PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποσυμπιεση αρχειων rar

MrBean
12-02-11, 14:01
Καλησπερα παιδια.
Υπαρχει τροπος να αποσυμπιεσω αρχεια rar με κωδικο?
Τον κωδικο δεν τον εχω. Και δε μπορω να τον βρω.
Ευχαριστω εκ των προτερων.

etterna
12-02-11, 14:08
πρέπει να βρεις ενα προγραμμα που μπορει να σπάσει τον κωδικο like
http://www.crark.net/
υπάρχουν πολλα αλλα το αποτέλεσμα μαλλον φτωχο εως μηδενικο θα είναι και αρκετα χρονοβορο
αν δε ο κωδικός ειναι ισχυρός μάλλον αδυνατο

αν κατεβασες απο καπου κοιτα αν υπαρχει εκει το rar pass
πολλες φορες τα links ειναι αναδημοσιευσεις και ξεχνανε να βάζουνε το rar pass στην αναδημοσιευση
οποτε ενας καλος τροπος ειναι να ψαξεις να βρεις την πηγη της πρωτης δημοσιευσης
βαζοντας στο google ολο το link του αρχειου που κατέβασες και να ψαξεις στα αποτελεσματα που θα σου εμφανιστουν αν βρεις κατι σε rar pass

MrBean
12-02-11, 14:09
πρέπει να βρεις ενα προγραμμα που μπορει να σπάσει τον κωδικο
υπάρχουν πολλα αλλα το αποτέλεσμα μαλλον φτωχο εως μηδενικο θα είναι και αρκετα χρονοβορο
αν δε ο κωδικός ειναι ισχυρός μάλλον αδυνατο

αν κατεβασες απο καπου κοιτα αν υπαρχει εκει το rar pass
πολλες φορες τα links ειναι αναδημοσιευσεις και ξεχνανε να βάζουνε το rar pass στην αναδημοσιευση
οποτε ενας καλος τροπος ειναι να ψαξεις να βρεις την πηγη της πρωτης δημοσιευσης
βαζοντας στο google ολο το link του αρχειου που κατέβασες και να ψαξεις στα αποτελεσματα που θα σου εμφανιστουν αν βρεις κατι σε rar pass

Υπηρχε ο κωδικος κανονικα.
Τα λινκς ομως εχουν κατεβει απ το συγκεκριμενο φορουμ.
Δε μπορω να πω περισοτερα. Νομιζω οτι καταλαβαινεις....

.:Darth Vader:.
12-02-11, 14:14
apo rar arxeio? nai ginete an exeis mixanimata tis nasa kai kamia meroula stin diathesi sou
zip? nai ginete tha parei apo merika lepta eos kana dimero

rar alla den diatheteis mixanimata tis nasa?
merikes xilieties(an den viazese kai eisai highlander sou kanei avti i lisi)

Nukem
12-02-11, 14:16
Ή βρίσκεις τον uploader αν τον θυμάσσαι και τον ρωτάς, ή googlάρεις το filename και αν είσαι τυχερός μπορεί να πέσεις σε καμια cached σελίδα με τον κωδικό.
Προγράμματα ανάκτησης κωδικών αρχείων Rar είναι λίαν επιεικώς άχρηστα για τον μέσο χρήστη, ειδικά αν ο κωδικός έχει συμβολοαριθμογράμματα...

etterna
12-02-11, 14:17
Υπηρχε ο κωδικος κανονικα.

δοκιμασες να τον γραψεις και οχι κανοντας αντιγραφη επικοληση;;
οι υπολιποι που το κατεβασαν αναφερουν προβλημα ;;
το μνμ που σου βγαζει τι λει ''εσφαλμενος κωδικος ;;'' η κατι αλλο ;;
αν δεν ειναι τεραστιο download καλυτερα να μην ασχοληθεις αλλο και να το κατεβάσεις απο κάπου αλλού

MrBean
12-02-11, 14:30
Δυστυχως ειναι ενα αρχειο 5 Giga.
Ειναι σε 5 επεισοδια εχω αποσυμπιεσει τα 2. Και μου χουν μεινει αμανατι τα αλλα 3.
Ουτε uploader θυμαμαι ουτε τιποτα. Και μου φαινετε οτι ειχε βαλει το nickname του.
Εχω σπασει το κεφαλι μου αλλα τιποτα.
Θα δοκιμασω και αυτο με το google.

12-02-11, 15:56
Δυστυχως ειναι ενα αρχειο 5 Giga.
Ειναι σε 5 επεισοδια εχω αποσυμπιεσει τα 2. Και μου χουν μεινει αμανατι τα αλλα 3.
Ουτε uploader θυμαμαι ουτε τιποτα. Και μου φαινετε οτι ειχε βαλει το nickname του.
Εχω σπασει το κεφαλι μου αλλα τιποτα.
Θα δοκιμασω και αυτο με το google.
katse katse dld
arxeio einai 5 gb kai eexe mesa merika episodeia kapoia apo avta aposimpiestikane kai kapoia oxi?

etterna
12-02-11, 16:01
katse katse dld
arxeio einai 5 gb kai eexe mesa merika episodeia kapoia apo avta aposimpiestikane kai kapoia oxi?
exeis dikio allo pragma ayto kati allo symbainei
as dokimasei kai me tin epilogi

http://i55.tinypic.com/2e6c4r8.png

Nukem
12-02-11, 16:07
exeis dikio allo pragma ayto kati allo symbainei
as dokimasei kai me tin epilogi

http://i55.tinypic.com/2e6c4r8.png

Αν έχει κωδικό όλο το πακέτο, δεν μπορεί να κάνει εξαγωγή αρχείων, μόνο των φακέλων, αλλά άδειων.
Αυτή η επιλογή για διατήρηση φθαρμένων χρησιμοποιείται σε τελείως διαφορετικές περιπτώσεις, αλλά πρώτα πρέπει να ξεκινήσει σωστά το ξεζιπάρισμα ;)

12-02-11, 17:22
Αν έχει κωδικό όλο το πακέτο, δεν μπορεί να κάνει εξαγωγή αρχείων, μόνο των φακέλων, αλλά άδειων.
Αυτή η επιλογή για διατήρηση φθαρμένων χρησιμοποιείται σε τελείως διαφορετικές περιπτώσεις, αλλά πρώτα πρέπει να ξεκινήσει σωστά το ξεζιπάρισμα ;)
no more aplos akoustike na lei oti merika episodeia aposimpiestikane apo mesa kai merika oxi gia avto kai ekana tin erotisi mou prin gia na dievkrinisei avto pou egrapse

maik42
12-02-11, 18:23
ρε παιδια εχω και εγω ενα αρχειο rar απο τον SpyrosA μηπως θυμαται καποιος τι κωδικο εβαζε;

εαν ναι ας μου τον στειλει με καποιο τροπο!!!

etterna
12-02-11, 19:23
dokimase

Uploader_SpyrosA
or
Uploader SpyrosA

maik42
12-02-11, 19:40
dokimase

Uploader_SpyrosA
or
Uploader SpyrosA

3μπραβο και 1 ζήτω:thumbsup:

MrBean
12-02-11, 22:02
Λοιπον..
Μιλαω για μια ταινια, συνολικα 5 γιγα. Ειναι χωρισμενη σε 5 parts του ενος γιγα περιπου.
Το καθε part αποτελουταν απο 12-13 rapidshare links.
Στο συνολο δηλαδη 50-60 λινκς.
Οταν κατεβηκαν τα πρωτα δυο παρτς, μπηκα στο thread εκανα copy paste τον κωδικο και τα αποσυμπιεσα.
Μετα αφησα να κατεβαινουν τα υπολοιπα λινκς. Και το ιδιο βραδυ το thread "σβηστηκε".
Τα λίνκς ομως κατεβηκαν κανονικα και μου εχουν μεινει αμανατι στον μανατζερ.
Δυστυχως ομως για μενα ουτε uploader θυμαμαι ουτε το pass.

maik42
13-02-11, 08:39
αν γινεται να πεις για ποια ταινια προκειτε ή αν τα rar ειναι με το nikname του uploader ισως μπορεις να παρεις περισοτερη βοηθεια απο τα παιδια.

13-02-11, 10:21
Λοιπον..
Μιλαω για μια ταινια, συνολικα 5 γιγα. Ειναι χωρισμενη σε 5 parts του ενος γιγα περιπου.
Το καθε part αποτελουταν απο 12-13 rapidshare links.
Στο συνολο δηλαδη 50-60 λινκς.
Οταν κατεβηκαν τα πρωτα δυο παρτς, μπηκα στο thread εκανα copy paste τον κωδικο και τα αποσυμπιεσα.
Μετα αφησα να κατεβαινουν τα υπολοιπα λινκς. Και το ιδιο βραδυ το thread "σβηστηκε".
Τα λίνκς ομως κατεβηκαν κανονικα και μου εχουν μεινει αμανατι στον μανατζερ.
Δυστυχως ομως για μενα ουτε uploader θυμαμαι ουτε το pass.
a ok tote.....
mallon tin evapses rar den spane se klassiko pc thelei ena teras tsi nasas gia na parakamptei to pas poio evkola na to vreis allou kai na to katevaseis ksana

MrBean
13-02-11, 14:51
Ενημερωτικα η ταινια ειναι "Ο Καιρος των Τσιγγανων". (Time of the gypsies).
Για αν τυχον και το δει "κανεις".
Ευχαριστω και παλι για τις αμεσες απαντησεις.