PDA

Επιστροφή στο Forum : ΝΑΙ έξω από το ευρώ …

mondeo
26-06-12, 15:07
Αν είναι να γίνουν οι άνεργοι τρία εκατομμύρια, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι οι άρρωστοι να μην έχουν φάρμακα, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να βλέπω τα Ελληνόπουλα να πεινούν, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να ευνουχίσουν την Ελληνικότητά μου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να είμαι προτεκτοράτο της Γερμανίας, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να είμαι ο επαίτης/παρίας του κόσμου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να γίνω o θαλαμηπόλος των Γερμανών, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να γίνω o αποδιοπομπαίος του κόσμου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να γίνω η ντροπή της ιστορίας μου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να βλέπω υπαίτιους εκτός φυλακής, ΝΑΙ έξω από το ευρώ

Πηγή. (http://kapagriniou.wordpress.com/2012/06/25/%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CE%BE%CF%89-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/)

georgekz750
26-06-12, 15:10
Οχι ρε μετα θα μας παρουν οι κομμουνιστες τα σπιτια.

.:Darth Vader:.
26-06-12, 15:21
den katalavate mallon oti kai na vgoume kai na meinoume o kolos mas tous anoikei etsi opos katantisan tin xora

Αν είναι να γίνουν οι άνεργοι τρία εκατομμύρια, ΝΑΙ έξω από το ευρώ! (kai tha meinoun tosoi kathos den tha exoun pou na doulepsoun kathos oles etereis kleisane kai figane se alli xora kai piso den girnane xoris idietero logo opos xamiloteri forologia kai poio mikros misthos px apo voulgaria pou pigan avto omos sinepagete an girisoun men anergous den tha xoume alla osoi tha doulevoun tha peinane kiolas kathos o misthos tha ftanei gia psomi stin kaliteri) (kai sto euro na meinoume ta idia tha xoume)

Αν είναι οι άρρωστοι να μην έχουν φάρμακα, ΝΑΙ έξω από το ευρώ! (opos kai stin proti periptosi otan den iparxoun lefta oute farmaka tha iaprxoun)
Αν είναι να βλέπω τα Ελληνόπουλα να πεινούν, ΝΑΙ έξω από το ευρώ! (kai tha vlepeis na peinoun vlepe ena)
Αν είναι να ευνουχίσουν την Ελληνικότητά μου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ! (xors na exoume fraggo tsakisto san kratos tha strafoume na kanoume kapoies poliseis periousias dimisias oste na min katarevsoume pliros kai mantepse se poion)
Αν είναι να είμαι προτεκτοράτο της Γερμανίας, ΝΑΙ έξω από το ευρώ! (an oxi germanias kapoias allis xoras sigoura... vlepe proigoumeno sxolio)
Αν είναι να γίνω o θαλαμηπόλος των Γερμανών, ΝΑΙ έξω από το ευρώ! (ta idia me to proigoumeno sxolio)
Αν είναι να γίνω η ντροπή της ιστορίας μου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ! (idi eiamste dropi epeidi me tin nootropia tou neoellina katantisame etsi)
Αν είναι να βλέπω υπαίτιους εκτός φυλακής, ΝΑΙ έξω από το ευρώ (avto den tha ginei se kamia periptosi oute euro oute ektos euro klp exontas dinami kai lefta panta tha tin glitonoun)

mallon dio liseis euro kai ektos euro stis meres mas kai etsi opos einai oli i katastasi einai pano kati idies kai me paromia apotelesmata
mipos ora na skeftei kapoios kamia kali stratigii oeo? alla ti leo opos eipame mpeeeeeeeee mpeeeeeeeeee mpempepep

Sfinos
26-06-12, 15:27
Αν αντικαταστήσουμε το "ΝΑΙ έξω από το ευρώ!" με το "ΝΑΙ στη δραχμή!" μπορεί κάποιος απο εσάς να μου πει τη διαφορά με τα παραπάνω?

EmpressKaileena
26-06-12, 15:29
Αν αντικαταστήσουμε το "ΝΑΙ έξω από το ευρώ!" με το "ΝΑΙ στη δραχμή!" μπορεί κάποιος απο εσάς να μου πει τη διαφορά με τα παραπάνω?

Εχω κι εγω την ιδια απορια. :)

baiosss
26-06-12, 15:33
Καντε λιγη υπομονη, οι μαθητευομενοι οικονομολογοι του forum, θα σας δωσουν τις λυσεις.:D

Sfinos
26-06-12, 15:34
Εχω κι εγω την ιδια απορια.

’σε Ανθή... Κ με transition system (http://www.es.ele.tue.nl/she/images/languages/poosl/transition.gif) να τους μεταφέρουμε στον εγκέφαλο πάλι ορισμένοι εδώ μέσα θα λαγκάρουν... Το "μηχάνημα" έχει πρόβλημα στο hardware....

baiosss
26-06-12, 15:36
Mondeo, κανενα αλλο θεμα δεν εχεις να ανεβασεις σε αυτο το forum?
Ολη σου τη ζωη θα ψαχνεις τι απο τα δυο ειναι καλυτερο, ανεβαζοντας μονιμως τα ιδια κειμενα με τα ιδια νοηματα
και τις ιδιες ταχα μου λυσεις?

Sfinos
26-06-12, 15:39
Mondeo, κανενα αλλο θεμα δεν εχεις να ανεβασεις σε αυτο το forum?
Ολη σου τη ζωη θα ψαχνεις τι απο τα δυο ειναι καλυτερο, ανεβαζοντας μονιμως τα ιδια κειμενα με τα ιδια νοηματα
και τις ιδιες ταχα μου λυσεις?

Κάνει την e-επανάστασή του!

baiosss
26-06-12, 15:40
Κάνει την e-επανάστασή του!

Αν γυρισουμε στην Δραχμη και κατι δεν παει καλα, να δουμε τι επανασταση θα κανουν ολοι αυτοι.
Προς το παρον εχει ανοιξει πεντε θεματα και ολα λενε τα ιδια.

georgekz750
26-06-12, 15:41
Ζουσαμε πολυ ασχημα με τη δραχμη,ευτυχως εφεραν το ευρω και ειδαμε απο κοντα και καγιεν και ευημερουν τα ματια μας.

georgekz750
26-06-12, 15:42
Αν γυρισουμε στην Δραχμη και κατι δεν παει καλα, να δουμε τι επανασταση θα κανουν ολοι αυτοι.

Μετα θα e-επαναστατησετε εσεις οι ψηφοφοροι του Αντωνη

Sfinos
26-06-12, 15:43

Τι 5 ρε? Η λουκία μπροστά του μοιάζει με Κινέζικο λογισμικό repeat.... Έχει βάλει πάνω απο 200 θέματα που λένε το ίδιο πράγμα...

Sfinos
26-06-12, 15:44
Ζουσαμε πολυ ασχημα με τη δραχμη,ευτυχως εφεραν το ευρω και ειδαμε απο κοντα και καγιεν και ευημερουν τα ματια μας.

Το '80 φίλε μου όταν οι τόκοι ήταν στο 20% δεν είχαμε ευρώ... ’ντε σταματήστε με τις μπούρδες γιατί κούρασε το θέμα...

26-06-12, 15:45
’σε Ανθή... Κ με transition system (http://www.es.ele.tue.nl/she/images/languages/poosl/transition.gif) να τους μεταφέρουμε στον εγκέφαλο πάλι ορισμένοι εδώ μέσα θα λαγκάρουν... Το "μηχάνημα" έχει πρόβλημα στο hardware....

sto idio to core to pos einai kataskevasmeno exei thema den alalzei kai na to xtipas kai na to psinei mono plires katastrofi kai epanadimiourgeia kati alalzei (alla kai pali antrhopos einai anthropos an kai stis meres mas anthropos = ena provato me taseis gourouniou)

gia na min koroidevoume enas ton allon
prin posa xronia itan avto? mpolika
ti eixame tote? ta panta apo biomixanies mexri oti allo fantasteis
forous kai esoda apo eksagoges kai tourismo? elaxistos foros terastia esoda apo tourismo kales paragoges

ti allakse apo tote? hmmmmmmm as ksekinisoum
1. kina korea klp paragoun proionta mpolika me to kilo se elaxisto kostos (gia pes mou poios ma poios mporei na tous antagonistei ? kaneis kai na prospathiseis prepei na riksei misthous kai genikos eksoda ston pato)
2. poios malakas tha stisei biomaxnies kai ergostasia stin ellada (otan allou opos boulagaria klp mpoun na kanoun to idio me elaxistous forous kai na dosoun mistho 100 dollaria)
3. apo tote mexri simera giname poli poio malakes

tora pisteveis ftei to euro i allksan oi kairoi kai i ellda tha exei ligo xeiroteri tixi apo boulgaria.. (kina tha einai mprosta mas paradeisos pantos)

Sfinos
26-06-12, 15:45

Αμα έρθει δραχμή... Όλοι τον πούλο θα πάρουμε...

baiosss
26-06-12, 15:46

Μονο για γελια θα μπορουσε να ειναι αυτο που εγραψες.
Οπως και η προσωπικοτητα σου.

Yasmin
26-06-12, 15:46

Ο πούλος καλά θα είναι, απο τα τρία το μακρύτερο αν πάρουμε να δεις την γλύκα μετά...

Sfinos
26-06-12, 15:48
Ο πούλος καλά θα είναι, απο τα τρία το μακρύτερο αν πάρουμε να δεις την γλύκα μετά...

Αυτός είναι ο πούλος! :D

Απλά η πλάκα είναι που ορισμένοι στο θέμα ευρώ/δραχμή... Ακόμα το "βάφουν" κομματικά... Τα παλικαράκια δεν έχουν καταλάβει πως το παιχνίδι δεν είναι συριζα vs νδ....

baiosss
26-06-12, 15:49
Αυτός είναι ο πούλος! :D

Απλά η πλάκα είναι που ορισμένοι στο θέμα ευρώ/δραχμή... Ακόμα το "βάφουν" κομματικά... Τα παλικαράκια δεν έχουν καταλάβει πως το παιχνίδι δεν είναι συριζα vs νδ....

Μεγαλη κουβεντα.

petrosd
26-06-12, 15:55
Συμφωνώ με επιστροφή σε εθνικό νόμισμα αλλά τουλάχιστον τα τρία πρώτα φοβάμαι ότι θα παραμείνουν ως έχουν για αρκετό χρόνια

Sfinos
26-06-12, 15:56
Μεγαλη κουβεντα.

Ξέρεις ποιό είναι το πρόβλημά τους? Θα θίξω κάποιους τώρα, αλλά απο το να ακούω μαλακίες θα το κάνω!

Όταν κάποιος πλέον δεν έχει να χάσει τπτ (είναι άνεργος κ κοινωνικά παραπεταμένος) κ όλοι γύρω του πέτυχαν κάαατι παραπάνω απο αυτόν... Φορτώνει όλη του την αποτυχία στο ευρώ.... Έρχεται μετά μια παράταξη που του υπόσχεται ισότητα κ π0ύτσες μπλέ... Λες κ είχαμε ποτέ ισότητα στην Ελλάδα... (ίσος είσαι ανάλογα με πόσο δυνατό μέσο έχεις...). Οπότε αυτός ο κάποιος παρακαλά να ρθεί η δραχμή... Μηδέν ήταν με το ευρώ, μηδέν θα παραμείνει κ με τη δραχμή... Αλλά? Ποιό είναι το όφελός του?? Να υποβιβαστούν κ όλοι οι γύρω του που ίσως να πέτυχαν κάτι... Αυτός είναι ο Έλληνας... Σαν το ανέκδοτο "να πεθάνει η κατσίκα του γείτονα".

georgekz750
26-06-12, 16:09
Μονο για γελια θα μπορουσε να ειναι αυτο που εγραψες.
Οπως και η προσωπικοτητα σου.

Βρε τον ιντερνετικο αναλυτη προσωπικοτητων καλαχαν.
Κανεις κι αλλα πραγματα απο το ιντερνετ?

georgekz750
26-06-12, 16:11
Το '80 φίλε μου όταν οι τόκοι ήταν στο 20% δεν είχαμε ευρώ... ’ντε σταματήστε με τις μπούρδες γιατί κούρασε το θέμα...

Το '90-'00 ποσο ηταν οι τοκοι?

Δεν σταματατε εσεις τις μπουρδες και να κοιταξετε να συμμαζεψετε τους παπαρες που ξαναψηφισατε και τα γ@μησαν τη μανα ολα?

Sfinos
26-06-12, 16:28
Δεν σταματατε εσεις τις μπουρδες και να κοιταξετε να συμμαζεψετε τους παπαρες που ξαναψηφισατε και τα γ@μησαν τη μανα ολα?

Εχεις πολύ πλάκα!

georgekz750
26-06-12, 17:18
Εχεις πολύ πλάκα!

Και εσυ!

Sfinos
26-06-12, 18:06
Και εσυ!

Οι απαντήσεις σου είναι φτωχές κ μίζερες όσο με τα επιχειρήματά σου...

_ΛανΚων_
26-06-12, 18:20
Εχω βαθεθεί να το λέω και θα το πώ μια φορά ακόμα.
Το πρόβλημα δεν είναι από μόνο του τί νόμισμα έχουμε.
Το ουσιαστικό πρόβλημα είναι η νοοτροπία μας, η παιδεία μας, η κουλτούρα μας.
Αν δεν αλλάξουμε σαν λαός και φασόλια να έχουμε σαν μέσο συναλλαγής κατά διαόλου θα πάμε.

Sfinos
26-06-12, 18:24
Αν δεν αλλάξουμε σαν λαός και φασόλια να έχουμε σαν μέσο συναλλαγής κατά διαόλου θα πάμε.

Πες τα doctor... Το μεγαλύτερο πρόβλημα, είναι ο ίδιος ο Έλληνας... Ασυμβίβαστος, εγωιστής κ ότι άλλο θες... Με τέτοιο λαό, να νομίζει πως τα ξέρει όλα... Που πάμε?

Μετά απο αυτή τη κρίση... Εγώ το μόνο που κατάλαβα, είναι πως μόνο με έναν τρόπο μπορούμε να κυβερνηθούμε σαν σύνολο κ σαν λαός... Υπο την επήρεια του φόβου......

_ΛανΚων_
26-06-12, 18:35
Με τέτοιο λαό, να νομίζει πως τα ξέρει όλα... Που πάμε?

Εδώ δεν καταλαβαίνουμε το απλούστατο :
Το κοτόπουλο αν κάνει 5 ευρώ ή 2000 δρχ το ίδιο είναι και για τον άνεργο και για τον πλούσιο. Απλώς ο πλούσιος τρώει περισσότερα.
Η διαφορά είναι πως με το ευρώ θα κάνει 5 και αύριο, ενώ με την δραχμή αύριο θα κάνει 2500.....

karfwmenos
26-06-12, 18:39
Ean tha fygi i germania apo to eurw na dw ti tha kanete:pirate2: kai na meinoume mesa ola ta lamogia ekei tha exei plaka poios tha daneizei se poion ..:unsure:

baiosss
26-06-12, 19:14
Βρε τον ιντερνετικο αναλυτη προσωπικοτητων καλαχαν.
Κανεις κι αλλα πραγματα απο το ιντερνετ?

Αν κρινω απο εσενα που εχεις να δωσεις σοβαρη απαντηση με σοβαρα επιχειρηματα εδω και μηνες, ναι, μαλλον κανω πολυ περισσοτερα.

Φαέθων
26-06-12, 19:16
Moved...

26-06-12, 19:45

akrivos opos eipothike kai prin apo emena kai ton geokol.......... apo tin pirina exoume sapisei to vasiko mas problima (pou mas efere mexri edo) otan i nootropia tou neoellina i koultoura tou neoellina (tropos na pernaei tin ora tou klp klp klppp) kai na min anafereo apo prosopikes kai mi paratiriseis oti geniko iq tou ellinikou plithismou televtea 15 xronia exei pesei (kai ti enno o kosmos poia den skeftete den thelei na skeftei ...... i den mporei )

nikos_a
26-06-12, 21:30

Γιατι, τωρα τι παιρνουμε καθε μερα;

Antonius
26-06-12, 21:58

Είναι άλλη η καύλα να πεινάς με δραχμή.

Kronos
26-06-12, 22:31
Εντάξει, ωραία είναι να ειρωνεύεστε όσους υποστηρίζουν την έξοδο από το ευρώ, ότι είναι "μαθητευόμενοι οικονομολόγοι" και ότι δεν έχουν "επιχειρήματα".

Το επιχείρημα όσων υποστηρίζουν το ευρώ, ποιο είναι? "μου είπε ένας γνωστός μου, ότι με την δραχμή θα καταστραφούμε"? Ωραίο επιχείρημα!

Για να μην πω για την άποψη ότι θέλουν να γυρίσουν στη δραχμή, όσοι δεν έχουν να χάσουν τίποτα, αλλά θέλουν να "ψοφίσει η κατσίκα του γείτονα"... Κι αυτός που θέλει να μείνει στο ευρώ, έχει τους λόγους του, που εξυπηρετούν τη ζωή του, και δεν θέλει να ξεβολευτεί.

Το εθνικό νόμισμα, είναι ένα σοβαρό εργαλείο, για να κάνει κάποια χώρα κουμάντο στα οικονομικά της. Μην ξεχνάτε ότι οι μεγαλύτερες οικονομίες του πλανήτη, έχουν κατά πλειοψηφία, δικό τους νόμισμα. Αυτό λέει πολλά.

Οτι δεν υπάρχει το πολιτικό προσωπικό για να "χειριστεί" το εθνικό νόμισμα, να συμφωνήσω. Αυτό το προσωπικό όμως, είναι ακόμα πιο επικίνδυνο όταν χειρίζεται τα οικονομικά θέματα, στα οποία κάνουν κουμάντο οι γερμανοί και οι τραπεζίτες.
Πολύ πιο επικίνδυνο.

Sfinos
26-06-12, 23:32
Για να μην πω για την άποψη ότι θέλουν να γυρίσουν στη δραχμή, όσοι δεν έχουν να χάσουν τίποτα, αλλά θέλουν να "ψοφίσει η κατσίκα του γείτονα"... Κι αυτός που θέλει να μείνει στο ευρώ, έχει τους λόγους του, που εξυπηρετούν τη ζωή του, και δεν θέλει να ξεβολευτεί.

Θα με βολέψει αφάνταστα να βγούμε απο το ευρώ... Πίστεψέ με...

Κ τους λόγους που δε θέλω τους είπα πάνω απο 10 φορές... Τα ίδια κ τα ίδια...

Kronos
26-06-12, 23:41
Θα με βολέψει αφάνταστα να βγούμε απο το ευρώ... Πίστεψέ με...

Απ' όσα έχεις πει, δεν σε πιστεύω, σόρρυ.

Sfinos
26-06-12, 23:46
Απ' όσα έχεις πει, δεν σε πιστεύω, σόρρυ.

Τι δυσκολεύεσαι να πιστέψεις? Πως ο μισθός μου είναι σε ευρώ εδώ που είμαι κ θα είμαι απ'ότι βλέπω..? Πως όταν έρχομαι Ελλάδα η αγοραστική μου δύναμη θα πολλαπλασιαστεί στον συντελεστή υποβάθμισης της δραχμής?

Το να μη θέλω να βγεί η χώρα μου απο το ευρώ για ηθικούς λόγους δε σε πείθει? Το χουμε χρυσοπληρώσει το ευρώ...

_Ιοκάστη_
26-06-12, 23:46
apo tin pirina
τι είναι η Pirina?

Sfinos
26-06-12, 23:50
τι είναι η Pirina?

Εννοεί τον πυρήνα :p

Kronos
27-06-12, 00:14
Το να μη θέλω να βγεί η χώρα μου απο το ευρώ για ηθικούς λόγους δε σε πείθει?

Εχεις πει όμως, ότι φοβάσαι μήπως έχεις πρόβλημα στην ελεύθερη μετακίνησή σου, γιατί έξοδος από το ευρώ θα σημαίνει και έξοδος από την σέγκεν.

Οσο για το πραγματικό ζήτημα "ευρώ ή όχι", το κλειδί είναι το "πάση θυσία".
Αν κάποιος σέβεται τον Ελληνικό λαό, δεν θα έλεγε "στο ευρώ, πάση θυσία".
Οταν φτάνεις τον κόσμο σε εξαθλίωση, θα ΕΠΡΕΠΕ να σκέφτεσαι μήπως αξίζει πια τον κόπο η έξοδος από το ευρώ, για να μπορέσεις να κοντρολάρεις τα οικονομικά που εξαθλιώνουν τον κόσμο.
Ενα άλλο σοβαρό θέμα, είναι η εθνική μας κυριαρχία. Δεν νομίζω ότι είναι ευχάριστο να έχει κάποιος κατακτητές σε καιρό ειρήνης. Επειδή αυτό συμβαίνει, θα έπρεπε κάποιος να σκέφτεται "ίσως πρέπει να φύγω από το ευρώ, για να γλυτώσω την ξένη κατοχή".

Οσο για τα λεφτά σου, το ίδιο μπορώ να ισχυριστώ κι εγώ. Ολος ο κόσμος έξω τα έχει τα λεφτά του άλλωστε.
Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορώ να έχω άποψη για το θέμα.

Sfinos
27-06-12, 00:20
Εχεις πει όμως, ότι φοβάσαι μήπως έχεις πρόβλημα στην ελεύθερη μετακίνησή σου, γιατί έξοδος από το ευρώ θα σημαίνει και έξοδος από την σέγκεν.

Δεν είμαι ο μόνος.. Ξέρεις πόσοι είναι οι Έλληνες έξω? Όσοι είναι κ μέσα....

Οσο για το πραγματικό ζήτημα "ευρώ ή όχι", το κλειδί είναι το "πάση θυσία".
Αν κάποιος σέβεται τον Ελληνικό λαό, δεν θα έλεγε "στο ευρώ, πάση θυσία".

Αν κάποιος σέβεται τα έξοδα της χώρα για το ευρώ, τότε σου απαντάω ανάλογα!

Οταν φτάνεις τον κόσμο σε εξαθλίωση, θα ΕΠΡΕΠΕ να σκέφτεσαι μήπως αξίζει πια τον κόπο η έξοδος από το ευρώ, για να μπορέσεις να κοντρολάρεις τα οικονομικά που εξαθλιώνουν τον κόσμο.
Ενα άλλο σοβαρό θέμα, είναι η εθνική μας κυριαρχία. Δεν νομίζω ότι είναι ευχάριστο να έχει κάποιος κατακτητές σε καιρό ειρήνης. Επειδή αυτό συμβαίνει, θα έπρεπε κάποιος να σκέφτεται "ίσως πρέπει να φύγω από το ευρώ, για να γλυτώσω την ξένη κατοχή".

Φεύγοντας απο το ευρώ θα κρατήσεις μακριά τους Τούρκους? Με τι εξοπλισμούς? Με τί λεφτά???????? Επέτρεψέ μου να γελάσω κ να υποστιρίξω το αντίθετο!

Αν εννοείς τους Γερμανούς κ το χρέος σε περίπτωση που βγούμε απο το ευρώ... Δεν έχω ακούσει μια υπεύθυνη δήλωση του τι θα γίνει... Αλλά δε νομίζω να την γλιτώσουμε τόσο εύκολα...

Μαζί σου γενικά, δε συμφώνησα ποτέ... Δε παίζει να το κάνω τ'ώρα... Οπότε νύχτες μαν! Απόψεις είναι αυτές... Κ χαίρομαι που η πλειοψηφία συμφωνεί μαζί μου... Αλλιώς 10 μύρια Έλληνες που είναι έξω... Θα πλήρωναν την απερισκεψία του 51% που είναι μέσα κ δε θα ξαναπατούσαν...Ή μπορεί να έρχονταν μόνο κ μόνο για επενδύσεις... Κανείς δε ξέρει....

Kronos
27-06-12, 00:48
Δεν είμαι ο μόνος.. Ξέρεις πόσοι είναι οι Έλληνες έξω? Όσοι είναι κ μέσα....

Δεν είπα κάτι διαφορετικό. Αρα, μέσα στους λόγους που δεν θέλεις να φύγει η Ελλάδα από το ευρώ, είναι και το ξεβόλεμά σου.

Αν κάποιος σέβεται τα έξοδα της χώρα για το ευρώ, τότε σου απαντάω ανάλογα!

Ποια έξοδα της "χώρας"?
Δεν υπάρχουν χώρες χωρίς πολίτες.
Δηλαδή, λες στους Ελληνες "θα σας ψιλοεξαθλιώσω λίγο, επειδή το ευρώ το πληρώσατε"?
Σου φαίνεται λογική σκέψη?

Φεύγοντας απο το ευρώ θα κρατήσεις μακριά τους Τούρκους? Με τι εξοπλισμούς? Με τί λεφτά???????? Επέτρεψέ μου να γελάσω κ να υποστιρίξω το αντίθετο!

Πριν το ευρώ, οι Τούρκοι που ήταν? Εξω ή μέσα στην Ελλάδα?

Αλλωστε αυτό είναι θεωρία συνωμοσίας και κινδυνολογία, γιατί εννοείται πως βγαίνεις από το ευρώ, για να έχεις ανάπτυξη και έλεγχο της οικονομίας.
Αρα, ξαναρώτα, πως θα κρατήσεις τους Τούρκους μακριά, ΜΕΣΑ στο ευρώ. Με τι λεφτά? Τα λεφτά που σου δίνουν δανεικά, πάνε πάλι στις τσέπες τους (στα δάνεια), και για εξοπλισμούς δεν υπάρχει φράγκο!

Ξαναγέλα, τώρα.

Οσο για "την πλειοψηφία που συμφωνεί μαζί σου", θέλεις να πεις ότι ΕΣΥ συμφωνείς με αυτό που ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι θέλει η πλειοψηφία. Χώρια που νομίζεις ότι όλος ο κόσμος στην Ελλάδα, σκέφτεται μήπως ξεβολευτούν οι Ελληνες "που είναι έξω"...

Sfinos
27-06-12, 09:37
Δεν είπα κάτι διαφορετικό. Αρα, μέσα στους λόγους που δεν θέλεις να φύγει η Ελλάδα από το ευρώ, είναι και το ξεβόλεμά σου.

Kronos... Αρχίζω να πιστεύω πως στη θέση του μυαλού, έχεις μπετον αρμέ.... Πιο ξεβόλεμα χριστιανέ μου? Επειδή θέλω να ζω σαν Ευρωπαίος πολίτης? Ε ας βγούμε! Το πολύ πολύ σε 1-2 χρονάκια να πάρω κ 2η υπηκοότητα κ το λυσα το πρόβλημα της μεταφοράς αν αυτό πιστεύεις.... Μα πόσο κολλημένος είσαι?

Ώρες ώρες, όταν συναντώ άτομα σαν κ σένα.... Λέω, μακάρι να πάει στο ντίπ αυτή η χώρα... Πραγματικά όμως... Τπτ παραπάνω απο το εγώ σου κ τα πιστεύω σου... Τπτ όμως... Ούτε καν μια ενδιάμεση λύση! Όλα τα ξέρεις, για όλα έχεις λύσεις κ ας είναι η άκρα ακρότητα....

Δηλαδή, λες στους Ελληνες "θα σας ψιλοεξαθλιώσω λίγο, επειδή το ευρώ το πληρώσατε"?
Σου φαίνεται λογική σκέψη?

Όσο είσαι στο ευρώ, μπορείς να διαπραγματευτείς, απλά πρεπει να μπεί κάποιος με @@...

Αν αποφασίσεις να πας στη δραχμή? Με ποιόν θα διαπραγματευτείς? Ή η λύση είναι υποτιμώ κ υποτιμώ??? Ωραία!! Εμένα με συμφέρει... Μάλλον πρέπει να αρχίσω να βλέπω το συμφέρον μου... Να σαι καλά που σε συνάντησα κ κατάλαβα με τι ανθρώπους έχω να κάνω! ΔΡΑΧΜΗ ΛΟΙΠΟΝ!

Kronos
27-06-12, 11:25
Kronos... Αρχίζω να πιστεύω πως στη θέση του μυαλού, έχεις μπετον αρμέ.... Πιο ξεβόλεμα χριστιανέ μου? Επειδή θέλω να ζω σαν Ευρωπαίος πολίτης? Ε ας βγούμε! Το πολύ πολύ σε 1-2 χρονάκια να πάρω κ 2η υπηκοότητα κ το λυσα το πρόβλημα της μεταφοράς αν αυτό πιστεύεις.... Μα πόσο κολλημένος είσαι?

Ώρες ώρες, όταν συναντώ άτομα σαν κ σένα.... Λέω, μακάρι να πάει στο ντίπ αυτή η χώρα... Πραγματικά όμως... Τπτ παραπάνω απο το εγώ σου κ τα πιστεύω σου... Τπτ όμως... Ούτε καν μια ενδιάμεση λύση! Όλα τα ξέρεις, για όλα έχεις λύσεις κ ας είναι η άκρα ακρότητα....

Ενώ εσύ, μας σκέφτεσαι όλους ρε geokol. Ούτε μια στιγμή δεν σκέφτηκες το συμφέρον σου...
Και για τις απόψεις και τα πιστεύω σου, όλο ενδιάμεσες λύσεις είσαι.
Ακούς και τις απόψεις των άλλων, και τις κρίνεις με καθαρό μυαλό, γιατί ως γνωστόν, είσαι και πιο έξυπνος.
Και λύσεις, δεν έχεις για όλα, αλλά λες "δεν ξέρω". Αλλωστε εσένα δεν σε νοιάζει, γιατί είσαι υπεράνω και τα έχεις όλα τακτοποιημένα, επειδή οι Ελληνες δεν είχαν εκτιμήσει την αξία του μυαλού σου, την εκτίμησαν όμως οι "ευρωπαίοι"...

Τελικά, κανένα επιχείρημα όταν συζητάς, έχεις, ή με μπαρούφες νομίζεις ότι φαίνεσαι έξυπνος?

Sfinos
27-06-12, 12:08
Ποιό είναι το μέλλον μας με το ευρώ ξέρω.... Με τη δραχμή όχι... Ότι διαβάζουμε είναι απλά υποθέσεις... Τελεία κ παύλα! Βγήκε κάποιος να σου πεί υπεύθυνα Έλληνα μπές στη δραχμή? αυτό κ αυτό κ αυτό θα συμβεί? ΟΧΙ! Οπότε δεν είναι λύση... Είναι ρίσκο!

Antonius
27-06-12, 12:52
Ή η λύση είναι υποτιμώ κ υποτιμώ???

Σταμάτησε να γίνεται ποτέ όσο είχαμε εθνικό νόμισμα;

Kronos
27-06-12, 13:13
Ποιό είναι το μέλλον μας με το ευρώ ξέρω.... Με τη δραχμή όχι... Ότι διαβάζουμε είναι απλά υποθέσεις... Τελεία κ παύλα! Βγήκε κάποιος να σου πεί υπεύθυνα Έλληνα μπές στη δραχμή? αυτό κ αυτό κ αυτό θα συμβεί? ΟΧΙ!

Συμφωνώ ότι διαβάζουμε απλά υποθέσεις. Αρα απόλυτες θέσεις του στυλ "θα καταστραφούμε", "δεν θα έχουμε πετρέλαιο", "θα σκοτεινιάσει ο ήλιος", είναι ΥΠΟΘΕΣΕΙΣ.
Το τίμημα όμως για να μείνουμε στο ευρώ, είναι συγκεκριμένο, και το ζούμε καθημερινά.

Και σίγουρα, το μέλλον μας με το ευρώ, ΔΕΝ το ξέρεις. Αλλο το "νομίζω ότι το ξέρω", και άλλο το "το ξέρω".
Εδώ δεν ξέρουν το μέλλον του ευρώ, αυτοί που το δημιούργησαν.

Με το ευρώ, δεν έγινε ποτέ?

Δεν χτυπάτε στο google το λύμα "εσωτερική υποτίμηση"?

Και αν διαβάσετε κάποια πράγματα, βάλτε κάτω και τα ποσοστά υποτίμησης συγκριτικά.

Sfinos
27-06-12, 13:38
Είμαι ήδη στο ευρώ... Το να στείλω τους Ευρωπαίους στο διάολο απλά για να ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩ νομίζω πως μόνο οι αφελείς το κάνουν... Όσο δύσκολο κ να είναι πρέπει να το κάνουμε! Κ ελπίζω αυτούς που εκλέξαμε να συζητήσουν αυτή τη φορά πιο ανθρώπινα μέτρα κ όχι ότι να ναι... Α! Κ δεν συζητήσαμε ποτέ, τα μέτρα που βιώνουμε, είναι προϊόν της τρόικας ή των υπουργών μας?

Με το ευρώ, δεν έγινε ποτέ?

Δεν χτυπάτε στο google το λύμα "εσωτερική υποτίμηση"?

Και αν διαβάσετε κάποια πράγματα, βάλτε κάτω και τα ποσοστά υποτίμησης συγκριτικά.

Το ότι ένα σαμπουαν στην Ιταλία κάνει 2,90, στην Γερμανία 2,00 κ στην Ελλάδα 6,00 ευρώ... Το ευρώ φταίει??? Ή η Ελληνική σαπίλα?

οχι

Kronos
27-06-12, 13:43
Το ότι ένα σαμπουαν στην Ιταλία κάνει 2,90, στην Γερμανία 2,00 κ στην Ελλάδα 6,00 ευρώ... Το ευρώ φταίει??? Ή η Ελληνική σαπίλα?

Το ευρώ φταίει. Ποια Ελληνική σαπίλα? Το lidl, πουλάει το ίδιο ΕΛΛΗΝΙΚΟ προϊόν, πιο ακριβά στην Ελλάδα, απ΄ ότι στην Γερμανία.

Η ερώτηση βέβαια, δεν έχει να κάνει με το σαμπουάν.

Η ερώτηση είναι, "όσο είχαμε τη δραχμή, κάναμε υποτιμήσεις για να ενισχύουμε την ανταγωνιστικότητα. Με το ευρώ, δεν γίνονται υποτιμήσεις"?

Sfinos
27-06-12, 14:04
Η ερώτηση είναι, "όσο είχαμε τη δραχμή, κάναμε υποτιμήσεις για να ενισχύουμε την ανταγωνιστικότητα. Με το ευρώ, δεν γίνονται υποτιμήσεις"?

Γιατί στην Γερμανία γίνοντε? Βασικά, ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΟΝ Α Ν Θ Ρ Ω Π Ο Κ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΧΙ??

Εγώ απο Ελλάδα προσωπικά, δε πάω στα lidl... Τα θεωρώ ξεφτύλα! Γιατί όταν στην Ολλανδία μια σοκολάτα κάνει 29 λεπτά, γιατί Ελλάδα να κάνει 2 ευρώ? Να σου πώ γιατί? Γιατί στα Ελληνικά σουπερ κάποια αντίστοιχη κάνει 3,5!

Εκεί ψάξε φίλε κ άσε το ευρώ ήσυχο! Το ότι στις τουριστικές περιοχές πιάνουν τον κώλο των τουριστών ( το βλέπω κάθε καλοκαίρι) δε φταίει το ευρώ, αλλά ο Έλληνας! Αφροί ξυρίσματος 7 ευρ... Deodorant 6.... Αυτό λέγεται αισχροκέρδεια κ ο Έλληνας θα το κάνει είτε με ευρώ, είτε με δραχμές, είτε με νόμισμα φασόλι...

Κ να σου πώ κ κάτι? Κ θετικό να είναι να πάμε στη δραχμή, πάλι σκατά θα είναι η κατάσταση. Γιατί δεν φταίει αυτό! Φταίει η παιδεία μας κ η ανατροφή μας!

loukia.
27-06-12, 14:33
Παιδιά επί της αρχής και οι δύο έχετε δίκιο,γιατί,krone τι θα πει να υποτιμήσω την δραχμη,το ευρώ,το δολλάριο,το,το,το;;;ΝΑ ΓΙΝΩ ΤΕΜΠΕΛΗΣ-ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΔΗΣ;;;Έτσι το αντιλαμβάνομαι προσωπικά...
Είδες και ξέρεις τι έφερε η υποτίμηση,εκτός τα καλά της και ΤΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑ-ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΑ.Ναί να βγούμε από την ευρωζώνη,συντεταγμένα και σου εξηγησα παλιότερα το γιατί,άσχετα αν βλέπω ότι θα βγούμε άναρχα και σημαίνει 2-3 χρόνια πείνας,και βιολογικής εξόντωσης...
Δεν γίνεται να φτάσαμε στο σημείο να μην μπορούμε να ΦΑΜΕ,και να μιλάμε για δραχμή και ευρώ και,και,και...ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΞΕΦΤΙΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΙΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΠΥΡΟΒΟΛΗΣΟΥΝΕ,ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΝΕ ΤΟ ΦΑΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΝΕ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ...
Δεν γίνεται να είμαστε ΠΡΟΤΕΚΤΟΡΑΤΟ,να μην έχουμε παραγωγή ΦΑΓΗΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ ΤΟΥΣ ΜΑΓΚΕΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΞΕΝΟΙ...

Antonius
27-06-12, 14:52
τι είναι η Pirina?

Εννοεί τον πυρήνα :p

Εγώ ξέρω τη Sirina :)

Deodorant 6....

Μετά φταίει ο άλλος που βρωμάνε οι μασχάλες του ....

Το οτι δεν έχουμε καταναλωτική συνείδηση. (No matter which currency)

Sfinos
27-06-12, 16:35
Παιδιά επί της αρχής και οι δύο έχετε δίκιο,γιατί,krone τι θα πει να υποτιμήσω την δραχμη,το ευρώ,το δολλάριο,το,το,το;;;ΝΑ ΓΙΝΩ ΤΕΜΠΕΛΗΣ-ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΔΗΣ;;;Έτσι το αντιλαμβάνομαι προσωπικά...

Καλά το αντιλαμβάνεσαι! Ο μήνας έχει 9 στην Ελλάδα κ όποτε δε μας βγεί το πρόγραμμα, υποτιμούμε το εθνικό νόμισμα!!!!

Με αυτό βλέπουμε τι αξίζουμε σε σχέση με τους Ευρωπαίους.... Αλλα βέβαια... Για τον Έλληνα αυτά, είναι όλα σενάριο conspiracy κ έτσι!!!

Ποιά αναπτυξη με δραχμή? Kikirikuland θα γίνουμε! Κάτσε στο ευρώ να μας δίνουν κ καμιά φάπα μπας κ ζούμε τουλάχιστον σαν άνθρωποι κ δε μας φάν τα ακάρεα.... Η μόνη ανάπτυξη στην Ελλάδα ( κ ούτε καν ανάπτυξη, σταθερότητα καλύτερα) ήταν όταν επικρατούσε ξύλο κ φόβος! Αυτό λέει πολλά για το ποιόν του Έλληνα...

loukia.
27-06-12, 16:56
Ποιά αναπτυξη με δραχμή? Kikirikuland θα γίνουμε! Κάτσε στο ευρώ να μας δίνουν κ καμιά φάπα μπας κ ζούμε τουλάχιστον σαν άνθρωποι κ δε μας φάν τα ακάρεα.... Η μόνη ανάπτυξη στην Ελλάδα ( κ ούτε καν ανάπτυξη, σταθερότητα καλύτερα) ήταν όταν επικρατούσε ξύλο κ φόβος! Αυτό λέει πολλά για το ποιόν του Έλληνα... Αν δεν βάλουμε (κώλο) κάτω όλοι,ξέρω είναι πιο δύσκολο για μεγαλύτερους ηλικιακά ανθρώπους,είτε ευρώ,είτε δολλάριο,είτε μητσοτακοδραχμή,είτε,είτε,είτε,ΑΧΡΗΣΤΑ ΕΙΝΑΙ,θα τελειώσουμε βιολογικά...Και με το ευρώ ΤΩΡΑ,1200000 συνάνθρωποί μας επίσημα 2000000 συνάνθρωποί μας ΛΕΩ ΕΓΩ,ανεπίσημα,ΕΙΝΑΙ ΕΚΤΟΣ ΕΥΡΩ-ΑΝΕΡΓΟΙ...Οπότε τι να λέμε;;;Ας έρθουμε σε ένα νέο νόμισμα,ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ,ας εργστούμε,ας το ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΚΛΗΡΟ,και προχωρήσουμε...

_ΛανΚων_
27-06-12, 17:07
Ετσι από περιέργεια μιας και δεν είμαι οικονομολόγος και πολιτικός αναλυτής, μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πεί αν αλλάξουμε νόμισμα :

- ποια πράγματα θα γίνουν φτηνότερα;
- Με ποιο τρόπο θα μειωθεί η ανεργία και θα γίνουν επενδύσεις – ανάπτυξη;
- Και αν δεν γίνουν επενδύσεις – ανάπτυξη πώς θα μειωθούν οι φόροι και τα χαράτσια αφού με κάποιο τρόπο θα πρέπει να έχει έσοδα το κράτος;
- Και γιατί δεν γίνονται επενδύσεις με το ευρώ;
- Αν υποτιμήσουμε το νέο νόμισμα πχ κατά 50% δεν θα αυξηθεί κατά αντίστοιχο ποσοστό το χρέος μας;
- Αν είναι να μη πληρώσουμε το χρέος με ποιόν τρόπο θα γίνει να το εφαρμόσω και εγώ στο στεγαστικό μου και την πιστωτική μου.
- Αν αλλάξουμε νόμισμα θα πάνε οι υπαίτιοι της κρίσης στην φυλακή, ενώ με το ευρώ όχι;
- Θα πάψουμε να είμαστε τα γκαρσόνια της Ευρώπης;
- Θα σταματήσουμε να ζητάμε δανεικά;

Ξέρω είναι πολλές οι ερωτήσεις που κάνω αλλά ειλικρινά έχω τόσες απορίες που θα μπορούσα να γεμίσω σελίδα.

voleftis
27-06-12, 17:24
Κώλο ξεκώλο δραχμή ξεδραχμή ευρώ ξεευρώ ήθελα να ήξερα τι αναλώνεστε σε κουβέντες χωρίς νόημα ....:unsure:

Δεν μπορεί ξαφνικά όλος ο Ευρωπαϊκός Νότος να έχει δανειακό πρόβλημα και να τρέχει πανικόβλητος στο ΔΝΤ και τον ΕΜΣ και όλες οι άλλες χώρες που σκατά παράγουν π.χ Αυστρία -Βέλγιο-Λουξεμβούργο -Δανία να μην τρέχει τίποτα ....:judge:

Οπότε δεν είναι ούτε θέμα παραγωγής ούτε εξαγωγών ούτε τουρισμού (τι στερούνται από αυτά Ισπανία-Ιταλία ;;;; ) το παιχνίδι είναι στημένο και τα τραγικά αποτελέσματα θα φανούν σύντομα και σίγουρα θα είναι δραματικά για χώρες με αδύνατους ελεγχόμενους ηγέτες και κότες λαούς που ότι μαλακία τους σερβίρουν σαν σωτηρία την καταπίνουν αμάσητη μην τυχόν τους πουν αναχρονιστικούς αντιευρωπαίους (τρομάρα τους ):judge: ....και ναι δυστυχώς το Ευρώ αποδείχτηκε το μέσο να φτάσουμε σε αυτήν την οικονομικοπολιτική συγκυρία ...δεν φαντάζομαι κανείς μας να ονειρεύονταν για Ευρωπαϊκή ολοκλήρωση να γλείφουμε τα κατουρημένα βρακιά της Μέρκελ ..ε όχι κάποιοι φρόντισαν να φτάσουμε εδώ γνωρίζοντας εκ των προτέρων και έτσι παραδόπιστους που μας έχουν μας ξεγέλασαν μας εκβίασαν μας πήδηξαν κανονικά ... και το ωραίο είναι πως αυτοί οι ίδιοι σήμερα ορκίζονται υπουργοί-πρωθυπουργοί-συγκυβερνόντες για να μας σώσουν απο τα σκατά που μας έριξαν :devil: ...ε μα πόσο μαλάκες είμαστε που ακόμη τους κοιτάμε ;;; Πολύ... το ξέρω ...αποδείχτηκε πως αυτοί μας αξίζουν δυστυχώς:matta: ...

_ΛανΚων_
27-06-12, 17:33
Πές τα ρέ Βαγγέλη. Αυτά είναι ουσιαστικά προβλήματα.
Μερικοί νομίζουν πως άμα αλλάξουμε νόμισμα θα γίνουμε παράδεισος από την σημερινή κόλαση.
Αλλά έτσι μας έκαναν να βλέπουμε το δένδρο και όχι το δάσος.

voleftis
27-06-12, 17:34
ποια πράγματα θα γίνουν φτηνότερα;
- Με ποιο τρόπο θα μειωθεί η ανεργία και θα γίνουν επενδύσεις – ανάπτυξη;
- Και αν δεν γίνουν επενδύσεις – ανάπτυξη πώς θα μειωθούν οι φόροι και τα χαράτσια αφού με κάποιο τρόπο θα πρέπει να έχει έσοδα το κράτος;
- Και γιατί δεν γίνονται επενδύσεις με το ευρώ;
- Αν υποτιμήσουμε το νέο νόμισμα πχ κατά 50% δεν θα αυξηθεί κατά αντίστοιχο ποσοστό το χρέος μας;
- Αν είναι να μη πληρώσουμε το χρέος με ποιόν τρόπο θα γίνει να το εφαρμόσω και εγώ στο στεγαστικό μου και την πιστωτική μου.
- Αν αλλάξουμε νόμισμα θα πάνε οι υπαίτιοι της κρίσης στην φυλακή, ενώ με το ευρώ όχι;
- Θα πάψουμε να είμαστε τα γκαρσόνια της Ευρώπης;
- Θα σταματήσουμε να ζητάμε δανεικά;

Απάντηση σίγουρη κανείς δεν μπορεί να σου δώσει Κώστα να σε τρομάξουν μπορούν σίγουρα όπως το κατάφεραν την 17 Ιουνίου και τους ψήφισες ;;;; :w00t: ...ξέχασες την ισχυρή Ελλάδα και με το Ευρώ καλύτερα ;
Με συγχωρείς αλλά με δραχμή και μόνο με τον μισθό μου είχα φουλαρισμένο το αμάξι βενζίνη ...το ψυγείο γεμάτο και διακοπές πήγαινα σε νησιά και άνετα ... τώρα ούτε διακοπές πάω πόσο μάλλον σε νησί ...ούτε το ψυγείο γεμίζει τα εντελώς απαραίτητα και από βενζίνη άστα να πάνε ...αλλά όλα αυτά δεν με νοιάζουν αρκεί να πληρώνω το iphone σε ευρώ ....το φελέκι μου μέσα πως μας κατάντησαν οι φούστηδες !!!!:rant::rant:

Sfinos
27-06-12, 17:41
voleftis το πρώτο που πρέπει να αλλάξει είναι η παιδεία του Έλληνα! Μετά συζητάμε κ τα υπόλοιπα...

Όταν ο Έλληνας είναι φυσικός, χημικός, μηχανικός, νίτζα, προπονητής, πολιτικός, οικονομολόγος κ όοοοο,τι θές... Πως να πάει μπροστά αυτό το μπουρδέλο?

Όλα απο τη βάση ξεκινάνε...

Sfinos
27-06-12, 17:43
Με συγχωρείς αλλά με δραχμή και μόνο με τον μισθό μου είχα φουλαρισμένο το αμάξι βενζίνη ...το ψυγείο γεμάτο και διακοπές πήγαινα σε νησιά και άνετα ... τώρα ούτε διακοπές πάω πόσο μάλλον σε νησί ...ούτε το ψυγείο γεμίζει τα εντελώς απαραίτητα και από βενζίνη άστα να πάνε ...αλλά όλα αυτά δεν με νοιάζουν αρκεί να πληρώνω το iphone σε ευρώ ....το φελέκι μου μέσα πως μας κατάντησαν οι φούστηδες !!!!

Η φούσκα είχε αρχίσει πριν απο το ευρώ... Γιατί μέχρι το 2008 το αμάξι σου φούλ δεν ήταν? Δε πήγαινεσ διακοπές?

_Ιοκάστη_
27-06-12, 17:43
νίτζα
:ninja:

_ΛανΚων_
27-06-12, 17:48
Με συγχωρείς αλλά με δραχμή και μόνο με τον μισθό μου είχα φουλαρισμένο το αμάξι βενζίνη ...το ψυγείο γεμάτο και διακοπές πήγαινα σε νησιά και άνετα ... τώρα ούτε διακοπές πάω πόσο μάλλον σε νησί ...ούτε το ψυγείο γεμίζει τα εντελώς απαραίτητα και από βενζίνη άστα να πάνε ...

Μή μου τα θυμίζεις και έχω και πίεση. Τουλάχιστον εμείς τα ζήσαμε και αυτά. Ο γιός μου που σε λίγο θα τελειώσει τη σχολή και τόσα άλλα παιδιά τί να πούνε ;;

ο φελέκι μου μέσα πως μας κατάντησαν οι φούστηδες !!!!

Οπως γράφεις και πιό πάνω μιά χαρά δουλεύει το σχέδιο.
Αν είχε @@ αυτός ο ανθέλληνας κ@ρι0λης ο ΓΑΠ και η συμμορία του θα είχαμε πτωχεύσει από το 2009 και τώρα θα σηκώναμε κεφάλι.
Τώρα είναι κατά την γνώμη μου είναι αργά και όπως λές δεν έχουν έρθει τα χειρότερα...

voleftis
27-06-12, 17:53
Η φούσκα είχε αρχίσει πριν απο το ευρώ... Γιατί μέχρι το 2008 το αμάξι σου φούλ δεν ήταν? Δε πήγαινεσ διακοπές?

Όχι σε νησί το είχα κόψει ...ξέρεις τι εισιτήρια πλοίων ζητάνε για τετραμελή οικογένεια ;;; Και είχα λιγοστέψει τις μέρες όπου πήγαινα ...;)

Antonius
27-06-12, 18:28
Με συγχωρείς αλλά με δραχμή και μόνο με τον μισθό μου είχα φουλαρισμένο το αμάξι βενζίνη ...το ψυγείο γεμάτο και διακοπές πήγαινα σε νησιά και άνετα ... τώρα ούτε διακοπές πάω πόσο μάλλον σε νησί ...

Το αυτοκίνητο ήταν τροπέτο ενώ τώρα έχεις δύο, αν η βενζίνη αύριο έχει 3 ευρώ το λίτρο δεν θα φταίει το ευρώ αλλά ένας νέος φόρος που θα σκεφτεί κάποιος οικονομικός παράγοντας και τέλος το ψυγείο σου σήμερα είναι δίπορτο και έχεις και έναν ψυγειοκαταψύκτη ενώ τότε είχες ένα μικρό στο μισό μπόι του σημερινού σου.

Η φούσκα είχε αρχίσει πριν απο το ευρώ ... Γιατί μέχρι το 2008 το αμάξι σου φούλ δεν ήταν? Δε πήγαινεσ διακοπές?

Εγώ όλα μου τα ταξίδια στο εξωτερικό τα έκανα τον καιρό του ευρώ. Και ήταν πολλά. Απλά ξεχνάμε σχετικά γρήγορα.

Kronos
27-06-12, 20:00
Εκεί ψάξε φίλε κ άσε το ευρώ ήσυχο! Το ότι στις τουριστικές περιοχές πιάνουν τον κώλο των τουριστών...

Τον κώλο των τουριστών, τον πιάνουν σε όλον τον κόσμο. Εχω κάνει δεκάδες ταξίδια στο εξωτερικό. Οπου πήγα, μου έπιασαν τον κώλο κανονικότατα, και σε μερικές περιπτώσεις σε πολλαπλάσιο βαθμό απ' ότι στην Ελλάδα.

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ, θεωρείται προνομιούχο οτιδήποτε ψωνίζεις σε τουριστική περιοχή, και χρεώνεται περισσότερο. Από το νερό, μέχρι τη θέα (ας μη μιλήσω για τις χρεώσεις του φαγητού στις τουριστικές περιοχές στην Ευρώπη).

Γιατί όταν στην Ολλανδία μια σοκολάτα κάνει 29 λεπτά, γιατί Ελλάδα να κάνει 2 ευρώ? Να σου πώ γιατί? Γιατί στα Ελληνικά σουπερ κάποια αντίστοιχη κάνει 3,5!

Και επειδή η αντίστοιχη κάνει 3,5, φταίνε οι Ελληνες και η παιδεία τους?
Οταν κάποιος κερδοσκοπεί, δεν φταίει ο ίδιος, αλλά ο χαμένος? Δεν νομίζω.

Κ να σου πώ κ κάτι? Κ θετικό να είναι να πάμε στη δραχμή, πάλι σκατά θα είναι η κατάσταση. Γιατί δεν φταίει αυτό!

Το νόμισμα, είναι εργαλείο οικονομικής διαχείρισης. Το ευρώ δεν το διαχειριζόμαστε εμείς, γι αυτό και λειτουργεί σαν βαρίδι, στην προσπάθεια να ξεφύγουμε από την κρίση. Δεν είπε κανένας ότι αν αλλάξουμε νόμισμα, θα γίνουμε παράδεισος.
Η παιδεία και η ανατροφή μας δεν είναι χειρότερη από των Ευρωπαίων. Σε αρκετά θέματα, είναι καλύτερη.

γιατί,krone τι θα πει να υποτιμήσω την δραχμη,το ευρώ,το δολλάριο,το,το,το;;;ΝΑ ΓΙΝΩ ΤΕΜΠΕΛΗΣ-ΚΟΥΤΟΠΟΝΗΡΙΔΗΣ;;;Έτσι το αντιλαμβάνομαι προσωπικά...

Λάθος το αντιλαμβάνεσαι Λουκία.
Τι δουλειά έχει η υποτίμηση με την τεμπελιά και την κουτοπονηριά?
Τώρα που υποτιμάται όλη η Ελληνική οικονομία, θα γεμίσουμε τεμπέληδες και κουτοπόνηρους, μόνο και μόνο επειδή έγινε υποτίμηση?
Από άνεργους θα γεμίσουμε!

Kronos
27-06-12, 20:03
Γιατί μέχρι το 2008 το αμάξι σου φούλ δεν ήταν? Δε πήγαινεσ διακοπές?

Με εύκολα δανεικά. Και με μεγάλες αυξήσεις στους μισθούς.

Kronos
27-06-12, 20:04
Το αυτοκίνητο ήταν τροπέτο ενώ τώρα έχεις δύο, αν η βενζίνη αύριο έχει 3 ευρώ το λίτρο δεν θα φταίει το ευρώ αλλά ένας νέος φόρος που θα σκεφτεί κάποιος οικονομικός παράγοντας και τέλος το ψυγείο σου σήμερα είναι δίπορτο και έχεις και έναν ψυγειοκαταψύκτη ενώ τότε είχες ένα μικρό στο μισό μπόι του σημερινού σου.

Μάλλον ζεις σε παράλληλο σύμπαν.
ΟΛΟΙ οι Ελληνες ζουν έτσι?

Το ευρώ δεν φταίει για τίποτα.
Αυτοί που θέλουν να είμαστε στο ευρώ "πάση θυσία" όμως?
Εννοούν "δεν πα να πεθάνουν οι μισοί Ελληνες, εγώ να μην ξεβολευτώ από τα 2 αυτοκίνητά μου και τον ψυγειοκαταψύκτη μου".

Antonius
27-06-12, 21:14
Μάλλον ζεις σε παράλληλο σύμπαν.
ΟΛΟΙ οι Ελληνες ζουν έτσι?

Με δύο αυτοκίνητα και ψυγειοκαταψύκτη; Όλοι. Και όχι απλά δύο αυτοκίνητα αλλά δύο καλά αυτοκίνητα. Και αν ακόμα έχουν καταθέσει τις πινακίδες τους, πρόλαβαν και τα αγόρασαν. Και μέχρι πριν από 4 χρόνια είχαν υπόψιν να προλάβουν να το αλλάξουν στην τριετία για να μην χάσει μεγάλο μέρος της αξίας του.

loukia.
27-06-12, 23:24
Ετσι από περιέργεια μιας και δεν είμαι οικονομολόγος και πολιτικός αναλυτής, μπορεί κάποιος που ξέρει να μου πεί αν αλλάξουμε νόμισμα : Ούτε εγώ,όπως τα αντιλαμβάνομαι...

- ποια πράγματα θα γίνουν φτηνότερα; Δεν είναι θέμα νομίσματος,απλά με δικό μας νόμισμα,κόβουμε ΕΜΕΙΣ,και δεν περιμένουμε από τους άλλους...

- Με ποιο τρόπο θα μειωθεί η ανεργία και θα γίνουν επενδύσεις – ανάπτυξη; Με το να το θέλουνε πολιτικοί-επιχειρηματίες,δεν είναι θέμα νομίσματος...

- Και αν δεν γίνουν επενδύσεις – ανάπτυξη πώς θα μειωθούν οι φόροι και τα χαράτσια αφού με κάποιο τρόπο θα πρέπει να έχει έσοδα το κράτος;Δεν θα μειωθούνε οι φόροι,ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝΕ...

- Και γιατί δεν γίνονται επενδύσεις με το ευρώ;Γίνονται,αλλά όχι στην ελλάδα...Η ελλάδα είναι η ΠΙΟ ΦΤΩΧΗ-ΠΛΟΥΣΙΑ ΧΩΡΑ...

- Αν υποτιμήσουμε το νέο νόμισμα πχ κατά 50% δεν θα αυξηθεί κατά αντίστοιχο ποσοστό το χρέος μας; Εννοείται,απλά η θα κόβουμε με τα μπουργάνια και θα τους δίνουμε χρήμα η θα έρθουμε σε εξωτερικό συμβιβασμό...

- Αν είναι να μη πληρώσουμε το χρέος με ποιόν τρόπο θα γίνει να το εφαρμόσω και εγώ στο στεγαστικό μου και την πιστωτική μου.Πολιτική βούληση είναι...Αλλά δεν κατάλαβα ΧΟΥΝΤΑ έχουμε να χαρίζει τα δάνεια;;;Και κάποιοι που δεν πήραμε δάνεια,θα μας δώσουνε το ποσό που σε κάποιους θα χαρίσουνε;;;

- Αν αλλάξουμε νόμισμα θα πάνε οι υπαίτιοι της κρίσης στην φυλακή, ενώ με το ευρώ όχι; Δεν είναι θέμα νομίσματος...

- Θα πάψουμε να είμαστε τα γκαρσόνια της Ευρώπης;Αν αλλάξουνε ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ...

- Θα σταματήσουμε να ζητάμε δανεικά;ΑΝ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΣ...

Όταν ο Έλληνας είναι φυσικός, χημικός, μηχανικός, νίτζα, προπονητής, πολιτικός, οικονομολόγος κ όοοοο,τι θές... Πως να πάει μπροστά αυτό το μπουρδέλο?Στην αρχαία ελλάδα,οι έλληνες,κάποιοι είχανε περισσότερο από ένα πτυχίο και γενικές γνώσεις.Δεν είναι κακό αυτό...Στις μέρες μας και πάλι συμβαίνει αυτό...

Λάθος το αντιλαμβάνεσαι Λουκία.
Τι δουλειά έχει η υποτίμηση με την τεμπελιά και την κουτοπονηριά?
Τώρα που υποτιμάται όλη η Ελληνική οικονομία, θα γεμίσουμε τεμπέληδες και κουτοπόνηρους, μόνο και μόνο επειδή έγινε υποτίμηση?
Από άνεργους θα γεμίσουμε!Να σου πω και πως το εννοώ,παλαιότερα στην κάθε υποτίμηση,ΚΑΠΟΙΟΙ τρίβανε τα χέρια τους γιατί ΚΟΝΟΜΟΥΣΑΝΕ ΑΠΟ ΑΠΑΤΕΣ...Το ίδιο γίνεται και τώρα και δεν λέω για τον λαό...

Kronos
27-06-12, 23:30
Με δύο αυτοκίνητα και ψυγειοκαταψύκτη; Όλοι. Και όχι απλά δύο αυτοκίνητα αλλά δύο καλά αυτοκίνητα. Και αν ακόμα έχουν καταθέσει τις πινακίδες τους, πρόλαβαν και τα αγόρασαν. Και μέχρι πριν από 4 χρόνια είχαν υπόψιν να προλάβουν να το αλλάξουν στην τριετία για να μην χάσει μεγάλο μέρος της αξίας του.

Κάτι μου λέει ότι περιγράφεις τον εαυτό σου, νομίζοντας ότι μιλάς εκ μέρους όλων των Ελλήνων.

Χώρια, που τα αυτοκίνητα και ο ψυγειοκαταψύκτης δεν λένε τίποτα, ειδικά αν κάποιος τα έχει ανάγκη.

_ΛανΚων_
28-06-12, 07:14
Ούτε εγώ,όπως τα αντιλαμβάνομαι...
Δεν είναι θέμα νομίσματος,απλά με δικό μας νόμισμα,κόβουμε ΕΜΕΙΣ,και δεν περιμένουμε από τους άλλους...
Με το να το θέλουνε πολιτικοί-επιχειρηματίες,δεν είναι θέμα νομίσματος...
Δεν θα μειωθούνε οι φόροι,ΑΥΤΟ ΘΕΛΟΥΝΕ...
Γίνονται,αλλά όχι στην ελλάδα...Η ελλάδα είναι η ΠΙΟ ΦΤΩΧΗ-ΠΛΟΥΣΙΑ ΧΩΡΑ...
Εννοείται,απλά η θα κόβουμε με τα μπουργάνια και θα τους δίνουμε χρήμα η θα έρθουμε σε εξωτερικό συμβιβασμό...
Πολιτική βούληση είναι...Αλλά δεν κατάλαβα ΧΟΥΝΤΑ έχουμε να χαρίζει τα δάνεια;;;Και κάποιοι που δεν πήραμε δάνεια,θα μας δώσουνε το ποσό που σε κάποιους θα χαρίσουνε;;;
Δεν είναι θέμα νομίσματος...
Αν αλλάξουνε ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ...
ΑΝ ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΑΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΣ...

Καλημέρα Λουκία.
Από τις απαντήσεις σου βγάζω το συμπέρασμα (αυθέραιτα) πως η αλλαγή του νομίσματος ως μέσον συναλλαγής δεν θα μας απαλλάξει από μόνη της από τα προβλήματά μας.
Ασε που στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή πιό πολλά προβλήματα θα προκαλέσει...

Χώρια, που τα αυτοκίνητα και ο ψυγειοκαταψύκτης δεν λένε τίποτα, ειδικά αν κάποιος τα έχει ανάγκη.

Καλημέρα Λευτέρη.
Σε αυτό που λές έχεις απόλυτο δίκιο.
Τα αγαθά αυτά είναι πιά είδη πρώτης ανάγκης και μπορείς να το πάρεις με πολύ λίγα χρήματα.
Εγώ για παράδειγμα πέρισυ που χάλασε το ψυγείο μου το αντικατέστησα με ένα ίσα με το μπόι μου με 400 ευρώ δίνοντας 30 ευρώ τον μήνα.
Ποιός δεν θα μπορούσε αν έπρεπε να έχει ψυγείο για την οικογένεια;
Ασε τα αυτοκίνητα. Βρίσκεις μεταχειρισμένα σε καλή κατάσταση τσάμπα.
Το πνεύμα όμως των σχολίων του Αντώνη είναι άλλο: Ο υπερκαταναλωτισμός και η φιρμολαγνεία. Γιατί να έχει ο γείτονας bmw ;

Sfinos
28-06-12, 09:58
Όχι σε νησί το είχα κόψει ...ξέρεις τι εισιτήρια πλοίων ζητάνε για τετραμελή οικογένεια ;;; Και είχα λιγοστέψει τις μέρες όπου πήγαινα ...

Δε νομίζω... Εγώ άλλα θυμάμαι..

Sfinos
28-06-12, 10:03
Το ευρώ δεν φταίει για τίποτα.
Αυτοί που θέλουν να είμαστε στο ευρώ "πάση θυσία" όμως?
Εννοούν "δεν πα να πεθάνουν οι μισοί Ελληνες, εγώ να μην ξεβολευτώ από τα 2 αυτοκίνητά μου και τον ψυγειοκαταψύκτη μου".

Πιάνεσαι απο κάπου κ απαντάς εσύ για χάρη όλων των Ελλήνων.... Το ότι η porsche τα μισά της αυτοκίνητα τα στελνε Ελλάδα σου λέει κάτι? Το ότι κ η κουτσή μαρία έχει bmw στην Ελλάδα?
Ποιός δε μιλά για χάρη όλων των Ελλήνων... Για το 100% όχι, το 70% σίγουρα!!!!!!

Ποια πάση θυσία πασά μου? Μια άποψη κ γνώμη εκφράζω! Αν το 51% του λαού εκφράστει για έξω απο το ευρώ, θα το σεβαστώ κ θα κάνω τις κινήσεις μου! Προς το παρός εσύ εκφράζεις ένα 3-7% (δεδομένου πως ο Τσίπρας δεν παίζει να έκανε αυτά που είπε...)

Sfinos
28-06-12, 10:12
Ο υπερκαταναλωτισμός και η φιρμολαγνεία. Γιατί να έχει ο γείτονας bmw ;

Το θέμα δεν είναι γιατί να έχει ο γείτονας bmw... Μπράβο του που την αγόρασε... Το θέμα είναι πως για να την αγοράσει ΚΑΤΑΧΡΕΏΘΗΚΕ!

Ο ένασ αμάξι, ο άλλο καταναλωτικό για ρούχα, ο παράλλος για διακοπές... Πλαστικό χρήμα... Κ ήρθαμε εδώ που ήρθαμε...

voleftis
28-06-12, 10:43
Δε νομίζω... Εγώ άλλα θυμάμαι..

Το τονίζω ξανά γιατί μάλλον σου διέφυγε ...αναφέρομαι αποκλειστικά στον μισθό μου και όχι σε διακοποδάνεια που ήταν ευρέος διαδεδομένα ...είτε το πιστεύεις είτε όχι προσωπικά εγώ ούτε πιστωτική δεν έβγαλα ποτέ μου και το μόνο δάνειο που πήρα ήταν το 2005 για το ΕΝΑ και μοναδικό αυτοκίνητο που έχω ως σήμερα...το 1992 που είχα πάρει το πρώτο μου αυτοκίνητο 3.800.000 δρχ το 1.000.000 μου το είχε δώσει ο πατέρας μου και τα υπόλοιπα ήταν οικονομίες (που τότε μπορούσα να κάνω) από διάφορα μεροκάματα που έκανα ανά διαστήματα ξεκινώντας ήδη από μαθητής ...επίσης ήδη είχαμε σπίτια (και όχι φούσκες )..οικόπεδα (με δόσεις γραμμάτια) ηλεκτρικές κουζίνες ...τηλεοράσεις .... εξοχικά ..κινητά τηλέφωνα ..υπολογιστές ...κάμερες...κ.λ.π αποκτημένα όλα με δραχμές χωρίς να είμαστε αναγκασμένοι να παίρνουμε ΥΨΗΛΑ δάνεια (λίγες δόσεις στον Κωτσόβολο η Κορασίδη αρκούσαν )...ποιος απέκτησε σπίτι (φούσκα) από το 1990 και ύστερα χωρίς δάνειο;
Όσοι έχουν εξοχικά πότε τα απέκτησαν (Αντώνη) ;

Και για να τελειώνουμε δεν ρίχνω αποκλειστικά στο ευρώ τις ευθύνες αυτό να το ξεκαθαρίσουμε ... ..το ευρώ και οι πολιτικές που επικράτησαν όμως κατά τον βίο του θεωρώ πως ήταν το μέσο να αποκτήσει η Γερμανία ηγεμονική θέση στην Ευρώπη και να απαξιωθεί όλος ο Νότος ....κάτι που δεν έπρεπε να είχε συμβεί ......

Δεν είμαι λοιπόν της άποψης για όλα φταίει το Ευρώ ...κατακρίνω όμως και την άποψη πως με το ευρώ είμαστε καλύτερα από ποτέ και πως αποτελεί πανάκεια στα προβλήματα μας... μόνο και μόνο επειδή είναι ένα υπερτιμημένο νόμισμα ...

Αν δηλαδή είχαμε δραχμή και ήταν πιο υπερτιμημένη από το Ευρώ θα ήσασταν ικανοποιημένοι ; Το όνομα του νομίσματος τελικά παίζει ρόλο για εσάς ;;;;

Sfinos
28-06-12, 11:32
volefti... Για να το ξεκαθαρίσουμε... Συμφωνώ σε αυτά που λές... Αλλά η ένστασή μου εμένα είναι αλλού... Στο αν γυρίσουμε ΤΩΡΑ στη δραχμή τι θα γίνει, όχι πως ζούσαμε τη δεκαετία του '90....

Ο καθένας έχει τη γνώμη του για τότε... Εγώ ήμουν μικρός κ δεν θα έπρεπε να έχω άποψη, αλλά τα στοιχεία μου λένε κ καταλαβαίνω (ίσως κ λάθος) πως κ τότε ζούσαμε μέσα σε μια τεράστια ατιμωρισία κ φούσκα... Μετά ήρθε το ευρώ, δεν μπορέσαμε να ανταπεξέλθουμε κ ΜΠΟΥΜ!

Τώρα αν ήταν εσκεμένο όλο αυτο κτλ... Υπάρχουν εξειδικευμένα άτομα στο φόρουμ με εξελιγμένο search engine στα blog που μας το αποδεικνύουν καθημερινά!:p

Kronos
28-06-12, 11:47
Μερικοί νομίζουν πως άμα αλλάξουμε νόμισμα θα γίνουμε παράδεισος από την σημερινή κόλαση.
Αλλά έτσι μας έκαναν να βλέπουμε το δένδρο και όχι το δάσος.

Για να ξεφύγουμε από αυτούς που λες, ίσως πρέπει να φύγουμε από το ευρώ.

Και προσωπικά το ξαναλέω, δεν είπε κανείς ότι θα γίνουμε παράδεισος. Κόλαση θα είναι, χωρίς όμως γερμανική (και όχι μόνο) κηδεμονία.

Kronos
28-06-12, 11:53
Από τις απαντήσεις σου βγάζω το συμπέρασμα (αυθέραιτα) πως η αλλαγή του νομίσματος ως μέσον συναλλαγής δεν θα μας απαλλάξει από μόνη της από τα προβλήματά μας.
Ασε που στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή πιό πολλά προβλήματα θα προκαλέσει...

Με εθνικό νόμισμα, ενισχύεις τις εξαγωγές, άρα την ανάπτυξη, και βελτιώνεις τον δείκτη εισαγωγών-εξαγωγών.
Αρα ενισχύεις την παραγωγή, και καταπολεμάς την ανεργία.
Το κάνουν οι μεγαλύτερες οικονομίες. Δεν είναι χαζή η Αγγλία και η Σουηδία που δεν μπήκαν στο ευρώ. Δεν είναι χαζή η Κίνα, που (σε πείσμα των Αμερικάνων) υποτιμά μόνιμα το νόμισμά της.

Kronos
28-06-12, 11:55
Το πνεύμα όμως των σχολίων του Αντώνη είναι άλλο: Ο υπερκαταναλωτισμός και η φιρμολαγνεία. Γιατί να έχει ο γείτονας bmw ;

Αυτό να το δεχτώ, αλλά αν μείνουμε στο ευρώ αυτό θα το κόψουν αυτοί που το κάνουν, ενώ αν φύγουμε από το ευρώ θα το κάνουν περισσότερο?
Δεν κολλάει.

Kronos
28-06-12, 12:09
Το ότι η porsche τα μισά της αυτοκίνητα τα στελνε Ελλάδα σου λέει κάτι?
Αυτό δεν ισχύει. Είναι μεγάλη μούφα.

Το ότι κ η κουτσή μαρία έχει bmw στην Ελλάδα?
Και στην Αλβανία έχουν mercedes. Και λοιπόν?
Χώρια που ούτε αυτό ισχύει. 1.500.000 σαράβαλα (άνω των 10 χρόνων) κυκλοφορούν στην Ελλάδα. Αν δεν έχουμε την πρώτη θέση γερασμένου στόλου αυτοκινήτων στην Ευρώπη, είμαστε στους 5 πρώτους.
Γι αυτό, μην λέτε ανακρίβειες.

Ποιός δε μιλά για χάρη όλων των Ελλήνων... Για το 100% όχι, το 70% σίγουρα!!!!!!
7.000.000 Ελληνες έχουν bmw, διπλά αυτοκίνητα? (καλά το ψυγείο δεν το αναφέρω, θεωρώ πως το 2012, όλοι οι άνθρωποι δικαιούνται να έχουν ψυγείο).

Ποια πάση θυσία πασά μου?
To "πάση θυσία", το λένε τα κόμματα νδ και πασοκ, που ψήφισε ο κόσμος για να κάνουν κυβέρνηση. Και γενικά η "μνημονιακή" πολιτική πτέρυγα.
Ρωτάω λοιπόν: αν χρειαστεί να εξαθλιωθεί το 90% των Ελλήνων, για να μείνουμε στην ευρωζώνη, θα μείνουμε μόνο και μόνο για να έχουμε "σκληρό" νόμισμα?
Αν έχουν εγκατασταθεί γερμανοί, σε όλα τα υπουργεία, αξίζει τον κόπο η γερμανική κατοχή?
Αυτό εννοώ.

Αν το 51% του λαού εκφράστει για έξω απο το ευρώ, θα το σεβαστώ κ θα κάνω τις κινήσεις μου! Προς το παρός εσύ εκφράζεις ένα 3-7% (δεδομένου πως ο Τσίπρας δεν παίζει να έκανε αυτά που είπε...)
Ο κόσμος ψήφισε εναντίον του μνημονίου.
Απλά είναι παραπληροφορημένος, και δεν ξέρει ότι είτε μέσα στο μνημόνιο, είτε έξω, έχει μεγάλες πιθανότητες να αναγκαστεί να εγκαταλείψει το ευρώ.
Και δεν εκφράζω κανένα ποσοστό, αλλά μόνο τον εαυτό μου.

Kronos
28-06-12, 12:13
Ο ένασ αμάξι, ο άλλο καταναλωτικό για ρούχα, ο παράλλος για διακοπές... Πλαστικό χρήμα... Κ ήρθαμε εδώ που ήρθαμε...

Ξέρεις... Το κράτος, πτώχευσε, και όχι ο κόσμος.

Η κρίση χρέους, χτύπησε το ΚΡΑΤΟΣ μας. Τα ιδιωτικά δάνεια, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

Kronos
28-06-12, 12:14
Και για να τελειώνουμε δεν ρίχνω αποκλειστικά στο ευρώ τις ευθύνες αυτό να το ξεκαθαρίσουμε ... ..το ευρώ και οι πολιτικές που επικράτησαν όμως κατά τον βίο του θεωρώ πως ήταν το μέσο να αποκτήσει η Γερμανία ηγεμονική θέση στην Ευρώπη και να απαξιωθεί όλος ο Νότος ....κάτι που δεν έπρεπε να είχε συμβεί ......

+10

Sfinos
28-06-12, 12:20
Με εθνικό νόμισμα, ενισχύεις τις εξαγωγές, άρα την ανάπτυξη, και βελτιώνεις τον δείκτη εισαγωγών-εξαγωγών.

Ονοματισε μου αυτές τις ευλογημένες Ελληνικές εξαγωγές....

Πως βελτιώνεις τον δέικτη? Υποβαθμίζοντας κάθε λίγο κ λιγάκι νομισμα? Ωραία! Τα λυσες όλα!

Kronos
28-06-12, 12:44
Ονοματισε μου αυτές τις ευλογημένες Ελληνικές εξαγωγές....

Πως βελτιώνεις τον δέικτη? Υποβαθμίζοντας κάθε λίγο κ λιγάκι νομισμα? Ωραία! Τα λυσες όλα!

Αιντε να στο εξηγήσω με απλά λόγια, γιατί διαφορετικά δεν...

Αν έχεις φτηνό νόμισμα, τα εισαγόμενα προϊόντα ακριβαίνουν σε σχέση με τα ντόπια.

Αυτό σημαίνει ότι συμφέρει να τα παράγεις εδώ, παρά να τα εισάγεις. Αρα, αρχίζεις να παράγεις τα πάντα, γιατί οι επιχειρηματίες έχουν σίγουρες πωλήσεις.

Επίσης, επειδή φτηναίνουν τα προϊόντα που παράγεις, γίνονται πιο ανταγωνιστικά στο εξωτερικό, οπότε ενισχύονται οι εξαγωγές σου.

Το κάνει όλη η γη. Ψάξτο.

"Από τη δεκαετία του 1960 ΅έχρι τα τέλη της δεκαετίας του 1990, το έλλει΅΅α του ισοζυγίου τρεχουσών
συναλλαγών στην Ελλάδα δια΅ορφωνόταν, σύ΅φωνα ΅ε τα εθνικολογιστικά στοιχεία,
΅εταξύ 0% και 5% του ΑΕΠ. Σε ορισ΅ένα ΅άλιστα έτη είχε καταγραφεί και πλεόνασ΅α. Παρόλο
που τα στοιχεία δεν είναι εντελώς συγκρίσι΅α, από το 2000 και ΅ετά η κατάσταση άλλαξε δρα΅ατικά
προς το χειρότερο και το έλλει΅΅α κορυφώθηκε στο 14% του ΑΕΠ το 2008."

Από την έκθεση του Προβόπουλου το 2010. Λέει κι άλλα, πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.

**Οι εξαγωγές μας το 2011 έπιασαν περίπου τα 50 δις.

Antonius
28-06-12, 13:39
Με εθνικό νόμισμα, ενισχύεις τις εξαγωγές,

Μόνο όταν υποτιμάς το νόμισμά σου (άρα την αξία των αποδοχών των εργαζομένων)

Και στην Αλβανία έχουν mercedes.

Ελληνικές κλεμμένες.

Αν έχεις φτηνό νόμισμα, τα εισαγόμενα προϊόντα ακριβαίνουν σε σχέση με τα ντόπια.

Όντως. Για να αγοράσεις πχ ασπιρίνη χρειάζεσαι πολλαπλάσιες εργατώρες.

Antonius
28-06-12, 13:45
Εγώ για παράδειγμα πέρισυ που χάλασε το ψυγείο μου το αντικατέστησα με ένα ίσα με το μπόι μου με 400 ευρώ δίνοντας 30 ευρώ τον μήνα.

Δεν το έκανες όμως πάντα.

Πιάνεσαι απο κάπου κ απαντάς εσύ για χάρη όλων των Ελλήνων.... Το ότι η porsche τα μισά της αυτοκίνητα τα στελνε Ελλάδα σου λέει κάτι? Το ότι κ η κουτσή μαρία έχει bmw στην Ελλάδα?

Μπορεί να χρειάζεται porsche ή bmw :hmmm:

το 1992 που είχα πάρει το πρώτο μου αυτοκίνητο 3.800.000 δρχ το 1.000.000 μου το είχε δώσει ο πατέρας μου και τα υπόλοιπα ήταν οικονομίες

συζητάνε στο τραπέζι του δείπνου ένας Γερμανός, ένας Γάλλος, ένας ’γγλος κι ένας Έλληνας.

’γγλος στον Γερμανό: Αλήθεια, τι πήρες με την φετινή σου αύξηση;
Γερμανός: Ένα εξοχικό στις ’λπεις.
’γγλος: Και με τα υπόλοιπα;
Γερμανός: Με τα υπόλοιπα πήρα μια Porsche 911.

Γερμανός στον Γάλλο: Εσύ τι πήρες με την αύξηση;
Γάλλος: Ένα σπιτάκι στη Νίκαια και μια γκαρσονιέρα για την κόρη μου
. Γερμανός: Και με τα υπόλοιπα;
Γάλλος: Με τα υπόλοιπα πήρα ένα Audi A6 Avant

Γάλλος στον Έλληνα: Εσύ φίλε;
Έλληνας: Εγώ πήρα ένα παπί 125 cc
Γάλλος: Και με τα υπόλοιπα;
Έλληνας: Τα υπόλοιπα τα τσόνταρε η μάνα μου.

Και προσωπικά το ξαναλέω, δεν είπε κανείς ότι θα γίνουμε παράδεισος. Κόλαση θα είναι, χωρίς όμως γερμανική (και όχι μόνο) κηδεμονία.

Ήταν ποτέ η Ελλάδα χωρίς κάποια κηδεμονία;

Sfinos
28-06-12, 13:53
Αιντε να στο εξηγήσω με απλά λόγια, γιατί διαφορετικά δεν...

Αυτό σημαίνει ότι συμφέρει να τα παράγεις εδώ, παρά να τα εισάγεις. Αρα, αρχίζεις να παράγεις τα πάντα, γιατί οι επιχειρηματίες έχουν σίγουρες πωλήσεις.

Επίσης, επειδή φτηναίνουν τα προϊόντα που παράγεις, γίνονται πιο ανταγωνιστικά στο εξωτερικό, οπότε ενισχύονται οι εξαγωγές σου.

Το κάνει όλη η γη. Ψάξτο.

"Από τη δεκαετία του 1960 ΅έχρι τα τέλη της δεκαετίας του 1990, το έλλει΅΅α του ισοζυγίου τρεχουσών
συναλλαγών στην Ελλάδα δια΅ορφωνόταν, σύ΅φωνα ΅ε τα εθνικολογιστικά στοιχεία,
΅εταξύ 0% και 5% του ΑΕΠ. Σε ορισ΅ένα ΅άλιστα έτη είχε καταγραφεί και πλεόνασ΅α. Παρόλο
που τα στοιχεία δεν είναι εντελώς συγκρίσι΅α, από το 2000 και ΅ετά η κατάσταση άλλαξε δρα΅ατικά
προς το χειρότερο και το έλλει΅΅α κορυφώθηκε στο 14% του ΑΕΠ το 2008."

Από την έκθεση του Προβόπουλου το 2010. Λέει κι άλλα, πολύ ενδιαφέροντα πράγματα.

**Οι εξαγωγές μας το 2011 έπιασαν περίπου τα 50 δις.

Βρε χριστιανέ μου... Σε ρωτώ... ΤΙ ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ?? Θες να μου πείς πως θα το αυξήσεις αν παίρνεις 100.000 δραχμές μισθό? Δλδ σε μελλοντικό συνάλαγμα 30 ευρώ το μήνα????? Εμένα αυτό σαν Ουγκάντα μου ακούγεται...

Ή μήπως εννοείς πως ξένες ετειρίες θα ρθούν να παράγουν Ελλάδα???

Κοίτα να τα καταλάβεις πρώτα εσύ.... Κ μετά μου τα μεταδίδεις κ εμένα... Νομίζεις πως ζείς στα Αραβικά Εμιράτα.... Μου μιλάς για εξαγωγές σε μια χώρα που για ένα χαρτί σε υπηρεσία θες 3 μέρες....

loukia.
28-06-12, 13:58
Καλημέρα Λουκία.
Από τις απαντήσεις σου βγάζω το συμπέρασμα (αυθέραιτα) πως η αλλαγή του νομίσματος ως μέσον συναλλαγής δεν θα μας απαλλάξει από μόνη της από τα προβλήματά μας.Καλώς κατάλαβες,και είμαι και εγώ μία που το πιστεύει εκ πεποιθήσεως αυτό ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΗΣ ΓΗΣ...

Ασε που στην συγκεκριμένη χρονική στιγμή πιό πολλά προβλήματα θα προκαλέσει... Τα δύσκολα είτε έτσι είτε αλλιώς,μπροστά μας είναι...

Sfinos
28-06-12, 14:07
Τα δύσκολα είτε έτσι είτε αλλιώς,μπροστά μας είναι...

Αυτό έχω πεί κ εδώ κ σε άλλο πόστ...

Με το ευρώ ξέρουμε που βρισκόμαστε... Με τη δραχμή όχι!

Με το ευρώ ξέρουμε τις δυσκολίες κ τα προβήματα κ τρόπους αντιμετώπισης, με τη δραχμή όχι!

loukia.
28-06-12, 14:21
Αυτό έχω πεί κ εδώ κ σε άλλο πόστ...

Με το ευρώ ξέρουμε που βρισκόμαστε... Με τη δραχμή όχι!

Με το ευρώ ξέρουμε τις δυσκολίες κ τα προβήματα κ τρόπους αντιμετώπισης, με τη δραχμή όχι! Εδώ συμφωνώ με τον krono,είτε ευρώ,είτε δραχμή,είτε οτιδήποτε άλλο,2-3 χρόνια,θα πέσει μεγάλη πείνα στην ελλάδα...

Antonius
28-06-12, 14:30
Με το ευρώ ξέρουμε .... τα προβήματα κ τρόπους αντιμετώπισης, με τη δραχμή όχι!

Ξέρουμε, θα την υποτιμούμε.

Antonius
28-06-12, 14:36

Έστω (υπόθεση κάνω) πως η Ελλάδα και η Ιταλία παράγουν ελαιόλαδο, και οι δυο το πουλάνε προς 5 ευρώ το κιλό αλλά η Ελλάδα έχει δικό της νόμισμα. Γιατί ο εισαγωγέας στη Γερμανία να το αγοράσει από την Ελλάδα και να επιβαρυνθεί την γραφειοκρατεία που προκύπτει από την αλλαγή του νομίσματος και το κόστος της μετατροπής;

Sfinos
28-06-12, 14:46
Εδώ συμφωνώ με τον krono,είτε ευρώ,είτε δραχμή,είτε οτιδήποτε άλλο,2-3 χρόνια,θα πέσει μεγάλη πείνα στην ελλάδα...

Μόνο που ο κρονος δε λεει αυτο λουκια... το 2-3 χρόνια ποιός το είπε?? Έχει κανείς σας επίσημα στοιχεία?

Sfinos
28-06-12, 14:49
Έστω (υπόθεση κάνω) πως η Ελλάδα και η Ιταλία παράγουν ελαιόλαδο, και οι δυο το πουλάνε προς 5 ευρώ το κιλό αλλά η Ελλάδα έχει δικό της νόμισμα. Γιατί ο εισαγωγέας στη Γερμανία να το αγοράσει από την Ελλάδα και να επιβαρυνθεί την γραφειοκρατεία που προκύπτει από την αλλαγή του νομίσματος και το κόστος της μετατροπής;

Έστω πως λύνουμε το θέμα της μπουροκρατίας..... Γ@μησε κανείς με ελαιόλαδο ρε παίδες???

Αλλά τι λέω, θα ρθεί τώρα ο κρόνος να μου πεί... Το 1950 πως πήγαινε μπρός η Ελλάδα.....

Btw... ’κουσα το διάγγελμα του πρωθυπουργού της Βουλγαρίας... Δε ξέρω αν το έδειξαν στην Ελλάδα... Όλα αυτά περι εθνικού νομίσματος κ ανάπτυξης είναι πίπες... Γιατί η Βουλγαρία δεν αναπτύσεται? Ξέρετε πόσοι κολοσσοί είναι εκεί κ έχουν εργοστάσια παραγωγής?? Στο ευρώ είναι η Βουλγαρία??

Μια χαρά τα είπε ο τυπάς.... Κ μπράβο του που είναι τόσο σταράτος! Το θέμα είπε, είναι ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΌΣ! Γιαυτό στη Γερμανία δεν κλέινουν να φύγουν, αλλά πάνε κ ανοίγουν εργοστάσια κάθε μέρα.... Τώρα 100% δε τα έπιασα όλα... Αλλά πάνω κάτω αυτό είπε... Όποιος έχει μια ιδέα παραπάνω απο οικονομικά θα καταλάβει καλύτερα!

Antonius
28-06-12, 14:50
Γ@μησε κανείς με ελαιόλαδο ρε παίδες???

Ενίοτε χρειάζεται (για να γλυστράει)

Antonius
28-06-12, 14:53
Το 1950 πως πήγαινε μπρός η Ελλάδα.....

Το '50 η χώρα δεν είχε άνεργους διότι πολύ από το εργατικό δυναμικό είχε σκοτωθεί στους δύο πόλεμους που προηγήθηκαν και
η χώρα ήταν κατεστραμμένη οπότε ξαναχτίζονταν.
Τέλος, τότε οι Έλληνες μάζευαν την αγροτική παραγωγή τους και δεν έβαζαν αλλοδαπούς γιατί οι ίδιοι είχαν σπουδάσει αρχιτέκτονες και golden boys για να απαξιούν να μαζέψουν τα ροδάκινά τους.

Antonius
28-06-12, 15:22
Γιατί δεν σώζεται η Ελλάδα...

Μετά το μεγάλο σεισμό της Λισαβόνας, ο οποίος έλαβε χώρα το Νοέμβριο του 1755, ο επικεφαλής του τάγματος των Ιησουιτών Γκαμπριέλ Μαλαγκρίδα, ο οποίος είχε και την φήμη αγίου και προφήτη, δημοσίευσε ένα πόνημα με το οποίο αμφισβητούσε τα φυσικά αίτια του σεισμού. Προέτρεπε μάλιστα τους αστέγους αντί να μετέχουν στα τάγματα ταφής των χιλιάδων νεκρών, οικοδόμησης της πόλης και διανομής συσσιτίων, προκειμένου να σωθούν να αποσυρθούν επί έξι μέρες σε κάποιο ιησουϊτικό ναό και να προσεύχονται νηστικοί...

Για τα δεδομένα της εποχής πολλοί ήταν αυτοί που διχάστηκαν ανάμεσα στα σχέδια ανοικοδόμησης που συντόνιζε ο μαρκήσιος Πομπάλ που είχε αναλάβει τον έλεγχο της κατάστασης σαν εκπρόσωπος της πολιτικής εξουσίας και τα σχέδια σωτηρίας του θρησκευτικού ηγέτη.

Σήμερα μας φαίνεται αυτονόητο τι έπρεπε να γίνει.

Αυτό που δεν μας φαίνεται αυτονόητο σήμερα στην Ελλάδα είναι πως την ώρα που κάθε μέρα προστίθενται περί τους 1.000 ανέργους στη μακριά ουρά της ανεργίας που ξεπερνά κατά πολύ πλέον τον αριθμό του ενός εκατομμυρίου, είναι να περισώσουμε θέσεις εργασίας και να κάνουμε το παν για να δημιουργηθούν νέες...

Πιστεύουμε αφελώς, πως αν πιέσουμε κάποιο κουμπί ενός φανταστικού "πυρηνικού όπλου", η απεχθής Μαντάμ-Μέρκελ θα υποχωρήσει από τον τρόμο της πυρηνικής έκρηξης και θα μας δώσει τις πιστωτικές της κάρτες άνευ ορίου...

Με τον τρόπο αυτό ανοήττως νομίζουμε πως θα συνεχίσουμε το καθεστώς της ευημερίας με δανεικά στο οποίο παγιδευτήκαμε τα τελευταία τριάντα χρόνια από μια διεθνή συγκυρία και μια εγχώρια έκδοση παρασιτικού σοσιαλισμού...

Αλλιώς δεν εξηγείται πως οι συνδικαλιστές της Χαλυβουργίας συνεχίζουν την απεργία εδώ και 250 περίπου μέρες, διεκδικώντας τα αδιεκδίκητα από μια επιχείρηση που παράγει σίδερα για οικοδομές σε μια χώρα που δεν χτίζονται πλέον ούτε «κοτέτσια» λόγω της οικονομικής κρίσης.

Οι σύγχρονοι «θρησκόληπτοι» της πολιτικής οικονομίας της πρώτης βιομηχανικής επανάστασης θα πιστέψουν στη δικαίωση του αγώνα αν κάποια στιγμή ο επιχειρηματίας τους αφήσει τα κλειδιά της επιχείρησης, μην κατανοώντας πως επιχείρηση χωρίς επιχειρηματία μοιάζει με σώμα χωρίς κεφάλι, όπως φυσικά ισχύει και το αντίστροφο.

Στην Κέρκυρα ξενοδόχος αναγκάστηκε να στείλει επιστολή στη γ.γ. του ΚΚ με την οποία ζητάει να παρέμβει, προκειμένου να σταματήσει μια μειοψηφία να απειλεί και να εμποδίζει εργαζόμενους, στελέχη και ιδιοκτήτες να εργαστούν. Βλέπε: Αξιότιμη κ. Παπαρήγα... (http://www.capital.gr/stoupas/Article.aspx?id=1542447)

Οι εικόνες κοινωνικής έντασης στη χώρα αποτρέπουν τους ανθρώπους που θα επιθυμούσαν να την επισκεφτούν να το πράξουν. Θέμα χρόνου είναι μόλις αυξηθεί η κίνηση των διακοπών στα λιμάνια οι έτεροι συνδικαλιστές να καταλάβουν τους καταπέλτες και να εμποδίσουν τον απόπλου.

Τα διαφυγόντα έσοδα από τη μεγαλύτερη βιομηχανία της χώρας μας είναι πληγή. Φέτος ειδικά είναι απόπειρα «δολοφονίας»: Ανέργων που θα μπορούσαν να εξασφαλίσουν κάποιο εισόδημα, συνταξιούχων που δεν θα λάβουν σύνταξη γιατί τα έσοδα του δημοσίου θα καταρρεύσουν...

Αυτά όμως δεν συγκινούν τους πολιτικούς της αριστεράς, γιατί σαν τον Ιησουίτη της Λισαβόνας πιστεύουν στην μετά θάνατο ζωή. Επειδή μάλιστα οι Ιησουίτες, σαν ανθρώπινα όντα που φορτώθηκαν ένα μεγαλύτερο φορτίο από αυτό που επιτρέπει το προτσές (να θυμηθούμε και τον θείο Κάρολο) της εξέλιξης του είδους να σηκώσουν στους ώμους, πέρα από το φανατισμό και την πίστη είχαν σαν χαρακτηριστικό και την υποκρισία. Η διένεξη ΚΚΕ με τη ΔΗΜΑΡ για το ποιος θα καθίσει στην πρώτη σειρά των εδράνων της Βουλής είναι χαρακτηριστικό της κατάστασης της χώρας.

Τις τελευταίες μέρες έγινε ένα επισόδειο στη Βουλή που αφορούσε στο ποιο κόμμα θα καθίσει στην πρώτη σειρά στην αριστερά πλευρά της Βουλής. Σύμφωνα με τον κανονισμό και τα ποσοστά των πρόσφατων εκλογών έπρεπε τη θέση αυτή να τη λάβει η ΔΗΜΑΡ, αλλά το ΚΚ έκανε σαφές πως δεν εγκαταλείπει τη θέση που κατέχει παρά την μείωση των ποσοστών του.

Σαν την ιστορία του καυγά για μια θέση κοντά στην ορχήστρα του Τιτανικού που βούλιαζε...

Πηγή:www.capital.gr

voleftis
28-06-12, 16:00
Επειδή λέτε συνεχώς δεν παράγουμε τίποτα ...έκανα μια επίσκεψη στην σελίδα του ΕΒΕΑ και βρήκα χιλιάδες εξαγωγικές εταιρίες ...ουπς :cap: από που ξεφύτρωσαν ;;;;
Ας σταματήσει λοιπόν αυτό το παραμύθι ότι δεν παράγουμε... παράγουμε ίσως λίγα αλλά αν μας αφήσουν έχουμε δυνατότητες για πάρα πολλά ...μαγιά υπάρχει ... ...ο Λευτέρης αυτό εννοεί.... θα ενισχυθούν περαιτέρω αυτές οι επιχειρήσεις με αποτέλεσμα να ανοίξουν οι δουλειές τους που λένε στην πιάτσα με αποτέλεσμα να αυξηθεί το ΑΕΠ να μειωθεί το έλλειμμα και η ανεργία.... να μην φεύγουν οι πτυχιούχοι μας ....να δημιουργηθούν καινούργιες εταιρίες και άλλα πολλά ....αυτά όμως προϋποθέτουν πολιτικούς και πολιτικές που να μην είναι δουλοπρεπείς σε τραπεζίτες και Γερμανούς βιομηχάνους ... όπως βεβαίως και την εξαφάνιση της λαθρομετανάστευσης ...για δείτε πόσες επιχειρήσεις υπάρχουν τελικά !!!
Φανταστείτε και πόσες μπορούν να δημιουργηθούν αν δινόταν κίνητρα καινοτομίας και έρευνας στους νέους μας επιστήμονες !!!!:smartass:

PROTEM GROUP ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / PROTEM GROUP ΑΒΕΤΕ
ΕΜΠΟΡΙΑ Η/Υ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ
Α.Ε. / 29/06/2007
ACE ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΣΧΥΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ACE ΕΠΕ
Ε.Π.Ε. / 03/09/1991
ADVANCED EYE TECHNOLOGY ΙΑΤΡΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΠΤΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ADVANCED EYE TECHNOLOGY
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΩΝ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 17/04/2003εχουμε παραγωγη και αλλες μπαρούφες
AKΡON ΕΛΛΑΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΙ - ΕΙΣΑΓΩΓΑΙ - ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΑΚΡΟΝ ΕΛΛΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
Ε.Π.Ε. / 20/02/1970
ALPHA MOTION ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ ΥΨΗΛΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ / ALPHA MOTION ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ,ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ
Α.Ε. / 18/02/2003
A.L.S. ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΧΗΜΙΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / Α.Ε.Σ. Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ, ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΑΝΑΛΩΣΙΜΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΑΝΑΓΚΑΙΟΥ ΣΕ ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΧΗΜΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Α.Ε. / 03/08/2000
ALTERO ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ / ALTERO AE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΖΑΧΑΡΩΔΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ,ΣΟΚΟΛΑΤΑΣ,ΞΗΡΩΝ ΚΑΡΠΩΝ.
Α.Ε. / 29/05/2001
AMC -ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ
Ε.Π.Ε. / 17/02/2000
ANALAB ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΓΙΑ ΦΥΣΙΚΕΣ η ΧΗΜΙΚΕΣ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΑΥΤΩΝ., ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Ε.Π.Ε. / 31/03/1998
ANGELINI PHARMA HELLAS ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ / ANGELINI PHARMA HELLAS ABEE
ΠΑΡΑΓΩΓΗ (ΦΑΣΟΝ) ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΑΡΜΑΚΩΝ , ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 09/01/1997
ANTHESIS ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΟ ΥΛΙΚΟ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΑΝTHESIS ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΤΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΦΥΤΩΝ, ΜΟΣΧΕΥΜΑΤΩΝ ΦΥΤΩΝ ΚΑΙ ΘΕΡΜΟΚΗΠΙΑΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ
Ε.Π.Ε. / 02/07/2007
APIVITA ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΦΥΤΙΚΩΝ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ, ΟΔΟΝΤΟΚΡΕΜΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΩΝ ΦΥΣΙΚΩΝ ΤΡΟΦΩΝ
Α.Ε. / 27/02/1992
ARGUS CASA ΑΝΩΝΥΜΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ARGUS CASA SA
ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΞΥΛΕΙΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΩΝ
Α.Ε. / 08/08/2008
ARISTON BROADCAST AND TELECOM SOLUTIONS (ΑΡΙΣΤΟΝ ΜΠΡΟΝΤΚΑΣΤ & ΤΕΛΕΚΟΜ ΣΟΛΟΥΣΙΟΝΣ) ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΥΨΗΛΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ / ARISTON BROADCAST & TELECOM AE
ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΜΕΛΕΤΩΝ - ΕΜΠΟΡΙΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Α.Ε. / 28/09/2005
B.L.K ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΑ ΜΕΣΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / B.L.K ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ ΜΕΣΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 10/12/2002
BLUECHIP TECHNOLOGIES AΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΥΨΗΛΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ / BLUECHIP TECHNOLOGIES S.A.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ
Α.Ε. / 10/04/2006
BPD ELEVATOR ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
Ε.Π.Ε. / 19/10/1999
BRIGHT (ΜΠΡΑΙΤ) ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΚΙΓΚΑΛΕΡΙΑΣ / BRIGHT ΑΒΕΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΚΙΓΚΑΛΕΡΙΑΣ
Α.Ε. / 06/11/1991
BSH ΟΙΚΙΑΚΕΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / BSΗ EΛΛAΣ ABE
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ. ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΕΣ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΧΟΝΔΡΙΚΟ Ε ΜΠΟΡΙΟ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΣΥΣΚΕΥΩΝ (ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΠΙΑΤΩΝ, ΚΑΤΑΨ ΥΚΤΕΣ, ΣΚΟΥΠΕΣ, ΑΠΟΡΡΟΦΗΤΗΡΕΣ,ΚΟΥΖΙΝΕΣ ,ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ)
Α.Ε. / 18/05/1963
BUSY BEE ΠΑΙΔΙΚΑ ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΑ ΠΑΡΚΑ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / BUSY BEE ΠΑΙΔΙΚΑ ΨΥΧΑΓΩΓΙΚΑ ΠΑΡΚΑ Μ. Ε.Π.Ε.
ΠΑΡΚΑ ΨΥΧΑΓΩΓΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΑΨΥΧΗΣ (ΠΑΙΔΟΤΟΠΟΣ)
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 05/05/2010
CABLE LINK (ΕΛΛΑΣ) ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ / CABLE LINK (ΕΛΛΑΣ) ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ.
Α.Ε. / 06/10/1997
CASTALIA LABORATOIRES DERMATOLOGIQUES ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ / CASTALIA LABORATOIRES DERMATOLOGIQUES AE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Α.Ε. / 06/04/2004
CHEVELLAS ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ / CHEVELLAS AE
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
Α.Ε. / 04/11/1994
CLEANWAY ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / CLEANWAY L.T.D
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΠΑΣΗΣ ΜΟΡΦΗΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 06/02/1996
COLGATE PALMOLIVE EUROPE SARL ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΝ "ΕΡΝΣΤ ΚΑΙ ΓΙΑΝΓΚ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ"
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ ΥΓΕΙΙΝΗΣ ΣΤΟΜΑΤΟΣ, ΕΙΔΩΝ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ.
ΑΛΛΟΔ. ΕΠΕ ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ 'Η ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ / 08/03/2012
COSMEDEL ΕΠΕ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ
Ε.Π.Ε. / 05/06/1996
COSMOS BUSINESS SYSTEMS ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / COSMOS COMPUTERS A.E.B.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΚΤΥΠΩΤΩΝ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΣΚΕΤΩΝ
Α.Ε. / 25/05/1988
CREATIVE IMAGE TECHNOLOGIES ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / C.I.T. INTEGRATED SOLUTIONS
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ
Α.Ε. / 18/12/2008
DIMCO ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΜΕΣΑ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΑ ΕΙΔΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / DIMCO ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΑΕΒΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΕΣΩΝ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΩΝ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 31/12/1997
DIVERSEY ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΥΓΙΕΙΝΗΣ / DIVERSEY ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ & ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗΣ.
Α.Ε. / 21/11/2002
EASYCARE ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / EASYCARE ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ,ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ,ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ
Ε.Π.Ε. / 01/04/2004
EFG EUROBANK ERGASIAS ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΙΚΕΣ ΜΙΣΘΩΣΕΙΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / EFG EUROBANK ERGASIAS LEASING
ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΙΚΕΣ ΜΙΣΘΩΣΕΙΣ
Α.Ε. / 26/02/1993
ELBISCO ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ / ELBISCO Α.Β.Ε.Ε.
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΜΠΙΣΚΟΤΟΠΟΙΙΑΣ, ΑΡΤΟΠΟΙΙΑΣ, ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ.
Α.Ε. / 29/12/2000
ELCO ΒΑΓΙΩΝΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ
ΕΜΠΟΡΙA ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ
Α.Ε. / 24/10/1960
ELPEDISON ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ / ELPEDISON ΕΜΠΟΡΙΚΗ A.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΡΕΥΜΑΤΟΣ
Α.Ε. / 28/09/2009
ELVAL COLOUR ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΒΑΜΜΕΝΟΥ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ
ΒΑΦΗ ΜΕΤΑΛΛΩΝ.
Α.Ε. / 09/10/1984
ENCODE ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ / ENCODE Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΓΙΑ Η/Υ, ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ, ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ.
Α.Ε. / 07/05/2001
ET PLAST ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ / ET PLAST ΑΒΕΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΤΣΑΝΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΕΩΣ
Α.Ε. / 29/04/2004
EUROCAL ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / EUROCAL ΕΠΕ
ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 22/01/1997
EXPO ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΥΠΟ ΙΔΡΥΣΗ ΜΟΝΑΔΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ
Α.Ε. / 01/03/2011
FREE MAVERICK ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ / FREE MAVERICK SA
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΕΝΔΥΣΗΣ - ΥΠΟΔΕΙΣΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΕΙΔΗ)
Α.Ε. / 29/07/2005
FRESH FORMULA ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ / FRESH FORMULA ΑΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ.
Α.Ε. / 26/05/2003
G & C ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ - ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΑ - ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / G & C ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
Ε.Π.Ε. / 05/02/2009
G. KAI K. ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ / G. ΚΑΙ Κ. INTERNATIONAL TRAD. S.A.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ, ΤΥΠΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΑΥΤ ΩΝ.
Α.Ε. / 23/07/1993
GENERAL DATA BUSINESS ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ / G.D.B.
ΕΜΠΟΡΙΑ Η/Υ,ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ,ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ,ΑΝΑΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙ- ΔΩΝ
Α.Ε. / 27/12/1999
GOLDEN DOOR ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / GOLDEN DOOR S.A
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΘΩΡΑΚΙΣΜΕΝΩΝ ΘΥΡΩΝ (ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ) & ΕΜΠΟΡΙΑ.
Α.Ε. / 07/11/2002
GRACE INVESTMENTS ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΤΗΜΑΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / GRACE INVESTMENTS Α.Ε.
ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΑΚΙΝΗΤΩΝ
Α.Ε. / 04/07/2008
GREEK AIR ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / GREEK AIR AVIATION SERVICES LTD
ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΕΙΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 18/07/2006
G.S ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΦΩΤΕΙΝΩΝ ΕΠΙΓΡΑΦΩΝ ΔΙΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / G.S ΣΤΕΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε.
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ
Α.Ε. / 31/07/2002
GYM PARK ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΟΡΓΑΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ / ΑΘΛΟΤΟΠΟΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΡΓΑΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ
Ε.Π.Ε. / 09/05/2008
HITACHI EUROPE ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΙ / HITACHI EUROPE S.A.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Α.Ε. / 27/07/1983
HOBBYPLANET ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ / HOBBYPLANET ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ε.Π.Ε. / 13/06/2007
HUAWEI ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / HUAWEI
ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Α.Ε. / 16/02/2005
HYPE ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ & ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΤΟΙΜΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ-ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΞΕΣΟΥΑΡ / HYPE ΑΒΕΕ
Α.Ε. / 25/01/2008
I & D COLORS ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΞΑΓΩΓΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΡΟΥΧΩΝ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΜΟΔΑΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΦΟ ΜΠΙΖΟΥ
Α.Ε. / 06/04/1999
"ID SOURCING SPOLKA ZOO" ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΝ ΒΑΙΟ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΥ ΣΟΦΟΚΛΗ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΛΩΣΤΟΥΦΑΝΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ.
ΑΛΛΟΔΑΠΗ Α.Ε. ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ Ή ΕΚΠΡΟΣΩΠ / 24/01/2011
INFASHION ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΕΤΟΙΜΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ / INFASHION Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΔΡΙΚΩΝ,ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΠΥΤΖΑΜΩΝ,ΝΥΧΤΙΚΩΝ.
Α.Ε. / 29/09/2000
INNOV AD ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΙΣΟΡΡΟΠΙΣΤΩΝ - ΖΩΟΤΡΟΦΩΝ - ΙΧΘΥΟΤΡΟΦΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / INNOV AD
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΩΤΕΡΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΜΙΓΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 24/06/2010
INTELMED ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / INTELMED L.T.D.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΓΙΕΙΝΟΜΙΚΟΥ & ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ ΚΑΙ ΙΑΤΡΟΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΥΨΗΛΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ.
Ε.Π.Ε. / 13/11/1998
INTEMCO ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ KAI ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / INTEMCO AEBE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 25/06/2003
INTERTRADE HELLAS ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΧΑΡΤΟΥ Α.Β.Ε.Ε. / INTERTRADE HELLAS ABEE
ΕΜΠΟΡΙΟ & ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΧΑΡΤΟΥ.
Α.Ε. / 29/09/1992
INTRACHEM- ΕΛΛΑΣ AΓΡΟΧΗΜΙΚΑ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / INTRACHEM -ΕΛΛΑΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Ε.Π.Ε
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ,ΕΜΠΟΡΙΟ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ.
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 26/06/1973
KAFKALAS FASHION GROUP ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΚΑΥΚΑΛΑΣ FG ΑΒΕΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ (ΦΑΣΟΝ) ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΔΡΙΚΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 11/06/1993
KATΣΑΤΟΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ Ε.Ε. / G.R. HELLAS EXPORTS
ΕΜΠΟΡΙΑ & ΤΥΠΟΠΟΙΗΣΗ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟΥ
Ε.Ε. / 21/02/2011
KLIMAFOT ΤΣΕΜΠΕΡΤΖΗΣ ΜΙΧΑΗΛ Α.Ε.Β.Ε. / KLIMAFOT A.B.E.E.
Α.Ε. / 10/10/1996
K.M.S. BUILDINGS AE ΚΤΗΡΙΑΚΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / KMS BUILDINGS AE
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΘΥΡΩΝ ΚΙΚΛΙΔΩΜΑΤΩΝ-ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ & ΤΗΡΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ & ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΔΟΜΙΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΚΤΙΡΙΑΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 23/08/2003 ΕΝΟΙΚΙΑΣΕΙΣ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΕΝΩΝ ΟΙΚΙΣΜΩΝ (ISOBOX) & ΑΠΟ 08/08/2006 & ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΠΙΠΛΩΝ.
Α.Ε. / 04/09/1998
KOSMOCAR AE ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ
Α.Ε. / 23/11/1970
LADA MOTORS AΝΩΝΥΜΟΣ EΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΞΑΓΩΓΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΠΙΒΑΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ. ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
Α.Ε. / 20/03/1990
LAVA COMMUNICATIONS ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΗ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / LAVA COMMUNICATIONS ΜΕΠΕ
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ.
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 20/10/2006
LYNNE ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΕΝΔΥΣΗΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΤΟΙΜΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 04/03/1994
MAMIDOIL JET OIL ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΕΙΔΩΝ ΑΕ / JETOIL
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΕΙΔΩΝ, ΧΗΜΙΚΩΝ, ΣΤΕΡΕΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ.
Α.Ε. / 22/04/1970
MARCONI HELLAS ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΘΕΡΜΑΝΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ / MARCONI HELLAS A.B.E.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ-ΘΕΡΜΑΝΤΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤ/Τ ΩΝ.
Α.Ε. / 28/03/1997
MARZOR TRADING LTD ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΤΕΡΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ & ΥΠΟΒΡΥΧΙΑΣ ΑΛΙΕΙΑΣ.
Ε.Ε. / 12/08/2010
MATTEL ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ / MATTEL A.E.B.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ
Α.Ε. / 17/11/1987
MAVIN ANΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ ΠΑΡΑΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΓΕΩΡΓΙΑΣ ΚΑΙ ΖΥΘΟΠΟΙΙΑΣ / MAVIN A.E.
ΥΠΟ ΙΔΡΥΣΗ ΜΟΝΑΔΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ.
Α.Ε. / 17/02/2006
MED FRUIT ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / MED FRUIT ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΡΟΥΤΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 25/04/2000
MEDACO ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / MEDACO ΑΕ
ΕΚΠΟΝΗΣΗ ΜΕΛΕΤΩΝ
Α.Ε. / 03/02/1997
MEDIA COMMUNICATIONS ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ / M-COM AE και MCOM AE
ΕΜΠΟΡΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ. ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ.
Α.Ε. / 01/12/1995
MEDIFORM ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΑΠΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ - ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / MEDIFORM
Α.Ε. / 13/09/1994
MEDIHELM ΦΑΡΜΑΚΑΠΟΘΗΚΗ ΑΝΩΝΥΜH ΕΤΑΙΡΕΙΑ / MEDIHELM AE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Α.Ε. / 11/06/2004
MEGA SYSTEMS (ΜΕΓΚΑ ΣΙΣΤΕΜΣ) ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΡΩΜΑΤΙΣΜΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ / MEGA SYSTEMS Α.Ε.Β.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΠΟΣΜΗΤΙΚΩΝ ΧΩΡΟΥ, ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΩΝ, ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΛΥΜΑΝΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ.
Α.Ε. / 16/11/2007
METRICA ΜΕΤΡΗΤΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / METRICA AE
ΑΝΑΛΗΨΗ ΜΕΛΕΤΩΝ, ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ.
Α.Ε. / 03/11/2005
METROLAB Π.ΚΑΠΕΤΗΣ ΑΕ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ-ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ / METROLAB AE
ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ - ΧΗΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΩΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Α.Ε. / 26/05/2006
MICHALIS Α.Ε. - ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ,ΩΡΟΛΟΓΙΩΝ ,ΑΡΓΥΡΩΝ ΕΙΔΩΝ / MICHALIS
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ, ΩΡΟΛΟΓΙΩΝ ΚΑΙ ΑΡΓΥΡΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 24/03/1993
MICROFILL- BIOMHXANIA ΠΛΗΡΩΤΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ - Κ. ΖΑΦΡΑΝΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / MICROFILL AE
ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΣΤΟΚΟΥ & ΧΗΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ.
Α.Ε. / 24/09/1999
MOBILE TECHNOLOGY ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΗΓΜΕΝΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ / MOBILE TECHNOLOGY A.E.
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ, ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ.
Α.Ε. / 24/12/2002
MOTO TREND ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ / MOTO TREND S.A.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΩΝ-ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ.
Α.Ε. / 02/04/1997
MUDCHUTEH HOLDINGS LIMITED
ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ
ΑΛΛΟΔΑΠΗ Ε.Π.Ε. / 25/11/2009
MULTIPOWDERS ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΠΑΡΕΜΦΕΡΩΝ ΕΙΔΩΝ / MULTIPOWDERS SA
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 23/03/1999
NATURALIA GARDENING GROUP ΕΦΟΔΙΑ ΚΗΠΟΤΕΧΝΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙOΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / NATURALIA GARDENING GROUP LTD
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΚΗΠΟΥ-ΣΠΙΤΙΟΥ-ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ-ΓΡΑΦΕΙΟΥ.
Ε.Π.Ε. / 20/02/2008
NCR (EΛΛΑΣ) ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ / NCR (ΕΛΛΑΣ) Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΩΝ ΤΑΜΕΙΟΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ( ΑΤΜ ).
Α.Ε. / 28/12/1995
NEPHROTECH ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ / NEPHROTECH A.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ,ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Α.Ε. / 03/12/2001
NETCOM ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ / NETCOM A.Β.Ε.Ε.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 23/06/1995
NIGICO ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΙΣΧΥΟΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / NIGICO Α.Ε.Β.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΥΨΗΛΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ.
Α.Ε. / 26/01/2000
NORTEC ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΑΝΑΨΥΧΗΣ / NORTEC MULTIMEDIA SA
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ, ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ, ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΧΩΡΩΝ ΑΝΑΨΥΧΗΣ.
Α.Ε. / 18/04/1997
NOVARTIS CONSUMER HEALTH SA ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΝ "ACCOUNTING SOLUTIONS ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ"
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ.
ΑΛΛΟΔΑΠΗ Α.Ε. ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ Ή ΕΚΠΡΟΣΩΠ / 29/03/2011
NOVATRON ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ / NOVATRON ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΚΑΡΤΩΝ.
Α.Ε. / 14/11/2002
OLYMPIC HERMES ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΖΑΧΑΡΩΔΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ / OLYMPIC HERMES A.E.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΖΑΧΑΡΩΔΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ
Α.Ε. / 23/11/2005
ONE PHARMA ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΟΝΕ PHARMA A.E.
ΠΑΡΑΓΩΓΗ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ
Α.Ε. / 11/01/2012
OPT HELLAS ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ / OPT HELLAS AEBE
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΩΝ - ΦΙΛΤΡΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ
Α.Ε. / 25/01/2001
PALLET STORES ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΣΠΙΤΙΟΥ - ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΑΛΙΚΩΝ, ΕΙΔΩΝ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΔΩΡΟΥ / PALLET STORES A.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 08/12/1998
PANERGON AΝΩΝΥΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ / PANERGON SA
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ, ΦΟΡΤΗΓΩΝ, ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ, ΤΡΑΚΤΕΡ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΑΥΤΩΝ
Α.Ε. / 08/09/1994
PELMA ANALYSIS OE ΣΤΑΥΡΟΥ Γ. ΚΟΥΡΚΟΥΛΟΥ Ε
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
Ο.Ε. / 02/08/2002
PERFECTION ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΟΠΗΣ & ΜΕΤΑΠΟΙΗΣΗΣ ΕΙΔΩΝ ΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΦΑΣΟΝ / PERFECTION A.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΕΝΔΥΣΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΔΗΣΗΣ
Α.Ε. / 05/09/2008
PETLINE ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΖΩΟΤΡΟΦΩΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ / PETLINE A.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΖΩΟΤΡΟΦΩΝ, ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ, ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 07/06/1994
PLANACO ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΝΑΥΠΗΓΙΚΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ
ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΝΑΥΠΗΓΕΙΟΥ-ΣΚΑΦΗ ΑΝΑΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΥΤΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΠΙΠΛΩΝ
Α.Ε. / 17/01/2007
PROFAN ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΞΑΕΡΙΣΜΟΥ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΙΑ / PROFAN Α.Ε.
ΕΚΜΙΣΘΩΣΗ ΑΚΙΝΗΤΩΝ.
Α.Ε. / 22/06/1999
PROTERGIA ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ / PROTERGIA A.E
Α.Ε. / 24/01/2008
RAD PROTECTION ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΚΤΙΝΟΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / RAD PROTECTION ΕΠΕ
ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΑΠΟ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΙΕΣ.ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΧΩΡΩΝ ΕΝΑΠΟΘΕΣΗΣ ΑΠΟΡΡΙΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Ε.Π.Ε. / 03/07/2000
SALINOX ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ - ΑΛΟΥΜΙΝΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / SALINOX ΕΠΕ
ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ - ΑΛΟΥΜΙΝΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ.
Ε.Π.Ε. / 30/06/2008
SAMSUNG ELECTRONICS ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ / SAMSUNG ELECTRONICS ΕΛΛΑΣ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΟΙΚΙΑΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ
Α.Ε. / 12/05/2010
SARA LEE HOLDINGS ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ / SARA LEE HELLAS HOLDINGS Ε.Π.Ε.
ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ. EΜΠΟΡΙΑ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ
Ε.Π.Ε. / 17/05/2006
SHELL MARINE PRODUCTS US COMPANY ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΝ "ΕΡΝΣΤ ΚΑΙ ΓΙΑΝΓΚ ΣΕΡΒΙΣΕΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ"
ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΡΥΚΤΕΛΑΙΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ
ΑΛΛΟΔΑΠΗ Α.Ε. ΜΕ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ Ή ΕΚΠΡΟΣΩΠ / 01/10/2010
SHOP & TRADE ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ / SHOP & TRADE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ,ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΞΕΣΟΥΑΡ
Α.Ε. / 18/09/2000
SITRACO ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ / SITRACO Α.Ε.
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝ ΩΝ ΜΕΤΡΗΣΗΣ, ΧΗΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΩΝ ΥΓΡΩΝ, ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ ΚΛΠ
Α.Ε. / 30/05/1990
SKONDRAS FASHION ACCESSORIES ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΕΠΙΠΛΩΝ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΩΝ ΜΕΣΩΝ ΚΑΙ ΣΚΑΦΩΝ ΑΝΑΨΥΧΗΣ / SKONDRAS FASHION ACCESSORIES ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΜΟΔΑΣ
Α.Ε. / 16/04/2004
SOLQUALITEC ΑΝΩΝΥΜΗ - ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ - ΕΜΠΟΡΙΚΗ - ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΗΛΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΘΕΡΜΟΣΙΦΩΝΩΝ / DVDSOLAR SA
ΕΜΠΟΡΙΑ ΗΛΙΑΚΩΝ ΘΕΡΜΟΣΙΦΩΝΩΝ ΥΠΟ ΙΔΡΥΣΗ ΜΟΝΑΔΑΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ
Α.Ε. / 18/01/2006
SOMFY ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΜΗΧΑΝΙΣΜΩΝ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΩΝ / SOMFY ΕΛΛΑΣ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΩΝ, ΜΗΧΑΝΙΣΜΩΝ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΛΕΧΕΙΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΤΟΥΣ.
Α.Ε. / 21/11/2000
STAMPA GROUP ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΨΕΥΔΟΡΟΦΩΝ ΧΩΡΙΣΜΑΤΩΝ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / STAMPA GROUP Α.Ε
ΕΜΠΟΡΙΟ ΨΕΥΔΟΟΡΟΦΩΝ -ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ
Α.Ε. / 18/12/2001
STRAPTECH ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ / STRAPTECH AE
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ.
Α.Ε. / 15/05/1995
SUPER SPORT ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ KAI ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΩΝ ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΚΕΝΤΡΩΝ & ΠΑΙΔΟΤΟΠΩΝ / SUPER SPORT AE
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΟΡΓΑΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ.
Α.Ε. / 02/12/2002
TAKE ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΕΛΕΝΗ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΤΑΚΕ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΡΕΑΤΟΣ ΠΟΥΛΕΡΙΚΩΝ ΑΛΛΑΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 02/04/2001
TERLANA ΑΕ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΕΤΟΙΜΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΛΕΚΤΩΝ ΥΦΑΣΜΑΤΩΝ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΛΕΚΤΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ.
Α.Ε. / 06/08/1992
TEXAN ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΤΕΧΑΝ ΑΒΕΕ
Α.Ε. / 18/04/2007
T.M.P. ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ, ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ, ΣΥΣΚΕΥΩΝ & ΕΙΔΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / T.M.P. SUPPLIES A.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΡΑΔΙΟΦΩΝΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΜΟΙΩΝ ΕΙΔΩΝ. ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ. ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ.
Α.Ε. / 04/02/1999
VALIS ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / VALIS
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΟΡΔΕΛΟΠΟΙΙΑΣ - ΤΑΙΝΙΟΠΛΕΚΤΙΚΗΣ.
Α.Ε. / 19/03/2007
VIONOVA ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / VIONOVA Ε.Π.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 24/01/2011
VIRTRADE ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ,ΤΕΧΝΙΚΗ,ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ,ΕΡΓΟΛΗΠΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / VIRTRADE AE
ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΛΑΤΟΜΕΙΩΝ - ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΔΡΑΝΩΝ ΥΛΙΚΩΝ.
Α.Ε. / 12/10/2005
VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ / VODAFONE-PANAFON
ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ
Α.Ε. / 23/10/1992
YANLACK ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΧΡΩΜΑΤΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΑΥΤΙΚΟΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΣ ΧΡΩΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΒΕΡΝΙΚΙΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ
Α.Ε. / 19/05/2008
ZENOKEM ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ ΕΡΕΥΝΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ (ξεν. ZENOCHEM LIMITED) / ΖΕΝΟΚΕΜ ΜΟΝ. ΕΠΕ (ΖΕΝΟCHΕΜ LTD)
ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ & ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ ΑΥΤΩΝ
Ε.Π.Ε. / 12/02/2007
Α. & Δ. ΨΩΜΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ ΕΕ / PASSION FASHION
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ
Ε.Ε. / 08/07/2005
Α. ΚΑΛΟΓΡΙΔΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / STONEX HELLAS
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΚΑΙ ΓΡΑΝΙΤΩΝ
Ο.Ε. / 21/09/2005
Α. ΚΟΥΤΟΥΣΗΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΚΟΥΤΟΥΣΗΣ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΑ ΕΡΓΑ
Α.Ε. / 16/10/2007
Α. Μ. ΚΥΡΚΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΛΩΣΤΟΥΦΑΝΤΟΥΡΓΙΑΣ, ΒΑΦΕΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Ο.Ε. / 31/05/1990
Α. ΠΡΑΠΙΔΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ
Ο.Ε. / 14/09/2006
ΑΓΚΡΙΠΑΝ ΣΠΥΡΟΣ Δ. ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΙΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ / ΑΓΚΡΙΠΑΝ Α.Ε.Β.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ, ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ.
Α.Ε. / 11/03/1993
ΑΔΕΛΦΟΙ Θ.ΡΕΠΠΑ-ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΕΙΔΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ (ΧΕΙΡΟΣ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ) ΚΑΙ ΣΙΔΗΡΙΚΩΝ
Α.Ε. / 09/02/1984
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΑΤΣΩΝΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ, Α ΝΤΛΙΩΝ ΚΑΙ ΗΛΙΑΚΩΝ ΘΕΡΜΟΣΙΦΩΝΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 17/12/1992
ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΛΥΚΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / LYC-SAC
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ο.Ε. / 31/03/1995
ΑΘΗΝΑΪΚΑ ΜΑΡΜΑΡΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΑΡΜΑΡΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 27/03/1990
ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΚΑΙ ΥΙΟΣ Ο.Ε. / ΚΑΡΥΑΤΙΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΛΑΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ, ΔΕΡΜΑΤΙΝΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ.
Ο.Ε. / 01/07/1998
ΑΙΤΙΜ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΑΙΤΙΜ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ,ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ.
Α.Ε. / 19/11/1999
ΑΚΤΙΝΑ ΑΕ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΠΟΤΩΝ (ΧΟΝΔΡΙΚΩΣ). ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Α.Ε. / 09/03/1995
ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ & ΣΙΑ ΕΕ / INPACK
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΩΝ, ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝΤΑΙ ΣΤΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ
Ε.Ε. / 01/03/2004
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΠΕΡΩΝΗΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / SWORD HELLAS
ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΕΙΔΩΝ ΞΙΦΑΣΚΙΑΣ.
Ε.Π.Ε. / 20/03/2007
ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΝ ΘΑΛΑΣΣΙΝΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ALUMINIUM S.A.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ
Α.Ε. / 03/11/2005
ΑΛΦΑ ΓΚΡΙΣΙΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΙΣΧΥΟΣ ΚΑΙ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΑΛΦΑ ΓΚΡΙΣΙΝ Α.Ε.
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ Η/Υ, ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ, ΨΕΥΔΟΠΑΤΩΜΑΤΩΝ, ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ, ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ ΡΕΥΜΑΤΟΣ Κ.Λ.Π.
Α.Ε. / 20/03/1989
ΑΜΠΕΛΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΙΕΡΑΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΠΕ / ΑΜΠΕΛΟΣ ΙΕΡΑΤΙΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ Μ.Ε.Π.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΕΡΑΤΙΚΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ, ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΙΕΡΑΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 25/02/2009
ΑΜΦΟΡΕΥΣ ΕΛΛΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΑΜΦΟΡΕΥΣ ΕΛΛΑΣ ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΟΤΩΝ
Ε.Π.Ε. / 11/01/1982
ΑΝΑΤΟΛΗ ΜΠΑΧΑΡΙΚΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΑΝΑΤΟΛΗ ΜΠΑΧΑΡΙΚΑ ΑΒΕΕ
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΜΠΑΧΑΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 16/05/1995
ΑΝΔΡΕΑΣ Γ. ΣΤΑΜΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ Ο.Ε. / ASIP
ΕΜΠΟΡΙΟ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ,ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ο.Ε. / 21/07/2000
ΑΝΔΡΕΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ / UNIQUE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΛΑΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 30/07/1998
ΑΝΔΡΕΑΣ ΡΟΔΟΠΟΥΛΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 24/02/1983
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ (ΑΔΜΗΕ)ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΑΔΜΗΕ ΑΕ ή ΑΔΜΗΕ
ΠΑΡΟΧΗ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ.
Α.Ε. / 10/11/2000
ΑΝΤ. ΚΑΖΑΚΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ
Ο.Ε. / 10/10/2001
ΑΝΤΑΚΟΜ ΠΡΟΗΓΜΕΝΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟΥ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΑΝΤΑΚΟΜ Α.Ε.
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ (ΕΚΔΟΣΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ).
Α.Ε. / 18/11/1999
ΑΝΤΑΜΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΑΝΤΑΜΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΙ ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ. ΑΝΤΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Ε.Π.Ε. / 27/04/1998
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΙΔΙΚΩΝ ΧΗΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / INTERACTIVE AE
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΞΕΝΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΕΙΔΙΚΑ ΧΗΜΙΚΑ ΣΥΣΚΕΥΕΣ, Α' ΥΛΕΣ ΟΡΓΑΝΑ ΜΕΤΡΗΣΗΣ - ΠΟΙΟΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ) ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ
Α.Ε. / 01/06/2006
ΑΝΤΡΙΓΙΑ ΣΤΟΓΙΑΝΟΒΙΤΣ ΤΟΥ ΜΙΟΝΤΡΑΝΚ / MACOFRUIT
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 11/01/2005
ΑΝΤΡΙΟΥ ΝΤΕΙΒΙΝΤ ΤΕΡΖΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΕΚΔΟΣΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΒΙΒΛΙΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 17/04/2012
ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΚΟΛΟΒΕΑΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΜΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΑΦΡΟΠΛΑΣ (AFROPLAS)
ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΠΛΩΤΗΡΩΝ.
Ο.Ε. / 08/10/2010
ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΚΑΙ ΑΛΙΕΙΑΣ Α.Β.Ε.Ε. / ΔΟΡΚΑΣ Α.Β.Ε.Ε
ΓΟΜΩΣΗ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΚΥΝΗΓΙΟΥ.
Α.Ε. / 31/01/1977
ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΟΝΒΕΞ ΑΕΒΕ / ΚΟΝΒΕΞ ΑΕΒΕ
Α.Ε. / 14/06/1989
ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ & ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΟΚΟΛΑΤΟΠΟΙΙΑΣ ΚΑΙ ΖΑΧΑΡΩΔΩΝ OSCAR ABEE / OSCAR ABEE
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΟΚΟΛΑΤΟΠΟΙΪΑΣ & ΖΑΧΑΡΩΔΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ.
Α.Ε. / 05/04/1982
ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΟΝΣΕΡΒΩΝ Δ. ΝΟΜΙΚΟΣ / Δ.ΝΟΜΙΚΟΣ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΟΜΑΤΑΣ ΣΕ ΚΟΝΣΕΡΒΕΣ ΚΑΙ ΤΟΜΑΤΟΠΟΛΤΟΥ. ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΜΕΣΩ ΑΝΑΝΕΩΣΙΜΩΝ ΠΗΓΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ (ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΙΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟΣ)
Α.Ε. / 27/01/1973
ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΩΝ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΒΙΚΤΩΡΙΑ Α.Ε. ΣΑΡΑΣΙΤΗΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΡΓΑΛΕΙΟΘΗΚΩΝ, ΣΥΡΤΑΡΙΩΝ ΤΑΜΕΙΑΚΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ, ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΚΑΛΥΜΜΑΤΩΝ ΚΑ Ι ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΧΕΙΡΟΣ.
Α.Ε. / 23/10/1970
ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΩΝ ΚΑΙ ΑΡΗΣ ΦΩΣΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ / ΑΡΙΩΝ Α.Ε.Β.Ε.
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΛΑΙΟΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΛΟΙΠΩΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ.
Α.Ε. / 29/04/1975
ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΥΡΩΤΕΧΝΙΚΗ ΕΛΛΑΣ ΑΕ / ΕΥΡΩΤΕΧΝΙΚΗ ΕΛΛΑΣ ΙΑΤΡΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 08/12/1998
ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ-ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΕΝΔΥΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΕ / ΚΑΡΝΕΛ ΑΕ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ - ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ.
Α.Ε. / 06/03/1976
ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΣΙΜΕΝΤΩΝ ΤΙΤΑΝ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΤΣΙΜΕΝΤΟΥ
Α.Ε. / 11/11/1924
ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΧΗΜΙΚΗ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ GENEPHARM A.E. / GENEPHARM A.E.
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Α.Ε. / 26/11/1971
ΑΠΑΝΤΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΑΠΑΝΤΑ Ε.Π.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
Ε.Π.Ε. / 11/05/1994
ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΛΕΜΠΕΣΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / CERAMART ABEE
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΗΛΙΝΩΝ ΑΓΓΕΙΩΝ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΛΑΔΟ.
Α.Ε. / 22/06/2007
ΑΡΓ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΥΙΟΣ ΟΕ
ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΤΑΙΝΙΩΝ & ΕΤΙΚΕΤΩΝ ΥΦΑΝΤΟΥΡΓΙΚΩΝ
Ο.Ε. / 10/04/1985
ΑΡΙΣΤΕΑ & ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΑΝΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΟΜΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / SORELLE ARIANA
Ο.Ε. / 01/09/1999
ΑΡΙΣΤΟΣ Γ. ΚΟΡΟΠΟΥΛΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΩΜΑΤΩΝ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΕΙΔΩΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΩΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 13/01/1966
ΑΡΚΑ ΣΥΝΘΕΣΙΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΑΡΚΑ ΣΥΝΘΕΣΙΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ
ΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 11/06/2009
ΑΣΗΜΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ & ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΑΡΓΥΡΩΝ & ΣΥΝΑΦΩΝ ΣΚΕΥΩΝ / ΑΣΗΜΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΡΓΥΡΩΝ ΣΚΕΥΩΝ & ΣΥΦΑΝΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 22/11/2002
ΑΤΕΡΜΩΝ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΑΤΕΡΜΩΝ Α.Τ.Τ.Ε.Ε
ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΕΡΓΑ
Α.Ε. / 12/02/1973
Α.ΤΣΙΤΟΥΡΗ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / NUOVE CERAMICHE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΛΑΚΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 17/07/2001
ΑΤΤΙΚΑ OLIVE OIL ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΕΛΑΙΟΤΡΙΒΕΙΟΥ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΛΑΙΟΥ
Ε.Π.Ε. / 17/06/2004
ΑΦΟΙ ΙΩΑΝ ΛΕΤΣΙΟΥ ΟΕ / JOOLS
ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ
Ο.Ε. / 06/07/2004
ΑΦΟΙ Κ. ΒΑΛΑΗ ΟΜΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΙΔΩΝ ΑΠΟ ΑΡΓΥΡΟ.
Ο.Ε. / 14/12/2009
ΑΦΟΙ ΚΑΣΚΑΝΤΙΡΗ ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ & ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Ο.Ε. / 31/10/1997
ΑΦΟΙ ΚΥΡΙΤΣΗ Ε. ΚΑΙ Ι. Ο.Ε. / G.D.I. GEOPHYSICAL INSTRUMENTS
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ
Ο.Ε. / 03/01/2012
ΑΦΟΙ Μ.ΚΑΜΙΝΙΩΤΗ ΑΝΩΝΥΜΗ BIOTEXNIKH ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΕΤΟΙΜΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ / LUSSILE
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ, ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 01/04/1992
ΑΦΟΙ ΠΕΡΔΙΚΗ ΟΕ / ABOLIN
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ΧΡΩΜΑΤΩΝ.
Ο.Ε. / 21/06/2005
ΑΦΟΙ ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗ ΟΕ / PEBRO ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ο.Ε. / 13/06/1997
ΑΦΟΙ ΤΑΞΙΑΡΧΗ ΧΑΤΖΗΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ, ΨΕΥΔΟΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ, ΗΜΙΠΟΛΥΤΙΜΩΝ ΛΙΘΩΝ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 23/10/1990
ΑΦΟΙ ΦΟΙΝΙΚΗ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ & ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΟΜΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ - ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΜΠΑΝΙΟΥ.
Ο.Ε. / 22/04/2003
Β. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ / ALFA SYM
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΣΗΜΑΙΩΝ ΚΑΙ ΛΑΒΑΡΩΝ.
Ε.Ε. / 31/01/2001
ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΠΑΠΑΖΗΣΗΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / HAMAM Μ.ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΛΕΥΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 07/12/2006
ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΣΙΤΣΙΦΥΛΛΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΠΟΜΙΜΗΣΕΙΣ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ-ΨΕΥΔΟΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 28/07/2004
ΒΙΟΚΑΡ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΒΙΟΚΑΡ ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΑΒΕΕ
Α.Ε. / 19/07/2007
ΒΙΟΚΑΣΤ ΕΠΕ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΒΙΟΚΑΣΤ ΕΠΕ
Ε.Π.Ε. / 08/06/2000
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΓΥΡΟΥ ΚΑΙ ΚΡΕΑΤΟΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΓΥΡΟΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΝΩΠΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΕΨΥΓΜΕΝΩΝ ΚΡΕΑΤΩΝ.
Α.Ε. / 31/07/2001
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ELEKTRA HELLAS A.E.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ( ΦΩΤΙΣΤΙΚΑ ΣΩΜΑΤΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ, ΚΟΝΣΟΛΕΣ ΕΝΤΑΤΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΟΣ ) ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΥΤΩΝ.
Α.Ε. / 11/10/1976
ΒΙΟΜΟΡ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΑ ΟΡΥΚΤΑ ΧΗΜΙΚΑ ΠΥΡΙΜΑΧΑ / ΒΙΟΜΟΡ ΑΒΕΤΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΥΡΙΜΑΧΩΝ ΚΟΝΙΑΜΑΤΩΝ, ΧΗΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΟΡΥΚΤΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ.
Α.Ε. / 28/02/2001
ΒΙΟΣΟΛΟΥΣΙΟΝΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / BIOSOLUTIONS LTD
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΞΕΝΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ.
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 19/09/2002
ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΕΛΑΤΗΡΙΩΝ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΛΑΤΗΡΙΩΝ & ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΑΠΟ ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ.
Α.Ε. / 13/02/2009
ΒΙΤΑΛΗΣ ΤΣΙΜΠΡΕ ΤΟΥ ΙΑΚΩΒΟΥ
ΓΕΝΙΚΟ ΕΜΠΟΡΙΟ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 06/07/1993
ΒΥΡΤ ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / WURTH HELLAS S.A.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ, ΒΙΔΩΝ, ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ, ΜΟΝΩΤΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ
Α.Ε. / 22/07/1988
ΒΦΛ ΛΙΠΑΣΜΑΤΑ ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / PFI FERTILIZERS INTERNATIONAL SA
ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ. ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ.
Α.Ε. / 15/01/2010
Β.ΧΑΛΒΑΤΖΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΜΑΡΜΕΛΑΔΟΠΟΙΙΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΗ ΑΕΒΕ
Α.Ε. / 12/11/1991
Γ. & Α. ΚΟΥΤΡΟΥΜΠΗΣ & ΣΙΑ ΕΕ / Ε.Β.ΕΙ.Ε.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 11/01/2006
Γ & Δ ΠΙΣΤΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / ΒΙ.ΕΠΕ.ΚΟ.
ΚΟΠΤΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ - ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΞΥΛΟΥ-ΠΛΑΣΤΙΚΟΥ-ΜΕΤΑΛΛΟΥ
Ο.Ε. / 23/04/2012
Γ. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ ΟΕ / ΚΟΜΕΤ
ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ.
Ο.Ε. / 02/11/1987
Γ. ΣΑΡΡΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / Ε.Ρ.Μ.Ε.Σ (HERMES)
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ο.Ε. / 13/01/1995
Γ. Χ. ΣΜΙΛΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / Γ. Χ. ΣΜΙΛΗ Α.Ε.
ΣΧΙΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΑΡΜΑΡΩΝ
Α.Ε. / 07/01/2003
ΓΑΒΡΙΗΛ ΜΙΧ. ΑΠΟΣΠΟΡΗΣ & ΣΙΑ Ε.Ε. / APOSPORIS
ΕΜΠΟΡΙΟ ΡΟΛΟΓΙΩΝ -ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ & ΑΘΛΗΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ε.Ε. / 04/06/2007
ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΣ INTERNATIONAL ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΓΕΡΟΛΥΜΑΤΟΣ INTERNATIONAL Α.Ε.Β.Ε.
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ.
Α.Ε. / 04/02/1982
ΓΕΩΔΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΦΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ / ΓΕΩΔΗ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΤΥΠΟΠΟΙΗΜΕΝΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ
Α.Ε. / 30/10/2007
ΓΕΩΡΓ. ΤΣΙΡΔΗΜΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ / ΟΡΕΙΧΑΛΚΟΥΡΓΙΑ-BRASS FACTORY METEC
Ο.Ε. / 10/01/1990
ΓΕΩΡΓΙΟΣ & ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΑΛΑΜΟΥΡΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / GREEN IMPORT ΓΚΡΙΝ ΙΜΠΟΡΤ ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ & ΠΑΡΑΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 28/02/2003
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ / ΒΙΕΚΑΛ
ΑΛΟΥΜΙΝΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 22/01/1985
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ / "ΑΝΚΟ"
Ε.Ε. / 09/01/2008
ΓΕΩΡΓΙΟΣ Ν. ΖΥΓΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ / QUALITY SUPPORT SERVICES
ΕΜΠΟΡΙΟ ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ
Α.Ε. / 13/01/2009
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ & ΥΙΟΙ ΟΕ / BALKAN GAS
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΙΚΡΟΣΥΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ.
Ο.Ε. / 31/12/1986
ΓΙΑΝΝΑΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΣΥΖ. ΜΙΧΑΗΛ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΩΜΑΤΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 03/02/1989
ΓΙΟΤΟΥΝ ΕΛΛΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΒΕΡΝΙΚΙΩΝ
Ε.Π.Ε. / 26/05/2010
ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΕΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. / FOTO GREECE EDITIONS MEIS STUDIO
ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ
Ε.Ε. / 23/04/1986
ΓΙΩΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ.ΕΜΠΟΡΙΚΗ & ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΓΙΩΤΗΣ ΑΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΒΡΕΦΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΤΡΟΦΩΝ, ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΜΑΓΕΙΡΙΚΗΣ, ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ Κ ΑΙ ΕΠΙΔΟΡΠΙΩΝ (ΕΤΟΙΜΑ ΜΙΓΜΑΤΑ ΣΕ ΣΚΟΝΗ) ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΗΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ "LIGHT"
Α.Ε. / 23/02/1962
ΓΚΡΗΚ ΓΚΟΛΝΤ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΗΛΙΑΣ ΛΑΛΑΟΥΝΗΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΩΝ ΕΠΙΤΡΑΠΕΖΙΩΝ ΕΙΔΩΝ ΑΠΟ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΚΑΙ ΗΜΙ ΠΟΛΥΤΙΜΑ ΜΕΤΑΛΛΑ.
Α.Ε. / 07/01/1970
ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΙΚΡΟΓΕΥΜΑΤΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΑΒΕΕ / ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΙΚΡΟΓΕΥΜΑΤΑ ΚΑΙ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΙΚΡΟΓΕΥΜΑΤΑ ΑΒΕΕ
Α.Ε. / 08/07/1999
Δ. ΚΑΡΔΙΑΚΟΣ - Π. ΝΤΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΟΜΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ.
Ο.Ε. / 11/01/2001
Δ. ΣΟΥΡΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΡΩΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ / ΠΙΓΚΝΕΝΤ-ΠΛΑΣΤΙΚ ΚΑΙ ΛΑΤΙΝΙΚΑ PIGNENT-PLASTIC
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΧΡΩΣΤΙΚΩΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΧΡΩΣΗ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΥΛΩΝ.
Α.Ε. / 01/06/1983
Δ. ΣΩΤΑΣ-Δ. ΣΕΛΙΜΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε
Ο.Ε. / 24/10/2006
ΔΑΜΙΓΟΣ ΑΡ. ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ / AUDIGYS
ΕΜΠΟΡΙΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΙΚΟΥ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Ε.Ε. / 27/09/2005
Δ.ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΑΕ / DELPHIS AIRCONDITIONING REFRIGERATION-BUILDING SERVICES S.A.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΨΥΞΗΣ , ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΑΥΤΩΝ . ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ .
Α.Ε. / 31/03/1989
ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ Α. ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε. / ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟΥ Α. ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΚΙΓΚΑΛΕΡΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΩΝ
Ο.Ε. / 04/08/1999
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΞΥΛΟΥ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 08/12/1994
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΓΙΑΜΟΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ & ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 30/07/2011
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΔΡΕΜΕΤΣΙΚΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 25/04/1988
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΛΙΜΙΝΤΖΟΣ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗ / SANDINE ZARTAUX
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΡΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΚΑΘΩΣ & ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 22/07/2011
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΤΗΦΕΛΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / GRAZIA A..Β.Ε.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗΣ-ΨΕΥΔΟΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ (FAUX BIZOUX)-ΕΝΔΥΣΗΣ-ΥΠΟΔΗΣΗΣ
Α.Ε. / 14/03/2002
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΨΑΣΚΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / Δ. ΚΑΨΑΣΚΗΣ & ΣΙΑ ΟΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ - ΨΕΥΔΟΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ - ΚΟΜΠΟΛΟΓΙΩΝ & ΕΙΔΩΝ ΔΩΡΩΝ ΚΛΠ.
Ο.Ε. / 04/03/2004
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 01/04/1999
ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΑΠΠΑΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΑΛΑΙΩΝ ΣΙΔΗΡΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 07/06/1994
ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΑ - ΟΡΓΑΝΑ - ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΗ - ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΟΡΓΑΝΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΩΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ - ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ
Α.Ε. / 09/01/2009
ΔΙΑΔΟΧΟΙ ΑΠΟΛΛΩΝΟΣ ΨΑΛΤΗΡΑ
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΛΕΙΑΝΣΕΩΣ ΜΩΣΑΪΚΩΝ & ΜΑΡΜΑΡΩΝ & ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΣΜΥΡΙΔΟΣ.
ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΕΚ ΚΛΗΡ / 14/07/1988
ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΔΙΑΜΑΝΤΗ
ΟΙΚΟΤΕΧΝΙΑ ΕΙΔΩΝ ΛΑΪΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 19/10/1987
ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / DIDACTIC TECHNOLOGY
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΣ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ- ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ - ΟΡΓΑΝΑ ΜΕΤΡΗΣΕΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 14/03/2006
ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΕΝΔΥΣΗΣ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΜΟΔΑΣ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / BODY ACTION S.A.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΕΝΔΥΣΗΣ ΚΑΙ ΥΠΟΔΗΣΗΣ, ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΜΟΔΑΣ, ΟΡΓΑΝΩΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ.
Α.Ε. / 16/01/2006
ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ ΣΗΜΑΙΟΦΟΡΙΔΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ / RUSSIAN STYLE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΚΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΔΩΡΟΥ, ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΕΣ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 07/04/2009
Δ.ΚΑΙ Ν.ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΟΕ / ΥΠΑΙΘΡΙΟΝ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΧΩΡΟΥ
Ο.Ε. / 31/05/1994
Δ.ΝΙΚ. ΜΑΚΡΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ KAI EMΠΟΡΙΟ ΚΡΕΑΤΟΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ / Δ.ΜΑΚΡΗΣ ΑΒΕΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΡΕΑΤΟΣ
Α.Ε. / 30/01/2003
Δ.Ρ. ΧΗΜΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ (ΧΗΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ, ΒΕΡΝΙΚΙΩΝ, ΧΡΩΜΑΤΩΝ, ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ, ΚΛΠ)-ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΞΕΝΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
Α.Ε. / 07/03/2008
Δ.ΣΑΡΔΗΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / MEDISAR HELLAS ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΠΕ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΥΣΗ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ , ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ, ΔΕΡΜΑΤΙΝΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΙΩΝ κ.τ.λ) ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΜΑΧΗΜΑΤΩΝ, ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ, ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 19/02/2010
Ε. ΑΝΔΡΙΑΝΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. / ΕΨΙΛΟΝ - ΥΨΙΛΟΝ ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΣ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ
Ε.Ε. / 27/11/2007
Ε. ΔΑΜΑΣΚΟΥ & ΣΙΑ Ο.Ε / ΔΑΜΑΣΚΟΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ
Ο.Ε. / 09/10/2007
Ε. ΚΑΒΟΥΚΛΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΜΟΡΡΥΘΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / CHRONOS
ΡΟΛΟΓΙΑ - ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ.
Ο.Ε. / 31/08/2001
Ε. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. / ATHENS GLASS
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ (ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ). ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ-ΚΑΘΡΕΠΤΩΝ.
Ε.Ε. / 10/02/1992
Ε. ΦΩΤΕΛΛΗΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ / SECURITY FORS Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ. (ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ , ΠΥΡΑΝΙΧΝΕΥΣΗΣ - ΠΥ ΡΟΣΒΕΣΗΣ , ΚΛΕΙΣΤΩΝ ΚΥΚΛΩΜΑΤΩΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ (CCTV),ΠΕΡΙΜΕΤΡΙΚΗΣ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ , ΣΥ- ΣΤΗΜΑΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑΣ ΨΥΓΕΙΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΧΑΡΤΟΝΟΜΙΣΜΑΤΩΝ)
Α.Ε. / 04/07/1984
ΕURONET CARD SERVICES ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ / ΕURONET CARD SERVICES S.A
ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
Α.Ε. / 24/05/2005
ΕΔΡΑΣΗ Χ. ΨΑΛΛΙΔΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΤΕΧΝΙΚΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΕΔΡΑΣΗ Χ. ΨΑΛΛΙΔΑΣ ΑΤΕ
ΤΕΧΝΙΚΑ ΕΡΓΑ
Α.Ε. / 23/04/1982
ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ - ΕΞΑΓΩΓΙΚΗ - ΕΜΠΟΡΙΚΗ - ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / VIOPSEC Ε.Π.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ
Ε.Π.Ε. / 20/11/2008
ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΕΡΚΥΡΑ - ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ - ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ - ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΕΡΚΥΡΑ Α.Ε.
ΕΚΔΟΣΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ-ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ-ΒΙΒΛΙΩΝ, ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ, ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ.
Α.Ε. / 30/06/2008
ΕΛΑΝΚΟ ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ, ΣΠΟΡΩΝ ΛΑΧΑΝΙΚΩΝ, ΣΠΟΡΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΩΝ (ΣΙΤΑΡΙ, ΒΑΜΒΑΚΙ). ΠΑΡΑΓΩΓΗ (ΦΑΣΟΝ) ΚΤΗΝΙΑΤΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
Α.Ε. / 20/06/1983
ΕΛΑΣΤΟΤΕΤ ΜΟΝΩΤΙΚΑ ΥΛΙΚΑ ΜΟΝΩΣΕΙΣ Α.Ε. / ΕΛΑΣΤΟΤΕΤ Α.Ε.
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΟΝΩΤΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ
Α.Ε. / 05/02/1999
ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Ι.ΚΟΥΡΤΑΛΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΛΩΣΤΟΥΦΑΝΤΟΥΡΓΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ / ΙΩΡΟΖΑΝ ΑΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ - ΕΜΠΟΡΙΟ ΝΗΜΑΤΩΝ, ΥΦΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ ΣΤΟΛΩΝ
Α.Ε. / 24/02/1981
ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΝΕΡΟΥΛΙΑΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 30/04/2010
ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ - ΑΒΕΡΩΦ ΠΑΡΑΣΧΟΣ ΟΕ / ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΡΑΣΧΟΣ
Ο.Ε. / 02/01/2007
ΕΛΙΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΓΕΩΡΓΟΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΗ, ΕΜΠΟΡΙΚΗ, ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ, ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΕΛΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ Α.Ε.
ΕΚΤΡΟΦΕΙΟ ΔΡΟΜΩΝΩΝ ΙΠΠΩΝ, ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΙΚΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ, ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΟΙΚΙΣΤΙΚΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ , ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΕΝΑΝΤΙ ΑΜΟΙΒΗΣ Η ΒΑΣΕΙ ΣΥΜΒΑΣΗΣ
Α.Ε. / 26/11/1990
ΕΛΙΑΝΑ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ / GODS OIL
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΤΡΟΦΙΜΑ,ΠΟΤΑ,ΚΑΠΝΟΣ) ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 10/04/2012
ΕΛΛΑΣ ΕΛΕΚΤΡΙΚ ΠΑΟΥΕΡ ΕΜΠΟΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / HELLAS ELECTRIC POWER LTD
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΤΗΡΩΝ,ΑΝΤΛΙΤΙΚΩΝ,ΗΛΕΚΤΡΟΠΑΡΑΓΩΓΩΝ ΖΕΥΓΩΝ,ΦΟΡΗΤΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 13/04/2005
ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΚΕΛΛΑΡΙΑ ΟΙΝΩΝ Δ.ΚΟΥΡΤΑΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ, ΕΜΦΙΑΛΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΟΙΝΩΝ.
Α.Ε. / 15/12/1972
ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ / ΕΛΤΑ
ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ
Α.Ε. / 11/03/1993
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΨΗΦΙΑΚΩΝ ΔΙΣΚΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / DIGITAL PRESS HELLAS AE
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΠΡΟΕΓΓΕΓΡΑΜΕΝΩΝ ΜΕΣΩΝ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑΣ. ΠΡΟΒΟΛΗ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΗ ΚΙΝ/ΚΩΝ ΤΑΙΝΙΩΝ.
Α.Ε. / 23/12/1996
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ Α.Β.Ε.Ε. / ΕΛΒΙΩΜ Α.Β.Ε.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ.
Α.Ε. / 04/05/1999
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΕΓΚΡΑΝ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ Α.Ε.
ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗ, ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΚΑΝΑΛΙΩΝ ΔΙΕΛΕΥΣΗΣ ΚΑΛΩΔΙΩΝ, ΘΥΡΟΤΗΛΕΟΡΑΣΕΩΝ, ΘΥΡΟΤΗΛΕΦΩΝΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ
Α.Ε. / 07/11/1974
ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΙΝΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / HELLENIC WINE LTD (ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΟΙΝΟΣ ΕΠΕ)
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΗ ΠΟΤΩΝ ΚΡΑΣΙΩΝ-ΛΑΔΙΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ (ΣΑΜΠΟΥΑΝ-ΚΡΕΜΕΣ)
Ε.Π.Ε. / 02/05/2003
ΕΛΞΙΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ELXIS A.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΠΙΓΡΑΦΩΝ.ΜΕΛΕΤΗ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΩΝ ΧΩΡΩΝ.
Α.Ε. / 16/04/1998
ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΗ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΟΤΩΝ ΒΙΝΙΚΟ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ & ΠΟΤΩΝ
Α.Ε. / 27/07/2011
ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ / ERGOTRAK
ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΔΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ ΧΩΜΑΤΟΥΡΓΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΚΣΚΑΠΤΙΚΩΝ ΑΝΥΨΩΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΦΟΡΤΙΩΝ-ΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΤΡΙΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ SERVICE, ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΠΛΟΙΩΝ.
Α.Ε. / 10/05/1993
ΕΞΟΡΥΞΗ-ΚΑΤΕΡΓΑΣΙΑ- ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΑΡΜΑΡΩΝ ΚΑΙ ΓΡΑΝΙΤΩΝ-ΑΦΟΙ ΦΕΛΕΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΜΑΡΜΑΡΑ ΦΕΛΕΚΗ ΑΕ
Α.Ε. / 24/01/2000
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΜΕΤΑΛΛΟΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΕΠΑΛΜΕ ΑΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΓΙΑ ΔΙΕΛΑΣΗ.
Α.Ε. / 12/01/2000
Ε.ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / EUROKLIMA HELLAS
ΕΜΠΟΡΙΑ ΣΙΔΗΡΙΚΩΝ, ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ, ΠΛΑΚΙΔΙΩΝ
Α.Ε. / 22/12/2005
ΕΠΚΟ INTERNATIONAL ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΞΑΓΩΓΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΕΠΚΟ INTERNATIONAL A.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ,ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ & ΕΠΙΠΛΩΝ ΚΟΥΖΙΝΑΣ.
Α.Ε. / 27/07/2007
ΕΡΓΟΣΚΑΛ ΜΕΤΑΛΛΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΜΟΝΩΤΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΕΡΓΟΣΚΑΛ ΑΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ.
Α.Ε. / 06/07/1995
ΕΡΜΗΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΨΗΦΙΔΩΝ ΚΑΙ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / "ΕΡΜΗΣ ΑΕ"
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΜΑΡΜΑΡΟΨΗΦΙΔΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΑΡΜΑΡΟΨΗΦΙΔΩΝ Κ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ
Α.Ε. / 13/12/1988
Ε.ΤΑΞΙΑΡΧΗ ΧΑΤΖΗΑΝΑΓΝΩΣΤΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΨΕΥΔΟΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ
Ο.Ε. / 23/05/1977
ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΚΑΡΑΜΑΝΕΑΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ
Ο.Ε. / 21/01/2005
ΕΥΘΥΜΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΛΙΠΩΝ-ΕΛΑΙΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 03/03/1993
ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
ΚΡΕΟΠΩΛΕΙΟ- ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΟΤΩΝ-ΕΛΑΙΩΝ-ΓΑΛΑΚΤΟΚΟΜΙΚΑ - ΨΑΡΙΑ - ΛΟΙΠΑ ΤΡΟΦΙΜΑ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 10/06/2011
ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ ΚΑΙ ΣΠΥΡΟΣ ΧΟΡΟΜΙΔΗΣ ΟΕ (ξεν. HOROMIDIS CO.) / ΓΕΩΠΟΝΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΧΟΡΟΜΙΔΗ ΟΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΥΤΩΝ,ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Ο.Ε. / 30/12/1999
ΕΥΡΟΚΛΥΔΩΝ - ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΕΥΡΟΚΛΥΔΩΝ ΕΠΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΥΡΟΚΟΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 30/10/2003
ΕΥΡΥΔΙΚΗ ΚΩΣΤΑΡΑΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΒΙΒΛΙΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 18/02/2003
ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΠΡΟΗΓΜΕΝΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΜΑΤΙΚΗΣ ΑΕ / EUROPEAN DYNAMICS S.A
ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΜΑΤΙΚΗΣ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ. ΑΝΑΛΗΨΗ ΤΕΧΝΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ.
Α.Ε. / 01/11/1995
ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΠΑΠΑΝΤΩΝΙΟΥ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / AMARAD
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ(ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΕΣ)
Ο.Ε. / 17/09/1991
ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΜΑΡΣΕΛΛΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΛΑΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 29/09/1997
Ζ. ΜΑΝΤΟΣ ΑΕΒΕ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΑΜΑΞΩΜΑΤΩΝ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΜΑΞΩΜΑΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΜΑΞΩΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ
Α.Ε. / 02/02/1989
ΖΗΝΩΝ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΙ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΖΗΝΩΝ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΙ ΑΒΕΤΕ
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΕΦΑΡΜΟΓΩΝ - ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΠΟΛΥΜΕΣΩΝ
Α.Ε. / 23/03/2009
ΖΜΠΕΙΛΙ ΖΑΝ ΤΟΥ ΓΙΟΥΣΕΦ
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΧΡΥΣΟΧΟΙΑΣ-ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΙΚΤΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 26/04/1999
Η. ΓΑΓΓΟΥ & ΣΙΑ ΕΕ / ΜΕΔΗΛ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΞΥΛΕΙΑΣ,ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ,ΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Ε.Ε. / 06/08/1996
Η ΔΗΜΗΤΡΑ Α.Ε.ΕΞΑΓΩΓΑΙ-ΕΙΣΑΓΩΓΑΙ-ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ.
Α.Ε. / 27/09/1957
ΗΛΕΝ ΦΑΣΙΟΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ / ΗΛΕΝ ΦΑΣΙΟΝ ΑΕΒΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ.
Α.Ε. / 24/07/1998
ΗΛΙΑΣ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ / Η.ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ,ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Α.Ε. / 06/10/2000
ΗΛΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ / ENNEA EXPORTS IMPORTS OF FOODS & AGRICULTURAL PRODUCTS
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟΥ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 02/08/2011
ΗΛΙΑΣ ΝΙΝΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε / SIGNS&LAVA
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ (ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ) ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΗΦΑΙΣΤΕΙΑΚΗΣ ΛΑΒΑΣ ΚΑΙ ΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ
Ε.Ε. / 18/02/2011
ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΒΙΟΑΦΡΟΛ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΒΙΟΑΦΡΟΛ ΑΒΕΕ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΑΛΙΩΝ ΜΟΚΕΤΩΝ
Α.Ε. / 03/11/2003
ΘΕΟΔΩΡΑ ΑΡΤΖΕΝΤΟ ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΚΟΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΗ ΔΩΡΩΝ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / THEODORA ARGENTO LTD
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΕΡΟΓΡΑΦΙΚΩΝ, ΕΙΚΟΝΩΝ, ΚΟΡΝΙΖΕΣ ΓΙΑ ΠΙΝΑΚΕΣ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗΣ, ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ, ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ, ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΑΠΟ ΞΥΛΟ, ΠΛΑΣΤΙΚΟ Κ.ΛΠ.
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 27/08/2008
ΘΕΡΑ-Θ. ΡΑΒΑΝΗΣ-ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΙΔΩΝ ΕΝΔΥΣΗΣ / ΘΕΡΑ-Θ. ΡΑΒΑΝΗΣ ΑΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΕΝΔΥΣΗΣ.
Α.Ε. / 31/07/2001
ΘΕΡΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΕΩΣ / ΘΕΡΜΑΝΤΙΚΗ Α.Ε
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ.
Α.Ε. / 17/04/1989
ΙΝΤΕΡΕΞΠΟ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ, ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑΔΟΣΕΩΣ ΚΙΝΗΣΕΩΣ, ΤΑΙΝΙΟΔΡΟΜΩΝ, ΜΕΙΩΤΗΡΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΜΩΝ, ΑΛΥΣΙΔΩΝ ΚΙΝΗΣΕΩΣ, ΚΟΜΠΛΕΡ, ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΝΥΨΩΣΗΣ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 09/05/1980
ΙΝΤΕΡΚΕΜ ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΧΗΜΙΚΗ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΙΝΤΕΡΚΕΜ ΕΛΛΑΣ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΧΗΜΙΚΩΝ, ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ & ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 17/08/2007
ΙΝΤΕΡΝΑΣΙΟΝΑΛ ΤΡΕΙΝΤ ΕΚΟΥΙΠΜΕΝΤ ΚΟΜΠΑΝΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ITECO Ε.Π.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΔΟΜΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΔΟΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
Ε.Π.Ε. / 04/09/1985
ΙΝΤΡΑΛΙΝΚ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ Α.Ε
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ KAI ΞΕΝΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΕΛΑΝΙΩΝ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ, ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΒΑΦΕΙΩΝ, ΦΙΝΙΡΙΣΤΗΡΙΩΝ, ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ
Α.Ε. / 23/07/1987
ΙΟΝΕΛ Γ.ΠΛΑΦΟΥΤΖΗΣ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΥΔΑΤΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΙΟΝΕΛ ΑΕΒΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΥΔΑΤΟΣ
Α.Ε. / 23/03/1994
Ι.ΠΑΤΑΡΓΙΑΣ Ο.Ε. / ΑΝΤΛΙΟΤΕΧΝΙΚΗ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
Ο.Ε. / 13/03/1984
ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ / JV TECH - ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ
ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΕΚΠΟΝΗΣΗΣ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ ΚΤΙΡΙΩΝ (ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΛΠ), ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 06/10/2009
ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΟΥΝΑΡΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΥΠΟΔΗΜΑΤΟΠΟΙΙΑΣ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 06/05/2004
ΙΩΑΝΝΗΣ ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ.
ΑΤΟΜΙΚΗ /
ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΙ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΣΤ. ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΑΚΗΣ Ο.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΟΥΡΤΙΝΩΝ
Ο.Ε. / 21/03/1977
ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΛΟΜΠΡΑΤΣΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΦΑΣΜΑΤΩΝ
Ε.Ε. / 21/09/2010
ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΟΥΒΑΡΑΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ / AFRICA
ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΥΜΩΝ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 29/11/1993
ΙΩΑΝΝΗΣ ΜΑΝΤΗΣ ΚΑΙ ΥΙΟΙ ΒΙΒΛΙΟΔΕΤΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΤΕΡΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΒΙΒΛΙΟΔΕΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ.
Ε.Ε. / 09/07/1991
ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΡΖΑΚΩΝΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / PARZA
ΕΜΠΟΡΙΟ ΒΕΡΝΙΚΙΩΝ,ΧΡΩΜΑΤΩΝ,ΔΕΡΜΑΤΟΣ.
Ο.Ε. / 08/12/1999
ΙΩΑΝΝΗΣ ΡΑΠΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ / GREEK GENERAL BROKERS AND TRADERS (ΓΕΝΙΚΗ ΜΕΣΙΤΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ)
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 06/04/2011
ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΣΑΟΥΣΗΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ / DALINNE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 14/02/2007
ΙΩΑΝΝΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΙΔΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ / J & P ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΑ ΕΡΓΑ Α.Ε.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ.
Α.Ε. / 22/05/2000
Κ & Β ΠΑΛΟΓΛΟΥ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΕΙΣΑΓΩΓΩΝ ΕΞΑΓΩΓΩΝ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕΤΑΛΛΩΝ / VASMETAL AE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΠΑΣΗΣ ΦΕΣΕΩΣ ΜΕΤΑΛΛΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΔΟΜΙΚΩΝ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΣΤΗΡΙΞΗΣ
Α.Ε. / 13/07/2004
Κ. ΜΠΙΣΟΒΙΤΗΣ Β. ΜΠΙΣΟΒΙΤΗΣ ΟΕ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΟΠΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ο.Ε. / 30/12/2009
Κ. ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ ΟΜΟΡΡΥΘΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / BEL HELLAS COMPUTER SYSTEMS
ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΕΛΕΤΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΔΙΚΤΥΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ - ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ - ΠΑΡΟΧΗ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ, ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΚΑΙ ΕΚΤΥΠΩΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ
Ο.Ε. / 21/04/1998
Κ.ΑΛΒΑΝΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. / ΜTG ΤΕΧΝΙΚΗ E.E.
ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΑΕΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ
Ε.Ε. / 30/03/2004
ΚΑΛΛΙΟΝΤΖΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ / HELLENIC HYDROCUT
ΜΙΚΤΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΙΔΗΡΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ-ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ-ΥΔΡΟΚΟΠΗ ΥΛΙΚΩΝ-ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 10/05/2002
ΚΑΛΜΑΝ ΧΗΜΙΚΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / KΑΛΜΑΝ ΧΗΜΙΚΑ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΧΗΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΣΕ ΠΡΩΤΟΓΕΝΕΙΣ ΜΟΡΦΕΣ
Α.Ε. / 30/07/2004
ΚΑΝΕΛΛΑ ΣΤΕΦΑΝΑΚΟΥ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΥΣΟΞΥΛΩΝ -ΚΑΙ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥΣΕ ΦΙΑΛΕΣ,ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΧΗΜΑΤΩΝ & ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 14/10/2010
ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΛΟΥΚΑΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΡΓΥΡ/ΧΟΙΙΑΣ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 11/08/1994
ΚΑΡΣΟΝ Α.Ε. ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ / ΚΑΡΣΟΝ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΩΝ, ΛΑΜΠΤΗΡΩΝ, ΤΗΛΕΦΩΝΩΝ, ΜΕΛΩΔΙΚΩΝ ΚΟΥΔΟΥΝΙΩΝ, ΘΥΡΟΤΗΛΕΦΩΝΩΝ ΚΑΙ ΘΥΡΟΤΗΛΕΟΡΑΣΕΩΝ, ΑΝΕΜΙΣΤΗΡΩΝ. ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΠΙΝΑΚΩΝ ΔΙΑΝΟΜΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΟΥ ΡΕΥΜΑΤΟΣ. ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ, ΠΡΟΒΟΛΕΙΣ, ΧΡΟΝΟΔΙΑΚΟΠΤΕΣ Κ.Α.
Α.Ε. / 27/01/1975
ΚΑΣΙΟΥΜΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ / DARLAS ELECTRONICS APPLICATIONS ΝΤΑΡΛΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΑΙ
ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΠΛΟΙΩΝ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 31/08/1981
ΚΑΦΕΑ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΙΑ / ΚΑΦΕΑ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΧΥΜΩΝ ΦΡΟΥΤΩΝ
Α.Ε. / 29/03/1994
ΚΕΜ Γ. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΔΕΡΜΑΤΙΝΩΝ ΕΙΔΩΝ / Kem G. K. MIHAILIDIS S.A. - Kem AMERICAN YACHTS S.A.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΗ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΔΕΡΜΑΤΙΝΩΝ ΤΣΑΝΤΩΝ, ΒΑΛΙΤΣΩΝ, ΓΑΝΤΙΩΝ, ΖΩΝΩΝ, ΓΡΑΒΑΤΩΝ, ΕΙΔΩΝ ΤΑΞΙΔΙΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΕΙΔΩΝ ΓΡΑΦΕΙΟΥ
Α.Ε. / 26/07/1996
ΚΙΤΑΝΤΖΗΣ ΦΥΤΑ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΓΕΩΡΓΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΚΙΤΑΝΤΖΗΣ ΦΥΤΑ ΑΕ
ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΥΤΩΝ
Α.Ε. / 12/06/1987
ΚΟΓΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ - ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ Ο.Ε / ΚΥΡΚΟ IMPEX
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΟΤΩΝ
Ο.Ε. / 05/11/2010
ΚΟΚΟΤΑΣ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΗΛΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ Κ.Λ.Π.
Ε.Π.Ε. / 02/01/1996
ΚΟΛΙΑΔΗΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 08/03/1995
ΚΟΝΔΥΛΙΑ ΓΡΙΜΑΝΗ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / ΚΟΝΤΥΛΙΑ ΦΑΣΙΟΝ - KONDYLIA FASHIONS
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΟΠΗΣ ΕΤΟΙΜΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ.
Ο.Ε. / 27/09/1995
ΚΟΝΣΤΡΑΞΙΟΝ & ΣΠΟΡΤΣ ΙΒΕΝΤΣ ΟΡΓΚΑΝΑΙΖΙΝΓΚ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / PERRY SPORTS LTD
ΕΜΠΌΡΙΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 25/09/1998
ΚΟΣΜΑΣ Σ. ΚΟΥΜΠΟΥΡΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΤΕΡΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΕΛ.ΚΑ.ΜΑΣ
Ε.Ε. /
ΚΟΥΡΤΟΓΛΟΥ ΝΕΟΦΥΤΟΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΚΟΥΡΤΟΓΛΟΥ ΝΕΟΦΥΤΟΣ Μ.Ε.Π.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ, ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ, ΚΑΤΕΡΓΑΣΙΑ, ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΑΠΟΡΡΙΜΑΤΩΝ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 10/12/2008
Κ.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΛΟΙΠΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ ΑΚΙΝΗΤΩΝ / Κ.ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Α.Ε.Ε
ΕΜΠΟΡΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ
Α.Ε. / 04/02/2004
ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΡΩΜΑΝΙΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ MEDICAL SYSTEM ΕΠΕ / Ι ΚΡΗΤΙΚΟΣ - Σ. ΡΩΜΑΝΙΑΣ - MEDICAL SYSTEM ΕΠΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ - ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧ/ΤΩΝ - ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧ/ΤΩΝ
Ε.Π.Ε. / 25/02/1998
ΚΥΚΛΟΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΩΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ / CYCLE-CREDIT AE
ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΩΝ ΑΠΑΙΤΗΣΕΩΝ
Α.Ε. / 05/12/1996
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΣΑΦΑΡΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΨΙΛΙΚΩΝ, ΡΟΛΟΓΙΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΧΙΑΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 13/09/1995
ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΦΑΚΑΡΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 01/10/1982
ΚΩΝ. ΚΑΡΔΑΣΙΛΑΡΗΣ ΚΑΙ ΥΙΟΙ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΞΗΡΩΝ ΚΑΡΠΩΝ / CARDICO A.E.
ΑΠΟΦΛΟΙΩΣΗ, ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΞΗΡΩΝ ΚΑΡΠΩΝ.
Α.Ε. / 06/05/1980
ΚΩΝ/ΝΟΣ ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ - ΧΡ. ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Ο.Ε / TRINITY SHIP SUPPLY
ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΕΣ ΠΛΟΙΩΝ (ΚΥΡΙΩΣ ΜΕ ΤΡΟΦΙΜΑ), ΜΕΣΙΤΕΙΕΣ ΕΠΙΣΚΕΥΩΝ ΠΛΟΙΩΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Ο.Ε. / 13/03/1997
ΚΩΝ/ΝΟΣ ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 21/12/2001
ΚΩΝ/ΝΟΣ ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ & ΣΙΑ ΟΕ / ROUA-MAT
ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΤΑΒΛΙ - ΣΚΑΚΙ.
Ο.Ε. / 22/04/1991
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ ΚΟΣΜΗΜΑΤΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟ TREASURES INTERNATIONAL
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ΠΟΛΥΤΙΜΩΝ ΜΕΤΑΛΩΝ ΚΑΙ ΛΙΘΩΝ
Ε.Π.Ε. / 22/05/2003
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ASFOUR HELLAS
ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 21/06/2006
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ ΕΤΑΙΡΙΑ / ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΡΟΥΛΕΜΑΝ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΡΟΥΛΕΜΑΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ
Α.Ε. / 03/01/2001
ΚΩΣΤΑΚΟΣ ΜΙΧ. ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΜΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / MIKAEL
ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ
Ο.Ε. / 08/03/1988
ΛΕΩΝ ΝΙΚΟΛΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / NICOLIS
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΘΥΡΩΝ ΡΟΛΩΝ ΓΚΑΡΑΖΟΠΟΡΤΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΕΛΕΓΧΟΥ ΠΡΟΣΒΑΣΕΙΣ & ΕΜΠΟΡΙΑ.
Α.Ε. / 27/10/2010
ΛΙΑΝΟΣ ΠΑΝΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 26/07/2000
ΛΟΛΟΣΙΔΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΥΠΟΔΗΣΗΣ ΕΝΔΥΣΗΣ / ΛΟΛΟΣΙΔΗΣ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΔΡΙΚΩΝ,ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ.
Α.Ε. / 06/07/1999
Μ. ΚΛΑΠΑΚΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ
Ο.Ε. / 11/07/1990
ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΜΑΓΕΙΡΑΣ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΑ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΓΝΩΣΤΙΚΩΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ.
Α.Ε. / 21/12/2001
ΜΑΓΚΡΙΝΟΞ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ TEXNIKH ΕΤΑΙΡΕΙΑ Α.Ε. / ΜΑΓΚΡΙΝΟΞ (ξεν.MAGRINOX)
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ - ΕΜΠΟΡΙΟ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Α.Ε. / 18/02/1974
ΜΑΝ. ΒΙΤΣΑΞΑΚΗΣ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΙΔΩΝ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / EVE Α.Ε. ή ΚΑΙ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΕΩΣ, ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ, ΜΙΚΡΟΕΠΙΠΛΩΝ (ΤΡΑΠΕΖΑΚΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΕΩΝ Κ.ΛΠ.), ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ, ΕΙΔΩΝ ΔΩΡΩΝ.
Α.Ε. / 15/04/1988
ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΚΛΑΠΑΚΗΣ-ΗΛΕΚΤΡΟΚΙΝΗΤΗΡΕΣ-ΨΗΣΤΑΡΙΕΣ & ΕΙΔΗ ΤΖΑΚΙΟΥ-ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ & ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΜΑΝΟΥΣΟΣ ΚΛΑΠΑΚΗΣ ΑΒΕΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΗΧΑΝΙΣΜΩΝ ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΗΣ ΨΗΣΙΜΑΤΟΣ-ΕΙΔΩΝ ΤΖΑΚΙΟΥ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ ΕΣΤΙΑΣΗΣ.
Α.Ε. / 09/01/2008
ΜΑΝΩΛΗΣ ΒΑΣΑΡΜΙΔΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. / ORPHEUS
ΕΜΠΟΡΙΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΛΑΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ
Ε.Ε. / 26/07/1989
ΜΑΡΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΙ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΩΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΩΝ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΜΑΡΑΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΑΤΕΡΑΣ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΡΟΛΟΓΙΩΝ
Α.Ε. / 18/09/1987
ΜΑΡΜΑΡΑ ΨΩΦΑΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΜΑΡΜΑΡΑ ΨΩΦΑΚΗ ΑΕ
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΞΟΡΥΞΗ ΜΑΡΜΑΡΩΝ
Α.Ε. / 17/11/2000
ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΨΕΥΔΟΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΩΝ ΧΑΛΚΙΝΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 27/10/2004
ΜΑΤΣΟΥΚΗΣ ΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ ΑΕ / ΜΑΤΓΚΡΑΦ
ΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ (ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ ΒΙΒΛΙΩΝ-ΚΑΤΑΛΟΓΩΝ-ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΩΝ-ΚΟΥΤΙΩΝ-ΕΤΙΚΕΤΤΩΝ & ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΩΝ ΕΝΤΥΠΩΝ).
Α.Ε. / 06/12/2006
ΜΕΝΤΙΚΟΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΩΝ, ΑΥΤΟΜΑΤΩΝ ΑΝΑΛΥΤΩΝ, ΧΗΜΙΚΩΝ ΑΝΤΙΔΡΑΣΤΗΡΙΩΝ, ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΩΝ, ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΤΩΝ ΑΝΩΤΕΡΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 02/11/1987
ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ (ENVIRONMENTAL SERVICES) ANΩΝΥΜΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ E.S. Α.Ε.
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΩΝ . ΑΝΑΛΗΨΗ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ -ΕΜΠΟΡΙΑ ΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ, ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΓΙΑ ΤΕΧΝΙΚΑ Η ΔΟΜΙΚΑ ΕΡΓΑ. ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΕ ΤΕΧΝΙΚΑ Η ΔΟΜΙΚΑ ΕΡΓΑ
Α.Ε. / 02/03/2007
ΜΕΤΑΛΛΙΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΙ ΕΛΛΑΔΟΣ Α.Ε. / ΜΕΤΚΑ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΣΚΕΛΕΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΡΩΝ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΣΚΕΛΕΤΩΝ, ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΜΟΝΑΔΕΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΣΧΕΔΙΑΣΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΑ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΟΔΑΠΗ ΣΤΑΘΜΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΚΑΘΕ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΠΗΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΜΕ ΚΑΥΣΙΜΟ ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΛΙΓΝΙΤΗ ΑΝΘΡΑΚΑ ΑΙΟΛΟΙΚΩΝ ΠΑΡΚΩΝ ΥΔΡΟΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ ΦΩΤΟΒΟΛΤΑΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΑΘΜΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΕΝ ΓΕΝΕΙ ΑΝΑΝΕΩΣΙΜΕΣ ΠΗΓΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΩΝ ΣΥΜΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΘΕΡΜΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΡΓΩΝ ΥΠΟΔΟΜΗΣ ΓΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΙΜΟΤΗΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΤΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΟΥ ΕΜΠΟΡΙΟΥ.
Α.Ε. / 03/02/2005
ΜΗΛΕ ΕΛΛΑΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΟΙΚΙΑΚΗ Η΄ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΧΡΗΣΗ
Ε.Π.Ε. / 09/09/1971
ΜΙΧΑΗΛ ΚΑΙ ΕΥΘΥΜΙΟΣ ΚΑΡΔΑΣΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / "ΚΑΡΔΑΣΗΣ ΕΠΕ"
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΖΑΧΑΡΩΔΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ & ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΔΙΣΚΩΝ.
Ε.Π.Ε. / 04/02/1993
ΜΙΧΑΗΛ ΚΑΤΣΑΡΑΣ ΕΜΠΟΡΟΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΥΛΛΩΝ ΦΟΡΜΑΙΚΑΣ, ΠΑΓΚΩΝ, ΘΥΡΟΦΥΛΛΩΝ ΚΑΙ ΣΥΡΤΑΡΙΩΝ ΝΤΟΥΛΑΠΙΩΝ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Α.Ε. / 22/01/1971
ΜΙΧΑΛΗΣ ΤΟΥΜΠΗΣ ΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ-ΕΚΔΟΣΕΙΣ-ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ-ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΓΡΑΦΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ.
Α.Ε. / 11/04/1995
Μ.ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ-Γ.ΚΟΓΙΑΣ ΟΕ / ΚΥΡΚΟ ΟΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ - ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΕΣ ΕΠΙΧΙΡΗΣΕΙΣ
Ο.Ε. / 22/09/1998
ΜΟΜΠΙΟΥΣ- ΝΤΑΤΑΛΕΞ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΙΣΜΟΥ / MOBIUS - DATALEX ΑΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ - ΕΜΠΟΡΙΑ.
Α.Ε. / 08/08/2006
ΜΟΝΤΕΣΣΙΝΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΛΑΚΙΔΙΩΝ - ΕΙΔΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / MODESSINO (ΜΟΝΤΕΣΣΙΝΟ) ΠΛΑΚΑΚΙΑ - ΕΙΔΗ ΥΓΙΕΙΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ - ΕΠΙΠΛΩΝ ΚΟΥΖΙΝΑΣ - ΘΥΡΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
Ε.Π.Ε. / 02/11/2005
ΜΟΡΦΕΑΣ Γ.ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΜΟΡΦΕΑΣ ΕΛΛΑΣ ΜΟΝ.ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 30/04/2008
ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ (ΕΛΛΑΣ) ΔΙΥΛΙΣΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΝΘΟΥ Α.Ε.
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΥΓΡΩΝ ΚΑΥΣΙΜΩΝ, ΚΑΥΣΙΜΩΝ ΑΕΡΙΩΘΟΥΜΕΝΩΝ, ΥΓΡΑΕΡΙΩΝ, ΘΕΙΑΦΙΟΥ, ΠΑΡΑΦΙΝΗ Σ, ΝΑΦΘΑΣ, ΚΗΡΩΔΩΝ ΥΛΩΝ, ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΩΝ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ
Α.Ε. / 01/04/1971
ΜΠΑΛΛΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΑΠΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ / BALLI S.A.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΠΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 17/11/1998
Ν. ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ - ΙΝΤΕΡΣΟΛΑΡ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΙΑΚΩΝ, ΕΙΔΩΝ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ - ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ / ENERGY ONE & Ν.ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ -ΙΝΤΕΡΣΟΛΑΡ ΑΒΕΤΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΚΑΙ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΙΑΚ ΩΝ ΘΕΡΜΟΣΙΦΩΝΩΝ.
Α.Ε. / 18/03/1992
Ν. ΚΑΤΣΑΡΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε. / AGRELIA
ΕΜΠΟΡΙΟ ΒΡΩΣΙΜΩΝ ΕΛΑΙΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΩΝ
Ε.Ε. / 20/07/2010
Ν. Σ. ΚΟΥΓΙΟΥΦΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΩΝ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ (ΗΛΕΚΤΡΟΠ ΑΡΑΓΩΓΑ ΖΕΥΓΗ, ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΕΡΓΑΛΕΙΑ, ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΠΕΠΙΕΣΜΕΝΟΥ ΑΕΡΟΣ, ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΕΡΕΩΣΕΩΣ,ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΣΥΣΦΙΞΕΩΣ, ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ, ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΥΨΗΛΗΣ ΠΙΕΣΗΣ (ΕΩΣ 2500 BAR), ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΔΑΠΕΔΩΝ, ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΣΥΜΠΙΕΣΕΩΣ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΑΠΟΡΡΙΜΜΑΤΩΝ, ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ ΠΛΥΣΤΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ,ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΠΑΡΑΓΩΓΩΝ ΖΕΥΓΩΝ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΙΚΩΝ ΚΥΚΛΩΜΑΤΩΝ ΚΑΘΑΑΡΙΣΜΟΥ, ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ (ΠΑΓΚΟΙ ΤΑΜΕΙΩΝ,ΚΑΡΟΤΣΙΑ,ΚΛΕΙΔΑΡΙΕΣ ΚΑΡΟΤΣΙΩΝ,ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗΣ ΕΓΓΓΥΟΔΟΣΙΑΣ ΚΕΝΩΝ ΦΙΑΛΩΝ, ΧΩΡΟΙ ΣΤΑΘΜΕΥΣΗΣ ΚΑΡΟΤΣΙΩΝ).
Α.Ε. / 01/12/1977
ΝΑΜΕ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΟΙΝΩΝ - ΠΟΤΩΝ - ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΝΕΡΩΝ. / ΝΑΜΕ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΟΙΝΩΝ ΠΟΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
Α.Ε. / 28/11/2008
ΝΑΝΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΝΑΝΟΣ ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΛΑΜΙΩΝ ΑΠΟ ΜΠΑΜΠΟΥ ΠΟΥ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΙΔΗ ΕΣΤΙΑΣΗΣ
Ε.Π.Ε. / 10/09/2004
ΝΕΟΚΕΜ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΥΛΙΚΩΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΡΩΜΑΤΩΝ (ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ, ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ, ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ, ΠΟΥ- ΔΡΑΣ ΚΑΙ ΣΚΑΦΩΝ ΑΝΑΨΥΧΗΣ), ΣΥΓΚΟΛΛΗΤΙΚΩΝ ΟΥΣΙΩΝ, ΣΤΕΓΑΝΩΤΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ, ΣΦΡΑΓΙ- ΣΤΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΠΟΞΕΙΔΙΚΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΑΠΕΔΩΝ.
Α.Ε. / 22/01/1996
ΝΙPPΟΝΙΑ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΩΝ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ / NIPPONIA A.E
ΣΥΜΜΕΤΟΧΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ,ΠΑΡΑΓΩΓΗ - ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΟΤΟΣΙΚΛΕΤΩΝ -ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΩΝ ,ΣΥΝΑΦΩΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 28/04/2006
ΝΙΚ. Ι. ΘΕΟΧΑΡΑΚΗΣ Α.Ε. ΕΜΠΟΡΙΚΗ, ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ, ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ, ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ, ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΠΙΒΑΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΦΟΡΤΗΓΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ, ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ, ΔΟΜΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ, ΡΑΔΙΟΦΩΝΩΝ ΚΑΙ ΜΑΓΝΗΤΟΦΩΝΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ, ΜΗΧΑΝΩΝ ΘΑΛΑΣΣΗΣ, JET SKI, ΗΛΕΚΤΡΟΓΕΝΝΗΤΡΙΩΝ, ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ, ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΠΑΤΑΡΙΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ. ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ.
Α.Ε. ΥΠΟΚΑΤ. / 22/12/1965
ΝΙΚΟΛΑΟΣ & ΙΩΑΝΝΗΣ ΒΗΧΟΣ Ο.Ε. / VECO (VICHOS ECOLOGY)
ΕΜΠΟΡΙΟ ΧΑΡΤΙΟΥ ΠΡΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ
Ο.Ε. / 13/09/2007
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ / 4Α-ΒΝ
ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΒΙΒΛΙΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 08/06/1990
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΜΗΧΑΝΩΝ - ΚΑΤΕΡΓΑΣΙΑ ΥΑΛΟΠΙΝΑΚΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 12/07/1993
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΔΑΒΡΑΔΟΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ZEUS HOME Μ.Ε.Π.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΕΡΑΜΙΚΩΝ ΠΛΑΚΑΚΙΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 21/09/2011
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΑΙ ΜΑΡΙΑ ΠΙΤΣΙΚΑΛΗ Ο.Ε
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΡΝΙΖΩΝ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Ο.Ε. / 06/03/2008
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΟΝΑΧΟΓΙΟΣ & ΣΙΑ Ε.Ε. / ERGOTEC
ΑΝΕΓΕΡΣΗ ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΞΥΛΟΥ.
Ε.Ε. / 23/10/2008
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΜΠΑΡΜΠΑΡΗΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ
ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 10/06/2011
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΣΓΟΥΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
EΜΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ (ΦΑΣΟΝ) ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΟΥ. ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ ΕΙΔΩΝ , ΑΞΕΣΟΥΑΡ .
ΑΤΟΜΙΚΗ / 01/03/1984
ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΣΑΜΗΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ / TSAMIS EXPORTS
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΙΔΩΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 25/10/2001
ΝΤΕΡΠΟΥΛΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΝΔΥΣΗΣ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΝΤΕΡΠΟΥΛΗ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 03/12/2002
Ν.ΤΣΑΚΜΑΖ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / ΑΛΕΤ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ
Ο.Ε. / 08/02/1988
ΟΙΚΟΚΙΝΗΣΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΕΞΑΓΩΓΗΣ ΕΠΙΠΛΩΝ ΣΤΡΩΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΛΕΥΚΩΝ ΕΙΔΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΟΙΚΟΚΙΝΗΣΗ ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΣΤΡΩΜΑΤΩΝ -ΛΕΥΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ε.Π.Ε. / 19/02/2003
ΟΙΚΟΧΗΜΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΟΙΚΟΧΗΜΙΚΗ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ
Α.Ε. / 08/10/2004
ΟΚΤΑΒΙΤ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ / ΟΚΤΑΒΙΤ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΑ Η/Υ.
Α.Ε. / 18/02/1997
ΟΛΓΑ ΦΙΛΙΠΠΙΔΗ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ / AIRCOR ΦΙΛΙΠΠΙΔΗ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ AIR CONDITION.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 10/02/1995
ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΙΑΚΑ ΔΙΚΤΥΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ / Ι.Ε.Ν S.A
ΕΜΠΟΡΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΩΝ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 12/04/2000
ΟΠΤΙΜΑ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΟΤΩΝ
Α.Ε. / 11/05/1982
ΟΠΤΙΜΑΛ ΣΑΠΛΑΙ ΤΣΕΙΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΠΟΤΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΟΠΤΙΜΑΛ ΣΑΠΛΑΙ ΤΣΕΙΝ ΑΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΟΤΩΝ, ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ.
Α.Ε. / 16/02/2005
Π. ΚΑΠΕΛΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΔΩΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ / P. KAPELIS S.A.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΔΟΥΣ.
Α.Ε. / 27/12/1996
Π. ΚΑΣΑΜΠΟΥΛΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε. / GOLD OSTRICH
ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΟΥΛΕΡΙΚΩΝ
Ο.Ε. / 05/07/2006
Π. ΚΟΝΑΝΔΡΕΑΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / ΚΩΣΤΗΣ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ & ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ
Ο.Ε. / 19/09/2008
Π. ΝΙΚΗΦΟΡΑΚΗΣ - Η. ΦΑΣΟΥΡΑΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / PH ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑΤΩΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΧΗΜΙΚΗΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ
Ε.Π.Ε. / 14/10/2008
Π. ΠΑΓΚΡΑΤΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. / PROSPERITY GOURMET
ΠΑΡΟΧΗ ΕΠΙΧΙΕΡΗΜΑΤΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ
Ε.Ε. / 19/12/2006
Π. ΠΙΤΤΑΣ - Α. ΔΡΑΓΝΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. - ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΜΠΟΡΙΚΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ / Π. ΠΙΤΤΑΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΛΕΞΙΚΕΡΑΥΝΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΑΥΤΩΝ.
Ε.Ε. / 07/10/1987
Π. ΡΗΓΑΣ ΥΛΙΚΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ / Π.ΡΗΓΑΣ ΥΛΙΚΑ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΛΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑΣ
Α.Ε. / 05/07/2001
Π.Α. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ Ε.Ε. / GETEL
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ
Ε.Ε. / 26/02/1946
ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ PAL
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΩΝ ΣΚΕΥΩΝ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΧΡΗΣΕΩΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 19/02/1985
ΠΑΝ. Δ. ΔΡΙΒΑΣ ΚΑΙ ΥΙΟΙ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ / ΔΡΙΒΑΠΛΑΣΤ Α.Β.Ε.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΔΟΥΣ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Α.Ε. / 08/01/2002
ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΠΑΡΟΙΔΑΜΗΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΤΑΧΥΔΡΟΜΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 03/06/2011
ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ & ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΥΨΗΛΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ / METALTECH PAPADAKIS GROUP
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΜΕΤΑΛΛΙΚΩΝ ΠΛΑΙΣΙΩΝ ΗΛΕΚΤΡΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ
Α.Ε. / 17/10/2002
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / V & P LTD
ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ - ΜΟΝΩΤΙΚΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ
Ε.Π.Ε. / 11/01/2005
ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΕΣ ΓΕΥΣΕΙΣ ΑΕΒΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
Α.Ε. / 03/08/2004
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΝΔΡΕΟΛΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟΥ ΧΑΛΥΒΑ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 16/10/1992
ΠΑΣΚΑΛ ΣΤΡΟΥΖΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥΩΝ / ΠΑΣΚΑΛ ΣΤΡΟΥΖΑ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ - ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ - ΣΕΡΒΙΣ
Α.Ε. / 27/11/1996
ΠΑΤΕΡΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ / BAUER
ΑΤΟΜΙΚΗ / 23/09/1994
ΠΕΙΡΑΙΩΣ LEASING ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΙΚΕΣ ΜΙΣΘΩΣΕΙΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΠΕΙΡΑΙΩΣ LEASES
ΔΙΕΝΕΡΓΕΙΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΙΚΩΝ ΜΙΣΘΩΣΕΩΝ
Α.Ε. / 12/04/2007
ΠΕΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΜΕΤΑΛΛΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
Α.Ε. / 07/06/2000
ΠΕΤΡΟΓΚΑΖ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΥΓΡΑΕΡΙΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΦΙΑΛΩΣΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΣΥΣΚΕΥ ΩΝ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΔΙΚΤΥΟΥ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ ΣΕ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ
Α.Ε. / 27/05/1974
ΠΕΤΡΟΜΙΝΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ.ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΩΝ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ.
Ε.Π.Ε. / 20/02/1997
ΠΕΤΡΟΣ ΓΚΙΤΣΑΣ ΕΠΕ / ΧΡΥΣΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ ΕΠΕ
Ε.Π.Ε. / 24/01/2001
ΠΕΤΡΟΣ ΚΑΠΛΕΡΗΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΣΚΑΦΩΝ ΑΝΑΨΥΧΗΣ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 21/07/1993
ΠΗΓΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΘΕΡΜΑΝΣΗ -ΥΔΡΕΥΣΗ - ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΣ- ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ - ΧΡΗΜ/ΚΕΣ ΜΙΣΘΩΣΕΙΣ / NOVART-ΠΗΓΗ Α.Ε.Β.Ε.
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΣΥΛΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΚΡΑΜΜΑΤΩΝ ΜΕΤΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΓΚΟΛΙΣΗ ΧΑΛΚΟΣΩΛΗΝΩΝ ΕΞΕΛΑΣΗ ΣΥΡΜΑΤΩΝ ΚΑΣΣΙΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΜΗ ΣΙΔΗΡΟΥΧΩΝ ΜΕΤΑΛΛΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΛΙΚΩΝ ΓΙΑ ΔΙΚΤΥΑ ΥΔΡΕΥΣΗΣ, ΦΥΣΙΚΟΥ ΑΕΡΙΟΥ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ, ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΙΣΙΝΩΝ.
Α.Ε. / 29/11/1980
ΠΗΝΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΧΑΛΚΟΥ ΚΑΙ ΕΛΑΣΜΑΤΩΝ Λ.ΚΑΠΕΤΑΝΟΠΟΥΛΟΣ / ΠΗΝΙΟΤΕΧΝΙΚΗ Α.Ε.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΗΝΙΩΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΛΑΤΗΡΙΩΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΜΑΤΕΣ ΑΣΦ ΑΛΕΙΕΣ
Α.Ε. / 16/10/1990
ΠΙΟΥΡ ΓΚΡΙΚ ΕΞΠΟΡΤΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / PUREGREEK .COM
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 13/10/2006
ΠΛΑΤΩΝ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΧΗΜΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ / ΠΛΑΤΩΝ Α.Ε.
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΡΩΤΩΝ ΥΛΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΕΣ ΤΡΟΦΙ- ΜΩΝ ΚΑΙ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ (ΑΙΘΕΡΙΑ ΕΛΑΙΑ, ΑΡΩΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΩΤΕΣ ΥΛΕΣ) ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ ΣΥΣΚΕΥ- ΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΑ. ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΑΙΘΕΡΙΩΝ ΕΛΑΙΩΝ
Α.Ε. / 21/07/1992
ΠΟΥΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥ
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΣΥΝΑΡΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΥΝΗΓΗΤΙΚΩΝ ΟΠΛΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 19/07/1979
ΡΑΞ ΣΠΟΡΤΣΓΟΥΕΑΡ ΕΝΔΥΜΑΤΑ ΥΠΟΔΗΜΑΤΑ ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ( RAX SPORTSWEAR GARMENTS-SHOES-ACCESORRIES LTD) / RAX SPORTSWEAR LTD (ΡΑΞ ΣΠΟΡΤΣΓΟΥΕΑΡ ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ ΑΝΔΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ
Ε.Π.Ε. / 17/04/1997
ΡΟΤΕΝΜΠΕΡΓΚΕΡ ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΥΔΡΑΥΛΙΚΩΝ ΕΡΓΑΛΕΙΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ
Α.Ε. / 23/03/1989
ΡΟΥΜΠΑ ΕΜΠΟΡΙΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΡΟΥΜΠΑ Ε.Π.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΚΟΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ,ΠΛΟΙΩΝ ΚΑΙ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ
Ε.Π.Ε. / 20/12/2005
Σ. ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΚΑΙ ΑΔΕΛΦΟΙ - ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ, ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ, ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΡΤΟΠΟΙΙΑΣ
Α.Ε. / 14/02/1969
Σ. ΤΖΑΝΙΚΙΑΝ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ / SERKOS ή ΣΕΡΚΟΣ
ΜΙΚΤΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ - ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΧΡΥΣΟΧΟΙΑΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΩΡΟΛΟΓΙΩΝ (ΜΕ ΠΟΛΥ ΥΠΕΡΕΧΟΥΣΑ ΤΗΝ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ).
Ε.Ε. / 30/12/1999
ΣΑΜΙΡ ΓΙΕΧΙΑ ΤΟΥ ΦΑΤΧΙ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΔΩΡΟΥ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 07/06/2006
ΣΑΝΤΑ ΦΑΡΜΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΩΘΗΣΗΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΙΝΤΩΝ / SANTA PHARMA ΑΕ
ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΥΓΙΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΜΟΡΦΙΑΣ
Α.Ε. / 09/01/2004
ΣΒΑΜΠΕ ΕΛΛΑΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΣΒΑΜΠΕ ΕΛΛΑΣ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ.
Α.Ε. / 06/12/2002
ΣΒΙΝΓΚ - ΣΤΕΤΕΡ ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ - ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΡΓΟΥ - ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ / SCHWING STETTER HELLAS S.A.
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΔΙΑΧΥΣΕΩΣ ΜΠΕΤΟΝ) - ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ
Α.Ε. / 03/10/2003
Σ.Δ.ΘΕΟΦΥΛΑΚΤΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΔΟΣΕΩΝ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΩΝ ΕΙΔΗ ΔΩΡΩΝ / S.T.L
ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΔΩΡΩΝ-ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΩΝ
Α.Ε. / 07/03/1997
ΣΕΛΜΑΝ ΕΛΛΗΝΟΕΛΒΕΤΙΚΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΞΥΛΟΥ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ( SHELMAN S.A.) / ΣΕΛΜΑΝ Α.Ε.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΟΝΤΡΑ-ΠΛΑΚΕ, ΜΠΛΟΚΜΠΟΡΝΤ, ΜΟΡΙΟΣΑΝΙΔΩΝ, ΠΡΙΣΤΗΣ ΞΥΛΕΙΑΣ, MDF, ΚΑΠΛΑΜΑΔΩΝ, ΠΑΡΚΕΤΩΝ, POSTFORMING, ΠΡΟΦΙΛ ΞΥΛΟΥ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΦΥΣΙΚΗΣ ΞΥΛΕΙΑΣ, HARDBOARD.
Α.Ε. / 24/11/1962
ΣΙΔΕΡΗ-ΜΕΣΣΗΝΗ ΧΡΥΣΟΥΛΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ / CUSTOM MEDICAL DEVICES
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΙΚΡΟΣΥΣΚΕΥΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 13/04/1993
ΣΙΜΚΑΡ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ / ΣΙΜΚΑΡ Α.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ
Α.Ε. / 29/12/1997
Σ.ΛΑΒΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΥΙΟΣ ΕΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΥΛΙΚΟΥ
Ε.Ε. / 13/09/1996
ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΙΠΛΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ / ΣΠΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤ. ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΑΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΞΥΛΙΝΩΝ ΕΠΙΠΛΩΝ
Α.Ε. / 03/01/2008
ΣΠΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΕ / ΚΑΘΑΡΗ ΓΗ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ-ΕΜΠΟΡΙΟ ΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ
Ο.Ε. / 11/05/2007
ΣΠΟΣΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ ΕΜΠΟΡΙΑ ΧΟΝΔΡΙΚΗ ΛΙΑΝΙΚΗ ΝΥΦΙΚΩΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΝΥΦΙΚΩΝ ΚΑΙ ΡΟΥΧΩΝ / ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΝΥΦΙΚΩΝ
Ε.Π.Ε. / 02/01/2003
ΣΠΥΡΙΔΩΝ ΜΙΧΑΛΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΥ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΛΙΠΑΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 09/09/1999
ΣΤΑΜΑΤΕΛΑΤΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ & ΣΙΑ ΟΕ / DMS CD TRADING
ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΟΥΣΙΚΩΝ ΔΙΣΚΩΝ, CD ΚΑΙ ΚΑΣΕΤΩΝ
Ο.Ε. / 24/07/2008
ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ ΨΑΡΟΜΜΑΤΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ / Ο ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΒΙΒΛΙΩΝ , ΧΑΡΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΑ ΕΙΔΗ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 24/03/1997
ΣΤΕΛΙΟΣ Κ. ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ΚΥΛΙΝΔΡΙΚΟΙ ΧΡΩΣΤΗΡΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / Σ. ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ ROLLEX ΑΒΕΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΥΛΙΝΔΡΙΚΩΝ ΧΡΩΣΤΗΡΩΝ & ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΡΜΑΤΩΝ.
Α.Ε. / 26/01/1990
ΣΤΕΛΛΑ ΤΣΙΣΚΑΚΗ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ
ΚΥΤΙΟΠΟΙΙΑ
Ε.Ε. / 14/03/2011
ΣΤΕΦ. ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΑΙ - ΕΞΑΓΩΓΑΙ - ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΙ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΣΤΕΦ. ΑΦΕΝΤΟΥΛΗΣ ΕΠΕ
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΓΕΡΑΝΟΓΕΦΥΡΩΝ
Ε.Π.Ε. / 20/07/1983
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΒΟΛΩΝΑΚΗΣ ΚΑΙ ΣΙΑ ΟΜΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΣΑΒΑΤΙ ΟΕ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ - ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ ΠΟΛΥΤΙΜΩΝ ΛΙΘΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΔΩΡΩΝ.
Ο.Ε. / 26/03/2012
ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ / ΜΑRTEN
ΑΤΟΜΙΚΗ / 12/10/1989
ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΟΧΗΜΑΤΩΝ HATKAR SERVICE ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙA / HATKAR SERVICE ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΟΧΗΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 06/12/2002
ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΡΟΩΘΗΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / PANRAL Ε.Π.Ε.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ
Ε.Π.Ε. / 17/12/1991
ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΟΙΚΟΔΟΜΙΚΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΩΝ ΚΑΙ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ / ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ Α.Ε.Β.Ε.
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΑΜΑΞΩΜΑΤΩΝ - ΜΕΤΑΣΚΕΥΕΣ ΠΛΑΙΣΙΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ ΚΑΙ ΦΟΡΤΗΓΩΝ - ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΠΙΒΑΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ, ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΩΝ, ΓΕΩΡΓΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΜΟΤΟΠΟΔΗΛΑΤΩΝ, ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΩΝ, JET SKI ΚΑΙ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ - ΕΠΙΣΚΕΥΕΣ - ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΦΟΡΤΗΓΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ.
Α.Ε. / 25/01/1958
ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ / PRIME PRODUCTS CENTER INTERNATIONAL TRADE
ΕΜΠΟΡΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ
ΑΤΟΜΙΚΗ / 08/01/2009
ΤZΙΟΚΙ ΠΡΕΤΖΙΟΖΙ ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΤΑΙΡΙΑ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ
Α.Ε. / 17/09/2003
ΤΕΛΜΑΚΟ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗ & ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ / ΤΕΛΜΑΚΟ Α.Ε.
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Α.Ε. / 20/09/1985
ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΕ / ΤΕΡΝΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗ ΑΒΕΤΕ
ΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ, ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ. ΑΝΕΓΕΡΣΗ ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ ΠΡΟΣ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗ.ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ, ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΜΟΝΑΔΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ. Η ΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΠΑΣΗΣ ΦΥΣΕΩΣ ΜΕΛΕΤΩΝ, ΕΠΙΒΛΕΨΕΩΝ ΚΑΙ ΕΡΕΥΝΩΝ.ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ,ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ,ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΕΡΕΩΝ ΚΑΙ ΥΓΡΩΝ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ,ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΥΤΩΝ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΤΟΥΣ ΑΝΩΤΕΡΩ ΤΟΜΕΙΣ. ΕΜΠΟΡΙΑ, ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ, ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ, ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗ ΒΙΟΜΑΖΑΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ . ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ, ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΜΟΝΑΔΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ, ΚΟΜΠΟΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΗΣ ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΗΣ ΣΤΕΡΕΩΝ ΑΠΟΒΛΗΤΩΝ.
Α.Ε. / 22/03/1979
ΤΕΣΣΕΡΑ ΠΙ ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / 4Π Α.Ε.
ΕΚΔΟΣΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΩΝ ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ
Α.Ε. / 13/06/2008
ΤΕΧΝΟΜΕΚ-Γ. ΠΑΠΑΠΑΥΛΟΥ & ΣΙΑ ΕΕ
ΜΗΧΑΝΟΥΡΓΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ & ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ.
Ε.Ε. / 28/06/2001
ΤΕΧΝΟΜΕΝΤΙΚΣ ΑΣΣΕΤΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ / TECHNOMEDICS ASSETS AE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΙΑΤΡΙΚΟΥ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΟΥ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ. ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
Α.Ε. / 28/04/1999
ΤΖΕΝΚΟ ΠΑΟΥΕΡ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ ΑΠΟ ΑΝΑΝΕΩΣΙΜΕΣ ΠΗΓΕΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ / GENCO POWER A.E.
Α.Ε. / 05/10/2006
ΤΟΡΓΚΙΝΒΕΣΤ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΗ ΕΞΑΓΩΓΙΚΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΧΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΤΟΡΓΚΙΝΒΕΣΤ ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ. ΜΕΛΕΤΕΣ ΑΓΟΡΑΣ.
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 03/09/1996
ΤΟΥΝΤΑΣ ΑΛΕΞΙΟΣ - ΤΣΑΚΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΟΜΟΡΡΥΘΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / GEOMAT (ΓΕΟΜΑΤ)
ΕΜΠΟΡΙΟ ΛΙΠΑΣΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΣΠΟΡΩΝ (ΕΛΑΙΟΥΧΩΝ).
Ο.Ε. / 25/11/2002
ΤΟΥΡΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΕΞΑΓΩΓΕΣ ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ / ΤΟΥΡΩΝ ΑΕ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ
Α.Ε. / 25/09/2003
ΤΡΙΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΙΣΑΓΩΓΕΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΔΙΑΝΟΜΕΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΙΚΑ ΑΓΑΘΑ ΜΗΧΑΝΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ / ΤΡΙΑ Α.Ε.Β.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΑΡΑΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ (ΦΑΣΟΝ)
Α.Ε. / 07/09/1987
ΥΓΡΑΕΡΙΑ ΠΡΙΜΑΓΚΑΖ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ Α.Ε. / ΥΓΡΑΕΡΙΑ ΠΡΙΜΑΓΚΑΖ Α.Ε.
ΕΜΦΙΑΛΩΣΗ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ. ΔΙΑΝΟΜΕΣ ΥΓΡΑΕΡΙΟΥ ΣΕ ΠΡΑΤΗΡΙΑ
Α.Ε. / 28/01/1993
ΥΙΟΙ Ε. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ
Α.Ε. / 20/01/1997
ΥΙΟΙ Μ. ΓΡΗΓΟΡΑΤΟΥ ΟΜΟΡΡΥΘΜΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΡΥΘΜΟΣ LIGHTS
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ & ΕΜΠΟΡΙΑ ΦΩΤΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Ο.Ε. / 22/11/1990
ΥΙΟΙ Ν. ΓΑΡΙΒΑΛΔΗ ΟE
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΠΛΕΞΙΓΚΛΑΣ.
Ο.Ε. / 20/01/1999
Φ. ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΥΙΟΣ Ο.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΣΙΔΗΡΙΚΩΝ
Ο.Ε. / 20/03/1979
Φ. ΦΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΗΧΑΝΟΥΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ / SECURITY LOCK S.A
ΜΗΧΑΝΟΥΡΓΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ.
Α.Ε. / 12/07/1995
ΦΑΙΔΩΝ ΣΑΜΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / CASTAL L.T.D.
ΜΕΛΕΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ (ΦΑΣΟΝ) ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ, ΕΜΠΟΡΙΟ Α ΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΩΝ
Ε.Π.Ε. / 01/07/1985
ΦΙΛΙΠΣ ΕΛΛΑΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ / ΦΙΛΙΠΣ ΕΛΛΑΣ Α.Ε.Β.Ε
ΕΜΠΟΡΙΟ ΗΛΕΚΤΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ, ΕΙΔΩΝ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ,ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Α.Ε. / 16/08/1930
ΦΟΡ ΤΙΝΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ - ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / 4TEENS Ε.Π.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΓΥΝΑΙΚΕΙΩΝ ΡΟΥΧΩΝ
Ε.Π.Ε. / 29/10/2009
ΦΟΡΕΒΕΡ ΛΙΒΙΝΓΚ ΠΡΟΝΤΑΚΤΣ ΕΛΛΑΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / FOREVER LIVING PRODUCTS GREECE MEPE
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 06/09/1993
ΧΑΛΒΑΤΖΟΓΛΟΥ ΠΗΝΕΛΟΠΗ ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ / ΠΕΝ-ΚΥ & ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ PEN-KY
ΒΙΟΤΕΧΝΙΑ ΕΤΟΙΜΩΝ ΕΣΩΡΟΥΧΩΝ.
Ε.Ε. / 09/07/2007
ΧΑΛΚΟΡ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΕΤΑΛΛΩΝ / ΧΑΛΚΟΡ ΑΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΕΠΙΠΕΔΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΑΠΟ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟ, ΧΑΛΚΟ, ΟΡΕΙΧΑΛΚΟ ΚΑΙ ΚΡΑΜΜΑΤΑ ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ ΚΑΙ ΧΑΛΚΟΥ (ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΧΗΜΑΤΑ).
Α.Ε. / 04/10/1977
ΧΑΝΟΣ ΑΝΩΝΥΜΟΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ, ΕΜΠΟΡΙΑ ΕΙΔΩΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΑΠΟ ΗΛΙΟ ΚΑΙ ΒΡΟΧΗ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΩΝ ΕΙΔΩΝ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΑΕ / ΑΘΗΝΑΙΚΗ ΟΜΠΡΕΛΟΠΟΙΙΑ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΟΜΠΡΕΛΩΝ (ΜΙΚΤΗ)
Α.Ε. / 14/01/2009
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗΣ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / AVIATECH CONSULTING
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΥΨΗΛΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 01/08/2005
ΧΑΡΜΠΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ / HARBISPLASTICS A.B.E.E.
ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΥΣ ΔΟΧΕΙΩΝ (ΠΛΑΣΤΙΚΩΝ) ΑΠΟ ΠΟΛΥΑΙΘΥΛΕΝΙΟ
Α.Ε. / 04/03/2008
ΧΑΤΖΗΓΑΒΡΙΗΛ Σ.ΚΑΙ ΣΙΑ ΕΕ / LE VIEUX STYLE
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΠΙΧ/ΣΕΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.
Ε.Ε. / 01/04/2003
ΧΑΤΖΟΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑΣ ΞΥΛΟΥ / ΧΑΤΖΟΝ ΑΒΕΕ
ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΞΥΛΟΥ ΔΙΑΤΗΡΕΙ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΚΛΑΔΟ
Α.Ε. / 31/05/2006
ΧΡΗΣΤΟΣ ΧΑΤΖΗΜAΡΙΝΑΚΗΣ EPTA ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΠΕΡΙΩΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / VELUTTO ROSSO Μ. ΕΠΕ
ΕΜΠΟΡΙΟ ΕΝΔΥΜΑΤΩΝ, ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ,ΑΞΕΣΟΥΑΡ ΕΝΔΥΣΗΣ,ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ,ΔΕΡΜΑΤΙΝΩΝ ΕΙΔΩΝ.
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 23/07/2001
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΟΥΛΗ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / FLB SOLUTIONS
ΠΑΡΟΧΗ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΣΕ ΘΕΜΑΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ, ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΧΑΡΤΟΓΡΑΦΗΣΗΣ
Ε.Π.Ε. ΜΟΝΟΠΡΟΣ. / 30/10/2007
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΟΥΧΤΑΡΗ ΚΑΙ ΣΙΑ Ο.Ε.
ΕΜΠΟΡΙΟ ΠΟΡΤΩΝ, ΕΠΙΠΛΩΝ ΚΟΥΖΙΝΑΣ, ΝΤΟΥΛΑΠΙΩΝ
Ο.Ε. / 22/07/2009
ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΔΗ ΣΥΖ. ΓΕΩΡΓΙΟΥ / ALFEA
ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΟΙΚΩΝ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ ΣΕ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΕΤΟΙΜΑ ΕΝΔΥΜΑΤΑ. ΕΜΠΟΡΙΟ ΜΗΧΑΝΩΝ ΕΙΔΩΝ ΕΝΔΥΣΕΩΣ ΚΑΙ ΤΡΟΦΙΜΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 07/09/1954
ΧΡΥΣΑ ΑΥΓΑ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / ΧΡΥΣΑ ΑΥΓΑ ΑΕ
ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΥΓΩΝ .
Α.Ε. / 17/07/1996
ΨΗΦΙΑΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΑΕΒΕ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΗΣ ΛΗΨΗΣ / DIGITAL TECHNOLOGY SA
ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ & ΣΥΣΚΕΥΩΝ ΔΟΡΥΦΟΡΙΚΗΣ ΛΗΨΗΣ.
Α.Ε. / 22/07/2002
ΨΩΜΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΨΕΥΔΟΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 04/04/2000
ΩΡΑ ΚΑΙΣΑΡΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΩΡΟΛΟΓΙΩΝ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ / ORA KESSARIS SA
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ,ΩΡΟΛΟΓΙΩΝ,ΠΟΛΥΤΙΜΩΝ-ΗΜΙΠΟΛΥΤΙΜΩΝ ΠΕΤΡΩΝ,ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Α.Ε. / 30/10/2000
2Μ Ο.Ε. ΜΗΤΣΑΣ ΠΑΝ. - ΜΠΑΡΑΚΟΣ ΔΗΜ.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ο.Ε. / 22/10/1996

Antonius
28-06-12, 16:03
ΕΜΠΟΡΙΑ Η/Υ ΚΑΙ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ
Α.Ε. / 29/06/2007

Διάβασε τί παράγουν αυτές Βαγγέλλη ...

ΚΑΤΑΣΚΕΥΗ ΨΕΥΔΟΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ.
ΑΤΟΜΙΚΗ / 04/04/2000
ΩΡΑ ΚΑΙΣΑΡΗΣ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΩΡΟΛΟΓΙΩΝ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ / ORA KESSARIS SA
ΕΜΠΟΡΙΟ ΚΟΣΜΗΜΑΤΩΝ,ΩΡΟΛΟΓΙΩΝ,ΠΟΛΥΤΙΜΩΝ-ΗΜΙΠΟΛΥΤΙΜΩΝ ΠΕΤΡΩΝ,ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Α.Ε. / 30/10/2000
2Μ Ο.Ε. ΜΗΤΣΑΣ ΠΑΝ. - ΜΠΑΡΑΚΟΣ ΔΗΜ.
ΕΜΠΟΡΙΑ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ
Ο.Ε. / 22/10/1996

δύο τυχαία quotes. Προφανώς κάποιες παράγουν αλλά οι περισσότερες είναι εισαγωγές και εμπόριο. Δηλαδή από τίποτα μέχρι αρνητική προσφορά.

voleftis
28-06-12, 16:07
Διάβασε τί παράγουν αυτές Βαγγέλλη ...

δύο τυχαία quotes. Προφανώς κάποιες παράγουν αλλά οι περισσότερες είναι εισαγωγές και εμπόριο. Δηλαδή από τίποτα μέχρι αρνητική προσφορά.

Εγώ τις βρήκα εκεί που γράφει εξαγωγικές και τις αντέγραψα ...δεν έψαξα λεπτομέρειες... αν με κορόιδεψαν ....σε κορόιδεψα και εγώ ;) ...δες μόνος σου ...μου έβγαλε ένα αριθμό πάνω από 3.500!!! :)

Sfinos
28-06-12, 16:09
volefti απλό like για την υπογραφή... Το add σου δεν μου λέει τπτ... Κ καμιά απο αυτές δεν κάνει εξαγωγές εκτός την ΑΓΝΟ την ΦΑΓΕ κ κάποιες παρόμοιες...

Αυτή πχ τι κάνει? Εισάγει ή εξάγει τεχνολογία?

COSMOS BUSINESS SYSTEMS ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ / COSMOS COMPUTERS A.E.B.E.
ΕΜΠΟΡΙΟ Η/Υ, ΕΚΤΥΠΩΤΩΝ, ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ, ΑΝΑΛΩΣΙΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΣΚΕΤΩΝ

Συγκεκριμένα αυτή που έκανα quote δουλεύει με HP & LENOVO.... Οπότε εισάγει... Μπες στο σάιτ κ δες μόνος σου....

Antonius
28-06-12, 16:11
Εγώ τις βρήκα εκεί που γράφει εξαγωγικές και τις αντέγραψα ...δεν έψαξα λεπτομέρειες... αν με κορόιδεψαν ....σε κορόιδεψα και εγώ ...δες μόνος σου ...μου έβγαλε ένα αριθμό πάνω από 3.500!!!

Δεν είναι θέμα. Τις διαβάζω και γελάω! Κάτι εταιρίες "περιορισμένης ευθύνης" βλέπω!

AKΡON ΕΛΛΑΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΙ - ΕΙΣΑΓΩΓΑΙ - ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ / ΑΚΡΟΝ ΕΛΛΑΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΕΝΗΣ ΕΥΘΥΝΗΣ

loukia.
28-06-12, 17:37
Μόνο που ο κρονος δε λεει αυτο λουκια... το 2-3 χρόνια ποιός το είπε?? Έχει κανείς σας επίσημα στοιχεία? Το ίδιο λέει...Απλά τα 2-3 χρόνια εγώ προσωπικά το λέω,και αυτό είναι προσωπική εκτίμηση,βάσει των δεδομένων που υπάρχουν γύρω μου...

Επειδή λέτε συνεχώς δεν παράγουμε τίποτα ...έκανα μια επίσκεψη στην σελίδα του ΕΒΕΑ και βρήκα χιλιάδες εξαγωγικές εταιρίες ...ουπς από που ξεφύτρωσαν ;;;;
Ας σταματήσει λοιπόν αυτό το παραμύθι ότι δεν παράγουμε... παράγουμε ίσως λίγα αλλά αν μας αφήσουν έχουμε δυνατότητες για πάρα πολλά ...μαγιά υπάρχει ... ...ο Λευτέρης αυτό εννοεί.... θα ενισχυθούν περαιτέρω αυτές οι επιχειρήσεις με αποτέλεσμα να ανοίξουν οι δουλειές τους που λένε στην πιάτσα με αποτέλεσμα να αυξηθεί το ΑΕΠ να μειωθεί το έλλειμμα και η ανεργία.... να μην φεύγουν οι πτυχιούχοι μας ....να δημιουργηθούν καινούργιες εταιρίες και άλλα πολλά ....αυτά όμως προϋποθέτουν πολιτικούς και πολιτικές που να μην είναι δουλοπρεπείς σε τραπεζίτες και Γερμανούς βιομηχάνους ... όπως βεβαίως και την εξαφάνιση της λαθρομετανάστευσης ...για δείτε πόσες επιχειρήσεις υπάρχουν τελικά !!!
Φανταστείτε και πόσες μπορούν να δημιουργηθούν αν δινόταν κίνητρα καινοτομίας και έρευνας στους νέους μας επιστήμονες !!!!Μαζί σου,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΝ ΕΜΠΟΡΙΟ,ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΓΕΝΗ ΤΟΜΕΑ,ΤΙΣ ΤΕΧΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.

Sfinos
28-06-12, 17:42
Μαζί σου,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟΝ ΕΜΠΟΡΙΟ,ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟΓΕΝΗ ΤΟΜΕΑ,ΤΙΣ ΤΕΧΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ.

Με μια λέξη Παιδεία!

loukia.
28-06-12, 18:05
Με μια λέξη Παιδεία! Η παιδεία είναι κάτι επί της αρχής,και χρειάζεται παντού,αλλά και σε ειδικές καταστάσεις,και εδώ θα μπορούσαμε να την χρησιμοποιήσουμε,δεν είναι κάποιο ξένο σώμα...

sakis677
28-06-12, 19:22
επισης στην λιστα υπαρχουν εταιρειες οπως chevellas (ελληνικη chevrolet),θεοχαρακης(nissan),lada,samsung και πολλες αλλες παρομοιες που δεν καταλαβα τι ακριβως παραγουν και εξαγουν

Antonius
28-06-12, 19:45
επισης στην λιστα υπαρχουν εταιρειες οπως chevellas (ελληνικη chevrolet),θεοχαρακης(nissan),lada,samsung και πολλες αλλες παρομοιες που δεν καταλαβα τι ακριβως παραγουν και εξαγουν

Greek (Hellenic) Papatza. (ΠΟΠ)

Kronos
28-06-12, 22:45
Μόνο όταν υποτιμάς το νόμισμά σου (άρα την αξία των αποδοχών των εργαζομένων)

Την αξία των αποδοχών, γιατί την υποτιμάς?

Όντως. Για να αγοράσεις πχ ασπιρίνη χρειάζεσαι πολλαπλάσιες εργατώρες.

Να φτιάξεις ασπιρίνη στην Ελλάδα.

Kronos
28-06-12, 23:01
Δεν το έκανες όμως πάντα.
Τι δεν έκανε πάντα ρε συ Αντώνη? Και την προηγούμενη φορά, που χάλασε το ψυγείο, αγόρασε καινούργιο ο άνθρωπος.
Με το ευρώ, αρχίσαμε να αγοράζουμε ψυγεία?
Απλά, με το ευρώ, σταματήσαμε να φτιάχνουμε ψυγεία.

Ήταν ποτέ η Ελλάδα χωρίς κάποια κηδεμονία;
Φοβερό επιχείρημα, για να έχεις τοποτηρητές στα υπουργεία σου, που θα καθορίζουν πότε θα πας για κατούρημα.

Βρε χριστιανέ μου... Σε ρωτώ... ΤΙ ΠΑΡΑΓΟΥΜΕ?? Θες να μου πείς πως θα το αυξήσεις αν παίρνεις 100.000 δραχμές μισθό? Δλδ σε μελλοντικό συνάλαγμα 30 ευρώ το μήνα????? Εμένα αυτό σαν Ουγκάντα μου ακούγεται...
Πήγαινε σε κανένα σάιτ ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ υπουργείων, και θα δεις τι παράγουμε. Εγώ σου έγραψα πως οι εξαγωγές μας πέρσι, ήταν 50 δις.
Θα το αυξήσεις αυτό που παράγεις, ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟ ΤΟ ΕΙΣΑΓΟΜΕΝΟ.
Αν δεν το καταλαβαίνεις, λυπάμαι δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

Κοίτα να τα καταλάβεις πρώτα εσύ.... Κ μετά μου τα μεταδίδεις κ εμένα... Νομίζεις πως ζείς στα Αραβικά Εμιράτα.... Μου μιλάς για εξαγωγές σε μια χώρα που για ένα χαρτί σε υπηρεσία θες 3 μέρες....
Δεν τα πιάνεις εύκολα, κάνεις και τον έξυπνο.
Εγώ στα είπα. Αν θέλεις, μπορείς να μάθεις κάτι. Διαφορετικά, πες ότι φταίει η παιδεία σου σαν Ελληνας.

Με το ευρώ ξέρουμε που βρισκόμαστε...
Ούτε η Μέρκελ που κάνει κουμάντο δεν ξέρει που βρίσκεται με το ευρώ, σήμερα.
Ενημερώσου και λίγο για ότι γίνεται στις Βρυξέλλες από χτες.
Σιγά μην ξέρεις εσύ που βρίσκεσαι.
Οταν σου λένε ότι τα δύσκολα είναι μπροστά μας, με το ευρώ εννοούν.

Ξέρουμε, θα την υποτιμούμε.
Οπως κάνουν οι ηλίθιοι οι Κινέζοι για παράδειγμα.
ή όπως κάνει η τρόικα στην Ελλάδα (με το ευρώ).

Αν υποτιμήσεις το νόμισμά σου, κατά 10% για παράδειγμα, το δικό σου αμέσως θα κοστίζει 4,5 ευρώ το κιλό.
Αρα ο εισαγωγέας στη Γερμανία θα το προτιμήσει, και θα καταθέσει το αντίστοιχο ποσό σε ότι νόμισμα θέλεις, μέσα σε 1 λεπτό.
Την μετατροπή, θα την κάνουν σε μισό δευτερόλεπτο, οι υπολογιστές των τραπεζών που έγινε η κατάθεση.

Μόνο που ο κρονος δε λεει αυτο λουκια...
Αυτό λέω. Είδες που δεν καταλαβαίνεις?

Στο ευρώ είναι η Βουλγαρία??
Οχι. Στο ΔΝΤ, και εφαρμόζει μνημόνιο σαν το δικό μας, για να αυξήσει την "ανταγωνιστικότητα".

Τώρα 100% δε τα έπιασα όλα... Αλλά πάνω κάτω αυτό είπε...
Μην παίρνεις και όρκο ότι είπε αυτό...

Kronos
28-06-12, 23:02
Επειδή λέτε συνεχώς δεν παράγουμε τίποτα ...έκανα μια επίσκεψη στην σελίδα του ΕΒΕΑ και βρήκα χιλιάδες εξαγωγικές εταιρίες ...ουπς από που ξεφύτρωσαν ;;;;
Φανταστείτε και πόσες μπορούν να δημιουργηθούν αν δινόταν κίνητρα καινοτομίας και έρευνας στους νέους μας επιστήμονες !!!!

Χαμένος κόπος Βαγγέλη. Το κόλλημα είναι κόλλημα.

GIANNIS_05
28-06-12, 23:02
Την αξία των αποδοχών, γιατί την υποτιμάς?

Να φτιάξεις ασπιρίνη στην Ελλάδα.

Κρονε, οταν σου ελεγα για νομισμα σε χρυσο θυμασαι τι μου ελεγες;

Τωρα νομιζεις οτι θα κανει την διαφορα το πως θα ονομασεις το χαρτι και στο τι θα εχει ζωγραφισμενο πανω του;

Το μονο που θα κανεις ειναι να τυπωσεις χρηματα αλλα αφου οσα χρηματα και να τυπωσεις θα πρεπει να αντιπροσωπευουν τα "εμπορευματα" που κατεχεις... Μια τρυπα στο νερο θα κανεις γιατι τα εμπορευματα δεν μπορεις να τα τυπωσεις.

Kronos
28-06-12, 23:04

Εγώ τις βρήκα εκεί που γράφει εξαγωγικές και τις αντέγραψα
Οταν σου λέω, χαμένος κόπος...

Kronos
28-06-12, 23:12
Συγκεκριμένα αυτή που έκανα quote δουλεύει με HP & LENOVO.... Οπότε εισάγει... Μπες στο σάιτ κ δες μόνος σου....
Τους πελάτες της εταιρείας, τους είδες?
Τους ισολογισμούς της?

Είναι σαφές ότι δεν καταλαβαίνετε, γι αυτό και δεν μπορείτε να δείτε πιο πέρα από τη μύτη σας.

Kronos
28-06-12, 23:14
Το μονο που θα κανεις ειναι να τυπωσεις χρηματα αλλα αφου οσα χρηματα και να τυπωσεις θα πρεπει να αντιπροσωπευουν τα "εμπορευματα" που κατεχεις... Μια τρυπα στο νερο θα κανεις γιατι τα εμπορευματα δεν μπορεις να τα τυπωσεις.

Μη λες σαχλαμάρες βρε Γιάννη, είσαι έξυπνος άνθρωπος. Στον καπιταλισμό, με λεφτά αγοράζεις, που τυπώνεις.
Και σ' αυτό το παιχνίδι, παίζουν ρόλο οι ισοτιμίες.
Σε κάποιο άλλο οικονομικό σύστημα, θα ανταλλάσσαμε προϊόντα. Δεν το έχουμε όμως.

GIANNIS_05
28-06-12, 23:15
Μη λες σαχλαμάρες βρε Γιάννη, είσαι έξυπνος άνθρωπος. Στον καπιταλισμό, με λεφτά αγοράζεις, που τυπώνεις.
Και σ' αυτό το παιχνίδι, παίζουν ρόλο οι ισοτιμίες.
Σε κάποιο άλλο οικονομικό σύστημα, θα ανταλλάσσαμε προϊόντα. Δεν το έχουμε όμως.

Ναι αλλα αν ηταν τοσο απλο θα γυρνουσαμε στην δραχμη, θα τυπωνανε οσα θελαμε και θα καθαριζαμε.

Kronos
28-06-12, 23:18
Ναι αλλα αν ηταν τοσο απλο θα γυρνουσαμε στην δραχμη, θα τυπωνανε οσα θελαμε και θα καθαριζαμε.

Δεν είναι απλό.
Δεν σε αφήνουν να κάνεις ότι γουστάρεις. Και τα συμφέροντα τα δικά τους?
Γι αυτό διορίζουν πολιτικούς, και γι αυτό τρομοκρατούν και τον κόσμο, για να μην κάνεις αυτό που γουστάρεις.

Η Αμερική, αυτό που λες, δεν κάνει? Αλλά αυτή είναι Αμερική, και όχι μια μικρή Γερμανική επαρχία στο φτωχό νότο της Ευρώπης.

GIANNIS_05
28-06-12, 23:19
Δεν είναι απλό.
Δεν σε αφήνουν να κάνεις ότι γουστάρεις. Και τα συμφέροντα τα δικά τους?
Γι αυτό διορίζουν πολιτικούς, και γι αυτό τρομοκρατούν και τον κόσμο, για να μην κάνεις αυτό που γουστάρεις.

Η Αμερική, αυτό που λες, δεν κάνει? Αλλά αυτή είναι Αμερική, και όχι μια μικρή Γερμανική επαρχία στο φτωχό νότο της Ευρώπης.

Εκλαϊκευμενα λοιπον αν τυπωναμε νομισμα, τι ωφελος θα ειχαμε;

Ξεκιναμε τωρα την αλλαγη και λοιπον και με ισοτιμια 1:1 ολα μας τα ευρω μεταρεπονται σε δρχ.

Και Στην ουσια αποκταμε δικαιωμα να τυπωνουμε χρημα.

Με το που θα τυπωναμε ενα χαρτονομισμα παραπανω αμεσως θα αλλαξει η ισοτιμια...

Kronos
28-06-12, 23:28
Με το που θα τυπωναμε ενα χαρτονομισμα παραπανω αμεσως θα αλλαξει η ισοτιμια...
Νομίζεις ότι οι Αμερικάνοι δίνουν λογαριασμό, πόσα λεφτά τυπώνουν?
Οσο για την ισοτιμία, ΑΝ θέλεις, καθορίζεται από το παγκόσμιο (Αμερικάνικο κυρίως) σύστημα. Διαφορετικά, η ισοτιμία είναι ότι θέλεις εσύ.

GIANNIS_05
28-06-12, 23:32
Νομίζεις ότι οι Αμερικάνοι δίνουν λογαριασμό, πόσα λεφτά τυπώνουν?
Οσο για την ισοτιμία, ΑΝ θέλεις, καθορίζεται από το παγκόσμιο (Αμερικάνικο κυρίως) σύστημα. Διαφορετικά, η ισοτιμία είναι ότι θέλεις εσύ.

Εμεις δεν ειμαστε αμερικη ομως και θα μας υποτιμησουν ακομα και αν δεν τυπωναμε.

Στην ουσια ομως η μονη διαφορα που θα ειχαμε με το εθνικο νομισμα θα ηταν η δυνατοτητα να τυπωνουμε.

Μετα τι γινεται;

Kronos
28-06-12, 23:36
Εμεις δεν ειμαστε αμερικη ομως και θα μας υποτιμησουν ακομα και αν δεν τυπωναμε.

Στην ουσια ομως η μονη διαφορα που θα ειχαμε με το εθνικο νομισμα θα ηταν η δυνατοτητα να τυπωνουμε.

Μετα τι γινεται;

Δεν έχεις δίκιο. Ελέγχεις την ισοτιμία του νομίσματός σου.

Μπορείς να υποτιμήσεις το νόμισμα, για να ενισχύσεις τις εξαγωγές σου, και να μειώσεις τις εισαγωγές σου (με ταυτόχρονη αύξηση της παραγωγής σου, επειδή θα συμφέρει).

GIANNIS_05
28-06-12, 23:40
Δεν έχεις δίκιο. Ελέγχεις την ισοτιμία του νομίσματός σου.

Μπορείς να υποτιμήσεις το νόμισμα, για να ενισχύσεις τις εξαγωγές σου, και να μειώσεις τις εισαγωγές σου (με ταυτόχρονη αύξηση της παραγωγής σου, επειδή θα συμφέρει).

Και τωρα το ιδιο δεν γινεται;

Αντι να υποτιμησουμε το νομισμα ριχνουμε τους μισθους.

Παλι θα εχεις μεγαλο αριθμιτικα μισθο με μικρη αγοραστικη δυναμη.

Kronos
28-06-12, 23:47
Και τωρα το ιδιο δεν γινεται;

Αντι να υποτιμησουμε το νομισμα ριχνουμε τους μισθους.

Τώρα δεν γίνεται αυτό.
Απλά μειώνεται το εισόδημα των Ελλήνων (όχι όλων), και μάλιστα κυρίως των μισθωτών.
Οι μισθοί, είναι ΕΝΑ κομμάτι της οικονομίας (ίσως και το μικρότερο).

GIANNIS_05
28-06-12, 23:59
Τώρα δεν γίνεται αυτό.
Απλά μειώνεται το εισόδημα των Ελλήνων (όχι όλων), και μάλιστα κυρίως των μισθωτών.
Οι μισθοί, είναι ΕΝΑ κομμάτι της οικονομίας (ίσως και το μικρότερο).

Πρακτικα, πως θα μας ωφελησει ομως;

Με αριθμους...

Αφου οι εισαγωγες μας ειναι μεγαλυτερες απο τις εξαγωγες πιστευεις οτι θα μας σωσει το νομισμα;

Kronos
29-06-12, 00:07
Αφου οι εισαγωγες μας ειναι μεγαλυτερες απο τις εξαγωγες πιστευεις οτι θα μας σωσει το νομισμα;

Αν ακριβήνουν τα εισαγόμενα, και φτηνήνουν τα ντόπια, όλοι θα θέλουν να παράγουν ντόπια, γιατί θα ξέρουν ότι θα πουληθούν.

Ας πούμε ότι εισάγεις οδοντογλυφίδες με 1 ευρώ το κουτάκι.
Ας πούμε ότι μπορείς να παράγεις οδοντογλυφίδες, με 1,2 ευρώ το κουτάκι.
Κανείς δεν παράγει οδοντογλυφίδες, γιατί οι εισαγόμενες είναι ακριβότερες.

Ας πούμε τώρα, ότι υποτιμάς το νόμισμα, 30%.
Οι εισαγόμενες θα κοστίζουν πια 1,3 το κουτί, οπότε θα συμφέρει τον οποιονδήποτε να τις παράγει με 1,2.
Ταυτόχρονα, αυτές που παράγεις, θα κοστίζουν έξω, 0,9 οπότε μπορείς να τις εξάγεις.

Κατανοητό?

GIANNIS_05
29-06-12, 00:12
Αν ακριβήνουν τα εισαγόμενα, και φτηνήνουν τα ντόπια, όλοι θα θέλουν να παράγουν ντόπια, γιατί θα ξέρουν ότι θα πουληθούν.

Οι εισαγόμενες θα κοστίζουν πια 1,3 το κουτί, οπότε θα συμφέρει τον οποιονδήποτε να τις παράγει με 1,2.
Ταυτόχρονα, αυτές που παράγεις, θα κοστίζουν έξω, 0,9 οπότε μπορείς να τις εξάγεις.

Κατανοητό?

Μπορεις να φορολογησεις αγριως τα εισαγομενα, που εχεις την δυνατοτητα να παραγεις. Μια εξοδο απ την εε θες.

Το προβλημα μας ειναι ομως αυτα που δεν παραγουμε.

Kronos
29-06-12, 00:16
Μια εξοδο απ την εε θες.

Το προβλημα μας ειναι ομως αυτα που δεν παραγουμε.

Η έξοδος από την εε, είναι και έξοδος από το ευρώ.

Το παράδειγμα που σου έφερα με τις οδοντογλυφίδες, είναι πραγματικό.
Με δικό σου νόμισμα, μπορείς να ξεκινήσεις να παράγεις αυτά που εισάγεις.

Ακριβώς αυτό πετυχαίνει μια υποτίμηση του νομίσματος.
Διπλός στόχος.
Αυξάνεται η παραγωγή, ΚΑΙ οι εξαγωγές.

GIANNIS_05
29-06-12, 00:19
Η έξοδος από την εε, είναι και έξοδος από το ευρώ.

Το παράδειγμα που σου έφερα με τις οδοντογλυφίδες, είναι πραγματικό.
Με δικό σου νόμισμα, μπορείς να ξεκινήσεις να παράγεις αυτά που εισάγεις.

Ακριβώς αυτό πετυχαίνει μια υποτίμηση του νομίσματος.
Διπλός στόχος.
Αυξάνεται η παραγωγή, ΚΑΙ οι εξαγωγές.

Μα και αν φορολογησεις τα εισαγομενα το ιδιο δεν κανει;

Αν ο στοχος ειναι να ακριβυνει το εισαγομενο ειναι πανευκολο...

Και παλι μιλαμε για σχεση, για αναλογια.

Και τωρα μπορουμε θεωριτηκα να παραγουμε φθηνοτερα απ τα εισαγομενα.

Kronos
29-06-12, 00:21
Μα και αν φορολογησεις τα εισαγομενα το ιδιο δεν κανει;

Αν ο στοχος ειναι να ακριβυνει το εισαγομενο ειναι πανευκολο...

Το θέμα είναι να φτηνήνουν και τα εξαγόμενα.

Και είπαμε. Μέσα στην ΕΕ δεν είναι καθόλου "πανεύκολο" να φορολογήσεις τα εισαγόμενα, αφού δεν σε αφήνουν.
Αλλωστε ξαναλέω, είναι ο ΜΙΣΟΣ στόχος.

GIANNIS_05
29-06-12, 00:32
Το θέμα είναι να φτηνήνουν και τα εξαγόμενα.

Και είπαμε. Μέσα στην ΕΕ δεν είναι καθόλου "πανεύκολο" να φορολογήσεις τα εισαγόμενα, αφού δεν σε αφήνουν.
Αλλωστε ξαναλέω, είναι ο ΜΙΣΟΣ στόχος.

Μα παλι υπαρχει μια σχεση αναλογιας

Γιατι τωρα δεν φτιαχνουμε απλα φθηνοτερα εμεις;

Kronos
29-06-12, 00:41
Γιατι τωρα δεν φτιαχνουμε απλα φθηνοτερα εμεις;

Γιατί έχουμε ακριβό νόμισμα, και επειδή εισάγουμε πρώτες ύλες και μηχανήματα.

GIANNIS_05
29-06-12, 01:12

Τι εννοεις ακριβο νομισμα;

Ας πουμε δουλευω 8 ωρες για να παρω 100 νομισματκες μοναδες.

Ενα φθηνο νομισμα τι θα σημαινε;

Kronos
29-06-12, 01:13
Τι εννοεις ακριβο νομισμα;

Ακριβό σε σχέση με άλλα. Ισοτιμία.

GIANNIS_05
29-06-12, 01:20
Ακριβό σε σχέση με άλλα. Ισοτιμία.

Ναι, οι 100 αγορασικες μοναδες μου σν ηταν φθηνοτερες δεν θα αγοραζα ακριβοτερο το αυτοκινητο;

Θα ηταν απλα σαν να παιρνω λιγοτερες μοναδες...

Kronos
29-06-12, 01:34
Ναι, οι 100 αγορασικες μοναδες μου σν ηταν φθηνοτερες δεν θα αγοραζα ακριβοτερο το αυτοκινητο;

Οχι, αν το έφτιαχνες εσύ.

GIANNIS_05
29-06-12, 01:42

Μπορουμε να κανουμε εσωτερικη υποτιμηση της παραγωγης μας τοτε.

Παλι το ιδιο ειναι.

Kronos
29-06-12, 01:48
Μπορουμε να κανουμε εσωτερικη υποτιμηση της παραγωγης μας τοτε.

Παλι το ιδιο ειναι.

Δηλαδή?

Πως θα μείνει σταθερή η τιμή ενός προϊόντος που παράγεις (για την εσωτερική αγορά), αλλά θα φτηνήνει για τις εξαγωγές σου (δηλαδή για τους έξω)?

GIANNIS_05
29-06-12, 01:52
Δηλαδή?

Πως θα μείνει σταθερή η τιμή ενός προϊόντος που παράγεις (για την εσωτερική αγορά), αλλά θα φτηνήνει για τις εξαγωγές σου (δηλαδή για τους έξω)?

Μα ουτε με την υποτιμηση του νομισματος θα μεινει σταθερη η τιμη.

Οποτε γινεται υποτιμηση μαλιστα ακριβαινουν ουσιαστικα τα προιοντα.

Και τα ντοπια και τα ξενα.

Kronos
29-06-12, 01:56
Και τα ντοπια και τα ξενα.

Τα ντόπια, γιατί ακριβαίνουν?

GIANNIS_05
29-06-12, 01:57
Τα ντόπια, γιατί ακριβαίνουν?

Γιατι ακριβαινει το πετρελαιο

Και γιατι στην ουσια υποτιμιση ειναι η μειωση της αγιραστικης σου δυναμης.

Το ιδιο ειναι η μειωση μοισθου για εναν εργαζομενο.

Kronos
29-06-12, 02:00
Γιατι ακριβαινει το πετρελαιο

Ενα μικρό ποσοστό, ναι. Μικρό όμως.
Αν παράγεις πετρέλαιο όμως δεν έχεις επίπτωση.
Αλλωστε η τιμή του πετρελαίου είναι ασανσέρ.

GIANNIS_05
29-06-12, 02:04

Οπως και να εχει υποτιμηση ειναι μειωση αγιραστικης δυναμης, και η τροικα επιβαλλει μειωση μισθου ακριβως επειδη δεν μπορει να υποτιμησει το ευρω μονο για την ελλαδα.

Η ιδια συνταγη ειναι.

Kronos
29-06-12, 02:13
Οπως και να εχει υποτιμηση ειναι μειωση αγιραστικης δυναμης, και η τροικα επιβαλλει μειωση μισθου ακριβως επειδη δεν μπορει να υποτιμησει το ευρω μονο για την ελλαδα.

Η ιδια συνταγη ειναι.

Γι αυτό σταμάτησαν οι εισαγωγές, ενισχύθηκαν οι εξαγωγές, μειώθηκαν οι άνεργοι, και αρχίσαμε να παράγουμε αυτά που εισάγουμε?
Δεν είναι η ίδια συνταγή, επειδή στο κόστος παραγωγής, το μισθολογικό κόστος ΔΕΝ είναι το κυρίαρχο.

Χώρια που ξέχασες την απώλεια εθνικής κυριαρχίας που έχεις με την τρόικα.

GIANNIS_05
29-06-12, 02:16
Γι αυτό σταμάτησαν οι εισαγωγές, ενισχύθηκαν οι εξαγωγές, μειώθηκαν οι άνεργοι, και αρχίσαμε να παράγουμε αυτά που εισάγουμε?
Δεν είναι η ίδια συνταγή, επειδή στο κόστος παραγωγής, το μισθολογικό κόστος ΔΕΝ είναι το κυρίαρχο.

Αυτο δεν ειναι θεμα νομισματος.

Οι εξαγωγες σταματησαν επειδη ειμαστε στην εε και μας αναγκασαν με ανταλλαγμα εσπα

Και πριν μπουμε στο ευρω μας υποχρεωναν να εισαγουμε γαλα πχ οποτε ειτε φθηνο ειτε ακριβο τον πιναμε τον καρνεισον.

Kronos
29-06-12, 02:18
Αυτο δεν ειναι θεμα νομισματος.

Δηλαδή, το νόμισμα, δεν είναι εργαλείο οικονομικής πολιτικής.

GIANNIS_05
29-06-12, 02:24
Δηλαδή, το νόμισμα, δεν είναι εργαλείο οικονομικής πολιτικής.

Εργαλειο για τους ισχυρους περισσοτερο Πιστευω.

Το μονο ουσιωδες εργαλειο ειναι ο ελεγχος των μεσων παραγωγης.

Sfinos
29-06-12, 09:41
Είναι σαφές ότι δεν καταλαβαίνετε, γι αυτό και δεν μπορείτε να δείτε πιο πέρα από τη μύτη σας.

Το πως είσαι ο μόνος που βλέπει πέρα απο τη μύτη του? Το χεις καταλάβει? Μα κανείς να μην καταλαβαίνει τις ΨΑΓΜΕΝΕΣ σου ιδέες???? Μα κανεις????

Sfinos
29-06-12, 09:47

Κατανοητό?

Μια χαρά τα λές, αλλά...

Ξέρεις μια παροιμία που λένε? Με λόγια?? Τι χτίζεις? Για Ελλάδα μιλάμε! Κ η μόνη καλή εξαγωγή που θα γίνει αν πάμε στη δραχμή, θα είναι μπάλες adidas με μεροκάματο 3 ευρώ!

Δεν είμαστε Κίνα! Τυχεροί θα μαστε αν μας προτιμήσουν κιόλας!

Sfinos
29-06-12, 09:59

Μαζί σου! Θα παράγουμε κ τα μηχανήματα.....!!!!!!!

Κ αυτοκινητοβιομηχανία?? Να τρέμει δλδ η GM? Σόου δινεις....

Τσέκαρε σε ποιά χώρα είσαι όταν τα λές αυτά... Θα σε περάσουν παρανοϊκό σε λίγο...

Να τρέμει κ ο Πούτιν....!

Καλά σου είπα πως νομίζεις είμαστε τα Αραβικά Ε.... Κ λίγο νομίζεις εσύ.... Η αλαζονεία σου δεν έχει όρια... Αμα είναι να συζητήσουμε, δε μπορείς να μας λές αρλούμπες!!!! Έλεος δλδ.... Κουράστηκαν τα μάτια μου....

Πρέπει να λές πράγματα που έχουν σχέση με την πραγματικότητα! Αυτά που λές, είναι star trek κ βάλε! Το ότι επιμένεις κ λες πως κανείς δεν καταλαβαίνει, ένα πράγμα σημαίνει... Στα χω ξαναπεί...

ΥΓ. Πολύ θα ήθελα να μάθω με τι ασχολείσαι κ έχεις τόσο φαεινές κ πρωτοπόρες ιδέες κ τέτοιες απόψεις για την οικονομία... Καλά το ποσοστό πραγματοποίησης των σκέψεών σου δε το συζητώ (είναι ένα στοιχείο που δηλώνει πόσο κοντά είσαι στην πραγματικότητα κ πόσο πετάς στο υπερπέραν!)... Εσύ? Είπαμε! Κίνα & Η.Α.Ε μαζί!

ΥΓ2. Απ'ότι βλέπω, κ καθηγητής με Νόμπελ οικονομίας να ρθεί να σου μιλήσει εσένα, τα ίδια θα λές! "Να τα παράγουμε όλα μόνοι μας!" Θα χέσει τα πτυχία του ο άνθρωπος κ απλά θα πεί, Ελλάς το μεγαλείον σου! Δεν έχει βγεί τυχαία αυτή η ατάκα... Οπότε φιλαράκι ήταν η τελευταία φορά που παρατίθεμαι εναντίον σου! Keep walking με τις cosmo-απόψεις σου!

Kronos
29-06-12, 10:54
Μα κανείς να μην καταλαβαίνει τις ΨΑΓΜΕΝΕΣ σου ιδέες???? Μα κανεις????

Οταν λες "κανείς" εννοείς εσένα και 3 ακόμα?

Τυχεροί θα μαστε αν μας προτιμήσουν κιόλας!

Αυτή η νοοτροπία μας έφερε μέχρι εδώ.
Η μοιρολατρία.
Αράζουμε, δεν κάνουμε τίποτα "γιατί δεν είμαστε Κίνα".
Και βέβαια περιμένουμε από τους "ευρωπαίους" να μας συντηρούν, και να μένουμε στο ευρώ "μήπως και καταστραφούμε".
Και σ' ανώτερα!

Kronos
29-06-12, 11:16
Μαζί σου! Θα παράγουμε κ τα μηχανήματα.....!!!!!!!

Κ αυτοκινητοβιομηχανία?? Να τρέμει δλδ η GM? Σόου δινεις....

Να τρέμει κ ο Πούτιν....!

Καλά σου είπα πως νομίζεις είμαστε τα Αραβικά Ε.... Κ λίγο νομίζεις εσύ.... Η αλαζονεία σου δεν έχει όρια... Αμα είναι να συζητήσουμε, δε μπορείς να μας λές αρλούμπες!!!! Έλεος δλδ.... Κουράστηκαν τα μάτια μου....

Πρέπει να λές πράγματα που έχουν σχέση με την πραγματικότητα! Αυτά που λές, είναι star trek κ βάλε! Το ότι επιμένεις κ λες πως κανείς δεν καταλαβαίνει, ένα πράγμα σημαίνει... Στα χω ξαναπεί...

ΥΓ. Πολύ θα ήθελα να μάθω με τι ασχολείσαι κ έχεις τόσο φαεινές κ πρωτοπόρες ιδέες κ τέτοιες απόψεις για την οικονομία... Καλά το ποσοστό πραγματοποίησης των σκέψεών σου δε το συζητώ (είναι ένα στοιχείο που δηλώνει πόσο κοντά είσαι στην πραγματικότητα κ πόσο πετάς στο υπερπέραν!)... Εσύ? Είπαμε! Κίνα & Η.Α.Ε μαζί!

ΥΓ2. Απ'ότι βλέπω, κ καθηγητής με Νόμπελ οικονομίας να ρθεί να σου μιλήσει εσένα, τα ίδια θα λές! "Να τα παράγουμε όλα μόνοι μας!" Θα χέσει τα πτυχία του ο άνθρωπος κ απλά θα πεί, Ελλάς το μεγαλείον σου! Δεν έχει βγεί τυχαία αυτή η ατάκα... Οπότε φιλαράκι ήταν η τελευταία φορά που παρατίθεμαι εναντίον σου! Keep walking με τις cosmo-απόψεις σου!

Επειδή ακριβώς είναι η δουλειά μου τέτοια, σου λέω ότι σε κάποιους σαν και σένα, οφείλεται η μιζέρια του Ελληνα.

Επειδή αυτά που λέω, έχουν γίνει και έχουν πετύχει, νομίζω ότι επιχειρηματολόγησα για το τι νομίζω εγώ ότι είναι η εναλλακτική μας.

Εύκολος δρόμος δεν υπάρχει.

Το καλύτερο θα ήταν, να ξεφύγουμε από την κρίση, παραμένοντας στην ευρωζώνη, αλλά χωρίς απώλεια εθνικής κυριαρχίας, και σαν ισότιμο μέλος.
Πρέπει η ΕΕ να καταλάβει, ότι η Ευρώπη είναι οι λαοί, και όχι οι πολιτικοί και οι οικονομολόγοι με τις τράπεζες.
Πρέπει πάνω απ' όλα, να είναι η κοινωνίες και οι παροχές σ΄ αυτές. Κι εκεί πρέπει να μπουν κόκκινες γραμμές.

Αν γίνουν κατανοητά αυτά (νομίζω οι εξελίξεις θα τους αναγκάσουν να το καταλάβουν), ή θα πρέπει να διαλυθεί η ευρωζώνη, ή θα πρέπει να μπουν όρια στο βιοτικό επίπεδο, και θα πρέπει να καθοριστούν κανόνες στην παραγωγή και στο εμπόριο, που δεν θα περιορίζουν την παραγωγικότητα των φτωχότερων χωρών.

Σε περίπτωση που έχουμε να διαλέξουμε μεταξύ της πλήρους εξαθλίωσης, με παράλληλη εκτόξευση του χρέους μας, μαζί με την απώλεια των κυριαρχικών μας δικαιωμάτων, η επιστροφή στη δραχμή είναι η (επώδυνη) εναλλακτική.

*Τα παραπάνω τα λέω γενικά, και επειδή δεν θα τα καταλάβεις, μην απαντήσεις σε παρακαλώ. Δεν έχει νόημα να επαναλάβεις ειρωνείες και σαχλαμάρες.

Sfinos
29-06-12, 11:37
Ένα θα σου πώ... Εγω εδώ που εργάζομαι μου χουν μάθει να αξιολογώ μια πρόταση κ να της δίνω ποσοστά επιτυχίας... Οι δικές σου μου μοιάζουν προτάσεις καφενείου... Κ κρίμα που νομίζεις π[ως μόνο 3 το λένε αυτό! Εσύ είσαι ένας αν δεν το κατάλαβες που σχολιάζεις κ λές το αντίθετο απο τους 3....

Βλέπε Κίνα... Τι εξαγωγές έχει κ τι δύναμη έχει το νόμισμά της... Οπότε φαντάσου αν πάμε στη δραχμή εμείς τι φάπα έχουμε να φάμε απο τους οίκους κ με κάθε φάπα που θα πάνε οι υποτιθέμενες εξαγωγές... Καλύτερο παράδειγμα δε μπορώ να σου φέρω... Αν κατάλαβες κατάλαβες... The end!

Sfinos
29-06-12, 11:39
Επειδή ακριβώς είναι η δουλειά μου τέτοια, σου λέω ότι σε κάποιους σαν και σένα, οφείλεται η μιζέρια του Ελληνα.

Μη μου λές πράγματα που σου χω πεί....

2ο. Δεν έδωσα ποτέ ουτοπικές λύσεις όπως εσένα... Οπότε, κάτσε σκέψου καλύτερα που οφείλεται!

3ο. Πότε ήταν η τελαυταία φορά που σε αξιολόγησαν στην δουλειά σου? Εκεί δες που οφείλεται η κατάντια της Ελλάδος ;)

Kronos
29-06-12, 11:40
Βλέπε Κίνα... Τι εξαγωγές έχει κ τι δύναμη έχει το νόμισμά της...

Η ασχετίλα σου από αυτό φαίνεται.
Η Κίνα έχει εθνικό νόμισμα.
Είναι στα μαχαίρια με την Αμερική, γιατί καθορίζει μόνη της την ισοτιμία, και υποτιμά συνέχεια το νόμισμά της...

Καληνύχτα!

**Πήγες στο εξωτερικό, και έμαθες την αξιολόγηση, και νομίζεις ότι ανακάλυψες τον τροχό, ε?
Χαχαχαχαχα!

Sfinos
29-06-12, 12:11
Κρόνε! Σήμερα άκουσα βρήκαν φλέβα χρυσού στην Κωλοπετινίτσα Πέλλης! Όξω απ'το ευρώ! Δε τους έχουμε πλέον ανάγκη! Κράτα γερά πασά μου!

**Πήγες στο εξωτερικό, και έμαθες την αξιολόγηση, και νομίζεις ότι ανακάλυψες τον τροχό, ε?

Ούτε ώρα δε θα άντεχες έξω! Κάτσε κ πάλεψε για τα πιστεύω σου εκεί που είσαι, μόνο γιαυτό είσαι! ;)

Η ασχετίλα σου από αυτό φαίνεται.
Είναι στα μαχαίρια με την Αμερική, γιατί καθορίζει μόνη της την ισοτιμία, και υποτιμά συνέχεια το νόμισμά της...

Καληνύχτα!

Διαβάζεις κ Κινέζικο τύπο? Το google translate σε χει κάψει!

Kronos
29-06-12, 12:15
Ούτε ώρα δε θα άντεχες έξω! Κάτσε κ πάλεψε για τα πιστεύω σου εκεί που είσαι, μόνο γιαυτό είσαι!

Εχω δουλέψει σε 5 χώρες.

Και μιας και λες για αξιολόγηση, έχουμε έναν αποθηκάριο, πολύ καλό παιδί και γεροδεμένο. Κάνει την δουλειά του άριστα, και δεν έχει ποτέ δημιουργήσει το παραμικρό πρόβλημα.
Εχει άριστη αξιολόγηση.
Λες να τον κάνουμε διευθύνοντα σύμβουλο?

Οποιος κατάλαβε, κατάλαβε.

**Κι εσύ μείνε έξω, γιατί σε ανταγωνιστικό περιβάλλον σε βλέπω να μην επιζείς.
Αλλωστε σε κόβω να μην κατάφερες καν να μπεις σε ελληνικό πανεπιστήμιο.

Sfinos
29-06-12, 12:33
Αλλωστε σε κόβω να μην κατάφερες καν να μπεις σε ελληνικό πανεπιστήμιο.

Όντως! Με μάμησε η ιστορία!:p

Kronos
29-06-12, 12:39
Όντως! Με μάμησε η ιστορία!:p

Ποτέ δεν τη χώνεψα.
Γενικά, τα μαθήματα που έπρεπε να τα μάθεις παπαγαλία.
Αν είναι μόνο από την ιστορία, χαλάλι σου! :yes:

loukia.
29-06-12, 13:14
Μπορούμε να παράγουμε κάποια πράγματα για να είμαστε προς ένα ποσοστό αυτάρκεις,και να ΜΗΝ ΜΑΣ ΠΟΥΛΑΝΕ ΨΕΥΤΟΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ...Αρκεί να ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΟΥΜΕ...

Antonius
29-06-12, 13:25

Και όχι μόνο η Κίνα.

Επίσης, η Κίνα δεν έχει μόνο τώρα εθνικό νόμισμα. Είχε από τότε που πεινούσαν όλοι οι Κινέζοι.
Η Κίνα έχει ανάπτυξη/εθνικό νόμισμα/μισθούς Κινέζων/κομμουνιστικές εργασιακές σχέσεις και εργασιακό δίκαιο. Είναι πολλοί οι παράγοντες που την κάνουν οικονομικό γίγαντα.

GIANNIS_05
29-06-12, 13:32
Και όχι μόνο η Κίνα.

Επίσης, η Κίνα δεν έχει μόνο τώρα εθνικό νόμισμα. Είχε από τότε που πεινούσαν όλοι οι Κινέζοι.
Η Κίνα έχει ανάπτυξη/εθνικό νόμισμα/μισθούς Κινέζων/κομμουνιστικές εργασιακές σχέσεις και εργασιακό δίκαιο. Είναι πολλοί οι παράγοντες που την κάνουν οικονομικό γίγαντα.

Ε οχι και κομμουνιστικο...

Kronos
29-06-12, 13:36

Απλά είναι ένα παράδειγμα, πως μπορεί μια χώρα, σε καπιταλιστικό περιβάλλον, να εκμεταλλευτεί τις ισοτιμίες προς όφελός της.

Βεβαίως και είναι πολλοί οι παράγοντες.

GIANNIS_05
29-06-12, 13:40
Και τελικα αυτος ο οικονομικος "κομμουνιστικος" γιγαντας εχει κοινωνικες ανισοτητες φτωχεια κλπ κλπ.

Τι ειδους οικονομικος γιγαντας ειναι;

Και εμεις σαν ελλαδα δεν ειμαστε φτωχοι. Κοινωνικη ανισοτητα εχουμε.

Μια χαρα ειμαστε ακομα.

Antonius
29-06-12, 13:42
Και τελικα αυτος ο οικονομικος "κομμουνιστικος" γιγαντας εχει κοινωνικες ανισοτητες φτωχεια κλπ κλπ.

Τι ειδους οικονομικος γιγαντας ειναι;

Οι οικονομικοί γίγαντες (όχι μόνο οι οικονομικοί) έχουν ανισότητες. Προκύπτει από κάπου πως δεν θα έπρεπε να έχουν; Μόνο ο παράδεισος που υπόσχονται οι θρησκείες, δεν έχει ανισότητες.

GIANNIS_05
29-06-12, 13:44
Οι οικονομικοί γίγαντες (όχι μόνο οι οικονομικοί) έχουν ανισότητες. Προκύπτει από κάπου πως δεν θα έπρεπε να έχουν; Μόνο ο παράδεισος που υπόσχονται οι θρησκείες, δεν έχει ανισότητες.

Και οι κομμουνιστες... Και κατι αγριοι απολιτιστοι στις ζουγκλες του ζαιρ και του νιγηρα...

Εμεις πανω απ ολα ειμαστε πολιτισμενοι

http://www.youtube.com/watch?v=ZM6c8eUS5IM

Kronos
29-06-12, 13:45
Θα σας πω μια ιστορία που νομίζω την έχω ξαναπεί, αλλά έχει μεγάλη σημασία.

Πρόσφατα βρέθηκα για κάποιο καιρό στην Τουρκία.

Εκεί λοιπόν, όταν αποφάσισαν να δώσουν κίνητρα για να αντικαταστήσουν (τα επαγγελματικά κυρίως) σαράβαλα, έκαναν το εξής:

Πήγαν στις αυτοκινητοβιομηχανίες, και ζήτησαν να γίνει ένα εργοστάσιο που θα κατασκευάζει αυτοκίνητα, τα οποία θα στοιχίσουν λιγότερο από τα εισαγόμενα αντίστοιχα, για να χρησιμοποιηθούν σαν ταξί.
Εχει γεμίσει η Τουρκία, ταξί φίατ, επειδή η φίατ δέχτηκε να κατασκευάζει αυτοκίνητα στην Τουρκία και να απασχολεί αρκετές χιλιάδες κόσμο.

Το ίδιο έκαναν και για επαγγελματικά βαν, και η μερτσέντες έφτιαξε εργοστάσιο, το ίδιο και για γεωργικά μηχανήματα.

Οι Τούρκοι μπορούν να αγοράσουν ότι θέλουν. Υπάρχουν τα πάντα (κυριολεκτικά).
Επειδή όμως αυτά κατασκευάζονται στην Τουρκία, είναι φτηνότερα, και τα προτιμούν οι επαγγελματίες.

Το καλύτερο όμως είναι, πως αυτά τα αυτοκίνητα, τα κατασκευάζουν μόνο στα τούρκικα εργοστάσια, και τα εξάγουν σε όλον τον κόσμο.

Εχουν κάνει το ίδιο, και με μεγάλες εταιρείες κατασκευής ηλεκτρικών συσκευών.

Είναι ένας τρόπος, να χτίσεις βιομηχανίες, να απασχολήσεις κόσμο, και να ενισχύσεις τις εξαγωγές σου.

sakis677
29-06-12, 13:45
επειδη ξερω απο πρωτο χερι καταλαβαινω πολυ περισοτερα απο τον οποιοδηποτε που διαβασε και υιοθετησε καποια αποψη καποιων που αυτοαποκαλουνται οικονομολογοι

ναι σαφως υπαρχουν πολλες βιομηχανιες που παραγουν και εξαγουν
ομως η ελληνικη βιομηχανια ειναι στην συντριπτικη της πλειοψηφια ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΗ
αυτο σημαινει οτι εισαγει Α υλες απο το εξωτερικο και τις μεταποιει
τυχον επιστροφη στη δραχμη θα πολλαπλασιασει το κοστος των Α υλων και οσες βιομηχανιες υπαρχουν ακομα θα κλεισουν

sakis677
29-06-12, 13:48
Θα σας πω μια ιστορία που νομίζω την έχω ξαναπεί, αλλά έχει μεγάλη σημασία.

Πρόσφατα βρέθηκα για κάποιο καιρό στην Τουρκία.

Εκεί λοιπόν, όταν αποφάσισαν να δώσουν κίνητρα για να αντικαταστήσουν (τα επαγγελματικά κυρίως) σαράβαλα, έκαναν το εξής:

Πήγαν στις αυτοκινητοβιομηχανίες, και ζήτησαν να γίνει ένα εργοστάσιο που θα κατασκευάζει αυτοκίνητα, τα οποία θα στοιχίσουν λιγότερο από τα εισαγόμενα αντίστοιχα, για να χρησιμοποιηθούν σαν ταξί.
Εχει γεμίσει η Τουρκία, ταξί φίατ, επειδή η φίατ δέχτηκε να κατασκευάζει αυτοκίνητα στην Τουρκία και να απασχολεί αρκετές χιλιάδες κόσμο.

Το ίδιο έκαναν και για επαγγελματικά βαν, και η μερτσέντες έφτιαξε εργοστάσιο, το ίδιο και για γεωργικά μηχανήματα.

Οι Τούρκοι μπορούν να αγοράσουν ότι θέλουν. Υπάρχουν τα πάντα (κυριολεκτικά).
Επειδή όμως αυτά κατασκευάζονται στην Τουρκία, είναι φτηνότερα, και τα προτιμούν οι επαγγελματίες.

Το καλύτερο όμως είναι, πως αυτά τα αυτοκίνητα, τα κατασκευάζουν μόνο στα τούρκικα εργοστάσια, και τα εξάγουν σε όλον τον κόσμο.

Εχουν κάνει το ίδιο, και με μεγάλες εταιρείες κατασκευής ηλεκτρικών συσκευών.

Είναι ένας τρόπος, να χτίσεις βιομηχανίες, να απασχολήσεις κόσμο, και να ενισχύσεις τις εξαγωγές σου.

φερνεις σαν παραδειγμα την τουρκια απο την οποια εχουμε το διπλασιο κατα κεφαλην εισοδημα ακομα και τωρα μες στην κριση

ναι αν φτασει το βιοτικο μας επιπεδο,επιπεδο τουρκιας τοτε θα ερθουν βιομηχανιες

Antonius
29-06-12, 13:49
Εμεις πανω απ ολα ειμαστε πολιτισμενοι

Στους πολιτισμούς δεν υπάρχει ιεραρχία; Το ίδιο είναι ο βλάκας και ο έξυπνος; Ο χρήσιμος και ο άχρηστος;

Kronos
29-06-12, 13:50
ναι σαφως υπαρχουν πολλες βιομηχανιες που παραγουν και εξαγουν
ομως η ελληνικη βιομηχανια ειναι στην συντριπτικη της πλειοψηφια ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΗ
αυτο σημαινει οτι εισαγει Α υλες απο το εξωτερικο και τις μεταποιει
τυχον επιστροφη στη δραχμη θα πολλαπλασιασει το κοστος των Α υλων και οσες βιομηχανιες υπαρχουν ακομα θα κλεισουν

Δεν διαφωνώ.

Αυτό που πρέπει να δούμε όμως είναι, πως με τη σημερινή απραξία και σαπίλα, υπάρχουν ελληνικά προϊόντα και υπηρεσίες που εξάγονται.

Αν και πιστεύω ότι το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι, να καλύψουμε την ντόπια ζήτηση με προιόντα που σήμερα εισάγουμε.
Και βέβαια, να δώσουμε βάση στον πρωτογενή τομέα.

Kronos
29-06-12, 13:52
φερνεις σαν παραδειγμα την τουρκια απο την οποια εχουμε το διπλασιο κατα κεφαλην εισοδημα ακομα και τωρα μες στην κριση

ναι αν φτασει το βιοτικο μας επιπεδο,επιπεδο τουρκιας τοτε θα ερθουν βιομηχανιες

Δεν μας φτάνουν οι Τούρκοι, ούτε σε 10 χρόνια (δεν παίρνω και όρκο βέβαια, εξαρτάται από μας).

Αλλά είναι ένα παράδειγμα, πως μπορεί κάποιος να χτίσει βιομηχανίες, εκμεταλλευόμενος την εσωτερική αγορά, και τα κίνητρα πωλήσεων.

Antonius
29-06-12, 13:54
Δεν διαφωνώ.

Αυτό που πρέπει να δούμε όμως είναι, πως με τη σημερινή απραξία και σαπίλα, υπάρχουν ελληνικά προϊόντα και υπηρεσίες που εξάγονται.

Παρόλο που είμαστε στην ευρωζώνη.

Αν και πιστεύω ότι το πρώτο που πρέπει να γίνει είναι, να καλύψουμε την ντόπια ζήτηση με προιόντα που σήμερα εισάγουμε.
Και βέβαια, να δώσουμε βάση στον πρωτογενή τομέα.

Για τα παραπάνω δεν είναι προαπαιτούμενη η έξοδος από την ευρωζώνη. Θα μπορούσαν να παραχθούν προϊόντα χωρίς να πάμε σε εθνικό νόμισμα.

GIANNIS_05
29-06-12, 13:56
Παρόλο που είμαστε στην ευρωζώνη.

Για τα παραπάνω δεν είναι προαπαιτούμενη η έξοδος από την ευρωζώνη. Θα μπορούσαν να παραχθούν προϊόντα χωρίς να πάμε σε εθνικό νόμισμα.

Οταν εισαι υποχρεωμενος να εισαγεις και ειδικα αυτα που παραγεις, πως θα μπορουσες να παραγεις;

Antonius
29-06-12, 21:04
Οταν εισαι υποχρεωμενος να εισαγεις και ειδικα αυτα που παραγεις, πως θα μπορουσες να παραγεις;

Υποχρεωμένος είσαι όταν υπάρχει κανόνας/νόμος που σε υποχρεώνει. Εδώ υπήρχε τυράκι το οποίο τσιμπούσαν αυτό που είχαν στα χέρια τους την παραγωγή και επέλεγαν να σταματήσουν να παράγουν.

Εσένα σε υποχρεώνει κάποιος να μην φτιάχνεις πχ θερμοσίφωνες; Ή να παράγεις ροδάκινα;

GIANNIS_05
29-06-12, 21:52
Υποχρεωμένος είσαι όταν υπάρχει κανόνας/νόμος που σε υποχρεώνει. Εδώ υπήρχε τυράκι το οποίο τσιμπούσαν αυτό που είχαν στα χέρια τους την παραγωγή και επέλεγαν να σταματήσουν να παράγουν.

Εσένα σε υποχρεώνει κάποιος να μην φτιάχνεις πχ θερμοσίφωνες; Ή να παράγεις ροδάκινα;

Σε υποχρεωνει να εισαγεις αυτα που μπορεις να φτιαχνεις.

Antonius
29-06-12, 21:56
Σε υποχρεωνει να εισαγεις αυτα που μπορεις να φτιαχνεις.

Πώς υποχρεώνεσαι να εισάγεις πχ πατάτες; Και άντε και κάποιος επιχειρηματίας εισήγαγε πατάτες (που δεν το έκανε επειδή "υποχρεώθηκε") από την Αίγυπτο, εσύ γιατί δεν αγοράζεις τις Ελληνικές;

GIANNIS_05
29-06-12, 22:24
Πώς υποχρεώνεσαι να εισάγεις πχ πατάτες; Και άντε και κάποιος επιχειρηματίας εισήγαγε πατάτες (που δεν το έκανε επειδή "υποχρεώθηκε") από την Αίγυπτο, εσύ γιατί δεν αγοράζεις τις Ελληνικές;

Προφανως απο την στιγμη που μπηκαμε στην εε δεν μπορουμε να κανουμε οτι γουσταρουμε και το 100% ελληνικο γαλα ειναι ακριβοτερο για παραδειγμα.

Antonius
29-06-12, 22:27
Προφανως απο την στιγμη που μπηκαμε στην εε δεν μπορουμε να κανουμε οτι γουσταρουμε και το 100% ελληνικο γαλα ειναι ακριβοτερο για παραδειγμα.

Όλα είναι ακριβότερα επειδή έχουμε τη λογική της αρπαχτής. Εδώ η θειά μου μου πουλάει το λάδι ακριβότερα από ότι το βρίσκω στο λιανεμπόριο ή κάποιον άλλο παραγωγό. Θέλει να βγάλει πολλά από λίγους. Greek business.

Kronos
30-06-12, 22:32

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Αλλωστε, δεν είπε κανείς ότι είναι προαπαιτούμενη η έξοδος από την ευρωζώνη, για να παράγει κάποια χώρα.

Το κακό όμως είναι, πως μέχρι στιγμής, η ευρωζώνη βάζει φρένο στην ελληνική παραγωγή. Είναι μεγάλη η ευθύνη της ευρωζώνης, για την αντιπαραγωγικότητα του ευρωπαϊκού νότου, κυρίως των φτωχών χωρών και της Ελλάδας ειδικότερα.

Θα ξαναπώ, ότι δεν είναι πανάκεια η επιστροφή στη δραχμή. Αν όμως η παραμονή στο ευρώ, συνεπάγεται μηδενική παραγωγή, εξαθλίωση, και απώλεια της εθνικής κυριαρχίας, καθώς και διπλασιασμό του χρέους, τότε θα πρέπει να σκεφτόμαστε ενναλλακτικούς τρόπους εξόδου από την κρίση.

Kronos
30-06-12, 22:34

Σου δημιουργεί αντικίνητρα, και για την αγροτική παραγωγή, βάζει ποσοστώσεις.

Antonius
14-10-12, 08:18
Σουηδός ΥΠΟΙΚ: Η Ελλάδα αποχαιρετά το ευρώ σε 6 μήνες

Στην εκτίμηση ότι η Ελλάδα πιθανότατα θα εγκαταλείψει την ευρωζώνη μέσα στο επόμενο εξάμηνο, προχώρησε από το Τόκυο όπου χθες έληξαν οι κοινές εργασίες ΔΝΤ και Παγκοσμιας Τράπεζας ο Σουηδός υπουργός οικονομικών, Αντερς Μποργκ.

«Το πιο πιθανό είναι να φύγουν», είπε ο Μποργκ κατά τη διάρκεια τηλεδιάσκεψης στο Τόκυο προσθέτοντας ότι «δεν θα πρέπει να αποκλείσουμε κάτι τέτοιο να συμβεί μέσα στους επόμενους έξι μήνες».
Ο Μποργκ εκτίμησε επίσης ότι πιθανή ελληνική έξοδος δεν θα είχε μεγάλες επιπτώσεις στο χρηματοοικονομικό σύστημα «δεδομένου ότι στην ουσία όλοι καταλαβαίνουν που πάει το πράγμα».

Με δεδομένη την έλλειψη ανταγωνιστικότητας στη βιομηχανία και την αδυναμία εφαρμογής των απαραίτητων μεταρρυθμίσεων, «είναι λίγο δύσκολο να δει κανείς πως λύσουν αυτή την κατάσταση χωρίς να τονώσουν την ανταγωνιστικότητα μέσω μίας σημαντικά χαμηλότερης συναλλαγματικής ισοτιμίας»
Ο Μποργκ έχει παράδοση απαισιόδοξων προβλέψεων για την Ελλάδα. Τον Ιούλιο είχε δηλώσει ότι «μία κάποιας μορφής χρεοκοπία είναι το πιθανότερο σενάριο για την Ελλάδα», ενώ τον περασμένο Σεπτέμβριο εμφάνιζε τις τράπεζες έτοιμες για το ενδεχόμενο ελληνικής εξόδου.

voleftis
14-10-12, 09:26
Η Ελλάδα αποχαιρετά το ευρώ σε 6 μήνες

Αν το σχέδιο προβλέπει να συμβεί και αυτό ...έχει κανείς αντίρρηση πως θα συμβεί ;;

Antonius
14-10-12, 09:29
Αν το σχέδιο προβλέπει να συμβεί και αυτό ...έχει κανείς αντίρρηση πως θα συμβεί ;;

Αν είναι να το ξέρουμε να μην μας τα φάνε οι τράπεζες.

etterna
14-10-12, 10:58
Η Ελλάδα αποχαιρετά το ευρώ σε 6 μήνες

ΟΙ ΤΡΑΠΕΖΙΤΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΣΤΗΝ ΔΡΑΧΜΗ. (http://olympia.gr/2012/10/12/provopoulos-drachmi/#more-195894)

κάτι ξέρουν και τους βολεύει
"..... δίνοντας της το χαριστικό χτύπημα. Την έξοδο δηλαδή από την ΕΕ, ώστε οι Ευρωπαϊκοί μηχανισμοί να μην έχουν κανένα δικαίωμα ελέγχου. ..."

GOLDMAN SACHS: Βγάλτε την Ελλάδα από το ευρώ (http://olympia.gr/2012/10/12/goldman-sachs-%CE%B2%CE%B3%CE%AC%CE%BB%CF%84%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B5%CE%BB%CE%BB%CE%AC%CE%B4%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/)

... συγνώμη δεν θα πάρω

Antonius
14-10-12, 18:34
... συγνώμη δεν θα πάρω

ίσως πάρουν άλλοι για σένα και μένα ....

''Κατεπειγόντως στη δραχμή-Έρχεται τυφλή έκρηξη οργής''

Από Newsit.gr | NewsIT

Την προετοιμασία της χώρας με ένα "Σχέδιο Β" για έξοδο από το ευρώ, ζήτησε ο Α. Αλαβάνος εκφράζοντας φόβους για "τυφλή" έκρηξη οργής του λαού
Την εκτίμηση ότι η πολιτική ζωή της χώρας χαρακτηρίζεται από την πιο ακραία κατάλυση της δημοκρατίας και πως αντί για τον λαό και το κοινοβούλιο αποφασίζουν το Βερολίνο, οι Βρυξέλλες και το Παρίσι, έκανε ο επικεφαλής του Μετώπου Αλληλεγγύης και Ανατροπής Α. Αλαβάνος μιλώντας σήμερα σε εκδήλωση με θέμα το «Σχέδιο Β», σχετικά με την έξοδο της Ελλάδας από το ευρώ.

Ο κ. Αλαβάνος είπε ότι υπάρχει και ένα πρόβλημα χρόνου σε σχέση με τις αποφάσεις που πρέπει να ληφθούν στην Ελλάδα, εκφράζοντας ανησυχία για το ενδεχόμενο να εκδηλωθεί έκρηξη οργής από τον ελληνικό λαό που θα είναι τυφλή, αν δεν υπάρξει άμεση και πειστική διέξοδος από την κρίση.

Ο κ. Αλαβάνος είπε χαρακτηριστικά: «Υπάρχει το θέμα του χρόνου. Η παύση πληρωμών για το δημόσιο χρέος και η αποχώρηση από το ευρώ, το "Σχέδιο Β" είναι κατεπείγοντα. Και είναι ένα δυσεπίλυτο αίνιγμα πώς και θα γίνει ταχύτατα και θα είμαστε στοιχειωδώς έτοιμοι γι αυτό. Με πάνω από το 25% επίσημη ανεργία, με πάνω από το 50% ανεργία στο άνθος του τόπου, τη νεολαία, με τη μισή Ελλάδα στη φτώχεια, με τα μισά μαγαζιά και επιχειρήσεις κλειστά, σε σχέση με πριν τρία χρόνια δεν μπορούμε να τους λέμε: "Περιμένετε θα αποφασισθούν τα ευρωομόλογα", "Περιμένετε θα έρθει ο Ολάντ", "Περιμένετε θα διαπραγματευθούμε καλύτερα", "Περιμένετε θα ζητήσουμε να εφαρμοσθούν τα μέτρα για τις τράπεζες της Ισπανίας και στις δικές μας". Ο λαός έχει απόλυτο δικαίωμα να μη περιμένει καθόλου, ούτε στιγμή και ας συνειδητοποιήσουμε ότι η έκρηξη της οργής του θα είναι "τυφλή" αν δεν υπάρξει άμεση και πειστική διέξοδος».
Ο κ. Αλαβάνος έθεσε επίσης θέμα λειτουργίας του δημοκρατικού πολιτεύματος, τονίζοντας ότι δεν είναι ο ελληνικός λαός και το κοινοβούλιο της χώρας που παίρνουν τις αποφάσεις αλλά το Βερολίνο, το Παρίσι, οι Βρυξέλλες και η Νέα Υόρκη, καθώς και δεύτερης κλάσης υπάλληλοι που υπαγορεύουν στους υπουργούς και τη Βουλή κείμενα στα εγγλέζικα.

Ο Α. Αλαβάνος είπε ότι στον εντελώς αντίθετο πόλο πρέπει να κινηθεί το «Σχέδιο Β», δηλαδή, μέσα από τη συζήτηση, μέσα από την αξιοποίηση του επιστημονικού δυναμικού να ανοίξουν άφοβα οι δημοκρατικές διαδικασίες και να επιβεβαιώνεται η αστείρευτη δύναμη της λαϊκής κυριαρχίας.
Σχετικά με τη στάση της Αριστεράς στο θέμα της εξόδου της Ελλάδας από το ευρώ, ο κ. Αλαβάνος είπε ότι «όσοι στην Αριστερά έχουμε την άποψη για την αποχώρηση από την Ευρωζώνη έπρεπε να είχαμε δουλέψει περισσότερο σε αυτή την κατεύθυνση. Κι όχι μόνον ιδεολογικά ή σε μια γενική προσέγγιση».
Το «Σχέδιο Β», είπε ο κ. Αλαβάνος, δεν είναι επιστροφή στο παρελθόν, κλείσιμο στον εαυτό μας, εσωστρέφεια, αυτάρκεια, βαλκανικός επαρχιωτισμός και πρόσθεσε: «Είναι μια τολμηρή κίνηση θετικού μετασχηματισμού της συμμετοχής μας στον παγκόσμιο καταμερισμό της εργασίας. Αυτή την έχουν στρεβλώσει πλήρως οι Βρυξέλλες καταδικάζοντάς μας στη μόνιμη θέση του φτωχού, του οφειλέτη, του επαίτη και μας παρουσιάζουν κι από πάνω σαν ρεμάλια. Ανάμεσα στις ίδιες τις ευρωπαϊκές καπιταλιστικές χώρες βλέπουμε να έχουν προφυλαχθεί καλύτερα από τη διεθνή κρίση αυτές που έχουν εθνικό νόμισμα, η Σουηδία από την Ισπανία, η Δανία από την Πορτογαλία, η Πολωνία από τη Σλοβακία. Γι αυτό και η τομή που υποστηρίζει το "Σχέδιο Β" δεν είναι νοσταλγία για τη δραχμή της ΕΡΕ και της Ένωσης Κέντρου, αλλά ανοικτή πρόταση για μια νέα ισότιμη ευρωπαϊκή οικονομική -και νομισματική- συνεργασία».

etterna
14-10-12, 19:06
Ο κ. Αλαβάνος είπε

χα..ο Κωσταντόπουλος τι λέει ;

Antonius:
παίζω και καλό τάβλι πες στον κύριο
στο πλακωτό θέλω αλλαγή με τον Θρούμπα (http://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%B7%CE%BC%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%82)

SkapoGr
27-10-12, 19:18
Αν είναι να γίνουν οι άνεργοι τρία εκατομμύρια, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι οι άρρωστοι να μην έχουν φάρμακα, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να βλέπω τα Ελληνόπουλα να πεινούν, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να ευνουχίσουν την Ελληνικότητά μου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να είμαι προτεκτοράτο της Γερμανίας, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να είμαι ο επαίτης/παρίας του κόσμου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να γίνω o θαλαμηπόλος των Γερμανών, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να γίνω o αποδιοπομπαίος του κόσμου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να γίνω η ντροπή της ιστορίας μου, ΝΑΙ έξω από το ευρώ!
Αν είναι να βλέπω υπαίτιους εκτός φυλακής, ΝΑΙ έξω από το ευρώ

Πηγή. (http://kapagriniou.wordpress.com/2012/06/25/%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CE%BE%CF%89-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CF%84%CE%BF-%CE%B5%CF%85%CF%81%CF%8E/)

μαζι σου