PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως να βαλώ κιλα???

Spike 1993
11-06-09, 22:34
Καλησπερα καταρχην....
Λοιπον, ειμαι 16 στα 17, ειμαι υψος γυρω στο 1,80 και ειμαι 50 κιλα:rolleyes2:no:
Με λιγα λογια αρκετα λεπτος και οσο παω και λεπτενο (καθε περιση και καλυτερα).
Πως γινετε να βαλω μερικα κιλα, ποια διαιτα να ακολουθησω?:unsure:

MaZzzZ
12-06-09, 00:22
Theleis na baleis kila kai na kaneis dieta? Ex? Den to poly katalaba ayto...

Pragmati exeis arketa liga kila, kai akoma eise sthn efhbeia.

Tros faghto h mpa? Prospathise na tros Proteinouxa faghta oste na baleis kapoia kila, ayto eine to kalytero pragma, me mia leksh tha baleis kila ta opoia tha eine se mys an bebea tros Proteinouxa faghta, ama tros oti nane kai ladera tote tha bleis kila alla tha baleis kai lipos.

Troge psita, brasta kreata, kai prospathise na apofebgeis ta ladera kai eidika ta thganita.

Esy mporeis na tros kai ydatanthrakes den tha exeis megalo problhma, opote kala tha eine na tros kai zymarika, makaronia, ryzi kai tetia.

Meta, ektos an eine etsi o metabolismos sou, giati exeis arketo ypsos, opote dyskola na mporeseis na baleis arketa kila.

Spike 1993
12-06-09, 09:20
Τρωω οσο μπορω αρκετα και τρωω χαζα κιολασ μπας και βαλω τπτ οπως γυρους, αναψυκτικα, πατακια κ.λπ χωρις να βλεπω αποτελεσματα στην ζυγαρια...
Ομως τρωω λιγο απ'ολα γιατι εχω μικρο στομαχι κιολας και δεν αντεχει και πολλα...
Βασικα ειμαστε ολοι στην οικογενεια ετσι αρκετα λεπτοι και ψηλοι...
Οταν λεω διαιτα δεν εννοω να χασω κιλα, εννοω πιο προγραμμα διατροφης να ακολουθησω μπας και βαλω κανενα κιλο...

MaZzzZ
12-06-09, 21:02
Tote logika etsi eine to soma sou, oti kai na tros na mhn mporeis na baleis kila.

Prospathise na tros Poteinouxa faghta ayto mono mporei na se kanei na baleis kila.

gpc_bt
13-06-09, 02:30
phgene se kanena gymnasthrio na deis pws 8a paei isos ani3ei h ore3h gumnasthrio den einai mono gia na xaneis!

egw hmoun sta kila sou alla eimai 1.68 phra arketa otan phga strato to zwrisa vevaia to 8ema
polu me voh8hse k to menshealth
otan epestrepsa exasa arketa alla to paleuw
na ksekinas me prwino kai na trws syxna
alla rwta kapoion na 3erei.

Spike 1993
13-06-09, 14:28
tote logika etsi eine to soma sou, oti kai na tros na mhn mporeis na baleis kila.

Prospathise na tros poteinouxa faghta ayto mono mporei na se kanei na baleis kila.

Και ποιες τροφες περιεχουν πρωτεινες?

MaZzzZ
13-06-09, 20:40
Arketa megalh Proteinh tha breis sta faghta opos eine.
Ta pshmema kreata pio poly opos eine to kotopoulo kai to mosxari.
O tonos ton opio agorazeis apo ta super market.
Kai alla tetia.

IR3bel Yell
20-06-09, 17:54
Παιδιά έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα... Είμαι 43 kg και 1.63..Θέλω τουλάχιστον να πάρω 5-6 κιλά ακόμα..αλλά δεν μπορώ, η ζυγαριά είναι κολλημένη! Στην οικογενεια όλοι είναι αδύνατοι οπότε δε ξέρω αν μπορώ να πάρω κιλά. Κάπως όμως πρέπει να πιεσω τον εαυτό μου. Με τα απλά φαγητά όμως δε γίνεται τίποτα, ειδικά τώρα το καλοκαίρι χάνω στάνταρ και ένα κιλό, πολύ σημαντικό για μενα. Καμιά ιδέα?? Ποιά άλλα φαγητά είναι πρωτεινούχα?

std05152
21-06-09, 01:51
Παιδιά έχω κι εγώ αυτό το πρόβλημα... Είμαι 43 kg και 1.63..Θέλω τουλάχιστον να πάρω 5-6 κιλά ακόμα..αλλά δεν μπορώ, η ζυγαριά είναι κολλημένη! Στην οικογενεια όλοι είναι αδύνατοι οπότε δε ξέρω αν μπορώ να πάρω κιλά. Κάπως όμως πρέπει να πιεσω τον εαυτό μου. Με τα απλά φαγητά όμως δε γίνεται τίποτα, ειδικά τώρα το καλοκαίρι χάνω στάνταρ και ένα κιλό, πολύ σημαντικό για μενα. Καμιά ιδέα?? Ποιά άλλα φαγητά είναι πρωτεινούχα?

e na tros psomaki pou paxainei kai kreatika arketa.fileto,kotopoulo,mprizola,rizi,makaroni pou paxainei arketa kai ayto,rizi

episis pistevo kalitera na tros oli ti mera apo ligo
kai oxi 1-2 fores ti mera.etsi pistevo einai o tropos na pareis kila.toulaxiston an gimnazesai etsi einai to sosto na kaneis.esi den to aneferes ayto apla oti thes na pareis kila ;)

IR3bel Yell
22-06-09, 16:46
Γυμναζόμουν πιο παλιά αλλά σταμάτησα..Θα ξαναρχίσω πάλι απο Σεπτέμβριο όμως.Πίστεύω θα βοηθήσει. Για να δούμε..!

thebest20
22-06-09, 19:50
Και νόμιζα ότι μόνο εγώ έχω το πρόβλημα,είμαι 21 στα 22,και είμαι 1,75 και 60 κιλά!Εγώ πάντως έχω καλό μεταβολισμό,και ότι τρώω το καίω!!!!Πήγαινε αν μπορείς σε κάποιο γιατρό να σου κάνει εξέταση μεταβολισμού,και να σου δώσει και διατροφή!!!!!!!Εγώ πριν 10 μέρες ήμουν 58 κιλά,και τώρα έχω πάρει 2 κιλά μετά την επίσκεψη σε γιατρό

Συγκεκριμένα τρώω

Πρωινό : Γάλα με δημητριακά+1 τοστ με διπλή γαλοπούλα
Δεκατιανό : 1 Κρουασάν ή ένα φρούτο
Μεσημεριανό : Κανονική μερίδα,προς μικρή,με πολύ ψωμί,σαλάτα και τυρί πάντα

Συνεχίζω με 1 γιαούρτι,άλλα 2 φρούτα,1 παγωτό

Για βραδυνό κατά τις 8,τρώω το υπόλοιπο ψωμί που έχει μείνει,μαζί με λάδι,τυρί και 1 σαλάτα
Και τέλος γάλα με δημητριακά

Ενδιάμεσα πίνω πολλούς χυμούς....

Γενικά τρώω κάθε μέρα σχεδόν μισό κιλό ψωμί,πίνω 1 λίτρο χυμό,1,5 λίτρο νερό και μισό λίτρο γάλα

Μην τρως γύρους,σουβάκια και πίτσες...δεν σου προσφέρουν τίποτα,μόνο χοληστερίνη,εγώ τα έχω κόψει εδώ και καιρό γιατί έβλεπα ότι δεν πάχαινα!!!!!!!

Το γυμναστήριο το σταμάτησα,γιατί εκεί χάνονται οι θερμίδες,και πήρα βαράκια και κάνω!!!!!

IR3bel Yell
02-07-09, 21:04
http://www.weightgainplus.com/

Τι γνώμη έχετε για αυτά τα χάπια?

aspris
14-07-09, 00:45
file pare mia gainer proteini kai pine 2 scoope to proi 2 to apogeuma kai na deis pos pairneis kila kai panta tin proteini me ena frouto kai kane kai 6 mikra geumata proteinis kathe 2-30 wres kai ennow fagito proteini me rizi i patata jacket kai salata prasini kai pare kai 2 - 3 sokolates kata tin diarkeia tis meras kai mia fora tin evdomada trava kai fae oti epithima i psixoula sou na fas kai ennow apo pitsa kai otidipote allo fast food thes kane to ayto gia 6 mines gia ton metavolismo sou giati meta tha thes diatrofi kali giati an sinexiseis tha valeis peritta kila apla auto kanei ton organismo na zita fagito eimoun 46 kg kai tora eimai 68 kg mesa se 2 xronia kai me 6 koiliakous

CRISTIAN
09-08-09, 13:39
το λεω αυτο γιατι ο κολλητος μου φιλος ειχε το ιδιο προβλημα με αυτο που εχεις εσυ αλλα το ελησε κατα 85%, τι εννοω ? εβαλε κιλα και μαλιστα σχετικα γρηγορα και τα κιλα που εβαλε δεν τα εβαλε σε λιπος, αλλα μυικα..απο οτι ξερω πινει ενα ροφημα και καποια συμπληρωματα διατροφης...;)

Thanos1993
20-08-09, 18:20
fae patatakia,gurous,merentes,sokolates,souvlakia kai se 3 vdomades tha ginis 60

AlexTech
23-01-10, 14:46
fae patatakia,gurous,merentes,sokolates,souvlakia kai se 3 vdomades tha ginis 60

:mouahaha::mouahaha::mouahaha:

HERCULES
02-02-10, 07:49
Το προβλημα δεν λυνεται ευκολα γιατι εισαι εκτομορφος απο αποψη μεταβολισμου απότι φαινεται και θα δυσκολευτεις.Πρωτα κανε μια εξεταση θυροειδους γιατι αν εχεις προβλημα με τον θυροειδη σου και στην κατσαρολα να μπεις και να τρως ολη μερα δεν θα εχεις αποτελεσμα.Αν χρειαστει να ρυθμισει ο γιατρος τη λειτουργια του πριν καντο και μετα τα ξαναλεμε.......

airflow
12-03-10, 20:08
Τουλάχιστον 5 - 6 γεύματα την ημέρα και προς θεού μακρυά από ζάχαρη,υπερβολικό αλάτι,λιπαρά,γλυκά και junk food."Βάζω κιλά" δεν σημαίνει "αποκτώ και όλα τα προβλήματα υγείας που μπορεί να προκαλέσει η κακή διατροφή".
Να τρως μεγάλες ποσότητες αλλά να γίνεται κατανάλωση άπαχων προϊόντων(ζαχαρίνη ή ασπαρτάμη στον καφέ σου ή καλύτερα και σκέτο,γαλοπούλα,άπαχος κυμάς,milner,γάλα και γιαούρτι 0-2%,μαύρο ψωμί,μακαρόνια ολικής άλεσης).Και πολύ νερό.Και άσκηση.Βάρη αλλά και αερόβια(μην υποτιμάτε την αερόβια άσκηση.όταν γίνεται με μέτρο βοηθάει γιατί συμπληρώνει ιδανικά μια μέρα προπόνησης με βάρη.15 λεπτά στο τέλος της προπόνησης έστω και 2 φορές τη βδομάδα είναι καλά).Καλύτερα όμως να ζητήσεις τη γνώμη ενός διατροφολόγου γιατί ο κάθε οργανισμός έχει τις δικές του ανάγκες.Είσαι μόλις 17 και ότι κάνεις τώρα για τον εαυτό σου θα βάλει τις βάσεις για την υπόλοιπη ζωή σου.

SoulGR
13-03-10, 12:23
Το προβλημα δεν λυνεται ευκολα γιατι εισαι εκτομορφος απο αποψη μεταβολισμου απότι φαινεται και θα δυσκολευτεις.Πρωτα κανε μια εξεταση θυροειδους γιατι αν εχεις προβλημα με τον θυροειδη σου και στην κατσαρολα να μπεις και να τρως ολη μερα δεν θα εχεις αποτελεσμα.Αν χρειαστει να ρυθμισει ο γιατρος τη λειτουργια του πριν καντο και μετα τα ξαναλεμε.......
+1

prodeejee
06-04-10, 01:33
osa perissotera mikra geumata tin imera ginetai kai pare k se sindiasmo me mia polivitamini k ena proteinouxo rofima k katallili gimnastiki! Gia mia katallili diatrofi psa3e sto google kati tha vreis sigoura. Must sti diatrofi sou prepei na einai idatanthrakes (an kai plisiazei kalokairaki den peirazei apla varos na valeis k den peirazei an tholoseis) kai proteines k vitamines..

mikie0441
06-04-10, 12:30
Να σας πω... πεζετε με τον πονο μας; τι να πουμε κι εμεις που θελουμε να χασουμε κιλα;:cry:
Εδω και 1 μισο μηνα κανω διατροφη και εχω χασει περιπου 6 κιλα.
Παντως να ξερεις δεν ειναι μονο το φαγητο και αν θες να με ακουσεις (εξαλου την γνωμη μου λεω κ τιποτα αλλο ) κανε και λιγο υπομονη γιατι στα 18 ημουν 65 κιλα με 1,74 υψος αλλα μετα το ναυτικο αρχισα να περνω κιλα εφτασα 134 το μεγαλυτερο και τωρα ειμαι 118 και συνεχιζω να κατεβαινω .
Αυτα με την παρτη μου τωρα για εσενα κανε μια εξεταση θυρωειδου οπως λεει πιο πανω και ο φιλος HERCULES αλλα οχι αιματος αλλα υπερηχο γιατι δειχνει 100% τι παιζει πηγαινε σε εναν διατροφολογο για να δει τον μεταβολισμο σου και απο κει και περα συνδυασε μια καλη διατροφη με γυμναστικη σε ενα γυμναστηριο ( ρωτα και θα σου πουν τι να κανεις για να προσθεσεισ ογκο ,συνηθως λιγες επαναληψεις με αρκετα κιλα, ξερουν βεβαια πολυ καλυτερα απο μενα) και πρωτεινη καλα θα ειναι να μην παρεις σε σκονη αλλα απο τα τροφιμα γιατι οτι περνεις γρηγορα το χανεις και γρηγορα αν καταλαβαινεις τι εννοω.
Τωρα αν δεν θες και γυμναστικη τα πραγματα θα ειναι δυσκολα γιατι αυτα αλληλοσυμπληρωνονται.
Σου ευχομαι να τα καταφερεις να εχεις πολυ υπομονη και ενα τελευταιο ( πολλα λεω ο πολυλογας :ras:) προσπαθησε να τρως λιγο πριν κοιμηθεις ... βοηθαει να παρεις κιλα ετσι εγω τα πηρα τα πιο πολλα .
Αντε και καλη τυχη φιλε μου.:thumbsup:

apollon18
06-04-10, 20:44
Ο καλύτερος τρόπος να πάρεις κιλά είναι να τρέφεσαι σωστά. Επειδή και εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα στράφηκα σε τρωφές για μωρά. Έχουν αρκετή πρωτείνη και κάποιες λίγα λιπαρά. Βασικό επίσης και η σωστή γυμναστική. Όλα τα άλλα απλά σε γεμίζουν πολλά νερά και επιβαρύνουν την υγεία σου.

GreGoryFTW
28-07-12, 00:20
Καλησπέρα! Με λένε Γρηγόρη, είμαι 18 ετών, 1.75 ύψος και 48-49 κιλά, τρώω πολύ καλά γενικότερα μα δεν παίρνω κιλά, τουλάχιστον εύκολα, κι αν πάρω, σε λιγότερο από μία εβδομάδα θα τα χάσω. Θέλω μία λύση για κιλά, θέλω να πάρω κιλά να γίνω άνθρωπος, τουλάχιστον 10-15 κιλά. Τι να κάνω? Να πάρω αναβολικά (όχι), να φάω τα σουβλάκια της ζωής μου? Τί να κάνω? Θέλω μία σίγουρη, σωστή και σοβαρή απάντηση, θα περιμένω μήνυμα στο B-boy_Sega_15@hotmail.com, ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση σας!