PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΝΟΥΣ

michael1
07-06-10, 18:49
Γεια χαρά, μόλις αγόρασα την πρώτη μου μοτοσυκλετα μεγάλου κυβισμου και θα ηθελα να ρωτησω αν εχετε να προτεινετε καποιο κρανος (ή εστω τι να προσεξω) με τιμη μεχρι τα 300 euro:fish:

vem
07-06-10, 21:30
Βρες απο το ebay ενα shark RSI περιπου 150 ευρω και παρε το.
Εδω κανει περιπου 350.
Αυτο εκανα εγω πριν μερικες ημερες.

michael1
08-06-10, 10:52
ευχαριστω φιλος!

jamesmakis
08-06-10, 12:50
μεγα λαθος τουλαχιστον πριν το αγορασεις τραβα σε μαγαζι να βρεις το νουμερο και να το δοκιμασεις βεβαια και αρκετη ωρα

volkano
08-06-10, 17:40
kala re

EISTE SOVAROI????????????????

les oti pires mixani megalou kibismou kai 8a koitakseis na pareis FTHNO KRANOS??????

gia des ta kalytera kranoi ARAI kai SHOEI ti times exoun

GIA TO KEFALI SOU PROKEITE kai oxi gia tis kleiseis tis troxeas

kalytera bale mia xartosakoula tin idia doulia 8a se kanei.....

kyrjim
08-06-10, 19:16
kala re

EISTE SOVAROI????????????????

les oti pires mixani megalou kibismou kai 8a koitakseis na pareis FTHNO KRANOS??????

dhladh exei shmasia an einai 50cc h 1400cc h mhxanh pou exeis gia na pareis antistoixo kranos???diafono file mou me to skeptiko sou,ektos an katalava la8os ayto pou grafeis.kalo kranos PANTA!!!anyway....

sto pshto tora...prota ap'ola kalotaksido,me polla k asfalh xlm to ergaleio ;) sta lefta pou dia8eteis exeis para polles epiloges.kalytera na protimhseis kapoia apo tis gnostes etairies tou xorou (shoei,arai,agv...ktl).to kalytero pou exeis na kaneis kata th gnomh mou einai na pas se kapoio katasthma na kaneis dokimes ospou na katalhkseis se ayto pou se voleyei kalytera k noi8eis aneta otan to foras.tora to an 8a to pareis apo katasthma h ap'ekso meso inet einai dikh sou epilogh (ennoeitai sto inet tha vreis poly kalyteres times).

elpizo na voh8hsa k pali kalotaksido to koritsi :happy2:

michael1
08-06-10, 22:13
Ηρεμία λίγο... το θέμα της ασφάλειας ή το γεγονός οτι θα δοκιμάσω το κράνος πριν το αγοράσω εξυπακούονται. Εγώ ρωτάω και για άλλες πτυχές του θέματος του τύπου αεροδυναμικοί θόρυβοι, θάμπωμα ζελατίνας, αεροδυναμική ευστάθεια (το RSI πχ έχει ένα ματζαφλάρι μπροστά που λειτουργεί σαν rudder) και οτιδήποτε άλλο δεν μπορείς να καταλάβεις με το να φορέσεις απλά το κράνος.
Και κάτι άλλο μόνο η Arai και η Shoei βγάζουν καλά κράνη; οι άλλες εταιρίες μπρίκια κολλλάνε;

jamesmakis
09-06-10, 13:26
Το δικο μου το ARAI tour x και θορυβο κανει και θαμπωνη η ζελατινα και στα πολλα και κουναει (αναλογα την χρηση βαζω-βγαζω το γισο) στα παλλα τουλαχιστον δεν εχει φυγει κομματι οπως σε φιλο την κυριακη εφυγε ο αεραγογος μπροστα στο σαγονι (το καλυμα) μολις ανοιξε την μηχανι στην ευθεια πριν τα Ιωαννινα και τι κρανος ειναι 4 μηνων το δικο μου ειναι 3 χρονια + παρε καλο οτι μαρκα και αν ειναι

kostassti
09-06-10, 16:47
Arai-Shoei. Τίποτα άλλο. Ασχετα με το κόστος της μοτοσυκλέτας. Το κεφάλι σου είναι πολύ ακριβό. Όσο είχα μοτοσυκλέτες, οδηγού-επιβάτη Arai RX7 RR4 είχα.

pepax69
09-06-10, 18:41
Εγώ το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι το πολύ ακριβό κεφάλι σου είναι ΚΑΙ ιδιαίτερο αλλά και διαφορετικό από των υπολοίπων γιαυτό πριν αγοράσεις από internet ή ακούσεις κάποιο φίλο πήγαινε σε ένα κατάστημα ή δύο και δοκίμασε τα.
Μετά μπορείς να συγκρίνεις τιμές στο ebay ή εδώ : www.fc-moto.de (http://www.fc-moto.de).
Καλό βόλι! :happy2:

Jimmy93
15-06-10, 00:04
egw den exw polla na sou pw apla na einai kalh marka kai na agoraseis kranos toulaxiston me ta lefta pou diatheteis.... epishs prosekse mh pareis Caberg, einai moufa kai oloi me ekraksan molis tous eipa oti to phra... oso kai na plhrwseis den tha einai san to agv h to arai k to shoei..... egw eimai 17, exw ena crypton k exw kranos caberg, me to pou to eida to erwteutika, panemorfo me kati sxedia ap eksw kai ksexwristh eswterikh zelatina fime g ton hlio (ta spaei h fime zelatina) kai to agorasa amesws xwris 2h kouventa.....150eurw vevaia alla papi exw 1 fora to mhna to pairnw konta kai ante ama tuxei na piasw ta 100 kamia fora....... telws pantwn ola kala ektos apo tis voues pou akous meta ta 80-100...... apo ekei k pera katalavaineis......
kalo tha htan to kranos pou tha pareis na htan agv/arai/shoei/lazer(polu kala kai ta lazer den eida na ta anefere kaneis.....)