PDA

Επιστροφή στο Forum : Καποιος που ξερει ας βοηθησει

~!ThoR!~
26-04-10, 22:01
Καλημερα σας, εχω σκοπο μετα τις πανελληνιες να λιωσω στο γυμναστηριο, αλλα οχι
για bodybuilding contests και monster muscleman, εγω μιλαω για κατι χαλαρο, ενα ωραιο
σωματακι με μετριο ογκο μεν (οχι κατι ψιλιαρικο) και γραμμωση, αλλα αν εχω το πρωτο,
η γραμμωση ερχεται ανετα.

Ειμαι 1,70 και 61 κιλα και 17 χρονων.
Τρωω σχετικα πολυ, αλλα σαβουρες, ωστοσο δεν βαζω κιλα γιατι δεν κανω
ισορροπημενη διατροφη, τρωω οποτε θυμηθω.

Να σας πω επισης οτι δεν θελω με τιποτα κρεατινη, απλα καθαρη πρωτεινη
για ογκο και για να με βοηθησει στην γυμναστικη

Ειδα σε μια ιστοσελιδα το παρακατω συμπληρωμα πρωτεϊνων
το οποιο χωριζεται σε 2 δοσεις την ημερα 1000 θερμιδες η καθε δοση.

Μπορειτε να ριξετε μια ματια και να μου πειτε, γιατι μου φαινεται λιγο
"καραμπομπα" ολα τα εχει στο 400 %

Οριστε το link:

http://www.bbclub.gr/energy/gr/products.php?action=view&cat=7&id=53

Eυχαριστω εκ των προτερων :)

MaZzzZ
27-04-10, 03:40
Den ginete na kaneis kai ogko kai gramosh mazi, den tha katafereis tipota apo ta dyo etsi.
Tha dialekseis ena apo ta dyo, kai an eine mesa thn eksetastikh opos les e tote tha kaneis ogko, giati erxete xeimonas kai ennoeite pos eine kalytera na kaneis ogko.
Kai mias kai eise adynatos kai eise kai liga kila, se symferei na kaneis ogko.
Gia to ypsos sou tha eine kala na ftaseis sta 77 me 80 kila peripou.
An tros saboures ksexnato, mporei na mhn ta bazeis se lipos, alla entaksei, me tis saboures den tha kerdiseis tipota, kai an pareis Proteinh kai tros saboures tote asto kalytera.

Kreatinh mhn pairneis afou den theleis entaksei, alla les oti theleis kathari Proteinh gia ogko, telika theleis kathari h gia ogko? Ena apo ta dyo, kai mias kai theleis na baleis kila kai tha kaneis kai ogko, tha pareis mia Proteinh h opoia den eine toso gia gramosh.

H Proteinh pou mou deixneis eine gia ogko, alla entaksei eine oti nane.
Apo oti katalaba me to symplhroma pou mou deixneis mallon psaxneis oti pio fthino yparxei, giati ayto nai eine oti pio fthino yparxei, na ksereis oti dineis pairneis, an theleis kala apotelesmata tha pareis kati kalo kai as doseis kati parapano.

Sou proteino gia ogko na pareis thn Optimum Nutrtion - Serious Mass.
Meta an theleis pare kai Aminoksea, Kreatinh afou den theleis mhn pairneis.
Kai ennoeite pos den tha tros saboures, tha tros Proteinouxa faghta, kreata kai tetia, kai kala tha eine na tros kai Ydatanthrakes, dhladh zimarika kai alla.
Kai ennoeite pos den tha tros opote thymasai, alla opote prepei.
Kai fysika Gymnasthrio...

~!ThoR!~
27-04-10, 06:50
Ευχαριστω φιλε μου για την γρηγορη απαντηση σου, εγινε παρεξηγηση πανω, λεω πως θελω ογκο, γιατι η γραμμωση γινεται (αν εχω ογκο) Ειναι αυτη που βρηκα στο site, δεν με νοιαζει η τιμη, καλη δουλεια να κανει
και φυσικα να ειναι γνησια και οχι πολυ "ντοπαρισμενη"
Θα δω αυτες που μου προτεινες.

Ευχαριστω :)

HERCULES
27-04-10, 10:07
Οι περισσοτερες φορμουλες αυξησης βαρους κανουν την ιδια δουλεια που θελεις δηλ.ογκο.Απο κει και περα πρεπει να κοιταξεις τις αναλογιες σε υδατανθρακα -πρωτεινη και οσο γινεται λιγοτερο λιπος γιατι π.χ οι 50αρες πρωτεινες εχουν 50gr πρωτεινη...Πρωτα ομως πρεπει να φτιαξεις την διατροφη γιατι αν σαβουριαζεις και περνεις και φορμουλα ισως βαλεις και λιπος εκτος απο λιγο ογκο.

~!ThoR!~
27-04-10, 13:15
Φιλε HERCULES ευχαριστω για το ενδιαφερον σου, μιας και βλεπω οτι εχεις Site με τετοια "υλικα", μπορεις να μου προτεινεις κατι σε καθαρη πρωτεϊνη και φυσικα "υγειηνη" οχι καραμπομπα :) Χωρις κρεατινη κλπ

Ευχαριστω και παλι :)

HERCULES
27-04-10, 14:03
Αν θελεις ''καθαρη" μπορεις να δοκιμασεις την πιο διασημη πλεον whey on με την προυποθεση οτι θα τρως ικανοποιητικες ποσοτητες υδατανθρακα δηλ.ρυζι,πατατα,μακαρονια και φυσικα ολα στεγνα.Διαφορετικα πρεπει να παρεις καποια φορμουλα βαρους π.χ REAL MASS-GASPARI ή MEGASHAKE-DYMATIZE η οποια ειναι πολυ ακριβη για φορμουλα αλλα για μενα ειναι οτι καλυτερο ποιοτικα υπαρχει σε αυτη την κατηγορια.Ψαξτο και μονος σου...και αποφασισε, υπαρχουν δεκαδες προιοντα αλλα το βασικοτερο για να εχεις αμεσο αποτελεσμα ειναι 1/συστηματικη προπονηση 2/καθαρη διατροφη με προγραμμα.Αλλιως οτι και να παρεις θα ειναι σχεδον αχρηστο.

~!ThoR!~
27-04-10, 14:34
Αν θελεις ''καθαρη" μπορεις να δοκιμασεις την πιο διασημη πλεον whey on με την προυποθεση οτι θα τρως ικανοποιητικες ποσοτητες υδατανθρακα δηλ.ρυζι,πατατα,μακαρονια και φυσικα ολα στεγνα.Διαφορετικα πρεπει να παρεις καποια φορμουλα βαρους π.χ REAL MASS-GASPARI ή MEGASHAKE-DYMATIZE η οποια ειναι πολυ ακριβη για φορμουλα αλλα για μενα ειναι οτι καλυτερο ποιοτικα υπαρχει σε αυτη την κατηγορια.Ψαξτο και μονος σου...και αποφασισε, υπαρχουν δεκαδες προιοντα αλλα το βασικοτερο για να εχεις αμεσο αποτελεσμα ειναι 1/συστηματικη προπονηση 2/καθαρη διατροφη με προγραμμα.Αλλιως οτι και να παρεις θα ειναι σχεδον αχρηστο.

Ευχαριστω φιλε μου, θα μπω στο site που εχεις στην υπογραφη σου και θα παραγγειλω.
Στελνουν με αντικαταβολη ετσι?

~!ThoR!~
27-04-10, 14:40
Επισης θελω να ρωτησω ποια απο τις 2 μαρκες πολυβιταμινων να διαλεξω

No.1
http://www.musclemax.gr/musclemax-home-page.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=58&category_id=24

No.2
http://www.musclemax.gr/musclemax-home-page.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=69&category_id=24

Χρειαζομαι πολυβιταμινες με τοσο διαβασμα και κουραση ολη μερα και ελλειψη υπνου.. :/

HERCULES
27-04-10, 18:38
Καμια σχεση η μια με την αλλη .Η super-multi dymatize ειναι πολυ καλη και καλυπτει τις ημερησιες απαιτησεις ενος μεσου αθλουμενου.Η animal-pak πολυ πιο δυνατη και απευθυνεται σε ατομα πιο προχωρημενα που υποτιθεται κανουν πολυ πιο σκληρες προπονησεις.Εχει μεσα 11tabs/φακελακι και υποτιθεται ειναι για 30 ημερες εκτος αν παιρνεις 1 φακελακι καθε δευτερη μερα.