PDA

Επιστροφή στο Forum : του αρεσω η οχι?

kleiooo
14-09-10, 05:41
γεια σας και παλι, θα θελα τη γνωμη σας αν ειναι ευκολο
γνωρισα ενα παιδι πριν 4 μερες σε μια κοινωνικη εκδηλωση, πιασαμε κουβεντα και μετα μου προτεινε να παμε για ενα ποτο συζητουσαμε περι ανεμων και υδατων και διαπιστωσαμε οτι εχουμε πολλα κοινα ... φευγοντας μου εδωσε το τηλ του ( δεν ζητησε το δικο μου) και του εκανα αναπ αλλα ακομα δεν εχει παρει
λογικα ποσο ειναι το χρονικο διαστημα που τηλεφωνει καποιος αν θελει να σε ξαναδει?

pho3nix
14-09-10, 06:55
eprepe na se eixe parei,an to i8ele :)
den apokliw to gegonos oti den 8a se tilefwnisei ...alla s'auto pou rwtas
i apantish einai auti.

activen
14-09-10, 07:10
Από τη στιγμη που δεν είχε το τηλ σου και κάποια στιγμή έκανες μια αναπάντητη χωρίς να μας λες το πότε χρονικά...
πιθανολογώ ότι δεν κατάλαβε καν πιάνου είναι η αναπάντητη. Πάρε ένα τηλ ή στύλε ένα μήνυμα!

pho3nix
14-09-10, 07:19
a kai kati allo......
den nomizw na ksekinises pali tin suzitish,peri autou.

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?t=552810

giati an se pire prefa....den nomizw na se parei tilefwno,an se ekopse gia pislomitoula
ksexase'to

kleiooo
14-09-10, 08:39
αναπ του εκανα μολις μου δωσε το δικο του.. τοτε γιατι μου το δωσε ποιος ο λογος?

kleiooo
14-09-10, 08:41
οχι δεν του εκανα καμια τετοια συζητηση ... ειπαμε

επισης να ρωτησω και κατι αλλο? ειναι φυσιολογικο να βλεπει ταινιες αισθηματικου περιεχομενου? δηλ αυτα που βλεπουμε κατα κανονα εμεις οι γυναικες?

alex30k
14-09-10, 08:49
Στείλε και ένα sms και αν δεν, τότε από εδώ περάσανε και άλλοι. Αν θε να ρθει θα ρθει, αλλιώς θα προσπεράσει.

pho3nix
14-09-10, 08:59
οχι δεν του εκανα καμια τετοια συζητηση ... ειπαμε

επισης να ρωτησω και κατι αλλο? ειναι φυσιολογικο να βλεπει ταινιες αισθηματικου περιεχομενου? δηλ αυτα που βλεπουμε κατα κανονα εμεις οι γυναικες?

fusiologiko kai mi den einai...alla kai oute aparetito na min vlepei.
entaksei.den mporeis na krineis kapion apo tis tainies pou vlepei,eksalou mporei
na to eipe auto gia na fanei kapos ais8imatikos,tou tipou sou :D

auto ksexase'to diladi....twra gia to tilefwno ,stile munima sms

kleiooo
14-09-10, 09:38
και τι να του πω? υποτιθεται ο αντρας θελει να ειναι ο κυνηγος
τι να του γραψω? βρε παιδια αν του αρεσα λογικα δεν θα εβρισκε εναν τροπο να κλεισει ηδη καποιο ραντεβου>? βεβαια το Σκ θα ελειπε εκτος αλλα και παλι δεν θα επαιρνε ενα τηλ να δει τι κανω?
δεν ξερω εχω μπερδευτει τελειως γιατι ενας 40ρης μου ειπε οτι κανονικα απο τη στιγμη που ειχε το τηλ μου επρεπε να παρει μεσα σε 1 ωρα το πολυ

activen
14-09-10, 09:55
Με το συμπάθιο...
αφού ο άντρας είναι ο κυνηγός και εσύ δεν ξέρεις καν τι να στείλεις σε μήνυμα...ε κάτσε και λιώσε!
Ειλικρινά δεν βλέπω το κακό στο να δείξει η γυναικά σημεία ενδιαφέροντος, αυτά μόνο "στη χώρα του ποτέ" συμβαίνουν!
αποκλείεται δηλαδή ο άνθρωπος να μπερδεύτηκε με τα κωλοκινητά ; πάρε χριστιανή μου να δεις τι παίζει, δε θα σου πέσει η υπόληψη, άντε μπράβο.

και σορρυ για το ύφος, αλλά έτσι σίγουρα θα το εμπεδώσεις Καλύτερα το νόημα.

kleiooo
14-09-10, 10:15
να μπερδευτηκε ? δηλ?

activen
14-09-10, 10:20
να μπερδευτηκε ? δηλ?

Ψάχνεις ένα λόγο για να πάρεις τηλ ή για να μην πάρεις ;

kleiooo
14-09-10, 10:25
δεν θελω να τον ενοχλησω αυτο απλα

activen
14-09-10, 10:28
δεν θελω να τον ενοχλησω αυτο απλα

Φαντάζεσαι να χρησιμοποιεί το ίδιο σκεπτικό ;
Δεν ενοχλείς όταν ενδιαφέρεσαι για κάποιων, κάθε άλλο...

alex30k
14-09-10, 10:31
Αν είναι 40άρης, είναι και παντρεμένος, χλωμό να ανταποκριθεί....

pho3nix
14-09-10, 11:59
Με το συμπάθιο...
αφού ο άντρας είναι ο κυνηγός και εσύ δεν ξέρεις καν τι να στείλεις σε μήνυμα...ε κάτσε και λιώσε!
Ειλικρινά δεν βλέπω το κακό στο να δείξει η γυναικά σημεία ενδιαφέροντος, αυτά μόνο "στη χώρα του ποτέ" συμβαίνουν!
αποκλείεται δηλαδή ο άνθρωπος να μπερδεύτηκε με τα κωλοκινητά ; πάρε χριστιανή μου να δεις τι παίζει, δε θα σου πέσει η υπόληψη, άντε μπράβο.

και σορρυ για το ύφος, αλλά έτσι σίγουρα θα το εμπεδώσεις Καλύτερα το νόημα.

Ψάχνεις ένα λόγο για να πάρεις τηλ ή για να μην πάρεις ;

Φαντάζεσαι να χρησιμοποιεί το ίδιο σκεπτικό ;
Δεν ενοχλείς όταν ενδιαφέρεσαι για κάποιων, κάθε άλλο...

8a simfwnisw se ola :Punk:

mia xara sta leei.

http
14-09-10, 12:42
Αφού σου έδωσε το τηλέφωνο του σημαίνει ότι ενδιαφέρεται.
Τώρα, με το να δει κάποιος μια αναπάντητη, δεν σημαίνει ότι θα καλέσει να δει ποιος είναι, μπορεί να θεωρήσει ότι ήταν λάθος. Εγώ πχ αν δεν ξέρω το νούμερο δεν καλώ ποτέ να δω ποιός με πήρε.
Αν σε ενδιαφέρει, θα τον πάρεις ένα τηλ και καλά να δεις τι κάνει (όχι αναπάντητη και αηδίες...) και να είσαι σίγουρη ότι θα σου ζητήσει να βγείτε!

kleiooo
14-09-10, 13:21
http το τηλεφωνο μου το εχει... αναπ του εκανα αμεσως μολις μου εδωσε το δικο του αρα λογικα θα το εχει αν το εχει αποθηκευσει... δηλ απο εμενα περιμενει να του τηλεφωνησω ? αυτο μου λετε?>

activen
14-09-10, 14:49
http το τηλεφωνο μου το εχει... αναπ του εκανα αμεσως μολις μου εδωσε το δικο του αρα λογικα θα το εχει αν το εχει αποθηκευσει... δηλ απο εμενα περιμενει να του τηλεφωνησω ? αυτο μου λετε?>

Ρε συ Κλειό δηλαδή έλεος...
έχεις πιαστεί με τα "μπορεί" και δε λες να ξεκολλήσεις! θες να σου αραδιάσω 100 μπορεί ;
μπορεί να μη σημείωσε το νούμερο, μπορεί να έχασε το νούμερο, μπορεί να το έχει και να περιμένει από εσένα, μπορεί να σε παίζει, , μπορεί να μη σε γούσταρε, μπορεί να λιώνει και να κρέμεται πανω από τηλ μεχρι να του δώσεις σημασία... μπορεί... μπορεί... μπορεί και να πέθανε! εσύ μπορείς να πάρεις ένα τηλ αν πραγματικά θες να μάθεις ; ή είναι απλά θέμα εγωισμού και σπαταλιόμαστε ;

Σε προβληματίζει μονίμως το λάθος πρόβλημα.

kleiooo
14-09-10, 15:02
και με ποια προφαση θα του τηλ? τι να του πω?

activen
14-09-10, 15:15
και με ποια προφαση θα του τηλ? τι να του πω?

Ότι τον θυμήθηκες και αναρωτιόσουν τι κάνει, αν πάλι το θες ποιο αφηρημένο, πες ότι δεν είχες νέα του και σκέφτηκες μήπως δε πήρε το τηλ σου, γιαυτό και ενδιαφερθηκες (καλά για καφέ δε σου κόβω να του λες) οπότε άσε τα υπόλοιπα να ρθουν μόνα τους.

Yasmin
14-09-10, 16:04
και τι να του πω? υποτιθεται ο αντρας θελει να ειναι ο κυνηγος
τι να του γραψω? βρε παιδια αν του αρεσα λογικα δεν θα εβρισκε εναν τροπο να κλεισει ηδη καποιο ραντεβου>? βεβαια το Σκ θα ελειπε εκτος αλλα και παλι δεν θα επαιρνε ενα τηλ να δει τι κανω?
δεν ξερω εχω μπερδευτει τελειως γιατι ενας 40ρης μου ειπε οτι κανονικα απο τη στιγμη που ειχε το τηλ μου επρεπε να παρει μεσα σε 1 ωρα το πολυ

Μπορεί ο άνθρωπος εκείνη τη στιγμή να μη κατάλαβε οτι είσαι εσύ αυτή που του κάνει αναπάντητη και να μη πήγε το μυαλό του, ένα σμς για να του έλεγες ποιά είσαι καλό θα ήταν να το στελνες!!! Απο κει και πέρα αν δεν απαντήσει και τότε, σημαίνει πως καλύτερα να πας για άλλα που λένε γιατί τότε πραγματικά δε καίγεται κιόλας. Κι αυτά που λένε για τον άντρα οτι πρέπει να κάνει τη πρώτη κίνηση είναι λίγο ντεμοντέ δε νομίζεις? Ελεος πια με αυτη τη νοοτροπία, μη κάθεσαι με σταυρωμένα χέρια αν σε ενδιαφέρει, προσπάθησέ το τουλάχιστον να δεις αν έχεις ανταπόκριση κι αν ναι τότε όλα καλά!

Αλλά μη περιμένεις απο τον πρίγκηπα πάνω στο άσπρο άλογο να στα φέρει όλα έτοιμα, δεν είναι ντροπή να κάνουμε οι γυναίκες τη πρώτη κίνηση. 2010 έχουμε πια, οχι 1960!!!!

Φιλικά πάντα και καλή τύχη!

Elonora80
14-09-10, 16:30
Εγώ βασικά δεν θα έπαιρνα τηλέφωνο αλλά θα έστελνα ένα "αδιάφορο" μήνυμα τύπου "γειά σου τι κάνεις?όλα καλά?" κι θα περίμενα να δώ πως θα αντιδράσει.Γιατί παίζει κι να μην γουστάρει κι να μην μπει στον κόπο να απαντήσει.Με το μήνυμα πιστεύω πως γίνεσαι λιγότερο ρεζίλη σε περίπτωση που δεν γουστάρει σε σχέση με το τηλέφωνο.

pho3nix
14-09-10, 16:31
(καλά για καφέ δε σου κόβω να του λες) οπότε άσε τα .

:D
ase pou mporei na tou valei kai tis fwnes giati den pire ekinos tilefwno :p

pho3nix
14-09-10, 16:32
Εγώ βασικά δεν θα έπαιρνα τηλέφωνο αλλά θα έστελνα ένα "αδιάφορο" μήνυμα τύπου "γειά σου τι κάνεις?όλα καλά?" κι θα περίμενα να δώ πως θα αντιδράσει.Γιατί παίζει κι να μην γουστάρει κι να μην μπει στον κόπο να απαντήσει.Με το μήνυμα πιστεύω πως γίνεσαι λιγότερο ρεζίλη σε περίπτωση που δεν γουστάρει σε σχέση με το τηλέφωνο.

kai giati na ginei rezili....ti egine diladi an se aporipsei kapios i kapoia.
siga to prama diladi,les kai ton iksere apo ex8es...8a sou xalasei to onoma stin piatsa??

Elonora80
14-09-10, 16:37
kai giati na ginei rezili....ti egine diladi an se aporipsei kapios i kapoia.
Siga to prama diladi,les kai ton iksere apo ex8es...8a sou xalasei to onoma stin piatsa??

Απλά με το τηλέφωνο έρχεσαι σε πιο άμεση επαφή με τον άλλον κι μπορεί να τον φέρεις σε δύσκολη θέση αν δεν σε θέλει κι πρέπει να σου μιλήσει.Ενω με το μήνυμα αν δεν γουστάρει απλά δεν απαντάει,χωρίς να χρειάζεται να δώσει εξηγήσεις για αυτό.Πάντως εφόσον δεν είναι σίγουρη αν γουστάρει αυτός καλύτερα είναι πιστεύω να στείλει απλά ένα μήνυμα!!

kleiooo
14-09-10, 16:39
temtation νομιζω υπερβαλεις οχι και να του βαλω τις φωνες... μεχεις παρει με κακο ματι...
το μηνυμα τουλαχιστον δεν ειναι ενοχληση ενω το τηλ μπορει να μην θελει να μιλησει

Yasmin
14-09-10, 16:39
Απλά με το τηλέφωνο έρχεσαι σε πιο άμεση επαφή με τον άλλον κι μπορεί να τον φέρεις σε δύσκολη θέση αν δεν σε θέλει κι πρέπει να σου μιλήσει.Ενω με το μήνυμα αν δεν γουστάρει απλά δεν απαντάει,χωρίς να χρειάζεται να δώσει εξηγήσεις για αυτό.Πάντως εφόσον δεν είναι σίγουρη αν γουστάρει αυτός καλύτερα είναι πιστεύω να στείλει απλά ένα μήνυμα!!

Αν δεν ήθελε να έρθει σε δύσκολη θέση τότε δε θα έδινε το νούμερό του στη φίλη μας απο δω :yes:

Yasmin
14-09-10, 16:40
temtation νομιζω υπερβαλεις οχι και να του βαλω τις φωνες... μεχεις παρει με κακο ματι...
το μηνυμα τουλαχιστον δεν ειναι ενοχληση ενω το τηλ μπορει να μην θελει να μιλησει

Δες τί quote έκανα στην Ελεονόρα80, και σου απαντώ και σένα το ίδιο.....

Η ζωή είναι πολύ μικρή για να χάνουμε ευκαιρίες που έρχονται, μη το αφήσεις να τρέξει απο μόνο του, πρέπει να βάλεις κι εσύ λίγο το χεράκι σου, δεν είναι ντροπή ;)

kleiooo
14-09-10, 16:43
μπορει να το εδωσε απο ευγενεια

pho3nix
14-09-10, 16:44

oxi den se pira me kako mati,kaneis la8os.
apla skeftome pios o logos na kaneis apla mia anapantiti,kai OXI klisi sto tilefwno tou.
otan 8eloume kapion i kapoia,kanoume oti pernaei apo to xeri mas,akoma kai an prokite na ton enoxlisoume opws les esi.
mia eukeria pou vlepoume mprosta mas...tin arpazoume,den to skeftomaste
kai polu.

O.Y.K. 3
14-09-10, 16:48
na po tin gnomi mou...??

ekanes anapantiti..?? pia i logiki tis anapantitis...?? to oti "se skeftome.."

ligo "pedika" pragmata...an thes ton pernis til...an den thes til. stile ena minima...

tipou.."ti ginete..?? kala eisai...??" i kati analogo...

kai se rotao kati...mou dinis to tilefono sou...oraia...kai se 2 ores sou kano anapantiti...

kai esi meta mou kanis esi anapantiti...etsi tha desei to gliko...??

kai kati allo...o antras "kinigos"...den ksero...iparxi ayto...??simera...??

oloi eimaste "kinigoi" kai "thiramata" sigxronos...

theleis na kanis kati me to palikari...?? exei kalos...xtipa ena tilefono..

stile ena minima...kai as afisoume tous egoismous stin akri...etsi den ginete tipota...

kane esi ena bima piso kai autos ena bima mprosta...etsi kati petixenoume...

kai an den kani kefi...e... den egine kai tipota...les alli mia aporipsi..(an exeis kai alli)

alios les i proti aporipsi...

ksereis poses portes exo fai ego...?? kai ti egine...den me xalase katholou...apla mathena

kai tin epomeni fora den ekana ta idia lathi...ekana alla omos...:p

ante kai kali sou epitixia.....

kleiooo
14-09-10, 16:48
νομιζω πως δεν εχεις καταλαβει ... αυτος μου ειπε σημειωσε το τηλ μου και μολις το σημειωσα την ιδια στιγμη του εκανα αναπ και την ειδε ... τωρα αν ξεχασε να το αποθηκευσει το νουμερο αυτο ειναι αλλο θεμα ... δεν μπορω να πω ειστε σωστοι σε αυτα που λετε αλλα με διακρινει μια διστακτικοτητα σε αυτα τα θεματα (και δεν ειναι θεμα εγωισμου)

Yasmin
14-09-10, 16:49
oxi den se pira me kako mati,kaneis la8os.
apla skeftome pios o logos na kaneis apla mia anapantiti,kai OXI klisi sto tilefwno tou.
otan 8eloume kapion i kapoia,kanoume oti pernaei apo to xeri mas,akoma kai an prokite na ton enoxlisoume opws les esi.
mia eukeria pou vlepoume mprosta mas...tin arpazoume,den to skeftomaste
kai polu.

Πες τα εσύ ρε Βασίλη γιατί δε με ακούει εμένα :clap:

O.Y.K. 3
14-09-10, 16:50
a.....kai kati allo...kalitera na prospathiseis kai na ksereis oti den petixes...

para na min prospathiseis kai na minis panta me tin aporia....

gnomi mou....

Elonora80
14-09-10, 16:55
Πιστεύω πως πρέπει να είναι πιο διακριτική εφόσον δεν ξέρει ακόμα τις προθέσεις τους.Ασε που πιστεύω πως αυτός αν πραγματικά γούσταρε θα έπαιρνε τηλ.αν όχι την ίδια τουλάχιστον την επόμενη μέρα κι δεν θα άφηνε να περάσουν 4 μέρες χωρίς να κάνει τίποτα.
Κι το τηλ.που της έδωσε δεν σημαίνει οτι γουστάρει κιόλας μπορεί να το έδωσε απο ευγένια ή μπορεί να του άρεσε οταν την είδε αλλά μετά οταν γύρισε σπίτι να άλλαξε γνώμη κι γι'αυτό να μην τηλεφώνησε!!

Yasmin
14-09-10, 17:07
Πιστεύω πως πρέπει να είναι πιο διακριτική εφόσον δεν ξέρει ακόμα τις προθέσεις τους.Ασε που πιστεύω πως αυτός αν πραγματικά γούσταρε θα έπαιρνε τηλ.αν όχι την ίδια τουλάχιστον την επόμενη μέρα κι δεν θα άφηνε να περάσουν 4 μέρες χωρίς να κάνει τίποτα.
Κι το τηλ.που της έδωσε δεν σημαίνει οτι γουστάρει κιόλας μπορεί να το έδωσε απο ευγένια ή μπορεί να του άρεσε οταν την είδε αλλά μετά οταν γύρισε σπίτι να άλλαξε γνώμη κι γι'αυτό να μην τηλεφώνησε!!

Πώς θα το ανακαλύψει όμως αν δεν πάρει να μάθει? :unsure:

Elonora80
14-09-10, 17:18
Πώς θα το ανακαλύψει όμως αν δεν πάρει να μάθει? :unsure:

Το έχω πει κι πιο πάνω ας στείλει ένα μήνυμα για να δεί αν θα απαντήσει αυτός κι τι θα πει.Αν δεν απαντήσει σημαίνει οτι δεν γουστάρει.Ενω αν πάρει τηλ.απο ευγένια μπορεί να την πει π.χ."ναι θα ηταν ωραία να βρεθούμε"κι μετά να μην πάρει αυτός κάποιος τηλέφωνο,να την γράψει δηλαδή.Ενώ με το μήνυμα θα φανεί αμέσως αν γουστάρει.
Αν κι πιστεύω όπως είπε κι παραπάνω οτι κατά 95%δεν γουστάρει γιατί αν γούσταρε θα είχε ήδη πάρει τηλέφωνο...

*Ιωαννα*
14-09-10, 17:25
ρε παιδια τελικα πηρε τηλ?

stelios1
14-09-10, 19:26
Συμφωνω απολυτα μ την Ελονορα. Ενα ξερο σκετο γεια σου τι κανεις με μηνυμα.. Φυσικα και θ απαντησει ακομη κ αν δ γουσταρει. Ε αυτα θα φανουν μετα.
Κλειο οχι εγωιστρια δεν εισαι καθολου και σ βρισκω πολυ σωστη μαλιστα. Στην αρχη, στ πρωτα μην σου εδω στ φορουμ σε ειχαμε παρεξηγησει και λιγο..

DarkPrincess
14-09-10, 19:43
Κλειώ συμφωνώ στο να πάρεις τηλ και όχι να στείλεις μήνυμα.
Θεωρώ πως άν υπήρχε περίπτωση να τον ενοχλήσεις δεν θα στο έδινε εξ αρχής.
Φυσικά εδώ να σου τονίσω οτι αν πάρεις ώρες γραφείου ΙΣΩΣ και να τον πετύχεις στην δουλειά οπότε φρόντισε να πάρεις απόγευμα προς βραδάκι :blush:

Καλή επιτυχία :cool2:

telis80
14-09-10, 20:34
Εγώ είμαι υπέρ του να περιμένει τηλ ή να στείλει μνμ γιατί αλλιώς του δείχνει οτι της αρέσει και κατά τη γνώμη μου..το παιχνίδι χαλάει ;) Καλή Επιτυχία...

pho3nix
14-09-10, 20:37
pio paixnidi xalaei re paidia??
to xalasmeno??

edw pezete na min ton ksanadei etsi pws paei to prama,les kai ixane tipota kai pote kai 8a xalasei?
katse prota na ton kaparwsei kai meta as paiksei oti paixnidi 8elei.

stelios1
14-09-10, 22:07
Και το τηλ ακομη καλυτερο ειναι.. Διστακτικη μας παρουσιαζεσαι γ αυτο εναλακτικα στειλε μηνυμα. Παντως κανε κατι, μην φοβασαι δεν εκτιθεσαι.

kleiooo
14-09-10, 23:16
αχ βρε παιδια ειστε ολοι τοσο καλοι
λοιπον εστειλα μυν και προτεινα να βγουμε και απαντησε αλλα ειπε οτι ειχε κανονισει και προτεινε την επομενη και μετα του ειπα οκ δες αν σε βολευει και μετα μου ειπε οτι τελικα μπορει και αυριο
ε και θα βγουμε αλλα το κοβω οτι το κανε απο ευγενεια
αλλα οπως και να εχει μου λυθηκε η απορια

http
15-09-10, 05:57
νομιζω πως δεν εχεις καταλαβει ... αυτος μου ειπε σημειωσε το τηλ μου και μολις το σημειωσα την ιδια στιγμη του εκανα αναπ και την ειδε ... τωρα αν ξεχασε να το αποθηκευσει το νουμερο αυτο ειναι αλλο θεμα ... δεν μπορω να πω ειστε σωστοι σε αυτα που λετε αλλα με διακρινει μια διστακτικοτητα σε αυτα τα θεματα (και δεν ειναι θεμα εγωισμου)

Αυτό αλλάζει τα πράγματα. Δεν μας τα είχες πει σωστά. Δηλαδή, σου δίνει το τηλέφωνο, μπροστά του, του κάνεις αναπάντητη, οπότε έχει και αυτός το νούμερο σου.Στην ουσία ανταλλάξατε τηλέφωνα. Σωστά?
Σε αυτή την περίπτωση έχεις ένα δίκιο, μάλλον θα έπρεπε να σε είχε πάρει. Ίσως και να είναι διστακτικός, ποιός ξέρει? Μήπως έχει ήδη κάποια σχέση? Η γνώμη μου είναι, αν ενδιαφέρεσαι αρκετά ( που έτσι έχω καταλάβει) το πιο απλό είναι να στείλεις ένα μήνυμα όπως έχουν πει και άλλοι φίλοι προυγουμένως ή αν έχεις λίγο θάρρος παραπάνω να τον πάρεις τηλέφωνο. Η πρώτη επιλογή είναι η ποιο ανώδυνη πάντως. Με το μήνυμα θα του δείξεις ότι ενδιαφέρεσαι και πετάς το μπαλάκι σε αυτόν για την επόμενη κίνηση.

O.Y.K. 3
15-09-10, 06:17
λοιπον εστειλα μυν και προτεινα να βγουμε και απαντησε αλλα ειπε οτι ειχε κανονισει και προτεινε την επομενη και μετα του ειπα οκ δες αν σε βολευει και μετα μου ειπε οτι τελικα μπορει και αυριο

eides...??? telika tha bgite...mpravo...ante kali bradia na perasete...

DarkPrincess
15-09-10, 07:46

Έστω και με μήνυμα κάτι έγινε , ξεκόλλησε που λέμε το θέμα ;)
Απο κεί και πέρα όμως γιατι να το κάνει απο ευγένεια ? θεωρώ πως αφού αυτός εξ αρχής εδωσε πρώτος το τηλ του αποσκοπούσε στο να βρεθήτε ....
τώρα αμα παίζει και κανα σενάριο όπως το λέει ο http πίο πάνω θα το καταλάβεις ή στην τελική αφου θα βγείτε πάνω στην συζήτηση κτλ νομίζω θα φανεί :blush:

Όπως και νά'χει όμως καλή επιτυχία και καλά να περάσεις πάνω απ'όλα ;)

Nukem
15-09-10, 12:13
Συνήθως στέλνουμε μήνυμα ή παίρνουμε τηλέφωνο την 2η μέρα, όχι την επόμενη, ούτε την 3η.
Κλασσικός κανόνας :p

Εγώ θα σου πρότεινα να μην κάθεσαι να σκέφτεσαι για ποιό λόγο δεν σε πήρε ακόμα, ή τι συμβαίνει.
Απλά πάρε την πρωτοβουλία και στείλε μήνυμα.
Καμιά φορά ο αυθορμητισμός είναι η λύση, η πολλή σκέψη καμια φορά μόνο να σε μπερδέψει μπορεί....

Edit άκυρο, τώρα είδα ότι όλα ΟΚ :)
Good luck :)

break the ice
15-09-10, 14:15
εγω δεν θα έστελνα τίποτα...αφου του έκανες αμέσως αναπάντητη δεν ειναι δυσκολο να καταλαβει...ελεος...
Όποιος θέλει, βρίσκει καιρό. Όποιος δεν θέλει, βρίσκει πρόφαση. (σπουδαιο γνωμικο!)
μην καθεσαι πανω απο το τηλεφωνο,συνεχισαι την ζωη σου οπως ηταν,βγες εξω κ αν θελει θα χτυπησει το τηλεφωνο
οταν εχουμε βγει με καποιον 2-3 φορες μονο,δεν πρεπει να κρεμιομαστε πανω του λες και ειναι η μονη μασ ελπιδα και δεν εχουμε δικη μασ ζωη παρα μονο αυτον....

telis80
17-09-10, 16:42
Τι έγινε τελικά βγήκατε????

kleiooo
18-09-10, 14:05
ναι αλλα δεν θα ξαναβγουμε οπως και να εχει τουλαχιστον δεν εμεινα με την απορια ... ευχαριστω πολυ ολους σας μου ειναι πολυ χρησιμα ολα για next time
να ειστε καλα και να εχετε ενα υπεροχο sk

Lazin
18-09-10, 14:10
ti egine den se kerase? :p

Miranda
18-09-10, 18:00
:laugh:

DarkPrincess
18-09-10, 22:13
ti egine den se kerase? :p

pige na tin parei me to fiat to panda to palio an oxi me to peugeot 2 :laugh:

EmpressKaileena
18-09-10, 22:55
pige na tin parei me to fiat to panda to palio an oxi me to peugeot 2 :laugh:

ή Zastava yugo. :p

kleiooo
18-09-10, 23:33
χαχαχα πλακα εχετε οχι καμια σχεση απλα απο οτι καταλαβα ειναι λιγο φρεσκοχωρισμενος ο τυπος και δεν πολυξερει τι θελει
καλα δεν πειραζει αρκει που βγηκα απο την αμφιβολια ομως δεν ξαναασχολουμαι αλλο

Lazin
19-09-10, 00:01
καλα κανεις ;) τουλαχιστον τολμησες να κανεις το βημα και δεν εμεινες με την απορια :p