Σελίδα 55 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 545515253545556575859 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.351 έως 1.375 από 1455

Θέμα: Otenet & Conn-X

telis_7
    Guest

Προεπιλογή

γεια σας κονεξιτες και κονεξιτισες!Λοιπον,το προβλημα μου ειναι στο online game που παιζω στο ps3(pro) τις τελευταιες μερες!Απο τοτε που εβαλα connx δεν ειχα σχεδον ποτε προβληματα,τις τελευταιες μερες ομως συνεχεια μου κολλαει ωσπου στην τελικη με πεταει απο το παιχνιδι κιολας!Στα download δεν εχω δει καποια μειωση!Αν παρω στο service μπορουν να με βοηθησουν?Μηπως υπαρχει καποια βλαβη?Ειμαι παντελως ασχετος με δικυτακα!Η περιοχη που μενω ειναι το Αργος και η συνδεση εχει αναβαθμιστει και καλα σε 24αρα...πληροφοριακα σας λεω οτι ποτε δεν εχω δει download με πανω απο 3mbs...

2. # ADS
    Circuit advertisement

Spirit_Guru
    Guest

Προεπιλογή

Hello

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    Athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

me 24mbps tou ote poso pianete?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Whatever : 01-07-10 στις 19:47

DeleteUser
    Guest

Προεπιλογή

Εγώ προσωπικά κλειδώνω στα 12 το πολύ 13.

Advanced Member
    Περιοχή
    LiNuX Terminal
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Whatever Εμφάνιση μηνυμάτων
    22-23mbit..

Υπόψιν ότι έχω setαρει online radio 24Hour/day ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ Πρόβλημα απο τον Άυγουστο του 2009 (Όχι σαν τους άλλους.. που δουλευουν όποτε θυμούνται )

Moderator
    Περιοχή
    Athens
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

θα ήθελα να ρωτήσω, πως μπορώ να δω εάν έχω διαθεσιμότητα conn-x tv στην περιοχή μου!

DeleteUser
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Kantribiotisz Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ήθελα να ρωτήσω, πως μπορώ να δω εάν έχω διαθεσιμότητα conn-x tv στην περιοχή μου!
    http://oteshop.ote.gr/storefront/adsl.ep

Moderator
    Περιοχή
    Athens
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από FoT1s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ!

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή 24αρα ναι αλλά με μπόι 9ρας

Φίλοι συμφωρήτες ας πάρω και εγώ την πένα μου και να σας πώ τον προβληματοσμό μου.
    Καταρχήν πιστεύω ότι ο "μονόφθαλμος" πάροχος μέσα στους "στραβούς" είναι ο ΟΤΕ. Κατά δεύτερον εγώ που πληρώνω 24άρα, γιατί να εκμεταλεύομαι μόνο τα 9,5 μς το ζόρι (Περιοχή Ανάλυψη Θεσ/νίκης). Όποτε όταν θα έρθει ο πρώτος λογαριασμός θα τους πληρώσω αναλογίκα 9,5 / 24 x ποσό λογαριασμού, διαφοτερικά ας μου κάνουν μήνυση.

Αυτά τα ολίγα!!!

Advanced Member
    Περιοχή
    Αθήνα , Αττική
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Danielbalko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλοι συμφωρήτες ας πάρω και εγώ την πένα μου και να σας πώ τον προβληματοσμό μου.
    Καταρχήν πιστεύω ότι ο "μονόφθαλμος" πάροχος μέσα στους "στραβούς" είναι ο ΟΤΕ. Κατά δεύτερον εγώ που πληρώνω 24άρα, γιατί να εκμεταλεύομαι μόνο τα 9,5 μς το ζόρι (Περιοχή Ανάλυψη Θεσ/νίκης). Όποτε όταν θα έρθει ο πρώτος λογαριασμός θα τους πληρώσω αναλογίκα 9,5 / 24 x ποσό λογαριασμού, διαφοτερικά ας μου κάνουν μήνυση.

Αυτά τα ολίγα!!!
    φιλε μου καταρχην να σου πω οτι η ταχυτητα συνδεσης σου στο xDSL ειναι ΕΩΣ 24Mbps πραγμα που σημαινει οτι κανεις δεν σου δινει εγγυηση με τι ταχυτητα θα συνδεθεις οι λογοι που μπορει να πιανεις χαμηλες ταχυτητες ειναι πολλοι ισως φταις εσυ ισως ο παροχος.

στο λεει ενας που ειναι διπλα απο το κεντρο (DSLAM) του ΟΤΕ που οταν ηταν σε εναλλακτικο φορεα επιανε ταχυτητες απο 12 εως 16.

αρα πριν βιαστεις θα σου ελεγα να το σκεφτεις γιατι θα μπλεξεις χωρις λογο

υπαρχουν αρχες που μπορεις να κανεις την καταγγελια σου και αν εχεις δικιο να βρεις λυση
    αν κανεις κατι βιαστικο θα εχεις μπλεξιματα

ετσι εκανα και εγω με τον εναλλακτικο που ελεγε "ψεμματα" και πηρα τα λεφτα μου πισω.
    Ψήφος = Ευθύνη

Τώρα μην ακούσω κανέναν να παραπονιέται

Advanced Member
    Περιοχή
    Αθήνα , Αττική
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

εγω ειμαι περιπου 250μ απο το κεντρο
    εχω χαμηλο Ping (5-10ms)
    συγχρονιζω απο 20 εως 24

με το παλιο ρουτερ του ΟΤΕ wireless SAGEM 1540WG
    Ψήφος = Ευθύνη

Τώρα μην ακούσω κανέναν να παραπονιέται

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Ένας φίλος μου που έχει connxtv μου είπε ότι τον πήραν από τον ΟΤΕ και του είπαν ότι για τους επόμενους 5 μήνες θα έχει δωρεάν την υπηρεσία, λόγω του γνωστού προβλήματος με τον αγώνα Μακάμπι-Ολυμπιακός.
    Έχει και ο αδερφός μου connxtv στο σπίτι του, αλλά μέχρι τώρα δεν τον έχουν πάρει τηλέφωνο. Γνωρίζει κανείς κάτι για το θέμα αυτό; Έχει πάρει κανείς μέχρι τώρα δωρεάν μήνες;

Σχετικά είχα δει και αυτό το άρθρο:

Conn – X TV: Ο νόμος… του Μέρφι και το φιάσκο του Ολυμπιακού

Τι κοινό έχει η ευρωπαϊκή πορεία του Ολυμπιακού και το Conn – X TV του ΟΤΕ; Και οι δύο δεν κατάφεραν να σταθούν στο… ύψος των περιστάσεων την ίδια ημέρα, στον επαναληπτικό κρίσιμο αγώνα με την Μακάμπι Τελ Αβίβ.
    Και μπορεί μια… μπλε οθόνη στην παρουσίαση των Windows να μην κατέστρεψε ποτέ τον Μπιλ Γκέιτς, ωστόσο η «μαύρη οθόνη» στους περίπου 30.000 συνδρομητές Conn-X TV που περίμεναν να δουν την ρεβάνς των Πειραιωτών θέτει πολλά ερωτήματα για το αν ο ΟΤΕ ήταν έτοιμος να αντιμετωπίσει τον «νόμο του Μέρφι» (σ.σ. «Αν ο,τιδήποτε μπορεί να πάει στραβά, θα πάει...») σε μια σημαντική πρεμιέρα.
    Μια μετάδοση που φιλοδοξούσε να δώσει στο Conn-X TV τον «αέρα» που του έλειπε αφού στον ένα και πλέον χρόνο λειτουργίας του δεν είχε καταφέρει να… κερδίσει την αγορά, όταν η ανταγωνίστρια Nova έχει πάνω από 350.000 συνδρομητές.
    Το γεγονός είναι ότι γύρω στις 7 το απόγευμα της περασμένης Πέμπτης, δύο ώρες πριν να σφυρίξει την σέντρα ο διαιτητής, στο δίκτυο IP του Conn- X TV βγήκε… κόκκινη κάρτα λόγω βλάβης.
    Και όλα αυτά ενώ έχει δαπανήσει αρκετά εκατομμύρια ευρώ για να «στήσει» το ευρυζωνικό του δίκτυο, αλλά και μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ για να πάρει τα δικαιώματα μετάδοσης της ρεβάνς του Ολυμπιακού με την Μακάμπι. Τα οποία εντέλει δύσκολα θα κάνει απόσβεση αφού αναγκάστηκε να «μοιραστεί» την μετάδοση με τον πανελλαδικής εμβέλειας ΣΚΑΙ, έστω κι αν ο τηλεοπτικός σταθμός περνούσε σε μήνυμα ότι η μετάδοση γίνεται σε συνεργασία με τον ΟΤΕ.
    Από τον ΟΤΕ προσπάθησαν να υποβαθμίσουν το θέμα, σημειώνοντας πως η βλάβη είχε αποκατασταθεί πριν από την έναρξη του ποδοσφαιρικού αγώνα, αλλά επιλέχθηκε να μεταδώσει το παιχνίδι και ο ΣΚΑΙ για λόγους… ασφαλείας, ωστόσο η ζημιά είχε ήδη γίνει.
    Σύμφωνα με εκτιμήσεις περί τους 5.000-6.000 είναι οι νέοι συνδρομητές, που κυρίως λόγω των αθλητικών μεταδόσεων απέκτησαν το Conn-X TV τους τελευταίους μήνες, και στους οποίους ο ΟΤΕ σκοπεύει να… απολογηθεί, αφού έχε δεχθεί τις τελευταίες ημέρες σωρεία παραπόνων.
    Οι πληροφορίες αναφέρουν πως ο Οργανισμός σκοπεύει να επικοινωνήσει με τους νέους πελάτες του Conn-X TV και σε μια προσπάθεια να τους αποζημιώσει και να αποκαταστήσει κατά μία έννοια την φήμη του, θα τους προσφέρει δωρεάν τις υπηρεσίες της πλατφόρμας για κάποιο διάστημα.
    Ενδεικτική του πόση σημασία δίνει στο αθλητικό περιεχόμενο ο ΟΤΕ και πως λειτουργεί ως «κράχτης» για την απόκτηση συνδρομητών είναι η σχετική αναφορά στην ανακοίνωση των οικονομικών αποτελεσμάτων του πρώτου εξαμήνου:
    «Οι συνδρομητές IPTV στο τέλος του τριμήνου ξεπέρασαν τους 30.000, σχεδόν διπλάσιοι από το τέλος του 2009. Οι συνδρομητές αναμένεται να αυξηθούν με γρήγορο ρυθμό κατά το υπόλοιπο του έτους ως αποτέλεσμα του εμπλουτισμού του διαθέσιμου περιεχομένου, συμπεριλαμβανομένης και της μετάδοσης δημοφιλών αθλητικών γεγονότων που είναι υπό διαπραγμάτευση στη παρούσα φάση».
    Όλα αυτά με στόχο την αντιστάθμιση της απώλειας γραμμών στην αγορά των οικιακών πελατών στο πλαίσιο των ρυθμιστικών περιορισμών που ισχύουν, αλλά και την στροφή του ΟΤΕ σε νέες πηγές εσόδων, όπως οι υπηρεσίες συνδρομητικής τηλεόρασης, αλλά και αυτές δορυφορικής τηλεόρασης από το φθινόπωρο.
    Ερωτήματα εγείρονται και για το κατά πόσο ο Οργανισμός έχει όχι τόσο τις δυνατότητες αλλά κυρίως τα αντανακλαστικά να διαχειριστεί τέτοιες κρίσεις, κάτι που επισημαίνει η ΟΜΕ-ΟΤΕ σε σχετική ανακοίνωσή της.
    Οι εργαζόμενοι μάλιστα αναρωτιούνται πώς είναι δυνατόν ο τεχνολογικός σχεδιασμός του IP δικτύου ΟΤΕ να μην έχει λάβει υπόψη του τέτοια περιστατικά ώστε να αποφευχθούν αλλά και όταν συμβούν να αντιμετωπίζονται αμέσως.
    Επίσης, θέτουν το ερώτημα για το πόσο αξιόπιστη είναι η πλατφόρμα διαχείρισης του Conn-X TV αλλά και ο συνολικός τεχνολογικός σχεδιασμός παροχής της υπηρεσίας, αλλά και για το αν κάποιος θα αναλάβει την ευθύνη για το… φιάσκο του Ολυμπιακού.
    capital.gr

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Έχω 24 connex και συνήθως συγχρονίζει στα 12 με 18. Από ότι έχω καταλάβει ο συγχρονισμός έχει σχέση με τους κόμβους που διαθέτουν, με το πόσο κοντά είσαι σε αυτούς, καθώς και με το πόσοι χρήστες υπάρχουν σε έναν κόμβο. Αλλά ας μη γελιώμαστε στην Ελλάδα είμαστε... άλλο ο ονομαστικός συγχρονισμός και άλλο ο πραγματικός....

El simpsonero
    Περιοχή
    GREECE
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

ΕΙΔΑ ΠΟΛΛΩΝ ΤΙΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΣΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ.ΟΤΕ,ΟΤΕ,ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΕ.ΟΙ ΛΟΓΟΙ:1)ΟΛΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΘΥΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΑΡΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΥΠΑΡΧΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΠΑΣ ΜΕ ΤΟΝ ΧΟΡΗΓΟ ΓΙΑ ΕΥΝΟΗΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!!!!2)ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΤΟΥ ΟΤΕ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΑΡΑ ΤΖΑΜΠΑ ΚΟΠΟΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ 3)ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΛ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ!!!!4)ΕΛΛΕΙΨΗ ΚΡΥΦΩΝ ΧΡΕΩΣΕΩΝ ΚΤΛ....ΠΟΤΕ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ (ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΠΟΛΛΩΝ) ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΚΡΥΒΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΑΡΑ ΘΕΛΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ.5)ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΠΑΚΕΤΑ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΦΟΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ connex-tv.6)ΠΑΝΤΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΔΥΝΑΤΗ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΒΑΣΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ.7)ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΑΘΕ ΔΥΜΗΝΟ.....ΚΑΙ ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΩΡΕΣ ΝΑ ΑΝΑΛΥΣΩ...ΑΡΑ ΜΟΝΟ ΟΤΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΣΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ-ΙΝΤΕΡΝΕΤ.ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΒΙΑΣΤΗΤΕ ΝΑ ΑΝΤΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΑΣ ΛΕΩ ΟΤΙ 1)ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΥΠΟ ΑΛΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΘΑ ΤΟΝ ΕΚΡΑΖΑ 2)ΜΠΟΡΕΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ 5-10 ΕΥΡΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙΣ ΑΛΛΗ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΚΑΙ 3)ΤΟ ΚΥΡΙΩΤΕΡΟ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΦΟΥ ΠΡΩΤΑ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΕΠΙΡΡΕΑΣΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΚΤΛ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΜΑΠΑ ΤΟ ΚΑΡΠΟΥΖΙ ΑΦΟΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΔΥΝΑΤΗ Η ΣΥΝΔΕΣΗ ΛΟΓΩ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΗΣ ΣΕ ΝΕΟΚΤΗΣΤΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΟΙ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΟΥΤΕ ΜΕ ΓΡΑΜΜΗ ΟΤΕ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΕ ΚΙΝΗΤΗ ΣΥΝΔΕΣΗ....ΑΙΣΧΟΣ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ.ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ (ΟΧΙ ΟΛΕΣ) ΤΙΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΕΙΣ...ΧΩΡΙΑ ΤΟΥ ΟΤΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΣΑΝ "ΠΡΟΣΤΙΜΟ" ΟΣΟ ΚΑΛΟΣ ΠΕΛΑΤΗΣ ΚΑΙ ΝΑ ΗΣΟΥΝ....ΓΙ ΑΥΤΟ ΜΗΝ ΠΑΤΕ ΑΛΛΟΥ ΕΧΕΙ ΤΣΟΥΧΤΡΕΣ!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tzili : 26-08-10 στις 21:20

Greekz Lover
    Περιοχή
    στη Γη...
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

καλησπέρα!
    μια νέα σύνδεση σε νέο σπίτι για τηλέφωνο και ιντερνετ πόσες μέρες αναμονή έχει?

DeleteUser
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από shadowman Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα!
    μια νέα σύνδεση σε νέο σπίτι για τηλέφωνο και ιντερνετ πόσες μέρες αναμονή έχει?
    Τώρα και να σου πούμε, δεν θα είναι και σίγουρο ότι θα κάνει τόσο διάστημα!
    Εγώ πάντως που είχα κάνει αίτηση 11 ώρα το πρωί για ιντερνέτ μόνο, τρεις η ώρα, είχα κανονικά ιντερνέτ.
    Το καλύτερο είναι, ή να πάρεις τηλ και να τους ρωτήσεις πόσο διάστημα θα κάνει, ή να πας από εκεί!

Greekz Lover
    Περιοχή
    στη Γη...
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

ναι πάνω κάτω ρωτάω. πχ στη φορθνετ και τις 2 φορές που έβαλα 2play έκανε 20 μέρες. αλλά πιστεύω ο δικός σου χρόνος αναμονής είναι το όνειρο πολλών, δεν αντιπροσωπεύει το μ.ο

DeleteUser
    Guest

Προεπιλογή

ναι πάνω κάτω ρωτάω. πχ στη φορθνετ και τις 2 φορές που έβαλα 2play έκανε 20 μέρες. αλλά πιστεύω ο δικός σου χρόνος αναμονής είναι το όνειρο πολλών, δεν αντιπροσωπεύει το μ.ο
    Ναι, δεν συμβαίνει σε όλους αυτό (Να έχουν ιντερνέτ σε τόσες λίγες ώρες!)
    Απλά, μπορεί επειδή ίσως να μην είχα πολύ δουλειά εκείνη την ημέρα και γι'αυτό να έιχα ιντερνέτ σε 4 ώρες.

Digital Tech Lover
    Περιοχή
    Home Sweet Home
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από danielbalko Εμφάνιση μηνυμάτων

Αυτά τα ολίγα!!!
    Αν διαβάσεις το συμβόλαιό σου, θα καταλάβεις, πως το μόνο που θα καταφέρεις με την "αναλογική" πληρωμή, θα είναι κάποια στιγμή να σου κόψουν το τηλέφωνο και το ίντερνετ. Και αν χρωστάς, δεν μπορείς να πας και σε άλλο πάροχο.

Ειλικρινά, δεν έχεις δίκιο. Το λέω για να σε προφυλάξω.

καλησπέρα!
    Τυπικά, και εφόσον δεν υπάρχει σοβαρό τεχνικό πρόβλημα, θα πάρει μια βδομάδα.
    Αν είναι πολυκατοικία, προϋπόθεση για να μπει οποιοδήποτε τηλέφωνο είναι, να έχει φτιάξει ο κατασκευαστής το εσωτερικό δίκτυο, και την αναμονή για ote.

Greekz Lover
    Περιοχή
    στη Γη...
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από lmel2005 Εμφάνιση μηνυμάτων

Τυπικά, και εφόσον δεν υπάρχει σοβαρό τεχνικό πρόβλημα, θα πάρει μια βδομάδα.
    Αν είναι πολυκατοικία, προϋπόθεση για να μπει οποιοδήποτε τηλέφωνο είναι, να έχει φτιάξει ο κατασκευαστής το εσωτερικό δίκτυο, και την αναμονή για ote.
    ego pos mporo na to ksero ayto omos apo prin? o pano orofos apo to diko mu kenurgio spiti katoikeitai edo k xronia kai exun tilefono sigura. apla to diko mu itan piloti as pume pu tora egine spiti. ti sto kalo i ipodomi den tha iparxei? afu ayto ginetai ana oikodomi logika k oxi ana diamerisma i ana orofo...

Digital Tech Lover
    Περιοχή
    Home Sweet Home
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

ego pos mporo na to ksero ayto omos apo prin? O pano orofos apo to diko mu kenurgio spiti katoikeitai edo k xronia kai exun tilefono sigura. Apla to diko mu itan piloti as pume pu tora egine spiti. Ti sto kalo i ipodomi den tha iparxei? Afu ayto ginetai ana oikodomi logika k oxi ana diamerisma i ana orofo...
    Οταν αγοράζεις ένα σπίτι, δεν είναι δυνατόν να μην ξέρεις αν υπάρχει καλωδίωση για τηλέφωνο, που να καταλήγει σε έναν συγκεντρωτικό πίνακα της πολυκατοικίας...
    Νομίζω πως είναι πολύ εύκολο να το βρεις.

Δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα πάντως...

ocfgr
    Guest

Προεπιλογή Otenet και αλλοι

Είμαι πελάτισα του οτε εδω και 7 χρόνια ... μπορώ να πώ ότι είχαμε τα θεματάκια μας αλλά όλα πήγαν καλά εχω 24αρα αλλα κλειδώνε ατα 19mbit και λέω κλειδωνε γιατι από 15/08/2010 αποφασισε να χαλαρώσει η κλειδαριά και μας πηρε και μας σήκωσε, αποσυνδέσεις ανα λεπτό κλπ, κατόπιν διαρκης επικοινωνιας περι επιλυσης του θεματος με τους τεχνικους του οτε (ευγενεστατοι) μου ανέφεραν ένα περίεργο φαινόμενο που έχουν αντιμετωπίσει με πολλές συνδρομές. Αν, είπαν, καποιος άλλος παροχος εχει στο ίδιο καφάο DSL και εχει τύχει να είναι διπλα στην δικιά μου γραμμή, φερέσυχνα η δικιά μου γραμμή έχει προβλήματα με το SNR, λόγω του της τεχνικής ενίσχυσης σηματος που χρησιμοποιούν οι αλλοι πάροχοι και καλά για να εχουν μεγαλύτερες ονομαστικες και μονο ταχύτητες συγχρονισμού. Βέβαια μετα από σχετική έρευνα στην βαση δεδομένων με τις διασυνδέσεις των γραμμων δεν βρεθηκε κατι τέτοιο. Οπότε και άλλαξα την εσωτερική μου εγκατάσταση με ftp καλώδιο αντι των κλασικων των ηλεκτρολογων, όπως μου συστάθηκε. Εχετε ακουσει κάτι σχετικά με το περίεργο φαινόμενο που μου ανέφεραν πρωτίστως ; θα ήθελα να το ψαξουμε λίγο γιατι φαινόντουσαν να το πιστευουν (οι τεχνικοι) για αυτο και φαγανε εργατώρες για να αναζητήσουν το μονοπατι της γραμμής μου (του χαλκού)

Ελπίζω να εγινα κατανοητή

Neopas
    Περιοχή
    Athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή Αναβαθμιση Δικτυου ΟΤΕ

Καλησπέρα

μένω στην Αρτέμιδα και η ταχύτητα μου στο Conn-x ήταν στα 24 Mbs. Επειδή όμως μου κολούσε και μου παρουσίασε προβλήματα μετά από ενημέρωση των τεχνικών του ΟΤΕ έπρεπε να κατεβάσω την ταχύτητα μου στα 2Mbs μιας και η ποιότητα των γραμμών της περιοχής μας δεν υποστηρίζει αξιόπιστα μεγαλύτερη ταχύτητα.
    Το θέμα μου είναι πως θα ξέρω εγώ αν έχουν αναβαθμιστεί στην περιοχή μου οι γραμμές.
    Έχω διαβάσει ότι μπορώ κάπως να δω αν η γραμμή στην οποία είμαι έχει πολύ "θόρυβο" και αν μπορεί να αναβαθμιστεί. Ισχύει κάτι τέτοιο?
    Συγνώμμη δεν ξέρω πολλά τεχνικά και δεν ξέρω αν μπόρεσα να σας κατατοπίσω.

Ευψαριστώ εκ των προτέρων και για τον χρόνο σας να διαβάσετε έστω το μήνυμα μου

Neopas
    Περιοχή
    Athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

egw se 12-13 mbps stin Athina

Metalheart
    Guest

Προεπιλογή

Παιδιά Καλλιθέα έιμαι με ψηφιακό κέντρο στον πρώην Ιππόδρομο.
    Πριν κάνα χρόνο είχα "πιάσει" και 1,9 ΜB/sec, τώρα πάνω από 1,5 ΜB/sec δεν έχω δει.
    Και ούτε πρόκειται γιατί τεχνικός του ΟΤΕ μου είπε ότι είναι αρκετά πιταρισμένο το DSLAM της περιοχής μου και οι κάρτες μεταξύ τους δημιουργούν παρεμβολές μεταξύ τους. Τον ρώτησα τι πρέπει να κάνω για να ζητήσω μια πιο "ευάερη" θέση στο DSLAM. Η απαντησή του ήταν η αναμενώμενη..... "Να έχεις καλή γνωριμία".

Σελίδα 55 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 545515253545556575859 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. ConnexTV με άλλο Router και όχι με της OteNet
    By Manosths in forum Internet DSL Provider (ISP)
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-13, 11:50
  2. Πρόβλημα με otenet on the go
    By nikolas140 in forum Internet DSL Provider (ISP)
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-10, 20:47

Δικαιώματα - Επιλογές