PDA

Επιστροφή στο Forum : Nintendo Wii General Discussion

Σελίδες : [1] 2 3 4 5

Addicted™
06-04-08, 20:08
http://www.imageshack.gr/files/9cdzwftbv1myo2rqf9vm.jpg
Εδώ θα συζητάμε οτιδήποτε σχετικά με το Nintendo Wii,την κονσόλα νέας γενιάς που μας έχει κεντρίσει το ενδιαφέρον και μας έχει κάνει να φερόμαστε περίεργα όταν δέν βρισκόμαστε στο σπίτι.:D

Fun:mml: Fun:mml: Fun:mml:

http://www.imageshack.gr/files/j2jivxyx38q8h5gc6xfs.jpg

Και εδώ ένα χιουμοριστικό βιντεάκι μεταξύ Nintendo Wii και PS3:laugh:
YouTube - PS3 vs. Wii

cmak
08-04-08, 14:35
Είναι άπαιχτο, έχει πολύ γέλιο και συνίσταται για παρέες να παίζουν ομαδικά σπορ. Βεβαια και σε παιχνίδια όπως pro8 or resident evil 4 έχει επίσης να δώσει πολλά.
Μήπως έχει κανείς εμπειρία από το wii connect για medal of honnor 2?

Addicted™
08-04-08, 19:06
Οντος ειναι πολυ απαιχτο...Το Wii εχει πολλους πολλους τιτλους που δεν θα σε αφησουν να βαρεθεις ευκολα...Ειναι η καλυτερη κονσολα για μενα...:group:

Αντε μαζευομαστε σιγα σιγα...:group:

m33ts4k0z
08-04-08, 20:47
Περιμένω απλά να μετακομίσουμε με τη κοπέλα μου και θα αγοράσουμε κι εμείς το Wii μας. :bow:

Addicted™
08-04-08, 21:30
Πολυ καλη η επιλογη σου...Θα περασετε τελεια πιστεψε με...:clap:

Wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...Χαιρομαι που εχουμε ανταποκριση...:D

cmak
09-04-08, 21:45
Παιδιά το pro2008 είναι καταπληκτικό......μιλάμε για πολύ γελιό.....πιστεύω λόγω διαδραστικότητας είναι η καλύτερη έκδοση που έχω παίξει...(και έχω παίξει ps & xbox)

*Lenaki-
10-04-08, 09:18
πηραμε το wii πριν κανενα μηνα.. κ παιδια ειναι ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ... αυτο που ειναι μαζι με το παιχνιδι τα σπορ δλδ .. το εχουμε τρελανει με την κορη μου...
παντως ειναι πολυ καλυτερα αυτο το παιχνιδι παρα ενα κλασικο που η μονη κινηση που γινετε ειναι στα δαχτυλα...

ΥΣ..το μποξ..ουφ ουφ πολυ κουραστικο χαχαχα

Addicted™
10-04-08, 14:29
Wiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :thumbsup:

*Lenaki-
10-04-08, 15:22
Ναι ειναι η καλυτερη κονσολα...:mml:
Και με αυτο το χειρισμο παιρνεις και εσυ μερος στο παιχνιδι παρα να πατας κουμπια και κουμπια...:)lenaki αν δειξεις στη κορη σου και αλλους τιτλους πιστεψε θα ξετρελαθει...:mbounce:Σημειωση: Οντος το μποξ σε κανει και ιδρωνεις...εγω οταν το ειχα παρει,το ειχα τρελανει και την επομενη ημερα που ξυπνησα...ημουνα πιασμενος...:p

εχουμε παρει το mario paper αλλα ακομη δεν το πολυπαιξαμε... Wii Sports φυσικά ,Wii Play,και το carnival funfair games

και κατι ασχετο ..για τα Κάλυμμα Χειριστηρίου γνωριζεις ετσι?http://www.nintendo.gr/news/showmediano.asp?arid=1015

Addicted™
10-04-08, 15:44
Πολυ Wii Sports σημερα:strongben

*Lenaki-
10-04-08, 16:02
ΤΟ Super Mario Galaxy εψαχνα αλλα δεν το βρηκα πουθενα..ειχε εξαντηθει κ γι αυτο πηραμε το αλλο μαριο...
οσο για τα καλύμματα κ σε μενα δεν ειχε κ εκανα ακριβως οτι γραφει στο λινκ που σου δωσα.. κ μου τα στειλανε σε 15 μερουλες..οσα ηθελα.. με κουριερ κ free.. ειναι παντως χρησιμες οι θηκες σε περιπτωση ..τουμπας για να μην σπασει..

Addicted™
10-04-08, 16:07
Update

*Lenaki-
10-04-08, 16:13
Ναι ειναι δυσκολο να το βρεις αλλα νομιζω μπορεις να το βρεις απο κανα e-shop η plaisio...

ΠΟΥΘΕΝΑ! ουτε μεσω νετ ουτε σε καταστηματα της πολής μου..τουλαχιστον πριν ενα μηνα... τεσπα..καποια στιγμη αργοτερα

Ειναι χρησιμο...ηδικα για τους επισκεπτες...θυμαμαι πριν κανα μια βδομαδα ηρθε ενα παιδακι σπιτι μου και ηθελε να παιξει του το εδωσα και μετα σε μια στιγμη του φευγει απο το χερι και επεσε κατω...ευτυχως δεν εσπασε...:mpr:

Σημειωση: Δηλαδη μπορουνε και σε εμενα να μου το στειλουνε χωρις να χρεωθω εγω τιποτα απολυτος...?

ναι φυσικα.. κ σε μενα δεν τα ειχε μεσα... πηρα τηλ.. κ εστειλαν..διαβασε στο λινκ που σου εδωσα

:):)

Addicted™
10-04-08, 16:22
:weakbench:hooray:

*Lenaki-
10-04-08, 16:24
Αν ενδιαφερεσαι ριξε μια ματια εδω το βρηκα διαθεσιμοe-shop.gr (http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=WII.00082):smile2:

ναι ετσι ελεγε κ οταν ειχα σκοπο να το παρω..αλλα δεν.. τεσπα.. καποια στιγμη..στο μελλον.. :angel:

εσυ ποια παιχνιδια εχεις?

Addicted™
10-04-08, 16:32
Ποιο αθλημα σας αρεσει περισσοτερο στο sports;

m33ts4k0z
10-04-08, 21:34
Τo pro2008 είναι από τις πρώτες αγορές που θα κάνουμε. Έπετε Mario Galaxy, Metroid Prime 3 The Corruption και φυσικά The Legend of Zelda :). Τα 3 τελευταία τα έχω παίξει σε φίλο μου και είναι απίστευτα, το pro θα το πάρω απο περιέργεια...

PS: Το e-shop να το αποφεύγετε γενικά... Τελευταία φορά που πήρα μια κάμερα μου λέγανε ανοησίες για να μη μου καλύψουν την εγγύηση και τελικά η εγγύηση καλύφθηκε άμεσα απο την Logitech Europe μετά από τηλεφώνημα μου στα γραφεία της στην Ζυρίχη της Ελβετίας... Τραγικά πράγματα...

Addicted™
11-04-08, 11:21
Αν θα επελεγα κατι με ποδοσφαιρο θα επελεγα αυτο με τον μαριο(δεν θυμαμαι την ονομασια)...εχει πλακα...:rofl:

*Lenaki-
11-04-08, 16:50
lenaki- που ακριβως ειναι αυτο το serial number και δεν μπορω να το βρω...?:unsure:

Σημειωση: m33ts4k0z δεν ξερω αλλα εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με την εξυπηρετηση του e-shop
.

με το e-shop δεν ειχα κ εγω κανενα προβλημα κ εχω αγορασει αρκετες φορες απο εκει...

για το serial number γυρισε την κονσολα σου αναποδα κ θα το δεις :)

tommy33
11-04-08, 18:14
παιδες καλησπερα και απο μενα...ειμαι και γω κατοχος ενος καταπληκτικου (το λιγοτερο) wii...τι να πω πραγματικα για αυτη την κονσολα......ειναι ολα τα λεφτα....

Dimitris:)
11-04-08, 18:20
Καλησπέρα Kari!!! Πολύ ωραία η ιδέα να γίνει ένα τοπικ για το Wii!!! Όντως είναι πολύ ωραία κονσόλα... και δεν θυμίζει με τιποτα στο φρικτο Playstation 3. Εγώ, το πήρα το Δεκέμβριο. Ξετρελάθηκα με το τεννις απο το wii sports και έφτασα στο σημείο να μην μπορώ να κουνήσω το χέρι την επόμενη μέρα :D . Έπειτα, πήρα το Wario Ware inc. Smooth Moves που είναι τέλειο και είχε πολύ πλάκα όταν παίζαμε multiplayer με τα φιλαράκια μου. Ακόμα αγόρασα και το Zelda Crossbow Training που είναι επίσης ωραίο αλλά χάνει στο multiplayer :cry::cry:.

Σκέφτομαι να αγοράσω τώρα το Zelda Twilight Princess ή το Mario Galaxy αλλά δεν ξέρω πιο να διαλέξω:D

Wii rulez!:bow::bow::bow:

11-04-08, 18:24
παιδες καλησπερα και απο μενα...ειμαι και γω κατοχος ενος καταπληκτικου (το λιγοτερο) wii...τι να πω πραγματικα για αυτη την κονσολα......ειναι ολα τα λεφτα....

Αφού είναι της Nintendo, τι περιμένεις?:D

m33ts4k0z
11-04-08, 18:26
...Σημειωση: m33ts4k0z δεν ξερω αλλα εγω δεν ειχα κανενα προβλημα με την εξυπηρετηση του e-shop αλλα θα μου πεις τωρα δεν ειχα και κανενα προβλημα με τις συσκευες(ευτυχως)...:unsure:
Και εγω ειχα ενα παραμοιο προβλημα με τον κωτσοβολο...ενω μου παρειχαν δικια τους εγγυηση μου ελεγαν να το στηλω στον αντιπροσωπο...φρικη...:rant::shoot2:
Γενικως οτι αγοραζουμε πρεπει να προσεχουμε την εγγυηση που μας δινουνε αν ειναι του αντιπρωσοπου η της εταιριας απο οπου το αγορασαμε...

Ναι δυστυχώς στην Ελλάδα όλοι είναι υπέροχοι μέχρι να στα πάρουν. Όταν στα πάρουν και τους χρειαστείς για βοήθεια κάνουν τους κινέζους. Εκεί είναι το μεγάλο πρόβλημα. Μόνο 2 μεγάλες αλυσίδες στην Ελλάδα αναλαμβάνουν και την αντιπροσωπία του προιόντος και δεν σου λένε "πήγαινε στον αντιπρόσωπο...". Εδώ που είμαι όμως είναι σε όλους έτσι. Μακάρι να γίνει και στην Ελλάδα κάποτε.

*Lenaki-
11-04-08, 18:30
.

Σκέφτομαι να αγοράσω τώρα το Zelda Twilight Princess ή το Mario Galaxy αλλά δεν ξέρω πιο να διαλέξω:D

για το mario galaxy εχω ακουσει παρα πολυ καλα σχολια...στο youtybe εχει κ πολλα βιντεακια να δεις για το παιχνιδι αυτο αλλα κ για το αλλο που λες :)

11-04-08, 18:39
ευχαριστώ για την απάντηση σου :) . Βρήκα πολλούς τίτλους σε τιμή προσφοράς στο e-shop tou nintendo.gr . Αυτό που με απογοήτευσε είναι όταν είδα την τιμή του Wii Fit, που αγγίζει τα 100€!!! :(

*Lenaki-
11-04-08, 19:17
το wii fit και εγω το καλοβλεπω..αν κ η τιμη του ειναι καπως τσουχτερη...ως πρωτη σκεψη αλλα μαζι θα εχει κ το Wii Balance Board οποτε.. κατι γινετε..
YouTube - Wii Fit -- full trailer from E307 εχει ενδιαφερον παντως ...

25 Απριλιου ειδα θα κυκλοφορησει..

βρηκα κ καποια στοιχεια για το συγκεκριμενο...
Το Wii Fit μετατρέπει το Wii σε έναν προσωπικό σύμβουλο γυμναστικής και διασκέδασης, ο οποίος αναγνωρίζει τις κινήσεις του σώματός μας και μας καθοδηγεί σε μία σειρά από παιχνίδια, ασκήσεις ή άλλες δραστηριότητες.

Υπάρχουν 4 κατηγορίες εξάσκησης που περιλαμβάνουν Αερόβιες Ασκήσεις, Εκγύμναση Μυών, Γιόγκα και Παιχνίδια Ισορροπίας που θα βοηθήσουν εσάς και την οικογένειά σας να αποκτήσετε καλύτερο έλεγχο ισορροπίας, να κάψετε λίπος, να τονώσετε και να γυμνάσετε τους μύες σας καθώς και να βελτιώσετε την φυσική σας κατάσταση. Ανακαλύψτε περισσότερες από 40 διαφορετικές δραστηριότητες όπως Hula Hoop™, Ski Jump, Press-up Challenge, Rhythm Boxing, Rowing Squat, Lunge και κλασικές πόζες Yoga όπως Half Moon, Tree και Crocodile Twist. Με διαθέσιμα όλα τα παραπάνω και ακόμη περισσότερα, το Wii Fit μαζί με το Wii Balance Board εισάγει ένα προσιτό και ενστικτώδες πρόγραμμα που μπορεί να απολαύσει όλη η οικογένεια.

Η κατανόηση πως η καλή φυσική κατάσταση είναι σημαντική ενισχύεται από τις προτροπές του Wii Fit. Το πρόγραμμα επιτρέπει μέχρι και σε 8 άτομα να παρακολουθούν την πρόοδό τους και την απόδοσή τους. Μόλις εισάγετε τον δίσκο του Wii Fit στην κονσόλα Wένα νέο κανάλι το Wii Fit Channel μπορεί να προστεθεί στο Wii Menu. Μόλις το Wii Fit Channel προστεθεί επιτρέπει στους χρήστες να μπορούν να ζυγίζονται και να υπολογίζουν το BMI τους, να μετρούν το κέντρο της ισορροπίας του σώματός τους και να υπολογίζουν την Wii Fit Age τους. Επίσης επιτρέπει την παρακολούθηση της διάρκειας κάθε κατηγορίας ασκήσεων ανά μέρα και όλα αυτά από την άνεση του σπιτιού και ακόμη χωρίς να χρειάζεται να εισαχθεί ο δίσκος Wii Fit στην κονσόλα κάθε φορά.

Με το πρόγραμμα εξάσκησης του Wii Fit, εμφανίζονται χρήσιμες συμβουλές και προτροπές από τον εκπαιδευτή επί της οθόνης, ο οποίος αλλάζει τις προφορικές οδηγίες του ανάλογα με την απόδοσή σας, και με το Wii Fit Channel, θα συνεχίζετε να παρακολουθείτε την απόδοσή σας. Στον δρόμο προς έναν πιο υγιεινό τρόπο ζωής, εσείς και η οικογένειά σας θα έχετε εκτός από την ικανοποίηση πως βοηθάτε τους εαυτούς σας... και ατέλειωτη διασκέδαση εκτελώντας ασκήσεις αλλά και μια σειρά από διασκεδαστικά παιχνίδια ισορροπίας.

Πως είναι δυνατόν; Μα με την κυκλοφορία του καινοτομικού Wii Balance Board!

Το Wii Fit κυκλοφορεί σε ειδικό πακέτο με το Wii Balance Board, ένα αξεσουάρ σχεδιασμένο αποκλειστικά για την κονσόλα Wii που θα έχει πολλαπλά οφέλη σε όλους όσους το χρησιμοποιήσουν. Είναι καινοτόμο, διασκεδαστικό και εύκολο στην χρήση για τον καθένα. Πρόκειται για μια συσκευή που τοποθετείται στο πάτωμα, αντιλαμβάνεται το βάρος και την ισορροπία του ατόμου που στέκεται πάνω του, ενώ επικοινωνεί ασύρματα με την κονσόλα Wii. Αντιλαμβάνεται τις μετατροπές στο βάρος και την αλλαγή ισορροπίας προς όλες τις κατευθύνσεις έτσι ώστε το άτομο που στέκεται πάνω στο Wii Balance Board να έχει τον πλήρη έλεγχο των δραστηριοτήτων επί της οθόνης ή να ακολουθεί τις κινήσεις ασκήσεων με ακρίβεια. Με αυτό τον τρόπο μπορεί να οριστεί κάποιος στόχος και να βοηθήσει στην εξάσκηση όλης της οικογένειας...

Από την κυκλοφορία του στην Ιαπωνία την 1η Δεκεμβρίου 2007, το Wii Fit ήδη πούλησε περισσότερα από 1.4 εκατομμύρια τεμάχια, και κατέκτησε τον τίτλο ενός από τους πιο γρήγορους σε πωλήσεις τίτλους του Wii στην Ιαπωνία! Το Wii Fit σχεδιάστηκε για να μπορεί να χρησιμοποιηθεί από όλη την οικογένεια. Στην Ιαπωνία ενθάρρυνε τα μέλη των οικογενειών να συζητήσουν μεταξύ τους το θέμα της φυσικής κατάστασης και να ενδιαφερθούν ενεργά για την κατανόηση της δική τους κατάστασης με έναν διασκεδαστικό τρόπο από την άνεση του σπιτιού τους. Τώρα αυτός ο μοναδικός και δυναμικός νέος τίτλος κάνει το ταξίδι του πάνω από τον ωκεανό και στοχεύει να σηκώσει τους Ευρωπαίους όρθιους και να τους κάνει να κινήσουν το σώμα τους καθώς θα ζουν την καθημερινή εμπειρία της άσκησης.

Το Wii Fit κυκλοφορεί σε ειδικό πακέτο με το Wii Balance Board και κυκλοφορεί σε όλη την Ευρώπη την 25η Απριλίου 2008.

Addicted™
11-04-08, 19:50

:bow::D

*Lenaki-
11-04-08, 20:47
Σημειωση:Ευχαριστουμε πολυ lenaki για τις πληροφορις που μας βρηκες για το wii fit:happy:[

κανενας κοπος..να σαι καλα:)

Addicted™
11-04-08, 20:56
Δεν μπορω να ξεκολησω απο το Wii sports :P

*Lenaki-
11-04-08, 21:41
:):sla:

Παντως παιδια νομιζω οτι ειναι λιγο υπερβολικη η τιμη...σχεδον η μιση τιμη της κονσολας...:unsure:

η κονσολα εχει 250ε... μην ξεχνας οτι καθε τιτλος εχει περιπου 50ε... το wii fit εχει μαζι του κ το καταλληλο ..αξεσουαρ... :)

Addicted™
11-04-08, 21:49
Δεν παιζομαι σημερα στο τεννις

m33ts4k0z
11-04-08, 23:16
Ρε κοριτσια τι είναι αυτο? Εχω πεθάνει στα γέλια. Καλα μιλάμε φαίνεται να εχει πολύ πλάκα :rofl:

Addicted™
11-04-08, 23:32
Παμε για baseball :D

Johnys13
12-04-08, 07:16
pedia ξερετε κανενα μαγαζι που να πουλαει γνισια παιχνιδια wii σε καλη τιμη

12-04-08, 09:38
pedia ξερετε κανενα μαγαζι που να πουλαει γνισια παιχνιδια wii σε καλη τιμη

Όπως έγραψα και σε άλλο ποστ, πολύ φθηνούς τίτλους πουλάει το ηλεκτρονικό κατάστημα της nintendo (www.nintendo.gr) :)

m33ts4k0z
12-04-08, 21:57
Για να γελάσουμε λίγο βρήκα αυτό το βιντεάκι...

Ποιός είπε ότι μόνο το Wii εχει περιεφεριακά?

Δείτε http://www.youtube.com/watch?v=Q3Hh3tBdHwM παρακαλώ μιά μοναδική λειτουργία του PS3.

E αν ποτέ γίνει grill και το Wii, θα το πάρω να πάω στη Βάρη να ανοίξω βλάχικο! :rofl:

Addicted™
12-04-08, 22:16
:laugh:

13-04-08, 12:52
Καλησπέρα Kari!!! Πολύ ωραία η ιδέα να γίνει ένα τοπικ για το Wii!!! Όντως είναι πολύ ωραία κονσόλα... και δεν θυμίζει με τιποτα στο φρικτο Playstation 3. Εγώ, το πήρα το Δεκέμβριο. Ξετρελάθηκα με το τεννις απο το wii sports και έφτασα στο σημείο να μην μπορώ να κουνήσω το χέρι την επόμενη μέρα :D . Έπειτα, πήρα το Wario Ware inc. Smooth Moves που είναι τέλειο και είχε πολύ πλάκα όταν παίζαμε multiplayer με τα φιλαράκια μου. Ακόμα αγόρασα και το Zelda Crossbow Training που είναι επίσης ωραίο αλλά χάνει στο multiplayer :cry::cry:.

telika parageila to super mario galaxy :smile2:

Addicted™
13-04-08, 14:10
Αντε καλο παιχνιδι

Johnys13
13-04-08, 18:35
na mas peis pos einai to super mario galaxy

*Lenaki-
13-04-08, 20:41
telika parageila to super mario galaxy :smile2:

περιμενουμε εντυπωσεις!

13-04-08, 23:18
WoOOoOoOoO...:mml::clap:

Ποτε σου ερχεται...?

xD. Απο το e-shop το παρείγγειλα και λέει αποστολή αυθημερόν, αρα την Δευτέρα η την Τρίτη θα έρθει :smile2:

13-04-08, 23:19
na mas peis pos einai to super mario galaxy

Φυσικά και θα σας πώ!:mml:

*Lenaki-
14-04-08, 10:15
αυτο το μαθατε???

Αξεσουάρ της Logic 3 για το Sports pack τα οποία προσαρμόζονται στο controller του Wii, το πακέτο περιλαμβάνει μπαστούνι golf, ρακέτα tennis, μπαστούνι baseball και Controller Style Hand.τιμη 19,99

http://www.eml.gr/files/images/products/%D0%E1%E9%F7%ED%DF%E4%E9%E1/%C1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1/28.55.00.033_lr.gif

mpatsibill
14-04-08, 10:16
:mouahaha:

Και φαντασου οτι αυτο κανει 500+ Ευρουδακια...

Δεν νομιζω ποτε το Wii να γινει ετσι γιατι ειναι...Nintendo:smile2:

fisika den prokite na ginei pote etsi.... opos fisika sto wii tha paizeis ta sigekrimena games kai oxi metal gear solid4, gta iv, cod4, mafia2,ktlp. :angel:

Addicted™
14-04-08, 12:38
αυτο το μαθατε???

Αξεσουάρ της logic 3 για το sports pack τα οποία προσαρμόζονται στο controller του wii, το πακέτο περιλαμβάνει μπαστούνι golf, ρακέτα tennis, μπαστούνι baseball και controller style hand.τιμη 19,99

http://www.eml.gr/files/images/products/%d0%e1%e9%f7%ed%df%e4%e9%e1/%c1%ee%e5%f3%ef%f5%dc%f1/28.55.00.033_lr.gif

Δεν θα εχει διαφορα

taskos
14-04-08, 16:43
gia sas paidia ti kanete ego den exo wii ala to skeftome poli sovara imoun nintendo fan taxa ola mexri to telefteo to n64 pou me apogoitefse kai piga se ales konsoles ala tora to skeftome poli sovara se ti timi kimenete ama kserete me ti paketa kai ti tha mou protinate na paro pou xriazonte gia arxi efxaristo poli

14-04-08, 18:02
αυτο το μαθατε???

Αξεσουάρ της Logic 3 για το Sports pack τα οποία προσαρμόζονται στο controller του Wii, το πακέτο περιλαμβάνει μπαστούνι golf, ρακέτα tennis, μπαστούνι baseball και Controller Style Hand.τιμη 19,99

http://www.eml.gr/files/images/products/%D0%E1%E9%F7%ED%DF%E4%E9%E1/%C1%EE%E5%F3%EF%F5%DC%F1/28.55.00.033_lr.gif

Ναί. Το είδα στο e-shop.gr. Προσωπικά πιστεύω οτι δεν αξίζει

14-04-08, 18:04
gia sas paidia ti kanete ego den exo wii ala to skeftome poli sovara imoun nintendo fan taxa ola mexri to telefteo to n64 pou me apogoitefse kai piga se ales konsoles ala tora to skeftome poli sovara se ti timi kimenete ama kserete me ti paketa kai ti tha mou protinate na paro pou xriazonte gia arxi efxaristo poli

Να το πάρεις! Τέρμα! :p

Addicted™
14-04-08, 18:18
Μπορεις να το βρεις στα περισσοτερα καταστηματα στην τιμη των 250 ευρω και ισως λιγο πιο χαμηλα...το οποιο ειναι μαζι με το wii sports...!!!

Σημειωση: τη εννοεις για αρχη...?παιχνιδια και εξαρτηματα που μπορεις να χρειαστεις...?για παιχνιδια μπορουμε να σου προτεινουμε μερικα εμεις...για εξαρτηματα,κοιταξε στη πρωτη σελιδα αυτου του θεματος!Ελπιζω να σε βοηθησα:)

Ναί. Το είδα στο e-shop.gr. Προσωπικά πιστεύω οτι δεν αξίζει

Ναι δεν ειναι κατι τελειο...ειναι απλα για να σε κανει να νιωσεις οτι εισαι πιο μεσα στο παιχνιδι...

taskos
14-04-08, 18:23
efxaristo poli:bow: den mou lete apo chip ti ginete mpeni kai an nai ti provlimata exoun parousiasti opios kseri as mou pi kai pali efxaristo elpizo na min sas prizo:cry:

Addicted™
14-04-08, 18:30
Τα Mii's εχουν πολυ πλακα

14-04-08, 19:06
elpizo na min sas prizo:cry:

Μην το ξαναπείς αυτό!:judge:

14-04-08, 19:25
efxaristo poli:bow: den mou lete apo chip ti ginete mpeni kai an nai ti provlimata exoun parousiasti opios kseri as mou pi kai pali efxaristo elpizo na min sas prizo:cry:

Άστο δε λέει. Πιό δύσκολο είναι να ανοίξεις το wii, παρα να περάσεις το τσιπάκι

Video Nintendo Wii Wiikey Instalation - Nintendo, Wii, Disassemble, ModChip, Desbaratar - Dailymotion Share Your Videos

γιατί το βίντεο είναι απο το daily motion δεν γίνεται να το δείτε ετσι:no: πρέπει να πατήσετε στο λινκ

taskos
14-04-08, 19:38
:rofl: afta einai amesi eksipiretisi :bow::thankyou: kala 1 ora thes gia na to ksevidosis xaxa

Addicted™
14-04-08, 19:54
Μπερδεμα ειναι αστο

taskos
14-04-08, 20:02
kala den tha to kano ego ama einai giati ego eimai ikanos na to petakso apo kana parathiro ama me diskolepsi:angel: opote alos tha to kani otan me to kalo to paro apla rotao mipos parousiazoun tipota provlimata kai meta apo ligo kero xalane ta matia iperthermenonte kai ta lipa min to paro kai ta ftisi me tin proti giati sto ps pou ixa palia ixa tetio provlima eno sto x-box exo vali 100 giga skliro kai ta pernao mesa xoris provlima:smile2:

Addicted™
14-04-08, 20:06
Τον περαστικο δεν τον λυπασαι; :p

taskos
14-04-08, 20:35
Δεν εχω ακουσει τπτ σχετικο...αλλα ριξε και εσυ καμια ματια πριν κανεις κατι ;)

Εγω θελω να βγει ενα swap magic για να μην εχουμε προβληματα hardware αλλα και δυσκολιες:smile2:

ti einai to swap magis? den exo idea :unsure:

Addicted™
14-04-08, 20:39
Πω εφιαξα ενα mii ιδιως ο mario :D

taskos
14-04-08, 20:43
e sigoura tha vgoune olo kai kenouria kolpa siga siga akoma einai i arxi

*Lenaki-
14-04-08, 21:06
Ενα Τοπ 10 θα μπορουσε να ειναι το παρακατω για παιχνιδια

Metroid Prime 3 YouTube - Metroid Prime 3: Corruption (GT Review)

Super Mario Galaxy YouTube - Gametrailers Super Mario Galaxy Review

Legend Of Zelda YouTube - Legend Of Zelda Wii

Guitar Hero 3 YouTube - Guitar Hero 3 (Wii) Review

Zack & Wiki Treasure YouTube - Zack and Wiki: Quest for Barbaros Treasure Review

Medal of Honor Heroes 2 YouTube - Medal of Honor Heroes 2 Review

Resident Evil: Umbrella YouTube - Resident Evil:Umbrella Chronicles Review

Mario & Sonic Olympics YouTube - GameTrailers Review: Mario & Sonic at the Olympics

Wario Ware YouTube - Wario Ware Smooth Moves - Demonstration

The Godfather YouTube - The Godfather Wii

lexikat14
14-04-08, 21:08
thanks

*Lenaki-
14-04-08, 21:08
επίσης για multiplayer games όσοι ενδιαφέρονται

Guitar Hero 3(online) YouTube - Guitar Hero 3 (Wii) Review

Medal of Honor Heroes 2(online) YouTube - Medal of Honor Heroes 2 Review

Mario Strikers Football(online) YouTube - Mario Strikers Charged: Wii- Online Play 2

Excite Truck http://www.youtube.com/watch?v=ytBURn-L6NI

Mario party 8 YouTube - Mario Party 8 - gametrailers review

Fifa 08(online) YouTube - NINTENDO-POWER.de | FIFA 2008 (Wii)

Mario & Sonic at the olympic games YouTube - Wii Mario & Sonic At The Oymic Games: Triple Jump Gameplay

Lemeshianos
16-04-08, 09:05
To mario paper to exeis afisei exw!

An kai fan tou PS3 skeftomai na agorasw to Wii, dioti ta paixnidia tou einai pio eukola na ta paixoun paidia kai gynaikes. Etsi tha mporw na paizw mazi me tin gynaika mou kai na min eimaste se 2 tileoraseis.
Ase pou otan exeis kai kalesmenous mporeis na apasxoliseis kapoia ataxta paidakia :D

*Lenaki-
16-04-08, 10:01
To mario paper to exeis afisei exw!

An kai fan tou PS3 skeftomai na agorasw to Wii, dioti ta paixnidia tou einai pio eukola na ta paixoun paidia kai gynaikes. Etsi tha mporw na paizw mazi me tin gynaika mou kai na min eimaste se 2 tileoraseis.
Ase pou otan exeis kai kalesmenous mporeis na apasxoliseis kapoia ataxta paidakia :D

YouTube - Super Paper Mario - Wii Tour Video

τα παιχνιδια οκ μην το λες οτι ειναι ολα πολυ απλα..απο οτι εχω μαθει καποια θελουν αρκετο κοπο για να τα παιξεις...κ δεν εννοω αυτα με τα σπορ...αν
κ οταν το παρεις..θα δεις οτι οταν θα παιξεις πχ μποξ.. θα κουραστεις αρκετα στο τελος χα χα χα
παντως για παιχνιδι με παρεα πιστευω οτι ειναι οτι καλυτερο το wii

taskos
16-04-08, 14:29
ego piga simera se 2 katastimata kai ta 2 tin idia timi ixane pantos to ena 249 kai to alo 250 :judge: megali vdomada tha to stimpiso gia na xaso kai kana kilo me toso fagito:thumbsup: malon me to zalda mazi giati maresi poli san pexnidi apo palia ala to kako einai oti den exi scart mesa kai gia na to paro kani 30 evro :judge:

*Lenaki-
16-04-08, 16:20
αρα 250+30+50τοσο για το παιχνιδι..... =330τοσο... αντε με το καλο κ θα περιμενουμε εντυπωσεις

taskos
16-04-08, 18:32
αρα 250+30+50τοσο για το παιχνιδι..... =330τοσο... αντε με το καλο κ θα περιμενουμε εντυπωσεις

den ta ipes kala:tease: vale kai ala 60 evro giati tha paro kai deftero xiristirio:thumbsup: e pos tha pezo diplo an kai skeftika oti sto n64 efgene etsi me ta 3 vismatakia kai ixe kai to scart mazi kai empene opote mpori na kani kai sto wii

m33ts4k0z
16-04-08, 18:42
den ta ipes kala:tease: vale kai ala 60 evro giati tha paro kai deftero xiristirio:thumbsup: e pos tha pezo diplo an kai skeftika oti sto n64 efgene etsi me ta 3 vismatakia kai ixe kai to scart mazi kai empene opote mpori na kani kai sto wii

Τα χειριστήρια του Ν64 δεν παίζουν στο Wii. Αυτά που παίζουν στο Wii όμως είναι του GameCube.

Βησματάκια θα δείς μόνο για του GameCube μιας και τα χειριστήρια του Wii είναι ασύρματα υπερύθρων.

*Lenaki-
16-04-08, 18:45
σωστα..με καλυψε... αρα στο 330τοσο προσθετουμε κ τα 60εξτρα σετακι Remote Controller κ ποσο φτασαμε??
οκ δεν ειναι φτηνο σιγουρα ..αλλα αξιζει τα λεφτα του

taskos
16-04-08, 18:59
malon ta eksigisa lathos:judge: den elega gia ta xiristiria ala gia to scart sto wii vgeni me ta 3 vismatakia ok sto n64 evgene me ta 3 vismatakia pali ala ixe masi kai ena scartaki pou empene kai leo logika tha kani kai sto wii:thumbsup:

vasilist
16-04-08, 20:06
Γεια σας παιδιά!!! Είμαι και εγώ ένας κάτοχος Wii εδώ και ένα χρόνο!!! Εϊναι πράγματι καταπληκτική κονσόλα. Φανταστική σύλληψη σαν ιδέα. Κάνει και για οικογένεια και για μοναχικά άτομα. Είναι βέβαια απίστευτα απολαυστικό όταν παίζεται με παρεά.

Το έχω συνδέσει με wifi και απολαμβάνω φυσικά και τα πλεονεκτήματα του internet.

Στην αρχή όταν κυκλοφόρησε οι τίτλοι ήταν λίγοι και πολύ κόσμος φοβόταν εάν θα μπορούσε να συναγωνιστεί την ποικιλία των παιχνιδιών του ps2. Τελικά αυτή την στιγμή οι τίτλοι (που καλύπτουν όλα τα γούστα) στην ελλάδα είναι παραπάνω από 60-70 ενώ στην Ευρώπη αγγίζουν τους 217 (αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα...γιατί στην Ελλάδα να μην τους έχουμε και εμείς...)

Όπως και να έχει η αίσθηση που νιώθεις όταν παίζεις για πρώτη φορά tennis με φίλους ή και μόνος είναι once in a lifetime. Για να μην δεχθώ πυρά από τους λάτρεις του ρεαλισμού σαφώς και δεν συγκρίνεται τίποτα από αυτά με το πραγματικό, αλλά η προσομοίωση είναι αρκετά ρεαλιστική. Θα συμφωνήσω επίσης με τον φίλο που προανέφερε ότι "πιάστηκε" με το box. Αυτό είναι αλήθεια όσο και αν σας φαίνεται απίστευτο. ΚΑΙ εγώ πιάστηκα την τρίτη φορά , και κάποιος φίλος μου που έπαιξε τρία παιχνίδια (9 γύροι) συνεχόμενα και βέβαια το άλλο πρωϊ μου διαμαρτυρόταν για τους ώμους του.

Όμως βρε παιδιά δεν μπορώ να σας κρύψω την πιο ωραία μου εμπειρία που ήταν αυτή (και ποιος δεν θά ήθελε μέρα σαν και αυτή...) : α) άδεια από την δουλειά, β) αγορασμένο το umbrella chronicles για wii γ) τηλεόραση 40 ιντσών , δ) digital theater system audio 5.1 ε) 2 χειριστήρια στ) 1 "συνέταιρος στο έγκλημα" ζ) μπόλικος καφές και σουβλάκια... και...τρελό παιχνίδι από τις 09.00 εώς και τις 16.00. Δεν βγάλαμε μόνο τα παιδί από μέσα μας αλλά και όλους τους συμμαθητές μας...

Sorry σας έπρηξα αλλά το wii είναι όντως καταπληκτικό, όπως καταπληκτικό είναι και το wii fit. Το άλλο μήνα το αγοράζω και θα σας πω τις εντυπώσεις μου.

Εάν κάποιος θέλει βοήθεια με το connection με wifi είμαι στην διάθεσή του/της.

Να είστε καλά. :thumbsup:

m33ts4k0z
16-04-08, 22:10
Γεια σας παιδιά!!! Είμαι και εγώ ένας κάτοχος Wii εδώ και ένα χρόνο!!! Εϊναι πράγματι καταπληκτική κονσόλα. Φανταστική σύλληψη σαν ιδέα. Κάνει και για οικογένεια και για μοναχικά άτομα. Είναι βέβαια απίστευτα απολαυστικό όταν παίζεται με παρεά.

Το έχω συνδέσει με wifi και απολαμβάνω φυσικά και τα πλεονεκτήματα του internet.

Στην αρχή όταν κυκλοφόρησε οι τίτλοι ήταν λίγοι και πολύ κόσμος φοβόταν εάν θα μπορούσε να συναγωνιστεί την ποικιλία των παιχνιδιών του ps2. Τελικά αυτή την στιγμή οι τίτλοι (που καλύπτουν όλα τα γούστα) στην ελλάδα είναι παραπάνω από 60-70 ενώ στην Ευρώπη αγγίζουν τους 217 (αυτό είναι κάτι που δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα...γιατί στην Ελλάδα να μην τους έχουμε και εμείς...)

Όπως και να έχει η αίσθηση που νιώθεις όταν παίζεις για πρώτη φορά tennis με φίλους ή και μόνος είναι once in a lifetime. Για να μην δεχθώ πυρά από τους λάτρεις του ρεαλισμού σαφώς και δεν συγκρίνεται τίποτα από αυτά με το πραγματικό, αλλά η προσομοίωση είναι αρκετά ρεαλιστική. Θα συμφωνήσω επίσης με τον φίλο που προανέφερε ότι "πιάστηκε" με το box. Αυτό είναι αλήθεια όσο και αν σας φαίνεται απίστευτο. ΚΑΙ εγώ πιάστηκα την τρίτη φορά , και κάποιος φίλος μου που έπαιξε τρία παιχνίδια (9 γύροι) συνεχόμενα και βέβαια το άλλο πρωϊ μου διαμαρτυρόταν για τους ώμους του.

Όμως βρε παιδιά δεν μπορώ να σας κρύψω την πιο ωραία μου εμπειρία που ήταν αυτή (και ποιος δεν θά ήθελε μέρα σαν και αυτή...) : α) άδεια από την δουλειά, β) αγορασμένο το umbrella chronicles για wii γ) τηλεόραση 40 ιντσών , δ) digital theater system audio 5.1 ε) 2 χειριστήρια στ) 1 "συνέταιρος στο έγκλημα" ζ) μπόλικος καφές και σουβλάκια... και...τρελό παιχνίδι από τις 09.00 εώς και τις 16.00. Δεν βγάλαμε μόνο τα παιδί από μέσα μας αλλά και όλους τους συμμαθητές μας...

Sorry σας έπρηξα αλλά το wii είναι όντως καταπληκτικό, όπως καταπληκτικό είναι και το wii fit. Το άλλο μήνα το αγοράζω και θα σας πω τις εντυπώσεις μου.

Εάν κάποιος θέλει βοήθεια με το connection με wifi είμαι στην διάθεσή του/της.

Να είστε καλά. :thumbsup:

Απλά /kneel. Έδωσες τον ορισμό πώς πρέπει να παίζεται μια κονσόλα. Γι'αυτό το κοινό του Wii είναι σαφώς πιο ώριμο(από πολλές απόψεις) απο τις άλλες κονσόλες. Επίσης με ένα απλό googling μπορείς να μάθεις και για την ποιότητα των ατόμων που έχουν αυτή τη κονσόλα.

Όσο με κάνεις να θέλω να σε πνίξω λόγο του φοβερου εξοπλισμού που έχεις :), τόσο με κάνεις να χαίρομαι που αρχίζουμε και στην Ελλάδα να πιάνουμε το βαθύ νόημα και να μη κοιτάμε κάτι εξωτερικά λόγο του καλού "περιτυλίγματος".

Δεν καταλαβαίνω όμως το παράπονο σου. Το ότι δεν υπάρχει κάποιο παιχνίδι σε έναν retailer στην Ελλάδα δεν πάει να πεί ότι αν το παραγγήλεις από π.χ. Αγγλία, δεν θα σου παίξει. Άντε το πολύ πολύ να μην έχεις ελληνικό manual αλλά στη τελική τι σημασία έχει? Μήπως θα το διαβάσεις και ποτέ? :P

malon ta eksigisa lathos den elega gia ta xiristiria ala gia to scart sto wii vgeni me ta 3 vismatakia ok sto n64 evgene me ta 3 vismatakia pali ala ixe masi kai ena scartaki pou empene kai leo logika tha kani kai sto wii

Το ίδιο scart που πάιζει με όλες τις κονσόλες παίζει και με το Wii. Δοκίμασε το ;)

vasilist
17-04-08, 05:49
Όσο με κάνεις να θέλω να σε πνίξω λόγο του φοβερου εξοπλισμού που έχεις :), τόσο με κάνεις να χαίρομαι που αρχίζουμε και στην Ελλάδα να πιάνουμε το βαθύ νόημα και να μη κοιτάμε κάτι εξωτερικά λόγο του καλού "περιτυλίγματος".

Δεν καταλαβαίνω όμως το παράπονο σου. Το ότι δεν υπάρχει κάποιο παιχνίδι σε έναν retailer στην Ελλάδα δεν πάει να πεί ότι αν το παραγγήλεις από π.χ. Αγγλία, δεν θα σου παίξει. Άντε το πολύ πολύ να μην έχεις ελληνικό manual αλλά στη τελική τι σημασία έχει? Μήπως θα το διαβάσεις και ποτέ? :P

Thanks mate!!! Μία λεπτομέρεια : ο εξοπλισμός είναι του "συνεργάτη στο έγκλημα". Ο δικός μου εξοπλισμός απλά περιορίζεται σε μία 32άρα LCD Samsung , και WIFI σύνδεση! Αλλά και έτσι το απολαμβάνω!!!

Όσον αφορά στα παιχνίδια οκ έχεις δίκιο, αλλά για το γαμώτο της υπόθεσης...γιατί σε αυτή την χώρα πρέπει να περιμένουμε δεκαετίες ώσπου να έρθει η τεχνολογία στον τόπο μας ? Άσε δεν ρωτάω για να βρω απάντηση...Μόνοι μας τα λέμε , μόνοι μας τα ακούμε.

Όσον αφορά στους τίτλους του wii παγκοσμίως μία γέυση μπορεί να πάρει κανείς εδώ : http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Wii_games

cu :clap:

*Lenaki-
17-04-08, 13:51
...γ) τηλεόραση 40 ιντσών , δ) digital theater system audio 5.1

:thumbsup::thumbsup: και εγω θελωωωωωωωω!!!!!!!:rofl:

17-04-08, 13:56
malon ta eksigisa lathos:judge: den elega gia ta xiristiria ala gia to scart sto wii vgeni me ta 3 vismatakia ok sto n64 evgene me ta 3 vismatakia pali ala ixe masi kai ena scartaki pou empene kai leo logika tha kani kai sto wii:thumbsup:

katse...opws kai to n64 pou eixe ta 3 vismata kokkino kitrino leyko pou koumponan sto scart einai kai sto wii:thumbsup:

ara 8a kostisei 250+60+60=370

Addicted™
18-04-08, 18:37

Σωστα

lenaki απο τα παιχνιδια που μας εδειξες θα παρω...εμ...:angel:το zelda,το Guitar Hero,το Resident Evil,το Wario Ware,το Mario Strikers Football και τελος το Excit Truck...παρακαλω:p

vasilist σε ζηλευω για τα β,γ,δ,ε,στ,ζ :D

m33ts4k0z
18-04-08, 21:38
Σημειωση:παιδια...τη μπορει να γινει εαν καποιος παρει το serial number τις συσκευη μας...?

Τίποτα απολύτως. Μπορεί να κάνει κάποιος κάποια επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη την Nintendo αλλά άσχετα με το τι serial number θα τους δώσει, αν δεν δουν στο τέλος την κανονικη συσκευή τότε απορρήπτουν γενικά κάθε αίτημα επισκευής κλπ.

Addicted™
18-04-08, 22:06
Ωραια παιχνιδια παντως

vasilist
20-04-08, 11:44
Αλήθεια πόσοι από εσάς έχουν συνδεδεμένο το wii με το internet?

*Lenaki-
20-04-08, 12:10
Αλήθεια πόσοι από εσάς έχουν συνδεδεμένο το wii με το internet?

εγω ναι !

Addicted™
20-04-08, 12:23
Εγω οχι

*Lenaki-
20-04-08, 13:10
να μαζευομαστε κ μετα να δουμε αν μπορουμε να ανταλλάξουμε τ ανθρωπακια ή να παιξουμε παιχνιδια κτλ..δεν ξερω κ τι αλλες δυνατοτητες εχει

cmak
20-04-08, 17:48
viva wii

m33ts4k0z
20-04-08, 18:49
Δηλαδη το μονο που μπορουνε η μαλλον δεν μπορουνε αν δεν εχουν τη συσκευη ωστε να δειξουν το s/n για να το αποδειξουν...ειναι για επισκευη???

btw Καλησπερα:wave:

Ναι, κάθε εταιρεία ξέρει που πουλάει κάθε τι βάση της παρτίδας που βασίζεται το serial number. Αν πχ είναι μια κονσόλα πρέπει να πουληθεί σε ένα γερμανικο μαγαζί κ εσύ πάς από Ελλάδα με το serial number αυτό και δηλώσεις ότι έχεις και τη κονσόλα τότε καταλαβαίνουν ότι πολύ πιθανόν να είναι κλεμμένο για αυτό και ζητάνε κι επιπλέον χαρτιά όπως εγγυήσεις κλπ για το λόγο ότι από την άλλη μπορεί απλά να το αγόρασες απο Γερμανία από πχ. ebay.

Addicted™
20-04-08, 19:06
να μαζευομαστε κ μετα να δουμε αν μπορουμε να ανταλλάξουμε τ ανθρωπακια ή να παιξουμε παιχνιδια κτλ..δεν ξερω κ τι αλλες δυνατοτητες εχει

Να σου δοσω το Harry Potter μου να δεις :p Ιδιως :D

Johnys13
21-04-08, 06:18
w3748874331080224@wii.com to e-mail moy sto wii opios thelei as moy steilei e-mail

Addicted™
21-04-08, 09:03
Update Προσθηκη τοπ παιχνιδιων

Johnys13
21-04-08, 10:00
exei mono toy e-mail

Addicted™
21-04-08, 10:39
Update(προσεχως παιχνιδια)

Johnys13
21-04-08, 11:55
gia na me kaneis register sto wii bale afton ton ari8mo 3748874331080224

Addicted™
21-04-08, 12:09
Για δειτε την αρχικη σελιδα

Johnys13
21-04-08, 12:22
oraia.opios allos thelei as moy dosei to kodiko toy

Lemeshianos
22-04-08, 09:03
re paidia to wii den mporei na enwthei wireless apo mono tou? thelei extra periferiako?

Addicted™
22-04-08, 09:15
Εαν εχεις ασυρματο δυκτιο...δεν χρειαζεται τιποτα...Εαν δεν εχεις ασυρματο δυκτιο τοτε αγοραζεις ενα ειδικο ανταπτορα που μπορεις να συνδεσεις το wii σου στο internet με καλωδιο...
Εαν παλι θες να το συνδεσεις με ασυρματο δυκτιο θα χρειαστεις wireless modem/router η ενα wireless usb;)

Lemeshianos
22-04-08, 09:20
wraio exw wireless diktyo sto spiti!
aurio i methaurio tha paw na parw kai egw to wii mou!
To kako einai oti thelw to mario galaxy kai to poulanw 60euro stin kypro enw apo tin www.expansys.com.cy einai 45.
Den lew mikri diafora stin timi alla an prostheseis ton extra moxlo me to mikro extra xeiristirio, 2 paixnidia kai tin konsola i diafora pou tha dwsw an ta parw ola apo kypro anti apo exwteriko einai konta sto 70-80 euro!

Johnys13
22-04-08, 09:30
περιμενο να μου δοσετε τουσ κοδικους σας για το wi

m33ts4k0z
22-04-08, 10:06
Παιδιά το Σάββατο έπαιξα το Guitar Hero 3 στο PS3 διπλό με κιθάρες χαχα. Υπάρχει και στο Wii και είναι φανταστικό!!! Σίγουρα το προτίνω.

Addicted™
22-04-08, 10:39
Update

m33ts4k0z
22-04-08, 11:44
Με παρεα ειναι φανταστικο αν το παιξεις μονος?:p

Κανείς δεν αγοράζει Wii για να παίζει μόνος :cool2:

Όμως ναι ήμασταν 10 άτομα στο σπίτι που το παίξαμε και είχε πάρα πολύ πλάκα!

Addicted™
22-04-08, 14:00
Δεν ειπατε...εχετε φιαξει κανα καλο διασημο mii;

vasilist
22-04-08, 14:43
Johny τη ειναι αυτο...?Μπορεις να κανεις e-mail στο wii?

α) πηγαίνεις στο WII MESSAGE BOARD (κάτω δεξιά)
β) πατάς CREATE MESSAGE

Από εδώ και στο εξής έχεις τις εξής επιλογές :

1. Γράφεις ένα απλό memo που ποστάρεται στο message board σου
2. Γράφεις ένα message που φεύγει στην διεύθυνση (e-mail) που εσύ θα του ορίσεις και
3. Βλέπεις το address book σου (εδώ μέσα μάλιστα βλέπεις το 16ψήφιο number του wii σου - και επίσης εδώ
μπορείς να κάνεις register άλλα e-mail φίλων κ.λ.π. )

αυτό ήταν .

Όσοι έχετε wireless κάντε ένα πείραμα :

ακολουθήστε τα α και β , μετά στο ΜΕΜΟ γράψτε TEST , εισάγετε το mii σας, πατήστε POST και δείτε αμέσως το message board σας.

Κάντε και ένα άλλο :

ακολουθήστε τα α και β και μετά κάντε τα εξής :
α) πηγαίνετε στο ADRESS BOOK
β) πηγαίνετε στο REGISTER
γ) πηγαίνετε στο OTHERS
δ) εισάγετε το e-mail σας (η το e-mail κάποιου φίλου σας)

και μετά πηγαίνετε να γράψετε ένα μυνηματάκι (ΤΕΣΤ) στην μεσαία επιλογή (τον κίτρινο φάκελο). Εισάγετε το e-mail που έχετε κάνει register και ...πατήστε SEND.

Ελέγξτε τα e-mail σας στο pc σας και θα δείτε ένα e-mail στα εισερχόμενα της μορφής :

wXXXXXXXXXXXXXXXX@wii.com με subject "wii message" (ναι σωστά μαντέψατε ο 16ψήφιος κωδικός είναι αυτός της κονσόλας σας!)

got it?

ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΤΕ!!!!!!!
:thumbsup:

Y.Γ. sorry για το συνοθύλευμα Ελληνικών / Αγγλικών. Ελπίζω να τα εξήγησα καλά!

Johnys13
22-04-08, 17:38
opios exei to wii sto internet as moy steilei to code toy wii toy

Lemeshianos
28-04-08, 20:50
Mpika kai egw stin parea :)
Exw piastei!
Pros to paron exw to Wii me to sports apo tin pempti to vrady.
Oso perissotero paizeis toso anevainei to epipedo kai ginetai dyskolo.
Exoun piastei ta xeria mou edw kai mia dio meres.
Poly kalo an skefteis oti gymnazesai kai tautoxrona diaskedazeis.
Sigoura tha pare kai to wii fit sto mellon!
Pantws osoi thelete ftina paixnidia, mporeite na ta parete ta amerikanika pio ftina apo to ebay kai na ta fortwsete me to freeloader!Prosoxi mono na min kanete update tin konsola me amerikaniko diskaki!

To mono pou den katafera na doulepsw einai to Wii Shop! Mou vgazei synexws connection error.
Ti kanate eseis gia na sas doulepsei?

*Lenaki-
29-04-08, 10:06
Mpika kai egw stin parea :)
Exw piastei!
....

xaxaxa welcome to the club:)

Aristidis69
29-04-08, 15:28
Είμαι τυχερός που το έχω.Ποτέ δεν το μετάνιωσα που το πήρα

Aristidis69
29-04-08, 15:30
egw exw pro 08,fifa 08,mario party 8,mario kart wii kai polla alla.Exw kai dio timonia.

Lemeshianos
29-04-08, 18:01
Axizei to pro2008?
eida parousiasi tou kai einai entypwsiakos o tropos pou paizeis alla deixnei na einai polyploko. Esi pws to vlepeis?

To wishlist mou perilamvanei:
mario kart wii,
super mario galaxy,
Legend of zelda,
wii fit,
rayman raving rabbids

alla mallon apo ebay me freeloader giati edw stin kypro theloun 60-70 euro to paixnidi.

Lemeshianos
29-04-08, 20:47
Enwsa kai to wii shop!
Alla exw apogoiteutei!
Katarxin gia na pareis pontous apo ta asterakia otan kaneis register products, theleis 8000 asteria gia 2000 pontous.
Diladi se analogia british pounts 1280 gia 15.
Prepei na xodepseis 1280 lires gia na pareis prointa pou tha sou dwsoun pontous axia 15 lirwn!!!
Ase pou gia na pareis to Super Mario 64 prepei na dwseis 1000 pontous(7 lires) enw me 20 agorazeis to super mario galaxy!Kai einai paixnidi ilikias 3 genewn konsolwn.
Kai to klassiko mario einai 500 pontous. Poio einai to metro sygkrisis tous?
Den xerw alla den mou akougete logiko!
Isws i timi tou mario 64 na einai logiki an kai den symferei alla oi times twn paixnidiwn gia nes, snes, master system einai treloutsikes!

karamela_org
30-04-08, 06:55
eimai mia apo tis poromenes me to wii.opote vrisko eukairia paizo k kiriolektika liono. akoma k monh mou den exo prolbhma. teleutaioi titloi pou agorasa einai to DANCING STAGE HOTTEST PARTY k to WII FIT. to proto den mporo na po oti me ksetrelane! einai mia metafora to Guitar Hero mono pou oi kiniseis ginontai me ta podia. to wii fit sindiazei k gimnastiki k paixnidi issoropias!einai prototipo!

Addicted™
30-04-08, 17:12
Μεγαλωνουμε :d

vasilist
30-04-08, 21:41
Μπράβο, βλέπω αυξανόμαστε...

Πίκρα όμως παιδιά για τον φίλο σας. Μου χάλασε η Samsung TV και έχω μείνει εκτός...αχ πίκρα...

Από εβδομάδα μάλλον θα την έχω ξανά...

πάνω που θα σας έλεγα πως είναι το wii fit (σκόπευα να το αγόραζα αυτή την εβδομάδα). Αλλά όπως βλέπω μας πρόλαβε η φίλη μας η karamela! Για λύσε μου την απορία karamela : το wii fit (η συσκευή που πατάμε πάνω της) συνοδεύεται και από παιχνίδι ή το παιχνίδι το αγοράζεις ξεχωριστά ; Thanks!

cu

κλαψ κλαψ!:cry:

m33ts4k0z
30-04-08, 22:39
Μπράβο, βλέπω αυξανόμαστε...

Πίκρα όμως παιδιά για τον φίλο σας. Μου χάλασε η Samsung TV και έχω μείνει εκτός...αχ πίκρα...

Καλά να πάθεις εσύ! :tease:

Υπομονή, κι εγώ ξενερώνω αν συμβαίνουν τέτοια αλλά τι να κάνεις... :)

Από εβδομάδα μάλλον θα την έχω ξανά...

πάνω που θα σας έλεγα πως είναι το wii fit (σκόπευα να το αγόραζα αυτή την εβδομάδα). Αλλά όπως βλέπω μας πρόλαβε η φίλη μας η karamela! Για λύσε μου την απορία karamela : το wii fit (η συσκευή που πατάμε πάνω της) συνοδεύεται και από παιχνίδι ή το παιχνίδι το αγοράζεις ξεχωριστά ; Thanks!

cu

κλαψ κλαψ!:cry:

Μαζί με το board έρχεται και κοστίζει περίπου 100 ευρώ νομίζω.

Addicted™
01-05-08, 00:42
Υπομονη

*Lenaki-
01-05-08, 20:18
ενα νεο βιντεο για το Wii Fit

http://www.youtube.com/watch?v=jA-2q...watch_response

κ αυτο το εχει κανεις???

http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=WII.00122

elinokyprios
02-05-08, 11:02
An paro freeloader gia na pexo paixnidia apo USA prepei na tsiparo to wii?
epeisis exei kapios tsiparei to wii na mas pei tis entiposeis tou?

Lemeshianos
02-05-08, 12:43
me freeloader den xreiazetai na to tsipareis alla den paizei antigrafa.
paizei authentika diskakia alla apo usa/ebay einai elaxisto to kostos se sygkrisi me kypro.
Kapou sta 25-30 dollaria ta akriva metaxeirismena.

Lemeshianos
02-05-08, 13:55
Καλοριζηκη η καινουργια σου κονσολα Lemeshianos :)
Οσο για το wii shop δεν εχω ασχοληθει καθολου μιας και δεν μπορω να συνδεθω ασυρματα:angry::p

@karamela ποιος εχει προβλημα να ειναι μονος του διπλα στο wii?:angel:Εγω οταν ερχεται καποιος να παιξει τον κοιταω με μισο ματι:sneaky: γιατι θελω να ειμαι μονο εγω και το wii μου:laugh::laugh::laugh:

euxaristw :)
to friend code mou gia opoion endiaferete:
w4505932647025655@wii.com

Lemeshianos
02-05-08, 20:19
osous den tous endiaferei i virtual console as mou steiloun to product code twn nintendo paixnidiwn tous se pm :)

Addicted™
02-05-08, 21:02
:fish:

*Lenaki-
02-05-08, 21:55
χμμ εδω κ λιγα μηνυματα νομιζω οτι μιλατε ξενη γλωσσα παιδια.... χανω επεισοδια...

gregar
03-05-08, 10:34
exw mia erwthsh afouto xeiristirio tou wii sundeetai me thn kansola mesw blue tooth mporei na synde8ei me pc h ena kinito me wii?

Addicted™
03-05-08, 13:24
exw mia erwthsh afouto xeiristirio tou wii sundeetai me thn kansola mesw blue tooth mporei na synde8ei me pc h ena kinito me wii?
Θα σε γελασω...εγω μια φορα δοκιμασα να κανω αναζητηση με το μπλε δοντι του κινητου μου και δεν βρηκε τιποτα...

gregar
03-05-08, 17:23
Θα σε γελασω...εγω μια φορα δοκιμασα να κανω αναζητηση με το μπλε δοντι του κινητου μου και δεν βρηκε τιποτα...
to wii xrhsimopoiei allo kwdika bluetooth kai dn einai orato apo oles tis syskeues par ola auta exw akousei oti mporei na synde8ei

Johnys13
03-05-08, 19:19
pira to the golden compass sto wii thelete entiposeis??

*Lenaki-
03-05-08, 21:03
Μπορεις να περασεις και παιχνιδια τις vc με το twilight hack ελευθερα:D

σε απλα ελληνικά?:angel:

Addicted™
04-05-08, 01:48
pira to the golden compass sto wii thelete entiposeis??

Αμε...:)

karamela_org
04-05-08, 07:14
@vasilist
to wii fit periexei sthn siskevasia to paixnidi k thn vash pou patas pano ths (mexri 150 kgr).kati san step gimnastikhs.to phra apo to plaisio 99,99. (akrivos auto grafei sthn apodeiksh).perixei askhseis gimnastikhs.epilegeis anamesa se yoga, mihkh k aerobic. ipologizei k to bmi (moriaki maza). telos exei k kapoia paixnidia isorropias, opos na kaneis isorropia se sxoini, ski, jogging, na dineis kefalies se mpala podosfairou. oso proxaras se epipedo kseklidonoun perissoteres askhseis k perissotera paixnidia. elpizo na se kalipsa!

karamela_org
04-05-08, 07:23
@kari
h apanthsh gia to poios paizei monos tou wii phgaina sto m33ts4k0z opou anaferei oti kaneis den agorazei to wii gia na paizei monos! eimai loipon apo tis elaxistes periptoseis pou phra to wii gia mena apoklistika! aneksarthta pou auksithikan oi episkepseis sto spiti mou apo tote!!! :PPPPP

taskos
04-05-08, 08:48

ela filemou to xeiristirio tou wii sindeetai me to pc sigoura giati to exi san thema kai pos na to kanis se ena tefxos pouxa pari sto pcmaster elpizo na se voithisa:rofl:

*Lenaki-
04-05-08, 09:36
Το twilight hack είναι .....

tnks kari :bow:

Lemeshianos
04-05-08, 10:20
Μπορεις να περασεις και παιχνιδια τις vc με το twilight hack ελευθερα:D

To epsaxa ligo alla pros to paron vrika oti exoun anakalypsei to exploit alla douleuoun gia na doun ti mporoun na fortwsoun!
An exeis vrei kapoio guide mporeis na mas ton kaneis post?

vasilist
04-05-08, 13:41
@vasilist
to wii fit periexei sthn siskevasia to paixnidi k thn vash pou patas pano ths (mexri 150 kgr).kati san step gimnastikhs.to phra apo to plaisio 99,99. (akrivos auto grafei sthn apodeiksh).perixei askhseis gimnastikhs.epilegeis anamesa se yoga, mihkh k aerobic. ipologizei k to bmi (moriaki maza). telos exei k kapoia paixnidia isorropias, opos na kaneis isorropia se sxoini, ski, jogging, na dineis kefalies se mpala podosfairou. oso proxaras se epipedo kseklidonoun perissoteres askhseis k perissotera paixnidia. elpizo na se kalipsa!

Thank you soooo much! Αν και ακόμα να φτιαχτεί η TV μου...αχ αχ
Αυτή την εβδομάδα θα το αγοράσω...

vasilist
04-05-08, 13:43
Καλά να πάθεις εσύ! :tease:

Υπομονή, κι εγώ ξενερώνω αν συμβαίνουν τέτοια αλλά τι να κάνεις... :)

Μαζί με το board έρχεται και κοστίζει περίπου 100 ευρώ νομίζω.

Thanks pal!!!
Ξενέρωμα δεν λες τίποτα!!!

vasilist
04-05-08, 13:44
Σου εφυγε το remote controller στη τηλεοραση?:angel::p

όχι...η χαρά μου έφυγε! :cry:
Ούτε στον εχθρό μου...

Johnys13
04-05-08, 13:55
to the golden compass einai oraio paixnidi alla ligo bareto.ta grafika tou den einai toso oraia oso perimena.nomizo oti einai kali epilogi.to pira apo to plaisio 25euro.elpizo na sas aresan oi entiposeis moy!!!!!!

Johnys13
04-05-08, 13:57
lenaki mporeis na peis tin istoselida poy katebazeis paixnidia gia to wii.poy na ta pernas me sd

*Lenaki-
04-05-08, 18:24
lenaki mporeis na peis tin istoselida poy katebazeis paixnidia gia to wii.poy na ta pernas me sd

εγω??οχι κατεβαζω παιχνιδια δεν ξερω την διαδικασια αλλωστε

Addicted™
05-05-08, 13:21
:super:

Lemeshianos
05-05-08, 15:25
den tha vrethei enas na ftiaxei ena wii backup loader???
Oxi oti den tha agorazw authentika.
Mario galaxy, kart, wii fit legend of zelda ennoeitai oti tha parw authentika
Alla kapoia alla paixnidia sigoura tha ta katevaza!

Aristidis69
06-05-08, 09:21
Παιδιά το pro2008 είναι καταπληκτικό......μιλάμε για πολύ γελιό.....πιστεύω λόγω διαδραστικότητας είναι η καλύτερη έκδοση που έχω παίξει...(και έχω παίξει ps & xbox)

kai egw pistevo pos einai oreo epeidi exei stoxo kai kseris pou tha dosis pasa

Aristidis69
06-05-08, 09:32
http://www.got-next.com/blog/wp-content/uploads/supermariogalaxy.jpg
telika parageila to super mario galaxy

na i ikona an tin 8es

Lemeshianos
06-05-08, 10:06
Exw kala nea paidia!
Oloi theloume na paixoume tzampa kapia paixnidia alla mias kai exw agorasei kai egw to wii mou prosfata den thelw na kanw kati pou tha akyrwsei tin eggyisi tou!

Me ligo psaximo vrika to Wii-clip.
Einai enas eidikos "adaptoras" pou mpainei panw apo to kentriko chip tou wii, xwris na xreiastei na kanete solder tipota panw sto wii.
To mono pou tha xreiastei na ginei solder einai to modchip panw ston adaptora tou wii clip i na to agorasete entelws etoimo!
Diladi an pathei kati to wii, entos tou xronou eggyisews(2 xronia me nomothesia tis eurwpaikis enwsis gia na min mas pairnoun malakes), apla afaireite ton adaptora kai to wii einai "partheno". Diladi den yparxei kamia metatropi.

Antitheta me tis alles konsoles pou evazan autokollita eggyisis mesa, to wii den exei autokollita/sfragida eggyisis. Epomenws to anoigwntas to den yparxei kapoios kindynos.
To mono pou mporei na prodwsei oti exei anoixtei, einai ta leuka autokollita pou kalyptoun tis vides kai pou einai dyskolo na xanakollithoun pisw an den afairethoun prosektika!

Na kai to link gia na katalavaite peri tinos prokeite!
http://techsick.com/shop/index.php?main_page=product_info&cPath=3&products_id=41&zenid=92fc96f81ceee8a16f16fd553eeb7e67
Prin agorasete kati psaxte na vreite poio chip einai katallilo gia to diko sas wii giati exoun vgei 4 diaforetikes ekdoseis an den kanw lathos!

Kai gia osous theloun na kataskeuasoun to diko tous chip tzampa(xreiazetai soldering omws)
http://chiip.descrambler.de/index.php/Main_Page

Addicted™
06-05-08, 12:52
:music:

Lemeshianos
06-05-08, 13:09
nomizw exei kai gia tin diki sou konsolo clip an den kanw lathos?

H eggyisi den isxyei an kaneis metatropi stin konsola sou. Den xerw an yparxei grammeno kapou sto manual oti xanete an anoixeis tin konsola. Outws i alliws den yparxoun eswterika autokollita/sfragides eggyisis mesa sto wii. Ta mono autokollitakia einai ta kalymata gia tis vides.
An vgaleis ta kalymata prosektika, kai den gratsouniseis tis vides, tote den mporoun na katalavoun i kai na apodixoun oti anoixes tin konsola. Poso mallon oti evales chip!

Lemeshianos
06-05-08, 13:15
Kai nai yparxei wii clip kai gia to diko sou chip d2b gia to wasabi
http://www.wii-clip.com/

episis yparxei wii clip gia ta homemade modchips!
Milame emeina!

Addicted™
06-05-08, 13:23
:fishing:

Lemeshianos
06-05-08, 13:49
Ypostirizei kai to diko sou chip.
to mono pou prepei na kaneis einai na enwseis mono ena kalwdio kai den to enwneis kan sto d2b chip alla se ena allo simeio!
http://wiinewz.com/forums/wasabi/67862-wii-clip-v5-support-wasabi-chip.html

Kai den nomizw na exases tin eggyisi sou!
Molis paw spiti tha rixw mia matia sta xartia tis eggyisis. Den pisteuw na xaneis tin eggyisi an anoixeis to wii sou, para mono an epemveis panw tou.
Amfivalw an exoun kapoio allo tropo na doun an to anoixes i oxi, ektos apo gratsounismenes vides kai ta aspra autokollitakia/kalymata twn vidwn!

Addicted™
06-05-08, 19:41
:cap:

Lemeshianos
07-05-08, 11:01
Loipon Kari to epsaxa arketa to thema! An den theleis na epemveis toso poly stin konsola sou tote ena wii clip einai kali agora.
Me to wii clip tha xreiastei mono ena kalwdio gia to simeio F.
To wasabi se kapoia wii's exei provlima kai an sou tyxei exeis 2 epiloges.
Kaneis solder ena sygkekrimeno capacitor(pyknwti) i to kaneis solder to simeio F se allo simeio sto board tou wii kai isws na min xreiasteis ton capacitor(den doulepse se olous pou to dokimasan omws)

Episis psaxte to serial number tou wii sas sto:
http://wiitracker.nintendo-scene.com/

Tha sas pei pio chip einai sto board sas gia na xerete pio modchip mporeite na xrisimopoiisete.
Ta serial numbers LEH17+ poly pithanon na exoun to kainourio D2D chip to opoio einai kamouflarismeno san D2C. H diafora tous einai oti enw kai ta dyo grafoun GC2-D2C to kainourio den grafei to serial pio katw. Yparxoun kai liga D2C pou den grafoun serial kai mporoun na chiparistoun alla einai elaxistes periptwseis.
An den grafei kati to chip sas kalytera na perimenete gia kainourio chip i kapoio update apo tin kataskeuastria tou D2C.

Telos an skefteste na agorasete modchip, episkeftheite to
http://wiinewz.com/forums/d2ckey/67307-wii-clip-d2ckey-post530749.html#post530749

Grafteite sto forum kai meta kante tin paraggeleia sas sto http://www.mod-chip.bz/ vazontas san comment stin paraggelia sas : Wiinewz-Discount kai to username sas pou kanate eggrafi kai tha parete 10% discount
Melos sto forum einai o h90 o opoios einai o idioktitis tou mod-chip.bz kai voitha para poly ta meli tou forum kai tous pelates tou!!!

Addicted™
07-05-08, 13:14
:bounce2:

Lemeshianos
07-05-08, 14:57
Na ti exw vrei gia to wasabi:

So ... BACK to the CLK wire lengh ...

This is not a "solution". It's in a fact a workaround (and for me one of the ugliest workarounds I ever saw) - but if it works for some people that's great - it works and it is OK for now, but in some cases it doesn't work.

In the case I have right now ( I give each case a name - this is my [Marcos_RED_Wasabi] ) just the capacitor "solution" [parcially] works (this also only could be called a "solution" if it worked in every situation).
The syntoms are:

1 - Without anything -> console ON = RED LIGHT (drive does not even spin).

2 - With long wire or any combination: long wire in various positions, or shortest wire + resistor (from 10 ohms to 150 ohms) = Still allways RED LIGHT and drive does not spin.

3 - With capacitor or any other kind of K + GND (even touching K point with my little finger is enough to make drive spins), then insert the disc and you're on the go.
BTW, led goes GREEN only after inserting disc.
Took a lot of tries and time waiting for the led turn green just after K + GND (never happened) but realized that since the drive gave me signal of life by spining a little, inserting the disc was enough to the led goes green.

If disc is left in drive and console turned OFF, next time console is turned ON drive spins but led is RED, and when game channel is opened = DISC ERROR.
Have to eject disk and insert again (led goes GREEN) = OK
Or just push Wii Reset button (Wii reboot and led goes GREEN) = OK

Forget about suggesting me leaving WiiConnect24 ON all the time (this of course works since the chip does'nt need to be reseted). Many people does not even have their Wii's on internet, so there's no reason to leave WiiConnect ON - and also this is not a solution, but another workaround.

My conclusions:

1 - Wasabi chip is not defective, just install it in another drive and it works. It may be not well designed, but it works.

2 - Drive is not defective, just install another modchip as it works. Just don't install another Wasabi cause it will not work.

2 - Not all Wii drives are made equal. (someone here well remembered that electronics components have a tolerance in its value - Well, this is true, but in general theses tolerances are low 1-5-10% ... would this explains such a dramatic behavior ?)

4 - Most Wii modchips does not use a crystal - just saw it in Wasabi (24 Mhz?) and D2Pro (50 Mhz?) - D2CKey does not have one and IMHO is by far the most reliable modchip for D2C until now.
EDIT: forget about D2Pro crystal ... just took a look at it's circuit. It's there, but it's doing nothing since there's only one pin connected to the chip, the other 3 pins are connected to pads that are not used (suppose it's there for future use)

5 - Wich signal strengh and frequency is Wasabi generating that can cause such interferences with others Wii board components ? (if it's strong, perhaps a 3rd harmonic signal maybe the cause ? - will we be able to try to lower or just build a 3rd harmonic filter to lower this signal generated by Wasabi and see what happens ? Maybe the this long wire workaround is just inserting some extra resistance, and so lowering the current in the wires, and so lowering the strengh of this signal that's interfering ? (would this explains why it works in some cases but not in others ?)
EDIT: Forgot to say ... the same applies to Wii onboard crystal possible interfering with Wasabi's wires and circuit. And since this crystal signal strengh may varies from one Wii to another this would explain the different bahaviours among Wii's ( I suppose )

Still lots of questions ... I'll borrowing an osciloscope from a friend and will try to take measures of strengh and frequencies of these signals and also will try to trigger what happens at the exact moment of the reset signal. If I come to some conclusion I'll let you know, and it would be great if others that have the time and tools to do it could also help.

I know ... we are doing Wasabi's team job, but I have faith in this chip and since they addded that note at their Support page there was no other words from them until now (two weeks or so ?) - are they lost ?

In the event that we come with a final solution we shoud keep our mouths closed and don't tell anyone -so we can selll to them
(just don't let them come to this forum, so they don't know heheh .. I know, they are already here waiting for us to come with a free solution to them )

Regards..

EDIT: Just played around a bit more with this particular RED CASE. I think it's worth reinforce the following points (may be usefull for future readers of this thread). This is the case with the following syntoms:

1) Installed Wasabi 9 wires soldered, nothing more.
Turn ON Wii = RED LIGHT -> Drive does not spin -> EJECT not functional ( so Wii useless )

2) Installed 47uF Capacitor between point "K" and "GND"
Turn ON Wii = Still RED LIGHT, but at least drive spins and EJECT button works. Now there are two possibilities:
2.a) No disc is in drive. Just insert disc -> LED goes GREEN -> go play ...
2.b) Disc was left in drive when Wii was turned OFF -> LED remains RED
- drive spins and makes strange noises
- if left as is for some time you get a disc ERROR
- just remove and reinsert disc -> LED goes GREEN -> go play ...
- or just press Wii Reset button -> Wii reboots -> LED goes GREEN and disc spins with regular sound -> go play ...

Vasika se kapoia wii's to wasabi arxika den douleuei enw se alla douleuei. H aitia einai to kalwdio pou pigainei apo to CLK tou wasabi sto CLK tou wii board pernaei konta apo kapoia alla components ta opoia epireazoun to ilektriko sima pou pernaei apo to sygkekrimeno kalwdio!

Twra otan to valeis to chip, to lampaki pou anavei prasino gia na sou deixei oti einai anameno, tha paramenei kokkino. Opws otan to exeis svisto apo to koumpi kai oxi apo tin priza i to wii remote(portokali)

Otan pas na valeis ena diskaki(antigrafo) tha prepei kanonika na to parei mesa kai na to akouseis na arxizei na pairnei strofes kai stin synexeia ginetai prasino to lampaki.
An den simvei auto, tote mporeis na kaneis 2 pragmata.

Sto wasabi yparxei to simeio K kai to simeio CLK.
To simeio K pigainei se mia geiwsi tou wii(GND)
To simio CLK pigainei sto clock tou wii(CLK). To clock sygxronizei to wasabi me to D2B/C chipaki tou wii gia na tou pei oti to antigrafo diskaki pou evales einai authentiko.

Mia lysi einai enas capacitor(pyknwtis ) 47uF anamesa sto simeio K kai to GND,
H deuteri einai ena makrytero syrma pou syndei to CKL sto wasabi me to CLK stin konsola.

Otan to kaneis auto, to lampaki tha parameinei kokkino alla otan valeis diskaki mesa, tha ginete prasino.
Episis otan afiseis mesa diskaki kai pas na xananapseis to wii sou, to lampaki tha parameinei kokkino kai exeis 2 epiloges:

Eite afaires kai xanavazeis to diskaki,
eite kaneis reset tin konsola.
Kai stis dyo periptwseis tha anapsei prasino to fwtaki kai tha spinarei to diskaki.

To chip tha to pareis kapou na sou to valoun?
An exeis kapoio gnwsto pou tou pernaei na kollisei me solder, tote pare ena clip kai pes tou gnwstou sou na kollisei mono ta alla simeia pou den kaneis kollisi panw sto D2B chipaki kai pou einai sxetika eukola na enwthoun. Den nomizw na yparxei logos na se xrewsoun ena megalo poso gia na sou valoun to chip. Ase pou se periptwsi pou vgalei kapoio update i nintendo kai mplokarei to wasabi, tha mporeis na to afaireseis eukola kai na valeis kapoio pio neo chip pou na min exei mplokaristei!

Episis diavasa ena post apo kapoio pou evale to wasabi se 2 konsoles me capacitor kai den douleue se kamia
Stin mia afairese to capacitor kai xafnika doulepse kai stin alli dokimase tin lysi me to makrytero syrmataki gia na doulepsei.
Ara se periptwsi pou exeis provlima dokimase kai tis 2 lyseis. Prwta to makrytero syrmataki giati pou na trexeis se katastima me ilektronika idi gia na vreis ton sygkekrimeno pyknwti!

Kai kapoies eikones se ena allo forum gia na pareis mia idea:
http://wiinewz.com/forums/wasabi/67703-have-you-any-problem-with-wasabi-easy-fix.html

vasilist
07-05-08, 18:26
Γεια παιδιά!!! Αύριο αγοράζω το wiifit και μέσα στην εβδομάδα θα έρθει η τηλεόραση ανανεωμένη...

Σχετικά με τα τελευταία posts είναι αρκετά ενδιαφέροντα...παρόλα αυτά ανήκω στην μερίδα αυτών που δεν μπαίνουν σε τέτοιες "επεμβάσεις"...όπως και να έχει κάποιοι άλλοι το ψάχνουν. Να είστε καλά για την πληρόφόρηση.

cu

m33ts4k0z
08-05-08, 00:10
Γεια παιδιά!!! Αύριο αγοράζω το wiifit και μέσα στην εβδομάδα θα έρθει η τηλεόραση ανανεωμένη...

Σχετικά με τα τελευταία posts είναι αρκετά ενδιαφέροντα...παρόλα αυτά ανήκω στην μερίδα αυτών που δεν μπαίνουν σε τέτοιες "επεμβάσεις"...όπως και να έχει κάποιοι άλλοι το ψάχνουν. Να είστε καλά για την πληρόφόρηση.

cu

Άντε καλορίζικη η TV(έστω κι αν είναι η παλιά κι όχι δεν έχω καμία συγγένια με Μιτσοτάκη μην ανησηχείς)

Δυστυχώς κι εγώ σε αυτή τη κατηγορία ανήκω αλλά λόγο της κοπέλας μου που δεν θέλει να το πειράξουμε όταν το πάρουμε... Το θέλει ατσιπάριστο αλλιώς θα το έπαιρνα σίγουρα με τσιπ. Τι να πεις... γυναίκες...

chameleon78
08-05-08, 08:18
παιδιά γιατί δεν κοιτάζετε για παραγγελίες απέξω? είναι περίπου στην μισή τιμή τα παιχνίδια!

Mike1965
08-05-08, 17:57
Ξέρετε τίποτε για το "εισερχόμενο" Super smash bros brawl άκουσα οτι δουλεύεται εδώκαι δύο χρόνια...

gregar
08-05-08, 19:23
Ξέρετε τίποτε για το "εισερχόμενο" Super smash bros brawl άκουσα οτι δουλεύεται εδώκαι δύο χρόνια...
file pws kai pws perimenw na bgei auto to paixnidi sthn ellada o 3adelfos mou sthn amerikh pou to exei leeioti ta spaei

Lemeshianos
08-05-08, 20:19
Wraio fainete apo ta videakia pou kykloforoun.
Einai fasi street fighter alla me kalytera grafika!
Me ta dika mou gousta den einai must, vasi oswn exw dei se videakia. Wraio einai alla oxi kati to toso entypwsiako. Diladi vriskw ta Tekken tou Playstation kalytera.

Fysika den to exw paixei omws gia na exw oloklirwmeni apopsi!

vasilist
08-05-08, 20:41
Λοιπόν λοιπόν παιδιά, η tv επέστρεψε και μαζί της ήρθε και το wii fit.

Πρώτες εντυπώσεις :

To κουτί περιέχει 4 μπαταρίες , 2 manuals (αγγλικό και εληνικό), την συσκευή που πατάς πάνω της και το software (1 δισκάκι). Βάζεις τις μπαταρίες στη ζυγαριά (αστε με νε την λέω έτσι...) βάζεις το δισκάκι στο wii και μετά κάνεις α) synchronisation (πατάς ένα κουμπάκι sync στην ζυγαρία εκεί που είναι οι μπαταρίες) και το κουμπάκι sync του wii. Μετά κάνεις update στο channel που φαίνεται το wii και αυτό ήταν : ξεκινάς.

Για αρχή θα συμβούλευα όντως να έχετε αρκετό χώρο γύρω σας ελεύθερο. Για τα πρώτα περίπου 5 λεπτά η συσκευή θα προσπαθήσει να κάνει setup του user δηλαδή εσάς. Επειδή έχω ηλεκτρονική ζυγαριά ακριβείας στο σπίτι σας πληροφορώ ότι το wii fit με "έπιασε" ακριβώς όσο είμαι. Φαίνεται πως έχει καλή ευαισθησία. Αυτό που είναι ωραίο είναι ότι υπολογίζει το κέντρο βάρους σου και σε καθοδηγεί για το ΠΟΥ πρέπει να είναι. Επίσης σου υπολογίζει το Δείκτη Μάζας Σώματος (κατά τη γνώμη μου αυτό θα πρέπει να κοιτάμε και όχι τα κιλά μας για να υπολογίζουμε εάν είμαστε εντάξει...) και εάν θες βάζεις και στόχο πόσο να τον μειώσεις με το πέρασμα του καιρού. Όλο αυτό θα γίνει μέσα από training (κάτi σαν το Brain Training που έχει βγει για το Nintendo DS)

Μετά τo αρχικό setup, έχεις 4 επιλογές : ή να κάνεις yoga ασκήσεις, ή να κάνεις αεροβικές ασκήσεις ή να κάνεις ασκήσεις ενδυνάμωσης μυών ή να παίξεις παιχνίδια ισορροπίας. Σε κάθε επιλογή έχεις πάνω από 10 δραστηριότητες οι οποίες όμως δεν είναι όλες διαθέσιμες (πρέπει να "ιδρώσεις" για να τις ξεκλειδώσεις όλες!!!).

Πρόλαβα και έκανα τις 3 ενότητες (ότι είχαν διαθέσιμο...) και ομολογώ ότι ενθουσιάστηκα (ειδικά στο yoga είμαι σίγουρος ότι αν με έβλεπαν και άλλοι θα ενθουσιάζονταν....από τα γέλια).

Για να μην σας κουράζω άλλο θα σας πω ότι η πρώτη εντύπωση είναι πάρα πολύ καλή. Για όσους σκέφτονται να το χρησιμοποιήσουν σαν μέρος κάποιας επιτόπιας εκγύμνασης και ταυτόχρονα διασκέδασης να το πάρουν. Όσοι σκέφτονται ότι είναι απλά ένα παιχνίδι να μην το κάνουν θα σπαταλήσουν 100 ευρώ.

Για οποιαδήποτε ερώτηση είμαι στην διάθεσή σας. Για προσωπικά π.χ. πόσα κιλά είμαι και πόσο θέλω να πάω στείλτε pm :weakbench.
Να είστε καλά.

*Lenaki-
08-05-08, 21:03
vasilist καλοριζικο κ μην ξεχνας να μας ενημερωνεις για την..προοδο σου στις ασκησεις :)

leonardou
11-05-08, 19:56
to pio wraio paixnidi einai to tomb raider anniversary gia to wii!!!ta features pou exei einai telia!!!exei fakous,xarti me karvouno kai alla!!!einai telio....egw eimai kai tomb raider fan kai to perasa se mia evdomada!!!stin arxh einai ligo diskolo alla meta to sinithizeis!!!

Addicted™
11-05-08, 23:38
Καλοριζικο το wiifit σου...:clap:

παιδιά γιατί δεν κοιτάζετε για παραγγελίες απέξω? είναι περίπου στην μισή τιμή τα παιχνίδια!
Αυτο ειναι μια καλη λυση ;)

Wraio fainete apo ta videakia pou kykloforoun.
Einai fasi street fighter alla me kalytera grafika!
Me ta dika mou gousta den einai must, vasi oswn exw dei se videakia. Wraio einai alla oxi kati to toso entypwsiako. Diladi vriskw ta Tekken tou Playstation kalytera.

Fysika den to exw paixei omws gia na exw oloklirwmeni apopsi!

Και εγω απο τα βιντεακια το ειδα μου φανηκε καλουτσικου...
Ομως το Tekken ειναι θρυλικο παιχνιδι...:music:

gregar
12-05-08, 19:01
to kalo me auto to paixnidi einai oti paizei Wi-fi kai mporeis na pai3eis me allous!!!

Addicted™
12-05-08, 22:46
Εκει πρεπει να ειναι και η διασκεδαση και γενικα εαν το παιζεις με καποιον...

laertis
13-05-08, 00:29
kapou diavasa gia frikto 'ps3'. e oxi. exo wii ke einai fovero alla an mporousan na dosoun ligo perissotero vasi sta grafika tha itan apla apaixto. giati otan vlepeis ola ayta ta fovera grafika se PCs ke alles konsoles psilokseneroneis. oso epanstatiko gameplay kai an exei (ke exei pragmatika apisteyto) ta grafika einai to vasiko.

Lemeshianos
13-05-08, 09:00
laertis ta grafika tou wii einai geneas ps2.
kaneis den to amfisvitei auto.
Alla genika ta paixnidia tis nintendo, einai perissotero kartounistika kai den yparxei toso megali anagki gia ena teras GPU pou na auxanei tin timi.
An diavaseis xena forums tha deis oti oloi to agorazoun gia to gameplay tou, kai sto exwteriko kanoun paraggelia tin konsola giati den vriskoun sta katastimata na agorasoun!
Skepsou na perimeneis 1-3 mines gia na pareis tin konsola...

Addicted™
13-05-08, 12:39
Και μην ξεχναμε οτι το παιχνιδι ειναι διασκεδαση και οχι γραφικα.;)Δεν εχω τιποτα με τη Sony αφου λατρευω το ps one και το ps2 αλλα εχουνε χασει το νοημα του παιζω και για αυτο πλεον λατρευω μονο τη Nintendo. :clap:

denon
17-05-08, 19:07
ευχαριστώ για την απάντηση σου :) . Βρήκα πολλούς τίτλους σε τιμή προσφοράς στο e-shop tou nintendo.gr . Αυτό που με απογοήτευσε είναι όταν είδα την τιμή του Wii Fit, που αγγίζει τα 100€!!! :(

file mou ontos ine pola ta 100 euro alla pistepseto an to paris tha dis oti ta 100 euro ine logiki timi na min sou po oti tha pis k liga edosa edo ena control kani 30 euro k 20
to aristero me ton moxlo pera apo afto to balance boart kapos etsi grafete (auto pou ine mazi me to pexnidi wii fit) den proorizete mono gia to wii fit alla k gia neoys titlous tha to ekmetalevonte games opos to raiman 3 - kai to - skate klp.

pmatrix
17-05-08, 21:55
thx

blackmore
18-05-08, 13:00
kari oreo thema anikse gia to agapimeno wii to exo apo tote pou vgike k oso pernai o keros to latrevo perisotero.
lenaki to mario calaxy ine foveros titlos an den to vrikes mporis na to paris apo tin nortec edo
www.nintendo.gr
to wii mpori na apodosi poli kala grafika gia tin dinami tou (opos to metroid prime 3) alla sinithos i ales eteries ekanan aples metafores pexnidion apo to ps2 sto wii xori na veltiosoun ta grafika.
gnorizi kapios pou mporo na vro gia na katevaso games gia vc k na ta pekso homebrew.
osi endiaferonte gia nea apo nees kiklofories pexnidion k alla giro apo to wii pera apo tin episimi selida tin nintento.gr morite na episkeftite k to www.ninty.gr

vasilist
18-05-08, 21:10
gnorizi kapios pou mporo na vro gia na katevaso games gia vc k na ta pekso homebrew.
[/url]

Φίλε blackmore και οι δύο έχουμε την κονσόλα από τότε που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα!!! Για να καταλάβω : θέλεις να μάθεις που ΑΛΛΟΥ μπορείς να βρεις τα παιχνίδια της VC του Wii ή πως να κατεβάσεις τα παιχνίδια της VC του Wii?

Sorry αλλά από το πολύ alien shooter ο εγκέφαλος περνάει κένα αέρος...

blackmore
18-05-08, 23:10
Φίλε blackmore και οι δύο έχουμε την κονσόλα από τότε που κυκλοφόρησε στην Ελλάδα!!! Για να καταλάβω : θέλεις να μάθεις που ΑΛΛΟΥ μπορείς να βρεις τα παιχνίδια της VC του Wii ή πως να κατεβάσεις τα παιχνίδια της VC του Wii?

Sorry αλλά από το πολύ alien shooter ο εγκέφαλος περνάει κένα αέρος...

malon den katalaves ti thelo na po apo to shop channel exo katevasi 5 games k to internet channel me wii poit. osi exoun wii gnorizoun oti an katevasoun games k ta apothikefsoun se sd card den mporoun na peksoun se alo wii an den ine piragmeno, diavasa sxetika me to homebrew k apo oti katalava mporis na valis apo alo wii k na litourgoun-pezoun afto pou rotao ine apo pou mporo na vro sto internet k na ta katevaso.

vasilist
19-05-08, 19:04
malon den katalaves ti thelo na po apo to shop channel exo katevasi 5 games k to internet channel me wii poit. osi exoun wii gnorizoun oti an katevasoun games k ta apothikefsoun se sd card den mporoun na peksoun se alo wii an den ine piragmeno, diavasa sxetika me to homebrew k apo oti katalava mporis na valis apo alo wii k na litourgoun-pezoun afto pou rotao ine apo pou mporo na vro sto internet k na ta katevaso.

Ε λοιπόν είμαι ο μοναδικός που έχω το wii (και μάλιστα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του στην Ελλάδα) και δεν γνωρίζω αυτό που λές...και από ότι βλέπω δεν μπορώ να βοηθήσω...λυπάμαι πολύ matey.

blackmore
19-05-08, 23:37
Ε λοιπόν είμαι ο μοναδικός που έχω το wii (και μάλιστα από την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του στην Ελλάδα) και δεν γνωρίζω αυτό που λές...και από ότι βλέπω δεν μπορώ να βοηθήσω...λυπάμαι πολύ matey.

:wacko:
i me doulevis i den exis idea
telos panton vrika selida gia na katevaso games tis vc xoris na ta agoraso k na ta pekso sto wii
an den katalaves k tora (to alien shooter opos les) den pernai apla o ekefalos sou mono kena aeros alla ton exis kapsi.

lorazog
20-05-08, 09:35
γεια.τι παιχνιδια ρολων προτινετε για το wii?Ποιο θα θεωρουσατε ως αριστο παιχνιδι για την συγκεκριμενη κονσολα?Ξερετε αν θα βγει ή εχει ηδη βγει final fantasy για το wii?

blackmore
20-05-08, 12:44
γεια.τι παιχνιδια ρολων προτινετε για το wii?Ποιο θα θεωρουσατε ως αριστο παιχνιδι για την συγκεκριμενη κονσολα?Ξερετε αν θα βγει ή εχει ηδη βγει final fantasy για το wii?

simera sto wii shop channel an mpis tha dis oti evalan to wiiware apo eki mporis na katevasis to neo final fantasy me 1500 poit=15 euro exi k alla games k ola nea ftiagmena gia to wii apla prepi na exis wii poits k na ine sindemeno sto internet.

Addicted™
21-05-08, 17:24
blackmore να εισαι καλα

Για να περασεις τα παιχνιδια τις vc στο wii εχω βαλει ενα οδηγο που βρηκα στη σελιδα 6,ποστ 140
Παιχνιδια τις vc μπορεις να βρεις εδω http://wii-isos.com/?act=home (αλλα μερικες φορες δεν εμφανιζει κανονικα τη σελιδα)

blackmore
21-05-08, 22:45
Παιχνιδια τις vc μπορεις να βρεις εδω http://wii-isos.com/?act=home (αλλα μερικες φορες δεν εμφανιζει κανονικα τη σελιδα)[/FONT][/SIZE][/COLOR]:sla:

euxaristo kari :D gia tin selida.
prospathisa na valo homebrew alla den ta katafera ton loader ton evala kanonika alla stin sinexia sen ta katafera -evgale mia kokkini ikona me 4
epiloges alla pouthena games- telos panton epidi sto wii mou edosa merika xrimata na katevaso diafora software den to pirazo tha paro ena allo k tho to chiparo.

pantos den ksero an gnorizis gia ena alo, sto youtube enas tipos evale ena arxio sto wii k me 0 pontous katevase apo vc games pou ekane 1000 pontous auto thelo na vro des ligo to video
http://www.youtube.com/watch?v=-I5DFdqqxcM&eurl=http://www.ninty.gr/forum/private.php?do=showpm&pmid=2565
an kseri kanis peri tinos prokite parakalo pliroforie.

lorazog
22-05-08, 09:07
Ας μου εξηγησει καποιος,παρακαλω!Κατεβαζεις παιχνιδια απο τη συνδεση του wii με το internet επι πληρωμης?Και τι ειναι τα points που χρειαζεσαι για να τα κατεβασεις?Χρειαζεσαι τσιπακι για να παιξεις αυτα τα παιχνιδια ή τα σπασμενα?Ειμαι λιγο ασχετη...:rofl::judge::rofl:

blackmore
22-05-08, 10:22
Ας μου εξηγησει καποιος,παρακαλω!Κατεβαζεις παιχνιδια απο τη συνδεση του wii με το internet επι πληρωμης?Και τι ειναι τα points που χρειαζεσαι για να τα κατεβασεις?Χρειαζεσαι τσιπακι για να παιξεις αυτα τα παιχνιδια ή τα σπασμενα?Ειμαι λιγο ασχετη...:rofl::judge::rofl:

an exi sindemeno to wii sto internet me to wii shop channel mporis na katevasis apo tin vc diafora games palia -apo -snes - nes - nintendo 64 - alla k apo ales konsoles tis sega atari klp auti tin evdomada iparxi k i ipiresia wiiware pou mporis na katevasis nea games ftiagmena idika gia to wii. ta games exoun apo 500 os 1000 points stin vc kai apo 700 nomizo mexri 1500 points sto wiiware.
points mporis na agorasi apo katastimata pou exoun video games opos k apo ton germano - i mikroteri karta ine afti ton 2000points diladi 19.99euro pes 20euro opote ena games 700 points = 7 euro 1000=10euro 1500= 15 euro iparxoun kai pio megales kartes mexri
5000 points nomizo = 50euro.
gia tsiparisma k homebrew ine alo pirazis tin konsola gia na mporis na katevazis ta games auta apo to pc paranoma k na ta pezis sto wii.
pera apo ta games mporis na katevasis k alla software opos ton opera gia na mpenis sto internet pou exi omos 500points alla aksizi ine poli voliko ego perisotero mpeno apo to wii giati ime araxtos sto krevati mou kai ksekourasta serfaro sto internet. iparxou omos k diafora alla software -channel- pou ine gia diaskedasi k ine dorean. pantos an sindesi to wii me to internet mporis na paris k ena plikrologio -vevea gia na litourgisi prepi na exis kani update- k na vris kai mia selida me flash game kai na peksi. lisis k pola kaloudia iparxoun sto wii arki na exis sindemeno to wii sto internet.

oti den katalaves ksana rotame giati merikes fores grafo viastika kai ine ligo akatalavistika.

Lemeshianos
22-05-08, 14:10
molis exw paraggeilei to chipaki gia to wii mou!Einai me to clip etsi to mono pou tha xreiastei einai na xevidwsw tin konsola na to valw panw kai thats it!
Tha sas steilw ta sxolia mou molis to egkatastisw!

blackmore
22-05-08, 14:16
molis exw paraggeilei to chipaki gia to wii mou!Einai me to clip etsi to mono pou tha xreiastei einai na xevidwsw tin konsola na to valw panw kai thats it!
Tha sas steilw ta sxolia mou molis to egkatastisw!

na sou po mipos kseris an mporis na vris etimes konsoles tsiparismenes se tetia magazia pou tsiparoun! kai kati akoma apo tetia magazia exi grapsi kanis games poso exoun na sta grapsoun giati 50 rapidshare na katevasis ine ligo kourastiko.

Addicted™
22-05-08, 20:23

blackmore
22-05-08, 20:55
pedia mia akoma pliroforia chip gia to wii mono apo ekso mporis na parakilis apo eliniko site den exoun!
Lemeshianos kali epitixia gia tin topothetisi tou chip sto wii sou k poli prosoxi giati

Lemeshianos
23-05-08, 08:54
pedia mia akoma pliroforia chip gia to wii mono apo ekso mporis na parakilis apo eliniko site den exoun!
Lemeshianos kali epitixia gia tin topothetisi tou chip sto wii sou k poli prosoxi giati

blackmore den yparxei logos gia na anisixeis, oute gia na agoraseis konsola apo kapoio site kai na travas ta mallia sou me tin eggyisi.

Katarxin na enimerwsw oti oi konsoles me serial LEH18xxx i LU569 kai panw den tsiparontai pros to paron.
Exoun to D2D chipset to opoio grafei panw D2C kai apo katw den grafei serial.
Vasika i nintendo dokimase na xegelasei tous modders afinontas to onoma tou proigoumenou chipset panw sto neo.
Ara an oi konsolas sas einai mesa se autes pou tsiparontai kante ligi ypomoni.

Twra oso afora to tsiparisma.
Den einai anagki na xrisimopoiiseis katholou to ergaleio pou kaneis enwseis me kalai.
To tsipaki erxete idi kollimeno panw se ena eidiko clipaki.
To mono pou exeis na kaneis einai na xrisimopoiiseis ena eidiko katsavidaki gia na xevidwseis kai na anixeis tin konsola, kai stin synexeia na efarmoseis to clip, panw sto chipset tou drive tou wii. Etsi apla, to vazeis panw, to piezeis mexri na akouseis/niwseis oti ekane click kai einai etoimo. To afineis anoikto gia na dokimaseis an douleuei kai an ola einai ok, to vidwneis kai to kleineis.

To kalytero kommati einai oti to wii den exei autokollita eggyisis apo mesa. Diladi ean afaireseis tis vides kai ta kalymata twn vidwn prosektika, den yparxeis kapoios tropos pou tha mporoun na xeroun an exeis peiraxei tin konsola i oxi!
To clip me to modchip mporei na afairethei eukola xwris na afisei ixni.
Epomenws an pathei kati i konsola sou mesa ston xrono eggyisis, mporeis na to afaireseis kai na tin pareis gia episkeui :D

blackmore
23-05-08, 09:24
! kalo diladi exi etimi ipodoxi gia chip to koumponis k ok mia xara.
emena ine apo tis protes konsoles tin pira ton dekevrio tou 2006 opote pistevo pos tsiparete to kako gia mena ine oti an pathi kati den tha exo ekiisi giati o 1 xronos perase alla an ine ena koumpoma den nomizo na iparxi k megalos kindinos esi to ekanes i kseris gia to sikekrimeno chip pos topothetite kai an to evales ola ok -kai i timi! kai apo pou to pires an den mporis na mou pis fanera stile mou pm-

speedrunner
23-05-08, 10:04
kata tin gnomi mou einai i kalyteri konsola pou ypirxe pote

mporei to ps3 k to xbox na exoun ta trela grafika alla tin ikanopoiisi k to gelio pou sou prosferei to wii den sou tin dinoun

se ligo kairo tha apktiso k egw to diko mou wii k tha paizw oli mera

exei apisteyta paixnidia k mazi me to wii feet egine akoma kalytero

Lemeshianos
23-05-08, 11:10
! kalo diladi exi etimi ipodoxi gia chip to koumponis k ok mia xara.
emena ine apo tis protes konsoles tin pira ton dekevrio tou 2006 opote pistevo pos tsiparete to kako gia mena ine oti an pathi kati den tha exo ekiisi giati o 1 xronos perase alla an ine ena koumpoma den nomizo na iparxi k megalos kindinos esi to ekanes i kseris gia to sikekrimeno chip pos topothetite kai an to evales ola ok -kai i timi! kai apo pou to pires an den mporis na mou pis fanera stile mou pm-

to clip yparxei gia ola ta modchips. Akoma kai gia auta pou mporeis na ftiaxeis esi kai an i konsola sou einai apo tis prwtes, prin to D2C chip tote kai ta homemade modchip douleuoun. Fysika einai ligo fasaria na vreis ta exartimata gia na to ftiaxeis giati tha prepei na tou ftiaxeis ena serial gia na to enwneis me to pc na to programmatizeis.
Den variese lew egw :)

Loipon exei clip gia ola ta modchips kai analoga me to modchip pou thes paraggelneis to analogo clip. Egw paraggeila to modchip na einai idi efarmosmeno sto clip gia na min xreiastei na to kollisw. Twra gia 4-5 dollaria kai na glitwsw to risko na to kapsw xalali tous.To tsipaki me to clip stoixizei 64 dollaria alla gia palia konsola isws exei pio ftina.
kai 6-10 dolaria to katsavidaki. kai 5 i apostoli.

Perimenw na mou to steiloun se 2 meres kai tha parei kai kamia vdomada na fthasei edw.Parageila kai ena ftino gia to ps2 pou tha prepei na to kollisw egw alla kai na tou kanw zimia den tha stenaxwrithw kai toso giati itan oute 20 euro nomizw.

Ta chip ta paraggeila apo to www.mod-chip.bz
Pigaine prwta sto www.wiinewz.com kane eggrafi sto forum kai meta pigaine sto mod-chip.bz kai kane tin paraggelia sou.
Kapou tha sou exei na valeis comments kai grapse Wiinewz-Discount kai to username sou kai tha sou dwsei 10% ekptwsi.
Episis o typos pou to exei mpainei kai sto forum tou wiinewz kai sou leei pote efyge i paraggelia sou, an xathei i den douleuei sou stelnei allo. Genika prosferei kalo support stous pelates tou kai giauto protimisa na paraggeilw apo ekei!

blackmore
23-05-08, 13:36
exaristo gia oles tis plirofories :thumbsup:

lorazog
24-05-08, 19:38
an exi sindemeno to wii sto internet me to wii shop channel mporis na katevasis apo tin vc diafora games palia -apo -snes - nes - nintendo 64 - alla k apo ales konsoles tis sega atari klp auti tin evdomada iparxi k i ipiresia wiiware pou mporis na katevasis nea games ftiagmena idika gia to wii. ta games exoun apo 500 os 1000 points stin vc kai apo 700 nomizo mexri 1500 points sto wiiware.
points mporis na agorasi apo katastimata pou exoun video games opos k apo ton germano - i mikroteri karta ine afti ton 2000points diladi 19.99euro pes 20euro opote ena games 700 points = 7 euro 1000=10euro 1500= 15 euro iparxoun kai pio megales kartes mexri
5000 points nomizo = 50euro.
gia tsiparisma k homebrew ine alo pirazis tin konsola gia na mporis na katevazis ta games auta apo to pc paranoma k na ta pezis sto wii.
pera apo ta games mporis na katevasis k alla software opos ton opera gia na mpenis sto internet pou exi omos 500points alla aksizi ine poli voliko ego perisotero mpeno apo to wii giati ime araxtos sto krevati mou kai ksekourasta serfaro sto internet. iparxou omos k diafora alla software -channel- pou ine gia diaskedasi k ine dorean. pantos an sindesi to wii me to internet mporis na paris k ena plikrologio -vevea gia na litourgisi prepi na exis kani update- k na vris kai mia selida me flash game kai na peksi. lisis k pola kaloudia iparxoun sto wii arki na exis sindemeno to wii sto internet.

oti den katalaves ksana rotame giati merikes fores grafo viastika kai ine ligo akatalavistika.

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!Πειραζει που εχω και αλλες ερωτησεις?....Πως θα βαλω το τσιπακι αφου το wii που θα αγορασω θα ειναι μαλλον πανω απο serial LEH18xxx i LU569?Ακομα,μηπως υπαρχει κινδυνος να εντοπισουν οτι εχεις τσιπαρει το wii σου μεσα απο το internet?:thumbsup::rofl::thumbsup:

blackmore
24-05-08, 21:36
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!!Πειραζει που εχω και αλλες ερωτησεις?....Πως θα βαλω το τσιπακι αφου το wii που θα αγορασω θα ειναι μαλλον πανω απο serial LEH18xxx i LU569?Ακομα,μηπως υπαρχει κινδυνος να εντοπισουν οτι εχεις τσιπαρει το wii σου μεσα απο το internet?:thumbsup::rofl::thumbsup:

tipota
oso afora tora gia chip ego den mporo na se voithiso alla o filos Lemeshianos an diavasis sta proigoumena post tou pio pano exi poles plirofories pou nomizo tha sou lithoun i opies apories exis k gia to serial number.

Addicted™
25-05-08, 01:19
Update

lorazog
25-05-08, 16:33
Ευχαριστω πολυ blackmore και Kari!!!!!Ευχηθητε μου καλη τυχη για την αγορα του wii μου!

*Lenaki-
25-05-08, 16:45
αντε με το καλο για την αγορα του wii σου lorazog

lorazog
25-05-08, 19:49
αντε με το καλο για την αγορα του wii σου lorazog

Thanks,lenaki!!!:group::rofl::group:

blackmore
26-05-08, 00:07
Ευχαριστω πολυ blackmore και Kari!!!!!Ευχηθητε μου καλη τυχη για την αγορα του wii μου!

ante me to kalo -den xriazete kali tixi apofasi ine an theli wii i oxi- ego diaskedazo k panta diaskedaza me tin mama nintendo den exo pari pote mou ali konsola giati me ikanopiouse apolite i nintendo gia sena den ksero ine analoga me to ti zitas k ti thelis pantos to wii exi tetia epitixia pou exoun vgi poli titli gia kathe gousto pou pistevo pos tha saresi:).

an paris kai to sindesis me to internet pes mou na se kano add kai opios alos theli na kanoume add an den gnorizete pite mou na sas po pos ginete.

Lemeshianos
26-05-08, 07:34
lorazog min anisixeis. idi oloi oi kataskeuastes modchip douleuoun se tsipaki pou na douleuei sto d2d.
to poly se ena mina na exei vgei. mexri tote den nomizw na varetheis to wii sports.

mallon den ekana kalous ypologismous.
Oi kataskeuastes tou D2Pro exoun idi kykloforisei to neo D2Pro to opoio ypostirizei to d2d i d2c v.2 drive.

Addicted™
26-05-08, 12:09

Lemeshianos
26-05-08, 13:18

exei vgei ena final fantasy gia to wii alla den einai san ta alla final fantasies. einai perissotero ena paixnidi typou sims para ff.
kai den tha proteina rpgs gia to wii. rpgs paizeis kai sto pc!

denon
26-05-08, 16:39
katarxin to proto games pou tha prepi na peksis lorazog ine pio alo ena apo ta pio gnosta games tis mama nintendo to -zelda- twiligh princess ena poli kalo zelda k me orea istoria

YouTube - zelda wii stuff
ta grafika ine gamecube giati ftiaxtike gia to gamecube alla pera apo afto to pexnidi ine telio.

mamos63
26-05-08, 16:55
σε ευχαριστω

Lemeshianos
26-05-08, 19:27
egw eida to resident evil 4
Poly wraio paixnidi kai sou dinei kapoia aisthisi tromou.
Kai yparxei kai to resident evil, umbrella pou einai oti prepei na paizeis diplo me ena filo.
Mou thimizei ta sfairistiria pou eixan paromoia video games.

H nintendo egrapse paidia. To ubuntu itan to "Linux for human beings". Twra to wii einai to "Gaming for human beings"
Den xreiazetai na exeis paixei paromoia paixnidia gia na paixeis ta pleista wii games. Opoiosdipote erthei spiti sou kai paixete mazi, sinithizei ta controls se 10-30 lepta.

Addicted™
26-05-08, 19:43
Update

Lemeshianos
27-05-08, 07:58
Το argon είναι το ίδιο τσιπάκι με το infectus από την ίδια κατασκευάστρια αλλά δεν έχει τα 512 kb μνήμης για αποθήκευση firmware που κατά την γνώμη μου είναι άχρηστα.

Το D2Pro είναι κλώνος του D2CKey. Γενικά οι κλώνοι δεν είναι και τόσο καλοί όμως διότι η εταιρία που τα κατασκευάζει συνήθως δεν ασχολείται και πολύ με firmware updates(όχι πως έχουν βγεί και updates για όλα τα άλλα chips εκτός από τα σπιτικά/homemade). Αλλά αν ο κλώνος θα σου κοστίσει τα μισά λεφτά, γιατί να μην πάρεις τον κλώνο. Σίγουρα αν αγοράσουμε τα κανονικά θα βοηθήσουμε όλους όσους κατασκευάζουν τα τσιπάκια και τα firmwares, αλλά τα άτομα σαν εσένα και εμένα που θα τα βάλουν μόνοι τους ή με ένα φίλο που ξέρει από αυτά είναι ελάχιστα. Θα έλεγα την ζημιά στο scene την κάνουν οι moders που βάζουν 30 κλώνους την ημέρα.

Η D2Pro ξεκίνησε σαν κλώνος του D2CKey αλλά τελικά είναι η πρώτη εταιρία που έχει βγάλει τσιπάκι κατάλληλο για D2D. Επομένως έχουν κάτι να προσφέρουν. Το τσιπ και το πρώτο firmware ίσως το έχουν αντιγράψει από την D2CKey αλλά πρόσφεραν πρώτοι την εγκατάσταση με 9 συρματάκια και την συμβατότητα με D2D/D2Cv2.

Όπως και να έχει, εγώ θα προτιμούσα το D2Pro, διότι αν χρησιμοποιήσεις το wii-clip, το Infectus δεν μπορεί να παίξει region free εκτός και αν κολλήσεις 4 άλλα καλώδια. Άρα ποιός ο λόγος να πάρεις το clip τότε? Αν φυσικά σκοπεύεις να μην χρησιμοποιήσεις clip, δεν έχει και τόση σημασία.
Ενώ με το D2Pro έχεις να κολλήσεις μόνο 5 συρματάκια και κανένα δεν πάει στο drive chip(D2B) που ήταν το πιο δύσκολο σημείο να κολλήσεις!!! Και θα παίζει και region free.

Αν θα παραγγείλεις, θα σου πρότεινα το mod-chip.bz. Από εκεί παράγγειλα εγώ και ο τύπος ήταν αρκετά εξυπηρετικός. Μου έκανε 10% έκπτωση και είχα παραγγείλει πέμπτη βράδυ. Την παρασκευή μου είπε ότι Δευτέρα θα τα έχει και θα μπορεί να μου το στείλει και αν ήθελα μπορούσα να ακυρώσω. Τα τσιπακια μου τα έστειλε χθές, και μπαίνει και στο forum του wiinewz και βοηθά στην εγκατάσταση αν έχεις κάποια δυσκολία. Είναι ο h90. Όλοι στο wiinewz που παράγγειλαν απο εκεί έμεινα ευχαριστημένοι.

Addicted™
27-05-08, 14:00
Update προστεθηκαν καινουρια βιντεο

lorazog
27-05-08, 21:03
Ευχαριστω παρα πολυ για ολα blackmore,Kari,denon,lemeshianos!!!!!!!!Μολις το αγορασω θα μπω να σας πω τις εντυπωσεις μου(και τις αποριες μου:thumbsup:)!!

Lemeshianos
28-05-08, 07:28
Ο κλωνος του D2CKey δεν ειναι το D2CPro? Νομιζω το D2Pro δεν ειναι κανενος κλωνος...κοιταξτο λιγο και σε αλλα sites που πουλανε τσιπακια θα δεις οτι υπαρχει και D2CKey και D2CPro που αυτο πρεπει να ειναι ο κλωνος του d2ckey και τελος το D2Pro που μαλλον δεν ειναι κανενος.

Πριν παντως δω τη πλακετα εχω για να παρω το καταλληλο τσιπ υπεθεσα πως θα εχω d2c και εκανα αναζητηση για αυτην, οπου και διαβασα διαφορα πραγματα που ελεγαν πως το D2Pro ειναι το καλυτερο...μετα ομως εμαθα οτι εχω d2b και το παρατησα :sla:

Την εγκατασταση μαλλον θα τη κανω με clip,θα ανοιξω τη συσκευη και θα το τοποθετησω,συνολο 5 λεπτα:)

Η διαφορα μεταξυ argon και Infectus2 ειναι η επιπλεον μνημη?

Η παραγγελια με ποιον τροπο γινεται?γνωριζεις τους τροπους πληρωμοις?

Edit: Exw diavasei kapou molis twra oti to argon den einai region free. Den xerw an einai fimes i oxi alla tha sou proteina to D2Pro v2 chipaki(ean einai katallilo gia tin konsola sou)

Diafores metaxy D2Pro kai D2CKey:
D2Pro - ligotera syrmatakia gia na kolliseis kai mporei na ginei update
D2CKey - pio stable chipaki me ligotero risko na sou xalasei tin konsola
To D2Ckey mporei na ginei kai auto update alla douleuei me diaforetiko tropo apo to D2Pro.
Kai nai exeis dikaio o klwnos tou D2CKey einai to D2CPro. Exw diavasei tosa diaforetika threads pou grafoun oti theloun pou sigxistika kai egw.

Pisteuw oti apo tin stigmi pou to D2Pro einai symvato me tin konsola sou, kai erxetai apo mia etairia pou evgale to prwto chip gia D2C kai to prwto firmware gia D2Cv2 einai mia kali epilogi. To mono arnitiko einai oti enw prosferoun to D2Prog pou einai o programmer gia ta D2Pro chipakia gia na ta kaneis update, to neo firmware erxetai mono panw sta nea D2Pro v2 chipakia. Lene oti den tha to kykloforisoun gia na poulisoun perissotero kai na paroun "antamoivi" gia ton kopo tous. Kati pou se kanei na aisthanese malakas an agorases to D2Prog.

Egw paraggeila kai plirwsa me paypal alla dexontai kai pistwtikes. Alla epeidi einai stin bangog stis filippines i epixeirisi(opws kai oi pleistes, estw kai an to site leei uk, german klp) protimw paypal. Apla tha dialexeis ti theleis, egw dialexa to D2CKey me to clipaki idi kollimeno, to katsavidaki pou anoigei to wii, ena modchip klwno gia to ps2 kai ena laser fix gia to ps2 synolo 91 dollaria me ta exoda apostolis. Plirwsa kai meta mou ekane epistrofi to 10% pou sou anafera pio prin.
Egw ypologizw eite telos tis vdomadas eite arxes tis epomenis na to exw an thes na perimeneis na sou pw pws pige kai i egkatastasi klp

Addicted™
28-05-08, 12:21
Update καινουριες εικονες

Johnys13
29-05-08, 07:48
λεω να παρο hdmi kalodio gia to wii ti lete?

Lemeshianos
29-05-08, 08:04
kari to d2prov2 einai akrivws to idio me to d2pro apla exei to neo firmware pou ypostirizei tis d2cv2 konsoles tipota diaforetiko.
kai den einai diathesimo to firmware gia download alla erxete mono me ta nea chipakia.
oso afora to d2cKey mporeis na to metatrepseis se d2pro an xreiastei :)

Johnys i megisti analysi tou wii se HD einai 480p. An thes dokimase to kai mas les posi diafora vlepeis!

Addicted™
29-05-08, 11:27
Update σε προσεχως παιχνιδια

Johnys13
29-05-08, 11:30
το wiiware aksizei lete na katebaseis paixnidia?

blackmore
29-05-08, 13:28
το wiiware aksizei lete na katebaseis paixnidia?

oli ine nei titli ftiagmeni gia wii.
apoti exo diavasi i nintendo afise to elefthero stous kataskevastes video games na kanoun oti theloun diladi na kanoun oti prototipia theloun akoma na prosthesoun isi via theloun genika exoun tin apoliti eleftheria -i times nomizo pos ine poli kales- pera apo auto sto youtube pou ida arketa games exi pola games kathe goustou opos k games pou ine ontos prototipa k poli endiaferon.
stin europi iparxoun liga diathesima apo auta emena mou aresan to final fantasi 1500 point=15 e ena toki tori kapos etsi legete k ena ..... wings to opio tha to katevaso standar giati exi poli orea topia oreo game play k o protagonistis ine poli simpathitikos auta nomizo exoun 1000 points=10euro.

Johnys13
30-05-08, 14:19
pao na paro to mario cart simera!!!!

leonardou
30-05-08, 15:19
έχω ενα πρόβλημα και θέλω βοήθεια!!!τέλη ιουνίου πάω σε εξοχικό στο οποίο δεν έχουμε wi-fi router.τι να κάνω?να πάρω wii lan adapter?

Lemeshianos
30-05-08, 15:22
exeis dsl sto exohiko???
telospantws to wifi den einai aparaitito exalou!

Addicted™
30-05-08, 16:12
To wii συνδεεται με δυο τροπους.Ο ενας ειναι με wi-fi και ο αλλος με lan adapter.Για να χρησιμοποιησης αυτους τους δυο τροπους θα χρειαστεις και adsl συνδεση η νομιζω και μια απλη pstn.

leonardou
30-05-08, 18:29
den exw katholou...

Lemeshianos
30-05-08, 19:43
den exw katholou...

:slap:
Afou den exeis dsl sto exohiko tote ti se peirazei an den mporeis na to enwseis me wifi?
Afou to wifi apaitei syndesi broadband!!! Kai einai gia multiplayer kyriws, ante kai den epaixes multiplayer online gia 2 vdomades...

Johnys13
31-05-08, 08:35
exei kaneis to mario cart gia na moy dosei to friend code toy?

blackmore
01-06-08, 13:00
oxi kalo ine se video pou to ida den mou arese alla proxthes pira ds k katevasa apo to wii (nintendo channel) to mario cart ds demo k mou arese mpori na to paro gia to wii gia pes entiposis an k pantou diavazo pos ine fovero games.

Johnys13
01-06-08, 13:33
einai poli oraio paixnidi.poly pio oraio einai otan paizeis online

gregar
02-06-08, 08:51
lew na parw to mario kart exei polu plaka kai 8a mou minei kai to timonaki gia to carbon ti lete?

leonardou
02-06-08, 20:05
ela pou den paw gia 2 evdomades...alla gia 2 mines... apo oti vlepw tha prepei na katevasw oti thelw aftes tis 3 evdomades....pira ti wario ware simera...stin arxi mou fanike ligo vlakia alla meta egine kalitero!!!an kai merika microgames eimai teliws xaza...:-(

Addicted™
02-06-08, 21:58
leonardou εφοδιασου με κανα καλο παιχνιδι για αυτους τους δυο μηνες:D

blackmore
04-06-08, 08:36
lemeshianos ti egine me to chip irthe to perases an ne pes mas entiposis ola kala.

GameManiacGR
04-06-08, 09:31
Τι έγινε ρε guys υπάρχει ακόμα αυτή η πατάτα το Wii??? :rofl::rofl::rofl::rofl: Ακόμα βγαίνει ο Mario σε όλες τις εκδόσεις???:mouahaha::mouahaha::mouahaha::mouahaha:

Lemeshianos
04-06-08, 09:33
perimenw mesa se autes tis meres na to parw!
sinithws otan agorazw kati apo net den plirwnw extra gia courier delivery alla vlakeia mou giati me 15 dollaria extra tha to eixa idi.logika mexri to telos tis vdomadas tha to exw!

Addicted™
04-06-08, 11:26
Update
(Πωλήσεις κονσόλων,Recently released και Upcoming releases)
Προσθεσα και link δίπλα από κάθε παιχνίδι έτσι ώστε να πληροφορηθείτε σχετικοτερα:)

Σημειωση: Εδω (http://www.imageshack.gr/files/y68bxq2w9v6mrjt690a0.jpg) ειναι ο παλιος πινακας με τις πωλησεις απο Απριλιο

blackmore
04-06-08, 11:47
lemeshianos ante me to kalo na sou erthi kai thelo na mou pis oles tis leptomeries giati rotai enas filos pou endiaferete alla k ego.
elpizo na exo grigora kala nea sou.

cristos 79 mporis na gelas oso thelis me to super mario o diasimoteros iroas sta video game afta kani i fimi dexete k ta kala k ta kaka k ne iparxi k sto wii k ine gia ali mia fora apistefto k tha afisi istoria opos to super mario 64.
ante kane k kamia prosefxi gia to ps3 giati to kaimeno stin 3 thesi emine ine gia na to lipase.
eno i fili tou xbox molis akousan fime oti to xbox tha antigrapsi to wii sto control kanate san xazoxaroumena eno prin legate ti m@l@kia ine to wii sto xirismo tou alla aftin tin stigmi iste kato apo tin skia tou k akoma den kseroume an k pote to wii tha pesi apo tin proti thesi.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

GameManiacGR
04-06-08, 11:54
cristos 79 mporis na gelas oso thelis me to super mario o diasimoteros iroas sta video game afta kani i fimi dexete k ta kala k ta kaka k ne iparxi k sto wii k ine gia ali mia fora apistefto k tha afisi istoria opos to super mario 64.
ante kane k kamia prosefxi gia to ps3 giati to kaimeno stin 3 thesi emine ine gia na to lipase.

Καλά φιλαράκο μου...Άντε πήγαινε να παίξεις τον μουστακαλή σου σε όλες τις version και ασε με να απολαύσω mgs 4,gta iv και άλλα παιχνιδάκια που δεν πρόκειται να δεις στο παιδικό σου wii γιατι πολύ απλά που να βρει τη δύναμη να τα σηκώσει...Α και μην ξεχάσω...Το GTA IV που είναι ένα απ τα καλύτερα games και σε πωλήσεις αλλά και σαν παιχνίδι στην ιστορία των videogames δεν κυκλοφορεί σε wii αλλά σε PS3 & 360.Για να δω και γω πως το παιδικό σου wii θα αρχίσει να πέφτει οταν θα βγουν οι μεγάλες παιχνιδάρες...Τι θα βγουν που βγήκαν...Σε λίγες μέρες έρχεται το MGS 4...Και πάλι όταν μια κονσόλα έχει 250 ευρώ την προτιμάς απο μια άλλη που κάνει 500 μόνο και μόνο οικονομικά.Ας είχε και το PS3 250e και τώρα θα σου λεγα που θα ταν το wii...Καλύτερα ρίξε μια ματιά πως αρχίζουν και ανεβαίνουν οι πωλήσεις του PS3...

gregar
04-06-08, 12:02
Καλά φιλαράκο μου...Άντε πήγαινε να παίξεις τον μουστακαλή σου σε όλες τις version και ασε με να απολαύσω mgs 4,gta iv και άλλα παιχνιδάκια που δεν πρόκειται να δεις στο παιδικό σου wii γιατι πολύ απλά που να βρει τη δύναμη να τα σηκώσει...Α και μην ξεχάσω...Το GTA IV που είναι ένα απ τα καλύτερα games και σε πωλήσεις αλλά και σαν παιχνίδι στην ιστορία των videogames δεν κυκλοφορεί σε wii αλλά σε PS3 & 360.Για να δω και γω πως το παιδικό σου wii θα αρχίσει να πέφτει οταν θα βγουν οι μεγάλες παιχνιδάρες...Τι θα βγουν που βγήκαν...Σε λίγες μέρες έρχεται το MGS 4...Και πάλι όταν μια κονσόλα έχει 250 ευρώ την προτιμάς απο μια άλλη που κάνει 500 μόνο και μόνο οικονομικά.Ας είχε και το PS3 250e και τώρα θα σου λεγα που θα ταν το wii...Re file to paixnidi dn einai na exei kalytera grafika,,alla na se diaskedazei to wii lipon exei auto otan kaneis kiniseis kai paizeis paixnidi ti na to kaneis an exei kalyterou titlous mia allh konsola:p

GameManiacGR
04-06-08, 12:04
Re file to paixnidi dn einai na exei kalytera grafika,,alla na se diaskedazei to wii lipon exei auto otan kaneis kiniseis kai paizeis paixnidi ti na to kaneis an exei kalyterou titlous mia allh konsola:p

Και δηλαδή το θεωρείς διασκέδαση να κολοχτυπιέσαι μπροστά σε ένα Wii για να παίζεις Mario? Όχι ρε φίλε...

blackmore
04-06-08, 12:04
Καλά φιλαράκο μου...Άντε πήγαινε να παίξεις τον μουστακαλή σου σε όλες τις version και ασε με να απολαύσω mgs 4,gta iv και άλλα παιχνιδάκια που δεν πρόκειται να δεις στο παιδικό σου wii γιατι πολύ απλά που να βρει τη δύναμη να τα σηκώσει...Α και μην ξεχάσω...Το GTA IV που είναι ένα απ τα καλύτερα games και σε πωλήσεις αλλά και σαν παιχνίδι στην ιστορία των videogames δεν κυκλοφορεί σε wii αλλά σε PS3 & 360.Για να δω και γω πως το παιδικό σου wii θα αρχίσει να πέφτει οταν θα βγουν οι μεγάλες παιχνιδάρες...Τι θα βγουν που βγήκαν...Σε λίγες μέρες έρχεται το MGS 4...Και πάλι όταν μια κονσόλα έχει 250 ευρώ την προτιμάς απο μια άλλη που κάνει 500 μόνο και μόνο οικονομικά.Ας είχε και το PS3 250e και τώρα θα σου λεγα που θα ταν το wii...

esi asemas na peksoume oti goustaroume giati an den to katalaves ise se edafo pou goustaroun to wii k xestikame to ti thes na peksi k ti oxi den se rotise kanenas alla se polai na vlepis to ps3 stin 3 thesi den pirazi kakomiri se katalaveno alla edo den ine meros gia na klegese trava k an ithela na pekso kapia apo ta games pou aneferes tha ixa ps3 alla poli apla 6a exo xesmena.

gregar
04-06-08, 12:06
Και δηλαδή το θεωρείς διασκέδαση να κολοχτυπιέσαι μπροστά σε ένα Wii για να παίζεις Mario? Όχι ρε φίλε...dn milaw gia to mario exei kai alla paixnidia proswpika dn exw kati me to mario kalo einai alla...ok ds to etsi to na dwseis dld 500 euro gia to ps3 einai kalytero apo thn stigmh pou kapoia stigmh 8a bgei pali ena neo kai 8a anagkasteis na aposeireis to palio:)

GameManiacGR
04-06-08, 12:07
esi asemas na peksoume oti goustaroume giati an den to katalaves ise se edafo pou goustaroun to wii k xestikame to ti thes na peksi k ti oxi den se rotise kanenas alla se polai na vlepis to ps3 stin 3 thesi den pirazi kakomiri se katalaveno alla edo den ine meros gia na klegese trava k an ithela na pekso kapia apo ta games pou aneferes tha ixa ps3 alla poli apla 6a exo xesmena.

:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl: :mouahaha::mouahaha::mouahaha:

http://www.star-reef.com/images/misc_mgs4_paintover.jpg

Kαλά φίλε μου...Σε λίγες μέρες έτσι θα τον κοιτάτε τον Snake...Και ρίξε μια ματιά στις κριτικές τι βαθμολογίες έχει πάρει...Και δεν χρειάζομαι να κλαφτώ για το PS3 γιατι πλέον τα καλά games έχουν αρχίσει να βγαίνουν

blackmore
04-06-08, 12:08
gregar min asxolise giati o tipos ine kolimenos k ali fora kaname aftin tin sizitisi k ma ekanan closed tote to mono pou iksere na lei itan pos pro evolution den tha doume pote sto wii k telika idame k theorite to kalitero se xirismo malon to emathe k ton ponese poli pou den exi wii ala tin fola ps3.

GameManiacGR
04-06-08, 12:09
dn milaw gia to mario exei kai alla paixnidia proswpika dn exw kati me to mario kalo einai alla...ok ds to etsi to na dwseis dld 500 euro gia to ps3 einai kalytero apo thn stigmh pou kapoia stigmh 8a bgei pali ena neo kai 8a anagkasteis na aposeireis to palio:)

Καινούριο PlayStation θα βγει σε καμια 8αρια χρόνια...Εξάλλου αν ρίξεις μια ματιά στα games που έρχονται θα τρελαθείς...

gregar
04-06-08, 12:09
kl re exeis dikaioma na epile3eis gi' auto bgenoun kai polles konsoles esi h8eles Ps3 emeis 8elame wii....To wii einai mia aplh konsola gia kapoion pou bare8hke ton palio tropo paixnidou:p

GameManiacGR
04-06-08, 12:14
gregar min asxolise giati o tipos ine kolimenos k ali fora kaname aftin tin sizitisi k ma ekanan closed tote to mono pou iksere na lei itan pos pro evolution den tha doume pote sto wii k telika idame k theorite to kalitero se xirismo malon to emathe k ton ponese poli pou den exi wii ala tin fola ps3.

Ναι είμαι κολημένος γιατι δεν αντέχω όλους τους Xboxakides και τους wiiakides να κατηγορούν το PS3 μόνο και μόνο για βλακείες.Τη μια σας ξυνίζει ο Cell την άλλη σας βρωμάει το Blu-ray αλλα αν σας τα διναν και τα 3 όλοι το PS3 θα παίρνατε...Όσο για το Pro δεν θα κάτσω σα μπέμπης να κολωχτπιέμαι σε ένα wii.Μην ξεχνάς οτι το Pro (παλιότερα iss pro ξεκίνησε στο ps1 φιλαράκο μου).Και αυτά περι wii και παρέας δεν έχω δει καμια παρέα να κολοχτυπιούνται σε ένα wii για να παίξουν pro απλά βουτάνε το controller του PS3 και λιώνουν.Όσο για το αν με πόνεσε τι να με πονέσει??? Και τι να πάρω??? Μια κονσόλα για να παίζω Barbie & Donkey Kong?? Πολυ φαντασμένοι είστε .

blackmore
04-06-08, 12:22
orea tote pare ton mpoulo k min asxolise giati den imaste emis pou asxolithikame me sena k to ps3 alla esi - k kanenas pou exi wii i ali konsola nintendo den ithele na exi blu ray klp mas ftani afta pou prosferi giati to vlepouke konsola gia video games k oxi san home cinema auta na ta pis stous fun tou xbox.
k tora ante giati ise alou vres mero me ps3 na pite ta dikasas.

Lemeshianos
04-06-08, 12:23
kai egw palia eimoun trelamenos me to PS3 kai ekana kavga gia tis dynatotites to wii kai tis dynatotites tou PS3.

To thema christo einai pws osoi piran to wii, den to piran logo oikonomikou alla logou tis kalis paradosis tin nintendo kai logou tou ekpliktikou gameplay pou exei.
Kai den prokeite na to antiliftheis an den paixeis pote.

Oso afora ton moustakali einai o koryfaios irwas twn video games kai ta mario 64 kai mario galaxy einai genikws apodekto oti einai ta kalytera platform games pou exoun kykloforisei.
Sigoura den prokeite na dw to GTA IV i to MGS 4 sto wii. Sto mellon pisteuw tha agorasw ena PS3 mazi me mia tileorasi. Tis vgazoun synexeia se prosfores.
Oi dynatotites grafikwn tou wii einai idies me ena PS2 kai auto to gnwriza prin agorasw tin konsola.
Pantws oti kai na mou peis, oso dikaio kai na exeis sxetika me tis dynatotites twn 3 konsolwn pou kykloforoun egw tha sou pw oti to wii einai i konsola pou exw apolausei perissotero apo oles!

To na koloxtypiesai me to remote mallon akyros eisai. To remote sou prosferei kati perissotero apo to na patas apla ta koumpakia enw den thelei "na xtypiese" me mikres kiniseis kanei auto pou proorizetai. Pantws vriskw pio diaskedastiko na stekomai kai na varaw mpounies me ena parea sto box para na kathomai na paw koumpakia. Ta koumpakia ta pataw apo tote pou eimoun 5 xronwn. Twra exw kati diaforetiko.

An eixe to PS3 250 euro?
AN eixe. Omws den exei! Kai na pou mia konsola me texnologia grafikwn proigoumenis geneas kanei treles pwliseis apenanti sta megathiria tis Sony kai tis Microsoft. Sto exwteriko gia na paroun wii kanoun pre-order kai perimenoun 1-2 mines logo zitisis.

Kai kati teleutaio. Exete diko sas topic gia to PS3. Ti irthes diladi na kaneis se auto to topic?
Na mas tin spaseis? Na mas koroidepseis gia tin paidiki mas konsola? Na mas apodixeis oti exeis dikaio? H mipws epidi den exete kinisi sto topic giati den exete kai tipota idaitero na milisete ektos apo tis anamenwmenes kyklofories?

Opws kai na exei, anagnwrizw tis dynatotites tou PS3 kai giauto exw kai skopo sto mellon na parw ena. Omws kai esi prepei na katalaveis oti i konsola tis nintendo oso paidiki kai an fainetai ekane patago se oles tis ilikies kai oti para ta palaias geneas grafika, to gameplay tou to kathista ikano na synagwnistei konsoles epomenis geneas!

GameManiacGR
04-06-08, 12:25
orea tote pare ton mpoulo k min asxolise giati den imaste emis pou asxolithikame me sena k to ps3 alla esi - k kanenas pou esi wii i ali konsola den ithele na exi blu ray mas ftani afta pou prosferi giati to vlepouke konsola gia video games k oxi home cinema.
k tora ante gia giati ise alou vres mero me ps3 na pite ta dikasas.

Κατ αρχας μίλα καλύτερα :judge::judge:Δεν με ξέρεις κι απο χθες οκ? Όσο για το blu-ray που δεν ήθελε κανείς στο wii λογικό είναι γιατι αυτά τα γραφικά τα χωράει σε ένα κανονικό dvd.Είδαμε και το 360 πόσο αντεξε με το dvd...Η Microsoft φέρνει blu-ray στο 360...Και το ps3 είναι τόσο καλό που είναι άριστο και για ταινίες και για games

GameManiacGR
04-06-08, 12:35
kai egw palia eimoun trelamenos me to PS3 kai ekana kavga gia tis dynatotites to wii kai tis dynatotites tou PS3.

To thema christo einai pws osoi piran to wii, den to piran logo oikonomikou alla logou tis kalis paradosis tin nintendo kai logou tou ekpliktikou gameplay pou exei.
Kai den prokeite na to antiliftheis an den paixeis pote.

Oso afora ton moustakali einai o koryfaios irwas twn video games kai ta mario 64 kai mario galaxy einai genikws apodekto oti einai ta kalytera platform games pou exoun kykloforisei.
Sigoura den prokeite na dw to GTA IV i to MGS 4 sto wii. Sto mellon pisteuw tha agorasw ena PS3 mazi me mia tileorasi. Tis vgazoun synexeia se prosfores.
Oi dynatotites grafikwn tou wii einai idies me ena PS2 kai auto to gnwriza prin agorasw tin konsola.
Pantws oti kai na mou peis, oso dikaio kai na exeis sxetika me tis dynatotites twn 3 konsolwn pou kykloforoun egw tha sou pw oti to wii einai i konsola pou exw apolausei perissotero apo oles!

To na koloxtypiesai me to remote mallon akyros eisai. To remote sou prosferei kati perissotero apo to na patas apla ta koumpakia enw den thelei "na xtypiese" me mikres kiniseis kanei auto pou proorizetai. Pantws vriskw pio diaskedastiko na stekomai kai na varaw mpounies me ena parea sto box para na kathomai na paw koumpakia. Ta koumpakia ta pataw apo tote pou eimoun 5 xronwn. Twra exw kati diaforetiko.

An eixe to PS3 250 euro?
AN eixe. Omws den exei! Kai na pou mia konsola me texnologia grafikwn proigoumenis geneas kanei treles pwliseis apenanti sta megathiria tis Sony kai tis Microsoft. Sto exwteriko gia na paroun wii kanoun pre-order kai perimenoun 1-2 mines logo zitisis.

Kai kati teleutaio. Exete diko sas topic gia to PS3. Ti irthes diladi na kaneis se auto to topic?
Na mas tin spaseis? Na mas koroidepseis gia tin paidiki mas konsola? Na mas apodixeis oti exeis dikaio? H mipws epidi den exete kinisi sto topic giati den exete kai tipota idaitero na milisete ektos apo tis anamenwmenes kyklofories?

Opws kai na exei, anagnwrizw tis dynatotites tou PS3 kai giauto exw kai skopo sto mellon na parw ena. Omws kai esi prepei na katalaveis oti i konsola tis nintendo oso paidiki kai an fainetai ekane patago se oles tis ilikies kai oti para ta palaias geneas grafika, to gameplay tou to kathista ikano na synagwnistei konsoles epomenis geneas!

Όπως λες και συ πολλοί αργά η γρήγορα θα γυρίσετε στο PS3.Τώρα η Nintendo είχε μια μεγάλη παράδοση και το δέχομαι αυτό και παλιότερα μάλλιστα έπαιζα gameboy πολύ όμως πλέον το θράσος μερικών είναι να κατηγορούν τα συστήματα της Sony και με επιχειρήματα βλακείες τις πιο πολλές φορές είναι σπαστικό.Να σας θυμίσω λοιπόν οτι το ps2 ήταν κορυφαία κονσόλα όλων των εποχών?

Όσο για τον χειρισμό δεν είμαι άκυρος.Και το ps3 έχει motion sensor αλλά σε πιο λογικά επίπεδα.Όσο για τα κουμπάκια εγώ 12 χρόνια με αυτό εχω μάθει να παίζω και δεν θέλω να το αλλάξω.Και έχω παίξει και wii και ξέρω.Είχα παίξει απ τα sports εκείνο με το bowling και ένα άλλο με κάτι monster truck

Η μάχη μεταξύ wii & ps3 ειναι άνιση λόγω οτι το ένα κάνει 250 ευρώ και το άλλο 450.Όμως το ps3 αν δεις στις πραγματικές πωλήσεις και όχι αυτές που συμφέρει μερικούς έχει περάσει το 360 και βρίσκεται ακόμα λίγο πίσω απ το wii

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο ταμπελάκι στο forum που να μου απαγορεύει
να μπω και να ποστάρω εδώ.:judge:

Τώρα όσο για τις ηλικίες οι περισσότεροι μεγάλοι που ξέρω παίρνουν ένα ps3 σε μια full hd παίρνουν ένα pro,μαζεύονται παρέες και λιώνουν κυριλέ

blackmore
04-06-08, 12:38
Κατ αρχας μίλα καλύτερα :judge::judge:Δεν με ξέρεις κι απο χθες οκ? Όσο για το blu-ray που δεν ήθελε κανείς στο wii λογικό είναι γιατι αυτά τα γραφικά τα χωράει σε ένα κανονικό dvd.Είδαμε και το 360 πόσο αντεξε με το dvd...Η Microsoft φέρνει blu-ray στο 360...Και το ps3 είναι τόσο καλό που είναι άριστο και για ταινίες και για games

irthes ksekarfotos k mas tin les k apo pano otan den sevese esi emena prospathontas na me geliopiisis legontas oti ime mpempis k thelo na pezo barby tha sou milao opou mau goustari k pri sou po oti sou ipa oti ise alou se mero tou wii k sinexisa na sto leo esi ise autos pou sinexises proklitika.
k tora stamata na asxolise k asxolisou me tin konsola sou ektos an tin varethike.

GameManiacGR
04-06-08, 12:41
irthes ksekarfotos k mas tin les k apo pano otan den sevese esi emena prospathontas na me geliopiisis legontas oti ime mpempis k thelo na pezo barby tha sou milao opou mau goustari k pri sou po oti sou ipa oti ise alou se mero tou wii k sinexisa na sto leo esi ise stos pou sinexises proklitika.
k tora stamata na asxolise k asxolisou me tin konsola sou ektos an tin varethike.

Δηλαδή συγνώμη απαγορεύεται να μπω να ποστάρω εδώ??? Υπάρχει κάποιος κανονισμός που να μου απαγορεύει να ποστάρω στο topic? Δεν προσπάθησα να σε γελιοποιήσω γιατι πολύ απλά δεν αναφέρθηκα σε εσένα προσωπικά παρά εσύ άρχισες να με κατηγορείς λέγοντας μου οτι είμαι κολημένος και δεν ξέρω τι άλλο.Ε τι ήθελες λοιπόν?Να κάτσω να σε βλέπω να με κατηγορείς και να κάθομαι με σταυρομένα τα χέρια???Την κονσόλα αυτή δεν την βαριέμαι και δεν πρόκειται να την βαρεθώ μην χαίρεσαι

blackmore
04-06-08, 12:44
sto sikekrimeno meros to thrasos ine diko sou - kanenas den sou apagorepse na grapsi alla na kseris ti grafis ektos an ise anoito pedaki k den katalaveni.

GameManiacGR
04-06-08, 12:47
sto sikekrimeno meros to thrasos ine diko sou - kanenas den sou apagorepse na grapsi alla na kseris ti grafis ektos an ise anoito pedaki k den katalaveni.

Συγνώμη αλλα το θράσος είναι δικό σου γιατι ξεκίνησες να με κατηγορείς χωρίς να σου έχω κάνει τίποτα.Μπήκα και postara κάτι.Ήταν λίγο προκλητικό δε λέω αλλά σε καμία περίπτωση δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε εσένα οπότε δεν είχες κάλλιστα κανένα δικαίωμα να με κατηγορείς...Και πιστεύω πως είμαι σε μια ηλικία που μπορώ να καταλάβω...

Lemeshianos
04-06-08, 12:49
To koryfaio gaming system einai to Gameboy Advance.
Ta kerdi apo to gameboy advance itan perissotera apo to PS2 kai oso afora pwliseis konsolwn kai oso afora pwliseis titlwn.

Den eixa pote gameboy advance omws giati den me enthousiaze kai toso.
Eixa omws kai PS1 kai exw kai to PS2.
Omws exw paixei kai PSP, exw paixei kai DS, exw paixei kai PS3 kai XBox kai Wii.
To thema einai oti o kathenas tha parei kati pou goustarei. Giauto to logo pira PS2 kai den pira gameboy advance kai giauto to logo pira to Wii kai den pira kapoia alli konsola.
Einai thema apopsis, goustou klp.
Kanenas wii fanboy, den tha sou katigorisei to PS3. Den xerw giati exeis toso megalo parapono kai pikra apo emas! Mpikame sto thread sas kai arxisame na sas katigoroume to PS3? An koitaxeis ta post mou egw ypostirizw to PS3 se oti exei na kanei me tis sizitiseis pio einai kalytero apo to PS3 kai to Xbox360.
Oute tha sou pw oti to Wii einai kalytero. Auto pou sou lew einai oti to euxaristieme perissotero.

O xeirismos einai arketa aplos kai diaskedastikos. Oute xtypiese oute tipota! To PS3 nai men exei motion sensor alla den sou prosferei tis dynatotites tou wii remote. H nintendo ekane develop auto to remote apo to 2001. H sony den afierwse toso xrono, giati apla den eixe tin anagki. Oi konsoles tis pouloun giati einai prosegmena systimata, me poly kala grafika kai dynatotites.
Kai ta paixnidia pou exeis paixei sto wii den einai antiproswpeutika gia tis dynatotites tou wii remote.

Episis esi gia 12 xronia paizeis me koumpakia kai auto theleis na kaneis kai egw paizw me koumpakia gia 20 xronia kai ta varethika. Ithela kati allo.
Giauto kai esi protimises ton kolosso kai egw protimisa tin nintendo pou eixe sxetika apotyxei stis dyo proigoumenes konsoles tis.

Oso afora tin maxi den tin vriskw anisi. H mia konsola einai 250 eurw kai einai paleas geneas grafika me prwtoporiako xeirismo kai i allli exei ta kalytera grafika, disko, blu-ray kai paradosiako xeirismo. An pas gia value-for-money tha pareis PS3 sigoura!

Kaneis den sou apagoreuei na mpeis sto thread kai na peis tin gnwmi sou i na rwtiseis tin apopsi mas kai gia pio logo epilexame wii anti PS3. Alla exeis mpei mesa sto thread, exeis arxisei na koroideueis kai ginesai eristikos. An theleis na parameineis sto thread kai na milisoume politismena eleuthera. An oxi kane oti thes kai mexri to vrady enas moderator tha svisei ta asxeta posts!