PDA

Επιστροφή στο Forum : Πολεμικό Ναυτικό (Ερώτηση)

petran_7
14-10-09, 22:18
Καλησπερα!

Ενημερωθηκα οτι ανηκω στο Πολεμικό Ναυτικό.

Μπορει κανεις να μου δωσει μια ιδεα του τι θα κανω εκει κ πως θα ειναι η ολη κατασταση?

O.Y.K. 3
15-10-09, 06:23
simera nomizo oti den pernoun naytes se karabia gia na ipiretisoun tin thitia tous

opote tha eisai stergia. profanos tha parousiastis palaska ston skaramagka
kai meta tin propedeusi kana kanelopoulo i paramethorio stin
salamina (makria ligo bebea :p) i ante kriti as poume
analoga tin idikotita sou alla min fantastis oti tha peraseis kai tipota diskola
ama mpis kai tipota odigos olo boltes kai ekso tha eisai
ixa filaraki pou itan odigos kai pigene apo skaramagka sto Π.Ο.Ν. stin
iera odo (osoi to kseroun tha katalaboun) dromologio kai meta gia kafe sto aigaleo
tipota xalara pragmata

alla exo mia aporia kai go : pernoun simera akoma sto naytiko gia thitia? i mipos
apo tin epomeni xronia tha stamatisoun opos kai stin aeroporia?

alex30k
15-10-09, 09:33
Τους μαθαίνουν ψάρεμα, ψαροντούφεκο, να κρατάνε το σωσίβιο σωστά :p Παλιά κάνανε τη θητεία τους στο ναύσταθμο με μια μέσα και δύο έξω (αν το θυμάμαι καλά). Αν γινότανε άσκηση κάποιοι συμμετείχαν. Πολλοί βάζουν βύσμα για ναυτικό, οπότε είναι χαλαρά. Όπως και η αεροπορία ;)

Corolla
15-10-09, 20:30
Ασχετο, αλλά πως βρέθηκες εκει?
Δηλωσες ναυτικο?
Θα υπηρετήσεις ενα χρόνο η εννιάμηνο?
:)

petran_7
17-10-09, 10:52
ΔΗΛΩΣΑ ΟΤΙ ΕΠΙΘΥΜΩ ΝΑ ΚΑΤΑΤΑΓΩ ΣΤΟ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ (ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ).
ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΩΑΛΛΕΣ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΕΝΑ ΧΑΡΤΙ Κ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΑΝΗΚΩ ΣΤΟ ΠΟΛΕΜΙΚΟ ΝΑΥΤΙΚΟ Κ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΗ ΘΗΤΕΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΑΥΤΟ. ΤΟΥΣ ΠΗΡΑ Κ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΓΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ (ΕΠΕΙΔΗ ΔΙΝΩ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ Κ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΠΗΡΑ ΑΝΑΒΟΛΗ 2 ΧΡΟΝΙΑ) Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΩΡΑ ΝΑ ΠΑΩ ΦΑΝΤΑΡΟΣ, ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΑΥΤΙΚΟ. :) ΘΑ ΥΠΗΡΕΤΗΣΩ 12 ΜΗΝΕΣ (ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑΥΤΙΚΟ, ΑΛΛΙΩΣ 9).

Tsatre
19-10-09, 12:42
Ontos 8a parousiasteis skaramagka sto palaska /kanellopoulo meta mporei na vre8eis tin epomeni mera ston Poro gia ti synexeia ths propedeusis.
Ayto 8a kratisei peripou 2 vdomades.Min fantasteis tipota to skliro.Askiseis klp ksexase tis.Kyrios 8a asxoli8eis pos 8a kaneis tin parelasi.Meta exeis ka8arismous kai mageiria.
8a pareis mia adeia peripou 10 meron.8a parousiasteis ksana skaramagka gia eidikotita (entelos typiki)
Kai 8a pareis to xarti sou gia to pou 8a synexiseis parame8orio.
Mporei (i analoga me to vysma) na pas gia parame8orio Skaramagka,Salamina i' se kapoio nisi.
Protimise Salamina ektos apo DNO to se poia monada 8a vre8eis kai se poia 8esi einai simantiko...frontise to
Episis mporeis na vre8eis kapou allou me apospasi gia na synexiseis tin parame8orio sou an to zitiseis esy
Ekei pou mporei na pas me apospasi xoris na to 8es einai sta 8eretra aksiomatikon ypaksiomatikon gia na gineis ypiretis tous ka8os kai stis gynaikes tous kai sta paidia tous (apefyge to oso mporeis)
Genika i fasi me to PN einai poly kalyteri se sxesi me ta ypoloipa somata gia 8iteia

To PN kai to M..N 8eloun ypomoni

petran_7
21-10-09, 11:56
se efxaristw file mou gia tis plirofories!

vasika... den exw visma!!