PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποια περίοδο της πρόσφατης πολιτικής ιστορίας της χώρας θεωρείτε ότι η Ελλάδα κυβερνή

mmannollass
21-04-12, 01:04
Ποια περίοδο της πρόσφατης πολιτικής ιστορίας της χώρας θεωρείτε ότι η Ελλάδα κυβερνήθηκε καλύτερα και αποτελεσματικότερα;

loukia.
21-04-12, 01:41
Από την ίδρυση,μέχρι τώρα,ΠΟΤΕ.-

evans1
21-04-12, 07:18
Από ότι φαίνεται κάποιοι δεν πήραν χαμπάρι ότι ο πραγματικός ένοχος γιά το σημερινό χάλι είναι ο Ανδρέας Παπανδρέου !!!

Mendacium
21-04-12, 07:34
Τα αποτελέσματα απο κεί που πήρες το θέμα...

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_poll&task=results&id=30

@962fm@
21-04-12, 07:55
το ''Ποτέ'' ... πού ειναι ?

loukia.
21-04-12, 08:14
Από ότι φαίνεται κάποιοι δεν πήραν χαμπάρι ότι ο πραγματικός ένοχος γιά το σημερινό χάλι είναι ο Ανδρέας Παπανδρέου !!!Κοιμήσου και εσύ τον ύπνο του δικαίου,ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΣΟΚ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ...

evans1
21-04-12, 09:42
Κοιμήσου και εσύ τον ύπνο του δικαίου,ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΣΟΚ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ...
Ποιός είναι ΠΑΣΟΚ Λουκία ;;;
http://i225.photobucket.com/albums/dd168/evansp1/SMILIES/sick0021-1.gif

loukia.
21-04-12, 10:05
Ποιός είναι ΠΑΣΟΚ Λουκία ;;; Εσύ να το πεις για εμένα ότι είμαι ΠΑΣΟΚΣΟΥ!!!Το ελληνικό κράτος δεν ιδρύθηκε το 1981,ούτε είναι άμοιροι ευθυνών οι δεξιοί για την άνοδο του ΑΝΔΡΕΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ!!!

evans1
21-04-12, 11:16
[b]
Εσύ να το πεις για εμένα ότι είμαι ΠΑΣΟΚΣΟΥ!!!Το ελληνικό κράτος δεν ιδρύθηκε το 1981,ούτε είναι άμοιροι ευθυνών οι δεξιοί για την άνοδο του ΑΝΔΡΕΑ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ!!!
Πρώτον δεν είπα ποθενά ότι είσαι ΠΑΣΟΚ, και δεύτερον πάλι δεν είπα ότι δεν είναι υπεύθυνοι άλλοι γιά την άνοδο στην εξουσία του Ανδρέα .... οπότε σου συνιστώ να διαβάζεις πρώτα πριν σπεύσεις να κάνεις άκυρες παρατηρήσεις.
Φιλικά.

dysasthr
21-04-12, 11:22
Λείπει η εποχή του Καποδίστρια.
Επίσης, πήρε ψήφους το ΠΑΣΟΚ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

Mendacium
21-04-12, 11:49
Κοιμήσου και εσύ τον ύπνο του δικαίου,ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΑΣΟΚ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ...
Εσύ τι είσαι? Τι ψήφιζες τόσα χρόνια?

Χρήστος
21-04-12, 11:57
Εγώ πάντως θα ψήφιζα την κυβέρνηση του Ελευθέριου Βενιζέλου, αλλά αφού δεν υπάρχει, τίποτα!

loukia.
21-04-12, 15:01
Πρώτον δεν είπα ποθενά ότι είσαι ΠΑΣΟΚ, και δεύτερον πάλι δεν είπα ότι δεν είναι υπεύθυνοι άλλοι γιά την άνοδο στην εξουσία του Ανδρέα .... οπότε σου συνιστώ να διαβάζεις πρώτα πριν σπεύσεις να κάνεις άκυρες παρατηρήσεις.
Φιλικά.Λες ότι φταίει ο ανδρέας γ.παπανδρέου,σου λέω ότι το κράτος δεν ξεκινάει από το 1981,και σου λέω επίσης για να προλάβω τυχόν άσκοπες λέξεις-φράσεις,ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΠΑΣΟΚ,αυτά...

etterna
21-04-12, 16:14
το Ελληνικό κράτος ΔΕΝ πρόκειται να κυβερνηθεί ΠΟΤΕ σωστά
ούτε στον Χρυσό Αιώνα τα πράγματα δεν ήταν οκ
[ για μερικούς ...όπως και σήμερα ναι ήταν οκ...
αλλά εγώ δεν είμαι φιλόσοφος ..ούτε γόνος πλουσίων που ασχολούμαι
μόνο με τις σπουδές και την φιλοσοφία στις μεγάλες σχολές τους ..
ισοτελής είμαι και τότε και σήμερα
και αν ρωτούσες τον ισοτελή την εποχή του Περικλή αυτό θα σου έλεγε ...
τα λαμόγια κυβερνάνε για την πάρτη τους ]

δεν το έχουμε στο dna μας βρε αδερφέ .. πότε θα το πάρουμε χαμπάρι ;

Antonius
21-04-12, 16:46
Το ερώτημα είναι συγκεκριμένο και αφορά την νεότερη ιστορία της Ελλάδας και δεν περιέχει ούτε τον Βενιζέλο, ούτε τον Μεταξά, ούτε τον Κωλέττη.
Υποτίθεται πως η περίοδος που αναφέρεται είναι πρόσφατη και μπορούμε να έχουμε έστω και έμμεσα κάποια άποψη.
Οπότε ας αφήσουμε πως για μένα ήταν η περίοδος διακυβέρνησης Γονατά ή Καφαντάρη...

fmd21162704
21-04-12, 18:48
Από ότι φαίνεται κάποιοι δεν πήραν χαμπάρι ότι ο πραγματικός ένοχος γιά το σημερινό χάλι είναι ο Ανδρέας Παπανδρέου !!!
+10'

zer0c00l
21-04-12, 22:12
λυπαμαι που θα το πω αλλα στην ελλαδα κυβερνηση που κυβερνησε σωστα ηταν η στρατιωτικη δικτατορια του 67-73

απο το 74 και μετα που ανελαβε η "γενια του πολυτεχνειου" και δημιουργησαν την δημοκρατια δυστυχως οπως λενε καποιοι "αρχαιοι ελληνες"

δημοκρατια = ελευθερια = ασυδοσια κτλ...

κλαφτα

harry_lostone
22-04-12, 21:14
ΡΟΥΦΙΑΝΕΨΤΕ ΤΟΝ ΕΝΑΝ ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΕ ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΡΕ ΕΛΕΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ
ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΚΡΑΞΟΥΜΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ? ΑΜΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ?
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔςΣΤΕ ΜΑΣ ΤΟΥΣ 4 ΣΗΜΙΤΙΚΟΥΣ.ΝΑ ΓΕΛΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΡΕΕΕΕ

loukia.
22-04-12, 22:07
Εσύ τι είσαι? Τι ψήφιζες τόσα χρόνια? Γιατί με ρωτάς;;;

spiros vlaseros
24-04-12, 16:03
βρε παιδια μη μαλωνετε,,,,για ολα υπαρχει λυση, ολοι γνωριζουμε ''πιστευω'' πως ολοι μα ολοι οι πολιτικοι μας ειναι χαλια και ευρωσηλεκτες για παρτι τους, ψαχτειτε λιγακι και μην τους δωσετε αυτη την ικανοποιηση πως θα βγουν και πολι βουλευτες η υπουργοι να φυγουν ολοι, ψαξτε για νεο ΑΙΜΑ νεους ανθρωπους να φυγει η σαπιλα...φτανει πια τους χορτασαμε ολους απο την τσεπι μας.

spiros vlaseros
24-04-12, 16:08
μετα απο τις εκλογες αν βγει κανενας απο αυτα τα καθηκια θα φυγω δεν θα τους δωσω ουτε φραγκο φτανει θα παω ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ οπου εκει γεννηθηκα και εζησα ως τα 8μου χρονια και δεν ξαναγυριζω εχω και παιδια να μεγαλωσω αλλα οχι σε αυτο το μπουρδελο φτανει πια.

STRMKON
26-04-12, 08:17

πολυ σωστος - η μεγαλυτερη καταστροφη για την ελλαδα εγινε τοτε πιος δεν θυμαται το τσοβολα δωστα ολα

οχι βεβαια οτι οι προηγουμενοι του ηταν αθωοι

αλλα τετοια ρεμουλα με τον ανδρικο δεν ειχε ξαναγινει

n1k0s21
26-04-12, 20:38

Για μένα και αυτος και ο Καραμανλής ήταν οι αποδιοπομπαίοι τράγοι διότι όλες οι αμαρτιες των προκατωχών τους βγήκαν στη φόρα στην δικιά τους θητεία. Επίσης φταίνε διότι δεν έπραξαν σωστά-και συνεχίζουν να μην πράττουν..

etterna
27-04-12, 06:48
http://picturestack.com/505/725/oss2742012845tMp.png

STRMKON
27-04-12, 08:20
http://picturestack.com/505/725/oss2742012845tMp.png

οντως τρομακτικο φαντασου που εχει φτασει ο κοσμος να αναπολει την χουντα επειδη ειχε την ησυχια του - αυτο ειναι ενα παρα πολυ χρησιμο στατιστικο για ορισμενους δηθεν προοδευτικους

antonew
28-04-12, 10:48
Αν και ψήφισα, μόνο ο Καποδίστριας, Μεταξάς και ίσως και ο Ελευθέριος Βενιζέλος για μένα αξίζανε στην σύγχρονη ιστορία του Ελληνικού κράτους.

analwsimos
28-04-12, 11:32
πάντως σύσσωμος ο ελληνικός λαός νοσταλγεί τα χρόνια της επανάστασης της 21 Απριλίου

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/el/d/d0/21april1967.png

impz
29-04-12, 09:50
http://www.dailymotion.com/video/xqeh3x_yyyyyyyyyy-yyyyyyyyyy-yyyyyy-yyyyyyyy_news

stevchrly
01-05-12, 13:19
ας αφήσουμε τα μίση και ας δούμε τι θα κάνουμε τη Κυριακή διότι ουδέν λάθος αναγνωρίζετε εκ τις απομακρύνσεως του ταμείου