PDA

Επιστροφή στο Forum : Αεροπορία - Ερωτήσεις

geokarbou
19-07-10, 22:28
Καλησπερα.

Λοιπον μπαινω τελη αυγουστου αεροπορια και παρουσιαζομαι Τριπολη!

Βασικα θελω να ρωτησω τι πρεπει να παρω απο ρουχα, λουκετα, κτλ κτλ. Ειχα παει παλιοτερα με εναν φιλο μου και αγορασαμε ο,τι χρειαζοταν αλλα αυτος μπηκε στρατο ξηρας, στην αεροπορια ειναι διαφορετικα αυτα που χρειαζομαι?
Κινητο χωρις καμερα επιτρεπεται?

Επισης ο,τιδηποτε άλλο που σας ερχετε στο μυαλο που θα πρεπει να ξερω κυριως για πρακτικα πραγματα ρωταω οσοι εχετε μπει και ξερετε τι να περιμενω κτλ κτλ θα βοηθουσε πολυ :)

Τελος, μετα την εκπαιδευση που θα θελω και που δεν θα θελω να παω?? Που ειναι πιο καλα στην Αθηνα??

ευχαριστω!

O.Y.K. 3
20-07-10, 09:55
edo-----> http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=462042 exei ena thema pou mporeis na boithithis...

opiadipote aporia exeis edo tha eimaste....

agelos13
20-07-10, 13:11
φιλε μου αν και ειναι ασχετο με αυτα που ρωτας ποια ειναι η ημερομηνια που σου ηρθε να μπεις? σε ρωταω γιατι κι εγω περιμενω για αυγουστο αλλα ακομη δεν πηρα χαρτι.

geokarbou
20-07-10, 14:26
το χαρτί έρχεται περιπου 10 μερες πριν μπεις. Η αεροπορία τώρα παιρνει 30,31 αυγουστου και 1 σεπτεμβριου

agelos13
22-07-10, 17:30
οκ φιλε μου ευχαριστω. μαζι μπαινουμε λογικα. να φυγει ευκολα μονο ....

FtouGR
29-07-10, 08:51
Παιδιά και γω μια απο τα ίδια εμένα βασικά μου είχαν πεί η Αυγουστο η Νοέμβριο χαρτι για τον Αυγουστο δεν μου έχει ερθει....και τωρα δεν ξέρω μηπως τελικά είναι Σεπτέμβριο ?

johnnyjohnny77
02-08-10, 17:09
paidia ki egw mallon mpainw telei augoustou aeroporia stin tripoli!!
to link gia tis simvoules den einai idies gia aeropria vasika...kserei kaneis ti prepei na paroume mazi mas???

xristoforos27
03-08-10, 01:47
γεια σου φιλε της γ2010.
λουκετα για το σακο,αν και στη δικια μου μοιρα,τη πρωτη,δεν ειχαν κλεψει τιποτα,απο ενα σημειο και μετα επαψα να τις κλειδωνω,αλλα για καλο και κακο να παρεις λουκετα για σακο και αρβυλες.
να παρεις σαμπουαν και αφρολουτρο σε διαφανη συσκευασια,γιατι αλλιως θα στα κρατησουν.
μωρομαντηλα,στο πρωτο επισκεπτηριο.δηλωνεις,αμα παιρνεις εκεινη τη περιοδο καποια φαρμακα,και σε στελνουν στα ιατρεια για να παρεις αδεια.αλουμινοχαρτα στα κρατανε.
κινητο χωρις καμερα,αν παρεις με καμερα να το εχεις επανω σου,σωματικο ελεγχο δε κανουν και ναχεις μετα το νου σου στη φορτιση και οταν μιλας μη σε δουν.
κρουασαν και τετοια δε θα περασουν,ουτε και ταλκ.οι πρωτες μερες ειναι καπως,μεχρι να ανοιξει το κυλικειο,αμα εχεις κονε να πας στο κυλικει,δε θα κανεις τιποτα.
αλλη καλη θεση για τριπολη,για να γλιτωσεις το τρεξιμο,ειναι ραφειο,εφοδιασμος,ταυτοτητες.
στο κεντρο εχει τρεξιμο,στις μοναδες ειναι πιο χαλαρα.καλο ειναι στο κεντρο να εισαι αορατος,για να μην σε τρεχουν.θα περασεις καλα στο κεντρο,αμα πετυχεις καλη παρεα.
για μοναδα στην αθηνα και αναλογα με τι ειδικοτητα θα παρεις,οταν ημουν εγω,ηταν το καβουρι.μακρια απο ελευσινα οπως και να χει.
καλη θητεια,ααα και το σεπτεμβριο στη τριπολη,τα βραδια κανει πολυ κρυο και την ημερα πολυ ζεστη.
ξεχασα,να παρεις αρκετα εσωρουχα,φανελλες,καλτσες.θα σου δωσουν 2 γκρι και 2 λευκες φανελλες.
οτι αλλο θες ρωτα

johnnyjohnny77
03-08-10, 21:51
me kalupses apo polles apopseis file mou!! :)
apo eswrouxa skeftika ki egw na parw polla leuka kamia 10aria toulaxiston mexri orkomosia!!
makria apo eleusina giati omws???

afanoulis
04-08-10, 19:59
πολυ καλησπερα. εγω ειμαι 'Α του 10' κ μετα την τριπολη ηρθα στο ζουμπερι ( ΚΕΔΑ/Ζ) μιας κ μενω εδω.. Σιγουρα η τριπολη σε σχεση με τις μοναδες ειναι ενα θεατρο... αλλα οκ... οπως ειπε ο παραπανω φιλος με καλη παρεα μια χαρα περνουν οι μερες... απ οτι μου ειπαν η ελευσινα κ το τατοϊ ειναι ζορικες μοναδες... μαχημια!!! σε ενας ειναι ζορι αυτη την περιοδο επειδη ειναι παραθεριστικο κεντρο.. κ ολοι ειναι εδω!!! τον χειμωνα ομως....... ειναι ζαχαρη!!!! 188 και σημερα!!! χαχαχαχα!!!!

nikolaras
06-08-10, 23:48
Καλά ρε φίλος τι βύσμα έχεις;
Βασικά οι περισσότεροι που πάνε αεροπορία έχουν βύσμα, αλλά το δικό σου δεν είναι βύσμα, αλλά μαδεροπέρονο !!!
Καλή θητεία δεν σου εύχομαι, γιατί την έχεις ήδη, αλλά θα σου ευχηθώ σαν πολίτης να συμπεριφέρεσαι περισσότερο αξιοκρατικά και να μην μεγαλοφωνείς σε αδικίες έναντι των συνανθρώπων σου.
Εκτός και αν αυτό που έγραψες σου γεμίζει περιφάνεια για το κατόρθωμά σου, αδιαφορώντας αν προκαλείς κάποιους.
Φαντάσου κάποιον που υπηρετεί στον Εβρο τι θα σκέφτεται διαβάζοντας την δημοσίευσή σου.
Φιλικά πάντα, συζήτηση κάνουμε.

Black Dragon
07-08-10, 02:46
διακοπες θα κανεις

Alexboom
07-08-10, 02:55
Καλησπερα.

Λοιπον μπαινω τελη αυγουστου αεροπορια και παρουσιαζομαι Τριπολη!

Βασικα θελω να ρωτησω τι πρεπει να παρω απο ρουχα, λουκετα, κτλ κτλ. Ειχα παει παλιοτερα με εναν φιλο μου και αγορασαμε ο,τι χρειαζοταν αλλα αυτος μπηκε στρατο ξηρας, στην αεροπορια ειναι διαφορετικα αυτα που χρειαζομαι?
Κινητο χωρις καμερα επιτρεπεται?

Επισης ο,τιδηποτε άλλο που σας ερχετε στο μυαλο που θα πρεπει να ξερω κυριως για πρακτικα πραγματα ρωταω οσοι εχετε μπει και ξερετε τι να περιμενω κτλ κτλ θα βοηθουσε πολυ :)

Τελος, μετα την εκπαιδευση που θα θελω και που δεν θα θελω να παω?? Που ειναι πιο καλα στην Αθηνα??

ευχαριστω!

--κινητό χωρίς κάμερα
--αφροί, ξυραφάκια, οδοντόκρεμες, σαμπουάν, αφρόλουτρα, ζελέ, αποσμητικά, κολώνιες κ.α....ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ
--πάρε 5-6 μπλουζάκια, μποξεράκια και ζευγάρια κάλτσες
--πάρε κάνα σεντόνι και μαξιλαροθήκη
--πάρε κάνα ρούχο πολιτικό για την έξοδό σου
--πάρε 2 πάτους για τις αρβύλες, ένα πράσινο κι ένα σιλικόνης
--Αθήνα άμα έχει πολλούς μπορεί και να σε στείλουν σε κάνα νησί, δεν ξέρω πως είναι τώρα
--πάρε και κάνα λουκέτο να είσαι σίγουρος

Καλά ρε φίλος τι βύσμα έχεις;
Βασικά οι περισσότεροι που πάνε αεροπορία έχουν βύσμα, αλλά το δικό σου δεν είναι βύσμα, αλλά μαδεροπέρονο !!!
Καλή θητεία δεν σου εύχομαι, γιατί την έχεις ήδη, αλλά θα σου ευχηθώ σαν πολίτης να συμπεριφέρεσαι περισσότερο αξιοκρατικά και να μην μεγαλοφωνείς σε αδικίες έναντι των συνανθρώπων σου.
Εκτός και αν αυτό που έγραψες σου γεμίζει περιφάνεια για το κατόρθωμά σου, αδιαφορώντας αν προκαλείς κάποιους.
Φαντάσου κάποιον που υπηρετεί στον Εβρο τι θα σκέφτεται διαβάζοντας την δημοσίευσή σου.
Φιλικά πάντα, συζήτηση κάνουμε.
ρε μεγάλε πάς καλά???? τί ρώτησε το παλικάρι και του τι λές???
έχεις πάει αεροπορία και ξέρεις??? τί το πέρασες...ναυτικό??
αυτός προκαλεί ή εσύ με αυτά που γράφεις?? ΕΛΕΟΣ

απο μένα καλή θητεία φίλε μου, μπορεί να τα βρείς ζόρικα στην αρχή αλλά για 1.5 μήνα μόνο...μετά χαλαρώνει το πράγμα, όπως γίνεται παντού....

nikolaras
07-08-10, 07:57
ρε μεγάλε πάς καλά???? τί ρώτησε το παλικάρι και του τι λές???
έχεις πάει αεροπορία και ξέρεις??? τί το πέρασες...ναυτικό??
αυτός προκαλεί ή εσύ με αυτά που γράφεις?? ΕΛΕΟΣ

Με ρωτάς αν έχω πάει αεροπορία; 25 χρόνια εκεί είμαι :hi:
Ξέρω πολύ καλά τι λέω.....
Μπερδεύτηκες λίγο, δεν αναφέρομαι εκεί που νομίζεις αλλά στο επόμενο ποστ.
Αυτά τα βίσματα μας έχουν φάει στην Ελλάδα, ελπίζω να μην το επικροτείς.

Alexboom
07-08-10, 14:51
25 χρόνια?? τότε θα ξέρεις οτι δεν είναι έτσι όπως τα παρουσιάζεις, όλα μέλι-γάλα....

εγώ ήμουν Άκτιο στην 131 λοιπόν....και τα ταψιά μου έπλενα σε αγγαρείες μαγειρίων...και τα σκουπίδια μάζευα με τη σκουπιδιάρα...και τις τουαλέτες έπλυνα...και την 7ωρη σκοπιά μου (4 + 3) τη μέρα έκανα και τουσ κορμούς των δέντρων μάζευα μες τη βροχή που έκλειναν το δρόμο στο φυλάκιό μου μετά, αλλά ποτέ δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί ξέρω οτι άλλοι περνάνε ίσως χειρότερα...και φυσικά δεν μιλάω για την εκπαίδευση
τα έπαιρνα όταν έβλεπα κάτι γιωτάδες να παίρνουν τις άδειες τη μια πίσω απο την άλλη, αλλά κι εγώ δεν πήρα λίγες....μισές-μισές μας πήγαινε το μήνα, αλλά δεν ήμουν απο πρέβεζα και γιάννενα και...και...για να είμαι όλες τις άδειες σπίτι μου, είμαι απο κέρκυρα και ήταν λίγο δύσκολο να πηγαινοέρχομαι...ακόμα κι όταν άνοιξε η βάση της κέρκυρας κι ενώ μπορούσα να πάω έμεινα εκεί για να μην χαλάσω το σμήνος μου, μιας και δεν ήμασταν πολλοί φαντάροι και μιας και συνήθισα...και 12μηνο έκανα και 10 μέρες άδεια απολύσεως πήρα, ένας φίλος πεζικάριος με 9μηνο έχει 20 μέρες άδεια απολύσεως τώρα....
Βύσματα υπάρχουν παντού....

geokarbou
12-08-10, 02:08
[font="comic sans ms"][color="purple"][size="3"]

--κινητό χωρίς κάμερα
--αφροί, ξυραφάκια, οδοντόκρεμες, σαμπουάν, αφρόλουτρα, ζελέ, αποσμητικά, κολώνιες κ.α....ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ
--πάρε 5-6 μπλουζάκια, μποξεράκια και ζευγάρια κάλτσες
--πάρε κάνα σεντόνι και μαξιλαροθήκη
--πάρε κάνα ρούχο πολιτικό για την έξοδό σου
--πάρε 2 πάτους για τις αρβύλες, ένα πράσινο κι ένα σιλικόνης
--Αθήνα άμα έχει πολλούς μπορεί και να σε στείλουν σε κάνα νησί, δεν ξέρω πως είναι τώρα
--πάρε και κάνα λουκέτο να είσαι σίγουρος

απαγορευονται αφροί, ξυραφάκια, οδοντόκρεμες, σαμπουάν, αφρόλουτρα, ζελέ, αποσμητικά, κολώνιες κ.α ??????? :s :s :s

μας δινουν εκει να φανταστω?

johnnyjohnny77
22-08-10, 21:24
re paidia diavasa se ena site pws apo maio kai meta meiwnete i thiteia stin aeroporia se 9 mines
isxuei tetoio pragma????????
episis elege oti apo fevrouario paei 11 mines ton aprili pige 10 kai meta ton maio tha kanoun osoi pane 9 mines!!!

xristoforos27
22-08-10, 23:25
απαγορευονται αφροί, ξυραφάκια, οδοντόκρεμες, σαμπουάν, αφρόλουτρα, ζελέ, αποσμητικά, κολώνιες κ.α ??????? :s :s :s

μας δινουν εκει να φανταστω?

θα παρεις μαζι σου σαμπουαν,αφρολουτρο και αποσμητικο σε διαφανη συσκευασια και το αποσμητικο ναναι ρολ ον και οχι σπρευ.κολωνιες δεν αφηνουν.
ζελε τι να το κανεις?ολο τζοκει θα φορας ακομα και στη τουαλετα,μονο στο φαγητο βγαινει.
εκει θα σου δωσουν 2 χαρτια υγειας,οδοντοκρεμα και 2 ξυραφακια και ενα αφρο ξυρισματος.ξυριστικα να παρεις τα δικα σου,δε σου τα κρατανε.επισης σου δινουν ενα σαπουνι,ενα καμελ και βουρτσα,καλο ειναι να παρεις υγρο καμελ,ωστε να γυαλιζουν και να καθαριζουν πιο γρηγορα τα αρβιλα.

xristoforos27
22-08-10, 23:29
25 χρόνια?? τότε θα ξέρεις οτι δεν είναι έτσι όπως τα παρουσιάζεις, όλα μέλι-γάλα....

εγώ ήμουν Άκτιο στην 131 λοιπόν....και τα ταψιά μου έπλενα σε αγγαρείες μαγειρίων...και τα σκουπίδια μάζευα με τη σκουπιδιάρα...και τις τουαλέτες έπλυνα...και την 7ωρη σκοπιά μου (4 + 3) τη μέρα έκανα και τουσ κορμούς των δέντρων μάζευα μες τη βροχή που έκλειναν το δρόμο στο φυλάκιό μου μετά, αλλά ποτέ δεν διαμαρτυρήθηκα γιατί ξέρω οτι άλλοι περνάνε ίσως χειρότερα...και φυσικά δεν μιλάω για την εκπαίδευση
τα έπαιρνα όταν έβλεπα κάτι γιωτάδες να παίρνουν τις άδειες τη μια πίσω απο την άλλη, αλλά κι εγώ δεν πήρα λίγες....μισές-μισές μας πήγαινε το μήνα, αλλά δεν ήμουν απο πρέβεζα και γιάννενα και...και...για να είμαι όλες τις άδειες σπίτι μου, είμαι απο κέρκυρα και ήταν λίγο δύσκολο να πηγαινοέρχομαι...ακόμα κι όταν άνοιξε η βάση της κέρκυρας κι ενώ μπορούσα να πάω έμεινα εκεί για να μην χαλάσω το σμήνος μου, μιας και δεν ήμασταν πολλοί φαντάροι και μιας και συνήθισα...και 12μηνο έκανα και 10 μέρες άδεια απολύσεως πήρα, ένας φίλος πεζικάριος με 9μηνο έχει 20 μέρες άδεια απολύσεως τώρα....
Βύσματα υπάρχουν παντού....

εχεις δικιο,αμα θελει καποιος λουφα καλυτερα να παει ναυτικο.μια απο τα ιδια εκανα και γω

johnnyjohnny77
23-08-10, 16:50
to oti mporei na ginei 9mino gia aeroporia kai nautiko to diavasa edw:
http://iheio.blogspot.com/2010/01/9.html

diavaste kai peite mou an mporei na isxuei h' oxi!!

euxaristw