PDA

Επιστροφή στο Forum : Το καλυτέρα γυμναστήρια

o_giorgos
10-10-08, 03:18
εδώ μπορούμε να πούμε ποια είναι τα καλύτερα γυμναστήρια κατά την άποψη μας...
εγώ θα γράψω μετά από ερεύνα που θα κανό

mentelos
10-10-08, 11:11
Gymnasioum ekei pou pigenw alla panakriva!!!

MaZzzZ
10-10-08, 19:19
Ego edo pou eime Florina dhladh, den exei alysides Gymnasthrion, exoume apla Gymnasthria.
Pantos se ayto pou pao ego eine to kalytero sthn Florina, exei ta pio ekseligmena mhxanhmata, opote eime eyxaristhmenos :)

kill bill
10-10-08, 21:06
Gymnasioum ekei pou pigenw alla panakriva!!!

Otan les panakriva poso paei diladi to mina?Gia na do se sxesi me auto pou pao ego epeidi to theoro ligaki akrivo

superpan
10-10-08, 22:21
egw eimai sto golden gym tis nikaias kai plerwnw 60euro to mina gia aerobia kai bari

ninaki13
11-10-08, 10:03
thank you...einai simantiko na kseroume na frontizoume to soma mas

pan32vag
12-10-08, 04:52
Οσο αφορα τα χρηματα πιστευω οτι καλλυτερο ειναι να κανουμε ετησια συνδρομη.
Ερχεται πιο φθηνα το χρονο.
Τωρα αν καποιο ειναι καλο η κακο δε παιζει ιδιαιτερα λογο αρκει να πηγαινουμε εκει
και να ιδρωνουμε, και οχι να δινουμε περισσοτερο εμφαση στην εμφανιση μας.
Και περισσοτερο παιζει ρολο η διατροφη μας και ενα 2τοις εκατο το γυμναστηριο

MaZzzZ
12-10-08, 05:57
Kai ego ethsio kano, mias kai pao pou pao oloklhro to xrono.
Ennoeite pos symfairei kata poly ;)

costa
12-10-08, 12:07
nous ygiis en swmati ygii

A Stranger
12-10-08, 21:05
Joe Weider 179euro ένας χρόνος συνδρομή!!!Πρίν ήταν 149 αλλά την έχασα !!!:(

kill bill
12-10-08, 21:21
S'auto pou pao ego(oxi stin athina) den exei ethsia sindromi kai etsi anagastika dino 48/mhna kai mou fainetai kapos akrivo se sxesi me ta alla edo gimnastiria...
Pantos 179/xrono pou eipe o apo pano einai timi eukairia

dreaming123
12-10-08, 22:02
220 το χρόνο σε γυμναστήριο της γειτονιάς αλλά επειδη είμαι ο ποιο παλιος πληρώνω 50% δηλαδή 110 και σε ένα άλλο που θα ξεκινήσω για να αλλάξει η διάθεση...πρόσωπα,όργανα,μηχανήματα,κτλ 45€.

A Stranger
12-10-08, 22:27
S'auto pou pao ego(oxi stin athina) den exei ethsia sindromi kai etsi anagastika dino 48/mhna kai mou fainetai kapos akrivo se sxesi me ta alla edo gimnastiria...
Pantos 179/xrono pou eipe o apo pano einai timi eukairia

Ευκαιρία ήταν τα 149 αλλά δεν την πρόλαβα σε όλη την αλυσίδα Joe Weider τόσο έχει η συνδρομή η ετήσια, 179!!!

Fighter86
13-10-08, 10:56
Joe Weider 179euro ένας χρόνος συνδρομή!!!Πρίν ήταν 149 αλλά την έχασα !!!:(

ta joe weider einai tzaba prama. alla oti pliroseis perneis.

A Stranger
13-10-08, 11:29
ta joe weider einai tzaba prama. alla oti pliroseis perneis.

Τί εννοείς?

MaZzzZ
13-10-08, 12:29
Ta Joe Weider prepei eine koryfea! Exo akousei ta kalytera logia.

Ego plhrono 40 Euro to mhna an den kano lathos h 44 kapou ekei, den eime sigouros giati panta kano ethsia, h opoia mou bgenei gyro sta 200 me 220 oute ayto to thymame :p

Fighter86
13-10-08, 12:45
Τί εννοείς?

Ta Joe Weider prepei eine koryfea! Exo akousei ta kalytera logia.

Ego plhrono 40 Euro to mhna an den kano lathos h 44 kapou ekei, den eime sigouros giati panta kano ethsia, h opoia mou bgenei gyro sta 200 me 220 oute ayto to thymame :p

tha sas miliso apo prosopiki peira 3 etwn.

ta JW einai makran ta pio oikonomika gymnastiria kai einai topothetimena se diafora komvika simeia stin attiki.

me 150 euro exeis gymnastirio gia 12 mhnes. diladi milame gia 12,5 euro ton mina= ekseftelistikes times, tin ora pou ta perisotera synikiaka einai sta 60-70 euro ton mina.

ostoso oi elipseis eina polles, ego exo dokimasei ta joe weider tis athinas. tou pagratiou kai tis kalitheas.

tou pagratiou pragmatika prokeite gia ena athlio gymnastirio se aparadekti katastasi, me apodytiria pou miazoun na anikoun se stratopedo sto kourdistan. episis den ypirxe organo pou na min eixe skismena maksilarakia. genika oli i eikona einai aparadekti.

ta pragmata einai ligo kalytera sto kentro tis polis me to neo-anakenismeno gym, alla otan to afentiko tsigounevete na anapsei ton klimatismo kai to gym, zexnei kanonikotata yparxei provlima.

ta de voulomena ntouz einai mia kathimerinotita, opos kai ta ntoulapia pou ta misa einai spasmena...

episis den yparxei eleutheri bara kai pali ta misa maksilarakia einai skismena.

stin nea smirni twra... milame gia ena gymnastirio pou den exei psykth nerou! saouna/xamam den yparxei. apo eleutheres bares einai ligo kalytera, alla kai pali, exei elipseis sta mixanimata gia ta aerovia, kai ksana... ta maksilarakia einai skismena, pou einai endiksi tou oti oi idioktites to exoun afisei sto eleos tou theou.

telos. xaraktiristiko olon ton JW einai oti den yparxoun arketoi gymnastes, kai autoi pou uparxoun einai sinithos kapoi xamalides pou den gymnazonte oute kata dianoia. me tis koilitses tous kai ta paxakia tous. pou kseroun na vgazoun mono 2 programata. (ena kai kala gia xasimo lipous) kai ena (gia oggo) ta opia ta dinoun karbon se opion pata mesa ...

ego pigeno se JW giati einai poly oikonomika, me volevei afantasta i apostasi, kai agnoo tous gymnastes. pou perimenoun pos k pos na pane sto grafeio gia dialleima na kanoun tsigaro!

to kalytero kai katharotero gymnastirio einai to holmes place sto City link, ostoso apo ta 150 euro etisios, sta 1300 euro, den to kaneis eukola

tsilikasrad
13-10-08, 13:18
xerei kaneis gimnastirio nintza?

mentelos
13-10-08, 18:35
paidia egw sto gymnasioum pou pigeno (thessaloniki k sugkekrimena euosmo) exo kanei 1 xrono sundromi mazi me ton adelfo mou k plironoume 40E o enas k 45E o alos dioladi 85E to mina den ksero mou fenete akribo giati paleotera pou pigena se ena allo oxi gymnasioum alla ena agnosto "orange"(den ksero an einai alisida) plirona 20E to mina giati eitane kenourio k molis eixe aniksi k meta apo 2 mhnes to eixe 35E k eitan oraio gimnastirio eixe k sauna.

A Stranger
14-10-08, 20:23

ta JW einai makran ta pio oikonomika gymnastiria kai einai topothetimena se diafora komvika simeia stin attiki.

me 150 euro exeis gymnastirio gia 12 mhnes. diladi milame gia 12,5 euro ton mina= ekseftelistikes times, tin ora pou ta perisotera synikiaka einai sta 60-70 euro ton mina.

ostoso oi elipseis eina polles, ego exo dokimasei ta joe weider tis athinas. tou pagratiou kai tis kalitheas.

tou pagratiou pragmatika prokeite gia ena athlio gymnastirio se aparadekti katastasi, me apodytiria pou miazoun na anikoun se stratopedo sto kourdistan. episis den ypirxe organo pou na min eixe skismena maksilarakia. genika oli i eikona einai aparadekti.

ta pragmata einai ligo kalytera sto kentro tis polis me to neo-anakenismeno gym, alla otan to afentiko tsigounevete na anapsei ton klimatismo kai to gym, zexnei kanonikotata yparxei provlima.

ta de voulomena ntouz einai mia kathimerinotita, opos kai ta ntoulapia pou ta misa einai spasmena...

episis den yparxei eleutheri bara kai pali ta misa maksilarakia einai skismena.

stin nea smirni twra... milame gia ena gymnastirio pou den exei psykth nerou! saouna/xamam den yparxei. apo eleutheres bares einai ligo kalytera, alla kai pali, exei elipseis sta mixanimata gia ta aerovia, kai ksana... ta maksilarakia einai skismena, pou einai endiksi tou oti oi idioktites to exoun afisei sto eleos tou theou.

telos. xaraktiristiko olon ton JW einai oti den yparxoun arketoi gymnastes, kai autoi pou uparxoun einai sinithos kapoi xamalides pou den gymnazonte oute kata dianoia. me tis koilitses tous kai ta paxakia tous. pou kseroun na vgazoun mono 2 programata. (ena kai kala gia xasimo lipous) kai ena (gia oggo) ta opia ta dinoun karbon se opion pata mesa ...

ego pigeno se JW giati einai poly oikonomika, me volevei afantasta i apostasi, kai agnoo tous gymnastes. pou perimenoun pos k pos na pane sto grafeio gia dialleima na kanoun tsigaro!

to kalytero kai katharotero gymnastirio einai to holmes place sto City link, ostoso apo ta 150 euro etisios, sta 1300 euro, den to kaneis eukola

Eγώ πάω στο joe της Αγίας Παρασκευής και είναι όλα Ok, πεντακάθαρα, συνέχεια με τον κλιματισμό του τις σάουνες, μέχρι και solarium έχουμε...Οκ υπάρχουν απογεύματα που γίνεται πανικός αλλά οκ για τα λεφτά που πληρώνω δεν έχω και αυτήν την απαίτηση, πάω άλλη ώρα της ημέρας και κάνω ότι όργανο θέλω όποτε θέλω!!!Πολλές φορές κρατάω και 2 για super sets να φανταστείτε!!!:smile2:

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι κάτι κάνουν στους διαδρόμους και δεν τους δίνουν την απαιτούμενη τάση με αποτέλεσμα να υπολειτουργούν μέχρι το 12 και τέτοια!!!:no:

Κάνω προπόνηση και δίπλα μου κάνει και Ζαμπίδης(Ιron Mike), η Μαριλένα από το 10 λεπτά κύρηγμα και άλλοι γνωστοί!!!:smile2:

Fighter86
14-10-08, 23:44
Eγώ πάω στο joe της Αγίας Παρασκευής και είναι όλα Ok, πεντακάθαρα, συνέχεια με τον κλιματισμό του τις σάουνες, μέχρι και solarium έχουμε...Οκ υπάρχουν απογεύματα που γίνεται πανικός αλλά οκ για τα λεφτά που πληρώνω δεν έχω και αυτήν την απαίτηση, πάω άλλη ώρα της ημέρας και κάνω ότι όργανο θέλω όποτε θέλω!!!Πολλές φορές κρατάω και 2 για super sets να φανταστείτε!!!:smile2:

Το μόνο που με χαλάει είναι ότι κάτι κάνουν στους διαδρόμους και δεν τους δίνουν την απαιτούμενη τάση με αποτέλεσμα να υπολειτουργούν μέχρι το 12 και τέτοια!!!:no:

Κάνω προπόνηση και δίπλα μου κάνει και Ζαμπίδης(Ιron Mike), η Μαριλένα από το 10 λεπτά κύρηγμα και άλλοι γνωστοί!!!:smile2:

den kserw gia tin agia paraskeui, pantos ta 3 pou sas eipa einai xali...

na tin po tin alitheia exo akousei poly kala logia gia to joe weider stin leoforo bouliagmenis. alla pios trexei ekei twra...

MaZzzZ
15-10-08, 00:40
Poly periergo mou akougete ta kalytera Gymnasthria kai ta pio gnosta pagkosmios Joe Weider na eine xalia, giati oso nane exoune kai ena onoma. Ti na po, den ta exo dei omos, apla etsi ksero kai etsi pisteya.

piperman
21-10-08, 03:47
atlas gum

doom133
21-10-08, 14:38
Lets go gym πρωην(Universal studios)Λεωφορος Βουλιαγμενης,Δαφνη

menecat
21-10-08, 17:00
Στα Joe Αιγάλεω πάω και είμαι πολύ ευχαριστημένος και πώς να μήν είμαι αφού σαν φοιτητής στην Πάτρα έκανα γυμναστική σε ένα "σιδεράδικο" δίπλα απο τα ΤΕΙ.
Τώρα τελευταία βλέπω κάποιες φθορές (σπασμένος καθρέπτης δίπλα απο τον πάγκο με τους αλτήρες).Φαντάζομαι η αποκατάστασή τους είναι στην ευχέρεια του εκάστοτε ιδιοκτήτη.Κλασσικά μετά τις 18,00 γίνεται ο κακός χαμός και για να βρεις διάδρομο ελεύθερο θέλει βύσμα απο Υπουργό και πάνω.Ο γυμναστής είναι πάντα εκεί και "κόβει βόλτες".Μπορεί να μήν τον βλέπεις,άλλα σε ανύποπτο χρόνο μπορεί να πεταχτεί απο το πουθενά και να σου κάνει παρατηρήσεις για την άσκηση κλπ.

Άσχετο: είπε ο doom133 για Universal και μου γύρισαν τα μάτια!Περίτρανη απόδειξη οτι τα μηχανήματα και οι χώροι δέν είναι το πάν.Χαρακτηριστικά θυμάμαι την μοναδική φορά που πήγα (δικαίωμα επίσκεψης μέσω φίλου),ο γυμναστής ήταν παρών-απών.Ενώ έβλεπε οτι έχω πρόβλημα με τα κιλά στον πάγκο (μπάρα την οποία διαολόστειλα όπως όπως για να μήν σπάσω κανα θώρακα) το βλήμα ρούφαγε τον φραπέ του και με κοίταγε σάν χάνος...

agorigym
26-10-08, 20:39
To Joe στο Περιστέρι πάντος είναι αίσχος απο μηνανήματα μάπα κ κακό συντηριμένα.

fotispap
27-10-08, 17:04
Για σας σε ολους Εγω παω στο in shape στο εμπορικο κεντρο του Δασους Χαιδαριου στην Λεωφορο Καβαλας στον τελευτεο οροφο πανο απο τα GOODY'με 50eu και ολα το ομαδικα προγραματα ειμαι ερκετα ευχαριστημενος.αλλα εγω παλιωτερα εκανα πολεμικες τεχνες και τωρα ψαχνω για παγκρατιο δεν εχω βρει κατι εδω στο Δασος και γενικοτερα γυρο γυρο ξερει να μου πρωτηνει καποιοσ καποιο καλο?

erotas
01-11-08, 17:49
re paidia autos o weider einai o idios pou exei sxesh me ta prointa gia bodybilding?

http://www.weider.com/

MaZzzZ
01-11-08, 20:56
re paidia autos o weider einai o idios pou exei sxesh me ta prointa gia bodybilding?

http://www.weider.com/

Nai...

Ult1mat3
02-11-08, 12:21
Pedes to gymnastirio tou Tei Hrakleiou einai to kalytero... Ta panta apo mixanimata vary klp kai to kiriotero...... dwrean :mml:

IsNeverEnough
02-11-08, 12:37
eγώ πάω στο joe της Αγίας Παρασκευής και είναι όλα ok, πεντακάθαρα, συνέχεια με τον κλιματισμό του τις σάουνες, μέχρι και solarium έχουμε...Οκ υπάρχουν απογεύματα που γίνεται πανικός αλλά οκ για τα λεφτά που πληρώνω δεν έχω και αυτήν την απαίτηση, πάω άλλη ώρα της ημέρας και κάνω ότι όργανο θέλω όποτε θέλω!!!Πολλές φορές κρατάω και 2 για super sets να φανταστείτε!!!:smile2:

Κάνω προπόνηση και δίπλα μου κάνει και Ζαμπίδης(Ιron mike), η Μαριλένα από το 10 λεπτά κύρηγμα και άλλοι γνωστοί!!!:smile2:

Όντως το επιβεβαιώνων και γω το jw στην Αγ. Παρασκευή δεν παίζεται (πήγαινα 5 χρόνια πριν)- φοβερό - και υπάρχει η δέουσα προσοχή από τους γυμναστές ,,,,,Ενώ τα περισσότερα της αλυσίδας είναι αίσχος - ασε που τελευταία άκουσα οτι σε αυτές τις εξευτελιστηκές τιμές .... το νερό που τρέχει στα ντουζ ανακυκλωνεται ..... σιγουρα οτι πληρώνεις παίρνεις - αλλά υπάρχουν και οι εξαιρέσις στον κανόνα .....

Stauros MS
04-11-08, 11:07
Καλησπερα φιλοι και συναθλητες...εγω εδω και χρονια πηγαινω στο body Control Στην καλλιθεα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο αρκετα πραγματα.....εχω διαβασει πολλα σχολια σχετικα με γυμναστηρια και τιμες...μην ξεχνατε πως "οτι πληρωνεις περνεις"......καλη προπονηση παντως οπου και αν γυμναζεστε......

snoopy jia
04-11-08, 19:42
110/μηνα ή 90/μηνα με καρτα ετησιο

geostoik
20-11-08, 10:48

ta JW einai makran ta pio oikonomika gymnastiria kai einai topothetimena se diafora komvika ..............................k pos na pane sto grafeio gia dialleima na kanoun tsigaro!

να συμπληρωσω για αυτα της Ηλιουπολης......απλα οτι χειροτερο για σοβαρη γυμναστικη. ειδικα απο τοτε που πηγαν στο νεο κτιριο, εχουν βαλει 200 διαδρομους και ποδηλατα και για ελευθερα βαρη εχουν αφησει μια τρυπα οπου ειναι ο ενας επανω στον αλλο
βρομαει ολο το κτιριο μουχλα και η συντηριση των οργανων απλα δεν υπαρχει!!
ειναι καλο βεβαια για ματακιδες!! ειναι γεματο γυναικες που απλα παριστανουν οτι γυμναζονται και απο πισω σαλιαριδες γυμναστες που παριστανουν οτι τις βοηθουν....:judge::judge:

μηπως τελικα να ανοιγαμε κανενα thread για τα χειροτερα γυμναστηρια?.......
θα ψηφιζα τα Joe weider με διαφορα!!!:cry:

επισης στην Ηλιουπολη το Παλλαδιο.....γυρω στα 200 Ευρω
αρκετα καλο συνοικιακο γυμναστηριο...με αρκετα οργανακια....ενας, αντε δυο γυμναστες το παλευουν να βοηθησουν τα καινουρια παιδια.....εχει την πιο αγενεστατη ρεσεψιονιστ που υπαρχει...και κανα δυο γιδια που νομιζουν οτι τους κανεις χαρη που πας και οτι τα παντα τους ανοικουν....οταν μαζευει κοσμο , ειδικα τις δευτερες σκυλοβρομαει......παντως εν γενη καλα

Dans
20-11-08, 15:31
egw pigaina gia 2 xronia sto JW stin fwkionos.. kala organa eixe dn borw n pw ,kai diadromous eixe kalous an kai eixan arketi f8ora stin tainia tous... einai kalo gym se genikes grammes arkei n mn pas vradaki pou ginetai tis trelis.. alla me 150E ton xrono pou edina dn epaize kati kalytero...

οθτιστα
21-01-09, 10:38
Μπορεί να μου προτήνει κάποιος ένα καλό γυμναστήριο στη Θεσσαλονίκη?
Μένω κέντρο, κοντά στην Καμάρα......
Αν γίνεται και τιμές....
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

gina
04-03-09, 14:29
egw paw sto Vari Sports Club sth vari... den einai mono gymnasthrio exei ta panta mesa!

Embrance
08-03-09, 02:53
Καλησπερα φιλοι και συναθλητες...εγω εδω και χρονια πηγαινω στο body control Στην καλλιθεα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο αρκετα πραγματα.....εχω διαβασει πολλα σχολια σχετικα με γυμναστηρια και τιμες...μην ξεχνατε πως "οτι πληρωνεις περνεις"......καλη προπονηση παντως οπου και αν γυμναζεστε......
Φιλε ποσο πληρωνεις εκει?Εχει ετησια συνδρομη?Εγω στο Αμιλλαστην καλιθεα δινω 200 κα καιτ τον χρονο γι αολα τα προγραμματα.

murcielago580
09-04-09, 16:28
Παιδια ελατε στα intro hall.2 ξερω μεχρι τωρα ενα διπλα ακριβως στο village park ρεντη panv apo ta mac donalds και ενα στο περιτερι το οποιο ομως δεν θυμαμαι οδο.καμια σχεση με joe weider και γενικα με οποιδηποτε μικρο γυμναστηριο.ειναι τεραστια ειδικα αυτο στο ρεντη και η συνδρομη την εχουν βαλει προσφορα εδω και λιγες μερες 119 ευρω/χρονο!!!!!βαρη-και ολα τα ομαικα προγραμματα περιλαμαβνονται στην τιμη!

porserakias
12-04-09, 17:35
ξέρετε από τι ηλικίες δέχονται στα jw???

είμαι 15 και σκέφτομαι να αρχίσω από του χρόνου αλλα είμαι λίγο ψιλό άσχετος...

billys15
18-01-10, 07:41
Ego edo pou eime Florina dhladh, den exei alysides Gymnasthrion, exoume apla Gymnasthria.
Pantos se ayto pou pao ego eine to kalytero sthn Florina, exei ta pio ekseligmena mhxanhmata, opote eime eyxaristhmenos :)

File mporeis na peis kai onoma gia na paro ki ego mia idea tou ti ennoeis? :) Spoudazo Florina kai pigaina sto family,alla skeftomai na do tora kai to active (nomizo etsi legetai),dipla stin Pireos.Poio allo proteineis?

margaro1984
01-09-10, 21:58
Παιδιά, το Intro Hall στο Περιστέρι είναι 25ης Μαρτίου 126 και Αγ. Παρασκευής. Είναι μεγάλο και αρκετά καλό. Επίσης, πολύ καλό είναι το Αλκή (Σκουφά 74) στην Πετρούπολη, αλλά είναι λίγο ακριβό (380 ο χρόνος), αλλά περιλαμβάνει όλα τα ομαδικά (σε άλλο όροφο από όργανα) και μέσα είναι όλοι από ΤΕΦΑΑ. Πραγματικά ό,τι πληρώνεις παίρνεις.

nail
03-09-10, 18:55
paidia ena kainourgio ston peiraia ANIMUS FITNESS CLUB ola technogyn kai oi diadromoi exoun thea thalassa www.animusfitnessclub.gr

Fraa
06-10-10, 14:56
Εγω ειμαι νικαωτης και πηγαινα στο golden club που ειναι στην πετρου ραλλη.Ακριβο γυμναστηριο αλλα απο τα καλυτερα.Πληρωνα 50 ευρω το μηνα...μετα απο ενα χρονο και κατι εφυγα και πηγα σε αυτο που ειναι διπλα στα village του ρεντη με 120 ευρω το χρονο.. ενα αισχος παιδια..Δυστυχως οτι πληρωνεις παιρνεις...Λογω των προσφορων παει η σαρα και η μαρα και δεν μπορεις να κανεις σωστη δουλεια. Διαβασα και για τα JW. Επειδη ειναι φθηνα μαζευει τον καθε "σφιχτη" που παει στο γυμναστηριο και για να πουλησει μουρη και να τσακωθει.. Μιλαω για οτι εχω ακουσει για το JW στα ταμπουρια...
Ο κανονας ειναι οταν μενεις σε μια μεγαλη πολη πως το καλο γυμναστηριο θα το πληρωσεις αλλιως βρισκεις και ενα συνοικιακο με καλη τιμη που θα εχει σωστα ατομα μεσα και μια συμπαθητικη τιμη

SILVER21
06-10-10, 21:04
απο τα joe-weider τα οποια ειναι 17 σε ολη την αθηνα καλυτερο θεωρειται αιγαλεω(ιδιωτικο) , και βουλιαγμενη . οσο για τα υπολοιπα χχμμμμμ.....ας το αφησουμε καλυτερα .