PDA

Επιστροφή στο Forum : CYTA Net

Slipkot
28-10-08, 17:13
Εδώ μπορείτε να συζητάτε οτιδήποτε θέλετε σχετικά με τις συνδρομές και τις υπηρεσίες της CYTA Net.

cleojohnny
02-12-08, 15:16
Ηρθε και στη πόλη μας η cyta
οι τιμές τέλειες !!!! και internet και το τηλεφωνο !!!!
ως τώρα στον ΟΤΕ πλήρωνα πάρα πολλά πάρα πολλά \
Αξιζει να βάλω cyta ??????
H γνώμη σας ???

Jim
02-12-08, 17:29
Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι!!!

Κι εγώ πρόσφατα έχω ακούσει για την εταιρία αυτή ... αλλά σίγουρα είναι κι αυτή σάν όλες τις άλλες... όσο υπάρχει ο ΟΤΕ στην Ελλάδα δέν υπάρχει περίπτωση να υπάρξει πλήρως ανεξάρτητη εταιρία σταθερής... Ποιός έχει τις μηχανικές εγκαταστάσεις;;; Ο ΟΤΕ ... Όπου κι άν σηκώσεις πέτρα ΟΤΕ γράφει απο κάτω...

tsakilk
02-12-08, 23:25
οι τιμες οντως τελειες!( σε οσες περιοχες δικαιουνται επιδοτηση) οσοι ξεκινησαν με αυτην ακομα δεν ακουσα παραπονα...απλα δεν υπιστιριζει ακομα μεγαλες ταχυτητες(εως 12) .
βεβαια αναμενονται μεγαλες αλλαγες και αναβαθμισεις απο το νεο ετος συμφωνα με την εταιρια.
ειδομεν......

Kronos
03-12-08, 01:08
Ο Κυπριακός "ΟΤΕ" είναι...

Ν900
03-12-08, 21:06
εγω ειμαι στη Cyta στην Κύπρο εδω και 3 χρόνια. εκτος απο 2 πολυ μικρα προβληματάκια που αντιμετώπισα δεν ειχα ποτε κατι σοβαρό. και τις 2 φορες τηλεφώνησα στην εξυπηρετηση Παρασκευή απόγευμα και παρόλου που μου είπανε οτι θα ερθει τεχνικός τη Δευτέρα, ο τεχνικός ητανε 8:45 το πρωι του Σαββάτου στο σπίτι μου (δεν μιλάω για το επόμενο Σάββατο) :D
Οι ταχύτητες μου πάντα σταθερές και είναι περίπου όσο ακριβώς λένε
Εχω 2mbps (2048) download και 384 upload

ορίστε οι μετρησεις της στιγμής
Εντός κύπρου

http://www.speedtest.net/result/366664520.png

Εκτός κύπρου
http://www.speedtest.net/result/366667060.png

cleojohnny
05-12-08, 14:39
thanksssssss a lot

°°NERVOUZ°°
05-12-08, 16:12
-- delete --

_g3o_
06-12-08, 19:34
prosopika an milame gia kipro pedia protino netway. oriste kai ta apotelesmata m. exo fastlane 2Mbps dld 2048/384 Kbps me ISP netway

http://www.speedtest.net/result/368366389.png (http://www.speedtest.net)

http://www.speedtest.net/result/368369236.png (http://www.speedtest.net)

tassoula2000
15-02-09, 22:31
Καλησπέρα σε όλους,
μπορεί κανείς να βοηθήσει; Πρόσφατα ενεργοποίησα το adsl και την τηλεφωνία από την cyta, αλλά έχω το εξής πρόβλημα. Επειδή τηλεφωνική γραμμή παίρνω από το router δεν δουλεύουν οι πρίζες του τηλεφώνου που έχω μέσα στο σπίτι, αλλά μόνο το τηλέφωνο που παίρνει γραμμή από το router.
Θα μπορούσε κάποιος να βοηθήσει; :unsure:

Kronos
16-02-09, 10:24
H cyta τι λέει για το πρόβλημα?

tassoula2000
16-02-09, 10:27
καλημέρα,

μου λένε ότι θα πρέπει να βρω το κεντρικό καλώδιο τηλεφώνου και από κει να συνδέσω το router. Είμαι σε οικοδομή και άντε να το βρεις και μετά πως να συνδέσεις το router. :unsure:

xlmk
16-02-09, 11:00
Επειδή η Cyta έχει τηλεφωνία μόνο μέσω Voip αυτό που πρέπει να γίνει όπως έκανα και εγώ στο σπίτι μου είναι να βρεις την κεντρική πρίζα τηλ διότι συνήθως εκεί συνδέονται όλες οι υπόλοιπες του σπιτιού.Το καλώδιο που έρχεται απ'το κεντρικό κουτί της πολυκατοικίας πρέπει να συνδεθεί κατευθείαν στο Modem/Router και μετά ένα καλώδιο θα πάρεις απο το phone1 ή 2 και θα συνδεθεί στα καλώδια των άλλων πριζών.Εννοείται οτι μάλλον θα χρειαστείς ηλεκτρολόγο αν δεν έχεις εμπειρία με καλωδιώσεις κλπ.Έτσι θα έχεις σήμα σε όλες τις υπόλοιπες πρίζες.

tassoula2000
16-02-09, 13:17
ευχαριστώ θα το δοκιμάσω και τα λέμε. αν βάλω στο phone 1 διπλό φις για τηλέφωνο και στην πρίζα πάλι διπλό φις με το διαχωριστή λέτε να βραχυκυκλώσει το router. Κάποιος μου είπε ότι δουλεύει και έτσι.

ELNINIO13
19-02-09, 08:12
!!!!!!

tassoula2000
19-02-09, 15:04
λοιπόν εδώ και 20 μέρες έχω συδεθεί με την cyta. κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής, η ταχύτητα είναι δυάρα και δεν υπάρχει μεγαλύτερη τουλάχιστον για την ώρα, όπως μου είπαν. Η τιμή είναι ασύγκριτα φθηνότερη για internet και τηλεφωνία μαζί. το μόνο πρόβλημα που έχω και δεν το έχω λύσει ακόμη είναι με τις πρίζες του τηλεφώνου μέσα στο σπίτι. δεν δουλεύουν γιατί πρέπει να βρώ το κεντρικό καλώδιο του ΟΤΕ που έρχεται στο διαμέρισμα και εκεί να γίνει η σύνδεση με το router γιατί η τηλεφωνία τους είναι voip. ελπίζω να σε βοήθησα :unsure:

Kronos
19-02-09, 17:10
Αν θέλει κάποιος ποιότητα τηλεφώνου voip, γιατί να μην κρατήσει τον ΟΤΕ και να χρησιμοποιεί skype? (ή κάποιο παρόμοιο)?

metros
22-02-09, 11:54
Στην αρχή όλες οι εταιρείες κάνουν προσφορές. Επιδοτούμενα λάπτοπ κλπ.
Σε δένουν για κανένα χρόνο και μετά ανεβάζουν τις τιμές και φτάνεις στο σημείο να πληρώνεις τα ίδια για όλους. π.χ για να φύγεις απο την cyta πριν την σύμβαση σου πληρώνεις πρόστιμο και μετά για να συνδεθείς με άλλη πληρώνεις τέλη συνδεσης όλα μαζί καμιά 100€ περίπου. Και όλα αλλάζουν καθώς ο οτε θα ανεβάσει τις ταχύτηες και θα φτάσει τώρα τη cyta στην μικρότερη ταχύτητα. Δηλαδή όποιος πρόλαβε το δώρο πήρε ( όπως κάνει και ο οτε).

*Princess7*
26-02-09, 00:38
a δεν το ηξερα οτι πηγε και στην ελλαδα:huh:

οντως ειναι ο οτε της κυπρου , η πιο αξιοπιστη και πληρωνεις οτι λεει τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο, ταχυτητες μια χαρα.

τωρα για ελλαδα δεν ξερω τι παιζει :unsure:

hawk67
02-03-09, 22:28
Αν θέλει κάποιος ποιότητα τηλεφώνου voip, γιατί να μην κρατήσει τον ΟΤΕ και να χρησιμοποιεί skype? (ή κάποιο παρόμοιο)?

Γιατι πληρώσαμε 70€ εφ απαξ και μονο 10€ (adsl+phone+1 ωρα κινητη)το μηνα για 12 μηνες. ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ!
Που αλλου τα βρισκεις αυτα?

leon4604
10-03-09, 14:27
Τι λεει αυτή η εταιρεία ρε παιδιά...?
Ξέρουμε αν έχει διαθεσιμότητα στην Κρήτη ?
:unsure:

leon4604
10-03-09, 14:31
Γιατι πληρώσαμε 70€ εφ απαξ και μονο 10€ (adsl+phone+1 ωρα κινητη)το μηνα για 12 μηνες. ΧΩΡΙΣ ΠΑΓΙΟ ΟΤΕ!
Που αλλου τα βρισκεις αυτα?

Είναι τόσο φτηνή ....?
:judge:

Winman
10-03-09, 15:28
egw den to sizito kato i cyta!!! ime kipro kai oi taxitites xalia sinexia provlimata .... to perni monopoli kai den afini alles eteries na ergastoun aneksartita ....!!! oi times panakrives

kx0011
10-03-09, 22:03

Γιατί δεν ελέγχεις μέσω του site (cyta.gr) ;

kx0011
10-03-09, 22:06

Δεν έχει καμία σχέση η ποιότητα voip που βλέπεις στο skype, με την ποιότητα VoIP στο εσωτερικό δίκτυο της εταιρίας.
Στη δεύτερη περίπτωση η ποιότητα είναι εφάμιλλη με του ΟΤΕ.

Ν900
10-03-09, 23:05
egw den to sizito kato i cyta!!! ime kipro kai oi taxitites xalia sinexia provlimata .... to perni monopoli kai den afini alles eteries na ergastoun aneksartita ....!!! oi times panakrives

ποιος ειπε φιλε μου οτι δεν αφηνει αλλες εταιριες να εργαστουν ανεξαρτητα; ο δρόμος ειναι ανοικτός και τα σκυλιά δεμένα. Φταιει η cyta αν δεν εχουν λεφτα να στησουν δικό τους δικτυο και χρησιμοποιούν το δικό της;
Το οτι οι τιμες ειναι ψηλες, δεν απασχολει καμια εταιρια αφου όλες εχουν ψηλες τιμες, αλλα μονο τους καταναλωτες.
Επίσης αν πρόσεξες οι τιμες έπεσαν πριν 2-3 μηνες και αυτό εγινε γιατι οι εταιριες εξαναγκασαν τον ρυθμιστη τηλεπικοινωνιών να παραιτηθει γιατι εκεινος δεν επετρεπε να πεσουν οι τιμες και να ανεβουν οι ταχυτητες. κατα τη γνώμη μου οχι μονο να παραιτηθει θα επρεπε, αλλά ουτε καν να αναλάβει τετοια θέση με τα προσόντα που "ΔΕΝ" ειχε. Αν ειναι ποτε δυνατόν να εχει τη θεση ρυθμιστη τηλεπικοινωνιών κάποιος ο οποίος στο επάγγλεμα να ειναι ψυχίατρος. Ηταν όμως βλέπεις, ανεψιος καποιου πολιτικού.
Μια εβδομάδα μετα την παραίτηση του, επεσαν οι τιμες και διπλασιαστηκαν οι ταχυτητες.

Οσον αφορά τις ταχύτητες της cyta παιζει μεγάλο ρόλο και το που βρίσκεται το σπίτι σου και πόση απόσταση έχεις απο τον υποσταθμό της cyta.
Τώρα, αν θελεις να φυγεις τελειως απ'τη cyta δοκίμασε την cablenet που στήνει δικό της δίκτυο και καθε μηνα καλύπτει και 20 σπίτια περισσότερα :smile2:
Προσωπικά εδώ περασαν καλώδια εξω απ'το σπιτι μου τον Δεκέμβριο και όταν ρώτησα πότε θα εχουν διαθεσιμες συνδέσεις μου είπαν αρχές του χρόνου. Πέρασαν 3 μήνες κι ακόμη βλέπω τους τεχνικούς έξω απ'το σπίτι μου. Ο λόγος που θελω να φυγω απ'τη cyta δεν ειναι γιατί έχω παράπονο με τη σύνδεση, αλλά, γιατί η cablenet ειναι λίγο πιο φθηνή, δεν απαιτεί να έχεις σταθερό τηλέφωνο (κατι το οποίο δεν χρησιμοποιώ και απλα πληρώνω παγιο) και επίσης γιατι μεσα στην τιμη της DSL με την cablenet εχεις και 40 ξενα κανάλια με καλωδιακή τηλεόραση.

Επίσης αν σκοπεύεις να αλλάξεις εταιρία, μην κανεις το λάθος να πας στην primetel τώρα που δίνει και δωρεαν laptop. Πριν ενα χρόνο εδινε LCD τηλεόραση 32' με καθε 12μηνη σύνδεση. Ηταν τελειως μουφα και η TV και η σύνδεση κι οσοι την πατησαν το μετανιωσαν κι εφυγαν.

Αυτά και απολογούμαι που βγήκα εν μέρει απο το θέμα της cyta.

Winman
11-03-09, 13:38
file pira til gia to xamilo upload speed m ( tha eprepe na ixa 300 kai pira 100) o texnikos paradextike oti ixa kapio provlima kai meta apo 1 mina p pira gia na rotiso an m to diorthosane mou ipan oti den eixan katagrayi kanena provlima kai oti to pc m ftei ( 2 pc exw kai ta 2 to idio provlima kai to ena entelos kenourio ). poles fores ixa provlima me tin cyta kai den tin sinistw ... akoma den skeftika na figw apo tin cyta ... alla nomizw tha to kanw sintoma

Ν900
11-03-09, 18:32
τι να σου πω φίλε μου, ισως να φταίει καποιο τηλεφωνικό καλώδιο μεσα στο σπίτι σου.
Επίσης, δοκιμασες να κανεις disconnect και απο i-choice και απο netrunner ταυτόχρονα;
Επίσης μπορεις να ζητήσεις να καταγραφει ως παράπονο και θα επικοινωνήσουν μαζί σου μετα απο μερικές μερες. θα ακούσουν το τηλεφωνημα σου απο τις ηχογραφήσεις και αν όντως σου είχαν πει οτι θα το καταγραψουν ως πρόβλημα και δεν το κατεγραψαν, κατι μπορει να γίνει.
Εγω εκανα παραπονο πριν 3 μηνες γιατι ζητησα να διακοπει η συνδεση μου απο ενα σπιτι και να μεταφερθει σε αλλο σπιτι μετα απο 5 ημερες και δεν κατεγραψε ο υπαλληλος το "μετα απο 5 ημερες" και την επομενη ημερα δεν ειχα DSL. πηρα τηλεφωνο, εκανα παραπονο και οταν επικοινωνησαν μαζι μου, μου ειπαν οτι ακουσαν τη συνομιλια μου και όντως ζητησα να γινει η μεταφορα μετα απο 5 μερες, απολογήθηκαν για το λάθος, και δεν μου χρεωσαν τη DSL για μια εβδομαδα όπως επίσης δεν μου χρεωσαν και την dialup που χρησιμοποιούσα για όσο καιρό δεν ειχα DSL.

Πάντως σου λέω κανε παραπονο και αν όντως σου είπε ο υπάλληλος οτι θα καταγραψει το πρόβλημα και δεν το κατεγραψε, θα βρεις το δίκιο σου.
και κατι ακόμα. με τι μέτρησες το upload σου;

Winman
12-03-09, 14:40
apo tin selida t ichoice

palavi_kritikia
20-03-09, 11:43

Υπάρχει στην Κρήτη, και για την ακρίβεια από Κρήτη ξεκίνησε (η 1η εταιρία που έκανε κάτι τέτοιο!!! συνήθως μας έχουν στο φτύσιμο), Ταχύτητες είχε εξαρχής μέχρι 24 mb απλά η επιδότηση ήταν μέχρι τα 2mb (από την Ευρωπαϊκή Ενωση και έφτανε μέχρι τα 16,50€ για κάποιες ομάδες πχ πολύτεκνους, συνταξιούχους, μονογονεϊκές οικογένειες, ΑμεΑ, κτλ, με όλα τα τηλ μεσα!!!!). η επιδότηση έχει τελειώσει τώρα και είναι κανονικές οι τιμές, αλλά όποια ταχύτητα κι αν επιλέξεις είναι τα τηλέφωνα μέσα στο πάγιο (απεριόριστα σταθερά, 1 ώρα κινητά και κάμποσες χώρες.) Δεν πληρώνεις πρόστιμο αν θες να φύγεις πριν λήξει η σύμβαση σου, γιατί απλούστατα το έχεις ήδη πληρωμένο! Η πολιτική τους είναι να προπληρώνεις τα μισά χρήματα των παγίων 12μήνου και μετά κάθε μήνα τα μισά που θα έδινες κανονικά (πχ το πάγιο του μήνα είναι 20€, δίνεις εφάπαξ 120€ και κάθε μήνα 10€ πάγιο), οπότε και να φύγεις, αυτοί τα έχουν πάρει τα λεφτά τους.
Από αυτά που έχω ακούσει όμως από όσους το έβαλαν, δεν είναι καθόλου ευχαριστημένοι, γιατί ο ΟΤΕ έδωσε περιορισμένες γραμμές και έχουν υπερφορτώσει τα dslam οπότε "σέρνονται" όλοι... Δεν ξέρω αν θα στρώσουν κάποια στιγμή.
Αυτά, με βάση πληροφορίες που πήρα από την εταιρία τηλεφωνικά μια και ενδιαφερόμουν κι εγώ αλλά μια και θα μετακόμιζα το άφησα καλώς η κακώς.

kx0011
20-03-09, 22:35
...Ταχύτητες είχε εξαρχής μέχρι 24 mb...

Μέχρι 12Mbps είχε εξ' αρχής.

maverik555
24-03-09, 02:24
ΆΛΛΟΣ ΕΝΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ

pg76
24-04-09, 22:36
CYTA έχουν βάλει οι συγγενείς μου στο Ηράκλειο και οι κουμπάροι μου στην Ιεράπετρα και είναι πάρα πολύ ευχαριστημένοι. Όποιος θέλει internet για απλό σερφάρισμα και τηλεφωνικές κλήσεις απεριόριστες και με πολύ καλή ποιότητα -όχι σαν της forthnet που έχω- του το συστήνω ανεπιφύλακτα. Μόλις τελειώσει το 12άμηνο αλλάζω εταιρεία κι εγώ. Για την ενεργοποίση κάνανε 20 μέρες πάνω κάτω. Στην Ιεράπετρα δε σπεύδουν πάρα πολλοί να φύγουν από τον ΟΤΕ που ούτως η άλλως σέρνεται.

tiresias
01-05-09, 23:26
re paidia den ksero ti lete ki egw sth CYTA eimai.giati proton o OTE to parakane me tis times.exw 3 upologistes kai tous exw sindesi kai tous 3 sto router kai den exw kanena provlima.eixa otenet kai den vlepo diafora mia xara ola.pistevo kai me to kairo akoma kalitera...

GERGEO
03-05-09, 18:48
παρακαλω οποιος γνωριζει ας μου πει ποιοι ειναι οι primary & secondary dns της cyta..μενω στην κοζανη..

mimitsa
09-05-09, 11:37
ego evala sto grafeio kai eimai poly euxaristimeni

se ligo tha exo kai sto spiti

geostoik
09-05-09, 23:21
αθηνα παιζει αυτη η εταιρεια?
κι αν οχι ποτε θα ερθει?
ξερει κανεις?

nikoleta
28-05-09, 00:58
kai ego exo cyta kai eimai poli euxaristimenh telia eksipiretisi kai top speed

kiko
30-05-09, 19:52
εχω μια ερωτηση

αν εχεις 2 τηλ γραμμες απο συτα αλλα ενα ρουτερ, πως μπορεις να δωσεις ιντερνετ στην αλλη γραμμη?

Slipkot
30-05-09, 23:04
Δεν νομίζω ότι μπορείς... Αν θες να δώσεις σε άλλο Pc, μόνο μέσω δικτύου...

kiko
01-06-09, 22:56
γινεται δικτυο? επειδη πεφτουν στο ιδιο ρουτερ?

Slipkot
01-06-09, 23:04
Δίκτυο μεταξύ των γραμμών όχι...

rudxai
03-06-09, 02:24
Mpa den aksizei nomizo:
http://i71.photobucket.com/albums/i141/rudxai/cyta.jpg

kiko
03-06-09, 20:38
Δίκτυο μεταξύ των γραμμών όχι...

και πως μπορει να γινει?

Slipkot
03-06-09, 21:10
Δεν μπορεί...

mousikix
04-06-09, 22:11
paidia egw apo eparxia larnacas peftei sinexws i sindesi gia 1 lepto k epanerxete esteila mail k mou eipan oti i grammi kai to diktio einai mia xara k oti mallon ftaiei to modem sto metaksi o kollitos mou menei pio katw apo mena exei akrives to idio provlima......

Slipkot
04-06-09, 22:48
Αφού έχει και κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα, είναι κατά πάσα πιθανότητα, θέμα dslam...

kiko
06-06-09, 12:23
Τελικα το ιντερνετ ειναι σε μια γραμμη αλλα εχουμε δυο διαμερισματα που χρησιμοποιουν την ιδια γραμμη

πως θα παρει ιντερνετ το δευτερο οταν το ρουτερ σιτα ειναι στο πρωτο?
στο δευτερο δεν παιρνει σημα

Slipkot
06-06-09, 16:47
Με access point στο μέσω περίπου της απόστασης...

gogos1975
19-06-09, 20:00
Παιδιά είμαι από Πτολεμαΐδα έχω συνδέσει CYTA από τον Οκτώβριο 2008, τα προβλήματα πολύ λίγα και είχαν διορθωθεί άμεσα, η τηλεφωνία πολύ καθαρή και αυτή χωρίς προβλήματα και η ταχύτητα είναι αυτή που πληρώνω(2mbps) και όχι αυτή που υπόσχονται άλλες εταιρίες(εως24), ακόμα και αν μου τελειώσει η επιδότηση η και άλλη εταιρία να προσφέρει πιο μικρή συνδρομή δεν θα αλλάξω την εταιρία που έχω τώρα αφού μερικές φορές νομίζω ότι είμαι ακόμα στον ΟΤΕ και δεν θέλω να γυρίσω στα παλιά(προβλήματα όλη μέρα και περίμενε στην αναμονή), αυτά ελπίζω πως δεν σας κούρασα πολύ.

Stephanos_h
20-06-09, 01:19
paidia ego spoudazo agglia keme 50 euro exo 20mbit sindesi, tileorasi me xilia kanalia ke tilefono. Diladi katevazw me 2400 kbps apo rapidshare xrisimopiontas cryptload. Irtha gia diakopes tora to kalokeri stin kipro ke me 33 euro exo 1mbit sindesi ke katevazo me 110kbs. Ti na kanoume, xalia i cyta. I kupros ine poli piso stin texnologia oso afora internet (ke fisika polla alla) ine kati pu prepi na ipostume.

nomizo omos oso afora ISP i netway ine kaliteri.

mesi
28-06-09, 16:15
εγώ από καιρό ήθελα να βάλω cyta (μένω κοντά στην Πτολεμαίδα) αλλά κάτι τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις με το VoiP κάτι η ανακοίνωση του ΟΤΕ ότι θα αυξήσει τη σύνδεση με τα ίδια χρήματα και ακόμα δεν έχω αλλάξει.....τώρα όμως το ξανασκέφτομαι καθώς έχει φτιάξει δικό της δίκτυο και πριν λίγο που κοίταξα είναι διαθέσιμες όλα( μεχρι 12Μb download-1Mb upload + τηλ εντός ελλάδος δωρεάν + 60'για κινητά)... δλδ Υ-ΠΕ-ΡΟ-ΧΑ !!

elinokyprios
29-08-09, 17:54
i CYTA stin kipro g@m@ei alla eina i pio akribi logo tis epitropis antagonismou :(
an irthe stin ellada kai einai pio ftini alla me tin axiopistia kai to service pou exoun stin kipro tha tous kleisi olous :)

Greek Lover
29-08-09, 18:47
εγώ από καιρό ήθελα να βάλω cyta (μένω κοντά στην Πτολεμαίδα) αλλά κάτι τα προβλήματα που αντιμετωπίζεις με το voip κάτι η ανακοίνωση του ΟΤΕ ότι θα αυξήσει τη σύνδεση με τα ίδια χρήματα και ακόμα δεν έχω αλλάξει.....τώρα όμως το ξανασκέφτομαι καθώς έχει φτιάξει δικό της δίκτυο και πριν λίγο που κοίταξα είναι διαθέσιμες όλα( μεχρι 12Μb download-1mb upload + τηλ εντός ελλάδος δωρεάν + 60'για κινητά)... δλδ Υ-ΠΕ-ΡΟ-ΧΑ !!

Άσε που έχεις προνόμια αν είσαι πολύτεκνος, αν έχεις ανάπηρο γονέα, αν έχεις μονογονεϊκή οικογένεια ή κάποιον ηλικιωμένο.

raptornt
03-09-09, 18:19
paidia egw douleuw mesa ston ote sto tmima tou internet.idi vlepoume oti i cyta exei arxisei na pairnei arketous pelates sta simeia pou exoun mpei oi grammes tis.
kserei omws na paizei eksupna giati xtupaei ekei pou o ote den exei kales grammes kai den exei kai megali dia8esimotita gia internet.

Pantws auto pou gnwrizoume einai oti i cyta einai 1 apo tis 3 etairies sta8eris pou 8a mporesoun na epiviwsoun stin ellada.Oi alles 12(an 8umamai akrivws) sta epomena xronia 8a arxizoun na kleinoun...

nikgaita
02-11-09, 15:45
Paida evala Cyta edw kai 2 evdomades kai mia xara kai to net kai to thlefono to mono provlima einai oti den mporo na kanw egw oti thelo apo to router egw kai prepei na parw thlefono na mou to kanoun autoi tha protimousa na einai kseklidoto

Ν900
02-11-09, 17:30
paidia ego spoudazo agglia keme 50 euro exo 20mbit sindesi, tileorasi me xilia kanalia ke tilefono. Diladi katevazw me 2400 kbps apo rapidshare xrisimopiontas cryptload. Irtha gia diakopes tora to kalokeri stin kipro ke me 33 euro exo 1mbit sindesi ke katevazo me 110kbs. Ti na kanoume, xalia i cyta. I kupros ine poli piso stin texnologia oso afora internet (ke fisika polla alla) ine kati pu prepi na ipostume.

nomizo omos oso afora ISP i netway ine kaliteri.

vale cablenet. me 42 euro exeis 5mbit, 40 kanalia sthn TV sou kai stathero thlefwno. makari na yphrxe sthn perioxh mou cable.
eida th syndesh prox8es se ena filo kai pragmatika petaei.

vavel
07-11-09, 00:35
ligo pio kato apo ton ote alla einai mia xara gia ta lefta tis

KAKWSKAKWS
23-12-09, 07:27
paidia cyta den exw alla epidi logo doulias tin sinanto brosta mou taktika exw na po pos gia to hrakleio pou meno kai drastiriopioume einai statheri aksiopisti kai eksipiretikotati gia opoiodipote provlima prokipsei an prokipsei distixos den exei grami sti perioxi mou kai etsi anagastika meno ston ote to modem tis cyta einai ola ta lefta ! apla prp na exete aples prizes xoris piknoti giati to sima einai psifiako kai kolaei an exoun piknoti kai an thelete na to riksete se oles tis prizes sas den einai tpt apla to modem sindeete sto paroxiko kai apo tin eksodo tou modem phone 1 dinete epistrofi stis prizes ti grami kai eiste ok !

kotselar
27-12-09, 12:41
Επειδή η cyta έχει τηλεφωνία μόνο μέσω voip αυτό που πρέπει να γίνει όπως έκανα και εγώ στο σπίτι μου είναι να βρεις την κεντρική πρίζα τηλ διότι συνήθως εκεί συνδέονται όλες οι υπόλοιπες του σπιτιού.Το καλώδιο που έρχεται απ'το κεντρικό κουτί της πολυκατοικίας πρέπει να συνδεθεί κατευθείαν στο modem/router και μετά ένα καλώδιο θα πάρεις απο το phone1 ή 2 και θα συνδεθεί στα καλώδια των άλλων πριζών.Εννοείται οτι μάλλον θα χρειαστείς ηλεκτρολόγο αν δεν έχεις εμπειρία με καλωδιώσεις κλπ.Έτσι θα έχεις σήμα σε όλες τις υπόλοιπες πρίζες.

+1

pegios
16-01-10, 12:42
pantos veroia h cyta einai mia xara kai fthnh

georget
17-01-10, 19:40
Έχει κανένας άποψη για Primetel?
Από την 1 Ιανουαρίου έχει διπλασιάσει δωρεάν τις ταχύτητες.

apok
25-01-10, 16:28
χρειάζομαι επειγόντως την βοήθεια σας

στον επάνω όροφο του σπιτιού μου έχω συνδεδεμένο το ρουτερ της cyta με τον υπολογιστη. όλα μια χαρά. το ερώτημα είναι το εξής: για να έχω internet και σε άλλο υπολογιστή στον κάτω όροφο τι πρέπει να γίνει; να αγοράσω usb adapter; και μετά τι γίνεται; πρέπει να εγκαταστήσω ασύρματο δίκτυο;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

jjavram
29-01-10, 18:01
Αν είσαι ένα όροφο μόνο με ένα access point λίνεις το προβλημά σου.-

vaniasgr
31-01-10, 23:04
χρειάζομαι επειγόντως την βοήθεια σας

στον επάνω όροφο του σπιτιού μου έχω συνδεδεμένο το ρουτερ της cyta με τον υπολογιστη. όλα μια χαρά. το ερώτημα είναι το εξής: για να έχω internet και σε άλλο υπολογιστή στον κάτω όροφο τι πρέπει να γίνει; να αγοράσω usb adapter; και μετά τι γίνεται; πρέπει να εγκαταστήσω ασύρματο δίκτυο;

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπέρα και από μένα,
σου έχω ΑΛΛΗ λύση και εύκολη, μεταφορά internet μέσω ηλεκτρικού ρεύματος[στο περιέγραψα πολύ χοντρικά]!!!

Αν θές ρίξε μια ματιά εδώ:
http://www.plaisio.gr/Peripherals/Wireless-Networking/Powerline.htm

steliosgs
06-02-10, 13:48
Τι να πω ρε παιδιά; Είχα οτε 2mb και έκανα αίτηση στη cyta αρχές Νοεμβρίου για 2play 8mb.
Μου Όρισαν ημερομηνία σύνδεσης 22/12/2009 έπειτα νέα 5/1/2010, ημερομηνία που ο ΟΤΕ μου έκοψε τη γραμμή, έμεινα 5 μέρες χωρίς τηλ. Τα προβλήματα τώρα όρχησαν 1) Η ταχύτητα μου ήταν 1,71 mb στο http://www.cytanet.com.cy/tools/speedtest/ Για μια εβδομάδα με κορόιδευαν ότι φταίνε τα καλώδια του σπιτιού, οι πρίζες κτλ λίγο έλειψε να φέρω ηλεκτρολόγο να μου τα αλλάξει όλα μέχρι που βρέθηκε ένας υπάλληλος και μου λέει ότι μου έχουν κλειδώσει τη γραμμή στα 2mb!
2) δεν μπορούσαν να με καλέσουν από σταθερό ΟΤΕ για 15 μέρες μόλις σήμερα αποκαταστάθηκε.
Η ταχύτητα παραμένει ακόμα <2mb χωρίς να το αιτιολογούν
Το άσχημο είναι η κοροϊδία γιατί κάθε φόρα που Έπαιρνα τηλ τρώγαμε το λιγότερο μια ώρα στο τηλ. και στο pc και μου έλεγα: το βάλαμε στα επείγων μέχρι το βράδυ θα είναι εντάξει.
Τι να πω; Ίσως είμαι εγώ γκαντέμης αλλά αν είναι για κοροϊδία μας φτάνει και ο οτε:
Ο ργανησμος Τ αλεποριας Ε λληνων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

geoari
10-02-10, 10:28
ego perimeno apo 15 ianouariou na paro imeromhnia energopoiisis
H ypomoni mou telionei

ppeterr
11-03-10, 14:50
paidia ego ime apo kipro,kai ime sindromitis cyta. Exw 1mb/s kai den mporw na pw oti ime kai poli efxaristimenos. Sixna to router thelei restart,logo tou oti den mpenni sto net kai i taxitita poli xamili... distixws omws o pateras mou den tin allazei :( tou lew ego na valei cablenet pou exei dinatoteri taxitita,ine pio ftini kai exei kai tileorasi alla aftos den leei na katalavei. Opote einai na mpi autos net kai tou xamilwnw tin taxitita svinei to lan,kai menw stin apeksw :( :evilmad: Aplepistiki i katastasi,tha skotwthoume kamia mera :guns:

Ena sas lew an iste apo kirpo kai ine na dialeksete metaksi cyta,primetel kai cablenet sas lew cablenet me ta xilia.

gpanorama
14-03-10, 15:27
Ηρθε και στη πόλη μας η cyta
οι τιμές τέλειες !!!! και internet και το τηλεφωνο !!!!
ως τώρα στον ΟΤΕ πλήρωνα πάρα πολλά πάρα πολλά
Αξιζει να βάλω cyta ??????
H γνώμη σας ???

Voip κατάσταση...μάλον χάλια θα περάσεις ,

netpack21
14-03-10, 16:37
Εγώ είχα το forthnet doumple play, πλήρωνα 39,90 ευρώ το μήνα με πραγματική ταχύτητα ιντερνέτ 6 mb. Πήγα στην cyta με ταχύτητα έως 8 mb, απεριόριστα σταθερά δωρεάν για ένα χρόνο, και 30 λεπτά προς κινητά και πληρώνω 21 ευρώ το μήνα. Η ταχύτητα του ιντερνέτ είναι ίδια με της forthnet. Συνολικά θα εξοικονομήσω σε ένα χρόνο 12 επι 18,90 ίσον 226,80 ευρώ. Πιστεύω ότι πρέπει επιτέλους να πληρώνουμε τις υπηρεσίες που μας παρέχουν και όχι αυτές που διαφημίζουν, που ποτέ δεν είναι πραγματικές.

darax
05-04-10, 19:24
Εγώ είχα το forthnet doumple play, πλήρωνα 39,90 ευρώ το μήνα με πραγματική ταχύτητα ιντερνέτ 6 mb. Πήγα στην cyta με ταχύτητα έως 8 mb, απεριόριστα σταθερά δωρεάν για ένα χρόνο, και 30 λεπτά προς κινητά και πληρώνω 21 ευρώ το μήνα. Η ταχύτητα του ιντερνέτ είναι ίδια με της forthnet. Συνολικά θα εξοικονομήσω σε ένα χρόνο 12 επι 18,90 ίσον 226,80 ευρώ. Πιστεύω ότι πρέπει επιτέλους να πληρώνουμε τις υπηρεσίες που μας παρέχουν και όχι αυτές που διαφημίζουν, που ποτέ δεν είναι πραγματικές.

Ανερχόμενη δύναμη φαίνεται ότι είναι η cyta !!! :clap:

MAIK250
07-04-10, 22:05
Καλησπέρα. Μένω Κρήτη k εδώ k 2 μήνες εδώ βάλει CYTA 8Mb k τηλεφωνία.Παιδιά δεν εχει καμια σχέση με τον οτε τόσο στην ταχύτητα όσο k στο οικονομικό. Έχω την ίδια ταχύτητα με πολύ λιγότερα χρήματα και δωρεάν τηλεφωνία. Με τον οτε πλήρωνα περίπου το 2μηνo 85-95 ευρώ με ελάχιστα τηλεφωνα.Τώρα με Cyta το μηνα δίνω 21.50. Μιλάμε για τεραστια διαφορα. Χρειαζόταν κάτι τέτοιο γατί πολύ μονοπώλιο την είχε δει ο οτε.:judge::judge:

darax
08-04-10, 21:21
...καί η Αττική περιμένει πώς καί πώς τήν cyta....

F33L
08-04-10, 21:43
k gw gia cyta exw akousei kala logakia..

gtpaonik
08-04-10, 23:18
και εγω απο forthnet εκανα αιτηση στην cyta και περιμενω πως και πως να ενεργοποιηθω.

neo24gr
14-04-10, 21:08
απο εξυπηρετηση θα σας σκλαβωσουν!
την μια μερα στελνεις email,την αλλη μερα 10 το πρωι>> ντρινκ ντρινκ τηλεφωνο!

darax
15-04-10, 20:04
απο εξυπηρετηση θα σας σκλαβωσουν!
την μια μερα στελνεις email,την αλλη μερα 10 το πρωι>> ντρινκ ντρινκ τηλεφωνο!

Αυτό σημαίνει άμεση εξυπηρέτηση !!!!:clap2::clap2:

miksis
27-04-10, 20:04
cyta.gr

nikale
04-06-10, 16:51
Σήμερα μάγκες έγινε η σύνδεση cyta.......από Θεσσαλονίκη ήμουν στην ΑΠΙΘΑΝΗ !!!!!!!! forthnet με 40 ευρουλακια τον μηνά και τώρα δίνω 21,5 με cyta και σε κινητά 20 λεπτά τον μήνα.....μισή τιμή!!!!!!!! και οι ταχύτητες καλές έχω 8 σύνδεση δείτε πιο κάτω.....Το μόνο πρόβλημα όπως λένε και οι υπόλοιποι είναι το τηλ που είναι Voip και πρέπει να βρεις το κεντρικό καλώδιο για της άλλες πρίζες..

http://www.speedtest.net/result/836450311.png (http://www.speedtest.net)

elp
21-06-10, 15:05
εμένα αυτό με το router με ενοχλεί. το ότι δεν θα μπορώ να αλλάξω ρυθμίσεις μόνος μου και όποτε θέλω. με τα άλλα router είχα μάθει και άνοιγα-έκλεινα πόρτες όποτε ήθελα.
αν βάλω άλλο router θα έχω κάποιο πρόβλημα???

Kavlorapanaki
21-06-10, 17:01
VoIP????
Δηλαδή? Πως μπορεί να σε καλέσει ο άλλος από το σταθερό του ρε παιδιά?
Σου δίνουν κανονικό αριθμό?

geotag
26-06-10, 17:25
Μην τα βλέπετε όλα τέλεια με την Cyta. Εχω cyta 1.5 χρονο. Τον πρώτο χρόνο ειχα 2mbit γιατι ήταν επιδοτούμενο εδω στην Κοζάνη και αν εξέρεσεις καποια προβληματακια με το τηλ , τό ιντερνετ μια χαρα... Πριν την cyta ειχα 8mbit μέσω ΟΤΕ (όλα άψογα) οπότε πήρα απόφαση να πάω την γραμμή της CYTA στα 8mbit και αρχίσανε τα όργανα.. Στην αρχή είχα καποιους αποσυγχρονισμους (όχι πολλούς) Ξαφνικα με βάλλανε σε ένα πιλοτικο προγραμμα και να κλειδώνω πιο χαμηλά. Τωρα έχω φτάσει στα 4mbit. Eleos . Οταν μίλησα με Τεχνικό τους βγήκα με απαίτηση μου απο το πιλοτικό αλλά ξαφνικά με ξαναβάλλανε. Επίσης οταν τους είπα να βρουν γιατί έχω πολύ θορυβο στην γραμμή μου απάντησαν το γελοιο πως δεν το ψαχνουμε και γενικά δεν ψαχνουμε τέτοια προβλήματα...

Proteas
02-07-10, 19:55
Ενα ξερω..... την επομενη φορα που θα παρουν 15:30 τηλεφωνο για να πουλησουν οτι θελουν
θα φανε το βρισιμο της ζωης τους ....

giwrgos21
04-07-10, 10:31
...καί η Αττική περιμένει πώς καί πώς τήν cyta....

ποτε θα γινει αυτο ?
εχουμε κανενα νεο ?

navagos®
26-07-10, 00:08
mia xara paidia i cyta... tin exo 2 mines kai eimai euxaristimenos :)
statherotati se tilefona alla kai internet. exo 8mb kai to download kimenete apo 6-8(sinithos einai 7,5) xoris diakopes kai aposindesis.. kai ola auta me 22e to mina , oxi 100+ pou edina ston pote gia 2 mines xoris tilefona kai 2mb..
to mono arnitiko vevea einai oti i grami tou tilefonou sindeete sto ruter kai oi ipolipes mprizes tou spitiou den doulevoun opotetis travas apo ekei..

herc
09-08-10, 22:41
Καλησπέρα ! Εγώ είμαι μόνιμος κάτοικος Κύπρου είμαι εδώ και 4 χρόνια συνδρομητής της cytaνετ μπορώ να πω , πως οι τιμές και οι ταχυτητες είναι κάμια σχέση με την Ελλάδα μέχρι πρόπερσι η μεγαλήτερη ταχύτητα ηταν το 1 mbps και πλήρωνες και καμιά 40 ευρώ ομως η αλήθεια να λέγετε ειχα μόνο ελάχιστα μικροπροβλήματα

maria23f
10-08-10, 03:10
kai egw pou eimai Kupro cytaNet exw kai eimai arketa efxaristimeni..
an exereseis mono merika mikroprovlimatakia me tis diakopes stin sundesii pou ftiaxnontai analogws grigora..kata t alla mia xara..!!!
kai apo exeipiretisi arista pernoun! tilefwnikes grammes mexri 12 ta mesanuxta kai oti provlima exeis se voithane apo kei !!!:hooray::hooray:

http://www.cytanet.com.cy/global/elements/logo/cytanet.sub.jpg

iraklis4
14-08-10, 13:18
paidia kapoios apo lamia pou na exei valei??????????gt to skeftomai.......

kormi
12-09-10, 18:18
kanenas apo lamia giati to skeftome poli sovara na mas pi an einai ola enta3i?

oi xamiles taxitites sti kipro pou lene oi proigoumeni den einai fte3imo tis cytanet alla tou tmimatos antagonizmou afou den dikeoute i cyta na af3isi tis taxitites oute na miosi tis times an oi alles eteries den paroun to 15% epi tous sindromites

aapostolos
14-09-10, 02:10
file exo ki ego cyta edo kai ena xrono kai exo spiti megalo sunepos para polles suskeues..ekana to eksis:traviksa ena kalodio apo to kentriko koutaki pou mou eixe valei o ote ekso apo to spiti kai to evala kateu8eian sto router sti 8ura pou leei line..epeita vgainei to kalodio apo ti 8ura pou leei phone 1 kai paei keteu8eian stin priza tin tilefoniki.epeidi mes sto spiti oi prizes oi tilefonikes epikoinonoun oles metaksu tous sa suginonounta doxeia exeis pleon tilefono se olo to spiti kai mporeis na valeis suskevi opou allou exeis priza tilefoniki!

Σήμερα μάγκες έγινε η σύνδεση cyta.......από Θεσσαλονίκη ήμουν στην ΑΠΙΘΑΝΗ !!!!!!!! forthnet με 40 ευρουλακια τον μηνά και τώρα δίνω 21,5 με cyta και σε κινητά 20 λεπτά τον μήνα.....μισή τιμή!!!!!!!! και οι ταχύτητες καλές έχω 8 σύνδεση δείτε πιο κάτω.....Το μόνο πρόβλημα όπως λένε και οι υπόλοιποι είναι το τηλ που είναι Voip και πρέπει να βρεις το κεντρικό καλώδιο για της άλλες πρίζες..

http://www.speedtest.net/result/836450311.png (http://www.speedtest.net)

afromangr
14-09-10, 09:53
Γεια χαρά παιδιά,
έχω κι εγώ cytanet και το μοντεμ Thomson ST780. Πρόσφατα έιχα εγκαταστήσει ένα WHS στο πάνω όροφο του σπιτιου σε ένα pc. Πέρασα ένα καλώδιο από το κάτω όροφο στο πάνω για να κάνω τη σύνδεση, αλλά σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω κάποιο wireless router για να μπορώ να συνδέσω κι άλλες συσκευες. Εκεί μιλάμε έγινε Ο χαμός..το
Linksys έρχεται με defult 192.168.1.1 admin, ενώ το Thomson 192.168.10.254..
δοκίμασα να αλλάξω το μοντεμ σε 192.168.1. κάτι, δεν είχα τηλέφωνα..μετά προσπάθησα να αλλάξω το ip του Linksys, δεν έβλεπα καθόλου το Linksys, το wi-fi δε κατάφερα να το ενοποιήσω ώστε να έχω και κάτω και πάνω, και κερασάκι δε μπορούσα να ανοίξω τις θύρες που χρειαζόμουν για να βλέπω το server..
Έχει κανείς καμιά ιδέα πως μπορεώ να συνδέσω αυτά τα δύο, να έχω wi-fi πάνω και κάτω, και να διαχειρίζομαι τις συσκευές από το Linksys γιατί θα σκάσώ;

Ευχαριστώ πολυυυυυυυ!

dj petros
14-09-10, 12:23
Εργάζομε στη CYTA Κύπρου.
Κάντε λίγο υπομονή και σε 1 - 2 μήνες στην Κύπρο θα έχουμε τριπλασιασμό και διπλασιασμό των υφιστάμενων σας ταχυτήτων χωρίς extra χρέωση.

africacy
30-10-10, 19:08
θεσσαλονίκη.για ένα μήνα όλα αψογα.με 8mbps επιανα 6.7.έχει μια εβδομάδα τώρα πιάνω 1.3.τους πήρα τηλέφωνο,εξυπηρέτηση αψογη,αλλά εκεί που μου λένε το έλυσαν,να τα ίδια πάλι.ειδικά το βράδυ.μήπως αυξήσανε τους συνδρομητές τους και δεν μπορούν να τους καλύψουν?αν συνεχιστεί θα αλλάξω εταιρεία.με το connx δεν είχα ποτέ πρόβλημα.αλλά το άλλαξα λόγω κόστους.

tsiris
31-10-10, 10:25
Είμαι και εγώ υποψήφιος για νέα σύνδεση Cyta στη Θεσσαλονίκη, περιοχή Καμάρα. Πρόκειται όμως για εντελώς νέα γραμμή καθώς αυτή τη στιγμή δεν έχω ούτε σταθερό ΟΤΕ σ'αυτή. 1)Γνωρίζει κανείς σε πόσο καιρό περίπου θα έχω ADSL από τη στιγμή που θα κάνω αίτηση;
2)Η cyta "επιτρέπει" χρήση δικού μας modem-router;
3)Μπορώ να χρησιμοποιήσω άλλον VoIP πάροχο τηλεφωνίας εκτός της CYTA;

tasosdavitis
09-11-10, 13:35
Παιδια εγω μενω εξω απο θεσσαλονικη μηχανιωνα και σκεφτομαι να βαλω cyta γιατι εχω κατι προβληματακια με οτε (πληρωνω 24αρα συνδεση και εχω το πολυ μεχρι 7,5) εχει ιδιοκτητο δυκτιο η περνει απο οτε και θα εχω παλι τα ιδια προβληματα.
ΕΕυχαριστω εκ των προτερων

George83
10-11-10, 21:59
kai egw exw cyta oi times einai odos kales kai to servis kalo.mono pou dio meres me ekane kati nerakia kai kolouse ligo to internet. twra einai mia xara paei poli kala.

Loved_Soul
24-11-10, 20:28
Εργάζομε στη cyta Κύπρου.
Κάντε λίγο υπομονή και σε 1 - 2 μήνες στην Κύπρο θα έχουμε τριπλασιασμό και διπλασιασμό των υφιστάμενων σας ταχυτήτων χωρίς extra χρέωση.

Γνωρίζεις πότε θα τελειώσουνε με τις εργασίες/αναβαθμίσεις στην Κύπρο? Βάλανε κάτι νέα άσπρα κουτιά εδώ και 2-3 μήνες αν δεν κάνω λάθος σε πάρα πολλές περιοχές, αλλά ακόμη δεν υπάρχει καμμία επίσημη ανακοίνωση για δωρεάν διπλασιασμό ταχυτήτων που λες. Αν έχεις κάτι νεότερο μας ενημερώνεις :)

kbrutz
17-12-10, 15:11
έχω cyta 3μήνες περίπου...Θεσσαλονίκη...Σταυρούπολη!
τον πρώτο μήνα όλα καλά...με το τηλ. δεν έχω προβλήματα...αλλά το ιντερνετ...ειδικά τις τελευταίες 10μέρες πέφτει συνέχεια...μου έχει σπάσει τα νεύρα:judge:...δεν ξέρω τι φταίει...2χρόνια που είχα conxx ποτέ δεν είχα προβλήματα...ελάχιστα πράγματα...αρχίζω κ το μετανιώνω για την φορητότιτα:think: ελέω κόστους πάντα...από 44€/μήνα τώρα 25€/μηνα με απεριόριστα αστικά-υπεραστικά κ 80λεπτά κινητά.

darax
06-01-11, 09:46
Διάβασα πάντως στο www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=462061 ότι ξεκινάει παροχή υπηρεσιών στήν Αττική γιά όποιον ενδιαφέρεται !!!

nikos_sib
08-01-11, 17:55
Παιδιά εγώ εδώ και κανένα εξάμηνο που 'χω cyta έξω απ' την κοζάνη απο την πρώτη μέρα πήγαινε σφαίρα.. 6.5 σε 8αρα γραμμή.. ε κάνα δυο διακοπούλες τις έριξε, αλλά γενικά, για τα λεφτά της...όλα τα λεφτα!!!! :Punk:

mpoufos
18-01-11, 00:58
...αλλά γενικά, για τα λεφτά της...όλα τα λεφτα!!!! :Punk:!!!!

kbrutz
18-01-11, 20:33
όσο περνάει ο καιρός στρώνει μπορώ να πω...τώρα στον 3ο μήνα έχω ελάχιστες διακοπές κ κολλήματα του rooter!
έχω το πακέτο 4/512 με free αστικά/υπεραστικά κ 200λεπτά κινητά με 25€/μήνα...έχει κάποιος κάτι καλύτερο να προτείνει μήπως κ μας έχουν πιάσει κώτσους ???

elinokyprios
18-01-11, 20:37
pantos stin kipro meta tin CYTA tp xaos! oi alles eteries kanoun prosfores ke prosfores, xamilonoun tis times kai osoi allazoun paroxea ston mina to metanionoun! tora 1/2/2011 tha mas diplasiasoun tin taxitita dorean!!

galasp
18-01-11, 20:52
pantos stin kipro meta tin CYTA tp xaos! oi alles eteries kanoun prosfores ke prosfores, xamilonoun tis times kai osoi allazoun paroxea ston mina to metanionoun! tora 1/2/2011 tha mas diplasiasoun tin taxitita dorean!!

Πάλι καλά! Πλέον όταν θα πηγαίνω στους δικούς μου θα χω 4ρι :P Αν έχεις 1mbps φίλε μου, θα γίνει 3mbps νομίζω...

pageo
25-01-11, 16:56
Χθές μου ενεργοποιήθηκε η γραμμή,
γιά να δόυμε τί κάνη τώρα.
2play 8Mbps
Σταθερά Ελλάδος 200'
Κινητά Ελλάδος 60'
Σύνολο:29€

http://www.speedtest.net/result/1127094154.png (http://www.speedtest.net)

alexgriek
27-01-11, 18:51
kali

morgoth13
06-03-11, 18:16
Εγω εχω κανει αιτηση εδω και 2 βδομμαδες οπου να νε περιμενω ενεργοποιηση 2play 8/1 χωρις free τηλεφωνα 19 ευρω το μηνα. Βλεπω και το speedtest του φιλου pageo και γω χανια ειμαι αλλα ελπιζω για κατι περισσοτερο απο 6,7 θα δειξει ομως. Μολις τη δοκιμασω θα σας πω και γω την εμπειρια μου.

ph64
07-03-11, 12:23
Αν έχει κάποιος και μπορεί να μου στείλει με pm τους admin κωδικούς, θα το εκτιμούσα ιδιαιτέρως, μιας και θα με γλύτωνε από πολύ κόπο (π.χ. ν' αλλάζω router κάθε 3 και λίγο και να χάνω την τηλεφωνία όταν έχω σοβαρή δουλειά, κ.ά.). Ευχαριστώ προκαταβολικά.

.::NikoS::.
18-04-11, 13:34
Πειτε μου αν ξερει καποιος αν η Cyta ειναι στο GR-IX... Εκανα αιτηση αλλα σκεφτομαι τα pings σε περιπτωση που δεν ειναι στο GRIX.... (Οπως ηταν η HOL καποτε......)
Ευχαριστω.

EDIT: Αφηστε το ακυρωνω την αιτηση αυριο ουτως η αλλως για αλλο λογο :p

stergios1988
02-05-11, 01:04
Εκανα μεταφορα απο OTE σε CYTA και σημερα θα ενεργοποιηθει η υπηρεσια. Επειδη δεν εχω ξαναλλαξει παροχο θελω να κανω μια ερωτηση. Εγω που θελω να συνεχισω να χρησιμοποιω το router που ηδη εχω και οχι το Pirelli που δινει η Cyta τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο router;

Και κατι αλλο. Σε SMS που μου εστειλε η Cyta μου γραφει οτι δεν ειναι απαραιτητο να χρησιμοποιησω το username και το password που μου εστειλαν σε προηγουμενο sms. Ισχυει αυτο;

Jimcrow
05-05-11, 11:00
GR-IX
Μέλη

Οι μεγαλύτεροι Πάροχοι είναι ήδη συνδεδεμένοι στον Κόμβο:

grnet forthnet ote
hol ontelecoms cyta
vivodi cyta vodafone
netone orange verizon hellas
cosmote

Jimcrow
05-05-11, 11:07
Στην CYTA το μόνο κακό είναι ότι δεν μπορείς να βάλεις άλλο Router γιατί έχεις τηλεφωνία πάνω από αυτό .
Σαν router σε έμενα δεν έχει κάποιο πρόβλημα είναι πολύ σταθερό .
Όσο για τους κωδικούς του Router είχα πάρει και είχα ρωτήσει στην τεχνική εξυπηρέτηση
Και μου είπαν ότι έχουν ένα σύστημα που περνά τους κωδικούς στο μηχάνημα
Το δοκίμασα κιόλας έκανα ένα RTFD (reset to factory default ) και σε 5 λεπτά είχε του κωδικούς κανονικά

Bikos
12-05-11, 23:48
Με μια εταιρία που συνεργαζόμαστε που έχει ρίζες από Κύπρο μας λένε ότι είναι ο καλύτερος provider εκεί τουλάχιστον. Παράδειγμα αληθινό, έκανε αίτηση εταιρία για να βάλει cyta.. σε 15 λεπτά έλαβε sms ότι η γραμμή είναι έτοιμη και το router μπορεί να το παραλάβει ή να ζήτηση να έρθει με τεχνικό

evans1
13-05-11, 21:06
Το κακό είναι ότι η τηλεφωνία είναι μέσω ιντερνετ και στις ερωτήσεις που τους έκανα (σε τεχνικούς, όχι στις πωλήτριες ..) μου είπαν ότι πρέπει να συνδεθεί τηλέφωνο και ρουτερ στην κεντρική παροχή του σπιτιού, το οποίο σημαίνει ότι στην τριώροφη μαιζονέτα δεν μπορώ να έχω τηλέφωνο σε άλλο όροφο και ο υπολογιστής ή πρέπει να δουλεύει ασύρματα ή να τραβήξω καλώδιο σε δύο ορόφους, οπότε δεν συμφέρει άν και έχει καλές τιμές.

kalimanis
28-08-11, 00:10
Παιδια εγω ειμαι πολυ ευχαριστιμενος με την Cyta, η εξυπηρετηση τους ειναι πολυ καλη το ιδιο και οι παροχες τους, η τηλεφωνια και το ιντερνετ ειναι αριστα εχω 4mpb/s συνδεση και κατεβαζω με 460 - 470kpb/s

mpb1
18-10-11, 19:30
ebala kai sita simera an kai eixa epifila3eis mporo na po oti eimai poli euxaristimenos

panos200
05-12-11, 20:45
Λεω τελικά να βάλω cyta αξίζει η θα πάθω οτι επαθα με telepasport tellas κλπ 4 Mbps η 8 Mbps να βάλω? λέω να αρχίσω με 4 και αν δεν με ικανοποιεί να βάλω 8 εσείς που βάλατε τι λέτε να κάνω? το τηλέφωνο τι λέει εχει καλή ακουστικότητα? επειδεί είναι voip το αναφέρω...

Burned BiLL
13-12-11, 15:54
http://www.cyta.gr/index.php?ID=2_play_home#anch1

Έχει βάλει κανείς αυτό;