PDA

Επιστροφή στο Forum : ΣΤΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ

dentisteo
23-06-09, 20:17
Θα ηθελα να ρωτησω κατι,αν εχεις περασει τα 28 και εισαι να μπεις σειρα Αυγουστου και αντιμετωπιζεις προβλημα υγειας χρονιο,τι γινεται;Υπαρχει πιθανοτητα για αλλη αναβολη;Και αν ναι,πως γινεται αυτο;

O.Y.K. 3
24-06-09, 06:54
an proskomiseis tis gnomateyseis ton giatron pou pistopioi
oti iparxi problima igias se ena stratologiko grafeio isos kai me mia etisi
ekei na dothi ek neou anaboli i akoma kai apalaxtiko

gia rota se ena grafeio tis stratologias

ntinos_athens
24-06-09, 07:48
Θα πας στο στρατολογικο γραφειο θα προσκομησεις τα χαρτια και μετα θα σε πασαροθν στο 401 για εξετασεις και να επιβεβαιωθει το προβλημα απο εκει και μετα σου ξαναδινουν αναβολη η σου δινουν απαλαγη και τελειωσες.

dentisteo
24-06-09, 08:25
την απαλλαγη δε τη θελω ειναι η αληθεια,θεωρω πως δε με τιμαει και φυσικα θεωρω πως δε θα θελα να αποτελεσει εμποδιο σε μελλοντικη μου ισως πιθανοτητα ενταξης στο δημοσιο τομεα...μια ακομη αναβολη θα ηθελα(ειχα ηδη μια ετησια για τον ιδιο λογο) μιας και βρισκομαι σε φαση θεραπειας...σε στρατιωτικο νοσοκομειο δε θα γινει η εξεταση μου;το λεω επειδη εχω στην πολη μου

ntinos_athens
24-06-09, 11:53
κοιτα ετσι και αλλιως θα περασεις επιτροπη απο εκει και μετα αν δεν ειναι κατι σοβαρο θα πας κανονικα αν υπαρχει θεμα υγειας μεγαλο (που ευχομαι να μην υπαρχει) η αποφαη ειναι δικη τους, παντως να ξερεις εχει διαφορα απαλαγη για θεμα υγειας και αλλο απαλαγη με τρελοχαρτο εκει θα εχεις θεμα, στην τελικη προσπαθησε να πας Ι4 βοηθητικος και θα υπηρετησεις κανονικα και θα περασεις ζαχαρι μονο κανενα θαλαμοφυλικι θα κανεις.

dentisteo
24-06-09, 12:15
μεγαλο δε το λες η αληθεια,αλλα ειναι σοβαρο και χρονιο...και το καλυτερο,δεν επιδεχεται θεραπεια..μονο παρακολουθηση...

ntinos_athens
24-06-09, 23:12
Δεν ξερω φιλε μου τι να σου πω? οταν πηρες την αναβολη απο την στρατολογια δεν σου ειπαν κατι?

dentisteo
25-06-09, 08:08
μου δωσανε ενα χρονο και στο χαρτι στρατολογησης λεει,μετα το 6μηνο να παω να επανεξεταστω...τοτε δε με εξετασε κανεις στο στρατιωτικο νοσοκομειο,ειχα χαρτι απο γενικο νοσοκομειο...

ntinos_athens
25-06-09, 15:35
την ιδια διαδικασια θα ακολουθησεις αυτοι ομως γνωριζουν καλυτερα να σε ενημερωσουν τι ακριβως πρεπει να κανεις

south_
05-07-09, 11:28
οτι αποφασίσει η επιτροπή που θα σε εξετάσει

Sak_attack
29-03-10, 12:24
Ο Νόμος απάγορεύει το απολυτήριο να γράφει αν απολύθηκες με Ι1, Ι4, η Ι5

Sak_attack
29-03-10, 12:33
Ο Στρατός απαλάσει για ένα και μόνο λόγο δεν 8ελεί να αποζημειώνει οικονομικά και να κοβει εφ όρου ζωής συντάξεις. Δεν θέλει να αναλαμβάνει ευθύνες για ατομα με χρόνια προβλήματα υγείας. Γιατί σκέψου να πάθεις κάτι ενω έχεις πρόβλημα υγείας και υπηρετείς θα τους κόψουνε τον κώλο.

dentisteo
29-03-10, 14:05
Ο Στρατός απαλάσει για ένα και μόνο λόγο δεν 8ελεί να αποζημειώνει οικονομικά και να κοβει εφ όρου ζωής συντάξεις. Δεν θέλει να αναλαμβάνει ευθύνες για ατομα με χρόνια προβλήματα υγείας. Γιατί σκέψου να πάθεις κάτι ενω έχεις πρόβλημα υγείας και υπηρετείς θα τους κόψουνε τον κώλο.

κοιτα,του θανατα δεν ειμαι
εχω ορθοπεδικο προβλημα στο γονατο,αρκετα σοβαρο...και ευερεθιστο εντερο...με υφεσεις και εξαρσεις...μου ειχανε δωσει αναβολη 1 εξαμηνο τον Αυγουστο και Μαη κανονικα μπαινω...

Corolla
31-03-10, 21:54
To pithanotero einai na sou dosoun I4, na eisai aoplos kai na exeis apallagi apo diafores ergasies pou mporei na sou prokalesoun provlima.
PX tha exeis sigoura apagoreutika: poreias, orthostasias, kai arsi varon logo tou gonatou sou.

An einai para poly sovaro to provlima sou tha sou dosoun I5 pathologiko (apallagi), to opoio apo oso exo akousei de sou dimiourgei kanena provlima sto dimosio giati de fainetai pouthena.
Mono to I5 psyxologiko fainetai sto apolytirio!

hakunamatata
02-06-10, 11:20
Σε περίπτωση επιληπτικού ατόμο τι γίνεται?? Έχω τις γνωματεύσεις από πάρα πολλούς γιατρούς. Παίρνω φαρμακευτική αγωγή, εδώ και 15 χρόνια. Όταν είχα κάνει την αίτηση για αναβολή δεν με είχαν ρωτήσει κάτι. Σε περίπτωση που δεν ξέρετε η επιληψία είναι μια νευρολογική πάθηση που δεν επιδέχεται θεραπεία. Τι γίνεται στην περίπτωση μου?

bmw116
03-06-10, 23:17
Aρμόδιο να σου απαντήσει ειναι καποιο στρατολογικό γραφείο.