PDA

Επιστροφή στο Forum : Πότε θα πτωχεύσει η Ελλάδα

XelwnoTzini
26-01-12, 19:40
Σύμφωνα με ότι έχει ακούσει/πιστεύει/σκέφτεται ο καθένας μας, Πότε νομίζετε ότι θα πτωχεύσει η Ελλάδα και επίσημα
Εντάξει σίγουρα όλοι( ?) δεν θέλουμε να πτωχεύσει η Ελλάδα απλά δώστε μια απάντηση :nugget:

http://www.ThePicz.com/pictures/9e00add6d22a6bc41c11ee91f428f3f1.jpg (http://www.ThePicz.com)

loukia.
26-01-12, 20:40
Πτώχευσε,επίσημα η ανακοίνωση να δούμε πότε...

XelwnoTzini
26-01-12, 20:54
Πτώχευσε,επίσημα η ανακοίνωση να δούμε πότε...

μπορούμε να το παλέψουμε ακόμα όμως, για τη πτώχευση εννοώ. Θα ζούμε όμως καταστάσεις καθημερινά εντελώς καινούριες για μας ( τους νέους ) γιατί εσύ Λουκία έχεις και μια ηλικία :p

loukia.
26-01-12, 21:53
μπορούμε να το παλέψουμε ακόμα όμως, για τη πτώχευση εννοώ.Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω...

Θα ζούμε όμως καταστάσεις καθημερινά εντελώς καινούριες για μας ( τους νέους ) γιατί εσύ Λουκία έχεις και μια ηλικίαΔεν είναι θέμα ηλικιακό αυτό.

XelwnoTzini
26-01-12, 21:59
Λουκία δε συμφωνώ μαζί σου και θα σου πω γιατί. ακούω στη τηλεόραση ότι Έλληνες παράγουν τυρί σε μεγάλη μονάδα που εξάγεται και στο εξωτερικό ακόμα

ε λοιπόν σκεφτόμουν ότι αν γυρίσουμε στα χωράφια ξανά θα κατάφερουμε να επιβιώσουμε και δεν θα είμαστε πτωχευμένο κράτος αλλά απλώς φτωχοί και όλοι μας αν βρούμε κάτι να κάνουμε πολυ μικρό για να είμαστε αυτάρκεις ή ακόμα και να εξάγουμε θα ήταν ακόμα καλύτερα .. τελος παντων δεν ξέρω αν με νοείς ..

όσο για την ηλικία αστειευόμουν :)

akai
27-01-12, 06:16
συμφωνω με την loukia. η επισημη ανακοινωση μενει.

adama
27-01-12, 07:15
Μπορούμε να βάλουμε την επιλογή ''έχει πτωχεύσει ήδη'';

ALXIOA
27-01-12, 10:10
Μπορούμε να βάλουμε την επιλογή ''έχει πτωχεύσει ήδη'';

+1000000

papajo
27-01-12, 12:52
Γιατί κουράζονται για το PSI; Δεν τους συμφέρει να πτωχεύσουμε σαν χώρα. Αλλο πράμα τώρα άν πτώχευσαι ο λαός. Διφορούμενο λοιπόν το ερώτημα. Διπλή η απάντηση. Σαν λαός πτωχεύσαμε και θα πτωχεύουμε συνεχώς με αυτούς στην εξουσία, σαν χώρα χλωμό το βλέπω με τα 15 τρις ευρώ που θα χρειαστεί να πληρώσουν στους τζογαδότους των cds.

loukia.
27-01-12, 13:30
Λουκία δε συμφωνώ μαζί σου και θα σου πω γιατί. ακούω στη τηλεόραση ότι Έλληνες παράγουν τυρί σε μεγάλη μονάδα που εξάγεται και στο εξωτερικό ακόμα

ε λοιπόν σκεφτόμουν ότι αν γυρίσουμε στα χωράφια ξανά θα κατάφερουμε να επιβιώσουμε και δεν θα είμαστε πτωχευμένο κράτος αλλά απλώς φτωχοί και όλοι μας αν βρούμε κάτι να κάνουμε πολυ μικρό για να είμαστε αυτάρκεις ή ακόμα και να εξάγουμε θα ήταν ακόμα καλύτερα .. τελος παντων δεν ξέρω αν με νοείς ..Κατάλαβα τι εννοείς και ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ,ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟ ΙΣΤΟ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ-ΕΙΣΑΓΟΥΜΕ ΠΑΤΑΤΑ ΑΙΓΥΠΤΟΥ,ενω ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ΠΕΛΛΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΠΑΤΑΤΑ,ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ ΔΡΑΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ,ΛΕΥΚΟΓΕΙΑ ΔΡΑΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΗ,παράδειγμα φέρνω για τις πατάτες.Δεν γίνεται να έχουμε το λιγότερο 3 κινητά και να μην παράγουμε ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΞΑΓΩΓΗ...Δεν γίνεται να έχουμε σαν οικογένειες 3 οχήματα ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΝΟΥΝΕ,και να μην βγάζουμε κάποιο ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕΡΗ, ΓΙΑ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ...Και άλλα τόσα παραδείγματα...
Απλά με το σύστημα ΓΕΝΙΚΟ που πορευθήκαμε τόσα χρόνια,ΘΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΤΩΧΕΥΣΗ,ΚΑΙ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ,ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΟΓΟ ΘΕΣΗΣ(κυβερνώντες)ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΚΟΜΑ,ΠΑΖΑΡΕΥΟΥΝΕ ΤΑ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΑΓΚΟΔΙΦΡΑΓΚΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ,ΘΑ ΞΑΝΑΕΡΘΟΥΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝΕ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ...ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝΕΡΓΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΛΑ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ,ΚΑΙ "ΕΣΥ"ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΠΡΙΝ...Έτσι είμαστε οι ΕΛΛΗΝΕΣ,ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ,για εμένα προσωπικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ...

όσο για την ηλικία αστειευόμουνΌσο για την ηλικία,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ,ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ,ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...Η μαγεία της ζωής και η γοητεία,το ταξίδι προς την ιθάκη,η αυτογνωσία,οι πράξεις και στο τέλος η λύτρωση ΑΠΟ ΟΛΑ.Πάμε πάλι από την αρχή!!!

loukia.
27-01-12, 13:31
Γιατί κουράζονται για το PSI; Δεν τους συμφέρει να πτωχεύσουμε σαν χώρα.Αν πάρουνε αυτό που θέλουνε...ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑΤΕ ΤΟΝ ΠΑΝΑΗ!!!ΠΟΙΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ;;;!!!

XelwnoTzini
27-01-12, 15:11
Κατάλαβα τι εννοείς και ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ,ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΝΑ ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΟ ΙΣΤΟ,ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΡΩΜΕ-ΕΙΣΑΓΟΥΜΕ ΠΑΤΑΤΑ ΑΙΓΥΠΤΟΥ,ενω ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΥ ΠΕΛΛΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΗ ΠΑΤΑΤΑ,ΚΑΤΩ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ ΔΡΑΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ,ΛΕΥΚΟΓΕΙΑ ΔΡΑΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΗ,παράδειγμα φέρνω για τις πατάτες.Δεν γίνεται να έχουμε το λιγότερο 3 κινητά και να μην παράγουμε ΚΑΠΟΙΟ ΓΙΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΣΗ ΑΝ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΞΑΓΩΓΗ...Δεν γίνεται να έχουμε σαν οικογένειες 3 οχήματα ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΙ ΜΑΡΚΑ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΚΑΝΟΥΝΕ,και να μην βγάζουμε κάποιο ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΜΕΡΗ, ΓΙΑ ΕΝΟΙΚΙΑΣΗ ΑΠΟ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ...Και άλλα τόσα παραδείγματα...
Απλά με το σύστημα ΓΕΝΙΚΟ που πορευθήκαμε τόσα χρόνια,ΘΑ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΜΕ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΚΡΙΒΕΙΑ ΣΤΗΝ ΠΤΩΧΕΥΣΗ,ΚΑΙ ΜΑΣ ΟΔΗΓΗΣΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ,ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΟΓΟ ΘΕΣΗΣ(κυβερνώντες)ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΑΚΟΜΑ,ΠΑΖΑΡΕΥΟΥΝΕ ΤΑ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΦΡΑΓΚΟΔΙΦΡΑΓΚΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ,ΘΑ ΞΑΝΑΕΡΘΟΥΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΞΟΥΝΕ ΙΗΣΟΥΣ ΧΡΙΣΤΟΣ...ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΑΝΕΡΓΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΛΑ ΚΑΝΕ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟ ΚΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ ΘΑ ΤΑ ΒΡΟΥΜΕ,ΚΑΙ "ΕΣΥ"ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΞΕΧΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΚΑΝΑΝΕ ΠΡΙΝ...Έτσι είμαστε οι ΕΛΛΗΝΕΣ,ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΙ ΚΑΙ ΞΕΧΝΑΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ,για εμένα προσωπικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΚΩΣ...
Όσο για την ηλικία,ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ,ΝΟΜΟΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΜΕ,ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΕΘΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ...Η μαγεία της ζωής και η γοητεία,το ταξίδι προς την ιθάκη,η αυτογνωσία,οι πράξεις και στο τέλος η λύτρωση ΑΠΟ ΟΛΑ.Πάμε πάλι από την αρχή!!!

Εμ για να λέω εγώ ότι μαρέσεις σαν άτομο κι εσυ και η Amy fara fowler ( άσχετο αυτό ) δεν είναι τυχαίο...ξέρω τι διαλέγω :oops:

Χρήστος
27-01-12, 18:37
Προστέθηκε η επιλογή: Έχει πτωχεύσει ήδη

loukia.
27-01-12, 19:59
Εμ για να λέω εγώ ότι μαρέσεις σαν άτομο κι εσυ και η Amy fara fowler ( άσχετο αυτό ) δεν είναι τυχαίο...ξέρω τι διαλέγωΕυχαριστώ για την φιλοφρόνηση...

Amy Fara Fowler
28-01-12, 13:16
γιατί δεν έχει το "θέλω να πτωχεύσει" !!!!!! ???

XelwnoTzini
28-01-12, 14:09

αν το εννοείς αυτό, δεν είνα ιτίποτα το βάζουμε, ωστόσο γιατί θες να πτωχεύσει ;

edit: κι εγώ θέλω να πτωχεύσουμε βασικά, αν αληθεύουν αυτά που διαβάζω τότε με αλλονών λεφτά τόσα χρόνια κάναμε αυτή τη ζωή που κάναμε οπότε ...

KAKOS LYKOS
28-01-12, 14:12
an ptoxeysoume tha mas to poyne pali sta agglika. merikoi den xeroune agglika kai den tha to katalaboune .

XelwnoTzini
28-01-12, 14:52

αλλά και πάλι δε γίνεται να μπει αυτό που θες γιατί δεν ταιριάζει ως απάντηση στην ερώτηση του poll

neo24gr
28-01-12, 17:02
η πτωχευση της Ελλαδας μας ειναι ενα απατηλο ονειρο των κομουνιστων...
δεν προκειται να γινει..με αυτο το πλευρο να κοιμαστε...
αν νομιζετε οτι θα πτωχευσουμε και ο λαος θα γινει αναγκαστικα κομμουνι...
νομιζετε οτι μεταφερατε τον εμφύλιο απο τα βουνα στην πολη...dream on!

thomas
28-01-12, 19:12
νομιζετε οτι μεταφερατε τον εμφύλιο απο τα βουνα στην πολη...dream on!

Πρέπει να κόψεις τα ληγμένα κάποια στιγμή και τις κακές παρέες.

loukia.
28-01-12, 22:26
νομιζετε οτι μεταφερατε τον εμφύλιο απο τα βουνα στην πολη...dream on! ΤΟ ΝΟΥ ΣΑΣ ΚΟΥΜΜΟΥΝΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΑΠΟΥΝΙΑ...ΑΝΕΒΗΚΑ ΣΕ ΜΙΑ ΦΡΑΟΥΛΙΑ ΝΑ ΚΟΨΩ ΕΝΑ ΠΕΠΟΝΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΑΔΙ ΗΤΑΝΕ ΒΑΘΥ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΤΡΕΝΟ!!!

Kronos
29-01-12, 00:22
Αν και δεν θα μας αφήσουν να βαρέσουμε κανόνι ακόμα, (όχι τουλάχιστον πριν υπογράψουμε την υποθήκευση όλης της χώρας και των ανθρώπων της), λείπει η επιλογή "θα ήθελα να έχουμε πτωχεύσει εδώ και 2 χρόνια".

SkapoGr
29-01-12, 08:46
την εχουν πτωχεύσει ήδη

Amy Fara Fowler
29-01-12, 12:41
αν το εννοείς αυτό, δεν είνα ιτίποτα το βάζουμε, ωστόσο γιατί θες να πτωχεύσει ;

edit: κι εγώ θέλω να πτωχεύσουμε βασικά, αν αληθεύουν αυτά που διαβάζω τότε με αλλονών λεφτά τόσα χρόνια κάναμε αυτή τη ζωή που κάναμε οπότε ...

για να καθαρίσει η ήρα από το στάρι !!!!!

Amy Fara Fowler
29-01-12, 12:42
Πρέπει να κόψεις τα ληγμένα κάποια στιγμή και τις κακές παρέες.

χαχαχαχαχαχαχ έγραψες

evans1
30-01-12, 01:29
Βρε παιδιά, εάν πτωχεύσει θα σταματήσουν να πληρώνονται και να έχουν προνόμια οι 300 κόπροι ή θα συνεχίσουν να έχουν "δικό τους" προϋπολογισμό ;;;

loukia.
30-01-12, 17:41
Βρε παιδιά, εάν πτωχεύσει θα σταματήσουν να πληρώνονται και να έχουν προνόμια οι 300 κόπροι ή θα συνεχίσουν να έχουν "δικό τους" προϋπολογισμό ;;;Προυπολογισμός θα υπάρχει απλώς θα είναι μειωμένος για όλους...Τώρα με νομοθετήματα αν δίνουνε αυξήσεις στον εαυτό τους,άλλο αυτό...

foivous
01-02-12, 15:33
Βρε παιδια με δεκανικια ζούμε,περιμένουμε καθώς περπατάμε να μας τα τραβήξουνε να πέσουμε!!

Burned BiLL
02-02-12, 01:55
Να πτωχεύσουμε, και να πάρουμε τους Ολυμπιακούς Αγώνες πίσω για πάντα!!! Εδώ πρέπει να γίνονται!!!

billias11
02-02-12, 14:00
Η Ελλαδα δεν προκειτε να πτωχευσει (στα χαρτια). Εμας μονο θα παιθανουν για το καλο των τραπεζων των οικων αξιολογησης και των ευρωπαιων εταιρων μας

Mendacium
02-02-12, 15:21
Αν περάσει το psi, απλά θα αρχίσουν να μην δίνουν μισθούς!

daculas
02-02-12, 19:22
Η Ελλάδα έχει πτωχεύσει εδώ και πολύ καιρό. Η επίσημη ανακοίνωση μόνο δεν έγινε, γιατί έτσι οι δανειστές μας θα έμεναν απλήρωτοι. Το μόνο που γίνεται όλο αυτό τον καιρό, είναι να δημιουργηθούν οι συνθήκες και οι νόμοι που θα εξασφαλίσουν στους δανειστές μας ότι θα αρπάξουν αυτά που έχουν βάλει στο μάτι. Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ

Mendacium
02-02-12, 21:11
Η Ελλάδα έχει πτωχεύσει εδώ και πολύ καιρό. Η επίσημη ανακοίνωση μόνο δεν έγινε, γιατί έτσι οι δανειστές μας θα έμεναν απλήρωτοι. Το μόνο που γίνεται όλο αυτό τον καιρό, είναι να δημιουργηθούν οι συνθήκες και οι νόμοι που θα εξασφαλίσουν στους δανειστές μας ότι θα αρπάξουν αυτά που έχουν βάλει στο μάτι. Τα υπόλοιπα τα ακούω βερεσέ

Ακριβώς! Αυτό πάνε να κάνουν τώρα με το psi.. Το οποίο είναι, θα μας δίνουν λεφτά, μόνο για εξωτερικά χρέη... Όλα τα εσωτερικά, απλά θα σου λένε, αυτό το μήνα δεν πληρώνεσαι... Οπότε, όσες δόσεις πάρουμε, απλά θα πάνε σε χρωστικά.. Με λίγα λόγια, ξεχρεώνουμε κ ξαναχρεωνόμαστε! Αν αυτό δεν είναι πτώχευση, τι είναι? Με τις λέξεις θα παίζουμε?

GhOsTRiDeRR
05-02-12, 16:58
ta lete pou ta lete??? alla giati? tsampa xasimo xronou kai tipota apo auta den tha ylopoihtei.. o dromos einai eksw.. ekei prepei na pate na palepsete.. oxi apo to pliktro

KAKOPEDI 13
06-02-12, 18:49
Η ελλαδα εχει πτωχευσει εδω και καιρο απλα θελουν να μας τα κανουν κομποστα μεχρι να βγαλουν την ανακοινωση

shakm
16-02-12, 11:32
Καταρχήν η πτώχευση έχει χάσει λίγο την έννοιά της σήμερα..

Για την τυπική πτώχευση τώρα, πιστεύω σε δύο σενάρια
1) Δε πτωχεύουμε καν (ναι ξέρω ότι θα πέσετε να με φάτε, αλλά δειλά-δειλά βλέπουμε το εσπα να κινείται, τους ευρωπαίους Σοσιαλιστές να κάνουν κινήσεις υπέρ Ελλήνων, οπότε αφήστε μου την ελπίδα)
2) Λίγους μήνες μετά τις γαλλικές εκλογές. Η Μέρκελ περιμένει να ξαναβγεί ο Σαρκοζί και μετά να "ανακαλύψουν" ότι δεν τραβάει η Ελλάδα και να μας χρεοκοπίσουν (ίσως και την πορτογαλία έως τότε). Αν βγεί ο Ολάντ αντί του Σαρκοζί, ίσως να κερδίσουμε και ένα χρόνο ακόμη.

loukia.
16-02-12, 15:36
1) Δε πτωχεύουμε καν (ναι ξέρω ότι θα πέσετε να με φάτε, αλλά δειλά-δειλά βλέπουμε το εσπα να κινείται, τους ευρωπαίους Σοσιαλιστές να κάνουν κινήσεις υπέρ Ελλήνων, οπότε αφήστε μου την ελπίδα)Συζήτηση κάνουμε,δεν είμαστε ανθρωποφάγοι...Το έ.σ.π.α. εκταμιεύτηκε στο 33% πανελλαδικά και δεν είναι πρόγραμμα για πολλούς έλληνες...Είναι παγωμένο εδώ και 3-4 χρόνια+,και λήγει το 2013,κάτι πατριώτες σαν τον μπόμπολα πήρανε κάποια χρήματα,οι υπόλοιποι;;;

2) Λίγους μήνες μετά τις γαλλικές εκλογές. Η Μέρκελ περιμένει να ξαναβγεί ο Σαρκοζί και μετά να "ανακαλύψουν" ότι δεν τραβάει η Ελλάδα και να μας χρεοκοπίσουν (ίσως και την πορτογαλία έως τότε). Αν βγεί ο Ολάντ αντί του Σαρκοζί, ίσως να κερδίσουμε και ένα χρόνο ακόμη. Και η μέρκελ και ο σαρκοζί,κάνανε την "δουλεία"τους,ώρα να αποσυρθούνε...Δεν μπορεί να δέσει την μοίρα του ο ελληνικός λαός με τις εκλογες ξένων χωρών.

_ΛανΚων_
26-02-12, 08:32
Εμ για να λέω εγώ ότι μαρέσεις σαν άτομο κι εσυ και η Amy fara fowler ( άσχετο αυτό ) δεν είναι τυχαίο...ξέρω τι διαλέγω :oops:

Δεν ξέρω αν τις έχεις γνωρίσει ως άτομα και έχεις προσωπική άποψη.
Πάντως οι απόψεις τους είναι ψαγμένες και έχουν κερδίσει και την δικιά μου εκτίμηση.

Στο θέμα : Εχουμε ήδη χρεοκοπήσει

loukia.
26-02-12, 14:00
ta lete pou ta lete??? alla giati? tsampa xasimo xronou kai tipota apo auta den tha ylopoihtei.. o dromos einai eksw.. ekei prepei na pate na palepsete.. oxi apo to pliktro Να ξαναμπείς να μου απαντήσεις,ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΡΟΜΠΕΝ ΤΩΝ ΔΑΣΩΝ ΤΟΥ Η/Υ,ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΕΩΝ,αγαπητέ κύριε.Τα λέμε εκεί που πρέπει και τα ξαναλέμε και στον περιγυρό μας τα λέμε και ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΓΙΑ ΤΡΕΛΛΟΥΣ-ΓΡΑΦΙΚΟΥΣ-ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ-ΛΑΙΚΙΣΤΕΣ,Κ.Τ.Λ....Ούτε πλέον οι πορείες οδηγούνε σε ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΚΑΠΟΙΩΝ...Οι ακραίες καταστάσεις,ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΑΚΡΑΙΕΣ ΛΥΣΕΙΣ...Αν υπάρχει θεός,διάολος,δύναμη,κ.τ.λ.ΕΦΤΙΑΞΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΡΕΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΓΑΠΑΕΙ,ΝΑ ΔΟΥΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ,ΤΟ ΔΙΑ ΤΑΥΤΑ.-

@962fm@
26-02-12, 14:12
Η Ελλαδα πτωχευσε την 3η Σεπτέμβρη 1974

:rblocked:

XelwnoTzini
26-02-12, 15:40
Δεν ξέρω αν τις έχεις γνωρίσει ως άτομα και έχεις προσωπική άποψη.
Πάντως οι απόψεις τους είναι ψαγμένες και έχουν κερδίσει και την δικιά μου εκτίμηση.

Στο θέμα : Εχουμε ήδη χρεοκοπήσει

Για την Amy έτσι το είπα, αλλά η " Λουκία " φαίνεται έξυπνο άτομο αλλά ας μην το αναλύσουμε ;)