PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπλε ιστορίες...

xoxoras
19-08-08, 10:44
Σίγουρα κάποιοι τις έχετε ακούσει και όσοι δεν ξέρουν θα μάθουν! Κάποιος ξεκινάει να περιγράφει μια ιστορία από το τέλος της... Οι υπόλοιποι προσπαθούν να την αποκαλύψουν ολόκληρη κάνοντας ερωτήσεις στον αφηγητή. Εκείνος απαντάει μόνο με "ναι", "όχι" ή "δεν ξέρω". Θα ξεκινήσω με μία εύκολη για αρχή και αν έχει επιτυχία μπορούμε να συνεχίσουμε με άλλες δικές μου και δικές σας αν γνωρίζετε..

Λοιπόν, μπαίνει ένας τύπος σε ένα μπαρ και παραγγέλνει ένα ποτό. Μετά από λίγο ο μπάρμαν τον σημαδεύει με ένα περίστροφο στο μέτωπο και εκείνος του λέει... ευχαριστώ!

Τι προηγήθηκε και γιατί αυτή η τόσο περίεργη συμπεριφορά τόσο του μπάρμαν όσο και του τύπου...;;

Περιμένω ερωτήσεις, μπορείτε να ρωτήσετε ό,τι θέλετε αλλά οι απαντήσεις που θα πάρετε θα είναι μόνο οι παραπάνω ("ναι", "όχι" ή "δεν ξέρω").
Αν κάποιος γνωρίζει την ιστορία ας αφήσει τους υπόλοιπους να την ανακαλύψουν χωρίς να την μαρτυρήσει!

Ξεκινάμε......................... :yes: :yes: :yes: :yes:

Lorsnoxp
19-08-08, 10:51
ο τύπος ήταν σε άσχημη κατάσταση, απελπισμένος, έδωσε στον Μπάρμαν το περίστροφο και πολλά λεφτά, και του ζήτησε να τον σκοτώσει, γιατί ο ίδιος δεν είχε τα κότσια να αυτοκτονήσει...

με συγχωρείται, αλλά μόνο αυτό μπορώ να φανταστώ...

xoxoras
19-08-08, 12:02
Καλό αλλά ο τύπος δεν είχε τάσεις αυτοκτονίας..

Lorsnoxp
19-08-08, 12:18
ο τύπος είχε καταληφτεί από έναν δαίμονα, το είπε στον μπάρμαν, και ο μπάρμαν που ήταν κυνηγός δαιμόνων του είπε ότι θα τον λυτρώσει, τον σημάδεψε, ο τύπος είπε ευχαριστώ, και....

ε τι άλλο;

xoxoras
19-08-08, 12:27
Έχεις φαντασία lorsnoxp αλλά είναι απλά μια ιστορία όχι το supernatural! Όχι δε συνέβη τίποτα τέτοιο..

Lorsnoxp
19-08-08, 12:29
απλή δεν είναι, μην λέμε ότι θέλουμε...

μήπως είχε καταδικαστεί σε θάνατο ο τύπος, αλλά με έναν τρόπο που φοβόταν, ενώ αυτό με το περίστροφο του φαινόταν πιο ανώδυνος, και γι αυτό και είπε ευχαριστώ;

rigjohn
19-08-08, 12:34
Ο τυπος ρωτησε τον μπαρμαν, αν μπορει να δει το περιστροφο του.
Αυτος του το εδειξε, και ο τυπος τον ευχαριστησε
Ειναι πολυ απλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

xoxoras
19-08-08, 12:35
Λέγοντας απλή, εννοώ ότι για να τη λύσεις αρκεί να απαντήσεις σε ένα μόνο ερώτημα... Θα δεις αργότερα κι άλλες τις οποίες για να λύσεις θα ξεβάψουν αρκετά τα γράμματα στο πληκτρολόγιο σου!
Στο θέμα μας τώρα, όχι δεν είχε καταδικαστεί σε θάνατο..

xoxoras
19-08-08, 12:36

Όχι! Δεν του το έδειξε απλά, τον σημάδεψε κανονικά!

Lorsnoxp
19-08-08, 12:37

απαγορεύεται οι μπάρμαν να οπλοφορούν.

αν αυτή είναι η απάντηση, πρέπει να βρεθεί κάποια άλλη.
ο πατέρας μου έχει νυκτερινό μαγαζί, και ξέρω από αυτά.......

Lorsnoxp
19-08-08, 12:39
ο τύπος ήθελε να εντυπωσιάσει μια γκόμενα, και έδωσε στον μπάρμαν το όπλο του να τον σημαδέψει, έτσι ώστε να τρομάξει η κοπέλα και να της πιάσει τελικά την κουβέντα....

xoxoras
19-08-08, 12:41
Όχι δεν έγινε κάτι τέτοιο...

Lorsnoxp
19-08-08, 13:00
θα γράφω μέχρι να βαρεθείς να λες όχι, και να πεις ναι...

ο τύπος του έδωσε το όπλο του, και του είπε να του δείξει τον σωστό τρόπο με τον οποί κρατάς το όπλο και σημαδεύεις κάποιον, και για αυτό του ζήτησε ευχαριστώ!

triapouliaorthi
19-08-08, 13:33
ο τυπος δεν ειπε ευχαριστω οταν ο μπαρμαν του σερβιρε το ποτο του.
ο μπαρμαν του το ζητησε στην αρχη ευγενικα και μετα απο διαδοχικες αρνησεις του τυπου τον σημαδεψε με το οπλο και τον αναγκασε να το πει.
ειμαι κοντα?

xoxoras
19-08-08, 13:44
θα γράφω μέχρι να βαρεθείς να λες όχι, και να πεις ναι...

ο τύπος του έδωσε το όπλο του, και του είπε να του δείξει τον σωστό τρόπο με τον οποί κρατάς το όπλο και σημαδεύεις κάποιον, και για αυτό του ζήτησε ευχαριστώ!

Οκ τότε να σε συμβουλέψω... αντί να μου λες πιθανές απαντήσεις, μπορείς να με ρωτήσεις κάτι πιο γενικευμένο για αυτόν τον τύπο και σιγά σιγά να φτάσεις μέχρι το τέλος. Και.... όχι δεν έγινε αυτό!

xoxoras
19-08-08, 13:45
ο τυπος δεν ειπε ευχαριστω οταν ο μπαρμαν του σερβιρε το ποτο του.
ο μπαρμαν του το ζητησε στην αρχη ευγενικα και μετα απο διαδοχικες αρνησεις του τυπου τον σημαδεψε με το οπλο και τον αναγκασε να το πει.
ειμαι κοντα?

Καλή η σκέψη του αλλά ο τύπος το είπε ηθελημένα το ευχαριστώ.. Και πίστεψε με και εσύ στη θέση του το ίδιο θα έκανες....!!!!

xoxoras
19-08-08, 13:45
η σκέψη σου.. συγνώμη

Lorsnoxp
19-08-08, 13:46
Οκ τότε να σε συμβουλέψω... αντί να μου λες πιθανές απαντήσεις, μπορείς να με ρωτήσεις κάτι πιο γενικευμένο για αυτόν τον τύπο και σιγά σιγά να φτάσεις μέχρι το τέλος. Και.... όχι δεν έγινε αυτό!

μα είναι το ίδιο πράγμα..

αν σε ρωτήσω κάτι, σημαίνει ότι έχω ένα σενάριο, το λέω και ξεμπερδεύω...
άσε που νομίζω ότι στέρεψα...

xoxoras
19-08-08, 13:51
μα είναι το ίδιο πράγμα..

αν σε ρωτήσω κάτι, σημαίνει ότι έχω ένα σενάριο, το λέω και ξεμπερδεύω...
άσε που νομίζω ότι στέρεψα...

Δεν είναι ακριβώς έτσι... Είναι δύσκολο να πετύχεις ακριβώς την απάντηση αν δεν ξεκινήσεις από κάτι μικρό π.χ. είναι ξανθός ο τύπος; (λέμε τώρα), παρόλο που είναι εξαιρετικά απλή!

triapouliaorthi
19-08-08, 13:54
ο τυπος ζητησε απο τον μπαρμαν να βγαλει το οπλο?

xoxoras
19-08-08, 13:57
ο τυπος ζητησε απο τον μπαρμαν να βγαλει το οπλο?

Όχι, δεν του το ζήτησε, δεν το περίμενε καν..

triapouliaorthi
19-08-08, 14:03
ο τυπος ειχε λοξυγγα?

xoxoras
19-08-08, 14:08
ο τυπος ειχε λοξυγγα?

Οκ μ' έπιασες... Αυτό είναι! Ο τύπος είχε λόξυγγα και ο μπάρμαν του έβγαλε το όπλο για να τον τρομάξει.. Αφού του πέρασε ο λόξυγγας από την τρομάρα του είπε ευχαριστώ!

xoxoras
19-08-08, 14:10
Υπάρχουν κι άλλες ιστορίες παρόμοιες, αν θέλετε τις συνεχίζουμε!

Lorsnoxp
19-08-08, 14:11
λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε κάτι, η ιστορία αυτή είναι αληθοφανής, ή όλα είναι ανεξέλεγκτα και μπορούν μέχρι και εξωγήινοι να πάρουν μέρος που λέει ο λόγος;

γιατί αν ο τύπος δεν το περίμενε καν, σημαίνει ότι το όπλο το είχε μπάρμαν πάνω του, που όπως είπα δεν γίνεται στην πραγματικότητα...

xoxoras
19-08-08, 14:15
λοιπόν για να ξεκαθαρίσουμε κάτι, η ιστορία αυτή είναι αληθοφανής, ή όλα είναι ανεξέλεγκτα και μπορούν μέχρι και εξωγήινοι να πάρουν μέρος που λέει ο λόγος;

γιατί αν ο τύπος δεν το περίμενε καν, σημαίνει ότι το όπλο το είχε μπάρμαν πάνω του, που όπως είπα δεν γίνεται στην πραγματικότητα...

Δεν έχουν να κάνουν με πραγματικότητα, δεν έχουν συμβεί, είναι φτιαχτές...

Lorsnoxp
19-08-08, 14:22
ωραία....

την επόμενη...

stefidis
19-08-08, 14:35

Ωχ ρε φίλος... Χαλάρωσε... ΟΚ, γνωρίζεις τη νύχτα επειδή ο μπαμπάς σου έχει μαγαζί, το καταλάβαμε! Ένα παιχνίδι είναι και τίποτα παραπάνω! Εσύ όταν παίζεις MONOPOLY με τους φίλους σου τους λες ότι για να αγοράσουν την Πλατεία Συντάγματος πρέπει πρώτα να τακτοποιήσουν τα συμβόλαια στο συμβολαιογράφο γιατί αλλιώς δε γίνεται; :rolleyes2

ωραία....

την επόμενη...

Εγώ λέω να το καθιερώσουμε γιατί το έπαιζα με μια παλιά μου παρέα και γούσταρα αρκετά!

Lorsnoxp
19-08-08, 14:38
Ωχ ρε φίλος... Χαλάρωσε... ΟΚ, γνωρίζεις τη νύχτα επειδή ο μπαμπάς σου έχει μαγαζί, το καταλάβαμε! Ένα παιχνίδι είναι και τίποτα παραπάνω! Εσύ όταν παίζεις MONOPOLY με τους φίλους σου τους λες ότι για να αγοράσουν την Πλατεία Συντάγματος πρέπει πρώτα να τακτοποιήσουν τα συμβόλαια στο συμβολαιογράφο γιατί αλλιώς δε γίνεται; :rolleyes2

αν χάνω... :angel: :whistle:

πάμε για την επόμενη ιστορία...

xoxoras
19-08-08, 21:20
Λοιπόν... Στη μέση της ερήμου κείτεται κάποιος σκοτωμένος, γυμνός... Γύρω του σακιά και τέσσερα σπίρτα εκ των οποίων το ένα είναι χρησιμοποιημένο...

Ακούω.............

Lorsnoxp
20-08-08, 12:40
τα σακιά τι περιέχουν;
έχει τίποτα δίπλα του; καμιά φωτιά ή αποκαΐδια;

xoxoras
20-08-08, 12:48
τα σακιά τι περιέχουν;
έχει τίποτα δίπλα του; καμιά φωτιά ή αποκαΐδια;

Να σου θυμίσω ότι μπορώ να απαντήσω μόνο με "ναι", "όχι" ή "δεν ξέρω", γι' αυτό ξανα προσπάθησε....
Όσο για το τι έχει δίπλα του είναι ό,τι έχω πει μέχρι στιγμής..

F@rf@LLin@
20-08-08, 12:50
Σίγουρα κάποιοι τις έχετε ακούσει και όσοι δεν ξέρουν θα μάθουν! Κάποιος ξεκινάει να περιγράφει μια ιστορία από το τέλος της... Οι υπόλοιποι προσπαθούν να την αποκαλύψουν ολόκληρη κάνοντας ερωτήσεις στον αφηγητή. Εκείνος απαντάει μόνο με "ναι", "όχι" ή "δεν ξέρω". Θα ξεκινήσω με μία εύκολη για αρχή και αν έχει επιτυχία μπορούμε να συνεχίσουμε με άλλες δικές μου και δικές σας αν γνωρίζετε..

Λοιπόν, μπαίνει ένας τύπος σε ένα μπαρ και παραγγέλνει ένα ποτό. Μετά από λίγο ο μπάρμαν τον σημαδεύει με ένα περίστροφο στο μέτωπο και εκείνος του λέει... ευχαριστώ!

Τι προηγήθηκε και γιατί αυτή η τόσο περίεργη συμπεριφορά τόσο του μπάρμαν όσο και του τύπου...;;

Περιμένω ερωτήσεις, μπορείτε να ρωτήσετε ό,τι θέλετε αλλά οι απαντήσεις που θα πάρετε θα είναι μόνο οι παραπάνω ("ναι", "όχι" ή "δεν ξέρω").
Αν κάποιος γνωρίζει την ιστορία ας αφήσει τους υπόλοιπους να την ανακαλύψουν χωρίς να την μαρτυρήσει!

Ξεκινάμε......................... :yes: :yes: :yes: :yes:

aaaaaaaaa tis 3erw autes tis istories.....i 8ruliki glarosupa den 3exnietai :D
ti sugekrimeni omws den tin exw 3anamatadei....
lepon....erwtisi.....o mparman k o tupakos eixan 3anasunanti8ei???????

Lorsnoxp
20-08-08, 13:15
Λοιπόν... Στη μέση της ερήμου κείτεται κάποιος σκοτωμένος, γυμνός... Γύρω του σακιά και τέσσερα σπίρτα εκ των οποίων το ένα είναι χρησιμοποιημένο...

Ακούω.............

είναι παρθένος;

(όχι στο ζώδιο)

και πριν σπεύσετε να με κράξετε, το ρωτάω για να δω αν ήταν έγκλημα πάθους!

xoxoras
20-08-08, 13:26
aaaaaaaaa tis 3erw autes tis istories.....i 8ruliki glarosupa den 3exnietai :D
ti sugekrimeni omws den tin exw 3anamatadei....
lepon....erwtisi.....o mparman k o tupakos eixan 3anasunanti8ei???????

Η γλαρόσουπα είναι από τις πιο δύσκολες αλλά πολύ ωραία!
Αυτή με το μπάρμαν την έχουμε λύσει αν κοιτάξεις πιο πίσω οπότε ρώτα για την επόμενη!

xoxoras
20-08-08, 13:27
είναι παρθένος;

(όχι στο ζώδιο)

και πριν σπεύσετε να με κράξετε, το ρωτάω για να δω αν ήταν έγκλημα πάθους!

Δεν έχει σημασία...!:no:

Lorsnoxp
20-08-08, 13:29
1)το σπίρτο, όταν λες είναι χρησιμοποιημένο, εννοείς καμμένο;
2)ξέρουμε αν έχει κάψει εντελώς ή αν είναι λίγο καμμένο;

xoxoras
20-08-08, 13:34
1)το σπίρτο, όταν λες είναι χρησιμοποιημένο, εννοείς καμμένο;
2)ξέρουμε αν έχει κάψει εντελώς ή αν είναι λίγο καμμένο;

1) ναι καμμένο
2) δεν έχει σημασία

stefidis
20-08-08, 13:57
Έχει σημασία το ότι τα σπίρτα είναι 4 κι όχι 7 ας πούμε;

xoxoras
20-08-08, 14:06
Έχει σημασία το ότι τα σπίρτα είναι 4 κι όχι 7 ας πούμε;

ναι έχει μεγάλη σημασία...

Ph4nt0m.gr
20-08-08, 19:02
Gia na doyme pos brethike ekei o anthropos.
Perpatise os ekei? Pethane apo ti dipsa?

xoxoras
20-08-08, 19:58
Gia na doyme pos brethike ekei o anthropos.
Perpatise os ekei? Pethane apo ti dipsa?

Όχι ούτε περπάτησε ούτε πέθανε από τη δίψα...

Lorsnoxp
20-08-08, 20:14

Ακούω.............

είναι δολοφονημένος, ή απλά έχει ψοφήσει;

Ph4nt0m.gr
20-08-08, 20:19
Αν δεν περπάτησε ως εκεί τότε τί? Από τον ουρανό έπεσε??? :huh:

xoxoras
20-08-08, 21:18
είναι δολοφονημένος, ή απλά έχει ψοφήσει;

δεν είναι δολοφονημένος...

xoxoras
20-08-08, 21:18
Αν δεν περπάτησε ως εκεί τότε τί? Από τον ουρανό έπεσε??? :huh:

Ναι έπεσε από τον ουρανό!

astras-x
20-08-08, 21:56
Απο αερόστατο?
Απο αεροπλάνο?

Ph4nt0m.gr
20-08-08, 22:48
Ναι έπεσε από τον ουρανό!

Ωχ, έλεος! Για πλάκα το 'πα :smile2:

Τα ρούχα του ήταν πεσμένα εκεί γύρω; Δε γίνεται, είτε ήταν σε αεροπλάνο είτε σε αερόστατο θα ήταν ντυμένος!

xoxoras
21-08-08, 05:21
Απο αερόστατο?
Απο αεροπλάνο?

Από αερόστατο...:yes:

xoxoras
21-08-08, 05:22
Ωχ, έλεος! Για πλάκα το 'πα :smile2:

Τα ρούχα του ήταν πεσμένα εκεί γύρω; Δε γίνεται, είτε ήταν σε αεροπλάνο είτε σε αερόστατο θα ήταν ντυμένος!

Ναι κάπου εκεί ήταν και τα ρούχα του...

F@rf@LLin@
21-08-08, 12:46
Η γλαρόσουπα είναι από τις πιο δύσκολες αλλά πολύ ωραία!
Αυτή με το μπάρμαν την έχουμε λύσει αν κοιτάξεις πιο πίσω οπότε ρώτα για την επόμενη!

oups.......:p my excuses :D apla suni8ws auta paixnidia ta epaiza moni m gia na mi me mperdeuoun oi alloi...dld exw mia sugekrimeni seira erwtisewn opote katalavaineis....:D

xoxoras
21-08-08, 12:51
oups.......:p my excuses :D apla suni8ws auta paixnidia ta epaiza moni m gia na mi me mperdeuoun oi alloi...dld exw mia sugekrimeni seira erwtisewn opote katalavaineis....:D

Ναι οκ όπως μπορείς εσύ

F@rf@LLin@
21-08-08, 12:53
aaaaaaaaaa twra eixeis tin istoria me tin erhmo.....tin 3erw opote den postarw stelnw pmi :D

stefidis
21-08-08, 14:27
Έσκασε το αερόστατο και έπεσε κάτω με ότι είχε αυτό μέσα;

xoxoras
21-08-08, 14:33
Έσκασε το αερόστατο και έπεσε κάτω με ότι είχε αυτό μέσα;

Oxi..

stefidis
21-08-08, 14:38
Oxi..

Άναψε το σπίρτο για να ανάψει τη φωτιά αλλά είχε τελείωσε το υγραέριο (ή τι στο διάολο καίνε αυτά τα πράγματα) και εξού η πτώση και το καμμένο σπίρτο! Ούτε; :unsure:

xoxoras
21-08-08, 19:48
Άναψε το σπίρτο για να ανάψει τη φωτιά αλλά είχε τελείωσε το υγραέριο (ή τι στο διάολο καίνε αυτά τα πράγματα) και εξού η πτώση και το καμμένο σπίρτο! Ούτε; :unsure:

Ούτε...

evrisfc
23-08-08, 02:03
se ayto pou mas les ti akrivos 8es na sou poume? pws eftase ekei o typos?

Ηλιας
23-08-08, 02:09
Έπεσε από το αερόστατο και σκοτώθηκε από την πτώση;

Επέβαιναν άλλοι στο αερόστατο; Άλλοι τρεις;

Το αερόστατο σώθηκε;

test196464
23-08-08, 13:32
Μήπως πετάξαν τα σακιά τα ρούχα και τον νεκρό μετά από κλήρωση που έγινε χρησιμοποιώντας ως λαχνούς τα σπίρτα για αυτό και το ένα σπίρτο είναι καμένο.

evrisfc
23-08-08, 18:53
mhpws ta sakia htan apo ta sakia pou xrhsimopoioun stous polemous?

xoxoras
24-08-08, 17:42
se ayto pou mas les ti akrivos 8es na sou poume? pws eftase ekei o typos?

Ναι, πως έφτασε αλλά και τι προηγήθηκε για να φτάσει εκεί...

xoxoras
24-08-08, 17:43
Έπεσε από το αερόστατο και σκοτώθηκε από την πτώση;

Επέβαιναν άλλοι στο αερόστατο; Άλλοι τρεις;

Το αερόστατο σώθηκε;

Ναι έπεσε και σκοτώθηκε

Ναι επέβαιναν και άλλοι τρεις στο αερόστατο

Ναι το αερόστατο σώθηκε!

xoxoras
24-08-08, 17:44
Μήπως πετάξαν τα σακιά τα ρούχα και τον νεκρό μετά από κλήρωση που έγινε χρησιμοποιώντας ως λαχνούς τα σπίρτα για αυτό και το ένα σπίρτο είναι καμένο.

Πολύ σωστά...!

xoxoras
24-08-08, 17:44
mhpws ta sakia htan apo ta sakia pou xrhsimopoioun stous polemous?

Όχι..

xoxoras
24-08-08, 17:48

Μπράβο test196464 αυτό είναι! Ήταν 4 στο αερόστατο ώσπου κάποια στιγμή αρχίζανε να χάνουν ύψος γι΄αυτό και πέταξαν τα ρούχα τους...
Στη συνέχεια αφού δεν έγινε τίποτα πέταξαν και τα σακιά του αερόστατου και αφού συνέχιζαν ακόμη να χάνουν ύψος αποφάσισαν πως κάποιος έπρεπε να θυσιαστεί για να σώσει τους υπόλοιπους...
Έτσι τράβηξαν από ένα σπίρτο ο καθένας και ο άτυχος που τράβηξε το καμμένο πήδηξε στην έρημο....

Καλό;;;

Αν σας άρεσε πάμε στο επόμενο!:bow::bow::bow:

test196464
24-08-08, 18:42
Καλό!!!
πάμε στο επομενο

L3aDeR_21
24-08-08, 18:57
stin erimo ixe krio kai ithele na anapsi fotia na zestathi epidi itan gimnos kai de ta katafere...

ola ayta to bradi oxi ti mera.....

F@rf@LLin@
25-08-08, 00:33
stin erimo ixe krio kai ithele na anapsi fotia na zestathi epidi itan gimnos kai de ta katafere...

ola ayta to bradi oxi ti mera.....

to vrikane :D

stefidis
25-08-08, 14:53
Επόμενη ιστοριούλα;

L3aDeR_21
28-08-08, 00:55
to vrikane :D

:sneaky:

:beer2:

Ph4nt0m.gr
28-08-08, 09:20
Αντε βρε!!! Άλλη ιστορία δεν ξέρει κανείς?

evrisfc
28-08-08, 09:21
MPAAAAaaaaa....

xoxoras
30-08-08, 01:18
Λοιπόν παιδιά ξέρω κι άλλες, αλλά ήμουν διακοπές και γύρισα πριν λίγο!

Να η καινούργια: Ο Χάρης στις 7:00μ.μ. βρίσκεται στην Αθήνα... Στις 7:01μ.μ. βρίσκεται νεκρός στο Παρίσι...!

Ακούω.. (Όσοι ξέρουν ας αφήσουν τους υπόλοιπους να τη βρουν!) :) :)

evrisfc
30-08-08, 12:17
mhpws vrisketai to pneyma sthn ellada kai to swma sth gallia? :O

xoxoras
30-08-08, 14:20
mhpws vrisketai to pneyma sthn ellada kai to swma sth gallia? :O

Όχι καμία σχέση! :cry: :cry:

aneral
30-08-08, 17:28
Να η καινούργια: Ο Χάρης στις 7:00μ.μ. βρίσκεται στην Αθήνα... Στις 7:01μ.μ. βρίσκεται νεκρός στο Παρίσι...!
Την ίδια μέρα;

Lorsnoxp
30-08-08, 17:49
Λοιπόν παιδιά ξέρω κι άλλες, αλλά ήμουν διακοπές και γύρισα πριν λίγο!

Ακούω.. (Όσοι ξέρουν ας αφήσουν τους υπόλοιπους να τη βρουν!) :) :)

σιγά μωρέ, όπως είπε και ο προηγούμενος, την μία μέρα στις 7 είναι στην Αθήνα, και την επόμενη τον δολοφονούν στο Παρίσι στις 7 και ένα λεπτό...

xoxoras
30-08-08, 19:21
Την ίδια μέρα;

Ναι, την ίδια ημέρα! :yes: :yes: :yes:

xoxoras
30-08-08, 19:22
σιγά μωρέ, όπως είπε και ο προηγούμενος, την μία μέρα στις 7 είναι στην Αθήνα, και την επόμενη τον δολοφονούν στο Παρίσι στις 7 και ένα λεπτό...

Κι όμως... :unsure:

evrisfc
31-08-08, 00:10
to onoma einai sta8era xarhs h'mporouse na legetai kai alliws?

evrisfc
31-08-08, 00:12
oi poleis einai tyxaies h' sta8era a8hna-parisi?

aneral
31-08-08, 00:48
έχει καμια σχέση με την διαφορά ώρας; Με την Γαλλία έχουμε διαφορά 1 ώρα. Οπότε αν έφυγε από εδώ 7:00 με κάποιο υπερηχιτικό αεροπλάνο μπορεί να έπεσε στο Παρίσι και να σκοτώθηκε στις 7:01 ώρα Γαλλίας

xoxoras
31-08-08, 13:14
to onoma einai sta8era xarhs h'mporouse na legetai kai alliws?

Είναι ένα τυχαίο όνομα, δεν έχει καμία σημασία..

xoxoras
31-08-08, 13:15
oi poleis einai tyxaies h' sta8era a8hna-parisi?

Το ίδιο και οι πόλεις, απλά έτυχε να είναι αθήνα παρίσι.

xoxoras
31-08-08, 13:17
έχει καμια σχέση με την διαφορά ώρας; Με την Γαλλία έχουμε διαφορά 1 ώρα. Οπότε αν έφυγε από εδώ 7:00 με κάποιο υπερηχιτικό αεροπλάνο μπορεί να έπεσε στο Παρίσι και να σκοτώθηκε στις 7:01 ώρα Γαλλίας

Όχι δεν έχει σχέση... η χρονική διάρκεια που μεσολάβησε από τη στιγμή που ήταν στην αθήνα έως τη στιγμή που βρέθηκε νεκρός στο παρίσι ήταν ακριβώς 1 λεπτό

L3aDeR_21
31-08-08, 13:41
παρισι λεγεται κανα κανα μαγαζι η τπτ αλλο στην αθηνα?

L3aDeR_21
31-08-08, 13:43
mipos skotothike stin athina kai meta emathan sto parisi oti ine nekros?

xoxoras
31-08-08, 16:20
παρισι λεγεται κανα κανα μαγαζι η τπτ αλλο στην αθηνα?

Όχι, είναι το Παρίσι που ξέρουμε!

xoxoras
31-08-08, 16:21
mipos skotothike stin athina kai meta emathan sto parisi oti ine nekros?

Όχι στην Αθήνα ήταν μια χαρά ζωντανός...

evrisfc
31-08-08, 23:23
πε9ανε στην μεταφορα ή στο παρισι?

xoxoras
31-08-08, 23:45
πε9ανε στην μεταφορα ή στο παρισι?

Πέθανε στο Παρίσι..

Ph4nt0m.gr
01-09-08, 06:33
Μάλλον είναι προφανές αλλά μιλάμε για το ίδιο πρόσωπο; Μήπως ένας Χάρης ήταν Αθήνα κ ένας άλλος Χάρης πέθανε στο Παρίσι;
Αααα, μήπως είχε δίδυμο αδερφό;;;;

evrisfc
01-09-08, 09:45
re sy kserw oti aytes oi istories opws eipes den einai alh8ines... alla elpizw ayth na mhn einai episthmonikhs fantasias kai sto telos mas peis tpt kouto...!!!

xoxoras
01-09-08, 12:40
Μάλλον είναι προφανές αλλά μιλάμε για το ίδιο πρόσωπο; Μήπως ένας Χάρης ήταν Αθήνα κ ένας άλλος Χάρης πέθανε στο Παρίσι;
Αααα, μήπως είχε δίδυμο αδερφό;;;;

Ναι μιλάμε για το ίδιο πρόσωπο. Ο ίδιος που ήταν στην Αθήνα πέθανε στο Παρίσι, και δεν είχε δίδυμο αδερφό!

xoxoras
01-09-08, 12:42
re sy kserw oti aytes oi istories opws eipes den einai alh8ines... alla elpizw ayth na mhn einai episthmonikhs fantasias kai sto telos mas peis tpt kouto...!!!

Σίγουρα δεν είναι επιστημονικής φαντασίας, αλλά για να βοηθήσω μπορώ να σου πω ότι είναι καθημερινό φαινόμενο...!
Όσο για το αν είναι κουτό... δεν ξέρω, ίσως... :unsure: :unsure: :unsure:

L3aDeR_21
01-09-08, 13:35
mipos itan stin athina meso ipologisti apo to parisi?

xoxoras
01-09-08, 14:37
mipos itan stin athina meso ipologisti apo to parisi?

ΌΧι...

L3aDeR_21
01-09-08, 16:57
kamia boithia?

evrisfc
01-09-08, 23:26
nai helpare mas ligo giati den kovei to rimadi to myalo...

aneral
02-09-08, 01:38
Μήπως έβλεπε κάποιο όνειρο ξέρω εγώ, και εκεί που έβλεπε ότι είναι στην Αθηνά παθαίνει κάτι και πεθαίνει στο Παρίσι;

xoxoras
02-09-08, 02:06
Μήπως έβλεπε κάποιο όνειρο ξέρω εγώ, και εκεί που έβλεπε ότι είναι στην Αθηνά παθαίνει κάτι και πεθαίνει στο Παρίσι;

Όχι δε συνέβη κάτι τέτοιο...

...Και για να βοηθήσω, δε σας παραξενεύει το γεγονός του ονόματος; Για ποιο λόγο να σας πω Χάρης και όχι για παράδειγμα "ένας τύπος" (βέβαια το Χάρης είναι τυχαίο, θα μπορούσε να είναι οποιοδήποτε όνομα);;; Μάλλον με το "Χάρης" προσπαθώ να μην αποκαλύψω κάτι... για να δούμε :judge: :judge: :judge:

Ph4nt0m.gr
02-09-08, 08:40
nai helpare mas ligo giati den kovei to rimadi to myalo...

Kai einai leei k kathimerino fainomeno..... :unsure::unsure::unsure:

Lemeshianos
02-09-08, 08:56
1) O xaris pethane stin Athina i sto Parisi?
2) O xaris stis 7:00mm persi itan stin Athina zwntanos, kai fetos einai nekros sto Parisi?
3) To mystirio pou theloume na lysoume einai o thanatos tou Xari, i tis paraxenis diaforas 1 leptou metaxy parisiou kai athinas?

xoxoras
02-09-08, 12:44
Kai einai leei k kathimerino fainomeno..... :unsure::unsure::unsure:

Πιο καθημερινό δε γίνεται...

L3aDeR_21
02-09-08, 12:45
mipos den ine antropos o xaris?

xoxoras
02-09-08, 12:47
1) O xaris pethane stin Athina i sto Parisi?
2) O xaris stis 7:00mm persi itan stin Athina zwntanos, kai fetos einai nekros sto Parisi?
3) To mystirio pou theloume na lysoume einai o thanatos tou Xari, i tis paraxenis diaforas 1 leptou metaxy parisiou kai athinas?

1) Ο Χάρης πέθανε στο Παρίσι
2) Ο Χάρης την ίδια χρονιά ήταν στην Αθήνα και το Παρίσι... Η διαφορά ήταν ακριβώς ένα λεπτό
3) Αφού λύσουμε το μυστήριο αυτό της ώρας (που στην πραγματικότητα δεν είναι καθόλου μυστήριο), το να βρείτε πως πέθανε θα είναι παιχνιδάκι..

xoxoras
02-09-08, 12:47
mipos den ine antropos o xaris?

Σωστός συνέχισε...

L3aDeR_21
02-09-08, 12:49
για να βρισκεται νεκρος θα ειναι κατι που ηταν ζωντανο.τι ομως?

xoxoras
02-09-08, 13:15
για να βρισκεται νεκρος θα ειναι κατι που ηταν ζωντανο.τι ομως?

Ναι ήταν ζωντανό... τι ήταν όμως, αυτό θα το βρείτε εσείς..

L3aDeR_21
02-09-08, 13:21
mipos ine kanas anemos?

otan les zontano enois oti itan olozontano(px kapio zoo) i oti kinountan(px kapia anemothiela opos ipa pio pano)?

xoxoras
02-09-08, 18:34
mipos ine kanas anemos?

otan les zontano enois oti itan olozontano(px kapio zoo) i oti kinountan(px kapia anemothiela opos ipa pio pano)?

Ναι ήταν κάποιο ζώο... ολοζώντανο.

Thorndale
02-09-08, 18:54
re pedia to vrika...aporo pos den to skeftikate toso kero! o xaris eine i super duper grigori diastimiki KOTA p exei tin ikanotita na diaktinizete apo to ena meros sto allo.etsi pige na faei to kalampokaki tou sto parisi alla kati ekane lathos ston diaktinismo ke pethane!!!etsi sto parisi ton vrikane nekro
eime mesa? :P

L3aDeR_21
02-09-08, 23:06
ayti i kota ine kathimerino fenomeno?:p

de ksero zoo na pigeni apo athina parisi se ena lepto.....

evrisfc
02-09-08, 23:11
"το κα8ημερινο φαινομαι" που ειπες πως ειναι με μπερδευει παρα πολυ... ειναι πτηνο ή θηλαστικο ή κατι τετοιο?

L3aDeR_21
03-09-08, 00:15
to vrika to vrika,

o xarris itan skilos pou itan demenos se ena iperixitiko aeroplano molis ayto apogiothike kai perase apo parisi o skilos epese kai me ti ptosi skotothike

lol

vobill
03-09-08, 11:40
Μήπως ο Χάρης είναι ιός;
Στις 7:00 ζούσε ευτυχισμένος μέσα σ' έναν υπολογιστή στην Αθήνα. Τρύπωσε σ' ένα mail για Παρίσι αλλά εκεί τον έπιασε το Antivirus και τον σκότωσε.

Είμαι πολύ μακριά;

xoxoras
03-09-08, 11:48
re pedia to vrika...aporo pos den to skeftikate toso kero! o xaris eine i super duper grigori diastimiki KOTA p exei tin ikanotita na diaktinizete apo to ena meros sto allo.etsi pige na faei to kalampokaki tou sto parisi alla kati ekane lathos ston diaktinismo ke pethane!!!etsi sto parisi ton vrikane nekro
eime mesa? :P

Χαχα καλό! Αλλά δεν είναι αυτό..

xoxoras
03-09-08, 11:49
"το κα8ημερινο φαινομαι" που ειπες πως ειναι με μπερδευει παρα πολυ... ειναι πτηνο ή θηλαστικο ή κατι τετοιο?

Είναι πτηνό...

xoxoras
03-09-08, 11:49
to vrika to vrika,

o xarris itan skilos pou itan demenos se ena iperixitiko aeroplano molis ayto apogiothike kai perase apo parisi o skilos epese kai me ti ptosi skotothike

lol

Μπαααααααα, κάτι πιο λογικό..

xoxoras
03-09-08, 11:51
Μήπως ο Χάρης είναι ιός;
Στις 7:00 ζούσε ευτυχισμένος μέσα σ' έναν υπολογιστή στην Αθήνα. Τρύπωσε σ' ένα mail για Παρίσι αλλά εκεί τον έπιασε το Antivirus και τον σκότωσε.

Είμαι πολύ μακριά;

Ναι είσαι πολύ μακριά, ο Χάρης είναι ζωντανός οργανισμός, όχι ιός των υπολογιστών!

steve-jack
03-09-08, 13:17
Ο Χάρης είναι ένα κοτόπουλο που μεγάλωσε στην Αθήνα αλλά έφτασε η ώρα να γίνει ψητό στον φούρνο και το μετέφεραν σε ένα χασάπικο στο Παρίσι όπου το έσφαξαν!!!

xoxoras
03-09-08, 13:32
Ο Χάρης είναι ένα κοτόπουλο που μεγάλωσε στην Αθήνα αλλά έφτασε η ώρα να γίνει ψητό στον φούρνο και το μετέφεραν σε ένα χασάπικο στο Παρίσι όπου το έσφαξαν!!!

.......Αυτό είναι καθημερινό φαινόμενο;;;;;;;;;;; :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure: :unsure:

steve-jack
03-09-08, 13:47
Καθημερινό το βρίσκω. Ένα εκτροφείο κοτόπουλων στην Αθήνα μεταφέρει κοτόπουλα στο Παρίσι όπου και σφάζονται για να τα φάει μια οικογένεια Γάλλων.

Ph4nt0m.gr
03-09-08, 17:12
Έχει σχέση που το πτηνό το λένε Χάρη;;; Μπα, ε;
Μήπως έχει έναν κλώνο στο Παρίσι και όταν πεθανε νόμιζαν ότι πεθανε το πτηνό της Αθήνας; (Ξερω, ξερω. Πολυ καθημερινό:rolleyes2)

L3aDeR_21
03-09-08, 17:41
ptino kai na pigeni athina parisi se ena lepto den iparxi mallon me kati alo metaferthike,
me piraylo?

steve-jack
03-09-08, 19:20
Το πτηνό αυτό πήγε μόνο του στο Παρίσι ή κάποιος το μετέφερε?

xoxoras
03-09-08, 19:30
Καθημερινό το βρίσκω. Ένα εκτροφείο κοτόπουλων στην Αθήνα μεταφέρει κοτόπουλα στο Παρίσι όπου και σφάζονται για να τα φάει μια οικογένεια Γάλλων.

Καθημερινό το Αθήνα - Παρίσι σε 1 λεπτό;; Εγώ το βρίσκω λιγάκι επιστημονική φαντασία...

xoxoras
03-09-08, 19:35
Έχει σχέση που το πτηνό το λένε Χάρη;;; Μπα, ε;
Μήπως έχει έναν κλώνο στο Παρίσι και όταν πεθανε νόμιζαν ότι πεθανε το πτηνό της Αθήνας; (Ξερω, ξερω. Πολυ καθημερινό:rolleyes2)

Ναι όντως..! Το όνομα δεν εχει σημασία είναι τυχαίο...

Λοιπόν για να μη μπερδευόμαστε, θα βοηθήσω λίγο ακόμη... όταν λέω πτηνό δεν εννοώ κοτόπουλα και τέτοια, ας πάμε σε άλλη κατηγορία των πτηνών...

xoxoras
03-09-08, 19:37
Ναι όντως..! Το όνομα δεν εχει σημασία είναι τυχαίο...

Λοιπόν για να μη μπερδευόμαστε, θα βοηθήσω λίγο ακόμη... όταν λέω πτηνό δεν εννοώ κοτόπουλα και τέτοια, ας πάμε σε άλλη κατηγορία των πτηνών...

Συγνώμη δεν ισχύει αυτό με τον κλώνο το "ναι όντως" είναι σαρκαστικό επειδή δεν είναι καθόλου καθημερινό φαινόμενο...

xoxoras
03-09-08, 19:38
ptino kai na pigeni athina parisi se ena lepto den iparxi mallon me kati alo metaferthike,
me piraylo?

Όχι μεταφέρθηκε μόνο του..

L3aDeR_21
03-09-08, 23:18
metaferthike meso aera?

L3aDeR_21
03-09-08, 23:51
mipos ine to poulaki thunderbird pou taxidromi email???xexe
briskete nekro giati epese o srever sto parisi

evrisfc
04-09-08, 00:06
Mwre na metafere8i kati mono tou sthn pragmatikothta a8hna-parisi den ginete...mhpws h metafora den einai pragmatikh? mhpws egine mesw thleorashs px..?

xoxoras
04-09-08, 12:39
metaferthike meso aera?

Ναι μέσω αέρα..

xoxoras
04-09-08, 12:39
mipos ine to poulaki thunderbird pou taxidromi email???xexe
briskete nekro giati epese o srever sto parisi

lol

xoxoras
04-09-08, 12:41
Mwre na metafere8i kati mono tou sthn pragmatikothta a8hna-parisi den ginete...mhpws h metafora den einai pragmatikh? mhpws egine mesw thleorashs px..?

Ναι συμφωνώ ότι δε γίνεται αλλά δεν έγινε μέσω τηλεόρασης... Πάντως θα βοηθούσε πολύ να βρούμε τι είναι πρώτα...

steve-jack
04-09-08, 16:48
Αυτό το πτηνό μπορεί να πετάξει?

xoxoras
04-09-08, 17:56
Αυτό το πτηνό μπορεί να πετάξει?

Ναι έχει φτερά..

Ph4nt0m.gr
04-09-08, 21:57
Αυτό το πτηνό είναι κάτι υπαρκτό προφανώς. Είναι πουλί ή κάτι άλλο, ξέρω γω, σαν πεταλούδα; Είναι κάτι μικρό, σαν σπουργίτι ή κάτι μεγαλύτερο;

xoxoras
04-09-08, 22:42
Αυτό το πτηνό είναι κάτι υπαρκτό προφανώς. Είναι πουλί ή κάτι άλλο, ξέρω γω, σαν πεταλούδα; Είναι κάτι μικρό, σαν σπουργίτι ή κάτι μεγαλύτερο;

Καλή ερώτηση... ναι σίγουρα είναι υπαρκτό, δε μοιάζει με πεταλούδα και είναι πολύ μικρότερο από το σπουργίτι :yes:

L3aDeR_21
04-09-08, 22:47
ine ena kounoupi apo to parisi pou tsimpise enan ellina pou irthe stin ellada.
to aima tou briskete stin elada kai to soma tou briskete nekro sto parisi

xoxoras
05-09-08, 00:34
ine ena kounoupi apo to parisi pou tsimpise enan ellina pou irthe stin ellada.
to aima tou briskete stin elada kai to soma tou briskete nekro sto parisi

Όχι δεν είναι κουνούπι αλλά κάτι άλλο στο ίδιο μέγεθος περίπου...

vobill
05-09-08, 06:08
Σε προηγούμενο post έχεις πει ότι είναι πτηνό. Ακόμη, λες ότι είναι στο μέγεθος περίπου του κουνουπιού. Απ' όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει πτηνό στο μέγεθος κουνουπιού. Το μικρότερο πτηνό είναι το κολιμπρί (περίπου 5cm) πολύ μεγαλύτερο απ' το κουνούπι.

Είναι τελικά όντως πτηνό, ή εννοούσες απλά ότι μπορεί να πετάξει;

Lemeshianos
05-09-08, 12:34
isws mallon na ithele na mas pei oti petaei. kati toso mikro, sxedon sigoura prokeite gia entomo etsi?

evrisfc
05-09-08, 13:14
einai myga? h' mhpws psira?

xoxoras
05-09-08, 13:23
Σε προηγούμενο post έχεις πει ότι είναι πτηνό. Ακόμη, λες ότι είναι στο μέγεθος περίπου του κουνουπιού. Απ' όσο γνωρίζω, δεν υπάρχει πτηνό στο μέγεθος κουνουπιού. Το μικρότερο πτηνό είναι το κολιμπρί (περίπου 5cm) πολύ μεγαλύτερο απ' το κουνούπι.

Είναι τελικά όντως πτηνό, ή εννοούσες απλά ότι μπορεί να πετάξει;

Λέγοντας πτηνό εννοώ ότι έχει φτερά και πετάει.. Στην κατηγορία των πτηνών ανήκουν και τα έντομα.

xoxoras
05-09-08, 13:24
isws mallon na ithele na mas pei oti petaei. kati toso mikro, sxedon sigoura prokeite gia entomo etsi?

Ναι είναι έντομο

xoxoras
05-09-08, 13:24
einai myga? h' mhpws psira?

Μύγα...

Lorsnoxp
05-09-08, 13:26
έχει σχέση με το σόφισμα:

έβγαλε η μύγα κwλ@ και έχ#@ε τον κόσμο όλο;

(πλακίτσα)

L3aDeR_21
05-09-08, 14:31
ti lete de to perni to potami>?

L3aDeR_21
05-09-08, 14:32
mporoume na poume 7 kai 10 deytera itan athina kai 7 kai 11 itan parisi?

ine taytoxrona kai sta dio meroi?

evrisfc
05-09-08, 14:52
an to parei to potami kai einai kati xazo omws 8a ton kynhgisoume oloi... kalytera na to vroume emeis loipon... loipon afou einai myga kai to vrikame ayto twra pws 8a vroume me poion tropo eftase ekei? 8a helpareis ligo..?

L3aDeR_21
05-09-08, 15:18
ti na po i misi miga ine stin athina kai i misi sto parisi mipos?

steve-jack
05-09-08, 16:30
Η μύγα αυτή (ο Χάρης) διαφέρει από τις συνηθισμένες μύγες?

Ph4nt0m.gr
05-09-08, 21:05
Το ότι είναι νεκρό πρέπει να το ψάξουμε; Δηλαδή έχει σημασία ο τρόπος που πέθανε;

Lemeshianos
05-09-08, 21:42
I Athina pou anaferese einai enas pezodromos me tin onomasia "Mikri Athina" sto diamerisma "Cartier latin" tou parisiou. O dromos einai gematos me Ellinika mezedopwlia kai o Xaris itan mia myga poy eixe tin atyxia na vrethei konta stin mygoskotwstra enos magazatora!

xoxoras
06-09-08, 12:25
Λοιπόν, δεν είναι ταυτόχρονα και στα δύο μέρη, η απάντηση είναι λίγο χαζή το έχω ξαναπεί αλλά πολύ λογική.. Ο Χάρης δε διαφέρει από τις συνηθισμένες μύγες, πέταξε φυσιολογικά από την Αθήνα στο Παρίσι όχι βέβαια την πραγματική απόσταση αλλά πολύ λιγότερο, χωρίς αυτό να σημαίνει όμως ότι αναφερόμαστε στην Αθήνα ως πεζόδρομο σε ένα διαμέρισμα του Παρισιού όπως λέει ο φίλος lemeshianos...
Και για να βοηθήσω λιγάκι ακόμη, ο συγχωρεμένος (!) δολοφονήθηκε στο Παρίσι από μια... σκοτώστρα!

evrisfc
06-09-08, 13:00
Den nomizw na voi8as poly...to apo ti skotw8hke ok einai apo skotwstra... ayto htan to eykolo... to pws phge toso makria einai to dyskolo...

Lemeshianos
06-09-08, 13:06
exei mia wra diafora i athina apo to parisi. aeroplano den mporei se mia wra na paei apo athina parisi ektos apo ta maxitika tzet.

i myga mpike sto pilotirio kapoio f16 pou pigaine parisi kai ekei tin skotwsan?

L3aDeR_21
06-09-08, 15:05
mipos mpike se kanan agogo fisikou aeriou apo athina parisi?

Thorndale
07-09-08, 02:48
re to zorizoume 10 xronia auto to story dos to re file na paei sta kommatia hehe
:P

xoxoras
08-09-08, 11:59
Λοιπόν όπως είπα και πριν, η μύγα δεν διένυσε την πραγματική απόσταση αλλά μία πολύ μικρότερη χωρίς βοήθεια ολομόναχη...

Θα συνεχίσετε;;

Lemeshianos
08-09-08, 12:32
xoxora an einai kamia xazomara pairnw aeroplano apo kypro kai erxomai eleusina na kanw fono... :)

Thorndale
08-09-08, 13:17
xoaxoa tha fame xoxora krasato :P

xoxoras
08-09-08, 13:20
αχαχααχαχα

Λοιπόν το λέω;;;

evrisfc
08-09-08, 13:23
pes to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! alla prosexe ti 8a peis!!!

Thorndale
08-09-08, 15:50
pes to re xrisostome!!!!!!

L3aDeR_21
08-09-08, 17:40
oxi
mi t o pis

h miga dienise enan xarthy tis eyropis kai kapios ti skotose me migoskotostra sto parisi sosto?
enan xarth ligon ekatoston dienise oxi tin apostasi athina parisi

to brika?

xoxoras
08-09-08, 19:30
oxi
mi t o pis

h miga dienise enan xarthy tis eyropis kai kapios ti skotose me migoskotostra sto parisi sosto?
enan xarth ligon ekatoston dienise oxi tin apostasi athina parisi

to brika?

Σωστοοοοοοοοοοοοός!!

Ο Χαρούλης βρισκόταν στο σημείο που είναι η Αθήνα πάνω σε έναν χάρτη στις 7.00... Στις 7.01 πέταξε στο Παρίσι όπου δολοφονήθηκε! :rolleyes2 :rolleyes2 :rolleyes2

Επόμενη;;;;;;;;;

Lemeshianos
08-09-08, 20:05
Gia na valw kai egw ena.
O sherlock holmes kaleite na lysei ena mistirio dolofonias.
O atyxos mafiozos vrethike nekros panw se ena stroggylo trapezi mesa se ena dwmatio me 52 podilata.
Poio itan to kinitro tis dolofonias?

L3aDeR_21
08-09-08, 23:17
Gia na valw kai egw ena.
O sherlock holmes kaleite na lysei ena mistirio dolofonias.
O atyxos mafiozos vrethike nekros panw se ena stroggylo trapezi mesa se ena dwmatio me 52 podilata.
Poio itan to kinitro tis dolofonias?

ayto ine perisotero spazokefalia oxi @mple istoria@

evrisfc
09-09-08, 00:01
pali kamia vlakeia einai opote den lamvanw meros!!!!

Lemeshianos
09-09-08, 05:32
ayto ine perisotero spazokefalia oxi @mple istoria@

o tropos skepsis gia tin lysi den diaferei kai poly apo tin proigoumeni mple istoria.

steve-jack
09-09-08, 12:30
Ο μαφιόζος είναι το θύμα της δολοφονίας ή ο θύτης?

Lemeshianos
09-09-08, 13:19
thyma

steve-jack
09-09-08, 15:06
Οι δολοφόνοι ήταν 52?

Lemeshianos
09-09-08, 21:00
oxi.apla sto domatio eixe 52 podilada.

xoxoras
09-09-08, 23:57
oxi.apla sto domatio eixe 52 podilada.

Ο αριθμός των ποδηλάτων έχει σημασία; Δηλαδή μας ενδιαφέρει το ότι είναι 52 και όχι 50 ας πούμε; Και κάτι ακόμη: τα ποδήλατα αυτά είναι κανονικά η γυμναστικής; Αν είναι γυμναστικής τότε βρισκόμαστε σε κάποιο γυμναστήριο;;

Lemeshianos
10-09-08, 05:12
o arithmos exei megali simasia! den einai podilata gymnastikis alla gia na voithisw ligo den tha elega oti einai kai kanonika kai to dwmatio einai poly mikro gia na einai gymnastirio.

steve-jack
10-09-08, 10:07
Οι δολοφόνοι ήταν πολλοί ή ένας?

xoxoras
10-09-08, 13:27
Το 52 μου θυμίζει τράπουλα... έχει καμία σχέση;;

Lemeshianos
11-09-08, 08:02
xoxoras pas kala...

vobill
11-09-08, 11:08
Τα ποδήλατα μήπως είναι ζωγραφισμένα; (π.χ. στο πίσω μέρος μιας τράπουλας)

Lemeshianos
11-09-08, 18:36
vobill nai einai zwgrafismena sto pisw meros tis trapoulas!

vobill
12-09-08, 11:10
Οπότε να υποθέσουμε ότι το κίνητρο της δολοφονίας ήταν το ότι τον έπιασαν να κλέβει στα χαρτιά;

Lemeshianos
12-09-08, 12:47
swstos
http://www.mindracer.com/bicycle5.jpg

evrisfc
13-09-08, 00:22
oxi polla... ena... ena mono sxolio..."AP' TO KAKO STO XEIROTERO..!"

jpv
14-09-08, 03:51
Θα πώ εγώ ένα...εγγυώμαι ότι δεν είναι μπούρδα!

Είναι βράδυ...ένας τύπος οδηγάει στην εθνική.Ανοίγει το ραδιόφωνο και το βάζει σε κάποιο σταθμό.Αμέσως μετά παίρνει απ το ντουλαπάκι του συνοδηγού ένα πιστόλι και αυτοκτονεί.

Τι έχει συμβει;

Αν κάποιος το ξέρει επειδή το χει ξανακουσει μην το γραψει πλιζ!Κλασσικα,απαντάω με ναι ή οχι ή δεν εχει σημασια.

vobill
14-09-08, 08:53
Άκουσε κάτι στις ειδήσεις;

jpv
14-09-08, 13:27
Άκουσε κάτι στις ειδήσεις;

Όχι

Ηλιας
14-09-08, 15:53
σκότωσε κανέναν κι είχε τύψεις;

jpv
14-09-08, 15:57
σκότωσε κανέναν κι είχε τύψεις;

Ναί σκότωσε κάποιον!Όχι δεν ήταν απο τύψεις(τόσο ξαφνικά άλλωστε;...)

Ηλιας
14-09-08, 19:53
τον σκότωσε με το αμάξι στην εθνική; μετά από αυτό άνοιξε το ραδιόφωνο; Ήταν μόνος στο αμάξι;

jpv
14-09-08, 21:37
τον σκότωσε με το αμάξι στην εθνική; μετά από αυτό άνοιξε το ραδιόφωνο; Ήταν μόνος στο αμάξι;

Οχι,δεν τον σκότωσε στην εθνική.
Ναι,μετά βρέθηκε στην εθνική και άνοιξε το ράδιο.
Ναι ήταν μόνος στο αμάξι.

L3aDeR_21
24-09-08, 19:26
σκοτοσε λαθος ανθρωπο

jpv
25-09-08, 10:38
σκοτοσε λαθος ανθρωπο

Όχι

L3aDeR_21
25-09-08, 11:37
akouse oti katazitite kai aytoktonise

Lemeshianos
25-09-08, 12:24
Htan fanatikos gauros, akouse sto radio oti o Panathinaikos tous erixe 10 kai epeidi stin douleia tou einai oloi vazeloi protimise tin anwdyni lysi tis autoktonias.

jpv
26-09-08, 09:56
akouse oti katazitite kai aytoktonise
Όχι

Htan fanatikos gauros, akouse sto radio oti o Panathinaikos tous erixe 10 kai epeidi stin douleia tou einai oloi vazeloi protimise tin anwdyni lysi tis autoktonias.

:smile2:Σε ένα εναλλακτικό σύμπαν οπου ο βάζελος μπορεί να ρίξει 10 στο Θρύλο μπορεί και να γινόταν!Αλλά μπάαα...

L3aDeR_21
01-10-08, 23:47
akouse ti tzoulia na tragoudai...

oxygen1992
24-10-08, 22:36
εχει καμια σχεση σε ποιο στα8μο εβαλε το ραδιο η εναν ετσι...στη τυχη?

oxygen1992
24-10-08, 22:38
κ κατι ακομα...εχει καμια σημασια αν οδηγει στην ε8νικη...
η ακομα εχει καμια σημασια οτι περνει το πιστολι απο το ντουλαπακι του συνοδηγου??

Vasilo
02-12-08, 19:24
Εεε γιατί το αφήσαμε το παιχνιδάκι+χαλαρώσαμε??
Λοιπόν δίνω μια εκδοχή.
Ανακάλυψαν οι μπάτσοι ότι έχει σκοτώσει κάποιον+τον κυνηγούσαν στην εθνική.Προκειμένου λοιπόν ο φίλος μας να πάει στη στενή αυτοκτόνησε. :guns:
Καλοοοοοοο....???

Vasilo
04-12-08, 10:21
Εεεεεεε λεμεε.....:judge::judge::judge::judge::judge::judge:

Darko_PB
05-12-08, 19:43
mipws o tipos akouse oti dolofoni8ike i gomena t kai autoktonise??

latreias21r
26-12-08, 10:23
Ο τύπος ήταν κάποιος καθηγητής που έκανε πειράματα? Μήπως έκανε κάτι και νόμιζε ότι σκότωσε όλους τους ανθρώπους? Κάτι απο ταινία μου θυμίζει.

corrupt_angel
31-12-08, 00:12
ta pragmata einai poli pio apla!!!! o typos eixe loxigka!!!! ton tromaxe....tou perase...efxaristise kai efyge!!!:)

djbekas
01-01-09, 15:34
thanks

monopolies
22-03-09, 20:12
i lysi einai eykoli

(eimai neos edw)

skwtwse tin gynaika toy

gia kinitro exei magnitoskopisei tin ekpompi p tha eprepe na epaize live

alla i putana i tyxh ton apokalipse...to dvd "masise" tin kaseta...opote katalabe pws dn exei kinitro kai aytoktonise...

wraio e?

riz3069
21-04-09, 15:03
tu

xoxoras
04-08-09, 07:30
paidia einai kaneis edo?? na sunexisoume kamia istorioula isos.......?

paiper91
04-08-09, 20:46
oriste ena kalo:

pano se katamauro lofo kitete enas anthropos me maska

edit: psaxnume to gegonos-ti egine

apanto me "nai" k "oxi" mono, alla k me "den mas endiaferei" :yes:

xoxoras
04-08-09, 22:13
oriste ena kalo:

pano se katamauro lofo kitete enas anthropos me maska

edit: psaxnume to gegonos-ti egine

apanto me "nai" k "oxi" mono, alla k me "den mas endiaferei" :yes:

o lofos einai mauros apo monos tou? mipos pire kamia fotia kai kaike?

paiper91
05-08-09, 18:57
o lofos einai mauros apo monos tou? mipos pire kamia fotia kai kaike?

nai pirew fotia. an ton ksereis min apantiseis :p

xoxoras
05-08-09, 20:23
nai pirew fotia. an ton ksereis min apantiseis :p

oxi, den tin ksero.... ti maska ti forouse apo prin?

anastasia795
10-08-09, 22:01
o anthrwpos exei kaei?

Pelspir
12-08-09, 13:11
Το προηγούμενο με τον τύπο στο αυτοκίνητο δεν απαντήθηκε... και διαβάζω τόση ώρα...:guns:

anastasia795
13-08-09, 20:05
Το προηγούμενο με τον τύπο στο αυτοκίνητο δεν απαντήθηκε... και διαβάζω τόση ώρα...:guns:

apantithike to proigoumeno.. koitakse to post #210 tou 'monopolies'
(anti kinitro tha eprepe na leei allothi alla kata ta alla einai i swsti lisi nomizw)

Theos2004
16-08-09, 12:29
Η μάσκα είναι απο πυροσβέστη;

mavresis
09-09-09, 00:43
paidia tin istoria me ti glarosoupa tha mas tin pite?

xara95
07-12-11, 11:05
μηπως ο μπαρμαν ηθελε να τον τρομαξει?

xara95
07-12-11, 11:12

Ακούω.............

γεια σου ειμαι καινουργια εδω αλλα μ'αρεσουν παρα πολυ οι μπλε ιστοριες .
1)ηταν μαζι με αλλους ?
2)αν ναι οι αλλοι τον σκοτωσαν?

angel7
24-12-11, 01:08
Μήπως ο πελάτης είχε λόξυγκα και γιαυτο ζήτησε στην αρχη το ποτό και βλέποντας οτι δέν περνάει,ζήτησε απο τον μπάρμαν να τον τρομαξει?:shoot2::alcoholic:

Manos14GR
17-02-12, 20:43
Καινουργιος εδω και ειπα να σας και πω και εγω μια ωραια μπλε ιστορια και υπερβολικα δισκολη!
Ειναι ενας τυπος με χαρτοφιλακα και μπενει σε ενα ασανσερ.Ξεκινα το ασανσερ και κατεβενει και για 5 δευτερολεπτα γινεται διακοπη ρευματος!Μολις ξαναξεκιναει το ασανσερ τοτε ο τυπος βγαζει ενα πιστολι και αυτοκτονει!
ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΣΕ?
Απανταω με Ναι,Οχι και δεν εχει σημασια η δεν ξερω!
Αμα το ξερεται μην το χαλασεται και το πειτε γιατι ειναι πολυ δισκολο να το βρει καπιος!

XelwnoTzini
18-02-12, 00:11
το γνωρίζω στο περίπου

Manos14GR
18-02-12, 15:59
Aμα το γνωριζεις σε παρακαλω μην το πεις να το βρουν οι αλλοι!