Σελίδα 18 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 8141516171819202122 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 426 έως 450 από 533

Θέμα: ON Telecoms

SAXOULAS
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από dimis3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω απλα να πω οτι εχω on τον τελευταιο 1,5 χρονο.Παιρνω 2 γραμμες τηλεφωνου(και την κανονικη και την voip) χωρις κανενα προβλημα.Οσο για το internet μετα και την τελευταια firmware αναβαθμιση του router ειναι αρκετα ικανοποιητικο(12-13 Mbps)
    μηπως μπορεις να με βοηθησεις πωσ θα κανω αυτη την αναβαθμιση στο firmware του router?μπας και δω λιγο φως?
    ευχαριστω

2. # ADS
    Circuit advertisement

Root ***** o θεός ημών!!!
    Περιοχή
    Fleshland
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

file dimi3 den mas les telika pos ginetai afti i anavathmisi tou firmware na doume k emeis ligo fos sto tounel ..... tha to ektimousame idiaitera oloi....
    Mess with the Best.......Die....like the Rest....

jpolymat
    Guest

Προεπιλογή

Γεια σας, κι εμενα στο Κερατσινι, πηρε 20 μερες η συνδεση(ολα σε ενα), αλλα καθε 2ο Σαββατο χανεται το σημα της tv. Γενικως ευχαριστημενος! Παντως, Αγγλια και Σουηδια αυτες οι υπηρεσιες υπαρχουν εδω και 10 χρονια, φθηνοτερες και ταχυτερες.

Καληνύχτα Κεμάλ..
    Περιοχή
    London-Portobello-Gr
    Country
    Great Britain
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από papenakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    file dimi3 den mas les telika pos ginetai afti i anavathmisi tou firmware na doume k emeis ligo fos sto tounel ..... tha to ektimousame idiaitera oloi....

Boy to Fir/RE to kani aytomata i ON ean 8imame kala apla na exis to modem soy panta ON kai logika 8a gini alla oxi oti kerdizis kai tipote ... apo tis 16-1 palebo na anebazo tin taxitita moy poy eitane peripoy 17Mb kai eimai peripoy sta 10Mb eleos prin 3-4 meres epesa sta 5mb tora einai sta 10 peripoy ..kati pezi i gemisane tin perioxi moy me On ...
    Life can only be understood backwards, but it must be lived forwards..

"..To facebook einai proektasi tou pou@@ou mou metraei likes san anamniseis...."

"Οι φιλόσοφοι απλά ερμήνευσαν τον κόσμο, με διάφορους τρόπους˙ το ζήτημα όμως είναι να τον αλλάξουμε." Καρλ Μαρξ

Le Monde est a vous..

ΚΑΠΟΤΕ ΠΕΤΑΓΟΣΟΥΝ ΡΩΜΗ ΓΙΑ ΕΣΠΡΕΣΟ,ΛΟΝΔΙΝΟ ΓΙΑ ΜΠΥΡΑΚΙ,ΒΕΡΟΛΙΝΟ ΓΙΑ ΛΟΥΚΑΝΙΚΑ,ΕΞΑΡΧΕΙΑ ΓΙΑ ΠΟΥΛΙ,ΚΑΜΝΤΕΝ ΓΙΑ ΣΥΚΑ..ΜΠΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟ Κ ΒΓΑΛΤΑ,ΖΟΥΜΕ!!!

Neopas
    Περιοχή
    αθηνα
    Thanks
    Post Thanks / Like

Red face on

Γεια σας παιδια.ειμαι απο ηρακλειο αττικης και με την on το μονο προβλημα που εχω ειναι πως ολο και μου κανει διακοπες ενω μιλησα με τους τεχνικους πολλες φορες μου ειπαν για θορυβο στη γραμμη που τελικα μετρηθηκε και ειναι τελεια και το μονο που μου ειπε καποιος απο αυτους που πιστεψα πως ισως παιζει το ρολο του ειναι να φταιει το spliter με τη τηλεφωνικη ασυρματη συσκευη που εχω.ομως ουτε αυτο ηταν γιατι το αφησα απ'ευθειας το modem πανω στη γραμμη και εκανε τα ιδια.τελικα το εβαλα οπως ηταν και παιζει κανονικα τωρα ενω με εκοβε καθε 15 λεπτα.η ταχυτητα ειναι πολυ καλη στα 10mbps και κατεβαζω με 1300 και ανεβαζω με 900.κατα τα αλλα ολα καλα,,,,,,......!!!!!!!!!!

Neopas
    Περιοχή
    αθηνα
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

για rapidshare θελει σιγουρα να κανεις λογαριασμο <<πριμοδοτησης>>.αυτο που λεμε premium

Neopas
    Περιοχή
    αθηνα
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

εμενα εκαναν 20 ημερες για τη συνδεση και ολα κανονικα περαν των διακοπων στο internet που υπεστη η γραμμη μου καθημερινα για πολυ καιρο απο την αρχη που εκανα τη συνδεση και θα αλλαξω ενα spliterακι να δω αν θα κανει τη διαφορα του

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    Athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Ρε μαγκες, εχει δοκιμασει καποιος/α απο σας να δουλεψει συνδεση On (χωρις τηλεοραση) με αλλο router και συγκεκριμενα με Level One router? Εχω εμπιστες πλεροφοριες απο μεσα οτι γενικα οι συνδεσεις On παιζουν με παρα πολλα router της αγορας απλα και καλα λενε "να το βαλετε με δικη σας ευθυνη" κλπ κλπ. Αγορασα το WBR-3600 ADSL2+ router της Level 1 και ενω οι ρυθμισεις ειναι ενταξει, ο browser (firefox 3.0.0.6) δεν ανοιγει. Μηπως γνωριζετε περαιτερω??
    signature

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    Athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Λοιπον παιδες, επειτα απο πολλες προσπαθειες και πολλες "παναγιες", καταφερα να συνδεθω επιτυχως με router Level One WBR-3600 (Annex A, pstn, wireless, ADSL2+) στο πακετο On που περιλαμβανει τηλεφωνο και internet (την τηλεοραση, την κατηργησα τελειως απο επιλογη μου). Προκειται για σωστο, τελικο, συνδιασμο στις ρυθμισεις του. . To router αυτο παιζει κανονικα. Μενει λοιπον το τελικο τεστ που ειναι (για μενα) μια 7μερη εβδομαδα χρησης χωρις να παρουσιασει διακοπες οπως το Pirelli. θα επιστρεψω επι του θεματος, με τα τελικα αποτελεσματα!! Ερεεε κουνια που τους κουναγε...... Β)
    signature

dominus
    Guest

Προεπιλογή

eimai kai egw syndromiths sthn On kai den eimai katholou ikanopoihmenos....exw syxna aposyndeseis kai h taxythta mou einai pio argh kai apo to replay merikes fores....mhn milhsw gia thn thleorash h opoia exei synexomena kollhmata kai otan einai anoixth h taxythta tou internet einai gia klamata!!

Περιοχή
    Fleshland
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

τελικα βρηκα την υπερτατη λυση για τις διακοπες και τις αργες ταχυτητες....ουτε ρυθμισεις ουτε updates ουτε τιποτα απο ολα αυτα.....η λυση ειναι μια.....μια αιτηση σε αλλο παροχο κ σωθηκατε,...παιδες!!!εγω μολις εκανα αλλου αιτηση κ σε 25 μερουλες εχω τρελλες ταχυτητες χωρις διακοπες κ καθυστερησεις..........το συνιστω ανεπιφυλακτα σε ολους μας....

Περιοχή
    Fleshland
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

αααα....κ κατι αλλο ειναι αληθεια οτι κλεινουν? ακουσατε τιποτα....?

**In Omnia Paratus**
    Περιοχή
    G/U
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

αααα....κ κατι αλλο ειναι αληθεια οτι κλεινουν? ακουσατε τιποτα....?
    θα έλεγα να μας πεις το που το άκουσες...

προσωπικά το ίδιο έχω ακούσει και για όλες τις εταιρίες που έχουν απομείνει...

ή ότι θα μείνουν μόνο 2 ιδιωτικές και διάφορα..

Περιοχή
    Fleshland
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από erinien Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα έλεγα να μας πεις το που το άκουσες...

προσωπικά το ίδιο έχω ακούσει και για όλες τις εταιρίες που έχουν απομείνει...

ή ότι θα μείνουν μόνο 2 ιδιωτικές και διάφορα..
    Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω εγκυρη πηγη αλλα κατι μου λεει οτι προς τα εκει οδευει η συγκεκριμενη εταιρεια....με αυτα που κανει ....παντως μου ειπαν οτι το ελεγαν κ στις ειδησεις.....!!!! Εμ μεχρι κ τα καναλια τους πηρανε χαμπαρι!!!!!

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    CHAOS
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

xwris na thelw na thikso kanenan....
    oti plirwneis pairneis.....
    an ta valetai katw i diafora me *xoris to pagio OTE* (AUTO EINAI I PAGIDA)einai gyro sta deke-dekapente EURO.....to dimino!!!

**In Omnia Paratus**
    Περιοχή
    G/U
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Η αληθεια ειναι οτι δεν εχω εγκυρη πηγη αλλα κατι μου λεει οτι προς τα εκει οδευει η συγκεκριμενη εταιρεια....με αυτα που κανει ....παντως μου ειπαν οτι το ελεγαν κ στις ειδησεις.....!!!! Εμ μεχρι κ τα καναλια τους πηρανε χαμπαρι!!!!!
    και εμένα μου είπαν ότι στο ραδιόφωνο ακούστηκε για άλλη μεγάλη εταιρία..
    όταν γινόταν ο χαμός με αυτή που έκλεισε...
    επίσης μου είπαν πως ακούστηκε ότι θα μείνουν μόνο 2 ιδιωτικές γιατι όλες οιάλλες έχουν βάλει τρελα φέσια..

άστο το τι είναι αλήθεια και τι μούφα δε το ξέρουμε...
    επίσης για το που οδεύει μια εταιρία μη κρίνεις απο εσένα
    σε μένα δουλεύει μιααα χαράααα και δε θέλω να την κλέισουν

@evagelos : 10-15 ευρώ το δίμηνο? σε μένα οικονομικά η διαφορά είναι κανα 20αρι το μήνα και δε με χαλάει(σε σχέση με αυτά που πλήρωνα πριν βάλω on(οτε + ιντερνετ σε forthnet) όχι σε σχέση με τις διαφορες προσφορες που κυκλοφορουν τώρα)
    και το ιντερνετ δουλεύει μια χαρά ενώ στην forthnet είχα αγανακτήσει.με αποσυνδέσεις και την χάλια ταχύτητα(παρεπιπτόντως όταν άρχισαν τα προβλήματα σε εμενα με forthnet αρχίσαν και να με παίρνουν απο την εταιρία να κάνω αναβάθμιση γραμμης το up to 24 ήταν τότε?τεσπα πριν 1.5 χρόνο περίπου...σύμπτωση?)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη erinien : 21-02-09 στις 07:36

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    Athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Λοιπον, επιστρεφω με νεα για συνδεση Οn με router Level One WBR-3600. To Internet παιζει μια χαρα, μπαινω σε οτι ιστοσελιδες γουσταρω και διακοπη σηματος?... KAMIA. Κανω download απο rapidshare premium, με 970 kbps (ενα rar Ή 4 rar me 220 το καθενα) σ τ α θ ε ρ α και upload σε FTP server με 890 / 1Μ. Το μονο που χρειαζεται, πχ: μια ιδιαιτερη εφαρμογη ειναι το ανοιγμα της "πορτας" απο το router που επιτρεπει εως και 15 TCP/UDP πορτες σε αντιθεση με τα 7 του Pirelli που ειναι ή TCP ή UDP. Δεν διαπιστωσα καποιο αλλο προβλημα, ουτε σε παιχνιδια, ουτε σε κατεβασμα, ουτε σε ταυτοχρονη χρηση internet - download - wireless laptop(s) access. Μαλιστα η κεραια του Level One ειναι πιο ισχυρη απο του Pirelli χωρις ομως να κακολογω το δευτερο. Την Παρασκευη 20/2/2009 με πηραν τηλεφωνο να με ρωτησουν αν εχω προβλημα με το internet μου γιατι το αυτοματο "γκεσταπικο" συστημα τους αναβαθμισης firmware του Pirelli, τους εδειχνε ενα κατεβατο απο errors, μαλλον στην γενικη προσβαση της πορτας μου και στην απαντηση μου οτι εχω βαλει ενα "καθως πρεπει" router μου ειπανε οτι δεν φταιει το Pirelli αλλα οι γραμμες του σπιτιου μου........ που ειναι 6E Cat UTP, shielded σε πριζα LeGrand διπλου module τερματισμου Α,Β και εκανα προσωπικα την επιβλεψη εκγαταστασης, προπερσυ με συνεργειο δικων μου ανθρωπων - ξεχωριστο απο αυτο του εργολαβου (και μου κραταει μουτρα για αυτο xDD). Εγω ειχα internet, αυτοι βλεπανε errors. Επαναλαμβανω, δεν εκανα καμια απολυτως δοκιμη με την τηλεοραση της On γιατι αφενος δεν την ηθελα εξ'αρχης αλλα τοτε δεν ειχαν αλλο πακετο και αφετερου δεν εχει να κανει με τον παροχο. Η Ελλαδα, δεν εχει ακομα την καταλληλη υποδομη για να στηριξει πληρως και αδιακριτα κατ'οικον τα συστηματα VoD (Video-On-demand) και Streaming Video. Το "σε μενα παιζει μια χαρα", το "παιζει καλα,αλλα..." και το "#@@$%" ειναι τελειως σχετικα. Οταν ολοι βαλουν και πουν "πσσσσ...κοιτα εικονα ρε μαλακα! πωπω! καλα ε! δεν υπαρχει" ή "ρε συ, σε ποια ταινια ειμαστεεεε?....Προχτες ξεκινησαμε, νομιζω...zZzZzZ" τοτε τα ξαναλεμε για την ΤιΒι
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Echelon : 22-02-09 στις 13:46 Αιτία: additional
    signature

Neopas
    Περιοχή
    GREECE
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ on telecoms ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ 1 ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΜΕΙΝΑ ΧΩΡΙΣ internet (ΣΤΙΣ ΑΡΧΕΣ) ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΥΧΕΣ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΑΡΟΧΕΙΣ ΠΕΡΝΑΝ ΤΑ ΠΑΝΔΕΙΝΑ!!!

giorgoswo
    Guest

Προεπιλογή ταχυτητα κατεβασματος

παιδια με τη ταχυτητα κατεβαζεται?εγω με κλοιστη την τηλεωραση κατεβαζω με 850kb/s απο την microsoft

Advanced Member
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Country
    none
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Σε τι ταχύτητα συγχρονίζεσαι?

axristos1
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από giorgoswo Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδια με τη ταχυτητα κατεβαζεται?εγω με κλοιστη την τηλεωραση κατεβαζω με 850kb/s απο την microsoft
    έχεις παράπονο δηλ? για να καταλάβουμε...
    η τηλεόραση συχρονίζει χωριστά αν θυμάμαι καλά και δεν έχει σχέση με το κατέβασμα σου...

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    Athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή Αισχρη κοροιδια απο on telecoms - Ντροπη

Καταγγελω την απαραδεχτη κοροιδια που μας κανει η συγκεκριμενη εταιρια με την δηθεν προσφορα της μεχρι τον ... Αυγουστο. Κατ αρχην ισχυει μεχρι την 1 Αυγουστου, οποτε στην ουσια ειναι τελος Ιουλιου, ποιο Αυγουστο μας λεει? Επισης μεχρι να σε συνδεσουν φτανεις μεσα Ιουλιου στην καλλιτερη περιπτωση.
    Ειναι ντροποι με τα ψεματα που μας σερβιρουν.
    Εμεις πρεπει να τους απαξιωσουμε τελειως, δεν σηκωνουμε τετοιες κοροιδιες. Κανεις στην απαραδεκτη αυτη εταιρια, και οποιος ειναι να σηκωθει να φυγει. Που νομιζουν πως απευθυνονται? ΑΙΣΧΟΣ !!!

Neopas
    Περιοχή
    Athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Καλά Regas πάρτο λίγο αλλιώς γιατί θα βρεις. Γενικά με την ON όλα καλά το μόνο που με χαλάει είναι το πώς έχει static IP και το λέω αυτό γιατί μάλλον έχει γίνει η IP μου ban από κάποιο side όπως αυτό εδώ και δεν μπορώ να συνδεθώ, ενώ από οπουδήποτε αλλού ουδέν πρόβλημα…!!!

Advanced Member
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Country
    none
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Ο τύπος της IP σου, είναι Dynamic ή static ξέρεις?

Neopas
    Περιοχή
    Athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά έχω την εντύπωση πως όλοι όσοι είναι στην ON τουλάχιστον, χωρίς να το επιλέξουν τους δίνει static IP η εταιρία.Αλλά σκέπτομαι και το άλλο, με μια επανεκκίνηση του μόντεμ δεν θα είχα καινούρια IP?
    Δεν είμαι Αθήνα να το κοιτάξω με μια WhatIsMyIP μετά τις εκλογές θα ξέρω όπου και θα φύγω από τα πανέμορφα Σάλωνα...!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GIANNHS28 : 29-05-09 στις 16:20

Σελίδα 18 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 8141516171819202122 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές