PDA

Επιστροφή στο Forum : Πως αντιδράτε σε έναν εκβιασμό ;με αντίδραση ; με κάθετη στάση ; με αδιάφορη;

Αλεξάνδρα.
29-09-11, 19:11
Μιλάμε πάντα σε προσωπικό επίπεδο όταν νιώθετε ότι αν κάνετε πίσω χάθηκε το "παιχνίδι"

Πως το χειρίζεστε με ψυχραιμία με διάθεση για κουβέντα;

.:Darth Vader:.
29-09-11, 19:30
me adiaforia alla an sinexistei to thema tha mazepso to katallilo iliko gia ton tipa (tipissa) kai tha ton(tin) ekviazo kai ego (alla me kati vari :p )

Αλεξάνδρα.
29-09-11, 19:33
me adiaforia alla an sinexistei to thema tha mazepso to katallilo iliko gia ton tipa (tipissa) kai tha ton(tin) ekviazo kai ego (alla me kati vari :p )

για την καθημερινότητα είναι να ρωτήσω για τις προσωπικές μας σχέσεις πχ αν δεν κάνεις αυτό που θέλω χωρίζουμε

old
29-09-11, 19:34
analoga ton ekviasmo....

diladi an mou pi oti

"an den anteksis pano apo mia ora sinexomena sex tote ksexna to diplo me tin fili mou...."

tote antidro psixrema kai sfigko ta dontia kai ipokipto ston ekviasmo....:p:p

pera tin plaka....doksa ton theo den exo ekviasti pote...oute exo ekviasi....

old
29-09-11, 19:36
για την καθημερινότητα είναι να ρωτήσω για τις προσωπικές μας σχέσεις πχ αν δεν κάνεις αυτό που θέλω χωρίζουμε

afto pantos pou les an to kani kapios epioikos to theoro anorimo....

gia na min po kati pio vari....

Αλεξάνδρα.
29-09-11, 19:52
afto pantos pou les an to kani kapios epioikos to theoro anorimo....

gia na min po kati pio vari....

be my guest !http://i851.photobucket.com/albums/ab77/ryanmillr/exclamationmark.jpg

pho3nix
29-09-11, 20:35
:laugh::laugh::laugh::laugh:

den paizei se kamia periptwsei auto....pragmatika omws.
an me ekviaze kapoia.akrivos to anti8eto 8a ekana...(akoma kai na tis pernouse apo to mualo)

Mendacium
29-09-11, 22:17
analoga ton ekviasmo....

diladi an mou pi oti

"an den anteksis pano apo mia ora sinexomena sex tote ksexna to diplo me tin fili mou...."

tote antidro psixrema kai sfigko ta dontia kai ipokipto ston ekviasmo....:p:p

pera tin plaka....doksa ton theo den exo ekviasti pote...oute exo ekviasi....

Αν μου έλεγε κάτι τέτοιο η γυναίκα μου, θα εκβίαζα τον εαυτό μου...Αν δεν αντέξω, θα με σκίσω κ έτσι:p

thomas
29-09-11, 22:20
Eξαρτάται τον εκβιασμό.
Αν είναι οικονομικός θα το πολεμήσω με όλους τους τρόπους.
Αν είναι πολιτικός επίσης.
Αν είναι ηθικός επίσης.
Αν είναι συναισθηματικός επίσης.
Αν είναι σεξουαλικός θα υποκύψω αρκεί να αξίζει τον κόπο.

Νίκος
29-09-11, 23:01
Σίγουρα με διάλογο....αλλά και πάλι είναι μια αόριστη απάντηση σε ένα αόριστο εκβιασμό :p Από την άλλη πάλι αν έχει ειπωθεί τέτοια κουβέντα

πχ αν δεν κάνεις αυτό που θέλω χωρίζουμε
τότε καληνύχτα,έχετε χάσει την μπάλα... ξεφεύγει από τα όρια εκβιασμού...πάει περίπατο η αλληλοεκτίμηση,ο σεβασμός,η αγάπη ...και επειδή έχει πάει και μια...με απλά Ελληνικά λες yes i do :p

.:Darth Vader:.
30-09-11, 11:08

mpa stis sxeseis den travaei mia den travaei dio....... ade gia kai na min ms grafeis (den goustaro ..... dld kai na ekviaseis atomo se avto to thema kai na poiaseis den tha kratiseis poli den mporeis etsi apla na allakseis kapoion)

kai to kalitero pou mporo na kano se avti tin periptosi

avti: xorizoume an den bla bla bla bla
ego: ok
avti: ti ok dld den me agapas klp klp
ego: ok
avti: rixnei vrisies deksia aristera
ego: efiga :p(dld xorisame etsi apo pisma kai mono thes na xoriseis xorizoume alla avto itane den exei meta epistrofi)

crazy_ant
30-09-11, 17:04
pos antidrw?aploustata gelwntas :p

den fantazeste ti mporei na kanei ena athoo ksekardistiko gelio se enan anisoropo pou prospathei na sou epivlithei kai na sou valei ta dio podia se ena papoutsi ;)