PDA

Επιστροφή στο Forum : Κινητα απο skroutz

natsos
16-04-13, 13:31
Καλησπερα παιδια εχω μια απορια και θελω να με βοηθησει και να μου εξηγησει καποιος που γνωριζει. Γιατι στο skroutz υπαρχουν μαγαζια τα οποια πουλανε τα ιδια κινητα 200, 300 ευρω πιο φθηνα απο τα τον κοτσοβολο το media markt plaisio και τα λοιπα. ποια ειναι η διαφορα μεταξυ τους ειναι στα κινητα Η τιποτε αλλο?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

impz
16-04-13, 14:09
Τα ηλεκτρονικά καταστήματα εχουν χαμηλοτερα λειτουργικα έξοδα (υπαλήλους, ενοίκιο, ρεύμα κλπ) και έτσι επιβαρυνουν λιγοτερο την τελική τιμή.
Τα προϊόντα τα ιδια ειναι.

_Ιοκάστη_
16-04-13, 14:13
Να συμπληρώσω πως μπορεί να έχουν προϊόντα πάρα εισαγωγής . Δεν υστερούν βέβαια σε κάτι ούτε είναι β ποιότητάς.

Στάλθηκε από το GT-I9100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

tigergreg
16-04-13, 15:30
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ!!!!!
ΠΡΙΝ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΑΛΚΑΤΕΛ ΤΩΝ 90 ΕΥΡΩ ΣΤΑ 70 ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΑΓΑΝ 35 ΕΥΡΩ!!!!!

natsos
16-04-13, 16:52
Τ ι λετε ρε παιδια υπαρχει πιθανοτητα να μην εχει ελληνικο λιγοσμικο? δεν το πιστευω αυτο. γενικως θελω να ρωτησω επειδη θελω να παρω το s3 αν αξιζει να το παρω γιατι 200 ευρω διαφορα ειναι παρα πολλα και νομιζω οτι κατι θα παιζετε γιατι δεν μπορει και οι αλλες εταιριες να μην θελουν να ειναι ανταγωνιστικες. Αν γωωριζει καποιος μπορει να μου πει αν ειναι να προβω σε μια τετοια αγορα Η οχι. Θα ειναι το κινιτακι το ιδιο?

_Ιοκάστη_
16-04-13, 17:01
γιατί δεν κάνεις ένα τηλεφώνημα στο μαγαζί,να ρωτήσεις αν έχουν παραεισαγωγής; και αν είναι παραεισαγωγής,έχει ελληνικό λογισμικό;
δεν είμαστε μέσα στα κινητά να σου πούμε σίγουρα.

tigergreg
16-04-13, 17:31
ΕΛΑ ΝΤΕ!

ΓΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟ ΑΛΗΘΕΣ....

ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ
http://www.skroutz.gr/s/2362479/Alcatel-OT-810D.html

ΜΕ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ
http://www.skroutz.gr/s/398638/Alcatel-OT-810.html

_Ιοκάστη_
16-04-13, 17:55
το D είναι μοντέλο dual sim όμως ενώ το άλλο single.

tigergreg
16-04-13, 18:01
ΑΚΡΙΒΩΣ! ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΘΑΠΡΕΠΕ ΝΑΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ.
ΚΙ ΕΓΩ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΤΙΜΗΣΑ ΑΛΛΑ ΑΛΛΑΞΑ ΓΝΩΜΗ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!

.:Darth Vader:.
16-04-13, 19:54
ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ!!!!!
ΠΡΙΝ 2-3 ΜΗΝΕΣ ΜΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΒΡΩ ΕΝΑ ΑΛΚΑΤΕΛ ΤΩΝ 90 ΕΥΡΩ ΣΤΑ 70 ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΓΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΜΟΥ ΖΗΤΑΓΑΝ 35 ΕΥΡΩ!!!!!

otidipote me android 4 kai pano exei elliniki glossa (merikes fores den exei elliniko pliktrologio to katevazeis apo market tzaba) kai ta vivliarakia mporei na min einai sta ellinika (xartia pou einai mazi tou) aftes einai olo kai olo i diafores

swift96gr
16-04-13, 20:24
Εγώ πήρα το SONY Xperia ARC S με 270 ευρώ όταν είχε 400 σε Κωτσόβολο και Media Markt. Όπως μου είπαν στο μαγαζί που το πήρα σε περίπτωση βλάβης δεν πάς στην Ελληνική
αντιπροσωπεία αλλά το πάς στο μαγαζί και το κανονίζουν αυτοί.

16-04-13, 20:32
Εγώ πήρα το SONY Xperia ARC S με 270 ευρώ όταν είχε 400 σε Κωτσόβολο και Media Markt. Όπως μου είπαν στο μαγαζί που το πήρα σε περίπτωση βλάβης δεν πάς στην Ελληνική
αντιπροσωπεία αλλά το πάς στο μαγαζί και το κανονίζουν αυτοί.

tora pleon arketa kinita exoun europaiki egiisi so px exontas xperia t agorasmeno 280 euro (megala magazia 550) an xalasei stin sony erricosn edo se mas pao

natsos
22-04-13, 17:20
υπαρχει κανενας που να εχει αγορασει απο αυτα τα καταστηματα απο το skroutz να μας πει την γνωμη του?

impz
22-04-13, 19:59
Φίλε στο skroutz υπάρχουν εκατοντάδες eshops, αν θες ρώτα για κάποιο συγκεκριμένα. Και στο ίδιο το skroutz υπάρχουν κριτικές για το κάθε μαγαζί.
Προσωπικά το 90% των αγορών μου σε ηλεκτρικά - ηλεκτρονικά είδη (και κινητά) από eshops τα κάνω. Πρόβλημα με την εγγύηση δεν αντιμετώπισα ποτέ. ( βασικά αν δεν ξεχνάω καμία περίπτωσή, μου χρειάστηκε δυο φορές, με ένα ψυγείο και μία μπαταριά κινητού)

22-04-13, 22:52
υπαρχει κανενας που να εχει αγορασει απο αυτα τα καταστηματα απο το skroutz να μας πει την γνωμη του?

12 kinita 5 mpataries kai kapoia antalaktika (ta 2 kinita gia mena itan ena prin dio xronia ena tora)

exo parei kai para polla parts gia ipologisti kai kati laptop gia gnostous

genikos me to kilo

mono mia fora petixame ellatomatiko tablet (ainol fire) pira til sto magazi mas eipan mas stelnete to stelnoume kina (ekei eiani kataskevastria klassika) kai an den ftete den xreoneste oute episkevi oute metaforika to stielane mesa seio vdomades pige kai irthe kainourgio (to antikatestisan dld ekei pera) afto olo kai olo apo arnitikes empiries

pantos ta perrisotera kinita einai proorismena gia germania galia kanena ellinikis antiprosopias (oxi pos exei kapoia simasia afto to antitheto kiolas...)

mono proionta apple min pernete apo tetia katastimata anangastika tha skate 1000 euro sta klassika plaisio publik (oxi oti einai xalasmena aplos kolo apple den dexete egiisieis meta giati lei px gia germania itan i siskevi kai den tin episkevazoume edo pera kai meta traxa gireve) oles i alles siskeves einai ok perrisoteres i exoun panevropaiki egiisi i 1 xrono egiisi stin kina (2 vdomades pane ela kainourgia siskevi)

KAI TO POIO SIMANTIKO epeidi iparxoun ekatontades e-shop diavaze kamia aksiologisi klp prin agoraseis (mporei na einai katasima stin poli sou na glitoseis kai metaforeika klp)

DEN AGORAZOUME POTE ME KLISTA MATIA SAN PROVATA

loukia.
22-04-13, 23:32
pantos ta perrisotera kinita einai proorismena gia germania galia kanena ellinikis antiprosopias (oxi pos exei kapoia simasia afto to antitheto kiolas...)

mono proionta apple min pernete apo tetia katastimata anangastika tha skate 1000 euro sta klassika plaisio publik (oxi oti einai xalasmena aplos kolo apple den dexete egiisieis meta giati lei px gia germania itan i siskevi kai den tin episkevazoume edo pera kai meta traxa gireve) oles i alles siskeves einai ok perrisoteres i exoun panevropaiki egiisi i 1 xrono egiisi stin kina (2 vdomades pane ela kainourgia siskevi)

KAI TO POIO SIMANTIKO epeidi iparxoun ekatontades e-shop diavaze kamia aksiologisi klp prin agoraseis (mporei na einai katasima stin poli sou na glitoseis kai metaforeika klp)

DEN AGORAZOUME POTE ME KLISTA MATIA SAN PROVATA :punk::punk::punk:

natsos
23-04-13, 09:34
telika oaides apofashsa gia auto to katasthma. rikse mia matia ki eseis kai peite mou thn gnwmh sas kai sta xarakthristika pou leei euxaristw polu gia ton xrono san kai tis sumboules pou dwsate kai pou tha dwsete

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/b22d21f232234984bbfb5c03befcac49/productinfo.aspx

23-04-13, 10:23
telika oaides apofashsa gia auto to katasthma. rikse mia matia ki eseis kai peite mou thn gnwmh sas kai sta xarakthristika pou leei euxaristw polu gia ton xrono san kai tis sumboules pou dwsate kai pou tha dwsete

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/b22d21f232234984bbfb5c03befcac49/productinfo.aspx

katastima arketa kalo kai dokimasmeno apo to s3 apogoitevmwnos omos eimai
sapia ilika(anakiklosimo lepto plastiko pou fthirete kai gratzouniete gia plaka)
othoni pragmatika otinane apo apo thema xromaton(laxani einai prasino galazio einai ble aspro kitrinizei kai genikos ola ta xromata arketa apexoun apo tin pragmatikotika ektos Po to mavro pou einai teleio) a nai kai ekso ston ilio den vlepeis xristo

ixeio gia ton..... (pragmatika poios kafros evale tetio ixeio stin navarxida...)

kata ta alla einai poli grigoro me kali ipostiriksi apo tin koinotita

dio fores eixa samsung dio fores metaniosa
mono to note einai poli kalo se ola tou(to note 2) kata ekeino ama den me xalage to megethos tha to eperna xoros defteri skepsi

vigodu
23-04-13, 14:24
Έχω αγοράσει το optimus από το birdphone 250€ όταν στην Ελλάδα κόστιζε 450€. Σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους με ενημέρωσαν πώς είναι εισαγωγής από Γερμανία, πως οι ίδιοι ανοίγουν την συσκευασία για να ελέγξουν την συσκευή και να περάσουν ελληνική γλώσσα. Εγγύηση δικιά τους για 2 χρόνια. Αυτό που μου έκανε ευχάριστη εντύπωση ήταν όταν η υπάλληλος με ενημέρωσε πώς σε περίπτωση που θελήσω να κάνω αναβάθμιση στην rom το αναλαμβάνουν οι ίδιοι με δικά τους έξοδα, συμπεριλαμβάνεται και το courier. Μια ακόμη θετική εντύπωση... Σε ένα φίλο μου που αγόρασε ένα wildfire S από το ίδιο site του το αντικατέστησαν αμέσως λόγω προβλήματος που είχε με την φόρτιση. Το εν λόγω HTC ήταν και ελληνικό.
Το προτείνω λοιπόν ανεπιφύλακτα!

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2

NinaBlack
23-04-13, 14:55
Έχω αγοράσει το optimus από το birdphone 250€ όταν στην Ελλάδα κόστιζε 450€. Σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους με ενημέρωσαν πώς είναι εισαγωγής από Γερμανία, πως οι ίδιοι ανοίγουν την συσκευασία για να ελέγξουν την συσκευή και να περάσουν ελληνική γλώσσα. Εγγύηση δικιά τους για 2 χρόνια. Αυτό που μου έκανε ευχάριστη εντύπωση ήταν όταν η υπάλληλος με ενημέρωσε πώς σε περίπτωση που θελήσω να κάνω αναβάθμιση στην rom το αναλαμβάνουν οι ίδιοι με δικά τους έξοδα, συμπεριλαμβάνεται και το courier. Μια ακόμη θετική εντύπωση... Σε ένα φίλο μου που αγόρασε ένα wildfire S από το ίδιο site του το αντικατέστησαν αμέσως λόγω προβλήματος που είχε με την φόρτιση. Το εν λόγω HTC ήταν και ελληνικό.
Το προτείνω λοιπόν ανεπιφύλακτα!

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2

Νομίζω ο φίλος ήταν κατατοπιστικότατος. Απ' ότι φαίνεται το κατάστημα είναι αξιόπιστο. Γκούκλαρέ το κιόλας έτσι γενικά να δεις τι παίζει