PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΣΟΧΗ ΚΛΕΒΟΥΝΕ ΣΚΥΛΙΑ! ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ?

akatamaxitos
31-07-08, 21:06
"Χτες το πρωί, στην περιοχή Σκαραμαγκά - Ασπρόπυργο είδα ένα αγροτικό φορτηγάκι με καρότσα γεμάτη ξύλινα κουτιά, να κλέβει ένα από τα σκυλιά που έχουμε στο εργοτάξιο στο οποίο δουλεύω. Το συγκεκριμένο είναι μικρού μεγέθους και νεαρό (περίπου 8 μηνών) και άρρωστο (έχει Καλαζάρ).
Είχαν παρκάρει λίγο πιο έξω από το εργοτάξιο και φαίνεται φώναξαν το σκυλάκι που είναι πολύ φιλικό επειδή βρίσκεται πάντα...

...με πολύ κόσμο. Τους είδα τη στιγμή που το έπιασαν και το έβαζαν σε ένα από τα ξύλινα κουτιά που είχαν στην καρότσα. Αμέσως πήρα το αυτοκίνητο και τους ακολούθησα. Τους εντόπισα στην δυτική περιφερειακή οδό Αιγαλεω και κατέγραψα τον αριθμό τους.
Το αγροτικό ήταν σχετικά νέο μοντέλο, ασημί, μάλλον Toyota με αριθμό ΚΡΜ 7449.
Υποψιάζομαι ότι είχαν και άλλα σκυλιά μέσα στα ξύλινα κουτιά, τα οποία σημειωτέον δεν έχουν αρκετό χώρο για να αναπνέουν.
Και αναρωτιέμαι, γιατί να κλέβουν τα σκυλιά; γιατί μάλιστα το συγκεκριμένο που φαινόταν άρρωστο και ταλαιπωρημένο; τι τα κάνουν;"

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ

tempt@tion
31-07-08, 21:21
ontos nai,ti na ta 8eloune ta arwsta skulia?:unsure:

dios
31-07-08, 22:32
:unsure: ti na 8eloun.....pantws me th malakia pou dernei ton kosmo de nomizw na einai kati kalo:no:

Lemeshianos
01-08-08, 14:57
Souvlakia trws? gyro?

Pantws stin Kypro eixan arxisei exafaniseis skyliwn molis dwthike to ok sta kollegia na dexontai asiates foitites...
plaka plaka, egine pragmatika auto. Arketa adespota exafanistikan kathws kai mikra skylakia apo aules spitiwn.

Moschino
01-08-08, 15:37
Sthn astynomia eipes tipota gia to amaxi auton ton anomalon ?
#Elpizo nai giati ego an piaso kapoion 8a ton sapiso sto xylo tous hli8ious.
Pane kai pairnoun skylia h ta farmakonoun ! ! !

.:Anthony:.
01-08-08, 16:08
Twra pou to les, kairo exw na dw skylia na periferontai stin perioxi mou kai genikotera.

dios
05-08-08, 20:15
Sthn astynomia eipes tipota gia to amaxi auton ton anomalon ?
#Elpizo nai giati ego an piaso kapoion 8a ton sapiso sto xylo tous hli8ious.
Pane kai pairnoun skylia h ta farmakonoun ! ! !

e den tous epitrepei h (osh apemeine) egefalikh drasthriothta na kanoun kai tipota kalo! PAPARES!!!:guns::guns::angry::angry:

heatfadasma
05-08-08, 20:29
Σε παρακαλώ στείλε τα στοιχεία που έχεις μαζέψει
στην Greenpeace (gpgreece@diala.greenpeace.org)
και στο WWF (support@wwf.gr)

Moschino
05-08-08, 20:55
Dikio exeis Dios, einai kai auto me tous astynomikous(astynomikous na tous kanei o 8eos ! ! !) mas. Mallon akoma khnhgane ta peripolika pou tous klepsane .... :-)

steliosgp
05-08-08, 22:34

:bow::bow::bow::bow::bow::bow:

george550
05-08-08, 22:44
Dikio exeis Dios, einai kai auto me tous astynomikous(astynomikous na tous kanei o 8eos ! ! !) mas. Mallon akoma khnhgane ta peripolika pou tous klepsane .... :-)giti re filarako oi astinomiki den exoyn skilia;

dios
06-08-08, 15:45
Dikio exeis Dios, einai kai auto me tous astynomikous(astynomikous na tous kanei o 8eos ! ! !) mas. Mallon akoma khnhgane ta peripolika pou tous klepsane .... :-)

:mbounce: dikio exeis!

riggakat
11-02-09, 08:29
mpa gia piramatozoa ta theloun.

kyriakospap
11-02-09, 21:20
isws gia proponhsh kynomaxiwn me pit bull.ayto ypopsiazomai egw

manin
12-02-09, 20:18

Ειδικά για την greenpeace...
Άστα καλύτερα

Magnum
13-02-09, 19:10
Οποιος τους πιασει να τους κοψει οτιδηποτε εξεχει....αρχιπαπαρες.

manin
13-02-09, 19:25
Πριν από 1 χρόνο περίπου μου κλέψανε το δικό μου σκυλί. Το είχα βρει στο δρόμο και το μάζεψα..
Δυστυχώς όμως ήταν ημίαιμο κυνηγόσκυλο....Κουτσχαρ...

Ψάχνοντας έμαθα ότι κάποιοι βλάκες στην επαρχία δίνουν μέχρι και 1000€ για τέτοια σκυλιά..

Περίπτωση που μου είπε ο κτηνίατρός μου...

Ημίαιμο κυνηγόσκυλο, 3 χρονών, μέσα στα τσιμπούρια καταταλαιπωρημένο κλπ και έδωσε 1500 για να το πάρει....Και μετά το πήγε στον κτηνίατρο για να το περιποιηθεί...τι να πω

dios
13-02-09, 22:00
Ειδικά για την greenpeace...
Άστα καλύτερα

Δεν βοηθαει;

manin
13-02-09, 23:13
Δεν βοηθαει;

Μέχρι εκεί που τους παίρνει και με πλάτες άλλων....
Δε θυμάμαι στην Ελλάδα να πήγε να κλείσει κανένα εργοστάσιο για μόλυνση του περιβάλλοντος......
Ή σε κάποιο ζήτημα να πάρει ξεκάθαρη θέση και να διεκδικίσει κάτι.....
Το μόνο που έχω δει είναι στα φαλαινοθηρικά, που πάει ένα φουσκωτό και καλά να τα σταματήσει....Μάλλον θα πρέπει να μας περνάνε για ηλίθιους....
Στα εύκολα και στα αυτονόητα όλοι μάγκες είμαστε

dios
14-02-09, 18:39
Μέχρι εκεί που τους παίρνει και με πλάτες άλλων....
Δε θυμάμαι στην Ελλάδα να πήγε να κλείσει κανένα εργοστάσιο για μόλυνση του περιβάλλοντος......
Ή σε κάποιο ζήτημα να πάρει ξεκάθαρη θέση και να διεκδικίσει κάτι.....
Το μόνο που έχω δει είναι στα φαλαινοθηρικά, που πάει ένα φουσκωτό και καλά να τα σταματήσει....Μάλλον θα πρέπει να μας περνάνε για ηλίθιους....
Στα εύκολα και στα αυτονόητα όλοι μάγκες είμαστε

Stin Ellada genikws eimaste gtp kai den prokeitai na laboun 8esh:no:

Ntroph....pragmatika ntroph:judge:

emilh
25-02-09, 13:27
einai malo apan8ropo na phrazhs tetrapoda anoiperasphsta

stalvlad
05-01-10, 12:43
peiramatozoa skilia? ma kala den tous ftanoun ta pontikia?

manin
05-01-10, 15:09
τα πουλάνε
πριν 2 χρόνια μου κλέψανε ένα ημίαιμο κούτσχαρ. Το είχα μαζέψει από το δρόμο
ψάχνοντας λίγο βρήκα κάποιον που είχε αγοράσει άρρωστο, παραμελημένο με τσιμπούρια ημίαιμο κυνηγόσκυλο.
Είχε δώσει 1000€
Αν ήταν και κόκκινο φορτηγάκι παίζει να ήταν ο μαλάκας που πήρε το δικό μου