PDA

Επιστροφή στο Forum : Πλατυποδια

droukgr
26-09-09, 10:20
Παιδια εχω μια ερωτηση!!Εχω πλατυποδια και εχω ακουσει οτι αν εχεις στον στρατο δεν φορας αρβυλα.Ισχυει???Αν οχι υπαρχει καποια ειδικη περιπτωση για αυτους που εχουν πλατυποδια???

superpan
26-09-09, 21:15
θα σε εξετασει ο γιατρος και θα σου πει αναλογα.πχ μια σειρουλα μου δεν φοραει αρβυλες αλλα πχ εγω που εχω "ταση" για πλατυποδια φοραω κανονικα...[γαμωτο :p ]

O.Y.K. 3
26-09-09, 21:44
ayto prepei na to krini giatros apo ki mesa i sto 401 stratiotiko nosokomio

kai an bgis eleytheros arbilon pas gia I2

droukgr
27-09-09, 11:53
ΜΜΜ δεν εχω ταση απλα εχω φουλ πλατυποδια!!!Οταν λες Ι2 τι διαφορα εχει??

O.Y.K. 3
28-09-09, 10:21
ΜΜΜ δεν εχω ταση απλα εχω φουλ πλατυποδια!!!Οταν λες Ι2 τι διαφορα εχει??

to I2 einai oti exeis mia mikri "anapiria" opos esi kali ora

den tha kanis askisis den tha trexeis kai den thimame gia to oplo
ti pezi an pernis i oxi

to pio pithano na kanis thitia se grafio

droukgr
28-09-09, 16:38
Ela re gamoto ti grafeio????Poustia.....eplpizo na perno oplo toulaxiston

koronas
01-10-09, 14:24
me I2 den eisai aoplos...kanonika tha kaneis yphresies...apla mporei na vgeis eleutheros arbylwn...

O.Y.K. 3
01-10-09, 19:51
me I2 den eisai aoplos...kanonika tha kaneis yphresies...apla mporei na vgeis eleutheros arbylwn...

signomi alla tha kani askiseis me oplo kai me sagionares??

poreies? treksimo? gimnastiki? diafores programatismenes askisis?

parmenion? tams pezikou? den ksero ilikrina kai den thimame alla mou fenete ligo diskolo

pho3nix
01-10-09, 20:02
re pedia ti tou lete tou an8rwpou
to pragma einai aplo...exei platupodia??

an 8elei mporei na vgei giotas kai na mi kanei enoples ipiresies!!!
8elei kai mporei na foresei,arvulia i mpotaki??? kai 8elei na kanei oti kanoun oloi??
polu apla ton dexontai:yes:

etsi akrivos paei...oti 8elei dialegei autos

droukgr
02-10-09, 09:39
nai re ego 8elo na ypiretiso kanonika apla den ksero ti problhma 8a h mporei na mou dhmiourgoun oi arbyles!!!Ama den ginete tpt 8a tis foreso!!Grafeio den 8elo...

pho3nix
03-10-09, 11:37
nai re ego 8elo na ypiretiso kanonika apla den ksero ti problhma 8a h mporei na mou dhmiourgoun oi arbyles!!!Ama den ginete tpt 8a tis foreso!!Grafeio den 8elo...

otan esu 8a dilwseis eki...oti den 8elw na eimai eleu8eros ipiresias....
tote 8a ginei auto pou zitises:yes:

eddieson
24-11-09, 17:46
Den yparxei logos na vgeis aoplos... Den exeis tpt lames sta podia.. Platypodia exeis.. I2 h I3 enoplo 8a se vgaloun... Seira moy sto kentro tou epetrepsan na agorasei eidika arvyla gia platypodia an 8elei, opws ayta twn stelexwn pou den exoun kamia sxesh me ayta pou sou dinoun me ton 3ylino pato.. :angry:

savvelis
10-01-10, 21:26
Φιλαράκι βασικά το ποιο πιθανό είναι να σε βγάλουν ελεύθερο αρβυλών και τέλος εκεί. Δηλαδή εσύ θα φοράς σπορτεξάκι σπέσιαλ όλη την ώρα , ενώ οι άλλοι θα βγάζουν κάλο από τα άρβυλα. Παίζει όμως και να σου επιτρέψουν να φοράς ειδικές αρβύλες. Ανάλογα που θα πέσεις. Εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα και φορούσα αρβύλες κανονικές. Από ένα σημείο και μετά δε δίνεις σημασία στο πόνο! Καλή θητεία πάντως! :)

Jimakos81
11-01-10, 17:49
Εγώ έχω πλατυποδία,αλλά αρβύλες φόραγα κανονικά.Αν συναντήσεις ζόρι μην διστάσεις να το πείς.Τουλάχιστον σε θέματα υγείας ο στρατός δεν σε πιέζει (εκτός αν πάς να τους κοροϊδέψεις-που θα το καταλάβουν!).Γιατί να στεναχωριέσαι???

the4umer
29-01-10, 16:28
Δεν θα γλυτώσεις και πολλά, απλά αν επιβεβαιώσει γιατρός την πλατυποδία σου, τότε μπορείς στην καλύτερη να επικαλεστείς ενοχλήσεις από παρατεταμένη ορθοστασία (πολύωρη σκοπιά). Στην χειρότερη θα τις έχεις κιόλας (τις ενοχλήσεις). Εγώ αν και το πόδι μου είναι flat, δεν μπήκα καν στην διαδικασία να το αναφέρω γιατί δεν με είχε ενοχλήσει και ποτέ, ενώ ο διπλανός μου που το είχε αναφέρει το μοναδικό που γλύτωσε ήταν οι πορείες.

dj_grosco
06-02-10, 01:50
και ελευθερος αρβυλων παλι λιγο δυσκολο...πρεπει να εχεις μεγαλο προβλημα.Το δε ελευθερος αρβυλων ειναι για λιγο χρονικο διαστημα, αλλιως αν δεν μπορεις να φορεσεις αρβυλα απαλασσεσαι της θητειας, το λεει ο κανονισμος, οτι οποιος δεν μπορει να φερει στολη κ εξαρτηση ειναι ακαταλληλος!!!οποτε με πλατυποδια το πολυ πολυ να βγαινεις που κ που ελευθερος.απο κει κ περα ειναι κ θεμα διοικητη κ ιατρου