PDA

Επιστροφή στο Forum : να ξανακλεισουν οι εγγραφες και να παραμεινουν κλειστες ?

@962fm@
14-08-11, 11:46
να ξανακλεισουν οι εγγραφες και να παραμεινουν κλειστες ?

πειτε τη γνωμη σας !!!!

---- πιστευεται οτι το κακο εχει παραγινει και οτι δεν προστατευεται το φορουμ και τα μελη
απο τον καθε κακοβουλο που εχει ελευθερα την ευκαιρια να εγγραφει ?

ή

---- πρεπει να ειναι ελευθερες οι εγγραφες στο βωμο του να προσελκυθουν ολο και περισσοτεροι ''επισκεπτες'' ?

Χρήστος
14-08-11, 13:29
Όχι πιστεύω πως πρέπει να είναι ανοιχτές για να μπορεί ο κόσμος να κάνει εγγραφή εύκολα. Αλλά το θέμα που θίγεις είναι όντως πρόβλημα.

@962fm@
14-08-11, 13:39
ομως , αν αναλογιστει κανεις οτι το φορουμ και τα μελη μενουν απροστατευτα στις κατα καιρους επιθεσεις
κακοβουλων επισκεπτων , τοτε το κλεισιμο των εγγραφων ειναι μονοδρομος.

εχουμε και γονεις που θελουν να δειξουν το φορουμ στα παιδια τους και πεφτουν πανω στον καθε καφρο που αναρτα αηδιες.

Νίκος
14-08-11, 13:44
Κλειστές και από εμένα,σίγουρα την για την διεύθυνση είναι θέμα...αλλά είδαμε και με τις ανοιχτές τι μανούρα πάθανε,και περισσότερο ορισμένα παιδιά.Δεν τίθεται θέμα εύκολης η δύσκολης εγγραφής,το αντίθετο μάλλον!!Όταν δίνουμε μια πρόσκληση ξέρουμε σε ποιον δίνουμε ,στις ανοιχτές όμως μπαίνει όποιος να 'ναι με απρόσμενα αποτελέσματα καμιά φορά.

.:Darth Vader:.
14-08-11, 13:47
kai nai kai oxi tora giati oxi
oxi epeidi den exoume toso kosmo opos palia kai tha xasoume kai allo an ginoune klistes
nai epeidi kati malakes kai kati bot tora televtea mamiounte anapoda........ (den milao gia loukia einai episimmo bot :p)

Νίκος
14-08-11, 13:50
kai nai kai oxi tora giati oxi
oxi epeidi den exoume toso kosmo opos palia kai tha xasoume kai allo an ginoune klistes
nai epeidi kati malakes kai kati bot tora televtea mamiounte anapoda........ (den milao gia loukia einai episimmo bot :p)
Ναι μεν αλλά,μην περιμένεις υπό αυτές τις συνθήκες να έρθει κόσμος...να έρθει να κάνει τι;;Να δει εφημερίδα και κουτσομπολιό;;σιγά τα ουά...κακά τα ψέμματα τι πουλάει στο net όλοι ξέρουμε...

BambinoS
14-08-11, 14:06
πιστεύω ότι πρέπει να ξανακλείσουν...
είναι γελοίο αυτό που συμβαίνει μερικές φορές!! :judge:

GhOsTRiDeRR
14-08-11, 14:47
Na kleisoune!!!

etterna
14-08-11, 14:49
ΑΝΟΙΚΤΕΣ ////
Πώς αλλιώς θα μπαίνει ο ΒΑΓΓΟΣ ??:mml:

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?639452-VaggosCd-%D4%F1%E1%E2%E5%F3%F4%DF

@962fm@
14-08-11, 15:09
ευτυχως εχουμε ακομη χιουμορ..:hump:

tsakalli
14-08-11, 16:13
na kleisoun!!!!!!!as ginoume ena "kleisto club"

LongTom
14-08-11, 17:18
Ανοικτές γιατί αλλιώς θα χάσει πολύ το φόρουμ.
Πολύ μεγαλύτερα φόρουμ είναι ανοικτά και δεν έχουν τέτοια προβλήματα,μάλλον έτυχε σε περίοδο που λείπουν πολλοί μοντς.

Amy Fara Fowler
14-08-11, 17:42
αν και ψήφισα να κλείσουν μετά σκέφτηκα να μπει 1 σκριπτάκι που με 3 ρεπόρτ από παλιά οποιαδήποτε μέλη να μπαίνει σε καραντίνα ή να μπανάρετε προσωρινά
αν δεν υπάρχουν παλιά μέλη να υπάρχει στρινγκ για μέλη με ποιό πολλά ποστ π.χ. στέλλα
πιστεύω αυτό είναι το ποιό σωστό προς το παρόν

Φαέθων
14-08-11, 22:55
Παιδιά δύσκολα να κλείσουν οι εγγραφές...Οι λόγοι προφανείς... Θα κόψει πολύ την κίνηση και τις νέες εγγραφές στο φόρουμ...

Από εκεί και πέρα, τα μποτάκια είναι μια ελεγχόμενη κατάσταση... Από προχθες μπήκε και ένα νέο φίλτρο κατά την διάρκεια της εγγραφής και έχουν μειωθεί πάνω από 90+%.........

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Φαντάζομαι ότι ο λόγος που άνοιξε η παρούσα δημοσκόπηση είναι τα απαράδεκτα threads που άνοιξε το μεσημέρι στην εφημερίδα κάποιος κύριος "faethwn"...
Πρόκειται για τον αγαπήτο Lazin στον οποίο προσφάτως επιβλήθηκε μόνιμος αποκλεισμός...
Αποφάσισε λοιπόν ο Lazin με αυτήν την κίνηση να βγάλει όλη την καφρίλα που έκρυβε μέσα του τόσο καιρό υβρίζοντας το φόρουμ, αλλά και εμένα ειδικότερα...

Το είχε κάνει ακόμα μία φορά χθες, αλλά εντοπίστηκαν άμεσα τα thread του και διεγράφησαν...
Μάλιστα για τα ανωτέρω είχε χρησιμοποιήσει λογαριασμό που είχε δημιουργήσει τον Απρίλιο του 2011 (δηλαδή 4 μήνες πριν το ban του), γεγονός που δείχνει ότι το είχε γενικότερα σύστημα να διατηρεί πολλαπλούς λογαριασμούς και να τα "χώνει" σε όποιον δεν γούσταρε με εκείνους (τους λογαριασμούς) χωρίς να φαίνεται πουθενά αυτός με τον κύριο λογαριασμό του...

@962fm@
14-08-11, 23:03
εμ φιλε ...
τον αφησατε να ξεδιπλωσει πολυ το ταλεντο του , χρονια τωρα..

τελος παντων...

UnsociaL
15-08-11, 09:46
Φαέθων

Πρόκειται για τον αγαπήτο Lazin

Ωστε ο Lazin ηταν?
και ειναι ακομα αγαπητος?

Φαέθων
15-08-11, 10:42
Φαέθων

Ωστε ο Lazin ηταν?
και ειναι ακομα αγαπητος?
Ειρωνικό ήταν βρε συ...:p

toni97
15-08-11, 14:03
οχι ποιος ο λογος να κλεισουν;;;Κοινοτητα ειναι οχι πειρατικο forum....

rigjohn
15-08-11, 16:27
Να ειναι κλειστα, μονο το βραδυ.............:grin:

BASILISP
25-08-11, 13:57
Φυσικα να μεινουν ανοιχτες...

Kronos
26-08-11, 11:54
Ανοιχτές οι εγγραφές, και το φόρουμ ελεύθερο.

Οι παρεκτροπές να ρυθμίζονται από τα παλιά μέλη, και τους μοντερέιτορς.

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει παράνομο υλικό, δεν υπάρχει λόγος δημιουργίας κλειστού κλαμπ.

Υ.Γ. Οι διάφοροι "lazin" ήταν μέλη και τότε που οι εγγραφές ήταν κλειστές. Και είχαν και τότε πολλαπλούς λογαριασμούς, από προσκλήσεις που έστελναν στον εαυτό τους.

Φαέθων
29-08-11, 17:07

Από τη στιγμή που δεν υπάρχει παράνομο υλικό, δεν υπάρχει λόγος δημιουργίας κλειστού κλαμπ.

Υ.Γ. Οι διάφοροι "lazin" ήταν μέλη και τότε που οι εγγραφές ήταν κλειστές. Και είχαν και τότε πολλαπλούς λογαριασμούς, από προσκλήσεις που έστελναν στον εαυτό τους.

Απλώς μια επισήμανση... Όταν η εγγραφή γινόταν μόνο κατόπιν πρόκλησης από άλλο μέλος, μπορούσες με ψάξιμο να ακολουθήσεις αυτό το "μονοπάτι των προσκλήσεων" και να καταλήξεις στο αρχικό άτομο ευκολότερα απ' ότι τώρα...
Σχετικά με το μήνυμα σου, συμφωνώ 1000%...

voleftis
30-08-11, 17:19

Απλώς μια επισήμανση... Όταν η εγγραφή γινόταν μόνο κατόπιν πρόκλησης από άλλο μέλος, μπορούσες με ψάξιμο να ακολουθήσεις αυτό το "μονοπάτι των προσκλήσεων" και να καταλήξεις στο αρχικό άτομο ευκολότερα απ' ότι τώρα...
Σχετικά με το μήνυμα σου, συμφωνώ 1000%...

Πείτε μου και εμένα βρε παιδιά τι ακριβώς έγινε με τον Λαζινάκο …έλειπα και δεν πήρα πρέφα …αμαρτία δεν είναι να μείνω ανενημέρωτος ;:smile2:

jimbob
30-08-11, 21:17
και απο μενα να μεινουν ανοιχτες. αυτη δεν ηταν και η αρχικη ιδεα ανοιχτη κοινοτητα.

Kronos
31-08-11, 07:21
Πείτε μου και εμένα βρε παιδιά τι ακριβώς έγινε με τον Λαζινάκο …έλειπα και δεν πήρα πρέφα …αμαρτία δεν είναι να μείνω ανενημέρωτος ;:smile2:

Ούτε εγώ ξέρω. Εδώ διάβασα ότι είναι ανεπιθύμητος. Δεν έβλεπα posts του, και νόμιζα ότι είναι διακοπές.

Φαέθων
31-08-11, 07:39

Ούτε εγώ ξέρω. Εδώ διάβασα ότι είναι ανεπιθύμητος. Δεν έβλεπα posts του, και νόμιζα ότι είναι διακοπές.

http://www.thegreekz.com/forum/showthread.php?639498-%D3%F7%E5%F4%E9%EA%DC-%EC%E5-%F4%E1-%E1%F0%E1%F1%DC%E4%E5%EA%F4%E1-threads-%F4%F9%ED-%F4%E5%EB%E5%F5%F4%E1%DF%F9%ED-%E7%EC%E5%F1%FE%ED...

old
31-08-11, 08:42
kaka ta psemata....otan itan oi egrafes klistes itan kalitera....

ALLA sigoura tora afto den nomizo oti tha eksipiretisi to forum....

isa isa kako tha tou kani....oson afora tin kinisi...

otan itan klistes kai stelname mia prosklisi se kapion kai ekane lalakia eukola ton vriskame

kai eperne tis analoges kiroseis...tora einai ligo pio xalara alla oi i peuthoinoi

se sinergasia me tous xristes kai kirios tous palious (xoris na prosvalo tous neous xristes)

apla oi palioi xristes oi palioi xristes pou exoun kapia xronia edo einai pio eukolo

na voithane ton faethon ton duke ton temt@tion kai olous tous ipethinous

oste na katharizoun to forum apo tin vromia pou pleon iparxi arketi....

eite bot einai auto eite aplos xristis....opote leo anixtes egrafes kai psaksimo

gia tixon "vromika" pramata...opote peftoun stin antilipsi mas anafora kai efige.....

an kai i alithia einai oti apo tin epoxi pou figane ta donwload figane kai ena polli megalo meros xriston....

ΜήτσοςΛάρισα
31-08-11, 09:26
Εγω θα έλεγα να μείνουν ανοιχτές...

Τώρα για τους κακόβουλους χρήστες υπάρχουν τρόποι να μπλοκαριστούν (γνωρίζω από admincp της VB).πχ IP Ban
Ακόμα και αν κάποιος "χρήστης" κάνει αλλαγή IP και ανοίξει νέο λογαριασμό μπορεί ξανά να εντοπιστεί ;)

old
31-08-11, 09:37
Εγω θα έλεγα να μείνουν ανοιχτές...

Τώρα για τους κακόβουλους χρήστες υπάρχουν τρόποι να μπλοκαριστούν (γνωρίζω από admincp της VB).πχ IP Ban
Ακόμα και αν κάποιος "χρήστης" κάνει αλλαγή IP και ανοίξει νέο λογαριασμό μπορεί ξανά να εντοπιστεί ;)

profanos mporoun na mplokaroun tin ip tou xristi kai nomizo oti ginetai sixna me monimo ban....

alla to allo pou les oti an alaksi ip mporei na ton entopisoun den ksero pos ginetai...

diladi ama ego fao ban monimo stin ip edo pou eimai kai pao

aurio sto eksoxiko mou stin korintho kai anikso neo logariasmo me tin ekei ip

pos tha to katalavoun oti eimai ego o idios xoris na to prokaleso ego

me tin simerifora mou....??

ΜήτσοςΛάρισα
31-08-11, 10:37
profanos mporoun na mplokaroun tin ip tou xristi kai nomizo oti ginetai sixna me monimo ban....

alla to allo pou les oti an alaksi ip mporei na ton entopisoun den ksero pos ginetai...

diladi ama ego fao ban monimo stin ip edo pou eimai kai pao

aurio sto eksoxiko mou stin korintho kai anikso neo logariasmo me tin ekei ip

pos tha to katalavoun oti eimai ego o idios xoris na to prokaleso ego

me tin simerifora mou....??

Αυτό που λες όντως δεν γίνεται,και δεν μπορεί να αποδειχτεί.Εγώ λέω ότι μπορεί να εντοπιστεί όποιος μπαίνει από το ίδιο ρουτερ.Αν το αλλάξει ή αλλάξει πόλη τότε δεν εντοπίζεται,εκτός και έχεις κανένα μέγαλο βύσμα στους παρόχους και σου πούνε ποιές ip έχει πάρει κάποιος χρήστης,αλλά πάλι αυτό έρχεται σε αντίθεση με τα προσωπικά δεδομένα