PDA

Επιστροφή στο Forum : Συσκευή αποτρίχωσης

Thanos__
06-09-08, 23:54
Λοιπόν έχω αυτό το πρόβλημα από το Μάιο.Είμαι 16 ετών και έχω ανεπτυγμένη τριχοφυία...στα πόδια...νιώθω πολύ άβολα όταν όλα τα παιδιά γύρω μου έχουν λίγη ή καθόλου τρίχα...με αποτέλεσμα να βάζω τζιν και να σκάω από τη ζέστη...
θα ήθελα να μ πείτε αν υπάρχει κάποια συσκευή αλλά προσέξτε όχι για να ξυρίζει τισ τρίχεσ αλλά να τις κονταίνει....
Εκ των προταίρων
Ευχαριστώ

Corolla
07-09-08, 00:10
Ειχε παρει το μάτι μου στο Carefour μια αντρική ξυριστική μηχανή σωματος...
Υπάρχουν φαντάζομαι σε όλα τα μαγαζιά ηλεκτρονικών...

Ειλικρινά όμως (φαντάζομαι είσαι ετεροφιλόφιλος, δε μπορω να καταλάβω ποιο είναι το πρόβλημα...
Ειναι φυσιολογική η τριχοφυια και ειδικα στα πόδια, δεν ενοχλεί καμμία.
Μάλλον θα εισπράξεις μεγαλύτερη καζούρα και θα σε κάνουν κομπλεξικο, οι φίλοι σου, μόλις καταλαβουν οτι κονταινεις τις τρίχες!!!

Αλλά στην τελική, αν σε ενοχλούν τόσο οι τρίχες, καλύτερα να τις ξυρίσεις, ειδικά αν είσαι αθλητής.
Υπαρχουν πολλοι αθλητές, συνήθως κολυμβητες, ή ποδηλάτες που τις ξυρίζουν.

Αλλά και παλι, ξεκόλλα.
Οι τρίχες που έχεις σ' αυτη την ηλικία είναι παράσημο τεστοστερόνης σε σχέση με τους συνομηλικους σου.
Και να ξέρεις οτι πολλές γυναίκες θέλουν τον άντρα και λίγο brutal...
Φιλικα

Ν900
07-09-08, 09:20
Λοιπόν έχω αυτό το πρόβλημα από το Μάιο.Είμαι 16 ετών και έχω ανεπτυγμένη τριχοφυία...στα πόδια...νιώθω πολύ άβολα όταν όλα τα παιδιά γύρω μου έχουν λίγη ή καθόλου τρίχα...με αποτέλεσμα να βάζω τζιν και να σκάω από τη ζέστη...
θα ήθελα να μ πείτε αν υπάρχει κάποια συσκευή αλλά προσέξτε όχι για να ξυρίζει τισ τρίχεσ αλλά να τις κονταίνει....
Εκ των προταίρων
Ευχαριστώ

Φίλε μου, να μην ανησυχείς καθόλου και να μην αισθάνεσαι άβολα.
Κοίταξε γύρω σου και δες πόσοι άντρες έχουνε τρίχες στα πόδια.
Τα άλλα παιδιά θα αναπτύξουνε κι εκείνα τρυχοφυία σιγά σιγά. Αλλοι πιο νωρίς κι άλλοι αργότερα.
Ακόμη κι αν κοροϊδεύουνε δεν τίθεται θέμα να νιώσεις άβολα. Απλά εσύ έγινες άντρας πιο νωρίς απ' τους υπόλοιπους και δες το αλλιώς. Εκείνοι είναι ακόμα παιδάκια :baby:
Σου συνιστώ να μη ξυρισεις τις τρίχες, ουτε να τις κοντύνεις γιατί πολλές φορές αυτό έχει ως αποτέλεσμα να δυναμώσουν οι τρίχες και να μακραίνουν περισσότερο.
Γι' αυτό άσε τα τζην και φόρεσε κοντό παντελόνι.
Μέσα σε τόσο κόσμο δεν είσαι κάτι το διαφορετικό εσυ.

danath
07-09-08, 09:30
kleise ligo ta matia sou kai ta aytia sou!

diegrapse ta protypa pou sou prosferoun

Thanos__
07-09-08, 09:31
Δεν ενοοω λίγη τριχοφυία,πολύ τριχοφυία.....εγώ δν εχω πρόβλημα ομωςσ ξεχωριζω αναμεσα σολους.εχουμε παει κ στο γιατρο και μας εχει πει οτι εχει πει οτι εχω παρα πολυ μεγαλη αυξητικη ορμονη κ τεστοστερονη!!

φαντάζομαι είσαι ετεροφιλόφιλος
ε εννοείται!!!!!!

ikskarda
07-09-08, 18:57
ama exeis upsili auksitiki ormoni kai testosteroni ( san to zagoraki ena pragma) tote ti skas?
eisai pio antras kai apo autous pou to paizoun antres ... pisteuw file mou oti an pas gumnastirio logo twn upsilwn epipedwn pou parousiazeis tha ftiakseis fovera gumnasmeno kai muwdes swma ...

min skas giati kai egw exw polu trixa kai oi swstes gunaikes protimoun o antras na exei trixa ... autes pou mas theloun atrixous kai ksurismenous eina ta koritsakia pou goustaroun antres tupou nino kai tetoies istories ...

Corolla
08-09-08, 12:33
ama exeis upsili auksitiki ormoni kai testosteroni ( san to zagoraki ena pragma) tote ti skas?
eisai pio antras kai apo autous pou to paizoun antres ... pisteuw file mou oti an pas gumnastirio logo twn upsilwn epipedwn pou parousiazeis tha ftiakseis fovera gumnasmeno kai muwdes swma ...

min skas giati kai egw exw polu trixa kai oi swstes gunaikes protimoun o antras na exei trixa ... autes pou mas theloun atrixous kai ksurismenous eina ta koritsakia pou goustaroun antres tupou nino kai tetoies istories ...

Φίλε θα συμφωνήσω μαζί σου! Ειδικά στα περι Νίνο...

Επισης φίλε Θανο, πρέπει να έχεις υπόψη σου, οτι οι γνώμη των φίλων σου για το σώμα σου δε πρέπει να σε επιρεάζει καθόλου και δεν αξίζει μια!

Αρκεί να αρέσει σε εσένα και στην κοπέλα που σε ενδιαφέρει πραγματικά!

Ν900
08-09-08, 20:16

+100

Φίλε θα συμφωνήσω μαζί σου! Ειδικά στα περι Νίνο...

Επισης φίλε Θανο, πρέπει να έχεις υπόψη σου, οτι οι γνώμη των φίλων σου για το σώμα σου δε πρέπει να σε επιρεάζει καθόλου και δεν αξίζει μια!

Αρκεί να αρέσει σε εσένα και στην κοπέλα που σε ενδιαφέρει πραγματικά!

+100

ε ρε, με τα μαθηματικά σήμερα. ολοι κατοστάρικα πήρατε. μπράβο

Thanos__
08-09-08, 21:57
το πηρα αποφαση...ετσι ειμαι και τελος
........

Ν900
08-09-08, 22:53
........

τώρα, το πες αυτό για να παρεις +1000?

Ε, πάρε λοιπόν +10000000 :D

Corolla
08-09-08, 23:04
τώρα, το πες αυτό για να παρεις +1000?

Ε, πάρε λοιπόν +10000000 :D

Xαρηκα που πηρα 100:yes:

αλλά τωρα ζηλεύω και θελω και γω 10000000!!!:rolleyes2

Corolla
08-09-08, 23:04
........

Πολύ σωστά φιλαράκι!!!
:bow::bow: :bow::bow::bow:

elvatc7®
11-09-08, 12:50
oι τριχες στη γαμπα ειναι hot!!!
στην πλατη κ στον κ*λ* ειναι ψιλοφρίκη
μη μασας....!!!
http://dl3.glitter-graphics.net/pub/1560/1560503eplpa0rifc.gif

.::AngeL::.
13-09-08, 19:42
Άντρας χωρίς τρίχες..δεν είναι άντρας.. Εκτός κι αν είναι αθλητής! Τότε πάει πάσο..
Φίλε μην μασάς! Οι τρίχες στα πόδια είναι ό,τι πιο αντρικό..
Άλλωστε φαντάζεσαι να έχεις πιο λεπτή γάμπα από την κοπέλα σου???
Απλώς ΦΡΙΚΗ!!
Μην κάνεις καμιά βλακεία!

S.Kirou
11-10-08, 21:14
Συμφωνω

S.Kirou
11-10-08, 21:14
Οι άντρες πρέπει να έχουν τρίχες

Ani
11-10-08, 23:29
Emena mou aresun i andres xoris trixes :)

akinik
01-04-09, 17:14
φΙΛΕ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΠΑΝΕ ΣΤΟ carfour ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΕ ΜΙΑ ΚΟΥΡΕΥΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ ΜΕ ΣΚΑΛΕΣ.ΒΑΛΕ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΚΟΝΤΗΝΕ ΤΕΣ.ΘΑ ΔΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ....