PDA

Επιστροφή στο Forum : Έιμαι πολυ στεναχωρημένος....

Burned BiLL
01-07-09, 22:57
Την Τρίτη 30/6/2009 και ώρα 10:45 το πρωί η πολύ αγαπημένη μου γιαγιά που μεγάλωσα μαζί της από μικρό παιδί έφυγε για ένα ταξίδι χωρίς γυρισμό.....τον τελευταίο ένα χρόνο ακριβώς αρρώστησε βαριά και οι γιατροί διαπίστωσαν όγκο ενδιάμεσα στην κεφαλή του παγκρέατος και το ήπαρ σε προχωρημένο στάδιο και έμεινε και κατάκοιτη....θεραπεία δεν υπάρχει γι' αυτού του είδους τον "καταραμένο χάρο"....μας δώσανε προθεσμία ζωής από 2 μήνες έως 1 χρόνο(πέσανε μέσα στο περιθώριο αναλόγως και την φροντίδα που είχε τη νοσοκομειακή και στο σπίτι κάναμε τα πάντα για να την φροντίσουμε)......
Σήμερα 1/7/2009 έγινε η κηδεία της....κάτω από μεγάλη φόρτιση....( :cry: τα μάτια τα έχω δακρυσμένα όση ώρα γράφω).
Χθες ήταν η γιορτή των 12 Αποστόλων ενορία και στην οποία ανοίκουμε ....πέθανε μαρτυρικά οι κακομοίρα και την πήραν οι 12 Απόστολοι...

Γιαγιά μου δεν θα σε ξεχάσω πότε στην ζωή μου είμαι 22 χρονών και θα σε έχω για πάντα στην καρδούλα μου.....Σ' αγαπώ....

Υ.Γ Όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι δεκτό...

CHE GUEVARA
01-07-09, 23:07
Φίλε μου, τα εγκάρδια συλλυπητήρια μου. Αυτή η γυναίκα, που σου έδωσε τόση αγάπη, σίγουρα αξίζει την ένδειξη της λύπης σου για το ότι δεν είναι πλέον κοντά μας. Όμως μην απελπίζεσαι και πίστευε. Γι΄ αυτό πέθανε ο Κύριός μας Ιησούς Χριστός, για να κληρονομήσουμε κι εμείς αιώνια ζωή, ζωή που δεν συγκρίνεται με αυτήν εδώ την μικρή και ολιγόχρονη που ζούμε στην γη, γιατί η τωρινή ζωή πρέπει να περάσει για να ακολουθήσει η αιώνια.

Η γιαγιά σου είναι καλά εκεί που είναι και σε καμαρώνει. Στάσου άξιος και μην την στεναχωρείς. Όλοι μας κάποια στιγμή θα φύγουμε από εδώ και θα πάμε για αλλού, και όταν πάμε, θα χαρώ πολύ να μου την γνωρίσεις.

Κουράγιο φίλε και πάλι τα συλλυπητήριά μου.

Burned BiLL
01-07-09, 23:12
Αληθεύει ότι για 40 μέρες η ψυχούλα της θα είναι δίπλα μας στο σπίτι μας θα τριγυρίζει;

tempt@tion
01-07-09, 23:15
συλλυπητήρια για την απώλεια της γιαγιάς σου
Ας είναι ελαφρό το χώμα που την σκεπάζει :cry:

Burned BiLL
01-07-09, 23:19
Η κακομοίρα καμάρωνε να με δει να απολύομαι από το στρατό και μου το έλεγε άλλα τελικά δεν το πρόλαβε...γιατί προηγήθηκαν οι σπουδές μου κάτι που δεν υπολόγιζε....και μου το έλεγε σαν να το ήξερε δεν θα προλάβω να σε δω...

CHE GUEVARA
01-07-09, 23:25
Η κακομοίρα καμάρωνε να με δει να απολύομαι από το στρατό και μου το έλεγε άλλα τελικά δεν το πρόλαβε...γιατί προηγήθηκαν οι σπουδές μου κάτι που δεν υπολόγιζε....και μου το έλεγε σαν να το ήξερε δεν θα προλάβω να σε δω...

Κι όμως θα σε βλέπει από πάνω φίλε. :yes:

Αν ενδιαφέρεσαι γενικά για το θέμα από ορθόδοξης άποψης, σου συνιστώ το γνωστό βιβλίο του Seraphim Rose "Η Ψυχή μετά τον θάνατο". Να προσεύχεσαι πάντως για τους κεκοιμημένους και να μνημονεύεις στις προσευχές σου όσο πιο συχνά μπορείς την γιαγιά σου... θα της κάνει οπωσδήποτε καλό και εσένα θα σε κάνει να αισθανθείς καλύτερα. Η πίστη φίλε μου είναι κάτι, το οποίο δίνει τόσο μεγάλη ελπίδα, που ο πόνος περνάει γρήγορα, λόγω της πεποιθήσεως ότι μας περιμένει όλους κάτι άλλο μετά τον θάνατο. Κουράγιο!

katrin_9
01-07-09, 23:28
τα συλληπητήρια μου για τη γιαγιά σου!!

μπορεί να έφυγε από τη ζωή αλλά ζει μεσα στην καρδιά σου και θα ζει για πάντα!!
δυστυχώς αυτός ο χάρος που λέγεται καρκίνος έχει στερήσει από πολλούς από εμάς αγαπημένα μας πρόσωπα, χτες ήταν η γιορτή του παππού μου τον οποίο έχασα πριν από πεντέμιση χρόνια από την ίδια αρρώστια, πίστεψέ με ζει μέσα μου με όλα όσα μου είχε προσφέρει και με όσα μου είχε μάθει.

navagos®
01-07-09, 23:29
etsi einai file.. oloi erxomaste kai fevgoume apo auton ton kosmo.. simasia exei na menei agapi kai tipota alo.. :)

silipitiria kai na thimase tin giagia sou me ena xamogelo... tis aksizei:yes:

Lady In Black
01-07-09, 23:29
Φίλε μου με συγκίνησες με τα γεγραμμένα σου :cry:
Μακάρι να αναπαυθεί εν ειρήνη η ψυχούλα της πολυαγαπημένης σου γιαγιούλας και να ζήσετε όσοι την αγαπάτε και να τη θυμάστε.
Κάποιος εκεί ψηλά θα τη φροντίζει περισσότερο και καλύτερα...
Όσο για σένα προσπάθησε να είσαι καλά και να προοδεύεις γιατί θα σε βλέπει από ψηλά και θα εύχεται και θα επιθυμεί κι εκείνη το ίδιο... :yes:
Τα θερμά μου συλλυπητήρια και καλή συνέχεια σε όλους σας...

milanezos1991
02-07-09, 01:01
File m ta 8erma m sillipitiria....3erw pws niw8eis.......kai egw exasa prosfata ena poli agapimeno m proswpo.....Elpizo na epoulwseis sintoma tin pligi p anoikse kai na koita3eis oso to dinaton grigorotera to mellon....me to na stenaxwriesai dn kerdizeis tpt.....Elpizw i poliagapimeni s giagia na pige se enan kalitero kosmo giati an itan toso kalos an8ropws oso les autos o kosmos dn tis a3ize....(tis a3ize enas kaliteros....)sillipitiria....zwi se logou sas....kai kouragio!!!!kali sinexeia sti zwi s k na 3es oti i giagia s 8a se prosexei kai 8a se ka8odigei!!!Geia s...!!!

Kronos
02-07-09, 01:23
Συλλυπητήρια Bill και κουράγιο... Φρόντισε να φανείς αντάξιος αυτών που περίμενε από σένα...

fstergios
02-07-09, 01:25
ΤΑ ΣΥΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΙΑΓΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ Η ΖΩΗ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΟΥΜΕ

Nukem
02-07-09, 01:51
Τα θερμά μου συλληπητήρια Βασίλη....:cry::cry::cry:

Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμος και να σταθείς επάξιος των προσδοκιών της που είχε από εσένα!

Someone...
02-07-09, 03:25
Φίλε μου να ΄ξερες μόνο το πώς σε καταλαβαίνω όπως και το τι μου θύμισες τώρα...
Μέχρι και πριν από 9 χρόνια που είχα τον παππού μου άρρωστο και ήμουν και ο μόνος που τον πρόσεχε (είχα στερηθεί σχεδόν το μισό της εφηβείας μου γι' αυτόν, χωρίς ούτε μια στιγμή να το μετανιώσω) δεν θα ξεχάσω όσο ζω πως πέθανε από τον καημό του που έφυγα φαντάρος.
Ακόμα και τώρα που τα θυμάμαι συγκινούμαι αλλά είμαι σίγουρος πως ξέρει πολύ καλά από κει που βρίσκεται το πόσο πολύ τον θυμάμαι και τον αγαπάω ακόμα....κι ας μου λείπει......

soulmate
02-07-09, 06:31
Τα θερμα μου συλληπητηρια για την γιαγια σου ολοι εχουμε χασει καποιον
που αγαπουσαμε πολλοι να ξερεις οτι θα ειναι διπλα σου παντα
το πιστευω και δεν εχω παψει να πιστευω ακομα και μετα απο τοσα
χρονια που εχασα τον παππου μου οτι ειναι διπλα μου στα δυσκολα αλλα
και στα καλα μου δεν προλαβε να δει τιποτα απο μενα και μου το λεγε παντα
οτι δεν θα προλαβει τα ειδε απο ψηλα ηταν διπλα μου και ειναι
σε οτι και να κανω
πιστευω οτι ναι η ψυχη τους ειναι διπλα μας και οχι μονο της 40 μερες
αλλα παντα.......
ισως ειναι καλητερα εκει και ας ποναμε εμεις λιγο παραπανο..............
ΑΧ!!!! τι μου εκανες πρωι πρωι :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:

O.Y.K. 3
02-07-09, 06:52
ta silipitiria mou gia ton xamo tis giagia sou kai na eisaste kala
na tin thimaste panta

SOTIRIOS
02-07-09, 06:56
εγκαρδια συλληπητηρια φιλε μας:cry:
να εισαι παντα καλα να την θυμασαι και να της δινεις χαρα εκει ψηλα,με την προοδο στην ζωη σου:yes:

kiko
02-07-09, 10:31
τα θερμα μου συλληπητηρια φιλε μου,
και εγω εχω χασει τη θεια μοθ που αφησε πισω τρεια κοριτσια, το μικροτερο στο δημοτικο
το σημαντικοτερο ειναι να μη τη ξεχασεις και οτι κανεις να νιωθει περηφανη για σενα

επισης ειναι σημαντικο να τη μνημονευεται συχνα με αφιερωσεις σε λειτουργιες καθως και με μια δωρεα

ζησε και καντην υπερηφανη

Burned BiLL
02-07-09, 11:02
Σας ευχαριστώ όλους ολόψυχα.....να είστε καλά...

voleftis
02-07-09, 11:32
Καταρχήν τα συλλυπητήρια μου και ζωή σε εσάς, να ζήσετε να την θυμάστε , οπότε δεν πεθαίνει θα ζει μέσα από εσάς ..
Λίγο πολύ αν αυτό σε παρηγορεί κάπως (δύσκολο πολύ ) όλοι έχουμε διαβεί αυτό το δύσκολο στάδιο και σε νιώθουμε ..
Να αναπολείς τις όμορφες στιγμές μαζί της ,να ακολουθείς τις συμβουλές που σίγουρα σου έχει δώσει και να ξέρεις εκεί ψηλά που σε βλέπει θα νιώθει περήφανη για σένα και θα έχεις την ευχή της να σε ακολουθεί και να σε προστατεύει στην υπόλοιπη ζωή σου.
Να φροντίζεις να πηγαίνεις να της ανάβεις το καντηλάκι και μην διστάζεις να της μιλάς για ότι σε απασχολεί ,να δεις που θα νιώθεις καλύτερα ..
Τα συλλυπητήρια μου και πάλι ..

Burned BiLL
02-07-09, 12:29
Με έχετε συγκινήσει με τα λόγια σας...

totally_happy
02-07-09, 12:53
ta sillipitiria kai apo mena Bill!
zwi se sas ...

Indian
02-07-09, 13:03
Δέξου και τα δικά μου τα συλληπητήρια φίλε μου...!
Δυστυχώς αυτά τα πράγματα δεν μπορούμε να τα υπολογίσουμε αλλά κι ούτε να τα αλλάξουμε...!
Έτσι είναι η ζωή...!
Σίγουρα η γιαγιά σου θα σε βλέπει από τον Παράδεισο και θα σε καμαρώνει...!
Θα χαίρεται με το πτυχίο σου και την απόλυση σου από το Στρατό...!
Το μόνο κακό είναι ότι δεν θα μπορείς να την δεις εσύ (ίσως στ'όνειρό σου όπως έχει συμβεί σε μένα),αλλά να είσαι σίγουρος ότι θα είναι η ψυχή της δίπλα σου...!
Να ζήσεις να την θυμάσαι φίλε...!
Κουράγιο αυτές τις δύσκολες ώρες...! :console:

Jimmy_MC
02-07-09, 13:14
Zoi se logous sas file mou :(

ghost
02-07-09, 13:55
Φιλε ΒΑΣΙΛΗ συλληπητηρια και απο μενα,κουραγιο ,να τη θυμασαι φιλε μου και να κρατησεις για παντα την αγαπη που σου εδωσε.Καλος πολιτης ......

ΩΣ ΑΝΘΟΣ ΜΑΡΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΩΣ ΟΝΑΡ ΠΑΡΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΔΙΑΛΥΕΤΑΙ ΠΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
(ΙΩΑΝ ΔΑΜΑΣΚΗΝΟΣ)

GameGuru
02-07-09, 15:21
συλλυπητήρια

chicken
02-07-09, 15:34
Τα θερμά μου συλληπητήρια!
Με συγκινεί η ευαισθησία σου βαθύτατα. Δεν ξέρω αν υπάρχει
κάτι για να στηριχτείς...να σου πω μια θεωρία για να ανακουφιστείς.
Βίωσε το πένθος σου για να μπορέσεις να ξορκίσεις την απώλεια
συν τω χρόνω. Θα έρθουν και τα καλύτερα!!!

karfwmenos
02-07-09, 15:41
Ta syllhphthria moy gia th giagia soy.:cry:.Mporei na efyge alla zei gia panta mesa soy..:yes:

Erxomaste apo mia skoteinh abysso katalhgoyme se mia skoteinh abysso, to meta3y fwteino diasthma to leme ZWH.!Kazanzakhs

APARATHRHTH
02-07-09, 15:46
Molis merikes meres pane pou exasa kapoion polu diko mou ap thn idia <agiatreuth> arrwstia.....gi auto katalabainw apoluta autes tis wres pou pernas.......
Ki epeidh den einai h prwth fora pou mou sumbainei ena exw na sou pw......uparxoun stigmes pou 8a 8umasai kai 8a ponas,alla kai stigmes pou 8a sunexizeis th zwh sou san na mhn exei sumbei auto to kako.....
Euxomai na 8umasai tis omorfes stigmes me th giagiaka sou kai na dhmiourghseis akoma kaluteres sth zwh sou wste na se xairetai apo kei pou einai.....
Ta eilikrinh mou sullhphthria kai kouragio pros to paron......

pil817
02-07-09, 15:56
τα θερμα μου συλληπητηρια φιλε μου

~mxls~
02-07-09, 17:20
Κουράγιο ρε φίλε :console:
Και εγώ όπως και πολλοί άλλοι μεγαλώσαμε με τις γιαγιάδες μας,είχα στεναχωρηθεί πολύ όταν την έχασα :(...

Ν900
02-07-09, 17:59
Φιλε μου, τα θερμα μου συλλυπητηρια.
Ολα ειναι μεσα στη ζωη.
Να σκέφτεσαι παντα τη θετική πλευρά και να παιρνεις δύναμη.
Δες τωρα ποσο ξεκούραστη είναι η γιαγιά σου, χωρις κανενα πόνο, χωρίς προβλήματα.
Ισως έτσι ειναι καλύτερα. :)
Αύριο ξεκινάει μια καινούρια ημέρα.
Να είσαι παντα καλα.

Burned BiLL
02-07-09, 18:03
Να είστε καλά παιδιά....
Πάντα μου έλεγε η γιαγιά μου πολλές χαρές να σου χαρίσει η Παναγιά μου άστρι μου.
Και τις έλεγα αν μου χάριζε τόσες χαρές για εμένα για τους άλλους δεν θα άφηνε καμία γιαγιούλα μου.

F w t e i n i
02-07-09, 20:28
Αληθεύει ότι για 40 μέρες η ψυχούλα της θα είναι δίπλα μας στο σπίτι μας θα τριγυρίζει;

Tha sou pw ti perasa egw prin akrivws 9 xronia kai 11 mines pou efyge i diki mou i giagia kai einai san na efyge xtes:(
Otan "efyge" tin pigame ekei pou genni8ike stin Kerkyra... otan epistrepsame stin Athina o papous mou emeine monos tou ,Ka8e mera tin skeftomoun ka8e mera elaga giati efyge, eklaiga ka8imerina giati ekeinh me megalwse ki egw tin frontisa san ena mikro mwro mexri to telos tis.....:(
Ta spitia mas htan to ena ston 1o orofo kai to allo sto 2o.
Kapoia stigmi mou leei i mitera mou na katevw na fwnaksw ton papou mou na fame oloi mazi
otan katevika loipon opws perpatousa sto diadromo eniwsa tin giagia mou na "pernaei" apo mesa mou ....eniwsa kati -pws na sto perigrapsw ? fantasou fantasma den mporw alliws na sto perigrapsw:(- kai ekana pisw kai fwnaksa ap tin porta ton papou n anevei epanw ... Den tolmisa na katevw ksana katw.
Otan me rwtisane giati den katevainw katw tous eksigisa auto kai oti opote paw tin vlepw na einai ksaplwmenh ston kanapes opws tin afisa tis teleutaies meres tis zwhs tis...Den to antexa pistepse me mou itan adianohto na to pistepsw auto...oti exasa tin giagia mou ..tin 2i manoula mou !!!
Meta apo 5 xronia exasa ton pappou egine to idio pragma ... epesa se melagxolia kai den milaga se kanenan Eixa hdh xasei 2 polutimous gia mena an8rwpous....Prin mia vdomada file mou piga ta Osta tou papou mou stin giagia mou stin gunaika pou gia akrivws 60 xronia htan mazi tis ... egw i idia vriak tin dinami kai evala to mikro koutaki konta stin giagia mou ... Tote pistepse me eniwsa mia eleu8eria mia agaliasi ... Eixa dwsei tin eukairia se autous tous 2 an8rwpous na einai ksnaa mazi opws htan En zwh na einai kai s auto to makry taksidi ....

Tha einai dipla sou 8a erxetai ston upno sou 8a tin vlepeis ... 8a tin niw8eis .. ma min les pote na isoun edw tin kratas edw ase tin psuxoula tis na paei psila.... na iremisei...Ki esy apla na anaveis ena keraki opote tin niw8eis konta sou kai pistepse me auti 8a xairetai pws o agapimenos tis eggonos tin skeftetai.....

Sunexise na tin agapas ....
sunexise na zeis me tis omorfes anamnseis tis .....
kai 8a deis 8a einai panta dipla sou

.......
idi eprase mia vdoamda pou afisa ton papou mou kai mou leipei arketa giati edw mporousa kai pigaina ka8e kuriaki kai ton frontiza

poufffff me piran pali ta zoumia :(

na se kala kai na tin 8umasai ......

Burned BiLL
02-07-09, 20:52
tha sou pw ti perasa egw prin akrivws 9 xronia kai 11 mines pou efyge i diki mou i giagia kai einai san na efyge xtes:(
otan "efyge" tin pigame ekei pou genni8ike stin kerkyra... Otan epistrepsame stin athina o papous mou emeine monos tou ,ka8e mera tin skeftomoun ka8e mera elaga giati efyge, eklaiga ka8imerina giati ekeinh me megalwse ki egw tin frontisa san ena mikro mwro mexri to telos tis.....:(
ta spitia mas htan to ena ston 1o orofo kai to allo sto 2o.
Kapoia stigmi mou leei i mitera mou na katevw na fwnaksw ton papou mou na fame oloi mazi
otan katevika loipon opws perpatousa sto diadromo eniwsa tin giagia mou na "pernaei" apo mesa mou ....eniwsa kati -pws na sto perigrapsw ? Fantasou fantasma den mporw alliws na sto perigrapsw:(- kai ekana pisw kai fwnaksa ap tin porta ton papou n anevei epanw ... Den tolmisa na katevw ksana katw.
Otan me rwtisane giati den katevainw katw tous eksigisa auto kai oti opote paw tin vlepw na einai ksaplwmenh ston kanapes opws tin afisa tis teleutaies meres tis zwhs tis...den to antexa pistepse me mou itan adianohto na to pistepsw auto...oti exasa tin giagia mou ..tin 2i manoula mou !!!
Meta apo 5 xronia exasa ton pappou egine to idio pragma ... Epesa se melagxolia kai den milaga se kanenan eixa hdh xasei 2 polutimous gia mena an8rwpous....prin mia vdomada file mou piga ta osta tou papou mou stin giagia mou stin gunaika pou gia akrivws 60 xronia htan mazi tis ... Egw i idia vriak tin dinami kai evala to mikro koutaki konta stin giagia mou ... Tote pistepse me eniwsa mia eleu8eria mia agaliasi ... Eixa dwsei tin eukairia se autous tous 2 an8rwpous na einai ksnaa mazi opws htan en zwh na einai kai s auto to makry taksidi ....

Tha einai dipla sou 8a erxetai ston upno sou 8a tin vlepeis ... 8a tin niw8eis .. Ma min les pote na isoun edw tin kratas edw ase tin psuxoula tis na paei psila.... Na iremisei...ki esy apla na anaveis ena keraki opote tin niw8eis konta sou kai pistepse me auti 8a xairetai pws o agapimenos tis eggonos tin skeftetai.....

Sunexise na tin agapas ....
Sunexise na zeis me tis omorfes anamnseis tis .....
Kai 8a deis 8a einai panta dipla sou

.......
Idi eprase mia vdoamda pou afisa ton papou mou kai mou leipei arketa giati edw mporousa kai pigaina ka8e kuriaki kai ton frontiza

poufffff me piran pali ta zoumia :(

na se kala kai na tin 8umasai ......

Ποπό με συγκίνησες απίστευτα......η δικιά μου η γιαγιά αλήθεια είναι ότι ήθελε να την θάψουμε αλλά δεν μας το ζήτησε στο χωριό μου στα Γιάννενα...όπου είναι ο άντρας της θαμμένος εδώ και κοντά 40 χρόνια...η γιαγιά μου έχει ένα παιδί τον πατέρα μου...ο κακομοίρης και αυτός τον πέρασε όλος μόνος του τον πόνο...του χαμού της μανούλας του και τον συμμερίζομαι τι νιώθει αφού νιώθω εγώ μεγάλη πίκρα.....
τώρα αρχίζουμε να συνειδητοποιούμαι όλοι μας οικογενειακός τον χαμό της.....

toxotis61
04-07-09, 08:27
Aπο τα γραφομενα σου, καταλαβαινουμε ολοι οτι την αγαπουσες πολυ...
Να εισαι σιγουρος, αν σε παρηγορει καθολου αυτο, οτι το καταλαβαινε και η ιδια κα την εκανες ευτυχισμενη με αυτη σου την αγαπη...
Να ζησεις φιλε μου καλα, να την θυμασαι με την αγαπη σου και θα σε βλεπει και θα σε νοιαζεται οπου κι αν βρισκεται...

LitleDevil
04-07-09, 10:00
Πολύ γλυκό αυτό που έγραψες για την γιαγιά σου,είμαι σίγουρη ότι ήξερε πόσο πολύ την αγαπάς...και μην ξεχνάς ότι οι άνθρωποι από κοντά μας φεύγουν μόνο όταν τους ξεχάσουμε.Και κάτι μου λέει ότι εσύ θα την έχεις πάντα στην ψυχούλα σου και θα την σκέφτεσαι πάντα.Όταν έχασα τον πατέρα μου κόντεψα να τρελαθώ...δεν ήθελα να ακούω σε ποιο μέρος τον έχουνε,μέχρι που μου είπανε ότι κοιμάται...ίσως είναι κουτό ίσως παιδικό,προτιμούσα όμως να το σκέφτομαι έτσι.

ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΛΛΥΠΗΤΉΡΙΑ

♥Stella®♥
05-07-09, 09:18
Ta silipitiria mou.
Zoi se sas.
Kai..

METAFERTHIKE...

darkman
06-07-09, 02:35
ta syllhpitiria kai apo mena file.kai ego mia apo ta idia me thn giagia mou pou mphke ton martio tou 2009 sto nosokomeio logo engefalikou kai distixos apebiose.

superpan
06-07-09, 22:47
συλληπητηρια για το χαμο σου εχω χασει και γω 2 παππουδες μου,και ειμαι συνομηλικος σου περιπου,στα 20.
αυτο με τη ψυχη το λεει η γιαγια μου,βασικα ονομαζει "ψυχουλα" ενα εντομο σαν πεταλουδιτσα μικρη.Βεβαια,να μου πεις οτι πιστευει κανεις υπαρχει,αλλα να ξερεις η γιαγια σου θα ζει για παντα στη καρδια σου και οταν σκεφτεσαι τις συμβουλες πχ που σου δινε θα παιρνεις θαρρος και θα συγκινησαι κιολας..Οι πρωτες μερες ειναι ετσι,ευχομαι κουραγιο υπομονη και παλι συλληπητηρια για το χαμο σου.Ευχομαι να φανεις δυνατος,αλλωστε οι καπετανιοι στη φουρτουνα φαινονται !
Be strong :D

earoma_gr
06-07-09, 23:20
Τα θερμά συλλυπητήρια μου για τη γιαγιά σου!!
μπορεί να έφυγε από τη ζωή αλλά ζει μέσα στην καρδιά σου και θα ζει για πάντα!!

kostgry
07-07-09, 23:23
αγαπητε φιλε ευχομαι ο Θεος να αναπαυσει την ψυχουλα της και να ζεις να την θυμασαι

Burned BiLL
08-07-09, 12:44
Ευχαριστώ παιδιά...που μου συμπαραστέκεστε...
Σήμερα είναι τα εννιάμερα της...
Μου λείπεις γιαγιούλα μου

lucidine
11-07-09, 14:25
ta sillipitiria moy gia ti giagia sou........katalabeno apolita pos niothis.....exo 2misi xronia poy exasa ti giagia mou.....kai sxedon tessera to papou moy....moy leipoyn tromera.....kai kathe fora pou tus thimamai klaio....moy leipoyn polu.....ksero akribos pos niothis.....eidika an megaloses kai mazi tis.....koyragio........

iliana
15-07-09, 19:34
file moy silipitiria kai apo emena

eirinimak
24-08-09, 21:03
δυστυχώς έτσι είναι η ζωή....τουλάχιστον όπως φαίνεται η γιαγιά σου αγαπήθηκε πολύ και δύνατα πριν φύγει από αυτόν τον κόσμο...και τελικά μόνο αυτό μετράει...πόση αγάπη πήρες και πόση έδωσες!τα συλληπητήρια μου...