PDA

Επιστροφή στο Forum : Ταβλι - Ολα για το λαοφιλεστερο αθλημα, μακραν, της Ελλαδας

Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8

bokos
14-05-08, 13:33
Ανοιγω αυτο το τοπικ γιατι ενοιωσα πολυ αδειος εσωτερικα κανοντας μια περιηγηση στο σεξιον, οπου πιστευω ειμαι ενεργο μελος,βλεποντας οτι δεν υπαρχει καποιο θεμα για τον μεγαλυτερο φιλο κ αδερφο του καθημερινου αργοσχολου Ελληνα,το ταβλι

αρα η ευθυνη ειναι και δικη μου αλλα καπου εδω θα σταματησει αυτο,αφου κι εμεις οι λατρεις του ξυλινου μαγικου βαλιτσακιου εχουμε πλεον το δικο μας βημα (μπαρμπερη θελοντος)

να σημειωσω οτι η ιδεα να ανοιχθει αυτο το τοπικ ηταν εξολοκληρου δικια μου,δεν εκλεψα τη σκεψη και την ιδεα κανενος

οριστε κι ενα τουτοριαλ (αυτο ειναι κλεμμενο)

Τάβλι

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1e/Tavli.jpg/250px-Tavli.jpg

Το τάβλι είναι επιτραπέζιο παιχνίδι για δύο παίκτες, παραλλαγή του οποίου είναι το δυτικό τάβλι (backgammon). Κάθε παίκτης κατέχει 15 πούλια που κινούνται σε ειδικό ταμπλώ σύμφωνα με τα αποτελέσματα δυο ζαριών. Σκοπός του κάθε παίκτη είναι να μαζέψει πρώτος όλα τα πούλια από το ταμπλώ. Ο παίκτης που ολοκληρώνει πρώτος το μάζεμα είναι και ο νικητής.
Το ταμπλώ του ταβλιού με τα πούλια στις αρχικές θέσεις του παιχνιδιού «πόρτες».
Το ταμπλώ του ταβλιού με τα πούλια στις αρχικές θέσεις του παιχνιδιού «πόρτες».

Το τάβλι είναι ιδιαίτερα διαδεδομένο στην Ελλάδα και στην Κύπρο και παίζεται από ανθρώπους κάθε ηλικίας και έχει συνδεθεί με τα καφενεία και τις καφετέριες.

Γενική περιγραφή τού παιχνιδιού

Κυρίως άρθρο κανόνες του ταβλιού

Το ταμπλώ τού ταβλιού χωρίζεται σε τέσσερις περιοχές με κάθε περιοχή να περιλαμβάνει έξι θέσεις, συνολικά δηλαδή 24 θέσεων, όπως φαίνεται στην εικόνα δεξιά. Κάθε παίκτης έχει μια περιοχή εκκίνησης και η απέναντί της περιοχή είναι η περιοχή μαζέματος του παίκτη. Τα πούλια τού παίκτη κινούνται κυκλικά από την περιοχή εκκίνησης στην περιοχή μαζέματος. Όταν ένας παίκτης έχει όλα του τα πούλια στην περιοχή μαζέματος του επιτρέπεται να ξεκινήσει το μάζεμα.

Τα διάφορα παιχνίδια

Τρία βασικά παιχνίδια υπάρχουν: οι Πόρτες (που αντιστοιχεί στο δυτικό τάβλι), το Πλακωτό και το Φεύγα. Επίσης υπάρχει μεγάλη ποικιλία άλλων παιχνιδιών και παραλλαγών όπως το Γκιούλ (το οποίο σε κάποιες περιοχές την Ελλάδας θεωρείται επίσης βασικό) και το Ασσόδυο αλλά και μερικά παιδικά παιχνίδια, όπως τα Βαρελάκια και τα Βατραχάκια που χρησιμοποιούν το ταμπλώ και τα πούλια του ταβλιού.

Σχετικά με τον παράγοντα τύχης το ζάρι αποτελεί έναν εξωτερικό παράγοντα που μπορεί να ευνοήσει τον έναν ή τον άλλο παίκτη και το τάβλι είναι ένα παιχνίδι τεχνικό αλλά και τυχερό. Από τα προηγούμενα παιχνίδια οι πόρτες γενικά θεωρούνται ότι έχουν τον σχετικά μικρότερο παράγοντα τύχης, το πλακωτό ότι έχει μεγαλύτερο παράγοντα τύχης από τις πόρτες και ότι το φεύγα ακόμα μεγαλύτερο παράγοντα τύχης (το ασσόδυο ακόμα μεγαλύτερο από το φεύγα και το γκιούλ είναι καθαρά τυχερό και όχι τεχνικό). Σημειώνεται όμως ότι αυτό σχετίζεται με την δυνατότητα που κατέχει το ζάρι να ευνοεί τον έναν ή τον άλλον παίκτη και όχι με τις τεχνικές απαιτήσεις του κάθε παιχνιδιού. Για παράδειγμα στο πλακωτό ένας παίκτης μπορεί από καθαρή τύχη να φέρει ζάρι και να πλακώσει βαθιά στην περιοχή του αντιπάλου πούλι και να έρθει έτσι σε πολύ πλεονεκτική θέση. Αυτή είναι μια πιθανότητα που δίνει κάπως αυξημένο χαρακτήρα τύχης στο πλακωτό, αλλά οι τεχνικές ικανότητες που απαιτούνται από έναν παίκτη για να έχει πιθανότητα να ανατρέψει αυτήν την δυσμενή θέση ίσως είναι ανώτερες από αυτές που συναντά κάποιος στις πόρτες.

Σχετικά με το είδος των τεχνικών απαιτήσεων οι πόρτες έχουν κάπως περισσότερο απαιτήσεις τακτικής, το πλακωτό κάπως περισσότερο απαιτήσεις στρατηγικής και το φεύγα είναι περισσότερο ισορροπημένο τόσο σε απαιτήσεις τακτικής όσο και στρατηγικής.

Τα συνήθη ματς

Καθώς ο χρόνος παιχνιδιού δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλος το τάβλι συνηθίζεται να παίζεται σε ματς με τον νικητή όποιον φτάσει πρώτος σε προσυμφωνημένο όριο βαθμών συνήθως 3, 5, 7 ή 11 ανάλογα με πόσο χρόνο επιθυμούν οι παίκτες να διαθέσουν. Χρησιμοποιείται αριθμολογικός κανόνας σύμφωνα με τον οποίο πρέπει να χρησιμοποιείται ως όριο κάποιος πρώτος αριθμός. Το 13 δεν συνηθίζεται πιθανώς επειδή θεωρείται γρουσούζικο αλλά είναι και πολύ μεγάλο (ήδη το 11 θεωρείται μαραθώνιος) ενώ ο επόμενος πρώτος είναι το 17 και ένα ματς στα 17 θα απαιτούσε πάρα πολλές ώρες. Στα ματς και τα τρία παιχνίδια παίζονται εναλλάξ ενώ ο νικητής κάθε παιχνιδιού έχει το πλεονέκτημα της πρώτης ζαριάς στο επόμενο παιχνίδι.

Στο πρώτο παιχνίδι οι παίκτες πρέπει να συμφωνήσουν για το ποιος θα έχει την πρώτη ζαριά. Ένας κοινός τρόπος είναι να ρίχνουν από ένα ζάρι και όποιος φέρει το μεγαλύτερο αποτέλεσμα έχει την πρώτη ζαριά. Αν φέρουν το ίδιο αποτέλεσμα ξαναρίχνουν. Εδώ υπάρχουν δυο παραλλαγές:

1. Η ζαριά που καθορίζει τον πρώτο παίκτη μετράει και ως η πρώτη ζαριά
2. Ο παίκτης που έφερε το μεγαλύτερο ξαναρίχνει τα ζάρια για να παίξει

Πρέπει να σημειωθεί ότι οι δυο τρόποι δεν είναι ισοδύναμοι καθώς ο πρώτος τρόπος αποκλείει την πιθανότητα διπλής ως πρώτη ζαριά. Καθώς η διπλές ως πρώτη ζαριά θεωρούνται κατά μέσον όρο καλύτερες από τις υπόλοιπες αυτό είναι ένα μειονέκτημα του πρώτου παίκτη που θεωρείται ότι μετριάζει το γενικότερο πλεονέκτημα της πρώτης ζαριάς μειώνοντας κάπως τον παράγοντα τύχη.

Στους επίσημους αγώνες καθώς είναι επιθυμητός ο μετριασμός της πιθανής εύνοιας της τύχης η πρώτη ζαριά δίνεται εναλλάξ σε κάθε παίκτη (ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα του κάθε παιχνιδιού) και συχνά ακολουθείται η προηγούμενη διαδικασία για την πρώτη ζαριά παρόλο που δεν παίζει κανένα ρόλο για τον καθορισμό του παίκτη που παίζει πρώτος.

υ.γ.1 Να παρακαλεσω καποιον χριστιανο,επειδη παλευουμε με εναν τελειωμενο απο δω να βρουμε ενα ονλαιν ταβλι της προκοπης να παιξουμε,να μας δωσει τα φωτα του για ονλαιν ταβλι που δεν κολλαει εκτος του γιαχου που ειναι ψοφιο

υ.γ.2 επισης θα ηταν θεμιτο να μπορουσαν να μπαινουν γνωστοι κ φιλοι να βλεπουν τα διπλα,για να τον διαπομπευσω δημοσιως

babis7
14-05-08, 13:39
Στο zoo.gr δεν δοκιμασατε ? Μπορουν να μπαινουν και αλλοι να περνουν δωρεαν μαθηματα.

Glyfada7
Εγω μονο πλακωτο ξερω.

stergios1988
Καλοστεριωτο το νεο thread...

http://www.pwcphoto.com/studio/pair-of-dice.jpg

doudis
14-05-08, 13:46
λαοφιλεστερο αθλημα μακραν της ελλαδας θα σε μακελευσω σημερα ή παλι θ'αρχισεις τα ιδια ?

Θείος
14-05-08, 13:49
Ρε δούδη τι ψεύτης είναι τούτος?
Δεν φτάνει που σου έκλεψε την ιδέα, κοκορεύεται κιόλας!!!

laugher
14-05-08, 13:49
Εγω μονο πλακωτο ξερω.

kai giati sou milame akoma? :p

bokos
14-05-08, 13:50
ελα...με την οπισθεν,περιμενω στο φτηνιαρικο μεχρι να βρουμε κατι αλλο

το βραδακι που θα χω ωρα θα δω κι αυτο που λεει ο μπαμπινος

Glyfada7
kai giati sou milame akoma? :p

C'mon ντε! :smile2:

bokos
Ρε δούδη τι ψεύτης είναι τούτος?
Δεν φτάνει που σου έκλεψε την ιδέα, κοκορεύεται κιόλας!!!

ψευτη..δε ντρεπεσαι στη ηλικια σου? τι ψυχη θα παραδωσεις στο χαρο?

doudis
14-05-08, 13:51
ελα...με την οπισθεν,περιμενω στο φτηνιαρικο μεχρι να βρουμε κατι αλλο

το βραδακι που θα χω ωρα θα δω κι αυτο που λεει ο μπαμπινος

γραφτηκες στο γιαχου ?

ειναι καλο λεμε

laugher
14-05-08, 13:53
en to metaksy paizoune mono oi dyo tous kai nomizoune oti kserun tavli ouuuu :p

bokos
14-05-08, 13:54
αλλα λεγατε στο αλλο ρε..με δουλευετε? ρεζιλι με κανατε,το πα και ψοφιο

για να δω

doudis
14-05-08, 13:55
σας εχω ολους οποτε θελετε αλλα μισο να δω γιατι δεν βγαζει ηχο ενα ρημαδι που μου φερανε

bokos
14-05-08, 13:55
en to metaksy paizoune mono oi dyo tous kai nomizoune oti kserun tavli ouuuu :p

τα τσικο στην παντα

laugher
14-05-08, 13:57
τα τσικο στην παντα

xo xo xo , do you know apo foititi se eparxia re? milame gia ekkatomyria ergatores, akou tsiko :p

bokos
14-05-08, 14:01
se poio room μπαινω ρε παρταλια? φτιαξατε κανενα για μας εδω?

doudis
14-05-08, 14:03
μπες σε ενα που δεν εχει κοσμο και σφυρα σε ποιο να ρθουμε να σε γλεντησουμε

laugher
14-05-08, 14:04
gia to yahoo leme? :p

doudis
14-05-08, 14:05
μαλλον ναι εκτος αν εχει παθει τετοια ταραχη και πηγε πουθενα αλλου ο κακομοιρης

bokos
14-05-08, 14:08
α δε σιαχνεις δικο σου? απατη

τεσπα λεγε ρε ενα να μπω να σου τσακισω τα κοκκαλα

doudis
14-05-08, 14:09
Social Lounge 11 , πλυσου κι ελα λεμε

Θείος
14-05-08, 14:18
τι ν'ακουσει ρε που εχει εξαφανιστει απ'τη τρομαρα του , θα φαει καλα κι αυτος και θα χω και μαρτυρες αυτη τη φορα

μηοως ν'ανοιγαμε κανα θρεντακι για το ταβλι να γουσταρουμε ?

εξαλλου ειναι μακραν το δημοφιλεστερο αθλημα στο γκρεχλαντ

ψευτη..δε ντρεπεσαι στη ηλικια σου? τι ψυχη θα παραδωσεις στο χαρο?

Έξω οι κλέφτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

doudis
14-05-08, 14:23
πωπωπω φωτια και λαβρα ο τεραστιος

laugher
14-05-08, 14:24
stigmiaio lathos :p

doudis
14-05-08, 14:27
το λεπον , διακυρησω πρωταθλημα παραυτα , αναμενω συμμετοχες για να βγει το προγραμμα και τα λοιπα , βαλτε τωρα που γυριζει και σκεφτειτε και τι επαθλο θα παρει ο πρωτος δηλαδη εγω

νουληηηηηηηη γιατι δεν βγαζει ηχο ρεεεεεεε

laugher
14-05-08, 14:29
giati malon xalase reeeee

doudis
14-05-08, 14:46
μαλλον ετσι ειναι και δεν το ψαχνω παραπερα εξαλλου με βολευει αυτη η εκδοχη

ακομα να δηλωσετε συμμετοχη ?

εσεις θα χασετε αλλα να μου πειτε οτι αυτο θα γινει ετσι κι αλλιως οποτε σας δικαιολογω

θελετε αυτο για να μπουκαρετε παντως οσοι δεν το χετε

http://www.java.com/en/download/index.jsp

bokos
14-05-08, 15:18
Έξω οι κλέφτεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

ρε μπαρμπουλη νοιωσε λιγο ρε

sense the humor που θα λεγε κι ο νουλης

πωπωπω φωτια και λαβρα ο τεραστιος

........

stigmiaio lathos :p

σα δε ντρεπεσαι που μου κλεβεις τους πελατες

το λεπον , διακυρησω πρωταθλημα παραυτα , αναμενω συμμετοχες για να βγει το προγραμμα και τα λοιπα , βαλτε τωρα που γυριζει και σκεφτειτε και τι επαθλο θα παρει ο πρωτος δηλαδη εγω

νουληηηηηηηη γιατι δεν βγαζει ηχο ρεεεεεεε

βαλε με μεσα

doudis
14-05-08, 15:20
γιναμε 2 λοιπον και ειμαστε ηδη αρκετοι θα ελεγα

θα σου ξηγησω τωρα το ντρημ που ειμαι καυτος ή παλι θα μου πεις δεν προλαβαινω και τετοια μετα απο τη σφαγη που ειδες ?

Neeq
14-05-08, 15:21
Εγω ξερετε τι θελω.

bokos
14-05-08, 15:22
αντε παμε στα 3 ομως να σε ξεκανω στα γρηγορα γιατι με περιμενει η φοτανα η κενωνια στο καπακι

bokos
14-05-08, 15:22
Εγω ξερετε τι θελω.

ελα γιαχου δωματιο σφαγης ντουντι 11

doudis
14-05-08, 15:23
Social Lounge 11

ανοιξαμε και σας περιμενουμε

Neeq
14-05-08, 15:24
Μισο να παρω το σκαμπο

doudis
14-05-08, 15:27
αντε να δουμε ποτε θα ρθεις ρε βαγγελη , θα μας διωξουν σε λιγο

ο_γαύρος
14-05-08, 15:29
για ρίχτε κάνα ίνφο ρε σεις.έχω λίγη ώρα για σκότωμα

laugher
14-05-08, 15:53
games.yahoo.com
board
backgamon
mas les se poio room kai se perilamvanoume gia ena sta grigora :p

ο_γαύρος
14-05-08, 15:56
είμαι ήδη και παρακολουθώ το μποκο να κάνει τα δικά του στο λαουντζ 11

ο_γαύρος
14-05-08, 15:56
κάνας καλός?

laugher
14-05-08, 15:59
sou rxome sou rxome

laugher
14-05-08, 16:22
exo sigoures plirofories oti o vaggelts ton glentise ton doudi :p

Παίκτης
14-05-08, 16:26
Το λοιπόν, αν είναι για τουρνουα είμαι μέσα...

doudis
14-05-08, 16:58

καταγγελω σεξουαλικη παρενοχληση με αποτελεσμα να αποσυντονισθω και να εχουμε αυτα που ειχαμε , αντε να δω τι αλλο θα κανετε για να χασω

than_letta
14-05-08, 20:13
ειναι κανεις μεσα?

than_letta
14-05-08, 22:24
μολις επαιξα 1 παιχνιδι
δηλωνω συμμετοχη στο τουρνουα
απο τριτη ομως γιατι παω ππσκδ παρο
:rofl::rofl::rofl::rofl:

phantomlord
15-05-08, 08:07

καταγγελω σεξουαλικη παρενοχληση με αποτελεσμα να αποσυντονισθω και να εχουμε αυτα που ειχαμε , αντε να δω τι αλλο θα κανετε για να χασω

Πάλι χαμένος αρχηγέ?

Και καλοτάξιδο κιόλας το θρεντ του φανταστικου αυτου αθλήματος

doudis
15-05-08, 08:38
ρε θα πουν κι αληθεια σου λεωωω , νο μερσι φορ δε γουικεντ που λεει κι ο αλλος ο μαλλιας

μεχρι στιγμης απο συμμετοχες εχουμε :

ντουντις ( οπως λεμε πρωταθλητης ) , βαγγελης ( οπως λεμε ουραγος ) , δουκας , νουλης , τανασεν , παικτης και μαλλον ο θειος αν την παλεψει και την βγαλει μεχρι να αρχισει το τουρνουα

το επαθλο που θα παρει ο πρωτος ( δηλαδη εγω ) το ψαχνουμε ακομα

στους 12 θα κλεισουμε οποτε οσοι προλαβετε και τα παιχνιδια θα ειναι δυο παρτιδες των 5 νικηφορων λεω εγω τωρα

πςςςςςςς , τι σουπερληγκ και λαλακιες , ντουντοληγκ και οσοι μεινουμε

Θείος
15-05-08, 08:42
Το δώρο θα είναι ένα διαρκείας για την ΑΕΚ η οποία όπως ανέφερε ο μέγιστος Ρίμπο θα το πάρει του χρόνου και στα γήπεδα :p

than_letta
15-05-08, 08:54
μερα
κρατηστε με ενημερο πρωτο αγωνα
θα δωσω την τριτη αλλιως ο αντιπαλος μου περναει μπαι :cry:
με βλεπω να παιζω με κανα γαυρο κυριακη
για να παρει την προκριση στα χαρτια:rofl:

phantomlord
15-05-08, 08:56
Μπαινω μεσα και δινω αγώνες μονο πρωι εκτος ΣΚ αλλιως δεν ενδιαφερομαι

doudis
15-05-08, 09:00
οποτε σας βολευει αδερφια , δεν μασαει η λιγκα απο τετοια

phantomlord
15-05-08, 09:04
Αυτη ειναι Ταβλολίγκα βρε αδερφε οχι σαν τα ψευτικα λαμογια

than_letta
15-05-08, 09:07
ποιος θα κανονισει τα τηλεοπτικα?

doudis
15-05-08, 09:08
εεετσι , ειμαστε εκατο χρονια μπροστα λεμε , εμεις κι ο κυρ βασιλης θεος σχωρεστον

θειο να σε βαλουμε ρε ή θα κλαταρεις στα μισα και οι τυχεροι θα τα παιρνουν ανευ αγωνος μπας και παρει κι ο βαγγελης κανενα ?

τανασεν ειναι ολα κανονισμενα , εκπεμπουμε παντου λεμε

Θείος
15-05-08, 09:14
θειο να σε βαλουμε ρε ή θα κλαταρεις στα μισα και οι τυχεροι θα τα παιρνουν ανευ αγωνος μπας και παρει κι ο βαγγελης κανενα ?

Λόγω έλλειψης χρόνου είμαι διαθέσιμος Τρίτη Πέμπτη & Παρασκευή απόγευμα καθώς και Σάββατο πρωί.
Τα υπόλοιπα πρωινά όχι λόγω του ότι στην δουλειά είναι blocked το Yahoo

than_letta
15-05-08, 09:17
εεετσι , ειμαστε εκατο χρονια μπροστα λεμε , εμεις κι ο κυρ βασιλης θεος σχωρεστον

τανασεν ειναι ολα κανονισμενα , εκπεμπουμε παντου λεμε

πεθανε ο κυρ βασιλης?

than_letta
15-05-08, 09:20
το λοιπον τιγκανα αν προλαβω μπαινω το απογευμα και μαθαινω νεα αλλιως απο τριτη

phantomlord
15-05-08, 09:21
Λόγω έλλειψης χρόνου είμαι διαθέσιμος Τρίτη Πέμπτη & Παρασκευή απόγευμα καθώς και Σάββατο πρωί.
Τα υπόλοιπα πρωινά όχι λόγω του ότι στην δουλειά είναι blocked το Yahoo

Θειουυυυυ

Βρήκα τα προϊστορικά σου ζάρια

Κατι μου λέει ομως οτι ειναι λιμαρισμένα

http://www.craphound.com/images/oldestbackgammon.jpg

doudis
15-05-08, 09:21
ρε ειπαμε οποτε σας βολευει και θα τα βρουμε , παιδια ειμαστε τωρα ?

εμεις ναι , εσυ οχι ειναι η απαντηση μπαρμπα για να μην κουραζεσαι κι αλλο και οποτε εχουμε :

πρωταθλητης ( εγω ) , ουραγος ( βαγγελης ) , δουκας , νουλης , τανασεν , παικτης , εντακος , μπαρμπεογλου και εκτακτη συμμετοχη ντουνταινα που της καλαρεσε χθες που μας μαμησε την ψυχολογια και ψηθηκε για περαιτερω και οχι δεν λεμε ποτε στα στεφανια μας γιατι ο υπνος ειναι ιερος και η κρεβατομουρμουρα δεν παλευεται οπως θα ξερετε οι μυημενοι

οποτε λειπουν τρεις , 500 χιλιαρικακια η συμμετοχη και ο νικητης τα παιρνει ολα , οσοι δεν εχουν τους δανειζουμε εμεις οι φραγκατοι με ημερησιο επιτοκιο 20% , αντε τζαμπα σας ερχεται φαλεςκου και οχι δεν τα τιναξε ρε τανασεν ο κυρ βασιλης αλλα το ιδιο κανει και που ζει

phantomlord
15-05-08, 09:24
Μ'αυτα παίρνεις μέρος?

http://www.blogspace.gr/wp-content/uploads/2008/04/goldeggs.jpg

doudis
15-05-08, 09:25
αν ειναι ημερας , δικροκα και απο αλανιαρα κοτα ναι

phantomlord
15-05-08, 09:26
Να προσθέσω οτι μαζί με το μεγάλο έπαθλο ο νικητης θα πάρει δώρο το πρώτο τάβλι του θείου ευγενική προσφορά δική του για να μαθει ο κοσμακης πως έπαιζε στα νειάτα του

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a3/Old_Backgammon_Vasa_Edit.jpg/800px-Old_Backgammon_Vasa_Edit.jpg

phantomlord
15-05-08, 09:27
αν ειναι ημερας , δικροκα και απο αλανιαρα κοτα ναι

Το δευτερο ανωθεν αριστερα ειναι δικροκο εγγυημένο

than_letta
15-05-08, 09:27
ειναι σε κωμα?
και τα 500 πως θα τα δωσουμε μεσω πειπαλ?

than_letta
15-05-08, 09:29
Να προσθέσω οτι μαζί με το μεγάλο έπαθλο ο νικητης θα πάρει δώρο το πρώτο τάβλι του θείου ευγενική προσφορά δική του για να μαθει ο κοσμακης πως έπαιζε στα νειάτα του

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/a/a3/Old_Backgammon_Vasa_Edit.jpg/800px-Old_Backgammon_Vasa_Edit.jpg

τα ζαρια του ειναι πειραγμενα
απο τοτε λαμογιες ο θειος α?

doudis
15-05-08, 09:30
οχι ρε τανασεν δεν ειναι σε κωμα ο ανθρωπος , τροπος του λεγειν ηταν και οχι μεσαζοντες ρε , θα προσλαβουμε κουριερ και θα τον τρεχουμε και για τσιγαρα και τα λοιπα

than_letta
15-05-08, 09:34
οχι ρε τανασεν δεν ειναι σε κωμα ο ανθρωπος , τροπος του λεγειν ηταν και οχι μεσαζοντες ρε , θα προσλαβουμε κουριερ και θα τον τρεχουμε και για τσιγαρα και τα λοιπα

ετσι
εξαλλου ντιλιβεραδες και κουριεραδες σε εχουν επιτιμο προεδρο
το ξερω για το κυρ βασιλη ρε πλακα κανω

doudis
15-05-08, 09:36
εεεεετσι , πωπω ταπι θα μεινει ο μπαρμπας , 500 εχει ολα κι ολα αλλα εχει κουτελο και φαρδυ κι ολας και θα την βρει την ακρη αυτος , δεν τον φοβαμαι

Θείος
15-05-08, 09:42
Πω πω !!!
Μαμηθήκατε ρε φούστηδες με την πάρτη μου, αλλά έτσι πρέπει, γιατί είμαι νιος και όμορφος και με ζηλεύετε φαλεςκου

Θείος
15-05-08, 09:45
Μπείτε κι εδώ να κατεβάσετε την Αλεξάνδρα για προπόνηση

http://www.freebyte.gr/cgi/links/links.pl?t=thr&no=6&pg=3

than_letta
15-05-08, 09:46
εεεεετσι , πωπω ταπι θα μεινει ο μπαρμπας , 500 εχει ολα κι ολα αλλα εχει κουτελο και φαρδυ κι ολας και θα την βρει την ακρη αυτος , δεν τον φοβαμαι

ρε ο θειος και ο βαγγελης να κερδιζει
και ολοι οι αλλοι να..........
:rofl::rofl::rofl::rofl:

phantomlord
15-05-08, 09:51
Πω πω !!!
Μαμηθήκατε ρε φούστηδες με την πάρτη μου, αλλά έτσι πρέπει, γιατί είμαι νιος και όμορφος και με ζηλεύετε φαλεςκου

Τα αποδεικτικα άλλα καταμαρτυρουν.
Οι αποδείξεις δεν πεφτουν ποτε εξω

Paramithas®
15-05-08, 10:11
έτσι

Θείος
15-05-08, 10:19
ουρτου ρεεεεε

doudis
15-05-08, 14:28
ο ευαγγελος εξαφανισμενος σημερα εν τω μεταξυ και ολως τυχαιως

απαπα , τα σκιαζε η φοβερα και τα πλακωνε η σκλαβια λεμε

Neeq
15-05-08, 14:35
Εγω μεσα ειμαι παιδια, αν και ο αντιπαλος μου ας περασει απο τωρα στον επομενο γυρο εκτος αν επιτρεπεται αβακας, ή αν αντιπαλος είναι ο Νουλης που δεν το χει ουτε στο ταβλι. Αν θελετε μπορω να κανω τον bonus stage για τον πρωταθλητη, τιμης ενεκεν

doudis
15-05-08, 14:37
πςςςς γιναμε 10 και αν δεν ψηθει κανας αλλος μεχρι το σουκου γιναμε κι ολας και ειμαστε μια ωραια παρεα θα ελεγα

ο_γαύρος
15-05-08, 14:56
δεν βλέπω καμιά αναφορά όμως στο γεγονός ότι γλέντησα το μικρό μας θεούλη εχθές και οφείλω να αναγνωρίσω ότι δνε είναι ωραία πράματα αυτά παιδιά!

Επίσης,να πω ότι κι εμένα οι ώρες μου είναι μυστήριες αλλά ένεκα που έχουμε γερό δόντι (καλά λέμε τώρα γιατί όλα σάπια τα'χει) στα διοικητικά,θα ντη βρούμε πιστεύω την άκρηα

doudis
15-05-08, 14:58
εεετσι , σου χω ριξει το γαντι ομως στο αλλο και δεν ξερω μην εφαγα κανα αμαχο πληθυσμο , για πανε δες και παρε και καμια γαζα μαζι αμα ειναι

ο_γαύρος
15-05-08, 15:02
Αν και το γάντι έπεσε και μ'αφηκε και ενα τσαμπουκά να'χω να το θυμάμαι,δυστυχώς τώρα δεν είναι η ώρα για την αποκαθήλωση σου...

doudis
15-05-08, 15:12
καλα , θα πεις κι αληθεια και συ αλλα το μεγαλο θεμα μας ειναι οτι μολις σφιξανε τα γαλατα ο ευαγγελος πηρε τα βουνα , καταλαβες πως την παει τη δουλεια ?

καταλαβα να λες

ο_γαύρος
15-05-08, 15:15
θα εμφανιστεί όταν θα'ναι παχιές οι μύγες ο έτσι και μάλιστα θα'χει μάθει και καινούριο τροπάρι απο αυτό που ψιθυρίζει στα ζάρια.κάτσε και θα δεις!

$oFiA
15-05-08, 16:29
Respect sto tavlaki leme :D

bokos
15-05-08, 17:26
καλα , θα πεις κι αληθεια και συ αλλα το μεγαλο θεμα μας ειναι οτι μολις σφιξανε τα γαλατα ο ευαγγελος πηρε τα βουνα , καταλαβες πως την παει τη δουλεια ?

καταλαβα να λες

μιλησε κανεις? αν εχεις χρονο, κεφι και φαρδουλα για θκιθιμο ειμαι εδω ετοιμος για ολα

θα εμφανιστεί όταν θα'ναι παχιές οι μύγες ο έτσι και μάλιστα θα'χει μάθει και καινούριο τροπάρι απο αυτό που ψιθυρίζει στα ζάρια.κάτσε και θα δεις!

εσυ εισαι σοφος,τελος

edit: ε οχι δε γινονται αυτα....με το που μπηκα λακισε....ειναι δυναμον να ειναι συμπτωσις?

τς τς τς,ντουντι ελα ρε δε θα μιλησω αλλο για ταβλι,μη με κανεις και νοιωθω ασχημα,πλιζ

laugher
15-05-08, 17:47
δεν βλέπω καμιά αναφορά όμως στο γεγονός ότι γλέντησα το μικρό μας θεούλη εχθές και οφείλω να αναγνωρίσω ότι δνε είναι ωραία πράματα αυτά παιδιά!

Επίσης,να πω ότι κι εμένα οι ώρες μου είναι μυστήριες αλλά ένεκα που έχουμε γερό δόντι (καλά λέμε τώρα γιατί όλα σάπια τα'χει) στα διοικητικά,θα ντη βρούμε πιστεύω την άκρηα

ou re sta xartia to pires to matchaki :p

bokos
15-05-08, 17:56
σε κερασε ρε ο γιαννος? τς τς τς

νουλης = ντροπη του περηφανου φοιτητοκοσμου

laugher
15-05-08, 17:59
7-6 me pire me 3 diples sto mazema, ase tora me to lamogio to athinaiko :p

doudis
15-05-08, 18:05
ηλθες κοκονα μου ?

Παίκτης
15-05-08, 18:09
παίζει κανένα φιλικό?

bokos
15-05-08, 18:11
ετσι ειναι το ταβλι μικρουλη,μια μικρογραφια της κενωνιας μας,αν εχεις λωκο διαβαινε

απ την αλλη ομως θελει μαγκια να μιλας στα ζαρια,απλα δε ξερω σε ποια κατηγορια ανηκει ο κεραστης σου,θα φανει στην πορεια, εν μεσω των κολοσιαιων μονομαχιων που θα ακολουθησουν

παντως με απογοητευσες,τοσα χρονια τοσα μεσημερια στο πεζοδρομακι με τις ταβλαδερι της τριπολης τιποτα δεν εμαθες?

bokos
15-05-08, 18:11
ηλθες κοκονα μου ?

πελααααατηηηη μου!

doudis
15-05-08, 18:12
θα σε παιζα ρε παικταρα μου για να δω και τι ψαρια πιανεις αλλα περιμενω τον ευαγγελο αν δεν εκοψε παλι ροδα μυρωμενα επι τη εμφανιση μου , του χρωσταω μια ξεπετα απ'τα χθες αν με εννοεις

doudis
15-05-08, 18:15
πελααααατηηηη μου!

Social Lounge 11

φερε και γαζες λεμε

Παίκτης
15-05-08, 18:15
δε λες και σε ποιο πεδίο θα ερωτοτροπήσετε να πάρουμε μάτι τους επόμενους?

Παίκτης
15-05-08, 18:16
εντιτ και ρισπέκτ για την απάντηση πριν καν ρωτήσω

doudis
15-05-08, 19:16
τα περασαμε ομορφα ομορφα ομορφα

αντε νυχτα και ουαι τοις ηττημενοις

bokos
15-05-08, 19:23
ναι μη χασει,μια φορα κερδισε κι αυτος και κυρηξε εθνικη εορτη....βεβαια δεν εληξε γιατι λεει ειχε να παει για '5χ5' ολως τυχαιως σημερα που κερδιζε...ενω ειναι σπιτι οφλαιν και χοροπηδαει απ τη χαρα του

τα συμπερασματα δικα σας

Paramithas®
15-05-08, 19:26
πρωτάθλημα κύριοι, εδώ και τώρα

bokos
15-05-08, 19:27
χανς ελα να σε κερασω

Paramithas®
15-05-08, 19:29
σε ποιό ρουμ είσαι;

bokos
15-05-08, 19:30
στο 11 ελα να σε ραπισω

ολοι του φορουμ στο 11 παιδια,ανοιξαμε και σας περιμενουμε

Paramithas®
15-05-08, 19:31
όνομα; αν και μαντεύω αλλά για πες

Παίκτης
15-05-08, 19:37
Γλέντια και δηλώσεις

bokos
15-05-08, 20:30
όνομα; αν και μαντεύω αλλά για πες

δε χρειαζεται πλεον να στο πω...ξερεις απο'δω και περα ποιον να αποφευγεις ωστε να μη ξαναδιαβεις τον ιδιο γολγοθα

ντουντιιι το καψες το παιδι ρε,ξεσπασα το μενος μου για σενα πανω του

θα σε γλεντησω αυριο ρεεεε,εκτος αν εχεις να πας για κανα αγωνα μπασκετ ή βολλευ με φιλους

Paramithas®
15-05-08, 21:21
ψεύδεται ο κύριος, η θεά τύχη μου γύρισε την πλάτη και αναρωτιέμαι γιατί αφού είμαι και κουκλος

bokos
15-05-08, 21:30
ψεύδεται ο κύριος, η θεά τύχη μου γύρισε την πλάτη και αναρωτιέμαι γιατί αφού είμαι και κουκλος

η τυχη, φιλε μου και συναγωνιστη, ειναι με τους ασκημους για να υπαρχει μια καποια ισορροπια,δε μπορειτε να τα χετε ολα διαολε!

ο κουκλος χανει απ τον ασκημο και ο ασκημος απ τον ασκημοτερο (βλ.ντουντις)

ετσι πανε αυτα

doudis
15-05-08, 21:58
xoxoxo λεω και παω ν'αφησω τα τελευταια μου γιατι σημερα επαιξα μεσα μετα απο καιρο μιας που σακατευτηκε ενας δικος μας και πηρε αυτος τα τιμημενα γαντια

εχε γεια καημενε κοσμε και βαγγεληηηη μη χαθεις και αυριο ταυτοχρονα

bokos
15-05-08, 22:01
xoxoxo λεω και παω ν'αφησω τα τελευταια μου γιατι σημερα επαιξα μεσα μετα απο καιρο μιας που σακατευτηκε ενας δικος μας και πηρε αυτος τα τιμημενα γαντια

εχε γεια καημενε κοσμε και βαγγεληηηη μη χαθεις και αυριο ταυτοχρονα

με τη μεθοδο του φαντομα δεν κανουμε δουλεια μαστορα,θα με αναγκασεις να μπαινω σε στελθ μοουντ και να δω πως θα ξεφευγεις τοτε

doudis
16-05-08, 08:23
δηλωνω παρων και αξυριστος και δεν θα σε πονεσω σημερα πολυ ευαγγελε , θα ειμαι προσεκτικος

bokos
16-05-08, 08:28
θα σε ενημερωσω παραυτα,ετοιμασου να πονεσεις οσο ποτε αλλοτε και αυτο ειναι δεσμευση

doudis
16-05-08, 08:31
χοχοχο

θα εχουμε πρωινα κολπα ?

ωραια πραγματα , θα βαλω και τον ζαμπετα να παιζει και τσοραφ το ριζικο σου λεγω

phantomlord
16-05-08, 09:44
Παλι κοκκορευεστε?

doudis
16-05-08, 12:08
http://www.fotosearch.com/comp/ARP/ARP105/snoring.jpg

bokos
16-05-08, 12:20
Sταδιαλα ζωη ειν'αυτη? τι να κανω ρε μυστηριε ο ετσι ηθελε βιτρινσ σημερα,φτηνα τη γλυτωσες και μου βγαινεις κι απο πανω αντι να λες θενκς γκαντ

3.30 με 4.30 αν εισαι ευκαιρος βαλε το τσιγκινο και ελα στο 11

doudis
16-05-08, 12:23
YouTube - Bon Jovi - I'll be there for you with lyrics

bokos
16-05-08, 14:16
YouTube - Bon Jovi - I'll be there for you with lyrics (http://www.youtube.com/watch?v=24UBwv0_MX4)

τελειωσαν τα ψεμματα

YouTube - Thanos Petrelis - Kernaw

doudis
16-05-08, 14:18
εφτασεεεεε

bokos
16-05-08, 14:19
στη γωνια με περιμενες ρε? ερχομαι

doudis
16-05-08, 14:23
Social Lounge 11

ελα μου λεμε

doudis
16-05-08, 15:59
ρε τι γινεται στον κοσμο

βαγγεληηηηηηηηη κοιτα τι σου βρηκα ρε

http://gr.backgammoninfo.net/tavli/backgammon-strategy.php

μελετα τα και θα σε εξετασω να δω τι εμαθες αν και εσυ τα διδασκεσαι στην πραξη απο τον δασκαλο και τι να σου πουν αυτα αλλα λεμε τωρα

laugher
16-05-08, 16:23
paizei kanas antipalos na glentisoume i krymenoi eiste pali? :p

doudis
16-05-08, 16:30
θα εισαι και συ ολο λογια σαν τον προηγουμενο ή να φτιαξω καφεδακι ?

chris paul
16-05-08, 16:35
θα εισαι και συ ολο λογια σαν τον προηγουμενο ή να φτιαξω καφεδακι ?

me emena 8a pexei kanenas i oxi :unsure:

laugher
16-05-08, 16:43
ftiakse doudi ki ela sto gnosto to meros :p

doudis
16-05-08, 17:17
εφτασεεεεεηη , ειχαμε και κοινωνικες υποχρεωσεις μην αφοδευσω , που αλλος μαμαει και αλλος πλερωνει και παει τα λουλουδικα για τον καρπο των μαμησιατικων καλα να 'ναι το παιδακι

υ.γ νουληηηηηηηη που εισαι ρε , ελα μου ειναι ακινδυνη η τρελα μου λεμε τωρα

laugher
16-05-08, 17:39
eh varethika na perimeno re perierge, stin kolombia piges na mazepseis to kafe? Ti nea apo to fidel? :p

Neeq
16-05-08, 17:56
Tι εγινε παλι κοκοκο ο μικρος θεουλης? Τραβα ρε Νουλη, δεν ειναι αλκοολ το ταβλακι να λακίσεις.

Θείος
16-05-08, 18:13
Ασε εσυ τα λόγια και περνα μια βόλτα από εκει

doudis
16-05-08, 18:56
YouTube - Aima, dakria & idrotas

Θείος
16-05-08, 19:00
YouTube - o tyxeros tou mina

doudis
16-05-08, 19:02
ναι τον φουστη τον νουλη αλλα θεουλης ειναι αυτος , αμα δεν κανει και κανα θαυμα μια στο τοσο κατι παθαινει

Θείος
16-05-08, 19:02
Για σένα πήγαινε το ανωτέρω :p

laugher
16-05-08, 19:03
ναι τον φουστη τον νουλη αλλα θεουλης ειναι αυτος , αμα δεν κανει και κανα θαυμα μια στο τοσο κατι παθαινει

ntropi re, meta ta orgia pou ekanes den prepei na milas :p

doudis
16-05-08, 19:04
ελα μωρε , ενα οργιακι τοσο δα ητανε , που να βλεπες τι επαθε ο κακομοιρης ο βαγγελης

Θείος
16-05-08, 19:06
Πάντως εγω δούδη σε έχω άνετα :p

doudis
16-05-08, 19:08
αντε να δουμε ρε μπαρμπα γιατι ολο λογια ακουω και τελικα με την χαρα μενω

Θείος
16-05-08, 19:11
την γλύτωσες σήμερα γαιτί εσφαξες τον νούλη.

doudis
16-05-08, 19:12
ελα μωρε που τον εσφαξα , μη λες τετοια και δεν θα με παιζουν μετα τα αλλα παιδακια , μια ψιλοτομουλα του εκανα

Θείος
16-05-08, 19:14
Τα τσιμπας λιγάκι τα ζαράκια πάντως

*Greco*
16-05-08, 19:16
πορτες και πλακωτο αμα λαχει και αυτο στο στρατο το μαθα...απο τετοια σπορια μαυρα μεσανυχτα...το φευγα ειναι ντοκτορα για μενα!!!

doudis
16-05-08, 19:20
μας κανεις τζον , γραψου στην λιγκα παραυτα , ισα που προλαβαινεις , να μην σου πω οτι εισαι κι ο τελευταιος αν η κραυγη αγωνιας του αφου ηταν δηλωση συμμετοχης συγκεκαλυμμενη επειδη ειναι ενας αυτος και γειασαν του

*Greco*
16-05-08, 19:34
θα με μαδησετε εσεις ρε...ασε που μπορει να φαω καμια ενσταση αμα κερδισω!

doudis
16-05-08, 19:39
η αληθεια ειναι οτι οι μισοι ειναι γαυροι οποτε οτι κινδυνευεις απο τετοια κινδυνευεις , μη σου λεω και λαλακιες τωρα , δικο μας παιδι εισαι

*Greco*
16-05-08, 19:40
ξερω εγω,το γραφει η μοιρα μου με δαυτους,καλα παιδια δε λεω αλλα πολυ της νομικης και εγω παιδι της πιατσας...που να βγαλω ακρια!

bokos
16-05-08, 20:48
ελα μωρε , ενα οργιακι τοσο δα ητανε , που να βλεπες τι επαθε ο κακομοιρης ο βαγγελης

και με το νουλη τα ιδια? παλι σου γινε ο λωκος να, ε?

ω,χαιρε φαρδος αμετρητο!

2-1 νικες αλλα να ξερεις ο πολεμαρχοc γαρ εγγυc

οριστε κυριοι με ποιο συστημα ο κυριος κερδιζει τα παιχνιδια (http://gr.backgammoninfo.net/tavli/backgammon-tutorial-1.php)

αισχος!

Παίκτης
16-05-08, 23:00
του φευγάτου η μάνα δεν έκλαψες ποτέ... ωραίο σύστημα

doudis
17-05-08, 10:24
χοχοχο

ουαι τοις ηττημενοις ειπαμε και μολων λαβε στα καπακια

Mitsiminjho
17-05-08, 10:36
Kalimera paides... kanas kalos mh zarakias kai mh vazelos ??? :hmmm:

doudis
17-05-08, 10:45
μητσο το βροντας ρε θηριο ? αυτος εισαι

θα σου κλεισω εγω ματσακι με τον θειο ή με τον γιαννο σου για να γουσταρουμε και οι υπολοιποι το μελε , οι εισπραξεις απο τα εισητηρια υπερ της ανεγερσεως του ιερου ναου του νουλη του ταβλομαρτυρα μεγαλη η χαρη του

Mitsiminjho
17-05-08, 10:47
μητσο το βροντας ρε θηριο ? αυτος εισαι

θα σου κλεισω εγω ματσακι με τον θειο ή με τον γιαννο σου για να γουσταρουμε και οι υπολοιποι το μελε , οι εισπραξεις απο τα εισητηρια υπερ της ανεγερσεως του ιερου ναου του νουλη του ταβλομαρτυρα μεγαλη η χαρη του

Paizontas kairo mathaineis na apofeugeis tis kakotopies... ;)

doudis
17-05-08, 13:06
στεφανε στεφανε εισαι δω ?

ο_γαύρος
17-05-08, 13:14
μεσιέ λε φαφουτή ψήνεσαι?

doudis
17-05-08, 13:15
εχω στρωσει το χαλι ηδη , αλλον περιμενα βεβαια αλλα ολοι οι καλοι χωρανε

ο_γαύρος
17-05-08, 13:17
ομορφιές...

DIM_R21
17-05-08, 13:18
Μολις ανακαλυψα το ταβλο-thread...

Μπειτε στο zoo να σας μαθω να παιζετε...!

doudis
17-05-08, 14:40
με διαφορα ο καλυτερος μεχρι τωρα ο δουκας , χρειαστηκε η συμβολη του θειου για να πεσει υπερ βωμων και εστιων , ειπα και ελαλησα και αντιος μεχρι νεωτερας

ο_γαύρος
17-05-08, 14:41
Δυστυχώς κάποιος κύριος (κύριος,λέμε τώρα) είχε ανοιχτές παρτίδες με το Χασάν και έγινε το απευκταίο.

Θα επανέλθω όμως κύριε!

ο_γαύρος
χαχαχαχα...ευκαιρία δε χάσαμε για ενημέρωση!

ο_γαύρος
Νούλη?
Νουουουουλη λεω...

bokos
17-05-08, 16:50
κοιταξτε ρε που εβγαλε γλωσσα και η β'εθνικη

που οδευουμε,διαολε?

Ρε Γιαννο ντροπη ρε να χασεις απ'τον σπιντυ γκονζαλες,δεν ειναι πραματα αυτα

doudis
17-05-08, 17:26
βαγγεληηηηηηηηη

YouTube - Ela mou

γρηγορα ομως γιατι εχουμε και μια αριαναρα να δουμε να σηκωνει το τιμημενο της πλακας

doudis
17-05-08, 17:48
http://travel.mongabay.com/animals/sf/600/peacock_2836.JPG

ετσι ειπαμε ρε βαγγελη ?

αμα ειναι να μου κρατας μουτρα και να φευγεις χωρις κουβεντα να καθομαι να χανω , εγω τα φιλαρακια μου δεν θελω να τα στεναχωρω και να με πνιγουν οι τυψεις μετα

luciferakos
18-05-08, 03:18
Τάβλι;;; Ποιός;;; Πού;;; Πότε;;; ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΑΠ'ΟΞΩ ΡΕ;;; :p

ο_γαύρος
18-05-08, 12:58
Τάβλι;;;

ουί

Ποιός;;;

όποιος νομίζει ότι μπορεί...

Πού;;;

yahoo games,backgammon,social lounge 11 για περάστε για περάστε,πλησιάστε και κοπιάστε...

Πότε;;;

όποτε λάχει.παίζει πολύ φλέξιμπλ ωράριο

ΕΜΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ ΑΠ'ΟΞΩ ΡΕ;;; :p

τιμωρία κι έτσι...χο χο χο

chris paul
18-05-08, 13:04
http://travel.mongabay.com/animals/sf/600/peacock_2836.JPG

ετσι ειπαμε ρε βαγγελη ?

αμα ειναι να μου κρατας μουτρα και να φευγεις χωρις κουβεντα να καθομαι να χανω , εγω τα φιλαρακια μου δεν θελω να τα στεναχωρω και να με πνιγουν οι τυψεις μετα

doudi grapse ligo to link pou benoume na se pexo ena tavlaki !!!
ektos kai an fovasai!!!

doudis
18-05-08, 13:05
ετσι οπως τα λεει ο δουκας ειναι αλλα αν δεν θελετε να εχετε τυψεις μετα , μην παιξετε με τον ευαγγελο και τον στειλετε αδιαβαστο , κραταει μουτρα υστερα το παλιοπαιδο

ντιουκ εσυ την γλυτωσες στο παρακατι , παω να φαρμακωσω

ο_γαύρος
18-05-08, 13:07
ετσι οπως τα λεει ο δουκας ειναι αλλα αν δεν θελετε να εχετε τυψεις μετα , μην παιξετε με τον ευαγγελο και τον στειλετε αδιαβαστο , κραταει μουτρα υστερα το παλιοπαιδο

ντιουκ εσυ την γλυτωσες στο παρακατι , παω να φαρμακωσω

ανάθεμα την ώρα,κατάρα τη στιγμή
που πήραν τα κοψίδια
το γελαστό (και τι χαμόγελο ε?) παιδί...

chris paul
18-05-08, 13:09
doud se perimeno!!!!!!

chris paul
18-05-08, 13:09
i opoios allo 8elei!!!

SpirosG4
18-05-08, 13:10
Boko ofeilw na pw oti anoi3es teleio thread....
Panta tetoia:)

doudis
18-05-08, 13:11
ανάθεμα την ώρα,κατάρα τη στιγμή
που πήραν τα κοψίδια
το γελαστό (και τι χαμόγελο ε?) παιδί...

εεεετσι , επιφυλασσομαι παντως , ελπιζω μονο να μην μιλας παλι στο ζαρι οπως την προηγουμενη φορα γιατι δεν ειναι ωραια πραγματα αυτα , αμα ειναι να το γυρισουμε στο μπαρμπουτι να μαζεψουμε και κανα φραγκο υπερ αυτης της ρημαδας της ανεγερσης που εχουμε τον θεουλη μας ξεσκεπαστο και ντροπη μας κι ολας

chris paul
18-05-08, 13:12
ade 8a bei kaneis??????enas yalcin58 einai mesa alla den pezei me kanenan!!ego eimai mesa me to onoma panos2g!!!!................

ο_γαύρος
18-05-08, 13:15
Προς αποπεράτωση λοιπόν...;)

πάνε κάνε τη βρωμοδουλειά σου την πρόστυχη τώρα και θα ντα βρούμε εν ευθέτω χρόνο εμείς.

ο_γαύρος
18-05-08, 13:16
ade 8a bei kaneis??????enas yalcin58 einai mesa alla den pezei me kanenan!!ego eimai mesa me to onoma panos2g!!!!................

σε 5-10 λεπτάκια σου'ρχομαι.κράτα τον καφέ παγωμένο

chris paul
18-05-08, 13:42
σε 5-10 λεπτάκια σου'ρχομαι.κράτα τον καφέ παγωμένο

nai xero se 10-20-30-40 lepta 8a er8eis!!!!ade pou eisai!!!

ο_γαύρος
18-05-08, 13:59
nai xero se 10-20-30-40 lepta 8a er8eis!!!!ade pou eisai!!!

είναι που βιαζόμουν φίλε...χε χε χε...για αυτό σε ξεπάστρεψα μπαμ μπαμ.
μη το πάρεις προσωπικά.

doudis
18-05-08, 16:02
δηλωνω παρων , υπερφαγωμενος και χωρις απογευματινο καφε μια που ειμαι ακομα στο επιδορπιο οποτε ευκαιρια σας ειναι , ακομα μουτρα ομως ο βαγγελης ?

δεν ειναι καθολου ωραια πραγματα αυτα ειπε ο τεραστιος ενω η γρανιτα φραουλα του παγωνε ελαφρως το μοναδικο του δοντακι

$oFiA
18-05-08, 16:03
δηλωνω παρων , υπερφαγωμενος και χωρις απογευματινο καφε μια που ειμαι ακομα στο επιδορπιο οποτε ευκαιρια σας ειναι , ακομα μουτρα ομως ο βαγγελης ?

δεν ειναι καθολου ωραια πραγματα αυτα ειπε ο τεραστιος ενω η γρανιτα φραουλα του παγωνε ελαφρως το μοναδικο του δοντακι

geia sou re karntasi ,kerna kanena epidorpio kai se emas epd oute to meshmeriano katevhke leme

ο_γαύρος
18-05-08, 16:05
για περαστε για περαστε...

doudis
18-05-08, 16:08
γεια σου ρε σοφακι με τα ωραια σου και ολα για παρτη σου λεμε

πηγες εμαθα τελικα και γειασαν στους μαγκες που ξηγηθηκανε αλλα πολυ γουρλου ησουν μωρ'αδερφακι μου , την πρωτοχρονια σε θελω για ποδαρικο στου γαυρου , κοιτα μην ξεχαστεις

doudis
18-05-08, 16:09
για περαστε για περαστε...

εδω εισαι πουλακι μου ?

μισο να κοιταξω στης παναθας μην εχουν υποπεσει σε κανα ξηγημενο ατοπημα οι γνωστοι αγνωστοι κι ερχομαι παραυτα

ο_γαύρος
18-05-08, 16:10
άντε γιατί θα μου κόψει και τ'αυγολέμονο και δεν είμαστε τώρα για να τρέχουμε

$oFiA
18-05-08, 16:11
γεια σου ρε σοφακι με τα ωραια σου και ολα για παρτη σου λεμε

πηγες εμαθα τελικα και γειασαν στους μαγκες που ξηγηθηκανε αλλα πολυ γουρλου ησουν μωρ'αδερφακι μου , την πρωτοχρονια σε θελω για ποδαρικο στου γαυρου , κοιτα μην ξεχαστεις

Phga telika nai den ginotan na mhn paw den exasa polla mats fetos sto pleuro tou ARH.. oso gia to gourlou pou les rwta ton supera
kathe fora pou phgaina mazi tou to skor htan +3 me nikh.. extes espase omws to katesthmeno..an kai den ekatsa dipla tou hmoun me ton cobain parea pio katw.les na htan auto to ftaiksimo?
Apo deutera tha ksigithw diarkeias omorfa kai wraia terma oi mamakies

doudis
18-05-08, 16:13
ελα μωρε κουτο , σε πειραζω , εξαλλου ολα τα γουρια του ματαιου τουτου κοσμου δεν αρκουν για να παλευτει η αμπαλοσυνη κι η ασχετοσυνη του πριγκηπα του ποδονιφτη

ειχα δεν ειχα παλι στον βατραχα το πηγα και τωρα ησυχος παω να γλεντησω τον δουκα γιατι χθες δεν μας τα πε καλα , αντισταθηκε πολυ και δεν θελω τετοια οταν παιζω ολοκληρωτικο ταβλι

$oFiA
18-05-08, 16:17
ελα μωρε κουτο , σε πειραζω , εξαλλου ολα τα γουρια του ματαιου τουτου κοσμου δεν αρκουν για να παλευτει η αμπαλοσυνη κι η ασχετοσυνη του πριγκηπα του ποδονιφτη

ειχα δεν ειχα παλι στον βατραχα το πηγα και τωρα ησυχος παω να γλεντησω τον δουκα γιατι χθες δεν μας τα πε καλα , αντισταθηκε πολυ και δεν θελω τετοια οταν παιζω ολοκληρωτικο ταβλι

Ante kai me thn nikh epd ksigiesai swsta sta diskola ;)

ο_γαύρος
18-05-08, 18:17
Ante kai me thn nikh epd ksigiesai swsta sta diskola ;)

δεν είναι ωραία πράματα αυτα παντως.

με τις ευχές και τις κατάρες τηνε πάθαμε τη ζημια.

ντουντι I will have my revenge λεγω!

doudis
18-05-08, 20:11
που να δεις εγω τι επαθα με τον πελατη μου

με εξαρες στη τελευταια ζαρια με πηρε το φαντασμα αλλα αμα ειναι ψεκασμενος ο ανθρωπας τι να λεμε τωρα

bokos
18-05-08, 20:59
ο πελεκυς επεσε βαρυς λοιπον,παντως εγω δε φταιω σε ειχα προειδοποιησει φιλε και αδερφε ντουντι οτι εγω δεν ειμαι Γιαννος,ειμαι μεγαλο κουμασι στις πορτες και πιστευω το μαθες καλα σημερα το μαθημα

αυτα

chris paul
18-05-08, 21:45
είναι που βιαζόμουν φίλε...χε χε χε...για αυτό σε ξεπάστρεψα μπαμ μπαμ.
μη το πάρεις προσωπικά.

!!!!!8elo na zitiso dimosia signomi apo ton gayrilo(gayros)pou efiga anapantexa apo to paixnidi!!!!
o logos einai aplos!!!eixa pei stin mana mou pos 8a diavaso alla ego o api8anos epeza portes me ton gayrilo!!!!!kai akouo xafnika tin mana mou na erxete sto domatio kai ego apey8eias kleino to pc kai ekana pos diavaza!!!!
kai pali sorry gayrilo(gayros)!!!!!!!!!!:no:

bokos
18-05-08, 22:11
α ωστε διαδιδει ψευδεις ειδησεις ο κυριος ε?

παρακαλω να μη γραφονται ανακριβειες εδω γιατι η ομαδα επιβλεψης αυτου του τοπικ θα αναγκασθει να λαβει αυστηρα μετρα προκειμενου να σωθει η κλονισμενη αξιοπρεπεια και αξιοπιστια του

φιλε χρηστοπαυλο για εμενα και για αλλους συμφορουμιτες που βρεθηκαμε καποτε στη θεση σου να λοκωβαραμε στο δωματιο ενω κανουμε πως διαβαζουμε,εισαι ο ηθικος νικητης αυτης της παρτιδας

laugher
18-05-08, 22:31
symfono apolyta, vevaia tin epomeni fora kleise tin othoni kai apla pes oti kati katevazeis :p

chris paul
18-05-08, 22:58
symfono apolyta, vevaia tin epomeni fora kleise tin othoni kai apla pes oti kati katevazeis :p

to kako einai oti aytin tin dikaiologia otan sou tin poun apeires fores den tin pisteyeis sto telos!!!!

Παίκτης
19-05-08, 00:14
anybody?

doudis
19-05-08, 08:34
ο πελεκυς επεσε βαρυς λοιπον,παντως εγω δε φταιω σε ειχα προειδοποιησει φιλε και αδερφε ντουντι οτι εγω δεν ειμαι Γιαννος,ειμαι μεγαλο κουμασι στις πορτες και πιστευω το μαθες καλα σημερα το μαθημα

αυτα

δεν ντρεπεσαι ρε να κανεις και δηλωσεις μετα απο τετοια αισχη ?

και καλα εσυ τσιπα δεν εχεις , αυτο το ταβανι σου δεν τα βλεπει να πεσει να σε πλακωσει στα καπακια ?

ντροπη , αυτο μονο , αντε και οτι η εκδικηση θα ειναι δικια μου και τελος , θα μιλησω στο τερεν αλλα αυτη τη φορα θα ειμαι αμειλικτος

bokos
19-05-08, 08:35
αντε μακαρι για να χει και λιγο σασπενς,με το ενα χερι σε παιζω ρε ταλαιπωρε

doudis
19-05-08, 08:36
ουουουουου λεω

Θείος
19-05-08, 08:41
ωωωωωωωωωωωωω προσβόλαααααααααααααααααααα

bokos
19-05-08, 08:46
να κι ο μπεμπης ετων 99

Θείος
19-05-08, 08:46
ασταδιάλα ρε και καλημέρα επίσης

doudis
19-05-08, 08:48
χοχοχο , να κατι τετοια λες και δεν μπορω να σου κρατησω κακια παλιοπαιδο ευαγγελε

οτι θα μαμηθεις , θα μαμηθεις ομως , μην ξεχνιομαστε , πουλεν πουλεν αλλα τα θελει ο πωπουδακος που ξυπνησες το θηριο

Θείος
19-05-08, 08:49
Ο δούδης είναι το θηρίο?
Γιατί εγώ απλώς λωκο τον έκοψα.

doudis
19-05-08, 08:53
τι να κοψεις ρε μπαρμπα που ουτε με βαλε δεν κοβεις με 77 ριχτερ βαθμους μυωπιας και απο δυο νιαγαρες σε καθε ματι ?

Θείος
19-05-08, 08:54
Παρόλα αυτά είδα πόσο λωκόφαρδος είσαι.
Δεν ξέρεις τάβλι ρε.
Τα ζάρια σου κάθονται

doudis
19-05-08, 09:00
δεν εχεις δει λαϊβ του αντιχριστου για να καταλαβεις πληρως τι θα πει να σου καθονται τα ζαρια και σε δικαιολογω αλλα την επομενη ουτε αυτα τον σωνουν , εχω παρει φρεσκια μεζουρα λεμε για τα μετρα του και θα πει μπιραλαχ και αυτο ειναι δεσμευση που ελεγε κι αυτος ο συμπαθητικος λογιστακος με τις θρουμπες στη μουρη που δεν ηξερε καλα τα ελληνικα θεος σχωρεστον

Θείος
19-05-08, 09:03
και αυτο ειναι δεσμευση που ελεγε κι αυτος ο συμπαθητικος λογιστακος με τις θρουμπες στη μουρη που δεν ηξερε καλα τα ελληνικα θεος σχωρεστον

Για τον Κινέζο μιλάς υποθέτω :p

phantomlord
19-05-08, 09:05
Ποιος εχασε παλι?

doudis
19-05-08, 09:08
το αθλημα εχασε μετα τα χθεσινα ρε εντακο και αλοχα κι ολας αλλα απο τον νουλη θα το βρει ο εν λογω κυριος με τα σου

phantomlord
19-05-08, 09:14
καταλαβα.
ηττηθηκαμε παταγωδώς παλι

doudis
19-05-08, 09:19
7-6 με τελευταια ζαρια εξαρες στο μαζεμα που εφερνε σωρηδον καθολη τη διαρκεια του ματς μια που εχει βρει τσητς και εχει και μπαρμπα στο γιαχου η φαλακου ο ευαγγελος αλλα ειπαμε , ουτε ο νουλης ο ιδιος δεν τον σωνει στο επομενο , με συγχισε και θα πλερωσει με αιμα λεμε τωρα

bokos
19-05-08, 11:20
οριστε αρχισε και την παραπληροφορηση τωρα,μηπως και αυτοανυψωσει το καταρακωμενο ηθικο του..

θα φροντισω ομως να πιασετε πατο κυριε,ειναι δεσμευση αυτο που λεω

doudis
19-05-08, 11:34
ελα μου και κορακιασα λεμε , μην εισαι κοροϊδο , ακου τη διψα μου

http://www.britfilms.tv/images/news/dracula%20christopher%20lee.jpg

DIM_R21
19-05-08, 11:35
Λοιπον μαζευτειτε ολοι οι ταβλαδοροι που ειμαστε εδω να ανοιξουμε πρωταθλημα... Θα παιζουμε στο ζοο (εναλλαξ στα 7) και θα επικυρωνουμε τη βαθμολογια μας μεσα εδω...!

Να δουμε ποσο καλοι ταβλαδοροι ειμαστε!

doudis
19-05-08, 11:37
καταπληκτικε φιλε μου μητρο , το ζοο εχει πλακωτο και φευγα και μερα κι ολας ?

DIM_R21
19-05-08, 11:40
καταπληκτικε φιλε μου μητρο , το ζοο εχει πλακωτο και φευγα και μερα κι ολας ?

Εχει φιλαρακο ντουντι μου, απο ολα εχει... Μερα και σε σενα!

Φτιαχνεις τραπεζι και πριν πατησεις εκκινηση επιλεγεις τι παιχνιδι θα παιξεις και στα ποσα θα χασεις... :p

doudis
19-05-08, 11:41
αμαν θα κλαψουνε μανουλες λεμε

DIM_R21
19-05-08, 11:43

Το εχω σπουδασει εγω το ζοο, τι με περασες??? Εθνικος του ευεργετης εχω γινει...

Αν ψηνεσαι παω να τηγανισω 2 ωα να φαω και ερχομαι να σε δοκιμασω λιγο...

bokos
19-05-08, 11:44
exv mpei 500 φορες κι ελειπες ρε απατη...μπορουμε να φτιαξουμε λιγκα στο ζου?

doudis
19-05-08, 11:46
ψηνομαι , τηγανισε να κανω και γω μια δουλιτσα και σφυρα κλεφτικα , οπως ο καζναφερης προχθες για να καταλαβεις τι εννοω αν με εννοεις

βαγγεληηηηη εχει και πλακωτο και φευγα λεμε , θα σε μακαλευσω πριν προλαβεις να πεις νταμε εντογιε και μανουτσο ταυτοχρονα

doudis
19-05-08, 11:47
exv mpei 500 φορες κι ελειπες ρε απατη...μπορουμε να φτιαξουμε λιγκα στο ζου?

ελα μου ντε , που να ξερω οτι τελικα ψηθηκες για ηττα , τα λενε αυτα

να μπω ?

DIM_R21
19-05-08, 11:47
οκ...!
ετοιμαστειτε για να σας δαμασω!

Δεν ξερω αν μπορουμε να φτιαξουμε λιγκα αλλα δεν νομιζω... Θα ψαξω

DIM_R21
19-05-08, 11:48
περιμενε θα μου αρπαξουν τα ωα!

DIM_R21
19-05-08, 11:51
Με τι ψευδωνυμο μπαινετε? Φτιαχνω τραπεζι...
Eγω κλασικα Dim_r21

doudis
19-05-08, 11:52
περιμενε εσυ να γλεντησω τον μικρο λιγο ρε μητρο και σου ρχομαι και σενα , ολοι θα παρετε

bokos
19-05-08, 11:53
ψηνομαι , τηγανισε να κανω και γω μια δουλιτσα και σφυρα κλεφτικα , οπως ο καζναφερης προχθες για να καταλαβεις τι εννοω αν με εννοεις

βαγγεληηηηη εχει και πλακωτο και φευγα λεμε , θα σε μακαλευσω πριν προλαβεις να πεις νταμε εντογιε και μανουτσο ταυτοχρονα

Kala αμα βανουμε να παιζουμε και τετοια,με βλεπω για ταμεια ανεργιας...σκ μονο λεει πλακωτα κτλ

ερχομαι οσονουπω

DIM_R21
19-05-08, 11:59
Με τι ψευδωνυμα μπαινετε ρεεε...

Να ερθω για νας παρακολουθησω, να δω αν αξιζει να παιξουμε... :p

doudis
19-05-08, 12:45
μαλιστα , επανερχομαι σε κανα μισαωρο και γυαλιζει το ματι μου ακομα λεμε

DIM_R21
19-05-08, 12:48
μαλιστα , επανερχομαι σε κανα μισαωρο και γυαλιζει το ματι μου ακομα λεμε

Τωρα παω για μουσκουλα... Μετα κατα τις 4....
Α, και μη χαιρεσαι και πολυ... τον Boko κερδισες... :p

Δεν το ξερω το παιδι αλλα για να γυαλιζει το ματι σου εσενα παει να πει οτι επαθε πανωλεθρια :p

ο_γαύρος
19-05-08, 12:51
!!!!!8elo na zitiso dimosia signomi apo ton gayrilo(gayros)pou efiga anapantexa apo to paixnidi!!!!
o logos einai aplos!!!eixa pei stin mana mou pos 8a diavaso alla ego o api8anos epeza portes me ton gayrilo!!!!!kai akouo xafnika tin mana mou na erxete sto domatio kai ego apey8eias kleino to pc kai ekana pos diavaza!!!!
kai pali sorry gayrilo(gayros)!!!!!!!!!!:no:

νο πρόμπλεμ φίλος.

α ωστε διαδιδει ψευδεις ειδησεις ο κυριος ε?

παρακαλω να μη γραφονται ανακριβειες εδω γιατι η ομαδα επιβλεψης αυτου του τοπικ θα αναγκασθει να λαβει αυστηρα μετρα προκειμενου να σωθει η κλονισμενη αξιοπρεπεια και αξιοπιστια του

φιλε χρηστοπαυλο για εμενα και για αλλους συμφορουμιτες που βρεθηκαμε καποτε στη θεση σου να λοκωβαραμε στο δωματιο ενω κανουμε πως διαβαζουμε,εισαι ο ηθικος νικητης αυτης της παρτιδας

Ε αυτό δεν το περίμενα απο σένα!
έχεις κάνει κι εσύ σα νέος τις κουτσουκελες σου αλλά ότι θα έφτανες σε τέτοιο σημείο αμφισβήτησης ωσάν άλλος άπιστος Θωμάς -κι ας λενε Βαγγέλη- είναι ανύκουστο!!!

Για ρωτήστε τον χριστο-παυλο ποσο έληξαν τα 2 παιχνιδάκια που παιξαμε....
όχι για ρωτήστε κυριε...

το μόνο σίγουρο!

Stesta
19-05-08, 13:04
Giati kati mou leei oti eiste oloi sto idio epipedo kai pleon einai 8ema zariwn poios 8a kerdisei???

doudis
19-05-08, 13:15
γιατι εισαι ανιωθος , τα ιδια θα λεμε τωρα καθε φορα ?

γυρισα και τρωω μεταλλαγμενα , τσοραφ στον τυχερο

bokos
19-05-08, 13:45
αντε ρε χεστη,περιμενω μια ωρα λεμε

doudis
19-05-08, 13:46
χοχοχο , ηγγικεν η ωρα να πεις αληθεια

bokos
19-05-08, 14:15
για δευτερη συνεχομενη μερα ξεπαστρεψα και τσουρομαδησα το ντουντι και φευγω φουσκωμενος σαν παγωνι

ντουντιιιιιιι,κουραγιο ρε φιλε,η ζωη ειναι ωραια

doudis
19-05-08, 14:18
ιιιιι , δεν ντρεπεσαι ρε λιγο ?

γιατι δεν λες οτι προηγουμαι 3-2 στις παρτιδες και απλως εχεις φαει το τυρακι για την τεταρτη κατα κρατος νικη μου ?

που 'σαι ρε νουλη να τον κατακεραυνωσεις

bokos
19-05-08, 14:20
Ε αυτό δεν το περίμενα απο σένα!
έχεις κάνει κι εσύ σα νέος τις κουτσουκελες σου αλλά ότι θα έφτανες σε τέτοιο σημείο αμφισβήτησης ωσάν άλλος άπιστος Θωμάς -κι ας λενε Βαγγέλη- είναι ανύκουστο!!!

Για ρωτήστε τον χριστο-παυλο ποσο έληξαν τα 2 παιχνιδάκια που παιξαμε....
όχι για ρωτήστε κυριε...

τελικα ποιος λεει αληθεια και ποιος μας ψεκαζει?

παρακαλω τον χρηστη χρηστοπαυλο να τοποθετηθει επι του θεματος...γιαννο μονο εκτος γηπεδου φιλοι,μεσα στο ξυλινο τερεν εισαι οχτρος μου και εδω μεσα ειναι αρενα διαολε!

θα ειμαι αμειλικτος σε οσους κανουν παγαποντιες για να αμαυρωσουν την ομορφη και τιμια τουτη προσπαθεια

bokos
19-05-08, 14:22
ιιιιι , δεν ντρεπεσαι ρε λιγο ?

γιατι δεν λες οτι προηγουμαι 3-2 στις παρτιδες και απλως εχεις φαει το τυρακι για την τεταρτη κατα κρατος νικη μου ?

που 'σαι ρε νουλη να τον κατακεραυνωσεις

θα ζηλευε μεχρι και ο αφος χανς τη φαντασια του εν λογω κυριου...

δηλ τι θες να κοτσαρω σκρινσοτς? δεν το θες

ντροπη και αισχος

Stesta
19-05-08, 14:23
γιατι εισαι ανιωθος , τα ιδια θα λεμε τωρα καθε φορα ?

γυρισα και τρωω μεταλλαγμενα , τσοραφ στον τυχερο

1)Re si to aniw8os einai synonimo tou anais8itos??? :huh:

2)PALI exases? Re mpas k se tromokratei o palioilioupolitis?? Mipws sou petaei ta poulia sto kefali???

doudis
19-05-08, 14:24
ουουουουουουουουυουουου

ο_γαύρος
19-05-08, 14:26
τελικα ποιος λεει αληθεια και ποιος μας ψεκαζει?

παρακαλω τον χρηστη χρηστοπαυλο να τοποθετηθει επι του θεματος...γιαννο μονο εκτος γηπεδου φιλοι,μεσα στο ξυλινο τερεν εισαι οχτρος μου και εδω μεσα ειναι αρενα διαολε!

θα ειμαι αμειλικτος σε οσους κανουν παγαποντιες για να αμαυρωσουν την ομορφη και τιμια τουτη προσπαθεια

Θωμά,είσαι σπίτι?...

o tempora,o mores

bokos
19-05-08, 14:30
ο ταβλοπολεμαρχος γαρ εγγυς,αυτο μονο

bokos
19-05-08, 14:30
1)Re si to aniw8os einai synonimo tou anais8itos??? :huh:

2)PALI exases? Re mpas k se tromokratei o palioilioupolitis?? Mipws sou petaei ta poulia sto kefali???

οριστε,μιλησε και ο αμαχος πληθυσμος

Παίκτης
19-05-08, 14:31
Πολύ ηρεμία στο τραπέζι, κανείς δεν απαντά στις προκλήσεις και καλησπέρα συνάμα

Stesta
19-05-08, 14:32
malakia einai re gmt h fash... TO zoo.gr exei poly kalytero.

Exei ola ta paixnidia to yahoo?? Portes plakwto Feuga?

Παίκτης
19-05-08, 14:36
Μόνο πορτες

Stesta
19-05-08, 14:37
Aaaa to paixnidi tou fardous exei mono. Ok.

DIM_R21
19-05-08, 14:40
Γυρισα..... Ποιο θα ειναι το θυμα???

Παίκτης
19-05-08, 14:55
Aaaa to paixnidi tou fardous exei mono. Ok.

Συ είπας :angel:

doudis
19-05-08, 15:01
καλα τα λεει αλλα εκει που καει το ζαρι δεν μπαινει η μικρη λουλου να της πω ποσα απιδια βανει ο σακος , θα νυχτωσουμε λεει και κατι τετοια , ουουουουοουου κι ολας για να μην ξεχνιομαστε γκεμπελισκε

DIM_R21
19-05-08, 15:05
Ρε ζαρακιδες ειστε???