PDA

Επιστροφή στο Forum : Σκυλια στην παραλια-θαλασσα

mmannollass
11-07-11, 20:32
Επειδη προσφατα βρεθηκα μπροστα σε μια αντιδικια σχετικα με αυτο το θεμα θα ειχε ενδιαφερων να βλεπαμε τι πιστευει η πλειοψηφεια (εστω του forum) γι αυτο το θεμα.Τις πιθανες απαντησεις τις δανειστηκα απο την φιλολογια των δυο "αντιμαχομενων" πλευρων.

crazy_ant
13-07-11, 19:02
den exw provlima alla tha protimousa na mi ginete...gt polus kosmos einai allergikos..kai alloi katapinoun trixes kai traviountai xronia me tis egxiriseis :yes:
kalo einai na mpainoun ta skulia otan den uparxoun paidia kai genika polus kosmos..

Antonius
13-07-11, 20:22
Οι άνθρωποι που χρησιμοποιούν πισίνες (αθλητικά σωματεία) πρέπει να φέρουν πρόσφατο χαρτί γιατρού,

το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για τις παραλίες, για ανθρώπους και ζώα.

Lazin
14-07-11, 15:49
απο που και ως που απαγορευουμε σε ενα ζωο να κολυμπαει στη θαλασσα? τα παντα τσιφλικι μας ε? http://www.greekza.de/aria/icons/scared_technical.gif
οσο δικαιωμα εχει ενας ανθρωπος αλλο τοσο εχει και ενας σκυλος ενα αλογο η ενα λιονταρι

sakis677
15-07-11, 06:26
απο που και ως που απαγορευουμε σε ενα ζωο να κολυμπαει στη θαλασσα? τα παντα τσιφλικι μας ε? http://www.greekza.de/aria/icons/scared_technical.gif
οσο δικαιωμα εχει ενας ανθρωπος αλλο τοσο εχει και ενας σκυλος ενα αλογο η ενα λιονταρι

με την ιδια λογικη εχουν δικαιωμα τα φιδια,τα ποντικια,τα κουνουπια και λοιπα επιβλαβη ζωα για τον ανθρωπο να περιφερονται ελευθερα οπου θελουν

Antonius
15-07-11, 08:11
με την ιδια λογικη εχουν δικαιωμα τα φιδια,τα ποντικια,τα κουνουπια και λοιπα επιβλαβη ζωα για τον ανθρωπο να περιφερονται ελευθερα οπου θελουν

Παρόλα αυτά πρέπει να λάβουμε υπόψιν πως δεν πρέπει να ανατρέψουμε την ισορροπία που υπάρχει στην φύση από την παρουσια των ειδών. Όταν εξαφανίζουμε κάποιο, επιτρέπουμε σε κάποιο άλλο να πολλαπλασιαστεί ανεξέλεγκτα. Και αυτό έχει τραγικές συνέπειες για το οικοσύστημα.

Lazin
15-07-11, 19:31
το οπου θελουν ειναι αρκετα γενικο, δεν μπορεις να μου πεις ομως οτι επειδη εσυ θες να κολυμπησεις στη θαλασσα πρεπει να εξαφανιστουν οι μεδουσες και οι αχινοι επειδη μπορει να σε τσιμπησουν ουτε επειδη εσυ θες να πας περιπατο στο δασος να εξαφανιστουν τα φιδια απο εκει.

Kronos
15-07-11, 22:48
Δεν νομίζω ότι οι σκύλοι, πάνε στη θάλασσα για βόλτα, και κάνουν κι ένα μπανάκι, επειδή κάνει ζέστη.

Κάποιο "αφεντικό" υποχρεώνει τα σκυλιά να κάνουν μπάνιο. Εχω άπειρα παραδείγματα, που τα καημένα τα σκυλιά, ούτε να τη βλέπουν, δεν θέλουν τη θάλασσα.

pho3nix
18-07-11, 16:36
psifizw to 2
kai simfwnw me ton leuteri

Rebel 21
01-08-11, 11:58
Δεν νομίζω ότι οι σκύλοι, πάνε στη θάλασσα για βόλτα, και κάνουν κι ένα μπανάκι, επειδή κάνει ζέστη

Κι όμως έχω δει αρκετές φορές αδέσποτα να κολυμπούν, ψάχνοντας λίγη δροσιά......!!!:yes:

Προσωπικά δεν με ενοχλεί να κολυμπούν σκυλιά, τα οποία είναι εμβολιασμένα..........

headhunter7
01-08-11, 12:07
Καταρχην δεν υπαρχει ασθενεια που να μεταδιδεται απο τον σκυλο στον ανθρωπο και δευτερον οι τριχες των ζωντανών μας πειραξανε των ανθρώπων δεν μας πηραζουν.

yannkos
20-07-12, 14:15
Με κάληψε ο προλαλίσας (headhunter). BTW τρίχες γάτας μπορουν να κανουν ζημια υπο προυποθέσεις αλλα δεν νομιζω να τους αρέσει το μπάνιο στην θάλασσα. Κάτι για αλλεργικους που θα τραβιουντε με εγχειρησεις δεν το κατάλαβα. Τι είδους αλλεργία αντιμετωπίζεται χειρουργικά?

Nikolaos_1977
21-07-12, 09:15
αχ και να ξέρατε πόσα αδέσποτα έχουν κατουρήσει και χέσει εκεί που έχετε βάλει την πετσέτα σας αλλά και εκεί που περπατάτε ξυπόλυτοι στην αμμουδιά

GracioVidarlo
23-07-12, 08:32
Εχω προσωπικα 2 σκυλακια.Ο τροπος που σε κοιτανε μειρκοι, μιλαει απο μονος του.

PP3052010
23-07-12, 08:37
Eγω εχω προβλημα με την αμμο οχι το να κολυμπανε...Δηλαδη μην μας χιεσουν και τα πατησουμε...:p

Ολοκληρη θαλασσα να σου ρθει τριχα σκυλου λιγο υπερβολικο το βρισκω..Αλλωστε οι αλεργικοι δεν θα κολυμπανε και διπλα του...

Nikolaos_1977
25-07-12, 16:38
και ποιος μας διαβεβαιώνει ότι ο δίπλα μας δεν έχει αρρώστια ;;