PDA

Επιστροφή στο Forum : MacBook - Κατι παει στραβα..

netrinos
15-03-10, 11:29
Γεια σας παιδες. Μου εχει προκυψει ενα αλυτο μυστηριο εδω και καμποσο καιρο και με εχει πιασει τρελος πονοκεφαλος. Για να μην πω εχω ξενερωσει εντελως... Εχω παρατηρησει πως το Macbook (aluminum 13) κανει ανα τακττα χρονικα διαστηματα κοληματακια.. Τι εννοω. Για 1 δευτερολεπτο, ισως και λιγο παραπανω δειχνει να νεκρωνει. Για παραδειγμα, Βιντεακι με τον vlc. Παγωνει η εικονα, ενω ο ηχος ακουγετε κανονικα για 1 δευτερολεπτο με 2 και μετα συνεχιζει κανονικα. Σε βιντεακι 10 λεπτων αυτο μπορει να συμβει 3 - 4 φορες. Η καποιες φορες σε διπλο κλικ. Αλλες κανοντας δεξι κλικ, οι επιλογες ερχοντε μετα απο 1 με 2 δευτερολεπτα.. Εχει καποιος καμια ιδεα ρε παιδες? Εχω μαραζωσει..

Tek.Fu
15-03-10, 14:51
katarxas file mu min anisixis mias kai exi egiisi-kai an tixon exi kapio provlima su to epidiorthonun free.
ektos apo to vlc to exis dokimasi se alo player?
to vlc eixe kapia provlimata kai me diskolia vgazun kapia updaes gia mac mias kai den iparxun developers. gia ena diastima eixai kiolas stamatisi.
dokimase afto http://www.mplayerhq.hu/design7/news.html
kai rixe kai mia matia edo http://www.downloadatoz.com/media-player-for-mac/.
sxetika me to mouse pio xrisimopiis ?

alex30k
15-03-10, 15:05
Την ώρα που βάζεις το βιντεάκι και ζορίζεται λίγο η κάρτα γραφικών, έχε ανοιχτό το everest (υπάρχει στο site) kai deσ ποσο θερμοκρασία έχει.

jampa
26-03-10, 18:31
kai emena mou simbenei auto polles fores me to vlc.
Apo oti exo katalabei ayto ofeilete sto an to videaki to pezo apo kapoion skliro disko pou ton exo sindedemeno ston mac. Episis kai na min to pezo apo kapoio skliro an aytos einia sindemenos me ton mac kanei kati tetoia kolimata. (ayto ginete giati paei na kimi8ei o skliros k 3upnaei kai ton 3anadiabazei).

Omos parolo pou aposindea tous sklirous kai pernousa tin tenia ston mac pali to ekane.
Gia arxi esvisa to vlc kai to 3anakatebasa.

Tora to olo kolima ofeilete stin poiotita tou arxeiou px .avi