Σελίδα 46 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 36424344454647484950 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1.126 έως 1.150 από 1332

Θέμα: PlayStation 3 General Discussion

Neopas
    Περιοχή
    athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Re paidia ,exw ena playstation 3 250gb,to kalokairi pou perase kathomoun me kati filous kai paizame to GTA IV se gnhsio platinum diskaki kapoia stigmh otan phga na valw to cheat gia gemisma dinamhs to play kolhse kai kokalose ,to kleisame kai to ksanadokimasame to eikonidio tou paixnidiou to evgaze kanonika alla otan to evaza na paixei mou egrafe oti uparxei provlima kai den mporei na paixei ..Dokimasa kai alla paixnidia alla pali ekane to idio ...me vasi kati arthra pou eida nomizw oti exei kaei to blu-ray giati otan vazw dvd kai cd ta paizei enw otan vazw blu-ray kai ps3 games mou grafei auto to provlima...mhpws uparxei service me anavathimish thw sony h kati tetoio...kai na deite thn kakotuxia mou,thn epomenh mera ithela na paixw THN FINAL PISTA TOU ASSASSIN'S CREED 2!

2. # ADS
    Circuit advertisement
    Περιοχή
    Advertising world

_-Gate 13--The Only One-_
    Περιοχή
    Athens_!
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή PS3 pro 2011 vs freind

paidia kserei kaneis pos mporo sto playstation na paikso me ena filaraki mou online agona autos apo to spiti tou kai go apo to diko mou;;
    ''Το μεγαλύτερο πρόβλημα του κόσμου είναι οτι οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι έξυπνοι είναι γεμάτοι αμφιβολίες''

www.freetimeradio.webs.com

ΓΙΑΝΝΗΣ
    Περιοχή
    Ναουσα/Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

καλησπερα παιδια.
    Θελω τωρα στις γιορτες ν αγορασω στον μικρο ενα ps3.
    τι πρεπει να προσεξω ετσι ωστε να μπορεσω να το κανω επειτα να παιζει αντιγραμμενα παιχνιδια ?
    χρειαζεται δηλαδη να ειναι μεχρι ενα ορισμενο firmware οπως στο psp ?
    και αν το αγορασω μετα ειναι ευκολο να σπασει ?

ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΩΣ ΞΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΚΝΕΥΡΙΖΟΥΝ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΤΑ ΞΕΡΟΥΜΕ.

PS3 60GB Owner
    Περιοχή
    Γιαννιτσά
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Panik_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    paidia kserei kaneis pos mporo sto playstation na paikso me ena filaraki mou online agona autos apo to spiti tou kai go apo to diko mou;;
    Μέσω internet προφανώς. Θα πρέπει 1ον να συνδέσετε τα PS3 σας (αν μιλάμε για αυτήν την κονσόλα και όχι για κανένα PS2) με το router σας, στην συνέχεια θα πρέπει να φτιάξετε από ένα PSN account και τέλος, να έχετε και οι 2 το γνήσιο παιχνίδι στην κατοχή σας (ή έστω νοικιασμένο). Αν μιλάμε για το PRO, τότε θα πρέπει να κάνετε και ένα KONAMI ID.

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από foritis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια.
    τι πρεπει να προσεξω ετσι ωστε να μπορεσω να το κανω επειτα να παιζει αντιγραμμενα παιχνιδια ?
    Το PS3 "σπάει" μέχρι την έκδοση 3.41 αλλά μπορείς να κάνεις downgrade από την 3.50, οπότε no problem.
    Δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο να σπάσει. Θα χρειαστείς ένα USB jailbreak stick το οποίο μπορείς να βρεις είτε από Ελλάδα (ρίξε και μια ματιά στο buye & sell section ) είτε από εξωτερικό.
    ΕΔΩ κάποιες πληροφορίες σχετικά.
    www.PS3World.gr: Ο ελληνικός κόσμος του PlayStation 3! @Facebook | @Twitter | @Google+ | @YouTube

Neopas
    Περιοχή
    athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Re paidia ,exw ena playstation 3 250gb,to kalokairi pou perase kathomoun me kati filous kai paizame to GTA IV se gnhsio platinum diskaki kapoia stigmh otan phga na valw to cheat gia gemisma dinamhs to play kolhse kai kokalose ,to kleisame kai to ksanadokimasame to eikonidio tou paixnidiou to evgaze kanonika alla otan to evaza na paixei mou egrafe oti uparxei provlima kai den mporei na paixei ..Dokimasa kai alla paixnidia alla pali ekane to idio ...me vasi kati arthra pou eida nomizw oti exei kaei to blu-ray giati otan vazw dvd kai cd ta paizei enw otan vazw blu-ray kai ps3 games mou grafei auto to provlima...mhpws uparxei service me anavathimish thw sony h kati tetoio...kai na deite thn kakotuxia mou,thn epomenh mera ithela na paixw THN FINAL PISTA TOU ASSASSIN'S CREED 2!

PS3 60GB Owner
    Περιοχή
    Γιαννιτσά
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chris-k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασες το πιο απλό; Να κάνεις delete το Game Data του παιχνιδιού από το Game Data Utility και να βάλεις το παιχνίδι ξανά;
    www.PS3World.gr: Ο ελληνικός κόσμος του PlayStation 3! @Facebook | @Twitter | @Google+ | @YouTube

Neopas
    Περιοχή
    athens
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

nai!!!!genika den paizei kanena paixnidi oute blu-ray tainies ...exw kanei kai format kai pali tpt

kalakida
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από foritis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια.
    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά

Αγόρασα το παρακάτω playstation 3 για το γιο μου. Επειδή δεν έχω ιδέα απ'αυτά βοηθήστε λιγάκι. Διάβασα ότι πρέπει να έχω φλασάκι Jailbreak για να παίξω παιχνίδια που κατεβάζω από εδώ και είμαι έτοιμη να το αγοράσω, το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι firmware έχει. Πώς μπορώ να το βρω?

http://www.multirama.gr/products/pro...7&catid=070100

PS3 60GB Owner
    Περιοχή
    Γιαννιτσά
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από kalakida Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά

Αγόρασα το παρακάτω playstation 3 για το γιο μου. Επειδή δεν έχω ιδέα απ'αυτά βοηθήστε λιγάκι. Διάβασα ότι πρέπει να έχω φλασάκι Jailbreak για να παίξω παιχνίδια που κατεβάζω από εδώ και είμαι έτοιμη να το αγοράσω, το θέμα είναι ότι δεν ξέρω τι firmware έχει. Πώς μπορώ να το βρω?

http://www.multirama.gr/products/pro...7&catid=070100
    Από το μενού του PS3 σου (aka XMB) πηγαίνεις Settings > System Settings > System Information. Αν έχει μέχρι την 3.41 μπορείς να το κάνεις απλώς jailbreak. Αν έχει μέχρι την 3.50 θα πρέπει να το κάνεις πρώτα downgrade και μετά jailbreak.
    Τα περισσότερα (πλέον) stickάκια που κάνουν jailbreak μπορούν να κάνουν και downgrade (συνήθως το αναφέρουν στα site όπου τα πουλάνε).

Χρόνια πολλά.

Υ.Γ. Αν κατάλαβα λάθος και ρωτάς πως μπορείς να δεις τι firmware έχει το PS3 προτού το αγοράσεις, τότε η απάντηση είναι εύκολη: Δεν μπορείς.

Traponi
    Guest

Προεπιλογή

Ρε παιδιά έχω τεράστιο προβλημα!εκανα σαν χαζός αναβάθμιση σε 3.55 για να παίξω online χωρίς να ξέρω την ύπαρξη των jailbreak! μπορώ να κάνω κάτι ώστε να παίξω κατεβασμένα παιχνίδια? και αν όχι από που μπορώ να ενημερωθώ όταν βγει κάτι?
    Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

Advanced Member
    Περιοχή
    cyprus
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Traponi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά έχω τεράστιο προβλημα!εκανα σαν χαζός αναβάθμιση σε 3.55 για να παίξω online χωρίς να ξέρω την ύπαρξη των jailbreak! μπορώ να κάνω κάτι ώστε να παίξω κατεβασμένα παιχνίδια? και αν όχι από που μπορώ να ενημερωθώ όταν βγει κάτι?
    Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
    den mporis na kanis kati ke malon tha perimenis poli kairo kathos i 3.55 den ginete downgrade!

Neopas
    Περιοχή
    samo
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

καλισπερα εχω ενα προβλημα , μου εστειλαν νεο p s 3 απο τη sony λογο βλαβης και δεν συγχρονιζετε το χειρηστηριο με τιποτα , ξερει κανενας να μου απαντησει sos

Traponi
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από lysbi7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλισπερα εχω ενα προβλημα , μου εστειλαν νεο p s 3 απο τη sony λογο βλαβης και δεν συγχρονιζετε το χειρηστηριο με τιποτα , ξερει κανενας να μου απαντησει sos
    το μονο που μου ρχε τε στο μυαλο ειναι να ενωσεις το usb καλοδιο που φορτιζει το χειρηστηριο και να χεις ηδη ανοιξει την κονσολα ε μετα θα σου βγαλει οτι φορτιζει θα πατησεις το ps button και εισαι ετοιμος!ευχομαι να βγαλεις ακρη οπως και να χει

PS3 60GB Owner
    Περιοχή
    Γιαννιτσά
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από lysbi7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μονο που μου ρχε τε στο μυαλο ειναι να ενωσεις το usb καλοδιο που φορτιζει το χειρηστηριο και να χεις ηδη ανοιξει την κονσολα ε μετα θα σου βγαλει οτι φορτιζει θα πατησεις το ps button και εισαι ετοιμος!ευχομαι να βγαλεις ακρη οπως και να χει
    Τι πιο απλό και εύκολο.
    Αν δεν γίνει έτσι τότε δοκίμασε να πατήσεις το Reset button που βρίσκεται στο κάτω μέρος του χειριστηρίου σου. Είναι μια μικρή τρύπα περίπου στη μέση.

ΓΙΑΝΝΗΣ
    Περιοχή
    Ναουσα/Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

χρονια πολλα σε ολους
    λοιπον πηρα το ps3 και εχει 3.41 firmware.
    εψαξα και βρηκα στο ιντερνετ αυτο

μπορει να μου καποιος αν κανει για να το παρω ?
    γραφει οτι κανει και για παιχνιδια με 3.50
    ειναι αληθεια ?

PreGreekz Lover
    Περιοχή
    Swiss
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

epeidei empisteuomai ton filo ekptoto 8a sou pw ti mou eipe kai edwse...
    me ta dika tou logia..Δίνω τα ρέστα μου για ο E3 πάντως http://www.lightake.com/detail.do/sk...QB124262010TZV

Neopas
    Περιοχή
    ηρακλειο
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

το ps3break 1.2 δουλευει αψογα,το εχω κατι βδομαδες,τα καινουργια παιχνιδια gt5 κτλ οχι δεν θα τα παιζει(εκτος αν βγει patch) το spoof f/w που γινεται ειναι απλα για να μη σου ζηταει update η κονσολα

Neopas
    Περιοχή
    spiti mou
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

kalispera,

dn evala pote to jailbreak sto ps3 m gt otan to evale o filos m dn mporouse na mpei online. an kai mou arese i idea exw oti game goustarw tsampa xwris online den ginete. eixan vgalei na ginete na mpeneis PSN me spasmeno ps3 alla to entopise i sony kai siga min to afine na perasei etsi. gia paidia pou paizoun CoD: Black Ops, Guitar Hero ktl dn 8a to sinistousa an 8eloun na paizoun online

ama 8elei kaneis na paiksoume CoD: Black Ops i Guitar Hero as me kanei add sto PSN (apla na mou pei apo pou einai gt dn tous kanw olous add)

PSN ID===> IronMaiden666GR

Traponi
    Guest

Προεπιλογή

παιδιά ξέρει κάνεις ποσό καιρό χρειάστηκε για να βγάλουν downgrader για την 3.5?Θελω να μάθω για να ξέρω χονδρότατα ποσό να υπολογίσω για την 3.55!και ακόμα και αν βάλεις firmware για να κατεβάζεις παιχνίδια πως μπορείς να κάνεις update στην επομένη σπασμένη έκδοση?

PS3 60GB Owner
    Περιοχή
    Γιαννιτσά
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

παιδιά ξέρει κάνεις ποσό καιρό χρειάστηκε για να βγάλουν downgrader για την 3.5?Θελω να μάθω για να ξέρω χονδρότατα ποσό να υπολογίσω για την 3.55!και ακόμα και αν βάλεις firmware για να κατεβάζεις παιχνίδια πως μπορείς να κάνεις update στην επομένη σπασμένη έκδοση?
    Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Μπορεί να πάρει τον διπλάσιο καιρό να βγει κάτι για την 3.55, μπορεί και να μη βγει ποτέ ή μπορεί και να βγει σε λίγες βδομάδες.

Για την 3.50 πάντως, πρέπει να πήρε κάνα 2 μήνες άνετα.

Το τελευταίο με το update δεν το κατάλαβα. Update μπορείς να κάνεις την κονσόλα βάζοντας το αρχείο PUP της έκδοσης που θέλεις σε ένα stickάκι στο οποίο θα έχεις τους φακέλους PS3 -> UPDATE. Τώρα, γιατί να κάνεις update σε άλλη έκδοση όταν μπορείς να παίξεις σε αυτήν που είσαι δεν το καταλαβαίνω

Καλή χρονιά!

Traponi
    Guest

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από ekptotos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι καθαρά υποκειμενικό. Μπορεί να πάρει τον διπλάσιο καιρό να βγει κάτι για την 3.55, μπορεί και να μη βγει ποτέ ή μπορεί και να βγει σε λίγες βδομάδες.

Για την 3.50 πάντως, πρέπει να πήρε κάνα 2 μήνες άνετα.

Το τελευταίο με το update δεν το κατάλαβα. Update μπορείς να κάνεις την κονσόλα βάζοντας το αρχείο PUP της έκδοσης που θέλεις σε ένα stickάκι στο οποίο θα έχεις τους φακέλους PS3 -> UPDATE. Τώρα, γιατί να κάνεις update σε άλλη έκδοση όταν μπορείς να παίξεις σε αυτήν που είσαι δεν το καταλαβαίνω

Καλή χρονιά!
    Εγώ απλά λέω αν βάλω jailbreak λογικά θα μπορώ να βάλω την αντίστοιχη σπασμένη έκδοση της 3.5!τωρα όμως που υπάρχει η 3.55 δεν θα μπορώ να παίζω online όποτε θα πρέπει να περιμένω να βάλω μια καινούργια 3.55 των hacker. Αυτή την έκδοση θέλω να μάθω πως θα την βρω όταν βγει?Γιατι αμα κανω γνησια αναβάθμηση της Sony λογικα δεν θα μπορω να παιζω καταιβασμενα παιχνηδια?!

PS3 60GB Owner
    Περιοχή
    Γιαννιτσά
    Country
    Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Εγώ απλά λέω αν βάλω jailbreak λογικά θα μπορώ να βάλω την αντίστοιχη σπασμένη έκδοση της 3.5!τωρα όμως που υπάρχει η 3.55 δεν θα μπορώ να παίζω online όποτε θα πρέπει να περιμένω να βάλω μια καινούργια 3.55 των hacker. Αυτή την έκδοση θέλω να μάθω πως θα την βρω όταν βγει?Γιατι αμα κανω γνησια αναβάθμηση της Sony λογικα δεν θα μπορω να παιζω καταιβασμενα παιχνηδια?!
    Δεν υπάρχει σπασμένη έκδοση. Όλα τα firmware που γίνονται jailbreak είναι official της Sony.
    Το jailbreak μπορεί να περαστεί μόνο μέχρι την 3.41. Αν έχεις έκδοση μέχρι 3.50 μπορείς να γυρίσεις στην 3.41 για να κάνεις jailbreak.
    Online θα μπορούσες να παίξεις και με την 3.41 αρκεί να βρεθεί κάποιο κατάλληλο hex ή κάποιο proxy ή κάποιο dns που να σου επιτρέπει να μπεις στο PSN. Αυτό όμως, εφόσον θα μπεις με jailbreak κονσόλα είναι λίγο επίφοβο γιατί μπορεί να σου κάνει ban η Sony.

Αυτά τα ολίγα.

Traponi
    Guest

Προεπιλογή

Οκ σε ευχαριστώ που μπορώ να κατεβασω και πως μπορώ να εγκαταστήσω το jailbreak πρόγραμμα?

Neopas
    Περιοχή
    ελλάδα
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από chris-k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου καλέ,
    σε περίπτωση που σου είχε χαλάσει το Blue Ray drive δεν θα διάβαζε ούτε CD ούτε απλά DVD και στο λέω γιατί είμαι παθών (στη δική μου περίπτωση πλήρωσα 150 Ευρώ στην Cometron, που έχει αναλάβει μέσω της SONY την αντικατάσταση των χαλασμένων μηχανημάτων και μου αντικατέστησαν το προβληματικό με ανακατασκευασμένο, το οποίο έτυχε να είναι κι αυτό προβληματικό και μου το άλλαξαν ξανά). Τεσπά όσον αφορά το πρόβλημά σου κάτι άλλο παίζει. Δοκίμασε να κάνεις backup και restore και αν δεν λυθεί το πρόβλημά σου τότε καταφεύγεις στην Cometron. Πρέπει να σου πώ όμως ότι αν φτάσεις εκεί, ακόμα και απλό να είναι το πρόβλημα, οι τύποι δεν έχουν δικαίωμα να αλλάξουν ούτε μια βίδα στο μηχάνημα και γι΄αυτό θα σου το αντικαταστήσουν μάλλον -όχι με καινούριο αλλά με ανακατασκευασμένο.
    Θέλω να πιστεύω πως με το hard reboot, που έκανες όταν σου κόλλησε κάτι αποσυντονίστηκε και θα το επαναφέρεις με ένα reset στις εργοστασιακές συνθήκες χωρίς να μπλέκεσαι με service και αντιπροσώπους. Και στις 2 περιπτώσεις όμως θυμήσου να κάνεις backup.

ΓΙΑΝΝΗΣ
    Περιοχή
    Ναουσα/Greece
    Thanks
    Post Thanks / Like

Προεπιλογή

τελικα παρηγγειλα το ps3break 1.2 αλλα εχω μια απορια.
    καποια παιχνιδια που νοικιαζω θελουν update στην 3.42 και αλλα στην 3.50.
    αν κανω τα update αυτα μεχρι την 3.50 (για να μπορω να παιζω παιχνιδια μεχρι να ερθει το ps3break ) μετα με το στικακι αυτο 8α μπορω να κατεβω στην 3.41 η χρειαζετε αλλο στικ που κανει το downgrade ?
    ρωταω για να μην κανω καμια χαζομαρα και τζαμπα παρηγγειλα το στικακι.
    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας και καλη χρονια σε ολους.

Σελίδα 46 από 54 ΠρώτηΠρώτη ... 36424344454647484950 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

1. Counter Strike General Discussion
    By Slipkot in forum Gamers Corner - Playgrounds - Ηλεκτρονικά παιχνίδια
    Απαντήσεις: 171
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-02-13, 16:28
  2. Lineage II General Discussion
    By Slipkot in forum Onlinegames, Gameservers etc.
    Απαντήσεις: 434
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-12, 11:39
  3. World Of Warcraft General Discussion
    By Slipkot in forum Onlinegames, Gameservers etc.
    Απαντήσεις: 176
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-11, 23:34

Δικαιώματα - Επιλογές