PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση προς ΕΜΘ-ΕΠΟΠ

Soulrebel
16-07-09, 17:28
Καλησπέρα,τελευταία ακουω απο διάφορους συναδέρφους οτι έγινε δικαστήριο και δικαιωθήκανε οι ΕΠΥ-ΕΜΘ-ΕΠΟΠ στο θεμα των βαθμολογικών προαγωγών..Άκουσα οτι για τους ΕΜΘ μετά τα 5 χρονιά και εφόσον γίνονται ΕΜΘ θα προάγονται όπως οι συνάδερφοι στις παραγωγικές σχόλες υπαξ(ΣΜΥ κτλ)...Και οτι υπογράφτηκε απο τον υπουργό και αναμένετε να γραφτεί και στην εφημερίδα της κυβερνήσεως για να αλλαξουνε τον βαθμό τους σύντομα στον βαθμό που τους αντιστοιχεί μετά την μονιμοποίηση τους..Ξέρει κάνεις τίποτα;;Για ράδιο άρβυλα μου ακούγεται

billarasboy
20-07-09, 11:05
μπα φιλαρακι,,,, ειναι ραδιο αρβυλα,,,, δεν παιζει γιατι μετα δεν θα συμφερει αυτουσ απο τις σχολες και θα κανουν και αυτοι μετα κινισεις να μειωσουν αυτην την πραξη γιατι ουτος η αλλος μας θελουν κατωτερους οι ΣΜΥ και οι ΕΥΕΛΠΟΙΣ ,,
(πρωην ΔΕΚΑΝΕΑΣ ΕΠ.ΟΠ.) ,, !

sk7man
29-07-09, 18:45
Τέλος Σεπτεμβρίου είναι να γίνει ένα δικαστήριο , που το έχουν ξεκινήσει η ΕΜΘ της ΠΑ

mio gps
29-08-09, 21:53
για οποιον ενδιαφερεται,συντασσεται η προκυρηξη για 900 ΕΠΟΠ στην αεροπορια.
ειδικοτητες που θα προκυρηχθουν δεν εχουν γινει γνωστες.
πιθανη ημερομηνια εναρξης μαρτης του 2010.

jopoz
11-10-09, 20:02
tpt

mytime
17-10-09, 10:46
mhn kanei kaneis to lathos kai mpei ep.op paidia.. filikh symboulh.. an den eixa oikogeneia tha eixa figei alla tora ligo arga..

djkesar
30-10-09, 19:45
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.... ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΘΕΙ ΔΙΚΑΣΤΙΡΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΘ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ!!!! ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ!!! (ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΧΙ 100% ΣΥΓΟΥΡΩΣ) ΕΧΟΥΝ ΠΛΕΩΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ.... ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ... ΔΗΛΑΔΗ, ΕΙΜΑΙ ΕΜΘ ΤΟΥ 1996 ΕΠΧΙΑΣ, ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΣΤΗΣ... ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΗΝΟ.. ΚΑΤΙ ΛΕΓΑΝΕ ΠΩΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΤΕΘΟΤΑΝ ΠΡΩΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ... ΑΔΙΚΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΣΜΥ... ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ...

Soulrebel
31-10-09, 09:55
Συνηθισμενη απο τα παραλογα..Τουλαχιστον εγινε ενα βημα εμπρος

cordoba
16-11-09, 18:39
Εδω αδερφε μας εβγαλαν την γραμμη ωστε το γαλλονια
να ειναι ανοιχτα και να ξεχωριζουμε σαν τη μυγα μες το γαλα
και εσυ μειλας για εξελιξη:no::no::no::no:
ΤΟ ΑΛΛΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ:rolleyes2:rolleyes2

digenis eoka
17-11-09, 16:25
συμφωνω απολυτα με τον παραπανω φιλο.μην κανουμε ονειρα.δεν ισχυει τιποτα.

cordoba
18-11-09, 14:07
συμφωνω απολυτα με τον παραπανω φιλο.μην κανουμε ονειρα.δεν ισχυει τιποτα.
:bow::bow::bow::bow:
Α και μην ξεχασω:unsure:
Στην 112ΠΜ κανουμε σκοπιες
ΑΣΜΙΑΣ με 19 χρονια:cry::cry::cry:
Ε ΡΕ ΖΟΥΓΚΛΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ
ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΣΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ:guns::guns::guns:

stamsav86
18-11-09, 14:09
mages osoi boroun na tin kanoun apo to epopiliki na min to skeftontai katholou...
makria apo to stratooo. twra osoi exoun kanei oikogeneies dystixos prepei na tous ypostoun. kalo kouragio paidia.

miliko
30-12-09, 22:00
ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΞΗΣ.... ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΘΕΙ ΔΙΚΑΣΤΙΡΙΟ ΚΑΙ ΟΙ ΕΜΘ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ!!!! ΚΑΙ ΤΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ!!! (ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΟΧΙ 100% ΣΥΓΟΥΡΩΣ) ΕΧΟΥΝ ΠΛΕΩΝ ΠΑΡΕΙ ΤΟΥ ΑΝΑΛΟΓΟΥΣ ΒΑΘΜΟΥΣ.... ΟΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ... ΔΗΛΑΔΗ, ΕΙΜΑΙ ΕΜΘ ΤΟΥ 1996 ΕΠΧΙΑΣ, ΣΕΙΡΑ ΜΟΥ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΣΤΗΣ... ΠΑΡΑΛΟΓΟ ΝΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΗΘΗΝΟ.. ΚΑΤΙ ΛΕΓΑΝΕ ΠΩΣ ΠΡΙΝ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΘΑ ΚΑΤΑΤΕΘΟΤΑΝ ΠΡΩΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΒΟΥΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ... ΑΔΙΚΟ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΤΗΣ ΣΜΥ... ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΑΔΙΚΟ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ...

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΜΘ ΤΟΥ ΜΟΥΣΙΚΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ. ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΙ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ Η ΟΠΟΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΤΑΣΣΕΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΗΝ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΕΡΙΔΑ ΤΗΣ ΣΜΥ (ΔΗΛ. ΜΟΛΙΣ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΟΥΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΒΑΘΜΟΥΣ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΞΗ ΤΗΣ ΣΜΥ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ)

Thanos.k
06-01-10, 21:26
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ρε παιδια ενας ΕΠΟΠ να εχει η να θελει να εχει ιδια εξελιξη με καποιον απο σχολη ?
σοβαρευτειτε ....
Ο θεσμος του ΕΠΟΠ πρεπει να περασει απο κοσκινο ..να πεταξουν εξω καταρχην ολους τους ΥΠΕΡΒΑΡΟΥΣ ...αν ειναι δυνατον αυτο το πραγμα 100 κιλα 160 ανθρωπος να τον πληρωνουμε να μας φυαλει ...
ΕΛΕΟΣ

Antonius
06-01-10, 22:41
μπορει να ειναι χειριστής άρματος μάχης, μια χαρά αντέχει το άρμα...

jopoz
07-01-10, 22:12
Το συγκεκριμενο thread εχει να κανει με την ερωτηση που εθεσε ο φιλος soulrebel και οχι με τα ποσα κιλα ειναι οι επ.οπ, σωστα;

mitsos12
11-01-10, 18:02
???

jopoz
11-01-10, 20:05
not

mitsos12
11-01-10, 21:35
???

jopoz
11-01-10, 22:15
de

mitsos12
12-01-10, 01:27
????

MOSCHATO
12-01-10, 19:47
mitso 12 megali glwssa exeis....entos monadas to paizeis kapoios...ektos eisai ena tipota...ante komplexike...

jopoz
12-01-10, 22:17
vac

mitsos12
12-01-10, 22:33
???

mitsos12
12-01-10, 22:44
??

chrisz1
16-01-10, 10:39
Καλημέρα σε όλους συνάδελφους και μη.
Θα ήθελα να ρωτήσω το χρήστη mitsos12 αν έχει καταλάβει ακριβώς αυτή τη στιγμή που ακριβώς βρισκόμαστε?
Οι Ε.Μ.Θ.-Επ.Οπ. έφεραν το στρατό σε αυτά τα σημεία ή κάποιοι που για ένα χρόνο υπηρεσίας ακόμη πουλάνε ακόμη τη μάνα τους αφού ήδη έχουν προδώσει πρώτα τη Πατρίδα τους και ποιός από αυτούς έχει έρθει σε ρήξη με τον υπουργό και τη Πολιτεία επειδή απαιτούσε κάτι για το προσωπικό η καλυτέρευση υλικού – εγκαταστάσεων?
Πες μου σε παρακαλώ αν για κάποια από τις μεγάλες αποφάσεις που παίρνονται και μας πάνε 600 χρόνια πίσω αποφάσισε ποτέ ένας Ε.Μ.Θ.-Επ.Οπ και ποιος έχει λογοδοτήσει από τους ηγήτορες των πανεπιστημίων σαν και σένα που θα σώσουν την πατρίδα?
Μήπως θα έπρεπε όλοι αυτοί που βγαίνουν από της σχόλες να μη γίνονται όλοι διοικητές η ανώτατοι?
Πάντως εσύ από τα λεγόμενα σου αναφέρεσαι σε όλους αυτούς σαν να είστε όλοι ικανοί να διοικήσετε αυτό δείχνει ότι είσαι πλανεμένος από τη καριέρα που σου φύτεψαν έντεχνα στο απαίδευτο μυαλουδάκι σου κάνοντας σε τεχνοκράτη και αγενή μπαίνοντας στο thread και εξαπολύοντας ύβρεις και ισοπεδώνοντας τα πάντα. Την επομένη μέρα που θα πάς στη δουλειά και δεις κάποιον Ε.Μ.Θ-Επ.Οπ πες τiς αληθινές σου απόψεις για αυτόν αν έχεις @@ κι όχι να τον γλύφεις για να κάνει μια δουλεία επειδή όπως και να το κάνουμε η εμπειρία είναι εμπειρία.
Φίλε μου το να είσαι μικροπρεπής ασχολούμενος με μια ερωτηση που έκανε κάποιος και αν οι Ε.Μ.Θ.-Επ.Οπ. πάρουν ή όχι βαθμούς και αναφέρεσαι σε ένα σύνολο ανθρώπων αποδίδοντας σε αυτούς ότι ψυχολογικά κατάλοιπα σου έχει αφήσει το Ίδρυμα που φοίτησες σου λέω ότι σε όλες τι κοινωνίες και σε όλα τα κοινωνικά σύνολα που ορίζουν ένα συγκεκριμένο χώρο υπάρχουν και σωστά και λάθος άτομα έτσι είναι κι έτσι θα είναι οπότε μη θεωρείς ότι κι εσείς είστε όλοι σωστοί μάθε φίλε μου ότι πριν αρχίσεις να αποκτάς εικόνα και άποψη για τους άλλους κάντο πρώτα για τον εαυτό σου.

jopoz
16-01-10, 12:37
??

asklipios1200
16-01-10, 19:35
ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΛΕΥΣΗΝΑ 112 ΠΜ ΧΑΛΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΚΟΠΙΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΕΥΜΑ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ..

hercules35
16-01-10, 21:59
Και τι ήθελες να κανεις φιλαράκι αφού ΕΜΘ είσαι...σαν να λέμε το παιδί για τα θελήματα.Μήπως ήθελες να σε βάλουν και διοικητή στην 112ΠΜ φιλε μου?Να σου φέρνουν και τον καφέ στο κρεβάτι?Και σκοπια που κανεις πολύ σου είναι άλλοι δεν έχουν να φάνε εσύ που παίρνεις και μισθό για να ξύνεις τα @@ είσαι μια χαρά.Δηλαδή οι άλλοι που τρώνε 4 χρονια στην σχολη τι έπερεπε να είναι?Για συνέλθετε λέω εγώ που θέλετε και γαλόνια.Με τι προσόντα με το απολυτήριο γυμνασίου και λυκείου?
Αν το έχεις καταλάβει για σκοπιές και αγγαρείες σας πήραν,όπως σας πήραν,στον στρατό οποτε δεν κάνουν κάτι παράνομο απλώς σας λένε να κάνετε την δουλειά που σας ανατέθηκε.Εσάς πρέπει να βγάλουν στα κανάλια που τρώτε τα λεφτά του κράτους τζάμπα!!!

Gia xalarose ligo filaraki giati polla ta les

mitsos12
16-01-10, 22:50
Φιλε Crisz1 ειχα απαντησει και εγω στον φιλο mitsos12, αλλα εκανα delete τις απαντησεις μου, μολις καταλαβα οτι προκειται μαλλον κατα 99,9% για φανταρακο......... Σου προτεινω να μη ασχολειθεις εκτος αν απαντησει με την πραγματικη του ιδιοτητα.

Φιλε μου για τίποτα μην είσαι τόσο σίγουρος...ειδικά εδώ στο internet!!
Διέγραψα τα όσα είχα γράψει γιατί είναι δύσκολο να επιβιώσεις με τόσες... διαδικτυακές σφαλιάρες που κατά-καιρούς πέφτουν σε αντιφρονούντες-διαφωνούντες.
Το να γραφεις σε ένα forum είναι κι αυτό μια σύγχρονη μορφή ελευθερίας που πρέπει να την σεβαστούμε. Ο καθένας μπορεί να κάθεται στο πληκτρολόγιό του κι να γράφει ότι θέλει. Σε πιο επίπεδο θα κινηθείς εσύ το επιλέγεις.
Η ιντερνετική επικοινωνία είναι- ως γνωστό- συναισθηματικά "ανάπηρη", δεν βλέπει δεν ακούει, δεν νιώθει.
Εγώ ούτε έβρισα ούτε απείλησα κανέναν όπως κάναν μερικοί εδώ μέσο PM.Αυτό και μονο δείχνει το επίπεδο τον συγκεκριμένων ανθρώπων.Το μονο που έκανα ήταν να γράψω την γνώμη μου.
Δεν είχα καμιά πρόθεση να την "πω" σε κανέναν συγκεκριμένα.Απλά έγραψα κάποιες σκέψεις που έκανα κοιτάζοντας από "απόσταση" την συζήτηση.
Τώρα αν σε κάποιον δεν άρεσαν καθόλου όσα γράφτηκαν ή δεν τα κατάλαβε, δικαίωμά του.
Το να βρίζεις όμως και να απειλείς το θεωρώ αγένεια και μικροπρέπεια!
Τέλος πάντων....είπαμε αντιφρονούντες-διαφωνούντες δεν χωράνε εδώ μέσα.
:p

lacta13
17-01-10, 11:35
E.p.y. 1999 siroyles moy imaste ligi kai kalli!!!!!!!!!!
Alla exoyme xathi!!!!!!!!!!!!!

nzaxop
18-01-10, 14:13
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω αφου ήθελαν να ξεχωρίζουν οι υπαξιωματική της ΣΜΥ,ΕΜΘ,και ΕΠΟΠ, γιατί δεν αφήναν τα διακριτικά τον μονίμων με δύο παύλες των ΕΜΘ με μια παύλα και τον ΕΠΟΠ ανοιχτά οπως είναι τώρα.Μήπως ολα γίνονται για το χρήμα,το κάνανε ετσι για να υποχρεωθούν ολοι να τα αλάξουν!!!!!!!! και μετά μιλάμε για βαθμολογική εξέλιξη? μακάρι αλλα δεν το βλέπω.......

vagelis19701970
22-01-10, 14:10
Για οποιον ενδιαφερεται σχετικα με την βαθμολογικη εξελιξη ας τσεκαρει το παρακατω.
Πληροφοριες μου λενε οτι παει σημερα προς ψηφιση στην Βουλη.

http://yened.blogspot.com/2010/01/blog-post_2540.html

ntaw30
30-01-10, 16:12
δεν υπαρχει σωτηρια παιδια!!!εγω θελω απλα να ειμαι μονιμος και να εχω ισα τα δικαιωματα με ολους!!δεν θελω να γινω ομοιοβαθμος μετα παιδια της σχολης αλλα τουλαχιστον να αποστρατευομαι σμηναγος.στη δουλεια θελουν να κανουμε οτι και τα παιδια της σχολης!!ουτως η αλλος στα λεφτα δεν παιρνουμε τα ιδια και ουτε προκειται!!!ειμαι ΕΜΘ της ΠΑ

Soulrebel
10-02-10, 16:58
Aς ελπιζουμε η σημερινη κυβερνηση να κανει κατι με το θεμα μας...

Supervisor_
14-02-10, 17:40
epop str (pz) 7i seira mageirakos eimai paidia kai oso kai na sas fenete parakseno mou ti spaei pou oloi mas lene fidia gt gia to 8eo egw mpenw mesa 7misi kai mexri tis 12 mageireuw enw oloi oi epopareoi (maximoi kai kala) fidiazoun sto kapsimi me frapedares kai pane kai griniazoun oti fidiazoume.fisika kai iparxoun epop (συγγνωμη για τα greeklish μου) εμθ που δουλευουν και πολυ μαλιστα και σε ποστα που δεν θα επρεπε αλλα τι να κανουμε καποιοι βγαζουν λεφτα στισ πλατες αλλων.Οσο για τον mitsos αστο ψηλε δεν πηθεις.ο στρατος μπορει να 8εωρειτε δημοσιουπαλληλικι αλλα οσοι δουλευουμε μεσα σε αυτον ξερουμε πολυ καλα κατα ποσο ισχυει αυτο.Συναδελφακια να ειστε καλα οπου και να ειστε οπου και να υπιρετειτε και μην το μετανοιωνετε οπωσ λετε πολοι γιατι πολλοι φιλοι μοθ σποθδαγμενοι σε super market δουλευουν για 750 ευρο το μηνα τραγικα.φυσικα και υπαρχουν και καλυτερεσ καταστασεις αλλα δεν ειναι ο κοσμος ιδιοσ για ολους.οσο για τους διοικιτες (τους ανικανουσ μονο ποιανω στο στομα μου γιατι ειναι και αλλοι πολυ δικαιοι)ενα θα σας πω.ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΣΕ ΑΣΚΗΣΗ ΚΑΤΑΛΗΨΗΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΝΙΕΜΑΙ ΟΤΑΝ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ ΣΤΑ ΚΙΝΗΤΑ ΜΑΓΕΙΡΙΑ, ΒΓΑΛΤΕ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΣΑΣ!!!!!!!!

efikappa
14-02-10, 20:30
Συντομα εξελιξεις στο θεμα μονιμοποιησεων ΕΜΘ.

simitzopoulos
19-04-10, 16:28
Ρε παιδιά δεν γίνεται όλοι να είμαστε το ίδιο.Όταν προσλαμβάνεσαι στο στρατό οι υπηρεσίες δεν βγαίνουν ανάλογα με την ηλικία αλλά με την αρχαιότητα.Εδώ ομοιόβαθμοι αξιωματικοί λόγω αρχαιότητας κάνουν διαφορετικές υπηρεσίες .Εξάλλου όταν μπήκαμε το ξέραμε πια θα είναι η βαθμολογική μας εξέλιξη.Τώρα που έχουν περάσει αισίως 19 χρόνια υπηρεσίας τώρα ζητάμε να γίνει τροποποίηση!!!Τόσα χρόνια που βλέπαμε τους άλλους να εξελίσσονται και εμείς να μένουμε στάσιμοι δεν μας ενόχλησε!

giorgost1
19-05-10, 21:46
http://yened.blogspot.com/2010/05/blog-post_7373.html

digenis eoka
24-05-10, 17:31
den blepo na ginetai tora kati.edo den egine edo kai 25 xronia tora tha ginei.?

alextrax
19-06-10, 16:47
Καλημέρα σε όλους συνάδελφους και μη.
Θα ήθελα να ρωτήσω το χρήστη mitsos12 αν έχει καταλάβει ακριβώς αυτή τη στιγμή που ακριβώς βρισκόμαστε?
Οι Ε.Μ.Θ.-Επ.Οπ. έφεραν το στρατό σε αυτά τα σημεία ή κάποιοι που για ένα χρόνο υπηρεσίας ακόμη πουλάνε ακόμη τη μάνα τους αφού ήδη έχουν προδώσει πρώτα τη Πατρίδα τους και ποιός από αυτούς έχει έρθει σε ρήξη με τον υπουργό και τη Πολιτεία επειδή απαιτούσε κάτι για το προσωπικό η καλυτέρευση υλικού – εγκαταστάσεων?
Πες μου σε παρακαλώ αν για κάποια από τις μεγάλες αποφάσεις που παίρνονται και μας πάνε 600 χρόνια πίσω αποφάσισε ποτέ ένας Ε.Μ.Θ.-Επ.Οπ και ποιος έχει λογοδοτήσει από τους ηγήτορες των πανεπιστημίων σαν και σένα που θα σώσουν την πατρίδα?
Μήπως θα έπρεπε όλοι αυτοί που βγαίνουν από της σχόλες να μη γίνονται όλοι διοικητές η ανώτατοι?
Πάντως εσύ από τα λεγόμενα σου αναφέρεσαι σε όλους αυτούς σαν να είστε όλοι ικανοί να διοικήσετε αυτό δείχνει ότι είσαι πλανεμένος από τη καριέρα που σου φύτεψαν έντεχνα στο απαίδευτο μυαλουδάκι σου κάνοντας σε τεχνοκράτη και αγενή μπαίνοντας στο thread και εξαπολύοντας ύβρεις και ισοπεδώνοντας τα πάντα. Την επομένη μέρα που θα πάς στη δουλειά και δεις κάποιον Ε.Μ.Θ-Επ.Οπ πες τiς αληθινές σου απόψεις για αυτόν αν έχεις @@ κι όχι να τον γλύφεις για να κάνει μια δουλεία επειδή όπως και να το κάνουμε η εμπειρία είναι εμπειρία.
Φίλε μου το να είσαι μικροπρεπής ασχολούμενος με μια ερωτηση που έκανε κάποιος και αν οι Ε.Μ.Θ.-Επ.Οπ. πάρουν ή όχι βαθμούς και αναφέρεσαι σε ένα σύνολο ανθρώπων αποδίδοντας σε αυτούς ότι ψυχολογικά κατάλοιπα σου έχει αφήσει το Ίδρυμα που φοίτησες σου λέω ότι σε όλες τι κοινωνίες και σε όλα τα κοινωνικά σύνολα που ορίζουν ένα συγκεκριμένο χώρο υπάρχουν και σωστά και λάθος άτομα έτσι είναι κι έτσι θα είναι οπότε μη θεωρείς ότι κι εσείς είστε όλοι σωστοί μάθε φίλε μου ότι πριν αρχίσεις να αποκτάς εικόνα και άποψη για τους άλλους κάντο πρώτα για τον εαυτό σου.

???

To pires poli patriwtika.Iremise kai apolause to mountial!

Soulrebel
01-08-10, 09:45
Για οσους δεν το ξερουνε λυθηκε το θεμα με τα 5 πρωτα χρονια.Αναγνωριζονται κανονικα σαν δημοσιου,θα ερθει διαταγη για της ενεργειες που θα κανουμε..Μεχρι τελους χρονου μαλλον θα μαθουμε και για την βαθμολογικη κλιμακα

aria7
01-08-10, 10:17
Για οσους δεν το ξερουνε λυθηκε το θεμα με τα 5 πρωτα χρονια.Αναγνωριζονται κανονικα σαν δημοσιου,θα ερθει διαταγη για της ενεργειες που θα κανουμε..Μεχρι τελους χρονου μαλλον θα μαθουμε και για την βαθμολογικη κλιμακαΦιλε μου δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα μην ελπιζετε σε κατι τετοιο.Εδω μας κομπλαρανε εμας απο σχολη( ΣΜΥΝ) απο 21 χρονια που θα γινομασταν αξιωματικοι μας το εριξαν στα 20.Τα αλλα δυο σωματα το εχουν στα 19 χρονια.Μας θελουνε χαμηλοβαθμους για ευνοητους λογους.Και μην νομιζεις οτι θα περασει τοσο αδιαμαρτυρητα απο συναδελφους των παραγωγικων σχολων.Και εσυ αν ησουν στην θεση μας το ιδιο θα εκανες.Παντα φιλικα και με καμμια δοση ανωτεροτητας....:yes::yes::yes:

snmousic
01-08-10, 16:35
kalhspera paidia.to thema exei pos mas anagnorisane ta pente xroonia poy hmastan stin ypiresia alla se allo asfalistiko forea kai tora einai se syzitisi kai gia to vathomologiko alla opos xeretai imaste sthn ellada poy ta miala kapion einai toso kolimena oso pote alote.oi<<synadelfoi>> apo tis sxoles fovoyntai na min toys paroyme to psomi apo to stoma alla ayto poy fovoyntai perisotero einai oti oi epy-emu einai aytin ti stigmi toylaxiston deka xroniia sto strateyma kai ean mas exelixoyne opos apo tis sxoles tote xafnika oloi mas tha vrethoyme pano apo oloys aytoys toys kolimenoys poy den tha mporoyne nas mas xanaftasoyne me tipota.opote den tha exoyne panta kapioys apo kato toys na toyn diatazoyne kai tha anagkazontai kai aytoi kapoia stigmi na doylepsoyne.kaka ta psemata 20.000 epy-emu aytoi doyleyoyne kai me tin terastia empiria toys fernoyn eis peras to ergo.peitai moy poios vgazei tin doyleia oli?enas neos sminias 19 xronon poy molis vgike apo tin sxoli kai den xerie an oi vides xevidonoyne aristera i dexia?h enas sminias me deka xronia ypiresias sto antikimeno me terastia empiria xerontas apo exo kai anakatota to eyros tis doyleias toy kai kanontas vevea kai kamia skopia to vradi gia na min xexniomaste.anta xypniste ELLINESSSSSSSSSS

gataras
11-08-10, 05:31
Για οσους δεν το ξερουνε λυθηκε το θεμα με τα 5 πρωτα χρονια.Αναγνωριζονται κανονικα σαν δημοσιου,θα ερθει διαταγη για της ενεργειες που θα κανουμε..Μεχρι τελους χρονου μαλλον θα μαθουμε και για την βαθμολογικη κλιμακα

θα ερθει διαταγη ????? :slap: :slap: οπως ερχονται παντα και ενημερωνωμαστε και δεν εχουμε ΚΑΜΜΙΑ απορια .....ΔΩΣΕ αν εχεις λινκ αδερφε για την επιλυση ....αν δεν ψαξεις μονος σου δεν βρισκεις τιποτα ....... 23χρονια στο στρατο ...ΞΕΡΩ

aria7
14-08-10, 12:06
kalhspera paidia.to thema exei pos mas anagnorisane ta pente xroonia poy hmastan stin ypiresia alla se allo asfalistiko forea kai tora einai se syzitisi kai gia to vathomologiko alla opos xeretai imaste sthn ellada poy ta miala kapion einai toso kolimena oso pote alote.oi<<synadelfoi>> apo tis sxoles fovoyntai na min toys paroyme to psomi apo to stoma alla ayto poy fovoyntai perisotero einai oti oi epy-emu einai aytin ti stigmi toylaxiston deka xroniia sto strateyma kai ean mas exelixoyne opos apo tis sxoles tote xafnika oloi mas tha vrethoyme pano apo oloys aytoys toys kolimenoys poy den tha mporoyne nas mas xanaftasoyne me tipota.opote den tha exoyne panta kapioys apo kato toys na toyn diatazoyne kai tha anagkazontai kai aytoi kapoia stigmi na doylepsoyne.kaka ta psemata 20.000 epy-emu aytoi doyleyoyne kai me tin terastia empiria toys fernoyn eis peras to ergo.peitai moy poios vgazei tin doyleia oli?enas neos sminias 19 xronon poy molis vgike apo tin sxoli kai den xerie an oi vides xevidonoyne aristera i dexia?h enas sminias me deka xronia ypiresias sto antikimeno me terastia empiria xerontas apo exo kai anakatota to eyros tis doyleias toy kai kanontas vevea kai kamia skopia to vradi gia na min xexniomaste.anta xypniste ellinessssssssssΚαλα φιλαρακι χαλαρωσε λιγο.Εχω δει και φυντανια ΕΜΘ με μπαρμπα στην Κορωνη που δεν ξερουν την αλφαβητα και μπηκανε στον στρατο.Εχω δει ομως και ΕΠΟΠ μορφωμενους να κανουν κατι αξιωματικους ξεφτιλα πανω στην δουλεια.Οχι ρε συναδελφε και να παρεις τους ιδιους βαθμους με εναν απο σχολη.Δυο χρονια που εφαγα το αγγουρι της αρκουδας μεσα στην σχολη εσυ ησουν εξω και περναγες την ζωουλα σου ομορφα.Ξημεροβραδιαζομουνα να διαβαζω για να περασω με πανελληνιες και εσυ μου μπηκες με Μπαρμπα στην κορωνη και με απολυτηριο Γυμνασιου και θελεις να εχουμε και την ιδια βαθμολογικη εξελιξη.Δεν νομιζω να ειναι δικαιο.Αν ηθελες να περναγες με πανελληνιες.Οσο για κολλημενους 13 χρονια εχω στον στρατο και οι χειροτεροι στρατοκαυλοι ειναι οι 5ετιας.Κομπλεξ τοσων χρονων τα ξεσπανε στους φανταρους και στους ΕΠΟΠ.Για αυτο ΞΥΠΝΑ εσυ μαλλον...

giorgost1
15-08-10, 16:32
Το οτι βγαζουνε το κομπλεξ τους στους χαμηλοβαθμους,δεν φταιει η προελευση τους ΕΜΘ,ΕΠΟΠ,Παραγωγικες σχολες.Ολοι το κανετε αυτο,γι΄αυτο ξυπνηστε κ οι δυο σας και καντε αυτο για το οποιο σας πληρωνουμε εμεις οι πολιτες..........................
Χρονια πολλα σε οσους γιορταζουν.

suzukanik
18-08-10, 04:13
Καλα φιλαρακι χαλαρωσε λιγο.Εχω δει και φυντανια ΕΜΘ με μπαρμπα στην Κορωνη που δεν ξερουν την αλφαβητα και μπηκανε στον στρατο.Εχω δει ομως και ΕΠΟΠ μορφωμενους να κανουν κατι αξιωματικους ξεφτιλα πανω στην δουλεια.Οχι ρε συναδελφε και να παρεις τους ιδιους βαθμους με εναν απο σχολη.Δυο χρονια που εφαγα το αγγουρι της αρκουδας μεσα στην σχολη εσυ ησουν εξω και περναγες την ζωουλα σου ομορφα.Ξημεροβραδιαζομουνα να διαβαζω για να περασω με πανελληνιες και εσυ μου μπηκες με Μπαρμπα στην κορωνη και με απολυτηριο Γυμνασιου και θελεις να εχουμε και την ιδια βαθμολογικη εξελιξη.Δεν νομιζω να ειναι δικαιο.Αν ηθελες να περναγες με πανελληνιες.Οσο για κολλημενους 13 χρονια εχω στον στρατο και οι χειροτεροι στρατοκαυλοι ειναι οι 5ετιας.Κομπλεξ τοσων χρονων τα ξεσπανε στους φανταρους και στους ΕΠΟΠ.Για αυτο ΞΥΠΝΑ εσυ μαλλον...
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΦΥΝΤΑΝΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΤΕ ΕΜΘ ΕΙΤΕ ΕΠΟΠ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΘΕΣΜΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΕΜΘ ΚΑΙ ΕΠΟΠ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΤΥΧΙΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ.ΤΟ ΝΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ.

aria7
23-08-10, 15:09
ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΦΥΝΤΑΝΙΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ.ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΤΟΣΟ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΤΕ ΕΜΘ ΕΙΤΕ ΕΠΟΠ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΘΕΣΜΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΗΞΑΝ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΕΞΑΛΛΟΥ ΠΟΛΛΟΙ ΕΜΘ ΚΑΙ ΕΠΟΠ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΤΥΧΙΑ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΕΙ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ.ΤΟ ΝΑ ΥΠΟΒΑΘΜΙΖΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΑΤΩΤΕΡΟΥΣ ΣΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΤΟΜΑ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΥΡΝΑΕΙ ΤΟ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ.Προς Θεου δεν υποβαθμισα κανεναν και δεν ειναι ετσι ο χαρακτηρας μου.Εγω ολους μα ολους(πιστεψε με) τους θεωρω συναδελφους.Εννοειται και οτι εχω δει κατι φυντανια απο σχολη που δεν ξερουν που πανε τα τεσσερα.Αυτο που λεω ειναι οτι δεν ειναι δικαιο να εχω ξεσκιστει στο διαβασμα για να περασω(ΔΕΣΜΕΣ φαντασου) και εσυ με το απολυτηριο Γυμνασιου(δεν το λεω υποτιμητικα ουτε ρατσιστικα) να εχεις τους ιδιους βαθμους με μενα.Δεν ειμαι ουτε πιο μορφωμενος ουτε πιο εξυπνος απο τον ΕΜΘ.Απλα επειδη ζοριστηκα πιο πολυ απο σενα να μπω στο στρατο για αυτο το λεω.Ελπιζω να καταλαβες το σκεπτικο μου και να μην υπαρχει αυτο το αισθημα κοντρας μεταξυ μας.Ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε.Παντα φιλικα.

antonis kaza
24-08-10, 14:59
παιδια ακουστε ακομα ενα παραλογο. Διωχνουν ΕΠΟΠ τωρα που κλεινει την 7ετια γιατι ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟΣ! Ναι ειναι αληθεια. Παντρεμενος και προβλεπομενος, γνωστης της ειδηκοτητας του και δουλευταρας αλλα δυστυχως εμπασε με τα χρονια!
Και απο την αλλη καμπανοφατσες και αεριτζιδες παραμενουν! ΗΜΑΡΤΟΝ ΠΙΑ!

arrow
29-03-12, 23:04
Καλα φιλαρακι χαλαρωσε λιγο.Εχω δει και φυντανια ΕΜΘ με μπαρμπα στην Κορωνη που δεν ξερουν την αλφαβητα και μπηκανε στον στρατο.Εχω δει ομως και ΕΠΟΠ μορφωμενους να κανουν κατι αξιωματικους ξεφτιλα πανω στην δουλεια.Οχι ρε συναδελφε και να παρεις τους ιδιους βαθμους με εναν απο σχολη.Δυο χρονια που εφαγα το αγγουρι της αρκουδας μεσα στην σχολη εσυ ησουν εξω και περναγες την ζωουλα σου ομορφα.Ξημεροβραδιαζομουνα να διαβαζω για να περασω με πανελληνιες και εσυ μου μπηκες με Μπαρμπα στην κορωνη και με απολυτηριο Γυμνασιου και θελεις να εχουμε και την ιδια βαθμολογικη εξελιξη.Δεν νομιζω να ειναι δικαιο.Αν ηθελες να περναγες με πανελληνιες.Οσο για κολλημενους 13 χρονια εχω στον στρατο και οι χειροτεροι στρατοκαυλοι ειναι οι 5ετιας.Κομπλεξ τοσων χρονων τα ξεσπανε στους φανταρους και στους ΕΠΟΠ.Για αυτο ΞΥΠΝΑ εσυ μαλλον...

Λίγο αργά αλλά θα απαντήσω σε εσένα φίλε ή φίλη aria7 και σε όλους τους προλαλήσαντες.
Αν είχες ξεσκιστεί όπως λες στο διάβασμα για να περάσεις σε μια σχολή όπως η ΣΜΥ τότε θα έπρεπε να έχεις περάσει στην ΣΣΕ άρα μάλλον διάβασες αρκετά λιγότερο από όσο έπρεπε για να γίνεις Αξιωματικός κι όμως κανείς δεν σου έχει αρνηθεί το δικαίωμα στην εξέλιξη σου να γίνεις Αξιωματικός.
Πανελλήνιες εξετάσεις (με δέσμες) δώσαμε και άλλοι με πολλά όνειρα τα οποία πολλοί από εμάς δεν μπορέσαμε να πραγματοποιήσουμε όχι γιατί ήμασταν ανίκανοι αλλά γιατί το όνειρό μας δεν ήταν να πάμε στον στρατό να γίνουμε υπαξιωματικοί αλλά να σπουδάσουμε και να προσφέρουμε στην κοινωνία από άλλους κλάδους.
Ναι αν δεν το γνωρίζεις υπάρχουν ΕΠΥ. ΕΠΟΠ και ΕΜΘ οι οποίοι και οι οποίες σπουδάσανε περισσότερα χρόνια από εσένα στα Ελληνικά Πανεπιστήμια και ΤΕΙ και ποτέ κανείς δεν τους έδωσε το δικαίωμα να μπορέσουν να αξιολογήσουν τα πτυχία τους στον στρατό με κάποιο τρόπο. Ακόμα χειρότερα δεν τους δόθηκε η δυνατότητα όπως στο ελάχιστο συμβαίνει στο εξωτερικό (πχ ΗΠΑ) να δώσουν εξετάσεις και να εξελιχθούν βαθμολογικά σε σχέση με τους ομοιόβαθμους τους.
Πιθανόν είσαι πολύ νέος ή νέα και δεν γνωρίζεις πως στην ΣΜΥ μέχρι και τις αρχές του 1990 μπορούσες να μπεις δίχως πανελλήνιες εξετάσεις (με τον τενεκέ το τυρί ή τις ελιές οι παλιοί ξέρουν τι λέω). Γιατί δεν σε ενοχλεί που αυτοί όλοι πριν από εσένα (ΣΜΥ) έχουν μπει με βύσμα και έχεις ενοχληθεί που άνθρωποι που αποδεδειγμένα έχουν προσφέρει στην πατρίδα τους και στο κράτος ατελείωτες ώρες εργασίας πριν από εσένα και πολύ περισσότερο από εσένα? (παλιά ο στρατός είχε πρόγραμμα εκπαιδεύσεως που τα στελέχη του πήγαιναν σήμερα για δουλειά και δεν γνώριζαν αν θα πάνε σπίτι τους μεθαύριο).
Ας με συγχωρέσουν οι φίλοι απόφοιτοι της ΣΜΥ αλλά οι αλήθειες πρέπει να λέγονται. Κάποιοι (όχι όλοι όμως οι περισσότεροι) με την δικαιολογία των δυο ετών φοίτησης εντός της Σχολής διχάζουν με τις απόψεις τους το σύνολο του σώματος των Υπαξιωματικών το οποίο θα έπρεπε κανονικά ενωμένο να ασχολείται πως θα βελτιωθεί η μαχημότητα του Στρατεύματος και η δημιουργία Σώματος Υπαξιωματικών κατά το αμερικάνικο πρότυπο (Στρατηγός Υπαξιωματικών κλπ) και όχι με τον τρόπο μας να προκαλούμε τους πολίτες να μας κρίνουν ως ανίκανους, αντιπαραγωγικούς και αδίκως αμειβομένους.
Σε όλους τους κλάδους εργασίας υπάρχουν αυτοί που τεμπελιάζουν και αυτοί που εργάζονται αλλά το χαρακτηριστικό που τους κάνει να ξεχωρίζουν δεν είναι η προέλευση τους ΣΣΕ, ΣΜΥ, ΕΠΥ,ΕΠΟΠ και ΟΒΑ ή ο βαθμός τους, αλλά η διάθεση τους να προσφέρουν στην εργασία τους και στο σύνολο ή ακόμα αν θέλετε η αγάπη τους για το επάγγελμα το οποίο έχουν επιλέξει να λειτουργούν. Εύχομαι όλοι οι συνάδελφοι ακόμα περισσότερο αυτές τις δύσκολες οικονομικά ημέρες να μην χάσουν το ενδιαφέρον τους και την αγάπη τους για το επάγγελμα του Στρατιωτικού γιατί πάνω από όλα πρέπει να θυμόμαστε πως κάνουμε λειτούργημα και όχι επάγγελμα και στο λειτούργημα δεν αποδίδεις με το πόσα σε πληρώνουν αλλά με το πόσα εσύ έχεις την ψυχική δύναμη να προσφέρεις.