PDA

Επιστροφή στο Forum : Νιωθω τοσο μονη....(παρακαλω ας το διαβασει καποιος)

markip
04-02-09, 20:47
τις τελευταιες ημερες καταλαβα ποσο μονη μου ειμαι.... στην πραγματικοτητα δεν νομιζω να ειχα ποτε φιλους και κοινωνικες σχεσεις... απο μικρη ενω τα παιδια επαιζαν με τους φιλους τους εγω εμενα μεσα γιατι δεν με αφηναν οι γονεις μου να βγαινω εξω και το μονο παιχνιδι που επαιζα ηταν να κλοτσαω μια μπαλα στο τοιχο και να μιλαω μονη μου εχοντας φανταστικους φιλους. Δεν πηγα ουτε εκανα ποτε γενεθλια και ποτε δεν με πηρε καποιος τηλεφωνο κατα τη διαρκεια του δημοτικου να δει πως ειμαι. Στο γυμνασιο τα πραγματα εγιναν καπως καλυτερα και μια συμμαθητρια μου με επαιρνε τηλεφωνο για τα μαθηματα. Ομως παντα οσο και να καναμε παρεα δεν με θεωρουσε καλυτερη της φιλη. Ειχε μια αλλη κοπελα για καλυτερη της φιλη. Τωρα που ειμαι δευτερα λυκειου καθομαι με αυτην την συμμαθητρια μου στο ιδιο θρανιο αλλα σχεδον ποτε δεν μιλαμε. Νομιζα οτι ειμασταν φιλες αλλα καταλαβα οτι δεν ειμαστε πραγματικες φιλες. Οταν μιλαει για τις φιλες της λεει μπροστα μου οτι οι φιλες της ειναι ξενερωτες για αυτο δεν θελει να βγαινει μαζι τους. Αλλα τωρα τελευταια τα πραγματα γινονται χειροτερα. Πλησιαζει η τετραημερη και οταν ειπα στην φιλη μου και σε καποιες αλλες συμμαθητριες μου να μεινουμε μαζι ή τελοσπαντων αν δεν εχει τετρακλεινο να χωριστουμε δυο δυο, αυτες με εμμεσο τροπο με απεριψαν και τελικα θα μεινω με κοπελες που ισα ισα λεμε ενα γεια. Ποτε καποιος δεν μου εχει πει να βγουμε μαζι εξω ή εχει επιδιωξει να βγει μαζι μου. Ετσι δεν βγαινω καθολου εξω με αποτελεσμα να με θεωρουνε ολοι ενα φυτο. Οτι και να πω οτι και να κανω με αποπαιρνουν... Σχεδον παντα με αφηνουν μονη μου και με ξεχνανε...Υπαρχουν περιπτωσεις που για μηνες ολοκληρους εχω να μιλησω με καποιον στο τηλεφωνο....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.....ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ....

Υ.Γ μπορει να γραφω πολλα αλλα ελπιζω να το διαβασει καποιος και να μου πει τη γνωμη του γιατι νομιζω οτι στα προθυρα της καταθλιψης για να μην πω τιποτα παραπανω...

Dracovinia
04-02-09, 21:39
mporeis esy polu apla na arxiseis na milas perisotero me ta paidia sto sxoleio,mh ntrapeis,mh tous afhseis na se apopernoun,deixtous poia eisai k mh fovasai.

monacus
04-02-09, 21:49
Ακριβώς τις ίδιες εμπειρίες έκανα όταν ήμουν παιδί και αργότερα. Επειδή ήμουν πιο μαζεμένος από τους άλλους με απέφευγαν. Ακόμη και για τα ξαδέρφια μου ήμουν ανεπιθύμητος. Έβαλα στόχο να γίνω καλύτερος. Κατάφερα και με πολλή δουλειά και καλή στρατηγική, πέρασα στο πανεπιστήμιο, σε δύσκολη σχολή, την οποία και ήθελα και την τελείωσα εγώ με άλλους 5 από τους 1000 στα 4 χρόνια. Τώρα μετά από κάποια χρόνια είμαι εγώ αυτός, που αποφεύγει αυτούς που με απέφευγαν, γιατί απλά έχουν πάρα πολύ χαμηλό επίπεδο. Έξω δε βγαίνω ποτέ μαζί τους και στις γιορτές τους δεν πάω. Τους έπιασε ξαφνικά η αγάπη και ρωτάνε τι κάνω. Αν δεν είχα κι ένα πρόβλημα κάποτε με την υγεία μου, που μου έκοψε την καριέρα στη μέση, αλλά ξαναξεκίνησε πάλι και πάω καλά, θα ήμουν σε πάρα πολύ καλό πόστο.

Συμπέρασμα. Αξία θα δώσεις εσύ στον εαυτό σου προσπαθώντας να γίνεις καλύτερη στα μάτια τα δικά σου. Δε θα πάρεις αξία από τους άλλους που μπορεί να σε ζηλεύουν γιατί είσαι διαφορετική.

ΥΓ. Με τα αγόρια πως τα πας?

monacus
04-02-09, 21:53
Να θυμάσαι επίσης ότι μόνο οι ερωτευμένοι δεν είναι μόνοι.

αρκουδάκι
04-02-09, 22:15
ΑΧ καλη μου.....
δεν βλεπεις οτι σε ΖΗΛΕΥΟΥΝ?? για πες μου...τι ειναι πιο ευκολο...να λυπηθεις με καποιον καημενο που λυπαται , η να χαρεις με καποιον που πετυχε κατι που δεν πετυχες εσυ??προφανως το πρωτο...οι ανθρωποι απο ζηλεια, απομονωνουμε τους ανθρωπους που φαινεται πως θα πετυχουν...κι ειμαι σιγουρη οτι επειδη εισαι καλη μαθητρια, ξερουν οτι θα πετυχεις εσυ...δεν ειναι περιεργο, ειναι φυσιολογικο, κι εσυ κι εγω κι ολοι μας το κανουμε σε αλλες περιπτωσεις.
αυτο που ειπε ο μονακους να κανεις...να περασεις σε μια καλη σχολη.εκει θα βρεις παααρα πολλα ατομα να ταιριαξεις, αρκει να δειξεις λιγη αυτοπεποιθηση , και να εχεις διαθεση να μιλας με οσους σου μιλανε..
τωρα εισαι μαθητρια, κανε υπομονη...κι οταν περασεις καπου καλα, ολα θα αλλαξουν!!!στη σχολη που ημουν εγω,στη νομικη,ελαχιστοι ηταν δημοφιλεις ως μαθητες!!!οι περισσοτεροι νιωθαμε ετσι ακριβως οπως νιωθεις... αλλα θα ερθει η στιγμη που θα γνωρισεις ανθρωπους που σου μοιαζουν...

Οσον αφορα το παρον, καταρχην συγκεντρωσου στα μαθηματα σου, και κατα δευτερον να δειχνεις αυτοπεποιθηση...να φαινεσαι σιγουρη για τον ευαυτο σου, ωστε οι αλλοι να πιστεψουν το ιδιο.κι αν δεν εχεις αυτοπεπεοιθηση, παιξε θεατρο για μια εβδομαδα οτι εχεις.μιμησου την ψωναρα της ταξης!!!!:)
και θα μας θυμηθεις...;)

Neeq
04-02-09, 22:18
Να το ακους το αρκουδακι, εχει σωσει πολυ κόσμο και σαν τα χιοοοοοοονια :wave:

αρκουδάκι
04-02-09, 22:30
Να το ακους το αρκουδακι, εχει σωσει πολυ κόσμο και σαν τα χιοοοοοοονια :wave:

δεν νομιζω να το λες ειρωνικα αυτο:p το ποσους εχω σωσει νομιζω οτι ειναι πλεον γνωστο,προσφατα με συγκριναν με τον σουπερμαν:p
ετσι ειμαι εγω, εμφανιζομαι μια και μετα ξαναεξαφανιζομαι για να δειτε ποσο σας λειπω!!!(οχι, για να δει και η φιλη μας τακτικη!!:smile2:)

ελπιζω φιλτατε μοναχικε cowboy να τα καταφερνεις κι εσυ με τη δυσκολη ζωη στην αγρια δυση και να τα περνας καλα:)

rogue4ever
04-02-09, 22:33
Ετσι ημουν και εγω μετα ομως του εγραψα κανονικα και πηρα την ζωη στα χερια μου.Εσπασα τα ποδια αυτων που μου κολουσαν στο λυκειο γυρισα την πλατη στον καθενα γιατι εγω δεν ηθελα πια και μετα καταλαβα οτι το μονο που χρειαζομαι ειναι λιγο αλκοολ και την μοναξια μου

Neeq
04-02-09, 22:35
Ακολουθώντας τις συμβουλες σου τα παω πολύ καλα :bow: Το αυτο ευχομαι και δι υμας.

Αλλος ενας τυχερος που ανοιξε θρεντ στο πεδίο δράσης του Γουινι Δε Που :p

dentisteo
04-02-09, 22:46
καταρχην δε μπορω να διανοηθω μια κοπελα στα 17 της χρονια στα ορια της καταθλιψης οταν ζουμε σε μια σιχαμενη κοινωνια,..αυτο βεβαια εχει ενα καλο,βαζω στοχους να ξεφυγω απο αυτη την ταξη,απο αυτο το επιπεδο...εισαι για αλλα...κανε μια υπερβαση και φυγε,περνα σε μια καλη σχολη,ως τοτε απλα ονειρεψου τον εαυτο σου πως τον θελεις και που μπορεις να φτασεις...οτι δεν μας σκοτωνει μας κανει πιο δυνατους...ειμαστε και απο την ιδια πολη,μη το βαζεις κατω...και να ξερεις πως τα δυσκολα προβληματα ειναι για τους καλους λυτες,γι αυτους που δε κωλωνουν...οι φιλιες σε αυτη την ηλικια ειναι ως επι το πειστον λυκοφιλιες...τα καλυτερα ομως ερχονται...οτι θελησεις και χρειαστεις εδω ειμαστε...

αρκουδάκι
04-02-09, 23:08
Ακολουθώντας τις συμβουλες σου τα παω πολύ καλα :bow: Το αυτο ευχομαι και δι υμας.

Αλλος ενας τυχερος που ανοιξε θρεντ στο πεδίο δράσης του Γουινι Δε Που :p

:angel:ευχαριστω για τη διαφημιση, θα ανταποδωσω οταν θα βλεπουν το θρεντ περισσοτερες κοπελες :p

καλη νυχτα σε ολους τους συμφορουμιτες!!!!!:group::yawn:

dios
04-02-09, 23:50
Ετσι ακριβως ημουν κι εγω μη νομιζεις...μονο οταν περασα στο πανεπιστημιο αρχισα να κανω φιλους, αληθινους φιλους....που με νοιαζονται και περναμε ΤΕΛΕΙΑ μαζι! Στο σχολειο δεν ανοιγομουν πολυ και προσπαθουσα να απεχω οσο μπορω απο τους αλλους ασε που οι περισσοτεροι ηταν κωλοπαιδα του κερατα (γκατζολια, τι περιμενεις?)...ο μονος μου συντροφος ητανε ανεκαθεν ο υπολογιστης μου γι'αυτο κι εχω γινει μαστερας σε πολλα παλια παιχνιδια..αλλα απο κοινωνικη ζωη δεν ειχα ποτε τιποτα. Εμενα προσωπικα δε με χαλουσε επειδη δεν ηξερα τη διαφορα, αλλα οταν την καταλαβα εδω που σπουδαζω τωρα, απλα δεν θελω να τους αφησω ποτε...αυτο που θελω να πω ειναι οτι μη το καθυστερεις αλλο! Γνωρισου με τα παιδια γυρω σου και κανε φιλους τωρα που μπορεις και δεν θα το μετανιωνεις τελευταια στιγμη οπως εκανα εγω...

Δεν ειναι οτι με χαλουσε οταν δεν ειχα φιλους, απλα οταν ειδα τη διαφορα ειναι που βρηκα ενα διαλειμμα απο τη μιζερη ζωη μου....οι φιλοι τα καταφερνουν ΠΑΡΑ πολυ καλα σε αυτο το θεμα...στο να δωσουν χρωμα στη ζωη σου εννοω!!

Και σε καμια περιπτωση μην ξανακουσω να λες οτι "δεν αξιζεις τιποτα" διοτι θα σε μαλωσω απο κοντα οταν ξαναρθω γκατζολια το Πασχα:angel: Καθε ανθρωπος αξιζει, και μαλιστα παρα πολλα....απλα δεν το εχεις ανακαλυψει ακομα, αυτο ειναι ολο!;)

Και οπως ειπα πριν...μην το βαζεις κατω....παλεψε γι'αυτα που πιστευεις....

Καλο βραδυ:)

monacus
04-02-09, 23:55
Επίσης μη νομίζεις ότι επειδή οι γονείς σου σε κρατάνε απομονωμένη φταίνε αυτοί. Όχι. Αν δε σε κρατούσαν απομονωμένη θα ήσουν τα ίδια σκατά με τις άλλες.

Αλήθεια αντί να περιμένεις να σου δείξουν λίγο ενδιαφέρον σκέφτηκες εσύ ποτέ να δείξεις ανθρώπινο ενδιαφέρον σε κάποιον? Ένα απομονωμένο αγόρι ας πούμε. Όχι σεξουαλικά ερωτικά γκομενικά αλλά ανθρώπινα. Κι αυτός άνθρωπος είναι, κι έχει ανάγκες σαν κι εσένα. Βάλε λίγο τον ευατό σου στη θέση του. Κάτι θα κυκλοφορεί στο σχολείο και θα το δεις να κάθεται σε μια γωνία μόνο του με λίγες επαφές και δε θα είναι αλήτης.

Πάντως να ξέρεις ότι είσαι μικρή ακόμη, χρειάζεσαι στόχο στη ζωή σου και να προσπαθήσεις. Είναι ο δύσκολος δρόμος πίστεψέ με και τον έχω διανύσει με πολύ μεγάλο τίμημα. Όμως αν δε θες να έχεις το επίπεδο των γκομενακίων που μετράνε τα βυζιά τους, τα ψωμάκια τους και τους κώλους τους πρέπει να ακολουθήσεις αυτό το δρόμο κι άσε τις άλλες να διαβάζουν χάι λοιπόν κλπ και να βλέπουν πετρούλα στο σταρ που μόλις τελείωσε.

V@S!L!S
05-02-09, 00:07
Όπως βλέπεις λοιπόν δεν είσαι καθόλου μόνη, έχεις εμάς ακόμα και μέσω net να νοιαζόμαστε και να σου δίνουμε δύναμη ακόμα και αν δεν σε γνωρίζουμε. Ειπωθηκε και παραπάνω αλλά θέλω να σου πω να μην το βάζεις κάτω, κάτσε διάβασε, πέρνα στο πανεπιστήμιο και διέπρεψε και εκεί και να ξέρεις πως ο καιρός έχει πισωγυρίσματα, κάποια στιγμή θα δεις πως θα έχεις δίπλα σου τόσο κόσμο που δεν θα το πιστεύεις, αρκεί μόνο να το θες και να το βάλεις σαν ένα μικρό στόχο. Βρίσκεσαι σε μια ευαίσθητη ηλικία το καταλαβαίνω, μπορεί όλα αυτά που λέμε να μην τα βλέπεις και να μην τα πιστεύεις, αλλά ποτέ μην σκεφτείς πως όλα τελείωσαν, είσαι μικρή ακόμα και έχεις μπροστά σου τα πάντα να περάσεις και καλά και άσχημα, γι'αυτό αρματώσου με δύναμη, πάρε όση μπορείς και από εμάς εδώ, σηκω το κεφάλι και προχώρα μπροστά!

laugher
05-02-09, 01:18
stamata na lypase ton eayto sou kai vges ekso me aytopepoithisi 5misi dis kosmos ti diaolo kapoious de tha vreis na einai san esena? :p

kate316
05-02-09, 03:17
καλη μου φιλη, να μην ακουω βλακειουλες περι καταθλιψης....γιατι θυμωνω!!!.....
δεν θα ηθελες να ξερεις το χαος της δικης μου εφηβειας.....μαθε να αγαπας τον εαυτο σου(οπως προανεφεραν φιλοι!), εστιασε στο χτισημο της ζωης σου, αξιοποιησε τα ''θελω'' σου, ονειρεψου τη πραγματικοτητα που εσυ θελεις και αρπαξε τις ευκαιριες που εσυ θα επιλεξεις.....
με λιγα λογια ΤΟΛΜΗΣΕ να βγαλεις εξω τη δυναμη του μυαλου, της καρδιας, της ψυχης....
ανθρωποι θα πανε και θα ερθουν στη ζωη σου, εσυ ομως μοναχα μπορεις να επιλεξεις ποιοι θα παραμεινουν διπλα σου, γιατι μοναχα εσυ ξερεις τον εαυτο σου!!!
η ζωη θελει θρασος και τσαμπουκα και ειναι ενα βασικο θεμελιο για το ξεκινημα της ζωης σου!!!
ειμαστε εδω για οτι θελησεις να συζητησεις!!!

http://i42.tinypic.com/11t5vkk.gif

thoukl
05-02-09, 06:24
οι γονεις σε κρατουσαν μεσα ε; μην τους κρατησεις κακια, δεν εισαι το πρώτο άτομο που οι γονείς του έκανα τραγικά λάθη, θεωρώντας ότι ξέρουν το καλλίτερο για αυτό..
μην σε απασχολεί το ότι δεν έβγαινες τόσο όσο το ότι έγινες ένας πάρα πολύ καλός άνθρωπος!
οσον αφορα τον κοινωνικό σου περίγυρο, πιστευω ότι ο λόγος που δεν σου μιλάνε (χωρίς αυτό να σημαίνει ότι σε θεωρούν κατώτερη), είναι λόγω της στάσης που κρατάς, ότι κανείς δεν νοιάζεται.. ουσιαστικα εσυ η ιδια έχεις απορρίψει τον εαυτό σου πρωτού καν μιλήσεις με κάποιον..
αλλά απο την άλλη δεν δικαιολογώ καθόλου αυτούς που σε αποπαίρνουν. να θυμάσαι, αυτοί είναι οι κομπλεξικοί, αυτοί είναι που δεν κάνουν τίποτα στην ζωή τους και κοιτάνε να δείξουν στον εαυτούλη τους ότι κάτι αξίζουν και αυτοί με το να υποβαθμίζουν τους άλλους. αλλά κάποτε θα τα βρουν μπροστά τους..
μην περιμένεις όμως πότε θα τα βρουν μπροστά τους, ούτε πότε θα γίνεις φίλη με κάποια.. πάρε την ζωή σου στα χέρια σου! μην φοβάσαι κανέναν άνθρωπο. πάρε πρωτοβουλίες και απλά ζήσε.. μην διαλέγεις την δυστυχία, διάλεξε κάτι καλλίτερο και ζήσε! μην μένεις στα ίδια!
θέλει θάρρος, θέλει δύναμη, και είμαι σίγουρος ότι είσαι δυνατή και ικανή για πολλά πράγματα! απλά κάποια συναισθήματα σε κρατάνε...
ακόμα, ο φόβος είναι το μεγαλύτερο ναρκωτικό, σε παγώνει και σε απομακρύνει από τα πάντα...
απο ότι έχω καταλάβει και εγώ, έχεις χαμηλή αυτοπεποίθηση και ουσιαστικά την δυστυχία και την στεναχώρια την έχεις κάνει τρόπο ζωής.. το ότι κατα κάποιο τρόπο το έχεις αντιληφθεί πόσο στεναχωρημένη είσαι , είναι ένα καλό βήμα για την αλλαγή σου.
θυμίσου, με το να αλλάξεις στάση εσύ, θα αλλάξουν στάση και οι υπόλοιποι απέναντί σου.
μην περιμένεις αυτό να γίνει άμεσα, θέλει κάποιο χρόνο να αλλάξεις για αυτό μην πτοείσαι. απλά έτσι σε έχουν συνηθίσει οι γύρω σου και πιστεψέ με, θα σε βλέπουν με άλλο μάτι όταν θα έχεις τον έλενχο της ζωής σου.
μην το κάνεις μόνο για τους άλλους για να σε αναγνωρίσουν, αλλά και για σένα..
αυτα για την ώρα. αν χρειαστεία κάτι εδω θα είμαστε!

http
05-02-09, 06:57
Μόλις τελειώσεις το σχολείο πολλά θ αλλάξουν, υπομονή!

Miranda
05-02-09, 10:08
k αντι να χρησιμοποιησεις το γεγονος οτι εισαι σ εχουν περιορισμενη κ εχεις το σχολειο ως μια καλη διεξοδο, προτιμας να μη μιλας σε κανενα?
Κανε τη καταθλιψη, κοινωνικοτητα :yes: Στη τελικη αν οι τωρινοι σου συμμαθητες δε σου μιλανε, περιμενε του χρονου μηπως ερθει κανενας καινουριος, διαφορετικα περιμενε μεχρι να τελειωσεις κ start over ;)

markip
05-02-09, 13:42
THANKS GUYS!!!!!!! Ηδη νιωθω πολυ καλυτερα που με συμβουλευσατε! Θα κανω μια καινουργια αρχη στη ζωη μου, και θα προσπαθησω για το καλυτερο! Θα δειξω σε αυτες τις selfish bitches οτι δεν αξιζουν τιποτα μπροστα μου. Αυτες χανουν που δεν ειναι φιλες μου! Τελοςπαντων ευχαριστω πολυ για το ψυχολογικο ανεβασμα!!!!!!!

druid13
05-02-09, 14:53
THANKS GUYS!!!!!!! Ηδη νιωθω πολυ καλυτερα που με συμβουλευσατε! Θα κανω μια καινουργια αρχη στη ζωη μου, και θα προσπαθησω για το καλυτερο! Θα δειξω σε αυτες τις selfish bitches οτι δεν αξιζουν τιποτα μπροστα μου. Αυτες χανουν που δεν ειναι φιλες μου! Τελοςπαντων ευχαριστω πολυ για το ψυχολογικο ανεβασμα!!!!!!!

Thats the spirit!!!
Το αρχικο post κανω πως δεν το ειδα καν..
Να σαι γερη και παντα think + !

dios
05-02-09, 15:22

xairomai pou ta kataferame na se anebasoume...dioti to aksizeis, opws kai ka8e an8rwpos sth gh, poso mallon sthn hlikia sou, na skeftetai 8etika kai na bazei stoxous;)

Pantws an akoma exeis endoiasmous, ela na kanonisoume kafe mesa sto pasxa pou 8a er8w gkatzolia na ta poume ki apo konta;)

Have a nice day:)

Narvian
05-02-09, 16:26
χαλαρα. βρες εσυ τι γουσταρεις να κανεις.

ekc_1971
05-02-09, 17:45
Με καλυψαν απολυτα ολα τα posts...μονο ενα θα σου πω...Μετα την καταιγιδα παντα βγαινει ο ηλιος και το ουρανιο τοξο....να εισαι καλα και δυνατη.

♥Stella®♥
06-02-09, 00:35
..ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ

Afto na min to ksana pis.
Oloi mas exoume kati pou aksizoume...kai oxi mono :flowers:

Min anfivalis kai min fovase gia tipota :)

soupis
06-02-09, 11:33
Paromoio stadio eixa perasei...ki egw.... Dunamh apla...polla pragmata stin zwh as min ta pairnoume tis metroiths.....Apla parees...!

Dinos@
06-02-09, 11:56
Egw apla tha sou pw to moto tis zwis mou : se opoion aresoume gia tous allous den tha mporesoume;)
Egw sto sxoleio den eixa me kanenan kanena problima alla oute kai eixa kai pollous filous.
Pote den ekana kati epeidi to kanoun oloi kai pote den to metaniwsa.
Tha sou pw apla to exis peristatiko gia na katalabeis.
Mia mera meta apo to dialeima kapoios eipe na kanoume oloi apoxi kai kala gia symparastasi sta alla sxoleia pou kanane katalipsi etsi xwrsi aitimata i kapoio logo.
Epeidi loipon egw to thewrw to mono oplo tou mathiti na diekdikisei ta aitimata tou den katebika mazi me ena simathiti mou me apotelesma na me brizei olo to lykeio.
Malista kapoios erxotan kai me ebrize kathe mera meta apo ayto:p
To mono pou ekena itan na arxizw na tragoudaw molis me ebrize kai na ton grafw kanonika kati pou ton ekana na neyriazei akoma perisotero:p
Den to metaniwsa pote giati ixera poios eimai kai ti thelw;)
Apla gine ligo poio koinwniki kai tha deis ola tha alaxoun aftopepoithisi xreiazetai;)
Na xereis poia eisai ti axizeis kai na min afineis pote kai kanenan na se kanei na lypasai ton eayto sou:)

Yasmin
06-02-09, 12:22
Να μην το βάζεις κάτω αν και βλέπω οτι τα παιδιά εδώ σου έκαναν μια πολύ καλή τονοτική ένεση. Και ποτέ μα ποτέ να μην ξαναπείς οτι δεν αξίζεις τίποτα!! Κι εγώ πέρασα παρόμοια ΄φαση στην ζωή μου αλλά όταν ξεκίνησα να σπουδάζω τράβηξα ενα μεγάλο Χ σε αυτους που νόμιζαν οτι λέγονται φίλοι και ξεκίνησα για νέα πράγματα. Βλέπεις όταν υπάρχει η αίσθηση του φόβου οτι εσύ θα πετύχεις ενώ ο άλλος θα αποτύχει σε κάνουν πέρα.

Είσαι μικρή ακόμη και έχεις όλο το μέλλον μπροστά σου, είμαι σίγουρη πως θα περάσεις εκεί που θες και τότε λες σε όλους αυτούς ενα ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑ και θα δεις οτι τελικά η ζωή έχει και την καλή της πλευρά!
Never give up my friend :) :) στο λέει μία που ένιωσε τα ίδια πράγματα με σένα....

Φιλικά
Γεωργία

Dinos@
06-02-09, 12:47
Pantws egw tha pw oti mou leipoun ta mathitika mou xronia:(
Asxeto alla ithela na to pw mias kai opws leei kai ena tragoudaki ta mathitika ta xronia den ta allazw me tipota:p

Elmargio
06-02-09, 13:03
Συμφωνώ και γω με όσα ειπώθηκαν παραπάνω ! Μην αφήσεις να σε παίρνει απο κάτω ! Εχεις όλη την ζωή δική σου ! Ολοι αυτοί που δεν σου δίνουν σημασία όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω κάποια στιγμή θα τρέχουν απο πίσω σου !
Κάνε εσύ αυτό που θέλεις στην ζωή σου και να δεις πόσο όμορφα θα γίνουν τα πράγματα εκεί που δεν το περιμένεις ! Οπως και να χει έχεις εδώ το φόρουμ να περνάς τις ώρες σου και να μιλάς με ανθρώπους που όπως βλέπεις σε καταλαβαίνουν ! Να είσαι καλά και να αφήσεις καταμέρος τα της κατάθλιψης ! :)

sKidRow
06-02-09, 13:13
Ζήσε το σήμερα ξέχνα το χθες γ*** τους όλους κάνε ότι θες !!!!!

Γράψε το κάπου να μην το ξεχάσεις :rofl:

Parakalo to leksiko sou.

EDITED BY STELLA...

monacus
06-02-09, 13:55
Η κοπέλα έχει πλέον αποφασίσει τι θα κάνει και η απόφασή της είναι σωστή.

contract
09-02-09, 23:02
hmmmmm...ta foititika ta xronia den einai kati parapanw apo thn eleftheria pou tha exeis
vevaia oloi xreiazontai filous/gnwstous/na phgainoun se party kai ola osa den ekanes
alla mhn nomizeis oti tha allaksei kati. dhladh anti na les giati eimai sunexeia mesa sto spiti
tha les giati eimai sunexeia eksw apo to spiti h anti na les giati eimai sunexeia monh mou giati na mhn mporw na eimai kai ligo monh mou... opws kai na exei molis vreis ena agori tha ta ksexaseis ola auta. to thema einai na ta sindiazeis ola...1 agori 1 filh kai ligo spiti ligo eksw

Johnny_47
09-02-09, 23:22
Μονο με εναν τροπο θα βρεις ανθρωπους που να σε νοιαζονται,ανθρωπους που να σου μοιαζουν αλλα και να διαφερουν απο σενα,θα πρεπει να κανεις τα πραγματα που σου αρεσουν,τα πραγματα που σε πορωνουν,και μην μου πεις πως υπαρχει μονο το σχολειο,γιατι θα τσακωθουμε.

Και κατι τελευταιο,η μοναξια ειναι πολυ επικινδυνο πραγμα.Αμα εθιστεις μετα δυσκολα,ξεκοβεις.Ισως μετα απο αυτην την μεγαλη σου πτωση να σηκωθεις ακομα πιο ψηλα,πιο δυνατη και ισως ανακαλυψεις πραγματα κρυμμενη στην καρδια σου.Εγω παντως ετσι ανακαλυψα αυτο που καθοριζει την ζωη μου εδω και χρονια και θα την καθοριζει οσο η καρδια μου θα μπορει να αισθανεται.

Κλεισε τα ματια και ανοιξε την καρδια σου,ολο και καποιον θα ακουσεις να φωναζει σιωπηλα...

SaKiS-s
09-02-09, 23:43
Ακριβώς τις ίδιες εμπειρίες έκανα όταν ήμουν παιδί και αργότερα. Επειδή ήμουν πιο μαζεμένος από τους άλλους με απέφευγαν. Ακόμη και για τα ξαδέρφια μου ήμουν ανεπιθύμητος. Έβαλα στόχο να γίνω καλύτερος. Κατάφερα και με πολλή δουλειά και καλή στρατηγική, πέρασα στο πανεπιστήμιο, σε δύσκολη σχολή, την οποία και ήθελα και την τελείωσα εγώ με άλλους 5 από τους 1000 στα 4 χρόνια. Τώρα μετά από κάποια χρόνια είμαι εγώ αυτός, που αποφεύγει αυτούς που με απέφευγαν, γιατί απλά έχουν πάρα πολύ χαμηλό επίπεδο. Έξω δε βγαίνω ποτέ μαζί τους και στις γιορτές τους δεν πάω. Τους έπιασε ξαφνικά η αγάπη και ρωτάνε τι κάνω. Αν δεν είχα κι ένα πρόβλημα κάποτε με την υγεία μου, που μου έκοψε την καριέρα στη μέση, αλλά ξαναξεκίνησε πάλι και πάω καλά, θα ήμουν σε πάρα πολύ καλό πόστο.

Συμπέρασμα. Αξία θα δώσεις εσύ στον εαυτό σου προσπαθώντας να γίνεις καλύτερη στα μάτια τα δικά σου. Δε θα πάρεις αξία από τους άλλους που μπορεί να σε ζηλεύουν γιατί είσαι διαφορετική.

ΥΓ. Με τα αγόρια πως τα πας?

Ετσι ακριβως ημουν κι εγω μη νομιζεις...μονο οταν περασα στο πανεπιστημιο αρχισα να κανω φιλους, αληθινους φιλους....που με νοιαζονται και περναμε ΤΕΛΕΙΑ μαζι! Στο σχολειο δεν ανοιγομουν πολυ και προσπαθουσα να απεχω οσο μπορω απο τους αλλους ασε που οι περισσοτεροι ηταν κωλοπαιδα του κερατα (γκατζολια, τι περιμενεις?)...
Δε μπορώ ούτε καν να διαννοηθώ πως μπορείτε να σκέφτεστε έτσι...
Ο πρώτος φίλος μας λέει ότι ζούσε για να πάρει εκδίκηση κι ο δεύτερος φίλος ότι έγινε masteras στο pc του...
ΠΟλύ ωραία...
Μπράβο...
Μιλάτε σε ένα κοριτσάκι και η λύση που του δίνεται είναι μελλοντική...
Πολύ σωστή κίνηση μπράβο..τα συγχαρητήρια μου....
Να περάσει σε μια καλή σχολή,και μετά να μεγαλώσει...και μετά να κάνει φίλους...και μετά ...ναι και μετά να βγαίνει με τουπέ ότι κάποια είναι...
Απίστευτο...
Μια ζωή δηλαδή που θα γυρνάει πίσω από ένα παιδικό μυαλό...
Μάλλον όχι απίστευτο,τραγικό....
Μιλάτε στην κοπέλα κι είναι σα να της λέτε ότι η ζωή της θα αρχίσει από το πανεπιστήμιο...
Όχι κούκλα μου η ζωή σου άρχισε από όταν γεννήθηκες....
Άκου εκεί τι λένε...''Πέρνα σε μια καλή σχολή...μπλαμπλα''
Πως μπορείς να προσπερνάς στάδια στη ζωή σου???
Τι να πεις...

Εγώ αυτό που έχω να στη κοπέλα είναι απλά να μας πει το όνομά της...!!!
Είδα τόσες συμβουλές και τόσα ποστς κι e-φίλους αλλά ...δεν είδα κάποιος να ρωτάει το όνομά σου....θα χαιρόμουν να μάθαινα...!!!
Να ...κοίτα να δεις τώρα....
Αν ήξερα το όνομά σου θα το έλεγα...οπότε ας αρκεστώ στο ''κούκλα μου''...
hahahahaha...
Η αλήθεια είναι ότι δε θα μου άρεζε να μου το έλεγαν αν ήμουν κοπέλα,απλά είσαι μικρούλι.....

Έχεις μια χαρά την υγεία σου έτσι???
Πιος ο λόγος να μιλάς μ'αυτό τον τρόπο για τον ευατό σου?
Δεν αξίζεις τίποτα?
Οκ και να μην αξίζεις σου λέω εγώ ....απόδειξέ το μας...!!!
Δεν απέδειξες ότι αξίζεις (Αν και δε χρειάζεται) αλλά δεν απέδειξες κι ότι δεν αξίζεις...
Απλά βαδίζεις μ'αυτή τη λογική...
Ναι αλλά δεν είναι έτσι...

Είσαι πολύ νέα κι έχεις το μέλλον μπροστά σου...
Σε μερικά χρόνια,να είσαι σίγουρη ότι θα τα σκέφτεσαι και θα γελάς...
Και να δεις ότι με αρκετούς θα είσαι και φίλη...
Μη τα πέρνεις σε παρακαλώ όμως,όπως τα είπαν οι 2 φίλοι πιο πάνω....
Εσένα θα σου άρεζε αυτό??
Κι επίσης διάβασα ενα ποστ σου που μιλούσες για ...σκ*λες...!!!
hahahaha...
Μα για πιο λόγο?
Υπομονή στο σχολείο?
Μα αυτά θα τα θυμάσαι και θα σου είναι κι οι καλήτερες αναμνησεις...!!
Δε χρειάζεται να γίνεις κάποια για να αποδείξεις κάτι σε κάποιον...
Δεν είναι εκδικιτική η ζωή κανενός κι ότι κάνεις θα το κάνεις για σένα...!!!

Οπότε...κούκλα μου....σου λέω αύριο να κάνεις κάτι...!!!
Κούκλα μου (μ'αναγκάζεις βλέπεις...) αύριο,πήγαινε σχολείο που θα πας ...κάτσε λιγάαααακι μοναχούλα και σκέψου ''Μα είμαι σοβαρή?Δε μου λείπει τίποτα...Δεν ζηλεύω τίποτα...και στην 4ήμερη θα περάσουμε τέλειααααα''...Γιατί έτσι είναι...Μια κοπελίτσα που μιλάει για κατάθλιψη,γνωρίζει τι είναι....εεεεε δε τη φοβάται κανείς για κατάθλιψη....Το ξέρεις όμως ότι είσαι δυναμική και μας δουλεύεις εεεεεεε????

Οπότε κάτι σχόλια (περιμένω το όνομά σου....να μη σε πω κούκλα μου πάλι ε...μ@λακεία...χμμμ...άντε μάτιαμ...hahaha) μάτιαμ,του τύπου...''πέρνα σε μια καλή σχολή,και μετά ..και μετά...και μετά θα δούνε αυτοί...'' ...ΑΠΛΑ ΞΕΧΑΣΕ ΤΑ...!!!

Εγώ αυτά είχα να σου πω...!!!
Μακάρι να σε βοήθησα έστω και λίγο...!!!
Σου είπα η ζωή σου ξεκίνησε από οταν γεννήθηκες ...και δε ΘΑ ξεκινήσει στη ''σχολή''...!!!

Τελευταίο και σημαντικό...
ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΟΝ ΕΥΑΤΟ ΣΟΥ...!!!
:crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

SaKiS-s
09-02-09, 23:52
Η κοπέλα έχει πλέον αποφασίσει τι θα κάνει και η απόφασή της είναι σωστή.

Για σένα...!!!
Κράτα τη απλά σαν συμβουλή που έδωσες :)

ΑΠλά δεν είναι δικό μου θέμα(δεν αφορά εμένα εννοώ και δεν είναι για τώρα...) για να σου απαντήσω όπως θα ήθελα....
Φιλικά...!!!
:):):):)

monacus
10-02-09, 00:02
Πας καλά ρε φίλε? Ποιός μίλησε για εκδίκηση? Μιλάμε για το ότι προσπαθήσαμε να γίνουμε καλύτεροι. Αν οι άλλο έμειναν πίσω δικό τους θέμα και δικό τους πρόβλημα.

F w t e i n i
10-02-09, 00:04
Ο πρώτος φίλος μας λέει ότι ζούσε για να πάρει εκδίκηση κι ο δεύτερος φίλος ότι έγινε masteras στο pc του...
ΠΟλύ ωραία...
Μπράβο...
Να περάσει σε μια καλή σχολή,και μετά να μεγαλώσει...και μετά να κάνει φίλους...και μετά ...ναι και μετά να βγαίνει με τουπέ ότι κάποια είναι...
Απίστευτο...
Μιλάτε στην κοπέλα κι είναι σα να της λέτε ότι η ζωή της θα αρχίσει από το πανεπιστήμιο...
Τι να πεις...

Είδα τόσες συμβουλές και τόσα ποστς κι e-φίλους αλλά ...δεν είδα κάποιος να ρωτάει το όνομά σου....θα χαιρόμουν να μάθαινα...!!!
hahahahaha...
Η αλήθεια είναι ότι δε θα μου άρεζε να μου το έλεγαν αν ήμουν κοπέλα,απλά είσαι μικρούλι.....

Δεν αξίζεις τίποτα?
Δεν απέδειξες ότι αξίζεις (Αν και δε χρειάζεται) αλλά δεν απέδειξες κι ότι δεν αξίζεις...

hahahaha...
Μα για πιο λόγο?
Υπομονή στο σχολείο?

Κούκλα μου (μ'αναγκάζεις βλέπεις...) αύριο,πήγαινε σχολείο που θα πας ...κάτσε λιγάαααακι μοναχούλα και σκέψου ''Μα είμαι σοβαρή?Δε μου λείπει τίποτα...Δεν ζηλεύω τίποτα...και στην 4ήμερη θα περάσουμε τέλειααααα''...Γιατί έτσι είναι...Μια κοπελίτσα που μιλάει για κατάθλιψη,γνωρίζει τι είναι....εεεεε δε τη φοβάται κανείς για κατάθλιψη....Το ξέρεις όμως ότι είσαι δυναμική και μας δουλεύεις εεεεεεε????

Οπότε κάτι σχόλια (περιμένω το όνομά σου....να μη σε πω κούκλα μου πάλι ε...μ@λακεία...χμμμ...άντε μάτιαμ...hahaha) μάτιαμ,του τύπου...''πέρνα σε μια καλή σχολή,και μετά ..και μετά...και μετά θα δούνε αυτοί...'' ...ΑΠΛΑ ΞΕΧΑΣΕ ΤΑ...!!!

Σου είπα η ζωή σου ξεκίνησε από οταν γεννήθηκες ...και δε ΘΑ ξεκινήσει στη ''σχολή''...!!!

:bow::bow::bow::bow::bow::bow::bow::bow::bow:
:clap2::clap2::clap2::clap2::clap2::clap2:

Ypokleinomai....
+Tha symplirwsw..... min tolmiseis na mpeis sto trypaki tis kata8lipseis , min tolmiseis na kleisteis ston eauto sou, mila kai ston geitona , mila ston periptera min kleisteis mono .... rwta ki autous pou to exoun kanei kai einai kleismenoi se 4 toixous kai den kanoun tpt parapanw apo to na einai douleia spiti - spiti douleia ..... Zhse ... ki opws leei enas filos mou ... ZHSE GIA SENA ZHSE TO SHMERA OSO KALYTERA MPOREIS... ZHSE TO KATHE LEPTO THS ZWHS SOU SAN NA EINAI H TELEYTAIA SOY MERA.....

SaKiS-s
10-02-09, 00:04
Πας καλά ρε φίλε? Ποιός μίλησε για εκδίκηση? Μιλάμε για το ότι προσπαθήσαμε να γίνουμε καλύτεροι. Αν οι άλλο έμειναν πίσω δικό τους θέμα και δικό τους πρόβλημα.

Στην πρώτη ερώτηση...
Φυσικά και ΔΕΝ παω καλά...

Φίλε,επειδή σήμερα μπήκα και δεν έχω όρεξη για μανούρες...
Πήγαινε πίσω και διάβασε το post σου...!!!
Αν ξέχασες δε φταίω εγώ...!!!

kate316
10-02-09, 01:42
''Κανε τη καταθλιψη, κοινωνικοτητα '' ειπε πιο πανω η φιλη μιραντα και
θα ομολογησω πως ειναι πολυ σοφο και ακρως σημαντικα, υγειινο!!!!

http://i44.tinypic.com/2q2oadx.jpg

dios
10-02-09, 12:31
ΠΟλύ ωραία...
Μπράβο...
Απίστευτο...
Τι να πεις...

E an esy ayto katalabes ti na pw....den eipa na prospernaei stadia sth zwh ths fysika, alimono....eipa aplws oti an twra einai dyskolo na kanei thn arxh, sth sxolh 8a einai POLY pio eykolo na kanei ayth thn arxh.

Coss
10-02-09, 14:48
Sumfono ki ego me ola ta parapano (oxi akrivos "ola" alla den einai auto to thema) kai opos vlepeis edo sto Greekz toulaxiston exeis arketous filous! :rofl:

Filia apo tin pagomeni Irlandia! :kissing2:

SaKiS-s
10-02-09, 15:12
Ετσι ακριβως ημουν κι εγω μη νομιζεις...μονο οταν περασα στο πανεπιστημιο αρχισα να κανω φιλους, αληθινους φιλους....που με νοιαζονται και περναμε ΤΕΛΕΙΑ μαζι! Στο σχολειο δεν ανοιγομουν πολυ και προσπαθουσα να απεχω οσο μπορω απο τους αλλους ασε που οι περισσοτεροι ηταν κωλοπαιδα του κερατα (γκατζολια, τι περιμενεις?)...ο μονος μου συντροφος ητανε ανεκαθεν ο υπολογιστης μου γι'αυτο κι εχω γινει μαστερας σε πολλα παλια παιχνιδια..αλλα απο κοινωνικη ζωη δεν ειχα ποτε τιποτα. Εμενα προσωπικα δε με χαλουσε επειδη δεν ηξερα τη διαφορα, αλλα οταν την καταλαβα εδω που σπουδαζω τωρα, απλα δεν θελω να τους αφησω ποτε...αυτο που θελω να πω ειναι οτι μη το καθυστερεις αλλο! Γνωρισου με τα παιδια γυρω σου και κανε φιλους τωρα που μπορεις και δεν θα το μετανιωνεις τελευταια στιγμη οπως εκανα εγω...

Δεν ειναι οτι με χαλουσε οταν δεν ειχα φιλους, απλα οταν ειδα τη διαφορα ειναι που βρηκα ενα διαλειμμα απο τη μιζερη ζωη μου....οι φιλοι τα καταφερνουν ΠΑΡΑ πολυ καλα σε αυτο το θεμα...στο να δωσουν χρωμα στη ζωη σου εννοω!!

Και σε καμια περιπτωση μην ξανακουσω να λες οτι "δεν αξιζεις τιποτα" διοτι θα σε μαλωσω απο κοντα οταν ξαναρθω γκατζολια το Πασχα:angel: Καθε ανθρωπος αξιζει, και μαλιστα παρα πολλα....απλα δεν το εχεις ανακαλυψει ακομα, αυτο ειναι ολο!;)

Και οπως ειπα πριν...μην το βαζεις κατω....παλεψε γι'αυτα που πιστευεις....

Καλο βραδυ:)
Αυτό και τα παραπάνω...
Στα άλλα που είπες ok...
Μη το πέρνεις στραβά...!!!
ΆΠοψή μου ήταν απλά...!!!

Deadlyshade
10-02-09, 15:54
Κοίτα το τώρα, άφησε το παρελθόν!
Να ξέρεις πως είμαστε αυτό που εκπέμπουμε, πως πρώτοι εμείς είμαστε οι χειρότεροι κριτές του εαυτού μας, και φυσικά κοίταξε να οχυρώσεις και αν δυναμώσεις την προσωπικότητα σου, προκειμένου να συνεχίσεις παραπέρα.
Αυτό θα το καταφέρεις με το να σκέφτεσαι θετικά και να μετατοπίζεις το πρόβλημα μακρυά απο εσένα!Έχεις σκεφτεί οτι μπορεί τα συγκεκριμένα κορίτσια απλά να έχουν τα δικά τους κόμπλεξ και γι αυτό να ταιριάζανε; Έχεις σκεφτεί οτι πολύ απλά πρέπει εσύ να διαλέγεις και όχι να σε διαλέγουν;
Γιατί απαραίτητα να φταίς εσύ που δεν συναναστρέφονται μαζί σου; Μπορεί έτσι θολωμένη μέσα στο πρόβλημα σου καταλάθος να έχεις απορρίψει και εσύ κάποιον που μπορεί να ήθελε να σε προσεγγίσει και δεν το έκανες επίτηδες!Μήπως και με κάποιους συμμαθητές σου να συμβαίνει αυτό; Δέν ξέρεις τι κουβαλάει ο καθένας μέσα του!

Χαλάρωσε, πάρε τα ακουστικά σου, άκου τη μουσικούλα σου, διάβασε το περιοδικό σου, κλείσε τα μάτια και απόλαυσε τα διαλλείματα σου, μήν απελπίζεσαι όταν δεν σε πλησιάζει κάποιος!

Είναι χαζομάρα να χαλάς τη διάθεση σου για τα προβλήματα άλλων!σίγουρα υπάρχουν καθαρματάκια στη τάξη σου, αλλα ακόμα και αυτά έχουν το κουμπί τους, το θέμα είναι
να μάθεις να προβάλλεις τον εαυτό σου θετικά ψηλά το κεφάλι!!! όχι για να αποδείξεις κάτι στους άλλους, αλλα για να ζείς και να είσαι εσύ ευτυχισμένη με αυτοπεποίθηση σε γερές βάσεις οχι μεταμφιεσμένη ανασφάλεια! Ποτέ μην δείξεις κάτι που δεν είσαι και ποτέ μην γίνεις κάτι που θέλουν οι άλλοι. Η καθημερινή αναβάθμιση του εαυτού δεν προκύπτει με επιτιδευμένες πράξεις αλλα με μικρά βήματα που κάνουμε καθημερινά ακολουθώντας τι μας αρέσει! Έτσι με τον καιρό εξελισσόμαστε και αποκτάμε ενδιαφέρονται και γνώσεις, ο χαρακτήρας μας βελτιώνεται
και αυτό το εκπέμπουμε! Άσε τη ζωή να κυλήσει και κάνε πράγματα για τον εαυτό σου!Και θα με θυμηθείς!

Ποτέ να μην σκέφτεσαι τους άλλους, εσύ είσαι το κέντρο της ζωής σου και γύρω σου πολλοί θα περιστρέφονται κάποιοι για λίγο κάποιοι για πάντα!--δεν το εννοώ με τον εγωκεντρικό τρόπο προσέγγισης- απλά θέλω να σου πω πως κοιτάς όλους τους άλλους να σε κατακρίνουν και να σε αποπαίρνουν έχεις μπλοκάρει, πιστεύεις οτι δεν πρόκειται να αλλάξει ποτέ αυτό και τον εαυτό σου που τον βάζεις; Εσύ η ίδια πρώτα τον σαμποτάρεις έτσι!

Ελπίζω να μη σε κούρασα......σου εύχομαι ότι καλύτερο!Και όλα δεν γίνονται απο τη μιά στιγμή στην άλλη!Μικρά σταθερά βηματα είναι καλύτερα απο μεγάλα και βιαστικά!

vatraxaki
11-02-09, 10:14
.........kai epishs diavaze !
diavaze vivlia ejwsxolika p leme .... mu8istorhmata .. istorika ...
etsi ... kai ton xrono s 8a kalupteis kai 8a ma8aineis polla pragmata p 8a s xreiastoun aurio ....to vivlio einai enas kosmos p perimenei n ton anakalupseis !

kai epishs ... dustuxws oloi prosexoun to ntusimo thn emfanish ... na foras k kati ..trendy
den einai kako :)

.......mia mera makria einai to aurio ..... k einai olo diko s !!!!

dios
11-02-09, 11:32
Αυτό και τα παραπάνω...
Στα άλλα που είπες ok...
Μη το πέρνεις στραβά...!!!
ΆΠοψή μου ήταν απλά...!!!

Me ayto pou tonises sto post mou ennow oti an den kaneis auto pou prepei na kaneis (dhladh na koinwnikopoih8eis kai na mh xaneis stigmh apo th zwh sou) panta yparxei mia enallaktikh drasthriothta, dhladh o xronos sou pote den paei entelws xamenos! SE KAMIA PERIPTWSH ME AYTO DEN ENNOW OTI SYNISTW NA KANEI AYTO POU EKANA EGW....egw den eimai paradeigma pros mimhsh...aplws lew oti egw proswpika den bghka teleiws xamenos apo olh thn istoria...auto mono.

Sorry an milhsa apotoma:)

dontaskwhy
05-03-09, 16:39
δεν προλαβαινω να διαβασω τις απαντησεις ολων αλλα ενα να ξερεις: υπαρχουν πολλοι που σε καταλαβαινουν...ετσι ημουν περσυ!η "κολλητη" μου με εχεσε για τον γκομενο της και ηταν ενα μεγαλο χαστουκι για να καταλαβω πως οι λεξεις "κολλητη" κλπ ειναι μεγαλες μ****ς...ημουν τελειως μονη και δεν εβγαινα ποτε!δεν μιλουσα σε κανεναν και καθομουν μονη στα διαλειμματα οχι επειση το επελεξα αλλα αισθανομουν οτι οι αλλοι δν με πηγαιναν και δν γουσταραν..ηθελα να κανω κατι να δειξω σε ολους οτι χανουν που δεν κανουν παρεα μαζι μου,οτι ειμαι διαφορετικη!!!περνουσα τη φαση δν αξιζω τπτ...οσο για την 3ημερη και εγω ειπα σε κατι κοριτσια να παρουμε τετρακληνο και μου ειπαν ειναι η 1η μας 3ημερη θελουμε να ειμαστε οι 3 μας και τλκ πηραν 5κληνο με αλλες 2...
φετος ομως εγινα πιο αισιοδοξο ατομο...γιατι??ηρθε στο σχολειο μια κοπελα που την ηξερα λιγο απο το φροντ. αρχισαμε καναμε παρεα(ειναι πολυ αισιοδοξος ανθρωπος αυτη) μου μετεδωσε την αισιοδοξια μου και αρχισα να βρισκω παλι την κοινωνικοτητα μου...τωρα περναω μια πολυ ωραια φαση της ζωης μου...αυτη που με ειχε χεσει για τον γκομενο τωρα εχουν χωρισει και ειναι τελειως μονη και χαιρομαι(το ξερω δν ειναι σωστο να χαιρομαι αλλα δν μπορω να κανω αλλιως σορρυ)κανω παρεα με πολλα ατομα τωρα και ειμαι μια χαρα...
σημασια λοιπον εχει να εισαι αισιοδοξη, χαμογελαστη και να μιλας με ολους..μην περιμενεις να σε διαλεξουν οι αλλοι για φιλη σου διαλεξε τους εσυ!!!να θυμασαι το εξης...τα καλα κρυβονται αναμεσα στα κακα και ξεπεταγονται ξαφνικα αρκει να τα πιστεψεις...

σορρυ για τη λογοδιαροια αλλα να ξερεις οτι σε καταλαβαινω απολυτα...αν θες επικοινωνησε μαζι μου να τα λεμε!!!:)

kostgry
05-03-09, 21:08
Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ

dj_chris23
05-03-09, 23:10
Ευτυχώς που πρόλαβε και έγραψε ο Sakis-s παραπάνω γιατί αλλιώς οι συμβουλές που σου δώσαν κοπελιά είναι απλά για τα κλάματα και παρηγοριά στον άρρωστο που λέει ο λαός.
Αν δεν έκανες φίλους τόσα χρόνια στο γυμνάσιο και στο λύκειο απλά έχασες. Αν περιμενείς να περάσεις σε μια καλή σχολή και να γίνεις μια επιτυχημένη φοιτήτρια που νομίζει πως αυτό θα της δώσει στο μέλλον μια επιτυχημένη καριέρα και μέσα από την καταξίωση όλοι θα θέλουν να γίνουν φίλη της και θα ενδιαφέρονται για αυτήν ξέχασε το από τώρα αυτό είναι μια τεράστια μπούρδα.
Αν πάλι φταίνε οι γονείς σου που έφτασες στα 17 να είσαι ένα μονόχνωτο στα όρια της κατάθλιψης έμο τότε κατηγόρησε τους με όλη σου την ψυχή. Αν πάλι όμως για τα χάλια σου ευθύνεσαι εσύ και μόνο τότε αντίδρασε στον εαυτό σου όσο είναι καιρός.
Αν μέχρι σήμερα που ακόμα είσαι μικρή και η ψυχή σου είναι καθαρή δεν μπόρεσεις να ζήσεις την φιλία, αύριο δε θα μπορέσεις να γνωρίσεις τον έρωτα ,μεθαύριο την αγάπη και μετά τι μένει;
Anyway δοκίμασε να χαμογελάς περισότερο στους τριγύρω πιστεύω είναι μια καλή αρχή και γιατί όχι κάνε και προπόνηση στον καθρέφτη να δεις θα νιώσεις κι εσύ πιο όμορφα. Όπως λέει και το άσμα η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι θλιβερή.....

Pezonaftis
06-03-09, 15:47
MARKIP..........Hi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
αχ θα σε σκοτωσω κ ας μην σε ξερω!εχει χαρη που δεν εισαι κοντα για να σου δωσω μια μπας
και ξυπνησεις! γιατι κανεις κατι τετοιο στον εαυτο σου? γιατι σκεφτεσαι ολα αυτα τα αρνητικα?
δεν τον σεβεσαι καθολου? τοσο για πεταμα εχεις τον εαυτό σου οπως λες?
κατι λαθος κανεις κουκλα μου για αυτο αρχισε να αναθεωρεις!σαν πολυ σημασια να δινεις στους
αλλους κ οχι σε σενα! ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ!κατα την γνωμη μου αρχισε να ασχολεισε με πραγματα που σ αρεσουν π.χ. χορος, γυμναστ,η οτι αλλο θες κ προσπαθησε να επικοινωνεις πιο πολυ με τον κοσμο! δεν σ λεω να εμπιστευτεις τον οποιονδηποτε απο την αρχη απλα να γινεις πιο επικοινωνιακη! πραγμα που ισχυει πιστευω για ολους αφου κανεις δεν μιλαει ουτε στον γειτονα του! σ ευχομαι καλη δυναμη, επιμονη κ θετικη σκεψη!!!!!!

monacus
06-03-09, 16:38
Ευτυχώς που πρόλαβε και έγραψε ο Sakis-s παραπάνω γιατί αλλιώς οι συμβουλές που σου δώσαν κοπελιά είναι απλά για τα κλάματα και παρηγοριά στον άρρωστο που λέει ο λαός.
Αν δεν έκανες φίλους τόσα χρόνια στο γυμνάσιο και στο λύκειο απλά έχασες. Αν περιμενείς να περάσεις σε μια καλή σχολή και να γίνεις μια επιτυχημένη φοιτήτρια που νομίζει πως αυτό θα της δώσει στο μέλλον μια επιτυχημένη καριέρα και μέσα από την καταξίωση όλοι θα θέλουν να γίνουν φίλη της και θα ενδιαφέρονται για αυτήν ξέχασε το από τώρα αυτό είναι μια τεράστια μπούρδα.
Αν πάλι φταίνε οι γονείς σου που έφτασες στα 17 να είσαι ένα μονόχνωτο στα όρια της κατάθλιψης έμο τότε κατηγόρησε τους με όλη σου την ψυχή. Αν πάλι όμως για τα χάλια σου ευθύνεσαι εσύ και μόνο τότε αντίδρασε στον εαυτό σου όσο είναι καιρός.
Αν μέχρι σήμερα που ακόμα είσαι μικρή και η ψυχή σου είναι καθαρή δεν μπόρεσεις να ζήσεις την φιλία, αύριο δε θα μπορέσεις να γνωρίσεις τον έρωτα ,μεθαύριο την αγάπη και μετά τι μένει;
Anyway δοκίμασε να χαμογελάς περισότερο στους τριγύρω πιστεύω είναι μια καλή αρχή και γιατί όχι κάνε και προπόνηση στον καθρέφτη να δεις θα νιώσεις κι εσύ πιο όμορφα. Όπως λέει και το άσμα η ζωή είναι πολύ μικρή για να είναι θλιβερή.....

Καλά τόσο ο Sakis όσο και εσύ προσπαθείτε να πείτε τους άλλους καμπούρες. Ειδικά ο Sakis την έχει πέσει και σε άλλους για παρόμοια θέματα αν θυμάμαι καλά προσπαθώντας να τους πει ότι έχουν ψυχολογικά προβλήματα. Μάλλον για άτομο εριστικό και άτομο που κακοποιούσε άλλους στο σχολείο τον κόβω και τώρα απλά αμύνεται. Δεν είναι έτσι όμως. Και δε μπορείς να λες σε ένα παιδί που είναι 17 ότι είναι αποτυχημένο γιατί δεν τα βρήκε με τα παιδιά του σχολείου όταν η πλειοψηφία όταν φεύγει από το σχολείο ούτε να το ξαναδεί δε θέλει.

mouseman25
08-03-09, 18:22
Sumfwnw me to arkoudaki!na eisai dumati k n xamogelas(kanei toys alloys na anusuxoun!)na koitas ta ma8imata sou k ase tous allous na skane apo tn zileia tous!dn mporoun na se ftasoun oute sto mikro soy daxtulaki!

Anaximandros
08-03-09, 18:52
Μην αφήνεις να σε πάρει απο κάτω ούτε να σε επηρεάζουν τα complex που βγάζει ο καθένας/μια
και στη συγκεκριμένη περίπτωση ο στόχος είσαι εσύ. Πάτησε στα πόδια σου και πίστευε πάντα ότι αξίζεις κάτι καλύτερο.
Η συμπεριφορά των ανθρώπων μοιάζει πολλές φορές με αυτή των ζώων απλά μερικά ζώα έχουν ξεχάσει πως είναι άνθρωποι.

markip
08-03-09, 20:29
ευχαριστω πολυ ολους σας για τις συμβουλες σας. Mε κανατε να αναθεωρησω καποια πραγματα για τη ζωη μου. Mου δωσατε δυναμη να συνεχισω μπροστα. Mου φαινεται οτι δεν πρεπει να αφησω κανεναν να μου χαλασει τη διαθεση (λιγο δυσκολο βεβαια για τον εαυτο μου μιας και με παιρνει ευκολα απο κατω...) θα προσπαθησω να συγκεντρωθω στα μαθηματα μου απο εδω και στο εξης μιας και σε ενα χρονο δινω πανελληνιες. Tελικα ολα τα παιδια που απαντηααν στο θεμα που ανοιξα τα θεωρω πλεον σαν φιλους μου. Παρακαλω να συνεχιζετε να μου δινετε θαρρος γιατι καθε φορα που ειμαι λυπημενη καθομαι και διαβαζω το συγκεκριμενο θεμα...
Tελικα αυτος ο τομεας του φορουμ πολυ καλος σαν να κανεις γκρουπ θεραπι ειναι!
Y.Γ. Tελικα ισως αυτο που περναω να ειναι μια φαση της εφηβειας, ισως να βλεπω προβληματα που δεν υπαρχουν... Θα δειξει στο μελλον!

Under
08-03-09, 22:07
Καλησπερα και απο μενα παιδια θα ηθελα να απλα να πω αναφορικα στην κοπελα οτι να παει καπου καπου στην εκκλησια πραγματικα στηριζει.Βεβαια θα υπαρξουν και καποιοι που θα πουν τι μ@λ@κιες μας λεει ο τυπας κτλ κτλ.Οπως ειπε και ενα παλικαρι στο post ''φιλους δεν ειχα ποτε μονο τον Η/Υ και την οικογενεια μου.Ξερεις κατι αυτο το πιστευω και εγω ακραδαντα, απλα με τα πολλαπλα προβληματα υγειας που εχω περασει εγχειρισεις κτλ κτλ ειχα για φιλο τον θεο.Πολυ απλα αυτο που κανω καθε μερα που ξυπναω ειναι να λεω ευχαριστω θεε μου που ξυπνησα αλλη μια ημερα.Επισης μην δεν χρειαζετεται να αμφιβαλεις για τον εαυτο σου.Και γυρναω στον θεμα περι θεου,εκτος οτι θα σε στηριξει θα σε βοηθησει να βρεις τον εαυτο σου
Ευχαριστω εκ τον προτερων

IR3bel Yell
16-04-09, 11:19
Είναι δύσκολο να ακολουθήσεις όλες αυτές τις συμβουλές markip αλλά έτσι πρέπει.Γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι κι οι άνθρωποι γουρούνια.Πρώτα απ όλα πρέπει να βρεις αυτοπεποίθηση,αυτό περνάει στους άλλους. Ξέρεις πόσες φορές προσπάθησα να πλησιάσω άτομα? Γιατί πίστευα η χαζή πως είναι καλά παιδιά. Και θα σου πω κάτι. Έχω μια σχέση 1,5 χρόνο, έχω τη κολλητή μου που τη ξέρω 6 χρόνια και μια άλλη πολύ καλή φίλη που τη ξέρω πολύ καιρό και ξέρεις που τους γνώρισα όλους αυτούς? Στο internet. Πολλοί λένε ότι αυτός ο τρόπος δεν είναι υγιής για να γνωρίζεις άτομα αλλά τι να κάνω που όταν βγαίνω έξω,καταλαβαίνω πως όταν κάποιος με πλησιάζει,θέλει και κάτι απο μένα, οτιδήποτε. Πάντα θέλουν κάτι απο σένα και δυστυχώς τις περισσότερες φορές δεν είναι για καλό. Να "κόβεις" τη φάτσα των άλλων..Να καταλαβαίνεις τι θέλουν.. Άμα το μάθεις,είσαι τέλεια! Εγώ ακόμα στη προσπάθεια είμαι :P

Hydra
16-04-09, 13:21
Αγαπητη,και εγω ειχα το ιδιο προβλημα στην πρωτη Γυμνασιου ,και το αντιμετωπισα με τσαμπουκα,λεω κατσε ρε συ δεν γινεται τι εχουν αυτοι ?? Ε απο εκεινη την στιγμη και στο εξης ειχα τοσο θαρρος που μερικοι μερικοι ντρεπονταν να μου μιλησουν κιολας και αυτο το πεισμα μου μου εκανε και καλο,γιατι τωρα 1η Λυκειου πλεον...οπου και αν ειμαστε δεν θα ντραπω να μιλησω σε κανεναν και με βοηθησε επισης να κοινωνικοποιηθω περισσοτερο,καθως μιλαω με περισσοτερο κοσμο χωρις φοβο πλεον.

Απλα κανε παιχνιδι και θα δεις ΠΡΟΣΕΞΕ ΟΜΩΣ αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να κανεις καποιαν αλλη για να σε δεχθουν σε μια παρεα,πρεπει να σε δεχθουν για αυτο που εισαι πραγματικα!!! και οχι για αυτο που φαινεται οτι εισαι!

ειναι - φαινεσθαι γραψε 1-0

και οτι χρειαστεις εδω ειμαστε ολοι :)

jovicky
28-04-09, 23:01
Για ένα πράγμα να είσαι σίγουρη.Όλοι οι άνθρωποι έχουν κόμπλεξ και ανασφάλειες ακόμα και εκείνοι που στα μάτια σου φαίνονται πολύ δυνατοί και με απίστευτη αυτοπεποίθηση.Απλά τα συναισθήματά τους αυτά τα γνωρίζει μόνο το δωμάτιό τους.Η αξία που θα σου δώσουν οι άλλοι είναι η αξία που εσύ πρώτη θα παρέχεις στον εαυτό σου.Ξεκίνα την αυριανή μέρα δυναμικά και πάντα να θεωρείς τον εαυτό σου αν όχι ανώτερο τουλάχιστον σε καμία περίπτωση κατώτερο από τον οποιονδήποτε.

totally_happy
29-04-09, 18:11
:hmmm: mou eixe ksefigei toso kairo.......
lipame oti niotheis etsi kopela mou, i moni mou erwtisi einai -einai anagki na exeis kollites??se auti tin ilikia kaneis iperoxes filies kai apoktas kollitous,opoioi oute se poulane,,oute xanontai me to perasma xronwn,,kserw ti lew .pote den eixa kolliti,,kai oute thelw,,exw fisika polles files,,
exw omws kollitous,,kai tous agapaw kai tous sevomai,,edw kai polla xronia,,,
loipon,,koita giro sou kai xamogela,,sikwse to kefali psila,,kai vges eksw - ksimeronei mia kainourgia mera!!!

Nikos22022
30-04-09, 11:55
Δεν έχω διαβάσει όλες τις προηγούμενες απαντήσεις αλλά αυτό που θα σου πω είναι να κάνεις πράγματα για τον εαυτό σου. Εχώ νοιώσει έτσι παλιότερα και ξέρω πως είναι. Μην σε απασχολεί τι σκέφτονται οι άλλοι για σένα αλλά τι θα σκέφτεσαι εσύ για αυτούς. Πρέπει να αγαπήσεις τον εαυτό σου εσύ η ίδια πρώτα. Αν το κάνεις πιστεψέ με θα το καταλάβουν και οι άλλοι.

Wos
30-04-09, 14:28
Κ εγω καπως ετσι ημουν στο λυκειο...δε πολυ εβγαινα να παιζω με τα παιδακια στη γειτωνια κ αυτο οχι γιατι μ μαθαν ετσι οι γονεις μου...αλλα για αλλους λογους.1.Ημουν τερμα κολημενος με τα lego,ο πατερας μου ηταν πυροσβεστης κ μετακομιζαμε αρκετα συχνα οποτε δε μπορουσα να "εδραιοθω" καπου και τελος...εχασα εναν παρα πολυ καλο μου φιλο,ισως τον μονο τοτε,σε μικρη ηλικία.

Τελος παντων ειχα συνηθησει ετσι να ειμαι μονος,δε με πηρε απο κατω, αλλα με βοηθησε να γνωρισω τον εαυτο μου καλητερα!Τωρα που ειμαι φοιτητης οχι να το παινευτω,αλλα εχω κανει στροφη και εχω απειρους γνωστους και απειρες παρεες για να βγω.Τωρα το προβλημα ειναι πως θα λεω σε διαφορα παιδια οτι δε μπορω να βγω μαζι τους αυτη την εβδομαδα γιατι εχω κανονησει με αλλους :p ειρωνεια ε?

Τελος παντων,αν θελεις την αποψη μου,προσπαθησε να εχεις χιουμορ,να μην εχεις κομπλεξ και ταμπου, βρες μια μουσικη να αγαπας και να λατρευεις(ναι..η μουσικη ειναι φαρμακο!) και βρες χρονο να αθλησε εστω και λιγο.Εστω και μονη σου πηγαινε ας πουμε για περπατημα ενα 20λεπτο τη μερα.Αυτο θα σου φτοιαξει την διαθεση!Και να θυμασε!Εσυ εισαι ο καλητερος φιλος του εαυτου σου!Εχετα καλα με τον εαυτο σου!Απο κει ξεκινανε ολα.

arxiloxos
01-05-09, 01:41
εμφανισιακα πως εισαι;

monacus
01-05-09, 17:28
Τι θα πει αυτό τώρα? Μια χαρά κοπέλα είναι κι αν είναι πανέμροφη και τη ζηλεύουν άστες να τη ζηλεύουν.

jamesmakis
01-05-09, 18:20
Παρε μια μηχανη και ξεκινα enduro θα σου φυγουν ολλες οι αρνιτικες σκεψεις-μελανχολια

PwnerZ0r
01-05-09, 19:51
ΠΟλύ ωραία...
Μπράβο...
Απίστευτο...
Τι να πεις...

hahahahaha...

Δεν αξίζεις τίποτα?

hahahaha...
Μα για πιο λόγο?
Υπομονή στο σχολείο?

Po po file exw meinei me anoixto to stoma...Kala ta eipes !! :) :yes:

Esy kopela moy apla akolou8a auto pou sou leei h kardoula sou pernontas ypopshn oti proaneferan ta paidia pio prin :) . Kyriotera auta pou anefere o filos mas o Sakis :) :yes:

Wos
01-05-09, 22:59
Τι θα πει αυτό τώρα? Μια χαρά κοπέλα είναι κι αν είναι πανέμροφη και τη ζηλεύουν άστες να τη ζηλεύουν.

Ισως εχει προβλημα και με την εξωτερικη της εμφανιση,ειτε επειδη ειναι πολυ ομορφη,ειτε επειδη δεν ειναι μεσα στα "κοινωνικα standards" που οριζει η μοδα.Ξερεις,ειδικα στις μικρες ηλικιες η εξωτερικη εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο.

katzark
02-05-09, 05:49
Ισως τωρα ολα αυτα να ειναι "προβληματα" της εφηβειας τα οποια ολοι τα εχουμε περασει. Αυτο που θα ηθελα να σου πω εγω ειναι ολη αυτη την κατασταση να μην την διαιωνισεις. Δεν ειναι καθολου ευκολο να το αλλαξεις (το λεω εκ πειρας) απλα προσπαθησε σιγα σιγα να αλλαξεις καποια πραγματα. Αν δεν μπορεις να βγεις εξω προσπαθησε τοτε το "μεσα" να το κανεις πιο ευχαριστο, διαβασε ενα βιβλιο, δες μια ταινια, ακου μουσικη. Αν νοιώσεις την αναγκη να βγεις εξω πηγαινε μια βολτα και αλλαξε παραστασεις (βοηθαει πολυ). Ανεπτυξε τα ενδιαφεροντα σου, κανε πραγματα που σε ευχαριστουν πραγματικα κι οχι επειδη μας τα επιβαλλουν. Οταν κανεις πραγματα που σε "γεμιζουν" και σε ευχαριστουν αυτο "βγαινει" και στους αλλους. Κι ολα αυτα τα "Να περασεις σε "καλη" σχολη για να τους δειξεις τι εισαι" μην τα ακους, ο,τι κανεις θα το κανεις για τον εαυτο σου και για κανεναν αλλον. Οταν κανεις πραγματα απλως και μονο για να μπεις στο ματι καποιον στο τελος καταληγεις δυστυχισμενος. Οσων αφορα το πανεπιστημιο, επειδη ειμναι καμμενη απο το συγκεκριμενο θεμα, να διαλεξεις κατι το οποιο σου αρεσει πραγματικα, μην παρασυρθεις απο το οτι εισαι καλη μαθητρια και πεις θα παω "εκει" επειδη εκει πανε οι καλοι μαθητες. Τωρα θα μου πεις, και με το δικιο σου, "που να ξερω τι θελω στα 18 μου χρονια;" Γι' αυτο ακομα και λαθος αποφαση να παρεις και το συνειδητοποιησεις αργοτερα να ξερεις οτι ποτε δεν ειναι αργα για να διορθωσεις ενα λαθος που εκανες. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ.

Και να θυμασαι παντα αυτο:

Όταν κοιτας εναν ανθρωπο και λες: "αραγε τι να σκεφτεται για μενα;" να ξερεις πως κι εκεινος το ιδιο ακριβως αναρωτιεται, τι σκεφτεσαι εσυ για εκεινον.

t@xirodia
12-09-09, 09:46
αν δεν κοιτας εκει ποθ θες να πας.........θα πας εκει που κοιτας!!!!

GERI H
25-09-09, 09:13
το μυστικο ειναι ενα. ΑΓΑΠΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ

InspectorG
29-09-09, 18:51
Η αρχή έγινε!!! Μην τ' αφήσεις να πάει χαμένο. Είσαι η καλύτερη!!! Δώσε ένα κομμάτι από τον εαυτό σου και θα βρεις ανταπόκριση.

elitistis
30-09-09, 01:03
Γειά σου. Ελπίζω μερικούς μήνες μετά την πρώτη σου δημοσίευση, να νιώθεις πολύ καλύτερα. Διάβασα τις προηγούμενες απαντήσεις και οι πιο πολλές έχουν κάτι σωστό, μια συμβουλή που μπορεί να σε βοηθήσει. Εγώ αυτό που έχω να προσθέσω, είναι πως και οι κακές στιγμές στη ζωή μας είναι σημαντικές. Διαμορφώνουν κι εκείνες ένα κομμάτι του χαρακτήρα μας. Από εμάς εξαρτάται αν θα τις αφήσουμε να μας νικήσουν ή θα γίνουμε πιο δυνατοί. Τα δύσκολα μη τα βλέπεις ως κατάρα, αλλά ως ευκαιρία. Ευκαιρία για να μάθεις τον εαυτό σου, για να διευρύνεις τα όριά σου, για να σταθείς στα πόδια σου. Όσοι δε σε αγαπάνε πραγματικά γι' αυτό που είσαι ΤΩΡΑ, δεν αξίζουν να είσαι κοντά τους. Μην προσπαθήσεις να αλλάξεις τίποτα, αν σκοπός σου είναι μόνο να κερδίσεις αγάπη.Επειδή δεν πρόκεται ποτέ να την κατακτήσεις, αν δεν αγαπήσεις τον ίδιο σου τον εαυτό. Και αυτό θα γίνει μόνο με αποδοχή της προσωπικότητάς σου, της ύπαρξης σου, της εμφάνισής σου κ.ο.κ. Δεν εννοώ να μην προσπαθείς να γίνεσαι καλύτερη, αλλά κίνητρό σου να είναι μόνο η προσωπική σου επιθυμία. Και κάτι τελευταίο, που πίστεψέ με, δεν είναι καθόλου τυπικό. Η ζωή αλλάζει μέσα σε μία στιγμή. Εγώ λόγω ενός προβλήματος υγείας έχασα την τάξη στην Α' Λυκείου. Όταν πήγα, την επόμενη χρονιά, γνώρισα τους φίλους μου-από εκεί που δεν είχα κανέναν-, ανακάλυψα το ταλέντο μου στη μουσική, ασχολήθηκα μαζί της, έζησα όσα δεν είχα φανταστεί πως θα έρθουν. Και πηγαίνοντας 5ημερη ένα χρόνο αργότερα απ' ότι κανονικά, είχα την ευκαιρία να γνωρίσω την μεγαλύτερη αγάπη της ζωής μου μέχρι σήμερα. Και σκέψου. Όλα αυτά, μέσα από ένα γεγονός που κανονικά θα έπρεπε να με κάνει να νιώσω απαίσια. Τα χρόνια πέρασαν, οι φίλοι μου άλλαξαν, η σύντρόφός μου επίσης, όμως είμαι εδώ, ευτυχισμένος για όσα ευλογήθηκα να ζήσω και έτοιμος να δεχθώ την επόμενη πρόκληση της ζωής. Να είσαι πάντα καλά εύχομαι μέσα από την ψυχή μου και ό,τι χρειαστείς, ειλικρινά, μη διστάσεις. Δεν είσαι όσο μόνη φαντάστηκες ή φαντάζεσαι.

agelos13
12-11-09, 10:05
ειναι κατι που ζω συχνα. να μην εχεις παρεες. να καθεσαι μπροστα σε ενα χαζοκουτι και να φτιαχνεις μια ζωη μεσα σε αυτο. να ωαχνεις απελπισμενα να δικτιωθεις καπου να κανεις παρεες αλλα να μην κανεις κι οταν κανεις να κρατανε λιγο. να μην θεωρουν μελος καμοιας ομαδας και να νομιζεις οτι δεν ζεις.

τα ζω συνεχεια κι εγω. κανω σχεσεις για να εχω παρεα, δινω τα παντα στους αλλους για να το εκτιμησουν και να μεινουν αλλα ολοι θα φυγουν. πιστευεις οτι οι παρεες που κανεις στο σχολειο θα ειναι ετσι και μετα. ψεμα. ενα μεγαο ψεμα. ολοι θα φυγουν. μην στηριζεσαι σε φιλιες της εφηβικης ζωης. ο καθενας θα τραβηξει τον δρομο του μετα πολυ πιθανον να πας κι αλλου να σπουδασεις.

δεν φταινε οι αλλοι. για οτι μας συμβαινει εμεις τα προκαλουμε το πως δεν μπορω να πω γιατι αν ηξερα θα το ειχα λυσει κι εγω. ισως επειδη δινεις πολλα, ισως γιατι δινεις τιποτα η πιο απλα γιατι κανεις παρεες ψευτικες. ψαξε μεσα σου τι συμβαινει, ζησε τη ζωη οπως σου βγαινει και μην την καταπιεζεις. θα βρεις κι εσυ καποτε τον ανθρωπο σου. μεχρι τοτε μην σε παρει απο κατω και μην παρατησεις την ζωη σου οπως εκανα εγω κι εχασα πολυτιμο χρονο.

GameGuru
29-11-09, 22:24
ας πω κι εγώ την άποψή μου.Ήμουν αρκετό καιρό μόνος χωρίς σταθερή παρέα μέχρι που πριν 2-3 μήνες ένας φίλος από το δημοτικό έβαλε σκοπό να μας βρει όλους.Τελικά μαζευτήκαμε και βγαίνουμε συχνά.Δε ξέρω τί παίζει με τα παιδιά από γυμνάσιο και λύκειο, δε μιλάμε σχεδόν καθόλου παρότι μένουμε στην ίδια γειτονιά.Μόνο αν χρειστούν κάτι με παίρνουν τηλέφωνο.Θέλω να καταλήξω στο ότι πάντα κάτι έρχεται από κεί που δεν το περιμένεις.Μήπως να σκεφτείς και να αναζητήσεις άτομα που ήσαστε φίλοι από μικρή ηλικία;

predactor
04-12-09, 21:41
auto to thema to exoun kai polla akoma pedia pou zoun stin megales polois

Target12
05-12-09, 10:44
Είναι δύσκολο να ακολουθήσεις όλες αυτές τις συμβουλές markip αλλά έτσι πρέπει.Γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι κι οι άνθρωποι γουρούνια.Πρώτα απ όλα πρέπει να βρεις αυτοπεποίθηση,αυτό περνάει στους άλλους. Ξέρεις πόσες φορές προσπάθησα να πλησιάσω άτομα? Γιατί πίστευα η χαζή πως είναι καλά παιδιά. Και θα σου πω κάτι. Έχω μια σχέση 1,5 χρόνο, έχω τη κολλητή μου που τη ξέρω 6 χρόνια και μια άλλη πολύ καλή φίλη που τη ξέρω πολύ καιρό και ξέρεις που τους γνώρισα όλους αυτούς? Στο internet. Πολλοί λένε ότι αυτός ο τρόπος δεν είναι υγιής για να γνωρίζεις άτομα αλλά τι να κάνω που όταν βγαίνω έξω,καταλαβαίνω πως όταν κάποιος με πλησιάζει,θέλει και κάτι απο μένα, οτιδήποτε. Πάντα θέλουν κάτι απο σένα και δυστυχώς τις περισσότερες φορές δεν είναι για καλό. Να "κόβεις" τη φάτσα των άλλων..Να καταλαβαίνεις τι θέλουν.. Άμα το μάθεις,είσαι τέλεια! Εγώ ακόμα στη προσπάθεια είμαι :p

''+1''...

Παρε μια μηχανη και ξεκινα enduro θα σου φυγουν ολλες οι αρνιτικες σκεψεις-μελανχολια

Αδερφε δεν ξερω αν κανεις πλακα παντως και εγω ετσι θελω να κανω να παρω ενα super sport για να ξεχασω... ΟΧΙμε θεμα φιλιες κτλπ αλλα την απουσια του πατερα μου που μας αφησε νωρις.... Μαλλον οχι για να ξεχασω αλλα για το οσο οδηγω ναμαι αλλου !!!

Pallaros
15-01-10, 14:26
Γλυκιά μου !!

Εάν οι άλλοι δεν ξέρουν να εκτιμήσουν τη φιλία σου δε φταίς εσύ !!

Εσύ να πιστέψεις στον εαυτό σου και να μην σκέφτεσαι έτσι...

Σου αφιερώνω και ένα τραγουδάκι....

YouTube- Φίλος και εαυτ�ς

amita7
16-01-10, 19:32
τις τελευταιες ημερες καταλαβα ποσο μονη μου ειμαι.... στην πραγματικοτητα δεν νομιζω να ειχα ποτε φιλους και κοινωνικες σχεσεις... απο μικρη ενω τα παιδια επαιζαν με τους φιλους τους εγω εμενα μεσα γιατι δεν με αφηναν οι γονεις μου να βγαινω εξω και το μονο παιχνιδι που επαιζα ηταν να κλοτσαω μια μπαλα στο τοιχο και να μιλαω μονη μου εχοντας φανταστικους φιλους. Δεν πηγα ουτε εκανα ποτε γενεθλια και ποτε δεν με πηρε καποιος τηλεφωνο κατα τη διαρκεια του δημοτικου να δει πως ειμαι. Στο γυμνασιο τα πραγματα εγιναν καπως καλυτερα και μια συμμαθητρια μου με επαιρνε τηλεφωνο για τα μαθηματα. Ομως παντα οσο και να καναμε παρεα δεν με θεωρουσε καλυτερη της φιλη. Ειχε μια αλλη κοπελα για καλυτερη της φιλη. Τωρα που ειμαι δευτερα λυκειου καθομαι με αυτην την συμμαθητρια μου στο ιδιο θρανιο αλλα σχεδον ποτε δεν μιλαμε. Νομιζα οτι ειμασταν φιλες αλλα καταλαβα οτι δεν ειμαστε πραγματικες φιλες. Οταν μιλαει για τις φιλες της λεει μπροστα μου οτι οι φιλες της ειναι ξενερωτες για αυτο δεν θελει να βγαινει μαζι τους. Αλλα τωρα τελευταια τα πραγματα γινονται χειροτερα. Πλησιαζει η τετραημερη και οταν ειπα στην φιλη μου και σε καποιες αλλες συμμαθητριες μου να μεινουμε μαζι ή τελοσπαντων αν δεν εχει τετρακλεινο να χωριστουμε δυο δυο, αυτες με εμμεσο τροπο με απεριψαν και τελικα θα μεινω με κοπελες που ισα ισα λεμε ενα γεια. Ποτε καποιος δεν μου εχει πει να βγουμε μαζι εξω ή εχει επιδιωξει να βγει μαζι μου. Ετσι δεν βγαινω καθολου εξω με αποτελεσμα να με θεωρουνε ολοι ενα φυτο. Οτι και να πω οτι και να κανω με αποπαιρνουν... Σχεδον παντα με αφηνουν μονη μου και με ξεχνανε...Υπαρχουν περιπτωσεις που για μηνες ολοκληρους εχω να μιλησω με καποιον στο τηλεφωνο....ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΝΙΩΘΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ.....ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΑΥΤΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ....

Υ.Γ μπορει να γραφω πολλα αλλα ελπιζω να το διαβασει καποιος και να μου πει τη γνωμη του γιατι νομιζω οτι στα προθυρα της καταθλιψης για να μην πω τιποτα παραπανω...

με όλο το θάρρος, και ελπίζω να αισθάνεσαι καλύτερα αυτή την στιγμή που σου γράφω,
θέλω να ξέρεις οτι όλοι μας αισθανόμαστε μοναξιά,
και αυτό που εγραψες οτι κανένας δεν νοιάζεται, δεν ισχύει, σκέψου μέσα σου, ποιός θέλεις να νοιάζεται για εσένα, άρα για αυτό το νομίζεις, και όμως εάν βγείς πό τον εαυτό σου και σε δείς ως τρίτος άνθρωπος θα δείς οτι έχεις δύπλα σου κόσμο που νοιάζεται.
να ξέρεις κάτι, και να μην το ξεχάσεις, αξίζεις, το γεγονός οτι δεν στο δείχνουνε αυτοί που θέλεις εσύ να στο δείξουνε τότε πρέπει να αναθεωρήσεις τι είναι αυτοί γύρω σου και αν αξίζουνε αυτοί να είναι μαζί σου.
σου γράφω με όλο το βάρος που έχουνε οι λέξεις μου. αλλά πραγματικά ξέρω πως νιώθεις. όπως και οι υπόλοιποι που σου γράψανε, τουλάχιστον σε έκανε να χαμογελάσεις το γεγονός οτι κάποιοι από εμάς σε νιώθουμε;
τουλάχιστον σε έκανε να αισθανθείς καλύτερα που ανοίχτηκες και που κάποιοι από εμάς σου γράψαμε;
αυτό έχει σημασία, μην ξεχνάς να σταματήσεις να είσαι δοτικός άνθρωπος σε ανθρώπους που πετάνε οτι τους δίνεις. αναθεώρησε ποιός είναι δύπλα σου.γιατί είναι δύπλα σου.
και μην ξεχνάς κάτι.
εσύ ως άνθρωπος αξίζεις και έχεις τς στιγμές που πέφτεις ψυχολογικά.
σημασία έχει ο άλλος άνθρωπος που είναι δύπλα σου, αν αξίζει να είναι δύπλα σου.
φιλικά πάντα σε χαιρετώ.

stelios1
16-01-10, 22:59
Βρε παιδια ισως δεν αισθανεται σημερα ετσι, ισως δεν παρακολουθει καν το θεμα.

nick45
16-01-10, 23:40
ta parakatw einai bebaia proswpikes mou apopseis...
kopelia katarxhn h hlikia sou einai euaisthith...diafora sumbainoun se olous mas sauthn thn periodo ths zwhs mas.prwta prwta dhladh prpei na suniditopoihseis pws ta perissotera isws atoma ths hlikias sou exoun toulaxiston ena TERASTIO problhma.
epishs thewrw pws parea gia sena den einai mono ena koritsi alla kai ena agori. merikes fores auta pou ta koritsia den dinoun polu sumasia ta agoria ta blepoun alliws. isws dhladh to keno na to gemisei kai enas filos. proswxh pantos sto diaxorismo filou kai 'filou'. an kai pisteuw pws kai mia sxesh tha sou ekane kalo.
sumplhrwnontas thelw na sou tonisw pws h zwh sou olh den einai bebaia to sxoleio. suntoma isws kaneis tis spoudes sou h mpeis sthn agora ergasias. kainourgies koinwnies anthrwpwn se perimenoun ekei pou exoun alla stadards apo auta pou uparxoun sta sxoleia kai epishs allazoun kai ta dedomena pou blepeis enan anthrwpo megalonontas kai orimazontas.
sunopsizontas... katalabainw thn duskolia alla tha exeis kai alles polles eukairies. suxna exw dei atoma pou se mikres hlikies mesouranousan kai megalonontas bouliaksan kai to antitheto. auto usxiei kai koinwnika opws kai gia ola ta alla themata.
telos tha sumbouleua an spoudaseis na to kaneis makria apo to spiti sou kai na zhseis ligaki pio aneksarthth. tha deis pws h koinwnikh sou zwh tha allaksei.
kai na thumase... poloi apo emas gnwrizoume arketo kosmo kai pali niothoume monoi....

markip
05-02-10, 11:46
σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας... παρολο που εχει περασει σχεδον ενας χρονος απο τοτε που εκανα το θεμα, καθε φορα που διαβαζω τις απαντησεις σας, ξανασκεφτομαι τα πραγματα πιο θετικα. Με τα κοριτσια που αναφερω στο πρωτο ποστ δεν κανω πλεον παρεα ισα ισα ενα γεια λεμε. Τωρα κανω παρεα με κατι αλλα κοριτσια και αρχιζω και νιωθω παλι τα ιδια. Περπατανε μπροστα και εγω ακολουθω οπως παντα και σπανια γυρνανε να δουν τι κανω. .. Κανονιζουν μπροστα μου να πανε σινεμα με κατι φιλες τους απο αλλα λυκεια και εμενα ουτε καν μου λενε να παω μαζι τους. Η ιστορια επαναλαμβανεται...

Dinos@
05-02-10, 15:39
σας ευχαριστω ολους για τις συμβουλες σας... παρολο που εχει περασει σχεδον ενας χρονος απο τοτε που εκανα το θεμα, καθε φορα που διαβαζω τις απαντησεις σας, ξανασκεφτομαι τα πραγματα πιο θετικα. Με τα κοριτσια που αναφερω στο πρωτο ποστ δεν κανω πλεον παρεα ισα ισα ενα γεια λεμε. Τωρα κανω παρεα με κατι αλλα κοριτσια και αρχιζω και νιωθω παλι τα ιδια. Περπατανε μπροστα και εγω ακολουθω οπως παντα και σπανια γυρνανε να δουν τι κανω. .. Κανονιζουν μπροστα μου να πανε σινεμα με κατι φιλες τους απο αλλα λυκεια και εμενα ουτε καν μου λενε να παω μαζι τους. Η ιστορια επαναλαμβανεται...

Min prospatheis na mpeis opowsdipote se mia parea kai ama den theloun aytes mia na min theleis esy deka, aytes xanou;)
Prospathise na eisai o eaytos sou kai oi filoi tha erthoun.
Mathe omws na pernas kala kai moni sou.

artemis12
05-02-10, 18:35
ροδα ειναι και γυρίζει, θα δεις που σύντομα εσυ θα είσαι εκεινη που δεν θα τους μιλας?

Υπομονή!!

chicken
05-02-10, 18:45
Τα πράγματα δεν αλλάζουν απο τη μια μέρα στην άλλη. Κι αν κάνεις κάποιες κινήσεις αυτή
τη στιγμή, θα φανούν τόσο προσποιητές και ψεύτικες, που πάλι στα ίδια θα καταλήξεις.
Άποψή μου είναι να εκμεταλλευτείς το χρόνο που έχεις διαβάζοντας για κάποιες περαιτέρω σπουδές και
να δουλέψεις την προσωπικότητά σου, ώστε μόλις βρεθείς στην πανεπιστημιακή κοινότητα, να είσαι
ο άνθρωπος που αποζητούν την παρέα του.
Μην τα βάφεις μαύρα! Δεν είναι όλοι πολύ κοινωνικοί, φύσει ή θέσει.
Το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να μην κάνεις σπασμωδικές κινήσεις, κινήσεις απελπισίας,
προσποιούμενη κάτι που δεν είσαι.
Επίσης, σκέψου και το ενδεχόμενο να αλλάξεις σχολείο. Μια μικρή αλλαγή φέρνει μια μεγάλη.

HWK
05-02-10, 19:01
οπως ειπες πιο πανω κανε τις να νοιωθουν ασχημα που δεν ειναι φιλες σου αφωσιωσου στα μαθηματα σου και στους στοχους σου και να θυμασαι οτι φιλοι σε αυτην τη ζωη ειναι σπανιοι για ολους

rchangel
05-02-10, 21:19
Πιστευω οτι ο Dinos@ ειπε ακριβως αυτα που θα σου ελεγα κι εγω.Συμφωνω απολυτα μαζι του.
Μην κανεισ το ιδιο λαθος 2 φορες.Να εισαι καλα :)

Dinos@
06-02-10, 00:14
Apla ama theleis akou kai to moto mou.

Se osous aresoume gia toua allous den tha mporesoume.
Opote psila to kefali kai min skas.

NintendoRevo
10-02-10, 21:11
Δεν θέλω να γίνω κακός αλλά απο τον 5ο του 09 πήγαμε στον 9ο και απο εκεί στον 2ο του 10 με τα εξής στοιχεία...

Κορίτσι που είναι ευαίσθητο και ντροπαλό και όλοι το γραφουν κάνει παράπονα στο internet... Διάφορα nicknames λένε μερικά καλά και ανεβαστικά λογάκια και ξαφνικά το "Κορίτσι που είναι ευαίσθητο και ντροπαλό και όλοι το γραφουν" αισθάνεται καλύτερα και είναι έτοιμο για νέο ξεκίνημα στην ζωή του (γιατί βέβαια όλοι όσοι βρέθηκαν στα πρόθυρα της κατάθλιψης σώθηκαν απο ένα youtube link και 5 μην τους αφήνεις να σε καταβάλουν posts σε forum).

5 μήνες μετά το "Κορίτσι που είναι ευαίσθητο και ντροπαλό και όλοι το γραφουν", βλέπει ότι κάποιος ανέστησε το thread και γράφει άλλο ένα δακρύβρεχτο post για τη νέα παρέα που επίσης την αγνοεί...

Συμπέρασμα;

1. Αν όλα αυτά που το "Κορίτσι που είναι ευαίσθητο και ντροπαλό και όλοι το γραφουν" είναι έστω και 1% αληθινά έχω να πώ το εξής: Ίσως αν πέρναγες λιγότερη ώρα να περιγράφεις τα προβλήματά σου σε forums και να ασχολιόσουν με την πραγματικότητα, να μην τα είχες όλα αυτά. Γιατί κοπελιά αν κάποιος δεν σε θέλει μια φορά για παρέα, εσύ δεν τον θές 100. Βγές, κάνε την ζωή σου, άκου την μουσική που γουστάρεις, βγές βόλτες μόνη σου και οι παρέες θα βρεθούν στην πορεία.

2. Αν όλα αυτά είναι φούμαρα (το πιθανότερο) για να περάσεις την ώρα σου: Εύγε... Μάζεψες 4 σελίδες και 87 απαντήσεις. Ελπίζω να είσαι χαρούμενη. Τελείωσέ το τώρα για να πάμε στο επόμενο επεισόδιο!

geoclop
12-02-10, 03:13
Αχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ, σε καταλαβαίνω το ίδιο νιώθω και εγώ τα 3 τελευταία χρόνια αλλά μπορείς να μην του δίνεις σημασία και να κοιτάξεις να περάσεις σε μια σχολή όπου σίγουρα θα κάνεις πολλούς φίλους. Το ξέρω πως το να δίνεις συμβουλές σους άλλους είναι εύκολο αλλά τουλάχιστον αξίζει μία προσπάθεια. Εγώ για να μπορέσω να αναπληρώσω το κενό που ένιωθα βρήκα μία ασχολία(να ανεβάζω) αν και τώρα δεν με χαροποιεί πια αυτό. Μπορείς όμως να μιλάς με άτομα στο msn. Εγώ αυτό κάνω και πραγματικά η υποστήριξη που μου παρέχουν με βοηθάει να συνεχίσω τον δύσκολο αγώνα που λέγεται ζωή....

Miranda
12-02-10, 12:58
Ρε γεωκλοπε, αντι δλδ να πας να πιασεις μερικα ατομακια να κανετε παρεα,να βγεις λιγο εξω, παρηγορεισαι με το uploadin'?

Miranda
12-02-10, 13:02

Επειδη δε συμμετεχεις στη παρεα τους ενεργα σε γραφουν.Αν προχωραν κ εσυ μενεις πισω, δε μου φαινεσαι κ πολυ ενεργη στη παρεα :p
Εσυ ας πουμε για ποιο λογο θα καλουσες καποιον στο σινεμα οταν σου χει δειξει οτι ειναι βαρετος κ δεν εχετε κατι να πειτε?

geoclop
12-02-10, 21:33
Ρε γεωκλοπε, αντι δλδ να πας να πιασεις μερικα ατομακια να κανετε παρεα,να βγεις λιγο εξω, παρηγορεισαι με το uploadin'?
geoclop είναι μην το γράφεις διαφορετικά. Βασικά είναι εύκολο να λες πήγαινε να πιάσεις μερικά ατοματάκια για σένα, για μένα όμως είναι δύσκολο. Αν είχες βρεθέι στην θέση μου θα με καταλάβαινες.

koskotas
13-02-10, 01:13
xaxaxax na to pw h oxi mwre....

geoclop
13-02-10, 01:16
xaxaxax na to pw h oxi mwre....
Και δεν το λες.

Miranda
13-02-10, 03:59
Ποια ειναι η δυσκολια σου στο να φτιαξεις ή να μπεις σε μια παρεα λοιπον?

geoclop
13-02-10, 04:05
Ποια ειναι η δυσκολια σου στο να φτιαξεις ή να μπεις σε μια παρεα λοιπον?
Το θέμα είναι ότι αν δεν έχω στο περίπου τα ίδια ενδιαφέροντα με τον άλλο ποιος ο λόγος να κάνουμε παρέα; Τι θα λέμε αν και οι δύο ασχολούμαστε με άλλα πράγματα.

Miranda
13-02-10, 04:09
Να βρεις ατομα με κοινα ενδιαφεροντα, θα ηταν μια προφανης απαντηση :hmmm:

geoclop
13-02-10, 04:13
Δεν διαφωνώ μαζί σου αλλά ψιλοδυσκολεύομαι είναι η αλήθεια. Είχα βρει κάποια άτομα αλλά χωριστήκαμε μετά το γυμνάσιο, πήγαν στο μέρος τους. Μετά από κει και πέρα μου ήταν δύσκολο να βρω άλλους.

Miranda
13-02-10, 04:21
Ποσο χρονων εισαι?

geoclop
13-02-10, 04:27
18, δίνω πανελλήνιες φέτος.

Miranda
15-02-10, 17:38
Σε τοσο μικρη κοινωνια οπως το σχολειο, για να κανεις φιλιες πρεπει να ξεκινησεις απο νωρις, στις επομενες δυο χρονιες, οι κλικες εχουν ηδη γινει κ ειναι πιο δυσκολο να μπεις.
Υπομονη μερικους μηνες κ θα κανεις καλυτερη αρχη στη σχολη που θα περασεις, αλλα μη στρεφεσαι στο πισι σου κ μονο κ για διασκεδαση, γιατι θα καταληξεις αντικοινωνικος :)

geoclop
15-02-10, 17:50
Δίκιο έχεις, θα προσπαθήσω. Σε ευχαριστώ για την συμβουλή.

Νεραϊδουλα
21-02-10, 11:34
oloi mas aksizoume kati.mi dineis se kanena to dikaiwma na se apopernei!gine pio koinwniki prospa8ise.alla agapa ton euato sou gt etsi 8a se agapisoun k oi alloi.meta tin broxi panta vgenei to ouranio tokso...:))))

stormrider_gr
21-02-10, 22:11
k αντι να χρησιμοποιησεις το γεγονος οτι εισαι σ εχουν περιορισμενη κ εχεις το σχολειο ως μια καλη διεξοδο, προτιμας να μη μιλας σε κανενα?
Κανε τη καταθλιψη, κοινωνικοτητα :yes: Στη τελικη αν οι τωρινοι σου συμμαθητες δε σου μιλανε, περιμενε του χρονου μηπως ερθει κανενας καινουριος, διαφορετικα περιμενε μεχρι να τελειωσεις κ start over ;)

+1:bow::bow: Θα συμφωνήσω...πρέπει κάποια "κολλήματα" που συναντάμε στην ζωή μας να μας κάνουν καλύτερους και να χρησιμοποιούμε τις εμπειρίες προς όφελός μας. Μην μένεις μέσα, κάνε μια βόλτα στη γειτονιά σου, κάνε νέους φίλους απο κάποια άλλη δρστηριότητα. Αν έχεις κάποιο κενό μέσα σου κοίτα να το γεμίσεις με πράγματα που θα σε έκαναν εσένα και μόνο εσένα χαρούμενη.

Μην το βάζεις κάτω. Και απο προσοπικοί εμπειρία που είχα(παραλίγο να μην είμαι εδώ τώρα) δεν αξίζει να χαλιέσαι για κανέναν και για τπτ. Ο ΕΑΥΤΟΣ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΟΣΟ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ και θα πρέπει να είμαστε καλά με τον ευατό μας για να είμαστε καλά και με τους άλλους μετά.

Μην κολλάς και προχώρα δυνατά. Το καφάλι ψηλά. Και όλα θα πάνε καλά.

likakos
23-02-10, 22:43
Profanos exeis kati pou oi alloi to zilevoun kai den mporoun na to ftasoun..min anisixeis autoi pou se aporiptoun nio8oun 10 fores to idio me sena alla auti einai i amina tous gia na niosoun kalitera. Eisai poli eves8iti, frontise ligo na sklirineis oste na mporeseis na epivioseis se auti tin zougkla.

Αρσέν.Λουπέν
23-02-10, 23:03
κι εγω οχι ιδιο προβλημα με τον geoclop εχω αλλα μοιαζουν ειμαι κλεισμενος 3 χρονια σπιτι μου....τον ενα μισο χρονο δε μπορουσα να κανω αλλιως παιδια ημουν πραγματικα ζωντανος νεκρος κανενα συναισθημα καμι σκεψη...το μονο που μπορουσα να κανω ηταν τις αναγκες μου ( εννοω τουαλετα ) να κοιμαμαι και να ξυπναω και μου ετυχε σε ακταλληλη στιγμη κιολας οταν ημουν στρατο...το τελευταιο χρονο εχω βγει καμια 10αρια φορες για καφε επισης πολυ συχνα πηγαινω στον αδερφο μου και 2-3 φορες στο γηπεδο.το βασικο μου προβλημα ειναι οτι δεν νοιωθω ζωντανο το περιβαλλον μου σχεδον καθε μερα απο τοτε που μπορεσα να το συνειδητοποιησω προσπαθω να κοιταξω κατι αλλα δε τα καταφερνω ειναι σαν να υπαρχει ενα πεπλο στα ματια μου....δε νοιωθω ζωντανος,δεν εχω ορεξη και κεφι για τιποτα...αλλο να το ζησεις ( το απευχομαι για ολους) και αλλο να το λες...αλλα ειμα ιαισιοδοξος νομιζω οτι ολα θα πανε καλα. οι γονεις μου καθημερινα με ενθαρυνουν να παω καμια βολτα αλλα μου ειναι αδυνατον...και για να επανελθω σε αυτα που ελεγα αρχη αρχη εχω βρει ενα διεξοδο τωρα τελευταια στο να κατεβαζω ταινιες για τις οποιες πιεζω τον εαυτο μου να τις δω μαζι με τους γονεις μου...(αφου σηκωνομαι ορθιος στα μισα της ταινιας και βολταριζω στο σπιτι μεχρι να τελειωσει η ταινια.) Επισης καπνιζω καθημερινα πολυ ( καπνιζω καπνο και κανω 1 μικρο καπνο σε μιαμιση μερα.)

Συγνωμη που τα γραφω αυτα σε αυτο το thread. οσο για τη κοπελα που εκανε αυτο το thread ενιωθα φορες.. στιγμες οτι αλλος με απεφευγε,αλλος με αντιπαθουσε και χιλια 2 αλλα που δε μπορω να τα επαναφερω στη μνημη μου τωρα...αλλα υπηρξαν κι αλλες τοσες φορες που βγηκαμε παρεα στο λυκειο 3 Χρηστιδες και δωσαμε απο 50 ευρω ο καθενας και τα ηπιαμε και κερασαμε αλλους συμμαθητες μας...μας κερασε και το μαγαζι ( ηταν Χριστουγεννα)...που με πηρε τηλεφωνο φιλος μου στα σχολικα χρονια ακομα για να παμε για μπιλιαρδο..και παλι ενα σωρο αλλα...αλλα οταν τελειωσα το σχολειο τριτη λυκειου απομακρυνθηκαμε με τους περισσοτερους ( μερικους τους βλεπω ακομα αλλα δε βλεπω ανταποκριση απο αυτους αλλοι με βλεπουν και μιλαμε σαν τους καλυτερους φιλους που υπηρξαν σε αυτον τον πλανητη.

Δεν θελω να πω καμια ατακα για τελος οπως η ζωη εχει τα ασχημα εχει και τα ωραια...γιατι πραγματικα νομιζω ειμαι μικρος ακομα για να γνωριζω τη ζωη...τελος παντων ευχομαι να πανε ολα καλα(τωρα το ειπα αυτο γιατι μου ρθε στο μυαλο ταπ ροβληματα της επικαιροτητας)..και κατι τελευταιο οι γιατροι διεγνωσαν ψυχωσικη διαταραχη οτι εχω για οποιον θελει να μαθει περισσοτερα πραγματα ας το googlarei

achillesgk
23-02-10, 23:25
όσο μεγαλώνεις θα συνηδειτοποιείς ότι ο καθένας νοιάζεται μόνο για τον εαυτό του, απλά εσύ το διαπίστωσες πριν χτίσεις χαρακτήρα..μη μασάς, θα τα φέρεις όλα στα μέτρα σου.

honda13
24-02-10, 15:39
Pragmatika me sigkinises

An kai mikros se ilikia...den exo tin peira oute tis gnoseis pou exoun edo ola ta paidia alla tha sou po mono ena pragma kai na to thimase...

DEN TO VAZOUME KATO POTE!!!!!!!!!!!

PEFTOUME GIA NA XANASIKOTHOUME.

se oli tin diarkia tis zoi mas tpt den einai eukolo.

Akou tin kardia kai to mialo sou kai tha vreis ton dromo sou...eimai sigouros giauto...

geoclop
24-02-10, 16:07
Αχ, ρε παιδιά ευτυχώς που με καταλαβαίνετε και εσείς. Ειδικά ο φίλος μου ο Milamber.

brum
28-02-10, 17:44
Είσαι μόνος όταν ο εαυτό σου ψάχνει για νέους φίλους. Το πάν είναι να τα πας καλά μ’ αυτόν! και όλοι οι άλλοι θα ακολουθήσουν. 

zevi
06-03-10, 20:59
nomizo pos dn eisai sta prothira tis katathlipsis. nomizo pos exeis idi...an akoma niotheis opos tis meres p egrapses to post tha pei pos exeis katathlipsi. otan pano apo 2 evdomades exoume simptomata tote einai kalo na doume enan giatro.
steile m mnm an thes

ellif
07-03-10, 02:31
Να θυμάσαι επίσης ότι μόνο οι ερωτευμένοι δεν είναι μόνοι.

καποιος χρηστης το ειπε αυτο...
ποσο λαθος κανει ομως....αυτο εχω να πω..οσο για την κοπελια εδω που το εγγραψε αυτο την καταλαβαινω εχω μια φιλη καπως ετσι..εχω να σου πω και εγω που ειμαι κοινωνικη καποιες φορες παντα μονη μου ενιωθα..απο μικρη..ποτε δεν ενιωσα ευτηχια προσωπικη.ολα τα ατομα που το παιζουν εξυπνη και αποφευγουν τους αλλους ειναι μαλακες για μενα..γιατι δεν εμαθαν να εκτιμανε ποτε τους αληθινα τους γυρω τους.απλα αδιαφορουν...κοιτα τον εαυτο σου ζησε την ζωη σου και μην ακους κανεναν..ζησε! πριν να ειναι αργα...αρκετα στα μη..οχι και απαγορευεται..ποσο κακο μας κανει ο τοσος ελενχος...θα ερθει η ωρα να ξεσπασεις και να δειξεις πως και εσυ ζεις..αρκει να το παρεις αποφαση να ζησεις..στο ευχομαι! να σε καλα!

RIAA
07-03-10, 08:18
εγώ τα χριστούγενα μου βγήκε μία πίκρα που είμουνα μόνος μα πολύ μόνος και το πόσταρα εδώ και μετά κάτι άλλαξε δεν ξέρω με την καινούργια χρονιά από τις 2 του μηνός και μετά όλα ήρθαν τούμπα μία ευκαιρία έναν καλό λόγο από μια κοπέλα που τώρα δεν είμαστε μαζί και πίστεψε με έχω φορτώσει αισιοδοξία για πολύ καιρό (κάτι φλασμπακ μιζέριας παίζουν αλλά η αισιοδοξία τα νικά)
τέσπα θα δεις ότι αυτοί που σε φτύνουν μια χρονική διάρκεια της ζωής σου θα έρθουν σε σημείο στο μέλλον να σε γλείφουν γιατί έτσι παίζει η ζωή όσο αφήνεσαι να βουλιάζεις τόσο μίζερη γίνεσαι δες τον εαυτό σου στον καθρέφτη και πες σήμερα θα τους μαμήσω όλους (πρόσεχε μην κάνεις πράγματα για να γίνεις αποδεκτή από τον ΟΧΛΟ απλά να λες ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΓΑ.... ΟΛΟΙ)
θα δεις θα βρεθεί κάποιος/κάποια και θα δει μέσα από σένα και τότε θα καταλάβεις ΠΟΙΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΖΩΗ !!!!!!!!
μην αρχίζεις και σκέφτεσε ότι δεν θα βρεις Αυτά Είναι Της Μιζέριας λόγια Εσύ Είσαι Δυνατή Δεν Μασάς ΟΚ

pho3nix
07-03-10, 13:09
malista :)

giati omws oi dio xristes pio panw mou sundeoun auto thread ,,,''Niw8w toso moni''
oti exei na kanei mono me to 8ema tou suntrofou???
diladi,to na leei kaneis niw8w monos_i paizei panta rolo ais8imatika to an eisai me kapion_oia
se sxesi??

zevi
07-03-10, 13:12
kamia sxesi. isa isa. oi perisoteroi niothoun monoi eno einai se sxesi
ase p otan exeis mia katathlipsoula-i katathlipsara- dn mporeis nasai me kapoion. dn tha s allaksei ton tropo skepsis

pho3nix
07-03-10, 13:13
kamia sxesi. isa isa. oi perisoteroi niothoun monoi eno einai se sxesi
ase p otan exeis mia katathlipsoula-i katathlipsara- dn mporeis nasai me kapoion. dn tha s allaksei ton tropo skepsis

Polu Swsta :yes:

zevi
07-03-10, 13:42
k an ena mina meta to post s dn aisthanese kala, tha s kano paste t blog m. molis diavaseis ti diki m zoi,sigoura tha aisthantheis teleia me ti diki s :P

pelargos221
07-03-10, 14:35
μηπως κατα βαθος εχεις υποτιμησει τον εαυτο σου??απλα μια σκεψη κανω......

vic...
11-03-10, 15:41
Συγγνώμη που δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις απαντήσεις.. πάντως νομίζω ότι στο θέμα του ότι "αξίζεις πολύ περισσότερα απ όσα νομίζεις" με έχουν καλύψει.
Αυτό που θέλω να πω εγώ είναι πως η κοινωνικότητα θέλει προσπάθεια. Δεν θα έρθει μία κοπέλα και θα σου πει "γεια, θέλεις να γίνουμε φίλες;". Με τα κορίτσια που θα πας τετραήμερη, ή με κόσμο που θα γνωρίσεις αργότερα κάνε εσύ την αρχή. Άρχισε να μιλάς με κέφι, να κάνεις πλάκα, η μουσική είναι ένα καλό θέμα και αν βρεις παρόμοια γούστα μπορεί να ξεκινήσει μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση, ή πες για αθλήματα, για βιβλία.. Πάρε εσύ τηλέφωνο, ζήτα παρέα για να πάτε σε μια έκθεση, σε μια παράσταση, κάπου που παίζει ωραία μουσική, κάτι τεσπα! Μπορεί όλα αυτά να σου φαίνονται δύσκολα, να φοβάσαι να σηκώσεις το ακουστικό αλλά είναι απλά μία απόφαση.
Κάπως έτσι ξεκινάνε οι παρέες.. αλλά για φιλίες θέλει υπομονή.

nasos63
12-03-10, 11:54

καλημερα διακρινω ενοχες για γεγονοτα που απ οτι γραφεις δεν εχεις ευθυνη εσυ αλλα οι γονεις σου για την σταση σου, αλλα εως ποτε θα αφηνεις το παρελθον να διαγραφει το μελλον? το γεγονος της αποστασης που εχεις με τις φιλες σου εχει πολλα παρακλαδια, το αν αξιζεις απ τη <υποθεση> οτι εισαι εσυ ενταξη με ολους θα πρεπει να σου δινει αυτοπεποιθηση και συγουρια , ισως να ενταθηκε το παραπανω συναισθημα σε σχεση με το αγχος της ελλειψης της παρεας στην εκδρομη, τελος τα παιδια μεταξυ τους εχουν κοινα ενδιαφεροντα και εξαρτατε απο τις περιστασεις για την παρεα που θα επιλεξουνε γιατι οι λογοι ειναι κοινωνικοι.. θα μπορουσες να γινεις λιγο ποιο εγωκεντρικη και να προασπισης τις αξιες που εχεις ενστερνηστει καλη δυναμη

s@$uKe
21-04-10, 18:58
h zwh einai wrea stamata na paraponiese kai zise thn ri8mise kapia pragmata apo moni sou

kosbai
23-04-10, 18:37
είναι δύσκολο να ζητάς την αποδοχή των άλλων, μην επιμένεις με τα συγκεκριμένα κορίτσια αλλά δες πρώτα πραγματικά ποιά είσαι τί θέλεις και προσπάθησε να κάνεις καινούργιες φίλες, ίσως να μην ταιριάζεις με τα συγκεκριμένα κορίτσια ή δεν έχετε τα ίδια ενδιαφέροντα ή γούστα. Προσπάθησε να ασχοληθείς με κάποια άλλη ασχολία εκτός σχολείου για να διευρύνεις τον κύκλο γνωριμιών σου όπως να γραφτείς σε κάποιο γυμναστήριο ή κάποια εργαστήρια ζωγραφικής κτλ δες τι σου αρέσει και στο κάτω κάτω δεν χάλασε ο κόσμος κάθε μέρα είναι μια καινούργια μέρα!!!!!!!!
και να θυμάσαι πάντα οτι όλοι μας λίγο πολύ νιώθουμε έτσι!

wonderchild_nat
25-04-10, 10:44
loipon mikrh moy glykia petaloyditsa to ''provlhma'' sou einai pio aplo apo oti fainetai se sena.sthn ousia auto pou pragmatika sou leipei den einai oi alloi alla o pragmatikos sou eaytos...aytos pou afhneis na sou katapathsoun oi anthrwpoi pou den axizoun oute thn perifronhsh sou.
gia na kalutereysoun ,an thes,ta pragmata sthn zwh sou ayto pou prepei na kaneis einai na aneyaseis thn aytopephthish sou!tha afierwseis mia mera se sena ,sthn omorfia sou ,(mazepse kai liga xrhmata na pswnhseis kati neo mesa sthn moda rouxalaki)kai ola ayta tha tonisoun to ithiko sou.
vres kapoion na sou aresei esena proswpika kai oxi na skeftesai an esu arage areseis stous allous.kai an ayth h ekdromh anti na sou xarhsei xara kai eytyxismenes meres parea me filous tote h gnwmh mou einai na mhn pas katholou,ki as akougete kapws sklhro.shmasia sthn zwh exei na niwthoume kala me ton eayto mas,kai ayto tha to katafereis mona an symvhvasteis esy mazi tou!!!

ael
20-05-10, 11:31
Η αυτολύπηση, το μίσος προς τον ίδιο τον εαυτό, και μία νοοτροπία θύματος μπορούν εύκολα να κυριαρχήσουν ως δικαιολογίες απέναντι σε μία εγωκεντρική και χωρίς αγάπη στάση ζωής, που κάνει κάποιον να νιώθει ακόμη πιο μόνος.Οι περισσότεροί μας δεν μοιραζόμαστε εύκολα τη μοναξιά που μας πνίγει, αποκρύπτοντας, ακόμα κι από τον ίδιο μας τον εαυτό, την κρυφή μας λαχτάρα για συντροφιά και συντροφικότητα και προσπαθώντας να πείσουμε τον εαυτό μας πως όλα είναι καλά και πως δεν χρειαζόμαστε κανέναν… . αυτο πρεπει να το σκεφτεις. πρεπει πρωτα να βαλεις τον εαυτο σου πρωτα στη θεση ολων αυτων που σου φεροναται ετσι και ισως βρεις την απαντηση.
ισως παλι ολοι αυτοι που λες οτι σεν σε θελουν , να μην αξιζουν αυτοι να του θελεις εσυ. οποτε αν εσυ εισαι ενταξει σε ολα ,παρατα τους εισαι νεα ακομη θα εχεις την ευκαιρια να βρεις πολλους φιλους.
εγω τους καλυτερους φιλους τους βρηκα μετα τα 20

Mirabilis
02-06-10, 23:58
Ένα να ξέρεις:

Ο κόσμος είναι είναι μεγάλο μέρος με πάρα μα πάρα πολύ κόσμο. Όταν μεγαλώσεις και τελειώσεις από το σχολείο τότε θα το καταλάβεις. Άμα θέλεις να έχεις συναναστροφές με άλλους ανθρώπους, κάνε πράγματα που θα σε φέρουν κοντά τους, είτε σε κάποιο άθλημα, χόμπυ, τέχνη, κτλ. Είσαι πολύ μικρή γιά να στεναχωριέσαι γιατί κάποια νιάνιαρα δεν σε κάνουν παρέα. Άνοιξε τους ορίζοντες σου κάνωντας κάτι καινούργιο που σου αρέσει (με άλλους συνομιληκούς σου), και κάτι θα βρεις. Τα παιδιά της ηλικίας σας ούτως ή άλλως δεν έχουν ανεπτυγμένες προσωπικότητες ακόμα και κάνουν χίλιες δυό π@π@ριές, εντάξει όλοι τα περάσαμε.

Μην ξέχνας ότι το πρόβλημα σου που ανάλυσες είναι και ένα καλό μάθημα στη ζωή πως να διαχειρίζεσαι τον εαυτό σου μαζί με άλλους.

stauros_s
03-06-10, 00:03
stamata na lypase ton eayto sou kai vges ekso me aytopepoithisi 5misi dis kosmos ti diaolo kapoious de tha vreis na einai san esena? :p

swsto!! :) simfono kai egw

episis plisiase esu tis kopeles pou les apla ena gia kai 8a dis oti 8a les perisotera apo to geia...isos na perimenoun kai autes na tis plisiasis esu px :hump:

markip
09-06-10, 12:15
ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΑ ΕΓΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΟΥΜΕ!!
οι απαντησεις που μου δωσατε βοηθησαν πολυ, εχω βρει πλεον αρκετη αυτοπεποιθηση και κανω προσπαθειες να βρω νεες φιλες-φιλους. Εχει περασει πανω απο ενας χρονος που ξεκινησε το thread και νομιζω οτι ηρθε η ωρα να πουμε περασμενα ξεχασμενα!!! με βοηθησαν πολυ οι απαντησεις σας και ευχαριστω πολυ για ολα!! νομιζω οτι κατι η εφηβεια, κατι τα συγκεκριμενα περιστατικα που εγιναν, με ωθησαν σε αυτη την κινηση για δημιουργια του thread που τωρα πλεον μετα απο τοσο καιρο νομιζω οτι ηταν αυτο που λεμε ''η στιγμη'', αυτη που θες να μοιρασεις της αποψεις σου με αλλους.... Τελοσπαντων ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ!!!

παρακαλω η moderator της συγκεκριμενης κατηγοριας του φορουμ ας κλειδωσει το θεμα

♥Stella®♥
10-06-10, 03:13
And..

TOPIC IS CLOSED...