, και 2 επισκεψεις απο τεχνικους της εταιρειας οι φωστηρες βρηκαν τι φταιει!! Ο Ο.Τ.Ε.!!! Και οταν το βρηκαν, την 22η μερα, το ιδιο απογευμα ειχα τηλεφωνο. Ηταν τοσο δυσκολο!!!Για την ιστορια, ιντερνετ ειχα μετα απο αλλες 4 μερες...

Τελειωνει το συμβολαιο μου σε 2 μηνες και δεν εχω ιδεα τι θα κανω.. Για οποια εταιρεια κι αν διαβασω, βλεπω οτι ολοι εχουν προβληματα... Απο τη μια λεω, αντε να τελειωνω με την τελλας, απο την αλλη σκεφτομαι, θα ειναι καλυτερα αλλου;;

Slipkot
18-02-08, 19:51
Ego pantos file, sou proteno OTE, HOL, Forthnet. Einai oi treis kaliteroi stin Ellada... H epilogi omos diki sou!!! ;)

teosfp
18-02-08, 19:58
ego pantws oson afora tin tellas to mono pou me krataei einai to eksis:
mporei oi taxytites na min einai aksiopistes kai symfona me oti yposxontai
alla pote den mou exei kopei to internet i to tilefono oute gia 1 lepto.
xionia vroxes diakopes klp ego xoris tilefono den emeina pote.
den kserw an paizei rolo i topothesia tou kahenos.
kai to internet den mou exei kopei pote kai mou kanei entyposi pou polloi exoun
auto to provlima.
mia fora mono meta apo diakopi reymatos apla ekana ena reset sto modem kai evala ta password ksana kai auto itan.
einai dyskoli i epilogi paroxou alla einai poly simantiko na exeis tilefono stadar kai synexeia kai xwris pote kanena provlima kai i syndesi pote na min sou exei dimiourgisei provlima.
isws na eimai apo toys tyxerous. oson afora tis taxytites vevaia poly xamiles kamia sxesi me ta 12 mbps pou uposxontai. oute ta misa den bgazei.

GameGuru
20-02-08, 13:28
εμενα μου βγαζει μια χαρα ταχυτητες πλεον αλλα το Σαβ/κο ειχα προβλημα, διοτι δεν επιανα ΙΡ!!!!

JasonR
20-02-08, 21:47
Μίλησα σήμερα με την ΕΕΤΤ (Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών) και θα λύσουμε το θέμα μαζί,την Tellas θα την τακτοποιήσει η ΕΕΤΤ,το νερό μπήκε στο αυλάκι,δεν τους φταίω εγω ας προσέχανε.

GameGuru
21-02-08, 18:46
Jason με τελλας εισαι?

Slipkot
21-02-08, 18:59
Μίλησα σήμερα με την ΕΕΤΤ (Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών) και θα λύσουμε το θέμα μαζί,την Tellas θα την τακτοποιήσει η ΕΕΤΤ,το νερό μπήκε στο αυλάκι,δεν τους φταίω εγω ας προσέχανε.

Andrea kala ekanes... Kapoios eprepe na tous valei stin 8esi tous!!!

dimitris_m
26-02-08, 09:24
telika mono to proi mporo na exo tis gnostes taxitites to bradi pia den einai gia tipota

triponto12
26-02-08, 12:24
telika mono to proi mporo na exo tis gnostes taxitites to bradi pia den einai gia tipota
sorry βρε παιδιά αλλά ποιές είναι οι γνωστές? άλλοι λένε οτι κατεβάζουν με 100 και άλλοι με 600-800.
προσωπικά 1 αρχείο μόνο του δε μου έχει φτάσει ποτέ πάνω από 120 - 150 (RS/microsoft). 7 μαζί έχει πάει και 1300. είμαι Βύρωνα.

Slipkot
26-02-08, 17:49
Poso dB exei i grammi sou??? Exeis valei Filtra stis mprizes?

triponto12
28-02-08, 12:07
Poso dB exei i grammi sou??? Exeis valei Filtra stis mprizes?
κλειδώνει στα 12/1. 1 τηλέφωνο με το φίλτρο που είχε το ασύρματο Thompson. αλλιώς δεν ακούς τίποτα...

Bandwidth (Up/Down) [kbps/kbps]:1.021 / 11.997
Data Transferred (Sent/Received) [MB/MB]:1,83 / 10,18
Output Power (Up/Down) [dBm]:12,0 / 5,5
Line Attenuation (Up/Down) [dB]:9,0 / 16,5
SN Margin (Up/Down) [dB]:13,0 / 9,0
Vendor ID (Local/Remote):TMMB / BDCM
Loss of Framing (Local/Remote):0 / 0
Loss of Signal (Local/Remote):0 / 0
Loss of Power (Local/Remote):0 / 0
Loss of Link (Remote):0
Error Seconds (Local/Remote):10 / 0
FEC Errors (Up/Down):924 / 37.256
CRC Errors (Up/Down):385 / 18
HEC Errors (Up/Down):4.835 / 17

Slipkot
28-02-08, 12:10
H grammi sou einai mia xara!!! Den exei kanena provlima. To exeis anaferei ston ISP sou?

GameGuru
28-02-08, 19:57
H grammi sou einai mia xara!!! Den exei kanena provlima. To exeis anaferei ston ISP sou?

ναι και θα του το φτιαξουν σε κανενα μηνα οι αλητες

triponto12
29-02-08, 09:58
σήμερα μου είπαν οτι τους έχει πει ο οτε πως μέχρι μέσα Μαρτίου η νότια ελλάδα θα έχει προβλήματα και μερικές αποσυνδέσεις (ευτυχώς δεν έχω), στο adsl2+.
όποιος έχει σκοπό να πάρει θα ακούσει αυτή την απάντηση, μην περιμένετε και τζάμπα στην αναμονή.

Barrichello
29-02-08, 21:04
Kai mena exei arxisei na kanei nera.... Olo to apogeyma imouna xwris net... Fysika to 1212 i to 13800 yparxoun mono gia mostra........

GameGuru
01-03-08, 13:15
Kai mena exei arxisei na kanei nera.... Olo to apogeyma imouna xwris net... Fysika to 1212 i to 13800 yparxoun mono gia mostra........

εγω περιμενα 30 λεπτα τις προαλλες και απαντησαν...θελει γαϊδουρινη υπομονη.Μετα τα ακουσαν. ''Μα καλα καφε πινετε?'' ετσι τους ειπα

vplag
03-03-08, 23:22
Hello again!!!
Eimai syndromitis Tellas kai eimai ikanopoihmenos. to exo ksanapei afto. to thema den einai afto. Prin mia evdomada ematha kapoia epipleon pragmata pou den exete anaferei kai polu lupamai.
Proton kai kyrioteron, i tellas erxete spiti sou kai vazeis se opoiadipote briza tilefonou, tilefono kai doulevei. me tin netone pou evale gnostos prosfata aparaititi porupothesi einai na peftei to til. ston router. kati analogo k stin hol. dil. sou prokathorizoun ti tha kaneis me tis syskeves tilefonou. ade k to 80% exei asyrmato tilefono, ego omos san palios exo 1 asyrmato kai 2 stathera. dioti to asyrmato ksefortizete. tote ti kaneis???
Defteron me tin tellas meta to xhesino opou eixe pesei i misi ellada (se adsl) den mou exei parousiasei provlima oute stin foni oute sto internet. oxi se thema taxytiton, alla se epipedo na doulevei to internet k i foni!!! Filos edo k 10 meres evale hol kai ana 2 meres den exei foni k internet. i hol apofanthike asymvatotita tilefonou me router...... AKYROOOOOO.
Kleinodas na leme ta provlimata me tin taxytita etc. toulaxiston i tellas leitourgei! oi alloi den leitourgoun!!!

Slipkot
04-03-08, 16:40
Amfivallo gia to an i T(r)ellas leitourgei...

Echelon
05-03-08, 00:23
Prin paw stin foveri kai tromeri On, imoun Tellas 512 me upgrade sta 1024 (meta apo 2 mines) Duo mines xreiastikan gia update stin grammi.... Kai otan elikse to sumbolaio, tin alli mera piga kai diekopsa kai mou eipan oti i "diakopi" krataei 1 mina kai 8a plirwsw kanonika asxeta ama den exw diktuo ekeino to mina. Kai telos tous rwtisa "Den sas endiaferei o logos pou stamataw tin sundromi mou mia mera meta ti leiksi tou sumbolaiou?" kai apintisan...." Oxi " To allo me to Toto to ksereis?......:unsure:

Echelon
05-03-08, 00:29
Amfivallo gia to an i T(r)ellas leitourgei...

T(r)ellas... ahahahhahaah teleio!! swsto mourlokomeio einai.... Tell-os, Microsoft Svista, ON-off T(r)elecoms, ALT-ec, pO.T.E.....pou paei o kosmos reeee.... xanomaste...... peristeria kai kapno 8a xreiazomaste se ligo, oooeeeeoooo:bounce2:

Dublicious
05-03-08, 11:01
τελας - μπελας

GameGuru
06-03-08, 18:03
Hello again!!!
Eimai syndromitis Tellas kai eimai ikanopoihmenos. to exo ksanapei afto. to thema den einai afto. Prin mia evdomada ematha kapoia epipleon pragmata pou den exete anaferei kai polu lupamai.
Proton kai kyrioteron, i tellas erxete spiti sou kai vazeis se opoiadipote briza tilefonou, tilefono kai doulevei. me tin netone pou evale gnostos prosfata aparaititi porupothesi einai na peftei to til. ston router. kati analogo k stin hol. dil. sou prokathorizoun ti tha kaneis me tis syskeves tilefonou. ade k to 80% exei asyrmato tilefono, ego omos san palios exo 1 asyrmato kai 2 stathera. dioti to asyrmato ksefortizete. tote ti kaneis???
Defteron me tin tellas meta to xhesino opou eixe pesei i misi ellada (se adsl) den mou exei parousiasei provlima oute stin foni oute sto internet. oxi se thema taxytiton, alla se epipedo na doulevei to internet k i foni!!! Filos edo k 10 meres evale hol kai ana 2 meres den exei foni k internet. i hol apofanthike asymvatotita tilefonou me router...... AKYROOOOOO.
Kleinodas na leme ta provlimata me tin taxytita etc. toulaxiston i tellas leitourgei! oi alloi den leitourgoun!!!

εισαι τυχερος φιλε.Εγω ειχα προβληματα πριν καποιο καιρο αλλα τωρα ειμαι οκ.Ποιος ξερει ομως ποτε παλι θα κανουν καμια πουστι@

vk2007
14-03-08, 21:14
ενα θα σας πω εσας που λετε αξιοπιστη την hol απλα δοκιμαστε την για 1 μηνα!!!η πιο σκατοεταιρια!λογο του οτι ειναι voip η υπηρεσια τους αν δεν χρονιζει το router δεν εχεις τηλ,πραγμα που σε εμενα προσωπικα δεν εγινε ουτε μια φορα!!hol double play=ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ αλλα λογαρισμος θα σου ερθει....και απο αναμονη στο τμημα εξυπ.πελατων απο 40 λεπτα εως 1ωρα και 15 λεπτα.Προκαλω καποιον να με διαψευσει!!!!!τελος ξεχασα να σας πω οτι την ηρεμια και την ψυχαγωγια στο σπιτι μου την εφερε η tellas,διοτι χωρις τηλ γκρινια απ'τους γονεις και χωρις ιντερνετ ξενερα εγω!!!!

Slipkot
14-03-08, 21:18
sto topic tis HOL 8a eprepe na to grapseis auto... ;)

mousikix
15-03-08, 11:35
akoma ena sk xwris syndesi sto internet ELEOS......

kavala_city
17-03-08, 11:48
kalispera paidia.......diavasa prosektika ola ta themata edo mesa....kai blepo kai polla sun kai polla mion gia tin tellas.....basika kai ego tellas exo alla den eimai kai toso ikanopoihmenos......sou leei 12ara sindesi....pou to eides auto????me 150 to poli na katebazo....alla entaxei min eimaste kai axaristi.......kanoun mia prospatheia i antropoi.....mporei na minoun kai me tin prospatheia omos den xereis kamia fora ti ginete

GameGuru
17-03-08, 11:58
μερικες φορες σε ριχνουν επιτηδες

ellii
17-03-08, 12:01
αν και εχει φτιαξει απο αποσυνδεσεις εχω πολυ χαμηλη ταχυτητα στο ραπιντ...εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

HellasOnAir.gr
17-03-08, 12:32
perimeno autin ti vdomada na mou kanoun ti sindesi, me pisan giati me exoun pei oti stin perioxi mou exon kanei polles anavathmisis.... gia na doume!

triponto12
17-03-08, 12:39
αν και εχει φτιαξει απο αποσυνδεσεις εχω πολυ χαμηλη ταχυτητα στο ραπιντ...εχει κανεις το ιδιο προβλημα?

έλλη πριν λίγες βδομάδες πήγαινε και 200-300 αλλά τις τελευταίες 50-120. απόσυνδέσεις βέβαια ποτέ και τηλ πάντα οκ, αλλά...

msmaria
17-03-08, 12:40
xalia i tellas...olo provlimata...egw tin allaksa afou mou eixe prksei ta sikwtia k evala forthnet...
enan filo ton exei taraksei sta disconnect sinexeia!!

GameGuru
17-03-08, 13:28
xalia i tellas...olo provlimata...egw tin allaksa afou mou eixe prksei ta sikwtia k evala forthnet...
enan filo ton exei taraksei sta disconnect sinexeia!!

εμενα τωρα μεσα σε 1 δεκαλεπτο με αποσυνδεσε 2 φορες

Slipkot
17-03-08, 17:57

Dokimase na katevaseis apo enan FTP na deis taxitites kai pes mas...

ellii
18-03-08, 12:18
δηλαδη απο που?

GameGuru
18-03-08, 12:41
δηλαδη απο που?

http://ftp.ntua.gr/

για δες

Slipkot
18-03-08, 17:09
Kai gia kalitera, des edo (http://www.greekzlive.com/forum/showthread.php?t=297134)...

mousikix
19-03-08, 16:49
eleos pali den exw ip!!!!

GameGuru
20-03-08, 19:08
eleos pali den exw ip!!!!

δεν εισαι ο μονος παθων...κι εγω το παθαινω, κυριως σαβ/κα

triponto12
21-03-08, 20:22
1. λοιπόν όσοι έχετε zisto 2play ενεργοποιήστε δωρεάν την καινούρια προσφορα. 1 ώρα το μήνα σε κινητά και δωρεάν στα σταθερά σε πολλές χώρες.
κάτι είναι και αυτό.

2. στο RS κατεβάζω 120 μέσο όρο free user. στο ftp://ftp.ntua.gr/ και σε άλλα ftp πάω άνετα 500-600. τελικά έχουν δίκιο οτι το rapid κόβει τους free μάλλον...

kazanasb
23-03-08, 08:13
ΕΓΩ ΑΠΟ Rs ΠΙΑΝΩ ΑΠΟ 900 ΕΩΣ 1,4 ΑΝΑΛΟΓΑ ΤΗΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΟ 1,4 ΚΥΡΙΟΣ ΒΡΑΔΥ
ΑΛΛΑ ΜΕΣΩ Orbit ΟΧΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΑΠΟ To Site

GameGuru
23-03-08, 10:29
1. λοιπόν όσοι έχετε zisto 2play ενεργοποιήστε δωρεάν την καινούρια προσφορα. 1 ώρα το μήνα σε κινητά και δωρεάν στα σταθερά σε πολλές χώρες.
κάτι είναι και αυτό.

2. στο RS κατεβάζω 120 μέσο όρο free user. στο ftp://ftp.ntua.gr/ και σε άλλα ftp πάω άνετα 500-600. τελικά έχουν δίκιο οτι το rapid κόβει τους free μάλλον...

δεν ενεργοποιειται αυτοματα?

ellii
23-03-08, 11:36
εγω πηρα τηλ κ μου ειπαν οτι ενεργοποιηται αυτοματα...

panathasta
23-03-08, 19:17
μεγαλε παιρνω τηλεφωνο και δε πιανω γραμμη.Τι αλλο να κανω?να 'χα 2 χειροβομβιδες......

Εχω 1χρόνο Tellas και εκτός απο τις πρώτες 7ημέρες δεν είχα κανένα πρόβλημα, και τώρα που έπεσαν τα πάγια μου το μείωσαν και εμένα αυτόματα. Τι να πω ίσως είμαι τυχερός.

triponto12
23-03-08, 23:14
εμένα πάλι μου είπαν οτι από τώρα (τότε) ενεργοποιήθηκε. :angel:
επίσης η χρέωση στα κινητά (κατά το δωρεάν χρόνο) γίνεται ανα λεπτό. Δηλ τα εναπομείναντα δευτερόλεπτα στο δωρεάν χρόνο δεν κερδίζονται από σένα.

GameGuru
27-03-08, 14:24

ετσι κι αλλιως στη διαφημιση δε λενε καλεστε για ενεργοποιηση.

JasonR
27-03-08, 14:31
Εμένα μου έστρωσαν ολα σαν απο "μαγικά" όταν έστειλα fax που ειδοποιούσα οτι εχω κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ,ούτε αποσυνδέσεις,ούτε χαμηλές ταχύτητες πλέον :)

cordobas
27-03-08, 15:53
ΤΩΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ Tellas Zisto ΠΕΣΤΕ ΜΟΥ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΑΠΟ Down Kai Up Kai ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ?

ellii
31-03-08, 18:00
Dokimase na katevaseis apo enan FTP na deis taxitites kai pes mas...

τα ιδια χαλια... με 30 να κατεβαζω?με 4αρα?ελεος..................................

NEEK1965
31-03-08, 19:04
egw me 1250-1300 kb stathera apo 1 febrouariou me 12ara ZISTO.

ALLA EXW VREI ENAN DOWMLOADER POY FYSAAAAAAAAAAA....................:rofl::rofl::rofl::rofl:

AAA epidi diavasa kati gia katagekia stin EETT,toys ekana kai egw mia to dekemvri giati me syndesane xwris na yparxei to zisto sta xania opws mou eipan.Apotelesma apo 1 flevari ola teleia,moy esteilan epistoli na moy zitisoyn signwmi kai 1mina pagia dwrean

GameGuru
03-04-08, 13:19
egw me 1250-1300 kb stathera apo 1 febrouariou me 12ara ZISTO.

ALLA EXW VREI ENAN DOWMLOADER POY FYSAAAAAAAAAAA....................:rofl::rofl::rofl::rofl:

AAA epidi diavasa kati gia katagekia stin EETT,toys ekana kai egw mia to dekemvri giati me syndesane xwris na yparxei to zisto sta xania opws mou eipan.Apotelesma apo 1 flevari ola teleia,moy esteilan epistoli na moy zitisoyn signwmi kai 1mina pagia dwrean

ζητησαν και συγγνωμη?κρατησες την επιστολη?

ellii
04-04-08, 08:14
ρε παιδια...δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.... παιρνω....την τελλας...της τα ψιλοχωνω....φτιαχνουν το προβλημα...κατεβαζω με 270....μεσα σε 3 4 μερες...παλι με 35......τι να πω?πως γινεται το ραπιντ να με ριχνει ετσι?
σε τορρεντ με αρκετους .....παροχους κατεβαζω με 400.....βοηθεια.....!!!να σημειωσω οτι εχω πρεμιουμ στο ραπιντ

Slipkot
04-04-08, 10:36
ρε παιδια...δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει.... παιρνω....την τελλας...της τα ψιλοχωνω....φτιαχνουν το προβλημα...κατεβαζω με 270....μεσα σε 3 4 μερες...παλι με 35......τι να πω?πως γινεται το ραπιντ να με ριχνει ετσι?
σε τορρεντ με αρκετους .....παροχους κατεβαζω με 400.....βοηθεια.....!!!να σημειωσω οτι εχω πρεμιουμ στο ραπιντ

Den ftaei to Rapid, einai 8ema tis Tellas. Kalo 8a itan, gia na iremiseis kai esi me to olo 8ema, na allakseis paroxo afou exeis tetoia provlimata...

ellii
04-04-08, 23:01
..... με καμια καταγγελια στην εετ λυνεται?

GameGuru
05-04-08, 00:27

για δοκιμασε

Slipkot
05-04-08, 09:22

Μπορεί ναι μπορεί και όχι! Μπόρει να σε γράψουν κανονικά, μπορεί και να σε βοηθήσουν...

ellii
06-04-08, 08:10
ελεος.....παλι τα ιδια...την μια κατεβαζω με 350 την αλλη με 35...ελεος..............

teosfp
06-04-08, 11:38
Εγώ πάντως θα σας πώ ενα πράγμα.
Οι εταιρίες που παρέχουν ίντερνετ και τηλεφωνία είναι σε αρχικό στάδιο.
Η τελλάς τουλάχιστον εμένα δεν με έχει αφήσει χώρις τηλέφωνο & ίντερνετ ποτέ.
Αυτό το θεωρώ αρκετά σημαντικό και όσον αφορά τις ταχύτητες εντάξει κανείς
δε πιστεύω ότι δίνει τις ταχύτητες που λέει.
Εγω έχω αρκετά καλές ταχύτητες (συνήθως κατεβάζω απο 450 kb/sec έως και 900 πολλές φορές) και γενικά μπορώ να πώ ότι είμαι ικανοποιημένος.
Η ταχύτητα ίντερνετ δεν εξαρτάται μόνο απο τον πάροχο αλλα και απο άλλους παράγοντες, όπως ο server που κατεβάζεις εκείνη την ώρα, η κατάσταση του υπολογιστή κ.α.
Τα adsl speed test είναι όλα αναξιόπιστα.
Κάποτε μέτρησα την ταχύτητα και έβαλα τυχαία να με μετρήσει απο ένα server της ισπανίας. Ε λοιπόν μου έδωσε download speed 33 MBPS!!!
Την ίδια στιγμή με μέτρηση απο θεσσαλονίκη έδινε 3.8.
Δοκιμάστε π.χ. να κατεβάσετε ενα wmv βίντεο απο το site της microsoft.
Εκεί θα δείτε τι πραγματικά κατεβάζετε.
Εγώ έχω ησυχάσει απο τότε που έβαλα την τελλάς πάντως. Χαμηλός λογαριασμός, ίντερνετ χωρίς κολλήματα και διακοπές
και ταχύτητες πολύ καλύτερες τουλάχιστον απο αύτες που είχα στον πανάκριβο οτε.

prioxxx
06-04-08, 14:01
Και γω χρονια χρηστης τελλας απο ταν βγηκε!Ειχα καποια προβληματακια κατα καιρους αλλα τα ξεπερασα.Γενικα ειμαι ευχαριστημενος γτ δν πληρωνω πολλα και παντα εχω ιντερνετ.Τωρα το προβλημα μου ειναι οτι μετα τις διακοπες που εκανε η ΔΕΗ πανελληνιως το νετ μου αρχισε τις διακοπες.Μεσα στην ημερα μπορει να κανει και 50 διακοπες.Ειναι ανυποφορο πλεον και ακομα δν εχουν βρει λυση.

ellii
07-04-08, 08:57
αχ.... παλι τα ιδια χαλία....μην πω κ χειροτερα....με 25.5 κατεβαζω........ενω προχθες κατεβαζα με 400.... τι να φταιει?τι μπορω να κανω?κ το χειροτερο?εχω πρεμιουμ...αδικα παει..

Slipkot
07-04-08, 16:37
Ζήτησε έλγχο γραμμής για απώλεις και σφάλματα...

ellii
08-04-08, 08:08
θα ζητησω σημερα.....αλλα τι μπορει να με εξυπηρετησει αυτο?

Slipkot
08-04-08, 17:48
Aν βρουν κάτι και θέλουν πάντα, θα το διορθώσουν....

triponto12
10-04-08, 18:05
αχ.... παλι τα ιδια χαλία....μην πω κ χειροτερα....με 25.5 κατεβαζω........ενω προχθες κατεβαζα με 400.... τι να φταιει?τι μπορω να κανω?κ το χειροτερο?εχω πρεμιουμ...αδικα παει..

Έλλη, αφού έχεις premium χρησιμοποιείς download accelerator πχ dap? αυτό πάει και συνδέεται σε όλους τους servers του rapid και κατεβάζει ταυτόχρονα από πολλούς βγάζοντας έξω το πρόβλημα του να κατεβάζεις από κάποιον μεμονομένο αργό server τη συγκεκριμένη στιγμη. αν όχι δοκίμασε το δωρεάν dap.

Sintixman
11-04-08, 18:13
Μακρυά από τους απατεώνες!!!!!!!

simfono apolita apateones !!!!!!!!

stefoulini_
13-04-08, 11:30
Mια χαρά είναι η Tellas.

Εγώ κατεβάζω μια χαρά και σίγουρα πολύ καλύτερα από όταν είχα ΟΤΕ.

Αν έχετε πρόβλημα με το rapidshare κατεβάστε το rapidshare manager βάλτε του όσα αρχεία θέλετε και αφήστε το να κατεβάζει.

Καμιά φορά κατεβάζω από rapidshare ένα μόνο αρχείο με 200kb/sec όταν όμως βάζω 5 αρχεία μαζί τότε κατεβάζω με 1.1-1.2mb/sec που σημαίνει πως η γραμμή μου σηκώνει τα 12 Mbits απλά το rapidshare δεν μπορεί να με προμηθεύσει με τη σωστή ταχύτητα.

giannishot
13-04-08, 12:06
Mια χαρά είναι η Tellas.

Αν έχετε πρόβλημα με το rapidshare κατεβάστε το rapidshare manager βάλτε του όσα αρχεία θέλετε και αφήστε το να κατεβάζει.

Καμιά φορά κατεβάζω από rapidshare ένα μόνο αρχείο με 200kb/sec όταν όμως βάζω 5 αρχεία μαζί τότε κατεβάζω με 1.1-1.2mb/sec που σημαίνει πως η γραμμή μου σηκώνει τα 12 Mbits απλά το rapidshare δεν μπορεί να με προμηθεύσει με τη σωστή ταχύτητα.

+1

GameGuru
14-04-08, 00:20
Mια χαρά είναι η Tellas.

μου το εκανε και μενα αυτο

fiorentinos
23-04-08, 13:52
paidia epeidh douleuw se kentro proothisis proiontwn kai apo thlefwnia proothoume tellas sas lew oti apo tote pou allakse h idiokthsia apo deh se wind einai h pio aksiopisth. epeidh thn exw kai spiti me 40 eurw to mhna eimai komple apo ola kai taxhthtes poly kales...

spartigame
23-04-08, 18:12
tellas apofasisa na valw meta apo 2 xronia connex.
i prosopiki mou gnwmi gia to poioi einai apatewnes einai i eksis.
opios exei to monopwlio kai se xrewnei oti kai oso 8elei mono afton 8ewrw apatewna.

triponto12
24-04-08, 12:54
paidia epeidh douleuw se kentro proothisis proiontwn kai apo thlefwnia proothoume tellas sas lew oti apo tote pou allakse h idiokthsia apo deh se wind einai h pio aksiopisth. epeidh thn exw kai spiti me 40 eurw to mhna eimai komple apo ola kai taxhthtes poly kales...

συγνώμη φίλε δεν καταλαβαίνω το επιχείρημά σου. τι σχέση έχει το οτι δουλεύεις σε εταιρεία που προωθεί τελλάς με το αν είναι καλή?
τεσπα εμένα παιδιά μου καλυτέρεψε (350-500) και είμαι και free στο RS.

fiorentinos
24-04-08, 23:57
συγνώμη φίλε δεν καταλαβαίνω το επιχείρημά σου. τι σχέση έχει το οτι δουλεύεις σε εταιρεία που προωθεί τελλάς με το αν είναι καλή?
τεσπα εμένα παιδιά μου καλυτέρεψε (350-500) και είμαι και free στο RS.

file sto lew oti einai kalhterh epeidh milaw kathimerina me para poly kosmo kai me stelexh tis etairias kai pelates kai kserw kapoia pragmata parapanw

THOMIDI
25-04-08, 20:37
και εγω εδω και μια βδομαδα τελλας εχω. Προς το παρον κανενα προβλημα! ολα λειτουργουν παρα πολυ καλα. Οσο για χρονο ενεργοποιησεις μονο 20μερες για καινουργιο αριθμο τηλεφωνου.

ermis333
26-04-08, 15:04
Μια χαρά είναι η Tellas, αλλά μπορεί να γίνει ακόμα καλύτερη.

jrouvalis
26-04-08, 23:24
νο προμπλεμς με τελλας εως τώρα...(1 χρόνος και κάτι) :)

dentisteo
27-04-08, 00:03
εγω εβαλα σταθερη τελλας και ειπανε πως απαιτειται ενα τετραμηνο για να φυγουμε απο οτε και να μπουμε πληρως στο ιδιοκτητο δικτυο τους.

GameGuru
03-05-08, 14:56
εγω εβαλα σταθερη τελλας και ειπανε πως απαιτειται ενα τετραμηνο για να φυγουμε απο οτε και να μπουμε πληρως στο ιδιοκτητο δικτυο τους.

ποια περιοχη εισαι?

dimitris_m
03-05-08, 16:29
kala ta paei i tellas ektos apo to proto diastima tis metatropis apo ote se tellas,mexri simera kanena problima.
Apla prin ligo kairo to bradi gia na katebaseis kapoio megalo arxeio i tainia itan ligo tis ipomonis alla kai afto toulaxiston se mena estrose apolita,etsi oti thelo katebazi kai den blepo to....roloi.
Etsi eimai efxaristimenos edo kai 2 xronia peripou apo tis ipiresies tis.

expelek
05-05-08, 09:13
tellas zisto apla ta spaei......se 10 meres energopoihsh sta 12mbit katevazw me 1.200kbit/s apo rapidshare kai apo pantou genika kanena provlima tpt eksipiretisi aristi opote pernw til tous vriskw me ti mia kai akrivws ta idia kai 5 filarakia mou pou eixan prin apo emena giafto alwste tin epeleksa!!!!

triponto12
07-05-08, 17:25
σαν πολλά καλά διαβάζω... εμένα τον τελευταίο μήνα κυρίως όλο 9-10Μbit πιάνω στο speedtest.net και κατεβάζω σαν free με 650. τι γίνεται ήρθαν όλα ανάποδα? :fun:

ermis333
08-05-08, 21:18
Απλά αγοράστηκε από τους Άραβες οπότε έφτιαξε κάπως.....επιτέλους φεύγουν οι Ιταλοί.

SpirosG4
09-05-08, 14:48
Kalhspera paidia...
Epeidh gia thn wra h Tellas einai o monos ennalaktikos paroxos sto Hrakleio kai epeidh opws to vlepw h Forthnet 8a oloklhrwsei tou xronou kai variemai na thn perimenw,opoios exeis Tellas sto idioktito diktyo perioxh Hrakleiou as mou pei entypwseis...Na anaferw pws menw perioxh Knwssou kai me thn 4ara tou Connx pou exw eimai apolyta ikanopoihmenos kai komple taxythtes kai genika ola poly kala...Vevaia einai sxetika akrivo se sxesh me tous ennalaktikous kai gia auto prospa8w na thn kanw gia kapou allou...Apla epi8ymw na exw a3ioprepei poiothta syndeshs kai psilofovamai na pw thn alh8eia na perasw apo ton arxonta ths sta8erothtas se allon....
Anyway opoiadhpote plhroforia apo kapoion pou exei sto Hrakleio mou einai polytimh!
Thanks in advance!:)Keep surfing!

fiestapilot
11-05-08, 14:32
τωρα που η ΤΕΛΛΑΣ εγινε ενα με την wind λετε να αλλαξει τιποτα?:hmmm:

Slipkot
11-05-08, 16:31
Χλωμό...

gianis73
11-05-08, 16:58
kala ta paei i tellas ektos apo to proto diastima tis metatropis apo ote se tellas,mexri simera kanena problima.
Apla prin ligo kairo to bradi gia na katebaseis kapoio megalo arxeio i tainia itan ligo tis ipomonis alla kai afto toulaxiston se mena estrose apolita,etsi oti thelo katebazi kai den blepo to....roloi.
Etsi eimai efxaristimenos edo kai 2 xronia peripou apo tis ipiresies tis.

panakrivei einai omos.

triponto12
15-05-08, 10:44
panakrivei einai omos.

οι τιμές είναι στα επίπεδα όλων των άλλων εκτός του ΟΤΕ που είναι σταθερά περισσότερο. 40/μήνα για τηλέφωνο και adsl? και το ασύρματο modem μου βγαίνει 3€χ12=36€ για thompson-καλή μάρκα. εγώ από τιμές ευχαριστημένος.

acer5102
16-05-08, 22:35
ontos re paidia ego exo 12mbp/s kai tora anavathmise sta 24.otan eixa 12 epiana panta 9-10 kai twra sta 24 26-20.....stadar 40 euro to mina n exo katavrei...eimai mathitis kai exo st domatio m olodiki m grammi me 40 eura me arketh ekoikonomisi alla simferei poli....afta p diavsa apo allous m kakofanikan ppara poli....se mena olo to paketo zisto energopoihthike se 1mina(mesa sto provlepomeno xroniko diasthma))) afta eixa na po....

justinsignup
17-05-08, 09:43
Η Tellas στα 24MBIT στο ιδιωτικό δίκτυο σε παλιούς και νεους πελάτες!!!! Όσο για τα προβλήματα που λέτε μάλλον δεν έχετε μπλέξει με ΟΤΕxxx!!!!!!!!!!! :yikes:

GameGuru
18-05-08, 20:10
Η Tellas στα 24MBIT στο ιδιωτικό δίκτυο σε παλιούς και νεους πελάτες!!!! Όσο για τα προβλήματα που λέτε μάλλον δεν έχετε μπλέξει με ΟΤΕxxx!!!!!!!!!!! :yikes:

ανυπομονω!!!!

zaccki
20-05-08, 04:31
ανυπομονω!!!!

κι εγώ!
Πολύ ευχαριστημένος από Tellas Zisto εδώ και μήνες!

ellii
21-05-08, 19:33
εν εχω τηλεφωνο εδω κ μια ωρα...περιοχη πειραια...παρακαλω εχει καποιος το ιδιο προβλημα?

dimitris_m
25-05-08, 11:14
panakrivei einai omos.

peftoun oi times apo'ti blepo alla na sigkrinoume statherotita ipiresion giati gia ipostiriksi einai poli tis anamonis...fantazomai omos oti oloi ligo poloi etsi tha einai.

snake4
25-05-08, 17:16
kalispera paidia gia thessaloniki kseroume pote anaba8mizete sta 24mbit

Slipkot
27-05-08, 14:29
Μπορείς να το δεις από εδώ (http://thegreekz.com/forum/showthread.php?t=301834)...

cosmast
03-06-08, 12:04
Kalhspera paidia...
Epeidh gia thn wra h Tellas einai o monos ennalaktikos paroxos sto Hrakleio kai epeidh opws to vlepw h Forthnet 8a oloklhrwsei tou xronou kai variemai na thn perimenw,opoios exeis Tellas sto idioktito diktyo perioxh Hrakleiou as mou pei entypwseis...Na anaferw pws menw perioxh Knwssou kai me thn 4ara tou Connx pou exw eimai apolyta ikanopoihmenos kai komple taxythtes kai genika ola poly kala...Vevaia einai sxetika akrivo se sxesh me tous ennalaktikous kai gia auto prospa8w na thn kanw gia kapou allou...Apla epi8ymw na exw a3ioprepei poiothta syndeshs kai psilofovamai na pw thn alh8eia na perasw apo ton arxonta ths sta8erothtas se allon....
Anyway opoiadhpote plhroforia apo kapoion pou exei sto Hrakleio mou einai polytimh!
Thanks in advance!:)Keep surfing!

πατριωτη εκανα double play unlimited πριν μερικες μερες.Αν δεν σε εχει ενημερωσει μεχρι την ενεργοποιηση αλλος θα σου γραψω εντυπωσεις:smile2:

leoman
04-06-08, 15:41
καλησπερα παιδια εμενα μου την εχει σπασει η tellas περιμενω πανω απο εναμιση μηνα να μπω στο δυκτιο τηs και ολο μου λενε δεν εχει πορτεs!!!?????πορτεs στο δυκτιο τηs????? (οταν περασει το 20αλεπτο τηs αναμονηs αυτο πλεον ειναι στανταρ) συνεργαζομαι με την εταιρια σχεδον απο την αρχη τηs λειτουργιαs τηs και δεν ειχα κανενα προβλημα εδω και ενα χρονο ειμαι στον προθαλαμο του ZISTO (στο 1mbit) και ενω υποτιθεται οτι θα επρεπε να εχω καποια προτεραιοτητα ,πα#%$@&^ρια, βαζουνε στο δικτυο νεεs συνδεσειs και οι παλιοι πελατεs στο περιμενε θα τουs παρατησω συντομα απ οτι φαινεται βαρεθηκα.:judge::judge:

Slipknot_m@n
04-06-08, 17:24
pedia gia sas proto mou post, 8a h8ela na sas rwthsw egw phra tellas/wind double play unlimited
as mou pei kapoios einai kalo gt den ftanei pou olo to kalokeri sxedwn den 8a exw internet, toulaxhston na to efxarhsth8w sto telos tou kalokairiou...
mou eipan 2 mhnes 8eloun gia na to kanoun active...
kai exw ke ena erwthma:
molis er8ei to modem spiti 8a prepei na kanw kapia allh diadikasia gia na
kanw active to internet mou?
se posh ora peroipou 8a katevenei ena rar arxeio apo rapidshare?
mou eipan MEXRI 24mbps download alla den me pirazei gt exw tora 768kbps apo πote...
menw sthn drama.
elpizw na mou apanthsei kapoios.
efxaristw.

Slipkot
04-06-08, 17:55
καλησπερα παιδια εμενα μου την εχει σπασει η tellas περιμενω πανω απο εναμιση μηνα να μπω στο δυκτιο τηs και ολο μου λενε δεν εχει πορτεs!!!?????πορτεs στο δυκτιο τηs????? (οταν περασει το 20αλεπτο τηs αναμονηs αυτο πλεον ειναι στανταρ) συνεργαζομαι με την εταιρια σχεδον απο την αρχη τηs λειτουργιαs τηs και δεν ειχα κανενα προβλημα εδω και ενα χρονο ειμαι στον προθαλαμο του ZISTO (στο 1mbit) και ενω υποτιθεται οτι θα επρεπε να εχω καποια προτεραιοτητα ,πα#%$@&^ρια, βαζουνε στο δικτυο νεεs συνδεσειs και οι παλιοι πελατεs στο περιμενε θα τουs παρατησω συντομα απ οτι φαινεται βαρεθηκα.:judge::judge:

Δεν υπάρχουν πόρτες γιατί ενοικιάζουν γραμμές του OTE...

pedia gia sas proto mou post, 8a h8ela na sas rwthsw egw phra tellas/wind double play unlimited
as mou pei kapoios einai kalo gt den ftanei pou olo to kalokeri sxedwn den 8a exw internet, toulaxhston na to efxarhsth8w sto telos tou kalokairiou...
mou eipan 2 mhnes 8eloun gia na to kanoun active...
kai exw ke ena erwthma:
molis er8ei to modem spiti 8a prepei na kanw kapia allh diadikasia gia na
kanw active to internet mou?
se posh ora peroipou 8a katevenei ena rar arxeio apo rapidshare?
mou eipan MEXRI 24mbps download alla den me pirazei gt exw tora 768kbps apo πote...
menw sthn drama.
elpizw na mou apanthsei kapoios.
efxaristw.

Όταν πάρεις το router απλώς εγκατάσταση! Σε πόση ώρα θα κατέβει ένα αρχείο, εξαρτάται από την ταχύτητα που θα πιάνεις...

Slipknot_m@n
04-06-08, 18:09
sto peripou mporeis na mou peis?
pes oti 8a pianw 16mbps se posh ora tha teleionei ena rar?
thanks gia thn plhorforia.

Slipkot
04-06-08, 18:14
Σε 2 λεπτά περίπου ένα αρχείο των 100mb...

leoman
04-06-08, 19:37
Γιατι γραμμεs απο τον ΟΤΕ αφου εχουνε ριξει οπτικη ινα?:cry:

Dimitris:)
04-06-08, 20:14
Γιατι γραμμεs απο τον ΟΤΕ αφου εχουνε ριξει οπτικη ινα?:cry:

Ma to diktyo twn optikwn inwn dn exei oloklirw8ei