PDA

Επιστροφή στο Forum : περιττό λίπος στην κοιλιά

dreamer74gr
03-11-08, 21:07
kano proponisi 3-4 fores tin ebdomada,me 40 lepta tin fora aerovio kai koiliakous.kano sxetika sosti diatrofi kai exo dei megali diafora.pos mporo omos na xaso to lipos stin koilia?exei na mou protinei kaneis kati stin diatrofi i stin proponisi?exo xasei ao tote pou ksekinisa alla oxi to epithimito.

george77
03-11-08, 21:52
kalispera file,prota apo ola prepi na dis tous ydatanthrakes poso tros kai pote.(1)GEYMA 9:00 200g makaronia,(penes)1 milo.1 mpanana,10 ayga(aspradia),koykoynari,kanela,(to milo kai ti mpanana sto trifti)(2)GEYMA 11:00 5 koutalies tis soupas (kouaker )kai ena skoop proteini me nero.(3)GEYMA 13:00 100g ryzi (mayro) kai ena stithos kotopoulo.GEYMA(4)meta tin proponisi ena rofima proteinis(100)1scoop me 300ml nero.GEYMA(5) (kotopoulo,mosxari apaxo,psari,mono me mia megali salata me mia koytalia ladi.(OXI FAGITO META TIS 20:00) 3-4 litra nero tin imera kai oxi para pola frouta giati exoun zaxari..

dreamer74gr
03-11-08, 22:41
den prepei na xaso prota to lipos me kapoia sxetiki diaita?

MaZzzZ
03-11-08, 22:51
kano proponisi 3-4 fores tin ebdomada,me 40 lepta tin fora aerovio kai koiliakous.kano sxetika sosti diatrofi kai exo dei megali diafora.pos mporo omos na xaso to lipos stin koilia?exei na mou protinei kaneis kati stin diatrofi i stin proponisi?exo xasei ao tote pou ksekinisa alla oxi to epithimito.

An kaneis ola les tote eise entaksei.
Synexise na kaneis ayta pou kaneis kai oso paei tha peftei.
To lipos den eine magiko na to metatrepsoume me thn mia se koiliakous, an yphrxe kapoio tetio kolpo tha to kaname oloi mas.
Ama psiteyeis pos h diatrofh sou, h gymnastikh sou, ta aerobia sou, kai oi koiliakoi sou, dhladh ola ayta pou kaneis eine arketa tote synexise na to kaneis.
Tha sou proteina na epernes kai kana lipodyalitiko se morfh xapiou, sigoura tha se boithisei gia pio grhgora apotelesmata.

kostas christ
03-11-08, 23:28
ποιο ειναι το σωστο αεροβιο για χασιμο λιπους?

MaZzzZ
04-11-08, 01:53
ποιο ειναι το σωστο αεροβιο για χασιμο λιπους?

Ola eine kala...

MaZzzZ
04-11-08, 01:55
kalispera file,prota apo ola prepi na dis tous ydatanthrakes poso tros kai pote.(1)GEYMA 9:00 200g makaronia,(penes)1 milo.1 mpanana,10 ayga(aspradia),koykoynari,kanela,(to milo kai ti mpanana sto trifti)(2)GEYMA 11:00 5 koutalies tis soupas (kouaker )kai ena skoop proteini me nero.(3)GEYMA 13:00 100g ryzi (mayro) kai ena stithos kotopoulo.GEYMA(4)meta tin proponisi ena rofima proteinis(100)1scoop me 300ml nero.GEYMA(5) (kotopoulo,mosxari apaxo,psari,mono me mia megali salata me mia koytalia ladi.(OXI FAGITO META TIS 20:00) 3-4 litra nero tin imera kai oxi para pola frouta giati exoun zaxari..

george77 olo ayto to menu pou tou exeis bgalei apo ti blepo eine full stous ydatanthrakes, an akolouthisei kati tetio to paidi, den tha adynatisei alla tha paxainei.
Ayto to programma den tha to elega gia diaita ego...
Ayto eine kathara gia na baleis ogko, makaronia, ryzi, kotopoulo, aspradia aygon...
Den teriazei katholou se ayto pou thelei na kanei to paidi.

dreamer74gr
04-11-08, 09:03
thelo vasika na paro kai ogko alla vasika den prepi prota na figei to perito lipos genika?I diatrofi mou einai isoropimeni kai i proponiseis mou sixnes.kai vasika ena proino prosarmoseno na mporo na to troo stin douleia.ola ta alla spiti mporo na ta kano.

MaZzzZ
04-11-08, 15:13
thelo vasika na paro kai ogko alla vasika den prepi prota na figei to perito lipos genika?I diatrofi mou einai isoropimeni kai i proponiseis mou sixnes.kai vasika ena proino prosarmoseno na mporo na to troo stin douleia.ola ta alla spiti mporo na ta kano.

dreamer74gr epeidh to psilo allazeis tora, an theleis na baleis kai ligo ogko tote mporeis na kaneis thn diatrofh pou leei o filos mas o george77 pio pano.

Gia na fygei h koilia sou eipa pio pano na kaneis ayta pou kaneis, pare kai ena lypodyalith kai isos deis akoma pio kalh douleia.

paoki_4
04-11-08, 17:53
kopse to bradino na deis pos peftoun ta paxakia stin koilia

dreamer74gr
04-11-08, 18:07
thanks paidia!!

MaZzzZ
04-11-08, 22:26
Ayto gia to bradyno pou lene oloi den ksero kata poso alitheyei.
Ego pantos troo panta bradyno :)

Fighter86
06-11-08, 11:17
kopse to bradino na deis pos peftoun ta paxakia stin koilia

mauto to pleuro na koimase...

FORGOTTEN
06-11-08, 21:07
παιδια το λιπος στη κοιλια φευγει με αεροβια αλλα οχι μαγικα δλδ μην περιμενεις σε 3-4 μηνες να χασεις το λιπος και να σχηματισεις κοιλιακους απλα,οσο για λιποδιαλυτες και τετοια αποφυγε τα καταστρεφουν τον μεταβολικο ρυθμο εγω εχει 2-3 χρονια που ασχολουμε και εχω κοιλιακους αλλα μου πηρε 2 χρονια μονο με γυμναστικη και διατροφη.Πιστευω οτι ειναι καλυτερα να εχεις κοιλια παρα να χασεις το λιπος αποτομα με σκευασματα και οταν διακοψεις να βαλεις κιλα

mikergo
17-11-08, 21:30
ta parapanw einai swsta alla panta me metro . oso gia lipodialutes kai paromoia skeuasmata eimai kai egw epifulaktikos:)

MaZzzZ
17-11-08, 21:33
Na prosexete me tous lypodialites arketa, sou fernoune polla neyra, tosa polla pou mporei na trelatheis.
Ego eixa prolabei prin tous olympiakous agones sthn Ellada to 2002 peripou tote pou yphrxane aberta sthn agora, lypodialites me efedrinh, ekei na deite trela, den mporousa na kathiso ston kanape na do thleorash, neyra kai taxypalmies sto terma, na mou milhsei anthropos den mporouse, alla pali kala perase :p

Jim
17-11-08, 22:52
Να κάνεις τη δίαιτα της Παναγίας.... Τρώς τα πάντα και όταν τελειώσεις... κρατάς την κοιλιά σου και λές... "Ώχ Παναγία μου!!!!! " :) Καλή δύναμη φίλε μου στη δίαιτά σου και στην προσπάθειά σου!!!

oliver99fan
29-01-09, 18:16
Να κάνεις τη δίαιτα της Παναγίας.... Τρώς τα πάντα και όταν τελειώσεις... κρατάς την κοιλιά σου και λές... "Ώχ Παναγία μου!!!!! " :) Καλή δύναμη φίλε μου στη δίαιτά σου και στην προσπάθειά σου!!!

χαχαχαχα
σωστος!!!!

kellis13
29-01-09, 18:43
πολυ δυσκολη περιοχη για γυμναστικη...λενε οτι η κοιλια φευγει τελευταια...καλο κουραγιο παιδια!!!!

themaras
14-02-09, 14:50
παιδιά η κοιλιά φεύγει πολύ δύσκολα!!!κάνω 3 χρόνια γυμναστική και έπαιρνα και λιποδιαλύτες και δεν έχω δεί αρκετή διαφορά!!!λίγο άλλα όχι πολύ!!!το μόνο που χρειάζεται πιστεύω είναι υπομονή!τίποτα άλλο

ilias_rev
18-02-09, 18:06
Υπομονη φιλε μου καποια στιγμη θα την συνηθισεις....

tzik1
19-02-10, 17:50
Καλησπέρα είμαι 38 ετών 1.84 ύψος και 79 κιλά. Πρόσφατα αρραβωνιάστηκα και αρχίσαν τα τραπεζώματα και τα κρασάκια τα βράδυα! Γενικά είμαι αδύνατος αλλά τώρα τελευταία έβαλα κάποια κιλάκια παραπανίσια μόνο !!!! στην κοιλιά! Έχω αεχίσει περπάτημα κάθε μέρα για 5-6 χλμ! Φτάνει αυτό για να χάσω το περιττό βάρος της κοιλάς ?? εννοείται ότι χαλάρωσα κατά πολύ το βραδυνό φαγητό !

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων Κώστας

HERCULES
20-02-10, 07:56
Το να ελαττωσεις απλα το βραδυνο σου γευμα δεν λεει τιποτα.Αν πριν καταβροχθιζες ενα βοδυ καιτωρα τρως το μισο δεν σημαινει οτι θα γραμμωσεις κιολας.Αποφευγεις να τρως υδατανθρακες μετα τις 4,00 το μεσημερι,δηλ.μακαρονια,πατατες, ρυζι,ψωμι κ.λ.π και το βραδυνο σου να εχει οπωσδηποτε πρωτεινη δηλ.κοτοπουλο,τονο,απαχο μοσχαρι,ψαρι κα μιας και η εποχη βοηθα μπροκολο ,κουνουπιδι μαρουλι με μια κουταλια ελαιολαδο.Απεφευγε τα γαλακτοκομικα και μονο 1,5%.Το περπατημα θα σε βοηθησει αλλα αν ειναι χαμηλης εντασης ...ελαχιστα.Προσπαθησε αναλογα με την φυσικη σου κατασταση να κανεις ενδιαμεσα σπριντ ενω προχωρας για να ενεργοποιησεις τον μεταβολισμο σου δηλ.καθε 500 μετρα κανε ενα σπριντ των 100 και μετα στον ιδιο ρυθμο χαλαρα,ξεκινα με 4-5 σπριντ και να προσπαθησεις μα περασεις τα 10 συνολο.Καλη επιτυχια και υπομονη ,τα κιλα φευγουν οπως ηρθαν ...σιγα-σιγα .Ασφαλεις λιποδιαλυτες ειναι η l-carnitine , το cla ,η καφεινη και το πρασινο τσαι σε ελεγχομενες ποσοτητες που θα σε βοηθησουν και στην αεροβια προσπαθεια σου.

danath
20-02-10, 17:26
Na prosexete me tous lypodialites arketa, :p

oi lypodialytes anebazoun thn toksikothta tou organismou!
meta apo kapoio kairo den kanoun apolutos tipota

borba
15-03-10, 20:02
δυσκολα να φυγει η κοιλια , ειναι και θεμα σωματοτυπου. κοιλιακοι που εχουν σχετικα το λιπος εξωτερικα χανετε πιο ευκολα το λιπος. αν ειναι πιο εσωτερικο και ενδιαμεσα στους μυς ειναι δυσκολο.το βασικο για χασιμο λιπους στην κοιλια ειναι η διαιτα και η ασκηση ειδηκα στους κοιλιακους. αν ειχες παντα κοιλιτσα θα σου φυγει η πιστη για να την χασεις. εγω καποτε ειμουνα φετες αλλα με την παντρεια οπως ειπε και ο φιλος παραπανω εβαλα κιλα. αλλα επιδει ειχα αυτην την υποδομη με λιγο γυμναστικη και διαιτα φτανω στο αποτελεσμα που θελω... αλλα αν θελω.. γιατι βαριεμαι και περασαν και τα χρονακια.. που κουραγιο

danath
26-03-10, 15:18
χαλαρο αερόβιο(120-140 παλμούς) μόλις ξυπνήσεις πρίν το πρωινο για κανένα μισάωρο

-MiRaGe-
29-03-10, 08:45
paidia kai ego eimouna 104 killa kai pleon eimai 84 ola ok otan eimai orthios to soma m einai komple otan kathomai epeidei to derma exei aniksi ksenerono giati diplonei trelo logo oti exei aniksi to derma.... genikotera wraia p exo adinatisi alla otan to vlepo afto ksenerono...... genikotera ola einai diatrofi vevea m pire 1 xrono ka akoma sinexizo oso gia lipodialites eixa parei kapoia stigmi kati Lipo-6 ta bradia sikonomouna kai me spasmous apla den ipirxe apisteyti iperentasi kai fisika ta stamatisa :P
to thema min xasete killa epeidei einai kalokairi kai meta ta ksanaparete megali blakia ayto apla oti kanete sinexisteto!!!!

kali sinexeia :)

paidi

Marvan
18-05-10, 15:34
Γεια σου
Αν σε ενδιαφέρει να πούμε περισσότερα για το θέμα σου στείλε μου ένα mail στο bluevaggos@yahoo.gr με τα παρακάτω στοιχεία:
Υψος, βάρος, ηλικία και πόσο δραστήριος είσαι στην καθημερινότητά σου.
Μπορώ να σου πω κι εγώ μια γνώμη αφού μελετήσω αυτά.

Να είσαι καλά
Με εκτίμηση
Ευάγγελος Μαρκετάκης

pitropass
24-05-10, 00:33
thanks

fytotech
14-06-10, 18:35
Xairetai, agaphtoi symforumites (kai symforumitises)... :)

As anaferw ki egw th dikh mou periptwsh kai kapoious provlhmatismous mou, stous empeirous tou forum, mhpws kai parw kapoies katey8ynthries grammes.

Loipon, eimai 30 xronwn, 1,78 ypsos kai prin 4 peripou mhnes, hmoun 89 kila.
Me diaita kai gymnastikh, katafera na xasw 16 kila kai na ftasw sta 73.
Polles idees gia to swsto tropo diatrofhs phra ki apo to forum mas kai genika apo psaksimo, sto diadiktyo. Kai vevaia xrhsimopoiwntas thn koinh logikh.
H diatrofh mou, apoteleitai, apo 5 geymata hmerhsiws ana treis wres, profanws me polla pshta, laxanika, frouta, digestive mpiskota (mazi me ta damaskhna kai to prasino tsai, ekanan foverh douleia) klp klp. H askhsh mou, apoteleitai apo 2 fores thn evdomada aerovia (treksimo kyriws) kai 3-4 fores anaerovia (oxi tipota fantasmagoriko, aples askhseis me althres sto spiti, push ups, koiliakous klp klp).
Ta 73 kila, ta eftasa meta apo 2mish mhnes kai parola ayta, to klasiko provlhma ths koilias kala kratei. Kanei ena power-set gia koiliakous 3 fores thn evdomada, synolika peripou 1000 koiliakwn. Parolo pou oi dyo panw koiliakoi exoun emfanistei, sto katw meros eksakolou8ei na yparxei h koilia. Na pw thn alh8eia, exw eksoikiw8ei me ayto kai den polyskaw na fygei (an kai me pianei kai to gamwto, pou den mporw na kanw tipota me tosous koiliakous kai tosh diaita). To provlhma mou einai allo. Ta 73 kila, einai poly liga gia to swma mou kai de fainetai omorfo. Prospa8hsa na aykshsw thn posothta tou faghtou kai mesa se enamish mhna exw ftasei sta 75 kila. Omws, parolh th gymnastikh, me to pou pairnw kapoia kila, ayta emfanizontai sthn perioxh ths koilias kai pali. Ayto pou 8a h8ela na rwthsw, einai to ekshs. Ti prepei na pros8esw sth diatrofh mou, wste na apokthsw ton epi8ymhto myiko ogko? To provlhma mou einai pws den yparxei gymnasthrio, sthn perioxh pou menw, opote, oi monh gymnastikh einai me althres kai mpares pou exw spiti mou. De me noiazei na exw entypwsiaka apotelesmata mesa se 5 meres. Apla 8a h8ela na ma8w ti proteinete, san pio empeiroi, sthn periptwsh mou. Etsi opws to ypologizw, prepei na parw peripou 5 kila (dhladh na ftasw ta 80) myikou ogkou gia na ftasw sto epi8ymhto apotelesma. Den eimai kata twn skeyasmatwn alla sthn prwth periptwsh ton organismo mou den ton voh8hsan. (oi lipodialytes pou epairna gia ton prwto mhna, de mou ekanan kapoia ais8hth diafora, opote tous ekopsa. Kai sth synexeia exasa 16 kila). Oi prwteines, profanws einai kati entelws diaforetiko kai 8a h8ela na diavasw th gnwmh sas kai gi'ayto.

Syggnwmh gia to terastio katevato, omws pisteyw pws egrapsa arketes plhrofories, gia kapoion pou gnwrizei, wste na mporesei na voh8hsei kalytera. An pareleipsa kati 'h an exw grapsei kati la8os, peite mou na symplhrwsw.

Eyxaristw ek twn proterwn... :)

mobster21
14-06-10, 20:24
ειναι σιγουρο οτι αν το εγραφες στα Ελληνικα θα το διαβαζα...

fytotech
14-06-10, 20:49
Den einai kai toso dyskolo an prospa8hseis... :)
Allwste oi perissoteroi pou apantoun stis erwthseis sto sygkekrimeno section tou forum xrhsimopoioun greeklish... ;)

mobster21
14-06-10, 21:34
den einai kai toso dyskolo an prospa8hseis...

δεν θα ηταν πιο ευκολο και πιο λογικο να προσπαθησεις να γραψεις Ελληνικα???

οι υπολοιποι στο νημα δεν με ενδιαφερει τι κανουν... και εαν αυτο ειναι συμφωνο με τους κανονες τους εκαστοτε forum ή οχι...

σου εγραψα για τον εαυτο μου... με ολη μου την καλη διαθεση...

και τελικα αν επιμενεις...

γραψε και κινεζικα... προσωπικα εκτος του οτι με κουραζουν τα greeklish και εχω κοψει να τα διαβαζω εδω και χρονια... βαριεμαι να μπαινω και σε διαδικτυακες δηθεν κοντρες...

οποτε... σταματαω εδω...

παω να δω Παραγουαη...