PDA

Επιστροφή στο Forum : Για χαπια λιποδιαλυτες

Fivos92
01-10-11, 19:03
Γεια σας παιδια πρεπει να χασω βαρος και αρκετο λιπος.
Θα ηθελα να ρωτησω τι ακριβως προσφερουν αν κανουν δουλεια ποιες οι παρενεργειες μετα απο τη χρηση τους και πως ακριβως τα παιρνουμε πριν μετα το φαι, κατα τη διαρκεια καποιας διαιτας?
Οσοι εχετε ξαναχρησιμοποιησει αν εχουν κανει δουλεια και βασικα οσοι γνωριζετε δωστε μια συμβουλη. Οχι συμβουλες του τυπου κανε γυμνστικη κ.α αυτα περιληπτικα τα ξερω για τους λιποδιαλυτες θελω να μαθω.

_zeo_
03-10-11, 20:53
Και εμένα με ενδιαφέρει, παράλληλα έχω αρχίσει γυμναστήριο (αερόβια & βάρη)

Fivos92
04-10-11, 12:41
καποιος κατι?????

runner21
04-10-11, 22:57
Το θέμα έχει ανάλυση αλλά συνοπτικά έχω να σου πω το εξής: σε ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ όλα αυτά τα χρόνια κανένα προϊόν τέτοιας κατηγορίας(για τους λιποδιαλύτες μιλάω...) δεν έδειξε σημαντικά/ουσιαστικά αποτελέσματα!ΜΑ ΚΑΜΙΑ ΟΜΩΣ!Το μόνο που φάνηκε για κάποιους συγκεκριμένους είναι ότι....να το πω απλά.....σου δίνουν λίγο παραπάνω "ενέργεια" αλλά και αυτό αμφισβητείται ή απλά δεν θεωρείται τόσο......φοβερό για να το λάβουμε υπόψιν!

jundying2002
10-10-11, 23:27
Οι λιποδιαλύτες είναι κάτι πάρα πολύ χρήσιμο αν συνδιάζεις αυστηρά με διατροφή...Ένας απλός λιποδιαλύτης είναι τα CLA δεν είναι ακριβώς λιποδιαλύτης πιο πολύ σου φτιάχνει το μεταβολισμό...Απο κει και πέρα υπάρχουν τα θερμογενετικά δηλαδή καύση λίπους και τσίτωμα...Προσφέρουν πολύ καλά αποτελέσματα αλλά θέλουν πολύ αερόβια και μάλιστα υψηλής έντασης...Αν θες CLA θα σου πρότεινα της MRM και σε θερμογενετικά το Stack 2 της MDY και το Mitotropin της Gaspari...Πες μας αρχικά πόσο καιρό ασχολείσαι με διατροφή-γυμναστική-αερόβια τι ηλικία έχεις και τι ποσοστό λίπους...Ελπίζω να σε κάλυψα

jundying2002
10-10-11, 23:28
Θέλω να προσθέσω πως ότι προτείνω εγώ το έχω δοκιμάσει...Για μένα τα άτομα τα οποία δεν έχουν δοκιμάσει κάποιο προιόν δεν έχουν ολοκληρωμένη άποψη και να μην ακούτε φήμες

_zeo_
11-10-11, 10:28
Για ποσοστό λίπους πρέπει να απευθυνθώ σε διαιτολόγο ?
Έχω σχεδόν δυο εβδομάδες που αρχισα γυμναστήριο (διάδρομος -25 min- και στη συνέχεια εκγύμναση με βάρη) κάνω ένα πέρασμα μετά την προθέρμανση απο ομάδες μηχανημάτων. Πηγαίνω 4-5 φορές / εβδομάδα.
Σε πρώτη φάση έχω περιορίσει σημαντικά τις ποσότητες φαγητών, και κυρίως του βραδυνού.

runner21
11-10-11, 20:13
Για πες μου εσύ που τα έχεις δοκιμάσει κι εγώ που "δεν ξέρω".......γιατί είναι χρήσιμοι οι λιποδιαλύτες;;;Μιλάς για το cla....ξέρεις τι πραγματικά κάνει και στην ουσία αποδεδειγμένα ΤΙ αποτέλεσμα έχει;

Για τα θερμογενετικά.....ξέρεις τι ακριβώς είναι;Για τους "ορισμούς" "τσίτωμα" κ.α......απλά δεν θέλω να σχολιάσω!!!!

mmannollass
11-10-11, 21:00
Τιποτα δεν κανουν οι λιποδιαλυτες,αμα θες κατι τετοιο οπωσδηποτε πιες 2,3 καφεδες να σου ρθει και πιο φθηνα,ετσι κι αλλιως το βασικο συστατικο σε πολλους απο αυτους ειναι η καφεινη.

_zeo_
11-10-11, 21:54
Τιποτα δεν κανουν οι λιποδιαλυτες,αμα θες κατι τετοιο οπωσδηποτε πιες 2,3 καφεδες να σου ρθει και πιο φθηνα,ετσι κι αλλιως το βασικο συστατικο σε πολλους απο αυτους ειναι η καφεινη.

Να αρχίσω να τον πίνω σκέτο δλδ τον καφε?
έτσι κι'αλλιώς ένα καφε την ημέρα πίνω μόνο.
Το θέμα είναι όμως να χάσω λίγο λίπος και όχι να τσιτώσω τα νεύρα μου....

mmannollass
11-10-11, 22:34
Να αρχίσω να τον πίνω σκέτο δλδ τον καφε?
έτσι κι'αλλιώς ένα καφε την ημέρα πίνω μόνο.
Το θέμα είναι όμως να χάσω λίγο λίπος και όχι να τσιτώσω τα νεύρα μου....

Δεν ειναι λυση οι καφεδες,απλα ειναι το ιδιο ανωφελοι οπως οι λιποδιαλυτες.
Κατα τη γνωμη μου μην ταλαιπωρεις τον οργανισμο σου και την τσεπη σου με αμφιβολλου ποιοτητας και χρησιμοτητας σκευασματα.
Γυμναστικουλα,ελαφρυ βραδυνο,αντικατασταση ασπρου ζωμιου και ζυμαρικων με ολικης αλεσης,μικρα υγιεινα σνακ ενδιαμεσα στα γευματα,περιορισμος της ζαχαρης,του αλκοολ κανουν θαυματα.

SILVER21
12-10-11, 14:43
Γεια σας παιδια πρεπει να χασω βαρος και αρκετο λιπος.
Θα ηθελα να ρωτησω τι ακριβως προσφερουν αν κανουν δουλεια ποιες οι παρενεργειες μετα απο τη χρηση τους και πως ακριβως τα παιρνουμε πριν μετα το φαι, κατα τη διαρκεια καποιας διαιτας?
Οσοι εχετε ξαναχρησιμοποιησει αν εχουν κανει δουλεια και βασικα οσοι γνωριζετε δωστε μια συμβουλη. Οχι συμβουλες του τυπου κανε γυμνστικη κ.α αυτα περιληπτικα τα ξερω για τους λιποδιαλυτες θελω να μαθω.

υψος και κιλα που εισαι φιλε . εαν δεν θες να το πεις στειλε πμ.

gamatos22
15-10-11, 19:08
φιλε θα σου κανει δουλεια αλλα θα σε βοηθησει απο το να ξεκωλησεις.. οποτε δουλεψε με σωστη διατροφη αεροβιο μετα τη προπονηση σιγα σιγα βαλε αεροβιο το πρωι νηστικος μετα διπλα αεροβια πρωι βραδυ και τελος βαλε λιποδιαλυτη γιατι τσαμπα θα πεταξεις τα λεφτα σου.. δουλεψε αυτα και στο τελος βαλε λιποδιαλυτη. λεει νομιζω πανω ποτε να τον παιρνεις.. αυτα απο μενα καλη συνεχεια

gamatos22 <--- πρωιν παχυσαρκος (-60κιλα)

runner21
16-10-11, 01:29
Ε συγγνώμη αλλά κάποιοι προσέχετε με τις "συμβουλές" που δίνετε ειδικά σε θέματα υγείας!

gamatos22.....επιγραμματικά θα σταθώ σε δύο βασικά πράγματα που είπες!

1.ΠΟΤΕ ΝΗΣΤΙΚΟΣ ειδικά το πρωί να κάνετε τρέξιμο!ΕΛΕΟΣ!Καταλαβαίνετε ότι στην ουσία πχ κοιμάσαι στις 11-12 το βράδυ(αφού έχεις φάειπιο νωρίς),ξυπνάς στις 8 να τρέξεις και έχουν μεσολαβήσει περίπου 9-10 ώρες από το τελευταίο σου γεύμα!Πώς θα κάνεις αερόβιο όταν ένα από τα πιο βασικά ενεργειακά συστατικά του σώματός σου(επίπεδα γλυκογόνου) είναι....στο ΕΛΑΧΙΣΤΟ;Καταλαβαίνεις ότι μπορεί κάποιος να πάθει άνετα ζημιά (λιποθυμίες κ.α.) και ειδικά αν έχει μια προδιάθεση;

2.Ποιος σας έχει πει ότι η αερόβια προπόνηση είναι η μοναδική μέθοδος απώλειας βάρους;;;Και η αναερόβια χρειάζεται!Όπως και τα βάρη κ.α.!!!

Κρατήστε τις συμβουλές για τον εαυτό σας πριν πείτε οτιδήποτε στον οποιονδήποτε!

gamatos22
16-10-11, 10:57
1ον. το πρωι το γλυκογονο οπως λες ειναι ελαχιστα ετσι το σωμα δεν θα χρησημοποιησει ενεργεια απο αυτο αλλα απο τις λιποαποηθηκες που στην αντιθετη περιπτωση αν φας και γεμισει το γλυκογονο θα καταναωλη πρωτα αυτο και μετα θα χρησημοποιησει σαν ενεργεια το λιπος. η αεροβια ειναι αυτο που σε κανει να χασεις λιπος. 2ον τα βαρη σε περιοδο γραμμωση-μιεωσεις λιπους σε βοηθανε για να κρατησεις τον μυηκο ιστο που εχεις..

και παρε κ ενα αρθρο Αερόβια άσκηση και καύση λίπουςl (http://www.dietup.gr/antras/fitness/1920.html) για να μην το παιζεις ξυπνιος!

runner21
16-10-11, 12:47
1.Πας να μου πεις έμενα τι χρειάζεται το σώμα και τι όχι όσον αφορά την άσκηση που έχω μια εμπειρία διατροφής σαν αθλητής 16 χρόνια και προπονητική εμπειρία σχεδόν μια δεκαετία;Αν όντως ήξερες ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ(μετά το 2000!!) ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΕΣ(όχι έρευνες που δημοσιεύει ο καθένας σε ένα οποιοδήποτε site) ΕΡΕΥΝΕΣ στηρίζουν την άποψη ότι και η αναερόβια αλλά και τα βάρη είναι πολύ σημαντικά για την αύξηση του μεταβολισμού άρα ταυτόχρονα έχουμε και περισσότερες καύσεις!

2.Όπως σου είπα και πιο πάνω.....τα βάρη κάνουν κάτι πολύ περισσότερο από αυτό που νομίζουν οι περισσότεροι!!!

ΥΓ:Δεν το παίζω ξύπνιος....απλά λέω τα πράγματα όπως είναι από την καθαρά.....ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ πλευρά!Αν δεν σου αρέσει και σου ανατρέπει κάποια δεδομένα που έχεις στο κεφάλι σου δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό!Αν και για να ξέρεις....στην επιστήμη ποτέ δεν μένεις σε γνώσεις σε αυτά που έμαθες πριν πχ 20 χρόνια!!!!